TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Serbët shqiptarëve: Jeni frikacakë, refuzoni të riluani ndeshjen

Shqipmedia - 05.12.2014

Presidenti i FShF Armando Duka menjëherë pas vendimit të Apelit foli për një kompromis që i kishin ofruar serbët për të riluajtur ndeshjen, por që ishte hedhur poshtë nga pala shqiptare.

Mediat serbe: Shqiptarët kokëfortë e të pabindur

Gazeta Start - 04.12.2014

Mediat serbe kanë komentuar vendimin e Komisionit të Apelit, ku sërish nuk harrojnë të akuzojnë Shqipërinë. Ato shkruajnë se shqiptarët janë kokëfortë që nuk pranuan ofertën e Federatës Serbe të ...

Duka: Serbët më propozuan riluajtjen e ndeshjes, por refuzova

SOT - 04.12.2014

Shqipëria nuk gjeti sërish drejtësi në UEFA, pasi Komisioni i Apelit i këtij institucioni la në fuqi vendimin e Komisionit të Etikës dhe të Disiplinës së datës 23 tetor, duke mos i vlerësuar provat ...

Shtyhet edhe për disa javë Vendimi i Apelit mpër ndeshjen Serbi - Shqipëri

Idividi - 04.12.2014

Nion, 2 dhjetor 2014 (MIA0 - Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit ...

Nuk ndryshon vendimi i UEFA-s, Serbia sërish fiton 3:0

Idividi - 04.12.2014

Nion, 2 dhjetor 2014 (MIA) - Federata evropiane e fudbollit - UEFA ka konfirmuar në faqen zyrtare se komisioni i apelit ka refuzuar kërkesën e Shqipërisë për t'i marrë tri pikët nga ndeshje Serbi – ...

Arbitri kërkoi nga shqiptarët diçka që s’do ta bënte vetë

Shqipmedia - 04.12.2014

Në një moment avokati Antonio Rigozzi që mbronte FSHF-në nxori fotografinë ku shihej lojtari shqiptar Bekim Balaj teksa goditej me karrige nga një tifoz serb.

Shqiptarët kokëfortë, nuk pranuan të përsëritet ndeshja Serbi-Shqipëri

Albtime - 04.12.2014

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS) e kanë pranuar se i kanë propozuar Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) që ta përsërisin ndeshjen e 14 tetorit.

Serbët: Shqiptarët kokëfortë e frikacakë, s'pranuan përsëritjen e ndeshjes

Albeu.com - 04.12.2014

Mediat serbe shkruajnë se shqiptarët janë kokëfortë dhe frikacakë që nuk pranuan ofertën e Federatës Serbe të Futbollit për të riluajtur ndeshjen e ndërprerë të 14 tetorit në Serbi.

EURO 2016. Serbia propozon zgjidhje të ndërmjetme, FSHF refuzon

Lajm - 04.12.2014

Pala shqiptare e ka refuzuar këtë ide, që i është paraqitur nga delegati serb në Lion, më 2 dhjetor. Pasi Apeli vendosi të mos ndryshojë vendimin lidhur me ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe ...

Serbët: Shqiptarët, frikacakë

Mapo - 04.12.2014

Serbët: Shqiptarët frikacakë 04 Dhjetor 2014 10:58 Mediat serbe sulmojnë duke thënë se shqiptarët u treguan kokëfortë dhe frikacakë që nuk pranuan të riluhet ndeshja Serbi-Shqipëri, pas ofertës së ...

Vendimi, Serbia propozon ri-zhvillimin e ndeshjes, FSHF refuzon

Telegrafi - 04.12.2014

Pasi Apeli vendosi të mos ndryshojë vendimin lidhur me ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, tashmë hallka e fundit mbetet Gjykata e Arbitrazhit Sportiv.

Gjyqtari “han” fjalët e veta: Nuk do e vazhdoja as vet ndeshjen ndaj Serbisë

Telegrafi - 04.12.2014

Në një moment avokati Antonio Rigozzi që mbronte FSHF-në nxori fotografinë ku shihej lojtari shqiptar Bekim Balaj teksa goditej me karrige nga një tifoz serb.

Serbët: Jeni kokëfortë dhe frikacakë, që refuzoni të riluani ndeshjen

Gazeta Tema - 04.12.2014

Serbët vazhdojnë provokimet e tyre. Mediat e tyre thonë se shqiptarët janë kokfortë dhe frikacakë, pasi nuk kanë pranuar që ndeshja Serbi-Shqipëri të riluhet.

Avokati i FSHF-së turpëron Atkinsonin, “Nëse ti do qëlloheshe me karrige, do ta vazhdoje ndeshjen…?”

Panorama Sport - 04.12.2014

Gjyqtari anglez i ndeshjes Serbi-Shqipëri, Martin Atkinson, ka qenë zyrtari i vetëm që ka shkruar në raport se ishin shqiptarët ata që nuk donin të zbrisnin në fushën e lojës.

Mediat serbe: Shqiptarët kokëfortë e frikacakë, s'pranuan përsëritjen e ndeshjes

Durres Lajm - 04.12.2014

- Mediat serbe shkruajnë se shqiptarët janë kokëfortë dhe frikacakë që nuk pranuan ofertën e Federatës Serbe të Futbollit për të riluajtur ndeshjen e ndërprerë të 14 tetorit në Serbi.

Mediat serbe: Shqiptarët kokëfortë dhe të pabindur

Panorama Sport - 04.12.2014

Mediat serbe kanë komentuar vendimin e Komisionit të Apelit ku edhe në këtë rast nuk harrojnë të akuzojnë Shqipërinë. Ato shkruajnë se shqiptarët janë kokëfortë që nuk pranuan ofertën e Federatës ...

Serbët: Shqiptarët kokëfortë, nuk pranuan përsëritjen e sfidës

Gazeta Dita - 04.12.2014

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS) e kanë pranuar se i kanë propozuar Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) që ta përsërisin ndeshjen e 14 tetorit.

Humbja në Apel, Duka: Beteja vazhdon në Arbitrazhin e Lozanës

AlbanianScreen - 04.12.2014

Tiranë - Sapo ka mbërritur nga Zvicra, kreu i FSHF-së, Armand Duka tha se Shqipëria do të luftojë të kërkojë të drejtën në Komisionin e Arbitrazhit të Sportit, në Lozanë. "Jemi sigurisht te zhgenjyer.

De Biasi kritikon Komisionin e Apelit: Ndjekin politikën e UEFAsë

SportClub - 04.12.2014

Komisioni i Apelit vetëm konfirmoi fitoren zyrtare të Serbisë kundër Shqipërisë me rezultat 3 me 0 si dhe refuzoi ankesat e të dy Federatave. I fundit që kritikoi Komisionin e Apelit ishte trajneri i ...

FSHF do të vazhdojë betejën e saj ligjore

SportNews - 04.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit, u njoh të martën në mbrëmje me vendimin e Komisionit të Apelit, tek i cili shpresonte që të gjente më tepër drejtësi, në lidhje me vendimin e Komisionit të Etikës dhe ...

Presidenti Duka flet per vendimin e Apelit

SportNews - 04.12.2014

Ka qene tejet i veçante, interesimi i medias, ne lidhje me komentet per vendimin e Komisionit te Apelit te UEFA-s, per ndeshjen Serbi vs Shqiperi. Presidenti i FSHF, Armand Duka, eshte “pritur” pas ...

Shqiptarët kokëfortë dhe frikacakë

Kosova Live - 04.12.2014

Mediat serbe kanë kritikuar Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF), duke i quajtur kokëfortë dhe frikacakë, pasi që nuk pranuan që të riluhet ndeshja.

Duka zbulon: Ja pakti që na ofruan serbët

Gazeta Start - 03.12.2014

Vendimi i Komisionit të Apelit në UEFA ka lënë të pakënaqur delegacionin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti Armand Duka pas mbërritjes në Rinas ka shprehur zhgënjimin nga ky komision si ...

De Biazit nuk i bën përshtypje vendimi i Apelit: E prisja

Gazeta Start - 03.12.2014

Xhani De Biazit nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshëm i Komisionit të Apelit në UEFA. Trajneri i Kombëtares shqiptare e priste që Apeli të linte në fuqi dënimet e Komisionit të Disiplinës.

UEFA lë në fuqi vendimin për Shqipërinë, FSHF i drejtohet Arbitrazhit Sportiv

SOT - 03.12.2014

UEFA nuk ka bërë ndryshime në qëndrimin e saj në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri të luajtur mbrëmjen e 14 tetorit në stadiumin e Partizanit të Beogradit.

De Biasi: Nuk prisja mrekulli nga Apeli

Albeu.com - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

UEFA, Apeli lë në fuqi vendimin e Disiplinës për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Albtime - 03.12.2014

Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Disiplinës së UEFA-s duke i dhënë fitoren në tavolinë kombëtares serbe. Mesa duket, as anëtarët e këtij komisioni nuk janë bindur nga ...

Shulku: Serbia na kërkoi të riluajmë ndeshjen në Beograd

Albeu.com - 03.12.2014

Ilir Shulku, sekretar i Përgjithshëm i FSHF, ka komentuar për Top-Channel vendimin e Komisionit të Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit Serbi-Shqipëri duke sjellë detaje të reja mbi ...

De Biasi: E dija vendimin!

Portalb - 03.12.2014

Lajme lidhur me temën Shqipëria e ka humbur 3:0 ndeshjen kundër Serbisë Vendimi i apelit për Serbi-Shqipëri, pas 20 ditësh Nesër apeli vendos për Serbi – Shqipëri Meha: Shqipëria më emocionon Nuk i ...

De Biasi nuk priste ndryshimin e vendimit

Lajmi.net - 03.12.2014

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se e kishte pritur që Komisioni i Ankesës të mos e ndryshonte vendimin fillestar të UEFA-s në lidhje me ndeshjen kundër Serbisë.

De Biasi: E dija vendimin!

Albtime - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

De Biasi: komisioni I Apelit? E dija vendimin!

Zhurnal - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

Ja oferta e serbisë që i bëri dje Shqipërisë

Zhurnal - 03.12.2014

Ilir Shulku, sekretar i Përgjithshëm i FSHF, ka komentuar për Top-Channel vendimin e Komisionit të Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit Serbi-Shqipëri duke sjellë detaje të reja mbi ...

Fshf-ja ka dhjetë ditë afat për ankesë në CAS

Zhurnal - 03.12.2014

Federata shqiptare e futbollit pritet të dërgojë në gjyqin arbitrar sportiv vendimin kontraverz të UEFA-së në lidhje me dhunën, racizmin dhe ndërperjen e ndeshjes në Beograd.

De Biasi: E prisja një vendim të tillë të Apelit

Shqipmedia - 03.12.2014

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, nuk priste që Komisioni i Apelit të merrte ndonjë vendim tjetër nga ai që mori dje, duke e konfirmuar vendimin e parë të Disiplinorit të UEFA-s.

"Të zhgënjyer nga Apeli, do shkojmë në Arbitrazh"

Albeu.com - 03.12.2014

Vendimi i Komisionit të Apelit në UEFA ka lënë të pakënaqur delegacionin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Vetë presidenti i FSHF Armand Duka në mbërritjen e tij në Rinas ka lënë të kuptohet ...

Serbia kërkoi ndeshja të riluhet në Beograd pa tifozë

Telegrafi - 03.12.2014

Federata Serbe e Futbollit ka kërkuar nga kuqezinjtë që të pranojnë që ndeshja të riluhet në Beograd, por pa praninë e tifozëve. Sipas sekretarit të përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, ...

De Biasi: Nuk prisja diçka më ndryshe nga Komisioni i Apelit

Telegrafi - 03.12.2014

Gianni De Biasi nuk është befasuar nga vendimi i djeshëm i Komisionit të Apelit, i cili konfirmoi vendimin e Komisionit të Disiplinës për ndëshkim me disfatë 3-0 të Shqipërisë.

FSHF e quan politik vendimin e Komisionit të Apelit

ABC News - 03.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit do të shkojë në Këshillin e Arbitrazhit Sportiv për ndeshjen Serbi-Shqipëri, ndërsa e quajti politik vendimin e Komisionit të Apelit në UEFA.

Apeli si Disiplina, ja prapaskenat e vendimit

Panorama - 03.12.2014

Faksimile e vendimit të Apelit Nuk ndryshon asgjë: Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimet e marra më datë 23 tetor nga Disiplina, si në rastin e Shqipërisë dhe të Serbisë.

Duka: S’pranuam paktin e ofruar nga serbët. Beteja jonë në arbitrazh

Ora news - 03.12.2014

Me të mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit deklaron se beteja ligjore do të vazhdojë në arbitrazh dhe u shpreh besimplotë.

Duka: Serbia na ofroi pakt për ndeshjen

Mapo - 03.12.2014

Duka: Serbia na ofroi pakt për ndeshjen 03 Dhjetor 2014 14:42 Edhe pse dolëm sërish të humbur nga Apeli i UEFA-s, kreu i FSHF-së, është besimplotë se Gjykata e Kasacionit në Lozanë do ti japë të ...

FSHF-ja “gjobitet” edhe me 7500 euro nga Apeli i UEFA-s

Telegrafi - 03.12.2014

I është dashur vetëm një ditë pune Komisionit të Apelit të UEFA-s për t’u marrë me çështjen Serbi-Shqipëri të 14 tetorit të këtij viti. Madje, në ndryshim nga sa bëri Komisioni i Etikës dhe ...

Presidenti i FSHF-së i zhgënjyer nga vendimi i Komisionit të Apelit

ABC News - 03.12.2014

Shpresat ishin të pakta që në fillim. Por kjo gjë nuk e ka zbehur zhgënjimin e Federatës Shqiptare të Futbollit për vendimin e Komisionit të Apelit. Pas kthimit nga Zvicra, presidenti Armand Duka ...

Vendimi i Apelit në UEFA, Duka: Fakte të reja në favor të Shqipërisë, presim drejtësi në Lozanë

Panorama - 03.12.2014

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pas vendimit të Komisionit të Apelit në Nion të Zvicrës, u shpreh i zhgënjyer për masën e dënimit që u la ...

Duka: Të zhgënjyer nga Apeli, do shkojmë në KAS

Telegrafi - 03.12.2014

Numri një i federatës Shqiptare të Futbollit zbulon dhe paktin e ofruar nga homologët serbë pak minuta përpara fillimit të seancës dëgjimore ne UEFA. Vendimi i Komisionit të Apelit në UEFA ka lënë të ...

FSHF-ja “gjobitet” edhe me 7500 euro nga Apeli

Panorama Sport - 03.12.2014

I është dashur vetëm një ditë pune Komisionit të Apelit të UEFA-s për t’u marrë me çështjen Serbi-Shqipëri të 14 tetorit të këtij viti. Madje, në ndryshim nga sa bëri Komisioni i Etikës dhe ...

Shulku: Serbia na kërkoi të riluajmë ndeshjen në Beograd

Durres Lajm - 03.12.2014

Ilir Shulku, sekretar i Përgjithshëm i FSHF, ka komentuar vendimin e Komisionit të Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit Serbi-Shqipëri duke sjellë detaje të reja mbi diskutimet para ...

De Biasi: Nuk prisja mrekulli nga Apeli

Durres Lajm - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

Vendimi i Apelit, Duka: Deklaratat e arbitrit dhe delegatit, kontradiktore

Shqiptarja - 03.12.2014

TIRANE - Një ditë pas vendimit të Komisioinit të Apelit të UEFA-s i cili la në fuqi vendimin e shkallës së parë lidhur me trazirat e ndeshjes Serbi-Shqipëri të 14 tetorit, Presidenti i Federatës ...

De Biazi: Nuk prisja që Apeli te bënte ndonjë mrekulli

Gazeta Tema - 03.12.2014

Trajneri I Kombëtares Xhani De bezi ka folur per vendimin e komisionit të Apelit I cili la në fuqi vendimin e komisioni të etikës dhe disiplinës në lidhje me incidentet e ndeshje Serbi-Shqipëri.

Duka: S’pranuam paktin e ofruar nga serbët. Beteja jonë në arbitrazh

Gazeta Dita - 03.12.2014

Me të mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit deklaron se beteja ligjore do të vazhdojë në arbitrazh dhe u shpreh besimplotë.

Armando Duka: Serbët na ofruan një pakt që të përsëritej ndeshja, por ne nuk pranuam

Gazeta Tema - 03.12.2014

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka thënë se serbët i kanë ofruar një pakt dje. Ata kanë kërkuar që ndeshja me Shqipërinë të riluhet, kërkesë që mund të pranohej edhe nga ...

Xhani De Biazi: Nuk prisja asnjë mrekulli nga Apeli

Panorama Sport - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Xhani De Biazi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

Duka: Të zhgënjyer nga Apeli, do shkojmë në KAS

Tetova Sot - 03.12.2014

Numri një i federatës Shqiptare të Futbollit zbulon dhe paktin e ofruar nga homologët serbë pak minuta përpara fillimit të seancës dëgjimore ne UEFA. Vendimi i Komisionit të Apelit në UEFA ka lënë të ...

FSHF-ja “gjobitet” edhe me 7500 euro nga Apeli i UEFA-s

Ilirida - 03.12.2014

Madje, në ndryshim nga sa bëri Komisioni i Etikës dhe Disiplinës, i cili mbajti në ankth gjithë opinionin jo vetëm në dhënien e vendimit, por edhe në argumentimin e tij, Apeli i ka bërë të gjitha në ...

FSHF-ja “gjobitet” edhe me 7500 euro nga Apeli

InfoGlobi - 03.12.2014

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës, i cili mbajti në ankth gjithë opinionin jo vetëm në dhënien e vendimit, por edhe në argumentimin e tij, Apeli i ka bërë të gjitha në kohë rekord.

Armando Duka: I zhgënjyer nga Apeli, çështja shkon në KAS, serbët na kërkuan të riluanim takimin

Panorama Sport - 03.12.2014

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka menjëherë sapo është kthyer nga Zvicra ku mori dhe vendimin e Apelit lidhur me ngjarjet e Beogradit në ndeshjen Serbi – Shqipëri, u ...

Duka i zhgënjyer nga apeli

VeqSport - 03.12.2014

Numri një i federatës Shqiptare të Futbollit zbulon dhe paktin e ofruar nga homologët serbë pak minuta përpara fillimit të seancës dëgjimore ne UEFA. Vendimi i Komisionit të Apelit në UEFA ka lënë të ...

Vendimi i Apelit të UEFA, FSHF: Beteja ligjore vazhdon në Arbitrazh

AlbanianScreen - 03.12.2014

Tiranë - Komisioni i Apelit i UEFA ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e komisionit të disiplinës për ndeshjen Serbi- Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit tha se do të vazhdojë të kërkoj ...

Ilir Shulku: Serbia na kërkoi të luajmë sërish ndeshjen në Beograd

SportiTotal - 03.12.2014

Ilir Shulku, sekretari i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka bërë të ditur se Federata e Futbollit e Serbisë ka kërkuar që ndeshjen e ndërprerë me 14 tetor ta zhvillojnë sërish në Beograd.

Vendimi i Apelit të UEFA, FSHF: Beteja ligjore vazhdon në Arbitrazh

SportiTotal - 03.12.2014

Komisioni i Apelit i UEFA ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e komisionit të disiplinës për ndeshjen Serbi- Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit tha se do të vazhdojë të kërkoj drejtësinë, duke ...

UEFA, Komisioni i Apelit nuk ndryshon asgjë

SportNews - 03.12.2014

Komisioni i Apelit i UEFA, i mbledhur dje në orën 09.00 në Nion të Zvicrës, në lidhje me apelimin vendimin e Komisionit të Etikës dhe Disiplinës, për ndeshjen Serbi- Shqipëri, të ndërprerë në minutën ...

Shulku: Serbia na kërkoi të riluajmë ndeshjen në Beograd

aSport - 03.12.2014

– Për të folur mbi vendimin e Apelit për ndeshjen Serbi-Shqipëri ishte i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes”, Ilir Shulku, sekretar i Përgjithshëm i FSHF, i cili komentoi vendimin e Apelit dhe ...

UEFA nuk ndryshon vendimin

Shprehja - 03.12.2014

Asgjë e re nga fronti i perëndimit. Komisioni i Apelit pranë UEFA-s nuk i lëviz asnjë presje vendimit të Komisionit të Displinës duke mbajtur në fuqi verdiktin e 23 Tetorit.

De Biasi: E dija vendimin!

Republika - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

De Biasi flet për vendimin e UEFA-s

Kosova Live - 03.12.2014

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi , nuk është befasuar me vendimin e marrë nga Komisioni i Apelit të UEFA-s. Trajneri italian ka thënë se ky vendim ishte i pritshëm, pasi Komisioni ...

Gianni De Biasi: Nuk prisja mrekulli nga Apeli

SportiTotal - 03.12.2014

Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Gianni De Biasi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në vetë ...

GAZMORE:Federata Serbe e Futbollit edhe më e zhgënjyer se ajo Shqiptare – do ta dërgojë UEFA-n në Gjykatën e ...

SportClub - 03.12.2014

Përpos faktit që Federata Shqiptare e Futbollit shfaqi pakënaqësinë e do të shkojë më tej me këtë procedurë, kundrejt UEFA-s gjer në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS).

Duka: Jemi të zhgënjyer me vendimin e Apelit, nuk do të ndalemi

SportClub - 03.12.2014

Armand Duka, personi numër një në Federatës Shqiptare të Futbollit, shfaq demoralizimin e tij lidhur me vendimin e marrë nga Komisioni i Aapelit. Mes tjerash, ai deklaron se ankesa do të vazhdojë në ...

De Biazi: Apeli nuk më befasoi, beteja jonë është CAS-i

aSport - 03.12.2014

– Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshme i Komisionit të Apelit. Dukej sikur Xhani De Biazi nuk priste që ky komision të merrte ndonjë vendim tjetër, çka në fakt deri diku e komenton në ...

Federata serbe: Shtyhet vendimi i Apelit mbi ndeshjen e Beogradit

Gazeta Start - 02.12.2014

Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në orën 09:00 në Nion të Zvicrës, ku ndodhet selia e UEFA-s.

Nuk ndryshon asgjë, Apeli lë në fuqi vendimin e Disiplinës

Gazeta Start - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA nuk i heq asnjë presje vendimit të Disiplinës në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd. I mbledhur paraditen e sotme, Apeli ka lënë në fuqi ...

FSHF-ja konfirmon: Do t’i drejtohemi Arbitrazhit

Gazeta Start - 02.12.2014

Sikurse kishte paralajmëruar, Federata Shqiptare e Futbollit do t’i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) pas vendimit të Komisionit të Apelit në UEFA lidhur me ndeshjen Serbi - Shqipëri.

FSHF-ja konfirmon: Do t’i drejtohemi Arbitrazhit, Apeli nuk dha drejtësi

Gazeta Start - 02.12.2014

Sikurse kishte paralajmëruar, Federata Shqiptare e Futbollit do t’i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) për të kërkuar drejtësi për ndeshjen e ndërprerë në Beograd më 14 tetor.

Serbia kërkon përsëritjen, Shqipëria tri pikët

Lajmi.net - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit shpreson t’i fitojë tri pikët nga dueli i ndërprerë kundër Serbisë, pas ankesës në UEFA. Kurse, Serbia kërkon përsëritjen e ndeshjes.

Sot mblidhet Komisioni i Apelit, Shqipëria do 3 pikët

Albeu.com - 02.12.2014

Sot pritet të merret vendimi i Komisionit të Apelit të UEFA-s në lidhje me çështjen e ndeshjes Serbi–Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo serbe kanë paraqitur që me datë 11 nëntor ...

Shqipëri – Serbi, sot vendimi i Apelit të UEFA

Ina - 02.12.2014

Mesditën e sotme pritet nga Komisioni i Apelit në UEFA të japë vendimin pas ankimimit që u bë nga dy Federatat e Futbollit për ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor pas dhunës së tifozëve ...

Sot mblidhet Komisioni i Apelit, Shqipëria do 3 pikët

SOT - 02.12.2014

Sot pritet të merret vendimi i Komisionit të Apelit të UEFA-s në lidhje me çështjen e ndeshjes Serbi–Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo serbe kanë paraqitur që me datë 11 nëntor ...

Shqipëria kërkon fitore në tavolinë, Serbia përsëritjen e ndeshjes

Albtime - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA pritet që sot të vendosë për ankesat e Federatës shqiptare të Futbollit (FSHF) dhe Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS). Të dy federatat kanë kërkesa të kundërta.

Sot pritet vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri

Idividi - 02.12.2014

Tiranë, 2 dhjetor 2014 (MIA) - Mesditën e sotme pritet që Komisioni i Apelit në UEFA të japë verdiktin e tij për ankesat e Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me vendimet e marra nga ...

Mediat serbe: UEFA vendos deri më 25 dhjetor

Lajmi.net - 02.12.2014

Sekretari i përgjithshëm i Federatës Serbe të Futbollit (FSS), Zoran Lakovic ka njoftuar se vendimi i UEFA-s në lidhje me ndeshjen kundër Shqipërisë do të merret pas dy-tri javësh.

Vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri shtyhet për 25 dhjetor

Lajm - 02.12.2014

Sipas drejtuesve të Federatës së Futbollit të Serbisë, vendimi për ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, do të merret me 25 dhjetor Komisioni i Apelit i UEFA-s do t’i shqyrtojë sot ankesat e ...

Shqipëria kërkon 3 pikë në UEFA

Alsat - 02.12.2014

Ka nisur seanca dëgjimore në komisionin e Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ngjarjet e ndodhura më 14 tetor në stadiumin e Beogradit mes Serbisë dhe Shqipërisë.

UEFA shqyrton sot ankimimin e Shqipërisë dhe Serbisë

ikub - 02.12.2014

Sot, UEFA do të flasë sërish për ndeshjen në Beograd, ndeshje e luajtur mes ekipit shqiptar dhe atij serb në stadiumin “Partizani”. Pritet që Komisioni i Apelit të vendosë lidhur me ankesat e dy ...

Federata Serbe: Vendimi i Apelit shtyhet për disa javë

Albeu.com - 02.12.2014

Mediat serbe kanë publikuar lajmin se Apeli e ka shtyrë vendimin edhe për disa javë të tjera. Sekretari i përgjithshëm i Federatës Serbe të Futbollit, Zoran Lakoviç ka bërë të ditur se UEFA nuk do të ...

Vendimi i apelit për Serbi-Shqipëri, pas 20 ditësh

Portalb - 02.12.2014

Lajme lidhur me temën Do të përsëritet ndeshja Serbi – Shqipëri!? Nesër apeli vendos për Serbi – Shqipëri Meha: Shqipëria më emocionon Maqedonia e prek 100-shen, Shqipëria e 50-ta Komisioni i Apelit ...

Shtyhet vendimi për ndeshjen serbi-shqipëri

Zhurnal - 02.12.2014

Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në orën 09:00 në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit ...

FSHF: Vendimi i Apelit sot në mbrëmje, ose nesër

Albeu.com - 02.12.2014

Update - Sipas njoftimit më të fundit të Federatës SHqiptare të Futbollit, vendimi i Komisionit të Apelit pranë UEFA-s, lidhur me ngjarjen në ndeshjen Serbi-Shqipëri, pritet t'iu deklarohet palëve ...

Vendimi i Apelit, reagon FSHF: Do vazhdojmë betejën ligjore, do kërkojmë drejtësinë tek KAS

SOT - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me vendimin e Komisionit të Apelit, duke thënë se shpresonte të gjente drejtësi, por sipas saj, nuk janë marrë parasysh faktet për dhunimin e ...

Vendimi i Apelit, brenda 24 orëve

Lajmi.net - 02.12.2014

Komisioni i Apelit është mbledhur sot në selinë e UEFA-së dhe është dashur të vendoste për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri. Sidoqoftë, FSHF ka konfirmuar se vendimi do të jepet brenda 24 orëve.

Zyrtare: Apeli nuk ndryshon vendimin e UEFA-s

Lajmi.net - 02.12.2014

Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga UEFA disa javë më parë, që do të thotë se situate do të mbetet ashtu siçka qenë. Shqipëria e humbi takimin në tavolin 3-0, teksa Serbisë ju ...

Zyrtare: Ja vendimi i UEFA-së për sfidën Serbi-Shqipëri

Portalb - 02.12.2014

Lajme lidhur me temën Vendimi i apelit për Serbi-Shqipëri, pas 20 ditësh Nesër apeli vendos për Serbi – Shqipëri Meha: Shqipëria më emocionon Maqedonia e prek 100-shen, Shqipëria e 50-ta Komisioni i ...

Serbi-Shqipëri: Apeli i UEFA-s lë në fuqi vendimin

ikub - 02.12.2014

Në vendimin e Komisionit te Disiplinës më 24 Tetor ndëshkoi Shqipërinë me humbjen e ndeshjes në tavolinë me rezultatin 3-0 si dhe 100 mijë Euro gjobë.

Shqipëria e ka humbur 3:0 ndeshjen kundër Serbisë

Portalb - 02.12.2014

Lajme lidhur me temën Vendimi i apelit për Serbi-Shqipëri, pas 20 ditësh Nesër apeli vendos për Serbi – Shqipëri Meha: Shqipëria më emocionon Maqedonia e prek 100-shen, Shqipëria e 50-ta Komisioni i ...

Apeli nuk ndryshon vendimin: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë

Albeu.com - 02.12.2014

Komisioni i Apelit nuk ka bërë asnjë ndryshim nga vendimi i parë i dhënë nga Komisioni i Disiplinës, i cili penalizoi Shqipërinë, duke i dhënë fitoren në tavolinë Serbisë me rezultatin 3-0.

Zyrtare: Ja vendimi i UEFA-së për sfidën Serbi-Shqipëri

Almakos - 02.12.2014

Komisioni i Apelit ka refuzuar ankesën e Shqipërisë për sfidën kundër Serbisë. Tashmë është zyrtare: Shqipëria e ka humbur 3:0 sfidën kundër Serbisë më 14 tetor në Beograd.

UEFA, Apeli lë në fuqi vendimin e Disiplinës për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Shqipmedia - 02.12.2014

Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Disiplinës së UEFA-s duke i dhënë fitoren në tavolinë kombëtares serbe. Mesa duket, as anëtarët e këtij komisioni nuk janë bindur nga ...

UEFA s’e ndryshon vendimin: Serbi-Shqipëri 3:0

Ina - 02.12.2014

Asgjë e re nga fronti i perëndimit. Komisioni i Apelit pranë UEFA-s nuk i lëviz asnjë presje vendimit të Komisionit të Displinës duke mbajtur në fuqi verdiktin e 23 Tetorit.

FSHF publikon komunikatë me foton e Bogdanovit: Ja çfarë do të bëjmë tani

Lajmi.net - 02.12.2014

Federata Shqiptarë e Futbollit nuk e ka ndërmend të dorëzohet, edhe pse mori një përgjigje tjetër negative nga UEFA, ajo ka vendosur që të apelojë edhe një herë, kësaj radhe me foton e huliganit ...

FSHF sfidon UEFA-n: Shihemi në gjykatë!

Albeu.com - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit përmes një deklarate ka reaguar ashpër ndaj mos ndryshimit të vendimit nga komisioni i aplelit të UEFA-s, duke konfirmuar me këtë rast se do të dërgojë çështjen në ...

Mblidhet komisioni i Apelit në UEFA për ndeshjen Serbi-Shqipëri

ABC News - 02.12.2014

Është mbledhur që në mëngjes. Komisioni i Apelit diskuton sot ndeshjen Serbi-Shqipëri të 14 tetorit, por nuk është e sigurt nëse vendimi do të jepet sot.

Sot, Apeli: Serbët duan të riluhet ndeshja, FSHF-ja shpreson te tri pikët

Telegrafi - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata e Futbollit të Serbisë po qëndrojnë në heshtje para mbledhjes së Komisionit të Apelit të UEFA-s, që mbahet sot, më 2 dhjetor.

Apeli, në FSHF janë pesimistë

Panorama - 02.12.2014

Komisioni i Apelit do të vendosë sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa do të mblidhet në orën 09:00 në selinë e UEFA-s, në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e ...

Nis seanca në apelin e UEFA, i pari flet gjyqtari Atkinson

Telegrafi - 02.12.2014

Ka nisur seanca dëgjimore në komisionin e Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ngjarjet e ndodhura më 14 tetor në stadiumin e Beogradit mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Serbi-Shqipëri: Shtyhet edhe për disa javë Vendimi i Apelit

Telegrafi - 02.12.2014

Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në orën 09:00 në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit ...

FSHF: Ja kur merret vendimi nga UEFA

Telegrafi - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit ka lëshuar një njoftim për media ku ka sqaruar se kur mund të merret vendimi pas apeleve për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Sipas njoftimit të FSHF-së, vendimi për apelet e ...

Incidenti Serbi-Shqipëri, Komisioni i Apelit: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë

Ora news - 02.12.2014

Komisioni i Apelit pranë UEFA-s ka shtyrë vendimin në lidhje me ngjarjet që ndodhën në stadiumin e Beogradit mes Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor. Shqiptarët presin në ankth vendimin e Apelit të ...

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë

Mapo - 02.12.2014

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë 02 Dhjetor 2014 18:33 Shqipëria sërish ka dalë e humbur nga UEFA. Pak më parë, Komisioni i Apelit në UEFA, ka zbardhur vendimin duke ia dhënë sërish fitoren Serbisë.

Nuk ndryshohet vendimi, Serbia sërish fiton 3:0?

Telegrafi - 02.12.2014

Sipas informacioneve të fundit komisioni i apelit i UEFA-s ka vendosur që të mos e ndryshojë vendimin ndeshjen Serbi – Shqipëri. Supersport raporton se tashmë është konfirmuar vendimi i komisionit të ...

Zyrtare: Nuk ndryshohet vendimi, Serbia sërish fiton 3:0

Telegrafi - 02.12.2014

UEFA ka konfirmuar në faqen zyrtare se komisioni i apelit ka refuzuar kërkesën e Shqipërisë për t'i marrë tri pikët nga ndeshje Serbi – Shqipëri dhe kësisoj ka mbetur vendimi i parë që dënon ...

Komisioni i Apelit të UEFA-s lë në fuqi humbjen e ndeshjes me Serbinë me rezultatin 3-0

ABC News - 02.12.2014

Pasi dëgjoi për më shumë se shtate orë argumenatat e paraqituara nga Federata Shqiptare dhe ajo serbe si dhe mori në shqyrtim relacionet e zyrtarëve, Komisioni i Apelit në UEFA la ne fuqi vendimin e ...

FSHF: Do të shkojmë në Arbitrazhin Sportiv

Mapo - 02.12.2014

FSHF: Do të shkojmë në Arbitrazhin Sportiv 02 Dhjetor 2014 20:08 Federata Shqiptare e Futbollit, ka reaguar për vendimin e dhënë nga Apeli i UEFA-s. Në një deklaratë për media, FSHF thotë se, nuk do ...

FSHF: Vendimi ishte politik, do kërkojmë drejtësi në KAS

Ora news - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit, ashtu si vendimin e parë e ka konsideruar politik vendimin e Komisionit të Apelit në UEFA. Në një deklaratë për mediat FSHF shprehet shumë e indinjuar dhe duke ...

UEFA, Apeli lë në fuqi humbjen e ndeshjes në tavolinë ndaj Serbisë, De Biasi: S’prisja mrekulli

Panorama - 02.12.2014

Ndeshja Serbi-Shqipër, tifozët serb në fushën e lojës UPDATE- Nuk i ka bërë aspak përshtypje vendimi i djeshëm i Komisionit të Apelit, që la në fuqi humbjen e ndeshjes ndaj Serbisë.

FSHF selam UEFA-s: Shihemi në gjykatë

Telegrafi - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) me anë të një komunikate ka reaguar ashpër ndaj mos ndryshimit të vendimit nga komisioni i aplelit të UEFA-s, duke konfirmuar me këtë rast se do të dërgojë ...

Serbi-Shqipëri, sot vendimi frikë në Apel, shpresë te KAS

Shqiptarja - 02.12.2014

Nesër UEFA do të flasë për herë të dytë për ndeshjen në Beograd mes Serbisë dhe Shqipërisë e zhvilluar më datë 14 Tetor. Komisioni i Apelit pritet të vendosë për ankesat e FSHF-së dhe FSS-së lidhur ...

Ndeshja Serbi-Shqipëri, pritet verdikti i komisionit të Apelit në UEFA

Gazeta Idea - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA pritet të japë verdiktin e tij për ankesat e Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen mes Serbisë dhe ...

Federata Serbe: Shtyhet edhe për disa javë Vendimi i Apelit

Panorama Sport - 02.12.2014

Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në orën 09:00 në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit ...

Nis seanca në apelin e UEFA, i pari flet gjyqtari Atkinson

Tetova Sot - 02.12.2014

Ka nisur seanca dëgjimore në komisionin e Apelit pranë UEFA-s në lidhje me ngjarjet e ndodhura më 14 tetor në stadiumin e Beogradit mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Ndeshja Serbi-Shqipëri, shtyhet vendimi

InfoGlobi - 02.12.2014

Komisioni i Apelit i UEFA-s do t’i shqyrtojë të martën ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë, por nuk do ta marrë edhe vendimin final. Këtë e ka konfirmuar sekretari gjeneral i Federatës Serbe të ...

Shqipëria humb dhe në Apel

Vision Plus - 02.12.2014

Komisioni i Apelit te UEFA-s ka lëne ne fuqi vendimin e Komisionit të Disiplinës për ndeshjen Serbi – Shqipëri. Ndërkohe me herët gjatë ditës, Komisioni i Apelit pranë UEFA-s u mblodh sot ne orët e ...

Mediat serbe: Vendimi i Apelit për ndeshjen shtyhet edhe për disa javë

Gazeta Dita - 02.12.2014

Vendimi për ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, nuk do të merret sot. Në fakt, Komisioni i Apelit i UEFA-s do t’i shqyrtojë sot ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë, por nuk do ta marrë edhe ...

Komisioni I Apelit shtyn vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Gazeta Tema - 02.12.2014

Komisioni I Apelit pranë Uefas ka shtyrë për disa javë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Komisioni I apelit duhet të vendoste ditën e sotme për vendimin në lidhje me incidentet e ndodhura në ...

Shtyhet vendimi, UEFA "dhuratë"  për Shqipërinë në Krishtlindje

Shqiptarja - 02.12.2014

Komisioni i Apelit i UEFA-s ka shqyrtuar sot ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë, por nuk do ta marrë vendimin final. Këtë e ka konfirmuar sekretari gjeneral i Federatës Serbe të Futbollit, Zoran ...

Incidentet në Serbi–Shqipëri në Apel Komisioni pas 2 orëve jep vendimin

Shqiptarja - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në Organin më të Lartë të Futbollit në Evropë, UEFA është tërhequr për të marrë një vendim në lidhje me pretendimet e dy ekipeve për incidentet që u regjistruan më datë 14 Tetor në ...

Serbi-Shqipëri: Shtyhet edhe për disa javë Vendimi i Apelit

Ilirida - 02.12.2014

Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit të Disiplinës, të marrë më 24 tetor, ku Shqipëria u dënua me humbjen në tavolinë, ndërsa serbëve u hoqën tri pikë, duke bërë praktikisht ‘zero’ ...

Mbledhja e Apelit, Serbi-Shqipëri – ja detajet

InfoGlobi - 02.12.2014

Para pak çastesh ka përfunduar mbledhja e apelit të UEFA-s për sfidën mes Serbisë e Shqipërisë e zhvilluar më 14 tetor në Beograd. Kështu të paktën vijnë informatat nga mediat shqiptarë në Zvicër, ...

Fati i ndeshjes Serbi–Shqipëri, mbyllet seanca në Apel. Vendimi do jepet sot

Gazeta Dita - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në Organin më të Lartë të Futbollit në Evropë, UEFA është tërhequr për të marrë një vendim në lidhje me pretendimet e dy ekipeve për incidentet që u regjistruan më datë 14 Tetor në ...

FSHF: Ja të rejat nga takimi i sotëm

VeqSport - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit ka treguar për media se vendimi i apelit do të tregohet sonte në mbrëmje ose në ditën e nesërme. Më poshtë do të keni mundësi që ta shihni lajmin të cilin e ka ...

Dhuna në Serbi, Apeli lë në fuqi Disiplinën,shpresat janë te KAS

Shqiptarja - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në Organin më të Lartë të Futbollit në Evropë, UEFA, ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen Serbi – Shqipëri në Beograd.

Zyrtare: Ky është qëndrimi i fundit i UEFA-së

VeqSport - 02.12.2014

Siç mëson Sport News vendimi u mor edhe pse pala shqiptare është shumë e qartë, kërkonte 3 pikët e ndeshjes... Nuk ka asnjë ndryshim fatkeqësisht. Apeli i UEFA-s nuk bën asnjë ndryshim të vendimit të ...

Apeli lë në fuqi vendimin për humbjen e Shqipërisë 3-0 ndaj Serbisë

Gazeta Tema - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Sipas Apelit, Shqipëria e humbet ndeshjen në tavolinë 0-3.

Apeli i UEFA-s lë në fuqi vendimin për Shqipërinë

Gazeta Dita - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin për Shqipërinë. Shpresa e vetme tashmë për vendin tonë do të jetë KAS-i. Apeli prej orës 10:00 të paradites së sotme është njohur me pretendimet e ...

Zyrtare: UEFA lë në fuqi humbjen 3-0 në tavolinë për Shqipërinë

Tetova Sot - 02.12.2014

Siç mëson Sport News vendimi u mor edhe pse pala shqiptare është shumë e qartë, kërkonte 3 pikët e ndeshjes… Nuk ka asnjë ndryshim fatkeqësisht. Apeli i UEFA-s nuk bën asnjë ndryshim të vendimit të ...

Apeli lë në fuqi vendimin e marrë nga UEFA

Durres Lajm - 02.12.2014

Komisioni i Apelit ka marrë zyrtarisht vendimin për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat ankimuan vendimin e Komisionit të ...

Ndeshja me Serbinë, Shqipëria humbet 0-3 edhe në komisionin e Apelit

Gazeta Idea - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Sipas Apelit, Shqipëria e humbet ndeshjen në tavolinë 0-3.

Zyrtare: Nuk ndryshohet vendimi, Serbia sërish fiton 3:0

Ilirida - 02.12.2014

Supersport raporton se tashmë është konfirmuar vendimi i komisionit të Apelit, dhe i cili kësaj radhe nuk ka ndryshime. Pala shqiptare kërkoi tri pikët në tavolinë pas incidenteve ku brutalisht ...

Zyrtare: Ja vendimi i UEFA-së për sfidën Serbi-Shqipëri

Shkupi24 - 02.12.2014

Zyrtare: Ja vendimi i UEFA-së për sfidën Serbi-Shqipëri Komisioni i Apelit ka refuzuar ankesën e Shqipërisë për sfidën kundër Serbisë. Tashmë është zyrtare: Shqipëria e ka humbur 3:0 sfidën kundër ...

Apeli i UEFA-s lë në fuqi vendimin për Serbi-Shqipëri. Akuza Platinisë për ryshfetin rus: Një Pikaso dhuratë

Respublica - 02.12.2014

Asnjë ndryshim në frontin e betejës sportive me Serbinë. Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Apeli i UEFA -së refuzoi ankesën

InfoGlobi - 02.12.2014

Është refuzuar ankesa e Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë. Zyrtarisht Komisioni i Apelit i UEFA-së, ka refuzuar ankesën e Shqipërisë për sfidën kundër Serbisë, kështu që Shqipëria ...

Apeli, FSHF: Vendimi politik, jemi të indinjuar, gjejmë drejtësi në KAS

Shqiptarja - 02.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit përmes një deklarate për mediat pas vendimit të UEFA-s shprehet mjaft e indinjuar me Apelin duke e cilësuar si të pastër politik dhe të bazuar në deklarata ...

Reagon FSHF: Vendimi i padrejtë

Vision Plus - 02.12.2014

I menjëhershëm ka qënë reagimi i Federatës Shqiptare të Futbollit që ka kundërshtuar vendimin e apelit që lë në fuqi dënimin ndaj kombëtares tonë. Sipas FSHF-s ky është vendim i papranueshem dhe do ...

FSHF: Kërkojmë drejtësi në CAS, ka fakte të reja kontraverze

VeqSport - 02.12.2014

“Federata Shqiptare e Futbollit, u njoh të martën në mbrëmje me vendimin e Komisionit të Apelit, tek i cili shpresonte që të gjente më tepër drejtësi, në lidhje me vendimin e Komisionit të Etikës dhe ...

FSHF: Komisioni i Apelit të UEFA-s mbajti qëndrim politik. Do ankohemi

Gazeta Dita - 02.12.2014

Menjëherë pas vendimit të dhënë nga Apeli I UEFA-s që la në fuqi dënimin për Shqipërinë. Ka reaguar edhe Federata Shqiptare e Futbollit. “Pavarësisht nga qëndrimi i njëjtë politik i Komisionit të ...

Reagon FSHF, Apeli nuk mori parasysh dhunën dhe racizmin

Panorama Sport - 02.12.2014

Menjëherë sapo Apeli publikoi vendimin lidhur me ngjarjet e Beagradit, i cili nuk ndryshoi vendimin e parë të dhënë nga UEFA duke mos i rikthyer 3 pikët Shqipërisë, i menjëhershëm ka qenë edhe ...

FSHF reagon pas vendimit të Apelit të UEFA-s: Do vazhdojmë të kërkojmë drejtësi në Arbitrazh

Respublica - 02.12.2014

Ka reaguar Federata Shqiptare e Futbollit pas vendimit te Komisionit te Apelit te UEFA-s, me një deklaratë ku shprehet pakënaqësia për vendiminm dhe vazhdimin e kërkimit të drejëtsisë pranë Gjykatës ...

FSHF: Komisioni i Apelit të UEFA-s mbajti qëndrim politik

AMA-News - 02.12.2014

Menjëherë pas vendimit të dhënë nga Apeli I UEFA-s që la në fuqi dënimin për Shqipërinë. Ka reaguar edhe Federata Shqiptare e Futbollit. “Pavarësisht nga qëndrimi i njëjtë politik i Komisionit të ...

Apeli i UEFA-s lë në fuqi vendimin për Shqipërinë

AMA-News - 02.12.2014

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin për Shqipërinë. Shpresa e vetme tashmë për vendin tonë do të jetë KAS-i. Apeli prej orës 10:00 të paradites së sotme është njohur me pretendimet e ...

FSHF selam UEFA-s: Shihemi në gjykatë

Ilirida - 02.12.2014

Shqipëria u informua mbrëmjen e të martë se vendimi nuk do të ndryshohet nga UEFA për disfatën prej 3-0 ndaj Shqipërisë. FSHF tani me anë të një komunikate ashpër ka reaguar duke thënë se çështja ...

Serbi- Shqipëri, vendos sot Apeli i UEFA-s

AlbanianScreen - 02.12.2014

Gjenevë - Komisioni i Apelit i UEFA do të vendosë sot lidhur me çështjen Serbi- Shqipëri. Institucioni i futbollit ne vend nepermjet tre studiove ligjore shqiptare, zviceriane dhe angleze ka derguar ...

Shqipëri – Serbi, sot vendimi i Apelit të UEFA

Republika - 02.12.2014

Mesditën e sotme pritet nga Komisioni i Apelit në UEFA të japë vendimin pas ankimimit që u bë nga dy Federatat e Futbollit për ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor pas dhunës së tifozëve ...

Sot pritet vendimi i Apelit të UEFA-s për ndeshjen, Serbi-Shqipëri

Shprehja - 02.12.2014

Gjenevë - Komisioni i Apelit i UEFA do të vendosë sot lidhur me çështjen Serbi- Shqipëri. Institucioni i futbollit ne vend nepermjet tre studiove ligjore shqiptare, zviceriane dhe angleze ka derguar ...

Sot mblidhet Komisioni i Apelit, Shqipëria do 3 pikët

SportiTotal - 02.12.2014

Sot pritet të merret vendimi i Komisionit të Apelit të UEFA-s në lidhje me çështjen e ndeshjes Serbi–Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo serbe kanë paraqitur që me datë 11 nëntor ...

Apeli i UEFA-s: Sot vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

aSport - 02.12.2014

– Këtë të martë, pritet të merret vendimi i Komisionit të Apelit të Uefa-s në lidhje me cështjen e ndeshjes Serbi – Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo serbe kanë paraqitur që me datë 11 ...

Lakoviç: Apeli merr vendim pas 2-3 javësh

aSport - 02.12.2014

– Vendimi për ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, nuk do të merret sot. Në fakt, Komisioni i Apelit i UEFA-s do t’i shqyrtojë sot ankesat e Shqipërisë dhe Sebrisë, por nuk do ta marrë edhe ...

Shtyhet vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Kosova Live - 02.12.2014

Vendimi për ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë është shtyrë dhe do të merret me datën 25 dhjetor. Kështu thonë drejtuesit e Federatës së Futbollit të Serbisë.

Shtyhet vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

SportClub - 02.12.2014

Sipas informatave më të reja nga Federata e Futbollit të Serbisë, vendimi që pritej të merret sot lidhur me ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë, do të merret me 25 dhjetor Komisioni i Apelit i UEFA-s ...

Serbi-Shqipëri: Shtyhet edhe për disa javë Vendimi i Apelit

SportiTotal - 02.12.2014

Komisioni i Apelit duhej të vendoste sot për fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri, teksa u mblodh në orën 09:00 në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës. Të dyja federatat kanë ankimuar vendimin e Komisionit ...

Pas pak pritet vendimi i UEFA-s për Shqipërinë

Kosova Live - 02.12.2014

Pasi ka dëgjuar për më shumë se 6 orë argumentimet e palëve në Komisionin e Apelit, UEFA është tërhequr për të marrë vendimin mbi kërkesat e paraqitura nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo ...

Apeli: UEFA publikon vendimin sonte ose nesër paradite

aSport - 02.12.2014

– Sipas njoftimit të FSHF-së, vendimi për apelet e Shqipërisë e Serbisë ka gjasa të merret sot në mbrëmje ose nesër në mëngjes. “Komisioni i Apelit te UEFA-s i mbledhur sot ne Nyon te Zvicres ne oren ...

Sërish 3:0 për Serbinë

Kosova Live - 02.12.2014

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka vendosur në lidhje me ankesën që është bërë nga Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe Federata Serbe e Futbollit (FSS) në lidhje me vendimin e Komisionit ...

Lajmi i Fundit: Komisinoni i Apelit lë në fuqi vendimin e parë

aSport - 02.12.2014

– UEFA ka vendosur që të hedh poshtë ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë lidhur me vendimin e marrë më 23 tetor 2014, nga Komisioni i disiplinës. Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s në ...

Duka: Vendimi i papranueshëm, do të ankohemi në CAS

aSport - 02.12.2014

– Federata Shqiptare nuk do të ndalet me kaq. Drejtuesit e saj kanë konfirmuar për “Zërin” se do të ankohen në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS), pasi e konsiderojnë të padrejtë vendimin e ...

Zyrtare:(E përditësuar) Refuzohet ankesa e Shqipërisë, Serbia me 3:0 fitore

SportClub - 02.12.2014

U zyrtarizua vendimi i Komisionit të Apelit për dosien “Beograd”. Komisoni i Apelit refuzoi ankesën e Shqipërisë dhe mbetet në fuqi vendimi i fundit i marrë nga Komisioni Disciplinorë i ...

Zyrtare: Ja vendimi i UEFA-së për sfidën Serbi-Shqipëri

Republika - 02.12.2014

Tashmë është zyrtare: Shqipëria e ka humbur 3:0 sfidën kundër Serbisë më 14 tetor në Beograd. Komisioni i Apelit të UEFA-s ka vendosur ta refuzojë ankesën e Federatës Shqiptare të Futbollit.

FSHF: UEFA Shihemi në gjykatë

SportClub - 02.12.2014

FSHF ka reaguar ashpër ndaj vendimit të padrejtë ndaj UEFA-s duke bërë me dije se çështjen do ta dërgojnë në gjykatën për arbitrim sportiv CAS. Pasi që Shqipëria ditën e martë u informua nga UEFA se ...

Në mesditë pritet vendimi i Apelit të UEFA-s për ndeshjen Serbi - Shqipëri

Radio Vala - 02.12.2014

Mesditën e së martës pritet që Komisioni i Apelit në UEFA të japë verdiktin e tij për ankesat e Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës për ndeshjen ...

UEFA, Apeli lë në fuqi vendimin e Disiplinës

Radio Vala - 02.12.2014

Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Disiplinës së UEFA-s duke i dhënë fitoren në tavolinë kombëtares serbe, njofton top-chanel.

Në pritje të vendimit të Apelit...

Gazeta Start - 01.12.2014

Federatat e futbollit të Shqipërisë dhe Serbisë po qëndrojnë në heshtje para mbledhjes së Komisionit të Apelit të UEFA-s të martën, i cili do të vendosë për ankesat e të dyja federatave lidhur me ...

UEFA nesër përgjigjet për ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë

Lajmi.net - 01.12.2014

Komisioni i Apelit të UEFA-së, nesër (2 dhjetor) do të jap përgjigjen përfundimtare, sa i përket apelit të bërë nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo e Serbisë, lidhur me vendimin për ndeshjen e ...

Serbi-Shqipëri, nesër vendimi i Komisionit të Apelit

Albeu.com - 01.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata e Futbollit të Serbisë po qëndrojnë në heshtje para mbledhjes së Komisionit të Apelit të UEFA-s, që mbahet nesër, më 2 dhjetor.

Nesër apeli vendos për Serbi – Shqipëri

Portalb - 01.12.2014

Lajme lidhur me temën Meha: Shqipëria më emocionon Maqedonia e prek 100-shen, Shqipëria e 50-ta UEFA shpalli emrat konkurrues për ekipin e vitit Edhe grekët kundër serbëve Federata Shqiptare e ...

Nesër apeli - Ja strategjia shqiptare dhe serbe për ndeshjen e Beogradit

Lajm - 01.12.2014

Komisioni i Apelit të UEFA do të vendosë të martën në 2 dhjetor lidhur me fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri. Pas vendimit të marrë nga komisioni i Etikës, i cili e dënoi Shqipërinë me rezultatin 3 me ...

Shqipëria kërkon fitore në tavolinë, Serbia përsëritjen e ndeshjes

Shqipmedia - 01.12.2014

Të anulojë vendimin e parë duke i dhënë Shqipërisë fitoren dhe Serbia të humbasë ndeshjen: t’ia rikthejë tre pikët Serbisë, apo opsioni i tretë që ndeshja të zhvillohet përsëri në një fushë asnjanëse.

Serbi-shqipëri, nesër vendimi!

Zhurnal - 01.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata e Futbollit të Serbisë po qëndrojnë në heshtje para mbledhjes së Komisionit të Apelit të UEFA-s, që mbahet nesër, më 2 dhjetor.

Vendimi i UEFA për Serbi-Shqipëri, nesër mblidhet Apeli për ankesat, mungon Platinia

SOT - 01.12.2014

Ditën e martë do të mbahet në Selinë e UEFA-s, në Gjenevë, takimi i Komitetit Disiplinor dhe iAnkesave për incidentet e ndodhura në ndeshjen midis Serbisë dhe Shqipërisë.

“Raundi i tretë” i sfidës Serbi-Shqipëri

ABC News - 01.12.2014

Raundi i tretë i sfidës Serbi-Shqipëri spostohet sërish në Nion të Zvicrës. Pas dy të parëve të fituar nga pala serbe me dhunën në fushë ndaj futbollistëve shqiptarë dhe më pas në tavolinë me ...

Sot Apeli, serbët duan të riluhet ndeshja. FSHF shpreson te tri pikët

Panorama Sport - 01.12.2014

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata e Futbollit të Serbisë po qëndrojnë në heshtje para mbledhjes së Komisionit të Apelit të UEFA-s, që mbahet sot, më 2 dhjetor.

Të martën përgjigja e Apelit për ndeshjen Shqipëri-Serbi

InfoGlobi - 01.12.2014

Të martën me 2 dhjetor, Komisioni i Apelit të UEFA do të vendosë lidhur me fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri. Komisioni i Etikës, pas vendimit të marrë, ku dënoi Shqipërinë me rezultatin 3 me 0, por i ...

Nesër 'rivendimi' për Serbi-Shqipëri

VeqSport - 01.12.2014

Ishte data 14 tetor, kur ndeshja historike mes Serbisë dhe Shqipërisë po pritej të fillonte. Ajo filloi, por nuk mbaroi. Kjo pasi droni që u shfaq rreth fundit të pjesës së parë irritoi serbët, që ...

UEFA të martën përgjigjet për ankesat e Shqipërisë dhe Serbisë

Kosova Live - 01.12.2014

Komisioni i Apelit të UEFA do të vendosë të martën në 2 dhjetor lidhur me fatin e ndeshjes Serbi-Shqipëri . Pas vendimit të marrë nga komisioni i Etikës, i cili e dënoi Shqipërinë me rezultatin 3 me ...

Nesër apeli, FSHF me strategji për ndeshjen në Beograd

SportClub - 01.12.2014

Komisioni për Etikë në futbollin evropian pranë UEFAsë dënoi Shqipërinë me rezultat zyrtarë 3 me 0, duke i hequr dhe Serbisë tre pikë, në këtë mënyrë të dy federatat ishin të pakënaqur dhe vendosën ...