TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stuhia “Florence” në shifra: 13 të vdekur, 60 miliardë dollarë dëme dhe 800 mijë banorë në errësirë

Portalb - 16.09.2018

Zyrtarisht ka shkuar në 13 numri viktimave që ka shkaktuar stuhia “Florence” që goditi pjesën lindore të SHBA-ve. Uragani, i cili ka qenë efektiv në brigjet e Karolinës që nga dita e premte, u ...

SHBA, shkon në 13 të vdekur bilanci i viktimave nga uragani ”Florence”

Portalb - 16.09.2018

Stuhia ”Florence” përbën ende një kërcënim për dëme të konsiderueshme gjatë fundjavës për shkak të sasisë së jashtëzakonshme të prurjeve nga reshjet e shiut.

SHBA, shkon në 13 të vdekur bilanci i viktimave nga uragani ”Florence”

Alsat - 16.09.2018

Stuhia ”Florence” përbën ende një kërcënim për dëme të konsiderueshme gjatë fundjavës për shkak të sasisë së jashtëzakonshme të prurjeve nga reshjet e shiut.

13 viktima nga përmbytjet në Karolinë të SHBA-ve

Lajmi.net - 16.09.2018

Reshjet e pamëshirshme të stuhisë tropikale “Florence” kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të të dy Karolinave, në Shtetet e Bashkuara, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë të shkaktojnë edhe më shumë ...

“Florence”, 13 viktima. Ditë përmbytjesh për dy Karolinat

Top Channel - 16.09.2018

Reshjet e pamëshirshme të stuhisë tropikale “Florence” kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të të dy Karolinave, në Shtetet e Bashkuara, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë të shkaktojnë edhe më shumë ...

SHBA, stuhia ‘Florence’ tejkalon të gjitha parashikimet

LajmiFundit - 16.09.2018

Karolina po përballet me një stuhi shumë të fuqishme Florence ka lënë 12 persona të vdekur dhe ekspertët paralajmërojnë se ditët në vazhdim mund të sjellin shkallën më të rëndë të shkatërrimit në ...

Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut “zonë fatkeqësie”

ABC News - 16.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut "zonë fatkeqësie"

Botasot - 16.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Stuhia “Florence” në shifra: 13 të vdekur, 60 miliardë dollarë dëme dhe 800 mijë banorë në errësirë

Telegrafi - 16.09.2018

Zyrtarisht ka shkuar në 13 numri viktimave që ka shkaktuar stuhia “Florence” që goditi pjesën lindore të SHBA-ve. Uragani, i cili ka qenë efektiv në brigjet e Karolinës që nga dita e premte, u ...

13 viktima nga përmbytjet në Karolinë të SHBA-ve

Zeri - 16.09.2018

Reshjet e pamëshirshme të stuhisë tropikale “Florence” kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të të dy Karolinave, në Shtetet e Bashkuara, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë të shkaktojnë edhe më shumë ...

“Florence” shkakton 13 viktima në dy Karolinat

Botasot - 16.09.2018

Reshjet e pamëshirshme të stuhisë tropikale “Florence” kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të të dy Karolinave, në Shtetet e Bashkuara, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë të shkaktojnë edhe më shumë ...

Florence nuk është më një stuhi tropikale

Botasot - 16.09.2018

Florence nuk është më një stuhi tropikale. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve, ajo është dobësuar, por megjithatë, përmbytjet dhe vërshimet e lumenjve do të vazhdojnë në një pjesë të madhe të ...

‘Qejfli uraganesh’/ Burri udhëton drejt Karolinës së Jugut për të sfiduar superstuhinë

Mapo - 16.09.2018

Një burrë i cili u bë i famshëm duke sfiduar Uraganin Mathhew dhe Irma, i veshur vetëm me mbathje dhe me një flamur amerikan, e ka bërë sërish për herë të tretë.

Paralajmërojnë ekspertët: Më e keqja ende s’ka ardhur, stuhitë do të jenë më shkatërruese

Telegrafi - 16.09.2018

Stuhitë mund të rriten deri në 1.000 kilometra gjerësi. Shkencëtarët i ndajnë ato sipas fuqisë, prej kategorisë së parë deri në të pestën. Kjo e fundit shoqërohet me erëra që fryjnë me shpejtësi deri ...

SHBA/ “Florence” e humb fuqinë, por bilanci i të vdekurve shkon në 13

Mapo - 16.09.2018

Shkon në 13 numri i viktimave të shkaktuara nga Uragani Florence që ka goditur brigjet lindore të Karolinës së Veriut të Jugut. Florence mbetet enede kërcënues për shkak të sasisë së madhe të shirave ...

SHBA, uragani “Florens” shkakton rreshje të shumta

RTSH - 16.09.2018

Bregu Lindor i Shteteteve të Bashkuara të Amerikës po përballet me rreshje të dendura shirash, të shkaktuara nga stuhia Tropikale Florence, e cila mësyu të premten e shkuar në atë rajon.

Florence nuk është më një stuhi tropikale

VOA - 16.09.2018

Florence nuk është më një stuhi tropikale. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve, ajo është dobësuar, por megjithatë, përmbytjet dhe vërshimet e lumenjve do të vazhdojnë në një pjesë të madhe të ...

Stuhia Florence shkakton dëme në bujqësi

VOA - 16.09.2018

Fermerët mund të jenë mes të goditurve më rëndë nga uragani Florence. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, William Gallo, ishte në Faquay Varina të Karolinës së Veriut për të parë nga afër pasojat që ...

Më e keqja ende s’ka ardhur: Stuhitë do të jenë më shkatërruese, këto janë arsyet

Botasot - 16.09.2018

Stuhitë mund të rriten deri në 1.000 kilometra gjerësi. Shkencëtarët i ndajnë ato sipas fuqisë, prej kategorisë së parë deri në të pestën. Kjo e fundit shoqërohet me erëra që fryjnë me shpejtësi deri ...

SHBA, uragani “Florence” humb fuqinë, por rrit bilancin e viktimave

ABC News - 16.09.2018

Uragani Florence që po godet Shtetet e Bashkuara ka humbur fuqinë e tij dhe tashmë klasifikohet si stuhi tropikale. Megjithatë bilanci i viktimave ka shkuar në 13 të vdekur.

Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut “zonë fatkeqësie”

Gazeta Tema - 16.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Uragani “Florence”, shkon në 13 numri i viktimave. Zyrtarët: Përmbytjet, sa kanë nisur

Java News - 16.09.2018

Reshjet e pamëshirshme të stuhisë tropikale “Florence” kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të të dy Karolinave, në Shtetet e Bashkuara, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë të shkaktojnë edhe më shumë ...

Florence nuk është më një stuhi tropikale

Tetova Sot - 16.09.2018

Florence nuk është më një stuhi tropikale. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve, ajo është dobësuar, por megjithatë, përmbytjet dhe vërshimet e lumenjve do të vazhdojnë në një pjesë të madhe të ...

VIDEO/ Njihuni me burrin që sfidon uraganin me mbathje e flamurin amerikan

Java News - 16.09.2018

Me siguri ju kujtohet burri i cili doli i veshur vetëm me mbathje në rrugë për të sfiduar urganin Mathhew dhe Irma. Lane Pittman ka bërë të njëjtën gjë me urganin Florence.

Uragani Florence nuk është më një stuhi tropikale, përmirësohet gjendja

Gazeta Tema - 16.09.2018

Florence nuk është më një stuhi tropikale. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve, ajo është dobësuar, por megjithatë, përmbytjet dhe vërshimet e lumenjve do të vazhdojnë në një pjesë të madhe të ...

VIDEO: I veshur me mbathje dhe me flamur në dorë, burri del në rrugë dhe sfidon uraganin

Gazeta Tema - 16.09.2018

Një burrë i cili u bë i famshëm duke sfiduar Uraganin Mathhew dhe Irma, i veshur vetëm me mbathje dhe me një flamur amerikan, e ka bërë sërish për herë të tretë këtë gjë.

Stuhia e fuqishme/ 5 viktima dhe qindra të bllokuar nga uragani në SHBA

SOT - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

“Florence” i merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Portalb - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

1.7 milionë të evakuuar nga Uragani Florence, ka edhe dëme njerëzore

LajmiFundit - 15.09.2018

Më shumë se 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ...

Trump e shpall Karolinën e Veriut ‘zonë fatkeqësie’

Lajmi.net - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Uragani nis me tragjedi, mes viktimave në SHBA edhe një foshnje

Lajmi.net - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Uragani Florence po del jashtë parashikimeve

LajmiFundit - 15.09.2018

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani “Florence”.

SHBA, “Florence” ende i rrezikshëm

Alsat - 15.09.2018

Pothuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike. Urdhër-evakuimi është dhënë për 1.7 milione banore. Edhe pse i dobësuar nga uragan në një stuhi tropikale, Florence shkaktoi ...

VIDEO që po thyen rrjetin: Shikoni si prezantohet uragani, ajo që ndodh në studio është unikale

Lajm - 15.09.2018

Uragani “Florence” ka nisur të godasë brigjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Imazhet që vijnë nga SHBA janë befasuese. Uragani ka një fuqi shkatërruese.

Uragani “Florence” shënon viktimat e para

Ina - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Stuhia e fuqishme/ 5 të vdekur, mbi 1 milion shtëpi pa drita

SOT - 15.09.2018

5 të vdekur dhe afro 1 milion shtëpi dhe biznese janë pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të jugut amerikan.

SHBA, “Florence” ende i rrezikshëm

Lajmi.net - 15.09.2018

Të paktën 5 persona humbën jetën kur stuhia Florence mbërriti në Karolinën e Veriut Një nënë dhe foshnja e saj humbën jetën, kur një pemë u rrëzua mbi shtëpinë e tyre ndërsa një pensionist ra nw ...

Uragani "Florence" mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së

Evropaelire - 15.09.2018

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani "Florence".

Uragani Florence, paralajmërime për përmbytje të mëdha

Alsat - 15.09.2018

Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe Virxhinia, nga stuhia Florence.

Fuqia e frikshme e uraganit Florence

Lajmi.net - 15.09.2018

Ndërkohë që uragani Florence ka hyrë në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, meteorologët kanë treguar me anë të një simulim se sa fatale mund të jetë kjo stuhi.

SHBA, “Florence” ende i rrezikshëm

Top Channel - 15.09.2018

Të paktën 5 persona humbën jetën kur stuhia Florence mbërriti në Karolinën e Veriut Një nënë dhe foshnja e saj humbën jetën, kur një pemë u rrëzua mbi shtëpinë e tyre ndërsa një pensionist ra nw ...

Virginia uragani “Florence”

RTSH - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Uragani Florence shkakton viktima

Mapo - 15.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Uragani Florence shkakton viktima

Telegrafi - 15.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Uragani “Florence” i merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Koha.net - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

“Florence” i merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Botasot - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

“Florence” mund të shkaktojë katastrofë në SHBA

Koha.net - 15.09.2018

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani "Florence".

Trump e shpall Karolinën e Veriut 'zonë fatkeqësie'

Zeri - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Paralajmërime për përmbytje të reja nga uragani Florence

Botasot - 15.09.2018

Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe Virxhinia, nga stuhia Florence.

SHBA, “Florence” ende i rrezikshëm

Telegrafi - 15.09.2018

Të paktën 5 persona humbën jetën kur stuhia Florence mbërriti në Karolinën e Veriut Një nënë dhe foshnja e saj humbën jetën, kur një pemë u rrëzua mbi shtëpinë e tyre ndërsa një pensionist ra nw ...

Uragani "Florence" mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së

Botasot - 15.09.2018

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani "Florence".

​Trump e shpall Karolinën e Veriut ‘zonë fatkeqësie’

Telegrafi - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Uragani Florence, 5 viktima në Karolinën e Veriut

ABC News - 15.09.2018

Uragani Florens që ka goditur Karolinën e Veriut dhe atë të Jugut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ka shaktuar pesë viktima deri tani. Por ekspertët paralajmërojnë se pasojat e tij do të jenë ...

Raportonte duke sfiduar ‘erërat e fuqishme’, por kalimtarët dëshmojnë të kundërtën (Video)

Telegrafi - 15.09.2018

Gazetari i Weather Channel, Mike Seidel, derisa po raportonte nga Karolina e Jugut të Shteteve të Bashkuara për Uraganin Florence, është shtirur sikur zona është përfshirë nga erëra të fuqishme.

Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut "zonë fatkeqësie"

VOA - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Uragani “Florence”, të paktën 7 viktima në Shtetet e Bashkuara

ABC News - 15.09.2018

Me kalimin e orëve është rënduar bilanci i viktimave të uraganit “Florens”. Presidenti Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Karolinën e Veriut, ku janë regjistruar viktimat dhe po ...

​Trump e shpall Karolinën e Veriut ‘zonë fatkeqësie’

Gazeta Express - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

FOTOT/ Uragani “Florence” u merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Java News - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

“Florence” i merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Medial - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

FOTOT: Këto janë pasojat e shkatërimtarit “Florence” që goditi Shtetet e Bashkuara

Gazeta Tema - 15.09.2018

Por ka patur edhe nga ata që kanë zgjedhur të qëndrojnë pas duke mos e marrë seriozisht kërcënimin, apo edhe nga frika e vjedhjeve. Fatkeqësisht mes tyre ka qenë edhe një familje, mbi banesën e të ...

Paralajmërime për përmbytje të reja nga uragani Florence

Medial - 15.09.2018

Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe Virxhinia, nga stuhia Florence.

​Trump e shpall Karolinën e Veriut ‘zonë fatkeqësie’

Tetova Sot - 15.09.2018

Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, ndërsa stuhia tropikale “Florence” ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të ...

Uragani “Florence” mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së

Medial - 15.09.2018

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani “Florence”.

Uragani Florence, paralajmërime për përmbytje të mëdha

Flaka - 15.09.2018

Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe Virxhinia, nga stuhia Florence.

VIDEO/ Stand up-i i “çmendur” i një gazetari hero: Ja si raporton për Florenc-in mes stuhisë

Gazeta Tema - 15.09.2018

Stand up-i është dashuri e çdo gazetari në terren. Të tillë e ndjen dhe reporter i Weather Channel , Mike Seidel ndërsa zgjedh të raportojë mbi uraganin Florence në Karolinën e Jugut, duke tentuar ta ...

Uraganët/ Si krijohen “monstra” të tilla si Florenc, shkencëtarët: Ky është vetëm fillimi

Gazeta Tema - 15.09.2018

Uragani Florence sapo ka goditur bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, ndërkohë që tajfuni Mangkut po i afrohet Filipineve, dhe njerëzit atje po ia mbathin nga një fatkeqësi e mundshme.

Punë e vështirë të jesh gazetar

Tetova Sot - 15.09.2018

Uragani ‘Florence’ ka goditur një pjesë të madhe të SHBA-së, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha. Pasi janë evakuuar më shumë se 1.5 milionë qytetarë, gazetarët kanë pasur detyrën të raportojnë ...

Uragani “Florence” shënon viktimat e para

Antpress - 15.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Uragani “Florence” godet brigjet e Amerikës, ja çfarë tmerri? (LIVE)

Ina - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Furia e një uragani! Shembet hoteli (VIDEO)

Ina - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

Lajmi.net - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika (VIDEO)

Portalb - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

Portalb - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

Top Channel - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Uragani Florence dobësohet në stuhi të kategorisë së parë

Alsat - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

Lajmi.net - 14.09.2018

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona.

Alarmante në SHBA/ Uragani “Florence” shënon dy viktimat e para

SOT - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka shënuar edhe dy viktimat e para në SHBA, ndërkohë që parashikohet edhe të përkeqësohet. Siç raportojnë mediat amerikane që uragani pritet të qëndrojë në bregun juglindor për ...

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika

Top Channel - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Uragani Florens e goditi Karolinën Veriore

Alsat - 14.09.2018

Shteti federal amerikan Karolina Veriore është goditur nga erëra të fuqishme dhe shira të dendur të shkaktuara nga uragani Florens mbi Oqeanin Atlantik.

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

Evropaelire - 14.09.2018

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona.

Rreth 1 milionë njerëz në rrezik, stuhia katastrofike tropikale shkatërron gjithçka që i del para

LajmiFundit - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkarkuar gjithë “zemërimin” e tij mbi Karolinën Veriore, SHBA, duke sjellë reshje të dendura dhe erëra që arrijnë shpejtësinë 90 mph.

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

Evropaelire - 14.09.2018

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike".

Uragani “Florence” shënon dy viktimat e para në SHBA

LajmiFundit - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka shënuar edhe dy viktimat e para në SHBA, ndërkohë që parashikohet edhe të përkeqësohet. Siç raportojnë mediat amerikane që uragani pritet të qëndrojë në bregun juglindor për ...

Uragani “Florence”, rrëzohet pema në SHBA, godet nënën dhe fëmijën

LajmiFundit - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka shkaktuar 4 viktima në SHBA. Raportohet që një pemë është rrëzuar në Karolinë,dhe si pasojë një nënë dhe një fëmijë kanë humbur jetën.

Raportohet për 4 viktima nga Uragani “Florence”

Lajmi.net - 14.09.2018

Të paktën katër vetë kanë vdekur në Karolinën e Veriut si pasojë e uraganit “Florence” që po godet vendin, thanë zyrtarët të premtën. Dy vetë vdiqën në Ëilmington pasi një pemë ra në shtëpinë e tyre, ...

Uragani “Florence” bën kërdinë/ Paralajmërimi i zyrtarëve “të dhemb në palcë” (VIDEO)

LajmiFundit - 14.09.2018

Uragani “Florence” do të përkeqësohet, sipas një zyrtari të lartë, pasi paralajmëroi se 18 trilionë litra shi mund të bien në bregun juglindor për shtatë ditë në një ngjarje ‘mijëvjeçare’.Ajo vjen ...

Uragani “Florence” prek tokën, zonat bregdetare nën ujë

Top Channel - 14.09.2018

Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dhe nën kërcënimin e përmbytjeve katastrofike.

Uragani prek tokën në Karolinën e Veriut, 150 persona të bllokuar (Foto)

Top Channel - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar! (Foto)

Top Channel - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

“Florence” i merr jetën 5 personave, por rreziku ulet

Top Channel - 14.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Uragani Florence shkakton viktima

Botasot - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Nis uragani “Florence” në Amerikë

Telegrafi - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

SHBA, Uragani Florence

RTSH - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Uragani “Florence” dridh Amerikën

Koha.net - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

Botasot - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Video/ Uragani “Florence” vjen frikshëm në Karolinën e Veriut

Mapo - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Uragani prek tokën e Karolinës së Veriut, dhjetëra të bllokuar (Foto/Video)

Telegrafi - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Furia e një uragani, shembet hoteli (Foto/Video)

Telegrafi - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Nis uragani 'Florence', dridhet Amerika

Zeri - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Uragani “Florence” prek tokën, zonat bregdetare nën ujë

Botasot - 14.09.2018

Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dhe nën kërcënimin e përmbytjeve katastrofike.

Uragani Florence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

Koha.net - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Uragani “Florence” tregon “dhëmbët”, shemb hotelin

Koha.net - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

Koha.net - 14.09.2018

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike".

Pamje/ Uragani “Florence” vjen frikshëm në Karolinën e Veriut

Botasot - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar

Botasot - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Uragani nis me tragjedi, mes viktimave në SHBA edhe një foshnje – FOTO

Zeri - 14.09.2018

Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit që vinte nga uragani “Florence”, e cilësuar si stuhia më e fuqishme që ka ...

Video që po thyen rrjetin: Ja si prezantohet uragani në 3D

Mapo - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka nisur të godasë brigjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Imazhet që vijnë nga SHBA janë befasuese. Uragani ka një fuqi shkatërruese.

Uragani Florence mbërrin ne bregun e Karolinës, 100 mijë shtëpi pa energji

ABC News - 14.09.2018

Janë më shumë se 100 mijë shtëpitë e mbetura pa energji elektrike në bregun lindor amerikan ku ka mbërritur uragani Florens. Mediat amerikane raportojnë se cikloni po avancon me erëra që arrijnë ...

Uragani Florens rrit në mënyrë dramatike nivelin lumenjve

Botasot - 14.09.2018

Nivelet e lumenjve në zonat e prekura nga uragani Florens po rriten në mënyrë dramatike, njoftuan meteorologët në SHBA. Nga ujërat në Uashington dhe Karolinën e Veriut, është përmbytur autostrada ...

SHBA, Uragani Florens pritet të sjellë përmbytje katastrofike.

RTSH - 14.09.2018

Dhjetëra mijëra banesa kanë mbetur pa energji elektrike ndërsa Uragani Floresns, ka mbërritur ndërkohë në Bregun Lindor të SHBA-ve. Urgani po lëviz drejt tokës me erëra që kapin shpejtësinë e 150 ...

Uragani Florence, përmbysjet i “dërgojnë” delfinët në qytet (Video)

Telegrafi - 14.09.2018

Shfaqja e delfinëve mbi sipërfaqen e ujit janë të rralla në det e lërë më në një zonë të banuar siç ka ndodhur në bregun e Karolinës së Veriut, vend ky i cili është goditur sot nga uragani Florence.

Uragani Florence shkakton viktima

VOA - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Uragani zbarkon në SHBA, përmbyten rrugët

ABC News - 14.09.2018

Uragani “Florens” ka zbarkuar të premten në Shtetet e Bashkuara, duke dhënë menjëherë efektet e tij shkatërruese. Rreth 500 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe rrugë të shumta janë ...

Në “zemër” të uraganit Florence, gazetarët mezi arrinin të qëndronin në këmbë gjatë raportimit live (Video)

Telegrafi - 14.09.2018

Për t’ia dokumentuar botës fuqinë e uraganit Florence që me javë të tëra është paralajmëruar nga autoritetet amerikane që do të godet bregun lindor, gazetarët dhe kameramanët janë detyruar të shkojnë ...

Uragani Florence shkakton viktima

Medial - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Uragani Florence shkakton viktima në SHBA (VIDEO)

Tetova Sot - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Uragani prek tokën në Karolinën e Veriut, 150 persona të bllokuar (Foto)

Medial - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar! (Foto)

Medial - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Uragani Florens rrit në mënyrë dramatike nivelin lumenjve

Tetova Sot - 14.09.2018

Nivelet e lumenjve në zonat e prekura nga uragani Florens po rriten në mënyrë dramatike, njoftuan meteorologët në SHBA. Nga ujërat në Uashington dhe Karolinën e Veriut, është përmbytur autostrada ...

Videoja që po thyen rrjetin: Shikoni si prezantohet uragani, ajo që ndodh në studio është unikale (VIDEO)

Tetova Sot - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka nisur të godasë brigjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Imazhet që vijnë nga SHBA janë befasuese. Uragani ka një fuqi shkatërruese.

Uragani Florens rrit në mënyrë dramatike nivelin lumenjve

Medial - 14.09.2018

Nivelet e lumenjve në zonat e prekura nga uragani Florens po rriten në mënyrë dramatike, njoftuan meteorologët në SHBA. Nga ujërat në Uashington dhe Karolinën e Veriut, është përmbytur autostrada ...

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

Medial - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Pamje tmerri në SHBA: Uragani “Florens” shkakton kaos (VIDEO)

Tetova Sot - 14.09.2018

Uragani “Florens” ka zbarkuar të premten në Shtetet e Bashkuara, duke dhënë menjëherë efektet e tij shkatërruese. Rreth 500 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe rrugë të shumta janë ...

Uragani i tmerrshëm prek brigjet amerikane, erëra të fuqishme dhe përmbytje

Java News - 14.09.2018

Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dhe nën kërcënimin e përmbytjeve katastrofike.

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Medial - 14.09.2018

Amerika 13 shtator 2018 Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët.

Panik në SHBA/ Nis uragani “Florence”, mund të vrasë shumë njerëz

Java News - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur të fshikullojë pjesën e brishtë të Bregut Lindor të SHBA. Zyrtarët paralajmërojnë për rritje të stuhive të rrezikshme për jetën në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani ...

Uragani “Florence” në SHBA shkakton 4 të vdekur, mes tyre 1 fëmijë

Durres Lajm - 14.09.2018

Të paktën katër persona, mes tyre një grua bashkë me foshnjen e saj kanë mbetur të vdekur si pasojë e uraganit Florence që ka goditur bregun e Karolinës së Veriut.

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Ina - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”.

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Alsat - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”.

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

Ina - 13.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Portalb - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”.

Amerikanët përgatiten për uraganin Florence, mbi 1 milion evakuohen

LajmiFundit - 13.09.2018

Amerikanët janë duke u përgatitur për një stuhi tjetër të fuqishme, ndërsa ende po rimëkëmben nga ato që goditën vendin vitin e kaluar. Uragani Florence po fuqizohet dhe po vazhdon rrugën drejt ...

Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

Ina - 13.09.2018

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (Fema), Brock Long, ...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Lajmi.net - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

Alsat - 13.09.2018

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në SHBA (Detajet)

SOT - 13.09.2018

Uragani Florence, i cili në orët në vazhdim pritet të godasë brigjet lindore të SHBA-së, e ka humbur forcën e tij dhe ka zbritur në kategorinë 2 nga 5 që janë gjithsej.

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Evropaelire - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Për shkak të uraganit Florens shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Uashington

Idividi - 13.09.2018

Uashington, 11 shtator 2018 (MIA) - Autoritetet e qytetit në Uashington sot shpallën gjendje të jashtëzakonshme për shkak të ardhjes së uraganit Florens.

Uragani Florens u dobësua deri në kategorinë e dytë sipas shkallës Safir-Simpson

Idividi - 13.09.2018

Majami 13 shtator 2018 (MIA) - Uragani Florens, i cili po i afrohet bregut lindor të SHBA-së, u dobësua deri në uragan të kategorisë së dytë sipas shkallës Safir-Simpson në pesë shkallë, kumtoi ...

Evakuim i bazave ushtarake në SHBA para ardhjes së uraganit Florens

Idividi - 13.09.2018

Uashington, 12 shtator 2018 (MIA) - Marina amerikane zhvendos personelin dhe anijet, ndërsa Aviacioni zhvendos aeroplanë në lokacione të sigurta para stuhisë së uraganit Florens në bregun lindor të ...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence” (Foto)

Top Channel - 13.09.2018

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj ...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Koha.net - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Botasot - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

Botasot - 13.09.2018

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

Telegrafi - 13.09.2018

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

Botasot - 13.09.2018

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj ...

Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

Botasot - 13.09.2018

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (Fema), Brock Long, ...

“Helene” kërcënon Europën

Botasot - 13.09.2018

Një stuhi po shpërthen në brigjet e Shteteve të Bashkuara dhe paralajmërimet mund të vlejnë edhe për Britaninë e Madhe, thonë parashikuesit. Uragani “Helene” do të vërshojë në Oqeanin Atlantik vetëm ...

Uragani "Florence" fillon të godasë Karolinën e Veriut

VOA - 13.09.2018

Erërat e Uraganit "Florence" u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

Uragani Florence është duke iu afruar bregut lindor, miliona amerikanë evakuohen – erërat që lëvizin me 315 km/h pritet ...

Telegrafi - 13.09.2018

Uragani Florence është duke iu afruar bregut lindore të SHBA-ve. Tashmë ka filluar të bie shi i rrëmbyeshëm si dhe të fryjnë erërat e forta me 120 kilometra në orë.

SHBA/ Uragani “Florence”, evakuohen më shumë se 1.7 milion banorë

Java News - 13.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence” (Foto)

Medial - 13.09.2018

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj ...

Uragani “Florens” bie në stuhi të kategorisë së tretë

Medial - 13.09.2018

Uragani “Florens” është dobësuar dhe tani është klasifikuar si një stuhi e kategorisë së tretë, njoftoi sonte Qendra Kombëtare e Uraganeve të Shteteve të Bashkuara.

Uragani ‘Florence’, gati të shfryjë zemërimin mbi dy Karolinat, stuhi të çmendura e reshje pa fund (FOTO)

Tetova Sot - 13.09.2018

Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të goditet nga erëra me shpejtësi mbi 80 milje në orë sot pasdite dhe ky është vetëm preludi i ditëve plot telashe, teksa uragani Florence ...

Uragani “Florens” e shndërron resortin në qytezë fantazmë

Java News - 13.09.2018

Uragani “Florens” ka përfshirë bregdetin juglindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar për kushte që rrezikojnë jetët e njerëzve.

SHBA, afron stuhia e fuqishme, zyrtarët japin alarmin

Alsat - 12.09.2018

Më shumë se një milion njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga disa pjesë të bregdetit juglindor amerikan, ndërkohë që një stuhi e fuqishme në Oqeanin Atlantik vazhdon të lëvizë drejt tokës.

Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën

Ina - 12.09.2018

Më shumë se një milion njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga disa pjesë të bregdetit juglindor amerikan, ndërkohë që një stuhi e fuqishme në Oqeanin Atlantik vazhdon të lëvizë drejt tokës.

Uragani Florence shkakton evakuim masiv në SHBA

Portalb - 12.09.2018

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence. Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe ...

Uragani Florence shkakton evakuim masiv në SHBA

Lajmi.net - 12.09.2018

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence. Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe ...

Uragani katastrofik shumë pranë SHBA, Trump jep ultimantum: Largohuni sa më parë

Ina - 12.09.2018

Në 48 orët e ardhshme uragani “Florence” pritet të përplaset me qytetet amerikane teksa do të kalojë në tre shtete, Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia.

Uragani Florence shkakton evakuim masiv në SHBA

Evropaelire - 12.09.2018

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence. Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe ...

Uragani “Florence” kërcënon të sjellë dallgë vdekjeprurëse

Top Channel - 12.09.2018

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, ...

Uragani katastrofik shumë pranë SHBA, Trump jep ultimantum: Largohuni sa më parë

SOT - 12.09.2018

Në 48 orët e ardhshme uragani “Florence” pritet të përplaset me qytetet amerikane teksa do të kalojë në tre shtete, Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia.

Uragani Florence dhjetëra banorë nuk pranojnë evakuimin

LajmiFundit - 12.09.2018

Dhjetëra banorë kanë vendosur të qëndrojnë në shtëpi pavarësisht paralajmërimeve të autoriteteve se mijëra njerëz do të vdesin nga Uragani Florence. Një grua i tha MSNBC se do të qëndronte në shtëpi ...

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

Top Channel - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

SHBA, afron stuhia e fuqishme

ABC News - 12.09.2018

Më shumë se një milion njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga disa pjesë të bregdetit juglindor amerikan, ndërkohë që një stuhi e fuqishme në Oqeanin Atlantik vazhdon të lëvizë drejt tokës.

SHBA, pritet të përforcohet ndjeshëm Uragani “Florence” në tre vitet e ardhshme

RTSH - 12.09.2018

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, ...

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

Botasot - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Uragani Florence shkakton evakuim masiv në SHBA

Koha.net - 12.09.2018

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence. Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe ...

Uragani “Florence” kërcënon të sjellë dallgë vdekjeprurëse

Botasot - 12.09.2018

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, ...

Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

Botasot - 12.09.2018

Uragani "Florens" është dobësuar dhe tani është klasifikuar si një stuhi e kategorisë së tretë, njoftoi sonte Qendra Kombëtare e Uraganeve të Shteteve të Bashkuara.

Ekspertët e meteorologjisë fluturuan me aeroplan special nëpërmes uraganit (Video)

Telegrafi - 12.09.2018

Ky është momenti dramatik, kur një aeroplan fluturoi përmes Uraganit Florence, që ka përfshirë të dy Karolinat e Shteteve të Bashkuara. Pamjet janë shpërndarë nga Divizioni i Hulumtuesve të ...

SHBA, përgatitjet për uraganin Florence

VOA - 12.09.2018

Amerikanët janë duke u përgatitur për një stuhi tjetër të fuqishme, ndërsa ende po rimëkëmben nga ato që goditën vendin vitin e kaluar. Uragani Florence po fuqizohet dhe po vazhdon rrugën drejt ...

Uragani Florence pritet të godet SHBA-të, 1.5 milion banorë evakuohen – paralajmërohen erëra të forta që lëvizin me 260 ...

Telegrafi - 12.09.2018

Të paktën 25 milionë banorë të Bregut Lindor rrezikohen nga uragani Florence që pritet të godet këtë vend gjatë kësaj jave, duke shkaktuar kështu erëra të forta që lëvizin me 260 kilometra në orë, si ...

Uragani “Florence”/ Stuhia e shekullit, dëme deri në 170 miliardë USD

ABC News - 12.09.2018

Ndërsa në lindje te Shteteve të Bashkuara vijon evakuuimi i banorëve që pritet të preken nga uragani “Florens”, meteorologët paralajmërojnë se ajo mund të jetë stuhija e shekullit dhe të shkaktojë ...

Uragani “Florence” kërcënon të sjellë dallgë vdekjeprurëse

Medial - 12.09.2018

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, ...

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

Tetova Sot - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

Medial - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Florence “kërcënon” SHBA, evakuime në Karolinën e Veriut

Top Channel - 11.09.2018

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që uragani Florence është shndërruar në një stuhi të madhe të kategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra në ...

Florence “kërcënon” SHBA, evakuime në Karolinën e Veriut

Portalb - 11.09.2018

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që uragani Florence është shndërruar në një stuhi të madhe të kategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra në ...

Florence “kërcënon” SHBA, evakuime në Karolinën e Veriut

Ina - 11.09.2018

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që uraganiFlorence është shdërruar në një stuhi të madhe të kategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra në ...

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA, disa shtete shpallin gjendje të jashtëzakonshme

LajmiFundit - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Alsat - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Uragani Florence, qytetarët urdhërohen të evakuohen

Lajmi.net - 11.09.2018

Në tre shtete lindore amerikane qytetarët janë urdhëruan të evakuohen në pritje të uraganit Florence që parashikohet të sjellë shira dhe erëra shkatërrimtare.

Uragani “Florence” me shpejtësi 220 km/h, Trump shpall emergjencën

LajmiFundit - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore.

Uragan i fuqishëm në SHBA/ Reagon Trump: Një nga stuhitë më të këqija, mbi 1 mln njerëz janë urdhëruar të evakuohen

SOT - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën

Portalb - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore, transmeton Top Channel.

Uragani Florence forcohet; kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Lajmi.net - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

SHBA, përgatitjet për uraganin Florence

Alsat - 11.09.2018

Në tre shtete lindore amerikane qytetarët janë urdhëruan të evakuohen në pritje të uraganit Florence që parashikohet të sjellë shira dhe erëra shkatërrimtare.

Uragani Florence forcohet; kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Evropaelire - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Uragani “Florence”, urdhërohet evakuimi i mbi një mln banorëve

Top Channel - 11.09.2018

Më shumë se një milion banorë që jetojnë përgjatë bregdetit të Karolinës së Jugut dhe Virxhinias janë urdhëruar të largohen nga shtëpitë e tyre, teksa pjesë të tëra të Amerikës buzë Atlantikut pritet ...

Parashikohen “çmenduri” të motit! 1 milionë njerëz lënë banesat në SHBA (VIDEO)

LajmiFundit - 11.09.2018

Uragani Florence shpërtheu në një stuhi potencilisht katastrofike të kategorisë 4 të hënën pasi u mbyll në veri dhe në Karolinën e Jugut, duke mbajtur erërat deri në 130 mph dhe ujë që mund të bënte ...

Kryebashkiakja e Uashingtonit shpall gjendjen e jashtëzakonshme me afrimin e uraganit ”Florence”

Alsat - 11.09.2018

Kryebashiakja e Uashingtonit shpalli sot gjendjen e emergjencës në kryeqytetin federal amerikan me afrimin e uraganit të fuqishëm ”Florence” që pritet të përfshijë ditën e enjte bregun e Atlantikut.

Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën

Top Channel - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore.

Uragani Florence forcohet, kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Koha.net - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën

Botasot - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore.

Uragani Florence forcohet, kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

ABC News - 11.09.2018

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha se pritet të godasë Bregun Lindor të SHBA-së të enjten.

Përgatitjet për uraganin Florence

Botasot - 11.09.2018

Në tre shtete lindore amerikane qytetarët janë urdhëruan të evakuohen në pritje të uraganit Florence që parashikohet të sjellë shira dhe erëra shkatërrimtare.

SHBA, uragani Florenc po i afrohet Bregut Lindor

RTSH - 11.09.2018

Uragani i fuqishëm Florens po i afrohet Bregut Lindor të SHBA-ve, duke detyruar autoritetet të urdhërojnë evakuimin e rreth 1 milionë personave që banojnë apo punojnë në zonat ku pritet të kalojë ...

Gjendje alarmi në Karolinën e Jugut në pritje të uraganit Florence

ABC News - 11.09.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në pritje të uraganit Florens që protet të mbërrijë në Karolinën e Jugut dhe në atë të veriut të enjten. Më shumë se një million banorë janë evakuar, dhjetëra ...

Përgatitjet për uraganin Florence

VOA - 11.09.2018

Në tre shtete lindore amerikane qytetarët janë urdhëruan të evakuohen në pritje të uraganit Florence që parashikohet të sjellë shira dhe erëra shkatërrimtare.

SHBA, afron stuhia e fuqishme, zyrtarët japin alarmin

VOA - 11.09.2018

Më shumë se një milion njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga disa pjesë të bregdetit juglindor amerikan, ndërkohë që një stuhi e fuqishme në Oqeanin Atlantik vazhdon të lëvizë drejt tokës.

SHBA, evakuohen një milion persona për shkak të uraganit Florence

Tetova Sot - 11.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.

Florence “kërcënon” SHBA, evakuime në Karolinën e Veriut

Medial - 11.09.2018

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që uragani Florence është shndërruar në një stuhi të madhe të kategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra në ...

Florence/Evakuohen një milion qytetarë prej uraganit

Java News - 11.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.

Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën

Durres Lajm - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi teksa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore.

Uragani Florence, qytetarët urdhërohen të evakuohen

Tetova Sot - 11.09.2018

Në tre shtete lindore amerikane qytetarët janë urdhëruan të evakuohen në pritje të uraganit Florence që parashikohet të sjellë shira dhe erëra shkatërrimtare.

Uragani “Florence”, urdhërohet evakuimi i mbi një mln banorëve

Medial - 11.09.2018

Më shumë se një milion banorë që jetojnë përgjatë bregdetit të Karolinës së Jugut dhe Virxhinias janë urdhëruar të largohen nga shtëpitë e tyre, teksa pjesë të tëra të Amerikës buzë Atlantikut pritet ...

Afron stuhia e fuqishme në SHBA, zyrtarët japin alarmin

Tetova Sot - 11.09.2018

Më shumë se një milion njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga disa pjesë të bregdetit juglindor amerikan, ndërkohë që një stuhi e fuqishme në Oqeanin Atlantik vazhdon të lëvizë drejt tokës.

SHBA-ja në alarm: Uragani “Florence”, Trump shpall emergjencën (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore.

Uragani Florence drejt Karolinës së Jugut, evakuohen 1 milion banorë

Gazeta Tema - 11.09.2018

Mbi 1 milionë amerikanë janë evakuuar në mënyrë të detyruar nga e gjithë zona bregdetare e Karolinës së Jugut. Shteti në juglindje të SHBA pritet të preket nga uragani Florence, duke nisur nga dita e ...

Forcohen uraganet "Florens" dhe "Helen" në Atlantik, ndërsa pritet edhe "Ajzak"-u

Idividi - 10.09.2018

Majami, 10 shtator 2018 (MIA) - Uragani "Florens" nga kategoria e parë, i cili mund të shkaktojë goditje të drejtpërdrejtë në zonën e Karolinës Veriore dhe Jugore deri te rajoni i Atlantikut Qendror, ...

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Evropaelire - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

SHBA, uragani Florence kërcënon Bregun Lindor

Alsat - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Portalb - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada, ...

Uragani ‘Florence’ kërcënon Bregun Lindor të ShBA-së

Lajmi.net - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shteteve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani ‘Florence’, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Botasot - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

Stuhia Florence do të prekë Shtetet e Bashkuara, si uragan masiv

VOA - 10.09.2018

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që u ragani F lorence është shdërruar në një stuhi të madhe të k ategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra ...

​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Koha.net - 10.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.

Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Botasot - 10.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.

​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Telegrafi - 10.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.

Florence kthehet në uragan, rrezikon të prekë Shtetet e Bashkuara

Medial - 10.09.2018

Stuhia tropikale Florence u kthye në uragan të dielën dhe pritet të intensifikohet dhe të kërcënojë pjesë të brigjeve lindore të Shteteve të Bashkuara këtë javë, sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve.

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Flaka - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

Uragani Florence kërcënon Bregun Lindor të SHBA-së

Tetova Sot - 10.09.2018

Autoritetet urdhëruan evakuime të popullsisë pasi Bregu Lindor i Shtetetve të Bashkuara pritet të përfshihet nga uragani Florence, që mund të jetë stuhia më e fuqishme që godet rajonin në dy dekada.

Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Medial - 10.09.2018

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi një milion persona që jetojnë në vijën bregdetare të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që të evakuohen, me afrimin e uraganit Florence.