TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cili është asi nën mëngë i Ben Blushit që i bën presion Edi Ramës dhe çfarë fsheh për jetën sekrete të kryeministrit?

SOT - 13.03.2016

Mes Ben Bushit dhe Edi Ramës ka një mister të madh. Ben Blushi, sfidanti për të marrë drejtimin e PS dhe më pas të qeverisë, nuk e ka përdorur të gjithë arsenalin e armëve që disponon kundër Edi ...

A po i bën presion Blushi Edi Ramës me sekretet që di për jetën e tij private?

SOT - 12.03.2016

Ç'farë fsheh deputeti rebel i PS, dhe ç'farë di ai për Edi Ramën. Ben Blushi ka komentuar mbledhjen e fundit në grupin e PS duke thene Ramën. “Në mbledhje kam bërtitur më shumë se sa duhet, por kam ...

Hapen 6 mijë dosje punonjësish në administratën publike, 74 kontrolle në institucionet qendrore dhe vendore, ja bilanci ...

SOT - 12.03.2016

Hapen, verifikohen dhe hidhen në sistemin informatik të burimeve njerëzore rreth 6 mijë dosje të punonjësve të administratës publike, ndërsa mijëra dosje të tjera janë në proces verifikimi.

Shqipëri: Debate në prag të Kongresit të Partisë Socialiste

Evropaelire - 12.03.2016

Socialistët shqiptarë po e presin të paqartë Kongresin e partisë së tyre, që i nis punimet më 19 mars. As Asambleja, Forumi pararendës i Kongresit, nuk arriti t’i qartësojë idetë dhe dyshimet e tyre.

Ben Blushi: Nuk synoj parti të re, dua të ndryshoj PS-në nga brenda

LajmiFundit - 12.03.2016

Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga ...

Blushi: Nëse nuk e ndryshoj partinë nga brenda, për fat të keq do e ndryshoj nga jashtë

SOT - 12.03.2016

Intervistoi: Armand Mero Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, ...

Blushi për VOA: Dua të ndryshoj PS nga brenda, jo të ndërtoj parti jashtë saj

Almakos - 12.03.2016

Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga ...

Letra e Tahirit, Haluci: E nxituar, Gjykata është nën presion nga të gjitha anët

SOT - 12.03.2016

Kreu i Gjyktës së Vlorës, Skënder Haluci ka reaguar ndaj letrës që ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i dërgoi sot Presidentit Nishani. Haluci në reagimin e tij nënvizon se deklaratat e minsitrit ...

Blushi: Di shumë nga jeta private e Ramës!

Botasot - 12.03.2016

Deputeti socialist Ben Blushi është shprehur se di shumë nga jeta private e Kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë në emisionin “Zonë e Lirë”, Blushi tha se për shkak të miqësisë së dikurshme me ...

Blushizmi si platformë politike

BalkanWeb - 12.03.2016

NGA: ILIR KALEMAJ* Tezat e Blushit që kanë shkaktuar një tronditje jo të vogël në selinë rozë kanë nisur një proces që i ka ndarë interpretuesit në disa kampe.

Blushi: Dua garë në PS, kam projekt për të qeverisur më mirë

Panorama - 12.03.2016

Deputeti socialist Ben Blushi konkurron për një program qeverisës më të mirë nga ai aktuali. I ftuar në emisionin “Zonë e lirë” të gazetarit Arjan Çani, Blushi tha se nuk ka si qëllim të përçajë ...

Të gjithë njerëzit e Ramës

Mapo - 12.03.2016

Të gjithë njerëzit e Ramës Postuar më: 12 Mars 2016 09:27 Kryesocialisti ka bërë të veten një parti që në fillim e ka parë nga çorapet e kuqe, por që sot ka një disidencë të vogël e të fërshëllyer.

Sulo: Rama duhet të pranojë dorashkën e duelit nga Blushi

Mapo - 12.03.2016

Sulo: Rama duhet të pranojë dorashkën e duelit nga Blushi Postuar më: 12 Mars 2016 10:45 “Arsyet e gjetjes “as mish as peshk” nuk fshihen te frika e Ramës për rezultatin, por te mediatizimi i garës ...

Blushi: Dua të ndryshoj PS-në nga brenda

VOA - 12.03.2016

Intervista/ Deputeti socialist flet për debatet e hapur në Partinë socialiste, çështjen e zgjedhjes së kryetarit, referendumin e propozuar nga zoti Rama dhe qëllimet e Lëvizjes për Demokraci në PS Në ...

INTERVISTA/ Ben Blushi sqaron Lëvizjen për Demokraci brenda PS

Panorama - 12.03.2016

Deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga jashtë, ...

Blushi për Zërin e Amerikës: Dua të ndryshoj PS-në nga brenda

Mapo - 12.03.2016

Blushi për Zërin e Amerikës: Dua të ndryshoj PS-në nga brenda Postuar më: 12 Mars 2016 18:22 Intervista/ Deputeti socialist flet për debatet e hapur në Partinë Socialiste, çështjen e zgjedhjes së ...

Blushi për VOA: Dua të ndryshoj PS nga brenda, jo të ndërtoj parti jashtë saj

BalkanWeb - 12.03.2016

Nga: Armand Mero* Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes ...

Blushi: Dua të ndryshoj PS-në nga brenda

Botasot - 12.03.2016

Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga ...

Blushi presion Ramës me sekretet për jetën e tij private

Durres Lajm - 12.03.2016

Deputeti rebel i PS-së Ben Blushi mesa duket fsheh dhe di diçka mbi kryeministrin Edi Rama, por që thotë se nuk do ta nxjerrë kurrë atë sekret. Ai ka folur mbrëmë në emisionin “Zonë e Lirë” në lidhje ...

INTERVISTA/ Ben Blushi: Dua të ndryshoj PS-në nga brenda

Gazeta Tema - 12.03.2016

Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga ...

Komuniteti i egjiptianëve reagon ndaj Blushit: Mllefet apo problemet nuk janë shkak për të ofenduar minoritetin ...

Gazeta Tema - 12.03.2016

Komuniteti i Egjiptianëve të Shqipërisë ka bërë një peticion në të cilin dënon gjuhën raciste të Ben Blushit ndaj tyre. Në peticionin që u është dërguar institucioneve kryesore në vend dhe atyre ...

Blushi ofertë për Ramën: Pranoj edhe referendumin edhe zgjedhjet

Shqiptarja - 12.03.2016

Në Shqipëri, deputeti socialist Ben Blushi thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se përpjekjet e tij synojnë që të sjellin ndryshime në partinë socialiste nga brenda, përmes votës, dhe jo nga ...

Ben Blushi apel Ramës: Hap kufijtë për refugjatët, pranimi i 3 mijë muxhahedinëve dhe refuzimi i sirianëve të luftës ...

SOT - 11.03.2016

Deputeti Ben Blushi i ka kërkuar dje kryeministrit Edi Rama që të hapë kufijtë për refugjatët sirianë në Greqi. Blushi ka paralajmëruar Ramën se po i vendos Shqipërisë një vulë racizmi dhe ksenofobie.

Shikoni si dridhet Rama kur Fevziu i vendos videon e Blushit (VIDEO)

SOT - 11.03.2016

Duket që kryeministri Edi Rama nuk është ndjerë aspak mirë mbrëmjen djeshme në studion e emisionit "Opionin". Kjo duket qartë në videon e mëposhtme, sidomos kur përballë tij ka dalë Ben Blushi.

Rama: Blushi në Elbasan, fjalim si në varrim

Almakos - 11.03.2016

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, e ka konsideruar fjalimin e deputetit Ben Blushi në incidentin e ndodhur një javë më parë në Elbasan, si një fjalim varrimi.

Edi Rama sherr me Fevziun: Provokator, nuk të jap llogari për PS, e vërteta e goditjes së Ben Blushit me gotë

SOT - 11.03.2016

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmë një intervistë dramatike me gazetarin Blendi Fevziu në emisionin Opinion. Pyetjet janë përqendruar tek lëvizje e Ben Blushit, legjitimiteti i mandatit, ...

Pamje të rënda. Shikoni si dridhet Rama kur Fevziu i vendos videon e Blushit

Lajm - 11.03.2016

Kryeministri Edi Rama nuk është ndjerë mirë mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit Opinion, kur përballë tij ka dalë Ben Blushi. Në fakt ishte një video e Ben Blushit në Elbasan, kur ai po ...

“Blushi i tha Ramës në darkën e Pezës, ‘do të shkatërroj’”

LajmiFundit - 11.03.2016

Kryetari i Bashkisë së Durrësit zbardh darkën e dy viteve më parë në Pezë, ku u bë përpjekja për pajtimin mes Ramës dhe Blushit. Për kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, beteja e Ben ...

"Shqipëria-Partia, si mami me babin!", Blushi tallet me Ramën: Me sa parti ka shkuar Shqipëria? Je kandidat i ...

SOT - 11.03.2016

Blushi ka komentuar shprehjen e Ramës në Opinion se Shqipëria dhe Partia janë si mami me babin. “Pra babi është Shqipëria dhe mami është partia, por sa parti ka Shqipëria dhe babi i bie që të shkojë ...

Blushi: Ja e vërteta e asaj që nuk u transmetua në incidentin e Elbasanit

LajmiFundit - 11.03.2016

Ben Blushi sqaroi në emisionin “Zonë e Lirë” se e vërteta e asaj që ka ndodhur në Elbasan, në mbledhjen e PS-së me socialistët, e cila nuk është dhënë e plotë.

Blushi vijon ironinë: Njësoj si Rama, do dridhej dhe Erjon Braçe e Taulant Balla

SOT - 11.03.2016

Është komentuar shumë gjesti i Ramës që lëvizte këmbën gjatë gjithë kohës dhe sidomos kur fliste për Blushin gjatë intervistës të së enjtes në “Opinion”.

Blushi: Ja pse dridhej Rama në "Opinion" (VIDEO)

Albeu.com - 11.03.2016

Deputeti rebel brenda Partisë Socialiste Ben Blushi ka folur gjërë e gjatë lidhur me situatën brenda PS-së por edhe në vend. Ai ka folur edhe për kryeministrin Rama dhe për faktin sesi mund të ndihet ...

Blushi: Delja e zezë zbukuron tufën! Në Elbasan më censuruan, ja kush hungërinte

SOT - 11.03.2016

Kandidati për kreun e PS, Ben Blushi, u shpreh se i është censuruar me qëllim fjala gjatë punimeve të Asamblesë. “Më kanë shkëputur vetëm disa fragmente, ku isha me nerva, më censuruan”, tha Blushi.

Blushi: Me Bashën nuk do i bashkoj kurrë votat, nga Rama ruaj kujtime me bukë dhe gota ...!

SOT - 11.03.2016

Duke folur në emisionin Zonë e Lirë, Blushi tha: "Babai më ka lënë një amanet (edhe pse është gjallë) të eci vetë dhe unë po eci vetë". Ndërsa duke folur për kujtimet me Ramën tha: “Në kujtimet me ...

A e gjuajti Rama me gotë Blushin?! (VIDEO)

Albeu.com - 11.03.2016

Ben Blushi ka folur në emisionin "Zonë e Lirë të Arian Çanit edhe lidhur me incidentin e ndodhur në selinë e Partisë Socialiste ku në media u përhap edhe lajmi se Rama mund ti ketë gjuajtur me gotë ...

Ja çfarë thotë Ben Blushi për koalicionin e PS me LSI (VIDEO)

Albeu.com - 11.03.2016

Ben Blushi në "Zonë e Lirë" ka folur gjërë e gjatë rreth aktualitetit politik. I pyetur se çfarë mendon për koalicionin e PS-së me LSI-në, Blushi tha se ishte koalicion i domosdoshëm që Partia ...

Rama: S’kam marrëveshje me Ilir Metën për ta bërë president. Te Liqeni nuk do pritet asnjë pemë

BalkanWeb - 11.03.2016

Nga: BLENDI FEVZIU* TIRANE – Kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i PS-së, deklaroi dje se ai do edhe partinë, edhe Shqipërinë. Duke iu përgjigjur pyetjes në studion e “Opinion” të gazetarit ...

Asambleja/ Dako: Blushi si Grida, ajo që i bënë në Elbasan ishte pak

Panorama - 11.03.2016

Kryetari i Bashkisë Durrës, njëkohësisht anëtar i Kryesisë socialiste, Vangjush Dako, duke u marrë me incidentin e Elbasanit, i tha Ben Blushit se për mënyrën se si ai ishte sjellë me qytetarët e ...

Atdheu apo Partia? Bushati: Nuk shoh ndonjë dallim të madh

Panorama - 11.03.2016

Deklarata e deputetit Ben Blushi në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare se mes Partisë Socialiste dhe Shqipërisë zgjedh Shqipërinë, krijoi një seri reagimesh nga disa folës, ministra dhe deputetë nga ...

Gara e garave: Rama kundër Blushit apo Rama kundër Ramës?

Mapo - 11.03.2016

Gara e garave: Rama kundër Blushit apo Rama kundër Ramës? Postuar më: 11 Mars 2016 10:13 Nga Klementin Mile* Një zhvillim interesant në Partinë Socialiste është propozimi i Ramës për t’u votëbesuar ...

Dako kthehet 2 vite pas: Blushi i tha Ramës në darkën e Pezës, ‘do të shkatërroj’

BalkanWeb - 11.03.2016

TIRANE- Kryebashkiaku i Durrësit është kthyer në retrospektive, duke zbardhur kështu një darkë, në të cilën u tentua përpjekja për pajtim mes kryeministrit Rama dhe deputetit Blushi.

Rama në Opinion, justifikon incidentin e Elbasanit

ABC News - 11.03.2016

Gjatë një interviste në emisionin Opinion, Kryeministri Rama justifikoi incidentin e Elbasanit ku u kërcënua deputeti Ben Blushi, ndonëse e quajti ngjarjen si të papëlqyeshme.

Blushi: Rama tek Fevziu ishte në ankthin e garës

Mapo - 11.03.2016

Blushi: Rama tek Fevziu ishte në ankthin e garës Postuar më: 11 Mars 2016 21:18 Ben Blushi është i ftuar sonte tek Arian Çani në “Zonë e Lirë” në “TV Klan”.

Blushi: Rama ish-mik, e mendoj largimin nga PS por jo prej meje

Panorama - 11.03.2016

Ben Blushi nuk e përjashton se mund të ketë një largim nga Partia Socialiste, duke theksuar se këtë gjë nuk do ta donte dhe se nuk do të varet prej tij.

Blushi: E vërteta e asaj që nuk u transmetua në incidentin e Elbasanit

Panorama - 11.03.2016

Deputeti Ben Blushi thotë se e vërteta e asaj që ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, në mbledhjen e PS-së me socialistët, nuk është dhënë e plotë. Sipas tij, nuk është transmetuar e plotë videoja e ...

Video: Kush është njeriu që i hungërinte Ben Blushit në Elbasan?

Mapo - 11.03.2016

Video: Kush është njeriu që i hungërinte Ben Blushit në Elbasan? Postuar më: 11 Mars 2016 21:30 Duke folur për incidentin e Elbasanit, ku Ben Blushi i fishkëllye teksa u ngjit në podium për të folur, ...

Ben Blushi: Rilindja rezultoi një faliment

BalkanWeb - 11.03.2016

Deputeti socialist Ben Blushi i është përgjigjur kritikëve brenda Partisë Socialiste, të cilët ‘rebelimin’ e tij e kanë kuptuar dhe shprehur si një luftë për karrige.

Video/ Blushi tallet me Ramën: Me sa parti ka shkuar Shqipëria?!

Mapo - 11.03.2016

Video/ Blushi tallet me Ramën: Me sa parti ka shkuar Shqipëria?! Postuar më: 11 Mars 2016 22:16 Blushi ka komentuar shprehjen e Ramës në Opinion se Shqipëria dhe Partia janë si mami me babin.

Video: A po kërkon Ben Blushi rrëzimin e Ramës nga pushteti?

Mapo - 11.03.2016

Video: A po kërkon Ben Blushi rrëzimin e Ramës nga pushteti? Postuar më: 11 Mars 2016 22:27 Arsyet për të cilat erdhëm në pushtet nuk ekzistojnë më u shpreh Ben Blushi.

Video: Çfarë di Ben Blushi për jetën e Edi Ramës?

Mapo - 11.03.2016

Video: Çfarë di Ben Blushi për jetën e Edi Ramës? Postuar më: 11 Mars 2016 22:39 Ben Blushi ka komentuar mbledhjen e fundit në grupin e PS duke shantazhuar Ramën.

Blushi: Ja pse Edi Rama ka frikë që të flasë për Rilindjen…

Mapo - 11.03.2016

Blushi: Ja pse Edi Rama ka frikë që të flasë për Rilindjen… Postuar më: 11 Mars 2016 22:48 Rilindja është një grup i drejtuar nga Rama, që sot ka pushtuar PS deklaron Ben Blushi.

Video/ Blushi: Nga Rama ruaj kujtime me bukë dhe gota…

Mapo - 11.03.2016

Video/ Blushi: Nga Rama ruaj kujtime me bukë dhe gota… Postuar më: 11 Mars 2016 23:07 Duke folur në emisionin Zonë e Lirë, Blushi tha se “babai më ka lënë një amanet (edhe pse është gjallë) të eci ...

Vangjush Dako: Blushi është si Grida, nuk e kuptoj pse qendron ende në PS

Gazeta Tema - 11.03.2016

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, ka thënë gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së, ka thënë se ajo që i bënë Blushit në Elbasan qe pak, me akuzat që bën ky i fundit ndaj socialistëve.

Ben Blushi: Ramës i dridhen këmbët kur flet për mua (thumbon edhe Ballën, Braçen e Majkon)

Gazeta Tema - 11.03.2016

Ben Blushi ka qenë mbrëmjen e së premtes në emisionin “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit. Ai ka komentuar aty intervistën e Ramës dhënë për Fevziun. Çani: Ka dy vjet që nuk ta përmend emrin.

Ja çfarë Blushi nuk do harrojë kurrë nga intervista e Ramës në “Opinion”

Tetova Sot - 11.03.2016

Dridhja vazhdimisht e këmbës në formë ankthi është i vetmi gjest që Ben Blushi mban mend gjatë intervistës së kryeministrit Edi Rama mbrëmë në “Opinion”.

Mami, babi, partia dhe Shqipëria sipas Blushit…dhe një “tallje” me Edi Ramën

Tetova Sot - 11.03.2016

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje në Opinion se nuk mund të bëhet pyetja nëse partia është më e rëndësishme se Shqip֝ria (apo e kundërta) pasi është njësoj si të pyesësh kë do më shumë mamin apo ...

Blushi: Rama në ankth para garës për kreun e PS, ka filluar të dridhet

Shqiptarja - 11.03.2016

Deputeti socialist, Ben Blushi, i njohur tashmë për qëndrimet e tij kritike ndaj Edi Ramës, u shpreh në emisionin “Zonë e Lirë”, se kryeministri është në ankth përpara garës për kreun e PS.

Deklarata surprizë e Blushit: E kam menduar divorcin me PS, por…. (VIDEO)

Tetova Sot - 11.03.2016

Një deklaratë suprizë ka dhënë deputeti Ben Blushi kur tha se e ka menduar se mund edhe të përjashtohet nga Partia Socialiste për shkak të kritikave e të zërit kundër politikave që saj që Blushi ngre ...

Shtetrrethim në Xibrakë, Garda terror në Asamblenë e PS, kontrolle për përgjues dhe armë, gazetarët mbahen larg Ben ...

SOT - 10.03.2016

Postuar: 10/03/2016 - 07:46 Terror dhe shtetrrethim në Xibrakë. Edi Rama po e shtyn çdo ditë e më shumë Partinë Socialiste drejt rrënjëve të Partisë së Punës, nga hiri i së cilit doli 25 vjet më parë.

Ben Blushi: Unë zgjedh Shqipërinë dhe jo partinë, referendumi i Ramës është marrëzi, kërkon garë pa kandidat, statutit ...

SOT - 10.03.2016

Postuar: 10/03/2016 - 07:56 Deputeti Ben Blushi paralajmëroi dje mundësinë e një ndarje përfundimtare nga Partia Socialiste, teksa tha se mes partisë dhe Shqipërisë, do të zgjidhte Shqipërinë.

Blushi: Ideja e referendumit një marrëzi, Rama do mandat të përjetshëm

Almakos - 10.03.2016

Batuta me Finon – Personifikimi i statutit si një makinë e re pa timon nga Blushi është shoqëruar dhe me një batutë nga Fino, i cili ka theksuar se timoni ndodhet, por është në krahun e djathtë.

Blushi kundër mureve për emigrantët: Europa na hapi dyert 20 vjet më parë

Almakos - 10.03.2016

Deputeti socialist, Ben Blushi gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit kërkoi nga qeveria të mbante një qëndrim të qartë sa i përket çështjes së emigrantëve sirianë që largohen nga vendi i tyre ...

Blushi: Nuk mund t'iu mbyllim dyert emigrantëve

Albeu.com - 10.03.2016

Deputeti "rebel" Ben Blushi është ndaluur sot në çështjen e emigrantëve, teksa ka apeluar që mos t'ia mbyllim dyert pasi edhe ne kemi qënë vetë të tillë. "Nuk mund t’iu mbyllim dyert emigrantëve.

Blushi: Nuk mund t'iu mbyllim dyert emigrantëve

Top Channel - 10.03.2016

Në fjalën e tij në Parlament, deputeti Ben Blushi ka folur për çështjen e emigrantëve, të cilët flitet gjithmonë e më shumë se do të zgjedhin Shqipërinë si rrugë për të arritur vendet e Evropës ...

Përpjekja e dytë e Blushit, prezantimi i “Lëvizjes për Demokraci”

Portalb - 10.03.2016

Lajme lidhur me temën Krijohet “Lëvizja për demokraci në PS” Blushi: Ngjarja e Elbasanit e ka burimin nga selia e PS-së Mblidhet grupi i PS, Blushi “rebelohet” sërish: Të çlirojmë partinë nga diktati ...

Përpjekja e dytë e Blushit, prezantimi i “Lëvizjes për Demokraci”

Top Channel - 10.03.2016

Propozimi Edi Ramës për t’i dhënë fund sherrnajës duhet apo nuk duhet të ketë zgjedhje për kryetarin e PS nëpërmjet një referendumi, do të merrte refuzimin e Ben ...

Partinë apo Shqipërinë? - Ja cilën zgjedh Rama

Albeu.com - 10.03.2016

Kryeministri Rama është i ftuar sonte në emisionin “Opinion” duke iu përgjigjur edhe dilemës së hedhur dje nga deputeti Ben Blushi në punimet e Asamblesë se Partisë Socialistë se do të zgjidhte ...

Rama: Qëllova me armë në mbledhjen e Partisë Socialiste

Albeu.com - 10.03.2016

Ditët e fundit në media u publikuan lajme mbi reagimin nervoz të Ramës gjatë përballjes me deputetin Ben Blushi në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së, sipas të cilave ai kishte hedhur në dysheme ...

Rama: E papëlqyeshme që Blushi i fishkëllen partisë së tij

Almakos - 10.03.2016

Kryeministri Edi Rama, referuar Ben Blushit, tha se është e papëlqyeshme që një deputeti t’i fishkëllejë partisë së tij, ashtu siç është e papëlqyeshme që t’i fishkëllejnë një deputeti.

Kundër dhe për refugjatët; Blushi: Të hapim kufijtë, jo mure

Top Channel - 10.03.2016

Miqësia mes Ben Blushit dhe Saimir Tahirit vazhdon tashmë vetëm në pauza të shkurtra cigaresh mes seancave të Kuvendit. Pas cigareve dhe para mikrofonëve, dy miqtë tashmë janë kundër njëri-tjetrit në ...

Rama: Ja pse nuk i ndala dot fishkëllimat kundër Blushit (VIDEO)

Albeu.com - 10.03.2016

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së Blendi Fevziut lidhur me fishkëllimat e drejtuara kundërBen Blushit në Elbasan. Ndërsa Fevziu i tha se pse nuk po ndaleshin dot fishkëllimat kundër ...

Kë do Rama më shumë Partinë apo Shqipërinë?! Ja si përgjigjet (VIDEO)

Lajm - 10.03.2016

Më e rëndësishme është partia apo Shqipëria? Kjo sfidë e hapur nga deputeti Ben Blushi futi në “kurth” disa nga socialistët të cilët deklaruan se partia është më e rëndësishme se Shqipëria.

Edi Rama, i pari mes të barabartëve

BalkanWeb - 10.03.2016

Nga: MIMOZA KOÇIU* Skenari Oruellian i “Ferma e kafshëve” është ai që po luhet sot në Partinë Socialiste. “Të gjitha kafshët janë të barabarta, por disa kafshë janë më të barabarta se të tjerat”.

Brace i përgjigjet Blushit: Marrëzi të vesh në dyshim mandatin e Kryearit të PS

Botasot - 10.03.2016

Deputeti socialist Erjon Brace i është përgjigjur kolegut të tij Ben Blushi, i cili e konsideroi si një marrëzi propozimin e bërë nga Kryeministri Edi Rama për organizimin e një referendum brenda ...

Shqipëria apo partia?

ABC News - 10.03.2016

Në Asamblenë e Partisë Socialiste fjalët e Ben Blushit se mes partisë dhe Shqipërisë zgjedh të dytën, kanë ngjallur jo pak reagime. Gjatë diskutimeve me dyer të mbyllura, të cilat u publikuan një ...

Shqipëria apo partia? Sfida e Blushit ngjall reagime në Asamble

Mapo - 10.03.2016

Shqipëria apo partia? Sfida e Blushit ngjall reagime në Asamble Postuar më: 10 Mars 2016 12:46 Në Asamblenë e Partisë Socialiste fjalët e Ben Blushit se mes partisë dhe Shqipërisë zgjedh të dytën, ...

Çështje të marrëzisë

Panorama - 10.03.2016

PREÇ ZOGAJ Kur përshtaten në shoqërinë e hapur demokratike, stilemat e fjalimeve revolucionare të kohës së diktaturës, transformohen herë në parodi, herë në marrëzi.

Emigrantët/ Blushi kundër mbylljes së kufijve: Duhet t’i presim (VIDEO)

Panorama - 10.03.2016

Deputeti Ben Blushi është deklaruar sot kundër mbylljes së kufijve për emigrantët, duke theksuar se nuk duhet ndjekur politikë diskriminuese. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Blushi tha se shqiptarët ...

Blushi: Të hapim kufinjtë! Njihuni me ‘tmerrin e emigrantëve’

Mapo - 10.03.2016

Blushi: Të hapim kufinjtë! Njihuni me ‘tmerrin e emigrantëve’ Postuar më: 10 Mars 2016 14:11 Çështja e vërshimit të mundshëm të emigrantëve në Shqipëri ‘zbriti’ në sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Blushi: S’mund t’iu mbyllim dyert emigrantëve

Telegrafi - 10.03.2016

Në fjalën e tij në Parlament, deputeti Ben Blushi ka folur për çështjen e emigrantëve, të cilët flitet gjithmonë e më shumë se do të zgjedhin Shqipërinë si rrugë për të arritur vendet e Evropës ...

Blushi: S’mund t’iu mbyllim dyert emigrantëve

Botasot - 10.03.2016

Në fjalën e tij në Parlament, deputeti Ben Blushi ka folur për çështjen e emigrantëve, të cilët flitet gjithmonë e më shumë se do të zgjedhin Shqipërinë si rrugë për të arritur vendet e Evropës ...

“Lëvizja për Demokraci” kundër Edi Ramës

Koha.net - 10.03.2016

Propozimi Edi Ramës për t’i dhënë fund sherrnajës duhet apo nuk duhet të ketë zgjedhje për kryetarin e PS nëpërmjet një referendumi, do të merrte refuzimin e Ben Blushit.

Debatet brenda Asamblesë së PS-së pro dhe kundër Blushit

Ora news - 10.03.2016

PS e vënë nën akuzë për mungesë transparence të punimeve të Asamblesë ka publikuar në faqen e saj debatet që u zhvilluan me dyer të mbyllura që kanë shoqëruar mbledhjen.

Blushi në Parlament: Mos mbyllni kufirin për refugjatët sirianë

ABC News - 10.03.2016

Në Parlament, deputeti Ben Blushi ka kërkuar që të mos mbyllet kufiri për rrefugjatët sirianë në rast se ata do të kërkojnë strehim në Shqipëri. Nuk mund të diskriminojmë të tjerët kur kemi emigruar ...

Edi Rama: Nuk ka censurë në PS. Ja pse e fishkëllyen Blushin

BalkanWeb - 10.03.2016

Edi Rama ka kundërshtuar faktin se ka censurë në partinë socialiste. “Nuk është e vërtetë. Asnjë deputet nuk ka thënë se do më shumë Partinë Socialiste se Shqipërinë”, ka thënë Rama në emisionin ...

Rama: Qëllova me armë në mbledhjen e Partisë Socialiste

Botasot - 10.03.2016

Ditët e fundit në media u publikuan lajme mbi reagimin nervoz të Ramës gjatë përballjes me deputetin Ben Blushi në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së, sipas të cilave ai kishte hedhur në dysheme ...

Rama: S’ka censurë në PS, s’mund t’i ndalja fishkëllimat ndaj Blushit

Botasot - 10.03.2016

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë akuzat se ka censurë në Partinë Socialiste. Në një intervistë në emisionin “Opinion” në televizionin “Klan”, Rama thotë se kishte të pamundur të ndalonte ...

Edi Rama: Nuk qëllova me gotë por me armë. Ja pse e fishkëllyen Blushin

BalkanWeb - 10.03.2016

Edi Rama ka kundërshtuar faktin se ka censurë në Partinë Socialiste. Në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, kryeministri Rama është pyetur për censurën në Partinë Socialiste duke sjellë si fakt ...

Debatet/ Vangjush Dako i kërkoi Ramës përjashtimin e Blushit

Durres Lajm - 10.03.2016

Ka pasur debate të nxehta brenda Asamblesë Kombëtare të PS-­së, që zhvilloi ditën e djeshme një mbledhje me dyer të mbyllura. Kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, kërkoi në një farë mënyrë ...

Braçe replikon me Blushin: Ambicia jote për karrige po mbjell marrëzi

Gazeta Tema - 10.03.2016

Deputeti Erjon Braçe ka reaguar ndaj deklaratave të PS-së, se është marrëzi që PS ka vetëm Edi Ramën si kandidat për kryetar partie. Sipas Braçes, marrëzi është ambicia për karrige, që ja ka humbur ...

Surprizon Vangjush Dako: Berisha burrë shteti, Ben Blushi si Grida Duma

Durres Lajm - 10.03.2016

Debatet/ Vangjush Dako i kërkoi Ramës përjashtimin e Blushit Kritiku më i madh i Ben Blushit në takimin e djeshëm ka qenë kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako.

Dako zbulon inatet e vjetra me Blushin: Më ka thënë ‘do të të shkatërroj’ (VIDEO)

Durres Lajm - 10.03.2016

Surprizon Vangjush Dako: Berisha burrë shteti, Ben Blushi si Grida Duma Debatet/ Vangjush Dako i kërkoi Ramës përjashtimin e Blushit Me tone të ashpra dhe kritika të forta ka folur kryebashkiaku ...

Blushi: Të mos i mbyllim dyert emigrantëve, kemi qenë vetë të tillë

Gazeta Tema - 10.03.2016

Deputeti socialist Ben Blushi ka folur sot në Parlament për çështjen e emigrantëve. Ai tha se nuk mund t’u mbyllim dyert emigrantvëe pasi kemi qenë vetë të tillë.

Maqo Lakrori shpjegon “Lëvizjen për Demokraci” të Ben Blushit

Gazeta Tema - 10.03.2016

Propozimi Edi Ramës për t’i dhënë fund sherrnajës duhet apo nuk duhet të ketë zgjedhje për kryetarin e PS nëpërmjet një referendumi, do të merrte refuzimin e Ben Blushit.

Blushi: S’mund t’iu mbyllim dyert emigrantëve

Ilirida - 10.03.2016

Në fjalën e tij në Parlament, deputeti Ben Blushi ka folur për çështjen e emigrantëve, të cilët flitet gjithmonë e më shumë se do të zgjedhin Shqipërinë si rrugë për të arritur vendet e Evropës ...

Rama: Skutat e krimit fishkëllyen Blushin në fjalimin e tij të varrimit

Tetova Sot - 10.03.2016

Kreu i partisë Socialiste, Edi Rama e ka konsideruar fjalimin e deputetit Ben Blushi në incidentit e ndodhur një javë më parë në Elbasan, si një fjalim varrimi.

Rama: Nuk i ndalova dot fishkëllimat ndaj Blushit; në sallë kishte 2800 kriminelë

Gazeta Tema - 10.03.2016

Gjatë intervistës në emisionin Opinion me gazetarin Blendi Fevziu, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka qenë e pamundur të ndaloheshin fishkëllimat ndaj deputetit Ben Blushi në takimin e ...

Rama: S'bëja dot zgjedhje në PS Shqipëria ishte në krizë ekonomike

Shqiptarja - 10.03.2016

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në studion e “Opinion” se do të jetë Kongresi i 19 marsit që do të vendosë nëse do të ketë zgjedhje për kryetarin e PS apo jo.

Kreshnik Spahiu zbardh skenarin e kafes me Blushin: Edi Rama priste radhën të ulej me mua

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 07:51 Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka sqaruar dje takimin me Ben Blushin, takim i cili u lexua si një aleancë e re kundër Edi Ramës.

Zgjedhjet për kryetarin, sot mblidhet Asambleja Kombëtare e PS

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 09:20 Ditën e sotme Partia Socialiste do të mbledhë në orën 12:00 Asamblenë Kombëtare. Pritet që të diskutohet për zgjedhjet e reja në parti, rinovimin e strukturave dhe ...

Rama-Blushi sërish përballë njëri-tjetrit! Cili do goditet me gotë sot?!

LajmiFundit - 09.03.2016

Partia Socialiste sot do të mbledhë Asamblenë, ku do të diskutohen propozimet mbi paketën për ndryshimet në statutin e partisë. Mbledhja është parashikuar që të mbahet në orën 12:00 dhe deputetëve ...

PS do të mbledhë Asamblenë, pritet tjetër përplasje mes Ben Blushit dhe Edi Ramës

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 09:58 Partia Socialiste sot do të mbledhë Asamblenë ku do të diskutohen propozimet mbi paketën për ndryshimet në statutin e partisë.

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtare, priten debate

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 12:05 Asambleja Kombëtare është mbledhur mesditën e sotme nga Partia Socialiste, pasi do të diskutojë për zgjedhjet e reja në parti dhe rinovimin e strukturave dhe anëtarësimet ...

Rama kërkon ndjesë, regjia e Qeverisë fokuson Blushin

Albeu.com - 09.03.2016

Është mjaft surprizuese që klasa politike të kërkojë ndjesë, e ndërsa sot kryeministri Rama bën pjesë tek ata personazhe që e ka kryer një xhest të tillë.

Rama kërkon ndjesë, regjia e Qeverisë fokuson Ben Blushin

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 12:36 Gjatë fjalës së tij në Asamblenë Kombëtare, kryeministri Edi Rama u ka kërkuar falje disa anëtarëve të kësaj partie. Ndoshta kjo falje mund t'i drejtohet në mënyrë ...

Paqe Rama-Blushi?! Kryeministri kërkon falje publike! Kë fokuson kamera?

LajmiFundit - 09.03.2016

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë Kombëtare, kryeministri Edi Rama u ka kërkuar falje disa anëtarëve të kësaj partie. Ndoshta kjo falje mund t’i drejtohet në mënyrë indirekte deputetit Ben Blushi.

Rama: E lashë partinë pas dore sepse merresha me Qeverinë

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 13:07 Kryeministri Edi Rama, pas kritikave të Ben Blushit për mosmbajtjen e zgjedhjeve brenda PS, ka bërë një autokritikë në mbledhjen e Asamblesë së PS-së.

Rama pendohet për Blushin: Nuk duhet të kishte fishkëllima

Albeu.com - 09.03.2016

Ditë më parë, lajmi i ditës u kthyen sharjet dhe brohorimat që vinin ndaj Blushit dhe kërkesa e llogarisë që ai i bëri kryeministrit Rama . Por sot Rama ka ndryshuar qëndrim, madje ka qënë në krah të ...

Surprizon Rama, i bën sfidë Blushit: Do të bëjmë referendum nëse unë duhet të jem kryetar

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 13:00 Kryeministri Edi Rama ka deklaruar qartë se do të bëhet një referendum për të përcaktuar nëse ai duhet të jetë në krye të Partisë Socialiste apo duhet t’i ndërpritet ...

Rama-Blushit: Gjuhën e ke më të gjatë se shikimin

Ina - 09.03.2016

Paraditen e kësaj të mërkure u mblodh Asambleja e Partisë Socialiste, në prag të Kongresit që do të mbahet më vonë gjatë marsit. Sipas Top Channel, në fjalën e tij, kryetari Edi Rama tha se PS ka ...

Kërkesa e PD, bllokohet nesër seanca parlamentare nëse nuk ka reagim nga shumica

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 14:05 Grupi parlamentar i Partisë Demokratike nuk tërhiqet nga vendimi për raport të kushtëzuar me Kuvendin. Nga selia blu ku po zhvillohet mbledhja me dyer të mbyllura e grupit ...

Mimoza Hafizi kundër referendumit të Ramës: Ndihem e kërcënuar pas incidentit të Blushit

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 15:13 Disa prej emrave të njohur të PS-së janë kundër referendumit që propozoi kryeministri Edi Rama për zgjidhjen e çështjes nëse do ketë zgjedhje për kreun e PS ose jo.

Përkrahësit e Blushit shpallin “Lëvizjen për demokraci në PS”

Almakos - 09.03.2016

Përkrahës të deputetit Ben Blushi, tetë anëtarë të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kanë krijuar sot ‘Lëvizjen për demokraci në PS’. Grupi brenda PS që krijoi këtë lëvizje, janë të njëjtët ...

Përkrahësit e Blushit themelojnë “Lëvizjen për demokraci në PS”

Almakos - 09.03.2016

Përkrahës të deputetit Ben Blushi, tetë anëtarë të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kanë krijuar sot ‘Lëvizjen për demokraci në PS’. Grupi brenda PS që krijoi këtë lëvizje, janë të njëjtët ...

Paloka: Opozita bllokon nesër Parlamentin nëse nuk futen në rend dite 3 amendamente

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 15:37 Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka paralajmëruar se opozita nesër do të bllokojë punimet e Parlamentit nëse nuk futen në rend dite ...

Blushi "gjunjëzon" Ramën: Cila është pyetja që do shkojmë në referendum? Shpresoj të ndikohesh pak nga fjalët ...

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 15:41 Deputeti socialist, Ben Blushi, ka folur menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Asamblesë së PS. Blushi ka vijuar akuzat ndaj Ramës edhe jashtë selisë rozë.

Shpërthen Blushi: Rama kërkon mandat të përhershëm

Albeu.com - 09.03.2016

Blushi është shprehur haptazi kundër Ramës, sa i takon referendumit, duke e cilësuar madje edhe si një marrëzi. “Deri sot kanë dominuar dy linja. Njëra quhej e arsyeshme, kërkonte zbatim të statutit.

Referendumi për kreun e PS, Blushi: Një marrëzi e Ramës

Almakos - 09.03.2016

Deputeti socialist, Ben Blushi në një deklaratë për mediat pas fjalës së tij në asamblenë e PS, e ka cilësuar marrëzi idenë e hedhur nga kryeministri Edi Rama për ta çuar mandatin e tij në ...

Zbardhet dokumenti “Kokëdhima” për Asamblenë e re të PS, ja numri i anëtarëve sipas bashkive dhe qarqeve, kriteret dhe ...

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 16:10 Zbardhet dokumenti që dikton Asamblenë e re të Partisë Socialiste, e cila më pas do të zgjedhë lidershipin e ri të partisë më të madhe në pushtet, duke nisur që nga ...

"Engjëlli mbrojtës" i Ramës i përgjigjet Blushit: Mes Shqipërisë dhe Partisë Socialiste, zgjedh Partinë!

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 16:14 Asambleja e Partisë Socialiste vijon ende punimet që prej orës 12:00. Debate dhe replika të ashpra janë zhvilluar gjatë mbledhjes.

Rama shtrëngon radhët pas përplasjes me Blushin, afron Gramoz Ruçin dhe i premton Arta Dades postin e ministres së ...

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 16:25 Edi Rama mund të bëjë kurban kabinetin aktual qeveritar për të ndaluar plasaritjen e brendshme në Partinë Socialiste. Ngjarja e Elbasanit, pasuar me sherrnajën në ...

Rama çmonton "alibinë e statutit": Referendum për mua nga gjithë socialistët

Top Channel - 09.03.2016

Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari Edi Rama në fjalimin e mbajtur u është përgjigjur akuzave të deputetit Ben Blushi, ndonëse duke mos iu drejtuar direkt ...

Enigma, cila është deputetja që ka fjetur me modelin?

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 16:55 Një ish model shqiptar që jeton jashtë, Alesio Aliaj, ka dhënë një intervistë në të cilën shprehet, edhe pse jo shumë qartë, se ka fjetur me një deputete të Parlamentit të ...

Blushi: Propozimi për referendum në PS, marrëzia e Edi Ramës

Zhurnal - 09.03.2016

Blushi: Propozimi për referendum në PS, marrëzia e Edi Ramës Publikuar 09.03.2016 në 16:55 nga H.N. | 27 i lexuar Tiranë, 9 mars- Marrëzi e ka cilësuar deputeti Ben Blushi, propozimin e kreut ...

Asambleja e PS, Rama sfidon: Gati për referendum për mandatin tim

LajmiFundit - 09.03.2016

Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari Edi Rama në fjalimin e mbajtur u është përgjigjur akuzave të deputetit Ben Blushi, ndonëse duke mos iu drejtuar direkt atij.

Referendumi, Blushi: Marrëzia e Ramës, zgjedhje pa kandidat

LajmiFundit - 09.03.2016

Deputeti Ben Blushi e ka quajtur marrëzi propozimin e kreut të PS-së Edi Rama për një referendum për kryetarin. Blushi tha se kreu socialist dëshiron të shkojë në zgjedhje pa kandidat.

Referendum për kryetarin, Blushi: Marrëzia e Ramës, në zgjedhje pa kandidat

Top Channel - 09.03.2016

Ben Blushi e ka quajtur marrëzi propozimin e kreut të PS-së Edi Rama për një referendum për kryetarin. Duke folur për mediat, Blushi tha se kreu socialist dëshiron të shkojë në zgjedhje pa ...

Basha, me Blushin. Kreu i PD-së godet deklaratat e kreut të PS-së

Top Channel - 09.03.2016

“Të votohesh dhe të votosh me parimin “një anëtar, një votë“, është të luftosh për Shqipërinë europiane. Le ta marrin vesh miqtë dhe kundërshtarët tanë: vota dhe vetëm ...

Goditja më e rëndë ndaj Ramës, Berisha: Rilind monstra politike shqiptare! Ka frikë nga vota si djalli nga temjani!

SOT - 09.03.2016

Postuar: 09/03/2016 - 20:52 Pas gjithë këtyre trazirave politike brenda PS, nuk mund të mungonte dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Këtë radhë, Berisha është treguar tepër i ashpër, duke ...

Vangjush Dako kërkon përjashtimin e Blushit nga PS

Albeu.com - 09.03.2016

Pas mbledhjes qe u zhvillua për Asamblenë e PS-së burime nga Opinion.al tha së qendrimi i kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka qenë shumë agresiv .

Reagon Balla: Blushi thotë dua Shqipërinë, në fakt më shumë do një karrige

Albeu.com - 09.03.2016

Sekretar i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me deklaratën e Ben Blushit në Asamblenë Kombëtare të PS-së se mes partisë dhe Shqipërisë zgjedh këtë të fundit.

Asambleja e PS, Vangush Dako: Ta përjashtojmë Ben Blushin nga PS

LajmiFundit - 09.03.2016

Per here te pare ne Asamblene e PS, diten e sotme eshte hedhur ideja e perjashtimit te Ben Blushit nga Partia Socialiste. Ideatori i ketij veprimi eshte Vangjush Dako, kryetar i Bashkise Durres dhe ...

Rama çmonton "alibinë e statutit": Referendum për mua nga gjithë socialistët

Zhurnal - 09.03.2016

Rama çmonton "alibinë e statutit": Referendum për mua nga gjithë socialistët Publikuar 09.03.2016 në 21:59 nga D.R. | 67 i lexuar Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari Edi Rama në ...

KOMENT/ Hera e dytë e Ben Blushit

Albeu.com - 09.03.2016

Ben Blushi ka bërë një levizje konkrete sot në drejtim të asaj që ai e quan demokratizim të Partisë Socialiste duke tubuar rreth vetes dy deputetë dhe disa eksponentë të tjerë të kësaj partie, të ...

Balla: Unë e dua Shqipërinë, Blushi do një karrige

LajmiFundit - 09.03.2016

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar rreth deklaratës që mediat i kishin atribuar në Asamblenë e PS se me shume donte Partine se Qeverine. Në një postim në faqen e tij zyrtare, Balla nenvizon ...

Berisha: Rama monstër politike, ka frikë nga votat e PS

Almakos - 09.03.2016

Pas Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste në Tiranës, ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në një status në profilin e tij në “Facebook”. Berisha ka deklaruar se kryeministri Rama po vepron ...

Dako: Berisha burrë shteti, Blushi si Duma

Albeu.com - 09.03.2016

Mbledhja e sotme e Asamblesë së Partisë Socialiste mesa duket pati shumë të fshehta, që po dalin në dritë nga pak. Një nga më kritikët e Blushit në takimin e sotëm çuditërisht ka qenë kryetari i ...

Miratohet projekt-statuti i PS, Rama: Vazhdimin e mandatit tim ta vendosë anëtarësia me Referendum

BalkanWeb - 09.03.2016

*Rama propozon referendum për mandatin e kryetarit dhe një ‘Mea Culpa’ *Rama: Kriminelët në Kuvend imagjinarë. Dënoj fishkëllimat *Rama: Nuk e bëra dot mirë detyrën si kryetar i PS, se i duhesha ...

Kreshnik Spahiu zbardh skenarin e kafes me Blushin: Edi Rama priste radhën të ulej me mua

BalkanWeb - 09.03.2016

TIRANE -Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka sqaruar dje takimin me Ben Blushin, takim i cili u lexua si një aleancë e re kundër Edi Ramës.

Debati i plotë i sherrit Rama-Blushi sipas PS

Telegrafi - 09.03.2016

​Zbardhet debati pa media në grupin e PS-së, ku dje u përplasën përballë Rama me Blushin. Blushi ka akuzuar kryesocialistin se është ai që i nxit linçime të deputetëve që mendojnë ndryshe, apo që ...

Rama-Blushit: Gjuhën e ke më të gjatë se shikimin

Mapo - 09.03.2016

Rama-Blushit: Gjuhën e ke më të gjatë se shikimin Postuar më: 09 Mars 2016 13:14 Paraditen e kësaj të mërkure u mblodh Asambleja e Partisë Socialiste, në prag të Kongresit që do të mbahet më vonë ...

Ben Blushi: Mes PS dhe Shqipërisë, zgjedh vendin! Statusi i partisë, një makinë që s’ka timon

Botasot - 09.03.2016

Deputeti Ben Blushi ka mbajtur fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, ndërsa Kryeministri Edi Rama nuk ka qenë i pranishëm. Pas kritikave të bëra nga deputetët Arta Dade dhe ...

Rama çmonton “alibinë e statutit”: Referendum për mua nga socialistët

Mapo - 09.03.2016

Rama çmonton “alibinë e statutit”: Referendum për mua nga socialistët Postuar më: 09 Mars 2016 15:14 Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari Edi Rama në fjalimin e mbajtur u është ...

Ben Blushi: Referendumi? Marrëzi e Ramës, do të hyjë në zgjedhje pa kandidat

Ora news - 09.03.2016

Deputeti Ben Blushi flet jashtë Asamblesë Kombëtare, thotë se kërkesa për referendum është marrëzia e një njeriu që do të shkojë në zgjedhje pa kandidat.

Referendum për kreun e PS-së, Blushi: Rama do zgjedhje pa garë

Mapo - 09.03.2016

Referendum për kreun e PS-së, Blushi: Rama do zgjedhje pa garë Postuar më: 09 Mars 2016 15:59 Deputeti Ben Blushi e ka cilësuar si marrëzi propozimin e Edi Ramës për referendum për mandatin e ...

Blushi: Propozimi për referendum në PS, marrëzia e Edi Ramës

Botasot - 09.03.2016

Marrëzi e ka cilësuar deputeti Ben Blushi, propozimin e kreut socialist Edi Rama, për të shkuar në një referendum të anëtarësisë së PS-së, për tu shprehur nëse në këtë parti duhet të ketë zgjedhje ...

Rama ofron referendum, Blushi e quan marrëzi

Koha.net - 09.03.2016

Ben Blushi e ka quajtur marrëzi propozimin e kreut të PS-së Edi Rama për një referendum për kryetarin. Duke folur për mediet, Blushi tha se kreu socialist dëshiron të shkojë në zgjedhje pa kandidat.

Ben Blushi për referendumin

ABC News - 09.03.2016

Deputeti i PS-së Ben Blushi e quajti një marrëzi, propozimin e Edi Ramës për referendum për mandatin e kryetarit të PS-së. Referendume bëhen për çështje, jo për njerëz- tha Blushi.

Rama: Referendum për mandatin tim

VOA - 09.03.2016

Mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste. Rama kritika deputetit Blushi dhe pranon: Statuti nuk është respektuar. Blushi: Idea e referenudmit një marrëzi.

Asambleja e PS mbyll punimet pas 6 orësh. Rama: Referendum për mandatin tim

Ora news - 09.03.2016

Ka përfunduar pas 6 orësh Asambleja e PS-së. Kryeministri Edi Rama çoi në një kthesë të papritur gjithë debatin nëse do të ketë ose jo një votim për kryetarin nga anëtarësia, kur i kërkoi asaj të ...

Kush tha se Shqipëria duhet më shumë se partia?!

Telegrafi - 09.03.2016

Teksa deputeti kritik brenda Partisë Socialiste, Ben Blushi, zgjedh interesat e Shqipërisë përpara atyre të partisë, kolegët e tij, Taulant Balla dhe Pandeli Majko, mendojnë krejt të kundërtën.

Rama: Referendum për mandatin tim si kryetar

ABC News - 09.03.2016

Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, Edi Rama ka kërkuar mbajtjen e një referendumi përsa i përket mandatit të tij si kryetar i partisë. Propozimi i tij është cilësuar si barsaletë nga sfidanti Ben ...

Debatet në Asamble, Vangjush Dako kërkoi përjashtimin e Ben Blushit

Panorama - 09.03.2016

Ka patur debate të nxehta brenda Asamblesë Kombëtare të PS-së, që zhvilloi ditën e sotme një mbledhje me dyer të mbyllura. Vangjush Dako, kreu i Bashkisë së Durrësit, kërkoi në një farë mënyrë ...

Berisha: Rama i përjetshëm si kreu i PS, statutin se zbaton se ‘fajin e ka Saliu’

BalkanWeb - 09.03.2016

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar pasardhësin e tij, Edi Rama se po ndjek të njëjtën rrugë si diktatori Enver Hoxha për referendumin brenda Partisë Socialiste për të vendosur mbi fatin ...

Mimoza Hafizi: Pas incidentit të Elbasanit ndjehem e rrezikuar

Mapo - 09.03.2016

Mimoza Hafizi: Pas incidentit të Elbasanit ndjehem e rrezikuar Postuar më: 09 Mars 2016 21:26 Deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka qenë kritike edhe sot në fjalën e saj në mbledhjen e Asamblesë së ...

Balla: Blushi thotë dua Shqipërinë, në fakt më shumë do një karrige

Panorama - 09.03.2016

Sekretar i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka sqaruar kundërvënien e tij mbi deklaratën e Ben Blushit në Asamblenë Kombëtare të PS-së se mes partisë dhe Shqipërisë zgjedh këtë ...

Balla: Blushi thotë se do Shqipërinë, por në fakt do një karrige

Ora news - 09.03.2016

Deputeti Taulant Balla ka komentuar punimet e Asamblesë Kombëtare. Në rrjetin social Fb, ai e konsideron si Asamblenë si të frytshëm. Duke komentuar deklaratën e deputetit socialist Ben Blushi, Balla ...

Basha, me Blushin. Kreu i PD-së godet deklaratat e kreut të PS-së

Mapo - 09.03.2016

Basha, me Blushin. Kreu i PD-së godet deklaratat e kreut të PS-së Postuar më: 09 Mars 2016 21:43 “Të votohesh dhe të votosh me parimin “një anëtar, një votë“, është të luftosh për Shqipërinë ...

Berisha: Anëtarët e Asamblesë së PS-së të kastruar politikisht

Panorama - 09.03.2016

Ish-Kryemistri Sali Berisha duke komentuar diskutimet në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste shprehet se, Edi Rama po vepro njëlloj si Enver Hoxha duke sfiduar ligjet e partisë.

Balla: Blushi nuk do Shqipërinë, por karrigen

Mapo - 09.03.2016

Balla: Blushi nuk do Shqipërinë, por karrigen Postuar më: 09 Mars 2016 21:58 Nga Taulant Balla Sot zhvilluam nje mbledhje shume te frytshme te Asamblese Kombetare.

Dako i kërkoi Ramës përjashtimin e Ben Blushit nga partia

Mapo - 09.03.2016

Dako i kërkoi Ramës përjashtimin e Ben Blushit nga partia Postuar më: 09 Mars 2016 22:32 Ka patur debate të nxehta brenda Asamblesë Kombëtare të PS­së, që zhvilloi ditën e sotme një mbledhje me dyer ...

Rama replikon me Blushin: Përgojues që mllefin e ka më të madh se turpin dhe gjuhën më të gjatë se shikimin

Gazeta Tema - 09.03.2016

Paraditen e kësaj të mërkure është Asambleja e Partisë Socialiste, në prag të Kongresit që do të mbahet më vonë gjatë marsit. Në fjalën e tij, kryetari Edi Rama ka deklaruar se, PS ka arritur ...

Rama: Referendum për mandatin tim

Vision Plus - 09.03.2016

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka zgjedhur asamblenë e partisë per t’i dhe përgjigje te gjithë kritikeve qe e kane akuzuar për shkelje te statutit.

Blushi kundër Ramës, debati për statutin

Vision Plus - 09.03.2016

Ishte pranvera e vitit 2015, pak muaj para zgjedhjeve lokale, kur nisi debati i brendshëm ne Partine Socialiste. Përmes nje shkrimi deputeti Ben Blushi artikuloi ate qe e quajti vdekje te Rilindjes.

Blushi, fjalim në “shkretëtirë”

Gazeta Tema - 09.03.2016

Ben Blushi ka mbajtur një fjalim në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialistë por shumë prej krerëve të PS janë larguar nga salla kur ai ka nisur të flasë.

Rama sfidon Blushin, propozon referendum në PS

Gazeta Tema - 09.03.2016

Sfidë kundërshtarit për shkeljet në statut. Edi Rama propozoi sot referendum në anëtarësinë e partisë për ti dhënë një herë e mirë përgjgije kundërshtarit të tij Blushi, për zgjedhjet në PS.

Blushi: Idea e Ramës për të shkuar në refendum është marrëzi

Gazeta Tema - 09.03.2016

Ben Blushi e ka quajtur marrëzi propozimin e kreut të PS-së Edi Rama për një referendum për kryetarin. Duke folur për mediat, Blushi tha se kreu socialist dëshiron të shkojë në zgjedhje pa kandidat ...

Fundi i kauzës fallco dhe beteja reale e Blushit

Gazeta Tema - 09.03.2016

Mero Baze I gjendur para një beteje që nuk e priste, rreth neglizhimit të tij për të zbatuar formalisht statutin e Partisë Socialiste për zgjedhjen e kryetarit, Edi Rama ka propozuar mbajtjen e një ...

Balla: Unë e dua Shqipërinë dhe nuk prita mbledhjen e asamblesë për ta thënë këtë

Gazeta Tema - 09.03.2016

Deputeti Taulant Balla ka hedhur poshtë spekullimet rreth deklaratës sëmtij në Asamblenë e PS. Në një postim të tij ai tjotë se “sot zhvilluam nje mbledhje shume te frytshme te Asamblese Kombetare.

Hafizi – Edi Ramës: Miku im nuk ta fal. Kam frikë dhe kjo më trishton!

Tetova Sot - 09.03.2016

Incidenti me Ben Blushin në Elbasan, e ka frikësuar deputeten Mimoza Hafizi, aq thotë se do ta mendojë pjesëmarrjen e saj në aktivitetet publike të Partisë Socialiste, nëse kryetari Ram nuk kërkon ...

Vangjush Dako kërkon atë që Rama nuk guxoi ta thotë publikisht

Tetova Sot - 09.03.2016

Kryesocialisti Edi Rama foli me tone të ashpra sot në Asamblenë e Partisë Socialiste ndaj kritikut brenda partisë së tij, Ben Blushit, edhe pse në asnjë rast nuk e përmendi emrin e tij në mënyrë të ...

Sherr në PS, të gjithë kundër të gjithëve! Pjerin Ndreu sulmon Kokëdhimën

LajmiFundit - 08.03.2016

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS, përveç debateve mes Ramës dhe Blushit, kanë ndërhyrë edhe disa deputetë. Një nga këta ka qenë edhe deputeti Pjerin Ndreu, i cili pasi ka dhënë ...

Çfarë nuk u dëgjua, zbardhet sherri 20 minuta pa media i Ramës me Blushin

SOT - 08.03.2016

Postuar: 08/03/2016 - 10:00 Zbardhet debati pa media në grupin e PS-së, ku dje u përplasën përballë Rama me Blushin. Blushi ka akuzuar kryesocialistin se është ai që i nxit linçime të deputetëve që ...

Përplasja Rama-Blushi, siç nuk e keni parë asnjëherë (Video)

Ina - 08.03.2016

Edi Rama dhe Ben Blushi janë kokë më kokë me njëri tjetrin në skenën politike të së majtës. Një Shqipëri që po tkurret sipas Blushit dhe një Shqipëri që përjeton reformat, sipas Ramës.

Plas sherri brenda PS, ja replikat e forta Rama-Blushi

Albeu.com - 08.03.2016

Debati mes Ramës dhe Blushit në mbledhjen e grupit, dje ka degjeneruar në një sherr të mirëfilltë. Deputeti "rebel" ka akuzuar kryetarin e PS-së, se organizoi incidentin e Elbasanit, e nga ana ...

Momentet pikante nga sherri në PS, Blushi-Kodhelit: Mimi, ik shit ndonjë avion!

LajmiFundit - 08.03.2016

Tension dhe batuta ka pasur mes deputetëve, ministrave dhe vetë rebelit Ben Blushi në mbldhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste. Citynews ka mundur të siguroje disa nga këto debate dhe ...

Debati i plotë i sherrit Rama-Blushi sipas PS

Zhurnal - 08.03.2016

Debati i plotë i sherrit Rama-Blushi sipas PS Publikuar 08.03.2016 në 11:59 nga Xh.I. | 67 i lexuar Tiranë, 8 mars - Zbardhet debati pa media në grupin e PS-së, ku dje u përplasën përballë Rama me ...

Blushi i plas bombën Ramës: T’i dinë socialistët pazaret e tua me Berishën siç t’i di unë, të kishin larguar me kohë ...

SOT - 08.03.2016

Postuar: 08/03/2016 - 16:23 Ndryshe nga çdo herë tjetër, përplasja mes deputetit rebel Ben Blushi dhe kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama ka marrë përmasa të frikshme ditën e djeshme në selinë rozë.

"Rikthehet" Nano! Komentuesit i përgjërohen: Ejani në politikë, Blushi po shtypet nga lideri që e krijuat ju, ...

SOT - 08.03.2016

Postuar: 08/03/2016 - 22:51 Fatos Nano e ka mohuar që të ketë një profil në Facebook, megjithatë një faqe që publikon shpesh foto të tijat të kohëve të fundit merr reagime të jashtëzakonshme dhe ...

Debati i plotë në mbledhjen e PS. Rama rrëzon gotën: Vagabond. Blushi: Ti nuk ke burrëri as deri te taka e këpucës

BalkanWeb - 08.03.2016

Nga: Darina Tanushi* TIRANE- Kryeministri Edi Rama dhe deputeti kritik, Ben Blushi u përplasën shumë ashpër dje, në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë Socialiste.

Akuzat, Rama sfidon Blushin

Botasot - 08.03.2016

Mbledhja e radhës e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ashtu siç pritej, nuk kaloi pa debate dhe kjo për shkak të ngjarjes së pak ditëve më parë në qytetin e Elbasanit.

Incidenti/ Përplasja me Blushin, Rama shtyn gotën e ujit. Deputeti: Je me çrregullime

Panorama - 08.03.2016

Mbledhja e Grupit Parlamentar socialist u kthye dje në përplasjen e parë direkte ballë për ballë mes kryetarit të PS-së, Edi Rama, dhe deputetit Ben Blushi.

Debati i plotë/ Zbardhet sherri 20 minuta pa media i Ramës me Blushin

Panorama - 08.03.2016

Zbardhet debati pa media në grupin e PS-së, ku dje u përplasën përballë Rama me Blushin. Blushi ka akuzuar kryesocialistin se është ai që i nxit linçime të deputetëve që mendojnë ndryshe, apo që ...

Rama-Blushi degradon në sherr, ja replikat e plota

Mapo - 08.03.2016

Rama-Blushi degradon në sherr, ja replikat e plota Postuar më: 08 Mars 2016 09:48 Ka degjeneruar në një sherr të mirëfilltë debati mes Ramës dhe Blushit në mbledhjen e grupit.

“Ti na sulmon me fjalë, ne me grushta”

Mapo - 08.03.2016

“Ti na sulmon me fjalë, ne me grushta” Postuar më: 08 Mars 2016 10:15 Debatin e ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Ben Blushi e kanë pranuar pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD ...

Blushi nxeh gjakrat, debatet e plota me dyer të mbyllura

Shqiptarja - 08.03.2016

TIRANË - Mbledhja e djeshme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka qenë më e tensionuar se ç’pritej. Shqiptarja.com zbardh debatin e plotë në mbledhjen me dyer të mbyllura.

Shpërthen Rama! Flakërin gotën në mes të mbledhjes

Durres Lajm - 08.03.2016

Zbardhen detaje të reja nga mbledhja e grupit parlamentar të PS-së. Tre burime të pavarura nga njëri-tjetri i thanë “Opinion.al “se momenti më kulmor i mbledhjes së grupit ka qenë kur Kryetari i ...

“E vetmja rrugë e Blushit, të iki nga PS dhe të përveshë mëngët për krijimin e një tjetër partie”

Gazeta Tema - 08.03.2016

Dritan Hila thotë se Ben Blushi nuk ka asnjë mundësi të fitojë përballë Ramës, edhe nëse ky i fundit nuk do të marrë pjesë fare në fushatë. Ndaj, sipas tij, beteja ndaj Blushit duket e pakuptimtë.

FOTOT/ Blushi, Spahiu, Berisha: Çfarë i bën bashkë ata

Gazeta Tema - 08.03.2016

Në PS Ben Blushin e akuzojnë se po flet me gjuhën e Berishës, që njësoj si ky i fundit, kërkon rrëzimin e Ramës. Dhe, në rrjetet sociale kanë nisur të qarkullojnë meme të ndryshme.

UKT, Braçe: I papranueshëm sulmi i Kokëdhimës ndaj Veliajt

Shqiptarja - 08.03.2016

TIRANE - Të papranueshëm e ka vlerësuar Erion Braçe sulmin e gazetës së deputetit Koço Kokëdhima ndaj kryetarit të bashkisë Erion Veliaj, sulm i cili u bë hapur përmes "Shekullit" menjëherë pas ...

INTERVISTA/ Braçe: Rama i dha dorën Ben Blushit para incidentit, për t’i dhënë një mesazh turmës

Gazeta Tema - 08.03.2016

Pak para nisjes të takimit në Elbasan për anëtarësimet e reja në PS, kryeministri Edi Rama i ka dhënë dorën deputetit Ben Blushi, për t’i dhënë mesazhin sallës që kundërshtoi prezencën e socialistit, ...

Ku ka të drejt Blushi!

Gazeta Tema - 08.03.2016

Mero Baze Kakofonia e krijuar rreth debatit Blushit në Partinë Socialiste ka prodhuar një pamje tjetër jopolitike të fushatës së tij, e cilanë fakt ka disa vlera politike.

Mbështetësit e Blushit kërkojnë mbledhje grupi pas dhunës në Elbasan, Ruçi dhe deputetët kontestojnë zgjedhjet e ...

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 07:44 Mësymja kolektive ndaj deputetit Ben Blushi në Elbasan, me miratimin në heshtje të Edi Ramës, duket se do të ketë një kosto të shumëfishtë për Partinë Socialiste, ndoshta ...

Ben Blushi: Ilir Metën e kam pas shokë klase, kisha zënka me të, nuk isha djalë i urtë në atë kohë

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 10:33 Deputeti i PS Ben Blushi ka rrëfyer momente nga jeta e tij që në vegjëli, kur ishte në shkollën 8-vjeçare, në gjimnaz e më tej.

Një tjetër përballje Rama-Blushi në mbledhjen e grupit?

Albeu.com - 07.03.2016

Pas përballjes në Elbasan, ku kryeministri Rama shmangu median dhe për ti dhënë fjalën deputetit Blushi , e ku ky i fundit tha se në parti ka banditë, sot me shumë gjasa përflitet për një tjetër ...

Rrëfehet Blushi: Kam qenë shok gjimnazi me Ilir Metën, kishim zënka

LajmiFundit - 07.03.2016

Deputeti i PS, Ben Blushi, duket se është bërë nostalgjik teksa ka rikthyer në mendje të kaluarën e tij. Duke folur për TV Scan, Blushi ka rikthyer në kujtesë momentet nga jeta e tij në vegjëli, kur ...

Blushi dhe Meta shok gjimnazi, ja raportet mes palëve

Albeu.com - 07.03.2016

Njohja mes Metës dhe Blushit ka qënë shumë e hershme, kjo që në shkollën e mesme. Pasioni mbi politikën i ka ndjekur këmba-dorazi të dy hap pas hapi, duke qënë edhe pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.

Blushi armik berishist, Sandri mik socialist, ndryshuan kohët

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 13:21 Nga Haz Kamberi Kush mbështet Ramën është majtas, kush mbështet Blushin është djathtas. Ky është definicioni mediatik e shpëlarësve të qeverisë, ku klientët mediatikë të ...

Përfundon mbledhja e grupit të PS, Blushi:Njerëzit po nxiten për të kundërshtuar me dhunë

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 14:26 Deputeti Ben Blushi pas mbledhjes së grupit të PS, tha për mediat se në këtë mbledhje është four për ngjarjet në parti dhe për atë që ndodhi në Elbasan.

Ofendime dhe debate të ashpra mes Edi Ramës dhe Ben Blushit

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 14:51 Me debate të ashpra është shoqëruar mbledhja e grupit të Partisë Socialiste, mes deputetit Ben Blushi dhe kryetarit të PS Edi Rama.

Erjon Braçen e shastis Ben Blushi, po pse vallë?

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 15:01 Erjon Braçen, deputetin socialist, e shastis kolegu i tij Ben Blushi. Në një status të shkurtër, Braçe ka shpjeguar edhe arsyen pse pavarësisht se nuk e ka përmendur me ...

Blushi tregon të vërtetën e fotos me Kreshnik Spahiun, a çon në ndonjë konkluzion politik?

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 15:32 Deputeti socialist, Ben Blushi ka reaguar sot në lidhje me foton e publikuar, ku ai shfaqej pranë kreut të Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu.

Ja debati: Incidenti i Elbasanit provokon tension në grupin e PS

Ina - 07.03.2016

Incidenti në takimin e Partisë Socialiste të Elbasanit ka provokuar tension edhe në mbledhjen e radhës së Grupit Parlamentar të PS. Deputeti Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, deklaroi të ...

Blushi: Ngjarja e Elbasanit e ka burimin në selinë e PS

LajmiFundit - 07.03.2016

Deputet i Partisë Socialiste Ben Blushi, deklaroi sot pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, se ngjarja e Elbasanit e ka burimin pikërisht nga selia e partisë në të cilën bën pjesë.

Urimi i veçantë i 7 Marsit, Ndocaj: Një Komb pa arsim, i destinuar të zhduket! Ja fotoja "thumbuese"

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 16:01 Një urim mjaft i veçantë për festën e 7 Marsit ka ardhur nga deputeti Eduart Ndocaj. Ky i fundit nuk ka nguruar ta përziej paksa urimin e tij me thumba ndaj qeverisë.

Rama shan Blushin: Vagabond, kush janë kriminelët? Blushi: Arben Ndoka

Albeu.com - 07.03.2016

Pas një situate të nderë që ka filluar ditë më parë, sot ka vijuar pjesa e dytë e sherreve mes Ramës e Blushit. Mes tyre nuk janë kursyer fyrjet ne mbledhjen e grupit parlamentar.

Balla paralajmëron përjashtimin e Blushit nga PS

Albeu.com - 07.03.2016

Pas debateve dhe ofendimeve të Ben Blushit me kryetarin e grupit të PS, Edi Rama, nënkryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla , ka paralajmëruar përjashtimin e deputetit Ben ...

Blushi: Ngjarja e Elbasanit e ka burimin nga selia e PS-së

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Mblidhet grupi i PS, Blushi “rebelohet” sërish: Të çlirojmë partinë nga diktati Rama ia kthen Blushit: Kritikat na vijnë nga sehirxhinjtë Blushi: Albin Kurti është martir, jo ...

Zbardhet debati në mbledhjen e PS-së, Rama-Blushit: Vagabond, shpifës i paturp

LajmiFundit - 07.03.2016

Janë zbardhur një pjesë e debateve në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste mes kryetarit Edi Rama dhe deputetit Ben Blushi. Në mbledhjen me dyer të mbyllura, Blushi dhe Rama debatuan ...

Përplasje direkte Blushi-Balla-Rama në grupin e PS, ja debati

LajmiFundit - 07.03.2016

Situatë e tensionuar në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. Kryeministri Edi Rama dhe kundërshtari i tij brenda PS Ben Blushi, kanë debatuar ashpër.

Blushi përplaset me Ramën, debate në grup për incidentin e Elbasanit

Top Channel - 07.03.2016

Incidenti në Elbasan me deputetin Ben Blushi ka prodhuar debate në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. Deputeti Blushi u ka shpalosur kolegëve versionin e tij të ngjarjes, i cili citohet të ...

Ja debati i ashpër mes Ramës dhe Blushit

Albeu.com - 07.03.2016

Ditën e sotme ka patur debate të ashpra kur u mblodh Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste me dyer të mbyllura. Mbledhja ka qenë tepër e tensionuar sidomos mes Ramës dhe deputetit rebel Ben Blushi .

Rama-Blushi 20 minuta "luftë" në grupin e PS, zbardhen debatet e plota, ja çfarë u tha në mbledhjen me dyer ...

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 19:01 Ka patur debate të ashpra ditën e sotme, kur u mblodh Grupi Parlamentar i PS-së, me dyer të mbyllura. Mbledhja u shoqërua me tensione, mes deputetit kontrovers, Ben Blushi ...

Mark Marku: Ajo që i ndodhi Blushit në Elbasan, i ndodhi Dritëro Agollit në ’91, por deputetin se lanë të fliste! ...

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 20:26 Liderët dhe sjellja e tyre brenda dhe jashtë partisë kanë qenë temat që u diskutuan në emisionin “Zululand” të gazetarit Mustafa Nano.

“Ben Blushi u dhunua fizikisht në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS”

LajmiFundit - 07.03.2016

Deputeti “kaubojs” ka hedhur dritë mbi diskutimet që u bënë me dyer të mbyllura në Grupin Parlamentar të PS-së, ku pati një përplasje mes rivalëve Rama dhe Ben Blushi.

Ndocaj: Vazhdon sulmi i pamëshirshëm kundër Blushit! Jam i shqetësuar dhe i trishtuar, ja pse e sulmojnë!

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 21:08 Nga Eduart Ndocaj Jam shumë i shqetësuar për gjendjen në PS. Ajo është e trishtueshme, dhunshme e pamëshirshme dhe egër. Vazhdon sulmi i pamëshirshëm kundër Blushit.

KOMENT/ Frika më e madhe e Ramës dhe Veliajt

Albeu.com - 07.03.2016

Dy ndër njerëzit më të pushtetshëm aktualisht në Shqipëri, Edi Rama dhe Erion Veliaj janë duke i përballuar me mjaft nervozizëm sfidat që u kanë dalë përpara sëfundmi.

A është ky engjëlli mbrojtës i Edi Ramës

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 22:06 Ditën e djeshme i vetmi engjëll mbrojtës i Edi Ramës ishte Taulant Balla. Bilbili gjyzar që i këndonte këngët xhaxhit Enver, sot po i këndon bejte xhaxhi Edit nëpër ...

Video “Stop”/ Ja përplasja Rama-Blushi siç nuk e keni parë asnjëherë

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 22:15 Edi Rama dhe Ben Blushi janë kokë më kokë me njëri tjetrin në skenën politike të së majtës. Një Shqipëri që po tkurret sipas Blushit dhe një Shqipëri që përjeton reformat, ...

Tjetër përçarje në PS, Ndreu sulmon Ramën: Ngjarja e Elbasanit nuk na nderon. Turp! Kjo rrugë na çon te Berisha

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 22:47 Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, nuk i ka kursyer rezervat në grupin e Partisë Socialiste mesditën e sotme. Mësohet se në mbledhjen me dyer të mbyllura, ai i ka kërkuar ...

“Derby” Rama-Blushi; kryeministri: Je shpifës. Deputeti: Je demode

Zhurnal - 07.03.2016

“Derby” Rama-Blushi; kryeministri: Je shpifës. Deputeti: Je demode Publikuar 07.03.2016 në 22:49 nga D.R. | 80 i lexuar Duke i dhënë përgjigje Arta Dades dhe Mimoza Hafizit për incidentin e ...

Ja çfarë mendon Artur Zheji për Ben Blushin (VIDEO)

Albeu.com - 07.03.2016

Analisti politik Artur Zheji ka komentuar debatin mes Ben Blushit dhe Edi Ramës. Sipas tij, debati mes kryeministrit piktor dhe Blushit shkrimtar është luftë e brendshme brenda Partisë Socialiste.

Ndocaj mbron Blushin, kritikon Ramën me foton e bunkerit

LajmiFundit - 07.03.2016

Nje status i gjate ne mbrojtje te Ben Blushit, duke kritikuar kryeministrin Rama, shoqeruar me nje foto te bunkerit te ngritur prane Ministrise se Brendshme.

Zheji: Lufta Blushi-Rama, luftë interesash

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 23:19 Një përplasje jo thjesht midis një piktori kryeministri dhe një deputeti shkrimtar, ku njëri përpiqet të ruajë postin e kryetarit të Partisë Socialiste dhe i dyti për ta ...

Berisha: Rama po e kthen PS-në në parti terroriste

Albeu.com - 07.03.2016

Sali Berisha ka reaguar lidhur me debatin për kreun e PS-së, ku Rama dhe Blushi kanë kohë që replikojnë me njëri-tjetrin. Për ish-kryeministrin, Rama po e kthen PS-në në partinë e origjinës.

Andrea Stefani: Blushit nuk i intereson demokracia në PS (VIDEO)

Albeu.com - 07.03.2016

Andrea Stefani mendon se tezat e Ben Blushit nuk janë të vlefshme aq sa ai të mund të zërë vendin e Ramës. Ai thotë se Ben Blushit nuk i intereson shumë demokracia e brendshme.

Turma mund ta digjte librin “Kandidati” të Ben Blushit

Mapo - 07.03.2016

Turma mund ta digjte librin “Kandidati” të Ben Blushit Postuar më: 07 Mars 2016 09:37 Nga Fitim Zekthi Ben Blushi ka shkruar shumë libra, shumica fiction , të cilët kanë shkaktuar debate, diskutime, ...

Ben Blushi: Me Ilir Metën kam qenë shok gjimnazi, nuk isha djalë i urtë në atë kohë

Botasot - 07.03.2016

Deputeti i PS Ben Blushi ka rrëfyer momente nga jeta e tij që në vegjëli, kur ishte në shkollën 8-vjeçare, në gjimnaz e më tej. Në një intervistë për TV Scan, Blushi tregon se në gjimnaz ka qenë shok ...

Blushi sqaron takimin me Spahiun, e sulmojnë për makinën Touareg

Mapo - 07.03.2016

Blushi sqaron takimin me Spahiun, e sulmojnë për makinën Touareg Postuar më: 07 Mars 2016 14:41 Mediat e majta kanë nisur sulmin ndaj deputetit socialist, Ben Blushi.

Incidenti me Blushin në Elbasan, diskutohet në mbledhjen e grupit të PS

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANË- Rreth orës 13:00 ka nisur mbledhja e Grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Mësohet se në tryezën e mbledhjes ndodhen edhe dokumentet e Asamblesë së 9 Marsit.

Mblidhet grupi i PS-së, diskutohet incidenti me Blushin

Botasot - 07.03.2016

Ka nisur sot rreth orës 13:00 mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste. Në tryezën e mbledhjes ndodhen dokumentet e Asamblesë së 9 marsit. Mësohet se një prej çështjeve të shtruara për ...

Pas incidentit të Elbasanit

ABC News - 07.03.2016

Grupi parlamentar i Partise Socialiste zhvilloi diten e sotme per me shume se 1 ore mbledhjen e perjavshme, e cila u shoqerua me debate, lidhur me incidentin ne Elbasan.

Blushi: Në Elbasan pati dhunë, PS të distancohet. Urrejtjen e nxit Rama

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANË- Deputeti Ben Blushi deklaroi se në mbledhjen e grupit Parlamentar të PS-së u diskutua edhe për incidentin e Elbasanit, ndërsa ai ka shprehur edhe me dyer të mbyllura mendimin se gjithçka ...

Blushi: Fotoja me Spahiun e bërë 1 muaj më parë, nuk çon në asnjë konkluzion politik

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANË- Deputeti socialist, Ben Blushi ka reaguar sot në lidhje me foton e publikuar nga Balkanweb, ku ai shfaqej pranë kreut të Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu.

Blushi flet pas mbledhjes së grupit: Incidenti i Elbasanit e ka burimin në selinë e PS

Panorama - 07.03.2016

Incidenti i Elbasanit, për kritikun e ashpër të Ramës, deputetin Ben Blushi, e ka burimin pikërisht në selinë e PS. Duke folur pas mbledhjes së grupit të PS, ku mes të tjerash pati debat pikërisht ...

Blushi: Ngjarja e Elbasanit e ka burimin nga selia e PS-së

Koha.net - 07.03.2016

Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, deklaroi të hënën, menjëherë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, se ngjarja e Elbasanit e ka burimin pikërisht nga selia e partisë në të cilën bën ...

Blushi: Në Elbasan pati dhunë, PS të distancohet. Balla: Situatën e acarove ti!

BalkanWeb - 07.03.2016

Zbardhen debatet ne mbledhjen me dyer te mbyllura te PS TIRANË- Deputeti Ben Blushi deklaroi se në mbledhjen e grupit Parlamentar të PS-së u diskutua edhe për incidentin e Elbasanit, ndërsa ai ka ...

Ja debati: Incidenti i Elbasanit provokon tension në grupin e PS

Mapo - 07.03.2016

Ja debati: Incidenti i Elbasanit provokon tension në grupin e PS Postuar më: 07 Mars 2016 14:51 Incidenti në takimin e Partisë Socialiste të Elbasanit ka provokuar tension edhe në mbledhjen e radhës ...

Debatet në grupin e PS/ Do përjashtohet Blushi nga partia? Ja si përgjigjet Balla

Panorama - 07.03.2016

Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla i është përgjigjur akuzave dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi, pas mbledhjes me dyer të mbyllura të grupit parlamentar socialist.

Debatet në Grupin e PS, Rama-Blushit: Vagabond, shpifës racional. Thuaj emrat e deputetëve të inkriminuar. Reagimet pas ...

Botasot - 07.03.2016

Grupi Parlamentar socialist është përfshirë nga debatet e forta, që kanë shkuar deri në fyerje, në lidhje me incidentin e Elbasanit ndaj deputetit Ben Blushi, por edhe mbi deklarimet e këtij të ...

Balla: Blushi në sintoni me PD-në

ABC News - 07.03.2016

Krejt ndryshe e shikon ngjarjen e Elbasanit, por edhe mbledhjen e sotme te grupit parlamentar nenkryetari I ketij grupi Taulant Balla. “Ajo që mori më shumë diskutim ishte shqetësimi lidhur me disa ...

Zbardhen debatet në Grupin e PS-së, Rama- Blushit: Je vagabond!

Mapo - 07.03.2016

Zbardhen debatet në Grupin e PS-së, Rama- Blushit: Je vagabond! Postuar më: 07 Mars 2016 16:09 Janë zbardhur një pjesë e debateve në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste mes kryetarit ...

Zbardhen debatet në Grupin e PS-së, Rama- Blushit: Je vagabond!

Botasot - 07.03.2016

Janë zbardhur një pjesë e debateve në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste mes kryetarit Edi Rama dhe deputetit Ben Blushi. Në mbledhjen me dyer të mbyllura, Blushi dhe Rama debatuan ...

Metamorfoza e Ramës: Çokollatat mësueseve, gotën e ujit Blushit

Mapo - 07.03.2016

Metamorfoza e Ramës: Çokollatat mësueseve, gotën e ujit Blushit Postuar më: 07 Mars 2016 18:16 Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në në gjimnazin “28 Nëntori” të Shkodrës për t’i përcjellë urimet të ...

Zbardhen debatet në grupin e PS-së, Rama -Blushit: Rugaç dhe shpifës!

Panorama - 07.03.2016

Ka patur debate të ashpra ditën e sotme, kur u mblodh Grupi Parlamentar i PS-së, me dyer të mbyllura. Mbledhja u shoqërua me tensione, mes deputetit kontrovers, Ben Blushi dhe kryetarit, Rama.

Blushi dhe Rama replika të ashpra në mbledhjen e grupit, Ndreu: Po riciklojmë Berishën

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE – Mbledhja e grupit parlamentar të PS-së është karakterizuar nga debate të ashpra. “Panorama” shkruan sot se mbledhja u shoqërua me tensione, mes deputetit kontrovers, Ben Blushi dhe kryetarit ...

Debatet në grupin e PS/ Ndreu: Të ndalen sulmet e një deputeti, botues gazete, ndaj Kryebashkiakut Veliaj

Botasot - 07.03.2016

Debati mes Kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Ben Blushi në mbledhjen e Grupit Parlamentar socialist nuk ishte i vetmi, pasi një tjetër ligjvënës socialist, Pjerin Ndreu, ka ngritur shqetësimin mbi ...

Gazetari pyetje Ramës për Tërmetin, Frrokun dhe Prengën

Mapo - 07.03.2016

Gazetari pyetje Ramës për Tërmetin, Frrokun dhe Prengën Postuar më: 07 Mars 2016 19:23 Gjatë debateve të sotme brenda grupit parlamentar të Partisë Socialiste, është raportuar se Edi Rama i është ...

Ndocaj nxjerr “horrllëqet” e mbledhjes: Blushi s’e bën për ego!

Mapo - 07.03.2016

Ndocaj nxjerr “horrllëqet” e mbledhjes: Blushi s’e bën për ego! Postuar më: 07 Mars 2016 19:34 Nga Eduart Ndocaj Blushi i sulmuar pa meshire!!! A ka vend per reflektim?! Jam shume i shqetesuar per ...

Lufta e brendshme, Ndreu-Ramës: Kokëdhima po sulmon Veliajn! Turp!

Mapo - 07.03.2016

Lufta e brendshme, Ndreu-Ramës: Kokëdhima po sulmon Veliajn! Turp! Postuar më: 07 Mars 2016 19:42 Deputeti Pjerin Ndreu nuk i ka kursyer rezervat në grupin e Partisë Socialiste mesditën e sotme.

“Ben Blushi u dhunua në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së”

Panorama - 07.03.2016

Deputeti më i ri i Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj ka zbuluar diskutimet me dyer të mbyllura në Grupin Parlamentar të PS-së, ku pati një përplasje mes Edi Ramës dhe Ben Blushit.

Eduard Ndocaj: “Stafi i Edi Ramës” më kërcënoi “Mos u kruaj në luftën Rama-Blushi. Mos u digj dhe ti”

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE- Deputeti Eduard Ndocaj ka marrë mesazhe kërcënuese në Facebook nga një adresë më emrin “Stafi i Edi Ramës”, fill pas leximit të një statusi të tij, në emisionin “Opinion”, ku parimisht Ndocaj ...

Edvin Kristaq Rama kthen Partine Socialiste ne origjinen e saj terroriste!

Mapo - 07.03.2016

Edvin Kristaq Rama kthen Partine Socialiste ne origjinen e saj terroriste! Postuar më: 07 Mars 2016 22:33 Nga Sali Berisha Te dashur miq, Partia Socialiste e Shqiperise, nen udheheqjen e Edvin ...

Përplasjet Rama-Blushi, siç nuk e keni parë ndonjëherë

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE- Kryeministri Edi Rama dhe deputeti kontrovers Ben Blushi kohët e fundit kanë pasur përplasje të shpeshta në distancë. Emisioni ‘Stop’ i ka risjellë këto debate e përplasje në disa video, ku ...

Hila skicon rrugën e Blushit dhe parashikon fundin e Ramës

Mapo - 07.03.2016

Hila skicon rrugën e Blushit dhe parashikon fundin e Ramës Postuar më: 07 Mars 2016 22:43 Nga Dritan Hila Sa ndodhi në sallën e Elbasanit, është vetëm maja e ajsbergut.

“Rama dhe narkotrafikanti ushtrojnë terror dhe kërcënojnë Ben Blushin”

Panorama - 07.03.2016

Deputeti i PD-së, Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për incidentin e Elbasanit, ku deputeti socialist, Ben Blushi u sulmua verbalisht dhe fizikisht nga socialistët.

“Tre deputetë gjetën të inkriminuarit në PS. Sot janë kundër Blushit”

Panorama - 07.03.2016

Analisti Afrim Krasniqi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka thënë ditën e sotme se kanë qenë katër deputetë, bashkë me Blushin që i kanë kërkuar Ramës që para zgjedhjeve që të mos kandidonte të ...

Berisha: Rama po e kthen PS-në në parti terroriste

Botasot - 07.03.2016

Sali Berisha ka reaguar lidhur me debatin për kreun e PS-së, ku Rama dhe Blushi kanë kohë që replikojnë me njëri-tjetrin. Për ish-kryeministrin, Rama po e kthen PS-në në partinë e origjinës.

Kush ka frikë nga Ben Blushi?

Durres Lajm - 07.03.2016

Blushi nuk ka frikë! Këtë gjë kam pasur rast ta verifikoj shumë herë këto 25 vjet. Mbase edhe më shpejt, që kur e kam njohur, thuajse ende fëmijë. Nuk është ndonjë veti e rrallë.

Përse u takua Blushi me Kreshnik Spahiun?

Gazeta Tema - 07.03.2016

Ka ngjallur shumë interes një takim i djeshëm i Ben Blushit me Kreshnik Spahiun, të cilin “Shekulli” e konsideron si kamikaz të Berishës. Vetë Blushi apo Spahiu, që nuk është se njihen për ndonjë ...

“Dita” i bën një profil Ben Blushit: Nga përgojimet për vajzën e Qazim Sejdinit, tek Tuaregu dhuratë nga një “klient i ...

Gazeta Tema - 07.03.2016

Gazeta “Dita” ka bërë një profil të Ben Blushit, pas debateve të shumta që ka shkaktuar ky i fundit kohët e fundit. “Nga përgojimet për vajzën e Qazim Sejdinit, tek Tuaregu dhuratë nga një prej atyre ...

Blushi: Ngjarja e Elbasanit e ka burimin nga selia e PS-së

Gazeta Tema - 07.03.2016

Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, deklaroi pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, se ngjarja e Elbasanit e ka burimin pikërisht nga selia e partisë në të cilën bën pjesë.

Incidenti në Elbasan, Rama  Blushit: Vagabond, shpifës

Shqiptarja - 07.03.2016

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste është zhvilluar me debate të nxehta ku pjesë kryesore ka qenë incidenti i Elbasanit në të cilin u përfshi deputeti Ben Blushi.

Ndreu-Ramës: Kokëdhima sulm Veliajt për drejtorin e UKT! Turp!

Shqiptarja - 07.03.2016

TIRANE - Deputeti Pjerin Ndreu nuk i ka kursyer rezervat në grupin e Partisë Socialiste mesditën e sotme. Shqiptarja.com ka mësuar se në mbledhjen me dyer të mbyllura, ai i ka kërkuar kryetarit Edi ...

DEBATET në grupin e PS/ Rama replikon me Blushin: Ke dy vjet që shpif kundër partisë dhe flet si Saliu. Ja e vërteta e ...

Gazeta Tema - 07.03.2016

TemA Mbledhja e grupit parlamentar të PS është përqnedruar mesditën e sotme tek ajo që ndodhi në Elbasan. Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer replica me Blushin, duke thënë se ai ka dy vjet që shpif ...

PS, tension në mbledhjen e grupit parlamentar, Rama përplaset me Blushin

Durres Lajm - 07.03.2016

Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste është përfshirë nga debate të nxehta ditën e sotme, ku sipas burimeve mediatike nuk kanë munguar përplasjet mes kryetarit Edi Rama dhe deputetit ...

Pjerin Ndreu: Blushit i është errësuar arsyeja nga ambicia për kryetar. Të patolerueshme sulmet e Kokëdhimës ndaj ...

Gazeta Tema - 07.03.2016

Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, ka thënë në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, se ngjarja e Elbasanit nuk e nderon këtë parti. Por, sipas tij, ambicia për kryetar ia ka errësuar arsyen dhe ...

Blushi: PS-ja të distancohet nga dhuna, po nxit urrejtje

Tetova Sot - 07.03.2016

Deputeti i PS-së Ben Blushi bëri një prononcim për mediat, menjëherë pas mbledhjes së Partisë Socialiste. “Sot pati një iniciative për të debatuar për atë çka ndodhi në Elbasan.

Rama përplaset me Blushin

Vision Plus - 07.03.2016

Situatë e tensionuar në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. Kryeministri Edi Rama dhe kundërshtari i tij brenda PS Ben Blushi, kanë debatuar ashpër.

Blushi: Incidenti i Elbasanit buron nga selia e PS

Gazeta Tema - 07.03.2016

Incidenti i Elbasanit e ka burimin në selinë e PS. Kështu u tha mediave deputeti socialist, Ben Blushi, menjëherë pas mbledhjes së grupit parlamentar.

Zululand/ Mark Marku: Ngjarja e Elbasanit vërteton se Blushi ka të drejte. Muç Nano: Rama më trembi me heshtjen

Gazeta Tema - 07.03.2016

Liderët dhe sjellja e tyre brenda dhe jashtë partisë kanë qenë temat që u diskutuan në emisionin “Zululand” të gazetarit Mustafa Nano. A duhet të jenë më të njëjtët politikanë që kanë 25 vite që po ...