TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Berisha në Vlorë: Rama martohet e ndahet se herë ka fushatë

Shekulli - 16.06.2013

VLORË- Partia Demokratike zhvilloi mitingun përmbyllës edhe në Vlorë. Në këtë miting morën fjalën kandidatët për deputetë të PD-së në Vlorë dhe pas tyre kryeministri Berisha.

Berisha nga Vlora: Ja kemi dalë të ndryshojmë Shqipërinë

Albeu.com - 16.06.2013

Partia Demokratike në turin e saj të fushatës elektaorale, është ndalur mbrëmjen e sotme në qytetin e bukur bregdetar të Vlorës. PD-ja pasi kaloi me sukses testin ndoshta më të vështirë të fushatave elektorale, me një miting madhështor në ...

Pamje eksluzive të arrestimit të Sali Berishës

Almakos - 16.06.2013

Këtë të hënë emisioni i fundit në këtë fushatë i gazetarit Andi Bushati, “Zonë e ndaluar”, paralajmëron surpriza me një dokumentar për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e ...

Berisha: Njeriu i Ramës me një çantë me para kërkon të blejë vota, përçmojeni

Botasot - 16.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza sot ndaj kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama për blerje votash. Në fjalimin e mbajtur gjatë mitingut elektoral në Kukës, Berisha tha se një prej njerëzve të Ramës, me një çantë me para kërkon të ...

Berisha: Rama kërkon t`i fus të gjitha arritjet në thesin e Koços

Ora news - 16.06.2013

Kryeministri Berisha ka inaguruar sot By-Pass-in e Fierit duke e cilësuar atë si një nga nyjet më nevragjike të transportit të vendit. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi se gjatë viteve të ardhshme zhvillimi I vendit do të ...

By Pass-i në Fier, Berisha: Bashkohuni me modelin e vlerave, ta lëmë Ramën në autobus

Panorama - 16.06.2013

FIER- Kryeministri Sali Berisha ka ftuar fierakët dhe mbarë shqiptarët të votojnë numrin 44 në 23 qershor e të bashkohen me atë që ai e ka quajtur alternativa dhe modeli i vlerave.

Vlorë, PD mbyll fushatën, Berisha: Rama respekto vlonjatët, turp që u solle Koçon

BalkanWeb - 16.06.2013

VLORË -Pas Gjirokastrës, Partia Demokratike mbylli dhe në Vlorë fushatën elektorale me anë të një mitingu përmbyllës. Fjalën përshëndetëse e morën kandidatët për deputetë në këtë qark dhe më pas kryeministri Sali Berisha.

PD në Vlorë, Berisha: Ja kemi dalë të ndryshojmë Shqipërinë

Ora news - 16.06.2013

Partia Demokratike në turin e saj të fushatës elektaorale, është ndalur mbrëmjen e sotme në qytetin e bukur bregdetar të Vlorës. PD-ja pasi kaloi me sukses testin ndoshta më të vështirë të fushatave elektorale, me një miting madhështor në ...

Berisha, Ramës: Respekto vlonjatët e shqiptarët. Të ka ngelur ora te historia e gjyshit agjent tregtar

Panorama - 16.06.2013

VLORE- Kreu i qeverise, Sali Berisha ka zhvilluar mitingun permbylles ne qytetin bregdetar te Vlores. Pas nje dite te ngjeshur me inaugurime te rendesishme, Berisha eshte ndalur ne mitingun e fundit ne kete qytet.

Pamjet ekskluzive gjatë arrestimit të Sali Berishës

Yll Press - 16.06.2013

Rrethimi pasoi një ngjarje të dhimbshme në qytetin Bajram Curri. Në afërsi të “Ushtarit të Panjohur”, vetëm pak metra larg selisë së Partisë Demokratike, rreth orës 00.20, makina e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, u rrethua ...

Berisha: Njeriu i Ramës me një çantë me para kërkon të blejë vota, përçmojeni

GazetaDitore - 16.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza sot ndaj kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama për blerje votash. Në fjalimin e mbajtur gjatë mitingut elektoral në Kukës, Berisha tha se një prej njerëzve të Ramës, me një çantë me para kërkon të ...

Berisha: Nëse humbas nuk do bojkotoj parlamentin

Gazeta Tema - 16.06.2013

Kryeministri Sali berisha ka folur për agjencinë austriake , APA, duke pranuar se nuk do të bojkotojë parlamentin nëse humbet, megjithatë ai është shprehur i bindur se do t’i fitojë këto zgjedhje.

Berisha: Nëse humbas nuk i do bojkotoj parlamentin

AMA-News - 16.06.2013

Kryeministri Sali berisha ka folur për agjencinë austriake , APA, duke pranuar se nuk do të bojkotojë parlamentin nëse humbet, megjithatë ai është shprehur i bindur se do t’i fitojë këto zgjedhje.

Berisha: Nëse humbas, nuk do ta bojkotoj Parlamentin

Gazeta Dita - 16.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka folur për agjencinë austriake, APA, duke pranuar se nuk do të bojkotojë parlamentin nëse humbet, megjithatë ai është shprehur i bindur se do t’i fitojë këto zgjedhje.

Rama: Vlonjatët asnjë votë për Berishën, i la rrugët si në kohën e Ismail Qemalit

GazetaDitore - 16.06.2013

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, zhvilloi sot paradite këndin e fjalës me ish-ushtarakë të qarkut të Vlorës. Rama tha vlonjatët nuk duhet të hedhin asnjë votë për PD-në në kutitë e votimit, pasi Berisha u hakmor ndaj Vlorës në ...

Rama: Berisha i bëri universitetet si porti i Barit në ’90-n

Gazeta Dita - 16.06.2013

Gjatë një bashkëbisedimi me studentë të Universitetit të Vlorës, kreu i PS-së, Edi Rama, tha se programi për Rilindje do t’i kthejë shkollës dinjitetin e munguar.

Berisha: Rama pasagjer i Koços, mjeranë që do harrohen

GazetaDitore - 16.06.2013

Kryeministri Sali Berisha u ndal në inaugurimin e fillimit të punimeve për By-passin e Fierit. Gjatë fjalës së tij ai tha se kjo është një nyjë nevralgjike që lidh Fierin me Vlorën, duke lehtësuar trafikun në vend.

Rama: Berisha urren Vlorën asnjë votë PD-së

Shqiptarja - 16.06.2013

VLORE - Kryetari i Partisë Socialiste ishte sot paradite në një kënd fjale me ish ushtarakët e qarkut të Vlorës ku u premtoi rikthimin e dinjitetit atyre, ushtrisë por dhe Vlorës e cila është lënë pas dore nga qeveria e kryeministrit ...

Dokumentar / Pamjet ekskluzive te arrestimit të Berishës

Gazeta Tema - 16.06.2013

Këtë të hënë emisioni i fundit në këtë fushatë i gazetarit Andi Bushati, “Zonë e ndaluar”, paralajmëron surpriza me një dokumentar për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e ...

Arrestimi i Berishës në nëntor 2000, intervista e plotë me Bushatin dhe një rrëfim i Bazes

Gazeta Dita - 16.06.2013

Ky vend nuk do të funksionojë normalisht, pa përfunduar pas hekurave disa prej atyre që na kane drejtuar këto 22 vjet, por mendoj se ai do të shkojë edhe më keq, nëse e gjitha kjo konceptohet si hakmarrje politike dhe jo si vënie në vend e ...

Shqiptaro-amerikanët, protestë kundër Berishës në New York

Durres Lajm - 16.06.2013

– Tubim kundër Berishës në New York, Kokalari fton shqiptarët të votojnë për alternativat e tjera duke nisur nga AK, Topi dhe në fund Rama. Zgjedhjet 2013 kanë përfshirë gjerësisht edhe shqiptarët e diasporës të cilët gjatë këtij muaji ...

Dokumentar / Pamjet ekskluzive te arrestimit të Berishës

GazetaDitore - 16.06.2013

Këtë të hënë emisioni i fundit në këtë fushatë i gazetarit Andi Bushati, “Zonë e ndaluar”, paralajmëron surpriza me një dokumentar për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e ...

Është Sali Berisha e keqja më e madhe e këtij vendi?

Gazeta Tema - 16.06.2013

Dr.Magdalena Ramohito Kemi 22 vjet që e ndjekim, nëpër sheshet ku opozitat kanë tubuar, i kam pothuaj të gjitha të fotografuara në mendje edhe persona politikanë, të cilët herë pas here janë shkëputur nga detashmenti politik, i cili ...

Berisha në Vlorë me përrua psikik, shpërthen në fyerje banale ndaj Ramës

AMA-News - 16.06.2013

Lidershipi i mazhorancës, Sali Berisha, i gjendur në qyetin e pavarësisë vetëm disa orë pasi kundërshtari i tij politik dhe njëkohësisht kandidat për deputet në këtë qytet, Edi Rama, zhvilloi një “kënd fjale” me ish-ushtarakët në Vlorë, ...

Dokumentari i Andi Bushatit: Pamjet e arrestimit të Sali Berishës në nëntor të vitit 2000

AMA-News - 16.06.2013

Këtë të hënë emisioni i fundit në këtë fushatë i gazetarit Andi Bushati, “Zonë e ndaluar”, paralajmëron surpriza me një dokumentar për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e ...

“Sali Berisha, një strukturë mendore e sëmurë, manipuloi zgjedhjet e '96-ës”

Shekulli - 15.06.2013

Spartak Ngjela Zgjedhjet e 26 majit të vitit 1996 ishin të gjitha të manipuluara. Ishin zgjedhjet që në fakt duhet të konsolidonin demokracinë në Shqipëri, por ato erdhën dhe e shkatërruan atë dhe, që nga ajo kohë, ajo kurrë nuk e mori ...

Sa m² është apartamenti i Berishës?

Shekulli - 15.06.2013

Ditët e fundit, kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij është përpjekur të paraqesë kreun e opozitës si një person jot ë denjë për të qenë kryeministër i vendit.

Berisha për Ramën: Kalorës i disfatave dhe humbjeve

Shekulli - 15.06.2013

KUKËS- Kryeministri Sali Berisha në një aktivitet elektoral në Kukës, prezantoi kandidatët demokrat në këtë qark. Në këtë takim Berisha u shpreh i bindur se partia e tij do të jetë fituese e zgjedhjeve të 23 qershorit, ndërsa e cilësoi ...

Modeli i Sali Berishës bazohet në djersën e ballit

Albeu.com - 15.06.2013

Kryeministri Berisha shton sulmet personale në drejtim të kryetarit të opozitës, Edi Rama. Gjatë një takimi elektoral të zhvilluar në Bajram Curri, shefi i qeverisë akuzoi liderin e PS-së për mashtrime e dështime si në rrafshin ...

Tropojë, Berisha: Socialistët të bashkohen me ne, modeli i Ramës është i hekurave të burgut

SOT - 15.06.2013

Kryeministri zhvilloi një takim elektoral në vendin e tij të lindjes, Tropojë, ku prezantoi kandidatët për deputetë të PD në këtë zonë. Berisha u kërkoi të gjithë socialistëve të Tropojës dhe të gjithë Shqipërisë, që të bashkohen me ...

Kongresmeni amerikan, mirënjohës Berishës për strehimin e muxhahedinëve

Albeu.com - 15.06.2013

Kongresmeni amerikan , Dana Rohrabacher, ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Mirënjohje amerikane Shqipërisë për strehimin e 210 muxhahedinëve

Almakos - 15.06.2013

Kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher, (në foto) ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Berisha fton socialistët e Tropojës të bashkohen me PD

Albeu.com - 15.06.2013

Nga vendlindja e tij Tropoja, kryeministri Berisha u beri apel socialistëve të Tropojës që me 23 qershor të zgjedhin alternativën e tij. Kryeministri nuk la pa sulmuar edhe kundërshtarin e tij politik Edi Rama për të cilin tha se familja ...

SHBA, Mirënjohje Berishës për 210 muxhahedinët

Lajm - 15.06.2013

Kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher, ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Berisha në Tropojë e Has

Top Channel - 15.06.2013

Tropoja ka qenë ndalesa e radhës e Kryeministrit Berisha, prej nga u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që, pavarësisht bindjeve politike, të bashkohen me Partinë Demokratike, për të vijuar rrugën e nisur për më shumë punësim, investime dhe ...

PD në Kukës, Berisha: Ta lëmë pas kalorësin e humbjeve, në autobusin mavi

SOT - 15.06.2013

Në vijim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e PD për deputetë.

Berisha nga Kukësi: Të bashkohemi në fitoren e 23 Qershorit

Albeu.com - 15.06.2013

Në vazhdim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha , pas një mitingu madhështor në vendlindjen e tij në Tropojë, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë.

Berisha: Modeli i Ramës, familja është treg dhe vetëm tregti

Kombetare - 15.06.2013

Kryeministri Sali Berisha akuzoi sot kreun e opozitës Edi Rama për mashtrime e dështime si në rrafshin profesional, ashtu edhe në jetën private.

Berisha fton demokratët, socialistët e të papartitë të bashkohen me PD

Kombetare - 15.06.2013

Gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në qarkun e Kukësit, lideri i saj Sali Berisha u ka kërkuar qytetarëve demokratë dhe socialist të bashkohen drejt fitores.

Berisha në Kukës e Shupenzë: Fitore më 23

Top Channel - 15.06.2013

Kryeministri Sali Berisha e ka vijuar fushatën elektorale pasditen e së shtunës në Kukës, prej nga ka shprehur bindjen për fitoren që ky qytet do t’i japë PD-së më 23 qershor. “Shoh në sytë tuaj besimin tek fitorja e 23 qershorit.

Kongresmeni amerikan: Mirënjohje Shqipërisë për 210 muxhahedinët

BalkanWeb - 15.06.2013

SHBA - Kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher, ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Berisha: Unë besoj në vlerat e shenjta të familjes, Rama e përdor për tregti

BalkanWeb - 15.06.2013

BAJRAM CURRI - Ndërsa na ndajnë vetëm tetë ditë nga zgjedhjet e 23 qershorit, fushata elektorale “nxehet” çdo ditë e më tepër. Në takimin elektoral të zhvilluar sot në Bajram Curri, kryeministri Berisha nuk krahasoi vetëm alternativat ...

Berisha fton socialistët e Tropojës të bashkohen me PD: Rama përdor familjen për të fituar vota

Panorama - 15.06.2013

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha në vijim të fushatës së tij elektorale u ndal në vendlindjen e tij, në Tropojë. Berisha ftoi demokratë, socialistë dhe të paparti që me 23 qershor të zgjedhin alternativën e tij, e cila sipas Berishës, ...

Berisha miting madhështor në Tropojë, “lumë” akuzash ndaj Ramës

Ora news - 15.06.2013

Si rrallë ndonjëherë në historinë e tij, qytetarët e B. Currit kanë tejmbushur qëndrën e qytetit, në një miting madhështor në nder të birit të tyre, kryeministrit Sali Berisha.

Kongresmeni amerikan: Amerika i është mirënjohëse Shqipërisë dhe Berishës

Mapo - 15.06.2013

SHBA “Një minutë mbi Shqipërinë”, ishte fjala që mbajti dje kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher në Kongresin amerikan. Gjatë fjalës së tij, kongresmeni theksoi se Shqipëria si anëtare e NATO-s vazhdon të kontribuojë me trupa në Forcën ...

Berisha: Modeli im bazohet tek familja, vlerat e shenjta dhe e ardhmja

Botasot - 15.06.2013

Entuziazmohet sa herë vjen në shtëpinë e tij.Tropojanët e shohin zot shpie dhe ia njohin të mirat. Por kur i numërohen prej socialistëve i vjen edhe më mirë.

Berisha: Rama shpërndan kudo mashtrime, trillime, poshtërime e fiksime

BalkanWeb - 15.06.2013

KUKES - Partia Demokratike u ndal mesditën e sotme në Krumë të Kukësit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit. Sikurse në takimet e tjera elektorale, Kryeministri Berisha sulmoi kundërshtarin e tij Edi Rama, ...

Berisha: Rama martohet në prag fushatës për të shtuar votat

Mapo - 15.06.2013

Kreu i Partisë Demoktarike Sali Berisa ka sulmuar kreun e opozitës Edi Rama duke e cilësuar modelin që ai ofton në zgjedhje modelin e rënimit. Deklaratat i bëri dje në Krumë të Kukësit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë për zgjedhjet ...

Kukës, Berisha: Edi Rama kalorës i disfatave blen vota, modeli im 'çan' malet

BalkanWeb - 15.06.2013

KUKËS - Kryeministri i vendit Sali Berisha nga Kukësi ku prezantoi kandidatët për deputetë të PD-së në këtë qark, i ka bërë thirrje demokratëve, socialistëve dhe shqiptarëve që nuk janë përfaqësuar nga asnjë parti që të bashkohen së ...

PD në Kukës, Berisha: Të bashkohemi në fitoren e 23 Qershorit

Botasot - 15.06.2013

Në vazhdim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha, pas një mitingu madhështor në vendlindjen e tij në Tropojë, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë.

Berisha tur në verilindje: Rama kalorës i betejave të humbura

Ora news - 15.06.2013

Në vazhdim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha, pas një mitingu madhështor në vendlindjen e tij në Tropojë, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë.

Berisha në Kënetë: Rama, modeli i burit aventurier, votoni modelin Sali Berisha

Durres Lajm - 15.06.2013

“Në pak vite ne kemi investuar në Durrës më shumë se në të gjitha kohërat e marra së bashku, ne kemi ndërtuar mbi 500 km rrugë, ne ndërtuam terminalin dhe i dhamë Durrësit, fytyrën moderne, fytyrën perëndimore të vështrimit të saj nga deti.

Edmond Leka: Vlora me Ramën kryeministër, do jetë mbretëreshë

Shqiptarja - 15.06.2013

VLORË - Edmond Leka, kryetari i Partisë Socialiste të qytetit të Vlorës, në një intervistë për shqiptarja.com tregon optimizmin që kanë vlonjatët, e të gjitha strukturat e Partisë Socialiste të qarkut të Vlorës, por edhe të të gjithë ...

Kongresmeni amerikan: Mirënjohës Berishës për strehimin e 210 muxhahedinëve

Gazeta Tema - 15.06.2013

Kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher, ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Berisha në Tropojë: Rama martohet për zgjedhjet e radhës, që i humb

Shqiptarja - 15.06.2013

TIRANE - Kryeministri Berisha ka nisur një miting në orën 11.00 në Tropojë, vendlindjen e tij në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 23 qershorit.

Berisha në Tropojë: Unë besoj tek familja, Rama e përdor familjen për tregti

Gazeta Tema - 15.06.2013

Kryeministri Sali Berisha u rikthye në vendlindjen e tij për një miting në qytetin e Bajram Currit. Duket se tani kryeministri Sali Berisha ka vendosur që të sulmojë kryetarin e opozitës, Edi Rama, si një njeri jofamiljar.

Berisha: Kam familje të ndershme !(Por Shkëlzeni fyeu profetin Muhamed!)

AMA-News - 15.06.2013

Sali Berisha vazhdon ta mbaj te fshehte lajmin e te birit se si besimtar mysliman ka nisur te mbaje dy gra. Madje duke shkelur edhe ligjet e Kuranit e profetit Muhamed, sepse mund t’i mbash dy gra, por jo ne menyre te paligjshme.

Kongresmeni i Podestës i bën një “patinim” Berishës për fushatë !

AMA-News - 15.06.2013

Kongresmeni amerikan, Dana Rohrabacher, ka falënderuar Kryeministrin Berisha për gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të strehuar 210 muxhahedinë.

Një miting kaq pak entuziast nuk e ka bërë kurrë Berisha në Kukës

Gazeta Tema - 15.06.2013

Pak ditë më parë shumëkush është habitur me entuziazmin e mitingut të Partisë Socialiste në qytetin e Kukësit. Sheshi i tejmbushur, por mbi të gjitha entuziazmi i jashtëzakonshëm, ka bërë shumëkënd që të mendojë se bastioni i të djathtës ...

Berisha tur në verilindje: Rama kalorës i betejave të humbura

Info Shqip - 15.06.2013

Në vazhdim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha, pas një mitingu madhështor në vendlindjen e tij në Tropojë, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë.

Berisha tur në verilindje: Rama kalorës i betejave të humbura

Gazeta Shqip - 15.06.2013

Në vazhdim të tubimeve të tij elektorale në veri të vendit, kryeministri Sali Berisha, pas një mitingu madhështor në vendlindjen e tij në Tropojë, ka prezantuar pasditen e sotme në Kukës kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë.

Durrës, Berisha: Votoni alternativën e rrugëve. Alternativa tjetër, zero

Shekulli - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, prezantoi sot kandidatët për deputetë në Rrashbull të Durrësit, nga ku u kërkoi banorëve të kësaj zone që të votojnë nr 44 më 23 qershor.

Berisha: Zgjidhni midis dy modeleve

Gazeta Start - 14.06.2013

Durrës – Krahas premtimeve dhe akuzave, pelikanët po kujdesen t’i vënë në dukje kundërshtarëve edhe çështje familjare. Kryeministri Sali Berisha bëri goxha premtime në rrethinat e Durrësit, duke u ndalur veçanërisht tek procesi i ...

Berisha zemërohet me Albana Vokshin

Shekulli - 14.06.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha gjatë takimeve elektorale në qarkun e Durrësit është ndalua në një tubim në zonën e Kënetës. Berisha shoqërohej nga kandidatët për deputetë Oerd Bylykbashi, Igli Care dhe Eduard Halimi.

PD: Berisha më 24 qershor te Nishani për të formuar qeverinë

SOT - 14.06.2013

Edhe pse koalicioni i majtë është më i madh dhe më favorizues se ai i djathtë, Partia Demokratike pretendon se do të sigurojë një mandat të tretë në 23 qershor.

Berisha: Meta të detyrojë Ramën që t’u kërkojë falje skraparllinjve

SOT - 14.06.2013

Gjatë takimit me banorët e Poliçanit, kryeministri Sali Berisha akuzoi kryetarin e PS, Edi Rama se po fyen qytetarët mbi baza krahinore. Ai i bëri thirrje Ilir Metës që të detyrojë Ramën t’u kërkojë falje skraparllinjve.

Ish kryebashkiaku demokrat deklaron se Berisha do plumbin ballit, PD akuzon Ramën se po nxit vrasjen e Berishës

SOT - 14.06.2013

Teksa e ndajnë edhe 10 ditë nga disfata e pashmangshme, paranoja e sëmurë e kryeministrit Berisha për një atentat të mundshëm në çdo kohë dhe çdo vend, befas ka marrë një tjetër rrjedhë, duke kaluar në marrëzi të kulluar dhe tragjikomedi.

“Socialistë, braktisni Ramën”

Almakos - 14.06.2013

Kryeministri Berisha ka vijuar fushatën elektorale në njësinë bashkiake numër 7 në kryeqytet, prej nga u bëri thirrje socialistëve të braktisin liderin, që i udhëhoqi nga disfata në disfatë, siç u shpreh ai, dhe të bashkohen me Partinë ...

Berisha: Brenda vitit tapitë

Top Channel - 14.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ftoi banorët e qarkut të Durrësit në Rrashbull dhe ish-Kënetë, të bashkohen në zgjedhje me alternativën e fjalës së mbajtur të Qeverisë së tij dhe me jo alternativën e vitit zero, siç e quajti ai alternativën e ...

Berisha në Rrashbull: Votoni alternativën e suksesit

Albeu.com - 14.06.2013

Qytetarët në 23 qershorit do të përballen me dy alternative, atë të suksesit dhe alternativës së rreme. Kështu u shpreh kryeministri Berisha gjatë prezantimit të kandidatëve të PD-së në Rrashbull të Durrësit.

Berisha: Alternativa tjetër bazohet në vitin zero, votoni atë të suksesit

SOT - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, ndërsa ka prezantuar kandidatët për deputet të PD në Rrashbull të Durrësit, deklaroi se qytetarët në 23 Qershor do të përballen me dy alternativa, atë të suksesit dhe alternativës së rreme.

Për Berishën, Rama ndahet e martohet sa herë ka zgjedhje

Albeu.com - 14.06.2013

Disa ditë para ditës së zgjedhjeve ashpërsohet gjuha që politikanë përdorin në takimet elektorale. Gjatë një takimi të zhvilluar sot në Kënetë të Durrësit, kryeministri Berisha lëshoi sulme personale në drejtim të kryetarit të opozitës Edi ...

S’kam gojë më të flas asnjë fjalë të mirë për Sali Berishën

SOT - 14.06.2013

Nga Ramazan SHERJA Bashkëfshatarin tim nga fshatrat e Elbasanit, idhtar i dikurshëm i PD, e takova tek Spitali “Nënë Tereza”. Kishte shtruar vajzën me infeksion të thellë në sy dhe ishte tepër i merakosur.

Sali Berisha 57 vjet pa shkelur në Viçidol, “kulla” e tij është kthyer në “hotel” për lopët dhe gomerët e fshatit

SOT - 14.06.2013

Nga Përparim Halili Kryeministri Sali Berisha ka 22 vjet që ulërin për ndërtimin dhe integrimin e Shqipërisë. Prej kaq vitesh u shet “dokrra” shqiptarëve për “atdhetarizëm”, për “politikë që nis së pari tek familja dhe respektimi i të ...

Durrës, Berisha shkëmben mendime me qytetarët

SOT - 14.06.2013

Pas përfundimit të dy takimeve elektorale paraditen e sotme në Durrës, kryeministri Berisha është ndalur në një nga baret në qendër të qytetit, ku shkëmbeu biseda të shkurtra me qytetarët.

Berisha: Rama aventurier, ndërron gratë sa herë ka zgjedhje

Kombetare - 14.06.2013

Partia Demokratike zhvilloi sot një miting në Rrashbull të Durrësit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit . Kryeministri Berisha shpalosi arritjet e qeverisë së tij dhe kërkoi mbështetje për një tjetër ...

Skrapar, Berisha: Me TAP e HEC-et në Osum do hapim mijëra vende pune

ABC News - 14.06.2013

Kryeministri Berisha deklaroi nga Skrapari se garën për gazin e detit Kaspik e fiton gazsjellësi transadriatik. Një nga rrethe shiptare ku kalon TAP është pikërisht Skrapari dhe kreu i qeverisë tha se me këtë projekt, hidrocentralet në ...

Berisha apel socialistëve: Bashkohuni me ne, Rama njeriu i disfatave

ABC News - 14.06.2013

Në njësinë bashkiake të drejtuar nga partia Socialiste, kreu i qeverisë pati një thirrje të drejtpërdrejtë për të gjithë mbështetësit e kësaj force politike.

Berisha: Alternativa e PS bazohet në vitin 0, Rama do t'i fusë kazmën çdo gjëje

BalkanWeb - 14.06.2013

DURRES - Partia Demokratike zhvilloi sot një miting elektoral në Rrashbull të Durrësit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit.

Berisha sulme personale Ramës: Aventurier, ndahet e martohet sa herë ka zgjedhje

BalkanWeb - 14.06.2013

DURRES – Ndërsa na ndajnë vetëm nëntë ditë nga zgjedhjet e 23 qershorit, fushata elektorale “nxehet” çdo ditë e më tepër. Në takimin elektoral të zhvilluar sot në Kënetë të Durrësit, kryeministri Berisha nuk krahasoi vetëm alternativat ...

Berisha: Votoni alternativën e suksesit. Rama aventurier, ndahet e martohet për zgjedhje

Ora news - 14.06.2013

Kryeministri Berisha ka prezantuar sot kandidatët për deputet të PD-së në Rrashbull të Durrësit ku u ka kërkuar banorëve të kësaj zone të votojnë numrin 44.

Taksa 10 për qind, shumë apo pak!?

BalkanWeb - 14.06.2013

Arsyetimet mbi taksën dhe formën e vjeljes së saj, janë pa dyshim të justifikuara jo vetëm nga këndvështrimi politik, por edhe nga ai ekonomik. Kjo pasi në vendet më pak të zhvilluara apo ato në zhvillim, të ardhurat nga taksat përbëjnë ...

Kryeministri Berisha takohet me qytetarë të Durrësit

Ora news - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, pas përfundimit të dy takimeve elektorale sot paradite në Durrës, u ndal në një nga baret në qendër të qytetit të Durrësit, ku shkëmbeu përshëndetje e biseda të shkurtra me qytetarë të ndryshëm.

Kryeministri në një nga baret pranë bregut në shëtitoren “Taulantia”

Botasot - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, pas përfundimit të dy takimeve elektorale sot paradite në Durrës, u ndal në një nga baret në qendër të qytetit të Durrësit, ku shkëmbeu përshëndetje e biseda të shkurtra me qytetarë të ndryshëm.

Kryeministri në një nga baret pranë bregut në shëtitoren “Taulantia”

ABC News - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, pas përfundimit të dy takimeve elektorale sot paradite në Durrës, u ndal në një nga baret në qendër të qytetit të Durrësit, ku shkëmbeu përshëndetje e biseda të shkurtra me qytetarë të ndryshëm.

Mbështetje për Shqipërinë dhe Kryeministrin në Kongresin Amerikan

ABC News - 14.06.2013

Vlerësime për Shqipërinë dhe qeverinë e saj kanë ardhur sot nga Kongresi Amerikan. Kongresmeni, Dana Rohrabacher ka mbajtur diten e sotme nje fjalim mbi Shqiperine, ku është theksuar pikërisht progresi i vendit dhe puna e qeverisë ...

Mbështetje për Shqipërinë dhe Kryeministrin në Kongresin Amerikan

Botasot - 14.06.2013

Vlerësime për Shqipërinë dhe qeverinë e saj kanë ardhur sot nga Kongresi Amerikan. Kongresmeni, Dana Rohrabacher ka mbajtur diten e sotme nje fjalim mbi Shqiperine, ku është theksuar pikërisht progresi i vendit dhe puna e qeverisë ...

Muxhahedinët, Rohrabacher 1 min mbi Shqipërinë: Amerika mirënjohëse Berishës dhe qeverisë së tij

Ora news - 14.06.2013

Pranimi nga shteti shqiptar i muxhahedinëve nuk ka kaluar pa mirënjohje ndaj qeverisë shqiptare. Pas DASH, edhe Kongresi amerikan në punimet e tij i ka kushtuar një minutë kësaj mirënjohje.

VIDEO REPORTAZH/ Një ditë nga fushata e Edi Ramës dhe Sali Berishës

Gazeta Tema - 14.06.2013

Një ditë reportazh nga fushata e Edi Ramës dhe Sali ...

VIDEO REPORTAZH/ Një ditë nga fushata e Edi Ramës dhe Sali Berishës

GazetaDitore - 14.06.2013

Një ditë reportazh nga fushata e Edi Ramës dhe Sali Berishës./ ...

Pluralizmi i vertete fillon kur te ike Berisha

Shqiperia - 14.06.2013

Intervistë me z. Sabit Brokaj, anëtari i “Këshillit së të Urtëve” në PS për JAVA. Ish-ministri i Mbrojtjes është i qartë: Berisha është shkaktar i kësaj situate të vështirë politiko-ekonomiko-sociale që po kalon vendi.

Berisha: Rama ndahet e martohet me gra sa herë ka fushata elektorale

Gazeta Idea - 14.06.2013

Durrës- Kryeministri Berisha i ka kërkuar banorëve të Rrashbullit të Durrësit një mandat të tretë qeverisës më 23 qershor, duke thënë se në zgjedhjet e ardhshme vendoset mbi modelin e mbajtjes së premtimeve dhe atë të shkatërrimin që ...

Berisha: Jam modeli i çdo shqiptari, kam vetëm një apartament 120 metra katror. Rama i ndërron gratë çdo 2 vjet

Gazeta Tema - 14.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka vendosur që tani e tutje në fushatë të bëjë krahasimin mes tij dhe kryetarit të opozitës, Edi Rama. Në një tubim elektoral në Rrashbull të Durrësit, i lodhur dhe i ngjirur, Berisha tha se ai është modeli ku çdo ...

Berisha: Jam modeli i çdo shqiptari, kam vetëm një apartament 120 metra katror. Rama i ndërron gratë çdo 2 vjet

AMA-News - 14.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka vendosur që tani e tutje në fushatë të bëjë krahasimin mes tij dhe kryetarit të opozitës, Edi Rama. Në një tubim elektoral në Rrashbull të Durrësit, i lodhur dhe i ngjirur, Berisha tha se ai është modeli ku çdo ...

Berisha: Rama punon për veten

Vision Plus - 14.06.2013

Gati nje jave para heshtjes zgjedhore dhe votimeve te 23 qershorit politika ashpërson sulmet dhe akuzat. Kryeministri Sali Berisha gjate turit elektoral ne Durrës dhe takimit me banore te Rrashbullit akuzoi kryetarin socialit Edi Rama per ...

Durrës, Berisha: Votoni alternativën e rrugëve. Alternativa tjetër, zero

GazetaDitore - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, prezantoi sot kandidatët për deputetë në Rrashbull të Durrësit, nga ku u kërkoi banorëve të kësaj zone që të votojnë nr 44 më 23 qershor.

Rrashbull, Berisha:Rama ndërron gratë sa herë ka fushatë

Shqiptarja - 14.06.2013

RRASHBULL - Nga komuna Rrashbull në Durrës, ku prezantoi kandidatët për deputet dhe programin për 4 vitet e ardhshme, Berisha nuk kurseu akuzat ndaj kreu të PS.

Berisha: Votoni alternativën e suksesit. Rama aventurier, ndahet e martohet për zgjedhje

Info Shqip - 14.06.2013

Kryeministri Berisha ka prezantuar sot kandidatët për deputet të PD-së në Rrashbull të Durrësit ku u ka kërkuar banorëve të kësaj zone të votojnë numrin 44.

Berisha: Votoni alternativën e suksesit. Rama aventurier, ndahet e martohet për zgjedhje

Gazeta Shqip - 14.06.2013

Kryeministri Berisha ka prezantuar sot kandidatët për deputet të PD-së në Rrashbull të Durrësit ku u ka kërkuar banorëve të kësaj zone të votojnë numrin 44.

Berisha në Rashbull: Rama nuk njeh vlerat familjare

AMA-News - 14.06.2013

Më 23 qershor përballën modeli i Sali Berishës dhe ai i Edi Ramës. Duke parashtuara se cfarë përfaqësojnë këto dy modele, nga Rrashbulli i Durrësit kryeministri ftoi socialistët që të zgjedhin Sali Berishën.

Berisha në Rashbull: Rama nuk njeh vlerat familjare

Gazeta Dita - 14.06.2013

Më 23 qershor përballën modeli i Sali Berishës dhe ai i Edi Ramës. Duke parashtuara se cfarë përfaqësojnë këto dy modele, nga Rrashbulli i Durrësit kryeministri ftoi socialistët që të zgjedhin Sali Berishën.

Berisha: Burrë aventurier, ndahet dhe martohet sa herë ka zgjedhje

GazetaDitore - 14.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ftoi banorët e qarkut të Durrësit në Rrashbull dhe ish-Kënetë, të bashkohen në zgjedhje me alternativën e fjalës së mbajtur të Qeverisë së tij dhe me jo alternativën e vitit zero, siç e quajti ai alternativën e ...

Berisha nis rrënimin e madh, shfryn ndaj Albana Vokshit (çfarë halli ka vallë?!)

AMA-News - 14.06.2013

Qe kryeministri këto dite eshte i coroditut e tregon fjalori i tij ne mitingje. Qelajmi per tebirin mori dhene dhe i prishi fushaten, kjo duket tek nervozizmi i tij dhe te veteve.

Kryeministri Berisha takohet me qytetarë të Durrësit

Info Shqip - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, pas përfundimit të dy takimeve elektorale sot paradite në Durrës, u ndal në një nga baret në qendër të qytetit të Durrësit, ku shkëmbeu përshëndetje e biseda të shkurtra me qytetarë të ndryshëm.

Kryeministri Berisha takohet me qytetarë të Durrësit

Gazeta Shqip - 14.06.2013

Kryeministri Berisha, pas përfundimit të dy takimeve elektorale sot paradite në Durrës, u ndal në një nga baret në qendër të qytetit të Durrësit, ku shkëmbeu përshëndetje e biseda të shkurtra me qytetarë të ndryshëm.

Berisha në Rashbull: Rama nuk njeh vlerat familjare

AlbanianScreen - 14.06.2013

Durrës - Më 23 qershor përballën modeli i Sali Berishës dhe ai i Edi Ramës. Duke parashtuara se cfarë përfaqësojnë këto dy modele, nga Rrashbulli i Durrësit kryeministri ftoi socialistët që të zgjedhin Sali Berishën.

Berisha takohet me qytetarë të Durrësit

AlbanianScreen - 14.06.2013

Durrës - Kryetari i Partisë Demokratike Berisha u ndal pasditen e sotme në Durrës, në një prej lokaleve të qytetit ku zhvilloi biseda të shkurtra me qytetarët.

Berisha në Poliçan: Rama të kërkojë falje

Shekulli - 13.06.2013

-Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot kandidatët për deputetë të Poliçanit. Berisha në fjalën e tij u shprehet i bindur se edhe 10 ditë e ndajnë Partinë Demokratike nga fitorja. “Edhe 10 ditë nga ndajnë nga fitorja.

Berisha: Edhe 10 ditë nga fitorja e madhe, Berati me infrastrukturë moderne

Gazeta Start - 13.06.2013

Skrapar – Kryeministri Sali Berisha, tha sot se edhe 10 ditë na ndajnë nga fitorja e madhe. Ai zhvilloi një takim elektoral në qytetin e Poliçanit, ku u premtoi banorëve një infrastrukturë moderne “do të bëjë të mundur shfrytëzimin e ...

Berisha: Rama i bëri rrush e kumbulla paratë e Bashkisë

Shekulli - 13.06.2013

Kryeministri Berisha, zhvilloi ditën e sotme një takim me banorë të Njësisë Bashkiake nr. 5 ne Tiranë, përkatësisht pranë amfiteatrit tek zona e Liqenit Artificial.

Berisha strategji për të marrë të drejtën e formimit të qeverisë, pazare me Nishanin për të shkelur nenin 96 të ...

SOT - 13.06.2013

Dyshimet se, kryeministri Sali Berisha do të luajë me vullnetin e popullit pas zgjedhjeve të 23 Qershorit, sa vijnë e shtohen. Pavarësisht presionit në rritje të faktorit ndërkombëtar, kryeministri Sali Berisha duket se është më i vendosur ...

Berisha në Poliçan: Gjithçka për punësimin

Albeu.com - 13.06.2013

Partia Demokratike prezantoi sot kandidatet e saj për deputet në Poliçan. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë premtoi punësim, infrastrukturë rrugore moderne dhe rritje të rrogave dhe pensioneve.

Berisha në Poliçan: Do ndërtojmë në këtë zonë infrastrukturë moderne

LajmiFundit - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ishte në Poliçan ku zhvilloi një miting elektoral në kuadër të prezantimit të kandidatëve për deputetë të koalicionit Aleanca për Punësim, Mirëqënie dhe Integrim.

Berisha: Historik vendimi për gazsjellësin, bashkautorë për mirëqenien tuaj

SOT - 13.06.2013

Duke folur nga Poliçani, kryeministri Berisha deklaroi se vendi këto ditë ndodhet në prag të një vendimi të jashtëzakonshëm të historisë, vendimit për gazsjellësin transadriatik, projekti i cili do të bëjë gazifikimin e vendit, por edhe ...

Berisha apel socialistëve: Piktorin e dështuar ta lëmë në fatin e dështimit të tij, ejani me ne

SOT - 13.06.2013

Gjatë një takimi elektoral në njësinë Nr 7, ku prezantoi kandidatët për deputet të PD, kryeministri Berisha i është drejtuar socialistëve që në 23 Qershor të braktisin kryetarin e tyre që i udhëhoqi në disfata të njëpasnjëshme dhe të ...

Berisha-socialistëve: Ikni nga Rama, nuk meriton të ndiqet më

Kombetare - 13.06.2013

Kryeministri i vendit Sali Berisha pasditen e sotme ka zhvilluar një takimi elektoral në njësinë numër 7 në kryeqytet, ku prezantoi kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike.

'Rama është dështak, s’meriton të ndiqet më'

Ina - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha një tubim para simpatizantëve të partisë që drejton, ftoi socialistët të heqin dorë nga ndjekja e udhëheqësit të tyre dështak. “Njeriu që e përcollët nga dera mendon se do futet nga dritarja.

Berisha-socialistëve: Rama është dështak!

Albeu.com - 13.06.2013

Partia Demokokratike ka ndaluar mbrëmjen e sotme në njësinë nr 7 të kryeqyetit, ku dhe ka prezantuar kandidatët për deputetë. Kreu i demokratëve i bindur në mbështetjen dhe votën e elektoratit besnik të tij, ka preferuar tu kushtojë ...

“Socialistë, braktisni Ramën”

Top Channel - 13.06.2013

Kryeministri Berisha ka vijuar fushatën elektorale në njësinë bashkiake numër 7 në kryeqytet, prej nga u bëri thirrje socialistëve të braktisin liderin, që i udhëhoqi nga disfata në disfatë, siç u shpreh ai, dhe të bashkohen me Partinë ...

Berisha në Poliçan: Rama fyerje kolektive, Meta ta sjellë në Skrapar që të kërkojë falje

BalkanWeb - 13.06.2013

POLICAN - Partia Demokratike u ndal sot në Poliçan, ku prezantoi kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit. Gjatë fjalës së tij përpara mbështetësve të PD-së, Kryeministri Berisha premtoi më shumë punësim për banorët e ...

Berisha: 10 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama t`ju kërkojë falje për fyerjet

Ora news - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot në Poliçan kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi punësim, infrastrukturë rrugore moderne dhe rritje të rrogave dhe pensioneve.

Berisha: Do të lë pushim Ramën dhe do lodhem për qytetarët

Koha.net - 13.06.2013

Tiranë, 13 qershor – Në një takim me banorë të njësisë bashkiake numër 1 kryeministri Berisha premtoi dje shtimin e investimeve për infrastrukturën e lagjeve.

Skrapar, Berisha: Me TAP e HEC-et në Osum do hapim mijëra vende pune

Botasot - 13.06.2013

Kryeministri Berisha deklaroi nga Skrapari se garën për gazin e detit Kaspik e fiton gazsjellësi transadriatik. Një nga rrethe shiptare ku kalon TAP është pikërisht Skrapari dhe kreu i qeverisë tha se me këtë projekt, hidrocentralet në ...

Berisha thirrje socialistëve: Rama ju udhëhoqi nga disfata në disfatë, ejani me ne

BalkanWeb - 13.06.2013

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha i bëri thirrje sot socialistëve që më 23 qershor të braktisin kryetarin e tyre Edi Rama, që i udhëhoqi në disfata të njëpasnjëshme dhe të bashkohen me PD.

Berisha: Rama bëri lekët rrush e kumbulla si kryebashkiak, tani dëgjon Koçon për taksat

BalkanWeb - 13.06.2013

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha gjatë një bashkëbisedimi me banorët e minibashkisë Nr. 5 tek Amfiteatri i Liqenit Artificial akuzoi kreun e PS-së Edi Rama se në kohën kur ishte në krye të Bashkisë së Tiranës, shpërdoroi fondet e qeverisë ...

Berisha në Skrapar: Do ta bëjmë vendin kopshtin më të bukur të Evropës

Gazeta Idea - 13.06.2013

Poliçan- Kryeministri Sali Berisha mbajti sot një miting elektoral në Poliçan të Skraparit nga ku kërkoi mbështetje për zhvillimin e zonës e veçanërisht të kombinatit.

Berisha në Poliçan: Do promovojmë kanionet dhe malin e Tomorit

Gazeta Dita - 13.06.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim me banorët e Poliçanit, në Skrapar. Gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë të PD-së për qarkun e Beratit, Berisha tha se qeveria është e vendosur të ndërtojë infrastrukturën ...

Berisha në Poliçan: Gazsjellësi TAP do rezultojë fitues. Edhe 10 ditë na ndajnë nga fitorja

Gazeta Tema - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Poliçani se edhe dhjetë ditë e ndajnë atë nga fitorja e zgjedhjeve. “Edhe 10 ditë nga ndajnë nga fitorja.

Berisha premton investime

Vision Plus - 13.06.2013

Punësim, investime dhe me shume zhvillim ka premtuar lideri i mazhorances Sali Berisha nga Poliçani, pjese e qarkut te Beratit qe prodhon 8 mandate deputetesh.

Berisha në Poliçan: 10 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama t`ju kërkojë falje për fyerjet

Info Shqip - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot në Poliçan kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi punësim, infrastrukturë rrugore moderne dhe rritje të rrogave dhe pensioneve.

Berisha në Poliçan: 10 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama t`ju kërkojë falje për fyerjet

Gazeta Shqip - 13.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot në Poliçan kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi punësim, infrastrukturë rrugore moderne dhe rritje të rrogave dhe pensioneve.

Një ish PD-ist “kërcënon” Berishën në prani të Ramës; Reagon Berisha: “Dhuna nuk ka vend në demokraci”

Respublica - 13.06.2013

Sipas gazetës Panorama, në bashkëbisedimin që Rama ka patur me banorë të Klosit, është zhvilluar ky dialog: Një banor: “Unë vij nga një kamp tjetër; [kam qenë përkrahës i PD-së]; unë e kam prit [nga gëzimi] me pushkë këtu Sali Berishën.

Berisha: Socialistët të më votojnë mua që të marrim Statusin

Gazeta Dita - 13.06.2013

Partia Demokokratike ka ndaluar mbrëmjen e sotme në njësinë nr 7 të kryeqyetit, ku dhe ka prezantuar kandidatët për deputetë. Kreu i demokratëve i bindur në mbështetjen dhe votën e elektoratit besnik të tij, ka preferuar tu kushtojë ...

Berisha të çon te Rama

Gazeta Tema - 13.06.2013

Nga Kimete Berisha Këshilli i Evropës ka dështuar që ta gjejë një plak të përshtatshëm dhe bindës për ta autorizuar që gjatë pranverës (2013) zyrtarisht të shkojë në Tiranë për t’i pajtuar gjaqet ndërmjet kandidatëve shqiptarë që luftojnë ...

Berisha të çon te Rama

GazetaDitore - 13.06.2013

Këshilli i Evropës, ka dështuar që ta gjej një plak të përshtatshëm dhe bindës për ta autorizuar që gjatë pranverës (2013) zyrtarisht të shkoj në Tiranë për t’i pajtuar gjaqet ndërmjet kandidatëve shqiptarë që luftojnë për pushtet shqiptar.

Berisha thirrje socialistëve: Ai që ju udhëhoqi nga disfata në disfatë, s’meriton të ndiqet

Info Shqip - 13.06.2013

Partia Demokokratike ka ndaluar mbrëmjen e sotme në njësinë nr 7 të kryeqyetit, ku dhe ka prezantuar kandidatët për deputetë. Kreu i demokratëve i bindur në mbështetjen dhe votën e elektoratit besnik të tij, ka preferuar tu kushtojë ...

Berisha: Rama i bëri rrush e kumbulla paratë e Bashkisë

GazetaDitore - 13.06.2013

Kryeministri Berisha, zhvilloi ditën e sotme një takim me banorë të Njësisë Bashkiake nr. 5 ne Tiranë, përkatësisht pranë amfiteatrit tek zona e Liqenit Artificial.

Berisha thirrje socialistëve: Ai që ju udhëhoqi nga disfata në disfatë, s’meriton të ndiqet

Gazeta Shqip - 13.06.2013

Partia Demokokratike ka ndaluar mbrëmjen e sotme në njësinë nr 7 të kryeqyetit, ku dhe ka prezantuar kandidatët për deputetë. Kreu i demokratëve i bindur në mbështetjen dhe votën e elektoratit besnik të tij, ka preferuar tu kushtojë ...

Berisha në njesinë 7: Bashkohuni me ne drejt fitores

AlbanianScreen - 13.06.2013

Tiranë - Partia Demokratike zhvilloi pasditen e sotme një miting elektoral në njesinë numër 7 në Tiranë, duke prezantuar kandidatët për deputetë të qarkut.

Berisha: Krimi ka marrë revansh, duhet të reformohet policia

SOT - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka pranuar për herë të parë se policia është dorëzuar përballë krimit. Në një bashkëbisedim me banorët e Ishmit, kryeministri tha se krimet janë shtuar shumë.

Sali Berisha harron premtimet në fushatë, justifikon mashtrimet e 8 viteve në pushtet

SOT - 12.06.2013

Kryeministrit Sali Berisha, që nga sot i kanë mbetur edhe 11 ditë pushtet prej sundimtari në krye të Shqipërisë, deri në zgjedhjet e 23 qershorit 2013, ditën kur nëpërmjet votës dhe jo dëshirës së tij, ai do të detyrohet të dorëzoj ...

Heqja e TVSH-së, Berisha sulmon Ramën

Albeu.com - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha përuroi sot nisjen e punimeve të aksit Gostimë-Gjyralë-Belsh në Elbasan. Në fjalën e tij kreu i qeverisë vuri theksin në ndërtimin e infrastrukturës, e cila sipas tij sjell edhe përmirësim të jetës së qytetarëve.

Berisha-Ramës: Premtimi për TVSH i rrezikshëm, fli gjumë

SOT - 12.06.2013

Kryeministri Berisha, përuroi sot nisjen e punimeve të aksit Gostimë-Gjyralë-Belsh në Elbasan, duke vënë theksin se ndërtimi i infrastrukturës sjell edhe përmirësim të jetës së qytetarëve.

Berisha: Rama rri në autobus, ka humbur çdo betejë me mua

SOT - 12.06.2013

“Rama thotë ma lësho ti, se je lodhur dhe të vi unë i çlodhur. Eshtë aq vulgar, aq naiv, sa nuk ka ku të shkojë. Ka humbur çdo betejë me mua dhe tani ka dalë me tezën ma lësho ti, se se marr dot.

Berisha: “Ma lësho se je lodhur” alternativa e vetme e Ramës, unë jam më i freskët se kurrë

LajmiFundit - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha mbajti një takim me banorë të Njësisë Nr.1 në Tiranë. Ai tha se Edi Rama ka humbur çdo betejë me kreun e PD. “Atë e kanë braktisur, pasi ka paraqitur alternativën më të rëndë të mundshme me rritje taksash për ...

Berisha në Tiranë: Nëse zgjedhjet mbahen siç duhet, marrim statusin brenda vitit

LajmiFundit - 12.06.2013

Në një takim me mbështetës dhe qytetarë të njësisë bashkiake numër 1 në kryeqytet kryeministri Sali Berisha deklaroi se nëse zgjedhjet e 23 Qershorit do të zhvillohen në përputhje me standardet atëherë statusi kandidat do mund të jepet për ...

“Fitorja është te numri 44”

Top Channel - 12.06.2013

Gjatë një bashkëbisedimi me banorë të njësisë bashkiake numër 1 në kryeqytet, kryeministri Berisha ka dënuar çdo akt dhune të ndodhur gjatë fushatës elektorale, ndërsa ka siguruar qytetarët se më 23 qershor, shqiptarët do të votojnë në ...

‘Mbështetje maksimale fermerëve. Rama, dëmtim prodhimit vendas do monopole për kupolën’

Panorama - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha, i pranishëm gjatë inaugurimit të aksit Gostimë- Gjyralë- Belsh ka deklaruar se rrugët që janë ndërtuar janë zhvillim, shkollat, ujësjellësat, qendrat shëndetësore po kështu.

Berisha: Rama kërkon të dëmtojë prodhimin, do monopole për kupolën

Ora news - 12.06.2013

Kryeministri Berisha ka inaguruar sot fillimin e punimeve të rrugës Gostimë-Gjyralë- Belsh në Elbasan. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi sërish trefishim të granteve për fermerët dhe para në dorë nga TVSH-ja për kimikatet dhe ...

Berisha: Nuk jam unë përgjegjës për papjekurinë e Ramës

Mapo - 12.06.2013

TIRANË Kryeministri Sali Berisha e mbylli ditën e djeshme të takimeve me një tubim elektoral të organizuar në mbrëmje në zonën e “Kinostudios”, duke premtuar më shumë investime për Tiranën.

Berisha: Ne e mbrojmë fermerin, Rama synon rrënimin me heqjen e TVSH-së

BalkanWeb - 12.06.2013

ELBASAN -Kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm sot në inaugurimin e aksit Gostimë- Gjyralë- Belsh, ku premtoi se qeveria 4 vitet e ardhshme do të trefishojë grantet dhe investimet në këto zona.

Kryeministri Berisha garanton paketë të re për uljen e taksave

ABC News - 12.06.2013

Ne nje bashkebisedim me sipermarres dhe punonjes te industrisë me fason Kryeministri Berisha garantoi per mbeshtetje te vazhdueshme. Ai tha se politikat e taksave te Edi Ramës nuk kane te ardhme pasi shkatërrojnë biznesin Nuk kish si te ...

Për Kryeministrin alternativa e PS është rrënim i fermerit

ABC News - 12.06.2013

Kryeministri Berisha mori pjesë në inaugurimin e fillimit të punimeve për rikonstruksionin e rrugës Gostime – Gjyrale – Belsh, me vlerë rreth 430 milion lekë.

Berisha: Shoku Rama le të shplodhet në autobusin mavi

ABC News - 12.06.2013

Në mandatin e ardhshëm nuk do të ketë më familje të varfra. Kjo ishte garancia e dhënë nga Kryeministri Berisha në takimin elektoral të zhvilluar mbrëmjen e së martës në zonën e ish Kinostudios, ku prezantoi kandidatin per deputet, Arben ...

Berisha: Rama s’më mund dot, më thotë je i lodhur, ma lësho. E kanë braktisur të gjithë

Panorama - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha po mban në këto momente një takim me banorë të Njësisë Nr.1 në Tiranë, nga ku tha se Edi Rama ka humbur çdo betejë me të.

Berisha: Rama humbi çdo betejë me mua, tani thotë ma lësho vendin se nuk e marr dot

BalkanWeb - 12.06.2013

TIRANE - Kryeministri Berisha zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të njësisë bashkiake numër 1 në Tiranë, ku iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të banorëve të kësaj zone.

Berisha për punësimin në vitin 2005 dhe 2013

Respublica - 12.06.2013

Lexoni premtimin që ka bërë Berisha në vitin 2005, pak ditë para se të vinte në pushtet: “Synojmë të krijojmë mundësi për punësim për çdo shqiptar.

Shqipëria u bë për të plasur shqiptarët

Gazeta Tema - 12.06.2013

Nga Novruz Zejnati Është koha për rrotacion, është koha për ndryshim, është koha për të ecur më shpejt drejt një modeli të zhvillimit ekonomik që të rrisë prodhimin dhe kapacitetet eksportuese të vendit, të luftojë mafien në pushtet, ...

Edhe në vitin 2005 Berisha premtoi 250 mijë vende pune (epo këto tetë vite nuk ka qenë në pushtet)

Gazeta Tema - 12.06.2013

Sikur të mos ishte në pushtet prej tetë vitesh, kryeministri Sali Berisha premton të njëjtën gjë që kishte premtuar edhe tetë vite më parë, kur ishte në opozitë.

PD: Fshati me infrastrukturë si qyteti. Rama kërkon monopolin e ushqimeve

Gazeta Idea - 12.06.2013

Elbasan- Kryeministri Berisha në inagurimin e nisjes së punimeve të rrugës Gostime-Gjyrale-Belsh me gjatësi 10 km e që pritet t’i shërbejë 90 mijë banorëve, u kërkoi votën këtyre të fundit që të vijojë përpara me projektet zhvilluese të ...

Berisha: PS synon të vendosë monopolet në ushqim

GazetaDitore - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha u ndal në inaugurimin e fillimit të punimeve për rrugën Gostimë- Gjyrale- Belsh, nga ku tha se kjo rrugë do të jetë 16 kilometra e gjatë dhe do iu shërbejë rreth 90 mijë banorëve dhe do të funksionojë si korridor ...

Berisha-Ramës: Çlodhu në autobus, timonin ta mori Koçua, ne përpara

GazetaDitore - 12.06.2013

Në një miting elektoral nga Tregani në Elbasan, kreu i qeverisë Sali Berisha kujtoi se së shpejti përfundon autostrada Tiranë-Elbasan, duke ofruar potenciale të mëdha të tregut, ndërsa tha se afërsia me Tiranën bëhet shumë e madhe.

Berisha: PS-ja sjell rrenim

Vision Plus - 12.06.2013

Inaugurim, miting, takime me grupe interesi, ky është intenerari qe ka ndjekur edhe këtë te merkur kryeministri Sali Berisha ne Elbasan, ashtu si ne çdo qark tjetër te vendit ne këto dite te nxehta te fushatës zgjedhore.

Berisha: Rama kërkon të dëmtojë prodhimin, do monopole për kupolën

Info Shqip - 12.06.2013

Kryeministri Berisha ka inaguruar sot fillimin e punimeve të rrugës Gostimë-Gjyralë- Belsh në Elbasan. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi sërish trefishim të granteve për fermerët dhe para në dorë nga TVSH-ja për kimikatet dhe ...

Berisha: Rama kërkon të dëmtojë prodhimin, do monopole për kupolën

Gazeta Shqip - 12.06.2013

Kryeministri Berisha ka inaguruar sot fillimin e punimeve të rrugës Gostimë-Gjyralë- Belsh në Elbasan. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi sërish trefishim të granteve për fermerët dhe para në dorë nga TVSH-ja për kimikatet dhe ...

Në çdo fushatë Berisha premton 250 mijë vende pune !!

AMA-News - 12.06.2013

Sikur të mos ishte në pushtet prej tetë vitesh, kryeministri Sali Berisha premton të njëjtën gjë që kishte premtuar edhe tetë vite më parë, kur ishte në opozitë.

Berisha pranon se i vjedh zgjedhjet, s’njeh humbjen, nuk lëshon pushtetin

AMA-News - 12.06.2013

Sot ka pranuar dy here brenda dites se ai nuk e njeh humbjen per asnje rrethane, ciladoqofte ajo. Berisha tha se kundershtari i tij ka humbur cdo beteje me te. Tani e kerkon pushtetin duke ndenjur.

Berisha: Rama s’më mund dot, më thotë je i lodhur, ma lësho. E kanë braktisur të gjithë

GazetaDitore - 12.06.2013

Kryeministri Sali Berisha po mban në këto momente një takim me banorë të Njësisë Nr.1 në Tiranë, nga ku tha se Edi Rama ka humbur çdo betejë me të.

Berisha: “I çlodhuri” kërkon ti lë karrigen, se merr dot vetë

GazetaDitore - 12.06.2013

Në një bashkëbisedim me banorët e njësisë bashkiake nr.1 në kryeqytet, Kryeministri Sali Berisha tha se do bëhet gjithçka për përmirësimin e infrastrukturës, ku bëri me dije se është në plan ndërtimi i 25 rrugëve në këtë njësi.

Berisha: Rama ka humbur çdo betejë me mua (kështu thoshte edhe Fatos Nano për Berishën para 2005-ës)

Gazeta Tema - 12.06.2013

Kush e mban mend fushatën zgjedhore që bënte ish- kryeministri Fatos Nano në vitin 2005, do i kujtohet shumë mirë se si në çdo takim e miting ai e quante Berishën një humbës të madh.

Berisha me fermerët e Elbasanit: Do trefishojmë grantet

AlbanianScreen - 12.06.2013

Elbasan - Në përurimin e fillimit të punimeve të rrugës Gostimë- Gjyralë- Belsh me gjatësi 16 km, në qarkun e Elbasanit, kryeministri Sali Berisha i kërkoi fermerëve që të përfitojnë nga grantet e qeverisë të cilat në mandatin e tretë do ...

Berisha në njësinë 11: Rama ju braktisi

AlbanianScreen - 12.06.2013

Tiranë - Në vijim të takimeve kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u ndal në minibashkinë numër 11 në Tiranë. Për këta banorë, Berisha premtoi ndërtimin e një Tiranë ashtu siç ata e ëndërrojnë, më shumë vende pune dhe mirëqenie.

Berisha: Brenda këtij viti marrim statusin e vendit kandidat

Gazeta Start - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha inauguroi sot godinën e re të Autoritetit të Aviacionit Civil, ku deklaroi se brenda këtij viti Shqipëria do të marrë statusin e vendit kandidat.

Brokaj: Berisha në ‘97 fali krimet, tani legjitimoi vjedhjet

Shekulli - 11.06.2013

Anëtari i “Këshillit së të Urtëve” në PS, Sabit Brokaj, shprehet se përpjekjet në çdo formë të Berishës për të mbajtur pushtetin kanë të bëjnë me inkriminimin e tij dhe rrethit të afërt.

Ishëm, Berisha: Harta dixhitale e tokës i jep fund çështjes së pronës

Shekulli - 11.06.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha, ishte i pranishëm ditën e sotme në një bashkëbisedim me banorë të Ishmit në Durrës. Gjatë fjalës së tij, kryeministri i vendit premtoi se brenda vitit do të zgjidhë problemet që lindën nga ndarja e tokave ...

"Është koha që Berisha të lerë udhëheqjen politike"

Shekulli - 11.06.2013

Profesori i Universitetit të Oksfordit dhe akademiku anglez, Xhejms Pettifer, paraqet këndvështrimin e tij për situatën politike në Shqipëri në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit në një intervistë për gazetën "Dita".

Berisha: Shqipëria njohu rritje ekonomike. Rritja e taksave sjell rrënim

Shekulli - 11.06.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha, zhvilloi pasditen e sotme një takim me sipërmarrës të zonës së Kombinatit në Tiranë. Në fjalën e tij, Berisha e vuri theksin tek politikat që nxitin biznesit, rritjen e punësimit dhe të prodhimit.

Berisha, Sejdiu dhe Mesiç çelin sezonin turistik në Shëngjin

Albeu.com - 11.06.2013

Me një koncert festiv, kreu i komunës së Shëngjinit Salvador Kacaj çeli mbrëmë sezonin turistik . Në këtë ceremoni morën pjesë Kryeministri Berisha , ish-presidenti i Kroacise Štipe Mesiç dhe ish-presidenti i Republikes se Kosoves Fatmir ...

Berisha: Ja pse mashtrova për dëmshpërblimin e ish-pronarëve dhe të përndjekurve

SOT - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha, gjatë një takimi të zhvilluar dje me banorë të Velipojës, shpjegoi arsyet se pse qeveria nuk ka shpërblyer ende banorët për dëmet e shkaktuara nga përmbytjet në Shkodër.

Tjetër incident me eskortën e Berishës

Albeu.com - 11.06.2013

Një tjetër incident është regjistruar me eskortën e kryeministrit Berisha. Kësaj radhe një makinë ka gërvishtur makinën e kreut të qeverisë i cili po udhëtonte në aksin nacional Tiranë-Rinas, në kryqëzimin e Bërxullit.

Berisha premton marrjen e statusit të vendit kandidat

Albeu.com - 11.06.2013

Kryeministri Berisha premtoi sot shndërrimin e Shqipërisë në një vend të zhvilluar. Gjatë inaugurimit të ndërtesës së Aviacionit Civil Berisha deklaroi se në 23 qershor shqiptarët me votën e tyre do të firmosin mandatin për Shqipërinë e ...

Berisha në Ishëm, premton tapitë brenda vitit

Albeu.com - 11.06.2013

Kryministri Berisha kërkoi sot votën e banorëve të Ishmit si mbeshtetje per vazhdimin e reformave per zhvillimin e vendit. Gjatë një takimi me ta, kreu i qeverisë premtoi gjithashtu se do t’i jepet fund edhe procesit të tapive brenda vitit.

Berisha: Pasi ka humbur cdo betejë me mua, Rama tani kapet me moshën

LajmiFundit - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e PS, Edi Rama se pasi ka humbur cdo betejë me të, tani po kapet me moshën e kreut të qeverisë. Deklaratat Berisha i bëri gjatë inaggurimit të godinës së Aviacionit Civil.

Përpara për në...nazifashizëm

Top Channel - 11.06.2013

ANDREA STEFANI - Kryeministri Sali Berisha e ka vendosur “ndryshimin” si kryefjalë të fushatës së tij, ndërkohë që ai vetë është një shembull elokuent i mungesës së ndryshimit.

Berisha: Do marrim statusin kandidat, drejt zgjedhjeve me program të qartë

SOT - 11.06.2013

Në orët e para të ditës së martë, kryeministri Berisha përuroi ndërtesën e Aviacionit Civil, nga ku tha se në 23 Qershor, shqiptarët me votën e tyre do të firmosin mandatin për Shqipërinë e zhvilluar dhe për Shqipërinë Evropiane.

PD mesazh Ramës: Njerëzit votojnë Berishën, ke qënë i izoluar në ambientin tënd mavi

SOT - 11.06.2013

Në kundërpërgjigje të deklaratës së kreut opozitar Edi Rama për mbështetësit e kryeministrit Berisha, ka reaguar pasditen e sotme selia blu. Sipas PD-së, Rama po habitet që shikon votues të PD, sepse vetëm në fushatë filloi të vizitojë ...

Berisha: Më shumë investime

Top Channel - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar pasditen e së martës një takim me sipërmarrësit në lagjen Kombinat të Tiranës. Gjatë fjalës së tij Berisha ka deklaruar se në katër vitet e fundit Shqipëria ka thithur nga 1 miliard dollarë investime ...

Berisha me sipërmarrës: Mbështetja, një politikë konstante

SOT - 11.06.2013

Në një takim me sipërmarrësit në lagjen Kombinat të Tiranës, kryeministri ka shfrytëzuar bashkëbisedimin me biznesmenët për të shigjetuar taksën progresive të ofruar nga PS, vendosja e të cilës sipas tij, do të thotë falimentim i plotë i ...

Berisha: Rama me ide arkaike, do të dëmtojë sa të mundet

Kombetare - 11.06.2013

Përpara sipërmarrësve të zonës së Kombinat kreu i qeverisë sulmoi taksën e sheshtë dhe idenë e kryesocialistit Rama për uljen e taksave për 95% të shqiptarëve.

Berisha: Shqipëria do të ndahet nga varfëria, investimet do vazhdojnë

SOT - 11.06.2013

Mbrëmjen e së martës, fushata elektorale e demokratëve u ndal në zonën e “Kinostudios” në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, kryeministri theksoi vendosmërinë e demokratëve për të vijuar investimet në të gjitha lagjet e Tiranës, për rritjen e ...

Berisha: Për një vit, asnjë familje në varfëri ekstreme

Albeu.com - 11.06.2013

Nga njësia nr 4 në kryeqyet ku prezantoi kandidatin për deputet, Arben Qirjako, Kryeministri Berisha ka shpallur luftën ndaj varfërisë ekstreme, duke u zotuar se katër vitet që vinë Shqipëria dhe shqiptarët do të ndahen njëherë e ...

“Modeli i Ramës është absurd”

Top Channel - 11.06.2013

Kryeministri Berisha është ndalur në zonën e Kinostudios, në kryeqytet, ku ka premtuar investimin e 22 mln dollarëve në infrastrukturë dhe shërbime.

Berisha-ish të përndjekurve: Kërkoj durimin tuaj

Mapo - 11.06.2013

TIRANË Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar dje mirëkuptimin e ish të përndjekurve dhe ish-pronarëve lidhur me problematikën që ka shoqëruar prej vitesh këto dy kategori.

Berisha-demokratëve: Atmosfera pozitive të konvertohet në vota

Ora news - 11.06.2013

Ndërsa kanë mbetur 12 ditë nga zgjedhjet, kryeministri Berisha kërkoi angazhimin e të gjitha strukturave të PD-së në maksimalizimin e votave për fitoren që sipas tij do të jetë e thellë më 23 qershor.

Berisha: 4 vitet që vijnë, investimet do njohin rritjen më të madhe

BalkanWeb - 11.06.2013

TIRANË - “Investimet e huaja katër vitet e ardhshme do të njohin rritjen më të madhe në historinë e vendit”, kështu u shpreh sot kryeministri Sali Berisha gjatë inaugurimit që i bëri ndërtesës së rikonstruktuar të Autoritetit të Aviacionit ...

Berisha: Brenda vitit tapitë, ja si do t'i zgjidhim problemet e ligjit 7 501

BalkanWeb - 11.06.2013

TIRANË -Në një bashkëbisedim me banorët e fshatit Ishëm, kryeministri Sali Berisha garantoi se brenda vitit do zgjidhë problemet që lindën nga ndarja e tokave sipas ligjit 7 501.

PD-Ramës: Çdo ditë e më shumë do takosh njerëz që votojnë Berishën

BalkanWeb - 11.06.2013

TIRANE - Partia Demokratike reagoi sot ndaj deklaratave të kryetarit të PS-së Edi Rama për mbështetësit e kryeministrit Berisha. Sipas PD-së, Rama po habitet që shikon votues të PD-së, sepse vetëm në fushatë filloi të vizitojë Shqipërinë.

Berisha me biznesin:Taksa progresive,falimentim

Panorama - 11.06.2013

UPDATE- Kryeministri Sali Berisha u tha sot biznesmenëve se vendosja e taksës progresive do të thotë falimentim i plotë i vendit. Berisha po mban një bashkëbisedim me komunitetin e biznesit, ku foli për dy modelet e taksave të propozuara ...

Berisha: Rama ide arkaike, mendon se 5% e shqiptarëve do mbajnë në supe Shqipërinë

BalkanWeb - 11.06.2013

TIRANE- Kryeministri Berisha ka zhvilluar pasditen e sotme një bashkëbisedim me sipërmarrës në Kombinat. Projektet e reja të qeverisë, investimet në biznes por edhe hapja e vendeve të reja të punës ishin temat për të cilat u bashkëbisedua ...

Berisha: Në përpjekje të ndershme për mirëqenie. PS shpifje e mallkime

BalkanWeb - 11.06.2013

TIRANE – Fushata elektorale e demokratëve u ndal mbrëmjen e sotme në zonën e “Kinostudios” në Tiranë, ku zhvilloi një miting me banorët e kryeqytetit.

Berisha: Vitin e parë të mandatit, s’do ketë asnjë familje në varfëri ekstreme

Ora news - 11.06.2013

Nga njësia nr 4 në kryeqyet ku prezantoi kandidatin për deputet, Arben Qirjako , Kryeministri Berisha ka shpallur luftën ndaj varfërisë ekstreme, duke u zotuar se katër vitet që vinë Shqipëria dhe shqiptarët do të ndahen njëherë e ...

Rama: Berisha përfitoi nga besnikëria dhe burrëria e veriut

Botasot - 11.06.2013

Lideri socialist, Edi Rama ishte në Kodër Kamëz për një kënd fjale, ku u fokusua në sulmet nga kryeministrit Berisha dhe kryebashkiakut të Tiranës, Lulëzim Basha.

Berisha takime në Laç e Shëngjin: Mos i besoni Ramës, bën premtime të parealizueshme

Info Shqip - 11.06.2013

Laçi ka qenë stacioni i radhës elektoral i kryeministrit Berisha mbrëmjen e së hënës, ku fillimisht ka bërë para simpatizantëve një ekspoze të arritjeve të qeverisë së tij. “Ne futëm vendin në NATO dhe sollëm lëvizjen pa viza.

Berisha takime në Laç e Shëngjin: Mos i besoni Ramës, bën premtime të parealizueshme

Gazeta Shqip - 11.06.2013

Laçi ka qenë stacioni i radhës elektoral i kryeministrit Berisha mbrëmjen e së hënës, ku fillimisht ka bërë para simpatizantëve një ekspoze të arritjeve të qeverisë së tij. “Ne futëm vendin në NATO dhe sollëm lëvizjen pa viza.

INTERVISTA/ “Pluralizmi i vërtetë fillon kur të ikë Berisha”

Gazeta Tema - 11.06.2013

Intervistë me z. Sabit Brokaj, anëtari i “Këshillit së të Urtëve” në PS për JAVA. Ish-ministri i Mbrojtjes është i qartë: Berisha është shkaktar i kësaj situate të vështirë politiko-ekonomiko-sociale që po kalon vendi.

Berisha: Rama ka humbur çdo betejë me mua, i papjekur

Shqiptarja - 11.06.2013

TIRANË - Kryeministri Berisha ka marrë pjesë sot në përurimin e ndërtesës së rikonstruktuar të Autoritetit të Aviacionit Civil në aeroportin e Rinasit. “Kjo është dëshmi e ritmeve të shpejta që po rritet vendi.

Berisha: Rama, ëndrra të sëmura. Do humbë edhe betejën me moshën

Gazeta Idea - 11.06.2013

Tiranë- Kryeministri Berisha në inagurimin e godinës së aviacionit civil premtoi se do ta shëndërrojë Tiranën në simotër të vendeve të zhvilluara evropiane, teksa kërkoi votën e shqiptarëve që në mandatin e tretë qeverisës të përmbyllë ...

James Pettifer: Nuk mund të shkohet gjithë jeta me Sali Berishën

Gazeta Tema - 11.06.2013

Profesori i Universitetit të Oksfordit, James Pettifer, në një intervistë për gazetën Dita, thotë se nuk sheh asnjë shenjë që kryeministri Sali Berisha personalisht të dëshirojë kalimin në opozitë.

Berisha: Do e marrim statusin kandidat

InfoGlobi - 11.06.2013

11 / 06 / 2013, 11:50 Berisha është shprehur se Shqipëria katër vitet e ardhshme do të marrë statusin e vendit kandidat. Tiranë: Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha deklaroi se në 23 qershor shqiptarët me votën e tyre do të firmosin ...

Berisha-demokratëve: Atmosfera pozitive të konvertohet në vota

Info Shqip - 11.06.2013

Ndërsa kanë mbetur 12 ditë nga zgjedhjet, kryeministri Berisha kërkoi angazhimin e të gjitha strukturave të PD-së në maksimalizimin e votave për fitoren që sipas tij do të jetë e thellë më 23 qershor.

Berisha-demokratëve: Atmosfera pozitive të konvertohet në vota

Gazeta Shqip - 11.06.2013

Ndërsa kanë mbetur 12 ditë nga zgjedhjet, kryeministri Berisha kërkoi angazhimin e të gjitha strukturave të PD-së në maksimalizimin e votave për fitoren që sipas tij do të jetë e thellë më 23 qershor.

“Nuk shkohet gjithë jeta me dr. Berishën”

Gazeta Dita - 11.06.2013

Profesori i Universitetit të Oksfordit dhe akademiku anglez, Xhejms Pettifer, në këtë intervistë ekskluzive për gazetën ‘DITA’ paraqet këndvështrimin e tij për situatën politike në Shqipëri në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit.

Berisha: Me hartën dixhitale të tokës, brenda vitit tapitë

Shqiptarja - 11.06.2013

DURRËS (ISHËM ) Kryeministri Sali Berisha ka premtuar sot në Ishëm të Durrësit, se brenda vitit do të ndahen tapitë e tokave në të gjithë vendin,kjo falë hartës dixhitale të tokës.

“Nuk shkohet gjithë jeta me dr. Berishën”

AMA-News - 11.06.2013

Profesori i Universitetit të Oksfordit dhe akademiku anglez, Xhejms Pettifer, në këtë intervistë ekskluzive për gazetën ‘DITA’ paraqet këndvështrimin e tij për situatën politike në Shqipëri në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit.

Brokaj: Demokracia nis kur të ikë Berisha !

AMA-News - 11.06.2013

Intervistë me z. Sabit Brokaj, anëtari i “Këshillit së të Urtëve” në PS për JAVA. Ish-ministri i Mbrojtjes është i qartë: Berisha është shkaktar i kësaj situate të vështirë politiko-ekonomiko-sociale që po kalon vendi.

Berisha si Ramizi, nis të fantazojë votë masive në prag të “ngordhjes” politike

AMA-News - 11.06.2013

Kryeministri Berisha ka hyre ne delirin e madheshtise te tipit Enver Hoxha, Ramiz Alia apo Fatos Nano. Te tre keta udheheqes ne ditet e tyre te “ngordhjes” politike, shihnin endrra me vota plebishitare, mbeshtetje popullore dhe atmosfere ...

Stefani interpreton sloganin “përpara / ne jemi ndryshimi”: prapa, drejt mitrës së diktaturës nga [Berisha] ka dalë

Respublica - 11.06.2013

Në një shkrim te SHQIP të titulluar “Përpara për në nazi-fashizëm”, Andrea Stefani analizon kryefjalën e Kryeministrit në fushatë, “ndryshimin”, në raport me faktin që ai vetë është shembull i mungesës së ndryshimit.

Berisha me biznesin:Taksa progresive,falimentim

GazetaDitore - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha u tha sot biznesmenëve se vendosja e taksës progresive do të thotë falimentim i plotë i vendit. Berisha po mban një bashkëbisedim me komunitetin e biznesit, ku foli për dy modelet e taksave të propozuara gjatë ...

Berisha: Lehtësi biznesit, ulje taksash për të rritur punësimin

GazetaDitore - 11.06.2013

Në një bashkëbisedim me sipërmarrës në zonën e Kombinatit, kreu i qeverisë Sali Berisha theksoi se janë ofruar kushte miqësore ndaj biznesit dhe kjo rrugë do të vijojë më tej me synim tërheqjen e investimeve.

TemA TV/ Berisha: S’ka diskutim që është shtuar krimi, policia do reformë të thellë (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka nisur të pranojë disa gjëma të qeverisjes së tij. Kështu në një bashkëbisedim me banorët e Ishmit, tha se nuk ka asnjë diskutim që janë shtuar krimet, ndërsa premtoi një reformë të tillë në polici.

Hipokrizia e Familjes me “divorcin”

Gazeta Tema - 11.06.2013

Nga Mero Baze Disa gazeta ditore sot kanë publikuar lajmin se Shkëlzen Berisha bashkëjeton me një të fejuar të re, dhe se divorci i tij me ish- gruan, është realitet.

Berisha pranon dështimin e policisë së Mulit

AMA-News - 11.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka nisur të pranojë disa gjëma të qeverisjes së tij. Kështu në një bashkëbisedim me banorët e Ishmit, tha se nuk ka asnjë diskutim që janë shtuar krimet, ndërsa premtoi një reformë të tillë në polici.

Hipokrizia e Familjes me “divorcin”

GazetaDitore - 11.06.2013

Disa gazeta ditore sot kanë publikuar lajmin se Shkëlzen Berisha bashkëjeton me një të fejuar të re, dhe se divorci i tij me ish- gruan, është realitet.

"Mbështesim çdo iniciativë", Berisha: Përmirësim i jetesës në Tiranë

AlbanianScreen - 11.06.2013

Tiranë - Inaugurimi i zyrave të Autoritetit të Aviacionic Civil, u përdor si simbolik nga kryeministri Sali Berisha për të treguar shpejtësinë me të cilën kjo qeveria ka kryer reformat dhe investimet.

Berisha: Fitorja më 23 Qershor në dorë të qytetarëve

AlbanianScreen - 11.06.2013

Tiranë - Inagurimi i zyrave të Autoritetit të Aviacionit Civil, u përdor si simbolikë nga kryeministri Sali Berisha për të treguar shpejtësinë me të cilën kjo qeveria ka kryer reformat dhe investimet.

Berisha në Kombinat: Absurde politika e Ramës për taksat

AlbanianScreen - 11.06.2013

Tiranë - Kryeministri Sali Berisha zhvilloi pasditen e së martës një takim me sipërmarrësit në lagjen Kombinat të Tiranës. Kryetari i Partisë Demokratike kritikoi taksën progresive të ofruar nga PS, duke u shprehur se vendosja e saj do të ...

“Zhdukja” e inaugurimeve të Berishës (foto)

Shekulli - 10.06.2013

Dy ditë më parë, kryeministri Sali Berisha inauguroi ujësjellësin në Spitallë -Porto Romano, në Durrës. Investimi kap vlerën e 101 milion lekë dhe nga ky ujësjellës përfitojnë ujë 24 orë mbi 25.000 banorë.

Parakaluan dhe cekën mjetin e Berishës, ndalohen 2 të rinj

Shekulli - 10.06.2013

Dy të rinj janë ndaluar nga policia sot, pasi parakaluan dhe gërvishtën automjetin e kryeministrit Berisha. Ngjarja ndodhi paraditen e sotme në orën 11:00 në Bërxull të Tiranës.

Velipojë, Berisha: Nuk ju dëmshpërblyem për përmbytjet, kishim vështirësi

Shekulli - 10.06.2013

Kryeministri i vendit, Sali Berisha, zhvilloi një takim elektoral në Velipojë nga ku premtoi se, do të dëmshpërblehet çdo metër katror i përmbytur.

Berisha për Ramën: Pa rini dhe pa burrëri

Shekulli - 10.06.2013

Kryeministri Berisha prezantoi para mbështetësve kandidatët për deputetë më Laç. Ndërsa ripërsëriti arritjet e qeverisë dhe premtimet për mandatin e ardhshëm, Berisha akuzoi rëndë kreun e PS-së, Edi Rama.

Shëngjin, Berisha premton investime në turizëm

Gazeta Start - 10.06.2013

Kryeministri Sali Berisha, gjatë përurimit të shëtitores “Wilson” në qytetin e Shëngjinit, premtoi shtimin e investimeve në turizëm në këtë bashki.

Berisha në Sarandë

Top Channel - 10.06.2013

Në Sarandë, kryeministri Berisha e vuri theksin sërish tek rritja e rrogave dhe pensioneve si një element që sipas tij do të jetë sërish prioritet i mandatit të tretë. “Ne do të vazhdojmë përpjekjen për rritjen e rrogave dhe pensioneve.

Berisha: Administrata ime është e korruptuar, fermerët fajtorë që nuk denoncojnë rastet

SOT - 10.06.2013

Në prag të rotacionit të pushtetit, kryeministri Sali Berisha, pas shumë muaj foli për herë të parë për luftën ndaj korrupsionit. Për herë të parë, kryeministri pranoi se administrata është e korruptuar.

Berisha në Velipojë, premton dëmshpërblim për të përmbyturit

Albeu.com - 10.06.2013

Kryeministri Berisha gjatë një bashkëbisedimi me banorë të Velipojës premtoi sot dëmshpërblim për cdo metër katror të përmbytur. Kreu i qeverisë u shpreh se kjo gjë nuk ishte realizuar pasi KESH ishte pothuajse në prag falimentimi .

Berisha: Investime në Velipojë, KESH do paguajë dëmet e përmbytjeve në Shkodër

LajmiFundit - 10.06.2013

Kryeministri Sali Berisha premtoi investime më të mëdha në turizëm për ta shndërruar atë në një nga sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e vendit.

Parakalojnë eskortën e Berishës në Kamëz, policia ndalon dy të rinj

LajmiFundit - 10.06.2013

Incident me makinën e kryeministrit Berisha në Kamëz. Policia njoftohet se ka shoqeruar dy të rinj pasi ata kanë prekur makinën e kryeministrit, teksa parakalonin me automjetin e tyre në dalje të Tiranës.

Berisha: PD forcë politike e taksave të ulëta

Kombetare - 10.06.2013

Partia Demokratike eshte force politike e taksave tge ulëta”, kështu iu drejtua sot kryeministri i vendit Sali Berisha fermerëve në Metoq të Sarandës.

Incident me eskortën e Berishës, gërvishtet makina e fundit

Almakos - 10.06.2013

Një prej makinave shoqëruese të policisë, e fundit në eskortën e kryeministrit Berisha, është gërvishtur lehtë nga një automjet i cili bënte manovra të gabuara në rrugë.

Eskorta e Berishës incident gjatë rrugës për në Mirditë

Kombetare - 10.06.2013

Eskorta e Kryeministrit Sali Berisha është përfshirë në një incident gjatë ditës së sotme. Makina e fundit që shoqëronte Kryeministrin, njëkohësisht kreun e Partisë Demokratike, ka pësuar gëvishtje të lehta nga një makinë e cila ka bërë ...

Berisha në Velipojë: Pronari i digave do paguajë të përmbyturit

Albeu.com - 10.06.2013

Kryeministri Berisha premtoi investime më të mëdha në turizëm për ta shndërruar atë në një nga sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e vendit.

Berisha: Nuk i paguam dëmet e përmbytjev, por do i paguajmë

Kombetare - 10.06.2013

Kryeministri Berisha shpjegoi sot në Velipojë arsyet pse sipas tij nuk ishte bërë dëmshpërblimi i të përmbyturve. “Çdo metër katror që përmbytet do të paguhet”, ishte ky premtimi që kryeministri Sali Berisha u bëri banorëve të Velipojës, ...

Berisha në Laç: Valë investimesh

Top Channel - 10.06.2013

Laçi ka qenë stacioni i radhës elektoral i kryeministrit Berisha mbrëmjen e së hënës, ku fillimisht ka bërë para simpatizantëve një ekspoze të arritjeve të qeverisë së tij. “Ne futëm vendin në NATO dhe sollëm lëvizjen pa viza.

Berisha ironizon Ramën për moshën: Vitet e mia si gjysh më të bekuara, ti nuk ke burrëri

SOT - 10.06.2013

Mbrëmjen e së hënës, PD prezantoi para mbështetësve dhe simpatizantëve në Laç, kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 23 Qershorit. Kryeministri Berisha premtoi sërish se do bëjë gjithçka për punësimin dhe mirëqenien e tyre.

Berisha i përgjigjet Ramës: Vitet si gjysh, më të bekuarat e jetës time

LajmiFundit - 10.06.2013

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk ndjeher keq nga akuzat që po i bën kundërshtari politik Edi Rama se është në moshën e gjyshit edhe ende në krye të qeverisë.

Berisha në Laç dhe Shëngjin

Top Channel - 10.06.2013

Kryeministri Berisha zhvilloi, në mbrëmje, një miting elektoral në Laç, ku siguroi qytetarët se katër vitet që vijnë do të jenë vitet e përfundimit të të gjithë infrastrukturës rrugore në vend.

Berisha-fermerëve: Brenda vitit merrni tapitë e tokave

Mapo - 10.06.2013

TIRANË Në takimin e zhvilluar dje pasdite në Delvinë, ku prezantoi kandidatët e PD-së për qarkun e Vlorës, kryeministri Sali Berisha u premtoi fermerëve të këtij qarku dhe Shqipërisë se brenda këtij viti të gjithë ata do të pajisen me ...

Berisha në Velipojë: Investime në turizëm gjatë mandatit të ardhshëm

Ora news - 10.06.2013

Kryeministri Berisha premtoi investime më të mëdha në turizëm për ta shndërruar atë në një nga sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e vendit.

Përmbytjet, Berisha: Nuk iu dëmshpërblyem, pasi KESH ishte në vështirësi

BalkanWeb - 10.06.2013

VELIPOJË- “Çdo metër katror që përmbytet do të paguhet”, ishte ky premtimi që kryeministri Sali Berisha u bëri banorëve të Velipojës, gjatë një bashkëbisedimi me banorë të kësaj zone. "Keni pasur probleme përmbytjeje.

Batuta në fushatë, Berisha: Fallxhorja i tha Ramës se do humbë

BalkanWeb - 10.06.2013

SHKODËR- Teksa pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 23 qershorit, krerëve të dy partie të mëdha në vend, Sali Berisha (PD) dhe Edi Rama (PS) përvec akuzave dhe sulmeve të ndërsjellta nuk i ka munguar edhe ironia.

Incident me eskortën e Berishës, gërvishtet makina e fundit

BalkanWeb - 10.06.2013

TIRANE - Një prej makinave shoqëruese të policisë, e fundit në eskortën e kryeministrit Berisha, është gërvishtur lehtë nga një automjet i cili bënte manovra të gabuara në rrugë.

Incident me eskortën e kryeministrit Berisha

Mapo - 10.06.2013

Teksa kryeministri Berisha po udhëtonte drejt Mirditës për të marrë pjesë në një takim elektoral, një incident ka ndodhur me eskortën që e shoqëronte.

Berisha në Velipojë: Nuk ju kemi dëmshpërblyer për përmbytjet sepse KESH ishte në krizë

Mapo - 10.06.2013

Kryeministri, Sali Berisha, premtoi sot nga Velipoja se do të dëmshpërblejë çdo metër katëror i përmbytur. Ai tha se nuk mundi dot t’ua e jepte dëmshpërblimet të dëmtuarve, për shkak se KESH-i, sipas tij, ka qenë në vështirësi.

Berisha-Ramës: Vitet e mia si gjysh më të bekuara, ti s'ke pasur as rini as burrëri

BalkanWeb - 10.06.2013

KURBIN- Partia Demokratike prezanton para mbështetësve dhe simpatizantëve në Laç, kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit. Përpara këtyre banorëve ai premtoi se do bëjë gjithçka për punësimin dhe mirqënien e tyre.

Berisha, Ramës: Kënaqësi të bësh gjyshin, dhe të lodhesh për qytetarët e tu. Ti, pa rini dhe burrëri

Panorama - 10.06.2013

KURBIN- Kryeministri Sali Berisha, iu përgjigj nga Kurbini kreut të PS-së për akuzat e tij mbi moshën. Sipas kryeministrit, Sali Berisha vitet më të bekuara për çdo njeri mbi tokë, janë ato vite kur ai jeton si gjysh iu nipërve dhe mbesave ...

Berisha i përgjigjet Ramës: Vitet si gjysh, janë vitet më të bukura

Botasot - 10.06.2013

Prezantimi i kandidatëve për deputetë të partisë Demokratike në Laç ka sjellë me vetë dhe një përgjigje të Kryeministrit Berisha për kundërshtarin e tij politik.

Berisha takime në Laç e Shëngjin: Mos i besoni Ramës, bën premtime të parealizueshme

Ora news - 10.06.2013

Laçi ka qenë stacioni i radhës elektoral i kryeministrit Berisha mbrëmjen e së hënës, ku fillimisht ka bërë para simpatizantëve një ekspoze të arritjeve të qeverisë së tij. “Ne futëm vendin në NATO dhe sollëm lëvizjen pa viza.

Vlora, përcaktuese në kthesën historike të 23 qershorit

Gazeta Dita - 10.06.2013

Nga Vlora zonja Valentina Leskaj, në këtë intervistë ekskluzive për gazetën “DITA ”, paraqet situatën zgjedhore, problematikën që ka Vlora dhe deri tek argumenti “Malaj”.

FOTO LAJM/ Ujësjellësi? Iku Berisha, iku edhe uji

Gazeta Tema - 10.06.2013

Të shtunën kryeministri Sali Berisha ishte në Spitallë të Durrësit, ku inauguroi ujësjellësin. Siç mund të shihet në foton e parë, kryeministri mbush ujë në një çezme.

Tjetër incident me makinën e Berishës, dy të rinj shoqërohen në polici

Gazeta Dita - 10.06.2013

Një tjetër incident ka ndodhur sot me makinën e kryeministrit. Dy të rinj kanë fërkuar makinën e kryeministrit, teksa parakalonin me automjetin e tyre në dalje të Tiranës.

Dy të rinj fërkojnë makinën e Berishës, i ndalon policia

Shqiptarja - 10.06.2013

TIRANË - Dy të rinj parakalojnë dhe fërkojnë makinën kryeministrit Sali Berisha. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Bërxull, ku një automjet që kishte brenda dy të rinj ka parakaluar automjetin e Berishës dhe e ka cekur atë.

Ikën Berisha, ikën dhe uji

Gazeta Dita - 10.06.2013

Të shtunën kryeministri Sali Berisha ishte në Spitallë të Durrësit, ku inauguroi ujësjellësin. Siç mund të shihet në foton e parë, kryeministri mbush ujë në një çezme.

Automjeti i dy të rinjve fërkon veturën e Berishës, policia i shoqëron në komisariat

Gazeta Tema - 10.06.2013

Po e vuan edhe kryeministri shqiptar këtë punën e qarkullimit rrugor të çmendur në Shqipëri. Ndërsa ishte nisur për në Mirditë, për të inauguruar një HEC, makina e kryeministrit Sali Berisha është parakaluar nga një veturë ku ishin dy të ...

Leskaj: Vlora do i japë e para grushtin Berishës. Do dalim 9 me 3 në qark

Gazeta Tema - 10.06.2013

Kandidatja e Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës, Valentina Leskaj, në një intervistë për gazetën Dita, komenton vendosjen e Ramës në krye të listës së kandidatëve për këtë qark.

“Zhdukja” e inagurimeve të Berishës (FOTO)

Durres Lajm - 10.06.2013

- Dy ditë më parë, kryeministri Sali Berisha inauguroi ujësjellësin në Spitallë -Porto Romano, në Durrës. Investimi kap vlerën e 101 milion lekë dhe nga ky ujësjellës përfitojnë ujë 24 orë mbi 25.000 banorë.

Berisha:Pronari i digave i paguan të përmbyturit, ta presim KESH-in

Shqiptarja - 10.06.2013

SHKODËR – Kryeministri Berisha ka ngushëlluar sot nga Velipoja, banorët e përmbytur dhe të padëmshpërblyer nga qeveria: “Ne kemi nxjerrë urdhër që pronari i digave t’ju dëmshpërblejë për dëmet që bën”, - tha ai.

Vlora, përcaktuese në kthesën historike të 23 qershorit

AMA-News - 10.06.2013

Nga Vlora zonja Valentina Leskaj, në këtë intervistë ekskluzive për gazetën “DITA ”, paraqet situatën zgjedhore, problematikën që ka Vlora dhe deri tek argumenti “Malaj”.

Berisha: Rama duhet çuar në fallxhore të shërohet nga ëndrrat e sëmura, nxin

GazetaDitore - 10.06.2013

Kreu i mazhorancës Sali Berisha u ndal në Velipojë në një takim me banorët e zonës, nga ku theksoi se turizmi është degë kryesore e ekonomisë. Ai tha se do ndërtohet rruga Torovicë-Velipojë dhe Velipoja do të lidhet me të katërta anët e ...

Dy të rinj terrorizojnë Berishën në rrugë, shoqërohen

AMA-News - 10.06.2013

Po e vuan edhe kryeministri shqiptar këtë punën e qarkullimit rrugor të çmendur në Shqipëri. Ndërsa ishte nisur për në Mirditë, për të inauguruar një HEC, makina e kryeministrit Sali Berisha është parakaluar nga një veturë ku ishin dy të ...

Premtimet e pambajtura, Berisha: Ish-të përndjekurit të bëjnë durim

Gazeta Dita - 10.06.2013

Gjatë takimit me banorët e Velipojës, kryeministri Berisha është detyruar të flasë edhe për ato që konsiderohen si premtimet e pambajtura të qeverisë së tij: mosshlyerja e dëmshpërblimeve të ish-të përndjekurve dhe të përmbyturve.

Gërvishet një nga makinat e eskortës së Berishës, gjobë drejtuesit të mjetit

Gazeta Idea - 10.06.2013

Tiranë- Njëra nga makiant e eskortës së kryeministrit Sali Berisha është gërvishur gjatë rrugës për në mitingun elektoral të Mirditës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën mes Qafës së Kasharit dhe Rinasit, kur makina e fundit e ...

Berisha në Velipojë: Investime në turizëm gjatë mandatit të ardhshëm

Info Shqip - 10.06.2013

Kryeministri Berisha premtoi investime më të mëdha në turizëm për ta shndërruar atë në një nga sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e vendit.

Berisha në Velipojë: Investime në turizëm gjatë mandatit të ardhshëm

Gazeta Shqip - 10.06.2013

Kryeministri Berisha premtoi investime më të mëdha në turizëm për ta shndërruar atë në një nga sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e vendit.

TemA TV/ Berisha: Ish-të përndjekurit dhe të përmbyturit duhet të kenë durim për dëmshpërblimet (VIDEO)

Gazeta Tema - 10.06.2013

Edhe pse ka më shumë se 20 vjet në politike, pjesën më të madhe të së cilave e ka kaluar në pushtet, kryeministri Sali Berisha kërkon nga ish-të përndjekurit që të bëjnë ende durim për dëmshpërblimet.

Berisha i rikthehet akuzave: Rama nuk ka pasur as rini, as burrëri

Gazeta Tema - 10.06.2013

Kryeministri Sali Berisha, edhe pse premtoi pak ditë më parë se nuk do të merret më me jetën e kundërshtarit të tij politik, shpërtheu në akuza sot në Laç, ndërsa ishte duke zhvilluar mitingun e radhës.

Kurbin, Berisha-Ramës: Unë gjysh i lumtur, ti burrë pa burrëri

Shqiptarja - 10.06.2013

Kurbin – Kryeministri Berisha ka vazhduar turin e tij elektoral në qytetin e Kurbinit ku është ndalur dhe njëherë të arritjet e qeverisë. Ai i ka cilësuar këto arritje si tepër historike, por një projekt tjetër i rëndësishëm është ai i ...

Berisha, Ramës: Kënaqësi të bësh gjyshin, dhe të lodhesh për qytetarët e tu. Ti, pa rini dhe burrëri

GazetaDitore - 10.06.2013

Kryeministri Sali Berisha, iu përgjigj nga Kurbini kreut të PS-së për akuzat e tij mbi moshën. Sipas kryeministrit, Sali Berisha vitet më të bekuara për çdo njeri mbi tokë, janë ato vite kur ai jeton si gjysh iu nipërve dhe mbesave të tij.

Berisha fyen Ramën nga Mamurrasi: S’ke pasur as rini dhe as burrëri !

AMA-News - 10.06.2013

Nuk kane te ndalur fyerjet nga kryeministri Sali Berisha, edhe pse eshte keshilluar ashper nga konsulentet e Podestes qe te shtiret si paqesor dhe te mos ofendoje.