TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti: Me marrëveshjen e sotme po realizohet ëndrra e jonë

Ina - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përshëndetur nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë.

Fjalët e mençura te Ali Ahmetit e inspiruan Kociasin

Ina - 17.06.2018

Zv/kryeministri Bujar Osmani nga Prespa ku mori pjesë në ngjarjen historike, u ndalua në Zajaz tek lideri i BDI-së Ali Ahmeti. Ai ia ka përcjell edhe mesazhet e Nimicit dhe Kociasit dërguar Ahmetit.

Pse nuk ishte i pranishëm Ali Ahmeti në Prespë? Deklarohen nga kabineti i tij

Portalb - 17.06.2018

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk u pa i pranishëm gjatë nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni – Greqi , kurse të njëjtën zgjodhi ta përshëndesë nëpërmjet rrjeteve sociale .

Ahmeti: Me marrëveshjen e sotme rreshtohemi në anën e duhur të historisë

Koha.net - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përshëndetur nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë.

BDI përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes për emrin

Flaka - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përshëndetur nënshkrimin e sotshëm të marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë.

Ali Ahmeti: U realizua ëndrra jonë për një Maqedoni të integruar në BE dhe NATO

Tetova Sot - 17.06.2018

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka mirëpritur marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë për çështjen e emrit. Ahmeti thotë se marrëveshja e shumëpritur realizon ëndrrën për një ...

Nimitz – Bujar Osmanit: “Të fala Ali Ahmetit, njeriut më të mençur që kam njohur në këtë proces tepër të vështirë!

Tetova Sot - 17.06.2018

Ndërmjetësi i OKB-së për emrin e Maqedonisë, Metju Nimic sot i ka çuar të fala Ali Ahmetit. “ Të fala Ali Ahmetit, njeriut më të mençur që kam njohur në këtë proces tepër të vështirë! ” Nimic i ka ...

Kocias- Osmanit: “ Fjalët e mençura te Ali Ahmetit në takimet me të kanë qenë inspirim për të vazhduar procesin”

Tetova Sot - 17.06.2018

Zv/kryeministri Bujar Osmani nga Prespa ku mori pjesë në ngjarjen historike, u ndalua në Zajaz tek lideri i BDI-së Ali Ahmeti. Ai ia ka përcjell edhe mesazhet e Nimicit dhe Kociasit dërguar Ahmetit.

Ahmeti: Me marrëveshjen e sotme po realizohet ëndrra e jonë

Antpress - 17.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përshëndetur nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë.

ALI AHMETI: Mirëpres marrëveshjen e shumëpritur, realizon ëndrrën tonë për BE dhe NATO (FOTO)

Antpress - 17.06.2018

Postimi i plotë në Fejsbuk: Mirëpres firmosjen e sotme të marrëveshjes së shumëpritur që po realizon ëndrrën tonë për një Maqedoni të integruar plotësisht në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Fjalët e mençura te Ali Ahmetit e inspiruan Kociasin

Antpress - 17.06.2018

Zv/kryeministri Bujar Osmani nga Prespa ku mori pjesë në ngjarjen historike, u ndalua në Zajaz tek lideri i BDI-së Ali Ahmeti. Ai ia ka përcjell edhe mesazhet e Nimicit dhe Kociasit dërguar Ahmetit.

Nimitz – Bujar Osmanit: “Të fala Ali Ahmetit, njeriut më të mençur që kam njohur në këtë proces tepër të vështirë!

Antpress - 17.06.2018

Ndërmjetësi i OKB-së për emrin e Maqedonisë, Metju Nimic sot i ka çuar të fala Ali Ahmetit. “ Të fala Ali Ahmetit, njeriut më të mençur që kam njohur në këtë proces tepër të vështirë! ” Nimic i ka ...

Fshesë në BDI, Ahmeti sikur Zaevi i çon në shtëpi disa drejtorë?!

Lajm - 16.06.2018

Kreu i BDI, Ali Ahmeti pritet që disa drejtorë ti shkarkojë për mungesë rezultatesh por edhe disa që kanë kaluar disa vite në kolltuqe drejtorësh, mëson INA nga burime partiake.

Fshesë në BDI, Ahmeti sikur Zaevi i çon në shtëpi disa drejtorë?!

Ina - 16.06.2018

Kreu i BDI, Ali Ahmeti pritet që disa drejtorë ti shkarkojë për mungesë rezultatesh por edhe disa që kanë kaluar disa vite në kolltuqe drejtorësh, mëson INA nga burime partiake.

Fshesë në BDI, Ahmeti sikur Zaevi i çon në shtëpi disa drejtorë?!

Antpress - 16.06.2018

Kreu i BDI, Ali Ahmeti pritet që disa drejtorë ti shkarkojë për mungesë rezultatesh por edhe disa që kanë kaluar disa vite në kolltuqe drejtorësh, mëson INA nga burime partiake.

Ali Ahmeti zbulon emrat: Këta janë njerëzit që themeluan UÇK-në (VIDEO)

Ina - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, në televizionin T7. Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan ...

Ali Ahmeti: Bashkimi kombëtar s’bëhet…/VIDEO

Ina - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Maqedoni, Ahmeti: Bashkimi kombëtar s'bëhet, shqiptarët të bashkohen në BE

SOT - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë sot se s’ka shqiptar që nuk e do Shqipërinë, dhe që s’e do bashkimin kombëtar. Por, sipas tij gjërat kanë ndryshuar shumë që nga ...

Ahmeti për T7 flet për rastin dhe grupin e Kumanovës: S’di pse…

Ina - 14.06.2018

Ali Ahmeti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, në një intervistë në televizionin T7 ka deklaruar se ka kërkuar që në fillim që ngjarja në Kumanovë të hetohet dhe të bëhet zbardhja e këtij ...

Ahmeti: Nuk ka bashkim kombëtar, Shqiptarët t'i përforcojnë shtetet e tyre

Idividi - 14.06.2018

Prishtinë, 14 qershor 2018 (MIA) - Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti porositi se nuk do të ketë unifikim kombëtar të Shqiptarëve në një shtet, por se ata duhet t'i ...

Ahmeti nga Prishtina: Nuk ka bashkim kombëtar

Alsat - 14.06.2018

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti porositi se nuk do të ketë unifikim kombëtar të Shqiptarëve në një shtet, por se ata duhet t’i përforcojnë shtetet ku jetojnë dhe së bashku ...

Ali Ahmeti: Marrëveshjen e emrit Shkupi dhe Athina do ta nënshkruajnë të shtunën

Idividi - 14.06.2018

Prishtinë, 14 qershor 2018 (MIA) - Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në intervistën e mbrëmshme për televizionin prishtinas T7, paralajmëroi se marrëveshja mes Athinës dhe ...

Shpend Ahmeti lidh koalicion me Alternativën

Lajmi.net - 14.06.2018

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka pritur sot në takim kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, me të cilin kanë zyrtarizuar bashkëqeverisjen komunale në Prishtinë.

Shpend Ahmeti e Mimoza Kusari Lila bëhen bashkë në qeverisjen e Prishtinës

Lajmi.net - 14.06.2018

Pas vendimit të kryetarit të komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies është ndarë në dysh: drejtoria për shëndetësi dhe drejtoria e mirëqenies sociale.

Ahmeti lidh koalicion me partinë Alternativa

Koha.net - 14.06.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka lidhur edhe një koalicion për qeverisje në komunë pasi Partia Alternativa ka marrë drejtorinë e mirëqenies sociale me koalicionin e nënshkruar sot, duke ndarë ...

Ali Ahmeti jep detaje për marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Ali Ahmeti zbulon emrat: Ju rrëfej emrat që themeluan UÇK-në

Java News - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Ali Ahmeti zbulon emrat: Këta janë njerëzit që themeluan UÇK-në (VIDEO)

Tetova Sot - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, në televizionin T7. Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan ...

Ali Ahmeti: Bashkimi kombëtar s’bëhet, shqiptarët t’i forcojnë shtetet e tyre

Tetova Sot - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Ali Ahmeti zbulon emrat: Këta janë njerëzit që themeluan UÇK-në (VIDEO)

Antpress - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, në televizionin T7. Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan ...

(VIDEO) Ali Ahmeti zbulon emrat: Këta janë njerëzit që themeluan UÇK-në

Antpress - 14.06.2018

Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Rexhep Mala e Nuhi Berisha janë pinjollët e themelimit të UÇK-së, ka thënë ai në T7.

Ali Ahmeti: Bashkimi kombëtar s’bëhet…/VIDEO

Antpress - 14.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja do nënshkruhet të shtunën mes Zaev e Cipras

SOT - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë.Sipas Ahmetit, marrëveshja do të nënshkruhet të shtunën, ...

Ali Ahmeti: Bashkimi kombëtar s’bëhet, shqiptarët t’i forcojnë shtetet e tyre

Lajmi.net - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë në emisionin “Pressing”. Ai ka folur edhe për temën e bashkimit kombëtar të shqiptarëve.

Ali Ahmeti zbulon emrat: Këta janë njerëzit që themeluan UÇK’në

Gazeta Express - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin ...

Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja do nënshkruhet të shtunën mes Zaev e Cipras

BalkanWeb - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë. Sipas Ahmetit, marrëveshja do të nënshkruhet të shtunën, ...

Ali Ahmeti për rastin e Kumanovës: Edhe sot e kujtoj me dhimbje, nuk e di pse ndodhi

BalkanWeb - 13.06.2018

Ali Ahmeti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, në një intervistë në televizionin T7 ka deklaruar se ka kërkuar që në fillim që ngjarja në Kumanovë të hetohet dhe të bëhet zbardhja e këtij ...

Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja do nënshkruhet të shtunën mes Zaev e Cipras

Flaka - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë. Sipas Ahmetit, marrëveshja do të nënshkruhet të shtunën , ...

Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja mes Zaev e Cipras nënshkruhet të shtunën!

Java News - 13.06.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë. Sipas Ahmetit, marrëveshja do të nënshkruhet të shtunën, ...

Vetëvendosje ende pa përgjigje për ofertën e Shpend Ahmetit

Telegrafi - 12.06.2018

Ndarja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka bërë që shumica në Kuvendin Komunal të Prishtinës të mos jetë në anën e kryetarit të kryeqytetit, Shpend Ahmeti.

Asamblistët ia kujtojnë Shpend Ahmetit që sot është dita e çlirimit të Prishtinës

Lajmi.net - 11.06.2018

19 vjetori i çlirimit e gjen Prishtinën të heshtur, të pastolisur dhe me asnjë aktivitet. Kështu e ka lënë kryeqytetin kryetari Shpend Ahmeti, thotë asambistja e LDK’së, Vlora Dumoshi.