TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tiranë: Takimi Meta - Fajon

Botasot - 15.11.2009

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, ka pritur në një takim eurodeputeten Tanja Fajon, hartuese e rezolutës së miratuar nga ...

Fajon: Shqipëria të përshpejtojë realizimin e reformave

Alsat - 13.11.2009

Parlamenti Evropian ka miratuar Rezolutën për heqjen e vizave për qytetarët e Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë, duke filluar nga 19 dhjetori.

Pa viza në Europë

Lajm - 13.11.2009

Rekomandimi i Parlamentit Evropian (PE) për heqje e vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi prej 19 dhjetorit është pritur me eufori në Maqedoni.

Liberalizimi i vizave ndikon në largimin e qytetarëve /video/

Alsat - 13.11.2009

Derisa për disa qytetarë liberalizimi i regjimit të vizave për Maqedoninë, që pritet të ndodh më 19 dhjetor paraqet mundësi të mirë për udhëtime turistike, ...

PE dëshiron dialog për vizat, pastaj planin për Kosovën

SETimes - 13.11.2009

13/11/2009 BRUKSEL, Belgjikë -- Parlamenti Europian (PE) i kërkoi Komisionit Europian (KE) që të nisë një proces të liberalizimit të vizave me Kosovën, të ...

PE rekomandon liberalizimin e vizave për tre vende të Ballkanit

VOA - 13.11.2009

Parlamenti Evropian votoi për të rekomanduar që të hiqen vizat për Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë, duke filluar nga muaji i ardhëshëm.

PE voton për heqjen e vizave me Shqipërinë

Botasot - 13.11.2009

Liberalizimi i vizave midis Shqipërisë dhe vendeve anëtare të Bashkimit Europian pritet të finalizohet brenda një kohe të shkurtër.

Vetëm turist në Evropë

Fakti - 12.11.2009

Shtetasit e Maqedonisë do të jenë të liruar nga viza e tipit “C”, e cila ka të bëjë me qëndrim të shkurtë.

Parlamenti Evropian vendos për pezullimin e vizave

Alsat - 12.11.2009

Parlamenti Evropian të enjten duhet të vendos për pezullimin e vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi për zonën e Shengenit nga 19 dhjetori.

Sot vendoset per heqjen e vizave

Albeu.com - 12.11.2009

Parlamenti Evropian të enjten duhet të vendos për pezullimin e vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi për zonën e Shengenit nga 19 dhjetori.

PE-ja nesër do të votojë për liberalizimin e vizave

Idividi - 12.11.2009

Bruksel, 11 nëntor (MIA) - Parlamenti evropian nesër do ta vendosë në votim iniciativën që t'u rekomandohet ministrave të punëve të brendshme të ...

PE mbështet heqjen e vizave për Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë

Evropaelire - 12.11.2009

Parlamenti evropian ka miratuar sot rezolutën për heqjen e vizave për qytetarët e Serbisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë, duke filluar që nga 19 dhjetori.

Parlamenti Evropian rekomandoi heqjen e vizave nga 19 dhjetori

Lajm - 12.11.2009

Parlamenti Evropian sot miratoi rezolutë me të cilën rekomandohet heqje e vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi prej 19 dhjetorit në vend të 1 janarit ...

Parlamenti Evropian rekomandoi heqjen e vizave nga 19 dhjetori

Idividi - 12.11.2009

Bruksel, 12 nëntor (MIA) - Parlamenti Evropian sot miratoi rezolutë me të cilën rekomandohet heqje e vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi prej 19 ...

Parlamenti Evropian do të prononcohet për liberalizimin e vizave

Idividi - 12.11.2009

Bruksel, 12 nëntor (MIA) - Parlamenti Evropian sot duhet që ta miratojë raportin për liberalizimin e vizave në Maqedoni, Serbi dhe në Mal të Zi, pjesë ...

Gruevski përshëndetë rekomandimin për heqjen e vizave

Alsat - 12.11.2009

Kryeministri Nikolla Gruevski ka përshëndetur miratimin e Rezolutës së Parlamentit Europian, me të cilën rekomandohet heqja e vizave për qytetarët e ...

Gruevski e përshëndeti rezolutën e PE-së

Ina - 12.11.2009

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka përshëndetur miratimin e Rezolutës së Parlamentit të Evropës për ndërprerjen e vizave për qytetarët e vendit.

Parlamenti Evropian miratoi pezullimin e vizave për Maqedoninë

Alsat - 12.11.2009

Në votimin në seancë plenare në Bruksel, Parlamenti Evropian miratoi raportin e eurodeputetes sllovene Tanja Fajon për pezullimin e vizave me Maqedoninë, Malin ...

Parlamenti Evropian mbështeti heqjen e vizave

Telegrafi - 12.11.2009

Parlamenti Evropian të enjten miratoi rezolutën për pezullimin e vizave evropiane për qytetarët e Maqedonisë, Serbisë dhe Malit të Zi, duke filluar prej 19 ...

PE mbështet heqjen e vizave për Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë

Botasot - 12.11.2009

Parlamenti evropian ka miratuar sot rezolutën për heqjen e vizave për qytetarët e Serbisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë, duke filluar që nga 19 dhjetori.

Parlamenti Evropian miratoi pezullimin e vizave

Botasot - 12.11.2009

Në votimin në seancë plenare në Bruksel, Parlamenti Evropian miratoi raportin e eurodeputetes sllovene Tanja Fajon për pezullimin e vizave me Maqedoninë, Malin ...

Blerim Reka: Maqedonia, kampione në procesin e liberalizimit të vizave

Botasot - 12.11.2009

Miratimi i rezolutës së Parlamenti Evropian për heqjen e vizave për Maqedoninë dhe disa vende tjera të Ballkanit që u bë sot, është komentuar shumë pozitivisht ...

Fajon: Nuk guxohet që Kosova të lihet anash nga procesi i vizave

Botasot - 12.11.2009

Raportuesja për vizat në parlamentin evropian, Tanja Fajon deklaroi se nuk guxohet që Kosova të lihet anash nga procesi i vizave sepse vendi nuk bën të mbetet ...

Vizat: Shqipëria pret heqjen e vizave gjatë vitit 2010

Koha.net - 12.11.2009

Tiranë, 12 nëntor - Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë ka përshëndetur të enjten vendimin e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për tre ...

Parlamenti Evropian “OK” për heqjen e vizave me 19 dhjetor

Ina - 12.11.2009

Parlamenti Evropian i ka dhënë mbështetje raportit për liberalizim të vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi, pjesë përbërëse e të cilit duhet është ...

Kriteret, pastaj liberalizim vizash

Evropaelire - 11.11.2009

Agjenda kohore e Kosovës për liberalizimin e vizave me BE-në varet nga dinamika e përmbushjes së kritereve të vëna nga Komisioni Evropian, thonë përfaqësues të ...

Fajon, kërkon nismë dialogu për vizat edhe me Kosovën

Ina - 11.11.2009

Parlamenti Evropian do votojë nesër për liberalizimin e vizave për tri shtete e Ballkanit perëndimor: Maqedoninë Malin e Zi dhe Serbinë dhe pritet që të ...

Fajon, kërkon nismë dialogu për vizat edhe me Kosovën

Telegrafi - 11.11.2009

Parlamenti Evropian do votojë nesër për liberalizimin e vizave për tri shtete e Ballkanit perëndimor: Maqedoninë Malin e Zi dhe Serbinë dhe pritet që të ...

Fajon, kërkon nismë dialogu për vizat edhe me Kosovën

Botasot - 11.11.2009

Parlamenti Evropian do votojë nesër për liberalizimin e vizave për tri shtete e Ballkanit perëndimor: Maqedoninë Malin e Zi dhe Serbinë dhe pritet që të ...

Fajon pret liberalizim të vizave për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi nga 19 dhjetori

Idividi - 10.11.2009

Bruksel, 10 nëntor (MIA) - Parlamenti Evropian nesër në sesionin plenar duhet të japë dritë të gjelbër për heqjen e vizave shengen për Maqedoninë, Serbinë dhe ...

Fajon pret liberalizim të vizave nga 19 dhjetori

Alsat - 10.11.2009

Parlamenti Evropian nesër në sesionin plenar duhet të japë dritë të gjelbër për heqjen e vizave shengen për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi që nga 19 ...

Fajon: Liberalizimi i vizave nga 19 dhjetori

Ina - 10.11.2009

Parlamenti Evropian nesër në sesionin plenar duhet të japë dritën jeshile për heqjen e vizave shengen për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi që nga 19 dhjetori ...

Vizat hiqen nga 19 dhjetori

Lajm - 10.11.2009

Në seancën plenare të së mërkurës Parlamenti Evropian pritet të aprovojë heqjen e vizave Schengen Maqedonisë, Serbisë dhe Malit të Zi që nga 19 dhjetori i ...

Fajon pret liberalizim të vizave nga 19 dhjetori

Telegrafi - 10.11.2009

Parlamenti Evropian nesër në sesionin plenar duhet të japë dritë të gjelbër për heqjen e vizave shengen për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi që nga 19 ...