TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthimet, antiterrori kalon në gatishmëri, ndërtohet identikiti i “tritolit”

BalkanWeb - 15.02.2015

TIRANE - Ndërtohet identikiti i personit që dyshohet se ka vendosur bombën në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm mëngjesin e së martës së kësaj jave.

Policia jashtë kontrollit, Tirana nga tritoli me gozhdë tek grabitjet e bankave, Rama këmbëngul në mbrojtjen e Falkones ...

SOT - 14.02.2015

Nuk ka kurrë krim të përsosur, por vetëm policë dhe ministër rendi të paaftë. Policia e Shtetit, nën drejtimin e dy personazheve të vetëshpallur si Falkone-Borselino, sot, ngjan me një qerre e viteve ...

Dritëhijet e shpërthimeve “terroriste” dhe vetëglorifikimi i Tahiri-Didi si Falkone-Borselinot e Tiranës

SOT - 13.02.2015

Shumë zhurmë, panik, xhama të thyer dhe shumë paradokse për asgjë. Shumë dritëhije, shou, alarme të rreme dhe spektakël me C4, tritol dhe mina me sahat, për të zbuluar dhe identifikuar një Xhovani ...

Alarm fals për bombë pranë “21 Dhjetorit”, kutia boshe në mes të rrugës tmerron ekspertët

SOT - 13.02.2015

Edhe dita e djeshme ka qenë një ditë e ngarkuar për policinë e kryeqytetit, e cila pas çaktivizimit herët në mëngjes të një bombe pranë gjimnazit “Petro Nini”, në orët e pasdites i është dashur të ...

Zbulohen pronarët e kartave të celularëve të shpërthimit në farmacinë e Tahirit

Albeu.com - 13.02.2015

Tashmë janë zbuluar pronarët e kartave të celularëve sa i takon shpërthimit në farmacinë e Bashkim Tahirit . Burime nga grupi hetimor thanë se njëri prej numrave i përket një nxënësi të vitit të ...

Shpërthimi në farmacinë e Tahirit, zbulohen pronarët e kartave të celularëve

ikub - 13.02.2015

Vetëm pak ditë pas shpërthimit me eksploziv në farmacinë e babait të Ministrit të Mbrojtjes, janë zbardhur dhe identitetet e personave në emër të të cilëve ishin regjistruar numrat e celularëve që u ...

Shpërthimet me tritol, zbulohen pronarët e nr të celularëve

Zhurnal - 13.02.2015

Një ditë para shpërthimit, atentatorët e farmacisë së Bashkim Tahirit dhe eksplozivit të vendosur në rrugën “Muhamet Gjollesha”, kanë bërë prova me numrat e telefonit, duke bërë thirrje në tre SIM ...

Shpërthimi në farmacinë e Bashkim Tahirit, zbulohen pronarët e kartave të celularëve

Panorama - 13.02.2015

“Panorama” zbardh sot detaje nga zbulimi i identitetit te dy personave në emër të të cilëve ishin regjistruar numrat e celularëve që aktivizuan shpërthimin në farmacinë e Bashkim Tahirit dhe të minës ...

Çiklisti i tritolit te farmacia e babait të Tahirit, i njëjti person i eksplozivit të djeshëm te “Petro Nini”?

Gazeta Tema - 13.02.2015

Pre tre ditësh në vend është rikthyer “epidemia” e tritolit. Mëngjesin e djeshëm u gjet një 1 kg lëndë eksplozive tritol, e mbushur me gozhdë dhe vida tek gjimnazi “Petro Nini Luarasi”.

Zbulohen pronarët e kartave të celularëve të shpërthimit në farmacinë e Tahirit

Tetova Sot - 13.02.2015

Tashmë janë zbuluar pronarët e kartave të celularëve sa i takon shpërthimit në farmacinë e Bashkim Tahirit. Burime ngagrupi hetimor thanë se njëri prej numrave i përket një nxënësi të vitit të tretë ...

LAJM I FUNDIT/ Arrestohet personi i dyshuar për shpërthimet në Tiranë

Gazeta Tema - 13.02.2015

Policia e Shtetit ka mundur të arrestojë një prej personave të dyshuar për vendosjen e bombave në Tiranë gjatë ditëve të fundit, ku pre e shpërthimeve u bë edhe farmacia e babait të ministrit të ...

Arrestohet personi i dyshuar për shpërthimet në Tiranë

Gazeta Dita - 13.02.2015

Policia e Shtetit ka mundur të arrestojë një prej personave të dyshuar për vendosjen e bombave në Tiranë gjatë ditëve të fundit, ku pre e shpërthimeve u bë edhe farmacia e babait të ministrit të ...

Zbardhet dëshmia e Bashkim Tahirit

Gazeta Start - 12.02.2015

Tiranë – Babai i ministrit të Brendshëm ka dëshmuar në prokurori në lidhje me shpërthimin në farmacinë e tij që është shkatërruar thuajse plotësisht. Bashkim Tahiri ka deklaruar përpara organeve të ...

Shpërthimet me tritol, zbardhen identitetet e pronarëve

Gazeta Start - 12.02.2015

Tiranë – Një ditë para shpërthimit, atentatorët e farmacisë së Bashkim Tahirit dhe eksplozivit të vendosur në rrugën “Muhamet Gjollesha”, kanë bërë prova me numrat e telefonit, duke bërë thirrje në ...

Eksplozivët tek farmacia e Tahirit dhe rruga “Muhamed Gjollesha” u vendosën nga i njëjti person, në dy telefonat ...

SOT - 12.02.2015

Shpërthimi i 400 gramëve tritol në farmacinë e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, është aktivizuar me celular që nga zona e Linzës. Mësohet se po nga i njëjti numër telefoni që ...

Babai i Tahirit: S'kam konflikte

Albeu.com - 12.02.2015

Bashkim Tahiri , pronari i farmacisë pranë QSUT, ka thënë se nuk ka pasur konflikte . "Panorama" bën me dije se ai është marrë në pyetje në polici pasditen e së martës, ku sipas procesverbalit të ...

Zbulohet atentatori i tritolit në Tiranë

Shqipmedia - 12.02.2015

Një person me kapuç në kokë dhe që lëviz me biçikletë dyshohet të jetë autori i tri shpërthimeve me eksploziv që ndodhën mëngjesin e së martës në kryeqytet.

Sulmoi me tritol familjen e Tahirit, zbardhet tërësisht fytyra e atentatorit, ja pamjet

SOT - 12.02.2015

Këto ditë, e gjitha vëmendja mediatike, por edhe ajo e autoriteteve policore, si dhe e publikut është foksuar tek atentatet që kanë ndodhur dy ditë më parë në kryeqytet, mes tyre, ajo e ndodhur në ...

Ja fytyra e atentatorit ndaj familjes së Tahirit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.02.2015

Ende mbetet i vështirë identifikimi i personit që vendosi eksplozivin . Policia vijon të jetë e angazhuar për zbulimin e identitetit të autorit si dhe vënien e tij në pranga.

Prokuroria për shpërthimet: Vetëm 2 ngjarje kanë lidhje me njëra tjetrën

Albeu.com - 12.02.2015

Vazhdojnë hetimet e tre shpërthimeve me tritol në Shqipëri ku një ndër to ishte dhe shpërthimi i farmacisë të babait të Ministrit të Brendshëm shqiptar Saimir Tahirit.

Eksplozivi në farmacinë e Bashkim Tahirit, autori erdhi nga Linza

BalkanWeb - 12.02.2015

Shpërthimi i 400 gramëve tritol në farmacinë e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, është aktivizuar me celular nga zona e Linzës. Po nga i njëjti numër telefoni që aktivizoi ...

Babai i ministrit Tahiri: Ia kam lënë drejtësisë, kur të mbarojë punë ajo, do flas unë

BalkanWeb - 12.02.2015

Nga: AURORA KOROMANI* TIRANE - Edhe pse 24 orët e fundit kanë qenë tronditëse për Bashkim Tahirin, ai nuk ka hezituar të kthehet në farmacinë e tij. I shoqëruar nga dy civilë, roje personale të ...

Babai i Tahirit dëshmon në Polici: S’kam konflikte

Panorama - 12.02.2015

DESHMIA/ Bashkim Tahiri, pronar i farmacisë pranë QSUT në Tiranë, ku u vendos një sasi prej 400 gramësh eksploziv, ka thënë se nuk ka pasur konflikte.

Babai i Saimir Tahirit dëshmon në polici: Nuk kam konflikte me askënd

ABC News - 12.02.2015

Bashkim Tahiri, babai i ministrit te Brendshem Saimir Tahiri eshte shprehur se nuk ka konflikte me askend. Gjate marrjes ne pyetje nga hetuesit e kesaj ceshtje, ai mesohet te jete shprehur se ...

Disa pandehma për aktet terroriste të fundit

Panorama - 12.02.2015

MENTOR NAZARKO Aktet e fundit terroriste në Tiranë janë ngjarje në mos me prapavijë politike, me pasoja politike. Në këtë kuptim, edhe pa pasur rezultatet hetimore, që s’dihet kur do dalin, disa ...

Zbardhen identitetet e pronarëve të kartave që aktivizuan shpërthimin

ABC News - 12.02.2015

Një ditë para shpërthimit, atentatorët e farmacisë së Bashkim Tahirit dhe eksplozivit të vendosur në rrugën “Muhamet Gjollesha”, kanë bërë prova me numrat e telefonit, duke bërë thirrje në tre SIM ...

Policia e Shtetit kalon në gadishmëri pas shpërthimeve

ABC News - 12.02.2015

Drejtoria e Policisë së kryeqytetit me urdhër të kryepolicit Artan Didi kanë kaluar në gadishmëri të plot me shërbime të përforcuara pas ngjarjeve të ndodhura me eksploziv.

Bashkim Tahiri, babai i ministrit të Brendshëm: Kur të mbarojë punë drejtësia do flas unë

Respublica - 12.02.2015

“Gazeta Shqiptare” shkruan sot se Bashkim Tahiri, babai i ministrit të Brendshëm, nuk ka hezituar të kthehet në farmacinë e tij pas shpërthimit të tritolit.

Bashkim Tahiri: Tani ia kam lënë fjalën drejtësisë, dyshoj se tritoli ka lidhje me tim bir

Gazeta Tema - 12.02.2015

Babai i ministrit Saimir Tahiri, farmacia e të cilit u sulmua me tritol tre ditë më parë, thotë se tani fjalën e ka drejtësia. “Unë nuk dua të komentoj rreth kësaj ngjarje, ja kam lënë në dorë ...

Bashkim Tahiri: Tritoli dyshoj se ka lidhje me detyrën e tim biri

Gazeta Dita - 12.02.2015

Babai i ministrit Saimir Tahiri, farmacia e të cilit u sulmua me tritol tre ditë më parë, thotë se tani fjalën e ka drejtësia. “Unë nuk dua të komentoj rreth kësaj ngjarje, ja kam lënë në dorë ...

Autori i shpërthimeve me eksploziv, shtatshkurtër dhe me kapuç

Gazeta Start - 11.02.2015

Tiranë – Prokuroria ka nisur hetimet për dy shpërthimet e djeshme në Tiranë ku në shënjestër ishte edhe farmacia e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm.

Shpërthimet, Didi jep detaje (VIDEO)

Gazeta Start - 11.02.2015

Tiranë – Deri më tani, 22 persona janë shoqëruar në Policinë e Tiranës për shpërthimet e ndodhura gjatë ditës së djeshme. Policia dyshon se një nga personat e shoqëruar mund të jetë autori i ...

Hetimet e Prokurorisë, pamjet e shpërthimit në farmacinë e Tahirit

Gazeta Start - 11.02.2015

Tiranë – Prokuroria ka publikuar të tjera detaje në lidhje me shpërthimet e ndodhura në orët e hershme të mëngjesit të djeshëm. Mësohet se shpërthimet e kryera me telekomandim, janë aktivizuar me anë ...

Dy shpërthime të fuqishme në qendër të Tiranës

Idividi - 11.02.2015

Tiranë, 10 shkurt 2015 (MIA) - Dy shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa ka dështuar një tentativë e tretë për të shpërthyer një sasi tjetër tritoli në ...

Tahiri: SHISH s'kishte asnjë informacion për shpërthimet

Albeu.com - 11.02.2015

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka informuar Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste rreth shpërthimeve me tritol në pronën e babait të tij, bën me dije "Panorama".

Shpërthimet në Tiranë. 22 të shoqëruar, 1 prej tyre dyshohet si autor

ikub - 11.02.2015

Mësohet se 22 persona janë shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për dy shpërthimet me eksploziv të regjistruara mëngjesin e djeshëm në kryeqytet.

Tritoli në farmacinë e babait të Tahirit: Dëshmitarja: Pashë 3 persona që ikën me vrap

Albeu.com - 11.02.2015

Një dëshmitare ka parë teksa largoheshin tre personat e dyshuar për vendosjen e eksplozivit në farmacine e babait të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Didi: Shpërthimi tek farmacia e Tahirit i telekomanduar

Albeu.com - 11.02.2015

Drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka deklaruar sot se eksplozivi që shpërtheu në farmacinë e babait të ministrit Tahiri, shpërtheu nëpërmjet celularit .

Shpërthimet, Didi: I ka vendosur i njëjti person, komandimi në distancë me celular, do i zbulojmë autorët

SOT - 11.02.2015

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka dhënë detaje për tre shpërthimet që kanë ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës në kryeqytet.

Ja personi që vendosi tritolin tek farmacia e babait të Tahirit – FOTO

Shqipmedia - 11.02.2015

Vizion Plus publikon foton e personit që vendosi një sasi tritoli në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Tritoli dyshohet të ketë qenë me kurdisje elektronike.

Zbulohen pamjet e vendosjes së eksplozivit tek farmacia e Tahirit (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2015

Update - Lidhur me atentatin ndaj familjes Tahiri , burime nga Prokuroria bëjnë me dije se aktualisht po hetohet pista për shkak të detyrës. Sipas Prokurorisë, atentatet kanë për motiv ngjarjet e ...

Eksplozivi në farmacinë e Bashkim Tahirit, ja pamjet e autorit me biçikletë (FOTO-LAJM)

SOT - 11.02.2015

Kamerat e sigurisë kanë kapur autorin e vendosjes së eksplozivit te farmacia e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit. Mësohet se kamerat ishin të një biznesi tjetër aty ...

Shpërthimet në Tiranë, filmohen lëvizjet e autorit

ikub - 11.02.2015

Një burrë i veshur me të zeza dhe i maskuar, është parë të vendosë tritolin tek kondicioneri i farmacisë së babait të ministrit Tahiri. Më pas, ai është larguar me biçikletë.

Didi: shpërthimet me tritol, akte terroriste

Zhurnal - 11.02.2015

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi i konsideron akte të pastra terroriste dy shpërthimet me tritol ndodhur një ditë më parë në Tiranë.

Publikohen fotot e autorit duke vendosur eksplozivin në farmaci

Portalb - 11.02.2015

Lajme lidhur me temën Rama: Akt terrori i krimit ndaj shtetit, nuk do të tërhiqemi nga lufta Fotografi e rrallë e Ibrahim Rugovës me Pandeli Majkon Prokuroria jep pretencën: Konstadin Xhuvani të ...

Publikohen fotot e autorit duke vendosur eksplozivin në farmaci

Albtime - 11.02.2015

Policia ka shpërndarë fotot e para të personit që ka vendosur eksplozivin në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në fotot e paraqitura të marra nga një kamera e një subjekti ...

Njeriu me biçikletë që vuri tritolin te farmacia E babait të Saimir tahirit

Zhurnal - 11.02.2015

Policia shpërndan foton e personit që vendosi eksplozivin në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në foto një person me biçikletë dhe i veshur me një xhup që ka kapuçin në ...

Ja si u vendos tritoli në qendër të Tiranës (VIDEO)

Almakos - 11.02.2015

Në pamje shihet një person trupshkurtër, i mbuluar me kapuç në kokë gjë që e bën të vështirë identifikimin e tij, i cili ka ardhur në vendin e ngjarjes me biçikletë Zbulohet personi që vendosi ...

Ja si u vendos tritoli në qendër të Tiranës (VIDEO)

Lajm - 11.02.2015

Në pamje shihet një person trupshkurtër, i mbuluar me kapuç në kokë gjë që e bën të vështirë identifikimin e tij, i cili ka ardhur në vendin e ngjarjes me biçikletë Zbulohet personi që vendosi ...

Bomba tek rruga "Muhamed Gjollesha" nuk shpërtheu për një defekt

Albeu.com - 11.02.2015

Referuar shpërthimeve të djeshme, policia bën me dije se bomba tek rruga " Muhamed Gjollesha" nuk shpërtheu për një defekt . Sipas këtyre burimeve zyrtare, eksplozivi ishte planifikuar të shpërthente ...

Sulmet tronditëse në Tiranë, Policia: Bomba te rruga “Muhamed Gjollesha” pësoi defekt, ishte planifikuar shpërthim me ...

SOT - 11.02.2015

Pas hetimeve të kryera mbi shpërthimet e një pas njëshme të mëngjesit të djeshëm, policia e kryeqytetit ka njoftuar se bomba te rruga “Muhamed Gjollesha” nuk ka shpërthyer për shkak të një defekti.

Shpërthimi i 3-fishtë në kryeqytet, Policia e Shtetit: Kërkojmë ndihmën e qytetarëve për zbulimin e autorëve, të ...

SOT - 11.02.2015

Policia e Shtetit u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve, që të ndihmojnë në zbulimin e autorëve të sulmeve tronditëse të ditës së djeshme në kryeqytet.

Hetimet për shpërthimet, dy atentate ngushtësisht të lidhura

ikub - 11.02.2015

Atentati i mbetur në tentative në stacionin e autobusit dhe ai i shpërthimit tek farmacia e babait të Sajmir Tahirit lidhen ngushësisht mes njëri tjetrit.

Eksplozivi, Policia: Kush ka informacion për autorin të telefonojë 129

ikub - 11.02.2015

Ditën e sotme u publikuan imazhe dhe video ku autori i ngjarjes shfaqej teksa po vendoste eksploziv pranë farmacisë së babait të Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Shpërthimi në Farmaci, ja video e plotë

ikub - 11.02.2015

Ministria e brendshme publikon videon e shpërthimit në farmacinë e Bashkim Tahirit, babait të Ministrit Sajmir Tahiri. Një person me kapuç dhe me biçikletë i afrohet farmacisë në orën 02.23 minuta të ...

Ministri Tahiri, në Grupin e PS: SHISH s’kishte asnjë informacion për shpërthimet

Panorama - 11.02.2015

“Panorama” shkruan sot se Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka informuar Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste rreth shpërthimeve me tritol në pronën e babait të tij.

Shpërthimet në Tiranë, 22 të shoqëruar, 1 prej tyre dyshohet si autor

Ora news - 11.02.2015

Tirane- Plot 22 persona janë shoqëruar në drejtorinë e Policisë së Tiranës për 2 shpërthimet e njëpasnjëshme me eksploziv të ndodhur në kryeqytet në orët e para të 10 shkurtit.

Fqinjët pranë farmacisë së Bashkim Tahirit: Menduam se vdiqëm

BalkanWeb - 11.02.2015

Nga AURORA KOROMANI* U ngritëm të tmerruar. Nuk e dinim se çfarë po ndodhte, menduam se do vdisnim”. Ky është rrëfimi i Donikës, vajzës e cila jeton prej pak kohësh sipër farmacisë së babait të ...

Shpërthimi te farmacia e babait të Tahirit, roja i Pediatrisë: Prindërit morën fëmijët e dolën jashtë nga frika

Panorama - 11.02.2015

TIRANE – Eksplozivi i vendosur në farmacinë përballë një prej portave të Spitalit “Nënë Tereza” ka krijuar një situatë paniku dhe ankthi në Pediatri. Shumë prindër që ndodheshin pranë fëmijëve të ...

Eksplozivët në Tiranë, kreu i POlicisë, Didi: Gjykojmë se janë vendosur nga i njejti person

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANË – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka dalë sot para mediave me një deklaratë lidhur me shpërthimet me eksploziv, që tronditën dje kryeqytetin.

ABC News tregon foton e autorit që vendosi tritolin në farmacinë e Tahirit

ABC News - 11.02.2015

Grupi hetimor i prokurorise se krimeve te renda qe po heton tre shperthimet e djeshme ka ne dore pamjen e autorit te vendosjes se tritolit ne farmacine e Bashkim Tahirit.

Didi: Shpërthimi te farmacia e Tahirit i telekomanduar, ka lidhje me eksplozivin te ‘Vasil Shanto’

Panorama - 11.02.2015

Drejtori i Policise se Shtetit, Artan Didi tha sot se eksplozivi qe shpertheu ne farmacine e babait te ministrit Tahiri shpertheu nepermjet celularit.

Didi: Janë vendosur nga i njejti person, do të zbulojmë autorët, por dhe ata që i armatosin

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANË Pas shpërthimeve që tronditën dje Tiranën, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka deklaruar sot para mediave se nga provat e para gjykohet se eksplozivët janë vendosur ...

Personi që vuri eksplozivin tek farmacia e Bashkim Tahirit

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANË – Një person me kapuçin e xhupit në kokë, me duar në xhepa dhe në pritje, që qëndron pranë një biçiklete, dyshohet se është autori i tri shpërthimeve me eksploziv dje në Tiranë.

Tiranë, i njëjti person pas tritolit te farmacia e Tahirit e te stacioni urban

Ora news - 11.02.2015

Tirane- I njëjti person ka vendosur tritolin tek farmacia e të atit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe tek stacioni i autobusit në rrugën “Muhamet Gjoshella” .

Ja personi që vendosi tritolin tek farmacia e babait të Tahirit

Mapo - 11.02.2015

Ja personi që vendosi tritolin tek farmacia e babait të Tahirit Postuar më: 11 Shkurt 2015 10:17 Vizion Plus publikon foton e personit që vendosi një sasi tritoli në farmacinë e të atit të Ministrit ...

Sulmet me tritol, Didi: Akte terroriste, dy prej atentateve nga e njëjta dorë

Yll Press - 11.02.2015

Sipas Didit, mes tri ngjarjeve ka një ngjashmëri përsa i përket llojit të lëndës së përdorur por edhe sasisë. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi i konsideron akte të pastra ...

Ja autori duke vendosur eksplozivin në farmacinë e Bashkim Tahirit

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANË – Një person me kapuçin e xhupit në kokë që afrohet me biçiklete pranë farmacisë së Bashkim Tahirit, dyshohet se është autori i tri shpërthimeve me eksploziv dje në Tiranë.

Për 3 shpërthimet në Tiranë, 22 të shoqëruar, 1 dyshohet si autor [video]

Koha.net - 11.02.2015

Tiranë, 11 shkurt - Plot 22 persona janë shoqëruar në drejtorinë e Policisë së Tiranës për 2 shpërthimet e njëpasnjëshme me eksploziv të ndodhur në kryeqytet në orët e para të 10 shkurtit.

INTERVISTA/ Tritoli në farmacinë e babait të Tahirit, Dëshmitarja: Pashë 3 persona që ikën me vrap pas shpërthimit

Panorama - 11.02.2015

INTERVISTA E PLOTE NE “PANORAMA” / Një dëshmitare ka parë teksa largoheshin tre personat e dyshuar për vendosjen e eksplozivit në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Dëshmia e një familje në Hoxharë të Fierit

ABC News - 11.02.2015

Prokuroria ka arritur ne konkluzionin se shperthimi tek Farmacia e Bashkim Tahirit dhe eksplozivi qe u gjet ne rrugen Muhamet Gjollesha jane aktivizuar me celular.

Ja autori duke vendosur eksplozivin në farmacinë e babait të minstrit Tahirit. Momenti i shpërthimit

BalkanWeb - 11.02.2015

NGA SPARTAK KOKA* TIRANË- Një person me kapuçin në kokë që afrohet me biçikletë pranë dy objektivave që ka vendosur të shpërthejë, dyshohet të jetë autori i tri shpërthimeve me eksploziv dje në ...

Mediat: Tritoli te “Vasil Shanto”, aty parkonte makinën Bashkim Tahiri

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANE -Duket se edhe tritoli i vendosur tek stacioni i autobusit në “Vasil Shanto”, ka pasur lidhje me babain e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Për 3 shpërthimet në Tiranë, 22 të shoqëruar, 1 dyshohet si autor [video]

Yll Press - 11.02.2015

Rreth një orë më vonë u regjistuar shpërthim dytë në shtëpinë e ish shefit të komisariatit nr.3 Alfred Numani, pranë rrugës “Arben Minga”. Plot 22 persona janë shoqëruar në drejtorinë e Policisë së ...

Filmimet, ja lëvizjet e personit me kapuç në kokë duke vendosur eksplozivin te farmacia e Tahirit (FOTO-VIDEO)

Panorama - 11.02.2015

UPDATE/ Personit që vendosi eksplozivin në farmacinë në pronësi të babait të ministrit Tahiri i janë dashur vetëm 50 sekonda për të bërë gati lëndën shpërthyese dhe për ta ngjitur pranë kondicionerit.

Shfaqen për herë ta parë pamjet e autorit të shpërthimti në farmacinë eTahirit

ABC News - 11.02.2015

Ministria e Brendshme shpërndan videon ku është filmuar personi që i vendos sasinë prej 400 gram tritol në kondicionerin e farmacisë së babait të Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri.

Ja videoja e shpërthimit në farmacinë e Tahirit. Njeriu që vuri tritolin dyshohet se erdhi nga Linza me biçikletë

Ora news - 11.02.2015

Kamerat e sigurisë të një biznesi ngjitur me farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri kanë filmuar momentin e vendosjes së 400 gramve tritol në pjesën e jashtme të kondicionerit dhe ...

Eksplozivi, Policia e Shtetit: Kush ka informacione për autorin të telefonojë 129

BalkanWeb - 11.02.2015

TIRANE - Policia e Shtetit u bën thirrje qytetarëve të bashkëpunojnë për të ndihmuar në zbardhjen e ngjarjeve që tronditën Tiranën ditën e djeshme. Pas publikimit të pamjeve filmike, ku autori me ...

Eksplozivët, zbulohet itinerari i personit me kapuç, identifikohet numri celular që shpërtheu bombat

Panorama - 11.02.2015

Personi i dyshuar per vendosjen e sksplozivit duke ecur me biçiklete mbi uren afer “Vasil Shanto-s” UPDATE-Pas videove të publikuara nga Policia e Shtetit të atentatorit të shpërthimeve me eksploziv ...

Shpërthimet, pamjet e të dyshuarit

VOA - 11.02.2015

Shqipëri, policia shpërndan videon e vendosjes së bombës në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm. Drejtori i policisë Artan Didi: Shpërthimet reagim i krimit ndaj masave shtrënguese.

Ministri Tahiri, në Grupin e PS: Tritoli në farmaci ka lidhje me detyrën time si ministër, SHISH s’kishte informacion ...

Respublica - 11.02.2015

E përditshmja “Panorama” shkruan sot se Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka informuar Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste rreth shpërthimeve me tritol në pronën e babait të tij.

Ja personi që vendosi tritolin tek farmacia e babait të Tahirit

Gazeta Dita - 11.02.2015

Vizion Plus publikon foton e personit që vendosi një sasi tritoli në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Tritoli dyshohet të ketë qenë me kurdisje elektronike.

FOTO/ Ky është personi që vendosi tritolin tek farmacia e babait të Tahirit

Gazeta Tema - 11.02.2015

Ky është personi që ka vendosur lëndën eksplozivi tek farmacia e babait të Saimir Tahirit. Foto është publikuar nga Vizion Plus. Ai ka qenë i mbuluar, dhe për këtë arsye është e vështirë që të ...

Artan Didi jep detaje për shpërthimet: Kanë lidhje me njëri-tjetrin. Eksplozivi në farmacinë e Bashkimit Tahirit, i ...

Gazeta Tema - 11.02.2015

Drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka dalë në një konferencë shtypi për shpërthimet e ndodhura ditën e djeshme në Tiranë. Ai ka thënë se në të trija shpërthimet ka elementë të përbashkët, ...

Artan Didi: Shpërthimet e djeshme kanë lidhje me njëri-tjetrin

Gazeta Dita - 11.02.2015

Drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka dalë në një konferencë shtypi për shpërthimet e ndodhura ditën e djeshme në Tiranë. Ai ka thënë se në të trija shpërthimet ka elementë të përbashkët, ...

Tritoli në stacionin e autobusit, aty parkonte makinën Bashkim Tahiri

Gazeta Dita - 11.02.2015

Duket se edhe tritoli i vendosur tek stacioni i autobusit në “Vasil Shanto”, ka pasur lidhje me babain e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas “Shqip”, aty pranë prakonte makinën Bashkim ...

Tritoli te “Vasil Shanto”, aty parkonte makinën Bashkim Tahiri

Gazeta Tema - 11.02.2015

Duket se edhe tritoli i vendosur tek stacioni i autobusit në “Vasil Shanto”, ka pasur lidhje me babain e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas “Shqip”, aty pranë parkonte makinën Bashkim ...

FOTOT/ Ja lëvizjet e personit që vendos eksploziv tek farmacia e babait të ministrit

Gazeta Tema - 11.02.2015

Gazeta TemA ka siguruar disa foto ku duket i riu që ka vendosur eksplozivin në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai ka në kokë kapuç dhe është pak e vështirë të ...

Didi krahason Tahirin me Falkonen: Shpërthimi në farmaci dhe eksplozivi në stacionin e unazës kanë lidhje. Fijet e ...

Respublica - 11.02.2015

Duke bërë një paralelizëm të shpërthimit me tritol në farmacinë e babait të Sajmir Tahirit dhe atentateve mafioze në Itali, drejtori i Përgjitshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi ka krahasuar ...

Zbulohen lëvizjet e personit që vendosi eksplozivin te farmacia e babait të Tahirit

Gazeta Dita - 11.02.2015

Policia ka publikuar fotot e personit që dyshohet se ka vendosur eksplozivin tek farmacia e babait të Saimir Tahirit. Nga fotot e publikuara shihen gjithë lëvizjet e tij.

Për 3 shpërthimet, 22 të shoqëruar në polici – video

InfoGlobi - 11.02.2015

Në drejtorinë e Policisë së Tiranës për 2 shpërthimet e njëpasnjëshme me eksploziv të ndodhur në kryeqytet në orët e para të 10 shkurtit janë shoqëruar hiq më pak se 22 persona.

Shpërthimet, zbulohet numri i celularit të tritolit

Vision Plus - 11.02.2015

Policia zbulon numrin nga erdhën thirrjet të cilat aktivizuan lëndën shpërthyese në farmacinë e Bashkim Tahirit si dhe në afërsi të stacionit të autobusit në rrugën “Muhamet Gjollesha”.

Publikohen fotot e vendosjes së eksplozivit në farmaci

InfoGlobi - 11.02.2015

Policia ka shpërndarë fotot e para të personit që ka vendosur eksplozivin në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në fotot e paraqitura të marra nga një kamera e një subjekti ...

Njeriu me biçikletë që dyshohet se ka vendosur eksplozivin në farmacinë e Bashkim Tahirit dhe stacionin e unazës ...

Respublica - 11.02.2015

Policia ka shpërndarë pamje të regjistruara nga kamerat e sigurisë, ku dallohet një i ri me biçikletë dhe kapuç që po kryen disa veprime pikërisht në anën perëndimore të ndërtesës ku ndodhet farmacia ...

Si frymëzohet krimi

Gazeta Dita - 11.02.2015

Redaksional Pas shpërthimeve të djeshme ende pa gdhirë në kryeqytet, në adresë të pagabueshme të familjes së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe një oficeri policie, ironia më e hidhur nuk ishte ...

Saimir Tahiri, si Xhovani Falkone dhe Borselino

Gazeta Tema - 11.02.2015

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, gjatë konferencës së tij për shtyp në lidhje me aktet terroriste të ndodhura një ditë më parë në Tiranë, ka hequr edhe një paralele me ...

VIDEO LAJM/ Vendosja e eksplozivit dhe momenti i shpërthimit të tij te farmacia e babait të Tahirit

Gazeta Tema - 11.02.2015

Ky është momenti i shpërthimit të eksplozivit te farmacia e babait të Ministrit të Brendshëm. Në pamje duket një i ri me biçikletë që le lëndën plasëse dhe ajo shpërthen 30 minuta më ...

Momenti i shpërthimit të eksplozivit te farmacia e babait të ministrit (VIDEO)

Gazeta Dita - 11.02.2015

Ky është momenti i shpërthimit të eksplozivit te farmacia e babait të Ministrit të Brendshëm. Në pamje duket një i ri me biçikletë që le lëndën plasëse dhe ajo shpërthen 30 minuta më ...

Video/Shpërthimi në farmaci, ja pamjet e atentatorit me biçikletë

Shqiptarja - 11.02.2015

Autori i vendosjes së eksplozivit te farmacia e Bashkim Tahirit është kapur nga disa momente nga kamerat e sigurisë së një biznesi tjetër aty pranë. Në foto dallohet personi që ka vendosur bombën me ...

Publikohet video e shpërthimit të eksplozivit

Vision Plus - 11.02.2015

Ky është personi qe ka vendosur tritolin ne farmacinë e babait te Ministrit te Brendshëm. Kamerat e sigurisë kane fiksuar te gjithë dinamiken e lëvizjeve te tij.

Autori i vendosjes së eksplozivit, nga Linza

Gazeta Tema - 11.02.2015

Shpërthimi i 400 grameve tritol në farmacine e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, është aktivizuar me celular nga zona e Linzës. Po nga i njejti numër telefoni që aktivizoi ...

Autori i vendosjes së eksplozivit erdhi nga Linza

Gazeta Dita - 11.02.2015

Shpërthimi i 400 grameve tritol në farmacine e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, është aktivizuar me celular nga zona e Linzës. Po nga i njejti numër telefoni që aktivizoi ...

Atentatori me biçikletë në 52 sek vendosi tritolin te farmacia (VIDEO)

Tetova Sot - 11.02.2015

I mjaftuan vetëm 52 sekonda atentatorit me biçikletë për të vendosur eksplozivin me telekomandë në kondicionerin e farmacisë së babait të Saimir Tahirit, por ka pritur 30 minuta para se ta ...

Eksplozivi në farmacinë e Tahirit, ja pamjet e autorit me biçikletë (Foto)

Republika - 11.02.2015

Kamerat e sigurisë kanë kapur autorin e vendosjes së eksplozivit te farmacia e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit. Mësohet se kamerat ishin të një biznesi tjetër aty ...

Detajet e hetimit, identifikohen numrat celularë

AlbanianScreen - 11.02.2015

Tiranë - Policia e shtetit ka arritur të identifikojë numrin e telefonit i cili ka aktivizuar lëndët eksplozive të vendosur në biznesin e familjes së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri si dhe ...

Momenti i shpërthimit të eksplozivit te farmacia e Tahirit (Video)

Republika - 11.02.2015

Ky është momenti i shpërthimit të eksplozivit te farmacia e babait të Ministrit të Brendshëm. Në pamje duket një i ri me biçikletë që le lëndën plasëse dhe ajo shpërthen 30 minuta më ...

Ja si u vendos tritoli në qendër të Tiranës (VIDEO)

Shprehja - 11.02.2015

Në pamje shihet një person trupshkurtër, i mbuluar me kapuç në kokë gjë që e bën të vështirë identifikimin e tij, i cili ka ardhur në vendin e ngjarjes me biçikletë Zbulohet personi që vendosi ...

Prokuroria jep sqarime për 3 shpërthimet në Tiranë

Gazeta Start - 10.02.2015

Tiranë – Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet në lidhje me shpërthimet e ndodhura në Tiranë gjatë mëngjesit të sotëm. Dy shpërthime u regjistrua rreth orës 03:00 të mëngjesit dhe një i ...

Policia merr në mbrojtje familjen Tahiri

Gazeta Start - 10.02.2015

Tiranë – Policia ka marrë nën mbrojtje familjen e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Shpërthimi i mëngjesit në farmacinë e tij pranë Spitalit Nr. 5 në QSUT dhe shpërthimi tjetër në afërsi të ...

Tre shpërthime me eksploziv, njëri në farmacinë e babait të ministrit Tahiri

Albeu.com - 10.02.2015

Tre shpërthime me eksploziv janë shënuar mëngjesin e sotëm në Tiranë. Një nga shpërthimet duket se ka pasur shenjestrër farmacinë në pronësi të babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri , ...

Tre shpërthime me eksploziv tronditin kryeqytetin në pak minuta, dëmtohet farmacia e babait të Tahirit dhe banesa e ...

SOT - 10.02.2015

Tre shpërthime me eksploziv kanë ndodhur brenda pak orëve të natës së kaluar, duke tronditur kryeqytetin. Mësohet se shpërthimet kanë ndodhur në pak minuta në tre zona të Tiranës.

Shpërthim me eksploziv, farmacisë së babait të ministrit Tahiri

Zhurnal - 10.02.2015

Një shpërthim me lëndë eksplozive ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një farmaci në Tiranë, në rrugën “Kongresi i Manastirit”, pranë QSUT-së.Farmacia eshte e babait te ministrit Tahiri.Dyshohet se ...

Shpërthimet tronditëse në kryeqytet, Bashkim dhe Luiza Tahiri nën mbrojtjen e policisë

SOT - 10.02.2015

Tre shpërthimet me eksploziv, në orët e para të ditës së sotme, kanë terrorizuar qytetarët e kryeqytetit, duke vënë në lëvizje forca të shumta policore.

Tri shpërthime tronditën mbrëmë tiranën

Zhurnal - 10.02.2015

Tre shpërthime me eksploziv janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë. Shënjestër e shpërthimeve, sipas oranews, kanë qenë dy farmaci, njëra në pronësi të babait të Ministrit të ...

Tre shpërthime trondisin Tiranën, goditen subjekte private e zyrtarë

Ina - 10.02.2015

Tre shpërthime të realizuara me lëndë eksplozive kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të së martës. Sipas informacioneve të fundit, shpërthimet kanë ndodhur në zona të ndryshme të ...

Tre shpërthime trondisin Tiranën, goditen pronat e ministrit të brendshëm Saimir Tahiri

Shqipmedia - 10.02.2015

Tre shpërthime të realizuara me lëndë eksplozive kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të së martës. Sipas informacioneve të fundit, shpërthimet kanë ndodhur në zona të ndryshme të ...

Sulmohet me eksploziv barnatorja e babait të ministrit Brendshëm

Lajmi.net - 10.02.2015

Dy shpërthime me lëndë eksplozive dhe një tentativë për atentat sërish me tritol i cili u çaktivizua nga policia, ndodhën në kryeqytet rreth orëve të para të mëngjesit brenda një harku të shkurtër ...

Didi rrëzon skenarin paraprak të policisë, vetëm dy shpërthimet tek farmacia dhe “Vasil Shanto” kanë lidhje me njëra ...

SOT - 12.02.2015

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, në një konferencë për shtyp ditën e djeshme ka rrëzuar të gjithë skenarin e ngritur nga policia mëngjesin e së martës pas disa orëve që ...

Serial bombash në Tiranë, ja kush ishte në shënjestër

Portalb - 10.02.2015

Lajme lidhur me temën Meta – Veseli: Shtysë bashkëpunimit Shqipëri- Kosovë Uji rrezikon Shkodrën, hapen tre portat e Fierzës Shpërndarja e ndihmave për të përmbyturit, Rama mbikëqyr procesin ...

Serial bombash në Tiranë, ja kush ishte në shënjestër

Albtime - 10.02.2015

Një stacion autobusi, biznesi privat i babait të ministrit të Brendshëm dhe banesa e një shefi komisariati policie kanë qenë tre objektivat e sulmeve me tritol, që policia mendon se mund të kenë ...

Shpërthimi në farmacinë e babait të Tahirit, sekuestrohen pamjet e kamerave të sigurisë

SOT - 10.02.2015

Pas shpërthimit të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në farmacinë e babait të ministrit të Punëve të Brendshme, ka filluar sekuestrimi i pamjeve të kamerave të sigurisë së bizneseve që ...

Shpërthime tritoli në Tiranë

Evropaelire - 10.02.2015

Rreth orës 2:05 minuta të mëngjesit të së martës, ka ndodhur shpërthimi i parë i tritolit në farmacinë që është në pronësi të Bashkim Tahirit . Ky shtetas është babai i ministrit të Punëve të ...

Tritoli në farmacinë e babait të Tahirit, Rama i përgjigjet reagimit të PD: Paçit faqen e zezë

SOT - 10.02.2015

Kryeministri Rama ka replikuar për reagimin zyrtar të Partisë Demokratike në lidhje me tritolin e vendosur në farmacinë e babait të Ministrit të Punëve të Brendshme, Saimir Tahirit.

Atentati në farmacinë e Tahirit, Dëshmitarja: 3 vetë ikën me vrap

Albeu.com - 10.02.2015

Prokuroria për Krimet e Rënda ka nisur menjëherë hetimet në lidhje me shpërthimet me lëndë eksplozive që tronditën kryeqytetin. Lidhur me tre objektivat e sulmeve me tritol, uniformat blu mendojnë se ...

Shpërthimet, Meta: Të gjenden autorët dhe të ndëshkohen, mbështetje Tahirit dhe policisë

SOT - 10.02.2015

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka reaguar për tre shpërthimet me tritol, të ndodhura në orët e para të mëngjesit të sotëm, në kryeqytet. Ai ka kërkuar të gjenden autorët dhe të ndëshkohen, si dhe i ka ...

Tritol në farmacinë e babait të Tahirit, Meta: Mbështetje ministrit në punën e tij

ikub - 10.02.2015

Kryeparlamentari Meta ka shprehur mbështetjen për Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në kryerjen e detyrës së tij. Meta tha se politika duhet ti dënojë njëzëri këto akte terroriste dhe autorët duhet ...

Tiranë, shpërthim me eksploziv, farmacisë së babait të ministrit Tahiri

BalkanWeb - 10.02.2015

TIRANË – Një shpërthim me lëndë eksplozive ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një farmaci në Tiranë, në rrugën “Kongresi i Manastirit”, pranë QSUT-së. Dyshohet se farmacia është në pronësi të Bashkim ...

Tritol farmacisë së babait të Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri

ABC News - 10.02.2015

I vendoset tritol farmacise se Bashkim TAHIRIT, babait te ministrit te Brendshem, Saimir Tahirit. Gjate mbremjes se djeshme dy shperthime tritoli ka tronditur mbreme banoret e rrugeve “Kongresi i ...

Tre eksplozivë në Tiranë:Farmacisë së babait të Tahirit e banesës së shefit të Krimeve të Rënda. 1 çaktivizohet

Ora news - 10.02.2015

Dy shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të 10 shkurtit 2015, ndërsa ka dështuar një tentativë e tretë për të shpërthyer një sasi tjetër tritoli në rrugën “Muhamet ...

Tri shpërthime tronditën mbrëmë Tiranën

Koha.net - 10.02.2015

Tiranë, 10 shkurt - Tre shpërthime me eksploziv janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë. Shënjestër e shpërthimeve, sipas oranews, kanë qenë dy farmaci, njëra në pronësi të ...

Foto-Video/ Dëmet pas shpërthimit pranë banesës së ish- shefit të komisariatit nr 3, Tiranë

Ora news - 10.02.2015

Tre shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesi të sotëm. Sipas hetimeve të para një sasi eksplozivi është vendosur në shesh pushimin e pallatit të ish-shefit të komisariatit ...

Tiranë, tre shpërthime me tritol

ABC News - 10.02.2015

Tre shperthime me lende plasese kane ndodhur gjate oreve te para te mengjesit te sotem. Ngjarja e pare e rregjistruar ishte vendosja e nje sasie lende shperthyese ne afersi te farmacise se Bashkim ...

Tronditet Tirana nga 3 shpërthime eksplozivi, një prej tyre në farmacinë e babait të ministrit Tahiri. Shoqërohen 28 ...

BalkanWeb - 10.02.2015

*Shpërthime zinxhir me eksploziv në Tiranë, një prej tyre në farmacinë e babait të ministrit Tahiri *Shpërthim në banesën e ish-shefit të Komisariatit 3 në kryeqytet, Alfred Numani *Merren në ...

Tronditet Tirana, tre shpërthime. 200 gr eksploziv në farmacinë e babait të Tahirit. Dëshmitarja: Pashë tre vetë që ...

Panorama - 10.02.2015

UPDATE/ Prokuroria per Krimet e Renda nis hetimet per shpërthimet me lëndë eksplozive qe tronditen mëngjesin e sotëm Tiranën. Njëri nga shpërthimet ka ndodhur në rrugën “Kongresi i Manastirit”, pranë ...

Atentatet me eksploziv, policia merr në mbrojtje Bashkim dhe Luiza Tahirin

BalkanWeb - 10.02.2015

TIRANË- Atentati me eksploziv ndaj farmacisë së Bashkim dhe Luiza Tahirit, prindërve të Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka bërë që policia e Shtetit të vendosë mbrojtje ndaj tyre.

Shpërthimi te “Vasil Shanto”, pranë banesave të mamasë së Ramës dhe babait të ministrit Tahiri (FOTO)

Panorama - 10.02.2015

Ne rreth banesa e nenes se kryeministrit UPDATE/ Shpërthimi i tretë, që tronditi mëngjesin e sotëm kryeqytetin, ne afersi te zones se “Vasil Shantos” mbetur ende pa objektiv nga ana e policise, ka ...

Shpërthimi i telekomanduar në shtëpinë e Alfred Numanit, ja banesa e shkatërruar

BalkanWeb - 10.02.2015

Shpërthimi i telekomanduar në shtëpinë e Alfred Numanit, ja banesa e ...

Prokuroria: Tre shpërthimet po hetohen së bashku, vepra penale “vepra me qëllime terroriste”

Panorama - 10.02.2015

Gjykata e Krimeve të Rënda Prokuroria per Krimet e Renda njofton se kanë nisur hetimet për dy shpërthimet në kryeqytet dhe një tentativë, shpërthimi i së cilës u komandua nga vetë policia.

Seri shpërthimesh në Tiranë

VOA - 10.02.2015

Eksploziv farmacisë së babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Një shpërthim i dytë në një pallat, pranë banësës së një oficeri policie. Pak metra larg një stacioni autobusi gjendet një ...

Tre shpërthime me tritol, Prokuroria nis hetimet për akte terroriste

ABC News - 10.02.2015

Dy shperthime tritoli ndodhen ne Tirane ne oret e para te mengjesit te sotem, ndersa nje tjeter u parandalua nga policia. Njeri nga objektivat ishte faramacia ne pronesi te babait te ministrit te ...

Tahiri: Sulmi për shkak të detyrës si ministër

ABC News - 10.02.2015

Ne reagimin e tij te pare pas atentateve, ministri i Brendshem Saimir Tahiri sakteson se shperthimi me tritol ne farmacine e babait te tij, po behet per shkak te detyres se tij si minister.

Eksplozivi në farmacinë e babait të Tahirit, Meta: Mbështetje ministrit në detyrën e tij

BalkanWeb - 10.02.2015

TIRANE – Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dënoi me forcë shpërthimin e eksplozivit në farmacinë e babait të Ministrit të Brendshëm, ndërsa shprehu mbështetjen për ministrin Tahiri në kryerjen e detyrës ...

Urdhëri i mbrojtjes për babain e Saimir Tahirit dhe familjes së tij

ABC News - 10.02.2015

Pas shperthimit me tritol te farmacise se babait te Ministrit te Brendshem Sajmir Tahiri, ne oret e para te mengjesit ka dale nje urdher mbrojtje per familjen e ministrit.

Shpërthimet me eksploziv, Meta: Politika t’i dënojë njëzëri akte të tilla

Panorama - 10.02.2015

TIRANË- Kryeparlamentari Ilir Meta ka dënuar me forcë shpërthimin me tritol në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ndërsa i ka shprehur këtij të fundit mbështetjen në funksion ...

Tritoli i krimit përballë shifrave dhe statuseve në Facebook të Saimir Tahirit

ABC News - 10.02.2015

Kësaj herë nuk doli as me një sfond maskash, si atëherë kur do evokonte fitoren e policisë së shtetit ne fshatin Lazarat, dhe as si hero në laboratorin e kokainës në Xibrakë.

Shpërthimi në farmaci, Artan Hoxha: Një person me kapuç vendosi minën, u filmua nga kamerat

BalkanWeb - 10.02.2015

TIRANE – Drejtuesi i emisionit “Xhungël”, Artan Hoxha ka zbardhur detaje në lidhje me autorët e vendosjes së eksplozivit në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në orët e para ...

Eksplozivi në farmacinë e babait, forcat e sigurisë “blindojnë” shtëpinë e Tahirit

BalkanWeb - 10.02.2015

Nga: SPARTAK KOKA* TIRANE - Banesa e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në zonën pranë “Kodrës së Diellit” është përforcuar me shërbime sigurie. Tashmë me një urdhër të shefit të Gardës së ...

Shpërthimet, Meta dhe Nishani: Autorët të vihen para drejtësisë

Ora news - 10.02.2015

Shpërthimet e sotme janë dënuar ashpër edhe nga institucionet e vendit, si Kuvendi apo Presidenca. Kryetari i Kuvendit nëpërmjet një mesazhi, i quan këto akte terroriste.

Natë terrori në Tiranë, 2 bomba familjes së Tahirit, 1 për policin

Shqiptarja - 10.02.2015

TIRANË - Dy shpërthime me lëndë eksplozive dhe një tentativë për atentat sërish me tritol i cili u çaktivizua nga policia, ndodhën në kryeqytet rreth orëve të para të mëngjesit brenda një harku të ...

Tritol farmacisë së babait të Saimir Tahirit

Gazeta Dita - 10.02.2015

Dy shpërthime me eksploziv janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Shënjestër e shpërthimeve kanë qenë dy farmaci, njëra në pronësi të babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, ...

Eksploziv farmacise se babait te Saimir Tahirit dhe nje oficeri policie

Gazeta Tema - 10.02.2015

Tre shperthime me tritol kane ndodhur sonte gjate nates ne Tirane, dy prej te cilave duket se kane lidhje me akte terrori ndaj policise. E para eshte vendosur tek farmacia e shtetasit Bashkim Tahiri, ...

Situatë terrori në Tiranë, 3 shpërthime eksplozivi: në farmacinë e babait të Tahirit dhe banesën e ish-shefit të ...

Respublica - 10.02.2015

Tirana është përfshirë në një situatë terrori ku tre shpërthime tritoli e kanë tronditur atë që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Burimet policore bënë të ditur se shpërthimi i parë ka ndodhur në ...

Tiranë: Tri shpërthime eksplozivi

InfoGlobi - 10.02.2015

Në orët e para të mëngjesit të së martës në kryeqytetin e Shqipërisë kanë ndodhur tri shpërthime tritoli. Burime të policisë bënë të ditur se shpërthimi i parë ka ndodhur në një farmaci në rrugën ...

Prokuroria nis hetim për akte terroriste: Shpërthimet kanë lidhje me njëri-tjetrin

Gazeta Dita - 10.02.2015

Prokuroria njoftoi se ka nisur hetim për akte terroriste, pas shpërthimeve të ndodhura në Tiranë. Prokuroria thotë se ngjarjet mund të kenë lidhje me njëra-tjetrën.

Tritol farmacisë së babait të Saimir Tahirit

Vision Plus - 10.02.2015

Tritoli i vendosur në pjesën e jashtme të godinës pranë kondicionerit shkaktoi vetëm dëme materiale ndërkohë që gati një orë më pas, hetuesve iu desh të rikthehen sërish në vendngjarje.

3 shpërthimet në Tirane/ Prokuroria: Po hetohet për akt terrorist

Gazeta Tema - 10.02.2015

P rokuroria e Tiranes ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka thënë se po hetohet për vepra penale me qëllime terroriste. “ Prokuroria për Krime të Rënda, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ka ...

Tritoli te Vasil Shanto, pranë banesës së mamasë së Ramës dhe prindërve të Tahirit

Gazeta Tema - 10.02.2015

Shpërthimi i tretë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, është vendosur pranë pallatit të baneses së mamasë së kryeministrit Edi Rama. Bëhet fjalë për lendën plasëse që u gjet tek Vasil Shanto, ...

Familja e Tahirit merret në mbrojtje. A janë shpërthimet një mesazh për ministrin dhe të nxitura politikisht?

Gazeta Tema - 10.02.2015

Familja e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, është marrë në mbrojtje. Kjo, pas shpërthimit të ndodhur në farmacinë e babait të tij, Bashkim Tahiri.

Dy shpërthime të fuqishme në qendër të Tiranës

Tetova Sot - 10.02.2015

Dy shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa ka dështuar një tentativë e tretë për të shpërthyer një sasi tjetër tritoli në rrugën “Muhamet Gjollesha”.

Meta: Dënoj me forcë aktet terroriste. Mbështes Tahirin

Gazeta Dita - 10.02.2015

Lidhur me incidentet e ndodhura sot në mëngjes, ka reaguar edhe kryeparlamentari Ilir Meta. Përmes një deklarate për mediat, Kryetari i Kuvendit ka dënuar shpërthimet me tritol të ndodhura sot, ...

Shpërthimet/ Meta: Politika t’i dënojë aktet e tilla

Gazeta Tema - 10.02.2015

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka reaguar në lidhje me shpërthimet me tritol mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku në shënjestër të tyre ishte familja e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Artan Hoxha: Vendosja e eksplozivit në farmacinë e babait të Tahirit është filmuar nga kamerat

Gazeta Tema - 10.02.2015

Gazetari Artan Hoxha thotë se kamerat kanë kapur personin që ka vënë eksplozivin në farmacinë e babait të ministrit Saimir Tahiri. Por, sipas tij, do të jetë e vështirë që të identifikohet, duke qenë ...

Hetimet, kamerat kanë filmuar një person me biçikletë, janë parë edhe 2 persona që vraponin

Gazeta Dita - 10.02.2015

Dalin informacionet e para mbi pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë në bizneset buzë rrugës “Kongresi i Manastirit”, për shpërthimin në farmacinë e babait të ministrit Tahiri.

Dy shpërthime eksplozivi në Tiranë

Republika - 10.02.2015

Dy shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa ka dështuar një tentativë e tretë për të shpërthyer një sasi tjetër tritoli në rrugën “Muhamet Gjollesha”, ...

Tiranë: Tri atentate të njëpasnjëshme me eksploziv

Kosova Live - 10.02.2015

Tri shpërthime me eksploziv kanë tronditur kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranën në orët e para të mëngjesit. Këto shpërthime ndodhën brenda pak orësh nga njëri-tjetrit në tri zona të ndryshme, por ende ...

Tre shpërthime në Tiranë, hetohet një akt terrorist

Shprehja - 10.02.2015

Tre shpërthime me lëndë plasëse janë shënuar në kryeqytet. Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë natës së kaluar në ambientet e një farmacie në kryeqytet.

Terrorizëm në Tiranë, tre shpërthime me eksploziv

AlbanianScreen - 10.02.2015

Tiranë - Tirana është përfshirë nga një seri aktesh terroriste ku shenjestër e tyre kanë qënë familjet e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-shefi i komisariatit numër tre në kryeqytet ...

Dënohen shpërthimet e sotme në Tiranë

Kosova Live - 10.02.2015

Dy sulme me tritol dhe një tjetër atentat me lëndë eksplozive janë regjistruar këtë të martë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Ngjarjet janë shënuar brenda 2 orëve, ku shpërthimi i parë ndodhi ...