TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cërrik/ “Policët” dhunojnë dhe grabisin me armë, banesën e pronarit të një karburanti

SOT - 12.02.2017

Një grabitje me armë është regjistruar rreth orës 21:30 të së premtes në fshatin Qyrkan të Njësisë Administrative Mollas në Cërrik. Mësohet se katër persona të armatosur, të veshur me uniforma ...

Grabitja e 2.7 milionë euro, cilët janë 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave?

Albeu.com - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

Grabitja në Rinas/ Cilët janë 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave?

LajmiFundit - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

“shpërdorim detyre”, vetëm 10 vetë në dijeni për lëvizjen e 2.7 milionë eurove që u grabitë

SOT - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

Grabitja në Rinas/ Arrest me burg për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë

SOT - 12.02.2017

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë pas grabitjes të ndodhur në afërsi të Rinasit të rreth 8 thasëve me para të një banke të ...

Grabitja në Rinas, arrest me burg për rojet e sigurisë private

Top Channel - 12.02.2017

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë në lidhje me grabitjen e para disa ditëve në Rinas. Arrest me burg për Fatmir Gapin, personin përgjegjës për blindimin e mjeteve.

Grabitja në Rinas, gjykata vendos ?arrest me burg? për 6 të arrestuarit

Albeu.com - 12.02.2017

Vetëm pak ditë më parë rrugës për në Rinas u vodhën 7 thasë me para me një shifër prej 2.7 milionë euro. Pas arrestimit të 6 punonjësve të shoqërisë private , Gjykata e shkallës së Parë në Tiranë ka ...

Grabitja në Rinas, merret vendimi për të arrestuarit e kompanisë së sigurisë

LajmiFundit - 12.02.2017

Policia e shtetit pas hetimit për grabitjen në Rinas, arrestoi 6 persona. Gjykata e Tiranës, ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për të arrestuarit.

Grabitja në Rinas, Gjykata lë në burg 6 punonjësit e kompanisë së sigurisë

Almakos - 12.02.2017

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë në lidhje me grabitjen e para disa ditëve në Rinas. Arrest me burg për Fatmir Gapin, personin përgjegjës për blindimin e mjeteve.

Grabitja në Rinas, Gjykata lë në burg 6 punonjësit e kompanisë së sigurisë

Lajm - 12.02.2017

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë në lidhje me grabitjen e para disa ditëve në Rinas. Arrest me burg për Fatmir Gapin, personin përgjegjës për blindimin e mjeteve.

Grabitja në Rinas, arrest me burg për rojet e sigurisë private

Lajmi.net - 12.02.2017

Gjykata la në burg punonjësit e policisë private të cilët u arrestuan pas grabitjes së disa milionë eurove në rrugën drejt Rinasit. Në burg janë lënë Gentjan Dedja, Endri Daçi, Përparim Logu, Xhemil ...

Grabitja në Rinas/ Prokuroria jep përgjigjen: Ja sa para janë vjedhur

LajmiFundit - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës ka dhënë të tjera detaje për grabitjen në Rinas. Ata tregojnë se shuma e ngarkuar në automjete është rreth 3.2 milionë dollarë. Sipas prokurorisë, ka dyshime se numri i autorëve ...

Grabitja e Rinasit, Prokuroria konfirmon shumën: U morën 3,2 mln euro

Almakos - 12.02.2017

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma e marrë nga grabitësit është 3.2 milionë dollarë.

Prokuroria: Shuma në thasët e grabitur, 3.2 milionë dollarë

LajmiFundit - 12.02.2017

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma e marrë nga grabitësit është 3.2 milionë dollarë.

Prokuroria: Grabitësit e Rinasit morën 3.2 milionë dollarë

Lajm - 12.02.2017

Të tjera detaje janë bërë publike sot në lidhje me grabitjen e pak ditëve më parë në rrugën e Rinasit. Grupi prej 6-7 personave i përfshirë në grabitjen spaktakolare të kryer brenda pak minutash, ...

Grabitja, 3.2 milionë dollarë. Prokuroria : Kamerat u fikën

Top Channel - 12.02.2017

Prokuroria konfirmon se të enjten, në rrugën e Rinasit, u grabitën 3.2 milionë dollarë nga të paktën 6 grabitës që morën pjesë në rrëmbimin e valutës që po transportohej drejt Austrisë.

Grabitja drejt Rinasit, Rama: Policia nuk ka gisht në këtë ngjarje

Almakos - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje Policisë së Shtetit pas akuzave të opozitës që e bëjnë përgjegjëse për grabitjen e para pak ditëve në Qafë Kashar, në rrugën drejt Rinasit.

Rama për grabitjen në Rinas: Kanë qenë të organizuara me një ndihmë nga brenda këtyre institucioneve, policia nuk ka ...

SOT - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka folur në komunikimin e javës të kësaj të diele, duke u ndalur në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e bankave, ...

Reagon kryeministri Edi Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave

LajmiFundit - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” të së dieles u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e bankave, ashtu siç është akuzuar ...

Kryeministri Edi Rama bën deklaratën e fortë për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve

LajmiFundit - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” të së dieles u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai ka thene se policia nuk ka gisht ndersa ka shtuar se ngjarja eshte kryer nga ...

Rama reagon për grabitjen e 3.2 mln dollar: Policia e Shtetit nuk ka gisht

Albeu.com - 12.02.2017

Si çdo të dielë kryeministri Edi Rama po zhvillon “Komunikimin Javor” ku kryefjala e kësaj jave është dhe grabitja e bujshme e 3.2 miln dollarë nga blindi i një banke të nivelit të dytë.

Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave

Lajmi.net - 12.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e bankave, ashtu ...

“Komunikimi Javor”, Rama: Në kohën e PD-së bankat u grabitën 32 herë

LajmiFundit - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” në rrjetet sociale foli për grabitjen e parave të një banke të dytë në aksin Qafë Kashar – Rinas. Rama tha se Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave, ...

Grabitja drejt Rinasit, Rama: Policia nuk ka gisht në këtë ngjarje

Portalb - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje Policisë së Shtetit pas akuzave të opozitës që e bëjnë përgjegjëse për grabitjen e para pak ditëve në Qafë Kashar, në rrugën drejt Rinasit.

Grabitja në Rinas, Ristani-Ramës: Ti që mban ministër njeriun më të lidhur me krimin në tërë sojin e tij, s’mbake ...

SOT - 12.02.2017

Deputeti i PD Arben Ristani ka reaguar pas komenteve të skryeministrit Rama për grabitjen e parave të bankës në Rinas. Në një reagim në profilin e tij në Facebook, Ristani thotë se Rama akuzon të ...

Grabitja në Rinas, Ristani-Ramës: Ke veshur kriminelët me uniformë policie

LajmiFundit - 12.02.2017

Sekretari i PD dhe deputeti Arben Ristani reagoi pas deklaratës së kryeministrit Rama për grabitjen e parave të bankës në Rinas. Në një deklarate në profilin e tij në Facebook, Ristani thotë se Rama ...

“Grabitja”, Ristani: Rama veshi kriminelët me uniformë policie

Almakos - 12.02.2017

Pas deklaratave të kryeministrit Rama, lidhur me grabitjen në Rinas, një kundërpërgjigje është përcjellë nga Arben Ristani, teksa ka apeluar që në 18 shkurt, qytetarët të ngrihen bashkë për të ndalur ...

Rama mbron policinë: Grabitja me ndihmë nga brenda bankës

Top Channel - 12.02.2017

“Hetimet e kanë provuar katërcipërisht, rast pas rasti, se policia jo vetëm nuk ka kurrfarë gishti në grabitjen e bankave, siç akuzojnë në kor zullumqarët, por ka kërkuar nga banka dhe Rinasi, ...

Grabitja e 3.2 milionë dollarëve në Rinas, flasin të afërmit e gjashtë të arrestuarve

LajmiFundit - 12.02.2017

Prokuroria konfirmon se të enjten, në rrugën e Rinasit, u grabitën 3.2 milionë dollarë nga të paktën 6 grabitës që morën pjesë në rrëmbimin e valutës që po transportohej drejt Austrisë.

Reagon Ristani: Ky, karvani i zullumit që vetëm leh

Top Channel - 12.02.2017

Pas daljes së Kryeministrit Edi Rama, në komunikimin javor, i cili foli për grabitjen e parave të bankës duke mbrojtur Policinë e Shtetit, menjëherë ka reaguar edhe selia e PD-së, nëpërmjet deputetit ...

Rrëfehet roja privat: Mund ta kishim shmangur grabitjen spektakolare në Rinas

Botasot - 12.02.2017

Pas arrestimit të 5 punonjësve të policisë private “Jaguar”, të cilët shoqëronin shumën e parave që u grabit dy ditë më parë në rrugën e Rinasit, zbardhen detaje nga dëshmia e tyre Burimet zyrtare ...

Grabitja në Rinas/ Nis kontrolli i tabulateve, 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave

BalkanWeb - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

Grabitja në Rinas/ Cilët janë 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave?

Botasot - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

Grabitja në Rinas/ Nis kontrolli i tabulateve, 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave

Mapo - 12.02.2017

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private “Jaguar Security”, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove ...

Grabitja e thasëve me para, “burg” për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë

Ora news - 12.02.2017

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë pas grabitjes të ndodhur në afërsi të Rinasit të rreth 8 thasëve me para të një banke të ...

Grabitja në Rinas, Gjykata jep arrest me burg për 6 punonjësit e sigurisë

Gazeta Express - 12.02.2017

Është dhënë masa e sigurisë për 6 të arrestuarit për grabitjen e ndodhur në Rinas, para tre ditësh, ku u morën 2.2 milionë euro. Kështu, Gjykata e Krimeve të Rëndë ka lënë në burg 5 rojet që ...

Grabitja në Rinas, Gjykata jep arrest me burg për 6 punonjësit e sigurisë

Botasot - 12.02.2017

Është dhënë masa e sigurisë për 6 të arrestuarit për grabitjen e ndodhur në Rinas, para tre ditësh, ku u morën 2.2 milionë euro. Kështu, Gjykata e Krimeve të Rëndë ka lënë në burg 5 rojet që ...

Grabitja në Rinas/ Gjykata: Burg për policët privatë

Mapo - 12.02.2017

Gjykata ka vendosur të lërë në arrest me burg pesë punonjësit e shoqërisë private të sigurisë, të cilët po transportonin 2.7 mln euro të BKT-së në Rinas, të cilat u grabitën.

Prokuroria tregon sa milionë euro janë grabitur nga makina në Rinas

Telegrafi - 12.02.2017

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma e marrë nga grabitësit është 3.2 milionë dollarë.

Lihen në burg pa afat gjashtë rojet e arrestuar për grabitjen e parave

ABC News - 12.02.2017

Mbeten në qeli deri në përfundim të hetimit 6 punonjësit e shoqërisë së sigurisë fizike të cilët ranë të enjten pre e grabitjes së organizuar me armë në rrugën e Rinasit. Burg pa afat.

Prokuroria: Shuma e grabitur, 3.2 milionë dollarë

Mapo - 12.02.2017

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma e marrë nga grabitësit është 3.2 milionë dollarë.

Grabitja e thasëve me para, “burg” për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë

RTSH - 12.02.2017

Gentjan Dedja, Endri Daci, Përparim Logu, Xhemil Metaj, Dashamir Balla dhe Fatmir Gapi, drejtuesi teknik i kompanisë “Jaguar Security”, akuzohen se në bashkëpunim grabitën rreth 3.2 milionë dollarë, ...

Prokuroria: Grabitësit e Rinasit morën 3.2 milionë dollarë

ABC News - 12.02.2017

Të tjera detaje janë bërë publike sot në lidhje me grabitjen e pak ditëve më parë në rrugën e Rinasit. Grupi prej 6-7 personave i përfshirë në grabitjen spaktakolare të kryer brenda pak minutash, ...

Rama: Në qeverisjen e kaluar 32 grabitje bankash, Policia e Shtetit nuk ka gisht

BalkanWeb - 12.02.2017

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndodhitë e fundit në vend dhe grabitjen e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku u morën 3.2 mln dollarë nga blindi i një banke.

Kryeministri Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e Rinasit

Mapo - 12.02.2017

Në komunikimin javor që kryeministri Rama bëri në facebook, ka folur për grabitjen spektakolare të ndodhur në Rinas pak ditë më parë. Ai ka thënë se, faji për grabitjen nuk është i policisë, por i ...

Grabitja e bankës-Rama: Të zellshmit e luftës kundër reformave, sulmojnë qeverinë dhe policinë

Botasot - 12.02.2017

(E plotësuar) - Kryeministri Edi Rama në komunikimin e javës online me publikun kishte në fokus grabitjen e bakës së fundmi, ku deklaroi se të gjithë ata që sulmojnë qeverinë për reformat, sulmojnë ...

Grabitja, 3.2 milionë dollarë. Prokuroria: Kamerat u fikën…

Mapo - 12.02.2017

Prokuroria konfirmon se të enjten, në rrugën e Rinasit, u grabitën 3.2 milionë dollarë nga të paktën 6 grabitës që morën pjesë në rrëmbimin e valutës që po transportohej drejt Austrisë.

Rama: Grabitja e 3.2 mln $ me ndihmë nga brenda bankës, policia s’ka gisht

Ora news - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se grabitja është bërë me ndihmë nga brenda bankës dhe se policia dhe ...

Grabitja në Rinas, Ristani-Ramës: Veshe kriminelët me uniformë policie

Ora news - 12.02.2017

Sekretari i PD dhe deputeti Arben Ristani ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama për grabitjen e parave të bankës në Rinas. Në një reagim në profilin e tij në Facebook, Ristani thotë se Rama ...

Deklaratat e Ramës, Ristani: Ky është karvani i zullumit që vetëm leh, më 18 shkurt ngrihemi bashkë

BalkanWeb - 12.02.2017

TIRANË- Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi deputet, Arben Ristani ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, që komunikimin javor ia kushtoi pikërisht grabitjes së ...

Rama gjen alibi për grabitjen në Rinas, reagon Ristani

Botasot - 12.02.2017

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka justifikuar edhe grabitjen në Rinas, duke hedhur akuza edhe ndaj opozitës. Lidhur me deklaratën e Ramës, ka reaguar deputeti demokrat Arben Ristani.

Grabitja e parave të bankës, Rama merr në mbrojtje policinë

RTSH - 12.02.2017

Komunikimin e javës me publikun kryeministri Edi Rama ja kushtoi grabitjes më të fundit të një banke dhe veçanërisht sulmit ndaj policisë së shtetit dhe qeverisë nga kundërshtarët politikë.

Grabitja, Tahiri: Do të zbardhet

Flaka - 12.02.2017

Reparti RENEA është pajisur me armë dhe mjete të reja ndërsa shpejt do jetë edhe në ambientet e reja që po ndërtohen me një investim prej 4 miliardë lekësh.

Kush i vjedh paratë e bankave?

Durres Lajm - 12.02.2017

Vjedhja e shumave të konsiderueshme të eurove që transportohen nga banka drejt aeroportit, ose nga një pikë bankare ne tjetrën, po kthehet në një mallkim për sigurinë në Shqipëri.

Grabitja në Rinas/ Gjykata vendos arrest me burg për policët privatë

Gazeta Tema - 12.02.2017

Gjykata caktoi masën arrest me burg pesë punonjësit e shoqërisë private të sigurisë, të cilët po transportonin 2.7 mln euro të BKT-së në Rinas, të cilat u grabitën.

Grabitja në Rinas, mbeten në burg 6 policët privatë

Java News - 12.02.2017

Është dhënë masa e sigurisë për 6 të arrestuarit për grabitjen e ndodhur në Rinas, para tre ditësh, ku u morën 2.2 milionë euro. Kështu, Gjykata e Krimeve të Rëndë ka lënë në burg 5 rojet që ...

Grabitja në Kashar, “arrest me burg” për punonjësit e kompanisë

Vision Plus - 12.02.2017

Punonjësit e kompanisë së sigurisë të cilët ranë pre e një grabitjes së 8 thasëve me para të një banke të nivelit të dytë, në rrugën Qafe Kashar – Rinas, kanë marrë masën e sigurisë “arrest me burg”.

Grabitja në Rinas, Gjykata lë në burg 6 punonjësit e kompanisë së sigurisë

Alb Portali - 12.02.2017

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë në lidhje me grabitjen e para disa ditëve në Rinas. Arrest me burg për Fatmir Gapin, personin përgjegjës për blindimin e mjeteve. Loading...

Grabitja e parave në Rinas, Banka e Shqipërisë e ka marrë "me qetësi dhe përgjumësi”

Respublica - 12.02.2017

Rreth grabitjes më të fundit në Rinas, ka reaguar sot edhe Konfindustria, e cila ka tërhequr vëmendjen drejt rolit rregullator të Bankës së Shqipërisë.

Prokuroria jep detaje për grabitjen e Rinasit

Vision Plus - 12.02.2017

Katër ditë nga grabitja spektakolare e nje makine qe transportonte paratë e nje banke, Prokuroria e Tiranës ka zbardhur dinamikën e ngjarjes. Ne orën 12:36 te ditës se enjte, nje nga policet private ...

Konfindustria kërkesë BSH: Masa për sigurinë e parave të shqiptarëve

Java News - 12.02.2017

Konfindustria shpreh shqetësimin për numrin e lartë dhe në rritje të akteve kriminale të grabitjeve ndaj bankave dhe transportit të mjeteve monetare në vend, duke i’u referuar rastit të fundit të së ...

“Policia” grabit kasafortën e biznesmenit, 70 vjeçari: Grabitësit shtireshin si efektivë

Gazeta Tema - 12.02.2017

5 milionë lekë, bizhuteri dhe disa dokumenta të vlefshme në Mollas të Cërrikut, kanë qenë fokusi i katër grabitësve. Kryefamiljari Qemal Shabani 70 vjeç, ka qenë me bashkëshorten e tij në banesë kur ...

Prokuroria: Grabitësit e Rinasit morën 3.2 milionë dollarë

Alb Portali - 12.02.2017

Loading... Të tjera detaje janë bërë publike sot në lidhje me grabitjen e pak ditëve më parë në rrugën e Rinasit. Grupi prej 6-7 personave i përfshirë në grabitjen spaktakolare të kryer brenda pak ...

Grabitja në Rinas, Rama: PD ekzaltohet kur ka krime! Bankat nuk marrin asnjë masë sigurie

Java News - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar “komunikimin e javës” këtë të dielë rastit të grabitjes spektakolare në Rinas, ku u morën 3.2 mln dollarë, duke thënë se shkaku i vjedhjes, është dukshëm faji i ...

Grabitja në Rinas/ Rama në krah të policisë: Ç’punë të bëjë më shumë një polici, banka e papërgatitur

Gazeta Tema - 12.02.2017

Shefi i qeverisë Edi Rama ka dalë në mbrojtje të Policisë së Shtetit e cila ka qenë e sulmuar së fundmi nga opozita. Përgjatë komunikimit të javës në Facebook, ai theksoi se banka së cilës iu ...

Rama: Në qeverisjen e kaluar 32 grabitje bankash, Policia e Shtetit nuk ka gisht

Durres Lajm - 12.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndodhitë e fundit në vend dhe grabitjen e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku u morën 3.2 mln dollarë nga blindi i një banke.

“Policia nuk ka faj për sigurinë mizerabël të bankave”

Vision Plus - 12.02.2017

Pas grabitjes pranë Rinasit, kryeministria Rama ka marrë në mbrojtje policinë, duke thënë se ngjarja ka qenë e organizuar nga brenda. Në komunikimin javor në facebook, shefi i qeverisë tha se Policia ...

Grabitja në Rinas, kryeministri akuzon se mediat dizinformuan: Sulmojnë qeverinë që po bën shtet

Respublica - 12.02.2017

Në komunikimin javor Edi Rama ka shpjeguar se ngjarja provoi se bankat nuk nanë në gjendje të sigurojnë paratë e ...

“Edi Rama zbuloi se kush janë autorët e grabitjes me armë”

Durres Lajm - 12.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, përmes një statusi në faqen e tij në Facebook ka reaguar pas komunikimit javor që bëri kryeministri Edi Rama.

Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave

Alb Portali - 12.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Loading... Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e ...

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe

Albeu.com - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe

Lajmi.net - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Grabitja e thasëve me 2.7 milionë euro, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do….

LajmiFundit - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Grabitja e qëllimshme? Ja elementët e sigurisë që hedhin dyshimet mbi punonjësit?

Albeu.com - 11.02.2017

Vazhdojnë hetimet intensive mes Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Policisë së Shtetit për identifikimin dhe kapjen e autorëve të 2.7 milion euro të grabitur para dy ditësh rrugës për në Rinas.

Cërrik, grabitet me armë pika e karburantit

Top Channel - 11.02.2017

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur. Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë ...

Cërrik/ Nën uniformën e policisë maskat grabisin një pikë karburanti, plagoset pronari

SOT - 11.02.2017

Një tjetër pikë karburanti ka rënë pre e grabitjes nga persona të armatosur. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në fshatin Mollas të Cërrikut. Sipas policisë disa persona të armatosur dhe të maskuar, të ...

Grabitet i moshuari, “persona me maska” e dhunojnë dhe i marrin 2 milionë lekë

LajmiFundit - 11.02.2017

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur gjatë natës në fshatin Qyrkan, Mollas në Elbasan. Burime nga policia lokale kanë thënë për tvklan.al se grabitësit të armatosur dhe të maskuar janë futur në ...

4 ?policë? dhunojnë dhe grabisin familjen në Elbasan

Albeu.com - 11.02.2017

Një grabitje me armë është regjistruar rreth orës 21:30 të së premtes në fshatin Qyrkan të Njësisë Administrative Mollas në rrethin e Elbasanit . Mbrëmjen e kaluar në Elbasan është rregjistuar një ...

Cërrik, grabitet pika e karburantit, dhunohet pronari

Almakos - 11.02.2017

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur. Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë ...

GRABITJA/ Kush i dorëzon paratë, ndarja e fitimeve dhe zhdukja në "Trekëndëshin e Bermudës"

Albeu.com - 11.02.2017

Blendi Fevziu ka hedhur dyshime të forta se grabitjet e vazhdueshme të shumave të mëdha monetare nga blindat e bankave në të njëjtin vend në fakt nuk janë të tilla, por "dorëzime vullnetare duke ...

Grabitet me armë karburanti në Cërrik, pronari i plagosur: Autorët me uniforma policie!

LajmiFundit - 11.02.2017

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur. Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë ...

GRABITJA/ Nëna e rojes së sigurisë: Lirojeni! Im bir, 12 orë punë për 200 mijë lekë të vjetra

Albeu.com - 11.02.2017

Para dy ditësh një grabitje spektakolare ndodhi rrugës për në Rinas, ku dy makina me 5 persona të maskuar arritën të marrin 7 thasë me para, me një shifër që shkon në 2.7 milionë euro.

Tahiri: Do zbardhim grabitjen në Qafë-Kashar, nuk stepemi nga presionet në Parlament

LajmiFundit - 11.02.2017

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri tha te shtunen se Policia do të zbardhë grabitjen e Qafë Kasharit”. Kjo ka qene deklarata e bërë nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë ceremonisë së ...

Grabitja e 2.7 mln eurove, Tahiri u përgjigjet bankave: Ngjarja do të zbardhet plotësisht!

Albeu.com - 11.02.2017

Ditën e sotme ka reaguar sërish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbi grabitjen e 2.7 milionë eurove rrugës për në Rinas. Sipas Tahirit kjo ngjarje do të zbardhet plotësisht dhe se policia do të ...

Tahiri: Do ta zbardhim grabitjen në Rinas, nuk intimidohemi nga sulmet publike

Almakos - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpreh i bindur në aftësinë e policisë së shtetit për të zbardhur grabitjen e 2,7 mln eurove në Qafën e Kasharit, duke deklaruar se policia nuk intimidohet nga ...

Grabitja/ Ministri Tahiri: Të jeni të bindur që do ta zbardhim, nuk dorëzohemi nga sulmet publike

SOT - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur sërish për grabitjen e ndodhur dy ditë më parë në Qafë Kashar. Ai është shprehur i bindur se Policia e Shtetit do ta zbardhë këtë ngjarje dhe nuk do të ...

Grabitja, Tahiri: Do të zbardhet

Top Channel - 11.02.2017

Reparti RENEA është pajisur me armë dhe mjete të reja ndërsa shpejt do jetë edhe në ambientet e reja që po ndërtohen me një investim prej 4 miliardë lekësh.

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe

Portalb - 11.02.2017

ga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Grabitja e 2.7 milionë eurove në rrugën e Rinasit, hetime për bashkëpunim nga brenda bankës

LajmiFundit - 11.02.2017

Prokuroria e Tiranës pritet të kërkojë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e grabitjes së 2.7 milion eurove në Rinas. Kjo për faktin se ka dyshime se ata mund te kenë bashkëpunuar ...

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe

Lajm - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Grabitja e thasëve me para në Rinas, drejtori i lartë i Policisë: Patrulla ishte aty por…

LajmiFundit - 11.02.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë, Altin Qato, ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në “News24” për të folur për ngjarjen e bujshme të grabitjes me armë të parave të ...

Grabitja në Rinas/ Flet drejtori i lartë i Policisë: Patrulla ishte aty, por?

Albeu.com - 11.02.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë, Altin Qato , ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në “News24” të gazetares Nisida Tufa , për të folur për ngjarjen e bujshme të grabitjes ...

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe

Botasot - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blinduara, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

Tashmë zyrtare, konfirmohet shuma marramendëse që morën grabitësit me thasë pranë Rinasit

Botasot - 11.02.2017

Konfirmohet 2 ditë pas grabitjes shuma e parave të marra në Qafë Kashar. Grupi hetimor bën të ditur se në makinat e blinduara transportoheshin 2.7 milionë euro, të cilat do të dërgoheshin në Austri.

Grabitja e qëllimshme e parave?/ Dyshimet: “Gjurmuesi ishte fshehur, ndërsa kamerat dhe GPS ishin fikur

BalkanWeb - 11.02.2017

TIRANE- Përveç hetimeve intensive që policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda po kryejnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të grabitjes së parave të bankës, po hetohet edhe ...

Ku do të dërgoheshin 2.7 milion euro që u grabitën nga Rinasi?

Telegrafi - 11.02.2017

Në dy makinat “e blinduara” që transportonin paratë e Bankës Kombëtare Tregtare drejt Aeroportit të Rinasit u grabitën 2.7 milionë euro, që do të dërgoheshin në Austri.

Lehtësia e padurueshme e grabitjeve

Mapo - 11.02.2017

Lehtësisht të grabitshme, shumat që bankat transferojnë jashtë Shqipërisë janë bërë target i preferuar. E ndërsa Ministria e Brendshme fajëson bankat dhe policinë private, mungesa e një rasti të ...

Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do të pinim kafe

Telegrafi - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, nga katër personat e armatosur, janë grabitur 2.7 milion euro. Kjo shumë financiare ka qenë e vendosur në arka dhe thasët e bankës, të cilat janë boshatisur ...

Mësohet shuma e vjedhur në bankën në Veternik

Koha.net - 11.02.2017

Të premten në ora 15:08, policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur. Grabitja ka ndodhur në filialin e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë.

Cërrik, grabitet me armë pika e karburantit

Mapo - 11.02.2017

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur. Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë ...

Dje bankës në Prishtinë ju vodhën 17 mijë euro, por fatin e keq e kishte edhe një klient rasti

Botasot - 11.02.2017

Duke e kërcënuar me armë arkatarin e bankës grabitësit nga arka kanë marrë rreth 17.000 euro, kurse 175 euro ia kanë grabitur një klienti të bankës. Policia njofton se në grabitjen e armatosur që ...

Tjetлr grabitje me armл, hajdutлt e maskuar marrin kasafortлn e njл pike karburanti

Botasot - 11.02.2017

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur. Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë ...

Rrлfen pronari i grabitur: Faleminderit grabitлsit e mi qл nuk mл vratл

Botasot - 11.02.2017

“Faleminderit grabitësit e mi që patët dorën e mbarë dhe nuk më vratë”. Ky është urimi i dhimbshëm i të moshuarit Qemal Shabani 70 vjeç pronarit i cili ra viktimë i një vjedhje të dhunshme mbrëmjen e ...

Grabitësit e maskuar si policë zhvatin pronarin e karburantit, 69-vjeçari: Ju rrëfej minutat e tmerrit

BalkanWeb - 11.02.2017

CERRIK – Pronari i një karburanti nga fshati Qyrk i njësisë administrative Mollas, Qemal Shabani 69 vjeç pretendon se ka rënë viktimë e një grabitje të dhunshme mbrëmjen e kaluar në Cërrik.

Grabitet dhe dhunohet pronari i një karburanti në Elbasan

ABC News - 11.02.2017

Pronari i nje karburanti eshte grabitur me kallashnikov nga autore ende te paidentifikuar. Ngjarja ndodhi ne oren 21.30 të një nate më parë në fshatin Qyrkan të Elbasanit.

Grabitja në Rinas, Tahiri: Do e zbardhim. S’intimidohemi nga sulmet publike

Ora news - 11.02.2017

Dy ditë nga grabitja në Qafë Kashar, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaron se policia do të zbardhë ngjarjen dhe se nuk dorëzohet por as nga sulmet publike.

Tahiri: Do të zbardhim grabitjen

Mapo - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri shprehu bindjen se policia do të zbardhë grabitjen e Qafë Kasharit. Nga ceremonia e dorëzimit te disa pajisjeve te reja ne repartin special RENEA, Tahiri tha se ...

Tahiri: Grabitja nл Qafл Kashar do tл zbardhet nga policia

Botasot - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se Policia e Shtetit do të zbardhë grabitjen e Qafë Kasharit, si dhe rezultatet e hetimit do të bëhen të ditura në momentin e duhur.

“Policët” grabisin dhe dhunojnë biznesmenin e një pike karburanti

Ora news - 11.02.2017

Një biznesmen i një pike karburanti u grabit nga tre persona të armatosur të veshur si efektivë policie. 70-vjeçari nga fshati Qyrkan i Elbasanit, tha se nën kërcënimin e armëve grabitësit u morën ...

Grabitja, Tahiri: Do të zbardhet

Mapo - 11.02.2017

Reparti RENEA është pajisur me armë dhe mjete të reja ndërsa shpejt do jetë edhe në ambientet e reja që po ndërtohen me një investim prej 4 miliardë lekësh.

Supergrabitja në Qafë-Kashar, dyshohet për bashkëpunëtorë nga brenda bankës

Botasot - 11.02.2017

Prokuroria e Tiranës pritet të kërkojë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e grabitjes së 2.7 milion eurove në Rinas. Kjo për faktin se ka dyshime se ata mund te kenë bashkëpunuar ...

Grabitja e thasëve me para/ Drejtori i lartë i Policisë: Patrulla ishte aty por…

BalkanWeb - 11.02.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë, Altin Qato, ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në “News24” të gazetares Nisida Tufa, për të folur për ngjarjen e bujshme të grabitjes me ...

Grabitja në Rinas, dyshohet për bashkëpunëtorë nga brenda bankës

Mapo - 11.02.2017

Prokuroria e Tiranës pritet të kërkojë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e grabitjes së 2.7 milion eurove në Rinas. Kjo për faktin se ka dyshime se ata mund te kenë bashkëpunuar ...

Grabitja, Qato: Policia ka detyrл tл lehtлsojл trafikun! Rojet privatл pлrgjegjлs

Botasot - 11.02.2017

Policia ka qenë e njoftuar për transportimin e parave të Bankës Kombëtare Tregtare në drejtim të Rinasit, por nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me shumën e konsiderueshme që do të lëvizte me ...

Grabitja e Rinasit, Tahiri premton zbardhjen e ngjarjes

RTSH - 11.02.2017

Ministri i brendshëm Saimir Tahiri ka premtuar se policia shqiptare do të zbardhi grabitjen e fundit të parave të një banke të nivelit të dytë që po transportoheshin në aeroportin e Rinasit.

Kush i vjedh paratë e Bankave?

BalkanWeb - 11.02.2017

Nga BLENDI FEVZIU Vjedhja e shumave të konsiderueshme të eurove që transportohen nga Banka drejt aeroportit, ose nga një pikë bankare ne tjetrën, po kthehet në një mallkim për sigurinë në Shqipëri.

Grabitja e 2.7 mln eurove, pse kamerat dhe GPS ishin të fikura? (Argumenti qesharak i policëve privatë)

Java News - 11.02.2017

Përveç hetimeve intensive që policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda po kryejnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të grabitjes së parave të bankës, po hetohet edhe procedura e ...

Grabitja në Rinas/ Befasojnë policët e sigurisë: I fikëm kamerat e sigurisë pasi donim të pinim kafe në një lokal

Gazeta Tema - 11.02.2017

Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër personat e armatosur, është 2.7 milion euro.

4 ‘policë’ grabisin karburantin dhe banesën në Elbasan, dhunohet i moshuari

Java News - 11.02.2017

Një grabitje me armë është regjistruar rreth orës 21:30 të së premtes në fshatin Qyrkan të Njësisë Administrative Mollas në rrethin e Elbasanit. 4 persona të armatosur me uniforma policie dhe të ...

Elbasan, “policët” grabisin karburantin

Vision Plus - 11.02.2017

Një pikë karburanti ra pre e grabitjes në fshatin Mollas të Elbasanit. Ngjarja ndodhi gjatë natës, kur persona të armatosur morën me vete kasafortën me para.

Tahiri: Do të zbardhim grabitjen

Vision Plus - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri shprehu bindjen se policia do të zbardhë grabitjen e Qafë Kasharit. Nga ceremonia e dorëzimit te disa pajisjeve te reja ne repartin special RENEA,Tahiri tha se ...

Grabitja/Tahiri: Policia do ta zbardhë ngjarjen. S’intimidohemi nga sulmet publike

Gazeta Tema - 11.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpreh i bindur në aftësinë e Policisë së Shtetit për të zbardhur grabitjen e 2,7 mln eurove në Qafën e Kasharit, duke deklaruar se policia nuk intimidohet nga ...

Tahiri: Do të zbardhet rasti i grabitjes së parave

Alb Portali - 11.02.2017

16:34, 11 Shkurt 2017 Loading... Reparti RENEA është pajisur me armë dhe mjete të reja ndërsa shpejt do jetë edhe në ambientet e reja që po ndërtohen me një investim prej 4 miliardë lekësh.

Për dy vjet janë vjedhur mbi 10 milionë euro nga bankat e Shqipërisë

Republika - 11.02.2017

Për dy vite nga bankat në Shqipëri janë vjedhur mbi 10 milionë euro. Plaçkitje kanë qenë spektakolare, duke filluar nga ai më 13 Shkurt 2015, kur një filial banke në Stacionin e trenit u grabit nga ...

“Deja vu” e Rinasit: Me maska e armë, grabiten dhjetë thasë me valutë – VIDEO

Shqipmedia - 10.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

Blushi dhe Ndreu përplasen për grabitjen e afër Rinasit, deputeti i PS bën përgjegjëse policinë private

SOT - 10.02.2017

Ben Blushi dhe Pjerin Ndreu janë përplasur në Facebook sa i takon grabitjes së bankës, ditën e djeshme në Tiranë. Deputeti i partisë LIBRA, Ben Blushi, ka reaguar në rrjetin social Facebook për ...

Luan Rama shpërthen ndaj Tahirit për grabitjen: Ministria e Brendshme dhe policia përgjegjëse, nuk kanë bërë si duhet ...

SOT - 10.02.2017

Grabitja e ndodhur ditën e djeshme në Kashar ka rikthyer tensionet dhe përplasjet mes qeverisë dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Është e katërta herë që policia dështon në të tilla ngjarje dhe ...

Grabitja në rrugën e Rinasit, deputeti i PS-së me kërkesë të çuditshme për Saimir Tahirin

LajmiFundit - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta në një reagim lidhur me grabitjen e parave të një banke të nivelit të dytë në rrugën e Rinasit, i është drejtuar me një kërkesë të cudishtme ministrit të ...

GRABITJA/ Kamerat e makinave u fikën, thasët me para ishin pa GPS

Albeu.com - 10.02.2017

Grabitja e djeshme në Rinas duket se ka disa pika të errëta që rëndojnë bankën dhe policinë private. Ngjarja e rëndë është favorizuar nga një sërë shkeljesh e mangësish në protokollin e ndjekur nga ...

Grabitet autoblinda e një banke rrugës për në Rinas në Tiranë

Idividi - 10.02.2017

Tiranë, 9 shkurt 2017 (MIA) - Një grabitje ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Tiranë-Rinas, ku persona të maskuar kanë ndaluar dhe i kanë marrë paratë një makine të blinduar që po transportonte ...

Grabitja e bankës, deputeti i PS-së me kërkesë të çuditshme për Tahirin

Ina - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta duke reaguar pas grabitjes së djeshme në mes të ditës të parave të bankës i është drejtuar me një kërkesë befasuese ministrit të Brendshëm, Saimir ...

Tiranë-Rinas, u grabitën 2.5 – 4 milionë euro, arrestohet drejtuesi i policisë private, falsifikoi letrat

LajmiFundit - 10.02.2017

Rritet shifra e demit ekon0omik nga grabitja e ndodhur diten e djeshme ne rrugen Tirane-Rinas. Shifra zyrtare e shumes se vjedhur mesohet se eshte 2.5 mln euro, e cila po transferohej me destinacion ...

Grabitja e bankës, deputeti i PS-së çudit Tahirin: Të hedhim bankën në gjyq?

Albeu.com - 10.02.2017

Grabitja e djeshme e një banke të nivelit të dytë në vend ka shkaktuar reagime të forta nga opinioni publik, policia dhe politikanët. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook deputeti ...

Grabitja në Rinas, Kosta: Policia të padisë bankën për dëm moral

Almakos - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta ka reaguar pas grabitjes së tretë të parave të bankës që ndodh në pak më shumë se një vit në Rinas dhe afër tij.

Grabitja e parave në Rinas, shkon në 6 numri i të arrestuarve

SOT - 10.02.2017

Ka shkuar në 6 persona, numri i të arrestuarve në lidhje me grabitjen e djeshme të ndodhur në rrugën drejt Rinasit. Pas 5 punonjësve të policisë private, sot është vënë në pranga edhe drejtuesi ...

Grabitja e bankës, deputeti i PS-së me kërkesë të çuditshme për Tahirin

Zhurnal - 10.02.2017

Tiranë, 10 shkurt - Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta duke reaguar pas grabitjes së djeshme në mes të ditës të parave të bankës i është drejtuar me një kërkesë befasuese ministrit të ...

Grabitja drejt Rinasit, shkon në 6 numri i të arrestuarve; firmës i hiqet licenca

Almakos - 10.02.2017

Pa u mbushur akoma 24 orë nga grabitja spektakolare me armë e parave të një banke të nivelit të dytë përgjatë rrugës drejt aeroportit të Rinasit, është arrestuar edhe një tjetër person.

EMRAT/ Grabitja në Rinas, shoqërisë që iu vodhën paratë i hiqet licenca, në pranga 6 policë

Albeu.com - 10.02.2017

Ditën e djeshme në segmentin rrugor Qafë Kashari-Rinas u realizuar një vjedhje spektakolare ku persona të pa identifikuar arritën të merrnin 7 thasë me para, të llogaritura deri në 2 milion euro.

I hiqet licenca kompanisë, do kryente tjetër transfertë. Arrestohet dhe drejtuesi teknik

Top Channel - 10.02.2017

Kompanisë private të sigurisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura një ditë më parë i është hequr licenca e ushtrimit të aktivitetit.

I hiqet licenca kompanisë, do kryente tjetër transfertë. Arrestohet dhe drejtuesi teknik

Lajmi.net - 10.02.2017

Kompanisë private të sigurisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura një ditë më parë i është hequr licenca e ushtrimit të aktivitetit.

Tiranë-Rinas, u grabitën 2.5 – 4 milionë euro, arrestohet drejtuesi i policisë private, i hiqet licenca

LajmiFundit - 10.02.2017

Rritet shifra e demit ekon0omik nga grabitja e ndodhur diten e djeshme ne rrugen Tirane-Rinas. Shifra zyrtare e shumes se vjedhur mesohet se eshte 2.5 mln euro, e cila po transferohej me destinacion ...

GRABITJA/ Policia Private do transportonte edhe sot para në Rinas, i hiqet licenca

Albeu.com - 10.02.2017

Ditën e sotme policia bëri me dije se pas grabitjes së ndodhur ditën e djeshme në aksin Tiranë- Rinas , i është hequr licenca shoqërisë private e cila kishte për detyre transportimin e parave drejt ...

Saimir Tahiri flet për herë të parë për grabitjen e 2.5 milionë eurove në rrugën e Rinasit

LajmiFundit - 10.02.2017

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri flet per here te oare ne lidhje me grabitjen e me shume se 2.5 milione eurove ne rrugen Tirane-Rinas diten e djeshme.

Grabitja në Rinas, Tahiri: Të gjithë në këmbë për të identifikuar grabitësit

SOT - 10.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur ditën e sotme nga qyteti i Elbasanit në lidhje me grabitjen e disa thasëve me kartëmonedha, një ditë më parë, rrugës për në Rinas.

GRABITJA/ Reagon Tahiri: Policia në këmbë për ngjarjen, faji i Policisë Private

Albeu.com - 10.02.2017

Ditën e djeshme në Rinas për herë të 3 u grabit një makinë e parave të një banke të nivelit të dytë, ku mësohet se shuma e grabitur mund të jetë nga 100 mijë euro në 2 milionë.

Super-grabitja e 2.5 milionë eurove, Saimir Tahiri: Qytetarët të njoftojnë policinë, jo të filmojnë

LajmiFundit - 10.02.2017

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri flet per here te pare ne lidhje me grabitjen e me shume se 2.5 milione eurove ne rrugen Tirane-Rinas diten e djeshme.

Grabitën 2 milionë euro/ I hiqet licenca kompanisë, do kryente tjetër transfertë

SOT - 10.02.2017

Kompanisë private të sigurisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura një ditë më parë i është hequr licenca e ushtrimit të aktivitetit.

Grabitja e thasëve me lekë, flet për herë të parë ministri Tahiri

Lajm - 10.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nga qyteti i Elbasanit ka folur për herë të parë për grabitjen e mbi dy milionë eurove ditën e djeshme. Duke e konsideruar një ngjarje kriminale, ai ka theksuar se ...

DETAJE/ Grabitësit qëlluan 13 plumba ndaj policëve: I hodhëm armët tek këmbët...

Albeu.com - 10.02.2017

Ditën e djeshme një grabitje e rëndësishme ka ndodhur në aksin Tiranë –Rinas ku 5 persona të veshur me kamuflazh grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë dhe pas ngjarjes dogjën ...

Dalin detaje të reja/ Grabitësit qëlluan 13 plumba ndaj policëve: I hodhëm armët tek këmbët

SOT - 10.02.2017

Ditën e djeshme një grabitje e rëndësishme ka ndodhur në aksin Tiranë –Rinas ku 5 persona të veshur me kamuflazh grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë dhe pas ngjarjes dogjën ...

Grabitja në Rinas/ Komentuesi i kujton grabitjen, Rama irritohet: Mëso të shkruash shqip!

Albeu.com - 10.02.2017

Dita e djeshme ka qënë një ndër ditët më të “zeza” për Policinë e Shtetit dhe bankat për shkak se dje ndodhi grabitja e një shume që mund të shkoj deri në 2 milion euro nga një makinë parash e një ...

GRABITJA/ Organizuesit akses në emailin e bankës, dyshime te punonjësit

Albeu.com - 10.02.2017

Ditën e djeshme një grabitje e madhe ka ndodhur rrugës për në Rinas ku 5 persona të maskuar kanë arritur të marrin një shumë prej 2.5 milion euro, ndërsa janë arrestuar policët e kompanisë private të ...

Detaji tronditës, ja si u informuan grabitësit për lëvizjen e parave të bankës

LajmiFundit - 10.02.2017

Dy “blinda” me para të një banke të nivelit të dytë janë grabitur një ditë më parë në rrugën e Rinasit. Grabitësit pasi kanë hapur blindat, kanë marrë thasët me para dhe më pas janë shpërndarë.

Grabitja e parave/ Qato: Autoblindat nuk njoftuan policinë! 7 shkeljet e shoqërisë

Albeu.com - 10.02.2017

Pas grabitjes së bujshme të ndodhur ditën e djeshme rrugës për në Rinas ku u vodhën një shifër deri në 2.5 milionë euro, policia e Shtetit ka dalë në konferencë për mediat ku ka analizuar edhe njëher ...

Grabitja në Rinas, Qato: Autoblindat nuk njoftuan policinë!

SOT - 10.02.2017

Pas grabitjes së bujshme të ndodhur ditën e djeshme rrugës për në Rinas ku u vodhën një shifër deri në 2.5 milionë euro, policia e Shtetit ka dalë në konferencë për mediat ku ka analizuar edhe njëher ...

Komentuesi i kujton grabitjen në Rinas, Rama irritohet: Mëso të shkruash shqip!

SOT - 10.02.2017

Dita e djeshme ka qënë një ndër ditët më të “zeza” për Policinë e Shtetit dhe bankat për shkak se dje ndodhi grabitja e një shume që mund të shkoj deri në 2 milion euro nga një makinë parash e një ...

Detajet/ Kamerat e sigurisë ishin të fikura, ja shuma e parave që u grabit në Rinas

LajmiFundit - 10.02.2017

Detaje të reja janë zbuluar për super-grabitjen e ndodhur një ditë më parë në aksin Qafa e Kasharit – Rinas. Mësohet se blindat që transportonin paratë e bankës së nivelit të dytë, ndonëse ishin të ...

Zbardhen të tjera ngjarje për grabitjen në Rinas, njëra prej makinave të djegura ishte vjedhur jashtë

SOT - 10.02.2017

Njëra prej makinave që u gjet e djegur në ‘Rrugën e hajdutëve” dhe që mendohet se i përket autorëve të grabitjes në Rinas mesditën e 9 shkurtit 2017 rezulton të jetë vjedhur jashtë ...

Humori "kaps" i rrjetit me grabitjen e 2 mln eurove në Rinas (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2017

Një ndjekës në Facebook i Kryeministrit Edi Rama e ironizoi atë për grabitjen e 2 milionë eurove në blindin e bankës në një nga postimet e tij duke marrë përgjigjen se ky ishte një humor " kaps ".

Grabitje e armatosur në një bankë të Prishtinës

Lajmi.net - 10.02.2017

Sot në ora 15:10, policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur. Grabitja ka ndodhur në filialin e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë.

Detajet e fundit, ja sa është shuma e parave të grabitura në Rinas

Albeu.com - 10.02.2017

Vetëm një ditë pas grabitjes së djeshme në afërsi të Rinasit, janë zbuluar detaje të reja lidhur me shumë e marrë. Sipas burimeve zyrtare mësohet se shumë e marrë llogaritet në 2.7 milion euro dhe ...

Para grabitjes në Rinas kaluan edhe paratë e dy bankave të tjera

Albeu.com - 10.02.2017

Janë zbardhur detaje të tjera të grabitjes në Rinas , të mbi 1.5 mln eurove të një banke të nivelit të dytë që po dërgoheshin në Rinas për t’u depozituar në Vjenë.

Maskat grabisin me armë një supermarket në Tiranë

Albeu.com - 10.02.2017

Një grabitje me armë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën 5 Maji në Tiranë. Mësohet se dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë marrë xhiron ditore të një supermarketi.

Tjetër grabitje me armë në Tiranë

Lajmi.net - 10.02.2017

Një tjetër grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se një supermarket në rrugën “5 Maji” është grabitur nga një person i armatosur.

Grabitje me armë në Tiranë

Top Channel - 10.02.2017

Grabitet me armë një market në rrugën “5 Maji”. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në kryeqytet. Sipas policisë, personat kanë hyrë në market dhe kanë marrë xhiron ditore nën kërcënimin e armës.

Tiranë/ Maskat grabisin një supermarket, shitësja humb ndjenjat

SOT - 10.02.2017

Grabitjet në kryeqytet duket se nuk kanë të ndalur. Më e fundit është shënuar mbrëmjen e sotme në një supermarket. Sipas policisë, supermarketi që ndodhet në rrugën “5 Maji” është grabitur nga dy ...

Tiranë, maskat grabisin supermarketin, kërcënojnë me armë arkëtaren

LajmiFundit - 10.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku dy persona me armë kanë kërcënuar arkëtaren. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 maji”, ky dy personat kanë grabitur një supermarket.

Tiranë, grabitet me armë  zjarri marketi

Almakos - 10.02.2017

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugën ‘5 Maji”, Tiranë. Burimet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në marketin e kësaj zonë, ku dy persona nën kërcënimin e ...

Grabitja e milionave/ Hetimet përqendrohen tek zyrtarët e bankës

SOT - 10.02.2017

Pas grabitjes së ndodhur ditën e djeshme në makinën që shoqëronte paratë e bankës së nvelit të dytë, grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes dhe vënien para përgjegjësisë të autorëve.

Videoja e grabitjes së parave në Rinas po bën xhiron e botës (VIDEO)

Albeu.com - 10.02.2017

Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes , duke theksuar se ajo ka ndodhur në mesin e ditës, rrugës për në aeroportin kryesor të vendit, teksa shoferët filmuan me celularë ngjarjen.

Dy grabitje brenda 24 orëve/ Noka: Tahiri akuzon këdo përveç fajtorit, polica në krye të detyrës por në drejtim të ...

SOT - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike dhe ish Ministri i Mbrojtjes Flamur Noka, ka reaguar lidhur me dy grabitjet që ndodhën në Tiranë brenda 24 orëve. Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale ai nuk e ...

Deputeti i PD-së: Vazhdojnë grabitjet me armë, Policia e Tahirit në drejtim të paditur

LajmiFundit - 10.02.2017

Pa u mbushur 24 orë nga grabitja e Rinasit, një tjetër grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku pre e grabitjes ishte një supermarket në rrugën “5 Maji” i cili u sulmua nga ...

Grabitja e blindave në Rinas/ Cila është siguria e detyrueshme në transportin e parave (Video)

BalkanWeb - 10.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makinat me para, siç thuhet të dyja të blinduara janë goditur nga dy mjetet e grabitësve, të cilët duke ...

DETAJE/ Grabitja e 1 mln euro në Rinas, policia në gjurmët e autorit. Ku po e kërkon

BalkanWeb - 10.02.2017

Policia ka bërë publike ditën e djeshme fotografinë e personit të dyshuar për grabitjen e ndodhur në Rinas, më 30 qershor 2016, ku u morën 1 milion euro nga pista e avionëve.

Grabitja e parave të bankës, kërkesë “surprizë” e deputetit të PS për ministrin Tahiri

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE- Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosota ka reaguar pas grabitjes së tretë të parave të bankës që ndodh në pak më shumë se një vit në Rinas dhe afër tij.

Grabitja e bankës, deputeti i PS-së me kërkesë të çuditshme për Tahirin

Botasot - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta duke reaguar pas grabitjes së djeshme në mes të ditës të parave të bankës i është drejtuar me një kërkesë befasuese ministrit të Brendshëm, Saimir ...

Kërkesa: “Policia të padisë bankën për dëmin moral”

Ora news - 10.02.2017

“Policia të padisë bankën për dëmin moral, tensionimin dhe krijimin e stresit tek qytetarët shqiptarë”. Kjo është kërkesa e deputetit socialist Vladimir Kosta për ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri ...

Grabitja në Rinas, arrestohet drejtuesi teknik i kompanisë private

Botasot - 10.02.2017

Ka shkuar në gjashtë numri i të arrestuarve për grabitjen e parave të një banke të nivelit të dytë, të ndodhur një ditë më parë. Policia e Tiranës ka njoftuar se ka vënë në pranga drejtuesin teknik i ...

Gjashtë të arrestuar për grabitjen në Rinas, kompanisë i hiqet liçenca

Ora news - 10.02.2017

Shkon në 6 numri i të arrestuarve për grabitjen e një dite më parë të parave të një banke të nivelit të dytë. Policia ka vënë në pranga drejtuesin teknik të kompanisë private të sigurimit, Fatmir ...

Arrestohen rojet e policisë private që transportonin paratë në Rinas

ABC News - 10.02.2017

Policia nuk ka ende asnjë gjurmë nga autorët e grabitjes së një shume të konsiderueshme parash të një banke, dje në rrugën e Rinasit. Pesë punonjësit e policisë private që transportonin paratë drejt ...

9.5 mln euro të grabitura: Qafa e Kasharit ose tmerri i bankave

Mapo - 10.02.2017

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:24 të ditës së djeshme, në afërsi të Qafës së Kasharit. Pesë persona të armatosur qëllojnë me armë drejt makinave që transportonin para dhe nën kërcënimin e armëve ...

9.5 mln euro të grabitura: Qafa e Kasharit ose tmerri i bankave

Botasot - 10.02.2017

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:24 të ditës së djeshme, në afërsi të Qafës së Kasharit. Pesë persona të armatosur qëllojnë me armë drejt makinave që transportonin para dhe nën kërcënimin e armëve ...

Grabitja e 2 mln euro/ Tahiri: Policia e gjitha në këmbë për kapjen e autorëve

BalkanWeb - 10.02.2017

Nga Elbasani, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e konsideroi grabitjen e djeshme të blindave me parë një “thirrje për një Shqipëri të sigurt”. Ministri u shpreh se grabitja ishte një provë për ...

Do kryente tjetër transfertë, i hiqet licenca kompanisë private

Botasot - 10.02.2017

I është hequr licenca e udhëtimit të aktivitetit kompanisë private të sigurisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura një ditë më parë në Rinas.

Tahiri: Grabitja, pasqyra si dështojnë hallkat që garantojnë siguri

Botasot - 10.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri foli nga Elbasani, ku vijon fushatën për dorëzimin e armëve, për grabitjen e djeshme. “Grabitja është pasqyra si dështojnë hallkat që duhet të garantojnë siguri.

Detaje të reja/ 13 plumbat që trembën policët privatë afër Rinasit: I hodhëm armët tek këmbët

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE- Një ditë pas supergrabitjes së radhës, kësaj here në rrugën e Rinasit, ku 5 persona të veshur me kamuflazh grabitën 7 thashë me para të një banke të nivelit të dytë, që po transportoheshin me ...

Konspiracioni: Grabitja e bankës dhe shtëpitë e ministrave

Mapo - 10.02.2017

Menjëherë pas grabitjes së radhës rrugës për në Rinas, në rrjetet sociale kanë vërshuar teoritë konspirative. Të shumtë janë ata që thonë se kjo grabitje është ‘mbështetur’ nga vetë shteti.

Tjetër arrestim për grabitjen e 2 mln eurove afër Rinasit, policia bën bilancin: 13 gëzhoja, dy makina...

Botasot - 10.02.2017

Policia e Tiranës ka dhënë një informacion më të plotë në lidhje me atë çfarë është gjetur në vendngjarje pas grabitjes së rreth 2 milionë eurove nga persona ende të paidentifikuar.

Grabitja e parave të Bankës në Rinas

ABC News - 10.02.2017

Ministri Saimir Tahiri fajesoi qytetaret per inaktive ne lidhje me ngjarjet kriminale. Nga Elbasani ai foli per grabitjen e 2 milion Eurove ne Rinas. Tahiri tha se ky vend nuk behet me banoret qe nuk ...

Detajet/ “News 24” zbulon një provë të re në vendin ku u grabitën blindat me para

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE – Një ditë pas grabitjes të thasëve me para të një banke të nivelit të dytë, që po transportoheshin drejt Rinasit me dy autoblinda, “News 24” është kthyer sërish në vendngjarje.

6 të arrestuar në policinë private që transportonin parate në Rinas

ABC News - 10.02.2017

Shkon ne 6 numri i personave te arrestuar pas grabitjes se nje shume ende te papercaktuar parash te nje banke diten e djeshme. Me i fundit eshte Fatmir Gapi, 56 vjeç, banues në Tiranë, me detyre ...

Kompanisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura i hiqet licenca

Koha.net - 10.02.2017

Kompanisë private të sigurisë që shoqëronte sasinë e konsiderueshme të parave të grabitura një ditë më parë i është hequr licenca e ushtrimit të aktivitetit.

Grabitja në Rinas/ Rama reagon për herë të parë, debat me komentuesit: Ky quhet humor “kaps”

BalkanWeb - 10.02.2017

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar për herë të pare, por në mënyrë indirekte, lidhur me grabitjen e ndodhur dje në Qafë-Kashar pranë Urës së Limuthit, ku një grup i armatosur prej 5 personash arritën ...

E enjtja e zezë e bankave/ E përbashkëta e katër grabitjeve spektakolare

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE- Vitet e fundit, aksi rrugor Tiranë-Rinas është dëshmitar i grabitjeve të bankave të nivelit të dytë. Autorët duket se kanë përdorur një skemë të ngjajshme dhe të njëjtën ditë, atë të enjte.

Detajet e reja për grabitjen në Rinas, autorët kishin akses në email-in e bankës

Botasot - 10.02.2017

Grabitësit e 2.5 milionë euro mesditën e djeshme në një blind të një shoqërie private të sigurisë private mësohet se kanë pasur akses në emailin bankës.

Grabitja e parave/ Altin Qato: 7 shkeljet e policisë private, pse i hoqëm licencën

BalkanWeb - 10.02.2017

Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë, Altin Qato ka përcjellë detaje të reja, lidhur me ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Qafë-Kashar, ku persona të armatosur arritën të marrin paratë e një ...

Grabitje me armë në një pikë të karburantit

Telegrafi - 10.02.2017

Në fshatin Zupç të Zubin Potokut janë grabitur dy persona në një pompë derivatesh. Viktimat meshkuj kanë raportuar se derisa ishin duke punuar, tre të dyshuar të panjohur nën kërcënim të armëve u ...

Grabitja e parave në Qafë-Kashar, Altin Qato: Ja 7 shkeljet e policisë private

Botasot - 10.02.2017

Përmes një deklarate për media Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë, Altin Qato ka dhënë detaje të reja lidhur me ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Qafë-Kashar, ku persona të armatosur grabiten ...

Grabitja në Rinas, njëra prej makinave të djegura ishte vjedhur jashtë

Ora news - 10.02.2017

Njëra prej makinave që u gjet e djegur në ‘Rrugën e hajdutëve” dhe që mendohet se i përket autorëve të grabitjes në Rinas mesditën e 9 shkurtit 2017 rezulton të jetë vjedhur jashtë Shqipërisë.

Ministri i Brendshm, Tahiri, flet nga Elbasani për grabitjen e parave

ABC News - 10.02.2017

Nga Elbasani Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, foli për grabitjen e parave të bankës në Rinas. Tahiri tha se autorët do të kapen shpejt. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mori përsipër ...

6 të arrestuar në policinë private që transportonte paratë në Rinas

ABC News - 10.02.2017

6 të arrestuar dhe 20 të tjerë janë të shoqëruar në polici, pas grabitjes së parave të një banke dje në rrugën e Rinasit. Por ende nuk ka asnjë gjurmë të autorëve të ngjarjes.

Një ditë pas grabitjes/ News 24 në vendngjarje, skena e krimit dhe provat e harruara nga policia

BalkanWeb - 10.02.2017

NGA DORJANA BEZAT Një ditë pas grabitjes së ndodhur në aksin Tiranë- Rinas, News24 rikthehet në vendin e ngjarjes. Përveç xhamave të thyer, gjurmëve të frenimit dhe shiritave të policisë në ...

Persona të armatosur grabisin një bankë në Prishtinë

Zeri - 10.02.2017

Tre persona të armatosur sot rreth orës 15:10, kanë grabitur filialin e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë. Sipas policisë, se gjatë kësaj grabitjeje nuk ka pasur persona të ...

Grabitet një bankë në Prishtinë

Telegrafi - 10.02.2017

Tre persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur njërën nga filialet e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë, me ç’ rast kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash.

Grabitjet, Civici: Dy rrugët sesi bankat rekuperojnë humbjet

Ora news - 10.02.2017

Vetëm në dy vitet e fundit, në 4 grabitjet e parave të bankave në rrugën drejt Rinasit kanë humbur rreth 7 milionë euro. Adrian Civici, një nga ekspertët më të njohur të sistemit bankar, shpjegon në ...

Tre të maskuar e me armë grabisin një bankë në Vetërnik

Koha.net - 10.02.2017

Sot në ora 15:10, policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur. Grabitja ka ndodhur në filialin e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë.

Grabitet me armë një bankë në Veternik

Gazeta Express - 10.02.2017

Policia ka njoftuar për një një grabitje të armatosur që ka ndodhur të premten në filialin e një banke në lagjen “Veternik”. Plaçkitja raportohet se u krye nga tre persona të dyshuar, që ishin të ...

Supergrabitja/ Një nga makinat e grabitësve priti blindin me para, tjetra i ndoqi. Skema e saktë

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANË- “News24” e “BalkanWeb” kanë ndërtuar të plotë skemën e supergrabitjes së ndodhur dje në rrugën pranë Rinasit, ku persona të armatosur iu dolën para dhe morën 7 thasë me para nga blindat e ...

Grabitja në rrugën e Rinasit/ Dyshime edhe mbi punonjësit e sigurisë fizike

Mapo - 10.02.2017

Në momentet që flasim, të arrestuar për ngjarjen e grabitjes së parave ne rrugën ë Rinasit ditën e djeshme janë vetëm 6 personat e kompanisë së sigurimit fizik dhe asnjë autor.

Grabitja në Rinas/ Lala: Ka dyshime për të implikuar nga banka dhe shoqëria private

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE -Gazetarët Artan Hoxha dhe Klodiana Lala ishin të ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ ku kanë dhënë detaje të reja për grabitjen e ndodhur dje në rrugën e Rinasit.

Grabitja/ Tahiri: Ngjarje të tilla do parandalohen, më shumë siguri për transportin e parave

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANE- Pas grabitjes spektakolare që ndodhi dje në Qafë-Kashar, afër rrugës së Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e bankës së nivelit të dytë, BKT, ministri i Brendshëm, Saimir ...

Grabitja në Rinas/ Para ngjarjes kaluan edhe paratë e dy bankave të tjera

Mapo - 10.02.2017

Janë zbuluar detaje të tjera të grabitjes të mbi 1.5 mln eurove të BKT-së që po dërgoheshin në Rinas për t’u depozituar në Vjenë. Kështu, burime brenda organit të hetimit, thonë për “Panorama”-n se, ...

Bankave nuk u intereson/ Transportohen sërish para pa masat e duhura të sigurisë

Mapo - 10.02.2017

Një ditë pas grabitjes së një shume të konsiderueshme parash pranë Rinasit, nga makina që i transportonin për llogari të një banke të nivelit të dytë në vend, duket se shqetësimi i këtyre ...

“Uau sa thasë”: Reuters publikon videon e grabitjes

Mapo - 10.02.2017

Lajmi i grabitjes në Qafë Kashar po bën xhiron e botës. Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka ndodhur në mesin e ditës, rrugës për në aeroportin kryesor ...

Maskat i drejtojnë arkëtares armën e grabisin xhiron e supermarketit

BalkanWeb - 10.02.2017

TIRANË- Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 maji”, ky dy persona kanë grabitur një supermarket nën kërcënimin e armës.

Dy persona të armatosur grabisin xhiron ditore të një supermarketi

Ora news - 10.02.2017

Dy persona të armatosur kanë grabitur një supermarket. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 Maji” në Tiranë. Sipas policisë dyshohet se dy persona nën kërcënimin e armës kanë marrë xhiron ditore.

Sapo ministri tha: ‘S’do ketë më’… vjen grabitja e radhës

Mapo - 10.02.2017

Vetëm 40 minuta pasi ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi gjatë një takimi me Guvernatorin e BSH-së, Gent Sejko, se “nuk do të kishte më grabitje”, si për ironi të fatit një tjetër grabitje ...

Grabitje me armë në Tiranë

Telegrafi - 10.02.2017

Grabitet me armë një market në rrugën “5 Maji”. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në kryeqytet. Sipas policisë, personat kanë hyrë në market dhe kanë marrë xhiron ditore nën kërcënimin e armës.

“Uau sa shumë thasë!” Reuters publikon videon e grabitjes që po bën po bën xhiron e botës

Botasot - 10.02.2017

Lajmi i grabitjes në Qafë Kashar po bën xhiron e botës. Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka ndodhur në mesin e ditës, rrugës për në aeroportin kryesor ...

Grabitjet në Tiranë, Noka: Mos akuzoni policinë, Tahiri e ka dhënë shembullin, lëviz i blinduar...

Botasot - 10.02.2017

Ish-ministri i Brendshëm dhe deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka akuzuar ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për dy grabitjet me armë që ndodhën në Tiranë brenda 24 orëve.

Grabitje me armë në Tiranë

Zeri - 10.02.2017

Një grabitje tjetër e armatosur ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19: 00, kur dy persona te armatosur kanë hyrë në ambientet e një supermarketi në rrugën “5 Maji”, në afërsi të ...

“Bankat nuk e vejnë ujin në zjarr për gabimet e policisë private”

Java News - 10.02.2017

Artan Hoxha deklaroi në Top Story se të dhënat tregojnë se që të trija grabitjet e kryera në rrugën drejt Rinasit janë kryer nga e njëjta dorë. “Kemi të bëjmë me të njëjtin grup, makinat kanë hyrë ...

Vjedhja e parave në pistën e Rinasit, kush është 40-vjeçari që kërkohet nga 3 shtete

Java News - 10.02.2017

Policia ka bërë publike ditën e djeshme fotografinë e personit të dyshuar për grabitjen e ndodhur në Rinas, më 30 qershor 2016, ku u morën 1 milion euro nga pista e avionëve.

Grabitja e parave të bankës, kërkesa e deputetit të PS-së për ministrin Tahiri

Durres Lajm - 10.02.2017

Ndër radhët e politikanëve që kanë reaguar për grabitjen e parave të bankës, e treta kjo që ndodh në pak më shumë se një vit në Rinas, është dhe deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta.

Deputeti i PS kërkesë Tahirit: Të paditet banka për stresin që u shkaktoi qytetarëve

Java News - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta duke reaguar pas grabitjes së djeshme në mes të ditës të parave të bankës i është drejtuar me një kërkesë befasuese ministrit të Brendshëm, Saimir ...

Deputeti i PS ka një kërkesë për Tahirin, pas grabitjes së djeshme: Padit bankën…!

Gazeta Tema - 10.02.2017

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta i është drejtuar me një kërkesë ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas grabitjes se djeshme. Kosta shprehet se policia duhet të padisë bankën për ...

Artan Hoxha: Grabitësit e të enjtes sipas kronologjisë… E premtja, numërim dhe ndarje parash

Gazeta Tema - 10.02.2017

Gazetari investigativ Artan Hoxha shpreh habi se si disa grabitje të parave të bankave të nivelit të dytë në Shqipëri janë bërë në ditë të enjte dhe në të njejtin vend.

“Sot grabitësit po numërojnë paratë”

Java News - 10.02.2017

Nga Artan Hoxha E enjte 12 shkurt 2015 U grabiten 3 milione € te Kthesa Laknasit, gjate aksit rrugor Qafa e Kasharit-Rinas. Po transportoheshin nga nje banke e nivelit te dyte drejt aeroportit me ...

Grabitja në Rinas, bie në pranga një tjetër person

Java News - 10.02.2017

Grabitja e thasëve me para dje në rrugën e Rinasit ka bërë që një tjetër person të bjerë në pranga. Mësohet se në orët e para të mëngjesit policia ka shoqëruar drejtuesin teknik të shoqërisë së ...

6 të arrestuar për grabitjen e Rinasit, policisë private i pezullohet licensa

Java News - 10.02.2017

Grabitja e disa thasëve me para dje në rrugën e Rinasit ka bërë që një tjetër person të bjerë në pranga. Mësohet se në orët e para të mëngjesit policia ka shoqëruar drejtuesin teknik të shoqërisë së ...

Kompanisë private i hiqet licenca, prangoset dhe shefi i sigurisë teknike

Vision Plus - 10.02.2017

Pas vjedhjes spektakolare prej 2 mln euro të një banke të nivelit të dytë, në rrugën që të çon nga Qafë Kashari-Rinas, policia ka prangosur dhe drejtuesin teknik të kompanisë private të sigurimit.

Tahiri: Grabitja e Rinasit na bën thirrje për një Shqipëri më të sigurtë

Java News - 10.02.2017

Në një takim me studentët e Elbasanit, ministri Tahiri ka komentuar grabitjen e ndodhur dje në rrugën e Rinasit. Sipas ministrit të Brendshëm ngjarja e djeshme është provë për ato që duhen bërë ...

Grabitja e Rinasit, Tahiri: Të gjithë filmonin me celular, askush nuk telefonoi policinë

Java News - 10.02.2017

Në një takim me studentët e Elbasanit, ministri Tahiri ka komentuar grabitjen e ndodhur dje në rrugën e Rinasit. Sipas ministrit të Brendshëm ngjarja e djeshme është provë për ato që duhen bërë ...

Saimir Tahiri flet për grabitjen e djeshme: E patolerueshme që bankat s’marrin asnjë masë

Gazeta Tema - 10.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri foli nga Elbasani, ku vijon fushatën për dorëzimin e armëve, për grabitjen e djeshme. “Grabitja është pasqyra si dështojnë hallkat që duhet të garantojnë siguri.

FOTOT/ Humori “kaps” me grabitjen e bankave…

Gazeta Tema - 10.02.2017

Në një nga postimet e kryeministrit Rama, një komentues bënte ironi me vjedhjen e bankave, duke u nisur nga rasti i djeshëm. Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur atij, duke i thënë se po bënte ...

Grabitja e thasëve me lekë, flet për herë të parë ministri Tahiri

Alb Portali - 10.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nga qyteti i Elbasanit ka folur për herë të parë për grabitjen e mbi dy milionë eurove ditën e djeshme. Loading...

Tahiri “shfajësohet” për grabitjen

Vision Plus - 10.02.2017

Grabitja spektakolare e te enjtes ë rrugën e Rinasit e në mes të ditës, per Ministrin e Brendshëm është nje ngjarje alarmante. Por Saimir Tahiri e ka drejtuar gishtin e akuzës tek banka dhe kompania ...

E enjtja e zezë/ Pse të gjitha bankat grabiten në mënyrë spektakolare këtë ditë

Durres Lajm - 10.02.2017

Vitet e fundit, aksi rrugor Tiranë-Rinas është dëshmitar i grabitjeve të bankave të nivelit të dytë. Autorët duket se kanë përdorur një skemë të ngjajshme dhe të njëjtën ditë, atë të enjte.

Grabitja/ Qato: Shkeljet e konstatuara nga shoqëria e sigurisë, i hiqet licensa “Jaguar Security”

Java News - 10.02.2017

Janë nje seri shkeljesh të bëra nga firma që merrej me sigurinë e transportiot të parave, ato që sollën si pasojë edhe grabitjen e tyre dje në Qafë- Kashar.

Grabitja, ekspertët rikthehen në vendin e ngjarjes

Vision Plus - 10.02.2017

Nëse në të gjithë literaturën kriminalistike vendi i ngjarjes dhe ekspertimi janë një veprim i papërsëritshëm dhe i pazëvendësueshëm, për policinë shqiptare nuk është kështu.

Banka transportoi para me të njëjtën kompani pas grabitjes edhe sot, zbulohet shuma e grabitur

Gazeta Tema - 10.02.2017

Drejtori për Rendin dhe Sigurinë Altin Qato numëroi gjithë gabimet dhe shkeljet e bëra nga kompania e sigurisë që transportonte thasët me para. Ai informoi se nisur në shkeljet e konstatuara, gjatë ...

Hiqet licenca e kompanisë private

Vision Plus - 10.02.2017

Policia e shtetit hoqi licencën për shoqërinë e ruajtjes fizike, e cila ra pre e grabitjes së parave në rrugën e Rinasit. Sipas policisë, automjetet ishin jashtë standardeve, madje nuk plotësonin as ...

Zbulohet shuma e grabitur në Rinas, autorët morën 2.7 milionë euro

Java News - 10.02.2017

Një ditë pas grabitjes spektakolare të ndodhur pranë vendit të njohur si mbikalimi i Kasharit, zbulohet shuma e saktë që autorët arritën të marrin. Sipas të dhënave zyratre, bëhet me dije se nga dy ...

“E ka vjedh’ Saimir Tahiri!”

Java News - 10.02.2017

Nga Lorenc Vangjeli Të enjten, ish-kryeministri Berisha po mbushte orën e parë të monologut të tij duke arritur në gjysmën e tij kur një nga deputetët e PD-së e njoftoi se sapo kishte ndodhur ...

VIDEO/ Skema e rindërtuar, ja se si u grabitën 7 thasë me para

Gazeta Tema - 10.02.2017

Në bazë të dëshmive të punonjësve të sigurisë që ndodheshin në 2 autoblindat si edhe nga pamjet filmike të kamerave të sigurisë, është krijuar një skemë se si mund të ketë ndodhur grabitja e 7 ...

VIDEO/ Rindërtohet e gjithë skema e grabitjes në Rinas, ja si ka ndodhur

Java News - 10.02.2017

Nisur edhe nga dëshmitë e punonjësve të sigurisë që ndodheshin në 2 autoblindat si dhe nga pamjet filmike të kamerave të sigurisë, “News24” sjell një skemë të qartë të grabitjes duke nisur që nga ...

Si mbulohen paratë e grabitura në banka, Civici: Dy janë rrugët, ose nga aksionerët, ose nga qytetarët

Java News - 10.02.2017

Vetëm në dy vitet e fundit, në 4 grabitjet e parave të bankave në rrugën drejt Rinasit kanë humbur rreth 7 milionë euro. Adrian Civici, një nga ekspertët më të njohur të sistemit bankar, shpjegon në ...

Bojaxhi: “Rruga e Hajdutëve” nuk është vetëm Tiranë-Rinas, ka edhe më të mëdhenj se ata të bankave

Java News - 10.02.2017

Lidhur me grabitjen e bujshme të parave të një banke të nivelit të dytë ditën e djeshme në rrugën Tiranë-Rinas, Gjergj Bojaxhi anëtar themelues i partisë Sfida për Shqipërinë është shprehur se ...

Dyshimet/ Grabitja e djeshme nga i njëjti grup me atë të Dhjetorit të 2015-ës

Java News - 10.02.2017

Prokuroria e Krimeve të Rënda dyshon fort se grupi që kreu grabitjen e në Rinas ditën e djeshme, është i njëjti që kreu edhe grabitjen e 3 dhjetorit të vitit 2015, po në të njëjtin aks.

Maskat grabisin nën kërcënimin e armëve supermarketin në Tiranë

Java News - 10.02.2017

Një ditë pas grabitjes spektakolare në Rinas ku u grabitën rreth 2.7 milionë euro, para të një banke, një tjetër ngjajre ka ndodhur në Tiranë mbrëmjen e të premtes.

DETAJI që forcon dyshimet për informatorë të brendshëm për grabitjen e Rinasit

Java News - 10.02.2017

Z bulohen detaje të tjera të grabitjes në Rinas, të mbi 1.5 mln eurove të BKT-së që po dërgoheshin në Rinas për t’u depozituar në Vjenë. Kështu, burime brenda organit të hetimit, thonë për ...

Maskat i drejtojnë arkëtares armën dhe grabisin xhiron e supermarketit

Durres Lajm - 10.02.2017

Një grabitje me armë ka ndodhur ditën e sotme pasdite në rrugën 5 Maji në Tiranë. Mësohet se dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë marrë xhiron ditore të një supermarketi.

Tiranë, grabitet me armë një market

Vision Plus - 10.02.2017

Dy persona të armatosur dhe të maskuar grabitën një market tek rruga ’5 Maji’ në kryeqytet mbrëmjen e premtes. Autorët nën kërcënimin e armës kanë marrë xhiron ditore, duke kërcënuar me një pistoletë ...

Grabitje me armë në Tiranë

Flaka - 10.02.2017

Një grabitje tjetër e armatosur ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19: 00, kur dy persona te armatosur kanë hyrë në ambientet e një supermarketi në rrugën “5 Maji”, në afërsi të ...

Grabitet autoblinda e një banke rrugës për në Rinas në Tiranë, shkon në 6 numri i të arrestuarve

Republika - 10.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mesditën e djeshme në rrugën Tiranë-Rinas, ku persona të maskuar kanë ndaluar dhe i kanë marrë paratë një makine të blinduar që po transportonte paratë e një banke private, ...

VIDEO 3D: Ja si u grabitën 2 milionë Euro në rrugën e Rinasit

Republika - 10.02.2017

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitet autoblinda e një banke rrugës për në Rinas në ...

Grabitje e armatosur në lagjen Veternik

Kosova Live - 10.02.2017

Sot në ora 15:10, policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur. Grabitja ka ndodhur në filialin e një banke e cila gjendet në lagjen Veternik në Prishtinë.

Rrugës për në Rinas, grabitet makina me para e një banke të nivelit të dytë

Almakos - 09.02.2017

Makina që transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë është grabitur ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur rrugës që të çon në aeroportin e Rinasit, ku persona të paidentifikuar, nën kërcënimin e ...

“Deja vu” për në Rinas, grabitet autoblinda e një banke

Top Channel - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

Grabitet makina e blinduar e mbushur me para në Qafën e Kasharit

LajmiFundit - 09.02.2017

Një tjetër grabitje e makinave qe transportonin para në Tiranë. Burime nga policia njoftojne se është grabitur një automjet i blinduar, i një banke të nivelit të dytë.

Grabitet një tjetër bankë rrugës Tiranë- Rinas, zbrazet makina e mbushur me para

SOT - 09.02.2017

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën Tiranë-Rinas. Dëshmitarë që kanë qenë në vendin e ngjarjes kanë ...

LAJMI I FUNDIT/Grabitet makina e bankës në Rinas, autorët marrin 100 mijë euro dhe djegin makinat (VIDEO)

Albeu.com - 09.02.2017

Ditën e sotme ka ndodhur sërish një vjedhje e madhe parash pasi është grabitur një makine me para. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Tiranë dhe sipas raportimeve të para bëhet fjalë për paratë e një ...

Grabitet një tjetër bankë, zbrazet makina e mbushur me para në rrugën Tiranë- Rinas

SOT - 09.02.2017

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën Tiranë-Rinas. Dëshmitarë që kanë qenë në vendin e ngjarjes kanë ...

“Deja vu” për në Rinas, grabitet autoblinda e një banke

Lajmi.net - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

EKSKLUZIVE/ Ja se si grabitësit askidentuan qëllimisht blindin e bankës për të kryer vjedhjen (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2017

Detaje të reja janë zbardhur mbi grabitjen spektakolare të ndodhur ditën e sotme ku disa persona kanë grabitur makinë e parave të një banke të nivelit të dytë dhe kanë djegur makinat.

Zbulohet shuma marramendëse që grabitën autorët

SOT - 09.02.2017

Një grabitje spektakolare ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Tiranë-Rinas, ku persona të maskuar kanë ndaluar dhe i kanë marrë paratë një makine të blinduar që po transportonte paratë e një banke ...

Autorët përplasën blindin, ja si u morën paratë me thasë në Qafën e Kasharit

LajmiFundit - 09.02.2017

Një automjet i blinduar që transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë është grabitur sot në Qafën e Kasharit. Sipas burimeve paraprake autorët kanë qenë me dy makina.

Vidhet vetura e një banke në Tiranë, ishte plot me para (Video)

Lajmi.net - 09.02.2017

Burime nga policia lokale kanë thënë se është grabitur një automjet i blinduar, i një banke të nivelit të dytë në Tiranë. Makina e blinduar, që transportonte paratë e bankës, është grabitur rrugës ...

Grabitja e 100 mijë eurove në Rinas, roja i Policisë Private: Këto i çon vetë shteti! (VIDEO)

Albeu.com - 09.02.2017

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin Tiranë-Rinas ku është grabitur një makinë parash e një banke të nivelit të dytë ku janë marrë me forcë 100 mijë euro.

Roja private që shoqëronte makinën që u grabit: Patrulla aty ishte, këto i çon vetë shteti

SOT - 09.02.2017

Një video që tregon grabitjen e sotme në rrugën për Rinas është publikuar nga TvKlan. Filmimi është bërë nga një udhëtar i rastësishëm në rrugë, që ka filmuar nga larg momentin kur merren paratë.

Grabitja e makinës së blinduar në Kashar, autorët morën 2 milionë euro

LajmiFundit - 09.02.2017

Dy milione euro eshte shuma monetare e grabitur nga makina e blinduar diten e sotme ne Kashar. Policia ka thene se një makinë e blinduar me një shume të madhe parash cash të një banke të nivelit të ...

Super-grabitja në Kashar, dëshmitari: Autorët morën 8-9 thasë me para

LajmiFundit - 09.02.2017

“Ishin tetë apo nëntë thashë”. Kështu ka thënë një dëshmitar nga vendi ku ndodhi grabitja me armë në Kashar ditën e sotme ku u morën paratë e një banke në kryeqytet.

Detajet/ Grabitje spektakolare, si u morën thasët me para në Qafën e Kasharit

LajmiFundit - 09.02.2017

Një automjet i blinduar që transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë është grabitur sot në Qafën e Kasharit. Sipas burimeve autorët kanë qenë duke lëvizur me një makinë të zezë.

Artan Hoxha: E njëjta "dorë" për të 3 grabitjet në Rinas, ja dyshimet e mia

Albeu.com - 09.02.2017

Gazetari investigativ Artan Hoxha pas grabitjes spektakolare të ndodhur ditën e sotme ku katër persona me një makinë u përplasën e grabitën nën kërcënimin e armëve blindin që transportonte 100 mijë ...

Zbardhen detajet/ 2 milionë eurot e grabitura janë të BKT-së

SOT - 09.02.2017

Paratë e grabitura sot në Rinas janë të BKT-së thanë burimet, ndërsa po transportoheshin drejt Rinasit me një autoblind të kompanisë private të sigurisë “Security Jaguar”.

Dëshmia/ Polici privat: Grabitësit qëlluan me armë, ja si u morën paratë nga blindi

LajmiFundit - 09.02.2017

Pesë policët privatë që ndodheshin në dy blindat që u grabitën sot në rrugën e Kasharit ndodhen në ambientet e Policisë ku po japin dëshmitë e tyre. Një nga policët ka thënë se autorët u kanë zënë ...

SKEMA E PLOTË/ Ja si arritën të grabisin thasët me para në Rinas

Albeu.com - 09.02.2017

Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e dy blindave të një banke të nivelit të dytë në rrugën Qafë Kashari - Rinas. Dëshmi të policëve që shoqëronin shumën e parave bëjnë me dije se bëhet fjalë ...

Zbardhet strategjia e grabitësve të makinës së bankës, dy makinat e djegura u përdorën për të spostuar pistën e ...

SOT - 09.02.2017

Të tjera detaje janë bërë publike në lidhje me grabitjen spektakolare në rrugën e Rinasit, ku persona të armatosur morën rreth 2 milionë Euro nga automjetet e blinduara që transportonte paratë e një ...

Grabitja spektakolare e blindave me para në Kashar, reagon PD: Shteti ka rënë!

LajmiFundit - 09.02.2017

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me grabitjen e ndodhur pak orë më parë në Qafën e Kasharit. Deputetja Jozefina Topalli nga foltorja e Kuvendit tha se jo vetem qeveria, por edhe shteti ka rënë.

Grabitja e parave, punonjësi i sigurisë private: S’patëm kohë të reagonim

Almakos - 09.02.2017

Policia ka mundur që të marrë në pyetje njërin prej punonjësve të sigurisë private, që kishte për detyra ruajtjen dhe transportimin e parave. Gjatë dëshmisë, ai ka thënë se në grabitje kanë marrë ...

“Dëshmitari dixhital”: Janë vjedhur jo një, por dy furgona të blinduar me para

LajmiFundit - 09.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje denoncim ne faqen e tij zyrtare ne lidhje me grabitjen e ndodhur diten e sotme ne Kashar. Referuar “deshmitarit dixhital” Berisha thote se jane grabitur ...

Grabitja/ Policët: Grabitësit na qëlluan me armë zjarri, u trembëm dhe hapëm derën e makinës

SOT - 09.02.2017

Pas grabitjes së rreth 2 milion euro të një banke të nivelit të dytë janë marrë në pyetje punonjësit e firmës private të sigurisë që po transportonin shumën monetare drejt aeroportit të Rinasit.

Pamje nga vendngjarja, ja si po i kërkon policia grabitësit e 2 milionë eurove (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2017

Në mesditën e sotme ndodhi një grabitje spektakolare ku dy makina të shoqëruar nga 5 persona arritën të grabisin makinën e parave të një banke të nivelit të dytë.

Deputeti socialist hedh dyshimet: Banka bashkëpunon me grabitësit

LajmiFundit - 09.02.2017

Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, sot deputet socialist, Pjerin Ndreu ngre dyshime se segmente të caktuara nga bankat dhe kompanitë “security” bashkëpunojnë në grabitjet e bujshme të miliona eurove.

Dëshmitari: Pashë grabitjen në rrugën e Rinasit, isha vetëm pak metra larg

LajmiFundit - 09.02.2017

Dëshmia e një personi i cili ka qenë vetëm pak metra larg kur persona të armatosur kanë kryer grabitjen e parave në makinë e blinduar që po udhëtonte tek mbikalimi i Kasharit mesditën e 9 shkurtit ...

Grabiten sërish paratë e një banke në Rinas

Portalb - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë, njofton koha.net , përcjell Portalb.mk . Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një ...

Vjedhja e makinave të bankës/ Blushi: Thasët me para po vidhen me ndihmën e shtetit, kam prova

SOT - 09.02.2017

Deputeti Ben Blushi thotë se disponon prova për grabitjen e sotme në Rinas ku u morën rreth 2 milionë Euro. Ishte parashikuar që Blushi të jepte një intervistë në emisionin Opinion sonte në mbrëmje, ...

GRABITJA/Blushi:Thasët me para po vidhen me ndihmën e shtetit, kam prova!

Albeu.com - 09.02.2017

Grabitja spektakolare e bërë ditën e sotme në një makinë të një banke të nivelit të dytë ku u morën 7 thasë me para me një shifër prej 2 milionë euro, nuk ka kaluar pa u komentuar edhe nga ...

Super-grabitja në rrugën e Rinasit, reagon Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri

LajmiFundit - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, regon ne lidhje me grabitjen e ndodhur diten e sotme ne rrugen e Rinasit. Ministri ka mbërritur në drejtorinë e Policisë së Tiranës, pas grabitjes së ndodhur në ...

Grabitja e thasëve me para, Tahiri takim me grupin hetimor në Policinë e Tiranës

SOT - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbërritur në drejtorinë e Policisë së Tiranës, pas grabitjes së ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Rinas, ku u grabitën rreth 8 thasë me para të një banke të ...

Blushi: Thasët e mbushur me para grabiten me ndihmën e shtetit

LajmiFundit - 09.02.2017

Kreu i LIBRA, Ben Blushi ka denoncuar se thaset me para ne mjetet e blinduara te bankave, vidhen me ndihmen e shtetit. Ja postimi i Blushit ne faqen e tij zyrtare: KUSH I MBRON BANKAT? Miku im Blendi ...

Hetimet për grabitjen në Rinas/ Makinat e djegura sillen në Policinë e Tiranës, pritet t’i nënshtrohen ekspertizës

SOT - 09.02.2017

Makinat e djegura që u përdorën nga autorët për grabitjen e rreth 2 milionë Eurovë në rrugën e Rinasit kanë mbërritur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Grabitja në Rinas, arrestohen policët privatë

Top Channel - 09.02.2017

Pesë punonjësit e kompanisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit, kur u grabitën, u arrestuan. Arrestimi i tyre u bë me akuzën e “shpërdorimit të ...

Zbulohet arsyeja pse Blendi Fevziu shtyu intervistën e sotme me Ben Blushin

Albeu.com - 09.02.2017

Ish-deputeti i PS-së, sot themeluesi i LIBRA-s Ben Blushi reagon në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Rinas, ku u grabitën 7 thasë me lekë. Por për shkak të kësaj ngjarje gazetari Blendi Fevziu i ...

Super-grabitja në Qafën e Kasharit, arrestohen 5 punonjësit e policisë private

LajmiFundit - 09.02.2017

Pesë punonjësit e policisë private që po shoqëronin paratë e bankës BKT, që u grabitën në rrugën e Rinasit, janë arrestuar nga Policia. Sipas Policisë së Shtetit këta punonjës janë arrestuar me ...

Grabitja në Rinas/ Në pranga 5 policët privatë që shoqëronin paratë

Albeu.com - 09.02.2017

Policia ka arrestuar pesë punonjësit e firmës private të sigurisë të cilët u grabitën këtë të enjte teksa transportonin paratë e Bankës Kombëtare Tregtare, për në aeroportin e Rinasit.

Basha: Grabitja, rënie e shtetit

Top Channel - 09.02.2017

Lulzim Basha e lexon grabitjen e makinës me para në rrugën e Rinasit si “rënie të shtetit përballë krimit”. “Grabitja e sotme është tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit.

Grabitja e bankës, Basha: Shteti ka rënë

Almakos - 09.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me grabitjen e parave të bankës, pasditen e sotme. Sipas Bashës, grabitja është tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit.

Lulzim Basha: Grabitja në Rinas është dëshmi e rënies së shtetit

LajmiFundit - 09.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me grabitjen e blindit që transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë për në Rinas. Basha thotë se grabitja e sotme është tregues i rënies së ...

Super-grabitja në Rinas, Tahiri “dush të ftohtë” policisë së Tiranës

LajmiFundit - 09.02.2017

Disa ore pas grabitjes së 2 mln eurove në Rinas, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi një takim në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me shefat e komisariateve dhe drejtuesit e policisë së ...

Grabitja e 2 mln eurove/Basha: Tregues se shteti ka rënë, qeveria i jep pushtet kriminelëve

SOT - 09.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me grabitjen e rreth 2 milionë Eurove në aksin rrugor Tiranë-Rinas, nga makinat e blinduara që transpononin shumën monetare për llogari të një banke të ...

Me maska e armë, grabiten dhjetë thasë me valutë

Top Channel - 09.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

Fakti i rëndë për grabitjen në Rinas, thasët me para të BKT nuk ishin me GPS

LajmiFundit - 09.02.2017

Policia e Tiranës ka konstatuar një fakt të rëndë në lidhje me grabitjen e tetë thasëve me para në rrugën drejt Rinasit. Sipas verifikimeve, ka rezultuar se në kundërshtim me rregullat, thasët me ...

Grabitja e thasëve me para në Rinas/ Arrestohen policët privatë, shpërdoruan detyrën

SOT - 09.02.2017

Pesë punonjësit e kompanisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit, kur u grabitën, u arrestuan. Arrestimi i tyre u bë me akuzën e “shpërdorimit të ...

Hetimet e grabitjes, policët privatë shkelën rregulloren

Top Channel - 09.02.2017

Pesë punonjësit e shoqërisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit kur u grabitën nga persona të armatosur dhe me maska, janë arrestuar.

Reagon Basha: Grabitja e parave, rënie e shtetit përball krimit

Albeu.com - 09.02.2017

Lulzim Basha ka thënë se grabitjen e makinës me para në rrugën e Rinasit është si “ rënie të shtetit përballë krimit ”. “ Grabitja e sotme është tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit.

Shqipëri: Me maska e armë, grabiten 2 milionë euro

Lajmi.net - 09.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

Zbulohen detaje tronditëse nga grabitja në Rinas

Albeu.com - 09.02.2017

Janë zbardhur detaje tronditëse nga grabitja e sotme në Rinas, ku u morën më shumë se 1 mln euro nga një bankë e nivelit të dytë. Bëhet me dije se kamerat e sigurisë në dy automjetet që transportonin ...

Në 2 vitet e fundit, janë grabitur mbi 10 mln euro nga bankat në Shqipëri

Zhurnal - 09.02.2017

Grabitjet kanë qenë spektakolare duke filluar nga ajo e 13 shkurtit 2015. Në zonën e stacionit të trenit në dalje të një banke të nivelit të dytë u morën rreth 3 milion euro.

Qytetarët e ironizojnë për grabitjen në Rinas, Rama habit me përgjigjen

LajmiFundit - 09.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me shenja nervozizmi pas grabitjes së 2 milionë eurove në rrugën e Rinasit mesditën e sotme. Pas kesaj ngjarje, shumë qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale me ...

Shifër e re për grabitjen në rrugën e Rinasit, autorët morën dhjetë thasë me para

LajmiFundit - 09.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

Në Rinas, u rrëmbyen rreth 2 milionë euro (VIDEO)

Portalb - 09.02.2017

Një makinë e blinduar me një shume të madhe parash cash të një banke të nivelit të dytë është bërë pre e një grabitje sot në kryeqytet. Ngjarja është shënuar rreth ores 13:50 rrugës për në Rinas kur ...

Ben Blushi: Kam prova, thasët po vidhen me ndihmën e shtetit

Portalb - 09.02.2017

Deputeti i partisë LIBRA Ben Blushi thotë se disponon prova për grabitjen e sotme në Rinas ku u morën rreth 2 milionë Euro. Ishte parashikuar që Blushi të jepte një intervistë në emisionin Opinion ...

Grabitja në Rinas/ ?Njëri prej policëve privat ka mbetur i plagosur në dorë?

Albeu.com - 09.02.2017

Policia ka arrestuar pese punonjësit e policisë private , te cilët shoqëronin paratë e bankës BKT, te cilat u grabiten sot ne Rinas. Pesë punonjësit e policisë private janë arrestuar për akuzën e ...

Rama kapet me komentuesit për grabitjen në Rinas: Mos bëni humor ?kaps?

Albeu.com - 09.02.2017

Një qytetar ka pyetur Kryeministrin Rama për të gjetur një përgjigje për vjedhjen e sotme dhe të mos t’i lërë sipas tij të ngrohen nën diell këto komente’, kryeministri nga ana tjetër i është ...

Grabitja në Rinas, dyshime mbi shoferin, kishte nisur punë dje

LajmiFundit - 09.02.2017

Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e ndodhur gjatë ditës së sotme në Rinas, ku u grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë. Mësohet se një nga shoferët e kompanisë private që ...

Grabitja në Rinas, dyshime mbi shoferin që kishte nisur punë dje

Albeu.com - 09.02.2017

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e ndodhur gjatë ditës së sotme në Rinas , ku u grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë. Gazetari Artan Hoxha raporton se shoferi i plagosur ...

Detaje të reja/ Grabitësi më thasët e parave hipi në një makinë luksoze, të tjerët u larguan me furgon

SOT - 09.02.2017

Vazhdimisht dalin detaje të reja për grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Pasi morën 10 thasë me rreth 2 milionë euro, grabitësit u larguan me shpejtësi dhe më pas dogjën dy fuoristradat ...

Dyshimet e deputetit të PS, Ndreu: Banka dhe policia private, lidhje me grabitësit

SOT - 09.02.2017

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ngre dyshime se pas grabitjeve të fundit të vlerave monetare mund të jetë dikush që bashkëpunon me grupin e grabitësve nga Banka apo shoqëria përgjegjëse për transportin.

Ndërtohet skena në 3D, ja si u vodhën mbi 1 mln euro në Rinas (VIDEO)

Albeu.com - 09.02.2017

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas . Grabitja ka ndodhur rreth orës 13:24 në Qafë Kashar, ...

Kryeministri Rama reagon pas grabitjes së milionave: Ky është humor “kaps”

SOT - 09.02.2017

Pas grabitjes së 2 milionë eurove në rrugën e Rinasit, mesditën e sotme, shumë qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale me komente të ndryshme rreth kësaj grabitje.

Grabitja në rrugën e Rinasit, Luan Rama: Shteti tallet nga i njëjti grup

LajmiFundit - 09.02.2017

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Luan Rama ka folur në “News 24” për grabitjen e ndodhur sot në rrugën e Rinasit. Rama thotë se situata është alarmante pasi deri më tani kanë ndodhur 4 grabitje ...

Grabitjet në Rinas/ Zbulohet enigma pse autorët zgjedhin gjithnjë ditën e enjte

Albeu.com - 09.02.2017

Kanë dal në dritë detaje të tjera interesante lidhur me grabitjen e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Nga studio e emisionit “Opinion”, gazetari Flamur Vezaj bëri një analogji mes grabitjes së sotme ...

Grabitja, kryekomisar Nasufi: U njoftuam me vonesë

Top Channel - 09.02.2017

Kryekomisar Arben Nasufi deklaroi në Top Story se policia është njoftuar rreth 10-12 minuta me vonesë për grabitjen në rrugën e Rinasit. Ai tha se patrulla më e afërt e policisë ka qenë në ...

Rama debaton me komentuesit për grabitjen në Rinas: Mos bëni humor “kaps”

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë përgjigjen mbi grabitjen e bujshme që ndodhi sot në Rinas. Ndërsa një qytetar ka pyetur kryeministrin Rama për të dhënë një përgjigje për vjedhjen e sotme ...

Grabitja, zyrtari i policisë: Makinat me 2 milionë euro të përshtatura, nuk ishin blinda!

LajmiFundit - 09.02.2017

Kryekomisar Arben Nasufi deklaroi në Top Story se policia është njoftuar rreth 10-12 minuta me vonesë për grabitjen në rrugën e Rinasit. Ai tha se patrulla më e afërt e policisë ka qenë në ...

Top Story, “deja vu” e Rinasit, kush e ka fajin?

Top Channel - 09.02.2017

Grabitja e kësaj të enjteje ishte e treta e ndodhur thuajse në të njëjtin vend dhe me të njëjtin skenar. Por kush janë përgjegjësitë në këtë zinxhir marrëdhëniesh mes kompanive të ruajtjes, atyre të ...

GRABITJA/ Njëri nga 5 grabitësit u largua vetëm me motor

Albeu.com - 09.02.2017

Gazetari Dashamir Biçaku ka thënë sot në “Opinion” se njëri nga 5 grabitësit që vodhën paratë sot në Rinas gjatë transportit, është larguar me motor .

Grabitja në Rinas, arrestohen policët privatë

Almakos - 09.02.2017

Pesë punonjësit e kompanisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit, kur u grabitën, u arrestuan. Arrestimi i tyre u bë me akuzën e “shpërdorimit të ...

Pse grabitjet në Rinas bëhen gjithnjë ditën e enjte? Ja shpjegimi

Lajmi.net - 09.02.2017

Të tjera detaje interesante janë bërë të ditura lidhur me grabitjen e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Nga studio e emisionit “Opinion”, gazetari Flamur Vezaj bëri një analogji mes grabitjes së sotme ...

Artan Hoxha në Top Story: Grabitjet në Rinas, nga i njëjti grup

Top Channel - 09.02.2017

Artan Hoxha deklaroi në Top Story se të dhënat tregojnë se që të trija grabitjet e kryera në rrugën drejt Rinasit janë kryer nga e njëjta dorë. “Kemi të bëjmë me të njëjtin grup, makinat kanë hyrë ...

VIDEO 3D: Ja si u grabitën 2 milionë Euro në rrugën e Rinasit

Lajmi.net - 09.02.2017

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka ndodhur rreth orës 13:24 në Qafë Kashar, në ...

Emri/ Ja kush është polici privat që u plagos gjatë grabitjen në rrugën e Rinasit

LajmiFundit - 09.02.2017

Pesë punonjësit e policisë private që shoqëronin paratë e bankës së nivelit të dytë, të cilat u grabitës sot në Rinas janë arrestuar nga Policia. Mbi ta rëndon akuza e shpërdorimit të detyrës.

Detajet/ Ja si ishte modifikuar makina e zezë që “shkatërroi” blindin me para në Rinas

LajmiFundit - 09.02.2017

UPDATE/ Një tjetër detaj është zbuluar nga grabitja spektakolare në rrugën e Rinasit. Makina që ka “shkatërruar” blindin mësohet se ka qenë e modifikuar.

Grabiten sërish paratë e një banke në Rinas

Koha.net - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

Ndodh sërish në rrugën pranë Rinasit, grabitet makina me paratë e bankës. Zbulohet shuma

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË – Një makinë me para është grabitur mesditën e sotme në kryeqytet. Sipas raportimeve të para makina me para është e një banke të nivelit të dytë. Makina u grabit rrugës për në Rinas.

Grabitet me armë makina me lekë e një banke në Tiranë

Botasot - 09.02.2017

Një grabitje me armë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije për median se grabitësit kanë i kanë dalë para një makine të një banke, e cila ka qenë duke transferuar para ...

Grabiten sлrish paratл e njл banke nл Rinas

Botasot - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

Krisma armësh, grabitet rrugës për në Rinas, makina me para

Mapo - 09.02.2017

Foto 1 nga 2 Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën Tiranë-Rinas.

Video/ Grabitja në Rinas, roja: Ia q** motrën… këta i çon vet shteti!

Mapo - 09.02.2017

Foto 1 nga 3 Një grabitje spektakolare ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Tiranë-Rinas, ku persona të maskuar kanë ndaluar dhe i kanë marrë paratë një makine të blinduar që po transportonte paratë ...

Vidhet vetura e një banke në Tiranë, ishte plot me para (Video)

Telegrafi - 09.02.2017

Burime nga policia lokale kanë thënë se është grabitur një automjet i blinduar, i një banke të nivelit të dytë në Tiranë. Makina e blinduar, që transportonte paratë e bankës, është grabitur rrugës ...

Rrugës për në Rinas, grabitet automjeti i një banke

Telegrafi - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt aeroportit të Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një ...

Ja videoja kur mendohet se ka ndodhur grabitja ne Rinas

Ora news - 09.02.2017

Një video e publikuar nga TV Klan tregon momentin kur mendohet se ka ndodhur grabitja. Në një moment duket se ka ndaluar një makinë me ngjyrë të errët ngjitur me makinën e blinduar që është e bardhë ...

Ja fotot e makinës së djegur të grabitësve të blindit të bankës private pranë Rinasit

Mapo - 09.02.2017

Foto 1 nga 5 Këto janë fotot e automjeteve që kanë përdorur personat që grabitën mesditën e sotme një automjet të blinduar, ku po transportoheshin paratë e një banke të nivelit të dytë Makinat janë ...

EKSKLUZIVE/ Makinat e përdorura nga autorët që grabitën lekët e bankës në Tiranë (FOTO)

Gazeta Express - 09.02.2017

Një makinë e blinduar e një banke me para është grabitur ditën e sotme në Tiranë. Burime nga Gazeta Express bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në afërsi të Universitetit ‘Epoka’, ku ata kanë mundur ...

Detajet/ Artan Hoxha: Pse dyshoj tek e njëjta “dorë” për 3 grabitjet pranë aeroportit

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE- Gazetari investigativ i News 24, Artan Hoxha menjëherë pas grabitjes së 100 mijë eurove në Qafë-Kashar, ku pesë persona me dy makinë pasi i përplasën, grabitën nën kërcënimin e armëve blindat ...

“Deja vu”-ja e Rinasit, grabitet sërish autoblinda e një banke

Mapo - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

Grabiten paratë e nje banke teksa transportoheshin në Rinas

ABC News - 09.02.2017

Makina me parate e nje banke te nivelit te dyte eshte grabitur gjate rruges per ne aeroportin e Rinasit. Ngjarja mesohet se ka ndodhur sot ne dreke, ndersa makines se bankes i eshte prere rruga nga ...

Ndodh sërish në rrugën pranë Rinasit, grabiten dy makinat me paratë e bankës. Zbulohet shuma

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË – Dy makina me para janë grabitur mesditën e sotme në kryeqytet. Sipas raportimeve të para mjetet me para i përkasin një banke të nivelit të dytë. Makinat u grabitën rrugës për në Rinas.

VIDEO/ Pamjet e para nga Rinasi pas grabitjes së parave, autorët aksidentuan 2 blindat e bankës

BalkanWeb - 09.02.2017

Janë publikuar pamjet pas grabitjes së dy makinëve me para të një banke të nivelit të dytë në rrugën pranë Rinasit. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në rrethana që ende pritet të sqarohen ...

VIDEO/ I njëjti skenar, autorët djegin makinat pas grabitjes së thasëve me para

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE- I njëjti skenar, në vende të njëjta, ashtu si në 3 dhjetor të 2015 persona ende të paidentifikuar grabitën edhe sot blindin që po transportonte paratë e një një banke të nivelit të dytë në ...

Grabitja afër Rinasit, rrëfehet dëshmitari: Ishin 5 persona me kamuflazh, qëlluan me armë në ajër

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE – Gazetarja Klodjana Lala ka arritur të sigurojë për “BalkanWeb” dëshminë e personit i cili filmoi momentin e plotë të grabitjes së dy automjeteve që transportonin para të një banke të nivelit ...

Grabitja/ Gazetari Hoxha: Tek të treja grabitjet është e njëjta dorë

Mapo - 09.02.2017

Foto 1 nga 4 E njëjta kompani sigurie, e njëjta skemë dhe sërish paratë e një banke të nivelit të dytë sipas gazetarit të “News 24”, Artan Hoxha, nuk janë një rastësi.

Video/ Detajet, ja si ndodhi grabitja e 2 mln eurove në rrugën e Rinasit

Mapo - 09.02.2017

Foto 1 nga 5 Grabitja e ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Rinasit ka pasur dëshmitarë të shumtë, të cilët edhe kanë filmuar momentet kur persona të maskuar kanë marrë një shumë prej rreth 2 ...

VIDEO/ Brenda blindit të grabitur, arkat me logon e Bankës së Shqipërisë që lanë autorët

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË- Arka të hapura dhe sigurisht bosh. Këto kanë gjetur efektivët e policisë së Tiranës brenda blindit të dytë të grabitur sot në mesditë në Qafën e Kasharit pranë rrugës së Rinasit.

Qafë Kashar, sërish vjedhje me armë

RTSH - 09.02.2017

Makina e një banke të nivelit të dytë që transportonte para drejt aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas është grabitur. Sipas burimeve policore makina është grabitur në Qafë Kashar nga një ...

Disa nga grabitjet më të bujshme të bankave në Tiranë

Ora news - 09.02.2017

Grabitja e sotme që ndodhi në aksin rrugor Tiranë-Rinas nuk është e para e këtij lloji dhe skema është pothuajse e njëjtë; persona të maskuar dhe të armatosur u dalin përpara makinave të kompanive të ...

Grabitet makina që transportonte paratë e bankës: 7-8 thasë me para

Ora news - 09.02.2017

Persona të armatosur dhe me maska kanë grabitur paratë e një banke të nivelit të dytë ë që po transportoheshin me makinë të blinduar drejt Aeroportit të Rinasit Grabitja është raportuar rreth orës ...

VIDEO/ Pamjet e plota të grabitjes në 2 minuta. Rojet private ulërasin: Patrulla është aty..po na vjedh shteti

BalkanWeb - 09.02.2017

Në videon e siguruar nga “BalkanWeb” duket i gjithë momenti i grabitjes së dy makinave me para të një banke të nivelit të dytë pranë rrugës së Rinasit.

Ekskluzive, dëshmitari flet për OraNews: Pashë grabitjen në Rinas

Ora news - 09.02.2017

Ora News siguron një dëshmi ekskluzive të një personi i cili ka qenë vetëm pak metra larg kur persona të armatosur kanë kryer grabitjen e parave në makinë e blinduar që po udhëtonte tek mbikalimi i ...

Pamje nga grabitja e makinës së bankës me dy milionë euro në të (Video)

Telegrafi - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit të ...

“Profili” i autorëve të grabitjes së thasëve me para

Ora news - 09.02.2017

Të mirëorganizuar, të bëshëm, të armatosur, të maskuar, të gjatë, me trupa të palestruar, por mbi të gjitha të patrembur. Ky është pak a shumë profili i autorëve që kryen grabitjen e radhës në aksin ...

Zbulohet emri i bankës së nivelit të dytë që iu grabitën sot thasët me para

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË- Të paktën 6-7 thasë me para u grabitën sot nga dy blinda të një banke të nivelit të dytë në Qafën e Kasharit. “BalkanWeb” ka mësuar se paratë e grabitura i përkasin Bankës Kombëtare Tregtare, ...

Grabitja/ Ben Blushi: Kam prova, thasлt po vidhen me ndihmлn e shtetit

Botasot - 09.02.2017

Deputeti i partisë LIBRA Ben Blushi thotë se disponon prova për grabitjen e sotme në Rinas ku u morën rreth 2 milionë Euro. Në një status në Facebook, deputeti Blushi shkruan se grabitja e parave nga ...

Artan Hoxha: Shuma e grabitjes në Rinas ishte më e madhe se 100 mijë euro

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE- Shuma e grabitjes në Rinas është më e madhe se 100 mijë euro. Kështu është shprehur sot gazetari Artan Hoxha në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ ku ka folur me detaje për grabitjen e dy ...

Ben Blushi: Kam prova, thasët e Republikës po vidhen me ndihmën e shtetit

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË- Deputeti dhe themeluesi i LIBRA-s Ben Blushi ka reaguar pas grabitjes së ndodhur sot pranë Rinasit, ku persona të armatosur dhe me maska goditën dhe më pas morën 7 thasë me para nga dy blinda ...

Grabitja e disa thasëve me para, Tahiri në policinë e Tiranë

Ora news - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbërritur në drejtorinë e Policisë së Tiranës, pas grabitjes së ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Rinas, ku u grabitën rreth 8 thasë me para të një banke të ...

Ben Blushi: Kam prova, thasët e Republikës po vidhen me ndihmën e shtetit

Mapo - 09.02.2017

Deputeti dhe themeluesi i LIBRA-s Ben Blushi ka reaguar pas grabitjes së ndodhur sot pranë Rinasit, ku persona të armatosur dhe me maska goditën dhe më pas morën 7 thasë me para nga dy blinda të ...

Ndërtohet skema e plotë, si arritën “skifterat” me kamuflazh të grabisnin për 2 minuta thasët me para

BalkanWeb - 09.02.2017

Nga Klodjana Lala Zbardhet skema e grabitjes së blindave që po trasportonin sot drejt aeroportit të Rinasit, shuma të konsiderueshme parash. Sipas një dëshmitari okular në vendngjarje dy autoblindat ...

Publikohet fotoja e një prej grabitësve të 1 milion eurove në Rinas vitin e kaluar

Mapo - 09.02.2017

Personi në foto (foto ekskluzive e Report TV) është A. Pepa dhe është një ndër personat që grabitën 1 mln euro vitin e kaluar në aeroportin e Rinasit.

Deputeti i PS-së: Bankat bashkëpunëtore në vjedhjen e parave

Mapo - 09.02.2017

. Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, tashmë deputet i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu përmes një statusi në Facebook, hedh dyshime se segmente të caktuara nga bankat apo kompanitë “security” kanë ...

Grabitja, dy makinat e djegura sillen në polici, i nënshtrohen ekspertizës

Ora news - 09.02.2017

Dy makinat e djegura, të cilat dyshohet se kanë shërbyer për grabitjen e blindës me para kanë mbërritur në policinë e Tiranës dhe pritet ti bëhet një ekspertizë për të hedhur dritë mbi identifikimin ...

Grabitja e parave të bankës, Policia Private do transportonte edhe sot para në Rinas, i hiqet licenca

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE- Një ditë pas grabitjes së dy blindave që transportonin paratë e një banke të nivelit të dytë, burime policore bëjnë me dije për “BalkanWeb” se bëhet se i kanë hequr licencën Shoqërisë Private ...

Grabitja spektakolare, ministri Tahiri mbledh urgjentisht drejtuesit e Policisë

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANË- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbledhur shefat dhe drejtuesit e policisë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës pak orë pas grabitjes spektakolare në rrugën e Rinasit ku u morën 7 thasë ...

Grabitja e makinës me para, Basha: Qeveria i jep pushtet kriminelëve

Ora news - 09.02.2017

Për grabitjen e makinës me para, ka reaguar kryetari i PD, Lulzim Basha. Në një postim në FB, Basha thotë se ngjarja e sotme tregon se është rritur forca e krimit dhe ka rënë shtetit.

Grabitja në Rinas/ Basha: Tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në ‘Facebook’ pas grabitës së ndodhur gjatë mesditës së sotme pranë Rinasit. Kryedemokrati është shprehur se grabitja e sotme është ...

Grabitja spektakolare, ministri Tahiri mbledh urgjentisht drejtuesit e Policisë

Mapo - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbledhur shefat dhe drejtuesit e policisë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës pak orë pas grabitjes spektakolare në rrugën e Rinasit ku u morën 7 thasë me para ...

Grabitja/ Basha: Tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit

Mapo - 09.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në ‘Facebook’ pas grabitës së ndodhur gjatë mesditës së sotme pranë Rinasit. Kryedemokrati është shprehur se grabitja e sotme është tregues i ...

Grabitja në Rinas/ Hoxha: Thasët me para nuk kishin GPS, kamerat e mjeteve të fikura

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE -Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje të reja në lidhje me grabitjen e sotme në Rinas. Gjatë një lidhje me ‘News24’ Hoxha tha se dy mjetet e kompanisë private që transportonin paratë e bankës ...

Paralajmërimi i Tahirit dhe lajmi i Hoxhës: Thasët me para pa GPS

Mapo - 09.02.2017

Një ditë më parë, ministri i Brendshëm Samir Tahiri, ngriti shqetësimin për mungesën e profesionalizimit të punonjësve të policive private, që shoqërojnë vlerat monetare.

Grabitja e thasëve me para, Policia: Kamerat e sigurisë në makina të fikura

Ora news - 09.02.2017

Policia e Tiranës në deklaratën e saj në lidhje me grabitjen në Rinas ka deklaruar se kompania private nuk ka dhënë asnjë njoftim në sallën operative të policisë.

U grabitën dhjetë thasë me valutë! Policia: Ja kronologjia

Mapo - 09.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

Basha: Grabitja, dлshmi e rлnies sл shtetit

Botasot - 09.02.2017

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, grabitja e parave të një banke të nivelit të dytë këtë të enjte në rrugën e Rinasit, është tregues se shteti ka rënë.

Blushi: Kam prova se bankat vidhen me ndihmлn e shtetit

Botasot - 09.02.2017

Deputeti dhe kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, ka reaguar lidhur me grabitjen e 8 thasëve me para ditës e sotme pranë Rinasit. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” , Blushi hedh akuza të ...

Dyshimi/ Shoferi i blindit që u grabit në Rinas kishte nisur punë dje. Si u plagos në dorë

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE – Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e ndodhur gjatë ditës së sotme në Rinas, ku u grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë. Mësohet se një nga shoferët e kompanisë private që ...

Këto janë gabimet e 5 policëve gjatë grabitjes

Mapo - 09.02.2017

Pesë punonjësit e shoqërisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit kur u grabitën nga persona të armatosur dhe me maska, janë arrestuar.

Grabitja/ Patozi: Qeveria është bashkautore në krim. Luan Rama: Bandat sfidojnë shtetin

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE- “Drejtësia dhe peshqit e mëdhenj” ishte tema e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në News24, ndërsa të ftuar janë kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Luan Rama, ...

Grabitjet, Luan Rama: Shteti tallet nga e njëjta bandë!

Botasot - 09.02.2017

“Drejtësia dhe peshqit e mëdhenj” ishte tema e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’, ndërsa të ftuar ishin kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Luan Rama, deputeti i PD Astrit Patozi si dhe ...

Grabitja në Rinas/ Dyshime mbi shoferin, kishte nisur punë dje

Mapo - 09.02.2017

Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e ndodhur gjatë ditës së sotme në Rinas, ku u grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë. Mësohet se një nga shoferët e kompanisë private që ...

Grabitja e thasëve me para, Rama-qytetarit: Ky quhet humor kaps!

Ora news - 09.02.2017

Një qytetar i ka shkruar kryeministrit Edi Rama në lidhje me grabitjen në Rinas. Duke i thënë se qeveria duhet të bëjë ndonjë kanal që lekët të shkojnë me skaf.

Pamjet në 3D, si u grabitën dy makinat me paratë që do niseshin drejt Vjenës

BalkanWeb - 09.02.2017

Këto janë pamjet në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin “Opinion”, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka ndodhur rreth orës 13:24 në Qafë Kashar, në periferi ...

Rama debaton me komentuesit pлr grabitjen nл Rinas: Mos bлni humor “kaps”

Botasot - 09.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë përgjigjen mbi grabitjen e bujshme që ndodhi sot në Rinas. Ndërsa një qytetar ka pyetur kryeministrin Rama për të dhënë një përgjigje për vjedhjen e sotme ...

Video 3D/ Si ndodhi grabitja e parave në Rinas

Mapo - 09.02.2017

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka ndodhur rreth orës 13:24 në Qafë Kashar, në ...

Publikohet fotoja, kush është grabitësi i Rinasit. Si arriti policia në identifikimin e 40-vjeçarit

BalkanWeb - 09.02.2017

NGA DORJANA BEZAT Interpol ka publikuar foton e autorit të shpallur në kërkim ndërkombëtar për grabitjen në Rinas të ndodhur më 1 korrik të vitit 2016.

Simulimi i grabitjes së dy milionë eurove në rrugën e Rinasit (VIDEO 3D)

Telegrafi - 09.02.2017

Më poshtë mund të shihni videon në 3D të transmetuar në emisionin Opinion në TV Klan, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Lexo po ashtu: Pamje nga grabitja e makinës së bankës ...

Grabitet një makinë pranë rrugës së Rinasit, po transportonte paratë e bankës

Java News - 09.02.2017

Një grabitje ka ndodhur sot në Tiranë ndërsa mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë rrugës së Rinasit. Disa persona të maskuar dhe të armatosur dyshohet të kenë vjedhur automjetin që transportonte ...

Ndodhi sërish! Grabitet makina e bankës plot para në rrugën e Rinasit

Durres Lajm - 09.02.2017

Një makinë e blinduar me para e një banke të nivelit të dytë ka rënë pre e një grabitjeje sot. Ngjarja është shënuar rreth mesditës në rrugën që shkon në Rinas, ku një mjet i blinduar po udhëtonte në ...

Grabitet makina e blinduar e bankës, policia në gjurmët e autorëve

Vision Plus - 09.02.2017

Një tjetër vjedhje është shënuar sot në kryeqytet. Një makinë e cila transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë është grabitur rrugës gjatë rrugës për në Rinas.

VIDEO/ Grabitet autoblinda me para e një banke në Rinas

Gazeta Tema - 09.02.2017

Është përsëritur grabitja e makinave të bankës që transportojnë para drejt Rinasit, në Tiranë. Këtë të enjte, “viktimë” e një sulmi dhe më pas e një grabitjeje ka rënë makina e një banke të nivelit ...

VIDEOT/ Momenti i grabitjes së blindit me thasë me para

Gazeta Tema - 09.02.2017

Ky është momenti kur grabitësit me makinë pasi e kanë përplasur blindin e bankës, i afrohen asaj dhe nën kërcënimin e armëve marrin thasët me para. Më pas ata largohen me shpejtësi, kurse blindi i ...

Njësoj si për hashashin, dyshime dhe akuza se policia është e implikuar në grabitje me armë(video)

Respublica - 09.02.2017

Një makinë e një banke të nivelit të dytë është grabitur në rrugën Rinas - Tiranë. Punonjësit thonë se patrulla e policisë ka qenë afër, duke akuzuar madje për implikim.

“Autorët ishin të informuar, është e njëjta dorë për 3 grabitjet në Rinas”

Java News - 09.02.2017

Gazetari investigativ i News 24, Artan Hoxha menjëherë pas grabitjes së 100 mijë eurove në Qafë-Kashar, ku katër persona me një makinë u përplasën e grabitën nën kërcënimin e armëve blindin që ...

Grabitet makina e bankës në rrugën Tiranë-Rinas. Zbulohet shuma marramendëse (Video)

Alb Portali - 09.02.2017

Loading... Një grabitje spektakolare ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Tiranë-Rinas, ku persona të maskuar kanë ndaluar dhe i kanë marrë paratë një makine të blinduar që po transportonte paratë e ...

DETAJET/ Itinerari i grabitjes së Rinasit, autorët morën 7 thasë me para

Java News - 09.02.2017

Një tjetër grabitje e përmasave të mëdha ka ndodhur në rrugën e Rinasit. Persona me maska, nën kërcënimin e armëve i kanë bërë pritë blindit të një banke private të mbushur me para dhe kanë marrë ...

Grabitja në aeroportin e Rinasit, del foto e një prej të dyshuarve. Fija e flokut në paruke tradhtoi grabitësit

Gazeta Tema - 09.02.2017

Report TV siguron foton ekskluzive të një prej të dyshuarve si autor i grabitjes së 1 milion eurove në pistën e aeroportit të Rinasit 7 muaj më parë më 1 korrik 2016.

FOTO/ Ky është një prej autorëve të grabitjes së 1 mln eurove në pistën e Rinasit

Java News - 09.02.2017

Kjo është fotoja e një prej autorëve të grabitjes së 1 milion eurove në pistën e aeroportit të Rinasit, 7 muaj më parë më 1 korrik 2016. Personi që shihni në këtë foto është 40 vjeçari me origjinë ...

Artan Hoxha: Pse dyshoj tek e njëjta “dorë” për 3 grabitjet në Rinas

Gazeta Tema - 09.02.2017

Gazetari investigativ Artan Hoxha menjëherë pas grabitjes në Qafë-Kashar, ku katër persona me një makinë u përplasën e grabitën nën kërcënimin e armëve blindin që transportonte paratë drejt Rinasit, ...

Zbulohet vendi i grabitësve të parave, ngrihet në ajër helikopteri i Policisë

Java News - 09.02.2017

Dalin ne drite të tjera detaje në lidhje me grabitjen e parave të një banke të nivelit të dytë në rrugën pranë Rinasit. Rreth orës 16:00 u ngrit helikopteri i Policisë ku ka nisur kërkimi për ...

Grabitja e blindit me para/ Policët: Na qëlluan me armë, u trembëm dhe hapëm derën

Gazeta Tema - 09.02.2017

Pas grabitjes së blindit me paratë e një banke të nivelit të dytë, janë marrë në pyetje punonjësit e firmës private të sigurisë që po transportonin shumën monetare drejt aeroportit të Rinasit.

Policia kërkime nga toka dhe nga ajri për kapjen e grabitësve të 7 thasëve me para

Gazeta Tema - 09.02.2017

Forcat e policisë janë duke kryer kërkime intensive nga toka dhe nga ajri për të gjetur katër autorët e grabitjes së parave të bankës së nivelit të dytë.

Deputeti socialist Ndreu dyshon: Banka bashkëpunon me grabitësit

Gazeta Tema - 09.02.2017

Nuk mund te kete nje vjedhje te te tilla permasave dhe ne mes te dites pa nje dore nga brenda bankes dhe organeve te sigurise, per te garasntuar nje goditje teg tille.

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu, hedh dyshime të forta: Mes grabitësve dhe bankës mund të ketë bashkëpunim

Java News - 09.02.2017

Nuk mund te kete nje vjedhje te te tilla permasave dhe ne mes te dites pa nje dore nga brenda bankes dhe organeve te sigurise, per te garasntuar nje goditje teg tille.

Shokon Ben Blushi: Kam prova se bankat vidhen me ndihmën e shtetit

Durres Lajm - 09.02.2017

Deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi shkruan në “Facebook” se bankat në Shqipëri vidhen me ndihmën e shtetit. Ai shkruan se sot ka prova se republika po bie dhe se thasët po vidhen me ndihmën e shtetit.

“Grabitja”, debate në Parlament

Vision Plus - 09.02.2017

Ne momentin qe ndodhi grabitja pranë aeroportit te Rinasit, ish-kryeministri Sali Berisha po numëronte ne seance plenare 40 premtimet e pambajtura te qeverise Rama.

Shqiptarët grabisnin bizhuteri në banesa por…

Java News - 09.02.2017

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë të cilët janë kapur duke grabitur në një banesë. Autorët të moshave 29 dhe 35-vjeçarë njihen si persona me precedentë penalë në fushën e grabitjes.

Grabitja në Rinas/ Arrestohen 5 punonjësit e policisë private

Java News - 09.02.2017

Disa orë pas grabitjes spektakolare në rrugën e Rinasit, ku persona me maska morën disa thasë me para nga blindi i shoqërisë private të sigurisë, janë arrestuar efektivët që kryenin transportimin e ...

Grabitja në Rinas, arrestohen 5 policë privatë. Saimir Tahiri i kishte paralajmëruar një ditë më parë bankat

Gazeta Tema - 09.02.2017

Pesë punonjësit e kompanisë private të sigurisë që po shoqëronin paratë e një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit, kur u grabitën, u arrestuan. Arrestimi i tyre u bë me akuzën e “shpërdorimit të ...

Grabitja e parave të bankës/ Tahiri takim në Policinë e Tiranës

Java News - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi një takim me drejtuesit e Policisë së Tiranës gjatë orëve të mbrëmjes. Takimi u mbajt disa orë pas grabitjes spektakolare në rrugën e Rinasit ku dyshohet ...

‘Rinas’/ Basha: Grabitja tregues i forcës së krimit e rënies së shtetit

Java News - 09.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar përmes një statusi në Facebook pas grabitjes së 2 milionë eurove në rrugën e Rinasit, të një banke të nivelit të dytë.

Grabitja e parave, Tahiri takim me tone të larta në Policinë e Tiranës

Gazeta Tema - 09.02.2017

Pas grabitjes së 2 mln eurove në Rinas, ministri i Brendshëm Saimir Tahirim zhvilloi një takim në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me shefat e komisariateve dhe drejtuesit e policisë së kryeqytetit.

I njëjti skenar në disa grabitje

Vision Plus - 09.02.2017

Grabitja e kësaj të enjteje tek mbikalimi i Kasharit është skenari i ripërsëritur i disa ngjarjeve të tjera të rënda të ndodhura në harkun kohor të dy viteve në kryeqytet.

Një grabitje e paralajmëruar, po e radhës…?!

Java News - 09.02.2017

Nga Andi Malasi Një tjetër grabitje e përmasave të mëdha. Një tjetër rast në rrugën e Rinasit. Një tjetër herë thyhet siguria e kompanive private të Ruajtjes dhe Sigurisë Fizike.

Basha: Grabitja e furgonit të blinduar, rënie e shtetit

Durres Lajm - 09.02.2017

Lulzim Basha e lexon grabitjen e makinës me para në rrugën e Rinasit si “rënie të shtetit përballë krimit”. “Grabitja e sotme është tregues i forcës së krimit dhe rënies së shtetit.

HISTORIKU/ Grabitjet e bankave në Tiranë, ja sa miliona janë vjedhur në 2 vjet

Gazeta Tema - 09.02.2017

Rreth 10 milionë euro është shuma e grabitur ne 4 ngjarje në kryeqytet gjatë 2 viteve të fundit. Grabitjet kanë qenë spektakolare duke filluar nga ajo e 13 shkurtit 2015.

4 grabitjet spektakolare me dëm 10 mln euro

Java News - 09.02.2017

Rreth 10 milionë euro është shuma e grabitur ne 4 ngjarje në kryeqytet gjatë 2 viteve të fundit. Grabitjet kanë qenë spektakolare duke filluar nga ajo e 13 shkurtit 2015.

Grabitja në Rinas/ Një prej policëve privatë mbeti i plagosur

Java News - 09.02.2017

Zbulohen të tjera detaje në lidhje me grabitjen spektakolare ndodhur në vendin e njohur si mbikalimi i Kasharit. Një punonëjs i policisë private mësohet se ka mbetur u plagosur nga ngjarja.

Zbulohet fotoja e grabitësit të Rinasit

Durres Lajm - 09.02.2017

Ky është A. Pepa, personi i dyshuar si një nga autorët e grabitjes së një milionë eurove në pistën e aeroportit të Rinasit, Qershorin e vitit të kaluar.

Grabitja pranë Rinasit, Tahiri në policinë e Tiranës

Vision Plus - 09.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mblodhi te gjithë krerët e policisë lidhur me grabitjen e ndodhur mesditën e kësaj te enjteje. Tahiri mësohet se pati nje takim me grupin hetimor per ngjarjen e ...

Dyshimi/ Shoferi i blindit kishte nisur punë dje. Si u plagos në dorë

Durres Lajm - 09.02.2017

Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e ndodhur gjatë ditës së sotme në Rinas, ku u grabitën 7 thasë me para të një banke të nivelit të dytë. Mësohet se një nga shoferët e kompanisë private që ...

Rama i LSI komenton grabitjen e Kasharit: I njëjti grup tallet me shtetin

Java News - 09.02.2017

“Drejtësia dhe peshqit e mëdhenj” ishte tema e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në News24, ndërsa të ftuar ishin kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Luan Rama, ...

Qytetari i sugjeron Ramës si t'i çojë eurot në Rinas, Kryeministri: Ky quhet humor "kaps"!

Durres Lajm - 09.02.2017

Një komentues i ka shkruar kryeministrit Edi Rama në lidhje me grabitjen e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Qytetari i ka sugjeruar kryeministrit që qeveria duhet të bëjë ndonjë kanal, që lekët të ...

Detaji i çuditshëm, grabitësit modifikuan makinën që ta shkatërronin blindin

Java News - 09.02.2017

Vazhdimisht dalin detaje të reja për grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Pasi morën 10 thasë me rreth 2 milionë euro, grabitësit u larguan me shpejtësi dhe më pas dogjën dy fuoristradat ...

Zbulohet foto e grabitësit të Rinasit, që u identifikua nga ADN

Java News - 09.02.2017

Interpol ka publikuar foton e autorit të shpallur në kërkim ndërkombëtar për grabitjen në Rinas të ndodhur më 1 korrik të vitit 2016. Ai është 40-vjeçari Aleks Pepa me origjinë nga Elbasani, raporton ...

Me maska e armë, grabiten dhjetë thasë me valutë

Flaka - 09.02.2017

Për herë të tretë në pak më shumë se një vit, një grabitje e armatosur ndodh pranë Rinasit. Makina me para është goditur nga mjeti i grabitësve, të cilët me mjete të forta shpërthyen dyert, rrahën ...

FOTO/ Krisma armësh, grabitet rrugës për në Rinas, makina e mbushur me para

Antpress - 09.02.2017

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën Tiranë-Rinas. Dëshmitarë që kanë qenë në vendin e ngjarjes kanë ...

Grabitja në Rinas, arrestohen 5 policët e kompanisë private të sigurisë

Antpress - 09.02.2017

Policia ka vënë në pranga pesë punonjësit e firmës private të sigurisë të cilët u grabitën këtë të enjte teksa transportonin paratë e Bankës Kombëtare Tregtare, për në aeroportin e Rinasit.

VIDEO 3D: Ja si u grabitën 2 milionë Euro në rrugën e Rinasit

Antpress - 09.02.2017

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka ndodhur rreth orës 13:24 në Qafë Kashar, në ...

Identifikohen autorët e grabitjes së 1 milion eurove në pistën e Rinasit, dyshohet se fshihen jashtë Shqipërisë

SOT - 07.02.2017

Prokuroria për Krimet e Rënda në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kanë identifikuar tre autorët e grabitjes së 1 milion eurove në pistën e Rinasit, ngjarje e i cila ndodhi qershorin e vitit të ...

‘Mama, erdhën policët’- Dalin detaje nga vrasja e çiftit shqiptar në Athinë

Lajmi.net - 07.02.2017

Të tjera prova janë mësuar në lidhje me ngjarjen tragjike në Athinë, ku një çift shqiptarësh u vranë në banesën e tyre gjatë një grabitje. Sipas hetimeve, dy grabitësit u prezantuan si policë për të ...

DETAJET/ Vrasja e çiftit shqiptar në Athinë, djali rrëfen: I lashë të hynin brenda, ishin veshur si policë?

Albeu.com - 07.02.2017

Vetëm pak ditë me parë një ngjarje makabre ka ndodhur në një familje shqiptare në Itali, ku persona të paidentifikuar akoma, hynë në banesën e çiftit shqiptar dhe ekzekutuan me armë burrë dhe grua.

Detaje të tjera nga vrasja makabre e çiftit shqiptar në Athinë, djali tregon: I lejova të hynin, mu dukën si policë...

SOT - 07.02.2017

Vetëm pak ditë me parë një ngjarje makabre ka ndodhur në një familje shqiptare në Itali, ku persona të paidentifikuar akoma, hynë në banesën e çiftit shqiptar dhe ekzekutuan me armë burrë dhe grua.

Detaje të reja nga masakra e çiftit shqiptar në Athinë, djali i paralajmëroi: ‘Mama, erdhën policët’

LajmiFundit - 07.02.2017

Masakra e disa ditëve më parë në Athinë, ku vdiq në mënyrë tragjike cifti shqiptar, ende është në hetim. Të tjera detaje zbulohen. Mama, mama erdhën policët’.

‘Mama, erdhën policët’, të tjera detaje nga vrasja makabre e çiftit shqiptar në Athinë

BalkanWeb - 07.02.2017

ATHINE- ‘Mama, mama erdhën policët’. Kjo ka qenë një nga frazat paralajmëruese që djali i vetëm i çiftit shqiptar Halitaj që u vranë mizorisht në Athinë ka thënë në momentin kur në derën e shtëpisë ...

“Mami, erdhën policët!”. Zbulohen fakte tronditëse për vrasjen e çiftit shqiptar

Mapo - 07.02.2017

Zbulohen të tjera detaje për ekzekutimin në dhomën e gjumit të çiftit të shqiptarëve Eleni Cura, 50 vjeçe dhe burrit të saj, Thanasit, 53­ vjeçar. Mediat greke shkruajnë sot se hipotezat më të ...

‘Mama, erdhën policët’. Dalin detaje nga vrasja e çiftit shqiptar në Athinë

Mapo - 07.02.2017

Të tjera prova janë mësuar në lidhje me ngjarjen tragjike në Athinë, ku një çift shqiptarësh u vranë në banesën e tyre gjatë një grabitje. Sipas hetimeve, dy grabitësit u prezantuan si policë për të ...

‘Mama, erdhën policët’- Dalin detaje nga vrasja e çiftit shqiptar në Athinë

Alb Portali - 07.02.2017

Të tjera prova janë mësuar në lidhje me ngjarjen tragjike në Athinë, ku një çift shqiptarësh u vranë në banesën e tyre gjatë një grabitje.Sipas hetimeve, dy grabitësit u prezantuan si policë për të ...

Vrasja e çiftit shqiptar në Athinë, djali autik u hapi derën grabitësve

Java News - 07.02.2017

Të tjera prova janë mësuar në lidhje me ngjarjen tragjike në Athinë, ku një çift shqiptarësh u vranë në banesën e tyre gjatë një grabitje. Sipas hetimeve, dy grabitësit u prezantuan si policë për të ...

Çifti shqiptar i vrarë mizorisht në Athinë, dyshime që nuk i vranë për grabitje

Durres Lajm - 07.02.2017

Prej katër ditësh mediat greke, policia dhe hetimi vendas po merren me një nga ngjarjet më të rënda të ndodhura kohëve të fundit një Greqi, ku dy persona kanë hyrë në një familje shqiptare dhe kanë ...

Super grabitja e 1 milion $ në Rinas/ ‘Gabimi’ që zbuloi një nga autorët, lëvizjet e fundit

Lajmi.net - 06.02.2017

Policia ka referuar në prokurori disa informacione e prova që mund të identifikojnë njërin nga autorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në Aeroportin e Rinasit, më 30 qershor të vitit të kaluar.

Grabitja në Rinas, Hodaj: Hetimi ka përparuar, janë bërë hapa domethënës

SOT - 06.02.2017

Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj u shpreh gjatë një konference për shtyp këtë të hënë se hetimet për identifikimin e autorëve të grabitjes në pistën e aeroportit të Rinasit kanë shënuar ...

Greqi, ndërron jetë edhe burri i familjes shqiptare të grabitur

Top Channel - 06.02.2017

Ka humbur jetën në një spital të Athinës edhe kryefamiljari i familjes shqiptare që u sulmua prej grabitësve pak ditë më parë. Spitali "Thriasio" ka njoftuar se i plagusuri Thanas Cura, i dërguar në ...

Grabitja në aeroportin e Rinasit/ Nga hetimet dalin 3 autorët

SOT - 06.02.2017

Për grabitjen në aeroportin e Rinasit që bëri bujë vitin e kaluar, policia aktualisht ka zbuluar të tre autorët. Burime nga Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda bënë të ditur për ...

Shpallet në kërkim njëri nga tre grabitësit e 1 milionë eurove në Rinas

LajmiFundit - 06.02.2017

Shpallet ne kerkim njeri nga tre autoret e grabitjes se 1 milione eurove ne aeroportin e Rinasit ne 30 qershor 2016. Me vendim gjykate është shpallur në kërkim 35 vjeçari me iniciale A.P.

I grabisin makinën, e kërcënojnë me armë, shpërthen në lot artisti: Me fat që jam gjallë

LajmiFundit - 06.02.2017

Rreth orës 2:54 të ditës së sotme, disa hajdutë kanë grabitur tenorin dhe artistin Ylber Gjini. Me maska në kokë tre hajdutët kanë kërcënuar me armë artistin dhe të birin dhe më pas e kanë marrë ...

Grabitja e famshme në Rinas, zbulohet vendi ku fshihet njëri prej autorëve

Albeu.com - 06.02.2017

A.P, 37 –vjeçari i identifikuar si njëri prej 3 grabitësve të 1 milion eurove në pistën e aeroportit të Rinasit dyshohet se fshihet në Rumani. Strukturat qendrore të hetimit në Policinë e Shtetit dhe ...

Tragjedia e familjes shqiptare në Greqi, krijohet skema e krimit në 3D

SOT - 06.02.2017

Ende nuk dihen motivet e vrasjes së çiftit shqiptar në Peristeri të Greqisë dhe hetimet vijojnë me intensitet. Televizioni grek “Alfa” ka krijuar skenën e vrasjes së çiftit nga dy persona të maskuar ...

Super grabitja e 1 milion $ në Rinas/ ‘Gabimi’ që zbuloi një nga autorët, lëvizjet e fundit

Gazeta Express - 06.02.2017

Policia ka referuar në prokurori disa informacione e prova që mund të identifikojnë njërin nga autorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në Aeroportin e Rinasit, më 30 qershor të vitit të ...

Grabitja spektakolare në Rinas, zbulohen autorët

Gazeta Express - 06.02.2017

Dy nga tre autorët e grabitjes së Rinasit ndodhen brenda territorit shqiptarë dhe tashmë janë identifikuar nga Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të ...

Arrestohen tre persona për grabitjen e një farmacie në Suharekë

Botasot - 06.02.2017

Pas një pune intensive hetimore, është bërë i ditur identiteti i tre të dyshuarve të cilët me datën 03 shkurt, rreth orës 20:45 minuta, dy prej tyre të maskuar dhe të armatosur me thika, kanë hyrë në ...

Arrestohen tre persona për grabitjen e një farmacie në Suharekë

Telegrafi - 06.02.2017

Pas një pune intensive hetimore është bërë i ditur identiteti i tre të dyshuarve të cilët më 03 shkurt, rreth orës 20:45 minuta të maskuar dhe me thika kanë hyrë në barnatoren “Vjosa Farm” dhe nën ...

Arrestohen grabitësit e barnatores

Koha.net - 06.02.2017

Policia e Kosovës njofton se është bërë i ditur identiteti i tre të dyshuarve të cilët më 3 shkurt, rreth orës 20:45 minuta, dy prej tyre të maskuar dhe të armatosur me thika, kanë hyrë në barnatoren ...

“Arrest me burg” për njërin nga tre grabitësit e dyshuar të parave në Rinas

ABC News - 06.02.2017

Me vendim gjykate është shpallur në kërkim 35 vjeçari me iniciale A.P. nga Elbasani, i dyshuar për grabitjen e parave të një banke në pistën e aeroportit të Rinasit ne fund te majit te kaluar.

Skandal/ Grabitet me armë në Tiranë, artisti i mirënjohur

Mapo - 06.02.2017

Baritoni i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Ylber Gjini, ka rënë pre e një grabitje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, kur persona të armatosur kanë grabitur makinën e ...

Tragjedia në familjen shqiptare, vdes 53 vjeçari, të premten iu vra gruaja

Ora news - 06.02.2017

Ka ndërruar jetë në spitali 53 vjeçari shqiptar, i cili mbeti i plagosur me armë gjatë së premtes së shkuar nga grabitës të armatosur. Pavarësisht se shqiptari iu nënshtrua trajtimit intensiv në ...

I grabitin makinën nën kërcënimin e armës, tenori shpërthen në lot: Me fat që jam gjallë

BalkanWeb - 06.02.2017

Nga DORJANA BEZAT TIRANË- “Jam me fat që jam gjallë”. Kështu thotë mes lotësh në një rrëfim për “News24” e “BalkanWeb” solisti i teatrit të Operës në Tiranë, tenori Ylber Gjini, i cili rreth orës ...

Tragjedia në familjen shqiptare, krijohet skema 3D si u vra çifti

Ora news - 06.02.2017

Ende nuk dihet motivet e vrasjes së çiftit shqiptar në Peristeri të Greqisë dhe hetimet vijojnë me intensitet. Televizioni grek “Alfa” ka krijuar skenën e vrasjes së çiftit nga dy persona të maskuar ...

Zbulohen 3 autorët e grabitjes spektakolare në Rinas, një i arratisur në Rumani [video]

Koha.net - 06.02.2017

Për grabitjen në aeroportin e Rinasit, që bëri bujë vitin e kaluar, policia aktualisht ka zbuluar të tre autorët. Dy nga tre autorët e grabitjes së Rinasit ndodhen brenda territorit shqiptar dhe ...

Ngjarja në Rinas/ Grabitësi A.P. mendohet se fshihet në Rumani

Mapo - 06.02.2017

A.P, 37 –vjeçari i identifikuar si njëri prej 3 grabitësve të 1 milion eurove në pistën e aeroportit të Rinasit dyshohet se fshihet në Rumani. Strukturat qendrore të hetimit në Policinë e Shtetit dhe ...

Greqi: Vdes edhe burri i familjes shqiptare të grabitur

Alb Portali - 06.02.2017

14:52, 6 Shkurt 2017 Loading... Ka humbur jetën në një spital të Athinës edhe kryefamiljari i familjes shqiptare që u sulmua prej grabitësve pak ditë më parë.

Tenori mes lotësh tregon momentet e grabitjes dhe kërcënimin me armë (nuk ishte hera e parë)

Java News - 06.02.2017

“Jam me fat që jam gjallë”. Kështu thotë mes lotësh në një rrëfim për “News24” solisti i teatrit të Operës në Tiranë, tenori Ylber Gjini, i cili rreth orës 03:00 të së hënës ra pre e një grabitjeje ...

Grabitja spektakolare në Rinas, zbulohet shteti ku fshihet njëri nga autorët

Durres Lajm - 06.02.2017

Strukturat qendrore të hetimit në Policinë e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda kanë mundur të identifikojnë njërin nga 3 autorët e grabitjes spektakolare të 1 milion eurove në ...