TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Klinton takohet me presidentin Morsi

Ina - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton sot ka arritur në Kajro, për tu takuar me presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi.

Hillari Klinton takohet me presidentin Morsi

Alsat - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton ka arritur në Kajro, për tu takuar me presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi. Kështu, zonja Klinton do të jetë zyrtarja më e lartë amerikane që takohet me presidentin Morsi, i ...

Klinton: SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt

Evropaelire - 15.07.2012

10:21 Klinton: SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt 10:09 OKB: Në Tremseh të Sirisë u sulmuan aktivistët dhe ...

Klinton: SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt

Portalb - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka shprehur mbështetje për një "tranzicion të plotë ndaj sundimit civile" në Egjipt, në fillim të një vizite në Kajro.

Egjipt, Clinton takon kreun e ushtarakëve

Top Channel - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton u takua në Kajro me kreun e Këshillit Suprem Ushtarak, Hussein Tantawi. Mediat egjiptiane deklarojnë se në takim është biseduar për tranzicionin e pushtetit drejt një Egjipti demokratik si ...

Klinton: SHBA-të e mbështesin tranzicionin në Egjipt

Evropaelire - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për tranzicionin demokratik në Egjipt. Këto komente ajo i bëri të shtunën në Kajro, pas bisedimeve me presidentin e Egjiptit, Muhamed Morsi, i ...

Egjipt, 10 të vdekur nga shembja e ndërtesës

LajmiFundit - 15.07.2012

Ministria e shëndetësisë e Egjiptit ka njoftuar se 10 vetë kanë humbur jetën kur një bllok i banesave në ndërtim e sipër, në qytetin mesdhetar, Aleksandria, është shkatërruar.

Egjipt, Klinton takohet me presidentin Morsi

Lajmeshqip - 15.07.2012

Kajro – Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton u takua në Kajro me kreun e Këshillit Suprem Ushtarak, Hysein Tantavi. Mediat egjiptiane deklarojnë se në takim është biseduar për tranzicionin e pushtetit drejt një Egjipti ...

Clinton: Shtetet e Bashkuara e mbështesin tranzicionin e plotë në Egjipt

Shqipmedia - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për tranzicionin demokratik në Egjipt. Këto komente ajo i bëri në Kajro, pas bisedimeve me presidentin e Egjiptit, Muhamed Morsi, i cili ...

Shembet pallati, 10 viktima në Egjipt

Albeu.com - 15.07.2012

Shembet pallati, 10 viktima në Egjipt Të paktën 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e shembjes së një pallati në ndërtim në qytetin mesdhetar, Aleksandria në Egjipt .

Egjipt, Klinton takohet me presidentin Morsi

Panorama - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton takohet me presidentin e ri islamist të Egjipitit, Muhamed Morsi. Ajo do të jetë zyrtarja më e lartë amerikane që takohet me presidentin Morsi, i cili është i ndërlidhur me Vëllazërinë ...

Klinton: SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt

Ora news - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për tranzicionin demokartik në Egjipt. Këto komente ajo i bëri mbrëmë në Kajro, pas bisedimeve me presidentin e Egjiptit, Muhamed Morsi, i ...

Sekretarja Clinton i jep fund vizitës në Egjipt

VOA - 15.07.2012

Zonja Clinton ofroi ndihmën amerikane për ekonominë egjiptiane në vështirësi. Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton, i dhe fund dy ditë bisedimesh me udhëheqësit civilë dhe ushtarakë të Egjiptit, që kanë shumë mosmarrëveshje mes ...

Clinton takon kreun e ushtarakëve të Egjiptit

Koha.net - 15.07.2012

Kajro, 15 korrik - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton u takua në Kajro me kreun e Këshillit Suprem Ushtarak, Hussein Tantawi. Mediat egjiptiane deklarojnë se në takim është biseduar për tranzicionin e pushtetit drejt një ...

Egjipt: Nga shkatërrimi i ndërtesës – 10 të vdekur

Botasot - 15.07.2012

Ministria e shëndetësisë e Egjiptit ka njoftuar se 10 vetë kanë humbur jetën kur një bllok i banesave në ndërtim e sipër, në qytetin mesdhetar, Aleksandria, është shkatërruar.

SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt

Telegrafi - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për tranzicionin demokratik në Egjipt. Këto komente ajo i bëri mbrëmë në Kajro, pas bisedimeve me presidentin e Egjiptit, Muhamed Morsi, i ...

Egjipt, shembet një pallat, 10 të vdekur

Ora news - 15.07.2012

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e shembjesh të një pallati në ndërtim në qytetin mesdhetar, Aleksandria në Egjipt. Ministria e shëndetësisë e Egjiptit ka njoftuar se pesë persona të tjerë janë plagosur, ndërsa ekipet e ...

Egjipt: Rrënohet ndërtesa, 10 të vdekur

Koha.net - 15.07.2012

Aleksandri, 15 korrik - Ministria e Shëndetësisë e Egjiptit ka njoftuar se 10 veta kanë humbur jetën kur një bllok i banesave në ndërtim e sipër, në qytetin mesdhetar Aleksandria, është shkatërruar.

Sekretarja Clinton i jep fund vizitës në Egjipt

Botasot - 15.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton, i dhe fund dy ditë bisedimesh me udhëheqësit civilë dhe ushtarakë të Egjiptit, që kanë shumë mosmarrëveshje mes tyre.

SHBA: Hillari Klinton e viziton Egjiptin

Evropaelire - 14.07.2012

13:05 SHBA: Hillari Klinton e viziton Egjiptin 12:16 Futboll: Drogba arriti në Kinë 11:16 Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës me bombë – 20 të vrarë 10:51 Klinton: Regjimi i Sirisë me qëllim i ka vrarë civilët 10:40 SHBA: Djali i aktorit ...

Egjipt: Hillari Klinton takohet me presidentin Morsi

Evropaelire - 14.07.2012

18:41 Egjipt: Hillari Klinton takohet me presidentin Morsi 18:01 SHBA: Diplomati Bërns e vizitoi Libinë 17:13 Kosovë: Hoxhaj i uron kolegut francez Ditën e Bastijës 15:39 Holland: Largimi i punëtorëve është i papranueshëm 14:36 Londër: ...

Egjipti dhe Tunizia mbështesin kryengritësit në Siri

Alsat - 14.07.2012

Presidentët e Egjiptit dhe të Tunizisë, të cilët erdhën në pushtet falë kryengritjeve në vendet e tyre, shprehën mbështetje për popullin sirian, por në të njejtën kohë hodhën poshtë përzierjen e huaj të jashtme kundër regjimit të Bashar al ...

Hilary Clinton në Egjiptit

Koha.net - 14.07.2012

Kajro, 14 korrik - Sekretarja amerikane e shtetit, Hilary Clinton sot ka arritur në Kajro, për tu takuar me presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi.

Klinton: SHBA mbështet tranzicionin demokratik në Egjipt

Botasot - 14.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për tranzicionin demokartik në Egjipt. Këto komente ajo i bëri mbrëmë në Kajro, pas bisedimeve me presidentin e Egjiptit, Muhamed Morsi, i ...

SHBA: Hillari Klinton e viziton Egjiptin

Botasot - 14.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot më vonë gjatë ditës arinë në Kajro, për tu takuar me presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi.

Egjipt: Hillari Klinton takohet me presidentin Morsi

Yll Press - 14.07.2012

Kështu, zonja Klinton do të jetë zyrtarja më e lartë amerikane që takohet me presidentin Morsi, i cili është i ndërlidhur me Vëllazërinë Myslimane.

Clinton viziton Egjiptin, takohet me Morsi

Ora news - 14.07.2012

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, mbërrin sot në Kajro, për tu takuar me Presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi. Kështu, zonja.

Klinton në Egjipt për bisedime me Presidentin Morsi

VOA - 14.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka shkuar për një vizitë në Egjipt, për bisedime lidhur me tranzicionin politik me presidentin e ri islamik të vendit, Mohamed Morsi dhe me zyrtarë të tjerë egjiptianë.

Clinton në Kajro, takohet me presidentin Morsi

Telegrafi - 14.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton sot ka arritur në Kajro, për tu takuar me presidentin e ri islamist të këtij vendi, Muhamed Morsi.

Morsi: Do ta respektoj vendimin e gjykatës

Evropaelire - 12.07.2012

10:52 Morsi: Do ta respektoj vendimin e gjykatës 09:50 Kërcënojnë Sirinë me sanksione 09:15 FIFA konfirmon fajin e dy ish-krerëve të saj 08:18 Ponta: Qeveria ime do ta respektojë sundimin e ligjit 07:52 Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat ...

Morsi: Do ta respektoj vendimin e gjykatës

Ora news - 12.07.2012

Presidenti i ri i Egjiptit, Muhamad Morsi, bëri të ditur se do ta respektojë vendimin e një gjykate që shkeli dekretin e publikuar nga ai mbi mbledhjen e parlamentit.

Morsi: Do ta respektoj vendimin e gjykatës

Botasot - 12.07.2012

Presidenti i ri i Egjiptit, Muhamad Morsi, bëri të ditur se do ta respektojë vendimin e një gjykate që shkeli dekretin e lëshuar nga ai mbi mbledhjen e parlamentit.

Morsi: Do ta respektoj vendimin e gjykatës

Koha.net - 12.07.2012

Kajro, 12 korrik - Presidenti i ri i Egjiptit, Muhamad Morsi, bëri të ditur se do ta respektojë vendimin e një gjykate që shkeli dekretin e lëshuar nga ai mbi mbledhjen e parlamentit.

Vendimi për shpërndarje të parlamentit është përfundimtar dhe i detyrueshëm, insiston Gjykata supreme kushtetuese ...

Idividi - 11.07.2012

Kajro, 9 korrik 2012 (MIA) - Gjykata supreme kushtetuese egjiptiane - instanca më e lartë gjyqësore në vend - insiston në atë se vendimi për shpërbërje të parlamentit është përfundimtar dhe i detyrueshëm, transmetuan mediumet amerikane, ...

Seancë e Parlamentit egjiptian, përkundër vendimit për shpërndarje të tij

Idividi - 11.07.2012

Kajro, 10 korrik 2012 (MIA) - Parlamenti egjiptian, edhe pse nga mesi i muajit qershor ishte shpërndarë me vendim gjyqësor, sot caktoi mbledhje pas vendimit të presidentit Mohamed Morsi që ta ripërtërijë.

Egjipt: Gjykata Kushtetuese e refuzon dekretin e presidentit

Evropaelire - 11.07.2012

08:54 Egjipt: Gjykata Kushtetuese e refuzon dekretin e presidentit 08:38 Mianmar: Arriti ambasadori i SHBA-ve 08:31 OKB: Rusia propozon rezolutë pa sanksione kundër Sirisë 07:40 Srebrenicë: Përkujtohet 17 vjetori i ...

Egjipt, Gjykata Kushtetuese e refuzon dekretin e presidentit

Alsat - 11.07.2012

Gjykata Kushtetuese e Egjiptit e ka hedhur poshtë një dekret nga presidenti i ri, Muhamad Morsi, me të cilin kishte urdhëruar që parlamenti i shpërndarë të tubohej përsëri.

Parlamenti egjiptian u mblodh në kundërshim me vendimin e gjyqit

24 orë - 11.07.2012

Parlamenti egjiptian, i shpërndarë me vendim të Gjykatës Kushtetuese të vendit, u mblodh në takimin për emërimin e Presidentit të sapozgjedhur Mohammed Morsi.

Egjipt: Gjykata Kushtetuese e refuzon dekretin e presidentit

Botasot - 11.07.2012

Gjykata Kushtetuese e Egjiptit e ka hedhur poshtë një dekret nga presidenti i ri, Muhamad Morsi, me të cilin kishte urdhëruar që parlamenti i shpërndarë të tubohej përsëri.

Kushtetuesja refuzon dekretin e presidentit Morsi

Panorama - 11.07.2012

EGJIPT- Gjykata Kushtetuese e Egjiptit e ka hedhur poshtë një dekret nga presidenti i ri, Muhamad Morsi, me të cilin kishte urdhëruar që parlamenti i shpërndarë të mblidhej përsëri.

Egjipt, Gjykata Kushtetuese refuzon dekretin e presidentit

Ora news - 11.07.2012

Gjykata Kushtetuese e Egjiptit ka hedhur poshtë një dekret nga presidenti i ri, Muhamad Morsi, me të cilin kishte urdhëruar që parlamenti i shpërndarë të tubohej përsëri.

Kushtetuesja egjiptiane refuzon dekretin e presidentit

Koha.net - 11.07.2012

Kajor, 11 korrik - Gjykata Kushtetuese e Egjiptit e ka hedhur poshtë një dekret nga presidenti i ri, Muhamad Morsi, me të cilin kishte urdhëruar që parlamenti i shpërndarë të tubohej përsëri, transmeton REL.

Egjipt, Parlamenti mposht ushtrinë

Top Channel - 10.07.2012

Parlamenti egjiptian është mbledhur shkurt ditën e martë, duke fituar kështu sfidën e hapur nga Këshilli Ushtarak, që kishte urdhëruar shpërndarjen e tij.

Egjipt: Kushtetuesja në anën e gjeneralëve

DW - 10.07.2012

Lufta për pushtet midis presidentit të ri egjiptian Mohammed Mursi dhe këshillit të fuqishëm ushtarak për të rimbledhur parlamentin e shpërndarë po acarohet. Gjykata Kushtetuese del qartë në anën e gjeneralëve.

Ushtria sfidon presidentin

Koha.net - 10.07.2012

Kajro, 10 korrik - Këshilli ushtarak në Egjipt ka deklaruar se vendimi për të shpërndarë Parlamentin e vendit duhet të merret, pasi presidenti i ri i vendit Mohammed Mursi urdhëroi mbledhjen e asamblesë së këtij institucioni.

Vazdon ngërçi politik në Egjipt

Botasot - 10.07.2012

Në Egjipt po vazhdon ngërçi politik pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila la në fuqi vendimin e saj për shpërndarjen e parlamentit të dominuar nga islamikët.

Vazhdon ngërçi politik në Egjipt

Ora news - 10.07.2012

Në Egjipt po vazhdon ngërçi politik pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila la në fuqi vendimin e saj për shpërndarjen e parlamentit të dominuar nga islamikët.

Klinton kërkon zgjidhje paqësore në Egjipt

Botasot - 10.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton i ka kërkuar presidentit islamik të Egjipti dhe ushtrisë së fuqishme të vendit, që të zgjidhin dallimet për të mirën e popullit të Egjiptit.

Klinton kërkon zgjidhje paqësore në Egjipt

Ora news - 10.07.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton i ka kërkuar presidentit islamik të Egjipti dhe ushtrisë së fuqishme të vendit, që të zgjidhin kontraditat për të mirën e popullit të Egjiptit.

Clinton kërkon zgjidhje paqësore në Egjipt

Koha.net - 10.07.2012

Hanoj, 10 korrik Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton i ka kërkuar presidentit islamik të Egjipti dhe ushtrisë së fuqishme të vendit, që të zgjidhin dallimet për të mirën e popullit të Egjiptit.

Egjipt, mblidhet përsëri parlamenti në kundërshtim me urdhrat e ushtrisë dhe të Gjykatës së Lartë

VOA - 10.07.2012

Këshilli i Lartë Ushtarak e shpërndau parlamentin muajin e kaluar, pasi Gjykata e Lartë gjeti parregullsi në procesin e zgjedhjes së deputetëve Në Egjipt, Parlamenti ku islamistët kanë shumicën, u mblodh përsëri, në kundërshtim me urdhrat ...

Mohamed Morsi urdhëroi hetim të rasteve të vrasjeve gjatë protestave në vend

Idividi - 09.07.2012

Kajro, 6 korrik 2012 (MIA) - Presidenti i Egjiptit Mohamed Morsi urdhëroi një hetim të ri rreth vrasjes së protestuesve antiqeveritarë brenda 16 mujave të kaluar e që rezultuan me dëbimn nga pushteti të ish-presidentit, Hosni Mubarak.

Egjipt: ushtarakët po vendosin se si t'i përgjigjen urdhrit të Presidentit

24 orë - 09.07.2012

Autoritetet ushtarake dhe gjyqësore egjiptiane po zhvillojnë takime urgjente pasi Presidenti i sapo zgjedhur Mohamed Morsi ka dhënë urdhër që të mblidhet parlamenti i shpërndarë në qershor.

As përmbysja e Mubarakut nuk solli paqe në Egjipt

Alsat - 09.07.2012

Arkiv Presidenti egjiptian Muhamed Morsi me dekret urdhëroi që të tërhiqet vendimi i Gjykatës Kushtetuese i 15 Qershorit për shpërndarjen e parlamentit.

Egjipt, Gjykata kundër presidentit

Top Channel - 09.07.2012

Urdhëri i presidentit të sapozgjedhur, Mohamed Mursi për mbledhjen dhe legjitimimin e parlamentit u rrëzua nga Gjykata Supreme në Kajro duke rritur tensionet me presidentit dhe ushtarakëve.

Obama fton Morsin në Uashington

Ora news - 09.07.2012

Presidenti amerikan Barak Obama ka ftuar presidentin e sapozgjedhur islamik të Egjiptit, Mohamed Morsi që të vizitojë Shtetet e Bashkuara në muajin shtator, ka thënë një zyrtar egjiptian.

Parlamenti egjiptian s’merr parasysh vendimin e Gjykëtës Kushtetuese

Botasot - 09.07.2012

Kryetari i parlamentit të Egjiptit caktoi mbajtjen e seancës së radhës për të martën-si shenjë kundërshtimi ndaj ushtrisë së fuqishme e cila ka mbështetur vendimin e një gjykate për shpërbërjen e legjislativit.

Egjipt, Parlamenti s`merr parasysh vendimin e Kushtetueses

Ora news - 09.07.2012

Kryetari i parlamentit të Egjiptit caktoi mbajtjen e seancës së radhës për të martën,si shenjë kundërshtimi ndaj ushtrisë së fuqishme e cila ka mbështetur vendimin e një gjykate për shpërbërjen e legjislativit.

Egjipt: Mbetet në fuqi vendimi për shpërndarjen e parlamentit

Botasot - 09.07.2012

Gjykata e Lartë e Egjiptit ka lënë në fuqi vendimin e saj për shpërndarjen e parlamentit. Vendimi i së hënës duket se do të shkaktojë përplasje mes presidentit të ri islamik Mohamed Morsi, i cili të dielën urdhëroi rimbledhjen e ...

Egjipt, Gjykata lë në fuqi vendimin për parlamentin

Ora news - 09.07.2012

Gjykata e Lartë e Egjiptit ka lënë në fuqi vendimin e saj për shpërndarjen e parlamentit. Vendimi i së hënës duket se do të shkaktojë përplasje mes presidentit të ri islamik Mohamed Morsi, i cili të dielën urdhëroi rimbledhjen e ...