TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Terrori në Paris. Identifikohet njëri prej autorëve

ikub - 15.11.2015

Hetuesit francezë kanë identifikuar njërin prej autorëve të sulmit të tmerrshëm të ndodhur mbrëmjen e 13 nëntorit në Paris. Bëhet fjalë për shtetasin Omar Ismail Mostefai.

Stop terrorizmit, por jo islamofobi

SOT - 15.11.2015

Nga Zenel ÇELIKU Ngjarja tronditëse e dy ditëve më parë në Paris, ka shokuar dhe tronditur mbarë botën e qytetëruar. Akti terrorist në mënyrë të befasishme dhe tërësisht ç’njerëzore, ka bërë që e ...

Ambasadori Tola në Paris: S’ka shqiptarë të lënduar

ikub - 15.11.2015

Ambasadori ynë në Francë, Dritan Tola, në një intervistëpër “Gazetën Panorama” ka përshkruar situatën në të cilën ndodhet Parisi, tashmë 24 orë pas sulmeve terroriste.

Terrori në Paris. Publikohet fotografia e parë e njërit prej autorëve të sulmeve

ikub - 15.11.2015

Mediat kanë bërë publike një fotografi që mendohet se është njëri prej autorëve të sulmeve në Paris. Fotografia e tij e parë është zbuluar mes pretendimeve për dështimin e inteligjencës franceze, që ...

Ambasada e Kosovës në Londër, ulë flamurin në gjysmështizë (Foto)

Lajmi.net - 15.11.2015

Ambasada e Kosovës në Londër, ka ulur flamurin në gjysmështizë, për të nderuar 129 viktimat e sulmeve terroriste të Parisit. Ambasadori Lirim Greiçevci ka postuar një fotografi në Facebook, duke ...

Belgjika përdor ushtrinë për ndeshjen ndaj Spanjës

Lajmi.net - 15.11.2015

Sulmet terroriste në Paris, i kanë shtyrë shumë shtete që ta rrisin nivelin e sigurisë nëpër stadiume. Belgjika është duke e menduar vendosjen e ushtrisë para stadiumit në të cilin do të luajnë ndaj ...

'Gjendja është serioze'

DW - 15.11.2015

Pas mbledhjes së kabinetit të sigurisë, ministri Thomas de Maiziere e klasifikon rrezikun e terrorizmit të lartë në Gjermani. Ai paralajmëron të mos nxirren përfundime të përshpejtuara për krizën e ...

Flamuri i Kosovës në gjysmështizë edhe në Londër

Zhurnal - 15.11.2015

Flamuri i Kosovës në gjysmështizë edhe në Londër Publikuar 15.11.2015 në 12:04 nga B.R. | 1 i lexuar Flamuri i Kosovës është vënë në gjysmështizë edhe në Londër, për t’i nderuar viktimat e terrorit ...

Belgjikë: Video nga arrestimet e të dyshuarve për sulmet në Paris

Lajmi.net - 15.11.2015

Channel 4 News ka publikuar pamjet e momentit kur policia belge ka bërë një arrestim në lidhje me sulmet e Parisit. Tre shtetas francezë u mbajtën në Molenbeek të shtunën, transmeton Klan ...

Luiz nuk dëshiron të kthehet në Paris

Lajmi.net - 15.11.2015

David Luiz ka thënë se nuk e di nëse do të kthehet në Paris, pas sulmeve të fundit terroriste. Luiz ka deklaruar se po të varej nga ai, nuk do të rikthehej në Paris, ku aktualisht luan për skuadrën e ...

Europa pushtohet nga frika e paniku

Shqipmedia - 15.11.2015

Europa pushtohet nga frika e sulmeve të terrorizmit dhe nga kërcënimet e IS-it. Sulmi barbar në zemrën e Parisit ka angazhuar të gjitha shtetet, të cilat kanë rritur nivelin e tyre të sigurisë.

PSG, David Luiz dhe Cavani nuk dëshirojnë të kthehen në Paris

LajmiFundit - 15.11.2015

David Luiz duket i tronditur nga ajo çfarë ndodhi në Paris, qyteti ku jeton që prej disa muajsh. Mbrojtësi brazilian flet hapur dhe pa diplomaci, duke u shprehur se nëse do të ishte në dorën e tij, ...

Sulmet në Paris, BE mban takim emergjent të premten

Top Channel - 15.11.2015

Luksemburgu, që kryeson Presidencën aktuale të Bashkimit Europian, ka bërë thirrje për një takim emergjent të ministrave të Drejtësisë më 20 nëntor, bazuar mbi kërkesën e Francës për të diskutuar ...

Dy nga terroristët e vrarë në Paris, jetonin në Bruksel

Lajmi.net - 15.11.2015

Një zyrtar belg i ka thënë AP se 7 persona janë arrestuar në Belgjikë, në lidhje me sulmet terroriste në Paris, transmeton lajmi.net. Zyrtari thotë se dy nga sulmuesit që vdiqën të premten mbrëma në ...

BE, takim urgjent për Francën

Lajmi.net - 15.11.2015

Luksemburgu, i cili mban presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, ka thirrur një takim urgjent të ministrave të drejtësisë më 20 nëntor. Takimi është thirrur me kërkesë të Francës, pas sulmeve ...

Njëri nga të dyshuarit për sulmin në Paris ka kaluar nëpër Serbi

Portalb - 15.11.2015

Lajme lidhur me temën Udhëheqësit botërorë pajtohen për rritjen e kontrollove kufitare Angelina Jolie: Askush nuk flet për sulmin në Liban nga ISIS Njëri nga sulmuesit në Paris ka kaluar nëpër ...

Obama dhe Putin zhvillojnë bisedime joformale

Evropaelire - 15.11.2015

19:00 Obama dhe Putin zhvillojnë bisedime joformale 18:23 Paris: Një sulmues i dyshuar mund të jetë në arrati 18:12 Sulmet ruse në Siri “kanë shtuar” refugjatët 17:29 OBI dënon sulmet terroriste në ...

Gauck: Demokratët janë më të fortë

DW - 15.11.2015

Presidenti gjerman Gauck përkujtoi sot viktimat e dhunës dhe luftës. Sulmet e Parisit drejtohen kundër demokracisë në përgjithësi. "Bashkësia e demokratëve është më i fortë se internacionalja e ...

Sarkozy: Franca dhe Rusia duhet të punojnë për shkatërrimin e DAESH-it

Portalb - 15.11.2015

Lajme lidhur me temën Valls: Identifikohen 103 nga 129 viktimat e sulmeve në Paris Sulmet në Paris, në “seat”-in e braktisur janë gjetur tre kallashnikovë Njëri nga të dyshuarit për sulmin në Paris ...

Organizata e Bashkëpunimit Islamik dënon sulmet në Paris

LajmiFundit - 15.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI) – grupit më të madh në botë të vendeve myslimane – ka dënuar sulmet terroriste në Paris dhe ka shprehur “solidaritetin e ...

Zona “Schengen” në rrezik pas sulmeve terroriste në Paris

Lajmi.net - 15.11.2015

Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, policia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje të lirë në ...

Presidenti gjerman: Kurrë nuk do të përulemi para terrorit

Lajmi.net - 15.11.2015

Gauck tha se autorët e sulmeve terroriste mbrëmjen e së premtes në Paris, të cilat i përshkroi si fillimin e “një lloji të ri të luftës”, sulmojnë shoqëritë e hapura në mbarë botën Duke folur në ...

Lutje për Parisin! Gjithë bota u vesh me ngjyrat bardh, blu e të kuqe(FOTO-LAJM )

SOT - 15.11.2015

Banorët e Dumas, në provincën e Damaskut në Siri, pas fokjes së dritave në kullën "Eiffel" në Paris, ndezën qirinj dhe përkujtuan 129 të vrarët në një seri sulmesh terroriste, që ndodhën të premten ...

Ky është terroristi në arrati të cilin e kërkon policia franceze (Foto)

Lajmi.net - 15.11.2015

Policia franceze ka shpërndarë fotografinë e të riut i cili është i lidhur me sulmet në Paris. Policia ka njoftuar se ai është i rrezikshëm dhe ka bërë apel që të gjithë ata që e kanë parë, e dinë ku ...

Sulmet në Paris rrezikojnë Schengenin

Zhurnal - 15.11.2015

Sulmet në Paris rrezikojnë Schengenin Publikuar 15.11.2015 në 19:50 nga B.R. | 54 i lexuar Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 ...

Sulmet në Paris, numri i viktimave shkon në 132

Top Channel - 15.11.2015

Numri i viktimave pas sulmeve të Parisit sa vjen e shtohet. Autoritetet kanë njoftuar se edhe tre të tjerë kanë vdekur pasi nuk arritën të përballojnë plagët që kishin marrë natën e së ...

Nga Siria në Los Anxheles, qirinj të ndezur për viktimat e Parisit

Lajmi.net - 15.11.2015

Pas fikjes së dritave në kullën ”Eiffel” në Paris, banorët e Dumas, në provincën e Damaskut në Siri, ndezën qirinj dhe përkujtuan 129 të vrarët në një seri sulmesh terroriste, që ndodhën të premten ...

Trajanov për sulmet në Paris: Ka gjasa një terroristë të kanë kaluar nëpër Maqedoni

Zhurnal - 15.11.2015

Trajanov për sulmet në Paris: Ka gjasa një terroristë të kanë kaluar nëpër Maqedoni Publikuar 15.11.2015 në 20:02 nga B.M | 14 i lexuar Shkup, 15 nëntor - Ish-ministri i brendshëm i Maqedonisë, Pavle ...

BE-ja mbledhje të jashtëzakonshme të ministrave pas sulmeve në Paris

Lajmi.net - 15.11.2015

Presidenca e Bashkimit Evropian ka vendosur që të mbledhë ministrat e Brendshëm dhe të Drejtësisë së BE-së, menjëherë pas sulmeve në Paris. Presidenca e Bashkimit Evropian e kryesuar nga Luksemburgu, ...

Presidenti gjerman, Gauck: Kurrë nuk do të përulemi para terrorit

Portalb - 15.11.2015

Lajme lidhur me temën Jo maqedonas, por malazez është arrestuar nga autoritet gjermane De Maiziere: Mos e lidhni sulmin në Paris me krizën e emigrantëve Gjermani, gjenden 7 fëmijë të pajetë; shok në ...

Gauck: Kurrë nuk do të përulemi para terrorit

SOT - 15.11.2015

Duke folur në përkujtimin e viktimave të luftës dhe dhunës, presidentit gjerman Joachim Gauck bëri thirrje për të shprehur solidaritetin me popullin e Francës dhe përkujtimin e viktimave të sulmeve ...

Rritet bilanci i viktimave, ndërrojnë jetë 3 prej të plagosurve nga sulmet në Francë

SOT - 15.11.2015

Është rritur bilanci i viktimave nga sulmet e ndodhura dy ditë më parë në kryeqytetin e Frances. Mediat e huaja transmetojnë se 3 prej të plagosurve kanë ndërruar jetë, duke shkuar kështu në 132 ...

Edhe për njerëzit e vendit tonë !

Botasot - 15.11.2015

Është hera e dytë që brenda disa muajsh me shqetësim të thellë dhe tronditje të pafund, njerëzimi merr lajmin e hidhur e të (pa)pritur mbi sulmet e përsëritura terroriste në Paris.

Ballinat e gazetave botërore për tragjedinë e Parisit (Foto)

Telegrafi - 15.11.2015

Në gazetat franceze fjala “Horror”, ishte gati gjithkund, ndërsa e famshmja Le Parisien, për kryetitull kishte: “Këtë herë, është luftë”. Grupi terrorist ISIS, i njohur po ashtu edhe si Shteti ...

Kjo është vetura nga e cila u kryen sulmet në Francë (Foto)

Telegrafi - 15.11.2015

Pas të identifikuarit të parë që kreu sulmet në Paris, është zbuluar edhe automjeti që është përdorur për të kryer këto sulme. Ky automjet është gjetur në Montreuil, në periferi të Parisit, njofton ...

Kjo është vetura nga e cila u kryen sulmet në Francë (Foto)

Botasot - 15.11.2015

Pas të identifikuarit të parë që kreu sulmet në Paris, është zbuluar edhe automjeti që është përdorur për të kryer këto sulme. Ky automjet është gjetur në Montreuil, në periferi të Parisit, njofton ...

Flamuri i Kosovës në gjysmështizë edhe në Londër (Foto)

Telegrafi - 15.11.2015

Flamuri i Kosovës është vënë në gjysmështizë edhe në Londër, për t’i nderuar viktimat e terrorit të para dy netëve në Paris. Fotografinë e ka postuar ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Graiçevci.

Flamuri i Kosovës në gjysmështizë edhe në Londër (Foto)

Botasot - 15.11.2015

Flamuri i Kosovës është vënë në gjysmështizë edhe në Londër, për t’i nderuar viktimat e terrorit të para dy netëve në Paris. Fotografinë e ka postuar ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Graiçevci.

Momenti i arrestimit nga policia belge i të dyshuarve për sulmin në Paris (Video)

Telegrafi - 15.11.2015

Channel 4 News ka publikuar pamjet e momentit kur policia belge ka bërë një arrestim në lidhje me sulmet e Parisit. Tre shtetas francezë u mbajtën në Molenbeek të shtunën, transmeton Klan ...

Hodgson: Të gjithëve të shokuar

Botasot - 15.11.2015

E tëra bota është tronditur nga sulmi terrorist që ndodhin të premten në orët e vona të mbrëmjes në Paris. Përzgjedhësi i kombëtares së Anglisë, Roy Hodgson, ka shprehur ngushëllimet e tij për ata që ...

Sulmet në Paris, tri ngjyrat e Francës në monumentet e botës

BalkanWeb - 15.11.2015

Tragjedia e sulmeve terroriste në Paris ka bërë që shumë vende të botës të solidarizohen në kujtim të viktimave, duke i dhënë monumenteve ngjyrat e flamurit francez.

Pesë të arrestuar në Bruksel në lidhje me sulmet në Paris

Koha.net - 15.11.2015

Autoritetet belge kanë arrestuar pesë persona gjatë kontrolleve që iu kanë bërë shtëpive në Bruksel në lidhje me sulmet vdekjeprurëse në Paris, ka thënë një zyrtar lokal të dielën, por prokurorët nuk ...

Pesë të arrestuar në Bruksel në lidhje me sulmet në Paris

Botasot - 15.11.2015

Autoritetet belge kanë arrestuar pesë persona gjatë kontrolleve që iu kanë bërë shtëpive në Bruksel në lidhje me sulmet vdekjeprurëse në Paris, ka thënë një zyrtar lokal të dielën, por prokurorët nuk ...

BE, takim urgjent për Francën

Botasot - 15.11.2015

Luksemburgu, i cili mban presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, ka thirrur një takim urgjent të ministrave të drejtësisë më 20 nëntor. Takimi është thirrur me kërkesë të Francës, pas sulmeve ...

Dy terroristë që kryen sulme në Paris, ishin nga Brukseli

Botasot - 15.11.2015

Transmetuesi publik në Belgjikë “RTBF” ka raportuar se dy nga sulmuesit të përfshirë në aktet terroriste në Paris ishin nga Brukseli. Një burim brenda Policisë i ka thënë televizionit se njëri nga ta ...

Francë, arrestohen 6 persona me lidhje me njërin nga terrorisët

VOA - 15.11.2015

Policia franceze ka arrestuar gjashtë persona të cilët kishin lidhje me njërin nga terroristët që mori pjesë në sulmet e së premtes në Paris. Në mesin e të ndaluarve ishin tre të afërm të njërit prej ...

Edhe një malazez i dyshuar për sulmet terroriste në Paris

Telegrafi - 15.11.2015

Në një kthesë të çuditshme, një burrë i arrestuar në Gjermani dy javë më parë me eksploziv dhe kallashnikovë në makinën e tij i ka thënë policisë se ai ishte nisur në Paris “për të parë Kullën ...

Flet dëshmitari që mori pamjet e para: Sapo dëgjova krismat, më shkoi mendja që ishte sulm terrorist

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS – “Isha duke ngrënë darkë në restorant kur u dëgjuan të shtënat e kallashnikovit. Menjëherë erdhën forca të shumta policore dhe zjarrfikësit. E dija që diçka nuk ishte në rregull dhe fillova të ...

Sulmet në Paris, BE mban takim emergjent të premten

Yll Press - 15.11.2015

Lajmi është mësuar përmes një deklarate të lëshuar nga vetë shteti kryesues i Presidencës së BE-së gjatë kësaj të diele. Luksemburgu, që kryeson Presidencën aktuale të Bashkimit Europian, ka bërë ...

Shtatë të arrestuar në Belgjikë lidhur me sulmet në Paris

Koha.net - 15.11.2015

Prokuroria belge ka njoftuar se shtatë persona janë arrestuar pas kontrolleve që u bënë në Bruksel pas sulmeve vdekjeprurëse në Paris të premten. Po ashtu është konfirmuar se dy nga sulmuesit në ...

OBI dënon sulmet terroriste në Paris

Botasot - 15.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI) – grupit më të madh në botë të vendeve myslimane – ka dënuar sulmet terroriste në Paris dhe ka shprehur “solidaritetin e ...

​Zona “Schengen” në rrezik pas sulmeve terroriste në Paris

Botasot - 15.11.2015

​Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, policia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje të lirë në ...

Schengeni në rrezik, pas sulmeve terroriste në Paris: A po vonohet ende liberalizimi?

Telegrafi - 15.11.2015

Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, në Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, Ppolicia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje të lirë ...

Schengeni në rrezik, pas sulmeve terroriste në Paris?!

BalkanWeb - 15.11.2015

GJERMANI – Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, në Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, policia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje ...

A është Kosova në shënjestër të sulmeve terroriste

Botasot - 15.11.2015

Sulmet terroriste në Francë, të cilat morën jetën e rreth 128 personave, kanë tronditur gjithë botën. Imune ndaj ngjarjeve të tilla nuk është as Kosova, kur dihet se viteve të fundit ka me qindra të ...

OBI dënon sulmet terroriste në Paris

Koha.net - 15.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI) – grupit më të madh në botë të vendeve myslimane – ka dënuar sulmet terroriste në Paris dhe ka shprehur “solidaritetin e ...

Organizata e Bashkimit Islamik dënon sulmet terroriste në Paris

Telegrafi - 15.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI) - grupit më të madh në botë të vendeve myslimane - ka dënuar sulmet terroriste në Paris dhe ka shprehur “solidaritetin e ...

​Sulmet në Paris, rritet në 132 numri i të vdekurve - kronikë e ditës së sotme

Botasot - 15.11.2015

Ndërsa hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes vazhdojnë, zyrtarët e spitaleve franceze lajmërojnë se bilanci i të vdekurve ka shkuar në 132, ndërsa shumë të tjerë vazhdojnë të jenë në gjendje ...

Rritet numri i viktimave në Paris

Koha.net - 15.11.2015

Është shtuar numri i viktimave nga sulmet në Paris. Tre persona të lënduar rëndë nga sulmet e Parisit kanë ndërruar jetë, kanë njoftuar zyrtarët e spitalit, raporton BBC.

Kosova mbajti zi për Francën [video]

Koha.net - 15.11.2015

Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit, raporton KTV. Në shenjë solidarizimi me popullin francez pas sulmit terrorist të ...

Rritet numri i viktimave në Paris

Telegrafi - 15.11.2015

Është shtuar numri i viktimave nga sulmet në Paris. Tre persona të lënduar rëndë nga sulmet e Parisit kanë ndërruar jetë, kanë njoftuar zyrtarët e spitalit, raporton BBC.

Rritet bilanci i viktimave, ndërrojnë jetë 3 prej të plagosurve nga sulmet në Francë

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS- Rritet bilanci i viktimave nga sulmet e ndodhura dy ditë më parë në kryeqytetin e Francës. Sipas mediave të huaja, mësohet se tre prej të plagosurve kanë ndërruar jetë, duke shkuar kështu në ...

Trembet David Luiz: Nuk dua të kthehem në Paris…

Gazeta Tema - 15.11.2015

“Ylli” i Paris Saint-Germain, David Luiz, tha se nuk ka dëshirë të rikthehet në klubin e tij pas sulmeve terroriste që tronditën kryeqytetin e Francës, ku humbën jetën 129 persona.

Hodgson: Angli-Francë do jetë ndeshje solidariteti

VeqSport - 15.11.2015

Trajneri i Anglisë, Roy Hodgson ka shprehur ngushëllimet e tij për ata që janë prekur nga sulmet terroriste në Paris, duke thënë se miqësorja e tyre e ardhshme me Francën është një shfaqje e ...

Në Paris, pa qenë në Paris

Gazeta Dita - 15.11.2015

Bombat dhe atentatet tronditën Parisin. Parisi i përgjakur tronditi botën. Njerëzimi qëndroi në heshtje duke ndjekur të gjithë stacionet televizive të mundshme, gjithnjë me ankthin se çfarë vjen pas.

Momenti i arrestimit nga policia belge i të dyshuarve për sulmin në Paris (VIDEO)

Tetova Sot - 15.11.2015

Channel 4 News ka lansuar pamjet e momentit kur policia belge ka bërë një arrestim në lidhje me sulmet e Parisit. Tre shtetas francezë u mbajtën në Molenbeek të shtunë.

Luiz i frikësuar nga tragjedia e Parisit

VeqSport - 15.11.2015

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain thotë se ai nuk e di nëse do të qëndroj me ekipin kombëtar të Brazilit pavarsisht se është i suspenduar apo të rikthehet në Paris, vend në të cilin ende ekziston frika ...

BE mblidhet të premten, diskuton masat dhe “përgjigjen” ndaj ISIS

Java News - 15.11.2015

Pas ngjarjeve tragjike në Paris, BE ka vendosur të mblidhet të premten e ardhshme në një takim urgjent të Ministrave të Drejtësisë, bazuar mbi kërkesën e Francës për të diskutuar mbi pozicionin dhe ...

Si filloi sulmi në Paris? Flet dëshmitari që mori pamjet e para [VIDEO]

Tetova Sot - 15.11.2015

Fotografi dhe dëshmitari i cili mori pamjet e para nga sulmi vdekjeprurës terrorist në Paris rrëfen ngjarjen për revistën Time. Ai ka thënë se menjëherë i ka shkuar mendja se bëhet fjalë për sulm ...

Schengeni në rrezik, pas sulmeve terroriste në Paris?!

Tetova Sot - 15.11.2015

Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, në Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, policia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje të lirë në ...

Sulmet në Paris rrezikojnë Schengenin

InfoGlobi - 15.11.2015

Pas tragjedisë në kryeqytetin e Francës, Paris, ku si pasojë e sulmeve serike terroriste mbetën të vrarë 129 persona, policia franceze e ka pezulluar marrëveshjen “Schengen” për lëvizje të lirë.

Kolonja nderon viktimat e terrorizmit në PAris

Gazeta Dita - 15.11.2015

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm në Parlamentin e Shqipërisë Arta Dade ka kryesuar një ceremonial nderimi në kujtim të viktimave të sulmeve terroriste në Paris.

Në Belgjikë arrestohen shtatë persona lidhur me sulmet në Paris

Kosova Live - 15.11.2015

Prokuroria belge ka bërë të ditur se shtatë persona janë arrestuar pas kontrolleve që u bën në Bruksel pas sulmeve vdekjeprurëse në Paris të premten. Ajo konfirmoi se dy nga sulmuesit në Paris më ...

OBI dënon sulmet terroriste në Paris dhe Liban

Kosova Live - 15.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI), Iyad Madani, grupi më të madh në botë të vendeve myslimane, ka dënuar sulmet terroriste në Paris dhe Liban si dhe ka shprehur ...

Plagoset një gazetar në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Një gazetar i “Le Monde” raportohet se është plagosur gjatë sulmeve që po vazhdojnë në Paris. Komuna e Parisit u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi pas ...

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq

Top Channel - 14.11.2015

Menjëherë pas sulmeve të cilësuara si terroriste nga mediat franceze, ka reaguar përmes një konference për shtyp nga Shtëpia e Bardhë edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama, por edhe ...

Ja si t’i kontaktoni ambasadat shqiptare nëse jeni në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Numri i shqiptarëve që gjenden në Paris të Francës është jo i vogël. Andaj, nëse gjendeni në këto momente atje dhe kërkoni që ta kontaktoni ambasadën e Kosovës apo Shqipërië në Francë, më poshtë i ...

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët (VIDEO)

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Presidenti francez urdhëron të mbyllen kufijtë Kaos në Paris; sulm me bombë, mbi 30 të vdekur (VIDEO) Obama dhe Erdogan, ja se çfarë biseduan për Sirinë Sot takohen Obama, ...

Jahjaga e Thaci, të shokuar nga sulmet në Paris

LajmiFundit - 14.11.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është shprehur e tronditur me sulmet që ndodhën në Paris. “E tronditur me sulmet terroriste në ‎Paris‬ dhe humbjen e shumë jetëve të pafajshme në këto sulme.

Dy shqiptarë nga Kosova mes të plagosurve nga sulmet në Paris

LajmiFundit - 14.11.2015

Ne kryqytetin e Francës në Parisë kanë ndodhur disa sulme me armë, ku kanë mbetur të vrarë rreth 40 persona dhe janë plagosur 100 tjerë! Burime të sigurta të portalit 01online bëjnë të ditur se në ...

MPJ është duke u interesuar për shtetasit kosovarë në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke u interesuar nëse ndonjë qytetarë i Kosovës ka pësuar apo ka nevojë për ndihmë në Paris. Përmes ambasadës së Kosovës në Paris, zyrtarët e MPJ-së ...

Shkon në mbi 140 numri i të vdekurve në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Shifrat më të fundit nga Parisi tregojnë se numri i të vdekurve nga sulmet e mbrëmshme është mbi 140. Ky lajm vjen nga Reuters, që citon burime të sigurta.

Reagon Këshilli Islamik i Francës për sulmet në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Këshilli Islamik i Francës kanë reaguar për sulmet në Paris, që besohet të kenë pasur edhe motive fetare. Këshilli Musliman i Francës dënon ashpër sulmet e tmerrshme dhe të neveritshme që janë bërë ...

Sulmet në Paris: Disa persona të armatosur janë në arrati

Lajmi.net - 14.11.2015

CNN raporton, duke cituar burime të sigurta brenda policisë, se disa persona të armatosur vazhdojnë të jenë në arrati Ata besohet se janë pjesë e grupit terrorist, të cilët sulmuan të premten Parisin.

Sulmet në Paris, reagojnë liderët botërorë

ikub - 14.11.2015

Personalitete dhe udhëheqës të lartë të botës kanë reaguar pas sulmeve terroriste të njëpasnjëshme në Paris. Presidenti Obama, përmes një konference për shtyp nga Shtëpia e Bardhë, tha se këto sulme ...

Reagimet e liderëve botërorë dhe shqiptarë për tragjedinë e Parisit

Shqipmedia - 14.11.2015

Ndër personat e parë që kanë reaguar nëpër rrjetet sociale, pas deklaratave për shtyp të Presidentit Obama dhe atij francez, Hollande, kanë qenë edhe personalitete dhe udhëheqës të lartë të shumë ...

Nga sulmet në Paris, supozohet se janë plagosur dy shqiptarë nga Kosova

Lajmi.net - 14.11.2015

Në mesin e personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, janë edhe dy shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të 01online.info mësohet së të plagosurit nga Kosova janë D.S (31 ...

Bota reagon e tronditur: "Solidarë krah Francës"

DW - 14.11.2015

Tronditje e shok në shkallë botërore pas një serie sulmesh terroriste në kryeqytetin francez, Paris. Politikanë nga e gjithë bota dënojnë këto akte dhune dhe shprehin solidaritetin e tyre me Francën.

Basha: Ngushëllime për familjarët e viktimave dhe popullin francez

Top Channel - 14.11.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij për viktimat e sulmeve në Paris. Në një status në Facebook ai e quan një akt të çmendur terrorist tmerrin e ...

Meta: Qëndrojmë në krahë të aleatëve në luftën kundër terrorizmit

Top Channel - 14.11.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta i ka dërguar mesazh ngushëllimi kryetarëve të parlamentit e senatit francez, Claude Bartolone dhe Gerard ...

Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse dhe kritike

Top Channel - 14.11.2015

Presidenti Bujar Nishani në një mesazh dërguar homologut të tij francez shpreh solidaritetin e shqiptarëve për kapërcimin e kësaj situate tronditëse dhe ...

Nishani dënon sulmet: Solidaritet me Francën

LajmiFundit - 14.11.2015

Presidenti Bujar Nishani në një mesazh dërguar homologut të tij francez shpreh solidaritetin e shqiptarëve për kapërcimin e kësaj situate tronditëse dhe kritike.

Sulmet terroriste në Francë gjatë viteve të fundit, fakte shokuese

Lajmi.net - 14.11.2015

Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të Francës, ku numri i viktimave sa vjen e po rritet nga minuta në minutë, le të shohim një historik të ...

"Terror në Paris", 129 viktima dhe mbi 350 të plagosur. Parisi në gjendje të jashtëzakonshme

ikub - 14.11.2015

Franca është zgjuar në një gjendje të jashtëzakonshme, pas një serie sulmesh vdekjeprurëse terroriste duke shkaktuar tmerr dhe kaos në të gjithë Parisin, natën e së premtes.

Dy shqiptarë nga Kosova të plagosur në sulmet në Paris

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Sulmet e përgjakshme në Paris: Nuk dihet nëse ka të lënduar nga Maqedonia Çfarë ndodhi mbrëmë në Paris? 150 të vdekur (FOTO, pamje të rënda) Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e ...

Sulmet e përgjakshme në Paris: Nuk dihet nëse ka të lënduar nga Maqedonia

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Dy shqiptarë nga Kosova të plagosur në sulmet në Paris Çfarë ndodhi mbrëmë në Paris? 150 të vdekur (FOTO, pamje të rënda) Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të ...

Facebook, një check-in për sulmet e Parisit

Top Channel - 14.11.2015

Francezët kanë përdorur mediat sociale për të gjetur miqtë dhe të afërmit pas sulmeve terroriste në Paris. Facebook ka krijuar një opsion në të gjithë botën ku një person mund të çekojë në profilin e ...

Fakte shokuese për sulmet terroriste në Francë

LajmiFundit - 14.11.2015

Kur e gjithë bota është fokusuar në sulmet e fundit terroriste në Paris, të shohim një historik të shkurtër mbi tragjeditë terroriste të ndodhura në Francë gjatë viteve të fundit.

Paris, Si u dëgjuan shpërthimet gjatë ndeshjes Francë – Gjermani (FOTO-VIDEO)

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse dhe kritike Sulmet e përgjakshme në Paris: Nuk dihet nëse ka të lënduar nga Maqedonia Dy shqiptarë nga Kosova të ...

Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse dhe kritike

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Paris, Si u dëgjuan shpërthimet gjatë ndeshjes Francë – Gjermani (FOTO-VIDEO) Sulmet e përgjakshme në Paris: Nuk dihet nëse ka të lënduar nga Maqedonia Dy shqiptarë nga Kosova ...

Federata e Francës reagon pas sulmeve terroriste

Lajmi.net - 14.11.2015

Federata e Futbollit e Francës ka anuluar të gjitha aktivitetet e përfaqësueses franceze pas sulmeve terroriste në Paris, ku mbetën të vrarë rreth 157 persona.

Sulmet në Francë, Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse

SOT - 14.11.2015

Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij francëz, Francois Hollande. Nishani, ka dënuar aktet terroriste që kanë ndodhur mbrëmë në Paris derisa ka thënë se ...

Meta: Qëndrojmë në krahë të aleatëve në luftën kundër terrorizmit

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse dhe kritike Paris, Si u dëgjuan shpërthimet gjatë ndeshjes Francë – Gjermani (FOTO-VIDEO) Sulmet e përgjakshme në ...

Sulmi në Paris, politikanët shqiptarë solidarizohen me Francën

ikub - 14.11.2015

Në një deklarate për mediat Presidenti Nishani, kryeparlamentari Meta, kreu i PD-së, Basha dhe avokati i Popullit kanë shprehur ngushëllimet e tyre për viktimat e sulmeve terroriste në Paris.

Ivanov, letër ngushëllimi presidentit francez

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Vatikani: Sulm i çmendur ndaj paqes së njerëzimit Meta: Qëndrojmë në krahë të aleatëve në luftën kundër terrorizmit Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës tronditëse dhe ...

Sulmet në Paris - “akt i luftës” nga Shteti Islamik

Evropaelire - 14.11.2015

Presidenti i Francës, Francois Hollande , ka thënë se sulmet e së premtes në Paris kanë vrarë 127 persona dhe se janë kryer nga ekstremistët e Shtetit Islamik.

MPJ: Shqipëria në krah të Francës në betejën kundër terrorizmit

Top Channel - 14.11.2015

Shqipëria dënon sulmet terroriste në Paris. Nëpërmjet një deklarate për mediat, ministria e Jashtme shqiptare i bashkohet dhimbjes së popullit francez në këto momente të ...

Horror në Paris, Berisha: Me Francën sot është mbarë njerëzimi!!

SOT - 14.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar sulmet terroriste të ndodhura mbrëmë në Francë. Në një status në rrjetin social Facebook, Berisha i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, kombit mik ...

Shqiptarët sensibilizohen në mbështetje të Francës, buqeta lulesh tek dera e ambasadës franceze

SOT - 14.11.2015

Sulmet terroriste në Paris kanë prekur zemrat e mjaft shqiptarëve të cilët janë sensibilizuar në mbështetje të popullit francez. Dera e ambasadës franceze në vendin tonë është "pushtuar" nga buqeta ...

Putin ngushëllon presidentin dhe popullin francez

Evropaelire - 14.11.2015

12:58 Bashkësia Islame e Kosovës dënon sulmet në Paris 12:29 IS merr përgjegjësinë për sulmet në Paris 11:22 Në Vjenë nisin bisedimet për Sirinë 11:14 Atletët rusë pezullohen nga garat ndërkombëtare ...

MPJ: Shqipëria në krah të Francës në betejën kundër terrorizmit

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Merr leje nga burgu, arrestohet për vjedhje me dhunë ISIS: Franca nuk do të gjejë paqe, për sa kohë sulmet vazhdojnë Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë panik ...

Meta: Terroristët s'mund të cenojnë vlerat e demokracisë, jemi krah jush

SOT - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, i ka dërguar nje mesazh ngushëllimi e solidariteti kryetarëve të Parlamentit dhe Senatit të Francës, Claude Bartolone dhe Gerard Larcher pas masakrës në ...

Politika shqiptare përkrah Francës: Dënojmë sulmet terroriste!

SOT - 14.11.2015

Krerët më të lartë të shtetit kanë shprehur ngushëllimet e tyre për sulmet e njëpasnjëshme terroriste që shënuan me qindra viktima, e njëherësh me tronditjen për jetët e humbura kanë shprehur edhe ...

Pas sulmeve të përgjakshme në Paris, nuk ka të lënduar nga Maqedonia

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën MPJ: Shqipëria në krah të Francës në betejën kundër terrorizmit ISIS: Franca nuk do të gjejë paqe, për sa kohë sulmet vazhdojnë Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë ...

Partia Republikane: Sulmet barbare në Francë terrorizojnë mbarë botën e qytetëruar

SOT - 14.11.2015

Partia Republikane dënon këto akte barbare dhe i shpreh ngushëllime të sinqerta popullit dhe qeverisë Franceze për ngjarjet e mbrëmjes se djeshme ku prej një akti terrorist humbën jetën mbi 150 veta ...

Sulmet në Paris, Hollande: Ky është një akt lufte nga ISIS

ikub - 14.11.2015

Presidenti francez, Hollande gjatë një deklarate për mediat ditën e sotme ka thënë se sulmet në Paris janë kryer nga Shteti Islamik. Holland i cilësoi sulmet terroriste të një nate më parë në Paris, ...

Në sulmin në Francë nuk ka të lënduar nga Maqedonia

Zhurnal - 14.11.2015

Në sulmin në Francë nuk ka të lënduar nga Maqedonia Publikuar 14.11.2015 në 11:44 nga A.R. | 133 i lexuar Shkup, 14 nentor - Deri më tani nuk ka asnjë të lënduar nga Maqedoni në sulmet përgjakshme të ...

Veseli për sulmet në Francë thotë se kanë lënduar zëmrat e të gjithëve

Lajmi.net - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje në Paris, vendosi buqeta me lule tek Ambasada e Francës në Prishtinë.

Franca 3 ditë në zi, Hollande: Luftë e ndërmarrë nga ISIS

SOT - 14.11.2015

Presidenti francez, Francois Hollande i cilësoi sulmet terroriste të një nate më parë në Paris, si një akt barbarie dhe lufte i ndërmarrë nga ISIS-i. Holland , në një konferencë për shtyp, tha se ...

Shteti Islamik edhe zyrtarisht merr përgjegjësinë për sulmet në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Shteti Islamik (IS) e ka marrë përgjegjësinë për sulmet terroriste në Paris të Francës natën e kaluar që lanë të vrarë, sipas një shifre të konfirumuar nga CNN, rreth 150 njerëz.

Haradinaj: Sot e gjithë Kosova është me Francën

Lajmi.net - 14.11.2015

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se të gjithë ndajmë dhimbjen me popullin francez, pas sulmeve terroriste në Paris.

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej 5 vitesh

Top Channel - 14.11.2015

Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në ...

IS merr përgjegjësinë për sulmet në Paris

Zhurnal - 14.11.2015

IS merr përgjegjësinë për sulmet në Paris Publikuar 14.11.2015 në 12:52 nga A.R. | 93 i lexuar Paris, 14 nentor - Grupi ekstremist i Shtetit Islamik (IS) ka marrë përgjegjësinë për sulmet në Paris, ...

Haradinaj: E gjithë Kosova është me Francën dhe vlerat e saj

Zhurnal - 14.11.2015

Haradinaj: E gjithë Kosova është me Francën dhe vlerat e saj Publikuar 14.11.2015 në 13:05 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 14 nentor -Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ...

Putin letër ngushëlluese homologut të tij Hollande

SOT - 14.11.2015

Rusia gjithashtu i ka shprehur ngushëllime popullit francez për viktimat e terrorit të ngjarjes së ndodhur, mbrëmë në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti Putin i ka ...

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq

Zhurnal - 14.11.2015

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq Publikuar 14.11.2015 në 13:22 nga A.R. | 1 i lexuar Shkup, 14 nentor - Menjëherë pas sulmeve ...

Merkel: mbledhje krize

DW - 14.11.2015

Me solidaritet dhe ndjenja ngushëllimi ka reguar politika gjermane ndaj terrorit. Forcave franceze të rendit iu ofrua ndihmë e gjithanshme. Hapa të mëtejshëm do të konsultohen gjatë ditës.

Sulmet në Paris: Disa të arrestuar në Bruksel

Evropaelire - 14.11.2015

19:07 Sulmet në Paris: Disa të arrestuar në Bruksel 18:34 Rohani: Sulmet në Paris, “krime kundër njerëzimit” 18:19 Francë: Treni del nga binarët, 7 të vdekur 18:10 Ndeshja Francë-Angli do të ...

Nuk ka deri tani shtetas të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë të lënduar nga sulmet në Paris

Zhurnal - 14.11.2015

Nuk ka deri tani shtetas të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë të lënduar nga sulmet në Paris Publikuar 14.11.2015 në 13:43 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 14 nentor - Ministria e Jashtme e ...

Hollande paralajmëron – “ka filluar lufta” (Video)

Lajmi.net - 14.11.2015

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë se pas sulmit terrorist qëndron Shtetit Islamik (IS) dhe se bëhet fjalë për një “akt lufte”. Hollande ka shpallur tre ditë zije në Francë dhe ka bërë ...

Sulmet terroriste, Shqipëria në gjendje gatishmërie

Top Channel - 14.11.2015

Pas sulmeve terroriste në Francë, Policia e Shtetit njofton se ka kaluar në gatishmëri të plotë që prej mbrëmjes së të ...

Veseli homazhe pranë ambasadës franceze në Prishtinë

Top Channel - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli bën homazhe pranë ambasadës së Francës në Prishtinë. Ai i shoqëruar nga bashkëpunëtorë, dorezoi kurora lulesh pranë selisë së ambasadës dhe i shprehu ngushëllime ...

Franca falënderon kosovarët për mbështetje

Lajmi.net - 14.11.2015

Ambasadorja franceze në Kosovë, Maryse Daviet, është shprehur mirënjohëse ndaj autoriteteve kosovare dhe popullit të Kosovës, për solidaritetin dhe dhembjen e treguar pas sulmeve të djeshme ...

Dhimbja për Parisin dhe ngjarjet të tjera duhet përballuar së bashku

Lajmi.net - 14.11.2015

Lëvizja Vetëvendosja me anë të një reagimi ka dënuar sulmet terroriste në Paris. VV ka thënë se aktet e tilla janë krime kundër njerëzimit dhe si të tilla duhet luftuar.

Gruevski i dërgon letër ngushëllimi homologut të tij francez, Vals

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Pas sulmeve në Paris, përfshihet në flakë kampi i refugjatëve në Calais (Video) Krijuesit e krizës tani paraqiten si shpëtimtarë! Përplasje e dhunshme në Francë, refugjatët ...

Kryeministri Gruevski reagon: Maqedonia e dënon sulmin terrorist në Paris

Zhurnal - 14.11.2015

Kryeministri Gruevski reagon: Maqedonia e dnon sulmin terrorist n Paris Publikuar 14.11.2015 në 14:05 nga A.R. | 27 i lexuar Shkup, 14 nentor - Kryeministri Nikolla Gruevski me rastin e sulmeve ...

Ivanov: Sulmi në Paris, sulm kundër vlerave evropiane dhe të përgjithshme njerëzore

Zhurnal - 14.11.2015

Ivanov: Sulmi në Paris, sulm kundër vlerave evropiane dhe të përgjithshme njerëzore Publikuar 14.11.2015 në 14:08 nga F.Y. | 1 i lexuar Shkup, 14 nëntor - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge ...

Vetëvendosje dënon sulmet terroriste në Paris

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Ilir Deda: Të gjithë përgjegjësit në Qeveri, të japin dorëheqje! Nuk ndalet ‘Vetëvendosje’, Hajredin Kuçi qëllohet me vezë (VIDEO) VV demanton lajmin se aktivistët e saj ...

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej 5 vitesh

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Putini e viziton Iranin Mediat e huaja zbulojnë vajzën e Putinit Erdogan dhe Putin bisedë telefonike, shkëmbejnë pikëpamjet për krizën në Siri Vuçiq: Do të blejmë armë nga Rusia ...

“Tani ne jemi Paris”

Top Channel - 14.11.2015

“Luftë në zemër të Parisit” ishte titulli i madh i Le Figaro; "Aujourd'hui en France", i referohej një masakre terroriste, “Kasaphanë në Paris”, thotë Liberation; “Këtë herë është luftë vërtet” është ...

Putin: Dhimbjen e francezëve, sirianët e përjetojnë për 5 vjet

Lajmi.net - 14.11.2015

Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti ...

Thaçi: Jemi të shokuar, Kosova lutet për popullin francez

Zhurnal - 14.11.2015

Thaçi: Jemi të shokuar, Kosova lutet për popullin francez Publikuar 14.11.2015 në 15:34 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 14 nentor - ZËVENDËSKRYEMINISTRI DHE MINISTRI I PUNËVE TË JASHTME TË KOSOVËS ...

Video me inskenimet e sulmeve në Paris

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Marsh në Shkup: Refugjatët janë vetë viktimë e terrorizmit Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit (Video) Kërcënohet Tirana, Nishani mobilizon forcat e shtetit ...

Paris: 300 persona po trajtohen në spitale, 80 në gjendje kritike

Zhurnal - 14.11.2015

Paris: 300 persona po trajtohen në spitale, 80 në gjendje kritike Publikuar 14.11.2015 në 15:44 nga A.R. | 14 i lexuar Paris, 14 nentor - 300 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Parisit nga ...

Pas sulmeve ne Paris, 300 persona po trajtohen në spitale, 80 në gjendje kritike

Lajmi.net - 14.11.2015

Nga sulmet terroriste të ndodhura mbrëmë në Paris, nga lëndimet e marra, 300 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Parisit. Sipas burimeve të AFP-së, 80 prej tyre janë në gjendje kritike, ...

Erdogan dhe Hollande shprehen të vendosur në luftën kundër terrorizmit

Lajmi.net - 14.11.2015

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan me telefon ka biseduar me homologun e tij francez, Francois Hollande, të cilit i shprehu ngushëllime me rastin e sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris, ...

Kryeministri i Bavarisë e konfirmon: Malazezi i arrestuar ka lidhje me sulmin në Paris

Zhurnal - 14.11.2015

Kryeministri i Bavarisë e konfirmon: Malazezi i arrestuar ka lidhje me sulmin në Paris Publikuar 14.11.2015 në 15:49 nga A.R. | 27 i lexuar Gjermani, 14 nentor - Kryeministri i shtetit gjerman të ...

Kosova ndan dhimbjen me Francën

Evropaelire - 14.11.2015

Autoritetet më të larta politike e publike në Kosovë kanë dënuar ashpër sulmet terroriste në Paris të Francës, të cilat lanë pas vetes mbi 128 njerëz të vrarë dhe shumë të plagosur.

Thaçi: Sulmet në Paris janë përballje mes dy botëve të kundërta

Lajmi.net - 14.11.2015

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, ka thënë se ajo që ndodhi në Paris nuk është vetëm një akt terrorist. Sipas Thaçit, ajo është edhe përballje e vlerave, ...

Supozohet se kështu kanë ndodhur sulmet në Paris (Video)

Lajmi.net - 14.11.2015

Sulmet terroriste të së premtes mbrëma në Paris, kanë lënë të vdekur 128 persona, ndërkaq shumë të kanë mbetur të lënduar. Sulmet kanë ndodhur afër stadiumit, në një restorant si dhe një teatër, ku ...

Tragjedia në Francë, PDIU: Terrorizmi nuk mund të mposhti demokracinë dhe lirinë!

SOT - 14.11.2015

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas ngjarjes tragjike të ndodhur në Francë mbrëmjen e kaluar. PDIU dënon ashpërsisht aktet barbare, që morën jetën e të pafajshmëve në Paris.

Ja çfarë do të bëjë Kombëtarja e Shqipërisë për viktimat në Francë

Lajmi.net - 14.11.2015

Kombëtarja e Shqipërisë do të solidarizohet me popullin francez, pas ngjarjeve të fundit në Paris. Ndeshja miqësore mes Shqipërise dhe Gjeorgjisë që zhvillohet ditën e hënë, do të nisë me një minut ...

Murtezani: Nga kush është gatuar ky plan aq çnjerëzor dhe barbar në Francë!?

Zhurnal - 14.11.2015

Intervistë Ekskluzive për Agjencin e Lajmeve Zhurnal Murtezani: Nga kush është gatuar ky plan aq çnjerëzor dhe barbar në Francë!? Publikuar 14.11.2015 në 17:21 nga F.Y.

Erdogan dhe Holande të vendosur në luftën kundër terrorizmit

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Paris, video shokuese e publikuar nga gazetari i Le Monde (VIDEO+18) Edhe Ivanov paralajmëroi konvokimin e Këshillit të sigurimit Video me inskenimet e sulmeve në Paris Marsh në ...

Në Paris po dhurohet gjak për të lënduarit

Lajmi.net - 14.11.2015

Sulmet terroriste që ndodhen të premten në mbrëmje në Paris, nga të cilat humbën jetën 128 persona dhe 300 të tjerë pësuan lëndime, ku mbi 80 prej tyre janë në gjendje të rëndë, kanë bërë që shumë ...

Sulmet në Paris u planifikuan për 9 muaj, terroristi më i ri 15 vjeç

Lajmi.net - 14.11.2015

Terroristët të cilët kryen sulmet në Paris, ishin pjesë e celulave të ISIS-it, të cilët për 9 muaj rresht, kishin planifikuar sulmet që u kryen të premten mbrëma në kryeqytetin francez, shkruan The ...

Tragjedia në Paris. 3 terroristë, banues në Bruskel, pranga 5 bashkëpunëtorëve

ikub - 14.11.2015

Tre ndër tetë terroristët që kryen sulmet në Paris një ditë më parë, mësohet të kenë qenë banues në Bruksel. Policia belge ka nisur bastisjen e një lagje të tërë në Bruksel, ndërkohë që është vënë në ...

Kryeministria nderon viktimat e sulmeve terroriste në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Të shtunën, para Ambasadës së Francës në Prishtinë, janë vendosur buqeta lulesh në nderim të viktimave të sulmeve terroriste që ndodhën të premten në Paris.

Numër i madh arrestimesh në Belgjikë për sulmet në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

( E plotësuar )​ Ministri belg i Drejtësisë tha se një sërë arrestimesh janë bërë në Bruksel në lidhje me sulmet në Paris, sipas Agjencisë së Lajmeve Associated Press.

Mendohet se 3 nga terroristët në Paris janë nga Belgjika

Lajmi.net - 14.11.2015

Zyrtarët e Belgjikës kanë deklaruar se tre nga tetë terroristët në Paris kanë arritur nga Belgjika. Siç kanë deklaruar ata, besohet se të njëjtit kanë ardhur nga vendbanimet në periferi të Brukselit ...

Futbollistët gjermanë mbrëmë kanë fjetur në stadium

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë panik ​Papa Françesku: Sulmet në Paris pjesë e Luftës së Tretë Botërore Netanyahu kërkon të shtohen masat e sigurisë në Ambasadën e ...

Sulmi në Paris: Jahjaga shpall të dielën ditë zie në Kosovë

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Futbollistët gjermanë mbrëmë kanë fjetur në stadium Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë panik ​Papa Françesku: Sulmet në Paris pjesë e Luftës së Tretë Botërore ...

Kosovë, BIK dënon sulmet në Paris

Top Channel - 14.11.2015

Bashkësia Islame e Kosovës ka dënuar sulmet terroriste në Francë që morën e jetën e qytetarëve të ...

Sirianët me mesazh ndaj botës

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Futbollistët gjermanë mbrëmë kanë fjetur në stadium Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë panik ​Papa Françesku: Sulmet në Paris pjesë e Luftës së Tretë Botërore ...

Berlini: Mos i lidhni sulmet në Paris me fluksin e migrantëve!

LajmiFundit - 14.11.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se sulmet në Paris nuk duhet të lidhen me fluksin rekord të azilkërkuesve në Evropë. “Do të doja të bëja një lutje urgjente, që të mos ...

Britania e shqetësuar për qytetarët e saj në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

Qeveria e Britanisë së Madhe beson se një numër i vogël i qytetarëve të saj, mund të jenë në mesin e viktimave në sulmet terroriste që ndodhën të premten mbrëma në Paris.

Sulmet në Paris nëpërmjet fotografive

Lajmi.net - 14.11.2015

Të premten mbrëma, në një seri të sulmeve në Paris, humbën jetën 129 persona, 352 të tjerë u plagosën dhe 99 prej tyre janë në gjendje të serioze. Po ashtu, policia franceze vrau 8 terroristë që ...

De Maiziere: Mos e lidhni sulmin në Paris me krizën e emigrantëve

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën ​Tjetër bombë në Paris? Evakuohet zona përreth Kullës së Eifelit Ky është momenti kur presidentit Hollande i thonë: Shteti është nën sulm! (Foto) Assad: Gabimet e diplomacisë ...

​Obama ngushëllon Francës për sulmet në Paris

Botasot - 14.11.2015

Presidenti i SHBA-ve Barack Obama iu ka drejtuar mediave pas sulmeve që sonte kanë ndodhur në Paris. Presidenti amerikan duke ngushëlluar presidentin francez dhe familjarët e viktimave ka dënuar ...

Thaçi: Jemi të shokuar për sulmet në Paris

Botasot - 14.11.2015

Zëvendësministri i parë, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar menjëherë ndaj sulmit që ndodhi sot në qendër të Parisit, ku raportohet për mbi 30 të vdekur.

Plagoset një gazetar në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Një gazetar i “Le Monde” raportohet se është plagosur gjatë sulmeve që po vazhdojnë në Paris. Komuna e Parisit u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi pas ...

Jahjaga e Thaçi të shokuar me sulmet në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është shprehur e tronditur me sulmet që ndodhën në Paris. “E tronditur me sulmet terroriste në ‎Paris‬ dhe humbjen e shumë jetëve të pafajshme në këto sulme.

Jahjaga e tronditur me sulmet në Francë

Telegrafi - 14.11.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook se është e tronditur nga sulmet terroriste në Francë. “E tronditur me sulmet terroriste në Parisë dhe humbjen e shumë ...

Dy numra për shqiptarët në Paris, ambasadori ynë: Deri tani s’ka shqiptarë mes viktimave

Ora news - 14.11.2015

Ministria e Jashtme e Shqipërisë vë në dispozicion dy numra telefoni për të gjithë shqiptarët që ndodhen në Paris dhe kanë nevojë për ndihmë nëse ndodhen pranë vendeve ku kane ndodhur sulmet 33 625 ...

Kosova vendos numër emergjent për mërgimtarët në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dhënë numrin e Ambasadës së Kosovës në Paris, për të gjithë ata që gjenden në Paris dhe kanë nevojë për ndihmë, transmeton Koha.net.

Jahjaga e tronditur me sulmet në Francë

Botasot - 14.11.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook se është e tronditur nga sulmet terroriste në Francë. “E tronditur me sulmet terroriste në Parisë dhe humbjen e shumë ...

MPJ është interesohet për shtetasit e Kosovës në Paris

Botasot - 14.11.2015

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke u interesuar nëse ndonjë qytetar i Kosovës ka pësuar apo ka nevojë për ndihmë në Paris. Përmes Ambasadës së Kosovës në Paris, zyrtarët e MPJ-së ...

MPJ interesohet për kosovarët në Paris: Ja numri ku mund të lajmërohen ata që kanë nevojë për ndihmë

Telegrafi - 14.11.2015

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke u interesuar nëse ndonjë qytetar i Kosovës ka pësuar apo ka nevojë për ndihmë në Paris. Përmes Ambasadës së Kosovës në Paris, zyrtarët e MPJ-së ...

“Rroftë Republika, rroftë Franca”

Telegrafi - 14.11.2015

Presidenti i Francës, François Hollande, i është adresuar popullit pas masakrës në rrugët e Parisit. Ai ka thënë se horrori në kryeqytet ka për qëllim që të krijoj pasiguri dhe frikë tek francezët.

Hollande: Ne do të qëndrojmë, Rroftë Republika, Rroftë Franca

Botasot - 14.11.2015

Presidenti i Francës, François Hollande, i është adresuar popullit pas masakrës në rrugët e Parisit. Ai ka thënë se horrori në kryeqytet ka për qëllim që të krijoj pasiguri dhe frikë tek francezët.

Shtatë nga tetë terroristët hodhën veten në erë

Botasot - 14.11.2015

Bilanci i 150+ viktimave në Paris, ka ardhur si pasojë e sulmeve terroriste të kryer nga kamikazë të ndryshëm dhe të tjerët nga gjuajtjet me armë zjarri.

Dy shqiptarë nga Kosova të plagosur në sulmet në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Në mesin e personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, janë edhe dy shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të 01online.info mësohët së të plagosurit nga Kosova janë D.S (31 ...

PD: Aktet terroriste në Paris, akte kundër njerëzimit dhe vlerave civilizuese

Botasot - 14.11.2015

Partia e Drejtësisë, me shqetësim dhe dhembje po ndjek zhvillimet në Paris të Francës, pas sulmeve terroriste, ku mbeten të vdekur rreth 140 persona. Partia e Drejtësisë, dënon ashpër aktet ...

PD: Aktet terroriste në Paris, kundër njerëzimit dhe vlerave civilizuese

Koha.net - 14.11.2015

Përmes një deklarate për media, Partia e Drejtësisë thotë se me shqetësim dhe dhembje po ndjek zhvillimet në Paris të Francës, pas sulmeve terroriste, ku mbeten të vdekur rreth 140 persona.

Pamje nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Në shtatë sulme të koordinuara terroriste mbrëmë në Paris kanë humbur jetën 158 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur. Më poshtë mund të ndiqni pamje nga xhirime të bëra në natën më të frikshme që ...

‘Luftë’ në Paris nga 7 sulmet terroriste. Ja kush ishin kamikazët. ISIS: Sulmi i yni! Alarm fals për bombë, evakuohet ...

BalkanWeb - 14.11.2015

* Franca mbyll kufijtë * Tre atentatorë belgë: Bastisje dhe 5 arrestime në Bruksel * Ja dëshmitë e të mbijetuarve * Identifikohet nga gishti i këputur kamikazi francez, një 20-vjeçar * Kamikazi ...

Sulmet në Paris/Ministria e Jashtme vë në dispozicion dy numra telefoni për shtetasit shqiptarë

Botasot - 14.11.2015

Ministria e Jashtme e Shqipërisë vuri në dispozicion dy numra telefoni për të gjithë shqiptarët që ndodhen në Paris dhe kanë nevojë për ndihmë pas sulmeve terroriste që përfshinë kryeqytetin francez.

Politikanët e Kosovës dënojnë sulmin terrorist në Paris

BalkanWeb - 14.11.2015

KOSOVE – Politikanët në Kosovë kanë reaguar ndaj sulmeve terroriste në Paris mbrëmjen e djeshme, duke dënuar ngjarjen e rëndë. JAHJAGA: JEMI ME POPULLIN FRANCEZ KUNDËR TERRORIZMIT Presidentja e ...

Kronologjia e sulmeve terroriste në Francë: Faktet shokuese!

Telegrafi - 14.11.2015

Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të Francës, ku numri i viktimave sa vjen e po rritet nga minuta në minutë, le të shohim një historik të ...

Bota solidarizohet për Francën

Ora news - 14.11.2015

Pas sulmit në Paris e gjithë bota solidarizohet me Francën. Njerëz në mbarë botën i kanë kushtuar homazhet e tyre të gjithë viktimave nga masakra terroriste që nisi mbrëmjen e 13 nëntorit duke ...

Dy shqiptarë nga Kosova të plagosur në sulmet në Paris?

Botasot - 14.11.2015

Në mesin e personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, janë edhe dy shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të 01online.info mësohët së të plagosurit nga Kosova janë D.S (31 ...

Kronologjia e sulmeve terroriste në Francë: Faktet shokuese!

Botasot - 14.11.2015

Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të Francës, ku numri i viktimave sa vjen e po rritet nga minuta në minutë, le të shohim një historik të ...

Politikanët shqiptarë reagojnë për tragjedinë e Parisit, dënojnë sulmin terrorist

BalkanWeb - 14.11.2015

Tragjedia e Parisit, ku kanë humbur jetën të paktën 150 persona ka sjellë reagimin e liderëve botërorë, dhe atyre shqiptarë. Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka reaguar disa orë pas ngjarjes, duk i cilësuar ...

Tirana zyrtare krah Frances në këto momente tmerri

Ora news - 14.11.2015

Autoritetet shtetërore por dhe krerët politikë shprehin solidaritetin me Francën pas sulmeve në Paris që shkaktuan mbi 120 të vdekur. Mesazh i Kreut të Shtetit shqiptar,.

Sulmet në Paris/Tirana zyrtare në krah të Francës, qytetarët vendosin buqeta me lule pranë Ambasadës franceze

Botasot - 14.11.2015

Tirana zyrtare dhe krerët e politikës shqiptare kanë shprehur solidaritet me Francën dhe popullin francez pas sulmeve terroriste që përfshinë Parisin mbrëmjen e së premtes.

Sulmet në Paris/Basha: Masakër barbare, lutjet tona janë me familjet e viktimave dhe popullin francez

Botasot - 14.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një mesazhi ka reaguar në lidhje me sulmet terroriste të mbrëmjes së djeshme në Paris, ku mendohet se humbën jetën mbi 150 persona.

Zyrtare: Ky është vendimi i Federatës së Francës pas sulmeve terroriste në Paris

Botasot - 14.11.2015

Federata e Futbollit e Francës ka anuluar të gjitha aktivitetet e përfaqësueses franceze pas sulmeve terroriste në Paris, ku mbetën të vrarë rreth 160 persona.

Sulmet në Paris: Presidenti i Iranit e anulon vizitën e planifikuar në Francë dhe Itali

Botasot - 14.11.2015

Presidenti iranian Hassan Rouhani e ka anuluar vizitën e tij në Itali dhe Francë pas sulmeve terroriste në Paris, ka njoftuar ministri i jashtëm iranian për agjencinë e lajmeve “Irna.

Gazetat Ndërkombëtare pasqyrojnë sulmet në Francë

Ora news - 14.11.2015

Tragjedia e ndodhur në Francë është pasqyruar edhe në gazetat më të mëdha të botës. E përditshmja Le Parisien hapet me titullin “Këtë herë, kjo është luftë.

Momentet dramatike të sulmit terrorist në 25 foto (Foto)

Telegrafi - 14.11.2015

Sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris kanë lanë të vdekur mbi 150 persona. Tërë drama tragjike është përcjell nga mediat botërore. CNN ka publikuar 25 foto përmes të cilave paraqet sulmin e ...

Presidenti iranian anulon vizitën në Francë dhe Itali

Koha.net - 14.11.2015

Presidenti iranian Hassan Rouhani e ka anuluar vizitën e tij në Itali dhe Francë pas sulmeve terroriste në Paris, ka njoftuar ministri i jashtëm iranian për agjencinë e lajmeve “Irna.

Liderët botërorë dënojnë sulmet në Paris

Ora news - 14.11.2015

Pas sulmeve të njepasnjëshme terroriste në Paris, liderët botërore kanë reaguar menjëherë mbi situatën duke shprehur ngushëllime, por njëkohësisht edhe duke ofruar mbështetjen e tyre.

Shqipëria solidarizohet me Francën

ABC News - 14.11.2015

Reagime për këtë tragjedi ka pasur edhe nga autoritetet shqiptare. Presidenti i Republikës Bujar Nishani, u shprehu në emër të popullit shqiptar ngushëllimet më të ndjera e të sinqerta familjarëve të ...

Apeli për kujdes për shqiptarët në Francë, dy numra telefoni në dispozicion të tyre

Ora news - 14.11.2015

Shqipëria dënon sulmet terroriste në Paris. Ndërkohë ministria e Jashtme e Shqipërisë i bën thirrje shtetasve shqiptarë që gjenden në Francë, të zbatojnë me përpikmeri instruksionet e autoriteve ...

Hollande: ISIS-i fshihet prapa sulmeve në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Presidenti i Francës, Francois Hollande ka thënë se Shteti Islamik është prapa sulmeve në Paris, të cilat i ka quajtur “akt të luftës”. Hollande ka thënë se sulmet ishin të planifikuara dhe të ...

Vetëvendosje dënon sulmin terrorist në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri nëpërmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Vetëvendosje dënon sulmin terrorist ndaj qytetarëve të Francës, duke shtuar se aktet terroriste ku ...

Haradinaj: Në luftën kundër terrorizmit jemi bashkë: dje, sot, nesër

Botasot - 14.11.2015

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas sulmeve në Paris. Haradinaj shkruan në Facebook se është i tronditur më sulmet terroriste në Paris. Haradinaj thotë se Kosova është me Francën dhe ...

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq

Yll Press - 14.11.2015

Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë përherë në krah të Francës në luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit dhe do të bëjnë gjithçka mundet për të dërguar terroristët përpara drejtësisë”.

Berisha: Grupet terroriste përgjaken mbarë botën

Botasot - 14.11.2015

Ish kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka reaguar për sulmin terrorist mbrëmë në Paris. Berisha thotë se grupet terroriste kanë përgjakur mbrëmë Parisin, Francë dhe njerëzit e lirë në mbarë botën.

Arrestime në Gjermani për sulmet në Paris

Koha.net - 14.11.2015

BBC raporton se autoritetet gjermane kanë arrestuar disa persona të dyshuar për organizimin e sulmeve në Paris, në të cilin mbetën të vdekur së paku 153 persona. Të dyshuarit janë arrestuar në Bavari.

Haradinaj: Jemi bashkë në luftën kundër terrorit

Koha.net - 14.11.2015

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar popullin francez për tragjedinë e natës së kaluar në Paris. Haradinaj përmes një komunikate të publikuar në llogarinë e ...

S’ka konfirmim për kosovarë të lënduar në Francë

Koha.net - 14.11.2015

Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris dhe Ministria e Punëve të Jashtme thonë se janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet franceze dhe sipas informacioneve të deritashme të zyrtarëve të ...

Haradinaj: E gjithë Kosova është me Francën dhe vlerat e saj

Telegrafi - 14.11.2015

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar popullin francez për tragjedinë e natës së kaluar në Paris. Haradinaj përmes një komunikate të publikuar në llogarinë e ...

Ivanov thëret këshillin e sigurimit: Sulmet në Paris paralajmërim se duhet të ndërmerret diçka

Yll Press - 14.11.2015

Ivanov informoi se në mëngjes ka realizuar bisedë telefonike me ambasadoren franceze në Maqedoni, Lorens Oer, me ç'rast i ka shprehur ngushëllime për sulmet terroriste.

Liderët e Maqedonisë ngushëllojnë Francën

Botasot - 14.11.2015

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgji Ivanov, me rastin e sulmeve të përgjakshme në Paris i ka dërguar një letër ngushëllimi homologut të tij francez, Francois Hollande, ku thuhet: “Me shok ...

MPJ: Nuk ka konfirmim për shqiptarë nga Kosova të plagosur

Botasot - 14.11.2015

Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris dhe Ministria e Punëve të Jashtme janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet franceze dhe sipas informacioneve të deritashme të zyrtarëve të MPJ-së, nuk ...

Basha: Ngushëllime për viktimat e pafajshme të kësaj masakre barbare në Paris

BalkanWeb - 14.11.2015

TIRANE -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreh ngushellimet për viktimat e pafajshme në Paris nga shpërthimet dhe sulmet terroriste dhe solidaritetin e shqiptarëve me popullin francez.

Stoltenberg: NATO do të qëndrojë fuqishëm dhe e bashkuar me Francën

Yll Press - 14.11.2015

"Terrorizmi asnjëherë nuk do ta fitojë demokracinë", potencoi sekretari i përgjithshëm i Aleancës. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg deklaroi se Aleanca do të qëndrojë "fuqimisht dhe ...

Këshilli i Sigurimit dhe Ban Ki-mun i dënuan sulmet në Paris

Yll Press - 14.11.2015

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara i dënoi "sulmet barbare dhe qyqare terroriste" në Paris. Ban Ki-mun i dënoi sulmet në Paris Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-mun i ...

Gjermanët arrestojnë një malazez me disa kilogram eksploziv, ishte nisur për Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Vetëm një ditë pas aktit terrorist në Paris, autoritet gjermane krejt rastësisht kanë arritur të arrestojnë një 51 vjeçar, i cili në makinën e tij kishe shumë armë dhe disa kilogram eksploziv, ...

Hollande: Sulmet janë kryer nga Shteti Islamik

Botasot - 14.11.2015

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë se sulmet në Paris kanë vrarë 127 persona dhe se janë kryer nga ekstremistët e Shtetit Islamik. Duke i cilësuar sulmet si “akt të luftës”, Hollande ...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmet në Paris

Botasot - 14.11.2015

Shteti Islamik e ka marrë përgjegjësinë për sulmet terroriste në Paris të Francës natën e kaluar që lanë të vrarë, sipas një shifre të konfirumuar nga CNN, rreth 150 njerëz.

Veseli bëri homazhe te Ambasada e Francës

Botasot - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje në Paris, sot bëri homazhe dhe vendosi buqeta me lule tek Ambasada e Francës në ...

Veseli bëri homazhe te Ambasada e Francës

Telegrafi - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje në Paris, sot bëri homazhe dhe vendosi buqeta me lule tek Ambasada e Francës në ...

Veseli bëri homazhe tek Ambasada Franceze në Prishtinë

Koha.net - 14.11.2015

Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste në Paris, vendosi lule tek Ambasada e Francës në Prishtinë.

Bota reagon e tronditur:

Botasot - 14.11.2015

Tronditje botërore pas sulmeve terroriste në Paris. Politikanë nga e gjithë bota dënojnë këto akte dhune dhe shprehin solidaritetin e tyre me Francën.

Kronologjia e sulmeve terroriste në Francë: Faktet shokuese!

Yll Press - 14.11.2015

– Dhjetor 2014: “Joue-les-Tours”; Një francez i lindur në Burundi sulmoi disa oficerë policie me thikë, duke thirrur “Allahu Akbar”. Ai plagosi 3 oficerë, përpara se të qëllohej për vdekje.

Gjermanët arrestojnë një malazez me disa kilogram eksploziv, ishte nisur për Paris

Botasot - 14.11.2015

Vetëm një ditë pas aktit terrorist në Paris, autoritet gjermane krejt rastësisht kanë arritur të arrestojnë një 51 vjeçar, i cili në makinën e tij kishe shumë armë dhe disa kilogram eksploziv, ...

Bota solidarizohet me Francën (Foto)

Telegrafi - 14.11.2015

Pas ngjarjeve tragjike në Francë, ka filluar fushata në përkrahje të mbi 150 viktimave që ndërruan jetë mbrëmë pas sulmeve terroriste Qytetet të mëdha botërore janë ndriçuar me ngjyrat e flamurit të ...

Vetëvendosje dënon sulmin terrorist ndaj Francës

Botasot - 14.11.2015

Aktet terroriste ku vriten njerëz të pafajshëm janë krime kundër njerëzimit, dhe si të tilla duhen luftuar e dënuar,thuhet në reagimin e VV-së. Njëkohësisht aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! ...

Daviet: Kosova dhe kosovarët pranë popullit francez, përjetë mirënjohës

Telegrafi - 14.11.2015

Ambasadorja franceze në Kosovë, Maryse Daviet, është shprehur mirënjohëse ndaj autoriteteve kosovare dhe popullit të Kosovës, për solidaritetin dhe dhembjen e treguar pas sulmeve të djeshme ...

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej 5 vitesh

Yll Press - 14.11.2015

Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti Putin i ka dërguar homologut të tij, Hollande. Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e ...

Paris, policia bastis banesat për të arrestuar bashkëpunëtorët e atentatorëve

Ora news - 14.11.2015

Olsi Baze politilog në një intervistë telefonike për Ora News nga Parisi tha se mëngjesin e sotëm në Paris policia ka nisur bastisjen e banesave për të arrestuar bashkëpunëtorët e atentatorëve të ...

Aktet terroriste në Paris, Meta: Shqiptarët u shokuan, jemi në krah të Francës

Botasot - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka shprehur ngushëllimin për familjarët e viktimave të akteve terroriste në Paris. Meta u ka dërguar mesazh solidariteti homologëve të tij francezë Claude Bartolone dhe ...

SHI e mori përgjejgësinë për sulmet në Paris

Yll Press - 14.11.2015

Qëllimi i sulmeve, sipas SHI-së, ka qenë që Francës t'i tregohet se do të mbetet caku kryesor derisa vazhdon me politikën e saj. Shteti Islamik sot e mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në ...

Kosova në mbështetje të Francës

VOA - 14.11.2015

Udhëheqësit politikë në Kosovë, Bashkësia Islame dhe shoqëria civile shprehën dhimbjen e tyre dhe mbështetjen për popullin francez pas sulmeve të së premtes mbrëma në Paris.

Vetëvendosje dënon sulmet terroriste në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Lëvizja Vetëvendosje dënon sulmin terrorist ndaj qytetarëve të Francës në Paris, ku humbën jetën mbi 150 qytetarë. Aktet terroriste ku vriten njerëz të pafajshëm janë krime kundër njerëzimit, dhe si ...

Gruevski: Qytetarët e Maqedonisë janë me popullin francez

Yll Press - 14.11.2015

Ai shton se mendja dhe lutjet e qytetarëve të Maqedonisë janë me popullin francez. Kryeministri Nikolla Gruevski me rastin e sulmeve terroriste në Paris dërgoi letër-ngushëllimi deri te kryeministri ...

Daviet: Kosova pranë popullit francez, përjetë mirënjohës

Botasot - 14.11.2015

Ambasadorja franceze në Kosovë, Maryse Daviet, është shprehur mirënjohëse ndaj autoriteteve kosovare dhe popullit të Kosovës, për solidaritetin dhe dhembjen e treguar pas sulmeve terroriste në Paris.

Franca falënderon kosovarët për mbështetje

Koha.net - 14.11.2015

Ambasadorja franceze në Kosovë, Maryse Daviet, është shprehur mirënjohëse ndaj autoriteteve kosovare dhe popullit të Kosovës, për solidaritetin dhe dhembjen e treguar pas sulmeve të djeshme ...

Putin ngushëllon presidentin dhe popullin francez

Telegrafi - 14.11.2015

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar ngushëllimet e tij të thella presidentit të Francës, Francois Hollande, dhe gjithë popullit francez, pas sulmeve terroriste që kanë goditur Parisin.

Krerët e institucioneve të Kosovës ngushëllojnë Francën

Ora news - 14.11.2015

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë shprehur dhimbjen e thellë me popullin francez pas sulmeve terroriste në Paris që lanë mbi 150 të vdekur e shumë të plagosur.

Myslimanët francezë i dënuan sulmet si në Paris

Yll Press - 14.11.2015

Këshilli francez i religjionit islam njëheri i bëri thirrje tërë kombit në unitet dhe solidaritet. Këshilli francez i religjionit islam ashpër i dënoi sulmet terroriste të kryera mbrëmë në Paris, ...

Putin ngushëllon presidentin dhe popullin francez

Botasot - 14.11.2015

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar ngushëllimet e tij të thella presidentit të Francës, Francois Hollande, dhe gjithë popullit francez, pas sulmeve terroriste që kanë goditur Parisin.

Sulmet terroriste në Paris, rrjetet në zi!

BalkanWeb - 14.11.2015

Mesazhe dhe imazhe për të kujtuar viktimat tre sulmeve kamikaze në zemër të Parisit. E gjitha bota ndodhet në zi, duke dënuar sulmet e tmerrshme, që i morën jetën 128 personave.

Edhe Facebook i bashkohet dhimbjes në Francë

Botasot - 14.11.2015

Edhe rrjeti social Facebook i është bashkuar dhimbjes për sulmet terroriste në Francë. Pas sulmeve në Paris, Facebook njoftoi në mënyrë zyrtare se kishte bërë të mundur që secili nga përdoruesit të ...

Kosova në mbështetje të Francës

Botasot - 14.11.2015

Udhëheqësit politikë në Kosovë, Bashkësia Islame dhe shoqëria civile shprehën dhimbjen e tyre dhe mbështetjen për popullin francez pas sulmeve të së premtes mbrëma në Paris.

Terroristët mund të godasin dhe në Shqipëri

Botasot - 14.11.2015

Terrorizmi është akt i tmerrshëm barbarist, që ju kundërvihet rregullave të shoqërisë dhe thyen nderin e njeriut. Jo të shumtë në numër, terreoristët janë të pamëshirshëm, c'ka së fundmi u dëshmua në ...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmet

VOA - 14.11.2015

Grupi Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmet vdekjeprurëse mbrëmë në Paris. Grupi terrorist bëri sot një deklaratë, ku thuhej se sulmet ishin kryer në përgjigje të sulmeve ajrore kundër ISIS-it.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s dënon sulmet terroriste në Paris

Botasot - 14.11.2015

BRUKSEL BE : Flamuri i NATO-s dhe aleateve të saj - janë ulur në gjysmë shtizë, në selinë qendrore ku ndodhet Shtabi i NATO-s, të shtunën më 14 nëntor 2015, për të nderuar kujtimin e viktimave të ...

Putini si Assadi: Ajo që Franca po vuan nga sulmi terrorist, populli sirian e vuan që 5 vjet

Koha.net - 14.11.2015

Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti ...

Thaçi: Kosova bashkëndjen me popullin e Francës

Telegrafi - 14.11.2015

Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, njëherësh ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, në emër të qytetarëve të Kosovës i ka shprehur ngushëllime homologut të tij dhe qeverisë franceze për ...

Mediat botërore: Tani ne jemi Paris (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

“Luftë në zemër të Parisit” ishte titulli i madh i Le Figaro; "Aujourd'hui en France", i referohej një masakre terroriste, “Kasaphanë në Paris”, thotë Liberation; “Këtë herë është luftë vërtet” është ...

Reagime në mbarë botën për sulmet e Parisit

VOA - 14.11.2015

Udhëheqësit botërorë treguan mbështetje solidariteti pas gjashtë sulmeve të njëkohësishme terroriste gjatë natës me armë dhe bomba në kryeqytetin francez, ku pati mbi viktima.

Shqipëria dënon sulmet terroriste në Paris

VOA - 14.11.2015

Autoritetet më të larta shtetërore solidarizohen me Francën dhe konfirmojnë mbëhstetjen në luftën ndaj terrorizmit. Komuniteti Musliman: Të tronditur nga sulmi terrorist Në Shqipëri, autoritetet më ...

LDK në Zvicër dënon aktet terroriste në Paris të Francës

Botasot - 14.11.2015

Dega e LDK-së në Zvicër dënon aktin terrorist që ndodhi në Paris të Francës, ku janë vrarë njerëz të pafajshëm. Ky rast duhet ta mobilizoj botën e qytetëruar për t’i parandaluar krimet kundër ...

Sulmet në Paris, i arrestuari në Gjermani është malazez

Mapo - 14.11.2015

Sulmet në Paris, i arrestuari në Gjermani është malazez Postuar më: 14 Nëntor 2015 16:22 Autoritetet gjermane kanë konfirmuar se i arrestuari në Bavari që ka lidhje me sulmet terroriste në Paris ...

Thaçi: Ende jam i tronditur, ky nuk është vetëm akt terrorist

Botasot - 14.11.2015

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaqi thotë se mbetet i tronditur nga tmerri i mbrëmshëm në Paris. Sipas Thaqi ajo qka ndodhi në Paris nuk është vetëm akt terrosit, por shumë më shumë.

Të paktën 129 të vrarë nga sulmet në Paris

VOA - 14.11.2015

Presidenti francez Francois Hollande sot i quajti sulmet terroriste në Paris një "akt lufte". Edhe sot në orët e para të mëngjesit vazhdoi largimi i dhjetëra trupava të viktimave të vrarë nga një ...

Terror i ISIS në Paris, Hollande: Luftë pa mëshirë ndaj tij

Mapo - 14.11.2015

Terror i ISIS në Paris, Hollande: Luftë pa mëshirë ndaj tij Postuar më: 14 Nëntor 2015 16:37 Atë që u përfol shpejt në media, presidenti francez, Francois Hollande e konfirmoi gjatë një konference ...

Rindërtimi i ngjarjes në 3D: Kështu mendohet se u kryen sulmet terroriste në Paris! (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Sulmet e djeshme terroriste në kryeqytetin francez, në Paris, kanë tronditur ndërgjegjen njerëzore. Mbi 130 persona kanë vdekur e afro 200 civilë të pafajshëm janë plagosur.

Malazezi i arrestuar në Bavari, dyshohet se ka lidhje me sulmin terrorist në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Malazezi që u arrestua me një sasi të konsiderueshme të armëve dhe eksplozivëve në Gjermani më 5 nëntor, dyshohet se mund të kishte lidhje me terroristët e sulmit të mbrëmshëm në Paris.

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët e vuajnë prej 5 vitesh

Mapo - 14.11.2015

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët e vuajnë prej 5 vitesh Postuar më: 14 Nëntor 2015 17:02 Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e ...

Terrori i mbrëmjes së të premtes në Paris është pasqyruar edhe në rrjetet sociale

ABC News - 14.11.2015

Rrjetet sociale janë fokusuar tek ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e së premtes në Paris. Përpos postimeve të cilat shprehin ngushëllim për familjet e viktimave dhe dënojnë përgjegjësit e këtyre ...

​Kryeministri dërgon njerëz të kabinetit për ngushëllime në ambasadën e Francës (Video)

Botasot - 14.11.2015

Në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje në Paris, krerë të lartë të institucioneve të Kosovës e po ashtu edhe qytetarë të tjerë kanë vendosur lule para ambasadës ...

Skemë e rindërtuar e sulmeve në Paris

ABC News - 14.11.2015

Një skemë të rindërtuar të sulmeve terroriste që tronditën mbrëmë Francën, ku tregohen në mënyrë skematike hap pas hapi të gjitha veprimet e ...

Berlini: Mos i lidhni sulmet në Paris me fluksin e migrantëve!

Botasot - 14.11.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se sulmet në Paris nuk duhet të lidhen me fluksin rekord të azilkërkuesve në Evropë. “Do të doja të bëja një lutje urgjente, që të mos ...

Buqeta lulesh nga stafi i Kryeministrit para Ambasadës franceze

Koha.net - 14.11.2015

Të shtunën, para Ambasadës së Francës në Prishtinë, janë vendosur buqeta lulesh në nderim të viktimave të sulmeve terroriste që ndodhën të premten në Paris.

Autoritetet kosovare solidarizohen me dhimbjen e Francës

ABC News - 14.11.2015

Sulmet në Paris, provuan se terrorizmi është sot problem global. Kështu u shpreh kryeministri kosovar Isa Mustafa pas sulmeve terroriste në Paris, duke shprehur keqardhjen për popullin francez dhe ...

Sulmi terrorist në Francë ishe planifikuar për nëntë muaj

Telegrafi - 14.11.2015

Terroristët që kanë kryer sulmin e mbrëmshëm në e Parisit, dyshohet se sulmin e kishin planifikuar për nëntë muaj. Thuhet se ekstremistes ishin larguar nga qyteti Raqqa i Sirisë, në shkurt të këtij ...

Një numër i madh arrestimesh në Belgjikë për sulmet në Paris

Botasot - 14.11.2015

Ministri belg i Drejtësisë tha se një sërë arrestimesh janë bërë në Bruksel në lidhje me sulmet në Paris, sipas Agjencisë së Lajmeve Associated Press.

Paris: 2 shqiptarë të plagosur nga sulmet e së premtes

Mapo - 14.11.2015

Paris: 2 shqiptarë të plagosur nga sulmet e së premtes Postuar më: 14 Nëntor 2015 18:50 Në mes të personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, mësohet se janë edhe dy shqiptarë ...

Mendohet se tre nga terroristët në Paris janë nga Belgjika

Botasot - 14.11.2015

(E plotësuar) - Zyrtarët e Belgjikës kanë deklaruar se tre nga tetë terroristët në Paris kanë arritur nga Belgjika. Zyrtarët e Belgjikës kanë deklaruar se tre nga tetë terroristët në Paris kanë ...

Tmerri i sulmeve terroriste në Francë, raport i KTV-së [video]

Koha.net - 14.11.2015

Së paku 128 persona konfirmohen të vdekur, rreth 180 të tjerë janë të plagosur, 99 prej të cilëve janë në gjendje kritike për jetën, kanë bërë të ditur autoritetet franceze, pas sulmeve të ...

Politika kosovare dënon terrorin në Paris [video]

Koha.net - 14.11.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se qytetarët e Kosovës janë të sigurt, edhe pse sulmet terroriste nuk po bëhen vetëm në vende të caktuara, por janë bërë një problem global.

​Katër persona të arrestuar në Belgjikë

Botasot - 14.11.2015

Policia e Belgjikës ka arrestuar në Bruksel katër të dyshuar se kanë lidhje me sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, kanë deklaruar autoritetet belge.

Podgorica ngre dyshime që malazezi i arrestuar në Gjermani ka lidhje me sulmet në Paris

Mapo - 14.11.2015

Podgorica ngre dyshime që malazezi i arrestuar në Gjermani ka lidhje me sulmet në Paris Postuar më: 14 Nëntor 2015 20:02 Policia malazeze shprehet se nuk ka asnjë informacion që një qytetar malazez, ...

Sulmet në Paris: Kjo është kronologjia e ngjarjeve në natën e horrorit! (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Numri i të vdekurve ka arritur në 129, ndërsa të plagosurit që po marrin trajtim në spital janë 352. Ky është bilanci i sulmeve të mbrëmshme terroriste në kryeqytetin francez, në Paris.

Olsi Baze: Autoritetet franceze në kërkim të fabrikuesit të brezave me eksploziv

Ora news - 14.11.2015

Autoritetet franceze janë vënë në kërkim të një shtetasi që konsiderohet si person kyç në hetimet për sulmet në Paris. Bëhet fjalë pikërisht për fabrikuesin e brezave të eksplozivit të kamikazëve.

Kosova përfshihet nga “ethet e terrorizmit“ pas sulmeve në Francë

ABC News - 14.11.2015

Pas sulmeve terroriste në Paris, masa të ashpra policore madje edhe kontrrolle të detajuara janë bërë në çdo rrugë të kryeqytetit kosovar. Prishtina u vërshua nga forcat e rendit, deri në orët e vona ...

Shumë shtetas të huaj viktima të gjakderdhjes në Paris

Botasot - 14.11.2015

Në mesin e 129 të vrarëve nga sulmet në Paris deri më tani janë identifikuar edhe shumë të huaj. Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Belgjikës janë vrarë së paku dy shtetas nga ky vend, ...

Shumë shtetas të huaj viktima të gjakderdhjes në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Në mesin e 129 të vrarëve nga sulmet në Paris deri më tani janë identifikuar edhe shumë të huaj. Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Belgjikës janë vrarë së paku dy shtetas nga ky vend, ...

“Dhembshuria” e Putinit: Ajo që Franca po vuan nga sulmi terrorist, sirianët po e vuajnë që pesë vite

Telegrafi - 14.11.2015

Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti ...

Qytetarët e Kosovës, të shqetësuar me terrorin në Paris! (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Qytetarët e Kosovës solidarizohen me popullin francez, pas sulmeve të fundit terroriste në Paris. Ata nuk e fshehin as drojën se sulme të tilla mund të ndodhin edhe në Kosovë.

Franca, sa shpesh prè e sulmeve terroriste

Gazeta Dita - 14.11.2015

Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të Francës, ku numri i viktimave sa vjen e po rritet nga minuta në minutë, le të shohim një historik të ...

Plagoset një gazetar në Paris

Tetova Sot - 14.11.2015

Një gazetar i “Le Monde” raportohet se është plagosur gjatë sulmeve që po vazhdojnë në Paris. Komuna e Parisit u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi pas sulmeve.

Obama: Liberté, égalité, fraternité janë vlerat që nuk mund të vriten

Java News - 14.11.2015

Presidenti Obama ka dënuar aktet terroriste në Paris, duke i quajtur ato si një “përpjekje e tmerrshme për të terrorizuar civilët e pafajshëm”. “Ky nuk është sulm vetëm kundër popullit të Francës, ...

Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq

Gazeta Dita - 14.11.2015

Menjëherë pas sulmeve të cilësuara si terroriste nga mediat franceze, ka reaguar përmes një konference për shtyp nga Shtëpia e Bardhë edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama, por edhe ...

Reagimet e liderëve botërorë për atë që po ndodh në Paris

Gazeta Dita - 14.11.2015

Ndër personat e parë që kanë reaguar nëpër rrjetet sociale, pas deklaratave për shtyp të Presidentit Obama dhe atij francez, Hollande, kanë qenë edhe personalitete dhe udhëheqës të lartë të shumë ...

Terrori në Paris: Reagojnë politikanët

InfoGlobi - 14.11.2015

Përderisa drama për lirimin e pengjeve numri i të cilëve nuk dihet po vazhdon në kryeqytetin francez, mediat vazhdojnë të sjellin shifra alarmante për numrin e të vrarëve.

Dy numra për shqiptarët në Paris, MPJ: Deri tani s’ka shqiptarë mes viktimave

Gazeta Dita - 14.11.2015

Ministria e Jashtme e Shqipërisë vë në dispozicion dy numra telefoni për të gjithë shqiptarët që ndodhen në Paris dhe kanë nevojë për ndihmë nëse ndodhen pranë vendeve ku kane ndodhur sulmet 33 625 ...

Sulmet në Paris, Obama: Përpjekje e egër për të terrorizuar civilët; Hollande aktivizon planin Alfa të kuq

Gazeta Tema - 14.11.2015

Menjëherë pas sulmeve të cilësuara si terroriste nga mediat franceze, ka reaguar përmes një konference për shtyp nga Shtëpia e Bardhë edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama, por edhe ...

Terrori në Paris/ Alarm i kuq, dyshohen të tjera sulme. 60 të vdekur, 100 pengje

Durres Lajm - 14.11.2015

*Presidenti shpall gjendjen e jashtezakonshme. Mbeten të mbyllur në stadium tifozët – Të tjera sulme dyshohet se mund të ndodhin në Paris. Pas tre sulmeve të para në orën 22:00, të shtëna të tjera u ...

Nishani letër Hollande: Aktet barbare duan të trembin botën e qytetëruar

Java News - 14.11.2015

Kreu i shtetit, Bujar Nishani, është solidarizuar me popullin francez përmes një letre dërguar homologut të tij. “Aktet e mbrëmshme terroriste në Paris më tronditën pa masë dhe e gjithë mendja e ...

Meta: Qëndrojmë në krahë të aleatëve në luftën kundër terrorizmit

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta i ka dërguar mesazh ngushëllimi kryetarëve të parlamentit e senatit francez, Claude Bartolone dhe Gerard Larcher. “Shqiptarët janë shokuar nga sulmet terroriste në Paris”, ...

Basha: Ngushëllime për familjarët e viktimave dhe popullin francez

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij për viktimat e sulmeve në Paris. Në një status në Facebook ai e quan një akt të çmendur terrorist tmerrin e Parisit.

Francë, 6 terroristë u hodhën në erë

Tetova Sot - 14.11.2015

Ishin gjithsej tetë terroristët që vdiqën pas sulmeve në Paris të mbrëmjes së kaluar. Ky fakt konfirmohet nga Prokurori Francois Molins. Sipas tij, gjashtë prej tyre u hodhën në erë me rrip ...

Nishani: Parisi, akte barbare që synojnë të na terrorizojnë të gjithëve

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani i ka dërguar Presidentit francez Hollande një mesazh ngushëllimi për viktimat nga aktet terroriste. Në mesazh, Presidenti Nishani dënon këto akte terroriste, ...

Basha: Ngushëllime për të pafajshmit e kësaj masakre barbare

Java News - 14.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreh ngushellimet për viktimat e pafajshme në Paris nga shpërthimet dhe sulmet terroriste dhe solidaritetin e shqiptarëve me popullin francez.

Meta: Qëndrojmë në krahë të aleatëve në luftën kundër terrorizmit

Java News - 14.11.2015

Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta i ka dërguar mesazh ngushëllimi e solidariteti Kryetarëve të Parlamentit e Senatit të Francës, Claude Bartolone dhe Gerard Larcher pas masakrës në Paris.

Mëngjesi në Paris: Numri i të vrarëve shkon në mbi 150

InfoGlobi - 14.11.2015

CNN raporton se numri i viktimave shkoi në 153, pas të shtënave dhe shpërthimeve ndodhur në kryeqytetin e Francës. Ndërkohë që sipas të dhënave, 200 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, 80 prej ...

Kronikë e një tragjedie të paralajmëruar: A jemi në duart e terroristëve?!

Gazeta Tema - 14.11.2015

Një e premte e zezë, për Perëndimin, për Francën dhe për gjithë sigurinë në botë. Është e vërtetë që është shumë e vështirë të parandalosh sulmet terroriste pasi karakteristikë e tyre është befasia, ...

Kosova ngushëllon Francën

InfoGlobi - 14.11.2015

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë shprehur dhimbjen e thellë me popullin francez pas sulmeve terroriste në Paris që lanë mbi 150 të vdekur e shumë të plagosur.

C’fare po ndodh në Francë të paktën 153 të vrarë (Foto/Video)

Shkupi24 - 14.11.2015

Numri i viktimave po vazhdon të rritet pas sulmit terrorist në Paris me ç’rast kanë mbetur të vdekur të paktën 153 persona. Këto të dhëna i janë dhënë BBC’së nga autoritetet franceze.

FOTOT / Lule në ambasadën franceze në Tiranë për viktimat në Paris

Gazeta Dita - 14.11.2015

Qytetarët shqiptarë janë solidarizuar me Francën e terrorizuar nga sulmet. Tufa me lule janë vendosur pranë ambasadës franceze mëngjesin e ...

Berisha: Barbarët nuk mund ta përkulin Francën

Java News - 14.11.2015

Ish kryeministri Sali Berisha ka shkruar në Facebook mbi sulmin në Paris. Në postimin e tij Berisha shprehet se me sulmet makabre, barbarët nuk mund të përkulin vullnetin e hekurt për të qëndruar të ...

MPJ u kërkon shqiptarëve në Francë të kenë kujdes, dy numra telefoni në dispozicion

Gazeta Dita - 14.11.2015

Shqipëria dënon sulmet terroriste në Paris. Ndërkohë ministria e Jashtme e Shqipërisë i bën thirrje shtetasve shqiptarë që gjenden në Francë, të zbatojnë me përpikmeri instruksionet e autoriteve ...

Shqipëria ngushëllon Francën

Vision Plus - 14.11.2015

Kreret e shtetit shqiptar dhe liderët politike kane reaguar ne nje ze ne mbështetje te Francës ne kete moment te vështire. Presidenti i Republikës i ka nisur nje mesazh ngushëllimi homologut francez ...

Masa për shqiptarët në Paris

Vision Plus - 14.11.2015

Sulmet terroriste ne France kane vene ne lëvizje Tiranën zyrtare per t’iu ardhur ne ndihme qytetareve shqiptare qe jetojnë ne Paris. Ambasada jone ne France është ne kontakt te vazhdueshëm me ...

“Asnjë shqiptar mes viktimave”

Vision Plus - 14.11.2015

Ambasada jone ne France konfirmon se asnjë qytetar shqiptar nuk ka mbetur i vrare apo i plagosur si pasoje e sulmeve terroriste ne Paris. Ne nje lidhje telefonike, ambasadori shqiptar ne France, ...

Bota: Bashkë kundër terrorit

Vision Plus - 14.11.2015

Masakra e shtetit islamik ne France është dënuar ashpër e njëzëri nga liderët europiane dhe botërore. Kancelarja gjermane Angela Merkel pasi shprehu keqardhjen per keto sulme tha se autoret e tyre e ...

Hollande: Terrori – akt i luftës së IS

InfoGlobi - 14.11.2015

Sulmet simultane në Paris që kanë marr rreth 130 jetë njerëzish ishin “akt i luftës” i organizuar nga grupi militant IS (shteti Islamik) , thotë Presidenti i Francës, Francois Hollande.

Putin thirrje perëndimorëve: Të gjithë bashkë kundër së keqes

Gazeta Tema - 14.11.2015

Vladimir Putin u ka bërë thirrje të gjithë perëndimorëve që të bëhen bashkë kundër terrorizmit. “Gjithë komuniteti ndërkombëtar duhet të bashkojë forcat për të luftuar në mënyrë efikase terrorizmin”, ...

Zyrtare / 128 viktima nga sulmet në Paris, 80 të plagosur rëndë

Java News - 14.11.2015

Qeveria franceze ka konfirmuar numrin e qytetarëve të pafajshëm që humbën jetën nga sulmet terroriste mbrëmë në Paris. Kanë qenë plot 7 sulme të ndodhura vetëm në kryeqytetin francez si pasojë e të ...

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej 5 vitesh

Gazeta Dita - 14.11.2015

Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti Putin i ka dërguar homologut të tij, Hollande. “Dua të shpreh ngushëllimet e mia më të thella për ju personalisht dhe për popullin francez ...

ZYRTARE / 128 viktima nga sulmet në Paris, 200 të plagosur, 80 në gjendje të rëndë

Gazeta Dita - 14.11.2015

Qeveria franceze ka konfirmuar numrin e qytetarëve të pafajshëm që humbën jetën nga sulmet terroriste mbrëmë në Paris. Kanë qenë plot 7 sulme të ndodhura vetëm në kryeqytetin francez si pasojë e të ...

Barbaria/ Hollande: Vepër e ISIS-it, sulmet u planifikuan jashtë Francës

Durres Lajm - 14.11.2015

Presidenti francez Francois Hollande i cilësoi sulmet terroriste të një nate më parë në Paris, si një akt barbarie dhe lufte i ndërmarrë nga ISIS-i. Në një konferencë për shtyp, Hollande tha se pjesë ...

Politika shqiptare dënon ashpër masakrën në Paris

Durres Lajm - 14.11.2015

Në momentet e tmerrit që ka pushtuar Francën, e gjithë bota po solidarizohet me mesazhe mbështetjeje. Edhe krerët më të lartë të shtetit tonë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për sulmet terroriste ...

Putin ngushëllon presidentin dhe popullin francez

Tetova Sot - 14.11.2015

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar ngushëllimet e tij të thella presidentit të Francës, Francois Hollande, dhe gjithë popullit francez, pas sulmeve terroriste që kanë goditur Parisin.

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej 5 vitesh

Gazeta Tema - 14.11.2015

Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti ...

Gruevski: Qytetarët e Maqedonisë janë me popullin francez

Shkupi24 - 14.11.2015

Kryeministri Nikolla Gruevski me rastin e sulmeve terroriste në Paris dërgoi letër-ngushëllimi deri te kryeministri francez Manuel Vals. “Me shqetësim e pranova lajmin për sulmet terroriste në Paris, ...

Klubi i PSG me komunikatë zyrtare për sulmet në Paris

VeqSport - 14.11.2015

Klubi i Paris Saint-Germain sot është solidarizuar me viktimat e sulmueve në Paris në mbrëmjen e kaluar. Policia franceze ka raportuar që rreh 128 njerëz kanë vdekur dhe 99 të tjerë janë në gjendje ...

SKEMA NË VIDEO / Si u kryen sulmet terroriste në Paris

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kjo është një video e cila ka rindërtuar skemën e masakrës së bërë nga terroristët në Paris. Video-skema është rindërtuar nga një televizion britanik, sipas të dhënave të marra nga burimet e policisë ...

Konfirmohet identiteti i dy prej tetë terroristëve në Paris

Tetova Sot - 14.11.2015

Organet hetuese franceze e konfirmuan identitetin e dy prej tetë terroristëve të dyshuar, të cilët mbrëmë kryen sulme të pëgjakura në Paris, njofton radio “Evropa 1”.

Assad: Sulmi nga politikat e mbrapshta të Francës

Gazeta Dita - 14.11.2015

Presidenti sirian Bashar al-Asad tha sot se politika franceze ka nxitur përhapjen e terrorizmit që kulmoi me sulmin me bomba të së premtes së 13 nëntorit ku u vranë 128 persona në Paris.

Erdogan dhe Hollande shprehen të vendosur në luftën kundër terrorizmit

Tetova Sot - 14.11.2015

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan me telefon ka biseduar me homologun e tij francez, Francois Hollande, të cilit i shprehu ngushëllime me rastin e sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris, ...

PR: Solidaritet me Francën, dënojmë këto akte barbare

Gazeta Dita - 14.11.2015

Sulmet e fundit në Paris kanë prekur dhe kanë bashkuar miliarda njerëz në mbarë botën, në frymën e tyre me mesazhet solidarizuese. Në rrjete sociale artistë, politikanë e jo vetëm, nën hashtagun ...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s dënon sulmet terroriste në Paris

Tetova Sot - 14.11.2015

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ashpër ka dënuar sulmin terrorist në Paris, në të cilin sipas informacioneve të fundit jetën e kanë humbur 123 persona, ndërsa janë plagosur 180 të ...

Berlini: Mos i lidhni sulmet në Paris me fluksin e migrantëve!

Tetova Sot - 14.11.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se sulmet në Paris nuk duhet të lidhen me fluksin rekord të azilkërkuesve në Evropë. “Do të doja të bëja një lutje urgjente, që të mos ...

Putin: Dhimbjen e popullit francez, sirianët po e vuajnë prej pesë vitesh

Tetova Sot - 14.11.2015

​Rusia u është bashkuar vendeve që kanë shprehur ngushëllimet popullit francez për viktimat e terrorit të së premtes në mbrëmje në Paris. Zyra e shtypit e Kremlinit publikoi një letër që presidenti ...

Podgorica hedh dyshime që malazezi i arrestuar në Gjermani ka lidhje me sulmet në Paris

Gazeta Tema - 14.11.2015

Policia malazeze konfirmoi të shtunën që policia gjermane ka arrestuar një burrë 51 vjeç me origjinë nga Podgorica me 5 nëntor. Policia gjermane gjeti “shumë armë automatike, pistoleta dhe ...

Arrestime në Belgjikë, dyshohet përfshirja në sulmet në Paris

InfoGlobi - 14.11.2015

Një numër i personave janë arrestuar në Belgjikë, në ndërlidhje me dyshimet për përfshirjen në planifikimin ose realizimin e sulmeve të së premtes në Paris.

Sulmet në Paris, 2 shqiptarë të plagosur

Durres Lajm - 14.11.2015

- Në mes të personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, mësohet se janë edhe dy shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të 01online.info mësohet së të plagosurit nga Kosova janë ...

Nishani dhe Meta solidarizohen me francezët

Gazeta Dita - 14.11.2015

Tragjedia e ndodhur në Francë ka bërë bashkë edhe klasën politike e cila është solidarizuar me popullin francez. Gjatë ceremonisë për nder të kombëtares shqiptare, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe ...

Franca mbyll kufijtë, mbi 150 të vrarë në Paris

Republika - 14.11.2015

Franca shpall gjendjen e jashtëzakonshme dhe mbyll kufijtë pas vrasjes së dhjetra vetëve gjatë disa sulmeve në Paris të premten në mbrëmje. “Ne e dimë kush janë këta terroristë”, tha presidenti ...

Sulm në qendër të Parisit, shkon në 40 numri i të vrarëve

Republika - 14.11.2015

Kanali francez BFM raporton se së paku 40 persona kanë vdekur nga sulmet në Paris. Zyrtarët amerikanë të sigurisë besojnë se seria e sulmeve në Paris janë sulme të ...

Ivanov, letër ngushëllimi presidentit francez

Republika - 14.11.2015

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgji Ivanov, me rastin e sulmeve të përgjakshme në Paris i ka dërguar një letër ngushëllimi homologut të tij francez, Francois Hollande, ku thuhet: “Me shok ...

Dy kosovarë të plagosur nga sulmet në Paris

Republika - 14.11.2015

Në mesin e personave të plagosur nga sulmet e mbrëmshme terroriste në Paris, janë edhe dy shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të “01online.info” mësohet së të plagosurit nga Kosova janë D.S, 31 ...

Kryeparlamentari Veseli bëri homazhe te Ambasada e Francës në Prishtinë

Kosova Live - 14.11.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në shenjë të nderimit për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje në Paris, bëri të shtunën homazhe dhe vendosi buqeta me lule tek Ambasada e ...

Shumë trajnerë e futbollistë dënojnë sulmin terrorist në Paris

Kosova Live - 14.11.2015

Sulmet terroriste të ndodhura mbrëmë në France ka tmerruar popullin francez por edhe më gjerë. Fatkeqësisht një shpërthim i madh kishte ndodhur edhe në afërsi të stadiumit ‘Stand de France’, ku në ...

Buqeta lulesh në nderim të viktimave të sulmeve terroriste në Paris

Kosova Live - 14.11.2015

Të shtunën, para Ambasadës së Francës në Prishtinë, janë vendosur buqeta lulesh në nderim të viktimave të sulmeve terroriste që ndodhën të premten në Paris.

Edhe Facebook i bashkohet dhimbjes në Francë

Republika - 14.11.2015

Edhe rrjeti social Facebook i është bashkuar dhimbjes për sulmet terroriste në Francë. Pas sulmeve në Paris, Facebook njoftoi në mënyrë zyrtare se kishte bërë të mundur që secili nga përdoruesit të ...

Terror në Paris, të shtëna e shpërthime; mbi 158 të vrarë

Top Channel - 13.11.2015

Parisi është futur në një “shtetrrethim” të përkohshëm pas ngjarjeve terroriste që tronditën kryeqytetin francez mbrëmjen e së premtes, me 7 sulme të koordinuara në zemër të qytetit, që lanë të ...

Thaçi: Jemi të shokuar për sulmet në Paris, lutemi për popullin francez

Lajmi.net - 13.11.2015

Zëvendësministri i parë, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar menjëherë ndaj sulmit që ndodhi sot në qendër të Parisit, ku raportohet për mbi 30 të vdekur.

Franca, sa shpesh prè e sulmeve terroriste

Top Channel - 13.11.2015

Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të Francës, ku numri i viktimave sa vjen e po rritet nga minuta në minutë, le të shohim një historik të ...

Franca, sa shpesh prè e sulmeve terroriste

Zhurnal - 13.11.2015

Franca, sa shpesh prč e sulmeve terroriste Publikuar 13.11.2015 në 23:55 nga D.R. | 1 i lexuar Në një kohë kur të gjithë mediat e botës janë fokusuar te sulmet e fundit terroriste në Paris të ...

Sulmohet Parisi, 129 të vdekur, 352 të plagosur. 100 pengje në një koncert ekzekutohen një e nga një. Franca mbyll ...

BalkanWeb - 13.11.2015

* Deshmite: Degjuam thirrjet, ‘Allahu eshte i madh’ dhe me pas na qelluan * Plot 100 persona merren peng nga 6 persona te armatosur ne nje koncert * Të vrarë rreth stadiumit në ndeshjen ...

Identifikohet njëri nga sulmuesit në Paris

Koha.net - 13.11.2015

Agjencia e lajmeve franceze AFP raporton se një francez është identifikuar si njëri prej sulmuesve në sallën e koncerteve. Mediet franceze më herët kanë raportuar se francezi është identifikuar në ...

Plagoset një gazetar në Paris

Koha.net - 13.11.2015

Një gazetar i “Le Monde” raportohet se është plagosur gjatë sulmeve që po vazhdojnë në Paris. Komuna e Parisit u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi pas sulmeve.

Thaçi: Jemi të shokuar për sulmet në Paris

Telegrafi - 13.11.2015

Zëvendësministri i parë, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar menjëherë ndaj sulmit që ndodhi sot në qendër të Parisit, ku raportohet për mbi 30 të vdekur.

“Nuk ka shqiptarë mes viktimave”

Vision Plus - 13.11.2015

Ministria e Jashtme Shqiptare konfirmon se deri tani, nuk ka shqiptarë të identifikuar mes viktimave të sulmeve terroriste në Paris. Burime zyrtare nga kjo ministri, bëjnë me dije se jane duke e ...

Vriten 40 persona në Paris (VIDEO)

Tetova Sot - 13.11.2015

Kanali francez BFM raporton se së paku 40 persona kanë vdekur nga sulmet në Paris. Zyrtarët amerikanë të sigurisë besojnë se seria e sulmeve në Paris janë sulme të koordinuara.