TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nuland në Kosovë, takon krerët shtetërorë e politikë, anashkalon VV dhe Nismën

Shekulli - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, vizitoi sot Kosovën, ku dhe u takua me presidenten e vendit Ahtifete Jahjaga, ...

Thaçi-Nuland: Po punojmë për krijimin e institucioneve të reja

Gazeta Start - 13.07.2014

Prishtinë - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland.

Nuland: SHBA-të të shqetësuar për situatën në Maqedoni

Gazeta Start - 13.07.2014

Tiranë – Ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

Nuland: SHBA, e shqetësuar për tensionet në Maqedoni

Shekulli - 13.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane, Viktoria Nuland, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni, dhe shtoi se gjatë vizitës ditën e nesërme në ...

Zyrtarja e DASH në Tiranë: Zyrtarët e korruptuar po plaçkisin shtetin, kanë kapur gjyqësorin dhe po shqyejnë qytetarët

SOT - 13.07.2014

Zyrtarja e DASH, Viktoria Nuland, që negocioi me kryeministrin Edi Rama për armët kimike siriane që do të asgjësoheshin në Shqipëri, ka takuar dje krerët e politikës shqiptare.

Një përshëndetje e veçantë mes Bashës e Nuland

Ina - 13.07.2014

Vizita e djeshme e Ndihmëssekretares amerikane të Shtetit, për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, Victoria Nuland, në Tiranë është ndjekur me interes të veçantë.

Meta: Shqipëria mbështet dialog konstruktiv në Maqedoni

Ina - 13.07.2014

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni. Ai këtë e ka bërë të ditur pas takimit që dje ka zhvilluar me ndihmës sekretaren amerikane, Victoria Nuland.

Viktoria Nuland për vizitë në Beograd dhe Prishtinë

Alsat - 13.07.2014

Zëvendës sektretarja shtetërore amerikane për Evropë dhe Evroazi, Viktoria Nuland sot do të arrijë për vizitë në Beograd, ndërsa temë kryesore e bisedave të saj me liderët serb do të jetë dalogu mes ...

Pas Presidentes, Nuland nis takimin me Mustafën e Haradinajn

Almakos - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland e ka përfunduar takimin me Presidenten Jahjaga për të vazhduar me Liderin e LDK’së, Isa Mustafa dhe atë të AAK’së, Ramush Haradinaj.

Mustafa dhe Haradinaj zotohen para Nuland se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë

Almakos - 13.07.2014

Pas takimit me zyrtaren amerikane, Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj kanë thënë se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë.

Zotohen se do vazhdohet dialogu me Serbinë

Albeu.com - 13.07.2014

Ramush Haradinaj dhe Isa Mustafa janë zotuar sot se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë. Kjo është thënë gjatë një takimi, që ata kanë patur me ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria ...

Shqipëria këmbëngul të zbatohet Marrëveshja e Ohrit

Albeu.com - 13.07.2014

Shqipëria këmbëngul që të zbatohet Marrëveshja e Ohrit , si dokumenti që garanton të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni dhe kërkon të gjendet një zgjidhje për situatën të ketë dialog politik.

Meta dhe Nuland diskutojnë për protestat në Maqedoni

Zhurnal - 13.07.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, kanë diskutuar në takimin në Tiranë edhe mbi zhvillimet e fundit në rajon.

Thaçi-Nuland: Institucionet e reja, sipas vullnetit të popullit dhe Kushtetutës (Video)

Lajmi.net - 13.07.2014

(E plotësuar) Zyra për informim e Kryeministrisë njoftoi se në takimin e kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçi, dhe ndihmës/sekretares amerikane në DASH, Victoria Nuland, është biseduar për ...

Ahmeti nesër takon ndihmës-sekretaren Nuland

Zhurnal - 13.07.2014

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, do të takoj zyrtaren e lartë amerikane, Ndihmës-Sekretaren në Departamentin e Shtetit për çështje të ...

Ahmeti nesër takohet me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Ngjarjet në Maqedoni temë e diskutimeve në takimin Meta dhe Nuland Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta: Mbështesim dialogun Basha, takim me Nuland: Vendosmëri ...

Thaçi - nulandit: Qeveria e re do të formohet në bazë të rezultatit zgjedhor

Zhurnal - 13.07.2014

Zyra e Kryeministrit në largim ka lëshuar një deklaratë pas takimit të Thaçit me zyrtaren amerikane, Victoria Nuland. Sipas njoftimit, Thaçi i ka thënë zyrtares amerikane se Qeveria e re e Kosovës do ...

Pse u shmang takimi me Kurtin dhe a pati presion për koalicionin opozitar

Lajmi.net - 13.07.2014

Proceset nëpër të cilën është duke kaluar Kosova, procesi zgjedhor dhe alternativa e re qeverisëse në Kosovë, ishin temë diskutimi në mes të ndihmës/sekretares në Departamentin e Shtetit për çështje ...

Thaçi zyrtares amerikane: Qeveria formohet në bazë të rezultatit zgjedhor

Lajm - 13.07.2014

Zyra e Kryeministrit në largim ka lëshuar një deklaratë pas takimit të Thaçit me zyrtaren amerikane, Victoria Nuland. Sipas njoftimit, Thaçi i ka thënë zyrtares amerikane se Qeveria e re e Kosovës do ...

Jahjaga e Nuland biseduan edhe për formimin e qeverisë së re

Lajmi.net - 13.07.2014

Zyra e Presidentes Jahjaga ka lëshuar një komunikatë përmes të cilës sqarohet se në takimin e sotëm me zyrtaren amerikane Victoria Nuland është biseduar për vazhdimin e dialogut me Serbinë, formimin ...

Jahjaga siguron Nuland se dialogu me Serbinë do të vazhdojë

Zhurnal - 13.07.2014

Presidentja Atifete Jahjaga ka siguruar ndihmëssekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, për vazhdimin e dialogut me Serbinë, formimin e Qeverisë dhe luftën ...

Mustafa dhe Haradinaj zotohen se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë

Zhurnal - 13.07.2014

Pas takimit me zyrtaren amerikane, Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj kanë thënë se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë.

Thaçi: Bisedimet me Serbinë do të vazhdojnë

Albeu.com - 13.07.2014

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka pritur në zyrën e tij ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland sot ne Prishtinë.

Nuland takon liderët, merr zotim për dialogun

Evropaelire - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland , ka qëndruar të dielën në Kosovë, në kuadër të një turne vizitash në vendet e Ballkanit.

Thaçi gjatë takimit me Nuland: Qeveria e re formohet në bazë të rezultatit zgjedhor

Almakos - 13.07.2014

yra e Kryeministrit në detyrë ka lëshuar një deklaratë pas takimit të Thaçit me zyrtaren amerikane, Victoria Nuland. Sipas njoftimit, Thaçi i ka thënë zyrtares amerikane se Qeveria e re e Kosovës do ...

Presidentja siguron Nuland se dialogu me Serbinë do të vazhdojë

Almakos - 13.07.2014

Zyra e Presidentes Jahjaga ka lëshuar një deklaratë përmes të cilës sqarohet se në takimin e sotëm me zyrtaren amerikane kanë folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë, formimin e Qeverisë dhe luftën ...

Thaçi e Nuland kujtuan bashkëpunimin e fundviteve të ‘90-ës

Lajmi.net - 13.07.2014

Hashim Thaçi, shefi i Ekzekutivit të Kosovës në detyrë, postoi në faqen e tij në Facebook një foto nga takimi i sotëm që pati me ndihmës/sekretaren amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe ...

Ndihmësekretarja amerikane Nuland, nesër viziton Shkupin

Lajm - 13.07.2014

Viktoria Nulandn ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për Evropë dhe Evroazi, si pjesë e turnesë ballkanike, nesër do ta vizitojë Maqedoninë, me c'rast do të qëndrojë në Shkup.

Nuland: SHBA të shqetësuara për tensionet në Maqedoni

Ina - 13.07.2014

Ndihmës/sekretarja amerikane, Viktoria Nuland, u shpreh se SHBA janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni. Ajo këtë e ka theksuar në një intervistë për Top Channel, ku deklaroi se nesër ...

Nuland nesër në Shkup

Albeu.com - 13.07.2014

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për Evropën dhe Euroazinë Viktoria Nuland , do të vizitojë nesër Shkupin. Është paraparë që ajo të mbajë takime me krerë të shtetit dhe me Ali Ahmetin .

Ndihmësekretarja amerikane Nuland, nesër viziton Shkupin

Almakos - 13.07.2014

Viktoria Nulandn ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për Evropë dhe Evroazi, si pjesë e turnesë ballkanike, nesër do ta vizitojë Maqedoninë, me c'rast do të qëndrojë në Shkup.

SHBA: Të shqetësuar për Maqedoninë

Almakos - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

SHBA e shqetësuar për Maqedoninë

Albeu.com - 13.07.2014

Viktoria Nuland ka shprehur shqetësim lidhur me protestat e ditëve të fundit në Shkup. Të gjithë kemi punuar shumë si miq të Maqedonisë, për t’i ndihmuar të ndërtojnë një shoqëri të fortë ...

Nuland: SHBA e shqetësuar me tensionin në rritje në Maqedoni

Lajmi.net - 13.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni. Ajo, do të udhëtojë nesër për në Shkup, ku ka thënë ...

Nuland kërkoi rifillim sa më të shpejtë të dialogut dhe qeveri stabile

Lajmi.net - 13.07.2014

Diplomatja e lartë e shtetit amerikan u ka sjellë mesazh të qartë politikanëve kosovar rreth dialogut me Serbinë dhe formimit të qeverisë. Ndihmës/sekretarja Victoria Nuland, në takimet me ...

Dikur Shkupi ishte me 77 për qind shqiptarë (Foto)

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Victoria Nuland flet për korrupsionin në Ballkan, mendon për Maqedoninë? Vetura aksidentohet me kalin (Foto) Pa asnjë paralajmërim Qeveria shtrenjton pagesat rrugore! (Tabelë) ...

Jahjaga-Nuland: Dialogu me Serbinë do të vazhdojë

SOT - 13.07.2014

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ndihmëssekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, me të cilën diskutoi për përparimet e ...

Nuland përmbyll vizitën në Tiranë

VOA - 13.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit zhvillon takime me përfaqësuesit më të lartë të shtetit dhe politikës shqiptare. Në fokus zhvillimet e brendshme në vend dhe në rajon Ndihmës sekretarja ...

Zyrtarja e DASH sot në Kosovë, në qendër të diskutimeve dialogu Prishtinë-Beograd

Ora news - 13.07.2014

Prishtine- Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike. Pas vizitës që zhvilloi në Tiranë ajo do të ndalet sot edhe në Kosovë ku do të ...

Nuland, sot në Kosovë

Telegrafi - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike për t’u ndalur kësaj të diele edhe në Kosovë ku do të takojë udhëheqësit e vendit me të cilët ...

Nuland takon Thaçin dhe kabinetin qeveritar

Zeri - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur takimin me Kryeministrin në largim, Hashim Thaçi. Ajo ka shkuar në Kryeministri pas takimit që ka pasur me Presidenten Jahjaga dhe me ...

Zotohen se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë

Telegrafi - 13.07.2014

(E plotësuar) Pas takimit me Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai AAK-së, Ramush Haradinaj kanë thënë se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë.

Basha me Nuland: Rama ka ngritur një strukturë dhune në Parlament

Panorama - 13.07.2014

Basha Nuland Ndihmëssekretarja amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland, zhvilloi dje një vizitë njëditore në vendin tonë, ku u takua me krerët më të lartë të shtetit.

Nuland mbyll vizitën me takimin me Kryeministrin Rama

ABC News - 13.07.2014

Ndihmes sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland, eshte takuar dje ne Tirane edhe me kryeministrin Rama. Zyrtarja e lartë amerikane pergezoi Kryeministrin per marrjen e statusit te vendit ...

Zyrtarja e DASH përfundon vizitën në Tiranë, SHBA mbështet Shqipërinë për integrimin në BE

Ora news - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka përfunduar vizitën disa orëshe në Tiranë ku është pritur në takime nga krerët e shtetit. Zyrtarja e lartë e DASH shprehu mbështetjen e SHBA ...

Nuland në Prishtinë takon Presidenten e Kosovës Jahjaga

ABC News - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland pas përfundimit të takimit me Presidenten Jahjaga ëshët takuar me Liderin e LDK-së, Isa Mustafa dhe atë të AAK’së, Ramush Haradinaj.

Nuland në takim me Thaçin

Telegrafi - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur takimin me Kryeministrin në largim, Hashim Thaçi. Diplomatja amerikane ka shkuar në Kryeministri pas takimit që ka pasur me ...

Zyrtarja amerikane Nuland anashkalon Albin Kurtin e Fatmir Limajn

BalkanWeb - 13.07.2014

PRISHTINE -Ndihmës-sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka takuar sot liderët kryesor të Kosovës.

Nuland nuk takoi Kurtin dhe Limajn, agjenda e saj ishte bërë para disa muajsh

Telegrafi - 13.07.2014

Qarqe diplomatike në Prishtinë, sipas Gazetës Blic , kanë bërë të ditur se Ndihmës Sekretarja e State Departamentit Amerikan Victoria Nuland nuk ka takuar as Albin Kurtin e as Fatmir Limajn nga VV ...

Jahjaga foli me Nuland për ekstremizmin fetar në Kosovë e rajon

Koha.net - 13.07.2014

(E plotësuar) - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë takimit të zhvilluar sot me ndihmëssekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, mes tjerash, ka folur ...

Mustafa: Nuk u bisedua për koalicionin

Telegrafi - 13.07.2014

Proceset nëpër të cilin është duke kaluar Kosova, procesi zgjedhor dhe alternativa e re qeverisëse në Kosovë, ishin temë diskutimi në mes të Ndihmës-Sekretares amerikane të Shtetit për çështje të ...

Mustafa: Nuk diskutuam për bërjen ose mosbërjen e koalicionit

Zeri - 13.07.2014

(E Plotësuar) Proceset nëpër të cilën është duke kaluar Kosova, procesi zgjedhorë, e alternativa e re qeverisëse në Kosovë, ishin temë diskutimi në mes të ndihmëssekretarës së në Departamentin e ...

Nuland në Maqedoni, takim me krerët shtetërorë dhe Ali Ahmetin

Yll Press - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja Shtetërore për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike Victoria Nuland do të takohet edhe me Ali Ahmetin, liderin e Bashkimit Demokratik per Integrim.

Thaçi: Institucionet e reja, sipas rezultatit të zgjedhjeve

Telegrafi - 13.07.2014

(E plotësuar) Në takimin e kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçi, me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland, është biseduar për zhvillimet ...

Thaçi - Nulandit: Qeveria e re do të formohet në bazë të rezultatit zgjedhor

Zeri - 13.07.2014

Zyra e Kryeministrit në largim ka lëshuar një deklaratë pas takimit të Thaçit me zyrtaren amerikane, Victoria Nuland. Sipas njoftimit të Kryeministrisë, Thaçi i ka thënë zyrtares amerikane se Qeveria ...

Thaçi-Nuland: Qeveria e re formohet në bazë të rezultateve

BalkanWeb - 13.07.2014

PRISHTINE - Në takimin e kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçi, me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland, është biseduar për zhvillimet ...

Jahjaga siguron Nuland se dialogu me Serbinë do të vazhdojë

Zeri - 13.07.2014

Presidentja Atifete Jahjaga ka siguruar ndihmëssekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, për vazhdimin e dialogut me Serbinë, formimin e Qeverisë dhe luftën ...

Takimi Thaçi- Nuland

ABC News - 13.07.2014

Zyra e Kryeministrit në detyre ne Kosove dha një deklaratë për shtyp pas takimit të kryeministrit Thaci me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria ...

Nuland fillon takimet në Prishtinë

Yll Press - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, është takuar sot me Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, në zyrën e kësaj të fundit në Prishtinë.

Jahjaga e siguron Nuland për vazhdimin e dialogut me Serbinë

Telegrafi - 13.07.2014

Pas takimit të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga me Ndihmës-Sekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, zyra e presidentes ka lëshuar një kumtesë, ku thuhet ...

Thaçi i kënaqur pas takimit me Nuland

Telegrafi - 13.07.2014

Pas takimit me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland, kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, ka bërë një postim në Facebook me një foto ku ...

Nuland takon Rashiqin dhe Stojanoviqin, s’dihen detajet e bisedës së tyre

Koha.net - 13.07.2014

Në vazhdën e takimeve që Ndihmës Sekretarja për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike në Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Victoria Nuland, ka zhvilluar sot me krerët shtetërorë e partiak, ajo është ...

Vizita e ndihmës sekretares Nuland në Prishtinë

VOA - 13.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit diskutoi me udhëheqësit politikë në Kosovë për zhvillimet në rajon dhe proceset e brendshme politike në vend Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria ...

Nuland takoi edhe Rasicin e Stojanovicin

Telegrafi - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike në Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Victoria Nuland, gjatë vizitës së sotme në Kosovë, u takua sot me Nenad Rasicin, Ministër i Punës dhe ...

FOTOLAJM/ Rama pret Nuland, spikat letra e murit e dekoruar me artin e tij

Ora news - 13.07.2014

Tiranë – Kryeministri Rama ka pritur dje, Ndihmës Sekretaren e SHBA, Victoria Nuland, në një kënd modern të zyrës së tij, ku pas shpinë së zyrtares së SHBA-së dhe Ambasadorit Arvizu, spikat letra e ...

Nuland-Basha, puthja që bëri përshtypje

Yll Press - 13.07.2014

E kujt nuk i ka bërë përshtypje përshëndetja mes Bashës e Nuland, si dhe puthja e shkëmbyer në momentet e takimit para Bashkisë së Tiranës Vizita e djeshme e Ndihmëssekretares amerikane të Shtetit, ...

Victoria Nuland në Kosovë ritheksoi përkrahjen amerikane për Kosovën

Yll Press - 13.07.2014

Në këtë proces, besoj se i gjithë spektri politik i Kosovës do të reflektojë seriozitetin dhe pjekurinë e lartë politike – theksoi Kryeministri Thaçi.

ShBA e shqetësuar me tensionin në rritje në Maqedoni, thotë Nuland

Koha.net - 13.07.2014

Ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, thotë se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni. Ajo, do të udhëtojë nesër për në Shkup, ku ka thënë se ...

Nuland: Maqedonia si një shtet shumëetnik, ka nevojë për mbështetje

Yll Press - 13.07.2014

Të gjithë kemi punuar shumë si miq të Maqedonisë, për t’i ndihmuar të ndërtojnë një shoqëri të fortë shumëetnike, ku të drejtat në të dyja komunitetet janë të mbrojtura.

Nuland: SHBA-të, të shqetësuara për Maqedoninë (Video)

Zeri - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

Ndihmës Sekretarja e SHBA në Tiranë, Nishani, Meta, Rama dhe Basha premtojnë bashkëpunim dhe partneritet

Respublica - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Victoria Nuland në vizitën e saj në Shqipëri është pritur nga drejtuesit e institucioneve kryesore të vendit. Ajo është pritur nga Kryetari i Kuvendit, nga Presidenti ...

FOTOLAJM/ Një përshëndetje e veçantë mes Bashës e Nuland

Shqiptarja - 13.07.2014

TIRANE - Vizita e djeshme e Ndihmëssekretares amerikane të Shtetit, për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, znj. Victoria Nuland, në Tiranë është ndjekur me interes të veçantë.

Nis takim Nuland-Jahjaga

Fish Media - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka dhenë mesazhin për dialogun e mbajtur deri tani mes Kosovës dhe Serbisë. Mirëpo, nuk dihet ende se a do të përzihet edhe në formimin e ...

Rama: Shqipëria, një histori suksesi

Gazeta Tema - 13.07.2014

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrtjetin social Facebook e cilëson Shqipërinë një histori suksesi. Rama ka komentuar takimin me Ndihmësen Sekretaren e Shtetit Viktoria Nuland, e cila ...

Nuland takime në Kosovë

Vision Plus - 13.07.2014

Pas Shqipërisë, ndalesa e radhës e ndihmës-sekretares amerikane në Departamentin e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka qenë Kosova.

Nuland injoron Kurtin dhe Limajn

AMA-News - 13.07.2014

Ndihmës-sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka takuar sot liderët kryesor të Kosovës.

Fyle dhe Nuland për politikanet në Ballkan

Vision Plus - 13.07.2014

Ka ardhur koha qe ne Bashkimin Europian te merret seriozisht me integrimin e Ballkanit. Deklarata vjen nga eurokomisioneri Stefan Fyle gjate një fjalimi ne forumin e Kroacisë te mbajtur pikërisht për ...

Nuland ritheksoi përkrahjen amerikane për Kosovën

InfoGlobi - 13.07.2014

Presidentja e Republikës së Kosovës,. Atifete Jahjaga priti sot në takim ndihmëssekretaren e shtetit të SHBA-ve për Evropë dhe Azi, ambasadoren Victoria Nuland, me të cilën diskutoi për përparimet e ...

Thaçi-Nuland: Qeveria do formohet në bazë të rezultatit zgjedhor

Shqiptarja - 13.07.2014

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland.

Thaçi iu buzëqeshë amerikanëve

Tetova Sot - 13.07.2014

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, është takuar i fundit sot me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland.

Thaçi premton se do të vazhdojë dialogu

InfoGlobi - 13.07.2014

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland.

Nuland në Prishtinë, takime me zyrtarët e lartë

Gazeta Idea - 13.07.2014

Prishtinë- Pas takimeve dje në Tiranë, Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland, zhvilloi takime me liderët politik dhe zyrtarët e lartë të Kosovës.

Ahmeti nesër takohet me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland

Tetova Sot - 13.07.2014

Nesër, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, do të takoj zyrtaren e lartë amerikane, Ndihmës-Sekretaren në Departamentin ...

Ahmeti nesër takohet me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland

Shkupi24 - 13.07.2014

Nesër, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, do të takoj zyrtaren e lartë amerikane, Ndihmës-Sekretaren në Departamentin ...

SHBA: Të shqetësuar për Maqedoninë

Express - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

Ndihmës sekretarja amerikane, Nuland viziton sot Maqedoninë

Gazeta Idea - 13.07.2014

Maqedoni- Ndihmës sekretarja amerikane për çështje evropiane dhe evroaziatike, Viktoria Nuland do të vizitojë sot Maqedoninë. Në Shkup zonja Nuland ku do të takohet me krerët e lartë shtetëror dhe ...

Nuland për TCH: Të shqetësuar për Maqedoninë

Respublica - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

SHBA: Të shqetësuar për Maqedoninë

Shkupi24 - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

Nuland: SHBA-të, të shqetësuara për Maqedoninë (Video)

Tetova Sot - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

Diplomatja amerikane Nuland, sot viziton Kosovën

Republika - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Victoria Nuland, pritet që sot, të vizitojë Kosovën. Sipas ambasadës amerikane në Prishtinë, ajo do të takohet me udhëheqësin e ...

Diplomatja amerikane, Nuland viziton sot Kosovën

Kosova Live - 13.07.2014

Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Victoria Nuland, të dielen pritet që të vizitojë Kosovën. Ajo pritet të takohet me udhëheqësin e Kosovës, duke filluar takimin e ...

Nuland në Kosovë, takon Jahjagën, opozitën e Thaçin

AlbanianScreen - 13.07.2014

Prishtinë - Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka dhënë mesazhin për dialogun e mbajtur deri tani mes Kosovës dhe Serbisë. Mirëpo, nuk dihet ende nëse do të japë ndonjë mesazh në ...

Zyrtarja amerikane anashkalon Albin Kurtin e Fatmir Limajn

Republika - 13.07.2014

Ndihmës-sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka takuar sot liderët kryesor të Kosovës.

Mustafa dhe Haradinaj zotohen se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë

Republika - 13.07.2014

Pas takimit me zyrtaren amerikane, Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj kanë thënë se do të vazhdojnë dialogun me Serbinë.

Diplomatja Nuland thekson rëndësinë e dialogut Kosovë-Serbi

Kosova Live - 13.07.2014

Ndihmëssekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, e cila po qëndron për vizitë në Kosovë është takuar të dielën me krerët shtetëror e ...

Thaçi: Ka ngecje në implementimin e dialogut nga ana e Serbisë

Kosova Live - 13.07.2014

Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi ka zhvilluar të dielen një takim me ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Victoria Nuland me të cilën ka biseduar për ...

Thaçi pret diplomaten amerikane, Victoria Nuland

AlbanianScreen - 13.07.2014

Prishtinë - Ndihmësekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland përfundoi takimet gjatë vizitës në Prishtinë, me bisedën që zhvilloi me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Hashim Thaçi.

Ahmeti nesër do të takohet me Viktoria Nuland

Republika - 13.07.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, nesër me fillim në ora 14:30, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, do të takohet me zyrtarën e lartë amerikane, ...

Të hënën lideri i BDI-së Ahmeti do ta takoje Ndihmës-Sekretaren Victoria Nuland

Radio Vala - 13.07.2014

Të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, do të takoj zyrtaren e lartë amerikane, Ndihmës-Sekretaren në ...

Nuland, SHBA të shqetësuar për Maqedoninë (VIDEO)

Radio Vala - 13.07.2014

Në një intervistë për Top Channel, ndihmës/sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për tensionet në rritje në Maqedoni.

N/Sekretarja e ShBA, Nuland në Tiranë, pritet në takim nga presidenti Nishani

Shekulli - 12.07.2014

Ka mbërritur në Tiranë për një vizitë zyrtare, Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland. Zyrtarja e lartë amerikane e ka nisur axhendën e ...

Nuland në Tiranë, takon krerët e politikës

Gazeta Start - 12.07.2014

Tiranë - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në një takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euro-Azisë, Viktoria Nuland, me të cilën bisedoi për çështje ...

Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta: Mbështesim dialogun

Shekulli - 12.07.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Ndihmës Sekretaren e Shtetit të ShBA-ve, Victoria Nuland, me të cilën u bisedua rreth forcimit të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe ShBA-ve, ecurisë së ...

Basha, takim me Nuland: Vendosmëri për mbrojtjen e shtetit ligjor dhe demokracisë

Shekulli - 12.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, Victoria Nuland u prit sot pasdite në një takim nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Victoria Nuland do të kërkoj vazhdimin e dialogut me Serbinë

Lajmi.net - 12.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike për t’u ndalur kësaj të diele edhe në Kosovë ku do të takojë udhëheqësit e vendit me të cilët ...

Nuland të hënën në Maqedoni

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Kryesimi me BE, ambasadori italian prezanton prioritetet Hulumtim- Agjenda evropiane lihet në harresë kur politikanët marrin pushtetin Barroso: Do të jetë gabim nëse ua kthejmë ...

Zv/sekretarja amerikane të hënën në Shkup

Albeu.com - 12.07.2014

Zv/ sekretarja Amerikane Shtetit për Europën dhe Euro-Azinë, Victoria Nuland do të vizitojë ditën e hënë Shkupin në një vizitë zyrtare. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Departamenti Amerikan i Shtetit.

Nuland të hënën në Maqedoni

Albtime - 12.07.2014

Sekretarja Shtetërore për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Viktoria Nuland do të arrijë të hënën për një vizitë njëditore në Shkup. Lajmin e bën të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit.

Nuland takon Nishanin, Metën e Bashën (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 12.07.2014

Ndihmës/Sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland zhvilloi pasditen e sotme një sërë takimesh me disa nga aktorët kryesore të politikës shqiptare.

Nuland në Tiranë, takohet me Metën, Nishanin dhe Bashën

SOT - 12.07.2014

Pasditen e sotme ndihmës/Sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland zhvilloi një sërë takimesh me disa nga aktorët kryesore të politikës shqiptare.

Nuland: Kosova me politikanë të ndytë që pasurohen në kurriz të qytetarëve?

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Krasniqi: Po më kërcënojnë njerëzit e yshtur nga politika Thaçit (Foto) LDK-ja do ta propozoj kryeparlamentarin Agjenti i skandalit SHBA- Gjermani ka ndihmuar në ngritjen e AKI ...

Victoria Nuland flet për korrupsionin në Ballkan, mendon për Maqedoninë?

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Nuland: Kosova me politikanë të ndytë që pasurohen në kurriz të qytetarëve? Pa asnjë paralajmërim Qeveria shtrenjton pagesat rrugore! (Tabelë) Kërkohet xhami në Kodrën e Diellit ...

Ferizaj nuk e le Shkupin vetë!

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Nuland: Kosova me politikanë të ndytë që pasurohen në kurriz të qytetarëve? Tensionet nuk janë vetëm për Monstrën, por pakënaqësi e akumuluar Krasniqi: Po më kërcënojnë njerëzit ...

Nuland takon Ilir Metën, kërkon rritjen e prezencës së kompanive amerikane në Shqipëri

SOT - 12.07.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti dje në një takim Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA, Victoria Nuland me të cilën biseduan rreth forcimit të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe SHBA, ecurisë së ...

Basha-Nuland: PD mbështet pa kushte aktet dhe masat që çojnë në integrimin e vendit

SOT - 12.07.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot pasdite në takim Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, Victoria Nuland.

Basha, takim me Nuland: Vendosmëri për mbrojtjen e shtetit ligjor dhe demokracisë

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Victoria Nuland flet për korrupsionin në Ballkan, mendon për Maqedoninë? Nuland: Kosova me politikanë të ndytë që pasurohen në kurriz të qytetarëve? Rama i përgjigjet letrës së ...

Ja çfarë rrugësh ndërton Kosova! (Video)

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Ferizaj nuk e le Shkupin vetë! Nuland: Kosova me politikanë të ndytë që pasurohen në kurriz të qytetarëve? Krasniqi: Po më kërcënojnë njerëzit e yshtur nga politika Thaçit ...

Ngjarjet në Maqedoni temë e diskutimeve në takimin Meta dhe Nuland

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta: Mbështesim dialogun Basha, takim me Nuland: Vendosmëri për mbrojtjen e shtetit ligjor dhe demokracisë Victoria Nuland flet ...

Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta: Mbështesim dialogun

Almakos - 12.07.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, me të cilën u bisedua rreth forcimit të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe ShBA-ve, ecurisë së ...

Puthja, arma e fundit për t’u pranuar si opozitë (Foto)

Almakos - 12.07.2014

Ka bërë shumë përshtypje në rjetet sociale puthja e shkëmbyer mes të Ndimhës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland me kryetarin e Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha.

Ndihmëssekretarja e DASH në Tiranë, do të takohet me zyrtarë të lartë

Ora news - 12.07.2014

Ndihmës sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton sot Shqipërinë. Ajo do të mbërrijë pasditen e sotme në Tiranë, ndërsa vizita e saj u konfirmua nga ...

Nuland vjen në Prishtinë me mesazhin për vazhdimin e dialogut

Koha.net - 12.07.2014

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike, për t’u ndalur kësaj të diele edhe në Kosovë, ku do të takojë udhëheqësit e vendit me të cilët ...

Nuland në Kosovë, me mesazhin për vazhdimin e dialogut

Telegrafi - 12.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike për t’u ndalur kësaj të diele edhe në Kosovë ku do të takojë udhëheqësit e vendit me të cilët ...

Media kosovare: Nuland vjen me mesazhin për vazhdimin e dialogut

BalkanWeb - 12.07.2014

PRISHTINE - Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka nisur një turne vizitash në vendet ballkanike për t’u ndalur kësaj të diele edhe në Kosovë ku do të takojë udhëheqësit e vendit ...

Ndihmëssekretarja e SHBA vizitë sot në Tiranë

ABC News - 12.07.2014

Ndihmessekretarja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes per ceshtjet e Europes dhe EuroAzise, Viktoria Nuland do te vije sot per vizite ne Tirane. Lajmi u njoftua nga faqja zyrtare ne internet e ...

Kroacia, shpërndarës rajonal i energjisë

Yll Press - 12.07.2014

Kroacia mund të luaj rol vital në sigurimin e energjisë për rajonin duke përfituar nga shumë llojshmëria e opcioneve për furnizim që ka në dispozicion.

Nuland takon Nishanin, Ramën, Metën e Bashën: SHBA mbështetje për integrimin

BalkanWeb - 12.07.2014

TIRANË- Zëvendës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland nisi sot një vizitë zyrtare në Shqipëri. Fillimisht ajo u takua me Presidentin e Vendit Bujar Nishani, ndërsa më pas ...

Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta:Mbështesim dialogun

Ora news - 12.07.2014

Tiranë – N/Sekretarja Amerikane Nuland ka zhvilluar sot në Tiranë një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Metën, me të cilin ka ndarë para së gjithash, shqetësimin për ngjarjet e fundit në Maqedoni por ...

Nishani informon Nuland: Gjyqësori shqiptar po reformohet përmes sfidash

Ora news - 12.07.2014

Tiranë – Presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe N/Sekretarja Amerikane Victoria Nuland, që ka vizituar sot Tiranën zyrtare, kanë zhvilluar një bisedë në Presidencë, në të cilën janë fokusuar edhe ...

Basha–Nuland: Presioni i qeverisë mbi drejtësinë, alarm për stabilitetin në Shqipëri

Ora news - 12.07.2014

Tiranë – Kryebashkiaku Lulzim Basha i ka deklaruar sot, N/Sekretares Amerikane Victoria Nuland, që po viziton Tiranën zyrtare, se presionet që po ushtron Qeveria për të kapur drejtësinë në vend, janë ...

Nuland në Tiranë, takime me Nishanin, Metën, Ramën e Bashën

ABC News - 12.07.2014

Ne takimin me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, kreu i shteti Bujar Nishani bisedoi kryesisht per sfidat që ndesh zhvillimi i reformave ne Shqiperi pas marrjes së statusit të ...

Kush janë, sipas Victoria Nuland, politikanët e ndyrë që pasurohen në kurriz të qytetarëve?

Ora news - 12.07.2014

Kroaci - Nuland ka mbajtur një fjalim të ashpër antikorrupsion gjatë punimeve të Samitit të Kroacisë. Gjatë fjalimit ajo ka përmendur edhe Kosovën derisa ka thënë se në rajon ka politikanë të ndyrë ...

Nuland kërkon nga Shqipëria ndihmë për shkatërrimin e armëve kimike siriane

Koha.net - 12.07.2014

Ndihmësja e Sekretarit të Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland kontaktin e fundit me një zyrtar të lartë nga Tirana e pati më 26 Shtator 2013 në Nju Jork.

Zyrtarja e lartë e SHBA sot në Tiranë, takime me liderët politikë

Shqiptarja - 12.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euro-Azisë, Viktoria Nuland viziton sot Shqipërinë. Departamenti amerikan i Shtetit, i cili konfirmon vizitën e zyrtares së DASH në ...

Nuland zbarkon në Tiranë, shqetësim sjellja e PD

AMA-News - 12.07.2014

Asistentja e Sekretarit të Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland viziton të shtunën Shqipërinë si pjesë e një turi në rajon.

Turi i Nuland në Ballkan

Vision Plus - 12.07.2014

Ballkani Perëndimor është në vëmendje të SHBA-së dhe këtë fakt e rikonfirmon edhe vizitat që po zhvillon këto ditë në këto vende, një prej zyrtareve më të larta të Uashingtonit, Viktoria Nuland.

Ndihmëssekretarja e DASH në Tiranë, takon Nishanin

Gazeta Dita - 12.07.2014

Ndihmës/Sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland ka ardhur sot në Tiranë për t’u takuar me krerët e shtetit dhe Qeverisë shqiptare.

Viktoria Nuland, takime me krerët e shtetit dhe politikës

Vision Plus - 12.07.2014

Ndërsa Shqipëria mori pak kohe me pare statusin e vendit kandidat ne Bashkimin Europian, Shtetet e Bashkuara te Amerikës dërgojnë ne Tirane zyrtare te larte te departamentit te shtetit për t’u njohur ...

Në Tiranë Nuland, zyrtarja e DASH që i propozoi Ramës armët kimike

Shqiptarja - 12.07.2014

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euro-Azisë, Viktoria Nuland viziton ditën e sotme Shqipërinë. Departamenti amerikan i Shtetit, i cili konfirmon vizitën e zyrtares së ...

Nuland me Metën: Mbështesim reformën në drejtësi

AMA-News - 12.07.2014

Zëvendës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland nisi sot një vizitë zyrtare në Shqipëri. Fillimisht ajo u takua me Presidentin e Vendit Bujar Nishani, ndërsa më pas me ...

Nishani takon Nuland: Drejtësia duhet ruajtur nga influencat politike

Gazeta Tema - 12.07.2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për çështje të marrëdhënieve dypalëshe, të sfidave që ndesh ...

Nishani takon Nuland: Drejtësia duhet ruajtur nga influencat politike

Gazeta Dita - 12.07.2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për çështje të marrëdhënieve dypalëshe, të sfidave që ndesh ...

Nishani flet për sfidat e drejtësisë  "Jo influenca politike në gjyqësor"

Shqiptarja - 12.07.2014

TIRANE - Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euro-Azisë, Viktoria Nuland takoi sot në Tiranë përfaqësuesit më të lartë të qeverisë dhe liderët politikë.

Fjalimi i fortë i Nuland: Politikanët e pistë po plaçkisin shtetin dhe shqyejnë qytetarët

Gazeta Tema - 12.07.2014

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka mbajtur një fjalim me nota të forta për gjendjen e korrupsionit në rajonin tonë. Ajo foli në një forum në Dubrovnik të Kroacisë, ku tha se ...

Basha takon Nuland: Rama ka ngritur në Kuvend një strukturë dhune

Gazeta Tema - 12.07.2014

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike Victoria Nuland në vijim të vizitës në Shqipëri zhvilloi një takim me Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Nuland: Korrupsioni, kërcënim për Evropën. Zyrtarët e pistë po shqyejnë qytetarët

Gazeta Idea - 12.07.2014

Kroaci- Ndalesa e parë e ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, ishte Kroacia ku teksa ka marrë pjesë në Forumin e 9-të vjetorit të Kroacisë, ka lëshuar deklarata me tone të forta ...

Nuland:Në Ballkan korrupsioni dhe konfliktet kërcënojnë shumë shtete

Shqiptarja - 12.07.2014

DUBROVNIK - Para vizitës në Shqipëri Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, gjatë Forumit të mbajtur në Kroaci është shprehur për korrupsionin dhe problemet e ndryshme në rajonin e ...

FOTO LAJM/ Joshja, arma e fundit për t’u pranuar si opozitë

Gazeta Tema - 12.07.2014

Ka bërë shumë përshtypje në rrjetet sociale puthja e shkëmbyer mes Ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

FOTO LAJM: Uauuuu, çfarë puthje!

Gazeta Dita - 12.07.2014

Ka bërë shumë përshtypje në rrjetet sociale puthja e shkëmbyer mes Ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Ndez komente puthja mes Bashës dhe amerikanes (FOTO)

Durres Lajm - 12.07.2014

- Ka bërë shumë përshtypje në rrjetet sociale puthja e shkëmbyer mes Ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Nuland-Rama:Marrja e statusit rëndësi për të ardhmen europiane

Shqiptarja - 12.07.2014

TIRANË - Gjatë takimit që Ndihmës Sekretarja e SHBA, Victoria Nuland ka zhvilluar me kryeministri Rama, përgëzoi marrjen e statusit kandidat, duke theksuar se ky vendim i rëndësishëm për të ardhmen ...

Nulland në Shkup: Amerikanët kërkojnë një Ballkan stabil dhe politikanë të pakorruptuar

Inbox7 - 12.07.2014

Maqedonia nuk është bashkuar ende me BE-në dhe NATO-n përshkak të një mosmarrëveshje në lidhje me emrin. Në qoftë se ne besojmë në këtë ëndërr evropiane dhe në vlerat e përbashkëta, atëherë ne duhet ...

Nuland në Tiranë, takohet me krerët e politikës

AlbanianScreen - 12.07.2014

Tiranë - Ndihmës sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton Tiranën ku pritet të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverise dhe partive kryesore ...

Ndihmëssekretarja e DASH viziton nesër Tiranën, takim me krerët e shtetit

Gazeta Start - 11.07.2014

Tiranë – Ndihmëssekretarja e SHBA-së për çështjet e Evropës dhe EuroAzisë, Viktoria Nuland vjen të shtunën për një vizitë në Tiranë. Gjatë qëndrimit në vendin tonë, ajo do të takohet me përfaqësuesit ...

Zyrtarja e DASH viziton nesër Tiranën

Shekulli - 11.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe EuroAzizë, Viktoria Nuland, pritet të vizitojë nesër Shqipërinë. Departamenti amerikan i Shtetit, konfirmoi vizitën e zyrtares së ...

Nuland të dielën në Kosovë

Idividi - 11.07.2014

Prishtinë, 11 korrik 2014 (MIA) - Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Viktoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Nuland të hënën në Shkup!

Lajm - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik, kurse burime të gazetës "Lajm" mësojnë ...

Nuland sot në Tiranë, takohet me krerët e politikës

Albeu.com - 11.07.2014

Ndihmës sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton sit Tiranën ku pritet të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverise dhe partive kryesore politike.

Ndihmës sekretarja amerikane të hënën në Shkup

Ina - 11.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane për çështje evropiane dhe evroaziatike, Viktoria Nuland të hënën do të qëndrojë për vizitë në Shkup. Njoftimi u bë nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku siç thuhet ...

Victoria Nuland nesër viziton Shqipërinë

SOT - 11.07.2014

Victoria Nuland, zëvendës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Nuland pritet që të takohet me zyrtarë të lartë të qeverisë.

Nuland të dielën në Kosovë

Alsat - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmës sekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Viktoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Nuland e SHBA've të hënën në Shkup!

Almakos - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik, kurse burime të gazetës "Lajm" mësojnë ...

Ndihmës sekretarja amerikane të hënën në Shkup

Albtime - 11.07.2014

Ndihmës sekretarja amerikane për çështje evropiane dhe evroaziatike, Viktoria Nuland të hënën do të qëndrojë për vizitë në Shkup. Njoftimi u bë nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku siç thuhet ...

Nuland e SHBA-ve të hënën në Shkup

Albeu.com - 11.07.2014

Ndihmëssekretarja për çështjet e Evropës dhe të Euroazisë, Victoria Nuland do të vizitojë Kosovën më 13 korrik. Bëhet me dije se në axhendën e saj është edhe një takim ditën e hënë me zyrtarë të ...

Nuland të hënën në maqedoni

Zhurnal - 11.07.2014

Ndihmës Sekretarja Shtetërore për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Viktoria Nuland do të arrijë të hënën për një vizitë njëditore në Shkup. Lajmin e bën të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit.

Ndihmës Sekretarja amerikane bojkoton Kurtin dhe Limajn

Lajmi.net - 11.07.2014

Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike Victoria Nuland e cila do të vizitojë Kosovën këtë të diele, nuk ka përfshirë në agjendën e saj të takimeve, liderët politik, Albin ...

A po e rrezikojmë aleancën me Amerikën?!

Lajmi.net - 11.07.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket të mos të kënaqura me politikën që po ndjekin shqiptarët, aleatë të tyre në Ballkan. Këtë shqetësim pritet që ta shprehë edhe Ndihmës Sekretarja amerikane e ...

Nuland të dielën në Kosovë

Koha.net - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Ndimëssekretarja e DASH viziton nesër Shqipërinë, takim me krerët më të lartë të shtetit

Ora news - 11.07.2014

Ndihmëssekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland vizton nesër Shqipërinë. Nuland do të jetë nesër në Tiranë, ku do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të ...

Nuland në Tiranë, takime me krerët e shtetit

Panorama - 11.07.2014

UPDATE- Asistentja e Sekretarit të Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland ne kuader te vizites se saj ne vendin tone eshte takuar me Presidentin Bujar Nishani, përpara ...

Nuland në Kosovë më 13 korrik

BalkanWeb - 11.07.2014

SHBA -Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Viktoria Nuland do të vizitojë Ballkanin

Yll Press - 11.07.2014

Nuland pritet bisedojë edhe për proceset më të reja politike në vend. Ndihmës Sekretarja Shtetërore për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike Victoria Nuland do të mbërrijë të hënën për një vizitë ...

Turi në Ballkan/ Ndihmës Sekretarja e DASH viziton nesër Shqipërinë

Gazeta Tema - 11.07.2014

Ndihmës Sekretarja e SHBA-së për Çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton nesër Shqipërinë. Vizita e saj u konfirmua nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Ndihmësekretarja e DASH, nesër në Tiranë, takim me liderët politikë

Shqiptarja - 11.07.2014

TIRANE - Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Cështjet e Europës dhe EuroAzizë, Viktoria Nuland viziton më 12 Korrik Shqipërinë. Departamenti amerikan i Shtetit, i cili konfirmon vizitën e ...

Ndihmës sekretarja e Shtetit në SHBA vjen nesër në Tiranë

Respublica - 11.07.2014

Viktoria Nuland, ndihmës sekretarja e Shtetit në SHBA për çështjet e Europës dhe Euroazisë, do të vizitojë nesër Shqipërinë. Nuland do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverisë dhe partive ...

Ndihmës sekretarja amerikane Nuland viziton Shqipërinë

Durres Lajm - 11.07.2014

Zëvendës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë Victoria Nuland do të vizitojë nesër Shqipërinë ku do të takohet me zyrtarë të lartë të qeverisë.

Nishani-Nuland: Sfidë e gjyqësorit, duhet ruajtur nga influencat politike

Gazeta Idea - 12.07.2014

Tiranë- Zëvendës/sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland, po viziton vendin tonë dhe po mban takime me zyrtarë të lartë të shtetit.

Vizita VIP/ Ndihmës Sekretarja NUland e SHBA nesër në Tiranë

AMA-News - 11.07.2014

Ndihmës sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland vizton nesër Shqipërinë. Vizita e saj u konfirmua nga departamenti amerikan i shtetit.

Nuland do vizitojë edhe Kosovën

AMA-News - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Nuland në Kosovë më 13 korrik

Express - 11.07.2014

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Ndihmëssekretarja amerikane, Nuland viziton Kosovën më 13 korrik

AlbanianScreen - 11.07.2014

Washington - Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Nuland viziton nesër Tiranën, takime me krerët e shtetit

AlbanianScreen - 11.07.2014

Tiranë - Zëvendëssekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë Victoria Nuland do të vizitojë nesër Shqipërinë ku do të takohet me zyrtarë të lartë të qeverisë.

SHBA: Senatorët kërkojnë më tepër sanksione kundër Rusisë

Evropaelire - 10.07.2014

Dy senatorë të lartë të Komitetit për Marrëdhënie të Jashtme të Senatit të Shteteve të Bashkuara, u kanë shtruar pyetje të mërkurën vonë zyrtarëve të administratës së presidentit Barack Obama , ...

SHBA: Senatorët kërkojnë më tepër sanksione kundër Rusisë

Lajm - 10.07.2014

Dy senatorë të lartë të Komitetit për Marrëdhënie të Jashtme të Senatit të Shteteve të Bashkuara, u kanë shtruar pyetje të mërkurën vonë zyrtarëve të administratës së presidentit Barack Obama, lidhur ...

Victoria Nuland të dielën në Kosovë

Lajmi.net - 09.07.2014

Victoria Nuland, ndihmëssekretare amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Europës dhe Euroazisë, të dielën do të arrijë për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Senatorë amerikanë kërkojnë sanksione shtesë ndaj Rusisë

Lajmi.net - 09.07.2014

Dy senatorë të lartë të Komitetit për Marrëdhënie të Jashtme të Senatit të Shteteve të Bashkuara u kanë shtruar sot pyetje zyrtarëve të administratës së presidentit Barack Obama lidhur me sanksionet ...

Victoria Nuland viziton Kosovën

Koha.net - 09.07.2014

“Koha Ditore” merr vesh se Victoria Nuland, ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për çështje të Europës dhe Euroazisë të dielën arrin për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Victoria Nuland të dielën vjen në Kosovë

Telegrafi - 09.07.2014

Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, të dielën do të arrijë për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Nuland viziton Kosovën

InfoGlobi - 09.07.2014

Victoria Nuland, ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë të dielën arrin për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Zyrtarja e lartë amerikan me këtë rast pritet të ...