TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sot shpërthen "Bomba" e radhës e opozitës

Albeu.com - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev , pritet të vazhdojë gjatë ditës së sotme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Nikolovski: përfundoi karriera politike e Zaevit me “bombat”

Zhurnal - 15.02.2015

Gazetari Marjan Nikolovski, gazetar i medieve pro qeveritare, komenton se karriera politike e Zoran Zaevit, përfundoi në momentin kur vendosi për t`i publikuar “bombat”.

Zaevi sot në ora 14:00 e shpërthen ‘Bombën’ e radhës

Albtime - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. LSDM-ja tani më për në ora 14:00 ka thirrur preskonferencë për ...

“Bomba” e dytë e Zaevit live në internet

Shqipmedia - 15.02.2015

Në ora 14:00 kryetari i LSDM-së Zoran Zaev do të publikojë “bombën” e dytë kundër Qeverisë. Transmetim direkt nga interneti do të përpiqet të sigurojë edhe portali Shqipmedia.

Zoran Zaevi sot në ora 14:00 e shpërthen ‘Bombën’ e radhës

Almakos - 15.02.2015

hpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. LSDM-ja tani më për në ora 14:00 ka thirrur preskonferencë për mediat ...

LIVE nga “Bomba” e Zaevit (LIVE VIDEO)

Almakos - 15.02.2015

Me fillim në ora 14 në selinë e LSDM-së do të shpërthejnë bombat e rradhës me të cilat do të dridhet edhe një herë Maqedonia. Në videon e mëposhtme do të mund të ndiqni LIVE press konferencën e ...

“Bomba” e dytë e Zaevit live në internet – VIDEO

Shqipmedia - 15.02.2015

Në ora 14:00 kryetari i LSDM-së Zoran Zaev do të publikojë “bombën” e dytë kundër Qeverisë. Transmetim direkt nga interneti do të përpiqet të sigurojë edhe portali Shqipmedia.

Shikoni drejtpërsëdrejti 'shpërthimin' e bombës nga Zaev

Almakos - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. LSDM-ja tani më për në ora 14:00 ka thirrur preskonferencë për ...

"Live" shpalosja e "bombave" nga Zaev (VIDEO)

Lajm - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. LSDM-ja tani më për në ora 14:00 ka thirrur preskonferencë për ...

Zaev: Do të dëgjoni se si Gruevski dhe Mijallkovi me BDI-në kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

Almakos - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. Zaev çaste më parë tha se do të mësojmë edhe të vërtetën se si ...

Zaev: Jankullovska ka vendosur për gradimin e gjykatësve

Lajm - 15.02.2015

Jankullovska ka vendosur për gradimin e gjykatësve, pas pyetjeve se vallë kandidati-gjykatës, është “I tyre”, ka thënë Zaev, raporton gazeta “Lajm”, duke ofruar incizime audio nga biseda e ...

Zaev: Këtij regjimi po i vie fundi

Lajm - 15.02.2015

Pas publikimit të dëshmive Zaev theksoi se është koha për ti dhënë fund këtij regjimi. “Është e qartë se kush po e shkel Kushtetutën. Këtij regjimi do t’i japim fund”, tha ai, raporton gazeta ...

Zaev: jankullovska kontrollon një gjykatës të saj

Zhurnal - 15.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot publikoi një incizim të bisedës midis ministres Gordana Jankulloska dhe kryetarit të Prilepit, Marjan Risteski. Sipas Zaev në këtë bisedë, Jankulloska pyet nëse ...

Videoja e plotë e përgjimeve

Lajm - 15.02.2015

Zaev në konferencën e sotshme shpalosi video incizime ku janë përfshirë afera në lidhje me montimin e vendeve kyqe në gjyqësi, kanë vendosur për aktgjykime…, raporton gazeta “Lajm”.

Ekskluzive: Almakos ua sjell të gjitha përgjimet që i shpalosi Zoran Zaev (AUDIO+VIDEO)

Almakos - 15.02.2015

Më poshtë Almakos ua sjell të plotë të gjitha përgjimet e shpalosura nga Zoran Zave, ku flitet për shumë gjëra të kundërligjshme që kanë bërë VMRO-DPMNE dhe BDI. Por, kjo është vetëm Bomba numër 2.

Zaev: Tash e keni të qartë se pse burgjet janë përplot me të burgosur politik

Lajm - 15.02.2015

Këtë që e dëgjuat është e tmerrshme. Kjo zbulon se pse burgjet në Maqedoni janë përplot me të burgosur politik, si montohen procese gjyqësore kundër gazetarëve që nuk bashkëpunojnë me qeverinë dhe me ...

Zoran Zaev: Këtij regjimi po i vjen fundi

Almakos - 15.02.2015

Pas publikimit të dëshmive Zaev theksoi se është koha për ti dhënë fund këtij regjimi. “Është e qartë se kush po e shkel Kushtetutën. Këtij regjimi do t’i japim fund”, tha ...

VMRO-DPMNE: Zaev, pa mbështetjen e qytetarëve s`un vjen në pushtet

Zhurnal - 15.02.2015

Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, reagoi edhe partia në pushtet, VMRO-DPMNE. Reagimin e saj po ua përcjellim në tërësi. “ Sot Zoran Zaev e vazhdoi përpunimin e tij me qendrat e huaja me ...

Reagon VMRO-ja pas bombës të sotme të Zaevit

Lajm - 15.02.2015

Zoran Zaev vazhdon bashkëpunimin e tij me shërbimet e huaja për publikimin e materiale të krijuara, me të cilat mendon se pa mbështetjen e qytetarëve, pa një program, pa projekte dhe ide, të sjellë ...

VMRO-DPMNE sërish e quan Zaevin bashkëpunëtor të shërbimeve sekrete

Ina - 15.02.2015

Pas publikimit të materialeve të tjera të përgjimeve të bisedave midis ministrave të Qeverisë VMRO-DPMNE dhe BDI dhe shefit të shërbimit sekret DSK, VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj LSDM opozitare, duke e ...

Përgjimet në Maqedoni, Opozita publikon sot “bombat” e radhës

Ora news - 15.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pritet të publikojë sot materiale të tjera të ashtuquajtura “bomba” që kanë të bëjnë me afera dhe skandale të qeverisë, që zbardhen përmes përgjimeve të bëra masive.

VMRO-DPMNE: Zaev , po e dëshmon se është bashkëpuntor dhe instrument i shërbimeve të huaja sekrete

Yll Press - 15.02.2015

Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, reagoi edhe partia në pushtet, VMRO-DPMNE. Reagimin e saj po ua përcjellim në tërësi. “ Sot Zoran Zaev e vazhdoi përpunimin e tij me qendrat e huaja me ...

“Zhurnal” paralajmëron publikimin e përgjimeve të reja nga Zaev

Respublica - 15.02.2015

“Zhurnal “ në Maqedoni paralajmëron se nesër do të nisë seria e “bombave” të liderit të opozitës, Zaev. Duke cituar burime nga LSDM, në artikull shkruhet se në konferencë do të vazhdohet me ...

Zaevi sot në ora 14:00 e shpërthen ‘Bombën’ e radhës

Tetova Sot - 15.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. LSDM-ja tani më për në ora 14:00 ka thirrur preskonferencë për ...

LIVE nga “Bomba” e Zaevit (LIVE VIDEO)

Tetova Sot - 15.02.2015

Me fillim në ora 14 në selinë e LSDM-së do të shpërthejnë bombat e rradhës me të cilat do të dridhet edhe një herë Maqedonia. Në videon e mëposhtme do të mund të ndiqni LIVE press konferencën e ...

(VIDEO) LIVE nga “Bomba” e Zaevit

Shkupi24 - 15.02.2015

Me fillim në ora 14 në selinë e LSDM-së do të shpërthejnë bombat e rradhës me të cilat do të dridhet edhe një herë Maqedonia Në videon e mëposhtme do të mund të ndiqni LIVE press konferencën e ...

Bombat e Zaevit godasin kriminalitetin e BDI-së dhe VMRO-së në gjyqësi

Tetova Sot - 15.02.2015

Në bombat e para që Zaevi dëshmoi se Mijalkovi dhe Gruevski kishin përgjuar mbi 20.000 qytetarë, sot ai ka dëshmuar se do të shpalosen bisedat skandale të qeverisë dhe krimit në gjykata.

Jankullovska ka vendosur për gradimin e gjykatësve

Tetova Sot - 15.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi sot ka publikuar regjistrimin e një bisede midis Ministres Gordana Jankullovska dhe kryetarit të Prilepit Marjan Ristevski.

Zaev: Incizimet flasin se si Qeveria kontrollon sistemin gjyqësor

Shkupi24 - 15.02.2015

“Premtuan se do ta vazhdojmë të zbardhim të vërtetën për Maqedoninë. Gruevski dhe Mijallkovi kanë përgjuar, bashkëpartiakët e tyre, LSDM-në, partitë shqiptare dhe qytetarët, mbi 20 mijë qytetarë.

VMRO-DPMNE: Zaev , po e dëshmon se është bashkëpuntor dhe instrument i shërbimeve të huaja sekrete

Shkupi24 - 15.02.2015

“ Sot Zoran Zaev e vazhdoi përpunimin e tij me qendrat e huaja me publikimin e materialeve të krijuara me çka shpresohet se pa mbështetjen e qytetarëve, pa program, projekte dhe ide, do ta sjellin në ...

Reagon VMRO-ja pas bombës të sotme të Zaevit

Tetova Sot - 15.02.2015

Zoran Zaev vazhdon bashkëpunimin e tij me shërbimet e huaja për publikimin e materiale të krijuara, me të cilat mendon se pa mbështetjen e qytetarëve, pa një program, pa projekte dhe ide, të sjellë ...

Nikolovski: Përfundoi karriera politike e Zaevit me “bombat”

Shprehja - 15.02.2015

Gazetari Marjan Nikolovski, gazetar i medieve pro qeveritare, komenton se karriera politike e Zoran Zaevit, përfundoi në momentin kur vendosi për t`i publikuar “bombat”.

Zaev: Këtij regjimi po i vjen fundi, vazhdojmë më tutje

Shprehja - 15.02.2015

Këtë që e dëgjuat është e tmerrshme. Kjo zbulon se pse burgjet në Maqedoni janë përplot me të burgosur politik, si montohen procese gjyqësore kundër gazetarëve që nuk bashkëpunojnë me qeverinë dhe me ...

Zaev: kam dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov

Zhurnal - 14.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, dha një deklaratë për një medium kroat, ku ndërmjet tjerash sqaroi se ka dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov. “ Kam mirëkuptim për interesin tuaj, e para ai ...

Zaev: Kam dëshmi për vrasjen e gazetarit Mladenov

SOT - 14.02.2015

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev në një deklaratë për mediat nënvizoi se ka një dëshmi për vrasjen e gazetarit Mladenov. “ Kam mirëkuptim për interesin tuaj, e para ai është kolegu i juaj, prandaj pyesni ...

Nesër shpërthen ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Portalb - 14.02.2015

Lajme lidhur me temën Llatasi e fton Zaevin në Sitel me një kusht…! (VIDEO) Latas është përgjuar më shumë se Zaevi Zaev: “Do publikojmë gjithçka që posedojmë” përmend dhe “Monstrën” Zaev: Posedojmë ...

Nesër shpërthen ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Almakos - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

“Bomba” nr.2 e zaevit e “fshehur”

Zhurnal - 14.02.2015

Kaloi gati një javë pasi që Zoran Zaev e publiko pjesën e parë të materialeve të përgjuara. Edhe pse në parti komentohej se pritej një seri e dytë menjëherë pas të hënës, tash për tash procesi është ...

Nesër shpërthen ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Lajm - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Opozita nesër shpallë "bombat" e radhës

Ina - 14.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nesër pritet të publikojë materiale të tjera të ashtuquajtura “bomba” që kanë të bëjnë me afera dhe skandale të qeverisë, që zbardhen përmes përgjimeve të bëra masive.

‘Bomba’ e radhës e opozitës shpërthen nesër

Albeu.com - 14.02.2015

Lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet që të vazhdojë gjatë ditës së nesërme me shpalosjen e materialeve komprometuese për pushtetin aktual në Maqedoni .

Zaev: Kam dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov

Albeu.com - 14.02.2015

Në një deklaratë për një media kroate, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev , ndërmjet të tjerash sqaroi se ka dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov . “Kam mirëkuptim për interesin tuaj, e para ai ...

Zaev: Kam dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov

Tetova Sot - 14.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, dha një deklaratë për një medium kroat, ku ndërmjet tjerash sqaroi se ka dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov. “ Kam mirëkuptim për interesin tuaj, e para ai ...

Zaev për vrasjen e gazetarit Mladenov

Vision Plus - 14.02.2015

Materialet e përgjimeve që disponon lideri i partisë më të madhe opozitare, LSDM, Zoran Zaev mund të hedhin dritë dhe ne disa vrasje, mes të cilave dhe ajo e gazetarit Mladenov.

Zaev nesër do të dalë në konferencë për media për të shpalosur materiale nga bomba

Ilirida - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Nesër shpërthen ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Tetova Sot - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Zaev: Kam dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov

Ilirida - 14.02.2015

Shkup, 14 shkurt - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, dha një deklaratë për një medium kroat, ku ndërmjet tjerash sqaroi se ka dëshmi edhe për vrasjen e gazetarit Mladenov.

“Bomba” nr.2 e Zaevit e “fshehur”

Shkupi24 - 14.02.2015

Kaloi gati një javë pasi që Zoran Zaev e publiko pjesën e parë të materialeve të përgjuara. Edhe pse në parti komentohej se pritej një seri e dytë menjëherë pas të hënës, tash për tash procesi është ...

Nesër pritet ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Shkupi24 - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Analistët: Ahmeti e Gruevski vështirë t’u mbijetojnë “bombave”

Shprehja - 14.02.2015

“Bombat” e Zaevit u paralajmëruan të jenë dëshmi shokuese që do të flitnin për korrupsion dhe për krime tjera të udhëheqësve më të lartë shtetërorë. Vetë Zaevi thoshte se pas publikimit të tyre, ...

Nesër pritet ‘Bomba’ e radhës e opozitës

Shprehja - 14.02.2015

Shpalosja e materialeve komprometuese për pushtetin aktual nga lideri i opozitës, Zoran Zaev, pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme. Jo-zyrtarisht mësohet se vet lideri i LSDM-së Zaev nesër do të ...

Të hënën shpërthen “bomba” e dytë e Zaevit?

Vatra - 14.02.2015

Të hënën shpërthen “bomba” e dytë e Zaevit? “Bombat” e famshme të Zaevit, liderit të LSDM-së opozitare, që përfshijnë materiale komprometuese dhe skandale të Qeverisë dhe funksionerëve shtetërorë në ...

Zaev: Gruevski do të largohet shpejt nga politika

Zhurnal - 13.02.2015

t- Gruevski do të detyrohet të jap dorëheqje para se të përfundoj procesi i bërjes publike të të gjitha dëshmive skandaloze të përgjimeve që i posedon LSDM-ja.Kështu ka deklaruar mbrëmë kryetari i ...

Nëse Zaevi nuk kursen partitë aktuale, "bombat" do të riformatojnë skenën politike shqiptare

Lajm - 13.02.2015

Analistët janë të një mendimi se “bombat” e Zaevit që kanë të bëjnë me politikanët shqiptarë do të publikohen, edhe pse ka rezerva që nuk do të publikohen maksimalisht Edhe pse nga LSDM kanë ...

Zaev: Veprimet e pushtetit ishin të dhimbshme, rreth urdhërave për likuidime fizike

Lajm - 13.02.2015

"Veprimet e këqija kishin mbërritur deri në pakuptimësi (absurd), që të mos them deri në sëmundje". Kështu u përgjigj lideri i LSDM-së Zoran Zaev në intervistën për "Alsat", duke u përgjigjur në ...

Zaev do ta publikojë edhe një “bombë” për rastin “Monstra”

Lajmi.net - 13.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga drejt...” paralajmëroi se posedon materiale që dëshmojnë, sipas tij, dëmet e qëllimeve të sëmura të pushtetit.

Zaev: E vërteta për Maqedoninë do të dal në shesh

Zhurnal - 13.02.2015

Delegacioni i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev sot realizoi një takim me ambasadorin e OBSE në Republikën e Maqedonisë, Ralf Bret si dhe me shefin për çështje politike të OBSE, Xhemjs De ...

Zaev: E vërteta për Maqedoninë po depërton në opinion

Portalb - 13.02.2015

Lajme lidhur me temën Agjencia për Komunikime: Ne nuk kontrollojmë nëse ka përgjime të pa autorizuara Latas është përgjuar më shumë se Zaevi Zaev: Kur të mbaroj me ‘bombat’ Gruevski s’do të jetë më ...

Zaev: E vërteta për Maqedoninë filloi që të prek tek opinioni

Lajm - 13.02.2015

Zoran Zaev sot realizoi një takim me ambasadorin e OBSE në Republikën e Maqedonisë, Ralf Bret si dhe me shefin për çështje politike të OBSE, Xhemjs De Vit.

Zaev: E vërteta për Maqedoninë po depërton në opinion

Albtime - 13.02.2015

“Udhëheqja e LSDM-së, do të zhvillojë me vëmendje procesin e publikimit të së vërtetës për Maqedoninë, duke pasur parasysh interesin e qytetarëve”, ka deklaruar lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në ...

Zaev: Do publikojmë me kujdes materialet

Ina - 13.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev theksoi se do të vijoj me kujdes dhe vëmendje të ve[antë publikimi i materialeve nga afera e përgjimit në Maqedoni. “Udhëheqja e LSDM-së do të zhvillojë me vëmendje ...

LSDM ende pa ardhur në pushtet po i tregon dhëmbët shqiptarëve

Zhurnal - 13.02.2015

Në profilin ‘Gjithmon BDI’, në Facebook qëndron një koment i shkurtër rreth pres konferencës së fundit të LSDM-së, ku akuzon e njëjta BDI-në, për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në pushtet.

Zaev: E vërteta për Maqedoninë po del në opinion

Albeu.com - 13.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev është takuar sot me ambasadorin e OSBE-së në vend Ralf Bret dhe shefin e sektorit për çështje politike të OSBE-së, Xhejms De Vit.

Zaev: E kuptoj Ahmetin pse kërkon intervenim ndërkombëtar

Yll Press - 13.02.2015

Në mes tjerash, Zaevi ka theksuar që e ka mirëkuptim për Ali Ahmetin duke iu referuar kërkesës së Ahmetit që komuniteti ndërkomëtar të ndërhyjë në këtë rast në nivel politik dhe ekspertësh.

Zaev s’e ka ndërmend të ndalë “bombat”

Koha.net - 13.02.2015

Bombat e opozitës nuk do të ndalen, do të publikohen të gjitha. Këtë e garantoi vet lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në Alsat. Ai tha se ka shumë njerëz të pafajshëm që vuajnë burg për shkak të ...

Zaev: Jam I gatshëm të ulem të bisedoj me Gruevskin

Shkupi24 - 13.02.2015

Zaev ka potencuar se këtë do ta bënte vetëm nëse është në të mirë të Maqedonisë -Sigurisht se unë jam I gatshëm të ulem dhe të bisedoj me Nikolla Gruevskin, por vetëm se ajo nëse është në të mirë të ...

Zaev: E kuptoj Ahmetin pse kërkon intervenim ndërkombëtar

Shkupi24 - 13.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase dhe i LSDMsë, Zoran Zoraev, sonte në emisionin Rruga Drejt…të gazetarit Muhamed Zeqiri, ka folur për të gjitha temat në lidhje me megaskandalin të përgjimeve joligjore të ...

Zaev: Gruevski do të dorëhiqet

Vision Plus - 13.02.2015

Kryeministrit Nikolla Gruevski do të japë dorëheqjen ne fund te procesit të përgjimeve ne Maqedoni. Deklarata është bërë nga lideri i partisë më të madhe opozitare, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, gjatë ...

Zaev: E vërteta për Maqedoninë ka filluar të dal në opinion

Ilirida - 13.02.2015

“Udhëheqja e LSDM-së, do të zhvillojë me vëmendje procesin e publikimit të së vërtetës për Maqedoninë, duke pasur parasysh interesin e qytetarëve”, ka deklaruar lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në ...

Zaev: Me materialet që posedoj, karriera e Gruevskit merr fund (VIDEO)

Gazeta Dita - 13.02.2015

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M, paralajmëroi se posedon materiale që dëshmojnë dëmet e qëllimeve të sëmura të pushtetit.

Gruevski nuk do ta presë fundin e “Bombave” si kryeministër

Shprehja - 13.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në emisionin “Rruga Drejtë” me Muhamed Zekirin ka deklaruar se Gruevski do të detyrohet të jap dorëheqje para se të përfundoj procesi i bërjes publike të të gjitha ...

Zaev: “Do publikojmë gjithçka që posedojmë” përmend dhe “Monstrën”

Shprehja - 13.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte ekskluzivisht në ALSAT , në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos ...

Zaev: E kuptoj Ahmetin pse kërkon intervenim ndërkombëtar

Shqip1 - 13.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase dhe i LSDMsë, Zoran Zoraev, sonte në emisionin Rruga Drejt…të gazetarit Muhamed Zeqiri, ka folur për të gjitha temat në lidhje me megaskandalin të përgjimeve joligjore të ...

Zaev në ‘Rruga drejt…’, do publikojmë gjithçka që posedojmë

Vatra - 13.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte ekskluzivisht në ALSAT, në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos ...

Zaev: Gruevski nuk do ta mbrrijë bombën e fundit

Vatra - 13.02.2015

Zaev: Gruevski nuk do ta mbrrijë bombën e fundit Politikani më aktual i ditëve të fundit në Maqedoni, Zoran Zaev në këto momente në emisionin “Rruga Drejt” në Televizionin Alsat-M, po tregon mbi ...

Zaev pranon, në Maqedoni ka shumë të burgosur politik të pafajshëm

Vatra - 13.02.2015

Në Maqedoni ka shumë të burgosur politik të pafajshëm. Kështu ka deklaruar Zoran Zaev në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat-M Ai gjithashtu tha se në rast se ka një fakt të vetëm që do të ndihmonte në ...

Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime

Portalb - 12.02.2015

Lajme lidhur me temën Ruzhin: Me ne po sundon një grup politik i pa edukuar “Bombat” e Zaevit dhe ngacmimet e partive politike shqiptare Skandali me përgjimet dhe 4 kërkesat e Ali Ahmetit Përgjimi i ...

Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime

Albtime - 12.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

Zaev thotë se disponon edhe dokumente veç inçizimeve

Albeu.com - 12.02.2015

Bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente . Këtë e ka shprehur për “24 Vesti” kryetari i LSDM-së Zoran Zaev , duke shtuar se këto dokumente flasin për veprat kriminele të ...

Zaev pritet sot të shpërthej “bombat” tjera

Zhurnal - 12.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev pritet që sot të vazhdojë me prezantimin e përgjimeve ilegale të funksionarëve të Maqedonisë që kanë të bëjnë me kriminalitetin dhe korrupcionin.

Zaev: Përkrahim propozimin e BDI-së dhe PDSH-së për ekspertizë të jashtme

Portalb - 12.02.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime Ruzhin: Me ne po sundon një grup politik i pa edukuar “Bombat” e Zaevit dhe ngacmimet e partive politike shqiptare Skandali me ...

Zaev: Përkrahim propozimin e BDI-së dhe PDSH-së për ekspertizë të jashtme

Albtime - 12.02.2015

Lideri i LSDM-së, në intervistën për televizionin “24 Vesti” ka deklaruar se përkrah qëndrimet e BDI dhe PDSH që bashkësia ndërkombëtare të kyçet në aferën lidhur me bombat, duke u shprehur haptazi ...

Zaev pritet sot të nxjerrë “bomba” të tjera

Ina - 12.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev pritet që sot të vazhdojë me prezantimin e përgjimeve ilegale të funksionarëve të Maqedonisë që kanë të bëjnë me kriminalitetin dhe korrupcionin.

Zaev pritet sot të nxjerrë “bomba” të tjera

Albtime - 12.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev pritet që sot të vazhdojë me prezantimin e përgjimeve ilegale të funksionarëve të Maqedonisë që kanë të bëjnë me kriminalitetin dhe korrupcionin.

Zaev mirëpret idenë E Ahmetit për një komision ndërkombëtar

Zhurnal - 12.02.2015

Lideri socialdemokrat Zoran Zaev deklaroi se për të është i pranueshëm propozimi i kreut të BDI-së Ali Ahmetit që në procesin e aferës së përgjimeve të përfshihet bashkësia ndërkombëtare.

Zaev: kemi dokumente që dëshmojnë për veprat kriminele të pushtetit

Zhurnal - 12.02.2015

Bombat nuk përmbajnë vetëm inçizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat kriminele të pushtetit. Kështu ka deklaruar kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë ...

Zaev përkrah propozimin e BDI dhe PDSH për ekspertizë të huaj

Albeu.com - 12.02.2015

Propozimin e BDI dhe PDSH për ofrimin e ekspertizës së jashtme nga ndëkombëtarët për rastin përgjimeve e përkrah edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev . Në një intervistë për televizionin “24 Vesti”, ai ...

Zaev: Kur të mbaroj me ‘bombat’ Gruevski s’do të jetë më (VIDEO)

Portalb - 12.02.2015

Lajme lidhur me temën ONE: Punojmë në përputhje me ligjet, nuk kemi shkelur privatësinë e përdoruesve ASHAM: Përgjimet, goditje e rëndë ndaj lirive dhe të drejtave të qytetarëve Besa: Të publikohen ...

Zaev: “Do publikojmë gjithçka që posedojmë”

Almakos - 12.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte ekskluzivisht në ALSAT, në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos ...

Zaev në ‘Rruga drejt...’, do publikojmë gjithçka që kemi

Lajm - 12.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte ekskluzivisht në ALSAT, në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos ...

Zaev: Do publikojmë gjithçka që posedojmë

Albeu.com - 12.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte në ALSAT, në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos tashmë.

Gruevski nuk do ta presë fundin e “Bombave” si kryeministër

Lajm - 12.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në emisionin “Rruga Drejtë” me Muhamed Zekirin ka deklaruar se Gruevski do të detyrohet të jap dorëheqje para se të përfundoj procesi i bërjes publike të të gjitha ...

Zaev: E kuptoj Ahmetin pse kërkon intervenim ndërkombëtar

Zhurnal - 12.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase dhe i LSDMsë, Zoran Zoraev, sonte në emisionin Rruga Drejt…të gazetarit Muhamed Zeqiri, ka folur për të gjitha temat në lidhje me megaskandalin të përgjimeve joligjore të ...

Gruevski nuk do ta presë fundin e “Bombave” si kryeministër

Almakos - 12.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në emisionin “Rruga Drejtë” me Muhamed Zekirin ka deklaruar se Gruevski do të detyrohet të jap dorëheqje para se të përfundoj procesi i bërjes publike të të gjitha ...

Zaev: ‘Bombat’ do të shënojnë fundin e Gruevskit

Albeu.com - 12.02.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev i ftuar në “Rruga drejt” ka thënë se “bombat” e tij shënojnë fundin e Nikola Gruevskit si kryeministër. I pyetur se përse Gruevski nuk ka dhënë dorëheqje, Zaev ka thënë ...

Ekspertiza ndërkombëtare/ Zaev i thotë “PO” propozimit të Ahmetit dhe Thaçit

Yll Press - 12.02.2015

Nuk ka institucione shtetërore dhe nuk ka mekanizëm juridik i cili do të garantojë hetim të pavarur. Lideri i LSDM-së, në intervistën për televizionin “24 Vesti” ka deklaruar se përkrah qëndrimet e ...

Zaev: Ka dëshmi për veprat kriminele të pushtetit në Maqedoni

Koha.net - 12.02.2015

Shkup, 12 shkurt - Bombat nuk përmbajnë vetëm inçizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat kriminele të pushtetit. Kështu ka deklaruar kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ...

Zaev: Përkrahim propozimin e BDI-së dhe PDSH-së për ekspertizë të jashtme

Shkupi24 - 12.02.2015

Lideri i LSDM-së, në intervistën për televizionin “24 Vesti” ka deklaruar se përkrah qëndrimet e BDI dhe PDSH që bashkësia ndërkombëtare të kyçet në aferën lidhur me bombat, duke u shprehur haptazi ...

Zaev: Bombat nuk përmbajnë vetëm incizime por edhe dokumente

Ilirida - 12.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

Zaev në ‘Rruga drejt…’, do publikojmë gjithçka që posedojmë brenda 30 ditëve të ardhshme

Tetova Sot - 12.02.2015

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është sonte ekskluzivisht në ALSAT, në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos ...

Zaev: E kuptoj Ali Ahmetin pse kërkon intervenim të faktorit ndërkombëtar (VIDEO)

Tetova Sot - 12.02.2015

Lideri i opozitës maqedonase dhe i LSDM-së, Zoran Zoraev, sonte në emisionin Rruga Drejtfoli foli për të gjitha temat në lidhje me megaskandalin e përgjimeve joligjore të quajtur “Puç”.

Zaev po flenë në selinë e LSDM-së

Shprehja - 12.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev po e ruan një sigurim i armatosur dhe nuk po e lëshon ndërtesën e partisë nga arsye të sigurisë. Ashtu si mësuam nga burime brenda partiake, lideri i opozitës për shkak ...

Zaev e “groposi” Verushevskin, tërheq me vete edhe Zhernovskin

Republika - 12.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev është shumë kontradiktor në deklaratat që jep. Edhe pse në fillim të aksionit “Puç’ pohonte se nuk e njeh Zoran Verushevskin mbrëmjen e djeshme dha një deklarat krejt ...

Me “bombat” sapo ka filluar Zaevi, i njofton edhe ndërkombëtarët

Zhurnal - 11.02.2015

t- Audio-xhirimet e politikanëvë të përgjuar ilegalishtë në Maqedoni janë vetëm një pjesë e provave në operacionin kriminal dhe të paligjshëm të qeverisë së tanishme.Kështu i ka informuar lideri i ...

Zaev: Nga qeveria nuk më ka kontaktuar njeri

Albeu.com - 11.02.2015

Pas publikimit të të dhënave për përgjimin e mbi 20.000 qytetarëve të Maqedonisë, lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka thënë se ende askush nga qeveritarët nuk e ka kontaktuar .

Novatv: dyshime mbi dëshmitë për verushevskin

Zhurnal - 11.02.2015

Policia në njoftimin e saj para dy javëve vërteton se Zoran Verusheski ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012 deri në ditën kur është burgosur, megjithatë bisedat nga dy incizimet që të hënën ...

NovaTv: Zoran Verusheski akuzohet se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012, incizimet nga viti 2011

Lajm - 11.02.2015

Ish-drejtori i Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Zoran Verusheski është akuzuar se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012 deri në ditën kur është burgosur, megjithatë bisedat nga dy ...

Zaev po flenë në selinë e lsdm-së

Zhurnal - 11.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev po e ruan një sigurim i armatosur dhe nuk po e lëshon ndërtesën e partisë nga arsye të sigurisë. Ashtu si mësuam nga burime brenda partiake, lideri i opozitës për shkak ...

NovaTv: Zoran Verusheski akuzohet se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012, incizimet nga viti 2011

Almakos - 11.02.2015

Ish-drejtori i Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Zoran Verusheski është akuzuar se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012 deri në ditën kur është burgosur, megjithatë bisedat nga dy ...

Intervista e plotë e Zoran Zaevit për “24 Vesti” (VIDEO)

Lajm - 11.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin "24 Vesti" deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime

Shqipmedia - 11.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

Zoran Zaev: Nuk duhet të ketë asnjë dilemë, çdo gjë do të publikohet

Almakos - 11.02.2015

Kryetari i LSDM-së në një intervistë për TV “24vesti” theksoi nuk duhet të ketë dilema se Zaevi do të kalkulojë. “E vërteta e plotë do të prezantohet qytetarëve, nuk duhet të ketë dilema se Zaev do ...

Tre dobitë e mëdha nga bombat e Zaevit

Lajm - 11.02.2015

Hadi Osmani Demaskimi i patriotizmit të rejshëm të Nikolla Gruevskit dhe partisë së tij është dobia e parë që vjen falë publikimit të bombave të Zoran Zaevit.

Zoran Verusheski akuzohet se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012, incizimet nga viti 2011

Tetova Sot - 11.02.2015

Ish-drejtori i Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Zoran Verusheski është akuzuar se ka spiunuar për shërbimin e huaj nga viti 2012 deri në ditën kur është burgosur, megjithatë bisedat nga dy ...

Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime (VIDEO)

Tetova Sot - 11.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

Zaev: Gruevski më tha do të pranojë qeverinë teknike, poqëse ne ia japim bombat

Tetova Sot - 11.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti”, tha se Gruevski i ka thënë se do të pranojë qeveri teknike, poqëse Zaevi ia jep dëshmitë.

Zaev: Mbështesim propozimin e BDI dhe PDSH për ekspertizë të huaj

Tetova Sot - 11.02.2015

Udhëheqësi i LSDM-së, Zoran Zaev, në një intervistë televizionin “24 Vesti” tha se pranon propozimet BDI dhe PDSH për ekspertizë e huaj për rastin e përgjimit.

Gruevski kërcënohet me bombat e tij ndaj Zaevit (VIDEO)

Shprehja - 11.02.2015

Gjegjësisht, si një koment mbi bombat të cilat ishin paralajmëruar nga partia opozitare LSDM, kryeministri Nikolla Gruevski në fund të vitit të kaluar njoftoi se ata janë duke u përgatitur për një ...

Zaev: Posedojmë edhe dokumente, jo vetëm incizime

Shprehja - 11.02.2015

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat ...

VMRO-DPMNE: zaevi vazhdon të fundoset në seknarin e krijuar kundër Maqedonisë

Idividi - 10.02.2015

Shkup, 9 shkurt 2015 (MIA) - Kryetari i LSDM-së opozitare Zoran Zaev vazhdon të jetë pjesë e një skenari të krijuar në interes të palës së tretë që nuk ia do të mirën Maqedonisë, vlerëson VMRO-DPMNE ...

Shekerinska: Shkojmë deri në fund, ne nuk kemi frikë

Portalb - 10.02.2015

Lajme lidhur me temën RDK: Ky pushtet diktatorial duhet të shkoj në histori! Reagon BDI ndaj publikimit të ‘bombave’ të Zaev-it Jehona e “Bombave” të Zaevit nuk arriti në Qeveri dhe MPB Reagimi i ...

A e përgjoi Gruevski edhe presidentin e shtetit Gjorge Ivanov?

Albtime - 10.02.2015

Në mes pyetjeve të ndryshme që Zaev i pati gjatë konferencën për shtyp me rastin e publikimit të "Bombës" dje kishte një të tillë se a është përgjuar edhe vet presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, ...

Agjencitë e huaja të lajmeve për ‘bombën’ e parë

Zhurnal - 10.02.2015

Shefi i opozitës maqedonase e akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski për përgjime ndaj gazetarëve, liderëve fetar dhe të opozitës, me çka po thellohet skandali që para disa javëve e përmbyti këtë vend ...

Zaev sot nuk publikon bomba

Lajm - 10.02.2015

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) gjatë ditë së sotme nuk do të mbajë pres konferencë ku do të publikohen “bomba” të reja, njoftojnë për “Lajm” nga shërbimi për informim i kësaj partie.

Nuk ka reagim nga Prokuroria në lidhje me "bombat"

Lajm - 10.02.2015

Prokuroria publike nuk ka komentuar asgjë rreth “bombave” të LSDM-së të publikuara dje. Sipas ligjit, prokuroria do të duhej të kishte reaguar menjëherë pas konferencës për shtyp të LSDM-së.

Zaev sot nuk publikon bomba

Almakos - 10.02.2015

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) gjatë ditë së sotme nuk do të mbajë pres konferencë ku do të publikohen “bomba” të reja, njoftojnë për “Lajm” nga shërbimi për informim i kësaj partie.

“Bombat” e reja pas disa ditësh, sot nuk do ketë

Zhurnal - 10.02.2015

Kryetari i Lidhjës Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev gjatë ditë së sotme nuk do të mbajë pres konferencë ku do të publikohen skandale të reja të përgjimeve të zyrtarëve të lartë në ...

LSDM do të pushojë, sot nuk ka "bomba"

Albeu.com - 10.02.2015

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) gjatë ditë së sotme nuk do të mbajë pres konferencë ku do të publikohen “ bomba ” të reja, njoftojnë për “Lajm” nga shërbimi për informim i kësaj partie.

Agjencitë e huaja të lajmeve për ‘bombën’ e parë

Almakos - 10.02.2015

Shefi i opozitës maqedonase e akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski për përgjime ndaj gazetarëve, liderëve fetar dhe të opozitës, me çka po thellohet skandali që para disa javëve e përmbyti këtë vend ...

Shkup: "Heshtje" e brishtë pas përgjimeve të publikuara

Evropaelire - 10.02.2015

Institucionet shtetërore të Maqedonisë, Prokuroria dhe Ministria e Punëve të Brendshme, sot nuk kanë njoftuar për ndonjë veprim konkret të tyre, pas publikimit të përgjimeve nga ana e liderit të ...

Mariani: sjelljet E zaevit të papranueshme

Zhurnal - 10.02.2015

Tieri Mariani, deputet në Parlamentin Francez, e akuzoi liderin e opozitës, Zoran Zaev, për kërcënimet që po i bën kryeministrit të vendit Nikolla Gruevski. “ E gjykoj sjelljen e z.

Zaev: Nuk më ka kontaktuar askush nga Qeveria

Portalb - 10.02.2015

Lajme lidhur me temën LSDM nuk do të kthehet në Parlament Prokuroria hesht për provat e Zaevit dhe reagimin e ambasadave (VIDEO) “Bomba” e Zaevit: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin ...

Zaev: Nuk më ka kontaktuar askush nga Qeveria

Almakos - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili gjatë ditës së djeshme publikoi të dhëna për përgjimin e mbi 20.000 qytetarëve të Maqedonisë, në një intervistë për RTS-në, ka thënë se ende askush nga ...

Zaev: Nuk më ka kontaktuar askush nga Qeveria

Lajm - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili gjatë ditës së djeshme publikoi të dhëna për përgjimin e mbi 20.000 qytetarëve të Maqedonisë, në një intervistë për RTS-në, ka thënë se ende askush nga ...

Askush nga qeveritarët nuk e ka kontaktuar zaevin 24 orët e fundit

Zhurnal - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për RTS-në, ka thënë se ende askush nga qeveritarët nuk e ka kontaktuar atë dhe askush nga kabineti qeveritarë nuk ka deklaruar diçka lidhur me këtë ...

Zaev: Inçizimet e publikuara janë vetëm një pjesë e provave të krimit

Almakos - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe nënkryetarja Radmila Shekerinska sot pasdite u takuan me përfaqësuesin special të Gjermanisë për Ballkanin Perindimor Ernst Rachel si dhe Ambasadoren e Gjermanisë, ...

'Heshtje e madhe' te partitë në pushtet pas përgjimeve të publikuara

Almakos - 10.02.2015

Institucionet shtetërore të Maqedonisë, Prokuroria dhe Ministria e Punëve të Brendshme, sot nuk kanë njoftuar për ndonjë veprim konkret të tyre, pas publikimit të përgjimeve nga ana e liderit të ...

Zaev: Inçizimet e publikuara janë vetëm një pjesë e provave të krimit

Lajm - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe nënkryetarja Radmila Shekerinska sot pasdite u takuan me përfaqësuesin special të Gjermanisë për Ballkanin Perindimor Ernst Rachel si dhe Ambasadoren e Gjermanisë, ...

Osmani: Zaev, mos bën marrëveshje me Ahmetin

Almakos - 10.02.2015

Hadi Osmani ka porositur kryetarin e LSDM Zoran Zaev që mos t'i shkojë mendja të bëjë marëveshje me Ali Ahmetin e BDI për fshehjen e bombave për shqiptarët.

Agjencitë e huaja të lajmeve për ‘bombën’ e parë

Tetova Sot - 10.02.2015

Shefi i opozitës maqedonase e akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski për përgjime ndaj gazetarëve, liderëve fetar dhe të opozitës, me çka po thellohet skandali që para disa javëve e përmbyti këtë vend ...

“Bombat” e reja pas disa ditësh, sot nuk do ketë

Tetova Sot - 10.02.2015

Kryetari i Lidhjës Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev gjatë ditë së sotme nuk do të mbajë pres konferencë ku do të publikohen skandale të reja të përgjimeve të zyrtarëve të lartë në ...

‘Bombat’ e Zaevit, vunë në heshtje institucionet e vendit

Tetova Sot - 10.02.2015

Pas publikimit të aferës nga lideri i opozitës Zoran Zaev, për përgjimin masiv të mbi 20 mijë qytetarëve, siç thotë ai nga Gruevski dhe Mijallkov, sot heshtje e plotë në Qeveri.

Maqedonia e bombave, edhe Gruevski ka bomba! (VIDEO)

Tetova Sot - 10.02.2015

Një nga temat më aktuale në ditët e fundit në Maqedoni janë “bombat” e opozitës apo siç njihen bombat e Zaevit, por aktuale është edhe bomba e Nikolla Gruevskit që e kishte paralajmëruar që në nëntor.

Zaev: Nuk më ka kontaktuar askush nga Qeveria

Tetova Sot - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili gjatë ditës së djeshme publikoi të dhëna për përgjimin e mbi 20.000 qytetarëve të Maqedonisë, në një intervistë për RTS-në, ka thënë se ende askush nga ...

Zaevi para diplomatëve: Inçizimet e publikuara janë vetëm një pjesë e provave të krimit

Tetova Sot - 10.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe nënkryetarja Radmila Shekerinska sot pasdite u takuan me përfaqësuesin special të Gjermanisë për Ballkanin Perindimor Ernst Rachel si dhe Ambasadoren e Gjermanisë, ...

Sot pritet opozita ti pëlcas “bombat” e skandaleve Qeveritare

Portalb - 09.02.2015

Lajme lidhur me temën Arrestime të reja për rastin “Puç” (VIDEO) Georgievski: Videoja në qeveri është bërë nga kryeministri ose sigurimi shtetërorë Remenski paralajmëron “bombat” do ti prekin edhe ...

Sot shpërthimi i parë nga seria e "bombave" të opozitës

Zhurnal - 09.02.2015

Për sot është paralajmëruar shpërthimi i parë i të ashtuquajturave “bomba” të opozitës. Kreu socialdemokrat Zoran Zaev, sipas paralajmërimeve, duhet të bëjë publikimin e një pjese të materialeve që ...

Sot pritet shpërthimi i "bombave"

Lajm - 09.02.2015

Ashtu siç u paralajmërua sot pritet të nis shpalosja e argumenteve nga ana e LSDM-së, të a.q “bombat”. Sot nis zbatimi i projektit të LSDM-së i quajtur “E vërteta për Maqedoninë”.

Zaev do të publikojë "bombën" e parë në oren 14:00?

Albeu.com - 09.02.2015

UPDATE - LSDM ka paralajmëruar për sot publikimin e materialeve komprementuese për qeverinë maqedonase, tashmë të njohura në opinion si "bomba" të opozitës.

Sot fillon publikimi i “bombave”. Nuk do të lë pa prekur as funksionarët dhe politikanët shqiptarë

Shqipmedia - 09.02.2015

LSDM-ja prej sot pritet të fillojë zbardhjen e materialeve komprometuese për pushtetin aktual apo shpërthimin e ‘bombave’ të paralajmëruar prej muajsh.

Sot pritet shpërthimi i "bombave"

Almakos - 09.02.2015

Ashtu siç u paralajmërua sot pritet të nis shpalosja e argumenteve nga ana e LSDM-së, të a.q “bombat”. Sot nis zbatimi i projektit të LSDM-së i quajtur “E vërteta për Maqedoninë”.

Sot shpërthen ‘bomba politike’ e Zaevit

Albtime - 09.02.2015

Lideri i partisë më të madh opozitare LSDM, Zoran Zaev për sot ka paralajmëruar publikimin e të ashtuquajturës ‘bombë’ politike, e cila përmban materiale shkatërrimtare për qeverinë.

Georgievski komenton skenaret në Maqedoni dhe 'bombat' e opozitës maqedonase

Albtime - 09.02.2015

Ish-kryeministri Lubço Georgievski në intervistë për gazetën “Slloboden peçat” tha se lideri i LSDM-së Zoran Zaev është vonuar në shpalosjen e materialeve kompromituese, e kështu i la hapësirë ...

IBNA: Në pritje të ‘bombave’ të opozitës në Maqedoni

Ina - 09.02.2015

Indenpende Balkan News Agency - IBNA shkruan për "bombat" e paralajmëruara sot të opozitës kundër pushtetit sot në Maqedoni. Policia e këtij vendi arrestoi mbrëmë edhe dy persona të tjerë si pjesë e ...

Zaevi në ora 14:00 do ta “eksplodon” bombën

Lajm - 09.02.2015

Pas Këshillit Qendror të LSDM-së, Zaev ditë më parë mori mbështetjen edhe të partive të tjera opozitave partnere, që të zbatojë projektin e ashtuquajtur “E vërteta për Maqedoninë”,ndërsa ...

Micov: me cilat shërbime të huaja ka bashkëpunuar Zaev?

Zhurnal - 09.02.2015

Stefan Vlahov Micov përmes një kolumne, ngrit dilemat ende të pa zgjidhura se me cilat shërbime të huaja ka bashkëpunuar lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev.

MKD: Zaevi ka 1.5 milionë materiale dhe fotografi

Lajm - 09.02.2015

Portali MKD, në tekstin me titull “Me cilat shërbime të huaja komunikon Zaev?” shkruan se Zoran Zaev ka mbledh 1.5 milionë material dhe ...

Media: gruevski po përgatit atmosferë për burgosjen e zaevit

Zhurnal - 09.02.2015

Disa portale maqedonase ditëve të fundit shkruajnë se përmes disa profileve të rrejshme në rrjetin botëror të Facebook-ut, flitet se kinse kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruveski po pregadit ...

Zoran Zaevi ka 1.5 milionë materiale dhe fotografi?

Almakos - 09.02.2015

Portali MKD, në tekstin me titull “Me cilat shërbime të huaja komunikon Zaev?” shkruan ndër të tjera se Zoran Zaev ka mbledh rreth 1.5 milionë materiale dhe ...

1.5 milionë materiale dhe fotografi i ka zaevi?!

Zhurnal - 09.02.2015

Tronditjet politike në Maqedoni do të ndodhin shumë shpejt kështu shkruajnë disa portale maqedonase. Portali MKD, në tekstin me titull “Me cilat shërbime të huaja komunikon Zaev?” shkruan se Zoran ...

Zaevi në ora 14:00 do ta “eksplodon” bombën

Albtime - 09.02.2015

Pas Këshillit Qendror të LSDM-së, Zaev ditë më parë mori mbështetjen edhe të partive të tjera opozitave partnere, që të zbatojë projektin e ashtuquajtur “E vërteta për Maqedoninë”,ndërsa ...

A po luan me nervat e gruevskit, Zaevi?

Zhurnal - 09.02.2015

Lidhja social demokrate sot paralajmëroi se në ora 14 do të mbaj një pres konferencë ku do të publikoj bombën e parë. Para pak çastesh lexuam, një lajm se konferenca do të mbahet në orën 14 e 30, për ...

Qytetarë tubohen para lsdm-së, dyshohen infiltrime nga vmro-dpmne

Zhurnal - 09.02.2015

Shumë qytetar po mblidhen para selisë së LSDM-së në pritje të pres konferencës së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev e cila u caktua për orën 14 e 30 min.

Pritet Zaevi, pos gazetarëve edhe qytetarë mblidhen para selisë së LSDM-së (FOTO)

Almakos - 09.02.2015

Përpos gazetarëve të shumët, edhe qytetar po mblidhen para selisë së LSDM-së në pritje të pres konferencës së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev e cila u caktua për orën 14 e 30 ...

Zoran Zaev, në ora 14:30 press - konferenc per “bombat”

Albtime - 09.02.2015

Ne oren 14:30 , do te mbahet press konferenc nga LSDM ku lideri I partisë do te paraqitet para publikut Zoran Zaev transmeton Brif.mk. I gjithe publiku ne Maqedoni eshte ne pritje te bombave qe ka ...

Qytetarë të shumtë mblidhen para selisë së LSDM

Albeu.com - 09.02.2015

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para selisë së LSDM-së në pritje të publikimit të "bombave" nga lideri i kësaj partie Zoran Zaev. Aktualisht, të gjithë janë në pritje të liderit të LSDM-së, Zoran ...

Tre skenaret për Maqedoninë

Zhurnal - 09.02.2015

Maqedonia tashmë është në muajin e saj të tetë pa një Kuvend funksional dhe para një skandali të madh për krim dhe korrupcion të qeverisë së kryeministri Gruevsk,i që e paralajmëron orë e cast, ...

"BOMBA" - Zaev: Janë përgjuar edhe lideri i BFIM-së, Lubço Georgievski e të ...

Albtime - 09.02.2015

Gjatë pres konferencës Zaev ka njoftuar se disponon me materijale edhe nga përgjimet e ish liderit të VMRO-së Lubço Gjeorgiveskit, si dhe liderit të BFIM-së, si dhe pjesëtar të biznes grupit dhe ...

"BOMBA" - Zaev: Ditët e ardhshme do të vazhdojmë me publikimet

Albtime - 09.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”. “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të shkojmë me ...

Zaev kërkon dorëheqjen e qeverisë, paralajmëron publikime të reja

Albeu.com - 09.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se publikimi i materialeve do të vazhdojë edhe në ditët në vazhdim. "Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të shkojmë ...

"BOMBA" - Video nga pres konferenca e Zoran Zaevit (VIDEO)

Albtime - 09.02.2015

VIDEO NGA PRES KONFERENCA E ZAEVIT -------------------------------------------------------- Gjatë pres konferencës lideri opozitar Zoran Zaev ka njoftuar edhe për përgjigjet e figurave tjera të ...

Komandant Hoxha: Horrat Ali Ahmeti e Menduh Thaçi kanë bë marrëveshje me Zaevin?

Almakos - 09.02.2015

Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”. “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të shkojmë me ...

Ja çka tha Zaev lidhur me incizimet për likuidime (VIDEO)

Lajm - 09.02.2015

I pyetur nga gazetarët nëse në mesin e “bombave” ka ndonjë incizim që flet edhe për ndonjë likuidim, Zaev nuk dha përgjigje konkrete. “Nuk do t’i publikojmë të gjitha për një ditë”, u përgjigj shkurt ...

Ja çka tha Zoran Zaev lidhur me incizimet për likuidime (VIDEO)

Almakos - 09.02.2015

I pyetur nga gazetarët nëse në mesin e “bombave” ka ndonjë incizim që flet edhe për ndonjë likuidim, Zaev nuk dha përgjigje konkrete. “Nuk do t’i publikojmë të gjitha për një ditë”, u përgjigj shkurt ...

Almakos ua sjell të gjitha AUDIO-INCIZIMET e shpalosura nga Zoran Zaev

Almakos - 09.02.2015

EKSKLUIZVE Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”. “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të ...

Shaqiri: Fillim i mbrapshtë i Zaevit

Ina - 09.02.2015

Ish-komandanti i UÇK-së, Xhezair Shaqiri – Hoxha në profilin e tij ka komentuar materialet e publikuara nga lideri opozitar maqedonas Zoran Zaev lidhur me përgjimet masive.

Pas bombës së Zaevit, asnjë reagim nga VMRO-ja

Almakos - 09.02.2015

Pas pres konferencës të LSDM-së ku lideri i partisë Zoran Zaev shpalosi informacionet e para në lidhje me aferën e përgjimeve, VMRO-DPMNE ende nuk ka dalë me ndonjë reagim.

Zaev: As partnerët e koalicionit qeveritar nuk do të kursehen prej bombave

Lajm - 09.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, në konferencën e sotshme për shtyp tha se nuk do të kursehen as partnerët e koalicionit qeveritarë nga publikimi i dëshmive që i posedon për veprime kriminale, raporton ...

VMRO-DPMNE: Zaev është marionetë e shërbimeve të huaja

Zhurnal - 09.02.2015

Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, ku lideri i saj Zoran Zaev nxjerr disa dëshmi për përgjime të personave të ndryshëm, reagoi VMRO-DPMNE. Reagimin e saj po ua përcjellim në tërësi.

VMRO-DPMNE: Zaev pjesë e skenarit kundër Maqedonisë

Lajm - 09.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev vazhdon të jetë pjesë e skenarëve që janë në interes të anës së tretë, e cila nuk ia do të mirën, kështu shprehen nga VMRO-DPMNE-ja pas publikimeve të dëshmive për ...

Përgjigjet VMRO-DPMNE: Zaev, marionetë e shërbimeve të huaja

Albeu.com - 09.02.2015

Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, ku lideri i saj Zoran Zaev nxjerr disa dëshmi për përgjime të personave të ndryshëm, reagoi VMRO-DPMNE ka reaguar pak më parë pas Konferencës së sotme për ...

VMRO-DPMNE: Zaev pjesë e skenarit kundër Maqedonisë

Almakos - 09.02.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev vazhdon të jetë pjesë e skenarëve që janë në interes të anës së tretë, e cila nuk ia do të mirën, kështu shprehen nga VMRO-DPMNE-ja pas publikimeve të dëshmive për ...

‘Bombat’ e Zaev nuk e tronditën maqedoninë

Zhurnal - 09.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, sot në pres konferencë publikoi një pjesë nga të ashtuquajtura bomba, të cilat i paralajmëroi me muaj. Zaevi sot para gazetarëve i prezantoi disa incizime audio nga ...

VMRO-DPMNE: Zaev pjesë e skenareve të huaja

Ina - 09.02.2015

VMRO-DPMNE reagoi sot se lideri i LSDM-së është pjesë e skenareve të huaja dhe se ai me këtë veprim po dëmton interesat shtetërore. “Me konferencën e sotme me gazetarët, Zaev me një sjellje joserioze ...

Përgjimet në Maqedoni, reagon Gruevski: Po dëmtohet vendi

SOT - 09.02.2015

Partia VRMO-DPMNE e Nikolla Gruevskit ka reaguar ditën e sotme për përgjimet që janë bërë në Maqedoni. Në një dalje për media Gruevksi theksoi se përgjimet janë në dëm të vendit.

Zaev: As partnerët e koalicionit qeveritar nuk do të kursehen prej bombave (VIDEO)

Almakos - 09.02.2015

A është edhe BDI pjesë e bombave? Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, në konferencën e sotshme për shtyp tha se nuk do të kursehen as partnerët e koalicionit qeveritarë nga publikimi i dëshmive që i posedon ...

Reagimi i VMRO ndaj “bombës” së Zaevit

Portalb - 09.02.2015

Lajme lidhur me temën CIVIL kërkon përgjegjësi për ndjekjen masovike të komunikimeve Prokuroria hesht për provat e Zaevit dhe reagimin e ambasadave (AUDIO) Ja çfarë flasin liderët shqiptarë, Gruevski ...

Jehona e “Bombave” të Zaevit nuk arriti në Qeveri dhe MPB

Portalb - 09.02.2015

Lajme lidhur me temën Reagon BDI ndaj publikimit të ‘bombave’ të Zaev-it Reagimi i VMRO ndaj “bombës” së Zaevit CIVIL kërkon përgjegjësi për ndjekjen masovike të komunikimeve Prokuroria hesht për ...

Reagon BDI ndaj publikimit të ‘bombave’ të Zaev-it

Portalb - 09.02.2015

Lajme lidhur me temën Jehona e “Bombave” të Zaevit nuk arriti në Qeveri dhe MPB Reagimi i VMRO ndaj “bombës” së Zaevit CIVIL kërkon përgjegjësi për ndjekjen masovike të komunikimeve Prokuroria hesht ...

VMRO: Zaev pjesë e një skenari të shërbimeve të huaja që nuk ia duan të mirën Maqedonisë

Yll Press - 09.02.2015

Nga VMRO-ja i bëjnë thirrje Zaevit, që të denoncojë çfarëdo materiali që posedon, jo në publik, por në institucionet përkatëse. Pas publikimit të përgjimeve, reagon VMRODPMNE-ja.

Zaevi në ora 14:00 do ta “eksplodon” bombën

Tetova Sot - 09.02.2015

Pas Këshillit Qendror të LSDM-së, Zaev ditë më parë mori mbështetjen edhe të partive të tjera opozitave partnere, që të zbatojë projektin e ashtuquajtur “E vërteta për Maqedoninë”, ndërsa ...

Maqedoni, operacioni “Puçi”

Vision Plus - 09.02.2015

Ndërsa opinioni publik dhe mediat ne Maqedoni, por jo vetëm, janë ne pritje te publikimit te te ashtuquajturave bomba, te paralajmëruara nga lideri i opozitës Zoran Zaev, numri i te arrestuarve nga ...

Zoran Zaevi ka 1.5 milionë materiale dhe fotografi?

Tetova Sot - 09.02.2015

Portali MKD, në tekstin me titull “Me cilat shërbime të huaja komunikon Zaev?” shkruan ndër të tjera se Zoran Zaev ka mbledh rreth 1.5 milionë materiale dhe fotografi.

Sot pritet opozita ti pëlcas “bombat” e skandaleve Qeveritare

Ilirida - 09.02.2015

LSDM-ja nga sot pritet të fillojë zbardhjen e materialeve komprometuese për pushtetin aktual apo shpërthimin e ‘bombave’ të paralajmëruar prej muajsh.

“Bomba” edhe disa minuta, Zaevi do e shpërthej

Tetova Sot - 09.02.2015

Lideri i LSDM_së, Zoran Zaev në orën 14.30 në selinë e LSDM-së do të dalë në press konferencë për shtyp ku në opinion pritet ta plasë “bombën” e parë që deri më tani e ka paralajmëruar edhe vet Zaevi.

Qytetarë tubohen para LSDM-së, në pritje të pres konferencës së Zaevit

Ilirida - 09.02.2015

Shkup, 09 shkurt – Shumë qytetar po mblidhen para selisë së LSDM-së në pritje të pres konferencës së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev e cila u caktua për orën 14 e 30 min.

Zaev: Ditët e ardhshme do të vazhdojmë me publikimet tjera

Tetova Sot - 09.02.2015

Lideri i LSDM-së, Zaev paralajmëroi se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”. “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të shkojmë me ...

Ja çka thotë VMRO-ja për bombat e sotme të Zaevit

Tetova Sot - 09.02.2015

Pas konferencës për shtyp, nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, i cili publikoi audio materialet e përgjimeve nga Qeveria e Gruevskit, ka reaguart edhe partia në pushtet VMRO-DPMNE.

VMRO-DPMNE: Zaev është marionetë e shërbimeve të huaja

Shkupi24 - 09.02.2015

VMRO-DPMNE reagoi sot se lideri i LSDM-së është pjesë e skenareve të huaja dhe se ai me këtë veprim po dëmton interesat shtetërore. “Me konferencën e sotme me gazetarët, Zaev me një sjellje joserioze ...

VMRO-DPMNE: Zaevi vazhdon të fundoset në seknarin e krijuar kundër Maqedonisë

Shkupi24 - 09.02.2015

Zaev, thekson VMRO-DPMNE, sot ka filluar me realizimin e publikimit të materialeve të ndryshme, për të cilat edhe vetë e ka njoftuar kryeministrin Gruevski se janë marrë në bashkëpunim me shërbimet ...

A përfshihet edhe BDI-ja në bombat e opozitës? Ja çka thotë Zaevi (VIDEO)

Tetova Sot - 09.02.2015

Lider i LSDM, Zoran Zaev sot në pres konferencë publikoi audio inçizimet e politikanëve nga opozita si dhe nga Qeveria, përfshirë Ali Ahmetin, Menduh Thaçin dhe Rufi Osmanin.

Zaev: Edhe ditët e ardhshme do të vazhdojmë me publikimet

Radio Vala - 09.02.2015

Gostivar, 9 shkurt - Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”. “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar ...