TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

De Biazi: Votën për “topin e Artë” e ngatërrova vetë

SOT - 19.01.2014

Në kuadër të votimeve për Topin e Artë, çmim që u fitua nga sulmuesi portugez Kristiano Ronaldo, pati dhe shumë dyshime për manipulim, si pasojë e deklaratave në media të shumë protagonistëve që ...

Pse Palestina voton ronaldon?

Zhurnal - 19.01.2014

Në garë për futbollistin e vitit që ndahet nga FIFA, Topi i artë marrin pjesë selektorët, kapitenët dhe gazetarët e çdo vendi. Disa shtete kanë votuar jo vetëm për shkak të futbolli, por edhe për ...

Goli i Ronaldos, ja sa Km në orë! (Video)

Fish Media - 19.01.2014

Cristiano Ronaldo e ka provuar nje raketën, të cilet e ka realizuar për mrekulli. Ronaldos i la të heshtur të gjithë në stadium.Ronaldo shënoi golin e parë në ndeshje kur pa e menduar fare goditi nga ...

Ronaldo i premton stafit makinë dhe telefon

Albtime - 18.01.2014

Cristiano Ronaldo i ka premtuar stafit mjekësor makinë dhe telefon nëse fiton Topin e Artë. Pas fitimit të çmimit, tashmë kapiteni portugez duhet të mbajë fjalën e dhënë.

De Biasi: Ja gabimi im me "Topin e Artë"

Albeu.com - 18.01.2014

Gianni De Biasi ka bërë një ngatërresë me votën për "Topin e Artë 2013", që u fitua pak ditë më parë nga Cristiano Ronaldo . Trajneri i Shqipërisë pat deklaruar në media se kishte votuar asin ...

De Biazi: Ja gabimi me votën e “Topit të Artë”

Panorama - 18.01.2014

Xhani de Biazi Xhani de Biazi ka bërë një ngatërresë me votën për “Topin e Artë” 2013, që u fitua pak ditë më parë nga Ronaldo. Trajneri i Shqipërisë pat deklaruar në media se kishte votuar asin ...

Ronaldo i premton stafit makine dhe telefon

Shqiperia - 18.01.2014

Cristiano Ronaldo i ka premtuar stafit mjekësor makinë dhe telefon nëse fiton Topin e Artë. Pas fitimit të çmimit, tashmë kapiteni portugez duhet të mbajë fjalën e dhënë.

Ronaldo i premton stafit makinë dhe telefon

Shekulli - 17.01.2014

Cristiano Ronaldo i ka premtuar stafit mjekësor makinë dhe telefon nëse fiton Topin e Artë. Pas fitimit të çmimit, tashmë kapiteni portugez duhet të mbajë fjalën e dhënë.

Kick TV: Top 5 bukuroshet e La Ligas (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.01.2014

Ditën e hënë dy nga " bukuroshet " e Primera Division ishin në krye të ceremonisë "Topi i Artë 2013". E dashura e Cristiano Ronaldos Irina Shayk dhe e dashura e Lionel Messit Antonella Roccuzzo u ...

Ronaldo stafit, nga një veturë e një Iphone!

Ina - 17.01.2014

Jo vetëm Cristiano Ronaldo ka përfituar nga Topi i Artë. Lojtari më i mirë në botë për vitin 2013 iu ka premtuar stafit të tij nga një veturë të tipit më të ri dhe nja një Iphone 5.

Martino: Përgëzoj Ronaldon, por Messi mbetet numri 1!

Botasot - 17.01.2014

E uroi për fitimin e “Topit të Artë”, por nuk mendon se ai është më i miri i globit. Kështu mendon trajneri i Barcelonës, Gerardo “Tata” Martino, duke shtuar se Mesi mbetet më i miri në botë.

Ronaldo përdor "Rimmel"

Botasot - 17.01.2014

Është futbollisti më i admiruar i momentit në botë dhe një nga më të pëlqyerit e femrave për shkak të pamjes së tij. Bëhet fjalë për futbollistin fitues të Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, i cili ...

Ja çfarë do i blejë Ronaldo stafit fizioterapeutik

Botasot - 17.01.2014

Ja çfarë do i blejë Ronaldo stafit fizioterapeutik Cristiano Ronaldo është i vetëdijshëm se pa ndihmën e shokëve të skuadrës dhe trajnerit nuk do mund të fitonte Topin e Artë, ndërsa ka vendosur që ...

Ronaldo Topin e Artë, fizioterapistët nga një makinë të re!

Panorama - 17.01.2014

Ronaldo u përlot nga gëzimi pas marrjes së Topit të Artë, por duket se po kaq arsye për të qenë të lumtur kanë edhe fizioterapistët e Real Madrid. Më saktë, grupi i fizioterapistëve që kujdesen për ...

Ronaldo i premton stafit makinë dhe telefon

Botasot - 17.01.2014

Cristiano Ronaldo i ka premtuar stafit mjekësor makinë dhe telefon nëse fiton Topin e Artë. Pas fitimit të çmimit, tashmë kapiteni portugez duhet të mbajë fjalën e dhënë.

Cristiano Ronaldo, dhurata luksoze për stafin fizioterapeutik

Gazeta Idea - 17.01.2014

Cristiano Ronaldo është mirënjohës! Ai ka vendosur t’i blejë dhurata luksoze stafit fizioterapeutik të tij, pasi është i vetëdijshëm se pa ndihmën e tyre, shokëve të skuadrës dhe trajnerit nuk do ...

Ronaldo, ja çfarë dhurata shokëve të ekipit!

Fish Media - 17.01.2014

Super lojtari i Real Madrid, më i miri i botës, jo vetëm Cristiano Ronaldo ka përfituar nga Topi i Artë. Lojtari më i mirë në botë për vitin 2013 iu ka premtuar stafit të tij nga një veturë të tipit ...

Mesi harron “Topin e Artë”: Tani dua Championsin

Gazeta Start - 16.01.2014

Pasi nuk e mori dot të pestin radhazi “Top të Artë”, për Leo Mesin është koha që të përqendrohet në objektivat e vitit të ri. “Tani dua ta fitoj Ligën e Kampionëve”, ka thënë “Pleshti” në një ...

Martino: Ronaldo më i miri për një vit, Messi më i miri në botë

Almakos - 16.01.2014

Përkundër faktit se e ka përgëzuar Cristiano Ronaldon për fitimin e Topit të Artë, trajeri i Barcelonës, Tata Martino, ka deklaruar se lojtari më i mirë në botë është Lionel Messi.

Tata: Urime Ronaldo, por ti nuk je Messi

Albtime - 16.01.2014

Tata Martino e ka uruar Cristiano Ronaldon për Topin e Artë në konferencën para ndeshjes me Getafen. Trajneri i Barcelonës ka thënë se Ronaldo fitoi një çmim të respektuar por se ai duhet të dijë se ...

IFFHS: Cristiano Ronaldo, golashënuesi më i mirë i 2013

Shqipmedia - 16.01.2014

Pas “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

Martino: Përgëzoj Ronaldon, por Messi mbetet më i miri në botë

Albeu.com - 16.01.2014

E uroi për fitimin e Topit të Artë por nuk mendon se ai është më i miri i globit. Kështu mendon trajeri i Barcelonës, Tata Martino , duke shtuar se Messi mbetet më i mirinë botë.

Ronaldo përdor "Rimmel" (FOTO)

Albtime - 16.01.2014

Është futbollisti më i admiruar i momentit në botë dhe një nga më të pëlqyerit e femrave për shkak të pamjes së tij. Bëhet fjalë për futbollistin fitues të Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, i cili ...

IFFHS: Kristiano Ronaldo, kryegolashënuesi i 2013

Panorama Sport - 16.01.2014

Pas “Topit të Artë”, Kristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

Martino: Jo Ronaldo, Messi më i miri në botë

Express - 16.01.2014

Përkundër faktit se e ka përgëzuar Cristiano Ronaldon për fitimin e Topit të Artë, trajeri i Barcelonës, Tata Martino, ka deklaruar se lojtari më i mirë në botë është Lionel Messi.

“Ronaldo e meritoi, fitoj Kupën e Botës”

Panorama Sport - 16.01.2014

I veshur me një kostum të kuq që binte lehtësisht në sy dhe i qeshur gjatë gjithë kohës, Lionel Mesi nuk shfaqi aspak shenja mërzie kur Kristiano Ronaldo fitoi “Topin e Artë”.

Polemika për Topin e Artë, Fahad: Më thanë të votoja Ronaldon!

LajmiFundit - 15.01.2014

“Topi i Artë” gjithmonë sjellë polemika të shumta. Edhe sivjet ato nuk ishin të pakta, ku shumë trajnerë të kombëtareve kanë deklaruar se votat e publikuara nga FIFA nuk korrespondojnë me ato që ata ...

Derisa Messi po hynte, diçka nuk shkoi mir&...

Albtime - 15.01.2014

Lionel Messi nuk e kam marrë shumë respekt nga turma, kur ai ka arritur në Cyrih për Topin e Artë. Kur Messi ecte në qilim e kuq me të dashurën Antonella Roccuzzo, tifozët e përshëndeten me tallje… ...

Ancelotti: Ronaldo, shembull për t’u ndjekur nga lojtarët e rinj

Shqipmedia - 15.01.2014

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lavdëruar pa “doganë” Cristiano Ronaldon, duke pretenduar se futbolli ka nevojë për lojtarë si portugezi ndërkombëtar.

7 "Topat e Artë" të Real Madrid (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

"Topi i Artë" që mori Cristiano Ronaldo të hënën në Zyrih është i shtati në historinë e Real Madrid . Para portugezit edhe 5 emra të tjerë të njohur të historisë së futbollit kanë mundur të ngrenë ...

Fahad: më thanë ta votoja Ronaldon

Zhurnal - 15.01.2014

“Topi i Artë” gjithmonë sjellë polemika të shumta. Edhe sivjet ato nuk ishin të pakta, ku shumë trajnerë të kombëtareve kanë deklaruar se votat e publikuara nga FIFA nuk korrespondojnë me ato që ata ...

"Topi i Artë", moment i pakëndshëm për Messin (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2014

Një moment aspak i pakëndshëm për Lionel Messin zbulohet nga ceremonia gala e "Topit të Artë" në Zyrih të Zvicrës. Teksa ylli argjentinas i Barcelonës kalonte në tepihun e kuq me të fejuarën e tij ...

Messi: Dua Champions dhe Botëror

Top Channel - 15.01.2014

Messi: Dua Champions dhe Botëror 15/01/2014 Tashmë që i iku mundësia për të fituar Topin e pestë të Artë radhazi, për Leo Messin ka ardhur koha të përqendrohet në objektivat e këtij viti që sapo ka ...

E detyruan të votoj për Ronaldon

Shqipmedia - 15.01.2014

Topi i Artë 2013 do të mbetet në histori si ai i lotëve, atyre të Cristiano Ronaldos por dhe të Pele, por dhe si Topi i Artë i polemikave, që shpejt mund të kthehen edhe në skandale.

IFFHS: CR7, kryegolashënuesi i 2013-ës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Pas "Topit të Artë", Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Real Madrid vjen ...

Ronaldo, kryegolashënuesi i vitit 2013

Lajm - 15.01.2014

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

“Më detyruan të votoja për Ronaldon”

Botasot - 15.01.2014

Topi i Artë 2013 do të mbetet në histori si ai i lotëve, atyre të Cristiano Ronaldos por dhe të Pele, por dhe si Topi i Artë i polemikave, që shpejt mund të kthehen edhe në skandale.

Messi: Dua Champions dhe Botëror

Yll Press - 15.01.2014

Duke u kthyer të flasë për Topin e Artë, Messi tha me shaka: “Ai që e fiton, nuk ecën mirë në Botëror. Mua më ndodhi kështu në 2010-n.” Tashmë që i iku mundësia për të fituar Topin e pestë të Artë ...

IFFHS: Ronaldo, kryegolashënuesi i vitit 2013

Botasot - 15.01.2014

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

Ronaldo, golashënuesi i vitit 2013

Yll Press - 15.01.2014

Nga këto 25 gola, luzitani 9 i ka realizuar me ekipin përfaqësues dhe 16 me Realin e Madridit, duke u bërë kështu portugezi i pari që e fiton këtë çmim nga IFFHS dhe i dyti lojtar nga klubi madrilen, ...

Ronaldo: La Decima është presion

Telegrafi - 15.01.2014

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, dëshiron që ta fitojë Ligën e Kampionëve me Real Madridit, por ka pranuar se klubi ndjen presion për La Deciman.

Martino: Jo Ronaldo, Messi më i miri në botë

Telegrafi - 15.01.2014

Përkundër faktit se e ka përgëzuar Cristiano Ronaldon për fitimin e Topit të Artë, trajeri i Barcelonës, Tata Martino, ka deklaruar se lojtari më i mirë në botë është Lionel Messi.

Derisa Messi po hynte, diçka nuk shkoi mirë! (Video)

Fish Media - 15.01.2014

Lionel Messi nuk e kam marrë shumë respekt nga turma, kur ai ka arritur në Cyrih për Topin e Artë. Kur Messi ecte në qilim e kuq me të dashurën Antonella Roccuzzo, tifozët e përshëndeten me tallje… ...

Ja çfarë i tha Blatter, kujt duhet ti shkoi vota!

Fish Media - 15.01.2014

Pasi kishte vendosur Blatter që të shtyheshin votimet për Topin e Artë, gjë e cila nuk kishte ndodhur kurrë më parë, tani Blatter është i përfshirë edhe njëherë.

‘Topi i Artë 2013′, Al Zarra Fahad: Me detyruan të votoja për Ronaldo-n

Gazeta Idea - 15.01.2014

“Topi i Artë 2013″ do të mbetet edhe si ceremonia më e madhe e këtij lloji e polemikave, që sipas mediave sportive mund të shndërrohen shpejt në skandale.

Messi: Dua të fitoj Champions-in dhe Botërorin. Ronaldo e meritoi

Gazeta Idea - 15.01.2014

Për Lionel Messi-n ka ardhur koha të përqendrohet në objektivat e këtij viti që sapo ka nisur. Messi duke folur në një intervistë për ‘La Stampa’, ka thënë: “Dua të fitoj Ligën e Kampioneve.

E detyruan të votoj për Ronaldon

Tetova Sot - 15.01.2014

Topi i Artë 2013 do të mbetet në histori si ai i lotëve, atyre të Cristiano Ronaldos por dhe të Pele, por dhe si Topi i Artë i polemikave, që shpejt mund të kthehen edhe në skandale.

I shkreti Mesi, Ronaldo i “vjedh” edhe të fejuarën (FOTO)

Gazeta Tema - 15.01.2014

Kristiano Ronaldo arriti ta mposhte për herë të parë Lionel Mesin pas vjetësh, duke u shpallur futbollisti më i mirë në botë. Për më tepër, e dashura e tij, Irina Shayk, siç nuk mund të ndodhte ...

Messi: Ky është viti im, Champions e Botëror

AMA-News - 15.01.2014

Tashmë që i iku mundësia për të fituar Topin e pestë të Artë radhazi, për Leo Messin ka ardhur koha të përqendrohet në objektivat e këtij viti që sapo ka nisur.

Messi: Dua Champions dhe Botëror

Express - 15.01.2014

Tashmë që i iku mundësia për të fituar Topin e pestë të Artë radhazi, për Leo Messin ka ardhur koha të përqendrohet në objektivat e këtij viti që sapo ka nisur.

Cristiano Ronaldo, kryegolashënuesi i 2013-s

Gazeta Dita - 15.01.2014

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

IFFHS: Ronaldo, kryegolashënuesi i vitit 2013

AMA-News - 15.01.2014

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo me të drejtë ka arsye të jetë i lumtur, teksa vijon të fusë në xhep të tjerë trofe individualë. Këtë herë çmimi i radhës për asin portugez të Realit të Madridit ...

Ronaldihno uron Ronaldon me të pasme femrash lakuriq (Foto)

Republika - 15.01.2014

Ylli botëror i futbollit dhe krenaria e klubit mbretëror Cristiano Ronaldo u shpallur si lojtari më i mirë i vitit. Pas marrjes së Topit të Art përkrahje dhe urime të përzemërta nga lojtarë dhe ...

Ronaldo e dëshiron Ligën e Kampionëve me Real-in

Kosova Live - 15.01.2014

Ylli i Real Madrid-it, Cristiano Ronaldo, i cili të hënën fitoi Topin e Artë, ka folur për objektivat e tij dhe të skuadrës për vitin 2014. Portugezi ka thënë se titulli i 10 në Ligën e Kampionëve ...

Messi: 2014-ta do të jetë viti im

Kosova Live - 15.01.2014

Lionel Messi ka thënë se viti 2014 do të jetë viti i tij, pasi argjentinasi shpreson se do të fitojë Ligën e Kampionëve me Barcelona-n dhe të ketë sa më shumë suksese me Argjentina-n në Kupën e Botës.

Messi: Ronaldo e meritoi Topin e Artë

Albtime - 14.01.2014

Lionel Messi ka thënë se Cristiano Ronaldo e meritoi çmimin Topi i Artë pasi ai i dha fund dominimit të argjentinasit për këtë çmim. Ronaldo këtë çmim e pranoi për herë të dytë në karrierë shkaku i ...

Messi: Ronaldo e meritonte “Topin e Artë”

LajmiFundit - 14.01.2014

Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e Topit Të Artë. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas I Barcelonës deklaroi.

Yjet e tjerë të "Topit të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2014

Ndërsa Cristiano Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e " Topit të Artë", ishin të tjerë yje ata që bënë për vete vëmendjen e ndjekësve të ceremonisë spektakolare të mbajtur në ...

Messi E pranon: cr7 E meritonte Topin E Artë

Zhurnal - 14.01.2014

Kampion në fushë por edhe jashtë saj Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e Topit Të Artë. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas I Barcelonës deklaroi.

CR7: A u vendos drejtësia? Nuk e di

Albeu.com - 14.01.2014

Menjëherë pas fitimit të "Topit të Artë" mes lotësh dhe emocionesh të shumta në skenë, Cristiano Ronaldo u shfaq para mediave në konferncë për shtyp ku shpjegoi ndjesinë e të qenit ai fituesi.

CR7: Messi ma uroj Topin e Artë

Lajm - 14.01.2014

Menjëherë pas fitimit të “Topit të Artë” mes lotësh dhe emocionesh të shumta në skenë, Cristiano Ronaldo u shfaq para mediave në konferncë për shtyp ku shpjegoi ndjesinë e të qenit ai fituesi.

Messi: Ronaldo e meritoi plotësisht ‘Topin e Artë’, e përgëzoj

Shqipmedia - 14.01.2014

Kampion në fushë por edhe jashtë saj Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e ‘Topit Të Artë’. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas i Barcelonës deklaroi.

Ronaldo – futbollisti i vitit: Do të jem këtu edhe vitin e ardhshëm për ta fituar sërish

Shqipmedia - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2013, duke fituar Topin e Artë të Federatës Botërore të Futbollit. Ronaldo ka shënuar 69 gola duke luajtur me Real Madridin dhe ...

Ronaldo: Do të jem këtu edhe vitin e ardhshëm për ta fituar sërish

Albtime - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2013, duke fituar Topin e Artë të Federatës Botërore të Futbollit. Ronaldo ka shënuar 69 gola duke luajtur me Real Madridin dhe ...

Puthja E lotët E Irina Shayk

Zhurnal - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. E dashura e lojtarit tanimë më të mirë në botë Irina Shayk, ka shpërthyer ne lot sapo Ronaldo ka marr fjalën përlotur, pasi është bërë e ditur që ...

Thaçi: Ronaldo, lojtar i dashur për mua dhe Endritin

Almakos - 14.01.2014

Përveç lejes për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare, Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin e ka gëzuar edhe triumfi i Cristiano Ronaldos, i cili mbrëmë mori Topin e Artë.

Ronaldo “i merr” Mesit dhe bashkëshorten (FOTO)

Almakos - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo fitoi të hënën në Zyrih për herë të dytë Topin e Artë. Disa orë pas ndarjes së çmimit, nisi të qarkullojë një foto në rrjetin social “Twitter”, ku Ronaldo shfaqet me bashkëshorten e ...

“Topi i Artë”, shtypi spanjoll përshëndet fitoren e Ronaldos

LajmiFundit - 14.01.2014

Shtypi spanjoll ka përshendetur sot fitoren e Topit të Artë nga sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, të hënën në mbrëmje në Zurih. Portugezi fiton ne moshen 28-vjeçare Topin e pare te Arte qe ...

Yjet e tjerë të "Topit të Artë"

24 orë - 14.01.2014

Ndërsa Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e "Topit të Artë", ishin të tjerë yje ata që bënë për vete vëmendjen e ndjekësve të ceremonisë spektakolare të mbajtur në Zyrih, ...

Ronaldo: E respektoj Mesin, Ribery mund ta fitonte Topin e Artë

LajmiFundit - 14.01.2014

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili pasi u shpall fitues i ‘Topit të Artë’ nuk arriti t’i përmbajë lotët, është shprehur tejet i lumtur që ka arritur ta fitojë për herë të dytë këtë çmim, derisa ...

Cristiano ndan me shokët Topin e Artë

Top Channel - 14.01.2014

Cristiano ndan me shokët Topin e Artë 14/01/2014 Cristiano Ronaldo është kthyer në Madrid me Topin e Artë dhe para stërvitjes së radhës, portugezi i Realit ka ndarë çmimin prestigjioz të marrë të ...

Yjet e tjerë të “Topit të Artë” – FOTO

Shqipmedia - 14.01.2014

Ndërsa Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e “Topit të Artë”, ishin të tjerë yje ata që bënë për vete vëmendjen e ndjekësve të ceremonisë spektakolare të mbajtur në Zyrih, ...

Ancelotti: CR7 e Messi i duhen futbollit

Albeu.com - 14.01.2014

Në daljen e zakonshme para mediave, trajneri i Real Madrid foli me elozhe për yllin e skuadrës së tij Cristiano Ronaldon, të cilin e përgëzoi për fitimin e "Topit të Artë".

"Topi i Artë" për CR7-ën, ja si festuan fëmijët e Sporting (VIDEO)

Albeu.com - 14.01.2014

Të gjithë tifozët madrilenë dhe portugezë e festuan gjatë dje fitoren e yllit të tyre Cristiano Ronaldo në garën për " Topi i Artë 2013", por festimi më i bukur është ky që po shihni në videon e ...

CR7, ja si u festua "Topi i Artë" në avion (VIDEO)

Albeu.com - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo e shfrytëzoi në mënyrën më të bukur të mundshme udhëtimin e kthimit për në Madrid me "Topin e Artë" në duar. I shoqëruar nga presidenti i Real Madrid Florentino Perez, e fejuara ...

Messi e Ronaldo më në fund “pajtohen”

Botasot - 14.01.2014

Ndodhi ajo që nuk ndodh edhe aq shpesh, për të mos thënë kurrë. Sot Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë “rënë në qetësi” dhe nuk janë zënë me fjalë.

Puthja e lotër e Irina Shayk

Botasot - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. E dashura e lojtarit tanimë më të mirë në botë Irina Shayk, ka shpërthyer ne lot sapo Ronaldo ka marr fjalën përlotur, pasi është bërë e ditur që ...

Ronaldo: Do të jem këtu edhe vitin e ardhshëm për ta fituar sërish

Botasot - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2013, duke fituar Topin e Artë të Federatës Botërore të Futbollit. Ronaldo ka shënuar 69 gola duke luajtur me Real Madridin dhe ...

Yjet jo-sportive që tërhoqën vëmendjen e FIFA Topi i Artë

Telegrafi - 14.01.2014

Irina Shayk, Antonella Roccuzzo e Adriana Lima, ishin vetëm disa prej fytyrave që tërhoqën vëmendjen në ngjarjen FIFA Topi i Artë, edhe pse nuk kanë të bëjnë me futbollin.

Messi: Ronaldo e meritoi çmimin

Ora news - 14.01.2014

Lionel Messi është shprehur se Cristiano Ronaldo e meritoi çmimin “Topi i Artë” pasi ai i dha fund dominimit të argjentinasit për këtë çmim. Ronaldo këtë çmim e mori për herë të dytë në karrierë për ...

Partneret dhe bashkëshortet e "Topit të Artë"

Yll Press - 14.01.2014

Bëhet fjalë për partneret dhe bashkëshortet e futbollistëve, të cilat i dhanë jetë një mini-konkursi bukurie jashtë skene. Ndërsa Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e "Topit ...

Thaçi përshëndet pranimin e Kombëtares së Kosovës në FIFA

Botasot - 14.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshëndetur pranimin e Kombëtares së Kosovës në FIFA si dhe marrjen e “Topit të artë” nga Cristiano Ronaldo. Gjithashtu, Thaçi është i bindur se do të këtë ...

Thaçi i gëzuar me triumfin e Ronaldos

Telegrafi - 14.01.2014

Hashim Thaçi ka pasur një ditë të djeshme të gëzueshme sa i takon lajmeve sportive dhe nuk ka ngurruar të na e zbulojë këtë përmes faqes së tij zyrtare në Facebook.

Ronaldo është martuar me Irina Shayk?

Koha.net - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo ka përhapur spekulimet se ai dhe e dashura e tij Irina Shayk janë martuar në një ceremoni sekrete kur ai iu referua asaj si “gruaja ime” gjatë fjalimit të tij për pranimin e çmimit ...

Loja e shahut për Topin e Artë

Botasot - 14.01.2014

Lufta për Topin e Artë është kthyer prej vitesh edhe në një betejë taktike si brenda ashtu edhe jashtë fushës. Përjashtim nuk mund të bënin as 12 muajt e fundit ku Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi ...

Barcelona, klubi me më shumë Topa të Artë

Botasot - 14.01.2014

E dimë të gjithë që Lionel Messi është futbollisti që ka fituar më shumë Topa të Artë në historinë e futbollit, por a e dini se kush është klubi që ka shumë trofe të tillë? Skaudra që mban vendin e ...

Thaçi i gëzuar për fitoren e Ronaldos

Zeri - 14.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, si duket e ka gëzuar triumfi i Cristiano Ronaldos në garën prestigjioze, Top i Artë. Kryeministri i vendit, nuk ka ngurruar të postojë edhe foton të cilën ...

Ancelotti: Ronaldo e Messi i duhen futbollit

Botasot - 14.01.2014

Në daljen e zakonshme para mediave, trajneri i Realit të Madridit foli me elozhe për Cristiano Ronaldon, të cilin e përgëzoi për Topin e Artë. “Në asnjë moment nuk jam befasuar nga Cristiano për ...

Ancelotti: Futbolli ka nevojë për lojtarë si Ronaldo

Telegrafi - 14.01.2014

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lëshuar lëvdata në drejtim të Cristiano Ronaldos, duke thënë se futbolli ka nevojë për lojtarë si portugezi.

Futbolli ka nevojë për lojtarë si Ronaldo

Koha.net - 14.01.2014

Madrid, 14 janar - Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thurur lëvdata për Cristiano Ronaldon, duke pohuar se futbolli ka nevojë për lojtarë si reprezentuesi portugez.Të hënën, 28-vjeçi fitoi ...

Cristiano ndan me shokët Topin e Artë

Koha.net - 14.01.2014

Cristiano ndan me shokët Topin e Artë Cristiano Ronaldo është kthyer në Madrid me Topin e Artë dhe para stërvitjes së radhës, portugezi i Realit ka ndarë çmimin prestigjioz të marrë të hënën me ...

Cristiano dhe Irina nuk janë martuar

Telegrafi - 14.01.2014

Fjalimi që mbajti Cristiano Ronaldo me rastin e fitimit të Topit të Artë, ka nxitur spekulime se ai dhe partnerja e tij, Irina Shayk, janë martuar në fshehtësi.

Moment i veqantë, puthja e lotët e Irina Shayk (Video)

Fish Media - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. E dashura e lojtarit tanimë më të mirë në botë Irina Shayk, ka shpërthyer ne lot sapo Ronaldo ka marr fjalën përlotur, pasi është bërë e ditur që ...

Puthja e lotët e Irina Shayk

Tetova Sot - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. E dashura e lojtarit tanimë më të mirë në botë Irina Shayk, ka shpërthyer ne lot sapo Ronaldo ka marr fjalën përlotur, pasi është bërë e ditur që ...

Thaçi: Edhe futbollistë kosovarë do fitojnë Topin e Artë

InfoGlobi - 14.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është i bindur se në të ardhmen e afërt edhe futbollistë nga Kosova do të fitojnë Topin e Artë. Në një status në rrjetin social Facebook Thaçi ka shkruajtur “Dje ...

Hashim Thaçin e gëzoi triumfi i Ronaldos

Fish Media - 14.01.2014

Përveç lejes për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare, Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin e ka gëzuar edhe triumfi i Cristiano Ronaldos, i cili mbrëmë mori Topin e Artë.

Ronaldo është martuar me Irina Shayk?

Fish Media - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo ka përhapur spekulimet se ai dhe e dashura e tij Irina Shayk janë martuar në një ceremoni sekrete kur ai iu referua asaj si “gruaja ime” gjatë fjalimit të tij për pranimin e çmimit ...

Ronaldo “i merr” Messit edhe bashkëshorten

Fish Media - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo fitoi të hënën në Zyrih për herë të dytë Topin e Artë. Disa orë pas ndarjes së çmimit, nisi të qarkullojë një foto në rrjetin social “Twitter”, ku Cristiano Ronaldo shfaqet me ...

Ronaldo “i merr” Messit edhe bashkëshorten (Foto)

Tetova Sot - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo fitoi të hënën në Zyrih për herë të dytë Topin e Artë. Disa orë pas ndarjes së çmimit, nisi të qarkullojë një foto në rrjetin social “Twitter”, ku Cristiano Ronaldo shfaqet me ...

Barcelona, klubi me më shumë Topa të Artë

Tetova Sot - 14.01.2014

E dimë të gjithë që Lionel Messi është futbollisti që ka fituar më shumë Topa të Artë në historinë e futbollit, por a e dini se kush është klubi që ka shumë trofe të tillë? Skaudra që mban vendin e ...

Irina, “fituesja” e vërtetë e Topit të Artë (FOTO)

Gazeta Tema - 14.01.2014

Ceremonia e ndarjes së çmimit të Topit të Artë, ishte një mundësi e mirë edhe për të fejuarat apo gratë e futbollistëve. Dhe, nga të gjitha, në sy binte padyshim bukuria dhe eleganca e të dashurës së ...

Ronaldo dhe Irina janë martuar?

Gazeta Dita - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo u hapi rrugë spekulimeve, kur gjatë ceremonisë së Topit të Artë iu referua të dashurës së tij, Irina Shayk, si “gruaja ime”. Futbollisti 28-vjeçar shoqërohej nga modelja ruse dhe ...

Barcelona, klubi me më shumë Topa të Artë

AMA-News - 14.01.2014

E dimë të gjithë që Lionel Messi është futbollisti që ka fituar më shumë Topa të Artë në historinë e futbollit, por a e dini se kush është klubi që ka shumë trofe të tillë? Skaudra që mban vendin e ...

Messi Ronaldo e meritonte Topin e Arte

Shqiperia - 14.01.2014

Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e Topit Të Artë. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas I Barcelonës deklaroi.

Ai moment kur nëna e Ronaldos shpërthenë në lot (Video)

Fish Media - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. Nëna e lojtarit tanimë më të mirë në botë , ka shpërthyer ne lot e emocionuar sapo Ronaldo ka marr fjalën, pasi është bërë e ditur që është fituesi ...

Ronaldo, lojtari i 10-të me më shumë se një “Top të Artë”

Panorama Sport - 14.01.2014

Kristiano Ronaldo u bë lojtari i 10-të që e fiton më shumë se një herë “Topin e Artë” në karrierë. Ai bashkohet në listën e yjeve të tjerë, si më poshtë: 1.Lionel Mesi ’09 , ’10 , ’11 , ’12 2.Johan ...

Ronaldo është martuar me Irina Shayk?

Express - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo ka përhapur spekulimet se ai dhe e dashura e tij Irina Shayk janë martuar në një ceremoni sekrete kur ai iu referua asaj si “gruaja ime” gjatë fjalimit të tij për pranimin e çmimit ...

Ancelotti: Futbolli ka nevojë për lojtarë si Ronaldo

Express - 14.01.2014

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lëshuar lëvdata në drejtim të Cristiano Ronaldos, duke thënë se futbolli ka nevojë për lojtarë si portugezi.

Anceloti: Futbolli ka nevojë për lojtarë si Ronaldo

Panorama Sport - 14.01.2014

Trajneri i Real Madridit, Karlo Anceloti, ka lavdëruar pa “doganë” Kristiano Ronaldon, duke pretenduar se futbolli ka nevojë për lojtarë si portugezi ndërkombëtar.

Denoncimi: Më detyruan të votoja Ronaldon

AMA-News - 14.01.2014

Topi i Artë 2013 do të mbetet në histori si ai i lotëve, atyre të Cristiano Ronaldos por dhe të Pele, por dhe si Topi i Artë i polemikave, që shpejt mund të kthehen edhe në skandale.

Topi i Art: Lotët dhe puthja e Ronaldos me Irinën (Video)

Republika - 14.01.2014

Ceremonia e Topit të Artë ka sjellur edhe emocione. Pas publikimit se Ronaldo është lotari më i mirë i vitit dhe fitues i Topit të Art u bë një eufori emocionesh e përcjellë mes lotëve dhe puthjeve.

Titujt e shtypit botëror pas triumfit të Ronaldo-s

Kosova Live - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo ka qenë figura kryesore e ditës së djeshme, pasi ylli portugez fitoi Topin e Artë për të dytën herë në karrierën e tij. Ronaldo ka qenë protagonisti kryesorë i ballinave të shumicës ...

Gëzim i dyfishtë për kryeministrin Thaçi

Kosova Live - 14.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përveç që iu gëzua lajmit që përfaqësuesja e Kosovës në futboll, do të mund të zhvillojë ndeshje miqësore me kombëtare të tjera, ai po ashtu iu gëzua lajmit edhe ...

Barcelona kampione e “Topave të Artë”

Kosova Live - 14.01.2014

Të gjithë e dimë që Lionel Messi është futbollisti që ka fituar më së shumti “Topa të Artë” në historinë e futbollit, me gjithsej katër të tillë. Por, skaudra që e mban vendin e parë në renditje për ...

Ronaldo shpreh emocionet pas fitimin të topit të artë

Radio Vala - 14.01.2014

Menjëherë pas fitimit të “Topit të Artë” mes lotësh dhe emocionesh të shumta në skenë, Cristiano Ronaldo u shfaq para mediave në konferncë për shtyp ku shpjegoi ndjesinë e të qenit ai fituesi.

Dita e Topit të Artë

Top Channel - 13.01.2014

Dita e Topit të Artë 13/01/2014 Është dita e Topit të Artë me Cristiano Ronaldon favorit ndaj Ribery e Messi. Në ceremoninë e dhënies së këtij çmimi, që do të mbahet në Pallatin e FIFA-s në Zyrih, ...

Mbrëmja e "Topit të Artë", ja çmimet që do ndahen (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Është dita e Topit të Artë me Cristiano Ronaldon favorit ndaj Ribery e Messi. Në ceremoninë e dhënies së këtij çmimi, që do të mbahet në Pallatin e FIFA-s në Zyrih , parashikohet të jepen edhe dy ...

Rio Ferdinand: Dal nudo nëse nuk fiton CR7

Albeu.com - 13.01.2014

Qendërmbrojtësi anglez i Manchester United ka bërë një status të çuditshëm, por edhe gazmor, në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Twitter. Ai, si ish-shok skuadre i Cristiano Ronaldos, ka ...

Cristiano Ronaldo fiton “Topin e Artë”

LajmiFundit - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë”. Cmimi është dhënë në ceremoninë që u mbajt sot në Zyrih. “Falënderoj presidentit, shokët e skuadrës dhe personalisht jam shumë i gëzuar.

Ronaldo fiton Topin e Artë

Portalb - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo e ka fituar Topin e Artë për vitin 2013, duke u shpallur lojtari më i mirë në botë. Ky është trofeu i dytë në karrierë për Ronaldon sa i përket Topit të Artë.

Ronaldo fiton Topin e Artë

Top Channel - 13.01.2014

Ronaldo fiton Topin e Artë 13/01/2014 20:35 Pas katër vitesh mbrëtërimi të Lionel Messi, tashmë Topi i Artë njeh një fitues të ri. Në ceremoninë gala të organizuar në Zyrih, Cristiano Ronaldo u ...

Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’

Almakos - 13.01.2014

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është fitues i ‘Topit të Artë’. Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), të hënën në një gala mbrëmje në Zurich ka bërë ndarjen e çmimeve për më të mirët e ...

Yjet e tjerë të "Topit të Artë"

Top Channel - 13.01.2014

Yjet e tjerë të "Topit të Artë" 13/01/2014 20:50 Ndërsa Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e "Topit të Artë", ishin të tjerë yje ata që bënë për vete vëmendjen e ndjekësve të ...

Gratë e futbollistëve shkëlqyen në ceremoninë e Topit të Artë – FOTO

LajmiFundit - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo, Messi, Sergio Ramos, apo edhe futbollistë të tjerë i kanë dhënë një bukuri të pazakontë ceremonisë së Topit të Arte më praninë e bashkëshorteve të ...

Cristiano Ronaldo fitues i “Topit të Artë”

Alsat - 13.01.2014

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), të hënën në një gala mbrëmje në Zurich ka bërë ndarjen e çmimeve për më të mirët e vitit 2013. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është fitues i ‘Topit ...

Messi e pranon: Ronaldo e meritoi Topin e Artë

Ina - 13.01.2014

Kampion në fushë por edhe jashtë saj Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e Topit Të Artë. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas I Barcelonës deklaroi.

Messi: Ronaldo e meritoi çmimin

Almakos - 13.01.2014

Lionel Messi ka thënë se Cristiano Ronaldo e meritoi çmimin Topi i Artë pasi ai i dha fund dominimit të argjentinasit për këtë çmim. Ronaldo këtë çmim e pranoi për herë të dytë në karrierë shkaku i ...

Aguero: Messi më i mirë se CR7 edhe nëse shënon vetëm një gol

Botasot - 13.01.2014

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, thotë se Lionel Messi do ta fitojë ‘FIFA Topin e Artë’ edhe këtë herë, ndërsa shton se bashkëkombësi i tij do të jetë gjithmonë më i mirë se Cristiano ...

Ronaldo afër Messit

Botasot - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë rivalë të pandashëm në fushë dhe jashtë saj. Ata do të jenë të tillë edhe në Zurich ku do të jenë të ulur krah për krah në ceremoninë e Topit të Artë.

Dita e Topit të Artë

Yll Press - 13.01.2014

Është dita e Topit të Artë me Cristiano Ronaldon favorit ndaj Ribery e Messi. Në ceremoninë e dhënies së këtij çmimi, që do të mbahet në Pallatin e FIFA-s në Zyrih, parashikohet të jepen edhe dy Topa ...

Ronaldo rrëmben ‘Topin e Artë’ 2013

Ora news - 13.01.2014

Portugezi Cristiano Ronaldo është shpallur për të dytën herë në karrierën e tij fitues i Topit të Artë. Cristiano Ronaldo ka kaluar një vit fantastik 2013.

Messi: Ronaldo e meritoi çmimin

Koha.net - 13.01.2014

Lionel Messi ka thënë se Cristiano Ronaldo e meritoi çmimin Topi i Artë pasi ai i dha fund dominimit të argjentinasit për këtë çmim. Ronaldo këtë çmim e pranoi për herë të dytë në karrierë shkaku i ...

Messi: Ronaldo e meritonte “Topin e Artë”

Botasot - 13.01.2014

Lionel Messi përgëzon Cristiano Ronaldo për fitimin e Topit Të Artë. Pas marrjes së cmimit nga ana e portugezit sulmuesi argjentinas I Barcelonës deklaroi.

Ceremonia e ‘Topit të Artë’, Aguero: Messi do ta mundë sërish Ronaldon

Gazeta Idea - 13.01.2014

Sulmuesi i Manchester City Sergio Aguero ka thënë se Lionel Messi do ta fitojë ‘Topin e Artë’. Aguero deklaroi për “ESPN”: “Messi, ai vjen nga një dimension tjetër.

Dita e Topit te Arte

Shqiperia - 13.01.2014

Është dita e Topit të Artë me Cristiano Ronaldon favorit ndaj Ribery e Messi. Në ceremoninë e dhënies së këtij çmimi, që do të mbahet në Pallatin e FIFA-s në Zyrih, parashikohet të jepen edhe dy Topa ...

Aguero: Messi do ta fitojë Topin e Artë

Ilirida - 13.01.2014

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, thotë se Lionel Messi do ta fitojë ‘FIFA Topin e Artë’ edhe këtë herë, ndërsa shton se bashkëkombësi i tij do të jetë gjithmonë më i mirë se Cristiano ...

Ronaldo: Do të përmirësohem edhe më shumë

Panorama Sport - 13.01.2014

Tre finalistët e “Topit të Artë” kanë dalë në një konferencë të përbashkët shtypi në Zyrih. I pari që ka folur për gazetarët e shumtë ka qenë Kristiano Ronaldo.

Ja si duket Ronaldo me të dashurën

Fish Media - 13.01.2014

Ja siduket Ronaldon me te dashuren Irina Shayk. Pretendet për ta fituar cmimin./fish ...

“Topin e artë” e fiton Cristiano Ronaldo (VIDEO)

Tetova Sot - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo e ka pranuar më shumë emocione Topin e Artë të cilin e mori para pak çastesh. “Falënderoj presidentit, shokët e skuadrës dhe personalisht jam shumë i gëzuar.

Fituesi i Topit të Artë është Ronaldo

InfoGlobi - 13.01.2014

Fitues i Cmimit “Topi i Artë” për vitin 2013, është Cristiano Ronaldo. Cfarë mund të thoni për Cristiano Ronaldon? Ish futbollisti i Manchester United, makina e golave që shënoi 66 sosh në 56 ndeshje ...

Lotët e RONALDOS, është fituesi i Topit të Artë (VIDEO)

Fish Media - 13.01.2014

Pas një ceremonie të gjatë dhe të bukur, është ylli i REAL MADRID CRISTIANO RONALDO SHPALLUR FUTBOLLISTI MË I MIRË I VITIT 2013. Ai shpërtheu menjëher në lot, pasi fitoi cmimin e madh.

Yjet e tjerë të “Topit të Artë”

Tetova Sot - 13.01.2014

Ndërsa Ronaldo, Messi apo Ribery mbajtën frymën deri në dorëzimin e “Topit të Artë”, ishin të tjerë yje ata që bënë për vete vëmendjen e ndjekësve të ceremonisë spektakolare të mbajtur në Zyrih, ...

Rosell: Nëse ka drejtësi, Messi duhet të fitojë

Kosova Live - 13.01.2014

Presidenti i Barcelona-s, Sandro Rosell, beson se Lionel Messi e meriton Topin e Artë edhe këtë edicion, pasi argjentinasi është lojtari më i mirë në botë.

Topin e artë e fiton Cristiano Ronaldo (Video)

Republika - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo e ka pranuar më shumë emocione Topin e Artë të cilin e mori para pak çastesh. “Falënderoj presidentit, shokët e skuadrës dhe personalisht jam shumë i gëzuar.