TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj humb të atin, Meta mesazh ngushëllues

SOT - 17.06.2018

Ditë zie është kjo e sotmja për familjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Kryeministri ka humbur të atin, pasi vunate nga një sëmundje e rëndë. Hilmi Hardinaj ndërroi jetë mbrëmë.

Meta në Kosovë, ngushëllon për vdekjen e Hilmi Haradinajt

LajmiFundit - 17.06.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka shkuar sot tek familja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, në Gllogjan për ta ngushëlluar për vdekjen e babait të tij Hilmi Haradinaj.

Detaje mbi ceremoninë e varrimit të babait të Ramush Haradinajt

Ina - 17.06.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka njoftuar miqtë dhe të afërmit se varrimi i babait të tij, të ndjerit Hilmi Haradinaj do të bëhet të hënën.Ai do përcillet në banesën e fundit në varrezat e ...

Ndërron jetë babai i kryeministrit të Kosovës, Hilmi Haradinaj

Alsat - 17.06.2018

Pak çaste më parë, në një postim në fejsbuk, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se babai i tij, Hilmi Haradinaj, ka ndërruar jetë.

Meta: Hilmi Haradinaj, burrë i traditës, mikëpritjes dhe atdhedashurisë

Lajmi.net - 17.06.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, e ka ngushëlluar familjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, me rastin e vdekjes së babai të tij, Hilmi Haradinaj Meta, përmes një postimi në ...

Foto e rrallë: Hilmi Haradinaj me armë në luftë bashkë me Ali Ahmetin

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Ali Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Ka vdekur pas një sëmundje të rëndë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar në facebook vetë kryeministri i vendit. Ai ka bërë të ditur se Hilmi Haradinaj do të ...

Detaje mbi ceremoninë e varrimit të babait të Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka njoftuar miqtë dhe të afërmit se varrimi i babait të tij, të ndjerit Hilmi Haradinaj do të bëhet të hënën. Ai do përcillet në banesën e fundit në varrezat e ...

Kurti: Hilmi Haradinaj i dha Kosovës katër gjeneralë e dy dëshmorë

Ina - 17.06.2018

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se me pikëllim ka mësuar për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj. Kurti theksoi se për breza me radhë, trevat ...

Kryemadhi: Trimëria e shtëpisë së Hilmi Haradinajt jeton në themelet e Kosovës

Lajmi.net - 17.06.2018

Vdekja e babait të kryeministrit Ramush Haradinaj është përcjellë me një mesazh ngushëllimi nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryetarja e LSI ...

Ndahet nga jeta babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

LajmiFundit - 17.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hënën.

Fshati merr një vendim për imamin që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e Haradinajt

Ina - 17.06.2018

Kryesia e fshatit Fortesë të komunës së Rahovecit ka kërkuar shkarkimin e hoxhës Bedri Bytyçi nga kjo kryesi. Kjo, për shkak se imami kishte bërë deklaratë skandaloze lidhur me vdekjen e Hilmi ...

Kelmendi flet për deklaratat e imamit që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e Haradinajt

Ina - 17.06.2018

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, është distancuar nga deklaratat e anëtarit të partisë së tij, Bedri Bytyçi, i cili u bëri thirrje hoxhollarëve që mos ta varrosin Hilmi Haradinajn, babain e ...

Nasim Haradinaj: Hilmi Raradinaj sinonim i qëndresës

Lajmi.net - 17.06.2018

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, ka shkruar se ai do të jetë sinonim i përballimeve dhe qëndresës.

Kështu qante nga gëzimi Hilmi Haradinaj, kur Ramushi u kthye nga Franca në Kosovë (Video)

Lajm - 17.06.2018

Babai i kryeministrit Haradinaj, Hilmiu tashmë ka ndërruar jetë. Ai pas një sëmundje të gjatë ka vdekur në njërin nga spitalet e vendit. Hilmi Haradinaj, gjatë kohës së luftës së fundit në Kosovë, ...

Luan Rama kujton takimin me babain e ndjerë të Haradinaj

Ina - 17.06.2018

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, i shpreh ngushëllime Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për humbjen e babait! “U prehtë në paqe dhe i qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire babait tuaj të ...

Ngushëllimet për babanë e kryeministrit Haradinaj

Portalb - 17.06.2018

Babai i Ramush Haradinajt, Hilmi Haradinaj, ka vdekur mbrëmë, transmeton Koha.net. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka thënë se “bacën Hilmi do ta kujtojmë gjithmonë si një burrë të urtë, i cili i ...

AAK anulon të gjitha Kuvendet zgjedhore

Lajmi.net - 17.06.2018

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se janë anuluar të gjitha Kuvendet zgjedhore të parapara për ditën e sotme. Kjo, për shkak të vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kreut të AAK-së, ...

Pacolli: Baca Hilmi dha gjithçka për Kosovën

Lajm - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ngushëlluat familjen Haradinaj, me rastine vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Haradinaj.

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në

Ina - 17.06.2018

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në. Ai ka thënë se lajmi për vdekjen e Hilmi Haradinajt e ka pikëlluar shumë. Për të ndjerin ka thënë se e ka njohur në ditët e vështira për ...

Vdekja e babait, Meta mesazh ngushëllimi Ramush Haradinjat

SOT - 17.06.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi, kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, babai i të cilit ndërroi jetë. Meta evidenton vlerat e larta të Hilmi Haradinajt si ...

Veteranët e UÇK-së ngushëllojnë familjen Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, i ka shprehur ngushëllime të thella familjes Haradinaj, pas vdekjes së Hilmiut, babait të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ngushëllime për Babain e 3 dëshmorëve të UÇK-së

Lajm - 17.06.2018

Familjari i dëshmorit dhe ish-luftetari i luftes së UÇK “Avni Ukshini” nga Morina, ne emrin e familjes së tij dhe në emrin e gjithë familjeve te Dëshmorëve te Morinës, e ndan dhimbjen bashkë me ...

Ali Ahmeti në kohën e nënshkrimit të marrëveshjes për emrin, mesazh emocionues për njeriun më të shtrenjtë/FOTO

Ina - 17.06.2018

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në kohën kur është nënshkruar marrëveshja për emrin, ai ka dal me një mesazh ngushëllimi për familjen Haradinaj, me rastin e vdekjes së Hilmi Haradinaj, babait të ...

Fshati merr një vendim për imamin që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryesia e fshatit Fortesë të komunës së Rahovecit ka kërkuar shkarkimin e hoxhës Bedri Bytyçi nga kjo kryesi Kjo, për shkak se imami kishte bërë deklaratë skandaloze lidhur me vdekjen e Hilmi ...

Isa Mustafa ngushëllon Haradinajn për vdekjen e babait

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka ngushëlluar familjen Haradinaj dhe qytetarët e Kosovës pas vdekjes së Hilmi Haradinajt. Në një postim në profilin e tij në “Facebook”, Isa ...

Gëzim Kelmendi flet për deklaratat e imamit që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit

Lajm - 17.06.2018

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, është distancuar nga deklaratat e anëtarit të partisë së tij, Bedri Bytyçi, i cili u bëri thirrje hoxhollarëve që mos ta varrosin Hilmi Haradinajn, babain e ...

Partia Fjala distancohet nga deklarata e ish-kandidatit të tyre për Malishevën, Bedri Bytyqi

Lajmi.net - 17.06.2018

Partia Fjala është distancuar nga deklarata e hoxhës Bedri Bytyçit, lidhur me vdekjen e Hilmi Haradinajt, babit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kryemadhi ngushëllon familjen Haradinaj

SOT - 17.06.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i ka shprehur ngushëllimet familjes Haradinaj, për humbjen e njeriut të tyre Hilmi Haradinaj.

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Ina - 17.06.2018

Hilmi Haradinaj ndërron jetë Pas një sëmundjeje të rëndë ka ndërruar jetë, Hilmi Haradinaj babai i kryeministrit, Ramush Haradinaj. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri më anë të një postimi në ...

Çfarë kishte thënë Hilmi Haradinaj ditën kur djali i tij u bë kryeministër i Kosovës?

Lajmi.net - 17.06.2018

Teksa pritej që Kuvendi i Kosovës ta votonte qeverinë e re në krye të së cilës do të vendosej Ramush Haradinaj, babai i tij tashmë i ndjerë, Hilmiu, kishte shprehur gëzimin e tij për këtë gjë.

Gold AG ngushëllon familjen Haradinaj për humbjen e kryefamiljarit

Lajmi.net - 17.06.2018

Mëngjesin e sotëm, babai i kryeministrit Haradinaj ka ndërruar jetë. Për familjen e tashmë të ndjerit kanë nisur ngushëllimet nga njerëz të shumtë, shkruan lajmi.net Ndër ta edhe reperi Arian Agushi ...

Momenti kur babai i Ramushit kishte shpërthyer në lot pas lirimit të Kryeministrit nga burgu

Lajmi.net - 17.06.2018

Mbrëmë pas mesnatës, Hilmi Haradinaj, babai i Ramush Haradinajt ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri në Facebook.

Presidenti ngushëllon familjen Haradinaj: Baca Hilmi i dha shumë Kosovës

Lajmi.net - 17.06.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar kryeministrin dhe familjen Haradinaj për vdekjen e babait Hilmi Haradinaj. Presidenti Thaçi ka thënë se baca Hilmi ishte një burrë i urtë, i matur ...

EULEX: Mbyllja e kapitullit të dështuar

Zhurnal - 17.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Ndërron jetë babai i kryeministrit Haradinaj

Evropaelire - 17.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se babai i tij, Hilmi Haradinaj, ka ndërruar jetë mbrëmjen e së shtunës pas një sëmundjeje të ...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë babai i Kryeministrit

SOT - 17.06.2018

Kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj humbi një ngë nga njerëzit e tij, më të dashur gjatë ditës së sotme. Babai i tij Hilmi Haradinaj, humbi jetën, si pasojë e një sëmundje që e vuante prej shumë ...

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në

Lajmi.net - 17.06.2018

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në Ai ka thënë se lajmi për vdekjen e Hilmi Haradinajt e ka pikëlluar shumë. Për të ndjerin ka thënë se e ka njohur në ditët e vështira për ...

Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci ngushëllojnë Familjen Haradinaj: Mbahuni të fortë

Lajmi.net - 17.06.2018

Sot, me rastin e vdekjes së Hilmi Haradinajt, prindit të heronjve të kombit Luan dhe Shkëlzen Haradinaj, si dhe kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetit Daut Haradinaj, kryetari i Skënderajt dhe ...

Rexhep Selimi: Hilmi Haradinaj do të jetë gjithmonë heroi im

Lajmi.net - 17.06.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka ngushëlluar familjen Haradinaj, për vdekjen e Hilmi Haradinaj Përmes Facebook-ut, Selimi e ka ngritur lartë figurën e tashmë të ndjerit, Hilmi ...

Liderët shtetëror shprehin ngushëllime për vdekjen e babait të kryeministrit Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë. Lajmin e konfirmoi pas mesnatës vetë Ramush Haradinaj. E vdekja e Hilmi Haradinajt ka pikëlluar edhe ...

Shprehim ngushëllime për vdekjen e babait të kryeministrit Haradinaj

Ina - 17.06.2018

Familjari i Dëshmorit dhe ish-Luftetari i luftes së UÇK “Avni Ukshini” nga Morina, ne emrin e familjes së tij dhe në emrin e gjithë familjeve te Dëshmorëve te Morinës, e ndan dhimbjen bashkë me ...

Ahmeti kujton Hilmi Haradinajn

Lajm - 17.06.2018

Mbrëmë ndërroi jetë i ati i kryeministrit të Kosovës! Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti e kujton kështu: Мëngjesi zbardhi me lajmin e hidhur për largimin e Bacës Hilmi Haradinaj nga kjo jetë, �U njohëm ...

Kurti: Hilmi Haradinaj i dha Kosovës katër gjeneralë e dy dëshmorë

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se me pikëllim ka mësuar për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj. Kurti theksoi se për breza me radhë, trevat ...

Gëzim Kelmendi flet për deklaratat e imamit që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit

Lajmi.net - 17.06.2018

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, është distancuar nga deklaratat e anëtarit të partisë së tij, Bedri Bytyçi, i cili u bëri thirrje hoxhollarëve që mos ta varrosin Hilmi Haradinajn, babain e ...

Limaj viziton për ngushëllime familjen Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i vendit Fatmir Limaj, ka vizituar familjen e Kryeministri të Kosovës Ramush Haradinajt, me rastin e ndarjes nga jeta të babait të të parit të qeverisë, Hilmiut.

Stresi ngushëllon familjen Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë babai i kryeministrit Haradinaj. Hilmi Haradinaj nuk mundi tu përballet disa problemeve shëndetësore dhe pas qëndrimit disa ditor në QKUK edhe vdiq, shkruan ...

Pacolli në Gllogjan për të ngushëlluar familjen Haradinaj

Lajmi.net - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka shkuar në kullën e Haradinajve në Gllogjan për tu shprehur ngushëllime për humbjen e babait të ...

Kryemadhi ngushëllon familjen Haradinaj, ja postimi i kryetares së LSI

LajmiFundit - 17.06.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i ka shprehur ngushëllimet familjes Haradinaj, për humbjen e njeriut të tyre Hilmi Haradinaj.

Ish-komandanti i UÇK-së nga Dubrava: Hilmi, gjithmonë qëndrove i fortë, edhe kur u vra Luani e Shkelzeni

Lajmi.net - 17.06.2018

Ish-Komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, nga Burgu i Dubravës, ka shprehur ngushëllimet e tija për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babit të kryeministrit, Ramush ...

Kulla e Haradinajve pret shumë qytetarë pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

Lajmi.net - 17.06.2018

Sot në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj. Babai i dhëshmorëve Shëkelzen dhe Luan Haradinaj si dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë.

Kryetari i Rahovecit reagon ndaj imamit i cili shkaktoi debat pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

Zhurnal - 17.06.2018

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, e ka quajtur si gjuhë raciste dhe sjellje jo humane, deklaratën e hoxhës Bedri Bytyçi, i cili sot ka bërë thirrje që të mos varroset babai i ...

Grupi i Kumanovës letër për vdekjen e Hilmi Haradinajt

Ina - 17.06.2018

Pjesëtarët e grupit të njohur si ‘Grupi i Kumanovës’ të cilët po vuajnë burgun në po të njëjtin vend, kanë shprehur ngushëllimet e tyre për vdekjen e babait të kryeminsitrit të Kosovës, Ramush ...

Në ditën e vdekjes së babait, Ibrahim Kelmendi e sulmon keq Haradinajn, ja çka thotë për kryeministrin

Ina - 17.06.2018

Ish- anëtari i Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe i akuzuar për shumë vrasje në Kosovë nga dëshmitari Shkumbin Mehmetaj, Ibrahim Kelmendi, përmes një postimi në “Facebook”, ka kujtuar takimin me ...

Shtyhet tryeza e partive politike pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

Lajmi.net - 17.06.2018

Të hënën ka qenë e planifikuar që të mbahet tryeza e radhës e partive politike. Por kjo tryezë të cilën do ta organizonte kësaj radhe Partia Socialdemokrate nuk do të mbahet ashtu siç ishte paraparë.

Shtyhet tryeza me partitë politike e thirrur nga PSD-ja

Zhurnal - 17.06.2018

Shkak për këtë shtyrje është ceremonia e varrimit e babait të kryeministrit Haradinaj që do të mbahet nesër, e ku do të marrin pjesë të gjithë përfaqësuesit politik, shkruan Periskopi.

Flet hoxha nga Malisheva, ja çfarë thotë për deklaratën e tij

Ina - 17.06.2018

Imami Bytyqi thotë se deklarata e tij për Hilmi Haradinajn ishte emocionale, por nuk ndryshon mendim për kryeministrin Ramush Haradinaj. Një veprim i hoxhës së fshatit, i preku fort banorët e fshatit ...

Meta në Gllogjan për t’i shprehur ngushëllime familjes Haradinaj

Koha.net - 17.06.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, po qëndron tek familja Haradinaj në Gllogjan, pas ndarjes nga jeta të Hilmi Haradinajt. Meta ka shkuar për t'i shprehur ngushëllimet e tij familjes Haradinaj.

Foto e rrallë/ Babai i Ramush Haradinaj me armë në luftë bashkë me Ali Ahmetin

BalkanWeb - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Ali Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Meta: Hilmi Haradinaj, burrë i traditës, mikëpritjes dhe atdhedashurisë

Telegrafi - 17.06.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, e ka ngushëlluar familjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, me rastin e vdekjes së babai të tij, Hilmi Haradinaj.

Kryemadhi shpreh ngushëllime për vdekjen e Hilmi Haradinajt: Jetën ia përkushtoi atdheut

BalkanWeb - 17.06.2018

TIRANE – Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Hilmi Haradinajt, babai i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

BalkanWeb - 17.06.2018

PRSHTINE – Pas betejes me një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ka qenë vet Haradinaj ai që ka dhënë lajmin e hidhur përmes një ...

Thaçi ngushëllon familjen Haradinaj: Baca Hilmi ishte atdhetar i devotshëm

Telegrafi - 17.06.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen e Kryeministrit Ramush Haradinaj, me rastin e vdekjes së babait të tyre Hilmiut. Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se Hilmi ...

Kurti: Hilmi Haradinaj, luftës për çlirimin e Kosovës ia dha katër gjeneralë e dy dëshmorë

Telegrafi - 17.06.2018

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka ngushëlluar familjes Haradinaj, për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit. Kurti, përmes një postimi në Facebook, e ka quajtur Hilmi ...

Limaj viziton për ngushëllime familjen Haradinaj (Foto)

Telegrafi - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i vendit Fatmir Limaj, ka vizituar familjen e kryeministri Ramush Haradinaj, me rastin e ndarjes nga jeta të babait të kreut të Qeverisë, Hilmiut.

PSD-ja shtyn tryezën politike, shkak ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt

Telegrafi - 17.06.2018

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit, e cila në bazë të numrit të deputetëve që iu ndanë Vetëvendosjes konsiderohet forca e katërt politike në vend dhe ka rendin e organizimit të tryezës politike, ...

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Koha.net - 17.06.2018

Pak çaste më parë, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se babai i tij, Hilmi Haradinaj, ka vdekur. Ky është postimi i kryeministrit Haradinaj në fb: Të dashur miq, Ju njoftoj se sonte, pas ...

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Gazeta Express - 17.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të ...

Ndërron jetë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit

Telegrafi - 17.06.2018

Pas një sëmundjeje të rëndë ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj. Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë vet kryeministri i Kosovës përmes një postimi në faqen ...

Nasim Haradinaj: Hilmi Raradinaj sinonim i qëndresës

Telegrafi - 17.06.2018

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, ka shkruar se ai do të jetë sinonim i përballimeve dhe qëndresës.

Ndërron jetë Hilmi Haradinaj, babai i Kryeministrit Ramush Haradinaj

Mapo - 17.06.2018

Ka ndërruar jetë babai i Kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt, Hilmi Haradinaj. Rastin e vdekjes së tij e ka konfirmuar vetë Kryeministri Haradinaj, njofton Klan Kosova.

Kështu qante nga gëzimi Hilmi Haradinaj, kur Ramushi u kthye nga Franca në Kosovë (Video)

Telegrafi - 17.06.2018

Babai i kryeministrit Haradinaj, Hilmiu tashmë ka ndërruar jetë. Ai pas një sëmundje të gjatë ka vdekur në njërin nga spitalet e vendit. Hilmi Haradinaj, gjatë kohës së luftës së fundit në Kosovë, ...

Vdekja e babait të Haradinajt, ja çfarë shkruan zëvendëskryetari i LSI

BalkanWeb - 17.06.2018

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, i shpreh ngushëllime Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për humbjen e babait. Përmes një mesazhi ngushëllimi, Luan Rama e cilësoi babain e Haradinajt hero.

Ngushëllimet për babanë e kryeministrit Haradinaj

Koha.net - 17.06.2018

Babai i Ramush Haradinajt, Hilmi Haradinaj, ka vdekur mbrëmë. Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, ka shkruar se ai do të jetë sinonim ...

Krerët e shtetit ngushëllojnë familjen Haradinaj

Gazeta Express - 17.06.2018

Babai i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hilmi Haradinaj, ka vdekur mbrëmë në orët e vona. Krerët e shtetit i kanë shprehur ngushëllime familjes ...

AAK anulon kuvendet zgjedhore, të planifikuara për sot

Telegrafi - 17.06.2018

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka anuluar të gjitha Kuvendet zgjedhore të parapara për ditën e sotme, për shkak të vdekjes së Hilmi Haradinajt- babait të liderit të kësaj partie dhe kryeministrit ...

Limaj: Baca Hilmi i dha shumë Kosovës

Telegrafi - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj ka ngushëlluar familjen Haradinaj, për vdekjen e Hilmi Haradinajt. Limaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “Bacën Hilmi do ta kujtojmë gjithmonë si një ...

Pacolli: Baca Hilmi dha gjithçka për Kosovën

Telegrafi - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ngushëlluat familjen Haradinaj, me rastine vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Haradinaj.

Veseli: Konaku i bacës Hilmi ishte konak i lirisë së Kosovës

Telegrafi - 17.06.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se lajmi për vdekjen e Hilmi Haradinajt e ka pikëlluar shumë. Veseli, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se babin e kryeministrit ...

Vdekja e babait të Haradinajt, Meta mesazh ngushëllimi: Patriot i madh i UÇK

BalkanWeb - 17.06.2018

TIRANE- Presidenti i Republikës Ilir Meta iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese për ndarjen nga jeta të babait të Ramush Haradinajt. Përmes një mesazhi Meta e cilëson Hilmi Haradinajt patriotin e ...

Veteranët e UÇK-së ngushëllojnë familjen Haradinaj

Telegrafi - 17.06.2018

Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, ka shprehur ngushëllimet “më të thella për familjen Haradinaj”, me rastin e ndarjes nga jeta e Hilmi Haradinaj.

Ruçi ngushëllon kryeministrin kosovar: Hilmi Haradinaj, një jetë për Kosovë dhe lirinë

BalkanWeb - 17.06.2018

TIRANË- Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka shprehur ngushëllime familjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për humbjen e babait. Ruçi shprehet në mesazhin e tij se Hilmi Haradinaj punoi një ...

Mustafa: Hilmi Haradinajn do ta kujtojmë për patriotizmin, vendosmërinë, urtësinë dhe sakrificën e jashtëzakonshme

Telegrafi - 17.06.2018

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen Haradinaj, për vdekjen e Hilmi Haradinajt. Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ne emër të LDK-së dhe të tij i shpreh ngushëllime familjes ...

Presidenti i Shqipërisë në Gllogjan, ngushëllon kryeministrin për vdekjen e babait

Gazeta Express - 17.06.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, po qëndron tek familja Haradinaj në Gllogjan, pas ndarjes nga jeta të Hilmi ...

Kryetari i Rahovecit: Prokuroria ta arrestojë hoxhën Bytyçi, përdori gjuhë raciste ndaj Hilmi Haradinajt

Gazeta Express - 17.06.2018

Smajl Latifi, Kryetar i Rahovecit, i ka bërë thirrje Prokurorisë të arrestojë imamin e xhamisë së Fortesës, Bedri Bytyçi, i cili bëri thirrje hoxhallarëve të mos shkojnë na varrimin e Hilmi ...

Foto e rrallë: Hilmi Haradinaj me armë në luftë bashkë me Ali Ahmetin

Gazeta Express - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Ali Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ish-komandanti i UÇK'së nga Dubrava: Hilmi, gjithmonë qëndrove i fortë, edhe kur u vra Luani e Shkelzeni

Gazeta Express - 17.06.2018

Ish-Komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, nga Burgu i Dubravës, ka shprehur ngushëllimet e tija për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babit të kryeministrit, Ramush ...

Partia Fjala distancohet nga deklarata e ish kandidatit të tyre për Malishevën, Bedri Bytyqi

Telegrafi - 17.06.2018

Partia Fjala është distancuar nga deklarata e hoxhës Bedri Bytyçit, lidhur me vdekjen e Hilmi Haradinajt, babit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gëzim Kelmendi detyrohet të distancohet nga fjalët e dostit të tij për Hilmi Haradinajn

Gazeta Express - 17.06.2018

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, është detyruar të distancohet nga fjalët e mikut të tij, hoxhës Bedri Bytyçi, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit të vendit, ...

Kulla e Haradinajve në Gllogjan ka hapur derën për ngushëllime për kryeplakun

Koha.net - 17.06.2018

Kulla e Haradinajve në Gllogjan ka pritur për ngushëllime qytetarë dhe personalitete të shumta për vdekjen e Hilmi Haradinajt. Për të shprehur ngushëllime ishte edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir ...

Shkarkohet Bedri Bytyçi, imami thotë se deklarata e tij për Hilmi Haradinajn ishte emocionale (VIDEO)

Telegrafi - 17.06.2018

Një veprim i hoxhës së fshatit, i preku fort banorët e fshatit Fortesë në komunën e Rahovecit. Të dielën, ata panë se imami i tyre Bedri Bytyçi, shkroi në Facebook, duke kërkuar që Hilmi Haradinaj, ...

Hoxha Bedri Bytyqi s’i ndalë fjalët kundër Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 17.06.2018

Imami Bytyqi thotë se deklarata e tij për Hilmi Haradinajn ishte emocionale, por nuk ndryshon mendim për kryeministrin Ramush ...

PSD-ja shtyn tryezën politike, shkak ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt

Koha.net - 17.06.2018

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit, e cila në bazë të numrit të deputetëve që iu ndanë Vetëvendosjes konsiderohet forca e katërt politike në vend dhe ka rendin e organizimit të tryezës politike, ...

Fotografi e rrallë: Hilmi Haradinaj bashkë me Ali Ahmetin në kohë lufte

Tetova Sot - 17.06.2018

Një fotografi e rrallë është publikuar së fundi në Facebook. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Ali Ahmeti ka ngushëlluar familjen Haradinaj dhe gjithë ...

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Durres Lajm - 17.06.2018

Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri më anë të një postimi në "Facebook", orët e para të ...

Vdes babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 17.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hënën.

Ahmeti ngushëllon familjen Haradinajn: “Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës Bac”

Tetova Sot - 17.06.2018

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në kohën kur është nënshkruar marrëveshja për emrin, ai ka dal me një mesazh ngushëllimi për familjen Haradinaj, me rastin e vdekjes së Hilmi Haradinaj, babait të ...

“Jeta jote luftë ishte”, ndërron jetë babai i Ramush Hardinajt

Gazeta Tema - 17.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se mbrëmë pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. “Varrimi i të ndjerit bëhet të hënën, më 18 qershor në orën ...

Veseli: Konaku i bacës Hilmi, konak i lirisë së Kosovës – ngushëllime familjes Haradinaj

Tetova Sot - 17.06.2018

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Haradinaj me rastin e vdekjes së babait të Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, Hilmiut. Ai në dedikimin e tij ka thënë se vdekja e ...

Vdekja e babait, Meta mesazh ngushëllimi Ramush Haradinjat

Tetova Sot - 17.06.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi, kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, babai i të cilit ndërroi jetë. Meta evidenton vlerat e larta të Hilmi Haradinajt si ...

Kurti: Hilmi Haradinaj i dha Kosovës katër gjeneralë e dy dëshmorë

Tetova Sot - 17.06.2018

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se me pikëllim ka mësuar për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj. Kurti theksoi se për breza me radhë, trevat ...

Limaj viziton për ngushëllime familjen Haradinaj (Foto)

Tetova Sot - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i vendit Fatmir Limaj, ka vizituar familjen e kryeministri Ramush Haradinaj, me rastin e ndarjes nga jeta të babait të kreut të Qeverisë, Hilmiut.

Vdes i ati i kryeministrit Haradinaj

Java News - 17.06.2018

Pak çaste më parë, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se babai i tij, Hilmi Haradinaj, ka vdekur. Ky është postimi i kryeministrit Haradinaj në fb: Të dashur miq, Ju njoftoj se sonte, pas ...

Pacolli në Gllogjan për të ngushëlluar familjen Haradinaj

Tetova Sot - 17.06.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka shkuar në kullën e Haradinajve në Gllogjan për tu shprehur ngushëllime për humbjen e babait të ...

Flet hoxha nga Malisheva, ja çfarë thotë për deklaratën e tij (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Një veprim i hoxhës së fshatit, i preku fort banorët e fshatit Fortesë në komunën e Rahovecit. Të dielën, ata panë se imami i tyre Bedri Bytyçi, shkroi në Facebook, duke kërkuar që Hilmi Haradinaj, ...

Fshatarët shkarkojnë imamin që ofendoi familjen Haradinaj (Foto)

Tetova Sot - 17.06.2018

Kryesia e fshatit Fortesë të komunës së Rahovecit ka kërkuar shkarkimin e hoxhës Bedri Bytyçi nga kjo kryesi. Kjo, për shkak se imami kishte bërë deklaratë skandaloze lidhur me vdekjen e Hilmi ...

Gëzim Kelmendi detyrohet të distancohet nga fjalët e dostit të tij për Hilmi Haradinajn

Tetova Sot - 17.06.2018

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, është detyruar të distancohet nga fjalët e mikut të tij, hoxhës Bedri Bytyçi, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit të vendit, ...

FOTO E RRALLË: Hilmi Haradinaj bashkë me Ali Ahmetin në kohë lufte

Antpress - 17.06.2018

Ahmeti ka theksuar se babain e kryeministrit e ka njohur në kohë të vështira. E ka përshkruar si njeri luftëtar e frymëzues që nuk është ndalur kurrë. “U njohëm kur u vra Luani dhe nuk u ndamë kurrë.

Luan Rama kujton takimin me babain e ndjerë të Haradinaj

Antpress - 17.06.2018

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, i shpreh ngushëllime Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për humbjen e babait! “U prehtë në paqe dhe i qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire babait tuaj të ...

ALI AHMETI: Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës bac Hilmi Haradinaj (FOTO)

Antpress - 17.06.2018

“Мëngjesi zbardhi me lajmin e hidhur për largimin e bacës Hilmi Haradinaj nga kjo jetë, U njohëm kur u vra Luani dhe nuk u ndamë kurrë. U njohëm në kohë të vështira, në rrethana të jashtëzakonta, ...

Skovbo: Haradinaj të kujtohet si martirë që i dha gjithçka Kosovës

Antpress - 17.06.2018

Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Ushtarake në Danimarkë (East Bridge Academy), njëherësh edhe mbikëqyrës i Forcave të Sigurisë së Kosovës, John Skovbo, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen ...

Versioni i Haradinajt: Ndërhyra për ta qetësuar situatën, askush s'pati asgjë me mua

Gazeta Express - 16.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka folur për incidentin e sotëm në Deçan. Thotë se ajo çfarë ndodhi aty, nuk kishte të bënte asgjë me të. Shefi i Qeverisë thekson se ndërhyrja e tij ishte në funksion ...

Haradinaj e pranon: Marrëdhëniet me Listën Serbe janë vështirësuar

SOT - 15.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme në Kuvendin e Kosovës, e ka pranuar që koalicioni qeverisës po ka probleme me Listën Serbe dhe se marrëdhëniet me ta janë vështirësuar.

Kryeministri viziton babain në QKUK: “Me ty plak, gjithnjë!”

Lajmi.net - 15.06.2018

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj ka tri ditë që është shtrirë në QKUK. Sot atë e ka vizituar i biri, Ramush Haradinaj pët t’i uruar edhe festën e Fiter Bajramit.

Babai i Kryeministrit përfundon në reanimacion: Po lufton me sëmundjen!

SOT - 15.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shtron babain në spital. Siç duket edhe nga fotot, i ati i Haradinajt ndodhet në gjendje të rëndë në reanimacion.

Video e rrallë: Haradinaj në një dokumentar francez gjatë luftës në Kosovë

Ina - 15.06.2018

Ne një dokumentar në gjuhën frënge të bërë në Kosovë gjatë luftës shfaq Ramush Haradinajn në uniformën e UÇK-së në vitin 1999. Në atë kohë Haradinaj shfaqet si komandant i UÇK-së, ku shfaqet edhe në ...

“Jeta jote luftë ishte”, babai i Haradinajt në gjendje të rëndë shëndetësore, mesazhi i të birit

BalkanWeb - 15.06.2018

​Teksa të gjithë po festojnë Bajramin, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po kalon momente të vështira. Babi i tij, Hilmiu, është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Kryeministri Haradinaj publikon foto prekëse me babain në spital

Gazeta Express - 15.06.2018

Babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmiu, është duke u trajtuar në spital për shkak të një problemi shëndetësor. Sot, Haradinaj në festën e Fitër Bajramit ka vizituar babain e tij dhe ka ...

Babai i kryeministrit Haradinaj në gjendje të rëndë shëndetësore (Foto)

Telegrafi - 15.06.2018

​Teksa të gjithë po festojnë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po kalon në qaste të vështira. Babi i tij, Hilmiu, është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Haradinaj e pranon: Marrëdhëniet me Listën Serbe janë vështirësuar

BalkanWeb - 15.06.2018

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme në Kuvendin e Kosovës, e ka pranuar që koalicioni qeverisës po ka probleme me Listën Serbe dhe se marrëdhëniet me ta janë ...

FOTO: Momente të vështira për Ramush Haradinajn, mesazh babait në spital: Jeta jote ishte luftë, tani po lufton ...

Gazeta Tema - 15.06.2018

Babai i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj,ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore. Hilmi Haradinaj, është duke u trajtuar në spital për shkak të një problemi të komplikuar shëndetësor.

“Jeta jote luftë ishte”, babai i Haradinajt në gjendje të rëndë shëndetësore, mesazhi i kryeministrit

Durres Lajm - 15.06.2018

Teksa të gjithë po festojnë Bajramin, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po kalon momente të vështira. Babai i kryeministrit Haradinaj, Hilmiu është në gjendje jo të mirë shëndetësore, i ...

Kryeministri viziton babain në QKUK: “Me ty plak, gjithnjë!”

Antpress - 15.06.2018

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj ka tri ditë që është shtrirë në QKUK. Sot atë e ka vizituar i biri, Ramush Haradinaj pët t’i uruar edhe festën e Fiter Bajramit.

Milionat për veriun nga Rikalo, Haradinaj thotë se ka kërkuar raport me shkrim për këtë

Lajmi.net - 14.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka kërkuar raport nga ministri Bujqësisë, Nenad Rikalo, lidhur me shqetësimet për vendimin e tij për të dërguar milion euro në veri të Mitrovicës.

Haradinaj: Marrëdhëniet me Listën Serbe, të ndërlikuara

Lajmi.net - 14.06.2018

Deputeti i LDK-së, Lutfi Zharku tha se ndarja e granteve për pjesën veriore të Mitrovicës është bërë për qëllime politike, gjatë seancës së kuvendit në interpelancën e thirrur nga LDK-ja lidhur me ...

Haradinaj: Me serbët në Qeveri kemi probleme dhe vështirësi

Portalb - 14.06.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit, deklaroi se koalicioni qeveritar ka probleme me partinë e serbëve, e cila participon në Qeveri, Lista Serbe dhe se marrëdhëniet ...

Hoti, Haradinajt: Ju jeni i ngratë!

Telegrafi - 14.06.2018

Deputeti i LDK-së, Lutfi Zharku, ka thënë sot në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj, se ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka ndarë një fond për komunat veriore për të mbështetur ...

Haradinaj: Që nga arrestimi i Gjuriqit në Kosovë, marrëdhëniet me Listën Serbe janë të ndërlikuara

Koha.net - 14.06.2018

Tashmë është bërë e zakonshme që seancat e Kuvendit të ndërpriten në mungesë kuorumi. Kjo ndodhi edhe gjatë të enjtes, pavarësisht se në rend dite ishin edhe 13 pika të mbetura, raporton KTV.

Gjatë interpelancës për Rikallon, Hoti i parasheh Haradinajt “fund të palavdishëm”

Koha.net - 14.06.2018

​Deputeti i LDK-së, Lutfi Zharku, ka thënë sot në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj, se ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka ndarë një fond për komunat veriore për të mbështetur ...

Babai i kryeministrit Hardinaj me komplikime shëndetësore, ka dy ditë që është shtrirë në QKUK

Lajmi.net - 13.06.2018

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj ka dy ditë që është shtrirë në QKUK. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se ai ndodhet në mjekim intensiv qendror.

Babai i kryeministrit Haradinaj me komplikime shëndetësore, ka dy ditë që është shtrirë në QKUK

Lajmi.net - 13.06.2018

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit Ramush Haradinaj ka dy ditë që është shtrirë në QKUK. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se ai ndodhet në mjekim intensiv qendror.

Ali Ahmeti viziton babain e Ramushit në spital (Foto)

Tetova Sot - 13.06.2018

Babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmiu ka disa ditë që është shtrirë në një spital në kryeqytet, pas problemeve që pati me zemër. Ai nga QKUK-ja u transferua në një spital privat në dalje të ...

Haradinaj: Jemi të detyruar që ushtrinë ta formojmë me ligj

Idividi - 12.06.2018

Prishtinë, 11 qershor 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi sot se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të Kosovës nuk është e mundur të bëhet me ...

Haradinaj: Çështjet me Serbinë të zgjidhen me njohje, e jo me pazare

Idividi - 12.06.2018

Prishtinë, 10 qershor 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj konsideron se mënyra e vetme të mbyllen çështjet mes Kosovës dhe Serbisë është pajtimi i të dy popujve dhe njohja e ...

Vendimi i Kryesisë, Kuvendi të enjten mban seancën plenare

Lajmi.net - 12.06.2018

Kryesia Kuvendit mori vendim që të vazhdohet seanca të enjten, por për interpelancën e Kryeministrit Haradinaj nuk është vendosur diçka konkrete. “Për interpelancë do të shihemi më vonë për me u ...

Haradinaj propozon që ministrat të raportojnë në Kuvend për punën e tyre

Lajmi.net - 12.06.2018

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e rradhës së saj. Gjatë kësaj mbledhje, kryeministri Haradinaj ka propozuar që ministrat e Qeverisë së tij gjatë muajit korrik të dërgojnë një raport pune ...

Seanca të enjten, pa interpelancën për Rikallon

Telegrafi - 12.06.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca e radhës të mbahet këtë të enjte, ndërsa në rend të ditës do të jenë gjashtë pika të mbetura nga seancat e kaluara.

Të enjten vazhdon punën Kuvendi, më vonë vendoset për interpelancën e Haradinajt

Koha.net - 12.06.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të vazhdojë punën këtë të enjte, ndërsa në rend të ditës do të jenë gjashtë pika të mbetura nga seancat e kaluara.

Haradinaj: Kishte qëllime që të sabotohej ceremonia e Lidhjes së Prizrenit

Gazeta Express - 12.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur edhe një herë për incidentit që është përfshirë gjatë manifestimit të shënimit të 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ku ka larguar një ...

Selmanaj: Haradinaj drejt fundit në politikë, po provon maksimalisht të abuzojë

Gazeta Express - 12.06.2018

​Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë se kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është në ditët e fundit të karrierës së tij ...

Haradinaj për incidentin në Prizren: Me qenë burrë, e kisha kryer ndryshe me të

Portalb - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk është penduar aspak e thotë se do ta kryente ndryshe nëse në vend të ...

Haradinaj për incidentin me zonjën nga Shqipëria: Po të ishte burrë e kisha kry ndryshe

Ina - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk është penduar aspak e thotë se do ta kryente ndryshe nëse në vend të ...

Haradinaj: LDK-ja e ka hallin e përbërjes së delegacionit në Bruksel, e jo platformës së dialogut

Lajmi.net - 11.06.2018

Në një konferencë për media, kryeministri Ramush Haradinaj, u pyet edhe për largimin e djeshëm të një gruaje nga foltorja, në manifestimin e 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit.

Haradinaj për incidentin me zonjën nga Shqipëria: Po të ishte burrë e kisha kry ndryshe

Lajm - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk është penduar aspak e thotë se do ta kryente ndryshe nëse në vend të ...

Haradinaj për incidentin në Prizren: Pse ta lejojmë një grua ta torturojë popullin

Lajmi.net - 11.06.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka folur për incidentin e djeshëm që ndodhi ngjatë ngjarjes së organizuar shtetërore me rastin e shënimit të 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit.

Incidenti me gruan, Haradinaj kritikon protokollin e aktivitetit për Lidhjen e Prizenit

LajmiFundit - 11.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është arsyetuar për incidentin e djeshëm në manifestimin e 140-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, ku shefi i ekzekutivit doli dhe e tërhoqi nga krahu një zonjë që mori ...

Haradinaj: FSK s'mund të shndërrohet në ushtri pa votat e Listës Serbe

Evropaelire - 11.06.2018

Refuzimi i Listës Serbe e ka bërë të pamundur shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura përmes ndryshimeve kushtetuese. Sipas kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për ...

Haradinaj për incidentin me zonjën nga Shqipëria: Po të ishte burrë e kisha kry ndryshe

SOT - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj tha sot se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria që mori fjalën pa leje, u tregua burrështetas. Haradinaj tha se nuk është penduar aspak dhe se do ta ...

Haradinaj: Qeveria do të përkrahë idetë e reja biznesore

Lajmi.net - 11.06.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar Qendrën e Inovacionit të Kosovës (ICK), ku është pritur nga drejtori ekzekutiv, Uranik Begu, me bashkëpunëtorë.

Haradinajt dhe vartësve të tij do t’u kompensohen pagat pas vendimit të Gjykatës

Lajmi.net - 11.06.2018

Ditë e frytshme Qeverinë Haradinaj. Përveç që nga sot kryeministri Ramush Haradinaj dhe vartësit e tij do të marrin paga të dyfishuara, atyre do t’u shtohen rritjet e gjashtë muajve të kaluara, pasi ...

Haradinaj për incidentin në Prizren: Me qenë burrë, e kisha kryer ndryshe me të

Koha.net - 11.06.2018

“Me qenë burrë e kisha kry ndryshe me të”, ka qenë përgjigja e kryeministrit të Kosovës kur është pyetur për incidentin e djeshëm me gruan në Prizren, transmeton KTV.

Haradinaj: Ata që po e kundërshtojnë platformën e bisedimeve, hallin e kanë te emrat

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se ata që po e kundërshtojnë platformën e re të bisedimeve në mes Kosovës dhe Serbisë, hallin e kanë te emrat e përvetshëm.

Haradinaj: Ata që kundërshtuan platformën, hallin e kanë kush i prin bisedimeve

Koha.net - 11.06.2018

Institucionet e Kosovës janë të bindura se vizat hiqen deri në fund të vitit. Kështu është thënë pas takimit që ka pasur Këshilli Ministror për Reformën Evropiane.

Haradinaj për incidentin me zonjën nga Shqipëria: Po të ishte burrë e kisha kry ndryshe

Gazeta Express - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltorës zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk është penduar aspak e thotë se do ta kryente ndryshe nëse në vend të ...

Haradinaj flet për incidentin në Prizren (Video)

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se rasti i djeshëm në Prizren, ka qenë dështim i protokollit shtetëror. Ai këto komente i ka bërë pas në takimin e Këshillit Ministror për ...

Largoi një grua nga foltorja, Ramush Haradinaj: Po të kish qenë burrë…

Mapo - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria, u tregua burrë shteti. Ai nuk është penduar aspak dhe thotë se do të vepronte ndryshe nëse në ...

Haradinaj: Detyrohemi të mandatojmë Ushtrinë me ligj

Koha.net - 11.06.2018

Shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës, përmes ndryshimeve kushtetuese po duket i pamundur për shkak të refuzimit të Listës Serbe.

Si u arsyetua Ramush Haradinaj për incidentin me gruan nga Shqipëria

Gazeta Express - 11.06.2018

Pas një ditë plotë kritika për mënyrën se si kryeministri Haradinaj e largoi nga foltorja një grua në manifestimin e 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, Haradinaj arsyetoi veprimin e vet në ...

Haradinaj: Do detyrohemi të shndërrojmë ushtrinë e Kosovës me ligj

BalkanWeb - 11.06.2018

KOSOVE- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës, përmes ndryshimeve kushtetuese është gati i pamundur për ...

Cili është skandali i radhës, kryeministër?

Koha.net - 11.06.2018

Cili është skandali i radhës, kryeministër? Është pyetja e cila po qarkullon nëpër rrjete sociale. Kjo pasi në seancën dhe Akademinë e mbajtur të dielën në 140 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të ...

Haradinaj reagon pas incidentit në Prizren

VOA - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar sot veprimin e një dite më parë kur tërhoqi për krahu një zonjë gjatë një ceremonie për nder të përvjetorit të Lidhjes së Prizrenit.

Haradinaj priti në takim kryetarin e ri të Aleancës së të Rinjve të Kosovës

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim kryetarin e Aleancës së të Rinjve të Kosovës, Driton Bardhecin. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bardheci përmes një postimi në ...

Haradinaj: Qeveria do të përkrahë idetë e reja biznesore

Koha.net - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar Qendrën e Inovacionit të Kosovës (ICK), ku është pritur nga drejtori ekzekutiv, Uranik Begu, me bashkëpunëtorë.

Haradinajt dhe vartësve të tij do t’u kompensohen pagat pas vendimit të Gjykatës

Gazeta Express - 11.06.2018

Ditë e frytshme Qeverinë Haradinaj. Përveç që nga sot kryeministri Ramush Haradinaj dhe vartësit e tij do të marrin paga të dyfishuara, atyre do t’u shtohen rritjet e gjashtë muajve të kaluara, pasi ...

Haradinaj thotë se ende nuk ka dëgjuar për vendimin e Kushtetueses për pagat e kabinetit të tij

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mohuar të ketë njohuri për vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka hedhur poshtë ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, duke marrë vendim që ...

Incidenti në Prizren, Haradinaj nuk pendohet (Video)

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Kosovës, që pati shkaktuar shumë zhurmë me vendimin për pagat, gati se e la nën hije me një incident në Prizren. Por Ramush Haradinaj mohoi sot të jetë penduar për largimin e një ...

Haradinaj për incidentin me zonjën nga Shqipëria: Po të ishte burrë e kisha kry ndryshe

Tetova Sot - 11.06.2018

Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltorës zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk është penduar aspak e thotë se do ta kryente ndryshe nëse në vend të ...

Haradinajt dhe vartësve të tij do t’u kompensohen pagat pas vendimit të Gjykatës

Tetova Sot - 11.06.2018

Ditë e frytshme Qeverinë Haradinaj. Përveç që nga sot kryeministri Ramush Haradinaj dhe vartësit e tij do të marrin paga të dyfishuara, atyre do t’u shtohen rritjet e gjashtë muajve të kaluara, pasi ...

(VIDEO) Haradinaj për incidentin në Prizren: E arrestuam Gjuriqin për të treguar se jemi shtet, pse ta lejojmë një grua ...

Antpress - 11.06.2018

Haradinaj sjelljen e tij e ka arsyetuar me çështjen që sipas tij ishte zonjë e paftuar nga protokolli shtetëror, njofton Klan Kosova. ”Ngjarja e djeshme është protokoll shtetëror.