TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeministri i Malajzisë: Avioni u rrëmbye

Shekulli - 16.03.2014

Avioni i zhdukur malajzian ka të ngjarë të jetë drejtuar me qëllim, për të marrë kursin diku nga Azia Qendrore në Oqeanin Indian Jugor, tha kryeministri i Malajzisë, të shtunën.

Avioni i zhdukur mund të jetë rrëmbyer nga piloti

Albeu.com - 16.03.2014

Zyrtarë të policisë malajziane deklarojnë se avioni MH370 i zhdukur disa ditë më parë me 239 njerëz në bord mund të jetë rrëmbyer nga vetë piloti Zaharia Ahmed Shah.

Misteret e fluturimit, avionët e zhdukur në ajër (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 16.03.2014

Avioni i Malaysian Airlines i zhvukur disa ditë më parë i zhdukur të shtunën e kaluar me 239 persona në bord nuk është i vetmi që është zhdukur në menyrë misterioze.

Kryeministri i Malajzisë: Avioni u rrëmbye

Almakos - 16.03.2014

Avioni i zhdukur malajzian ka të ngjarë të jetë drejtuar me qëllim, për të marrë kursin diku nga Azia Qendrore në Oqeanin Indian Jugor, tha kryeministri i Malajzisë, të shtunën.

E gjithë bota në kërkim të avionit

Top Channel - 16.03.2014

E gjithë bota në kërkim të avionit 16/03/2014 Të paktën 25 vende u përfshinë në operacionin e kërkimit për gjetjen e avionit të humbur, që u zhduk një javë më parë.

Ka parashikuar zhdukjen e avionit

Zeri - 16.03.2014

Avioni Boeing B777-200 i cili është zhdukur pa gjurmë dhe vargjet e këngës së Shakirës dhe Pitbull-it, lidhen në mënyrë të pazakontë. Avioni i ‘Malaysia Airlines’ me 227 pasagjerë dhe 12 anëtarë të ...

“Malaysia Airline”, në kufi me Kinën ose në oqean

Panorama - 16.03.2014

Misteri i zhdukjes prej një jave të avionit të “Malaysia Airline” po shtohet gjithnjë e më shumë, në një kohë ku hapësira ajrore e tokësore monitorohet nga satelitë të teknologjisë së lartë, por ...

Avioni i zhdukur, policia malajziane: Mund të jetë rrëmbyer nga piloti

Yll Press - 16.03.2014

Zyrtaret ne Malajzi bejne te ditur se kane kerkuar asistencen e 25 vendeve per te vijuar kerkimet ngaa azia qendrore deri ne oqeanin indian. Policia malajziane nuk perjashton mundesine qe avioni i ...

MH370 mund të jetë rrëmbyer nëpërmjet një telefoni

Panorama - 16.03.2014

Aeroplani i linjës Malaysian Airlines mund të jetë rrëmbyer nëpërmjet një telefoni celular. Kjo është teoria e fundit, e cila mbështetet në deklarimet e një eksperti anti-terror.

Zhdukja e avionit, zgjerohet rrezja e kërkimit. ‘Hakerët përdorën një celular?’

Gazeta Idea - 16.03.2014

Një teori e re sugjeron se avioni i zhdukur “Malajzia Airlines” mund të jetë rrëmbyer duke përdorur një telefon celular ose USB. Një ekspert antiterrori beson se shpejtësia, lartësia dhe drejtimi i ...

Zhdukjet misterioze të avionëve

InfoGlobi - 16.03.2014

Avioni i Malaysian Airlines që u zhduk të shtunën e kaluar me 239 persona në bord është një nga incidentet ajrore që kanë intriguar hetuesit gjatë viteve.

Vijojnë kërkimet për avionin malajzian

Vision Plus - 16.03.2014

Të paktën 25 shtete janë përfshirë në kërkimin e avionit malajzian me 239 pasagjerë në bord, i cili u zhduk papritur nga radarët pak pas nisjes nga Kualalumpuri, një javë më parë.

Një pilot terrorist në avionin 777

AMA-News - 16.03.2014

Policia malajziane nuk perjashton mundesine qe avioni i zhdukur MH370 te jete rrembyer nga vete piloti Zaharia Ahmed Shah, ne shenje proteste kunder arrestimit te liderit te opozites ne Malajzi Anëar ...

Malajzi, policia heton pistën e rrëmbimit të avionit nga piloti

Shqiptarja - 16.03.2014

KUALA LUMPUR - Policia malajziane po heton mundësinë e rrëmbimit të avionit nga vetë piloti i saj. Sipas raportimeve të gazetës britanike, Daily Mail, kapiteni i fluturimit MH370, Ahmad Shah ishte ...

Raste të tjera misterioze të zhdukjes së avionëve

Gazeta Dita - 16.03.2014

Avioni i Malaysian Airlines që u zhduk të shtunën e kaluar me 239 persona në bord është një nga incidentet ajrore që kanë intriguar hetuesit gjatë viteve.

Misteri i avionit të zhdukur! Çfarë zbuluan autoritetet në shtëpinë e pilotit?

Alb Observer - 16.03.2014

Shtohen gjithnjë e më shumë faktet që tregojnë se përfundimisht avioni është marrë peng! Pas shumë kërkimesh dhe një mjegulle shumë të madhe rreth zhdukjes misterioze të avionit me 394 pasagjer, ...

Avioni i zhdukur mund të jetë rrëmbyer me një celular

Durres Lajm - 16.03.2014

- Aeroplani i linjës Malaysian Airline mund të jetë rrëmbyer nëpërmjet një telefoni celular. Kjo është teoria e fundit, e cila mbështetet në deklarimet e një eksperti anti-terror.

Kryeministri malajzian:Avioni u rrëmbye

AMA-News - 16.03.2014

Avioni i zhdukur malajzian ka të ngjarë të jetë drejtuar me qëllim, për të marrë kursin diku nga Azia Qendrore në Oqeanin Indian Jugor, tha kryeministri i Malajzisë, të shtunën.

ENIGMAT E MH 370/ Arratia. Pilotët. Dy korridorët. Sinjalizimet e çuditshëm. Rrëzimi. Misteri afrikan

Gazeta Tema - 16.03.2014

Ka fluturuar deri në orën 8.11 të të shtunës, 8 mars, më shumë se 7 orë pasi kishin humbur kontaktet me kullën e kontrollit të Kuala Lumpurit, Boeingu 777-200 i Malaysia Airlines.

Malajzi, kërkimet për avionin e zhdukur shtrihen në një zonë të pamasë

AlbanianScreen - 16.03.2014

Malajzi - Zyrtarët malajzianë thonë se kanë kërkuar mbështetje nga një numër i madh vendesh përgjatë dy destinacioneve që mund të ketë marrë avioni i zhdukur një javë më parë me 239 persona në bord.

Sistemi i komunikimit të avionit të humbur, “i çaktivizuar qëllimisht para se ai të zhdukej”

Shekulli - 15.03.2014

"Ka shumë mundësi që fluturimi MH370 t’i ketë pasur komunikimet e tij 'të çaktivizuara qëllimisht' para se të zhdukej, mirëpo ende nuk është bërë konfirmimi se avioni është rrëmbyer.

Misteri i avionit, kërkimet në javën e dytë

Top Channel - 15.03.2014

Misteri i avionit, kërkimet në javën e dytë 15/03/2014 Një operacion gjigant ndërkombëtar po vazhdon të kërkojë avionin e fluturimit MH370 të “Malaysia Airlines”, një javë pasi aeroplani me 239 ...

Avionit të humbur iu manipulua kursi

Top Channel - 15.03.2014

Avionit të humbur iu manipulua kursi 15/03/2014 Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht ka thënë kryeministri i Malajzisë Najib Razak.

Avioni i humbur, sistemi i komunikimit është prishur qëllimisht

Almakos - 15.03.2014

Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht, ka thënë kryeministri i Malajzisë, Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ndryshuar ...

Avioni i humbur, sistemi i komunikimit është prishur qëllimisht

Portalb - 15.03.2014

Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht ka thënë kryeministri i Malajzisë Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ndryshuar ...

Avioni malajzian mund të jetë rrëmbyer nga UFO-t? (VIDEO-FOTO)

Albeu.com - 15.03.2014

Ende asnjë gjurmë nga avioni i Malaysia Airlines i cili u zhduk para pak ditës me 239 pasagjerë në bord. Gjatë këtyre ditëve mediat kanë publikuar toeri të ndryshme konspirative, njëra prej të cilave ...

Avioni i humbur, sistemi i komunikimit është prishur qëllimisht

Alsat - 15.03.2014

Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht ka thënë kryeministri i Malajzisë Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ndryshuar ...

Avioni i zhdukur në Malajzi, zyrtari: U rrëmbye nga një pilot me përvojë

Portalb - 15.03.2014

Kur po bëhet një javë nga zhdukja e avionit, vjen edhe një reagim zyrtar. Një zyrtar i qeverisë malajziane ka deklaruar së fundmi se është e sigurt që avioni MH370 i Malajzia Airlines është rrëmbyer.

AVIONI I ZHDUKUR – Malajzia flet për një veprim të qëllimshëm pa konfirmuar rrëmbimin

24 orë - 15.03.2014

Lëvizjet e avionit me numër fluturimi MH370, i zhdukur përpara një jave pasi është larguar papritur nga trajektorja e tij, janë shkaktuar nga një veprim i qëllimshëm, njoftoi sot kryeministri ...

Malaysia Airlines, pilotët ndryshuan qëllimisht destinacionin

Almakos - 15.03.2014

Sistemi i komunikimit të avionit “Malaysia Airlines”, i zhdukur një javë më parë me 239 persona në bord, u çaktivizua me qëllim. Kështu u shpreh kryeministri i Malajzisë Naxhib Razak në një ...

Raste të tjera misterioze të zhdukjes së avionëve

24 orë - 15.03.2014

Avioni i Malaysian Airlines që u zhduk të shtunën e kaluar me 239 persona në bord është një nga incidentet ajrore që kanë intriguar hetuesit gjatë viteve.

SHBA: Avioni malajzian mund të jetë rrëzuar në Oqeanin Indian

VOA - 15.03.2014

Zyrtarët amerikanë thonë se avioni i zhdukur i kompanisë Malaysia Airlines me 239 njerëz në bord mund të jetë rrëzuar në Oqeanin Indian. Fluturimi me numër 370 u zhduk një javë më parë dhe hetuesit ...

Avioni i humbur, sistemi i komunikimit është prishur qëllimisht

Telegrafi - 15.03.2014

Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht, ka thënë kryeministri i Malajzisë, Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ndryshuar ...

Avioni i zhdukur në Malajzi, zyrtari: U rrëmbye nga një pilot me përvojë

BalkanWeb - 15.03.2014

MALAJZI- Kur po bëhet një javë nga zhdukja e avionit, vjen edhe një reagim zyrtar. Një zyrtar i qeverisë malajziane ka deklaruar së fundmi se është e sigurt që avioni MH370 i Malajzia Airlines është ...

Avioni i zhdukur mund të jetë rrëmbyer, ndryshoi kurs, sistemi i komunikimit u fik qëllimisht

Ora news - 15.03.2014

Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht ka thënë kryeministri i Malajzisë Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ndryshuar ...

Avioni i zhdukur, pista më e mundshme mbetet ajo e rrëmbimit

ABC News - 15.03.2014

Larg itenerarit dhe radarëve civilë. Por mbetet ende mister vendodhja e avionit të kompanisë ajrore malajziane me 239 persona në bord. Ajo që ëshët e sigurtë është se nuk ndodhet në asnjë nga zonat ...

Zhdukja e avionit mund të jetë akt piraterie

Panorama - 15.03.2014

Zona e kërkimit për avionin e zhdukur Ndërsa kërkimet për avionin e zhdukur mistershëm të “Malaysia Airline” janë shtrirë deri në Oqeanin Indian, kompania satelitore e komunikimeve, “Inmarsat”, ka ...

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes

Yll Press - 15.03.2014

Ekspertë që deshën të mbeteshin anonimë thanë për "BBC" se avioni ka dërguar sinjale tek satelitët për edhe pesë orë pasi u zhduk prej radarëve. Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke ...

Aeroplani i Malaysia Airlines u devijua qëllimisht

Panorama - 15.03.2014

MALAJZI- Sistemi i komunikimit të avionit të zhdukur, Malaysia Airlines, fluturimi MH370 është shkëputur në mënyrë të qëllimshme. Kështu është shprehur kryeministri malajzian Najib Razak, gjatë një ...

Misteri i avionit malajzian, hamendje të reja

VOA - 15.03.2014

Kryeministri i Malajzisë, Najib Razak, tha se ka një "shkallë të lartë sigurie" që dikush qëllimisht të ketë shkëputur sistemet e komunikimit në avionin e zhdukur malajzian, por ai nuk tha ...

Kryeministri malajzian: Avioni u rrëmbye, aparaturat u fikën qëllimisht

Mapo - 15.03.2014

Pajisjet e trasmetimet janë fikur qëllimisht dhe avioni është rrëmbyer. Kjo është tashmë deklarata zyrtare e bërë nga kryeministri i Malajzisë Najib Razak për ngjarjen më të mistershme të aviacionit, ...

Provat përfundimtare: Aeroplani malajzian është rrëmbyer

Telegrafi - 15.03.2014

Komunikimi i avionit ishte ndërprerë në mënyrë të qëllimshme; të dhënat në lidhje e itinerarin e fluturimit si dhe të dhëna të tjera tregojnë që avioni është drejtuar në mënyrë të tillë që të shmangë ...

Raste të tjera misterioze të zhdukjes së avionëve

VOA - 15.03.2014

Avioni i Malaysian Airlines që u zhduk të shtunën e kaluar me 239 persona në bord është një nga incidentet ajrore që kanë intriguar hetuesit gjatë viteve.

Teknologjia për gjetjen e avionëve të humbur

BalkanWeb - 15.03.2014

SHBA - Në kushtet kur satelitët përshkojnë mbarë globin dhe kur përdoren gjerësisht sistemet GPS në makina, apo telefona celularë, si mund të zhduket pa lënë gjurmë një avion i madh? Konsulenti për ...

Avioni mund të jetë rrëzuar në Oqeanin Indian!

InfoGlobi - 15.03.2014

Zyrtarët amerikanë thonë se avioni i zhdukur i kompanisë Malaysia Airlines me 239 njerëz në bord mund të jetë rrëzuar në Oqeanin Indian. Fluturimi me numër 370 u zhduk një javë më parë dhe hetuesit ...

Më në fund Malajzia e pranon: Avioni është rrëmbyer

Gazeta Tema - 15.03.2014

Pas disa ditësh terri informativ, më në fund Malajzia pranon se avioni i Malaysia Airlines mund të jetë rrëmbyer. Një zyrtar i qeverisë tha se njerëz me aftësi në drejtimin e avionëve kanë fikur ...

‘Komunikimi me avionin e zhdukur u shmang me qëllim. Fluturoi edhe 7 orë’

Gazeta Idea - 15.03.2014

Malajzi- Sistemet e komunikimit të avionit të zhdukur të ‘Malaysia Airlines’ janë kufizuar me qëllim, tha kryeministri malajzes, Najib Razak, sipas BBC.

Rrëmbyesit e avionit dhe piloti, me shumë përvojë

AMA-News - 15.03.2014

Kur po bëhet një javë nga zhdukja e avionit, vjen edhe një reagim zyrtar. Një zyrtar i qeverisë malajziane ka deklaruar së fundmi se është e sigurt që avioni MH370 i Malajzia Airlines është rrëmbyer.

Avioni malajzian u rrëmbye?

Vision Plus - 15.03.2014

Kryeministri i Malajzisë Naxhib Razak deklaroi se sistemi i komunikimit në avionin e zhdukur një javë më parë, është ndërprerë qëllimisht, duke lënë të hapur mundësinë e rrëmbimit të mjetit me 239 ...

Hidhet dritë mbi fatin e avionit të zhdukur 1 javë më parë

Durres Lajm - 15.03.2014

- Sistemi i komunikimit të avionit të zhdukur MH370, i Malaysia Airlines, është shkëputur në mënyrë të qëllimshme. Kështu është shprehur kryeministri malajzian Najib Razak, gjatë një konference për ...

Malajzi, aeroplani i zhdukur fluturoi edhe 7 orë pasi humbi nga radarët

Shqiptarja - 15.03.2014

Kuala Lumpur - Kryeministri i Malajzisë Najib Razak konfirmoi sot në një konferencë për shtyp se tashmë është zyrtare se fluturimi MH370 i “Malaysia Airlines” ka ndërruar drejtim gjatë fluturimit, ...

Provat përfundimtare: Aeroplani malajzian është rrëmbyer

Info Shqip - 15.03.2014

Komunikimi i avionit ishte ndërprerë në mënyrë të qëllimshme; të dhënat në lidhje e itinerarin e fluturimit si dhe të dhëna të tjera tregojnë që avioni është drejtuar në mënyrë të tillë që të shmang ...

Provat përfundimtare: Aeroplani malajzian është rrëmbyer

Gazeta Shqip - 15.03.2014

Komunikimi i avionit ishte ndërprerë në mënyrë të qëllimshme; të dhënat në lidhje e itinerarin e fluturimit si dhe të dhëna të tjera tregojnë që avioni është drejtuar në mënyrë të tillë që të shmang ...

ZYRTARE: Avioni malajzias është rrëmbyer (Foto)

Republika - 15.03.2014

Hetimet në zhdukjen e avionit të Malaysia Airlines, kanë marrë tjetër drejtim. Kryeministri malajzias sot në një konferencë për gazetarë, tha se avioni është zhdukur nga një veprim i qëllimshëm, dhe ...

SKENARE: Kush e rrëmbeu Malaysia Air Flight 370-ën?

Republika - 15.03.2014

Ndonjëherë, rrëmbime të tillë ndodhin për arsye krejt specifike. Në 4 tetor 2006, Hakan Ekinci, u fut në kabinën e avionit të Turkish Airlines që fluturonte nga Tirana për në Stamboll, pasi një ...

Zhdukja e avionit, Malajzia: Akt i qëllimshëm

AlbanianScreen - 15.03.2014

Malajzi - Sistemet e komunikimit të avionit të humbur të Malaysia Airlines janë prishur qëllimisht ka thënë kryeministri i Malajzisë Najib Razak. Sipas të dhënave nga sateliti dhe radari, avioni ka ...

Avioni i “Malaysia Airlines” ka fluturuar edhe 4 orë pas humbjes së kontakteve me radarët

Shekulli - 14.03.2014

Avioni i humbur MH370 i linjës “Malaysia Airlines”, mund të ketë fluturuar për më shumë se katër orë pas zhdukjes së tij. Këto janë të rejat më të fundit që raportojnë mediat botërore, në lidhje me ...

Angli, rrëzohet avioni, 4 të vdekur

Top Channel - 14.03.2014

Angli, rrëzohet avioni, 4 të vdekur 14/03/2014 Një avion civil është rrëzuar në një zonë rurale në Norfolk të Anglisë, për pasojë 4 persona kanë mbetur të vdekur.

Rrëzohet një avion në Norfolk të Anglisë

Albeu.com - 14.03.2014

Një avion civil është rrëzuar në Norfolk të Anglisë, rreth orës 20:30 me orën lokale. Si pasojë 4 persona kanë humbur jetën. Policia e Norfolk-ut nuk ka bërë të ditur identitetin e viktimave, dhe nuk ...

Avioni i humbur, SHBA, ekip vëzhgimi

Top Channel - 14.03.2014

Avioni i humbur, SHBA, ekip vëzhgimi 14/03/2014 Shtetet e Bashkuara dërguan një ekip vëzhgimi në Oqeanin Indian, qindra milje në perëndim të Malajzisë, për të ndihmuar kërkimet për gjetjen e avionit ...

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes

Top Channel - 14.03.2014

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes 14/03/2014 19:00 Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i "Malaysian ...

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes

Almakos - 14.03.2014

Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i "Malaysian Airlines" thanë ditën e premte se "Boeing 777" ka ...

Katër të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në Angli

Telegrafi - 14.03.2014

Një avion civil është rrëzuar në një zonë rurale në Norfolk të Anglisë, ku si pasojë katër persona kanë mbetur të vdekur. Avioni është rrëzuar në një fushë në Gillingham, pranë Beccles rreth orës ...

Teori konspirative për zhdukjen e avionit

Panorama - 14.03.2014

Zhdukja e mistershme e avionit të kompanisë “Malaysian Airlines” ka nxitur teoritë konspirative në të gjithë botën. Teori “të çmendura” kanë mbushur rrjetet sociale gjatë këtyre ditëve e janë ...

Misteri i avionit të “Malaysia Airline”, dërgoi sinjale radar edhe disa orë pas zhdukjes

ABC News - 14.03.2014

Vietnami ka zgjeruar edhe më shumë zonën e kërkimit të avionit “Boeing 777”, i zhdukur nga radarët disa ditë më parë, ndersa transportonte 239 persona nga Kuala Lumpur ne Pekin.

Zhdukja e avionit, SHBA çon anije në Oqeanin Indian

Panorama - 14.03.2014

Udhëtarë në aeroportin e Kuala Lumpur duke lënë mesazhe në mur për të zhdukurit Kërkimet në ditën e shtatë, asnjë gjurmë e avionit të “Malaysia Airlines” Avioni ka qëndruar 4 orë në ajër pas zhdukjes ...

Malajzia do të zgjerojë kërkimet për avionin

VOA - 14.03.2014

Autoritetet e Malajzisë thonë se "rrethana" të paspecifikuara detyruan që kërkimet për avionin e humbur të zgjerohen në Oqeanin Indian, mijëra kilometra larg zonës nga ku Boeing 777-a me 239 njerëz ...

Teknologjia për gjetjen e avionëve të humbur

VOA - 14.03.2014

Sot është dita e shtatë që nga zhdukja e avionit të linjës ajrore Malaysia Airlines me numër fluturimi 370, me 239 pasagjerë në bord. Në vazhdim do t’ju njohim me teknologjinë, përmes së cilës mund ...

Zgjerohen kërkimet për avonin, dyshohet se ka ndryshuar qëllimisht itenerar

Ora news - 14.03.2014

Autoritetet e Malajzisë thonë se “rrethana” të paspecifikuara detyruan që kërkimet për avionin e humbur të zgjerohen në Oqeanin Indian, mijëra kilometra larg zonës nga ku Boeing 777-a me 239 njerëz ...

Avioni i “Malaysia Airlines" ka fluturuar edhe 4 orë pas zhdukjes

Zeri - 14.03.2014

Avioni i humbur MH370 i linjës “Malaysia Airlines”, mund të ketë fluturuar për më shumë se katër orë pas zhdukjes së tij. Këto janë të rejat më të fundit që raportojnë mediat botërore, në lidhje me ...

Aeroplani malajzias mund të jetë rrëmbyer

Telegrafi - 14.03.2014

Pas shumë teorive lidhur me zhdukjen e aeroplanit “Malaysia Airlines”, kërkimet e të cilit nuk kanë rezultuar me sukses tash disa ditë, hulumtuesit amerikanë besojnë se aeroplani është kidnapuar, ...

Bie avioni edhe në Angli, 4 të vdekur

AMA-News - 14.03.2014

Një avion civil është rrëzuar në një zonë rurale në Norfolk të Anglisë, për pasojë 4 persona kanë mbetur të vdekur. Avioni është rrëzuar në një fushë në Gillingham, pranë Beccles rreth orës 19:30 ...

Avioni i zhdukur misteri me i madh i kohes sone

Shqiperia - 14.03.2014

Avioni i humbur të shtunën e kaluar me 239 njerëz në bord vijon të mbetet një mister i pazgjidhur pavarësisht se po kërkohet nga avionët dhe anijet e 12 shteteve.

Zhdukja e avionit, 6 hipoteza të mundshme

Durres Lajm - 14.03.2014

– Hipotezat për atë se çfarë ka ndodhur me avionin MH370 të kompanisë Malaysia Airlines shtohen. Në mungesë të informacioneve konkrete mbi fatin e avionit të zhdukur, që në datë 8 mars, hetuesit nuk ...

Zhdukja e avionit, ende mister

Vision Plus - 14.03.2014

Avioni me 239 pasagjerë në bord mendohet të ketë fluturuar për pesë orë të tjera që nga momenti kur u zhduk në mënyrë të papritur nga radarët ne Malajzi.

Ngrihet pista e piratëve/ BBC: Avioni fluturoi për më shumë se 5 orë pasi u zhduk

Gazeta Tema - 14.03.2014

Avioni i linjës Malaysia Airlines mund të ketë fluturuar më shumë se pesë orë që kur u zhduk, ka mësuar BBC. Besohet se avioni ka dërguar sinjale automatikë tek një sistem satelitor për një kohë të ...

FOTOT/ Një ‘selfie’ para avionit për të thënë ‘mbijetova’

Gazeta Tema - 14.03.2014

Një nga pasagjerët e avionit të US Airways, që pësoi aksident të enjten në pistë, realizoi disa foto ‘selfie’ me avionin në sfond, si për të treguar se mbijetoi.

Avioni fluturoi 5 orë pas zhdukjes, ku përfundoi?

AMA-News - 14.03.2014

Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i “Malaysian Airlines” thanë ditën e premte se “Boeing 777″ ka ...

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes

Info Shqip - 14.03.2014

Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i “Malaysian Airlines” thanë ditën e premte se “Boeing 777″ ka ...

Avioni fluturoi për 5 orë pas zhdukjes

Gazeta Shqip - 14.03.2014

Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i “Malaysian Airlines” thanë ditën e premte se “Boeing 777″ ka ...

Avioni i “Malaysia Airlines” ka fluturuar edhe 5 orë pas humbjes së kontakteve me radarët

Republika - 14.03.2014

Një grup vëzhguesish amerikanë, të cilët ndodhen duke inspektuar ujrat e Oqeanit Indian për të gjetur gjurmë nga avioni i zhdukur i “Malaysian Airlines” thanë ditën e premte se “Boeing 777″ ka ...

Zbulohen mbetje të avionit “Malaysia Airlines"

Shekulli - 13.03.2014

Kina ka publikuar imazhe satelitore ku duken objekte që ndodhen mbi detin e Kinës së Jugut, që mendohet të jenë mbetje të avionit të linjës “Malaysia Airlines”.

Kinë, sateliti gjen “zonën e dyshuar”?

Top Channel - 13.03.2014

Kinë, sateliti gjen “zonën e dyshuar”? 13/03/2014 Një satelit kinez që po kërkon mbi zhdukjen misterioze të Fluturimit 370 të “Malaysia Airlines” “ka vërejtur një zonë të dyshuar të përplasjes”, bëri ...

10 zhdukjet misterioze të avionëve

Shqipmedia - 13.03.2014

Zhdukja e avionit të “Malaysia Airlines” është shumë enigmatike, por kjo nuk është hera e parë kur një aeroplan zhduket pa lënë gjurmë apo kur hetimet janë shoqëruar nga konfuzioni dhe kaosi.

SHBA – Wall Street Journal: Avioni i zhdukur mund të jetë rrëmbyer për t’u përdorur për qëllime të tjera

24 orë - 13.03.2014

Avioni Boeing 777 i kompanisë “Malaysia Airlines”, i zhdukur që prej të shtunës, mund të ketë fluturuar për katër orë pas kontaktit të fundit, njoftojnë hetuesit amerikanë të cituar sot nga e ...

Ja 11 përgjigjet pse është zhdukur aeroplani nga Malejzia!

Albeu.com - 13.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Kina: Imazhe të mbetjeve të avionit malejzian

VOA - 13.03.2014

Kina ka publikuar imazhe satelitore ku duken objekte që pluskojnë mbi detin e Kinës së Jugut, të cilat mendohet të jenë mbetje të avionit të shoqërisë ajrore Malaysia Airlines.

Kina, imazhe të mbetjeve të avionit malejzian

Ora news - 13.03.2014

Kina ka publikuar imazhe satelitore ku duken objekte që pluskojnë mbi detin e Kinës së Jugut, të cilat mendohet të jenë mbetje të avionit të shoqërisë ajrore Malaysia Airlines.

Fotot e një sateliti kinez, dyshohen të jenë pjesë të avionit të humbur

Mapo - 13.03.2014

Sot ne mengjes agjensite boterore te lajmeve japin informacionet e fundit per fatin e avionit malajzian, i cili rezulton i humbur prej 6 ditesh. Nje satelit kinez ka kapur disa imazhe ne det qe ...

Misteri i fluturimit MH370, cilat janë pistat e zhdukjes?!

Mapo - 13.03.2014

Terrorizëm i një lloji të ri, trafik fëmijësh, dokumente, armë dhe drogë, rrëmbim dhe luftë spiunësh, apo problem në strukturën e njërit prej avionëve më të sigurt në botë.

Zhdukja e avionit, zyrtarët pranojnë: Nuk e dimë nga ishte drejtuar

Panorama - 13.03.2014

Misteri i zhdukjes së avionit të “Malaysian Ailrlines” me 239 njerëz në bord ka krijuar konfuzion edhe për zyrtarët, me morinë e informacioneve që jepen nga burime të ndryshme, të cilat ndonjëherë ...

Kërkimet për avionin mund të shtrihen në Oqeanin Indian

VOA - 13.03.2014

Shtetet e Bashkuara thonë se kërkimi për avionin e humbur malajzian mund të shtrihet edhe në Oqeanin Indian, në perëndim të vendit ku u arrit të kontaktohej për herë të fundit me avionin me 239 vetë ...

Kërkimet për avionin mund të shtrihen në Oqeanin Indian

Ora news - 13.03.2014

Shtetet e Bashkuara thonë se kërkimi për avionin e humbur malajzian mund të shtrihet edhe në Oqeanin Indian, në perëndim të vendit ku u arrit të kontaktohej për herë të fundit me avionin me 239 vetë ...

Avioni i zhdukur, fluturoi edhe 4 orë pas humbjes së kontakteve

Durres Lajm - 13.03.2014

– 6 ditë pas zhdukjes së avionit me 239 persona në bord, hetuesit amerikanë kanë deklaruar se mjeti fluturues mund të ketë qëndruar në ajër edhe për 4 orë të tjera, pasi humbi nga radarët.

10 zhdukjet misterioze te avioneve

Shqiperia - 13.03.2014

Zhdukja e avionit të “Malaysia Airlines” është shumë enigmatike, por kjo nuk është hera e parë kur një aeroplan zhduket pa lënë gjurmë apo kur hetimet janë shoqëruar nga konfuzioni dhe kaosi.

Avioni i zhdukur pergjigjen ekspertet

Shqiperia - 13.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Avioni fluturoi edhe katër orë/ Hetuesit amerikanë: Mund të jetë rrëmbyer

Gazeta Tema - 13.03.2014

Hetuesit amerikanë mendojnë se avioni i Malaysian Airlines fluturoi edhe për katër orë të tjera pasi u zhduk nga radari. Zyrtarët i kanë ngritur këto dyshime bazuar mbi të dhënat që shkarkohen në ...

Vijon misteri i avionit malajzian

Vision Plus - 13.03.2014

Misteri i zhdukjes së avionit malajzian me 239 persona në bord, vijon. Autoritetet malajziane i kanë cilësuar të pasakta raportimet se aeroplani ka fluturuar edhe katër orë pas zhdukjes nga radarët.

Pekini zotohet të mos heqë dorë nga kërkimi i avionit të zhdukur

AlbanianScreen - 13.03.2014

Pekin - Kryeministri kinez, Li Keqiang u zotua të mos heqë dorë nga kërkimet për avionin e zhdukur të Malaysia Airlines me 239 persona në bord, më shumë se 150 prej të cilëve ishin të shtetësisë ...

Ja disa përgjigje pse është zhdukur aeroplani nga Malejzia!

Republika - 13.03.2014

Shumë teori të ndryshme qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e avionit Boeing 777 të kompanisë “Malaysia Airlines” , me 239 persona në bord.Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit ...

Hetuesit amerikanë: Avioni është dërguar në një vend sekret

Republika - 13.03.2014

Hetuesit amerikane mendojnë se avioni i kompanisë ajrore malajziane është rrëmbyer. Të cituar nga Daily Mail ata mbrojnë idenë se avioni pasi ka fluturuar rreth pesë orë, është ulur sërish në tokë ...

Spiunazh, terrorizëm apo fataliteti / Misteri i Boeing-ut që po bëhet intrigë ndërkombëtare

Shekulli - 12.03.2014

Terrorizëm i ri global, trafik fëmijësh, dokumente, armë dhe drogë, rrëmbim dhe luftë spiunësh, apo problem në strukturën e njërit prej avionëve më të sigurtë në botë.

“Malaysia Airlines”: Zbulohet komunikimi i fundit me avionin

Shekulli - 12.03.2014

Komunikimi i fundit i marrë nga avioni i “Malaysia Airlines” sugjeron se gjithçka ka qenë normale në bord, disa minuta para se ai të humbte mbi detin e Kinës së Jugut, sipas autoriteteve malajziane.

Kërkimet për avionin e zhdukur zbulojnë një pistë tjetër

Shekulli - 12.03.2014

(Në foto) Një i afërm i një pasagjeri që ndodhej në avionin e humbur u përgjigjet pyetjeve të medias në Peikin. Kina ka dërguar një numër të madh anijesh dhe pajisjesh ajrore për të ndihmuar kërkimet.

Vazhdon misteri i avionit

Top Channel - 12.03.2014

Vazhdon misteri i avionit 12/03/2014 Me pistat e hetimit, që bien njëra pas tjetrës, dhe trysninë ndërkombëtare në rritje, autoritetet gjenden përballë nevojës së ngutshme për të dhëna të reja, që do ...

Daud: Nuk e kemi monitoruar avionin e zhdukur

Portalb - 12.03.2014

Ushtria e Malajzisë u tërhoq nga njoftimet se ajo ka gjurmuar një avion pasagjerësh të zhdukur larg linjës së parashikuar të fluturimit të tij, duke hedhur dyshime të mëtejshme mbi vendndodhjen e ...

Vazhdojnë hipotezat për zhdukjen e mistershme të avionit

Albeu.com - 12.03.2014

Zhdukja e avionit me mbi 230 persona në bord ka bërë që autoritetet të gjenden përballë nevojës urgjente për të gjrtur të dhëna të reja, që do të ndihmonin lokalizimin e avionit të zhdukur malajzian.

Vazhdon misteri i avionit

Portalb - 12.03.2014

Me pistat e hetimit, që bien njëra pas tjetrës, dhe trysninë ndërkombëtare në rritje, autoritetet gjenden përballë nevojës së ngutshme për të dhëna të reja, që do të ndihmonin lokalizimin e avionit ...

Avioni, nisja pa asnjë problem

Top Channel - 12.03.2014

Avioni, nisja pa asnjë problem 12/03/2014 Komunikimi i fundit me avionin e kompanisë “Malajsia Airlines” dëshmon se gjithçka ishte normale në bordin e tij, përpara se t’u humbte radareve në Detin e ...

Avioni i zhdukur, përgjigjen ekspertët

Top Channel - 12.03.2014

Avioni i zhdukur, përgjigjen ekspertët 12/03/2014 16:40 Teori të panumëra qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord.

Ja 11 përgjigjet pse është zhdukur aeroplani nga malejzia

Zhurnal - 12.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Ja 11 përgjigjet pse është zhdukur aeroplani nga Malejzia

Almakos - 12.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Daud: Nuk e kemi monitoruar avionin e zhdukur

VOA - 12.03.2014

Ushtria e Malajzisë u tërhoq nga njoftimet se ajo ka gjurmuar një avion pasagjerësh të zhdukur larg linjës së parashikuar të fluturimit të tij, duke hedhur dyshime të mëtejshme mbi vendndodhjen e ...

Misteri i avionit të zhdukur në Malajzi

ABC News - 12.03.2014

Ministri malajzian i transportit në një konferencë për shtyp ka konfirmuar dyshimet se avioni i zhdukur katër ditë më parë mund të ketë ndryshuar trajektore.

Misteri i avionit të zhdukur, Interpol: Nuk është akt terrorist

Panorama - 12.03.2014

Zhdukja e avionit të “Malaysian Airlines” prej katër ditësh është quajtur një nga misteret më të mëdha të historisë së fluturimit, madje në dioda raste edhe “mister i paprecedentë”.

Malajzi, asnjë shenjë e avionit të humbur

Mapo - 12.03.2014

Katër ditë nga zhdukja e avionit malajzian me 239 persona në bord në jug të detit të Kinës, autoritetet jo vetëm që nuk kanë dijeni se çfarë ka ndodhur me mjetin fluturues, por tashmë nuk dinë më as ...

Malajzia hedh poshtë akuzat lidhur me avionin e zhdukur

VOA - 12.03.2014

Autoritetet malajziane mohuan akuzat se kanë dhënë informacione kontradiktore për avionin me 239 njerëz në bord, ndërsa kërkimi hyri në ditën e pestë.

Sistemi i kontrollit të pasaportave

VOA - 12.03.2014

Hetimi i avionit malajzian i cili u zhduk të shtunën e kaluar ka ngritur shqetësime rreth sigurisë, sidomos meqë dy nga pasagjerët po udhëtonin me pasaporta të vjedhura.

Kërkime nga sateliti për gjetjen e avionit MH370!

Panorama - 12.03.2014

Pamje të marra nga DigitalGlobe Ndërsa policia dhe ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet në det për avionin e humbur të Malaysia Airlines, fluturimit MH370, një kompani satelitore i ka ofruar ...

11 përgjigjet pse është zhdukur aeroplani nga Malejzia

Telegrafi - 12.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit "MH370", me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Fjalët e fundit të pilotit: Gjithçka në rregull, natën e mirë (por a kreu ai vetëvrasje?)

Gazeta Tema - 12.03.2014

Fjalët e fundit që kanë dëgjuar kontrollorët e trafikut ajror në Malajzi nga kabina e pilotit të avionit të zhdukur ishin: “Gjithçka në rregull, natën e mirë”.

Fjalët e fundit të pilotit:Gjithçka OK, natën!

AMA-News - 12.03.2014

Keto jane fjalet e fundit te pilotit kapiten te avionit Boing 777, te “Malayssia Airlines” MH370 para se te zhdukej nga radaret. Nje komunikim ne radio me komanden qe e pyet per kohen dhe ecurine e ...

Avioni i zhdukur, përgjigjen ekspertët

AMA-News - 12.03.2014

Teori të panumëra qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit “MH370″, me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Misteri i Boeingut po bëhet intrigë ndërkombëtare/Spiunazh, terrorizëm apo fatalitet?

Gazeta Tema - 12.03.2014

Terrorizëm i ri global, trafik fëmijësh, dokumenta, armë dhe drogë, rrëmbim dhe luftë spiunësh, apo problem në strukturën e njërit prej avionëve më të sigurtë në botë.

Avioni i zhdukur, përgjigjen ekspertët

Info Shqip - 12.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit “MH370″, me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

Avioni i zhdukur, përgjigjen ekspertët

Gazeta Shqip - 12.03.2014

Teori të panumërta qarkullojnë këto ditë në lidhje me zhdukjen e fluturimit “MH370″, me 239 persona në bord. Fluturimi i nisur nga Kuala Lumpur drejt Pekinit thjeshtë është zhdukur nga faqja e dheut ...

A e gjeti një menaxher i IT-së aeroplanin e zhdukur të “Malaysia Airlines”

Tetova Sot - 12.03.2014

Një menaxher i IT-së, nga Chikago, ka zbuluar një fotografi intriguese në imazhet satelitore. Mike Seberger, pasi ka shikuar pamjet satelitore nga kompania amerikane DigitalGlobe ka gjetur këtë ...

Avioni i zhdukur,sateliti ka pikasur një aksident të dyshimtë në det

Shqiptarja - 12.03.2014

PEKIN- “Një satelitë i Kinës ka vëne re një aksident të dyshimtë në një zonë në det”, raportohet nga një asgjësi kineze në lidhje me kërkimet për zhdukjen e mistershme të aeroplanit “Malaysia ...

Sateliti kap 3 objekte, mund të jenë të avionit

AMA-News - 12.03.2014

Një satelit kinez regjistron disa imazhe të cilat dyshohen të jenë pjesë nga avioni i zhdukur me 239 persona në bord. Imazhet janë kapur nga një satelit sateliti kinez i teknologjisë së lartë.

Rodzali Daud: Nuk kemi monitoruar avionin e zhdukur

Republika - 12.03.2014

Ushtria e Malajzisë u tërhoq nga njoftimet se ajo ka gjurmuar një avion pasagjerësh të zhdukur larg linjës së parashikuar të fluturimit të tij, duke hedhur dyshime të mëtejshme mbi vendndodhjen e ...

Avioni i zhdukur, shtohet konfuzioni për vendndodhjen

AlbanianScreen - 12.03.2014

Malajzi - Ekipet e kërkimit po kërkojnë ujërat në të dy krahët e gadishullit malajzian për gjurmë nga avioni i zhdukur me 239 persona në bord ndërsa është shtuar konfuzioni në lidhje me vendnndodhjen ...

“Malaysia Airlines”: Zbulohen fjalët e fundit të pilotit

Republika - 12.03.2014

Komunikimi i fundit i marrë nga avioni i “Malaysia Airlines” sugjeron se gjithçka ka qenë normale në bord, disa minuta para se ai të humbte mbi detin e Kinës së Jugut, sipas autoriteteve malajziane.

Vazhdojnë kërkimet për avionin “Malaysia Airlines”

Shekulli - 11.03.2014

Edhe pse kanë kaluar tre ditë që nga zhdukja e avionit të linjës “Malaysia Airlines”, teksa fluturonte nga Kuala Lumpuri për në Pekin, humbja e koordinatave të tij mbetet ende një mister.

Një nga pasagjerët me pasaportë të vjedhur në avionin e humbur ishte azilkërkues

Shekulli - 11.03.2014

Kuala Lampur, Malajzi — Policia vendase thotë se njëri nga pasagjerët me pasaportë të vjedhur në avionin e humbur ishte një azilkërkues iranian. Kreu i policisë, Tan Sri Khalid Tan Sri tha ditën e ...

Pse bien ende celularët e pasagjerëve të avionit të humbur?

Shekulli - 11.03.2014

“Misteri i paprecedent” i avionit të zhdukur të “Malaysian Airlines” u bë më i madh ditën e hënë, kur të afërmit thanë se ata mund të dërgonin thirrje në telefonat e njerëzve të tyre.

Pasagjerëve të zhdukur u punojnë telefonat dhe janë parë online

Almakos - 11.03.2014

Misteri i pashembullt që qëndron prapa zhdukjes së aeroplanit MH370 të “Malaysian Airlines” u thellua edhe më shumë pasi që të afërmit e të zhdukurve pohuan se të hënën ata e patën të mundur t’i ...

Në këtë avion mund të udhëtojnë vetëm pasanikët (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 11.03.2014

Një kompani ajore në Katar planifikon që këtë verë të nxjerrë në fluturim avionin e saj luksoz A380 i cili do të ofrojë shërbim të klasit të parë. Linja ajrore e cila do të marrë në dorëzim avionin e ...

Malajzi, asnjë gjurmë nga avioni i zhdukur ditën e shtunë

ABC News - 11.03.2014

Autoritetet malajzeze bëjnë të ditur se, iraniani 19 vjeçar, i cili udhëtonte në avionin e zhdukur me pasaportë false, nuk kishte lidhje terroriste. Shefi i policisë se ketij vendi, tha se 19 vjeçari ...

Pse bien ende celularët e pasagjerëve të avionit të humbur?

Zeri - 11.03.2014

“Misteri i paprecedent” i avionit të zhdukur të “Malaysian Airlines” u bë më i madh ditën e hënë, kur të afërmit thanë se ata mund të dërgonin thirrje në telefonat e njerëzve të tyre.

Avioni i Malaysia Airlines ka ndërruar drejtim!

Panorama - 11.03.2014

Forcat ajrore të Malajzisë thonë se avioni i zhdukur Malaysia Airlines ka ndërruar drejtim. Ka të dhëna se avioni ka devijuar nga rruga e tij duke shkuar në drejtim të ngushticës Malacca, në perëndim ...

Vazhdon misteri për avionin e zhdukur, i befason ekspertët

Fish Media - 11.03.2014

Gjithçka vazhdon të mbetet mister në lidhje me zhdukjen e avionit të Malaysian Airlines, që po fluturonte nga Kuala Lumpur për në Pekin. Nga 239 personat sa ishin në bord, shumica ishin kinezë.

Çfarë ndodhi me avionin e linjës së Malajzisë?!

Alb Observer - 11.03.2014

Pothuajse 100 anije e avionë janë vënë në kërkim intensive të avionit të zhdukur nga radarët 3 ditë më parë… Zhdukja e tij në detin kinez, i cili fluturonte nga Kuala Lumpur në drejtimtë Pekinit ka ...

Radarët e ushtrisë: Avioni i zhdukur ndryshoi kurs (FOTO)

Gazeta Idea - 11.03.2014

Malajzi- Radarët ushtarakë sugjerojnë se avioni i humbur i Malaysia Airlines u kthye në perëndim, larg nga rruga e tij e planifikuar, para se të zhdukej, thonë forca ajrore të Malajzisë.

Vazhdojne kerkimet per avionin Malaysia Airlines

Shqiperia - 11.03.2014

Edhe pse kanë kaluar tre ditë që nga zhdukja e avionit të linjës “Malaysia Airlines”, teksa fluturonte nga Kuala Lumpuri për në Pekin, humbja e koordinatave të tij mbetet ende një mister.

Zbardhet identiteti i udhëtarëve misteriozë, por sërish asnjë gjurmë nga avioni

Gazeta Tema - 11.03.2014

Dy persona, që udhëtonin me pasaporta të vjedhura në avionin e linjës Malaysian, janë identifikuar si dy shtetas iranianë. Por zyrtarët thonë se ata të dy nuk kanë ndonjë lidhje të dukshme me grupe ...

Kërkimet për avionin në Malajzi

Vision Plus - 11.03.2014

Ushtarët malajzianë raportojnë se kanë gjetur gjurmë në gjirin e Malakës, në perëndim të vendit, të avionit me 239 pasagjerë në bord, i cili u zhduk papritur nga radarët ditën e shtunë.

Avioni i zhdukur nje mister i paprecedente

Shqiperia - 11.03.2014

Zhdukja e avionit malajzian tri ditë më parë konsiderohet si një “mister i paprecedentë” tha shefi i aviacionit civil të Malajzisë dje, ndërsa kërkimi masiv detar dhe ajror nuk ia ka dalë të gjejë ...

Zbulohen terroristët e avionit, janë iranianë

AMA-News - 11.03.2014

Zbulohen fytyrat e dy pasagjereve qe dyshohet se kane rrembyer avionin Boing 777 me 239 pasagjere te linjes Kuala-Lumpur-Bejing, i kompanise “Malayssia”.

Misteri vazhdon. Pse bien telefonat e pasagjerëve të avionit të zhdukur?

Durres Lajm - 11.03.2014

– Një mister i paprecedentë. Vetëm kështu mund të cilësohet zhdukja e avionit MH370 të kompanisë Malaysian Airlines, i cili humbi nga radarët para 4 ditësh.

Avioni i zhdukur, ja njeriu që paralajmëroi gjithçka muaj më parë (VIDEO)

Durres Lajm - 11.03.2014

- Janë ende shumë situata misterioze që rrethojnë zhdukjen e avionit MH370 të kompanisë Malaysia Airlines, i cili u nis pak pas mesnatës së 8 marsit nga Kuala Lumpur dhe rreth orës 06.30 të mëngjesit ...

Shtohen kërkimet për avionin e humbur të “Malaysia Airlines”, Interpoli dyshon për terrorizëm

Shekulli - 10.03.2014

Drejtori i aviacionit civil në Malajzi, Azharuddin Abdul Rahman, tha se fati i avionit të humbur të “Malaysia Airlines” mbetet një mister. Zyrtarët nuk kanë përcaktuar vjedhjen e avionit, si shkak ...

Zgjerohet harta e kërkimeve për avionin e zhdukur

Portalb - 10.03.2014

Sinjalet e radarit tregojnë se “Malaysia Airlines” që u zhduk të shtunën duke fluturuar drejt Kinës mund të ketë tentuar që të kthehej pas. Si rrjedhojë, skuadrat e shpëtimit kanë zgjeruar hapësirën ...

Nuk është gjetur asnjë gjurmë e avionit të zhdukur

SOT - 10.03.2014

Ende vazhdojnë kërkimet për avionin malejzian që u zhduk më 239 vetë në bord. Sipas ekipeve vjetnameze të shpëtimit, kërkimet janë zhvilluar gjithë natën dhe nuk kanë gjetur mbetje që u panë të ...

Zgjerohet harta e kërkimeve për avionin e zhdukur të "Malaysia Airlines"

Idividi - 10.03.2014

Kuala Lumpur, 9 mars 2014 (MIA) - Sinjalet e radarit tregojnë se "Malaysia Airlines" që u zhduk të shtunën duke fluturuar drejt Kinës mund të ketë tentuar që të kthehej pas.

Rrëzohet avioni sportiv, plagoset shqiptari

Top Channel - 10.03.2014

Rrëzohet avioni sportiv, plagoset shqiptari 10/03/2014 Një avion sportiv ultra i lehtë është rrëzuar pasditen e së dielës në afërsi të fushës së aviacionit të qytetit të Alessandrias, rreth 90 km ...

Shtohen kërkimet për avionin e humbur, dyshohet për terrorizëm

Portalb - 10.03.2014

Drejtori i aviacionit civil në Malajzi, Azharuddin Abdul Rahman, tha se fati i avionit të humbur të “Malaysia Airlines” mbetet një mister. Zyrtarët nuk kanë përcaktuar vjedhjen e avionit, si shkak ...

Rrëzohet avioni sportiv, plagoset shqiptari (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 10.03.2014

Një 33-vjeçar shqiptar me banim prej rreth dhjetë vjetesh në Itali u plagos ndërsa një pasagjere rumune humbi jetën pasditen e së dielës pasi avioni i vogël me të cili ata po udhëtonin u rrëzua në ...

Malajzi, dyshohet se aeroplani i zhdukur ishte rrëmbyer

Alsat - 10.03.2014

Zhdukja e avionit të Malajzisë vazhdon të mbetet mister i paprecedentë. Edhe pse kërkimet për avionin po zhvillohet prej tre ditësh tashmë, deri tani nuk është gjetur asnjë mbetje nga avioni.

Kina për avionin e zhdukur

Top Channel - 10.03.2014

Kina për avionin e zhdukur 10/03/2014 E bindur se Malajzia nuk po bën sa duhet për gjetjen e avionit të zhdukur të shtunën, Kina i kërkoi autoriteteve të këtij vendi të shtojnë përpjekjet për ...

Ende nuk janë gjetur mbetje të avionit malejzian

Ora news - 10.03.2014

Ekipet vjetnameze të shpëtimit thonë se kanë kërkuar gjithë natën dhe nuk kanë gjetur mbetje të avionit që u panë të dielën në mbrëmje. Kërkimet vazhdojnë për avionin malejzian të pasagjerëve që u ...

Zgjerohet harta e kërkimeve për avionin e zhdukur

Telegrafi - 10.03.2014

Sinjalet e radarit tregojnë se “Malaysia Airlines” që u zhduk të shtunën duke fluturuar drejt Kinës mund të ketë tentuar që të kthehej pas. Si rrjedhojë, skuadrat e shpëtimit kanë zgjeruar hapësirën ...

Deklarata e “Malajzia Airlines”

ABC News - 10.03.2014

Disa mbeturina, kjo është gjithçka që autoritetet e Malajzisë kanë arritur të gjejnë për momentin ndërkohë që shënohet dita e tretë që nga zhdukja e avionit.

Avioni i zhdukur me 239 veta në bord mund të jetë shpërbërë në ajër

Panorama - 10.03.2014

Kanë kaluar dy ditë nga zhdukja e avionit të “Malaysia Airlines” dhe ende nuk ka asnjë shpjegim zyrtar për atë çfarë ka ndodhur në të vërtetë. Dyshohet për sulm terrorist, dyshohet se avioni mund të ...

Thellohet misteri i zhdukjes së avionit nga Malajzia

VOA - 10.03.2014

Misteri i zhdukjes së një avioni pasagjerësh nga Malajzia u thellua edhe më tej sot, kur grupet e hetimit arritën në përfundimin se rrjedha e naftës që u zbulua pranë Vietnamit nuk kishte lidhje me ...

Në kërkim të zotit Ali/ Vazhdon misteri për avionin e zhdukur

Zeri - 10.03.2014

Vazhdon të jetë e mbuluar me mistere zhdukja e një avioni të “Malaysa Airlines”, që po fluturonte nga Kuala Lumpur në drejtim të Pekinit. Shumica e 239 personave në bord ishin kinezë.

Mister fati i avionit të zhdukur

Durres Lajm - 10.03.2014

Shefi i Aviacionit Civil malajzian e ka cilësuar mister fatin e avionit të kompanisë Malaysia Airlines, për të cilin nuk dihet asgjë që prej 3 ditësh.

Vijon të mbetet mister zhdukja e avionit me 239 pasagjerë në bord (FOTO)

Gazeta Idea - 10.03.2014

Malajzi- Shefi i aviacionit civil në Malajzi ka thënë se fati i avionit humbur të kompanisë ‘Malaysia Airlines’ mbetet mister, raporton BBC. Azharuddin Abdul Rahman tha se zyrtarët nuk e kishin ...

Zgjerohen hulumtimet për aeroplanin e zhdukur

InfoGlobi - 10.03.2014

Autoritet janë duke zgjeruar hulumtimet e tyre për zhdukjen e aeroplanit malejzian edhe në Malacca Strait, pasi hulumtimet e tre ditëve të fundit nuk kanë sjellur asnjë rezultat.

Nuk përjashtohet pista e rrëmbimit për avionin e zhdukur në Malajzi

Shqiptarja - 10.03.2014

KUALA LUMPUR – Autoritet malajziane nuk përjashtojnë faktin që avioni me 239 persona në bord i cili u zhduk nga radarët të shtunën e kaluar, 8 mars, mund të jetë rrëmbyer.

Avioni i zhdukur i linjës “Malaysia Airlines” ka rënë në oqean

AMA-News - 10.03.2014

Mediat vietnameze raportojnë se është konfirmuar tashmë që avioni i zhdukur prej më shumë se 24 orësh ka rënë në oqean. Sipas së përditshmes vietnameze “Tuoi Tre” Marina e Vietnamit ka konfirmuar sot ...

Vijojnë kërkimet për avionin e Malajzisë

Vision Plus - 10.03.2014

Kërkimet në jug të Detit të Kinës janë shtuar, por ende nuk ka asnjë gjurmë të avionit me 239 persona që u zhduk nga radarët dy ditë më parë. Raportimet për shenja karburanti në det, të para në jug ...

Avioni mund te jete shperbere ne ajer

Shqiperia - 10.03.2014

Zyrtarët që po hetojnë zhdukjen e një avioni malajzian me 239 njerëz në bord po përqendrohen te mundësia që avioni u shpërbë në ajër, tha një burim për agjencinë Reuters dje.

Rrëzohet avioni sportiv në Itali, plagoset rëndë shqiptari që e pilotonte

Gazeta Idea - 10.03.2014

Itali- Një shtetas shqiptar është plagosur dhe një tjetër rumune ka vdekur si pasojë e rrëzimit të një avioni sportiv, ultra i lehtë në afërsi të fushës së aviacionit të qytetit të Alessandrias, ...

Avioni “fantazmë”, 6 fakte që njihen deri tani

Gazeta Dita - 10.03.2014

Që prej natës së të premtes nuk ka asnjë informacion lidhur me avionin e Malaysia Airlines, fluturimi MH370. Avioni i zhdukur, një Boeing 777-200ER, humbi kontaktet me kullën e kontrollit një orë ...

Në kërkim të zotit Ali/ Vazhdon misteri për avionin e zhdukur

Gazeta Tema - 10.03.2014

Vazhdon të jetë e mbuluar me mister zhdukja e një avioni të Malaysian Airlines, që po fluturonte nga Kuala Lumpur në drejtim të Pekinit. Shumica e 239 personave në bord ishin kinezë.

Vazhdojnë kërkimet për mbetje të avionit malejzian

AlbanianScreen - 10.03.2014

Kinë - Ekipet vjetnameze të shpëtimit thonë se kanë kërkuar gjithë natën dhe nuk kanë gjetur mbetje të avionit që u panë të dielën në mbrëmje. Kërkimet vazhdojnë për avionin malejzian të pasagjerëve ...