TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Messi synon edhe shumë "Topa të artë"

Koha.net - 13.01.2013

Madrid, 13 janar - Sulmuesi i Barcelonës, argjentinasi Lionel Messi, ka deklaruar se shpreson t'ua shtojë edhe disa trofe të "Topit të Artë" katër trofeve që i ka fituar gjatë katër vjetëve të fundit, shkruan sot Koha Ditore.

Messi në Milano, takim me përfaqësuesit e Dolce Gabana

Albeu.com - 12.01.2013

Messi në Milano, takim me përfaqësuesit e Dolce Gabana Portali Albeu Lionel Messi ka udhëtuar dje drejt Milanos ku është takuar me drejtuesit e firmës të vëshjeve, Dolce Gabana .

Messi u pa sot në Milano

Ina - 12.01.2013

Lionel Messi është në Milano. Lojtari më i mirë në botë është parë në qytetin ku pas pak ditësh do të ketë kundërshtar skuadrën e këtij qyteti. Por prezenca e Messit në Milano është bërë për një arsye tjetër.

Topi i Artë, Messi: Shpresoj të fitoj të tjerë

Shqipmedia - 12.01.2013

Leo Messi nuk është ngopur ende me Topin e Artë edhe pse më 7 janar e fitoi këtë çmim për herë të katërt në karrierë, si askush më parë në historinë e futbollit.

Messi: Dua të fitoj sërish Topin e Artë

Koha.net - 12.01.2013

Barcelonë, 12 janar – Lionel Messi nuk është ngopur ende me “Topin e Artë” edhe pse më 7 janar e fitoi këtë çmim për herë të katërt në karrierë, si askush më parë në historinë e futbollit.

Messi: Dua të fitoj sërish Topin e Artë

Botasot - 12.01.2013

Leo Messi nuk është ngopur ende me Topin e Artë edhe pse më 7 janar e fitoi këtë çmim për herë të katërt në karrierë, si askush më parë në historinë e futbollit.

Messi: Kujdes nga Reali, nuk dorezohet

InfoAlbania - 11.01.2013

“Topi i Arte”, i katerti radhazi nuk e ka ndryshuar Lionel Messin. Sulmuesi argjentinas ne nje interviste te dhene per ESPN tregon modesti. "Me pelqen te fitoj me shume tituj sesa vitin e kaluar dhe objektivi im eshte te rritem dhe te mos ...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” për të 4-ën herë radhazi

Kombetare - 11.01.2013

Ashtu siç pritej, Lionel Mesi ka fituar sërish “Topin e Artë”. Ylli argjentinas ka dalë fitues ndaj Andres Iniestas dhe Kristiano Ronaldos, që ishin dy kundërshtarët e tij për këtë titull.

Këpucë të reja në nder të Messit

Albeu.com - 11.01.2013

Këpucë të reja në nder të Messit Për nder të katër "Topave të Artë" të fituar nga Lionel Messi , firma "Adidas" ka dizenjuar një palë taka për yllin argjentinas të Barcelonës.

Messi: Dua të fitoj sërish Topin e Artë

Top Channel - 11.01.2013

Leo Messi nuk është ngopur ende me Topin e Artë edhe pse më 7 janar e fitoi këtë çmim për herë të katërt në karrierë, si askush më parë në historinë e futbollit.

Messi: Më mungon vetëm Kupa e Botës

Gazeta Republika - 11.01.2013

Sulmuesi argjentinas, Lionel Messi, e ka pranuar se fitimi i Kupës së Botës me Argjentinën është gjëja e vetme që po i mungon në karrierën e tij impresionuese.

Messi: Kurrë nuk mund të anashkalohet Reali

Koha.net - 11.01.2013

Futbollisti më i mirë në botë, argjentinasi Lionel Messi, thotë se Barcelona nuk e ka fituar ende La Ligan dhe vlerëson se ende nuk mund të anashkalohet Real Madridi në luftë për titull.

Mascherano: Messi do të bëhet legjendë

Telegrafi - 11.01.2013

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano, beson se bashkëlojtari i tij, Lionel Messi, do të bëhet një prej legjendave të futbollit. Messi e fitoi të hënën Topin e Artë për të katërtën herë radhazi, ndërsa ish-mesfushori i Liverpoolit ...

Messi: Dua më shumë Topa të Artë

Telegrafi - 11.01.2013

Superylli argjentinas, Lionel Messi, e ka bërë të qartë se ai nuk e ka ndërmend të ndalet sa u përket trofeve të tij personal, duke thënë se ai e ka në plan të fitojë edhe më shumë Topa të Artë.

Topi i Arte, Messi u kerkua nga Juventusi ne vitin 2005

InfoAlbania - 10.01.2013

Nje kuriozitet interesant eshte zbuluar te merkuren nga e perditshmja spanjolle Mundo Deportivo, sipas se ciles, me 25 gusht te vitit 2005, Juventusi ia kishte kerkuar Barcelones, Lionel Messin, derisa po luante ne Camp Nou ne trofeun ...

Messi firmos kontratë me Dolce & Gabanna

LajmiFundit - 10.01.2013

Lionel Messi ka firmosur tanimë një kontratë publicitare me gjigandin italian të veshjeve dhe modës Dolce & Gabanna me qendër në Milano. Kompania ka zgjedhur momentin më perfekt për të firmosur kontratën pasi Messi sapo rrëmbeu për herën e ...

Messi: Dua Topin e Artë edhe vitin që vjen

LajmiFundit - 10.01.2013

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Mesi, nuk e ka ndërmend të ndalet. Fitimi i ‘Topit të Artë’ për herë të katër radhazi vetëm sa i ka dhënë motiv shtesë për t’u përmirësuar ende si futbollist.

Messi: Kujdes, Reali nuk dorëzohet

Albeu.com - 10.01.2013

Messi: Kujdes, Reali nuk dorëzohet Topi i Artë, i katërti radhazi nuk e ka ndryshuar Lionel Messin. Sulmuesi argjentinas në një intervistë të dhënë për ESPN tregon modesti.

Messi i bën dhuratë Gerd Muller

Alsat - 10.01.2013

Legjenda e futbollit gjerman dhe një prej sulmuesve më të suksesshëm që ka njohur historia e futbollit, Gerd Muller, ka marrë një dhuratë të veçantë nga njeriu që i theu rekordin, Lionel Messi.

Messi: Topin e artë e ndërron me botëror

Idividi - 10.01.2013

Argjentinë, 10 janar 2013 (MIA) - Ylli i Barcelonës dhe i Argjentinës, Lionel Messi e pranon se do ta shkëmbente Topin e Artë me titullin e Botërorit me vendin e tij.

Shkëlqen Irina, CR7 "harron" Topin e Artë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.01.2013

Shkëlqen Irina, CR7 "harron" Topin e Artë (FOTO LAJM) Pas 1 / 12 Para Cristiano Ronaldo duhet falur që, edhe pse nuk e fitoi "Topin e Artë", buzëqeshi në ceremoninë e dhënies së çmimeve në Zvicër.

Messit i duhet Kupa e Botës për "t'i vënë kapakun"

Koha.net - 10.01.2013

Londër, 10 janar - Lionel Messi e pranon se fitimi i Kupës së Botës me Argjentinën është gjëja e vetme që po i mungon në karrierën e tij të lavdishme.

Messi i bën dhuratë Gerd Muller

Ora news - 10.01.2013

Legjenda e futbollit gjerman dhe një prej sulmuesve më të suksesshëm që ka njohur historia e futbollit, Gerd Muller, ka marrë një dhuratë të veçantë nga njeriu që i theu rekordin, Lionel Messi.

Messi: Kujdes nga Reali, nuk dorëzohet

Yll Press - 10.01.2013

"Më pëlqen të fitoj më shumë tituj sesa vitin e kaluar dhe objektivi im është të rritem dhe të mos qëndroj në të njëjtin nivel. Gjithmonë e them që duhet të përmirësohem në cdo aspekt.

Topin e Artë e ndërron me Botëror

Yll Press - 10.01.2013

Ylli i Barcelonës dhe i Argjentinës, Lionel Messi e pranon se do ta shkëmbente Topin e Artë me titullin e Botërorit me vendin e tij. Sulmuesi i Barcelonës ka fituar gjithçka me ekipin katalunas, por ajo që i mungon më së shumti është ...

Messi: Më mungon vetëm Kupa e Botës

Telegrafi - 10.01.2013

Sulmuesi argjentinas, Lionel Messi, e ka pranuar se fitimi i Kupës së Botës me Argjentinën është gjëja e vetme që po i mungon në karrierën e tij impresionuese.

Messi: Kujdes nga Reali, nuk dorëzohet

Botasot - 10.01.2013

Topi i artë, i katërti radhazi nuk e ka ndryshuar Lionel Messin. Sulmuesi argjentinas në një intervistë të dhënë për ESPN tregon modesti. "Më pëlqen të fitoj më shumë tituj sesa vitin e kaluar dhe objektivi im është të rritem dhe të mos ...

Messi: Mos e harroni Realin

Telegrafi - 10.01.2013

Sulmuesi më i mirë në botë, Lionel Messi, beson se Barcelona ende nuk e ka fituar La Ligën, pasi ndjen se kurrë nuk mund të përjashtohet nga gara Real Madridi.

Messi: Kujdes nga Reali, nuk dorëzohet

StrugaSot - 10.01.2013

Topi i artë, i katërti radhazi nuk e ka ndryshuar Lionel Messin. Sulmuesi argjentinas në një intervistë të dhënë për ESPN tregon modesti. “Më pëlqen të fitoj më shumë tituj sesa vitin e kaluar dhe objektivi im është të rritem dhe të mos ...

Barça, më shumë se skuadër - Messi, më shumë se futbollist

Ina - 09.01.2013

Futbolli është sporti më i popullarizuar në botë, kurse Barcelona pa fije dyshimi është skuadra më e mirë në botë. Gjatë katër vjetëve të fundit Barça ka fituar 14 trofe nga 19 të mundshëm.

Barcelona më shumë se skuadër, Messi më shumë se futbollist

Shqipmedia - 09.01.2013

Futbolli është sporti më i popullarizuar në botë, kurse Barcelona pa fije dyshimi është skuadra më e mirë në botë. Gjatë katër vjetëve të fundit Barça ka fituar 14 trofe nga 19 të mundshëm.

Pedro: Messi, më i miri i të gjitha kohërave

Portalb - 09.01.2013

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro Rodriguez, e ka përshkruar Lionel Messin si lojtarin më të mirë që njeh historia e futbollit. Argjentinasi u shpall për të katërtën herë radhazi lojtari më i mirë i vitit duke mposhtur konkurrentët Cristiano ...

"L’Equipe": 15 "të harruarit" e Topit të Artë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2013

"L’Equipe": 15 "të harruarit" e Topit të Artë (FOTO LAJM) Pas 1 / 15 Para Oliver Khan - Gjermani Pasi Lionel Messi fitoi për herë të katërt çmimin "Topi i Artë", gazeta prestigjoze franceze "L’ Equipe " publikoi një listë me futbollistët e ...

Pedro: Eshte me i miri ne bote Iniesta: E fiton edhe heren tjeter

InfoAlbania - 09.01.2013

Vleresimet per Leo Messin vazhdojne te jene te shumta pas triumfit per here te katert ne garen per Topin e Arte, duke arritur ate qe nuk e kishte bere askush perpara tij Pedro Rodriguez, sulmuesi i Barcelones, pergezoi shokun e tij te ...

Fituesi Messi: Nuk me pelqejne krahasimet

InfoAlbania - 09.01.2013

Si ai askush tjeter me pare, u nderua per here te katert me cmimin me prestigjioz ne nivelin individual, por suksesi nuk e ndryshon, Messi mbetet Messi, i perulur, i thjeshte dhe me mendjen te ndeshja e radhes.

SuperMessi: 289 gola, 111 asiste

Albeu.com - 09.01.2013

SuperMessi: 289 gola, 111 asiste Lionel Messi fitoi Topin e Artë për herë të katërt rradhazi duke hyrë në historinë e futbollit si futbollisti i parë që bën diçka të tillë edhe pse është vetëm 25 vjeç.

"Topi i Artë", L'Equipe: Messi do bëjë manita

Albeu.com - 09.01.2013

"Topi i Artë", L'Equipe: Messi do bëjë manita Nuk është shuar ende jehona e " Topit të Artë" numër 4 fituar nga argjentinasi i Barcelonës Lionel Messi. Por mediat franceze kanë nxituar të zbulojnë dhe fituesin e vitit të ardhshëm.

Leo Messi, dedikim për Gerd Muller

Top Channel - 09.01.2013

Leo Messi ka kujtuar Gerd Muller-in pasi i theu rekordin e golave të shënuar për një vit kalendarik duke i dërguar një fanellë të dedikuar të Barcelonës.

Gerd Muller, dhuratë speciale nga Messi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2013

Gerd Muller, dhuratë speciale nga Messi (FOTO LAJM) Pas 1 / 1 Para Për Gerd Muller, me respekt dhe admirim. Përqafime. Leo Legjenda e futbollit gjerman dhe një prej sulmuesve më të suksesshëm që ka njohur historia e futbollit, Gerd Muller ...

Mesi: Më mungon Kupa e Botës!

Lajmeshqip - 09.01.2013

Lionel Mesi ka pranuar se fitorja e Kupës së Botës me Argjentinën është e vetmja gjë që mungon në karrierën e tij të jashtëzakonshme, ndonëse është vetëm 25 vjeç.

Leo Messi rekordin e golave ia dedikon Gerd Mullerit

Ina - 09.01.2013

Leo Messi ka kujtuar Gerd Muller-in pasi i theu rekordin e golave të shënuar për një vit kalendarik duke i dërguar një fanellë të dedikuar të Barcelonës.

Messi në shtëpi me 4 "Topa të Artë"

Albeu.com - 09.01.2013

Messi në shtëpi me 4 "Topa të Artë" Lionel Messi nuk e fsheh gëzimin e tij për fitimin e "Topit të Artë" për të katërtën herë radhazi , ndërsa të sot "Pleshti" ka publikuar një foto me diciturën: “Një orë më parë, në shtëpi, së bashku me ...

Messi i dhuron fanellë me dedikim Muller

Portalb - 09.01.2013

Leo Messi ka kujtuar Gerd Muller-in pasi i theu rekordin e golave të shënuar për një vit kalendarik duke i dërguar një fanellë të dedikuar të Barcelonës.

Barça, më shumë se skuadër - Messi, më shumë se futbollist

Koha.net - 09.01.2013

Barcelona, 9 janar - Futbolli është sporti më i popullarizuar në botë, kurse Barcelona pa fije dyshimi është skuadra më e mirë në botë. Gjatë katër vjetëve të fundit Barça ka fituar 14 trofe nga 19 të mundshëm.

Pedro: Messi? Lojtari më i mirë në histori

Botasot - 09.01.2013

Pedro Rodriguez, sulmuesi i Barcelonës, përgëzoi shokun e tij të skuadrës, Leo Messi, për Topin e Artë të fituar të hënën, i cili ishte i katërti radhazi për yllin argjentinas.

“Topi i Artë” ndër vite, kryeson Seria A dhe Barcelona

Ora news - 09.01.2013

Edhe pse niveli i futbollit në Serie A ka rënë shumë në këto vitet e fundit përsëri kampionati Italian mban vendin e parë për sa i takon topave të artë të fituar nga lojtarët e këtij kampionati me plot 18 të tillë të fituar gjatë histories ...

Leo Messi rekordin e golave ia dedikon Gerd Mullerit

Koha.net - 09.01.2013

Barcelonë, 9 janar - Leo Messi ka kujtuar Gerd Muller-in pasi i theu rekordin e golave të shënuar për një vit kalendarik duke i dërguar një fanellë të dedikuar të Barcelonës.

Berisha si Mesi, kërkon t'i fitojë zgjedhjet katër herë radhazi

Shekulli - 08.01.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, është emocionuar pamasë nga ceremonia e ndarjes së çmimit për “Topin e Artë” të vitit 2012. Berisha, ashtu si Leonel Mesi që fitoi këtë titull për herë të katër, bëri analogji me betejën e tij ...

Mesi favorit për "Topin e Artë"

Idividi - 08.01.2013

Cyrih, 7 janar 2013 (MIA) - Ylli argjentinas, Lionel Messi, pritet të bëhet futbollisti i parë që do të fitojë katër herë rresht "Topin e Artë", me çfarë do të vërtetonte statusin e tij si lojtari më i madh i gjeneratës së tij.

Messi "padron"i Topit te Arte per te katerten here rradhasi! Ronaldo xhelozon...shikoni reagimin e tij (Video)

ikub - 08.01.2013

Lionnel Messi zgjidhet futbollisti i vitit 2012.Messi e fiton këtë cmim për të katërten herë ...

Berisha: Messi, yll i yjeve

Albeu.com - 08.01.2013

Berisha: Messi, yll i yjeve Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha nuk është fans i çmendur i futbollit por përballë 4 "Topave të Artë" të Lionel Messit as ai nuk mund të rrinte pasiv.

Kater here radhazi Topi i Arte, Messi eshte me i miri ne histori

InfoAlbania - 08.01.2013

Argjentinasi, ashtu sikur ishin edhe te gjitha pritshmerite, ka fituar per here te katert radhazi Topin e Arte, duke lene pas jo vetem Ronaldon e Iniesten, por edhe legjenda si Van Basten, Michel Platini dhe Johan Cruyff Lionel Mesi eshte ...

Berisha: Dua të fitoj si Messi

Ina - 08.01.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, është emocionuar pamasë nga ceremonia e ndarjes së çmimit për “Topin e Artë” të vitit 2012. Berisha, ashtu si Leonel Mesi që fitoi këtë titull për herë të katër, bëri analogji me betejën e tij ...

Iniesta: Messi do ta fitoj sërish Topin e Artë

Shqipmedia - 08.01.2013

Futbollisti i Barcelonës dhe zyrtarisht futbollisti më i mirë evropian sipas UEFA-s në vitin 2012, Andres Iniesta nuk ka qenë i zhgënjyer gjatë ceremonisë për ndarjen e çmimit “Topi i Artë” i cili për herë të katërt radhazi i takoi ...

Të gjithë lëvdojnë Messin

Portalb - 08.01.2013

Pas marrjes së çmimit “Topi i artë”, për të katërtën herë, të gjithë sportistët, por edhe të tjerë tashmë, nuk reshtin së foluri për yllin argjentinas.

Sali Berisha uron Messin për fitoren e “Topit të Artë 2012”

Shqipmedia - 08.01.2013

Pas fitores së “Topit të Artë 2012”, që e shndërroi në legjendë të futbollit botëror, Lionel Mesi është uruar edhe nga kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

"Topi i Artë", çiftet në pasarelë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.01.2013

"Topi i Artë", çiftet në pasarelë (FOTO LAJM) Pas 1 / 10 Para Ceremonia gala e " Topit të Artë 2012" e mbajtur dje në Zyrih të Zvicrës, përveç interesit poër tu njohur me fituesin e çmimit më prestigjoz individual në futboll, ishte një ...

Messi, gjithmone i arte

InfoAlbania - 08.01.2013

Faqe 1 nga 9 Fillimi Para 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pas E Fundit Leo fiton per te katerten here trofeun. Mbeten pa gje Iniesta dhe CR7 dhe u diskutua shume per xhaketen dhe papijonin qe kishte ...

Berisha uron Lionel Messin për Topin e Artë

LajmiFundit - 08.01.2013

Pas fitores së “Topit të Artë 2012”, që e shndërroi në legjendë të futbollit botëror, Lionel Mesi është vlerësuar nga kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Topi i Artë, votat shqiptare për Lionel Messin

LajmiFundit - 08.01.2013

Mbi 40 për qind e votave nga trajnerët e kapitenët e ekipeve Kombëtare dhe vlerësimin e gazetarëve. Lionel Messi kishte mbështetjen e dy prej tre votave shqiptare.

Messi: Nuk më pëlqejnë krahasimet

Albeu.com - 08.01.2013

Messi: Nuk më pëlqejnë krahasimet Si ai askush tjetër më parë, u nderua për herë të katërt me çmimin më prestigjoz në nivelin individual, por suksesi nuk e ndryshon, Messi mbetet Messi , i përulur, i thjeshtë dhe me mendjen te ndeshja e ...

Messi si Maradona, edhe në stil

Albeu.com - 08.01.2013

Messi si Maradona, edhe në stil Lionel Messi , fituesi i katër "Topave të Artë" rradhazi, si askush tjetër në historinë e futbollit, u paraqit në ceremoninë e djeshme gala në Zyrih me një kostum smoking shumë të veçantë të dizenjuar nga ...

Topi i Artë, Pirlo "mbret" i të përjashtuarve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.01.2013

Topi i Artë, Pirlo "mbret" i të përjashtuarve (FOTO LAJM) Pas 1 / 4 Para Andrea Pirlo - 45% Andrea Pirlo fiton " Topin e Artë" të të përjashtuarve.

"Topi i Artë", Top 6 klubet më të pasur (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.01.2013

"Topi i Artë", Top 6 klubet më të pasur (FOTO LAJM) Pas 1 / 6 Para Barcelona - 10 (Messi 4, Suarez, Stoichkov, Cruyff 2, Rivaldo, Ronaldinho) Nëse Serie A ishte kampionati me më shumë " Topa të Artë", plot 18, Barcelona rezulton klubi që ...

Pedro: Messi? Lojtari më i mirë në histori

Top Channel - 08.01.2013

Pedro Rodriguez, sulmuesi i Barcelonës, përgëzoi shokun e tij të skuadrës, Leo Messi, për Topin e Artë të fituar të hënën, i cili ishte i katërti radhazi për yllin argjentinas.

Më i miri në botë dhe planetin tokë, Messi

Lajm - 08.01.2013

Ashtu si është pritur nga shumë kush, argjentinasi, Lionel Messi ka fituar shpërblimin e futbollistit më të mirë të botës që ndahet nga FIFA për herë të katërt me radhë.

Barça, Messi pritet me duartrokitje

Albeu.com - 08.01.2013

Barça, Messi pritet me duartrokitje Ylli i Barcelonës Lionel Messi , i cili dje fitoi "Topin e Artë", është pritur me duartrokitje nga shokët e skuadrës në stërvitjen e sotme të katalanasve.

Formacioni i vitit, vjen "hakmarrja" angleze (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.01.2013

Formacioni i vitit, vjen "hakmarrja" angleze (FOTO LAJM) Pas 1 / 11 Para Joe Hart - Manchester City Të gjithë e pamë dje dominimin absolut të La Ligas përsa i përket formacionit më të mirë të vitit.

Pedro: Messi, më i miri i të gjitha kohërave

Albeu.com - 08.01.2013

Pedro: Messi, më i miri i të gjitha kohërave Pedro Rodriguez, sulmuesi i Barcelonës, përgëzoi shokun e tij të skuadrës, Leo Messi , për Topin e Artë të fituar të hënën, i cili ishte i katërti radhazi për yllin argjentinas.

Berisha përgëzon Mesin për titullin mbretëror në futboll

Botasot - 08.01.2013

Mesi është si një hy në tokë, ka deklaruar kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në mesazhin urues për Mesin, në një komunikim që ka zgjedhur së fundi me futbolldashësit.

Rosell krenar me Messin

Telegrafi - 08.01.2013

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, thotë se ai është krenar pasi Lionel Messi fitoi çmimin Topi i Artë për të katër herë, rekorde. Messi dje mposhti bashkëlojtarin e tij Andres Iniesta dhe rivalin më të madh, Cristiano Ronaldon, për ...

Berisha, miqve në FB: Tek secili shoh një Messi në fitoren e betejës ektorale. E katërta me radhë

Panorama - 08.01.2013

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha, duke vleresuar nderimin e yllit te futbollit Messi per te katerten here me Topin e Arte, ka theksuar se tek secili prej miqve te tij ne FB sheh nje Leo Messi te vertete ne fitoren e betejes se ardhme ...

Kryeministri Berisha uron Messin për “Topin e Artë”

Ora news - 08.01.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka qenë një nga të paktët politikan që ka uruar, Lionel Messin, për çmimin e fituar si futbollisti më i mirë në botë.

Iniesta: Messi do ta fitojë edhe të pestin Top të Artë

Telegrafi - 08.01.2013

Andres Iniesta beson se bashkëlojtari i tij te Barcelona, Lionel Messi, do ta fitojë çmimin Topi i Artë edhe për të pestën ...

Messi: Nuk më pëlqejnë krahasimet

Botasot - 08.01.2013

Si ai askush tjetër më parë, u nderua për herë të katërt me çmimin më prestigjoz në nivelin individual, por suksesi nuk e ndryshon, Messi mbetet Messi, i përulur, i thjeshtë dhe me mendjen te ndeshja e radhës.

Pedro: Messi, më i miri i të gjitha kohërave

Telegrafi - 08.01.2013

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro Rodriguez, e ka përshkruar Lionel Messin si lojtarin më të mirë që njeh historia e futbollit. Argjentinasi u shpall për të katërtën herë radhazi lojtari më i mirë i vitit duke mposhtur konkurrentët Cristiano ...

“Topi i Artë 2012” Messi, Iniesta apo Cristiano Ronaldo!?

Shekulli - 07.01.2013

Sot në mbrëmje kjo pyetje do të marrë përgjigje, ku do të njihet fituesi i Topit të Artë FIFA 2012 në mbrëmjen gala që do të zhvillohet në Kongresshaus, në Zyrih të Zvicrë .

"Topi i Artë", Messi dhe Del Bosque favoritë kryesorë

Albeu.com - 07.01.2013

"Topi i Artë", Messi dhe Del Bosque favoritë kryesorë Sot në mbrëmje, në orën 19:00, do të njihet fituesi i "Topit të Artë FIFA 2012" në mbrëmjen gala që do të zhvillohet në Kongresshaus, në Zyrih të Zvicrës.

"Topi i Artë", gjithçka mbi 3 finalistët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.01.2013

"Topi i Artë", gjithçka mbi 3 finalistët (FOTO LAJM) Pas 1 / 3 Para Lionel Messi - Rosario (ARG) 24.5.1987; 1,69 m; 67 kg; La Liga: 58 gola dhe 13 asiste; Kupa e Mbretit: 5 gola dhe 4 asiste; Champions League: 13 gola dhe 4 asiste; ...

Messi favorit për "Topin e Artë"

Ina - 07.01.2013

Ylli argjentinas, Lionel Messi, pritet të bëhet futbollisti i parë që do të fitojë katër herë rresht "Topin e Artë", me çfarë do të vërtetonte statusin e tij si lojtari më i madh i gjeneratës së tij.

Messi favoriti kryesorë për Topin e Artë, Del Bosque për trajnerin më të mirë

Shqipmedia - 07.01.2013

Sot në mbrëmje, në orën 19:00, do të njihet fituesi i Topit të Artë FIFA 2012 në mbrëmjen gala që do të zhvillohet në Kongresshaus, në Zyrih të Zvicrës. Lionel Messi pas 91 golave të shënuar gjatë vitit kalendarit të sapopërfunduar.

Sonte ceremonia për Topin e artë, Messi Ronaldo apo Iniesta ?

Portalb - 07.01.2013

Sonte në Cirih të Zvicrës do të mbahet ceremonia e përvjetshme për Topin e artë, ku do të marrin pjesë të gjithë yjet e futbollit botëror, duke përfshirë këtu futbollistë, trajnerë, presidentët e klubeve si dhe personalitete të rëndësishëm ...

Sot në mbrëmje shpallet fituesi i “Topit të Artë”

LajmiFundit - 07.01.2013

Bota e futbollit do të njohë sot në mbrëmje fituesin e trofeut prestigjoz, për të cilin zyrtarisht në garë janë Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Andres Iniesta, ndërsa favorit sigurisht që është sulmuesi i Barcelonës.

"Topi i Artë", Barça mbërrin në Zyrih (VIDEO-FOTO)

Albeu.com - 07.01.2013

"Topi i Artë", Barça mbërrin në Zyrih (VIDEO-FOTO) Pas 1 / 4 Para Ronaldo dhe Cafu në Zyrih Kur duhen edhe afërisht 4 orë nga starti i mbrëmjes gala në Zyrih të Zvicrës ku do të mësohet fituesi i "Topit të Artë 2012", "Trajneri i vitit", ...

"France Football": Messi, favoriti kryesor

Albeu.com - 07.01.2013

"France Football": Messi, favoriti kryesor " Messi , favoriti kryesor ". Me këtë titull hapet sot revista prestigjoze franceze, " France Football ", e cila së bashku me FIFA-n organizojnë çmimin "Topi i Artë".

Futbollistët me më shumë "Topa të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.01.2013

Futbollistët me më shumë "Topa të Artë" (FOTO LAJM) Pas 1 / 8 Para Johan Cruyff - Ajax 1971, Barcelona 1973 dhe 1974 Çmimi më prestigjoz individual në futboll, "Topi i Artë", për vitin 2012 do të dorëzohet sonte në mbrëmje, por debatet dhe ...

Messi favorit për Topin e Artë 2012

Top Channel - 07.01.2013

Sot në mbrëmje, në orën 19:00, do të njihet fituesi i Topit të Artë FIFA 2012 në mbrëmjen gala që do të zhvillohet në Kongresshaus, në Zyrih të Zvicrës.

Kampionë pa një "Top të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.01.2013

Kampionë pa një "Top të Artë" (FOTO LAJM) Pas 1 / 12 Para Pele Shumë emra të mëdhenjë të futbollit kanë arritur të shpërblehen për lojën, golat dhe sukseset e tyre me çmimin prestigjoz "Topi i Artë".

CR7: Jeta vazhdon edhe pa "Topin e Artë"

Albeu.com - 07.01.2013

CR7: Jeta vazhdon edhe pa "Topin e Artë" Cristiano Ronaldo, futbollisti i Real Madrid, një prej tre finalistëve të "Topit të Artë 2012", disa orë para dhënies së çmimit në Zyrih, ka deklaruar në konferencën për shtyp se çmimi i "Topit të ...

Ja pse Messi dhe CR7 nuk votuan njëri-tjetrin

Albeu.com - 07.01.2013

Ja pse Messi dhe CR7 nuk votuan njëri-tjetrin Në konferencën për shtyp para dhënies së çmimit "Topi i Artë 2012", mediat nuk qëndruan pa pyetur dy kryeprotagonistët Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon se përse nuk e votuan njëri-tjetrin ...

Makinat, disa nga modelet e reja të 2013-s (FOTO-LAJM

Albeu.com - 07.01.2013

Makinat, disa nga modelet e reja të 2013-s (FOTO-LAJM Pas 1 / 10 Para Alfa Romeo 4C Viti 2013 do të jetë një vit vështirë për prodhuesit e makinave të cilët vazhdojnë të investojnë për të sjellë makina të bukura por edhe ekonomike në ...

Topi i Artë 2012, "poker" i Messi-t

Top Channel - 07.01.2013

Ashtu sic edhe pritej Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë 2012. Cmimi iu dorëzua futbollistit në ceremoninë e zhvilluar mbrëmjen e së hënës në Zyrih të Zvicrës.

Lionel Messi rrëmben për të katërtën herë Topin e Artë

LajmiFundit - 07.01.2013

Futbollisti argjentinas i Barcelonës Lionel Messi po e shkruan historinë. Për herë të katërt ai ka mundur të rrëmbejë çmimin Topi i Artë. 25 vjeçari shënoi 91 gola gjatë vitit 2012 ndërsa në garën për Topin e Artë triumfoi përballë ...

Katëëëëër!

Albeu.com - 07.01.2013

Katëëëëër! Rreth kësaj teme: Zyrtare: Ekipi më i mirë i vitit (FOTO LAJM) Lionel Messi , është futbollisti i parë në historinë e futbollit që e fiton katër herë radhazi çmimin më të madh individual në futboll , "FIFA Topi i Artë".

Lionel Mesi merr “Topin e Artë 2012”

Lajmeshqip - 07.01.2013

Lionel Mesi është fituesi i “Topit të Artë 2012”, pasi ka arritur të mposhtë konkurrencën e Kristiano Ronaldos dhe Andres Iniesta. Ylli argjentinas i Barcelonës ka shkruar emrin e tij në librin e historisë së futbollit botëror, pasi në ...

Messi behet legjende, merr te katertin “Top te arte” radhazi

ikub - 07.01.2013

Asnje futbollist më parë s'kishte arritur ta fitonte për kaq her% me ...

Messi bën historinë, katër herë fitues i Topit të artë

Portalb - 07.01.2013

Lionel Messi është fitues i Topit të artë për vitin 2012 dhe për të katërtën herë e bën të vetin çmimin individual më prestigjoz që ndahet për futbollistët.

Messi fiton “Topin e Artë” për herë të katërt

Ina - 07.01.2013

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi fitoi FIFA Topin e Artë për herë të katërt me radhë. Reprezentuesi argjentinas i cili shënoi 91 gola brenda vitit 2012, vendosi rekord duke u bërë fitues i katërfishtë i çmimit.

Ja fituesit e çmimeve të FIFA-s

Albeu.com - 07.01.2013

Ja fituesit e çmimeve të FIFA-s Vicent Del Bosque Në garë për çmimin si trajneri më i mirë i 2012-ës ishin trajneri i Realit të Madridit, Jose Mourinho, ish- trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola dhe trajneri i Spanjës, Vicent Del Bosque .

Messi shkruan historine, fiton “Topin e Artë 2012”

Shqipmedia - 07.01.2013

Gjeniu argjentinas Lionel Messi ka shkruar historinë e re në futbollin botëror, pasi ka fituar për të katërtën herë radhazi ‘Topin e Artë’. Federata Ndërkombëtare e Futbollit të hënën në një gala mbrëmje të mbajtur në Zurich, ka ndarë ...

Gjithçka rreth fituesve të çmimeve të fifa-s

Alsat - 07.01.2013

Pavarësisht se disa orë para ceremonisë së ndarjes së çmimit, ai tha se nuk ka qenë viti më i mirë i tij, Lionel Messi, ylli argjentinas i Barcelonës është për të katërtën herë radhazi, Topi i Artë.

Topi i Artë, Messi kundër CR7 e Iniesta

Botasot - 07.01.2013

Si gjithmonë, ka një pritshmëri të madhe për dhënien e çmimit “Topi i Artë”, i programuar për ditën e hënë në Zyrih. Tre finalistët janë Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Andres Iniesta (Barcelona) dhe Lionel Messi (Barcelona), teksa ky i ...

Messi dhe Del Bosque, favoritët për Topin e Artë 2012

Botasot - 07.01.2013

Sot në mbrëmje, në orën 19:00, do të njihet fituesi i Topit të Artë FIFA 2012 në mbrëmjen gala që do të zhvillohet në Kongresshaus, në Zyrih të Zvicrës.

Messi favorit për "Topin e Artë"

Koha.net - 07.01.2013

Zuerich, 7 janar (AFP) - Ylli argjentinas, Lionel Messi, pritet të bëhet futbollisti i parë që do të fitojë katër herë rresht "Topin e Artë", me çfarë do të vërtetonte statusin e tij si lojtari më i madh i gjeneratës së tij.

Mbërrijnë ethet për fituesin e “Topit të Artë”

Ora news - 07.01.2013

Ethet për fituesin e topit të artë për vitin 2012 janë në kulmin e tyre, ndërsa pritet të merret vesh se cili do të jetë fituesi. Tre finalistët e këtij edicioni, arkitekti i futbollit, Andres Iniesta, legjenda e futbollit botëror, Lionel ...

Barcelona shpërngulet në Zyrih për të ndjekur ceremoninë e “Topit të Artë”

Ora news - 07.01.2013

Ceremonia e çmimit “Topi i Artë” pritet të ndiqet nga shikues të shumtë por më shumë se askush këtë event do ta ndjekin Katalanasit të cilët kanë dy lojtarë pretendent për të fituar titullin.

Messi përsërit: Nuk më interesojnë rekordet personale

Telegrafi - 07.01.2013

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka thënë edhe një herë se nuk i interesojnë rekordet personale dhe se më shumë është i fokusuar në sukseset e skuadrës.

Katër...

Telegrafi - 07.01.2013

Superylli argjentinas, Lionel Messi, është futbollisti i parë në histori që e fiton katër herë çmimin më të madh individual, Topi i Artë (tash ‘FIFA Topi i Artë’), edhe atë radhazi.

Messi në histori, fitues për herë të katërt i "Topi i Artë"

Koha.net - 07.01.2013

Zurich, 7 janar - Ashtu siç edhe pritej Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë 2012. Çmimi iu dorëzua futbollistit në ceremoninë e zhvilluar mbrëmjen e së hënës në Zurich të Zvicrës.

Messi në histori, katër herë fitues i Topit të Artë

Panorama - 07.01.2013

Pavarësisht se disa orë para ceremonisë së ndarjes së çmimit, ai tha se nuk ka qenë viti më i mirë i tij, Lionel Messi, ylli argjentinas i Barcelonës është për të katërtën herë radhazi, Topi i Artë.

Mesi shkruan historinë, fiton “Topin e Artë” 2012

Ora news - 07.01.2013

Gjeniu argjentinas Lionel Messi ka shkruar historinë e re në futbollin botëror, pasi ka fituar për të katërtën herë radhazi ‘Topin e Artë’. Federata Ndërkombëtare e Futbollit të hënën në një gala mbrëmje të mbajtur në Zurich, ka ndarë ...

Lionel Messi në histori, fiton “Topin e Artë”

Yll Press - 07.01.2013

Ashtu siç parashikohej, Lionel Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2012, çmim që jepet nga FIFA dhe France Football për lojtarin më të mirë të vitit.

Abby Wambach, futbollistja më e mirë më 2012

Koha.net - 07.01.2013

Zurich, 7 janar – Sulmuesja e reprezentacionit të SHBA në futboll, Abby Wambach është shpallur futbollistja më e mirë në botë më 2012 në ceremonin e organizuar në orët e mbrëmjes në Zurich të Zvicrës.

Messi bën histori, e fiton për herë të katërt “Topin e Artë”

Botasot - 07.01.2013

Ashtu siç edhe pritej Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë 2012. Çmimi iu dorëzua futbollistit në ceremoninë e zhvilluar mbrëmjen e së hënës në Zurich të Zvicrës.

Sheva: Messi është i jashtëzakonshëm

Telegrafi - 07.01.2013

Andriy Shevchenko e ka etiketuar Lionel Messi si të ‘jashtëzakonshëm’, pasi sulmuesi i Barcelonës e fitoi për të katërtën herë Topin e Artë. “Mendoj se të tria nominimet ishin mahnitëse në vitin 2012, por Lionel Messi ishte diçka e ...

Topi i Artë 2012, “poker” i Messi-t

StrugaSot - 07.01.2013

Ashtu sic edhe pritej Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë 2012. Cmimi iu dorëzua futbollistit në ceremoninë e zhvilluar mbrëmjen e së hënës në Zyrih të Zvicrës.