TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jeremiç nuk largohet nga posti

Gazeta Start - 11.09.2010

Beograd Megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë. Lajmi konfirmohet nga drejtori politik në Ministrinë serbe të Punëve të Jashtme, Borko Stefanoviç.

Jeremiç humb postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike

Ina - 11.09.2010

Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç nuk do të arrijë të përfitojë postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike (DS), pas nominimit të tij kohë më parë për t`u zgjedhur në kuvendin zgjedhor të tetorit.

Beogradi: Jeremiç nuk largohet nga posti

LajmiFundit - 11.09.2010

Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e Jashtme.

MPJ: Jeremiç nuk largohet nga posti

Evropaelire - 11.09.2010

Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e Jashtme.

Serbi, Jeremic nuk do të shkarkohet

Top Channel - 11.09.2010

Vuk Jeremic do të vazhdojë të kryejë funksionin e ministrit të Jashtëm të Serbisë, pavarësisht kërkesave të vazhdueshme për largimin e tij. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori politik në Ministrinë e Jashtme serbe, Borko Stefanovic, i cili ...

Jeremiç do ta mbajë postin

Paragrafi - 11.09.2010

Një ditë pasi që e përditshmja serbe "Danas" në një artikull të saj botoi lajmin se kreu i diplomacisë serbe Vuk Jeremic do të largohet nga pozita e ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë pas ardhjes së tij nga New Yorku, drejtori ...

Jeremiç nuk largohet nga posti

Ina - 11.09.2010

Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e Jashtme.

Serbi, Jeremiç nuk largohet nga posti

24 orë - 11.09.2010

Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e ...

Pësimi i parë Jeremiqit pas mossuksesit me Kosovën

Koha.net - 11.09.2010

Beograd, 11 shtator – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuyk Jeremiq sipas të gjitha gjasave nuk do të shkarkohet nga posti ministror, por si shkruan gazeta Blic në numrin e sotëm ai do ta pësojë në planin partiak.

Pësimi i parë Jeremiqit pas mossuksesit me Kosovën

Lajmetsot - 11.09.2010

Postuar me: 11 September, 2010 12:15:00 Pësimi i parë Jeremiqit pas mossuksesit me Kosovën Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuyk Jeremiq sipas të gjitha gjasave nuk do të shkarkohet nga posti ministror, por si shkruan gazeta Blic në numrin e ...

Serbi: Jeremiç nuk largohet nga posti

Botasot - 11.09.2010

Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e Jashtme.

Jeremic nuk largohet nga posti

Telegrafi - 11.09.2010

Megjithëse janë shtuar zërat për largimin e Vuk Jeremic nga posti i ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, ai do të vazhdojë të mbetet në këtë pozitë kanë deklaruar zyrtarë serbë.

Serbi, Jeremic nuk do të shkarkohet

Lajmetsot - 11.09.2010

Postuar me: 11 September, 2010 01:35:00 Serbi, Jeremic nuk do të shkarkohet Vuk Jeremic do të vazhdojë të kryejë funksionin e ministrit të Jashtëm të Serbisë, pavarësisht kërkesave të vazhdueshme për largimin e tij.

Serbi, Jeremiç nuk largohet nga posti

BalkanWeb - 11.09.2010

BEOGRAD- Vuk Jeremiç do të vazhdojë të mbetet ministër i jashtëm i Serbisë, megjithë shtimin e kërkesave për largimin e tij, deklaroi Borko Stefanoviç, drejtor politik në Ministrinë e Jashtme.

Pësimi i parë Jeremiqit pas mossuksesit me Kosovën

Yll Press - 11.09.2010

Derisa në qeveri atë mund ta mbrojë dhe e mbron ish profesori i tij në shkollë të mesme dhe mentor i tij në qeveri, Boris Tadiqi nuk mund ta mbrojë atë edhe në parti, ku dëuhet ta dëgjojë vullnetin e anëtarëve partiakë.

Jeremiç do të shkarkohet nga diplomacia serbe?

Gazeta Start - 10.09.2010

Beograd Duket se ministri i Jashtëm Vuk Jeremiç, nuk do të drejtojë më diplomacinë serbe. Rrëzimi i Serbinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë si dhe ndryshimi i rezolutës serbe për Kosovën në OKB, kanë bërë që ministri Jeremiç ti ...

Jeremiç mund të shkarkohet?

Shekulli - 10.09.2010

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç do të diskutojë me shefin e diplomacisë Vuk Jeremiç se a do të ndodhin ndryshime në kreun e Ministrisë së Punëve të Jashtme, citojnë sot mediat gazetën "Danas" të Beogradit.

Tadiq pritet të shkarkoj Jeremiçin

Ina - 10.09.2010

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç do të diskutojë me shefin e diplomacisë Vuk Jeremiç se a do të ndodhin ndryshime në kreun e Ministrisë së Punëve të Jashtme, citojnë sot mediat gazetën “Danas” të Beogradit.

Serbi, Jeremic mund të shkarkohet

Top Channel - 10.09.2010

Presidenti serb Boris Tadic do të bisedojë pas kthimit nga Nju Jorku me ministrin e Jashtëm Vuk Jeremic, për ndryshime të mundshme në dikasterin e këtij të fundit.

“Danas”: Vuk Jeremic mund të largohet nga ministër i jashtëm

LajmiFundit - 10.09.2010

BEOGRAD—Lajmifundit—E përditshmja serbe “Danas” shkruan sot se ministri i jashtëm Vuk Jeremic mund të jetë sugjeruar të japë dorëheqjen nga pozicioni i tij.

Kërkohet dorëheqja e Jeremiçit

Paragrafi - 10.09.2010

Sipas të përditshmes beogradase "Danas", presidenti i Serbisë, Boris Tadiç do të diskutojë me shefin e diplomacisë Vuk Jeremiç se a do të ndodhin ndryshime në kreun e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Mediat serbe: Jeremic mund të japë dorëheqjen

24 orë - 10.09.2010

Mediat në Serbi raportojnë se ministrit të Jashtëm serb Vuk Jeremiç mund ti kërkohet të japë dorëheqjen.Dorëheqja e shefit të diplomacisë serbe është kërkuar kohët e fundit nga Partia Liberal Demokrate, Partia Serbia e Re dhe Partia ...

Jeremiq mund të shkarkohet?

Koha.net - 10.09.2010

Beograd, 10 shtator – Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq do të diskutojë me shefin e diplomacisë Vuk Jeremiq se a do të ndodhin ndryshime në kreun e Ministrisë së Punëve të Jashtme, citojnë sot mediat gazetën “Danas” të Beogradit.

Jeremiq mund të shkarkohet?

Lajmetsot - 10.09.2010

Postuar me: 10 September, 2010 12:15:00 Jeremiq mund të shkarkohet? Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq do të diskutojë me shefin e diplomacisë Vuk Jeremiq se a do të ndodhin ndryshime në kreun e Ministrisë së Punëve të Jashtme, citojnë sot ...

Vuk Jeremiq mund të shkarkohet nga kreu i diplomacisë serbe

Yll Press - 10.09.2010

Dorëheqjen e Jeremiqit këto ditë e kanë kërkuar partitë opozitare – Partia Liberal-Demokratike dhe artia Popullore, kurse lideri i “përparimtarëve”, Tomisllav Nikoliq citohet të ketë thënë se do të kërkojë që kryeministri Mirko Cvetkoviq ...

Pritet shkarkimi i ministrit serb Jeremic?

Telegrafi - 10.09.2010

Shtypi beogradas paralajmëron një zhvillim dramatik në Beograd. Sipas të përditshmeve serbe, ministri i jashtëm Vuk Jeremic mund të shkarkohet nga posti i tij sapo të kthehet nga vizita në New York.

Daçiq kundër shkarkimit të Jeremiqit

Koha.net - 10.09.2010

Beograd, 10 shtator – Agjencitë serbe të lajmeve raportojnë se ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, se ai është “absolutisht kundër” kërkesës së partive opozitare për shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Vuk Jeremiq.

Mediat serbe: Jeremic mund të japë dorëheqjen

BalkanWeb - 10.09.2010

BEOGRAD- Mediat në Serbi raportojnë se ministrit të Jashtëm serb Vuk Jeremiç mund ti kërkohet të japë dorëheqjen. Sipas gazetës serbe “Danas”, që i referohet televizionit B92, presidenti Serb Boris Tadiç do të zhvillojë një takim me ...

Kërkohet dorëheqja e Jeremiçit në Beograd

Ina - 09.09.2010

Lideri i Partisë Liberal-Demokrate (PLD), Çedomir Jovanoviç kërkoi dorëheqjen urgjente të ministrit të jashtëm serb Vuk Jeremiç, pas dështimit të politikës së tij.

OKB, rinis puna, Jeremiç prezanton pr/rezolutën

Top Channel - 09.09.2010

Asambleja e Përgjithëshme e OKB-së ka nisur punimet pas bllokimit prej më shumë se 2 orësh prej Serbisë e cila kërkonte mospraninë në sallë të delegacionit kosovar.

Rifillon seanca në OKB, Jeremiç: Serbia nuk njeh Kosovën

LajmiFundit - 09.09.2010

Update—Ka rifilluar punimët e saj Asambleja e Përgjithshme e OKB-së pas bllokimit prej Serbisë e cila kërkonte mospraninë në sallë të delegacionit kosovar.

Me kokë për muri

Koha.net - 08.09.2010

Nëse për shembull luani pantomimë me shoqërinë (një lojë me emra) dhe kur tjetrit i tregon nëpërmjet përshkrimit dhe ai ta gjejë se për çfarë bëhet fjalë, sigurisht shumë lehtë do të gjendet Vuk Jeremiq.

Jeremic: Nuk planifikojmë tërheqjen e pr/rezolutës

Shekulli - 06.09.2010

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. "Nuk planifikojmë tëreqjen e rezolutës sonë.

Beogradi nuk tërhiqet nga projekt-rezoluta

Gazeta Start - 06.09.2010

Beogradi nuk ka ndërmend të tërheqë mbrapsht propozim-rezolutën për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Nuk planifikojmë tërheqjen e rezolutës sonë.

Jeremiq: Nuk do të tërheqim rezolutën për Kosovën

Evropaelire - 06.09.2010

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, tha se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim-rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. “Nuk planifikojmë tërheqjen e rezolutës sonë.

Jeremiq: Nuk planifikojmë tërheqjen e pr/rezolutës për Kosovën

Alsat - 06.09.2010

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.“Nuk planifikojmë tëreqjen e rezolutës sonë.

Jeremic: Nuk planifikojmë tërheqjen e pr/rezolutës për Kosovën

LajmiFundit - 06.09.2010

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. “Nuk planifikojmë tërheqjen e rezolutës sonë.

Jeremic: Nuk tërheqim pr/rezolutën për Kosovën

24 orë - 06.09.2010

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të ...

Jeremic: Nuk e tërheqim rezolutën

Top Channel - 06.09.2010

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremic ka deklaruar se Beogradi nuk ka ndërmend ta tërheqë rezolutën për Kosovën që ka dërguar në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Beogradi nuk planifikon tërheqjen e rezolutës

Paragrafi - 06.09.2010

Kështu është shprehur Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq në një prononcim për B92. Sipas B92 Jeremiq thuhet të ketë thënë se “Rezoluta nuk është qëllimi, por mjeti, dhe ajo që dëshiron të arrijë Serbia në New York është që përmes KB ...

Jeremiç: Nuk planifikojmë tërheqjen e Rezolutës

Ina - 06.09.2010

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, i ka thënë B92 se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Jeremiç i Serbisë përjashton tërheqjen e rezolutës së Kosovës

SETimes - 06.09.2010

06/09/2010 BEOGRAD, Serbi -- Ministri i Jashtëm Vuk Jeremiç tha të dielën (5 shtator) se Serbia nuk ka në plan që të tërheqë projekt-rezolutën mbi Kosovën që paraqiti në Asamblenë e Përgjithshme të OKB.

Jeremiq: Nuk planifikojmë tërheqjen rezolutës

Yll Press - 06.09.2010

“Nuk planifikojmë tërheqjen e rezolutës sonë. Por, po zhvillohen bisedime dhe negociata intensive, me të gjithë faktorët ndërkombëtarë, përfshirë edhe ata nga BE-ja”, i tha mbrëmë ministri Jeremiq, televizionit B-92.

Jeremic: Nuk tërheqim pr/rezolutën për Kosovën

BalkanWeb - 06.09.2010

BEOGRAD- Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. “Nuk planifikojmë tërheqjen e rezolutës sonë.

Jeremiq: Nuk planifikojmë tërheqjen e pr/rezolutës për Kosovën

Botasot - 06.09.2010

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, thotë se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. “Nuk planifikojmë tëreqjen e rezolutës sonë.

Serbia nuk e tërheq rezolutën për Kosovën

Koha.net - 06.09.2010

Beograd, 6 shtator - Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, i ka thënë B92 se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Serbia nuk e tërheq rezolutën për Kosovën

Lajmetsot - 06.09.2010

Postuar me: 06 September, 2010 11:08:00 Serbia nuk e tërheq rezolutën për Kosovën Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, i ka thënë B92 se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme ...