TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stefanoviq: Vizita Kosovës nuk është truk për marketing

Koha.net - 15.05.2011

Beograd, 15 maj – Shefi i ekipit të Serbisë për bisedime me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, në një intervistë për gazetën “Politika” ka deklaruar se vizita e tij Kosovës nuk ka qenë hap për marketing.

Ivanoviq: Stefanoviqi paraqet nivel të ulët politik për njohje apo mosnjohje

Koha.net - 15.05.2011

Prishtinë, 15 maj - Bisedimet kanë filluar me tema të vogla, por do të përfundojnë me zgjidhjen e çështjes së vetme të pazgjidhur etnike në Ballkan, thotë për Radion Evropa e Lirë, sekretari shtetëror në Ministrinë serbe për Kosovën, ...

Vetëvendosje sërish kërkon dorëheqjen e Rexhepit

Botasot - 15.05.2011

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për manipulim me Policinë e Kosovës, ndërsa ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj aktivistëve të kësaj lëvizjeje gjatë protestës kundër vizitës së shefit të ekipit negociator serb Borko ...

Kush po i këshillon, bre?

Koha.net - 15.05.2011

Flaka Surroi ...apo për rrëfimin kush humbi e kush fitoi me ardhjen e Stefanoviqit në Kosovë Java e punës përfundoi ashtu siç edhe ia nisi, disi si qetë, thuajse asgjë nuk kishte ndodhur, thuajse i kemi punët për kremte.

Borko Stefanoviq paraqet nivel të ulët politik për njohje a mosnjohje

Koha.net - 15.05.2011

Beograd, 15 maj - Bisedimet kanë filluar me tema të vogla, por do të përfundojnë me zgjidhjen e çështjes së vetme të pazgjidhur etnike në Ballkan, vlerësoi për Radion Evropa e Lirë, sekretari shtetëror në Ministrinë serbe për Kosovën, ...

VV: Stefanoviqi është dashur të arrestohet!

Koha.net - 15.05.2011

Prishtinë, 15 maj - Dhuna e shfrenuar policore ditën e enjte në mbrojtje të Borisllav Stefanoviqit dhe kundër aktivistëve paqësorë, është e mjaftueshme për të kuptuar se negociatat me Serbinë janë në prag të koncesioneve të reja ndaj ...

VV: Stefanovici të arrestohej- Rexhepi të japë dorëheqje

Telegrafi - 15.05.2011

Dhuna e shfrenuar policore në ditën e enjte në mbrojtje të Borislav Stefanovicit dhe kundër aktivistëve paqësorë, është e mjaftueshme për të kuptuar se negociatat me Serbinë janë në prag të koncesioneve të reja ndaj Serbisë.

Stefanoviq: Nuk kisha për qëllim provokimin e trazirave

Alsat - 14.05.2011

Shefi i ekipit negociator serb, Borisllav Stefanoviq ka theksuar se vizita e tij në Prishtinë nuk kishte për qëllim që “të provokojë trazira, gazlotësjellës dhe thyerje xhamash”, por ajo do të jetë “promotor në marrëdhëniet e ardhshme ...

Stefanovic është shastisur nga Vetëvendosja

Telegrafi - 14.05.2011

Shefi i ekipit negociator serb, Borkoi Stefanovic është ndier i shastisur nga protestuesit e Vetëvendosjes, gjatë kohës sa po qëndronte brenda mureve të Qeverisë, në ish-objektin e “Rilindjes”.

Bogdanoviq: Takimi i Prishtinës duhet të pasohet me një takim në Beograd

Koha.net - 14.05.2011

Beograd, 14 maj – Vizita e kryesuesit të ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanoviq, në Prishtinë, nga Beogradi zyrtar është cilësuar si hap i rëndësishëm për thellimin e dialogut ndërmjet dy palëve në të ardhmen, edhe pse është ...

Stefanoviq shpresonte vetëm në forcën e automobilit

Koha.net - 14.05.2011

Beograd, 14 maj – Shefi i ekipit negociator serb Borislav Stefanoviq ka deklraur për gazetën “Blic” se nuk është frikësuar në prishtinë, porse takimi me demonstrues për të ka qenë shumë i pakëndshëm “Të gjithë anëtarët e ekipi tonë kanë ...

Stefanovic i habitur nga reagimi që nxiti vizita e tij në Kosovë

BalkanWeb - 14.05.2011

PRISHTINË- Shefi i ekipit negociator serb, Borko Stefanovic është habitur nga reagimi i protestuesit e Vetëvendosjes, gjatë kohës kur ai po qëndronte brenda mureve të Qeverisë.

Stefanovic me bindje pozitive nga vizita

Telegrafi - 14.05.2011

Shefi i ekipit negociator serb, Borislav Stefanovic, ka thënë se vizitën në Kosovë e ka bërë me qëllim të mirë, dhe pa asnjë qëllim për të provokuar.

Stefanoviq nuk e paska parë flamurin e Kosovës!

Koha.net - 14.05.2011

Prishtinë, 14 maj - Borko Stefanoviq vazhdon ta vlerësojë vizitën e tij në Kosovë si të zakonshme, dhe jo fare zyrtare. Në një intervistë për Radio Dukagjinin, ai ka thënë të mos ketë parë në tavolinë flamur të Kosovës. “Shihni.

Stefanoviq: Vizita në Kosovë, kthesë në marrëdhënie

Botasot - 14.05.2011

Shefi i ekipit negociator serb, Borisllav Stefanoviq, ka vlerësuar se vizita në Prishtinë paraqet mënyrën me të cilën do të eliminohen pengesat, të cilat ekzistojnë ndërmjet palëve, “pa e shkelur sovranitetin e Serbisë”.

Vetëvendosja "ndez" Prishtinën

Shekulli - 13.05.2011

Në kryeqytetin e Kosovës nisin demonstratat kundër vizitës së kryenegociatorit serb, Borko Stefanoviç, e kundër negociatave Prishtinë - Beograd Vizita e shefit të shtabit të Ministrisë së Jashtme serbe, Borko Stefanoviçit në Prishtinë ...

Kosova dhe Serbia shprehin vullnetin për të vazhduar takimet

Gazeta Start - 13.05.2011

Prishtinë - Zyrtarë të Policisë së Kosovës bëjnë të ditur se janë lënduar 21 persona në protestën e djeshme, në mesin e të cilëve 15 pjesëtarë të policisë dhe 6 protestues, ndërkohë që janë arrestuar dy persona të tjerë.

Gjashtëmbëdhjetë persona të lënduar gjatë protestës së Vetëvendosjes në Prishtinë

Idividi - 13.05.2011

Prishtinë, 12 maj 2011 (MIA) - Policia e Kosovës ka njoftuar se deri tani, 10 pjesëtarë të kësaj policie dhe 6 protestues janë lënduar gjatë protestës së sotme të Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar në shenjë kundërshtimi me vizitën e ...

Konjufca “turp të madh, skandaloze” me pajtimin e institucioneve

Paragrafi - 13.05.2011

Konjufca “turp të madh, skandaloze” me pajtimin e institucioneve Postuar më : 13 May, 2011 10:20:00 Protesta e Lëvizjes Vetëvendosja kundër vizitës në Prishtinë të shefit të delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko ...

Lëndohen Kurti e Konjufca

Koha e Re - 13.05.2011

Në protestën e të enjtes që Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi para objekteve qeveritare në Prishtinë, janë lënduar disa persona. Ndërkohë, ka intervenuar Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, me gaz lotsjellës dhe sprej, me ç’rast janë ...

Reagim ndaj gjenocidit

Evropaelire - 13.05.2011

Reagimi i djeshëm i qytetarëve të Kosovës ishte reagim ndaj gjenocidit që Serbia ka bërë këtu gjatë luftës, tha shefja e delegacionit kosovar në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, duke komentuar vizitën e së enjtes në Prishtinë të ...

Mes protestave, Serbia dhe Kosova takohen për të diskutuar çështje të mprehta

SETimes - 13.05.2011

13/05/2011 Borko Stefanoviç i Serbisë u takua me zyrtarë qeveritarë të Kosovës dhe ambasadorin e SHBA. Nga Muharrem Nitaj për Southeast European Times inë Prishtinë -- 13/05/11 Duke shënuar vizitën e parë të një zyrtari serb në Kosovë që ...

Stefanoviq përballë Deklaratës Kushtetuese

Koha.net - 13.05.2011

Prishtinë, Vetëm flamuri i Kosovës dhe Deklarata e Pavarësisë mund të duken afër Borko Stefanoviqit në takimin me Edita Tahirin, në foton zyrtare që e ka qarkulluar qeveria.

Stefanoviq në vizitë Sllovenisë

Koha.net - 13.05.2011

Stefanoviq në vizitë Sllovenisë Beograd, 13 maj- Shefi i ekipit serb Borko Stefanoviq po qëndron për një vizitë pune në Slloveni de do të takohet me ministrin slloven të Punëve të Jashtme Samuel Zhbogar Stefanoviq të enjten ka qëndruar në ...

Stefanoviq: Vizita nuk konfirmon pavarësinë e Kosovës

Koha.net - 13.05.2011

Beograd, 13 maj - Pala serbe konsideron se vizita e Borko Stefanoviqit në Kosovë është në funksion të lehtësimit të dialogut ndërmjet dy palëve .

Stefanovic: Vizita nuk konfirmon pavarësinë e Kosovës

Telegrafi - 13.05.2011

Pala serbe konsideron se vizita e Borko Stefanovicit në Kosovë është në funksion të lehtësimit të dialogut ndërmjet dy palëve. Shefi i ekipit serb në dialogun me Kosovën Borko Stefanovic ka përgënjeshtruar pohimet në Prishtinë se vizita e ...

Stefanoviqi Christopher Dellin nuk e quan ambasador!

Koha.net - 13.05.2011

Prishtinë 13 maj - Edhe pse Serbia nuk i njeh ambasadorët e akredituar në Kosovë, shefi i ekipit serb për negociata me Kosovën, të enjten në Prishtinë është takuar me ambasadorin amerikan në Prishtinë Christopher Dell.

Prishtine, protestat kundër Stefanovic 21 te plagosur

BalkanWeb - 13.05.2011

PRISHTINE - 21 persona janë lënduar, 15 policë dhe gjashtë protestues, gjatë protestës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje para ndërtesës së re të Qeverisë së Kosovës, në shenjë pakënaqësie ndaj vizitës së shefit të ekipit negociator ...

Falë miqve ndërkombëtarë, Stefanovici në Prishtinë

Telegrafi - 13.05.2011

Zëvendëskryeministrja, njëherësh shefja e delegacionit për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri tha se ka qenë kundër vizitës së përfaqësuesit të Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic në Kosovë.

Stefanoviq: Vizita nuk konfirmon pavarësinë e Kosovës

Botasot - 13.05.2011

Shefi i ekipit serb në dialogun me Kosovën, Borko Stefanoviq ka përgënjeshtruar pohimet në Prishtinë se vizita e tij është një hap drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Stefanovic: Vizita nuk konfirmon pavarësinë e Kosovës

BalkanWeb - 13.05.2011

BEOGRAD- Pala serbe konsideron se vizita e kryenegociatorit serb Borko Stefanovicit në Kosovë është në funksion të lehtësimit të dialogut ndërmjet dy palëve .

Reagim ndaj gjenocidit

Botasot - 13.05.2011

Reagimi i djeshëm i qytetarëve të Kosovës ishte reagim ndaj gjenocidit që Serbia ka bërë këtu gjatë luftës, tha shefja e delegacionit kosovar në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, duke komentuar vizitën e së enjtes në Prishtinë të ...

Tahiri: Edhe protesta ishte mesazh për Serbinë

Telegrafi - 13.05.2011

Vizita e së enjtes në Kosovë e shefit të delegacionit serb në bisedime, Borko Stefanovic, në Prishtinë u vlerësua nga institucionet si hapi i parë për njohjen e realitetit të Kosovës nga shteti serb.

Tahiri: Edhe protesta ishte mesazh për Serbinë

BalkanWeb - 13.05.2011

PRISHTINË- Vizita në Kosovë e shefit të delegacionit serb Borko Stefanovic, në Prishtinë u vlerësua nga institucionet si hapi i parë për njohjen e realitetit të Kosovës nga shteti serb.

Qeveria censuroi fotot dhe informatat nga takimet me Stefanoviqin

Botasot - 13.05.2011

Qeveria e Kosovës ka censuruar fotografitë nga takimet që kryenegociatori serb Borisllav Stefanoviq ka zhvilluar me zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi dhe shefen e delegacionit të Kosovës në bisedime me Serbinë, zëvendëskryeministren ...

Beogradin nuk e interesojnë serbët që jetojnë në jug të Ibrit

Koha.net - 13.05.2011

Prishtinë, 13 maj – Udhëheqësi i ekipit negociator të Beogradit, Borisllav Stefanoviq ka treguar mosnjohje të konsiderueshme të skenës politike kosovare dhe kush çka paraqet në atë skenë, i ka thënë agjencisë Fonet zëvendëskryeministri i ...

Dialog pa ndërmjetës

Gazeta Start - 12.05.2011

Prishtinë – Kosova dhe Serbia do të vendosin kontakt të drejtpërdrejtë mes tyre pa kurrfarë ndërmjetësuesi, që pas përfundimit të luftës në vitin 1999.

Protesta e "Vetëvendosjes" në Prishtinë, 16 të lënduar

Shekulli - 12.05.2011

Shkon në 16 numri i të lënduarve gjatë protestës së sotme të Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar në shenjë kundërshtimi të vizitës së Borko Stefanoviqit, shefit të delegacionit serb në bisedimet me Serbinë.

Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën

ikub - 12.05.2011

Kreu i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, shkon sot në Prishtinë, për të takuar zyrtarë të qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të komunitetit serb.

Borisllav Stefanoviq arriti në Kosovë

Evropaelire - 12.05.2011

Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, po qëndron në Kosovë, për të zhvilluar takime me përfaqësues të institucioneve të Kosovës, në kuadër të dialogut, i cili nisi në mars të këtij viti me ...

Thaçi: Vizita e Stefanoviqit – fillim i relacionit të ri

Evropaelire - 12.05.2011

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar vizitën e shefit të delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, si fillim të një relacioni të ri midis Serbisë dhe Kosovës.

Borko Stefanoviq arrin në Kosovë

Alsat - 12.05.2011

Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviq, po qëndron në Kosovë për të zhvilluar takime me përfaqësues të institucioneve vendore në kuadër të dialogut, i cili nisi në mars të këtij viti me ndërmjetësimin e ...

Thaçi: 'Vizita e Stefanoviqit – fillim i relacionit të ri'

Alsat - 12.05.2011

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar vizitën e shefit të delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, si fillim të një relacioni të ri midis Serbisë dhe Kosovës.

Vetëvendosje bllokon hyrjen e Qeverisë

Lajm - 12.05.2011

Aktivistë dhe deputetë të lëvizjes Vetëvendosje kanë bllokuar të gjitha hyrjet në Qeverinë e Kosovës, për të kundërshtuar në këtë formë ardhjen në Kosovë të udhëheqësit e ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanovic.

Lëvizja Vetëvendosje bllokon hyrjen e Qeverisë

Alsat - 12.05.2011

Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje kanë bllokuar hyrjen e ndërtesës së Qeverisë së Kosovës dhe disa pika hyrëse në kryeqytet, për të pamundësuar hyrjen e kryenegociatorit serb, Borko Stefanoviq.

Beogradi e do veriun me shantazh

Koha e Re - 12.05.2011

Udhëheqësi i ekipit negociator të Serbisë, Borko Stefanoviq ka treguar haptazi preferencat dhe mundësitë për veriun. Zgjidhja e çështjes së veriut sipas tij është në Beograd.

Protestë kundër Stefanoviqit

Evropaelire - 12.05.2011

Lëvizja Vetëvendosje ka bllokuar objektin qeveritar, ndërtesën e ish-Rilindjes, në kohën kur në të po mbahej takimi në mes të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hajredin Kuçi, dhe kreut të delegacionit serb në bisedimet me palën kosovare, ...

Prishtinë: Tre persona të lënduar gjatë protestës

Evropaelire - 12.05.2011

Tre persona janë lënduar dhe dy vetura janë dëmtuar gjatë një proteste të mbajtur nga Lëvizja Vetëvendosje, në afërsi të objektit qeveritar, në të cilin po mbahej takimi në mes të shefit të delegacionit serb në bisedimet me palën kosovare, ...

Prishtinë, tre të plagosur gjatë protestës kundër Borko Stefanovic

LajmiFundit - 12.05.2011

Tre persona janë lënduar dhe dy vetura janë dëmtuar gjatë një proteste të mbajtur nga Lëvizja Vetëvendosje, në afërsi të objektit qeveritar, në të cilin po mbahej takimi në mes të shefit të delegacionit serb në bisedimet me palën kosovare, ...

Prishtinë: 16 persona të lënduar gjatë protestës

Evropaelire - 12.05.2011

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri më tash, 10 pjesëtarë të kësaj policie dhe 6 protestues janë lënduar gjatë protestës së sotme të Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar në shenjë kundërshtimi me vizitën e Borko Stefanoviqit, shefit të ...

Prishtinë, 16 të plagosur gjatë protestave anti-serbe nga Vetevendosja

LajmiFundit - 12.05.2011

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri më tash, 10 pjesëtarë të kësaj policie dhe 6 protestues janë lënduar gjatë protestës së sotme të Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar në shenjë kundërshtimi me vizitën e Borko Stefanoviqit, shefit të ...

Borko Stefanoviq viziton Prishtinën

DW - 12.05.2011

Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedime me Kosovën Borko Stefanoviq, arriti pak para mesditës në Prishtinë nën përcjelljen e policisë së Kosovës.

Lëndohen Albini e Glauku, protesta vazhdon – VIDEO

Shqipmedia - 12.05.2011

Pas përleshjes që aktivistë të Vetëvendosjes patën me Policinë e Kosovës para ndërtesës së Qeverisë, ish-objekti i Rilindjes, tani mësohet se një grup të rinjsh, gjithashtu aktivistë të Vetëvendosjes, janë mbledhur para ndërtesës tjetër të ...

Zyra e Edita Tahirit njofton për takimin me Stefanoviqin

Evropaelire - 12.05.2011

Fqinjësia e mirë, integrimi evropian dhe gjetja e zgjidhjeve praktike në interes të qytetarëve kanë qenë temat që janë diskutuar gjatë takimit që ka pasur shefi i delegacionit serb në dialogun me Kosovën , Borko Stefanoviq, me homologen e ...

Vizita e Stefanovicit, thyhen xhamat e qeverisë së Kosovës

LajmiFundit - 12.05.2011

Ne kohen kur brenda në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës ka qene duke u zhvilluar takimi në mes Edita Tahirit dhe Borko Stefanovicit, aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar të hedhin gurë në drejtim të ndërtesës së Qeverisë, kurse ...

Prishtinë, Protesta kundër Stefanovicit, 16 të lënduar

Lajm - 12.05.2011

Dhjetë pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe gjashtë protestues janë lënduar gjatë protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar të enjten në shenjë kundërshtimi me vizitën e Borko Stefanovicit, shefit të delegacionit serb në bisedimet ...

Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën

VOA - 12.05.2011

Kreu i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, shkon sot në Prishtinë, për të takuar zyrtarë të qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të komunitetit serb.

Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën

Botasot - 12.05.2011

Kreu i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, viziton sot Prishtinën. Ai në kryeqytetin e Kosovës, do të takohet me zyrtarë të qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të komunitetit serb.

Stefanovic: Çelësi i Prishtinës ndodhet në Beograd

Telegrafi - 12.05.2011

Udhëheqësi i ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanovic gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë do të mundohet t’i bindë zyrtarët dhe qytetarët e Kosovës se Beogradi ka ndryshuar, pavarësisht nga fakti që mban qëndrim të ngurtë ...

Dialog pa ndërmjetës

Telegrafi - 12.05.2011

Kosova dhe Serbia do të bëjnë një lëvizje historike, por jo të iniciuar nga ndërkombëtarët. Për herë të parë që nga shpallja e pavarësisë para tre vjetësh, e nga përfundimi i luftës para 12 vjetësh, të dyja vendet do të vendosin kontakt të ...

Stefanoviq: Çelësi i Prishtinës ndodhet në Beograd

Koha.net - 12.05.2011

Beograd, 12 maj - Udhëheqësi i ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanoviq, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë do të mundohet t'i bindë zyrtarët dhe qytetarët kosovarë se Beogradi ka ndryshuar, pavarësisht nga fakti që mban qëndrim ...

Dialogu Kosovë-Serbi Stefanoviç sot në Prishtinë

BalkanWeb - 12.05.2011

PRISHTINE- Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, viziton sot Prishtinën, ku do të pritet nga zyrtarë të Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të serbëve lokalë.

Vetëvendosje bllokon hyrjen e Qeverisë

Telegrafi - 12.05.2011

Aktivistë dhe deputetë të lëvizjes Vetëvendosje kanë bllokuar të gjitha hyrjet në Qeverinë e Kosovës, për të kundërshtuar në këtë formë ardhjen në Kosovë të udhëheqësit e ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanovic.

Vizita e Stefanoviqit turp i madh dhe skandal i pashoq

Botasot - 12.05.2011

Në kohën kur kryenegociatori serb Borko Stefavoniq pritej të hynte në Kosovë për t’u takuar me zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, ligjvënësit opozitarë në Kuvend e kanë quajtur këtë si një turp dhe skandal të pashoq.

Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën

Lajmetsot - 12.05.2011

Postuar me: 12 May, 2011 11:45:00 Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën Kreu i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, arrin sot në Prishtinë.

Thaçi mirëpret vizitën e Stefanovicit

Telegrafi - 12.05.2011

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi deklaroi të enjten se vizita e udhëheqësit të ekipit negociator të Serbisë, Borislav Stefanovicit në Kosovë është një hap drejt krijimit të marrëdhënieve të mira me Serbinë dhe de facto njohje e ...

Ivanoviq: Stefanoviq në Prishtinë, iniciativë inteligjente

Botasot - 12.05.2011

I ashtuquajturi sekretari shtetëror për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviq, vizitën e Stefanoviqit në Kosovë, e ka vlerësuar si një iniciativë të menduar mirë dhe inteligjente.

Thaçi: Vizita e Stefanoviqit – fillim i relacionit të ri

Botasot - 12.05.2011

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar vizitën e shefit të delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, si fillim të një relacioni të ri midis Serbisë dhe Kosovës.

Thaçi: Fillim i relacionit të ri

Lajmetsot - 12.05.2011

Postuar me: 12 May, 2011 01:42:00 Thaçi: Fillim i relacionit të ri Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar vizitën e shefit të delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, si fillim të një relacioni të ri ...

Vetëvendosje bllokon hyrjen e Qeverisë

Yll Press - 12.05.2011

Shpend Ahmeti tha për “Telegrafin” se është e pakuptimtë që të pranohet në takim një person i cili lufton vazhdimisht kundër pavarësisë së Kosovës, ndërkohë që zyrtarë të institucioneve të Kosovës janë treguar të gatshëm për tu takuar me ...

Opozita: Qeveria po e nënçmon popullin e Kosovës

Botasot - 12.05.2011

Përfaqësuesit e opozitës në Kosovë e konsiderojnë vizitën e kryenegociatorit serb Borko Stefanoviq në Kosovë si një marketing të politikës serbe për interesat e saj, të cilës po i jep mundësi edhe Qeveria e Kosovës me pritjen e zyrtarit ...

Polica përdorë gazlotsjellës

Telegrafi - 12.05.2011

I plotësuar-Policia e Kosovës ka ndërhyrë në protestën e Vetëvendosjes, duke përdorur edhe gaz lotsjellës, në tentim të largimit të tyre nga pjesa ku ndodhet Qeveria.

Përfundon takimi Kuçi-Stefanovic

Telegrafi - 12.05.2011

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka përfunduar takimin me përfaqësuesin e Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic. Ky i fundit ka dalë nga ndërtesa e Qeverisë së Kosovës nga një dalje anësore.

Lëndohet Albin Kurti

Telegrafi - 12.05.2011

Është lënduar lideri i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili ishte në krye të protestës për kundërshtimin e vizitës së përfaqësuesit të Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic.

Të lënduar edhe Albin Kurti e Glauk Konjufca

Yll Press - 12.05.2011

Gjatë këtij intervenimi janë lënduar shumë aktivistë të Vetëvendosjes, por shihen të lënduar edhe në radhët e policisë – të cilët janë goditur me gurë dhe gjësende të tjera të forta nga aktivistët e Vetëvendosjes....

Stefanovic vazhdon agjendën, takohet me Tahirin

Telegrafi - 12.05.2011

Zëvendëskryeministrja, njëherësh shefja e delegacionit për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri është duke u takuar me përfaqësuesin e Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic.

Vazhdon protesta e Vetëvendosjes

Telegrafi - 12.05.2011

Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje po gjuajnë gurë në drejtim të Qeverisë së Kosovës, duke thyer xhama të ndërtesës së qeverisë dhe vetura zyrtare.

Në përleshje me policinë, plagosen edhe Kurti e Konjufca

Koha.net - 12.05.2011

Prishtinë, 12 maj (e plotësuar) - Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje para pak çastesh ka nisur të thyejë makinat zyrtare qeveritare, duke thyer xhamat e tyre, pranë ndërtesës qeveritare.

Protestojnë kundër Stefanoviqit, shtatë të lënduar

Botasot - 12.05.2011

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë gjuajtur me gurë dhe me shishe me ngjyrë të kuqe në oborrin e ndërtesës së re të Qeverisë së Kosovës, ku po zhvillohet takimi ndërmjet zëvendëskryeministrit të Kosovës Hajredin Kuçi dhe shefit të ...

Bisedimet Kosovë-Serbi Stefanovic takon Tahirin në Prishtinë

BalkanWeb - 12.05.2011

PRISHTINË- Zëvendëskryeministrja, njëherësh shefja e delegacionit për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri është duke biseduar me përfaqësuesin e Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic.

Protesta kundër Stefanovicit, 16 të lënduar

Telegrafi - 12.05.2011

Dhjetë pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe gjashtë protestues janë lënduar gjatë protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar të enjten në shenjë kundërshtimi me vizitën e Borko Stefanovicit, shefit të delegacionit serb në bisedimet ...

VV protestë kundër vizitës së Stefanovic plagoset Kurti

BalkanWeb - 12.05.2011

PRISHTINË- Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë organizuar një protestë në shënjë kundërshtimi të vizitës së përfaqësuesit të Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borisllav Stefanovic.

Kuçi-Stefanoviq: Krijim i klimës pozitive

Koha.net - 12.05.2011

Prishtinë, 12 maj – Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë së Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi priti shefin e delegacionit të Serbisë në bisedime teknike me Kosovën, Borko Stefanoviq.

Kuçi- Stevanoviq, për të gjetur klimë positive

Botasot - 12.05.2011

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, priti në takim, shefin e delegacionit të Serbisë në bisedime teknike me Kosovën, Borko Stefanoviq.

Prishtinë: Protesta kundër shefit të delegacionit të Serbisë për bisedime me Kosovën

VOA - 12.05.2011

Policia përdori gazin lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës, për të shpërndarë grupet e protestuesve që po kundërshtonin vizitën në Prishtinë të shefit të delegacionit të Serbisë për bisedime me Kosovën, Borko Stefanovic.

Thaçi: Vizita e Stefanovicit fillim i një raporiti të ri

BalkanWeb - 12.05.2011

PRISHTINË- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar vizitën e shefit të delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanovic, si fillim të një raporti të ri midis Serbisë dhe Kosovës.

VV: Qeveria pret përfaqësuesin e kundërshtarit më të madh të Kosovës

Koha.net - 12.05.2011

Prishtinë, 12 maj - Përmes protestave të sotme, Vetëvendosje edhe një herë rikonfirmoi kundërshtimin e saj për negociatat e padrejta e të dëmshme, joparimore dhe jotransparente që po zhvillohen në mes të qeverisë së Kosovës dhe asaj së ...

Vetëvendosje: Kjo politike e zezë kishte nevojë të skuqet

Telegrafi - 12.05.2011

Përmes protestave të sotme, Lëvizja Vetëvendosje, përmes një deklarate për media, vlerëson se edhe njëherë rikonfirmoi kundërshtimin e saj për negociatat e padrejta e të dëmshme, joparimore dhe jotransparente që po zhvillohen në mes të ...

PK: 21 të lënduar në protestat e Vetëvendosjes

Botasot - 12.05.2011

Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se 21 persona janë lënduar, 15 policë dhe 6 protestues, gjatë protestës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje para ndërtesës së re të Qeverisë së Kosovës, në shenjë pakënaqësie ndaj vizitës së shefit të ...

Tahiri vlerëson vizitën e Stefanovicit

Telegrafi - 12.05.2011

Fqinjësia e mirë, integrimi evropian dhe gjetja e zgjidhjeve praktike në interes të qytetarëve kanë qenë temat që janë diskutuar gjatë takimit që ka pasur shefi i delegacionit serb në dialogun me Kosovën, Borko Stefanovic, me homologen e ...

Zyra e Edita Tahirit njofton për takimin me Stefanoviqin

Botasot - 12.05.2011

Fqinjësia e mirë, integrimi evropian dhe gjetja e zgjidhjeve praktike në interes të qytetarëve kanë qenë temat që janë diskutuar gjatë takimit që ka pasur shefi i delegacionit serb në dialogun me Kosovën , Borko Stefanoviq, me homologen e ...

Kosova, pritje shtetërore Stefanoviçit

Gazeta Start - 11.05.2011

Tiranë – Borko Stefanoviç është zyrtari i parë serb të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i organizojë pritje të karakterit shtetëror. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi do ta presë atë të enjten në Zyrën e tij, kjo pasi shefi i ...

I pari zyrtar serb që pritet nga qeveria e Kosovës

Shekulli - 11.05.2011

Borko Stefanoviç është zyrtari i parë serb të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës do t'i organizojë pritje të karakterit shtetëror. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi do ta presë atë të enjten në zyrën e tij.

Stefanovic të enjten në Prishtinë

Idividi - 11.05.2011

Prishtinë, 10 maj 2011 (MIA) - Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanovic, do të vizitojë të enjten Kosovën, ku do të takohet me zyrtarët e lartë kosovarë, ka thënë për AFP-në një burim zyrtar në Beograd.

Stefanoviqi takon kosovarët pa ndërmjetësues

Evropaelire - 11.05.2011

Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviq, do të qëndrojë të enjten në Prishtinë, ku do të pritet nga zyrtarë të Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të serbëve lokalë.

Vetëvendosje: Vizita e Stefanoviq, ofenduese për Kosovarët

Alsat - 11.05.2011

Lëvizja ‘Vetëvendosje’ ka vlerësuar se vizita zyrtare e kryenegociatorit serb Borko Stefanoviq në Kosovë është ofendim për qytetarët e Kosovës që vendi të vizitohet nga një zyrtar i një shteti i cili nuk e ka njohur Republikën e Kosovës, ...

Petroviç: Afërsia me praktikën dhe të përditshmen duhet të kenë peshë në bisedime

DW - 11.05.2011

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Sllobodan Petroviç, lidhur me takimin, që do të zhvillojë nesër në Kosovë shefi i grupit negociator serb, Borislav Stefanoviç, me përfaqësues të qeverisë së Kosovës.

Stefanoviç i Serbisë do të takohet me zyrtarë në Prishtinë

SETimes - 11.05.2011

11/05/2011 PRISHTINË, Kosovë -- Kreu i ekipit të bisedimeve i Serbisë Borisllav Stefanoviç do të takohet me përfaqësuesit e shtetit në Prishtinë të enjten (12 maj). Zëvendës/Kryeministri Hajredin Kuçi do t'a presë atë në zyrën e tij.

Kosova, pritje shtetërore Stefanovicit

Telegrafi - 11.05.2011

Borko Stefanovic është zyrtari i parë serb të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i organizojë pritje të karakterit shtetëror. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi do ta presë atë të enjten në Zyrën e tij.

Një zyrtar serb për herë të parë zyrtarisht në Kosovë

Koha.net - 11.05.2011

Prishtinë, 11 maj – Borko Stefanoviq është zyrtari i parë serb të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i organizojë pritje të karakterit shtetëror. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi do ta presë atë të enjten në zyrën e tij.

Kurti refuzon të takohet me shefin e ekipit serb

Botasot - 11.05.2011

Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviq nesër (e enjte) do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarët e lartë shtetëror të Kosovës.

Stefanoviq vizitën në Kosovë e quan jozyrtare

Koha.net - 11.05.2011

Beograd, 11 maj -Shefi i ekipit negociator serb Borko Stefanoviq nesër shkon në Prishtinë në kuadër të procesit engociator. Vizata, transmetojnë medie të Beogradit, nuk ka karakter zyrtar.

Stefanovic pa siguri personale vjen në Kosovë

Telegrafi - 11.05.2011

Shefi i ekipit negociator të Beogradit në dialogun me Prishtinën, Borko Stefanovic udhëton të enjten në Prishtinë në përcjellje të dy bashkëpunëtorëve, pa siguri personale.

Vjen Borko me duar në xhepa, vetëm Kurti refuzon takim

Yll Press - 11.05.2011

“Këto janë takime në kuadër të procesit të bisedimeve dhe ne nuk mendojmë se këtë vizitë duhet trajtuar si vizitë zyrtare”, thonë zyrtarë në kabinet in e Stefanoviqit.

Tadic: Vizita e Stefanovicit e përmirëson atmosferën

Telegrafi - 11.05.2011

Presidenti i Serbisë, Boris Tadic tha se vizita e shefit të ekipit negociator serb në Kosovë mund t’i kontribuojë atmosferës në dialogun Prishtinë-Beograd.

Stefanoviqi takon kosovarët pa ndërmjetësues

Botasot - 11.05.2011

Qeveria e Kosovës ka konfirmuar lejimin e vizitës së shefit të delegacionit të Beogradit në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanoviq. Gjatë kësaj vizite, për herë të parë një zyrtar i Qeverisë së Serbisë mund të pritet nga ata të Qeverisë ...

Ahmeti,VV: Vizita e Stefanoviqit ofendim për qytetarët e Kosovës

Botasot - 11.05.2011

Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se vizita zyrtare e kryenegociatorit serb Borko Stefanoviq në Kosovë është ofendim për qytetarët e Kosovës. Shpend Ahmeti, anëtar i kësaj lëvizjeje, gjatë një konference për media të mërkurën ka thënë se ...

Tadiq: Vizita përmirëson atmosferën

Yll Press - 11.05.2011

Presidenti serb theksoi se Serbisë “i nevojitet progres në temat e caktuara” të bisedimeve dhe vlerësoi se vizita e nesërme e Stefanoviqit në Prishtinë “mund t’i kontribuojë atmosferës më të mirë”.

Tadiq: Vizita e Stefanoviqit e përmirëson atmosferën

Koha.net - 11.05.2011

Beograd, 11 maj - Presidenti Boris Tadiq tha se vizita e shefit të ekipit negociator serb në Kosovë mund t’i kontribuojë atmosferës në dialogun Prishtinë-Beograd.

Tadic: Vizita e Stefanovic në Kosovë përmirëson atmosferën

BalkanWeb - 11.05.2011

PRISHTINË- Presidenti i Serbisë, Boris Tadic tha se vizita e shefit të ekipit negociator serb në Kosovë mund të kontribuojë në lidhje me atmosferën e dialogun Prishtinë-Beograd. Stefanovic do të vizitojë Kosovën të enjten.

Stefanoviq të enjten në Kosovë

Evropaelire - 10.05.2011

Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanoviq do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarët e lartë kosovarë, ka thënë një zyrtar në Beograd.

Kurti: Thaçi e ka të sigurt pushtetin

Telegrafi - 10.05.2011

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, konsideron se të gjitha të ligat që po i vijnë Kosovës kohën e fundit janë si pasojë e mungesës së sovranitetit, ndërsa përfshirjen e Kosovës në negociata me Beogradin, ai e quan tradhti.

Kurti bisedimet me Serbinë i konsideron tradhti

Koha.net - 10.05.2011

Prishtinë, 10 maj - Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, konsideron se të gjitha të ligat që po i vijnë Kosovës kohën e fundit janë si pasojë e mungesës së sovranitetit, ndërsa përfshirjen e Kosovës në negociata me Beogradin ai e ...

Temë e bisedimeve, paraqitja ndërkombëtare e Kosovës

Telegrafi - 10.05.2011

Shefi i ekipit negociues serb, Borislav Stefanovic paralajmëruar se Serbia është e gatshme të bisedojë për mënyrën se si do të sigurohej prania e Kosovën në samite të ndryshme ndërkombëtar dhe se kjo do të jetë temë në takimin e ardhshëm ...

Kryenegociatori serb të enjten në Kosovë

Koha.net - 10.05.2011

Beograd, 10 maj – Shefi i ekipit negociator të Beogradit në dialogun ndërmjet Serbisë e Kosovës, Borisllav Stefanoviq, do të qëndrojë të enjten në Kosovë, njofton Tanjug.

Stefanoviq të enjten në Kosovë

Botasot - 10.05.2011

Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanoviq do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarët e lartë kosovarë, ka thënë një zyrtar në Beograd.

Stefanovic vjen të enjten në Prishtinë

Telegrafi - 10.05.2011

Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanovic, do të vizitojë të enjten Kosovën, ku do të takohet me zyrtarët e lartë kosovarë, ka thënë për AFP-në një burim zyrtar në Beograd.

Stefanovic të enjten viziton Kosovën

BalkanWeb - 10.05.2011

PRISHTINË- Shefi i delegacionit serb në bisedimet me Prishtinën, Borko Stefanovic do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarët e lartë kosovarë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare.