TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pamje fantastike e Ujëvarës së Mirushës nga droni (Video)

Gazeta Express - 14.01.2017

Nga temperaturat shumë të ulta që po mbretërojnë në Kosovë këtë vit, është ngrirë edhe Ujëvara e ...

Pasojat nga temperaturat e ulëta në Prishtinë [video]

Koha.net - 14.01.2017

Në një banesë u bë një shtresë akulli në formë “ujëvare të ngrirë”. Një shtresë akulli në formë të “ujëvarës së ngrirë” në një prej banesave në lagjen Dardania, që paraqiste rrezik për banorët dhe ...

Pamje fantastike e Ujëvarës së Mirushës nga droni (VIDEO)

Tetova Sot - 14.01.2017

Nga temperaturat shumë të ulta që po mbretërojnë në Kosovë këtë vit, është ngrirë edhe Ujëvara e Mirushës. Kjo gjë bëri bujë edhe në mediat e huaja, pasi pamja e ujit të ngrirë ishte fantastike.

Moti i acartë, ngrin Ujvara e "Sotirës" (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2017

Moti i acartë ka dhënë edhe spektakle natyrore gjatë këtyre ditëve ku kanë ngrirë lumenjtë, liqenet si edhe disa ujvara në trevat shqiptare. Një ndër to është edhe Ujvara e Sotirës në Gramsh, e cila ...

I ftohti ngrin dhe "Niagarën" e Shqipërisë

Zhurnal - 13.01.2017

Tiranë, 13 Janar - Shumë pranë Tiranës ndodhen disa destinacione turistike që tërheqin vizitorë të huaj dhe vendas edhe tani në periudhën e dimrit. Një nga perlat e natyrës shqiptare që ka nisur të ...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës e xhiruar nga droni është një mrekulli e natyrës që nuk duhet humbur

Lajmi.net - 13.01.2017

Dimri erdhi dhe, sa herë vjen kjo stinë, mahnitemi se sa shpejtë dhe sa shumë ndryshon pamja e një vendi. Shembulli më i mirë për këtë janë ujëvarat. I njohim të jenë plotë jetë, të rrëmbyeshme dhe ...

Ngrin edhe ujëvara e Sotirës, pamjet mahnitëse që vijnë nga Gramshi (Foto+Video)

BalkanWeb - 13.01.2017

TIRANE- Ujvara e Sotirës që konsiderohet si nga perlat e natyrës shqiptare ka ngrirë prej të ftohtit të acartë duke u kthyer në një atraksion më shumë për turistët.

I ftohti ngrin dhe "Niagarлn" e Shqipлrisл

Botasot - 13.01.2017

Shumë pranë Tiranës ndodhen disa destinacione turistike që tërheqin vizitorë të huaj dhe vendas edhe tani në periudhën e dimrit. Një nga perlat e natyrës shqiptare që ka nisur të eksplorohet dhe që ...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës e xhiruar nga droni është një mrekulli e natyrës që nuk duhet humbur (Foto/Video)

Telegrafi - 13.01.2017

Dimri erdhi, dhe sa herë që vjen kjo stinë, të gjithë ne mahnitemi se sa shpejtë dhe shumë ndryshon pamja e një vendi. Shembulli më i mirë për këtë janë ujëvarat, ato i njohim si plotë jetë, të ...

Fotolajm: Zhvishet në mes të Ujëvarës së ngrirë të Mirushës

Lajmi.net - 12.01.2017

Fotografi Kushtrim Ternava ka realizuar një set fotografish në Ujëvarën e Mirushës. Fotot janë ...

Ujëvara e ngrirë bie në kokat e turistëve (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2017

Temperaturat e ftohta kanë pushtuar vendin duke ngrirë ujvara rreth e rreth botës. Por ky fenomen është cilësuar si një mrekulli dhe ka tërhequr shumë vizitorë.

FOTO/ “Ujëvara e zjarrit”, pamje e mrekullueshme nga Parku Kombëtar Yosemite

BalkanWeb - 12.01.2017

Perëndimi i thellë ngjyrë portokalli në Parkun Kombëtar Yosemite ka krijuar një iluzion optik duke e bërë ujëvarën të duket si llavë vullkani që bie nga mali.

Fotolajm: Zhvishet kosovari në mes të Ujëvarës së ngrirë të Mirushës

Gazeta Express - 12.01.2017

Fotografi Kushtrim Ternava ka realizuar një set fotografish në Ujëvarën e Mirushës. Fotot janë ...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mediet e huaja: Është mrekulli!

Durres Lajm - 12.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë kanë bërë që të ngrijë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Gjithashtu ka ngrirë dhe një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

I ftohti ngrin dhe “Niagarën e Shqipërisë”

Tetova Sot - 12.01.2017

Shumë pranë Tiranës ndodhen disa destinacione turistike që tërheqin vizitorë të huaj dhe vendas edhe tani në periudhën e dimrit. Një nga perlat e natyrës shqiptare që ka nisur të eksplorohet dhe që ...

“Ujëvara e zjarrit”, pamje e mrekullueshme nga Parku Kombëtar Yosemite(VIDEO/FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Perëndimi i thellë ngjyrë portokalli në Parkun Kombëtar Yosemite ka krijuar një iluzion optik duke e bërë ujëvarën të duket si llavë vullkani që bie nga mali.

Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara ...

E HABITSHME / Ngrin ujëvara e Mirushës, mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë! (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2017

I ftohti ektrem dhe temperaturat e ulëta që kanë përfshirë Kosovën gjatë fillimit të këtij viti, kanë bërë që Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë të ngrijnë në një pjesë të sipërfaqes së tyre.

"Një mrekulli e vërtetë!" Ujëvara në Kosovë e gjitha në akull, mahniten mediat botërore (VIDEO)

SOT - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë pushtuar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrijnë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

I ftohti polar ngrin Ujëvarën e Mirushës në Kosovë

Almakos - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

Temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në Kinë, shëndërrojnë ujëvarën në akull (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Ky dimër ka rezultuar shumë i ftohtë për një pjesë të madhe të botë s, e ndër këto vende është edhe Shqipëria. Por në këtë artikull do ju ftojmë të shikoni një vepër arti të krijuar nga natyra falë ...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja (VIDEO)

Portalb - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara ...

Aventurë unike në Mirushën e ngrirë (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Një video ka qarkulluar nëpër rrjetet sociale, të një njeriu i cili përjeton aventurë unike tek ujëvara e Mirushës, shkruan lajmi.net Shtëpiza e tij është vendosur mbi ujin e akullt të Mirushës, ...

Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë

Top Channel - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë kanë bërë që të ngrijë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara ...

Mrekullia e natyrës kosovare, Ujëvara e ngrirë e Mirushës (Foto)

Lajmi.net - 11.01.2017

Ujëvara e Mirushës është bërë atraksion për turistët. Edhe pse zakonisht kjo ujëvarë vizitohet gjatë pranverës dhe verës, temperaturat e ulëta kanë ndikuar që vizita të ketë edhe në dimër.

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video)

Gazeta Express - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i ...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video)

Zeri - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

BalkanWeb - 11.01.2017

KOSOVË- Temperaturat e ulëta që kanë pushtuar Kosovëm këto ditë, kanë bërë që të ngrijnë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të ...

“Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan (Foto)

Telegrafi - 11.01.2017

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë.

“Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan (Foto)

Zeri - 11.01.2017

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë.

Ngrin Ujëvara e Mirushes në Kosovë, ja fotot mahnitëse

Ora news - 11.01.2017

I ftohti siberian ka pushtuar Europën duke ulur temperaturat dhe duke shkaktuar ngrica kudo. Por kjo ulje temperaturash ka sjellë dhe disa kryeverpa natyrore, sic është dhe kjo këtu.

Ujëvara e Mirushës shndërrohet në akullnajë [video]

Koha.net - 11.01.2017

Ujëvara e Mirushës, gjatë gjithë vitit, vizitohet nga shumë qytetarë. Këto vizita janë shtuar edhe gjatë ditëve të dimrit. Shtresat e akullit që janë krijuar, kanë shtuar edhe më shumë bukurinë e ...

I ftohti polar ngrin Ujëvarën e Mirushës në Kosovë (Fotoja bën xhiron në mediat botërore)

Java News - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

FOTOT/ “Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan

Gazeta Tema - 11.01.2017

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë.

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim. Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën (VIDEO)

Gazeta Express - 10.01.2017

Kanali gjigant nga Kanada, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta ...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën (VIDEO)

Zeri - 10.01.2017

Kanali gjigant nga Kanada, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky ...

Dimri e ngrin Ujëvarën e Mirushës por nuk ia prish bukurinë(VIDEO)

Gazeta Express - 10.01.2017

Temperaturat minimale në vend kanë bërë që të ngrihen lumenj e ujëvara. Njëra ndër bukuritë e radha natyrore të Kosovës, është edhe Ujëvara e ...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja (Video)

Telegrafi - 10.01.2017

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, ...

Transformimi i pazakontë i ujëvarës së Mirushës

Ora news - 10.01.2017

Moti i ftohtë në të gjithë Evropën ka transformuar një nga pikat turistike më të kërkuara në Kosovë. Ujëvara e Mirushës, ndër më të famshmet në Ballkan është ngritë totalisht, duke u bërë gjithashtu ...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për ujëvarën e Mirushës (VIDEO)

Tetova Sot - 10.01.2017

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ...

Dimri e ngrin Ujëvarën e Mirushës por nuk ia prish bukurinë (VIDEO)

Tetova Sot - 10.01.2017

Temperaturat minimale në vend kanë bërë që të ngrihen lumenj e ujëvara. Njëra ndër bukuritë e radha natyrore të Kosovës, është edhe Ujëvara e Mirushës.

Kështu duket ujëvara e ngrirë e Mirushës

Koha.net - 09.01.2017

Përpos bllokadave dhe motit të ftohtë, disa vende në Kosovë pas borës së madhe kanë marrë pamje të bukur. Një nga to është edhe ujëvara e Mirushës që është ngrirë tërësisht duke dhuruar pamje të ...

Pas Badovcit dhe Drinit të Bardhë, ngrin edhe Ujëvara e Mirushës

Botasot - 09.01.2017

Nga i ftohti që po mbretëron këto ditë, ka ngrirë edhe Ujëvara e Mirushës. Në një fotografi të publikuar në rrjetet sociale, shihet kjo ngrirje. Si pasojë e këtij të ftohti, tashmë janë ngrirë edhe ...