TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Chapecoenses i dorëzohet titulli kampion

Lajmi.net - 04.12.2016

Skuadra e Chapecoense edhe zyrtarisht është kampione e Cop Cudamericana, pasi kështu ka vendosur shtëpia e futbollit amerikano jugor CONMEBOL. Lajmi është konfirmuar edhe nga presidenti i skuadrës, ...

Brazil, ceremonia e fundit në stadiumin e Chapecos për lojtarët e ndjerë

Top Channel - 04.12.2016

Mijëra tifozë u mblodhën në stadiumin “Chapecoense” të Brazilit për t’u bërë nderimet e fundit lojtarëve që mbetën viktima të një aksidenti ajror mbi Kolumbi.

Shikoni çfarë futbollistët e San Lorenzos për Chapecoensen (VIDEO)

Lajmi.net - 04.12.2016

Në ndeshjet e fundit kampionale, futbollistët e San Lorenzos kanë veshur fanellat e Chapecoenses, në shenjë solidarizimi. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke ...

Ceremonia e fundit në stadiumin e Chapecos për lojtarët e ndjerë

Zhurnal - 04.12.2016

Mijëra tifozë u mblodhën në stadiumin “Chapecoense” të Brazilit për t’u bërë nderimet e fundit lojtarëve që mbetën viktima të një aksidenti ajror mbi Kolumbi.

I mbijetuari nga aksidenti me aeroplan do të luajë sërish futboll

Zhurnal - 04.12.2016

Njëri nga futbollistët e paktë të skuadrës së Chapecoenses, mund t’i kthehet sërish futbollit. Chapeconense ka humbur pothuajse të gjithë futbollistët pas rrëzimit të aeroplanit me të cilin ekipi ...

Zyrtare: Chapecoense kampion i Copa Sudamericana

Shqipmedia - 04.12.2016

CONMEBOL ka vendosur që titulli i Copa Sudamericana ti jepet skuadrës së Chapecoense Skuadra e Chapecoense edhe zyrtarisht është kampione e Cop Cudamericana, pasi kështu ka vendosur shtëpia e ...

Milani gjest të veçantë për klubin brazilian të Chapecoense

Albeu.com - 04.12.2016

Skuadra e Milanit do të veshë fanella të veçanta në nder të klubit brazilian Chapecoense. Klubi brazilian humbi 17 futbollistë në tragjedinë ajrore në Medellin të Kolumbisë.

A e dini me çfarë fanella do të luajë Milani sot për nder të Chapecoenses? (FOTO)

Lajmi.net - 04.12.2016

Skuadra e Milanit do të veshë fanella të veçanta në nder të klubit brazilian Chapecoense. Klubi brazilian humbi 17 futbollistë në tragjedinë ajrore në Medellin të Kolumbisë.

Chapecoense, lamtumira e fundit për viktimat

Lajm - 04.12.2016

Një qytet që vajton shuarjen e një skuadre që brenda pak vitesh arriti të bënte mrekullinë sportive. Mijëra njerëz mbushën stadiumin “Arena Conda” për t’u dhënë lamtumirën heronjve të tyre, të cilët ...

Legjendarët kthehen në Brazil: Skena emocionuese teksa 100 mijë tifozë të Chapecoense u japin lamtumirën e fundit ...

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qyteti brazilian Chapeca, shtëpia e klubit Chapecoense të cilët të hënën vdiqën tragjikisht teksa aeroplani i tyre u rrëzua në Kolumbi, i dha lamtumirën e ...

​Zyrtare: Chapecoense kampion i Copa Sudamericana

Gazeta Express - 04.12.2016

CONMEBOL ka vendosur që titulli i Copa Sudamericana ti jepet skuadrës së ...

Konfirmohet se titulli Copa Sudamericana do t’i dhurohet Chapecoenses

Koha.net - 04.12.2016

Presidenti i përkohshëm i klubit brazilian Chapecoense, Ivan Tozzo ka konfirmuar se titulli Copa Sudamericana dhe paratë e këtij titulli do t’i dhurohen klubit.

Chapecoense kampion i Kupës së Amerikës së Jugut

Mapo - 04.12.2016

CONMEBOL ka vendosur që titulli i Kupës së Amerikës së Jugut t’i jepet skuadrës së Chapecoense. Skuadra e Chapecoense edhe zyrtarisht është kampione e Kupës së Amerikës së Jugut, pasi kështu ka ...

​Lojtarët e San Lorenzos i veshin fanellat që i ndërruan me lojtarët e Chapecoense (Video)

Gazeta Express - 04.12.2016

Lojtarët e San Lorenzos kanë bërë diçka të jashtëzakonshme në ndeshjen që zhvilluan në kampionatin ...

Chapecoense, lamtumira e fundit për viktimat

SuperSport - 04.12.2016

Një qytet që vajton shuarjen e një skuadre që brenda pak vitesh arriti të bënte mrekullinë sportive. Mijëra njerëz mbushën stadiumin “Arena Conda” për t’u dhënë lamtumirën heronjve të tyre, të cilët ...

Milani me fanella speciale për Chapecoensen për ndeshjen ndaj Crotones (Foto)

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Skuadra e Milanit do të bartë fanella të veçanta në nderë të klubit brazilian Chapecoense. Klubi brazilian e pa skuadrën e parë të shuar në një tragjedi ...

E vështirë marrëveshja e re me PSG-në, gjigantët evropian tentojnë transferimin e Cavanit

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint Germain po dëshiron vazhdimin e kontratës me sulmuesin e tyre kryesor, Edinson Cavani.

Zyrtare: Chapecoense fitues i ‘Copa Sudamericana’, përfitojnë edhe financiarisht

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Skuadra braziliane, Chapecoense është shpallur fitues i Kupës së Amerikës Jugore. Chapecoense arriti të kualifikohet në finalen e Kupës së Amerikës Jugore, ...

Bota u zgjua me lajmin se Ronaldinho ka pranuar të luajë për Chapecoense, por çfarë ka të vërtetë këtu? (Foto)

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger E gjitha bota e futbollit është se bashku me Chapecoensen, e gjitha kjo pas tragjedisë që i ndodhi klubit brazilian teksa po udhëtonte për Meksikë për të ...

Parashikuesi i famshëm brazilian kishte parashikuar tragjedinë e Chapecoenses (Video)

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një prej parashikuesve më të famshëm në Brazil kishte parashikuar tragjedinë e futbollistëve brazilianë. Bëhet fjalë për Vidente Carlinhos, i cili më 26 mars ...

Parashikuesi i famshëm brazilian kishte parashikuar tragjedinë e Chapecoenses

Botasot - 04.12.2016

Një prej parashikuesve më të famshëm në Brazil kishte parashikuar tragjedinë e futbollistëve brazilianë. Bëhet fjalë për Vidente Carlinhos, i cili më 26 mars të këtij viti kishte parashikuar shuarjen ...

Chapecoense, lamtumira e fundit për viktimat

Alb Portali - 04.12.2016

Një qytet që vajton shuarjen e një skuadre që brenda pak vitesh arriti të bënte mrekullinë sportive. Mijëra njerëz mbushën stadiumin “Arena Conda” për t’u dhënë lamtumirën heronjve të tyre, të cilët ...

Chapecoense, lamtumira e fundit për viktimat

Durres Lajm - 04.12.2016

Një qytet që vajton shuarjen e një skuadre që brenda pak vitesh arriti të bënte mrekullinë sportive. Mijëra njerëz mbushën stadiumin “Arena Conda” për t’u dhënë lamtumirën heronjve të tyre, të cilët ...

I mbijetoi aksidentit, lojtari i Chapecoense kërkon të luajë sërish

Albeu.com - 03.12.2016

Helio Neto mund t’i kthehet sërish futbollit. Skuadra braziliane Chapecoense humbi pothuajse të gjithë futbollistët pas rrëzimit të avionit që ata po udhëtonin drejt Kolumbisë disa ditë më parë.

Barca – Real, shikoni çfarë bën Neymari për Chapecoenses (FOTO)

Lajmi.net - 03.12.2016

Neymar ka zgjedhur ‘El Clasicon’ për t’u solidarizuar me skuadrën braziliane, Chapecoense. Ai është shfaqur me fanellën e Chapecoenses në nderim të klubit brazilian që pësoi aksident tragjik ajror ...

Me lot në sy tifozët u japin lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense (VIDEO)

Lajmi.net - 03.12.2016

Mijëra njerëz janë mbledhur në stadiumin ‘Arena Conda’ për t’u dhënë lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense, që ndërruan jetë në aksidentin tragjik në Kolumbi.

Brazil: Mbetjet mortore të futbollistëve kthehen në Chapeco

Evropaelire - 03.12.2016

Qyteti Brazilian i Chapecos, është veshur me ngjyrat e ekipit të futbollit të zonës në pritje të 71 trupave të pajetë të viktimave të aeroplanit që u rrëzua në Kolumbi të hënën, raporton Reuters.

Futbolli në zi, tifozët u japin lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense (VIDEO LIVE)

Albeu.com - 03.12.2016

Mijëra njerëz janë mbledhur në stadiumin "Arena Conda" për t'u dhënë lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense , që ndërruan jetë në aksidentin tragjik në Kolumbi.

E lënë anash rivalitetin, ja çfarë bëjnë lojtarët e Barcës dhe Realit për Chapecoense

Lajmi.net - 03.12.2016

Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit kanë lënë anash rivalitetin për t’u solidarizuar me skuadrën braziliane, Chapecoense. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke ...

Aksidenti ajror në Kolumbi, 100 mije persona i japin lamtumirën viktimave (FOTO LAJM)

Albeu.com - 03.12.2016

Trupat e 71 personave të vrarë nga rrëzimi i një avioni në Kolumbi , që shuajti skuadrën braziliane Chapecoense të futbollit, rikthehen sot në vendlindje, ku do organizohet edhe ceremonia funerale.

Brazil: Mbetjet mortore të futbollistëve kthehen në Chapeco

Portalb - 03.12.2016

Qyteti Brazilian i Chapecos, është veshur me ngjyrat e ekipit të futbollit të zonës në pritje të 71 trupave të pajetë të viktimave të aeroplanit që u rrëzua në Kolumbi të hënën, raporton Reuters.

Tragjedia, mbërrijnë në shtëpi trupat e futbollistëve të Chapecoense

SOT - 03.12.2016

Mijëra tifozë ishin mbledhur të shtunën në stadiumin e skuadrës braziliane të Chapecoense për të bërë homazhe ndaj sportistëve të vrarë në aksidentin ajror në Kolumbi.

Destinacioni i fundit; Mijëra tifozë homazhe lojtarëve të Chapecoense

Top Channel - 03.12.2016

Trupat e pajetë të viktimave të aksidentit ajror në Kolumbi që u mori jetën 71 personave kanë mbërritur në qytetin e tyre ku është zhvilluar edhe një homazh masiv në stadium.

Juventusi me dedikimin më special për Chapecoense (VIDEO)

Lajmi.net - 03.12.2016

Juventusi është përkujdesur për t’i bërë një dedikim special skuadrës braziliane, Chapecoense. Chapecoense ka përjetuar një tragjedi të madhe pas aksidentit ajror, ku i kanë mbetur të vdekur ...

Neymar arrin në Camp Nou me fanellën e Chapecoenses (Video)

Telegrafi - 03.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, ka arritur në Camp Nou. Ai është shfaqur me fanellën e Chapecoenses në nderim të klubit brazilian që pësoi aksident tragjik ...

Aksidenti ajror, 100 mije persona do i japin lamtumirën viktimave

Ora news - 03.12.2016

Trupat e 71 personave të vrarë nga rrëzimi i një avioni në Kolumbi, që shuajti një skuadër braziliane të futbollit, rikthehen sot në vendlindje, ku do organizohet edhe ceremonia funerale.

U jepet lamtumira e fundit lojtarëve të Chapecoenses [foto]

Koha.net - 03.12.2016

Në një ditë me shi iu është dhënë lamtumira e fundit lojtarëve të ekipit Chapecoense, që vdiqën të hënën në përplasjen e aeroplanit në Kolumbi, shkruan Daily Mail.

Neymar arrin në Camp Nou me fanellën e Chapecoenses (Video)

Tetova Sot - 03.12.2016

Ai është shfaqur me fanellën e Chapecoenses në nderim të klubit brazilian që pësoi aksident tragjik ajror para arritjes në Medellin të Kolumbisë për finalen e Kupës së Amerikës së Jugut.

Brazil: Mbetjet mortore të futbollistëve kthehen në Chapeco

Alb Portali - 03.12.2016

Qyteti Brazilian i Chapecos, është veshur me ngjyrat e ekipit të futbollit të zonës në pritje të 71 trupave të pajetë të viktimave të aeroplanit që u rrëzua në Kolumbi të hënën, raporton Reuters.

‘El Clasicos’, në këtë mënyrë nderohen viktimat e Chapecoense (FOTO)

Tetova Sot - 03.12.2016

Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit para nisjes së ndeshjes janë solidarizuar me dhimbjen e familjarëve për tragjedinë e ndodhur në Kolumbi ku humbën jetën 19 anëtarë të klubit brazilian, ...

Lot dhe dhimbje. Lojtarët e Chapecoense hyjnë për herë të fundit në stadium (VIDEO)

Tetova Sot - 03.12.2016

I gjithë Brazili është në zi pasi klubi Chapecoense po i jep lamtumirën e fundit 19 anëtarë të ekipit që u përfshi në tragjedinë ajrore në Kolumbi. Një stadium i tejmbushur vajton për idhujt e tyre ...

Lot dhe dhimbje: 100 mijë fansa i japin lamtumirën e fundit futbollistëve brazilianë (VIDEO)

Republika - 03.12.2016

I gjithë Brazili është në zi pasi klubi Chapecoense po i jep lamtumirën e fundit 19 anëtarë të ekipit që u përfshi në tragjedinë ajrore në Kolumbi. Një stadium i tejmbushur vajton për idhujt e tyre ...

Chapecoense, federata braziliane urdhëron ekipin të luajë në kampionat

Zhurnal - 02.12.2016

Më pak se dy ditë pas rrëzimit të avionit që vrau, mes të tjerëve 19 nga lojtarët e ekipit, klubi brazilian i Chapecoense është vënë nën presion nga Federata Braziliane e Futbollit që të luajë ...

Federata braziliane urdhëron Chapecoensen të luaj ndeshjen e fundit

Albeu.com - 02.12.2016

Ka kaluar vetëm një javë nga tragjedia që tronditi botën e futbollit por Fedetara e Brazilit nuk e ka ndërmend ta lërë me kaq. Skuadra e Chapecoenses pësoi një aksident të tmerrshëm me aeroplan ku ...

Chapecoense është vënë nën presion nga Federata Braziliane

Shqipmedia - 02.12.2016

Më pak se tri ditë pas rrëzimit të avionit që humbën jetën mes të tjerëve 19 nga lojtarët e ekipit, klubi brazilian i Chapecoense është vënë nën presion nga Federata Braziliane e Futbollit që të ...

Pas tragjedisë, vjen një lajm fantastik për Chapecoense

Lajmi.net - 02.12.2016

Chapecoense do të shpallet fitues i Copa Sudamericana 2016. Chapecoenses do t’i dhurohet titulli i Copa Sudamericana 2016, ka bërë të ditur “Globo Esporte”.

Chapecoense, djali i trajnerit shpëtoi se harroi pasaportën në shtëpi

Almakos - 02.12.2016

Matheus Saroli duhej të ishte në avionin që u rrëzua në malet e Medelinit në Kolumbi me gjithë skuadrën. Sikundër dhe kryebashkkiuaku i qytetit, Luciano Buligon Aksidenti tragjik ajror i ...

Kupa e Amerikës Latine i dorëzohet Chapecoensen

Albeu.com - 02.12.2016

Në pritje që Federata Amerikanolatine e Futbollit të zyrtarizojë vendimin për t’i dhënë trofeun klubit që u shua në tragjedinë ajrore të Medelinit, ekipi Indipendiente Sata Fe, kampioni në fuqi i ...

Kupa e Amerikës Latine për Chapecoensen, mungon zyrtarizimi

Almakos - 02.12.2016

Chapecoense ka tashmë Kupën Amerikanolatine të saj. Në pritje që Federata Amerikanolatine e Futbollit të zyrtarizojë vendimin për t’i dhënë trofeun klubit që u shua në tragjedinë ajrore të Medelinit, ...

Teoria e re e rrëzimit të aeroplanit të Chapecoense është e tmerrshme (FOTO)

Lajmi.net - 02.12.2016

Një futbollist mund të ketë faj për rrëzimin e aeroplanit që po dërgonte ekipin brazilian Chapecoense në Kolumbi. Arsyeja e re që thuhet se mund të ketë qenë shkaktari i rrëzimit të aeroplanit me ...

Tragjedia “Chapecoense”, dëshmitarët tregojnë tmerrin

Zhurnal - 02.12.2016

Rrëzimi i avionit, që mbante në bord delegacionin e plotë të ekipit brazilian të futbollit, Chapecoense, ka lënë të tronditur gjithë botën. Me kalimin e orëve dalin më shumë detaje nga ky aksident ...

Pele: Për brazilianët ky moment është shumë i vështirë

Zhurnal - 02.12.2016

Legjenda braziliane, Pele, ka shprehur keqardhje për tragjedinë e Chapecoense, duke thënë se “për ne brazilianët është shumë e vështirë”. Lojtarë dhe zyrtarë nga ekipi brazilian ishin në mesin e 71 ...

Futbollisti që i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit merr lajmin e dytë më të mirë në jetë

Lajmi.net - 02.12.2016

Helio Hermito Zampier Neto ka marrë një lajm fantastik pas tragjedisë së rrëzimit të aeroplanit të skuadrës braziliane, Chapecoense. Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi ...

Tragjedia Chapecoense, Milani vjen me një surprizë për skuadrën braziliane (FOTO)

Lajmi.net - 02.12.2016

Skuadra e Milanit do të solidarizohet me skuadrën braziliane, Chapecoense. Chapecoense ka përjetuar një tragjedi të madhe ditën e martë, pas pësimit të një aksidenti ajror, ku si pasojë kanë mbetur ...

Ronaldinho – Chapecoense, vjen lajmi i vitit

Lajmi.net - 02.12.2016

“Ronaldinho dhe Riquelme dëshirojnë të ndihmojnë Chapecoense, duke veshur fanellën e tyre deri në fund të sezonit”, ishte lajmi kryesor i medieve botërore gjatë dy ditëve të fundit.

Ronaldinho te Chapecoense, agjenti i lojtarit tregon të ardhmen

Albeu.com - 02.12.2016

Fillimisht u tha se Ronaldinho mund ta vazhdojë karrierën te skuadra që përjetoi tragjedi pas aksidentit ajror, Chapecoense . Spekulimet e shumta i ka shuar vëllai i legjendës së futbollit brazilian, ...

Chapecoense: Lojtarët që i kanë shpëtuar aksidentit, jashtë rrezikut për jetë

Lajmi.net - 02.12.2016

Skuadra braziliane, Chapecoense, ka lëshuar një komunikatë zyrtare mbi gjendjen e lojtarëve që i kanë shpëtuar aksidentit tragjik ajror që ndodhi ditën e martë, ku si pasojë mbetën të vdekur 71 ...

Futbollisti i mbijetuar nga rrëzimi i avionit i habit të gjithë

LajmiFundit - 02.12.2016

Njëri nga futbollistët e paktë të skuadrës së Chapecoenses, mund t’i kthehet sërish futbollit. Chapeconense ka humbur pothuajse të gjithë futbollistët pas rrëzimit të aeroplanit me të cilin ekipi ...

I mbijetuari nga aeroplani i rrëzuar, tregon në detaje çfarë ka ndodhur

Gazeta Express - 02.12.2016

Mediat braziliane vijojnë të raportojnë detaje rreth tragjedisë ajrore në Kolumbi ku humbën jetën 71 persona mes të cilëve dhe lojtarë të skuadrës braziliane ...

Federata urdhëron Chapecoensen të luaj ndeshjen e fundit

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Edhe pse ende nuk ka kaluar një javë nga tragjedia që preku botën e futbollit ka ardhur një lajm jo i mirë nga Brazili.

Conmebol do t’i dorëzojë trofeun Chapecoenses

SuperSport - 02.12.2016

Federata Amerikano-Jugore ka miratuar kërkesën e Atletico Nacional për t’ia dhënë trofeun e Copa Sudamericana skuadrës së Chapecoenses. Tragjedia ajrore ku mbijetuan vetëm tre lojtarë të skuadrës ...

Chapecoense i jepet titulli i Copa Sudamericana

Gazeta Express - 02.12.2016

Konfederata e Futbollit e Afrikës së Jugut (Conmebol) pritet që titullin e Copa Sudamericana t’ia jap skuadrës braziliane, ...

Arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë (Foto)

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Këta janë arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë, të cilët humbën jetën gjatë aksidentit ajror në Kolumbi.

Chapecoense fiton trofeun e parë ndërkombëtar (Foto)

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Skuadra braziliane, Chapecoense ka ‘fituar’ trofeun e parë ndërkombëtarë pa luajtur fare. Në fakt tragjedia që i ndodhi ekipit brazilian ka prekur gjithë ...

Mbrojtësi i Chapecoense që i mbijetoi tragjedisë mund të luajë sërish

Koha.net - 02.12.2016

Futbollisti brazilian i klubit Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto ka marr një lajm të mirë për shërimin e tij. Mjekët thonë se mbrojtësi 31 vjeçar ka gjendje stabile shëndetësore, pas ...

Futbollisti i Chapecoense i mbijetoi katër ndërhyrjeve kirurgjike, dhe kur u zgjua mori një lajm të mirë (Foto/Video, ...

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Të paktën një lajm i mirë ka ardhur pas tragjedisë në të cilën humbën jetën 71 persona, ku ishin edhe futbollistët e ekipit Chapecoense.

Milani fanella të dedikuara Chapecoenses (Foto)

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Milani është solidarizuar me skuadrën braziliane Chapecoense. Chapecoense ditën e martë përjetuan një aksident të rëndë ku humbën jetën pothuajse e gjithë ...

Ronaldinho te Chapecoense, agjenti i lojtarit tregon të ardhmen

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger U flit se Ronaldinho mund ta vazhdojë karrierën te skuadra që përjetoi tragjedi pas aksidentit ajror, Chapecoense.

Ylli i Arsenalit qanë si fëmijë në intervistë kur flet për trajnerin e Chapecoenses (VIDEO)

Alb Portali - 02.12.2016

Loading... Mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel Paulista, ka ngushëlluar klubin e Chapecoenses. Braziliani ka folur për kanalin zyrtar të Arsenalit pas ndeshjes me Southamptonin në Kupën e Anglisë.

Duhej të ishte finalja, kolumbianët mbushin stadiumin dhe brohorasin për Chapecoensen

Java News - 02.12.2016

Mijëra kolumbianë u mblodhën stadiumin “Atanasio Girardot” të Medelinit, aty ku Atletico Nacional duhej të luante finalen e parë të Copa Sudamericana kundër skuadrës braziliane Chapecoense.

Futbollisti i Chapecoense i mbijetoi katër ndërhyrjeve kirurgjike, kur u zgjua mori një lajm të mirë (Foto/Video 18+)

Alb Portali - 02.12.2016

Të paktën një lajm i mirë ka ardhur pas tragjedisë në të cilën humbën jetën 71 persona, ku ishin edhe futbollistët e ekipit Chapecoense. Loading... Futbollisti 31-vjeç Neto, është në gjendje stabile ...

I shpëtoi aksidentit tragjik, lojtari i Chapecoense merr një lajm fantastik

Tetova Sot - 02.12.2016

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. Por, babai i tij ka bërë të ditur një tjetër lajm fantastik se 31-vjeçari mund të vazhdojë të luajë ...

Chapecoense i jepet titulli i Copa Sudamericana?!

Java News - 02.12.2016

Konfederata e Futbollit e Amerikës së Jugut (Conmebol) pritet që titullin e Copa Sudamericana t’ia jap skuadrës braziliane, Chapecoense. Skuadra Braziliane, Chapecoense, e cila humbi pothuajse të ...

Brazili në lot: Trupat e 77 viktimave mbërrijnë në atdhe (Foto)

Antpress - 02.12.2016

Trupat e lojtarëve të Chapocoenses që humbën jetën në aksidentin tragjik dy ditë më parë kanë mbërritur në Brazil. Arkivolët e 77 viktimave janë vendosur në një kishë ku do të bëhet mesha e fundit në ...

E vërteta tragjikomike për shkakun e rrëzimit të avionit në Kolumbi

Republika - 02.12.2016

Një futbollist mund të ketë faj për rrëzimin e aeroplanit që po dërgonte ekipin brazilian Chapecoense në Kolumbi. Arsyeja e re që thuhet se mund të ketë qenë shkaktari i rrëzimit të aeroplanit me ...

I shpëtoi aksidentit tragjik, lojtari i Chapecoense merr një lajm fantastik

Republika - 02.12.2016

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. Por, babai i tij ka bërë të ditur një tjetër lajm fantastik se 31-vjeçari mund të vazhdojë të luajë ...

Portieri i Chapecoense, që nuk udhëtoi me ekipin, ka dhënë dorëheqjen pas tragjedisë

Lajm - 01.12.2016

42-vjeçari i cili nuk udhëtoi me ekipin në Medellin, Kolumbi për ndeshjen e parë të finales me Atletico Nacional ku 19 nga shokët e tij të ekipit humbën jetën, është shfaqur shumë i trishtuar.

Tifozët kërkojnë ndryshimin e këtij rregulli në futboll (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Rasti i Edinson Cavanit ka zgjuar reagime të shumta. Tifozët e futbollit kanë reaguar ashpër në rrjetet sociale pas ndëshkimit të sulmuesit të Paris Saint-Germain, Edinson Cavani me karton të verdhë ...

Arsenal përkujton viktimat e Chapecoense, shikojeni çfarë ndodh me Gabrielin (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel filloi të qante derisa përkujtoi bashkëkombësit e tij që humbën jetën tragjikisht në aeroplanin e rrëzuar të skuadrës braziliane Chapecoense.

Duhet të ishte dita e ndeshjes

Top Channel - 01.12.2016

Mijëra persona mbushën stadiumin “Atanasio Girardot” të Medelinit në Kolumbi për t’i bërë homazh Chapecoenses, skuadrës braziliane që humbi shumicën e lojtarëve dhe stafin e saj në një aksident ajror ...

Nderoi viktimat e ekipit brazilian, Cavani ndëshkohet me të verdhë (FOTO)

Albeu.com - 01.12.2016

Ylli i PSG-së, Edinson Cavani është ndëshkuar mbrëmë me karton të verdhë teksa festoi golin e shënuar duke kujtuar viktimat nga aksidenti ajror në Kolumbi, ku humbën jetën shumë futbollistë të ...

Mourinho flet për trajnerin e Chapecoense që vdiq në aksident (Video)

Ina - 01.12.2016

Bota e futbollit ka mbetur e shokuar me aksidentin që skuadra e Chapecoenses e pësoi në fillim të kësaj jave. Shumica e lojtarëve e humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit ku ishin duke udhëtuar ...

Kolumbia zbulon arsyen e tmerrshme të rrëzimit të aeroplanit të Chapecoense

Lajmi.net - 01.12.2016

Autoritetet në Kolumbi kanë konfirmuar se aeroplani i ekipit Chapecoense ishte rrëzuar pasi kishte mbetur pa kerozinë. Aeroplani i ekipit brazilian Chapecoense është rrëzuar pasi kishte mbetur pa ...

Fotoja që po thyen zemrat

Idividi - 01.12.2016

Brazili, 30 nëntor 2016 (MIA) - Ky vogëlush i ri që shihet në foto, ka një dhimbje të pakufishme për futbollistët e ekipit të Chapecoense-s që humbën jetën dje pas rrëzimit të avionit në Kolumbi.

Ish-ylli i Bayernit bën gjest shembull për klubin që i vdiqën lojtarët

Zhurnal - 01.12.2016

Mesfushori veteran, Ze Roberto ka fituar titullin kampion të Brazilit në moshën 42 vjeçare me Palmeiras Edhe pse shumë futbollist tjerë do të preferonin që pas një suksesi të tillë të ...

Duhet të ishte dita e ndeshjes

Zhurnal - 01.12.2016

Mijëra persona mbushën stadiumin “Atanasio Girardot” të Medelinit në Kolumbi për t’i bërë homazh Chapecoenses, skuadrës braziliane që humbi shumicën e lojtarëve dhe stafin e saj në një aksident ajror ...

Cavani është ndëshkuar me karton teksa festoi golin duke kujtuar viktimat…

Shqipmedia - 01.12.2016

Ylli i PSG-së, Edinson Cavani është ndëshkuar mbrëmë me karton të verdhë teksa festoi golin e shënuar duke kujtuar viktimat nga aksidenti ajror në Kolumbi, ku humbën jetën shumë futbollistë të ...

Edinson Kavani, mister 100-golëshi me Paris SG-në

Almakos - 01.12.2016

Edinson Kavani arrin kuotën e 100 golave. Psg është në dorë të “El Matador” i cili në takimin kundër Angers, arriti të realizonte golin e tij të 100 me fanellën e parizienëve.

Ish futbollisti më i mirë në botë transferohet në Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Tifozët i kanë bërë thirrje Ronaldinhos të transferohet në Chapecoense. Ronaldinho në Chapecoense, kjo është thirrja e tifozëve brazilianë për ish futbollistin më të mirë në botë.

Portieri i Chapecoense tregon arsyet pse anuloi të flutonte me ekipin (VIDEO)

Albeu.com - 01.12.2016

Ditën e tragjedisë ajrore që përfshiu ekipin brazilian të futbollit Chapecoense , i cili po udhëtonte për në Medellin të Kolumbisë për të luajtur finalen e "Copa Sudamericana", nuk ndodhej në avion ...

Ide fantastike, ja ku do të luajë Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Një ide e re për klubin brazilian, Chapecoense. Ideja më e fundit në mbështetje të klubit brazilian vjen pikërisht nga Brazili, ku grupimi i tifozëve të Milanit aty ka nisur një fushatë që ...

A do të luajë Ronaldinho falas për Chapecoensen?

Zhurnal - 01.12.2016

Tragjedia e skuadrës braziliane Chapecoense është trajtuar gjerësisht në rrjetet sociale, por jo gjithnjë me respektin e duhur. Disa faqe të caktuara, kryesisht në “Facebook”, e kanë tepruar me ...

Gjest i bukur, Ronaldinho dhe Riquelme i ofrohen falas Chapecoense-s

Albeu.com - 01.12.2016

Yjet amerikano-jugor, Ronaldinho dhe Juan Roman Riquelme janë në fundin e karrierës së tyre si futbollistë. Legjendat e futbollist po mendojnë që ta mbyllin karrierën në skuadrën braziliane ...

Dy legjenda të futbollit do të luajnë për Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Dy emra të mëdhenj në botën e futbollit janë të gatshëm të kthehen dhe të luajnë për Chapecoense. Ronaldinho dhe Juan Roman Riquelme janë duke konsideruar mundësinë e rikthimit për të luajtur për ...

Rrëfimi shokues i gruas së kapitenit të Chapecoenses

Lajmi.net - 01.12.2016

Vazhdon zbulimi i prapaskenave të dhimbshme të tragjedisë së Chapecoenses. Kapiteni i skuadrës, Cleber Santana, kishte planifikuar udhëtim për pushime në Republikën Domenikane, me gruan dhe 13 ...

Ky është vendimi i fundit i UEFA-s për Chapecoensen

Lajmi.net - 01.12.2016

Të gjithë në mbështetje të klubit të Chapecoenses. UEFA ka konfirmuar që do të ketë një minut heshtje në të gjitha ndeshjet e javës së ardhshme të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

Tragjedia e Chapecoenses përmes karikaturave

Top Channel - 01.12.2016

Tragjedia e Chapecoenses ka prekur të gjithë. Shumë skuadra futbolli kanë nderuar futbollistët brazilianë që humbën jetën duke mbajtur nga një minutë heshtje, ndërsa nuk kanë munguar edhe karikaturat.

Chapecoense, drejtori i klubit: Do ta rindërtojmë ekipin, edhe më të fortë

Top Channel - 01.12.2016

Chapecoense do të rindërtohet nga e para, bëri të ditur drejtori i klubit, pasi shumica e lojtarëve dhe stafit drejtues humbën jetën në një aksident ajror të ndodhur të hënën.

Drejtori i Chapecoenses vjen me një premtim të madh

Lajmi.net - 01.12.2016

Drejtori i Chapecoenses, Cecilio Hans, vjen me një premtim të madh. Ai ka theksuar që do ta rindërtoj klubin dhe skuadra do të jetë edhe më e fortë. “Në kujtim të atyre që humbën jetët dhe për të ...

Foto pikëlluese/ Arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 01.12.2016

Këta janë arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë, të cilët humbën jetën gjatë aksidentit ajror në Kolumbi. Trupat e lojtarëve të Chapecoense janë identifikuar dhe po përgatiten për ...

Zbulohen fotot e arkivoleve me trupat e pajetë të futbollistëve të Chapocoenses (FOTO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Zbulohen fotot e arkivoleve të trupave të pajetë të futbollistëve të Chapocoenses. Trupat e lojtarëve janë identifikuar dhe tashmë po përgatiten për t’u transportuar me një avion ushtarak drejt ...

Ylli i Arsenalit qanë si fëmijë në intervistë kur flet për trajnerin e Chapecoenses (VIDEO)

Lajmi.net - 01.12.2016

Mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel Paulista, ka ngushëlluar klubin e Chapecoenses. Braziliani ka folur për kanalin zyrtar të Arsenalit pas ndeshjes me Southamptonin në Kupën e Anglisë.

Si i shpëtoi tragjedisë me Chapecoense ish-sulmuesi i famshëm i Fiorentinës dhe Napolit

BalkanWeb - 01.12.2016

Në tragjedinë ajrore që përfshiu ekipin brazilian të futbollit Chapecoense,që po udhëtonte për në Medellin të Kolumbisë për të luajtur finalen e ‘Copa Sudamericana’, ish-sulmuesi i njohur i ...

Anuloi fluturimin në momentin e fundit, portieri i Chapecoenses: Çdo gjë ka një arsye në jetë

BalkanWeb - 01.12.2016

Ditën e tragjedisë ajrore që përfshiu ekipin brazilian të futbollit Chapecoense, i cili po udhëtonte për në Medellin të Kolumbisë për të luajtur finalen e ‘Copa Sudamericana’, nuk ndodhej në avion ...

Tifozët dhe lojtarët e mbijetuar nderojnë heronjtë e Chapecoense (Video)

Gazeta Express - 01.12.2016

Mijëra tifozët ishin mbledhur në stadiumin Arena Conda për t’i ndërruar lojtarët e Chapecoense, të cilët ndërruan jetë pas një aksidenti ajror gjatë udhëtimit në ...

Mourinho flet për trajnerin e Chapecoense që vdiq në aksident (Video)

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Bota e futbollit ka mbetur e shokuar me aksidentin që skuadra e Chapecoenses e pësoi në fillim të kësaj jave.

Ish-ylli i Bayernit bën gjest shembullor për skuadrën që i vdiqën futbollistët

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Mesfushori veteran, Ze Roberto ka fituar titullin kampion të Brazilit në moshën 42 vjeçare me Palmeiras. Edhe pse shumë futbollist tjerë do të preferonin që ...

Cavani, Mister 100 golëshi me PSG

SuperSport - 01.12.2016

Edinson Cavani arrin kuotën e 100 golave. Psg është në dorë të “El Matador” i cili në takimin kundër Angers, arriti të realizonte golin e tij të 100 me fanellën e parizienëve.

Ronaldinho, Kaka, Adriano dhe Riquelme në Chapecoense?

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tragjedia në Kolumbi, ku vdiqën pothuajse tërë futbollistët e skuadrës braziliane të Chapecoenses, shumëkush po pyet nëse ekipi i vogël ndonjëherë do të ketë ...

Dy yje i bashkohen gratis Chapecoense (Foto)

Gazeta Express - 01.12.2016

Dy yje të futbollit botëror kanë shfaqure dëshirën që t’i bashkohen skuadrës braziliane, Chapecoense, e cila humbi pjesën më të madhe të ekipit pas një aksidenti ...

Ronaldinho e Riquelme kthehen në futboll për Chapecoensen

Koha.net - 01.12.2016

Legjendat e futbollit Ronaldinho dhe Juan Roman Riquelme raportohet se kanë shprehur dëshirën për t’u kthyer nga pensionimi për të luajtur për klubin brazilian Chapecoense.

UEFA në përkrahje të Chapecoenses

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shtëpia evropiane e futbollit, UEFA, është solidarizuar me fatkeqësinë e skuadrës braziliane, Chapecoenses. Edhe futbollit evropiane e ka përjetuar keq ...

S’kishte ndeshje, por 130 mijë tifozë të Atletico Nacionalit dolën në stadium për nderë të Chapecoenses (Video/Foto)

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger 130 mijë tifozë të skuadrës kolumbiane Atletico Nacional janë mbledhur në stadiumin e tyre brenda dhe jashtë për të nderuar klubin brazilian Chapecoense pas ...

Arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë

Ora news - 01.12.2016

Të bashkuar për herë të fundit, këto janë arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë të cilët vdiqën në aksidentin tragjik ajror në Kolumbi.

​Tragjedia e Chapecoenses përmes karikaturave (Foto)

Gazeta Express - 01.12.2016

Tragjedia e Chapecoenses ka prekur të gjithë. Shumë skuadra futbolli kanë nderuar futbollistët brazilianë që humbën jetën duke mbajtur nga një minutë heshtje, ndërsa nuk kanë munguar edhe ...

Chapecoense/ Trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë gati për t’u kthyer në atdhe

BalkanWeb - 01.12.2016

Lojtarët e Chapecoenses do të qëndrojnë edhe një herë të bashkuar përsëri, këto janë arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë të cilët vdiqën në aksidentin tragjik ajror në Kolumbi.

Zbulohen fotot e arkivoleve me trupat e pajetë të futbollistëve të Chapocoenses (Foto)

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Janë bërë publike edhe fotot e arkivoleve të trupave të pajetë me futbollistët e vdekur të skuadrës braziliane, Chapocoenses.

Paulista ndihet i thyer pas tragjedisë së Chapecoenses

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Gabriel Paulista ndihet shumë i prekur pas tragjedisë së skuadrës braziliane, Chapecoense. Mbrojtësi i Arsenalit nuk po mund të besoj për viktimat e ...

Portieri i Chapecoense, që nuk udhëtoi me ekipin, ka dhënë dorëheqjen pas tragjedisë

Alb Portali - 01.12.2016

42-vjeçari i cili nuk udhëtoi me ekipin në Medellin, Kolumbi për ndeshjen e parë të finales me Atletico Nacional ku 19 nga shokët e tij të ekipit humbën jetën, është shfaqur shumë i trishtuar.

Cavani arrinë 100 gola me PSG

VeqSport - 01.12.2016

Edinson Cavani realizoi dje mbrëma golin e tij të 100 me PSG. Uruguajani realizoi një penalti në fitoren 2-0 ndaj skuadrës së Angers. Ky ishte goli i 100 nga 166 ndeshje në të gjitha kompeticionet ...

Cavani 100 gola me PSG

Java News - 01.12.2016

Edison Cavani ka shënuar golin e tij të 100 me fanellën e PSG-së në të gjitha kompeticionet. Uruguaiani i është bashkuar francezëve në vitin 2013 nga Napoli për shifrën e 64 milion eurove.

Atletico Nacional kërkon që fitorja në finale t’i jepet Chapecoense

Java News - 01.12.2016

Atletico Nacional, klubi kolumbian, ka lëshuar një komunikatë për media pas tragjedisë që i ndodhi ekipit brazilian, Chapecoense. Klubi kolumbian, Atletico Nacional, që është finalist i Copa ...

“Shpëtova mrekullisht, duhet të isha në avionin e Chapecoense”

Durres Lajm - 01.12.2016

Një tragjedi që mbetet e paharrueshme, nga ato që të lënë pa fjalë. Skuadra e Chapecoense, një nga përrallat e futbollit modern, nuk ekziston më. Një përplasje, në orën 22:34 me orën vendase (04:34 ...

Nderoi viktimat e ekipit brazilian, Cavani ndëshkohet me të verdhë

Durres Lajm - 01.12.2016

Ylli i PSG-së, Edinson Cavani është ndëshkuar mbrëmë me karton të verdhë teksa festoi golin e shënuar duke kujtuar viktimat nga aksidenti ajror në Kolumbi, ku humbën jetën shumë futbollistë të ...

Rrëfimi shokues i gruas së kapitenit të Chapecoenses

Tetova Sot - 01.12.2016

Vazhdon zbulimi i prapaskenave të dhimbshme të tragjedisë së Chapecoenses. Kapiteni i skuadrës, Cleber Santana, kishte planifikuar udhëtim për pushime në Republikën Domenikane, me gruan dhe 13 ...

Ky është vendimi i fundit i UEFA-s për Chapecoensen

Tetova Sot - 01.12.2016

Të gjithë në mbështetje të klubit të Chapecoenses. UEFA ka konfirmuar që do të ketë një minut heshtje në të gjitha ndeshjet e javës së ardhshme të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

Ronaldinho dhe Riqueme i bashkohen gratis Chapecoense

Java News - 01.12.2016

Dy yje të futbollit botëror kanë shfaqure dëshirën që t’i bashkohen skuadrës braziliane, Chapecoense, e cila humbi pjesën më të madhe të ekipit pas një aksidenti ajror Fjala është për Juan Román ...

Ylli i Arsenalit qanë si fëmijë në intervistë kur flet për trajnerin e Chapecoenses (VIDEO)

Tetova Sot - 01.12.2016

Mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel Paulista, ka ngushëlluar klubin e Chapecoenses. Braziliani ka folur për kanalin zyrtar të Arsenalit pas ndeshjes me Southamptonin në Kupën e Anglisë.

Tifozët dhe lojtarët e mbijetuar nderojnë heronjtë e Chapecoense (Video)

Republika - 01.12.2016

Mijëra tifozë ishin mbledhur në stadiumin Arena Conda për t’i ndërruar lojtarët e Chapecoense, të cilët ndërruan jetë pas një aksidenti ajror gjatë udhëtimit në ...

Goli ndaj Realit, më i bukuri në karrierën e futbollistit që humbi jetën tragjikisht (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Cleber Santana ishte një ndër viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Kolumbi, ku për pasojë i gjithë stafi i skuadrës së Chapecoense, përfshirë edhe futbollistët, humbën jetën.

Chapecoense, kjo që ka ndodhur sot i ka emocionuar të gjithë (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Sulmuesi i Estoril, Gustavo Tocantins ka përkujtuar ekipin e Chapecoense pas tragjedisë së rrëzimit të aeroplanit duke i përzgjedhur futbollistët e tyre në ekipin FIFA World XI.

Chapecoense, shikojeni çfarë mund të bëni në videolojën FIFA 17 (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

EA Sports i është bashkuar mbështetjes për klubin brazilian Chapecoense. EA Sports ka nderuar klubin brazilian Chapecoense në video lojën FIFA 17’s Ultimate Team.

Fotografia e këtij tifozi të Chapecoense do t’ju bëjë me lot në sy (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Fotografia e këtij tifozi të Chapecoense do t’ju emocionojë shumë. Chapecoense ka gjetur mbështetje anembanë botës pas tragjedisë së rrëzimit të aeroplanit.

PSG mohon gjithçka, nuk dhuron 40 milionë euro për Chapecoense

Albeu.com - 30.11.2016

PSG ka mohuar lajmet se ata do të dhurojnë 40 milionë euro për skuadrën braziliane Chapecoense . Më parë ishte raportuar se PSG do të dhurojë 40 milionë euro për skuadrën braziliane Chapecoense , ...

Solidariteti ndaj Chapecoense, futbollistë falas dhe jo rënie nga kategoria

Top Channel - 30.11.2016

Jo vetëm kërkesa për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Chapekoenses si solidaritet për tragjedinë ajrore që goditi ekipin e futbollit brazilian, por gjithashtu ndihma ekopnomike dhe ...

Chapecoense, përralla e “hirushes” që përfundoi në tragjedi

Ina - 30.11.2016

Ngritja e pabesueshme e ekipit brazilian të futbollit Chapecoense pati një fund tragjik, pas aksidentit ajror në Kolumbi që i kushtoi jetën pjesës më të madhe të skuadrës.

Tragjedia e Chapecoense, ja çfarë ka bërë Zidane

Lajmi.net - 30.11.2016

Zinedine Zidane ka shprehur ngushëllimet e tij për klubin brazilian Chapecoense. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka shprehur ngushëllime për tragjedinë e skuadrës braziliane Chapecoense, ...

Chapecoense s’ka më futbollistë, klubet braziliane vijnë me një vendim madhështor

Lajm - 30.11.2016

Chapecoense ka mbetur pa futbollistë pas tragjedisë ajrore në Kolumbi. Por, në ndihmë kësaj skuadre i kanë dalë ekipet tjera braziliane, që janë në gjendje t’i huazojnë futbollistë, përcjellë ...

Mori një lumë kritikash, Ronaldo më në fund reagon pas tragjedisë

Albeu.com - 30.11.2016

Pas kritikave të shumta që mori për postimin e një fotografie qesharake në rrjetet sociale, Cristiano Ronaldo , ka gjetur momentin dhe ka ngushëlluar skuadrën braziliane, Chapecoense.

Tallet me avionin e rrëzuar më futbollistë, kthehet në njeriun më të urryer

Albeu.com - 30.11.2016

Humoristi australian, Adam Rozenbachs, është njeriu më i urryer i momentit në planet. Ai në momentin e rrëzimit të aeroplanit që barte skuadrën braziliane Chapecoense, ka bërë një postim tallënë ...

Solidariteti ndaj Chapecoense, futbollistë falas dhe jo rënie nga kategoria

Portalb - 30.11.2016

Jo vetëm kërkesa për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Chapekoenses si solidaritet për tragjedinë ajrore që goditi ekipin e futbollit brazilian, por gjithashtu ndihma ekopnomike dhe ...

Turp i madh çfarë ka ndodhur me fanellat e Chapecoense pas rrëzimit të aeroplanit (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Një kompani braziliane është kritikuar për shtrenjtimin e fanellave të Chapecoense pas tragjedisë së ekipit. Një kompani braziliane ka zgjuar kritika pasi gati ka dyfishuar çmimin e fanellave të ...

Tifozët mes lotëve dhe trishtimit pushtojnë stadiumin e Chapecoense-s

SOT - 30.11.2016

Lotë dhe dhimbje. Kjo është panorama në Brazil dhe në të gjithë botën e futbollit pas aksidentit tragjik me avionin e skuadrës braziliane, Chapecoense.

Tifozët e Chapecoense kujtojnë për herë të fundit heronjtë e tyre (FOTO)

Albeu.com - 30.11.2016

Tifozët e Chapecoense janë mbledhur në stadiumin "Arena Conda", ku kishin planifikuar që të prisnin heronjtë e tyre, por në fakt ata këtë herë kanë shkuar për t'u dhënë lamtumirën e fundit.

Futbollisti i njohur kishte luajtur me viktimat e Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Lucas Leiva i njihte disa prej viktimave të tragjedisë së aeroplanit të rrëzuar me ekipin brazilian Chapecoense. Lucas Leiva ka bërë të ditur se si junior kishte luajtur futboll me anëtarët e ekipit ...

Lamtumira e tifozëve për futbollistët e Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Tifozët e Chapecoense u kanë dhënë lamtumirën e fundit futbollistëve të skuadrës së tyre që humbën jetën pas aksidentit të rëndë të rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi.

Një kompani bën një veprim të turpshëm duke përfituar nga tragjedia

Albeu.com - 30.11.2016

Disa orë pas tragjedisë në Kolumbi, ku humbën jetën 71 persona dhe u shua pothuajse një klub i tërë, por dikush ka arritur të “përfitojë” nga kjo tragjedi.

Ronaldo mesazh emocionues për Chapecoenses

Shqipmedia - 30.11.2016

Pas kritikave të shumta që mori për postimin e një fotografie qesharake në rrjetet sociale, Cristiano Ronaldo ka ardhur me një gjest fantastik. Portugezi është solidarizuar me të gjithë familjarët e ...

Chapecoense nuk është vetëm: Vijnë lojtarët, paratë dhe ndihma nga tërë bota

Shqipmedia - 30.11.2016

Vetëm pak orë pas tragjedisë së madhe që i ndodhi klubit Brazilian, shumë njerzët anë e mbanë botës kanë pyetur se çfarë do të ndodh me klubin që tashmë mbeti pa praktikisht tërë skuadrën.

Solidariteti ndaj Chapecoense, futbollistë falas dhe jo rënie nga kategoria

Zhurnal - 30.11.2016

Jo vetëm kërkesa për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Chapekoenses si solidaritet për tragjedinë ajrore që goditi ekipin e futbollit brazilian, por gjithashtu ndihma ekopnomike dhe ...

Fjalët prekëse të portierit në spital: Po iki, shokët kanë nevojë për mua

Albeu.com - 30.11.2016

Portieri i Chapecoense, Danilo ndërroi jetë në spital pasi i shpëtoi aksidentit në vendin e ngjarjes. Danilo raportohet se vdiq për shkak të një ataku kardiak, pasi bisedoi me gruan e tij.

A ju kujtohen Guns N’Roses? Shikojeni çfarë kanë bërë për tragjedinë e Chapecoense (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Grupi i mirënjohur Guns N’Roses kanë bërë një dedikim për viktimat e skuadrës braziliane të futbollit, Chapecoense, pas rrëzikit të aeroplanit të ekipit në Kolumbi.

Fundi i një ëndrre, shuhet përralla Chapecoense

Almakos - 30.11.2016

Tragjedia e klubit brazilian të Chapecoenses ka prekur të gjithë botën e sportit. Mes mijrave mesazheve ngushulluese për familjarët e 75 viktimave që humbën jetën në akisdentin ajror që ndodhi në ...

Portieri i Chapecoense bisedoi me gruan dhe vdiq, këto ishin fjalët e fundit

Lajmi.net - 30.11.2016

Portieri i Chapecoense, Marcos Danilo Padilha vdiq në spital edhe pse fillimisht i mbijetoi rrëzimit të aeroplanit të ekipit në Kolumbi. Marcos Danilo Padilha vdiq nga sulmi në zemër edhe pse ...

Pikëllimi i tifozëve për tragjedinë e Chapecoenses (foto)

Lajm - 30.11.2016

81 pasagjerë po udhëtonin për në Medellin të Kolumbisë për të zhvilluar finalen e Copa Sudamericana, në momentin kur aeroplani u rrëzua. Në këtë tragjedi kanë humbur jetën më shumë se 70 persona.

Futbollisti i njohur kishte luajtur me viktimat e Chapecoense (Foto)

Lajm - 30.11.2016

Lucas Leiva i njihte disa prej viktimave të tragjedisë së aeroplanit të rrëzuar me ekipin brazilian Chapecoense. Lucas Leiva ka bërë të ditur se si junior kishte luajtur futboll me anëtarët e ekipit ...

Atletico Nacional kërkon që ky të jetë vendimi për finalen me Chapecoense

Lajmi.net - 30.11.2016

Atletico Nacional ka kërkuar zyrtarisht që Chapecoense të shpallet fitues i Copa Sudamericana. Atletico Madrid ka kërkuar nga Konfederata e Futbollit të Amerikës Jugore (Conmebol) që ky titull të ...

E pabesueshme me çfarë aeroplani kishte udhëtuar Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Miguel Borja ka thënë se aeroplani me të cilin udhëtoi ekipi i Chapecoense para rrëzimit të tij në Kolumbi ishte në gjendje të keqe. Futbollisti i Atletico Nacional, Miguel Borja ka thënë se ...

Publikohen pamjet nga vendi i rrëzimit të aeroplanit të Chapecoense (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Këto janë pamjet nga vendi i rrëzimit të aeroplanit të skuadrës braziliane Chapecoense në Kolumbi. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe ...

Tragjedia Chapecoense, tifozët e kalojnë natën në stadium

Top Channel - 30.11.2016

Tifozë të shumtë dhe familjarë të lojtarëve të Chapecoense që humbën jetën një ditë më parë në aksidentin e tmerrshëm ajror, kaluan natën në stadiumin e ekipit duke kryer homazhe e nderime.

Fjala e fundit e portierit para se të vdes!

Lajm - 30.11.2016

Portieri i Chapecoense, Marcos Danilo Padilha ndërroi jetë në spital pasi i shpëtoi aksidentit në vendin e ngjarjes Sipas raporteve të mediave të huaja, Marcos Danilo Padilha, ka ndërruar jetë për ...

Ja kush janë 6 personat që mbijetuan nga rrëzimi i "avionit të vdekjes" (FOTO)

Albeu.com - 30.11.2016

Vetëm 6 persona kanë mundur t'i mbijetojnë aksidenti të tmerrshëm që ndodhi dje në Kolumbi, ku ishte edhe skuadra braziliane e Chapecoense. 71 persona humbën jetën, ndërkohë që në personat e ...

Ekspertët rindërtojnë në 3D aksidentin ajror të ekipit brazilian (VIDEO)

Albeu.com - 30.11.2016

Aksidenti tragjik i avionit që transportonte skuadrën braziliane të Chapecoense në Kolumbi tronditi ditën e djeshme gjithë botën e futbollit, teksa 71 persona humbën jetën dhe vetëm 6 mbijetuan.

Chapecoense, shikojeni çfarë ka ndodhur në faqen e klubit në Facebook (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Chapecoense është bërë lajm i madh në botë pas tragjedisë që i ndodhi klubit me rrëzimin e aeroplanit. Chapecoense ishte një skuadër për të cilën pak kush kishte dëgjuar.

Pamjet 3D: Ja si u rrëzua aeroplani i Chapecoenses (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Rrëzimi i aeroplanit të Chapecoenses vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat ndërkombëtare. Sot, ekspertët kolumbianë janë marrë me mënyrën se si erdhi deri te aksidenti famëkeq.

Ish-kapiteni i ekipit brazilian: Isha i shkatërruar që nuk shkova me ekipin, por ...

Albeu.com - 30.11.2016

Mbrojtësi i skuadrës braziliane Chapecoense, Lima është shprehur se mbeti i zhgënjyer, pasi do të donte të ishte në të njëjtin fluturim me shokët e skuadrës që humbën jetën në Kolumbi.

Futbollistët e Shkëndijës me shirita të zi në krah, ndanë dhimbjen me Chapecoensen

Lajm - 30.11.2016

Tragjedia që ndodhi ditë më parë në Kolumbi tronditi botën. Ashtu siç po veprojnë klubet e mëdha të Europës dhe Botës, edhe Shkëndija ka ndarë dhimbjen për tragjedinë të klubit brazilian, Chapecoense.

Deklaratë e pabesueshme nga kapiteni nuk udhëtoi me Chapecoensen

Lajmi.net - 30.11.2016

Ish-kapiteni i Chapecoenses, Lima, është dëshpëruar që nuk ka qenë në aeroplan me skuadrën në fluturimin e vdekjes. Ai deklaroi që do të donte të ishte me ekipin në momentin e fatkeqësisë.

Vokrri telegram ngushëllimi Federatës Braziliane për tragjedinë e Chapecoenses

Lajm - 30.11.2016

“Përmes kësaj letre na lejoni të bashkëndjejmë pikëllimin tuaj. Jemi të shokuar dhe të trishtuar me rrëzimin e avionit dhe humbjen e ekipit të ligës suaj.

Deklaratë e pabesueshme nga kapiteni nuk udhëtoi me Chapecoensen

Lajm - 30.11.2016

Ish-kapiteni i Chapecoenses, Lima, është dëshpëruar që nuk ka qenë në aeroplan me skuadrën në fluturimin e vdekjes. Ai deklaroi që do të donte të ishte me ekipin në momentin e fatkeqësisë.

Portieri i Chapecoenses pensionohet me lot në sy: Ja pse nuk udhëtova me ekipin (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Portieri i Chapecoenses, Nivaldo, ka njoftuar tërheqjen e menjëhershme nga futbolli. Gardiani brazilian nuk ishte pjesë e skuadrës në udhëtimin fatkeq, sepse dëshironte të tërhiqej nga futbolli në ...

Pamjet 3D/ Ja si u rrëzua aeroplani me të cilin udhëtonte skuadra braziliane (VIDEO)

Albeu.com - 30.11.2016

Rrëzimi i aeroplanit të Chapecoenses vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat ndërkombëtare. Sot, ekspertët kolumbianë janë marrë me mënyrën se si erdhi deri te aksidenti famëkeq.

Reali madhështor, shikoni çfarë ka bërë para ndeshjes për Chapecoensen (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Real Madridi është solidarizuar me klubin e Chapecoenses para ndeshjes ndaj Leonesas. Klubi madrilien ka vendosur një mbishkrim mbështetës në fanellë.

Papa Françesku ofron lutje për aksidentin ajror në Kolumbi

SOT - 30.11.2016

Pas aksidentit ajror në Kolumbi ku humbën jetën 71 persona, përfshi dhe shumicën e skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense, Papa Farançesku ofroi lutjet dhe solidaritetin e tij me viktimat e ...

Cavani shënon dhe solidarizohet me Chapecoenses, por gjyqtari bën diçka të turpshme (VIDEO)

Lajmi.net - 30.11.2016

Edinson Cavani solidarizohet me klubin e Chapecoenses. Uruguaiani realizoi nga penalltia në ndeshjen ndaj Angers dhe më pas zbuloi fanellën “Forca ACF”, duke e mbështetur ekipin brazilian.

Duhet të ishte në avionin që u rrëzua, ja pse nuk hipi

BalkanWeb - 30.11.2016

Rrëzimi i avionit në Kolumbi ku humbën jetën 75 persona mes të cilëve ishte dhe ekipi i futbollit të Chapecoenses ka tronditur mbarë botën. Në bordin e avionit duhet të ishte dhe një person tjetër, i ...

Historia e pabesueshme e tortës së ditëlindjes që i shpëtoi jetën lojtarit të Chapeconese

Gazeta Express - 30.11.2016

Pas aksidentit tragjik që u mori jetën thuajse të gjithë lojtarëve të Chapeconese, një tjetër histori e pabesueshme është ...

Kozniku rrezikoi të kishte fatin e futbollistëve brazilianë

Koha.net - 30.11.2016

Si të gjithë adhuruesit e futbollit nëpër botë, Ardian Kozniku të martën është shokuar për fatkeqësinë e futbollistëve brazilianë në Kolumbi. Kozniku, njëri prej lojtarëve më të mirë që ka pasur ...

Ronaldo me mesazh emocionues për Chapecoensen

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pas kritikave të shumta që mori për postimin e një fotografie qesharake në rrjetet sociale, Cristiano Ronaldo, ka gjetur momentin dhe ka ngushëlluar skuadrwn ...

E dhimbshme: Kështu i përkujton klubi brazilian heronjtë e saj (Video)

Gazeta Express - 30.11.2016

Klubi Brazilian Chapecoense ka postuar një video emocionuese në Facebook, me të cilën ka përkujtuar lojtarët e saj, të cilët humbën jetën pas një aksidenti ...

“Kampionë të përjetshëm” – faqja zyrtare e Chapecoences me video që e loton gjithë futbollin (Video)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Faqja zyrtare e klubit brazilian Chapecoences, shumica e lojtarëve dhe stafit të të cilit klub ndërruan jetë tragjikisht pas një aksidenti ajror në Kolumbi, ...

Liverpooli tregon madhështinë, i gjithë Anfieldi këndon YNWA me 1 minut heshtje për Chapecoensen (Video)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Liverpooli ka treguar edhe një herë pse është një prej klubeve më të respektuara në botë. Klubi më i trofeshëm anglez me historinë më të ndritur në sportin ...

Portieri hero para se të vdiste në spital: Më duhet të shkoj, shokët e mi kanë nevojë për mua

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Portieri hero i klubit që u shua në tragjedinë e ndodhur në Medelin të Kolumbisë, Danilo, ndërroi jetë në spital pasi i shpëtoi aksidentit në vendin e ...

E turpshme, kompania që prodhon fanellat e Chapecoense i shtrenjton ato pas aksidentit (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një kompani braziliane është kritikuar për shtrenjtimin e fanellave të Chapecoenses pas tragjedisë së ekipit.

Bota solidarizohet me Chapecoensen – metropolet bëhen të gjelbra në nderim të klubit (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger E gjithë bota po solidarizohet me Chapecoensen, klubin e njohur brazilian i cili përjetoi tragjedinë më të madhe në historinë e futbollit brazilian.

Therrë në zemër – zhveshtorja e Chapecoenses dikur plot lojtarë, sot bosh me vetëm tre lojtarë (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një prej fotove më prekëse nga tragjedia ajrore që ka shuar klubin brazilian Chapecoense po bën xhiron e botës.

Dyshimet për shkaqet e tragjedisë ajrore…

SuperSport - 30.11.2016

Ndjenja e shokut dhe keqardhjes përzihen dhe shtohen me kalimin e orëve. Mistëri mbi aksidentitn e aeroplanit që të mëkurën i dha tragjikisht fund përrallës së Chapecoense mund të zbulohet së shpejti.

Ronaldo dhuron tre milionë euro për Chapecoensen?

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tashmë e gjithë bota po ndjen dhimbjen me klubin brazilian, Chapecoensen. Edhe Ronaldo ka publikuar një mesazh mbështetje për klubin brazilian që humbi të ...

Tifozi i Chapecoenses me lot në sy: Pse lejoi Zoti këtë, tash kemi pasur ekip të vërtetë

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tragjedia e futbollit braziliain që pa ekipin e Chapecoenses gati duke u shuar me të gjithë lojtarët, ka prekur natyrisht më së shumti tifozët.

Momenti epik kur Chapecoense arrin finalen falë portierit i cili vdiq në spital duke pyetur për shokët e skuadrës ...

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Chapecoense shkroi historinë e klubit dhe të futbollit brazilian me arritjen në finalen e Kupës së Amerikës së Jugut, e cila ëndërr për trofe u shndërrua në ...

Lojtari që i shpëtoi tragjedisë falë lëndimit: Kam tre fëmijë, çka nëse do të isha në aeroplan? Pse nuk isha aty? ...

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sulmuesi i Chapecoences, Alejandro Martinuccio, nuk ka mundur t’u besojë syve e t’i përmbajë lotët pak orë pas tragjedisë ajrore që la të vdekur të gjithë ...

Kampioni Palmeiras kërkon që të bartë fanellat e Chapecoenses në javën e fundit të sezonit (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tashmë e shpalluar matematikisht kampione e Brazilit, skuadra e Palmeiras ka kërkuar që në nderë të klubit Chapecoenses të bartë fanellat e klubit që humbi ...

Roberto Carlos nuk mund ta besojë tragjedinë e Chapecoenses

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Legjenda e futbollit brazilian, Roberto Carlos, nuk ka mundur ta pranojë faktin se i gjithë ekipi i Chapecoenses ka vdekur në tragjedinë ajrore në Medellin ...

Vokrri telegram ngushëllimi Federatës Braziliane për tragjedinë e Chapecoenses

Koha.net - 30.11.2016

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, me një telegram i ka shprehur ngushëllime Federatës braziliane për tragjedinë e ekipit të Chapecoenses.

Guns n’Roses me video nderuese për Chapecoenses me hitin “Knockin on Heavens Door” pas tragjedisë ajrore (Video)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Rock grupi legjendar, Guns n’Roses ka nderuar klubin brazilian Chapecoenses pas tragjedisë ajrore që ndodhi në Medellin të Kolumbisë.

FIFA 2017 nderon Chapecoensen, ofron falas fanellat dhe logon e ekipit brazilian për ekipet e tyre (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një prej lojërave më të mira elektronike të futbollit, nëse jo pmë e mira, FIFA 2017, ka vendosur të nderojë klubin e njohur brazilian Chapecoense pas ...

Kështu u përkujtuan lojtarët e Chapecoense, fotot e tifozëve do t’jua mbushin sytë me lot (Foto)

Gazeta Express - 30.11.2016

Tifozët e skuadrës braziliane, Chapecoense, kanë bërë homazhe në nderim të idhujve të tyre, të cilët humbën jetën gjatë një aksidenti ...

Ronaldo nuk i ka dhuruar tre milionë euro Chapecoenses, por ai mbetet ndër lojtarët më bamirës në botë

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Të martën në mbrëmje disa media raportuan se Cristiano Ronaldo ka dhuruar tre milionë euro Champecoenses pas aksidentit tragjik me aeroplan.

Video 3D/ Si u rrëzua avioni me futbollistët e Chapecoenses

Mapo - 30.11.2016

Rrëzimi i aeroplanit të ekipit brazilian, Chapecoenses, finalistë të kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik për klube në Amerikën Latine, ka tronditur mbarë botën.

Saint-Etienne vendos logon e Chapecoenses në fanellat e skuadrës për ndeshjen kundër Marseilles (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sonte (e mërkurë) në ora 19:00 në Lige 1 do të luajnë Saint-Etienne dhe Marseille. Më këtë rast klubi vendas në ndër të viktimave të tragjedisë të ...

Real Madrid – Leonesa, një minutë heshtje në ndër të viktimave të tragjedisë të Chapecoense (Video)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tashmë ka filluar takimi i dytë mes Real Madridit dhe Leonesas në Kupën e Mbretit. Takimi ka filluar me një minutë heshtje në ndër të viktimave të tragjedisë ...

Portieri Nivaldo pensionohet pas tragjedisë që i ndodhi bashkëlojtarëve të tij [video]

Koha.net - 30.11.2016

Portieri i klubit brazilian Chapecoense, Nivaldo, ka konfirmuar se do të pensionohet nga futbolli vetëm 24 orë pas tragjedisë me aeroplan në Kolumbi, në të cilën vdiqën 71 pasagjerë, përfshirë ...

Tifozët e Chapecoense e kalojnë natën në stadium, trishtim dhe lot pa fund për ekipin

BalkanWeb - 30.11.2016

Tifozë të shumtë dhe familjarë të lojtarëve të Chapecoense që humbën jetën një ditë më parë në aksidentin e tmerrshëm ajror, kaluan natën në stadiumin e ekipit duke kryer homazhe e nderime.

Arsenali dhe Manchester Unitedi mbajtën një minutë heshtje në nder të viktimave të tragjedisë të Chapecoense (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sonte (e mërkurë) luajtën në EFL Cup Arsenali kundër Southamptonit dhe Manchester Unitedit ndaj West Hamit. Në këto dy ndeshje u mbajte një minutë heshtje në ...

Cavani golin jubilar ia dedikon Chapecoenses (Foto)

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Paris Saint-Germaini ka fituar ndaj Angers në Ligue 1 me golat e Thiago Silvas dhe Edinson Cavanit. Me këtë rast sulmuesi uruguaian ka shënuar golin e 100 ...

Chapecoense, përralla e “hirushes” që përfundoi në tragjedi

Flaka - 30.11.2016

Ngritja e pabesueshme e ekipit brazilian të futbollit Chapecoense pati një fund tragjik, pas aksidentit ajror në Kolumbi që i kushtoi jetën pjesës më të madhe të skuadrës.

(VIDEO) Lojtarët e Chapecoenses, atmosferë gazmore para fluturimit tragjik

Java News - 30.11.2016

Skuadra e Chapecoenses pozon para avionit pak para fluturimit drejt Kolumbisë Këto pamje tregojnë lojtarët e Chapecoenses në prag të fluturimit të tyre të fundit.

Ronaldo më në fund reagon pas tragjedisë që i ndodhi skuadrës braziliane

Tetova Sot - 30.11.2016

Pas kritikave të shumta që mori për postimin e një fotografie qesharake në rrjetet sociale, Cristiano Ronaldo, ka gjetur momentin dhe ka ngushëlluar skuadrën braziliane, Chapecoense.

Chapecoense s’ka më futbollistë, klubet braziliane vijnë me një vendim madhështor

Alb Portali - 30.11.2016

Chapecoense ka mbetur pa futbollistë pas tragjedisë ajrore në Kolumbi. Loading... Por, në ndihmë kësaj skuadre i kanë dalë ekipet tjera braziliane, që janë në gjendje t’i huazojnë futbollistë, ...

Solidariteti ndaj Chapecoense, futbollistë falas dhe jo rënie nga kategoria

Alb Portali - 30.11.2016

Jo vetëm kërkesa për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Chapekoenses si solidaritet për tragjedinë ajrore që goditi ekipin e futbollit brazilian, por gjithashtu ndihma ekopnomike dhe ...

Pikëllimi i tifozëve për tragjedinë e Chapecoenses me foto

Java News - 30.11.2016

Tifozët e ekipit brazilian Chapecoense janë mbledhur në stadiumin e klubit për të shprehur pikëllimin e tyre për tragjedinë ajrore, në të cilën vdiqën futbollistët e këtij ekipi.

(VIDEO) Guns N’ Roses, 30 sekonda klip kushtuar Chapecoenses

Java News - 30.11.2016

Guns n’ Roses i ka kushtuar një klip 30 sekonda skuadrës braziliane Chapecoense, avioni i së cilës u rrëzua në Kolumbi, me pasojë vdekjen e 75 personave.

Ronaldo bën mesazh emocionues për tragjedinë e brazilianëve

Java News - 30.11.2016

Cristiano Ronaldo është solidarizuar me të gjithë familjarët e viktimave në Brazil Ylli i Real Madridit, Cristiano ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që humbën jetën pas rrëzimit të ...

Libertad i Paraguajt i ofron lojtarët klubit brazilian

Java News - 30.11.2016

Klubi i Paraguait, Libertad, ka ofruar shërbimet e të gjithë lojtarëve të vet për klubin brazilian Chapecoense që humbi lojtarët pas rrëzimit të aeroplanit, me të cilin udhëtonin drejt Kolumbisë.

Pikëllimi i tifozëve për tragjedinë e Chapecoenses (foto)

Alb Portali - 30.11.2016

Tifozët e ekipit brazilian Chapecoense janë mbledhur në stadiumin e klubit për të shprehur pikëllimin e tyre për tragjedinë ajrore, në të cilën vdiqën futbollistët e këtij ekipi.

Në Medellin mbërrin ekipi për mbikëqyrjen e hetimeve rreth aksidentit ajror

Alb Portali - 30.11.2016

Delegacioni të cilin e përbëjnë përfaqësuese të ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, Qendra për Hetime të Fatkeqësive Ajrore (CENIPA) si dhe policitë federale, kanë mbërritur në Medellin, qytet ky ...

Gati hyjnore fjalët e portierit të Chapecoense që vdiq në Spital

Java News - 30.11.2016

Portieri i Chapecoense, Marcos Danilo Padilha ndërroi jetë në spital pasi i shpëtoi aksidentit në vendin e ngjarjes. Sipas raporteve të mediave të huaja, Marcos Danilo Padilha, ka ndërruar jetë për ...

Ronaldo dhuron tre milionë euro për Chapecoensen?

Alb Portali - 30.11.2016

Tashmë e gjithë bota po ndjen dhimbjen me klubin brazilian, Chapecoensen. Loading... Edhe Ronaldo ka publikuar një mesazh mbështetje për klubin brazilian që humbi të gjithë lojtarët në këtë tragjedi ...

Dyshimet për shkaqet e tragjedisë ajrore…

Durres Lajm - 30.11.2016

Ndjenja e shokut dhe keqardhjes përzihen dhe shtohen me kalimin e orëve. Misteri mbi aksidentitn e aeroplanit që të mëkurën i dha tragjikisht fund përrallës së Chapecoense mund të zbulohet së shpejti.

Pamjet 3D: Ja si u rrëzua aeroplani i Chapecoenses (VIDEO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Rrëzimi i aeroplanit të Chapecoenses vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat ndërkombëtare. Sot, ekspertët kolumbianë janë marrë me mënyrën se si erdhi deri te aksidenti famëkeq.

Solidariteti ndaj Chapecoense, futbollistë falas dhe jo rënie nga kategoria

Durres Lajm - 30.11.2016

Jo vetëm kërkesa për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Chapekoenses si solidaritet për tragjedinë ajrore që goditi ekipin e futbollit brazilian, por gjithashtu ndihma ekopnomike dhe ...

Vokrri telegram ngushëllimi Federatës Braziliane për tragjedinë e Chapecoenses

Alb Portali - 30.11.2016

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, me një telegram i ka shprehur ngushëllime Federatës braziliane për tragjedinë e ekipit të Chapecoenses.

Deklaratë e pabesueshme nga kapiteni nuk udhëtoi me Chapecoensen

Alb Portali - 30.11.2016

Ish-kapiteni i Chapecoenses, Lima, është dëshpëruar që nuk ka qenë në aeroplan me skuadrën në fluturimin e vdekjes. Loading... Ai deklaroi që do të donte të ishte me ekipin në momentin e fatkeqësisë.

Pamjet 3D: Ja si u rrëzua aeroplani i Chapecoenses (VIDEO)

Alb Portali - 30.11.2016

Loading... Rrëzimi i aeroplanit të Chapecoenses vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat ndërkombëtare. Sot, ekspertët kolumbianë janë marrë me mënyrën se si erdhi deri te aksidenti famëkeq.

VIDEO 3D/ Si u rrëzua avioni me futbollistët brazilian të Chapecoenses

Java News - 30.11.2016

Rrëzimi i aeroplanit të ekipit brazilian, Chapecoenses, finalistë të kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik për klube në Amerikën Latine, ka tronditur mbarë botën.

Vargje të dhimbshme,klubi brazilian kujton futbollistët që vdiqën në aksidentin ajror (VIDEO)

Alb Portali - 30.11.2016

Klubi Brazilian Chapecoense ka postuar një video emocionuese, me të cilën ka përkujtuar lojtarët e saj, të cilët humbën jetën pas një aksidenti ajror. Loading...

FOTO/ Messi i shpëton tragjedisë, ka udhëtuar me aeroplanin që u rrëzua në Kolumbi

Alb Portali - 30.11.2016

Loading... Kombëtarja e Argjentinës mund të ishte përfshirë në një tragjedi të madhe pasi 18 ditë më parë udhëtoi drejt Brazilit me të njëjtin aeroplan që u rrëzua sot në qytetin Medelin të Kolumbisë.

Cavani shënon dhe solidarizohet me Chapecoenses, por gjyqtari bën diçka të turpshme (VIDEO)

Alb Portali - 30.11.2016

Loading... Edinson Cavani solidarizohet me klubin e Chapecoenses. Uruguaiani realizoi nga penalltia në ndeshjen ndaj Angers dhe më pas zbuloi fanellën “Forca ACF”, duke e mbështetur ekipin brazilian.

Tifozët mes lotëve dhe trishtimit pushtojnë stadiumin e Chapecoense-s

Antpress - 30.11.2016

Lotë dhe dhimbje. Kjo është panorama në Brazil dhe në të gjithë botën e futbollit pas aksidentit tragjik me avionin e skuadrës braziliane, Chapecoense.

Historia e pabesueshme e tortës së ditëlindjes që i shpëtoi jetën lojtarit të Chapeconese

Antpress - 30.11.2016

Pas aksidentit tragjik që u mori jetën thuajse të gjithë lojtarëve të Chapeconese, një tjetër histori e pabesueshme është zbuluar. Bëhet fjalë për një nga portierët e kësaj skuadre, fati për të cilin ...

Ja kush janë 6 personat që mbijetuan nga rrëzimi i “avionit të vdekjes” (FOTO)

Antpress - 30.11.2016

Mbrojtësi i Chapecoense ka pësuar një dëmtim në shpinë. A i është në spital ku po qëndron nën kujdesin e mjekëve pasi rrezikon shumë për të mbetur i paralizuar.

Kështu u rrëzua aeroplani i Chapecoense (Video 3D)

Republika - 30.11.2016

Ekspertët në Kolumbi rindërtojnë në 3D aksidentin ajror, ku u shua po thuajse e gjithë skuadra braziliane, ...

76 të vdekur në aksidentin ajror; 3 futbollistë shpëtojnë

Evropaelire - 29.11.2016

Një avion që transportonte 81 veta, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë. Policia tha se pesë veta i kanë mbijetuar ...

Rrëzohet aeroplani me komplet ekipin e futbollit (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Aeroplani me një ekip të futbollit nga Brazili është rrëzuar pas një problemi elektrik. Një aeroplan me 81 udhëtarë përfshirë një ekip të futbollit nga Brazili është rrëzuar pak para se të mbërrinte ...

Nuk do ta besoni cili ekip kishte udhëtuar me aeroplanin e rrëzuar në Kolumbi (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Një prej ekipeve më të mira në botë kishte udhëtuar së fundmi me aeroplanin e rrëzuar sot në Kolumbi. Një aeroplan me 81 udhëtarë përfshirë një ekip të futbollit nga Brazili, Chapecoense është ...

Rrëzohet avioni, “shuhet” ekipi brazilian i futbollit

LajmiFundit - 29.11.2016

Një avion me 81 persona në bord, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë. Detajet nuk janë të qarta, por, sipas disa njoftimeve, ...

Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë në bord (VIDEO)

Portalb - 29.11.2016

Një avion me 81 persona në bord, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë, shkruan REL .

Lista e plotë me emrat e futbollistëve që ishin në aeroplanin e rrëzuar në Kolumbi

Lajmi.net - 29.11.2016

Kjo është lista e plotë me emrat e anëtarëve të ekipit të futbollit Chapecoense që ishin në aeroplanin e rrëzuar sot në Kolumbi. Ky është ekipi dhe delegacioni i Chapecoense, që ishte në aeroplanin e ...

Rrëzimi i avionit me futbollistë/ Dalin hipotezat e para, ka shumë të mbijetuar

Albeu.com - 29.11.2016

Një avion me ekipin brazilian Chapecoense u rrëzua në Kolumbi , 50 kilometra nga Medellin. Në avion udhëtonin 72 pasagjerë dhe 9 anëtarë të ekuipazhit.

Tragjedi ajrore, rrëzohet avioni me 81 persona. Shuhet skuadra e futbollit (Video)

Lajm - 29.11.2016

Një avion me 81 persona në bord, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë. Detajet nuk janë të qarta, por, sipas disa njoftimeve ...

Messi kishte udhëtuar me aeroplanin e rrëzuar në Kolumbi

Lajmi.net - 29.11.2016

Lionel Messi ishte pjesë e ekipit të Argjentinës që më herët gjatë këtij muaji kishte udhëtuar me aeroplanin e rrëzuat sot në Kolumbi. Lionel Messi duhet të ndihet me fat.

Argjentina me Messin ka udhëtuar me avionin e rrëzuar në Kolumbi (FOTO)

Albeu.com - 29.11.2016

Kombëtarja e Argjentinës mund të ishte përfshirë në një tragjedi të madhe pasi 18 ditë më parë udhëtoi drejt Brazilit me të njëjtin aeroplan që u rrëzua sot në qytetin Medelin të Kolumbisë.

Shikojeni çfarë kanë bërë futbollistët e ekipit brazilian para se të rrëzohej aeroplani (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Janë publikuar pamjet e futbollistëve të ekipit Chapecoense në aeroport para se të niseshin me aeroplanin që në fund u rrëzua në Kolumbi duke sjellë 76 viktima dhe vetëm pesë të mbijetuar.

Aksidenti ajror në Kolumbi/ Flitet për shifra alarmante: 76 të vdekur dhe 5 të mbijetuar

SOT - 29.11.2016

Policia kolumbiane ka publikuar shifrat zyrtare të aksidentit ajror të ndodhur në Medellin, ku avioni që transportonte futbollistët e ekipit Brazilian të futbollit Chapecoense u rrëzua për shkak të ...

Tragjedia në Kolumbi, shikojeni çfarë ka bërë Real Madrid (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Real Madrid e ka nisur seancën e sotme stërvitore me një minutë heshtje për viktimat e tragjedisë së aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, ...

Tragjedi në futbollin Brazilian, pezullohet finalja e Kupës së Amerikës së Jugut

LajmiFundit - 29.11.2016

Tragjedia nëAmerikën e Jugut, ku humbën jetën më shumë se gjysma e futbollistëve ka ‘demoralizuaar’ Brazilin. Nga kjo ngjarje tragjike, konfederata e futbollit të rajonit “Conmebol njoftoi se finalja ...

Festa e Chapecoenses para fluturimit të vdekjes (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Skuadra e Chapecoense së fundmi festoi kualifikimin në finale e Coppa Sudamericana. Por, sot ata nuk ekzistojnë më pasi rrëzimi i aeroplanit gjatë udhëtimit për në Kolumbi ka lënë të vdekur pothuajse ...

Ish futbollisti i Atletico Madridit vdiq nga rrëzimi i aeroplanit (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Cleber Santana është në mesin e viktimave në aeroplanin e rrëzuar në Kolumbi. Ish futbollisti i Atletico Madridit, Cleber Santana është në mesin e viktimave në tragjedinë e aeroplanit të rrezuar në ...

Tragjedia e Chapecoense, mes të mbijetuarve 3 futbollistë

Top Channel - 29.11.2016

Rrëzimi i një avioni të kompanisë charter “Boliviana Lamia” që po udhëtonte drejt aeroportit të “Medellin” në Kolumbi, i kushtoi jetën 76 personave, ndërsa 5 të tjerë kanë mbijetuar.

76 të vdekur pas rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi

Portalb - 29.11.2016

76 persona kanë mbetur të vdekur pas përplasjes së një aeroplani në afërsi të Medellin në Kolumbi, transmeton Klan Kosova . Aeroplani ka deklaruar gjendje emergjente kur ishte në mes të La Ceja dhe ...

“Selfiet” e futbollistëve para aksidentit tragjik

SOT - 29.11.2016

Ekipi i Serie A braziliane Chapecoense u përfshi në një aksident ajror në Medellin të Kolumbisë ku sipas shifrave zyrtare, 76 persona kanë humbur jetën dhe 5 kanë mbijetuar, mes të cilëve tre ...

Këta tre futbollistë shpëtuan nga vdekja në aeroplan, arsyeja do t’ju bëjë me lot në sy

Lajmi.net - 29.11.2016

Tre futbollistë të Chapecoense i shpëtuan vdekjes nga rrëzimi i aeroplanit pasi nuk ishin ftuar për ndeshjen finale të ekipit brazilian në Copa Sudamericana kundër Atletico Nacional.

Në mesin e viktimave në Kolumbi, edhe ish-futbollisti i Atletico Madrid

Zhurnal - 29.11.2016

Futbollisti që i shënoi supergol Real Madridit është ne mesin e viktimave në Kolumbi Ish lojtari i Atletico Madrid dhe Real Mallorca, Cleber Santana, është ne mesin e viktimave në tragjedinë që ...

Shikojeni çfarë po bënin futbollistët e Chapecoense pak para rrëzimit të aeroplanit (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Disa futbollistë të Chapecoense ishin në humor të mirë kurse të tjerët po flinin, pak para rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. http://lajmi.net/wp-content/uploads/2016/11/video-1480419862.mp4 ...

Fotografia e fundit e Santanas para vdekjes nga rrëzimi i aeroplanit (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Cleber Santana publikoi një fotografi në rrjetet sociale pak para se të vdiste nga rrëzimi i aeroplanit të skuadrës së tij, Chapecoense në Kolumbi. Kjo është fotografia e fundit e Cleber Santana para ...

Futbollisti i Chapecoense ka një kërkesë për të gjithë ju

Lajmi.net - 29.11.2016

Alejandro Martinuccio ka kërkuar që të gjithë të luten për bashkëlojtarët e tij të ndjerë nga ekipi i Chapecoense që humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi.

Deklarata emocionuese e trajnerit të Chapecoense gjashtë ditë para vdekjes në aeroplan

Lajmi.net - 29.11.2016

Trajneri i Chapecoense, Caio Junior kishte përmendur vdekjen në deklaratën e tij para ndeshjes finale në Copa Sudamerica. Caio Junior është një prej viktimave të tragjedisë së ekipit brazilian, ...

Edhe Barcelona solidarizohet me Chapecoensen

Lajmi.net - 29.11.2016

Barcelona solidarizohet me tragjedinë që ndodhi në Kolumbi. Skuadra katalunase, ka mbajtur një minutë heshtje sot në stërvitje. Pamjet janë publikuar në mediat spanjolle, që e kanë përshëndetur këtë ...

Është gjetur i gjallë edhe një futbollist i Chapecoense (KUJDES, PAMJE SHQETËSUESE)

Lajm - 29.11.2016

Ekipi i shpëtimtarëve të Kolumbisë ka arritur të gjej edhe një udhëtar nga avioni i rrëzuar në të cilin kanë udhëtuar futbollistët e Chapecoense, ndërsa ai është mbrojtësi Helino Neto.

Tragjedia e ekipit brazilian, rivalët në finale bëjnë një gjest të mrekullueshëm

Albeu.com - 29.11.2016

Lajmi i tmerrshëm i rrëzimit të avionit, i ka kushtuar humbjen e jetës 77 personave, teksa mes tyre ishte pjesa më e madhe e skuadrës së Chapecoense, që po udhëtonte drejt Kolumbisë ku do të ...

Rrëzimi i aeroplanit, shikoni çfarë shkruan Bale (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Ka reaguar edhe Gareth Bale pas rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses. Ylli i Real Madridit ka ngushëlluar familjet e viktimave. “Absolutisht e tmerrshme të dëgjosh në lidhje me rrëzimin e ...

TRAGJEDIA/ Publikoi foton e fundit para vdekjes, mesazhi i tij i dhimbshëm

Albeu.com - 29.11.2016

Ish-futbollisti i Atletico Madrid, Cleber Santana ka postuar foton e fundit para se të ndahej nga ëndrra e tij më e madhe për të fituar në finale me skuadrën e Chapecoense.

De Gea e humbi një shok në rrëzimin e aeroplanit në Kolumbi (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Portieri i Manchester United, David De Gea, ka humbur shokun e ngushtë në rrëzimin e aeroplanit të Chapecoenses. Bëhet fjalë për Cleber Santanan, i cili ishte bashkëlojtar i De Geas te Atletico ...

Deklarata e trajnerit të Chapecoense gjashtë ditë para vdekjes

Zhurnal - 29.11.2016

Trajneri i Chapecoense, Caio Junior kishte përmendur vdekjen në deklaratën e tij para ndeshjes finale në Copa Sudamerica. Caio Junior është një prej viktimave të tragjedisë së ekipit brazilian, ...

Finalisti i Copa Sudamericana ka kërkuar që titulli t’i dhurohet Chapecoenses

Portalb - 29.11.2016

Klubi kolumbian, Atletico Nacional, që është finalist i Copa Sudamericana, ka kërkuar që ky titull të shkojë për klubin brazilian, Chapecoense pas tragjedisë që i ndodhi këtij ekipi, raporton ...

Feronikeli, një minut heshtje për tragjedinë në Kolumbi (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Me tragjedinë e klubit Chapocoenses janë solidarizuar edhe kampionët e Vala Superpligës së Kosovës në futboll, Feronikeli. Futbollistët e Feronikelit kanë mbajtur një minutë heshtje sot gjatë ...

Reagimi i tifozëve të Chapecoenses, pas rrëzimit të aeroplanit (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Pamje emocionuese nga tifozët e Chapecoenses. Shikoni lutjet e tyre pas tragjedisë në Kolumbi. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Djali i trajnerit i shpëtoi vdekjes, arsyeja do t’ju lë pa mend

Lajmi.net - 29.11.2016

Dalin prapaskena të reja të rrëzimit të aeroplanit të skuadrës së Chapecoenses në Kolumbi. Matheus Saroli, djali i trajnerit të Chapecoenses, ka treguar se pse nuk ka flutuar me ekipin.

Finalisti i Copa Sudamericana ka kërkuar që titulli t’i dhurohet Chapecoenses

Zhurnal - 29.11.2016

Klubi kolumbian, Atletico Nacional, që është finalist i Copa Sudamericana, ka kërkuar që ky titull të shkojë për klubin brazilian, Chapecoense pas tragjedisë që i ndodhi këtij ekipi, raporton ...

Humbi jetën në avionin e "vdekjes", i shënoi një gol të çmendur Realit (VIDEO)

Albeu.com - 29.11.2016

Ish-mesfushori i Mallorcas , Cleber Santana është mes viktimave në tragjedinë e ndodhur në Kolumbi por do të mbahet mend për golin e çmendur që i shënoi Real Madridit në vitin 2009.

Pamje të aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi me lojtarë brazilian (Foto)

Lajmi.net - 29.11.2016

Një aeroplan i cili kishte 81 pasagjerë me vete, përfshirë edhe një ekip brazilian të futbollit – Chapecoense, u përplas të martën në afërsi të Medellin, Kolumbia.

Njoftimi i Federatës së Brazilit për vendimin pas aksidentit, do t’ju rrëqethë gjithë trupin

Lajmi.net - 29.11.2016

Federata e Futbollit të Brazilit, ka njoftuar për shtatë ditë zije, pas tragjedisë së Chapecoenses. Lajmi është konfirmuar nga zyrtari Fernando Duarte, i cili dha një deklaratë shumë emocionuese.

Trajneri i brazilianëve e parandjeu: Nëse do vdes sot ...

Albeu.com - 29.11.2016

Udhëtimi i fundit me avion për në finale i mori jetën pjesës më të madhe të skuadrës së Chapecoenses. Para nisjes me këtë avion , trajneri i ekipit Caio Junior, duket se e ka parandjerë vdekjen teksa ...

Portieri i Chapecoenses vdes pas komunikimit me gruan

Lajmi.net - 29.11.2016

Shpallet i vdekur edhe portieri i skuadrës së Chapecoenses, Goleiro Danilo. Sipas raportimit të mediave ndërkombëtare, fillimisht u raportua se ai është gjallë.

Djali i trajnerit i shpëtoi vdekjes, nuk do ta besoni arsyen

Albeu.com - 29.11.2016

Matheus Saroli, djali i trajnerit të Chapecoenses, ka treguar arsyet se pse nuk fluturoi së bashku me gjithë skuadrën. “Nuk udhëtova sepse kisha harruar pasaportën në shtëpi.

Chapecoense, Man Utd e Torino, ja historitë më tragjike të futbollit

Lajmi.net - 29.11.2016

Aksidentet ajrore dhe futbolli përbëjnë një histori tragjedie. Mediat ndërkombëtare kanë kujtuar dy aksidentet tjera të tmerrshme ajrore, pas Chapecoenses në Kolumbi.

Portieri i ekipit brazilian humbi udhëtimin për të festuar ditëlindjen

Albeu.com - 29.11.2016

Portieri Marcelo Boeck , është një ndër futbollistët e pakët të Chapecoense që nuk udhëtoi me skuadrën për në Kolumbi. i është një emër i njohur pasi ka luajtur më par për Sportingun nga viti ...

Futbollisti i Atletico Nacional: Titulli t’i shkojë Chapecoenses (VIDEO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Chapecoense po udhëtonte për t'u takuar me skuadrën e Atletico Nacional, në momentin kur ndodhi tragjedia ajrore. E futbollisti i skuadrës së Atletico Nacional, Gilberto Garcia, ka kërkuar që titulli ...

Portieri që i përloti të gjithë, i telefonon bashkëshortes para vdekjes (FOTO)

Albeu.com - 29.11.2016

Një nga të mbijetuarit e rrallë nga aksidenti, Danilo ka tronditur të gjithë teksa ka telefonuar gruan vetëm pak momente para se të humbiste jetën në spital.

Bota e sportit ngushëllon klubin brazilian Chapecoense pas aksidentit ajror

SOT - 29.11.2016

E gjithë bota e futbollit ishte në zi të martën teksa klubet, futbollistët dhe sportdashësit dërguan ngushëllime për klubin brazilian Chapecoense, pas aksidentit ajror në Kolumbi ku humbën jetën 76 ...

Trajneri i Chapecoense pas kualifikimit në finale: Nëse do të vdisja sot, do të vdisja i lumtur

Lajm - 29.11.2016

Kështu raporton Goal, që ka postuar edhe një foto të tij. Caio Junior ka humbur jetën tragjikisht me aeroplan së bashku me pjesën më të madhe të ekipit të tij gjatë udhëtimit për në Kolumbi ku do të ...

Klubet braziliane bëjnë një gjest fisnik për ekipin që u shua në aksident

Albeu.com - 29.11.2016

Klubi i Chapecoense rrezikon të shuhet pas tragjedisë që ndodhi në Kolumbi por klubet braziliane po mendojnë jo vetëm si të shpëtojnë këtë skuadër të vogël që po bënte mrekulli në vitet e fundit, por ...

Klubet braziliane po bëjnë diçka të jashtëzakonshme për Chapecoensen (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

E gjithë bota po solidarizohet me klubin e Chapecoenses. Klubet braziliane kanë marrë një iniciativë shembullore në rrjetet sociale. Ato po e vendosin logon e Chapecoenses në foton e profilit në ...

Rrëzimi i aeroplanit, shikoni çfarë shkruan Bale (FOTO)

Portalb - 29.11.2016

Ka reaguar edhe Gareth Bale pas rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses. Ylli i Real Madridit ka ngushëlluar familjet e viktimave. “Absolutisht e tmerrshme të dëgjosh në lidhje me rrëzimin e ...

Sulmuesi i ekipit brazilian nuk udhëtoi për shkak të një dëmtimi

Albeu.com - 29.11.2016

Sulmuesi i Chapecoenses, Alejandro Martinuccio, ka sqaruar se nuk ka udhëtuar me pjesën tjetër të skaudrës për shkak të një dëmtimi . Ekipi brazilian po udhëtonte drejt Medellinit për ndeshjen e parë ...

Chapecoense s’ka më futbollistë, klubet braziliane vijnë me një vendim madhështor

Lajmi.net - 29.11.2016

Chapecoense ka mbetur pa futbollistë pas tragjedisë ajrore në Kolumbi. Por, në ndihmë kësaj skuadre i kanë dalë ekipet tjera braziliane, që janë në gjendje t’i huazojnë futbollistë, përcjellë ...

PSG dhuron 40 milionë dollarë për Chapecoensen

Lajmi.net - 29.11.2016

Vazhdojnë ndihmat ndaj klubit të Chapecoenses, pas tragjedisë ajrore. Klubi frances Paris Saint Germain, ka dalë me një vendim të madh. Drejtuesit parisien kanë njoftuar FIFA-n që do të dhurojnë 40 ...

Edhe Xhaka solidarizohet me klubin e Chapecoenses

Lajmi.net - 29.11.2016

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, ka reaguar pas aksidentit ajror të Chapecoenses. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 ...

Lëndimi i këmbës ia shpëtoi jetën futbollistit të Chapecoenses

Lajmi.net - 29.11.2016

Sulmuesi i Chapecoenses, Alejandro Martinuccio, ka sqaruar se nuk ka udhëtuar me pjesën tjetër të skaudrës për shkak të një dëmtimi. Ekipi brazilian po udhëtonte drejt Medellinit për ndeshjen e parë ...

Edhe Adnan Januzaj solidarizohet me klubin e Chapecoenses (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Edhe Adnan Januzaj është solidarizuar me futbollistët e skuadrës braziliane, Chapecoenses, të cilët humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit. Januzaj iu është bashkëngjitur lutjeve të shumë ...

Pamje të tmerrshme nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (VIDEO)

Albeu.com - 29.11.2016

Një aeroplan me 81 pasagjerë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore, ndërsa policia ka konfirmuar se 75 njerëz e kanë humbur jetën, derisa vetëm gjashtë kanë mbijetuar .

Mësohet arsyeja e rrëzimit të aeroplanit që barte skuadrën Chapecoense

Lajmi.net - 29.11.2016

Mungesa e karburantit mund të kenë qenë shkaku i rrëzimit të aeroplanit të la të vdekur 72 udhëtarë në Kolumbi, përfshirë edhe lojtarët e skuadrës braziliane, Chapecoense.

Këtu mund të shikoni disa pamje tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi

Lajmi.net - 29.11.2016

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore, ndërsa policia ka konfirmuar se 75 njerëz e kanë humbur jetën, derisa vetëm gjashtë kanë mbijetuar.

Për të ardhur keq çfarë fotografie poston Ronaldo, kur të gjithë po solidarizohen me Chapecoense

Lajmi.net - 29.11.2016

Cristiano Ronaldo ka marrë kritika të shumta për publikimin e një fotografie nga stërvitja me Real Madridin. Derisa e gjithë bota po solidarizohej me viktimat e aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi, ku ...

VIDEO +18/ Katastrofa ajrore, si u shkatërrua plotësisht avioni me futbollistët brazilianë

SOT - 29.11.2016

Mediat ndërkombëtare, gjatë gjithë ditës së sotme, kanë publikuar foto, lajme dhe pamje nga tragjedia e skuadrës braziliane të Chapecoense, ku si pasojë e aksidentit tragjik humbën jetën 77 persona.

Xhaka ngushëllon familjarët e futbollistëve që humbën jetën nga rrëzimi i aeroplanit

Albeu.com - 29.11.2016

Granit Xhaka ka ngushëlluar familjet e viktimave të skuadrës së Chapecoense Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka u ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve që humbën jetën në rrëzimin e ...

E pabesueshme/ Të gjithë futbollistët në zi për Chapecoensen, por...ja çfarë bën Ronaldo (FOTO LAJM)

Albeu.com - 29.11.2016

Cristiano Ronaldo ka marrë kritika të shumta për publikimin e një fotografie nga stërvitja me Real Madridin . Teksa e gjithë bota po solidarizohej me viktimat e aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi, ku ...

Katastrofa botërore/ Ja pse u rrëzua aeroplani ku humbën jetën 72 pasagjerë

Albeu.com - 29.11.2016

Mungesa e karburantit mendohet se ka qenë shkaku i rrëzimit të aeroplanit që la të vdekur 72 pasagjerë në Kolumbi, përfshirë edhe lojtarët e skuadrës braziliane, Chapecoense.

Chapecoense, përralla e “hirushes” që përfundoi në tragjedi

Top Channel - 29.11.2016

Ngritja e pabesueshme e ekipit brazilian të futbollit Chapecoense pati një fund tragjik, pas aksidentit ajror në Kolumbi që i kushtoi jetën pjesës më të madhe të skuadrës.

Rrëzimi i aeroplanit: Kjo është fotografia e fëmijës që po përlot gjithë tifozët

Lajmi.net - 29.11.2016

E gjithë bota po solidarizohet me skuadrën braziliane, Chapecoense, që humbi lojtarët pas rrëzimit të aeroplanit me të cilin po udhëtonin. Mijëra tifozë të kësaj skuadre, kanë hedhur lule afër ...

Po e urrejnë të gjithë, bëri këtë shaka me tragjedinë ajrore të Chapecoense (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Humoristi australian, Adam Rozenbachs, është njeriu më i urryer i momentit në planet. Ai në momentin e rrëzimit të aeroplanit që barte skuadrën braziliane Chapecoense, ka bërë një postim në Twitter, ...

Gjest i madh: Skuadra e njohur ia ofron gjithë lojtarët skuadrës së Chapecoense

Lajmi.net - 29.11.2016

Klube nga e gjithë bota po solidarizohen me Chapecoense. Skuadra shtatë herë kampione e Paraguait, Club Libertad, ka vënë në dispozicion të skuadrën braziliane gjithë ekipin e parë të tyre.

PSG i dhuron 40 milionë euro ekipit që iu aksidentuan futbollistët me avion

LajmiFundit - 29.11.2016

Klubi francez ka kërkuar leje nga FIFA që t’i dalë në ndihmë ekipit brazilian pas tragjedisë së sotme. Në aksidentin i cili ka ndodhur në Kolumbi, ku aeroplani me të cilin udhëtonin futbollistët e ...

Shkaku i një arsye të pabesueshme nuk udhëtoi me ekipin, sot është gjallë

Lajmi.net - 29.11.2016

Marcelo Boeck është dashur të jetë në aeroplanin me futbollistë të Chapeconese, i cili u rrëzua sot në Kolumbi. Por, ditëlindja e 32-të e tij, ka qenë shkak i mos fluturimit me ekipin.

Tragjedia/ Kjo është fotografia e fëmijës që po përlot gjithë tifozët

Albeu.com - 29.11.2016

E gjithë bota po solidarizohet me skuadrën braziliane, Chapecoense , që humbi lojtarët pas rrëzimit të aeroplanit me të cilin po udhëtonin. Mijëra tifozë të kësaj skuadre, kanë hedhur lule afër ...

Arsyeja burokratike që çoi Chapecoense drejtë tragjedisë

Lajmi.net - 29.11.2016

Vendimi i autoriteteve braziliane të aviacionit, pati detyruar skuadrën Chapecoense që udhëtimin për në Kolumbi ta bëjë duke fluturuar një herë në Bolivi.

Gjest prekës / Skuadra e njohur ia ofron gjithë lojtarët skuadrës së Chapecoense

Albeu.com - 29.11.2016

Tragjedia që ndodhi me Chapecoense ka solidarizuar njerëz në mbarë botën. Skuadra shtatë herë kampione e Paraguait, Club Libertad, ka vënë në dispozicion të skuadrën braziliane gjithë ekipin e parë ...

Ronaldo mesazh emocionues për Chapecoenses (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Pas kritikave të shumta që mori për postimin e një fotografie qesharake në rrjetet sociale, Cristiano Ronaldo ka ardhur me një gjest fantastik. Portugezi është solidarizuar me të gjithë familjarët e ...

Vendosi të festonte ditëlindjen me familjen, portieri i shpëton vdekjes

Albeu.com - 29.11.2016

Marcelo Boeck duhej të udhëtonte me aeroplanin me futbollistë të Chapeconese, i cili u rrëzua sot në Kolumbi. Por, ditëlindja e 32-të e tij, ka qenë shkak i mos fluturimit me ekipin .

Këta janë personat që mrekullisht i shpëtuan tragjedisë (FOTO)

Lajmi.net - 29.11.2016

Vetëm gjashtë persona kanë pasur fatin të shpëtojnë nga gjithsejtë 81 që ndodhshin në aeroplanin ‘Lamia’, që transporte skuadrën Chapecoense. Në aeroplanin që udhëtonte nga Bolivia në drejtim të ...

Rrëzohet avioni me lojtarët e Chapecoenses

SuperSport - 29.11.2016

Një prag tragjedi mund të trondisë futbollin botëror. Avioni që po transportonte ekipin brazilian të Chapecoenses drejt Urugualit për të luajtur finalen e parë të Copa Sudamericanas është rrëzuar në ...

Rrëzohet avioni me 81 persona në bord, brenda ekipi brazilian i futbollit

Ora news - 29.11.2016

Avioni në të cilën udhëtonin 81 persona, përfshi dhe skuadrën e futbollit Brazilian është përplasur pranë qytetit Medellin në Kolumbi. Reporterët thonë se janë 6 të mbijetuar ndërsa mësohet se avioni ...

Gjashtë të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit të ekipit brazilian në Kolumbi

Koha.net - 29.11.2016

Gjashtë persona raportohet se kanë mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit që barte një ekip brazilian të futbollit që është rrëzuar në afërsi të qytetit Medellin në Kolumbi.

Rrëzohet avioni: Tragjedia e një ekipi në kulmin e ‘përrallës’

Mapo - 29.11.2016

Foto 1 nga 8 Një avion me 72 pasagjerë, përfshi një ekip futbolli brazilian, u përplas në malet e Kolumbisë. Raportimet e para flasin për vetëm 6 të mbijetuar.

Vdekja e futbollistëve brazilianë pas rrëzimit të avionit, anulohet finalja e Kupës së Amerikës jugore

BalkanWeb - 29.11.2016

MEDELIN- Finalja e Kupës së Amerikës së Jugut u pezullua pasi një avion linje që transportonte ekipin brazilian të “Chapecoense”, që ishte një prej finalistëve, u rrëzua pranë Medelin në Kolumbi, ...

Tre futbollistë në mesin e të mbijetuarve nga rrëzimi i aeroplanit në Kolumbi

Koha.net - 29.11.2016

Janë konfirmuar edhe shifrat e sakta nga tragjedia me aeroplan që ndodhi në Kolumbi. Nga 81 persona që ishin në aeroplanin që barte ekipin brazilian, Chapecoense, vetëm 5 persona arritën të ...

Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

RTSH - 29.11.2016

Një avion me 72 pasagjerë në bord, përfshirë edhe lojtarët e skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense, e cila udhëtonte për në Kolumbi për finalen e turneut rajonal, pësoi defekt ndërsa ...

Rrëzimi i aeroplanit, pezullohen ndeshjet në Amerikën e Jugut

Telegrafi - 29.11.2016

Të gjithë ndeshjet e futbollit në Amerikën e Jugut janë pezulluar. E gjithë kjo pasi një aeroplan që transportonte lojtarët e ekipit brazilian të “Chapecoense Atletico de Brazil” u rrëzua në Kolumbi.

Feronikeli si Reali, një minutë heshtje për tragjedinë me futbollistët brazilianë (Foto)

Telegrafi - 29.11.2016

Një aeroplan me lojtarë brazilianë u rrëzua në afërsi të qytetit të Medellinit të Kolumbisë. Me tragjedinë e klubit Chapocoenses janë solidarizuar edhe kampionët e Vala Superpligës së Kosovës në ...

Finalisti i Copa Sudamericana ka kërkuar që titulli t’i dhurohet Chapecoenses

Koha.net - 29.11.2016

Klubi kolumbian, Atletico Nacional, që është finalist i Copa Sudamericana, ka kërkuar që ky titull të shkojë për klubin brazilian, Chapecoense pas tragjedisë që i ndodhi këtij ekipi, raporton ...

Feronikeli solidarizohet me tragjedinë e klubit brazilian

Koha.net - 29.11.2016

Edhe kampioni i Kosovës, Feronikeli është solidarizuar me tragjedinë e klubit brazilian, Chapecoense duke mbajtur një minutë heshtje para fillimit të stërvitjes së sotme, transmeton Koha.net.

I shpëtoi tragjedisë ajrore, por vdes pasi dëgjoi zërin e gruas

Telegrafi - 29.11.2016

Portieri i Chapecoenses, Danilo është shpallur i vdekur edhe pse fillimisht ishte në mesin e të mbijetuarve në aksidentin ajror të Kolumbisë. Portieri 31-vjeçar ishte një nga 81 personat në bordin e ...

Trajneri i Chapecoense pas kualifikimit në finale: Nëse do të vdisja sot, do të vdisja i lumtur

Koha.net - 29.11.2016

Pas fitores në gjysmëfinale që i siguroi kualifikimin në finale të Copa Sudamericana, trajneri i klubit brazilian Chapecoense, Caio Junior kishte thënë se, “nëse do të vdisja sot, do të vdisja i ...

Festimi i kualifikimit që i “mori” jetën ekipit të Chapekoenses

BalkanWeb - 29.11.2016

Ata nuk e dinin që ky ishte festimi i vdekjes. Loja më e bukur në botë, futbolli, iu kishte dhuruar atyre emocione të jashtzakonshme pak ditë para asaj të sotmes.

Trajneri i Chapecoense: Nëse sot do të vdisja, do vdisja i lumtur

Telegrafi - 29.11.2016

Trajneri i Chapecoenses, Caio Junior, pasi siguroi fitoren dhe e dërgoi skuadrën e tij në finale dha një deklaratë që vetëm pas aksidentit bëri bujë të madhe.

Për shkak të lëndimit, sulmuesi shpëtoi nga vdekja

Telegrafi - 29.11.2016

Sulmuesi i Chapecoenses, Alejandro Martinuccio, ka sqaruar se lëndimi nuk ia kishte lejuar që të udhëtonte me bashkëlojtarët e tij në aeroplanin që u rrëzua në Kolumbi.

Aeroplani i rrëzuar kishte bartur Messin, Agueron dhe Higuainin vetëm një javë më parë

Telegrafi - 29.11.2016

Tragjedia që ka goditur ekipin brazilian Chapecoense, me aeroplanin që u rrëzua në Kolumbi, kishte bartur ekipin kombëtar argjentinas vetëm disa javë më parë.

Klubi kundërshtar kërkon që kupa t’i dhurohet Chapecoenses

Telegrafi - 29.11.2016

Pas aksidentit tragjik me aeroplan, ku kanë humbur jetën pothuajse e tërë skuadra e klubit Chapecoense, e gjithë bota e futbollit është solidarizuar me klubin brazilian.

Futbolli në zi pas tragjedisë që i ndodhi klubit brazilian

Koha.net - 29.11.2016

Komuniteti i futbollit ka shprehur ngushëllime për klubin Chapecoense të Brazilit pas tragjedisë që ndodhi të hënën në mbrëmje. Një aeroplan që po barte klubin brazilian drejt Kolumbisë për ndeshjen ...

E jashtëzakonshme – PSG ndanë miliona euro për klubin e Chapecoenses

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger PSG sot ka njoftuar UEFA-n se ka ndarë 40 milionë për ta ndihmuar klubin e Chapecoenses pas aksidentit të tmerrshëm ajror.

​Xhaka shkruan për tragjedinë e skuadrës së Chapecoenses (Foto)

Gazeta Express - 29.11.2016

Granit Xhaka ka ngushëlluar familjet e viktimave të skuadrës së ...

Sulmuesi që humbi jetën, publikohet videoja zemërthyese e momentit kur mësoi se do bëhej baba (Video)

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Afro një javë më parë, sulmuesi Chapecoenses, Tiaguinho, mori vesh lajmin se gruaja e tij ishte shtatzënë dhe ata do të bëheshin me fëmijën e parë.

Klubet e Brazilit pajtohen që t’i japin lojtarë Chapecoenses për sezonin e ri

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kur ka mbetur edhe një javë deri në fund të kampionatit brazilian, skuadra e Chapecoenses ndodhej në vendin e nëntë.

Klubi brazilian tregon festën e fundit të futbollistëve që vdiqën në tragjedi [video]

Koha.net - 29.11.2016

Klubi brazilian, Chapecoense, ka publikuar një video të futbollistëve që ndërruan jetë në tragjedinë e së hënës në Kolumbi. Futbollistët po udhëtonin me aeroplan drejt Kolumbisë për ndeshjen e parë ...

Fundi i një ëndrre, shuhet përralla Chapecoense

SuperSport - 29.11.2016

Tragjedia e klubit brazilian të Chapecoenses ka prekur të gjithë botën e sportit. Mes mijrave mesazheve ngushulluese për familjarët e 75 viktimave që humbën jetën në akisdentin ajror që ndodhi në ...

Pamjet tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (Video, +16)

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore, ndërsa policia ka konfirmuar se 75 njerëz e kanë humbur jetën, derisa vetëm gjashtë kanë ...

PSG nuk kursehet për Chapecoense, mln euro për klubin fatkeq

BalkanWeb - 29.11.2016

Skuadra e PSG është skuadra e parë evropiane që i ka ardhur në ndihmë skuadrës së Chapecoense. Klubi parizien i sheikëve arab është gati të jap shumën e 40 milion euro si ndihmë për këtë tragjedi.

Pamjet të raja tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (+16)

Botasot - 29.11.2016

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore, ndërsa policia ka konfirmuar se 75 njerëz e kanë humbur jetën, derisa vetëm gjashtë kanë mbijetuar.

Këto janë klubet që iu ndodhi e njëjta tragjedi si e Chapecoenses (Foto)

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot në mëngjes bota e mori një lajm të hidhur ku një aeroplan u rrëzua dhe humbën jetën 76 persona. Në aeroplan ishte klubi i futbollit brazilian Chapecoense ...

Xhaka dhe Shaqiri ngushëllojnë familjarët e viktimave të aeroplanit të rrëzuar (Foto)

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Mesfushorët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, i ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi.

Kështu duket njëri nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit

Botasot - 29.11.2016

76 nga 81 udhëtarët e aeroplanit që u rrëzua mbrëmë në një rajon të Kolumbisë, e kanë gjetur vdekjen. Në aeroplan gjendej kontingjenti i klubit brazilian, Chapecoense, përfshirë këtu 22 futbollistë, ...

Video/ Kolumbi, rikuperohen viktimat nga nga aeroplani i rrëzuar

Mapo - 29.11.2016

(KUJDES! PAMJE TË RËNDA+18) Mediat ndërkombëtare gjatë gjithë ditës së sot e kanë publikuar foto , lajme dhe pamje nga tragjedia e skuadrës braziliane të Chapecoense, ku si pasojë e aksidentit ...

​Januzaj solidarizohet me familjet e viktimave (Video)

Gazeta Express - 29.11.2016

Adnan Januzaj është solidarizuar me familjet e viktimave të ekipit brazilian, ...

Lojtarët e Chapecoense të shokuar në dhomën e zhveshjes pas lajmit të hidhur

Ora news - 29.11.2016

Kjo foto trishtuese tregon tre anëtarë të skuadrës braziliane të Chapecoense të ulur në dhomën e zhveshjes bosh të klubit, pasi mësuan se avioni me të cilën po udhëtonin lojtarët e ekpit të tyre u ...

​Plani perfekt i klubeve braziliane për të shpëtuar Chapecoense

Gazeta Express - 29.11.2016

Klubet elitare braziliane i kanë propozuar Federatës së Futbollit të Brazilit një serë masash se si ta shpëtojnë skuadrën ...

Chapecoense, përralla si ajo e “hirushes” që sot përfundoi në tragjedi

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ngritja e pabesueshme e ekipit brazilian të futbollit Chapecoense pati një fund tragjik, pas aksidentit ajror në Kolumbi që i kushtoi jetën pjesës më të ...

Ky është njeriu më i urryer i momentit në planet, shkak rrëzimi i aeroplanit të Chapecoense

Botasot - 29.11.2016

Humoristi australian, Adam Rozenbachs, është njeriu më i urryer i momentit në planet. Ai në momentin e rrëzimit të aeroplanit që barte skuadrën braziliane Chapecoense, ka bërë një postim në Twitter, ...

Fotografia që po bën xhiron me fëmijën që po vuan humbjen e skuadrës së zemrës

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Chapecoense ka vjedhur vëmendjen e medieve botërore pas tragjedisë që i ndodhi sot në mëngjes ku humbën jetën pothuajse i gjithë ekipi.

Jo, PSG nuk do t’ia dhurojë 40 milionë euro Chapecoenses!

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Derisa bota e futbollit është në zi për viktimat e rrëzimit të aeroplanit ku ndodheshin futbollistët e klubit Chapecoense, nisën spekulimet se Paris ...

Libertad ia ofron lojtarët klubit brazilian

Koha.net - 29.11.2016

Klubi i Paraguait, Libertad, ka ofruar shërbimet e të gjithë lojtarëve të vet për klubin brazilian Chapecoense që sot humbi lojtarët pas rrëzimit të aeroplanit, me të cilin udhëtonin drejt Kolumbisë.

Pikëllimi i tifozëve për tragjedinë e Chapecoenses [foto]

Koha.net - 29.11.2016

Tifozët e ekipit brazilian Chapecoense janë mbledhur në stadiumin e klubit për të shprehur pikëllimin e tyre për tragjedinë ajrore, në të cilën vdiqën futbollistët e këtij ekipi.

Djali i trajnerit nuk u lejua të hipte në aeroplan sepse e kishte harruar pasaportën

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Djali i trajnerit të Chapecoenses ka treguar arsyen pse nuk ishte në aeroplanin që u rrëzua në Kolumbi ku humbën jetën 75 njerëz, mes të cilëve edhe babai i ...

Ndryshon bilanci i viktimave, këto janë shifrat zyrtare

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan që barte skuadrën braziliane Chapecoense. Autoritet kolumbiane kanë dalë më shifrat e sakta ku thuhet se 71 persona ...

Kolumbi, rrëzohet çarteri me skuadrën braziliane Chapecoenses

Java News - 29.11.2016

Një aeroplan që fluturonte nga Bolivia në Kolumbi është rrëzuar pranë Medelinit. Midis 81 të pranishmëve në bordin e çarterit ishin edhe anëtarët e skuadrës braziliane Chapecoense, e cila do të ...

Tragjedi ajrore, rrëzohet avioni me 81 persona. Shuhet skuadra e futbollit (Video)

Alb Portali - 29.11.2016

Një avion me 81 persona në bord, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë. Loading...

FOTOT/ “Kolumbi po vijmë”, fotot para aksidentit tragjit të futbollistëve brazilianë

Gazeta Tema - 29.11.2016

Këto janë fotot para aksidentit tragjik të futbollistëve brazilianë te Chapecoense. “Kolumbi po vijmë”, shkruanin ata në selfiet e publikuara në rrjetet sociale.

Foto e dhimbshme: Futbollistët e mbijetuar të klubit brazilian dhe arsyeja që u shpëtoi jetën

Gazeta Tema - 29.11.2016

Tre futbollistë të Chapecoense i shpëtuan vdekjes nga rrëzimi i aeroplanit pasi nuk ishin ftuar për ndeshjen finale të ekipit brazilian në Copa Sudamericana kundër Atletico Nacional.

FOTOT/ Ironia e hidhur: Federata braziliane i ndryshoi avionin klubit për arsye sigurie!

Gazeta Tema - 29.11.2016

76 persona, përfshi futbollistët dhe stafin e skuadrës së kategorisë së parë braziliane Chapecoense kanë humbur jetën kur avioni i tyre u rrëzua në malet e Kolumbisë, të hënën në mbrëmje.

FOTO që preku botën/ Tre futbollistët që i mbijetuan aksidentit ajror, ja pse shpëtuan

Java News - 29.11.2016

Tre futbollistë të Chapecoense i shpëtuan vdekjes nga rrëzimi i aeroplanit pasi nuk ishin ftuar për ndeshjen finale të ekipit brazilian në Copa Sudamericana kundër Atletico Nacional.

Detaji tronditës/ Federata ndryshoi avionin e Chapecoense për arsye…sigurie

Java News - 29.11.2016

76 persona, përfshi futbollistët dhe stafin e skuadrës së kategorisë së parë braziliane Chapecoense kanë humbur jetën kur avioni i tyre u rrëzua në malet e Kolumbisë, të hënën në mbrëmje.

VIDEO që i përloti të gjithë/ “Na prisni Kolumbi, po vijmë”, ja çfarë po bënin pak para aksidentit futbollistët

Java News - 29.11.2016

Ekipi Brazilian I futbolit Chapecoense u aksidentua me avion. Tragjedia ajrore i kushtoi jetënb 75 personave ndërkohë vetëm 5 arritën të mbijetojnë. Dy prej futbollistëve postuan një video në rrjtete ...

Ironia e hidhur: Federata braziliane i ndryshoi avionin klubit për arsye sigurie!

Tetova Sot - 29.11.2016

76 persona, përfshi futbollistët dhe stafin e skuadrës së kategorisë së parë braziliane Chapecoense kanë humbur jetën kur avioni i tyre u rrëzua në malet e Kolumbisë, të hënën në mbrëmje.

Është gjetur i gjallë edhe një futbollist i Chapecoense (KUJDES, PAMJE SHQETËSUESE)

Alb Portali - 29.11.2016

Ekipi i shpëtimtarëve të Kolumbisë ka arritur të gjej edhe një udhëtar nga avioni i rrëzuar në të cilin kanë udhëtuar futbollistët e Chapecoense, ndërsa ai është mbrojtësi Helino Neto. Loading...

Finalisti i Copa Sudamericana ka kërkuar që titulli t’i dhurohet Chapecoenses

Alb Portali - 29.11.2016

Klubi kolumbian, Atletico Nacional, që është finalist i Copa Sudamericana, ka kërkuar që ky titull të shkojë për klubin brazilian, Chapecoense pas tragjedisë që i ndodhi këtij ekipi, raporton ...

Tragjedia në Kolumbi/ Fotoja e fundit që postoi kapiteni Santana dhe mesazhi që përcillte

Java News - 29.11.2016

Ish futbollisti i Atletico Madrid, Cleber Santana ka postuar foton e fundit para se të ndahej nga ëndrra e tij më e madhe për të fituar në finale me skuadrën e Chapecoense.

Presidenti i klubit të Chapecoense me deklaratë emocionuese për lojtarët që humben jetën sot

Alb Portali - 29.11.2016

Presidenti i klubit brazilian Chapecoense, Plinio David de Nes Filho, ka lëshuar një komunikatë për të shprehur ngushëllime në emër të klubit, pas rrëzimit tragjik të aeroplanit në Kolumbi, ku e ...

Reali, një minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Kolumbi

Java News - 29.11.2016

Real Madridi ka mbajtur një minutë heshtje para stërvitjes së sotme për viktimat e tragjedisë në Kolumbi. Sot është ditë zie për gjithë botën e futbollit.

76 viktima, 5 të mbijetuar, futbolli në zi për Chapecoense, ekipin brazilian që u “shua”

Durres Lajm - 29.11.2016

Tragjedi/ Rrëzohet avioni në Kolumbi, në bord edhe ekipi brazilian i futbollit 76 persona, përfshi futbollistët dhe stafin e skuadrës së kategorisë së parë braziliane Chapecoense kanë humbur jetën ...

FOTOT/ Drama brenda tragjedisë: Portieri i mbijetuar telefonon gruan dhe vdes pak çaste më vonë

Gazeta Tema - 29.11.2016

Tragjedisë së skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense i është shtuar një tjetër kapitull. Portieri i saj u nxorr i gjallë nga mbetjet e avionit. Ai ishte në gjendje të rëndë dhe e para gjë që ...

Trajneri i Chapecoense pas kualifikimit në finale: Nëse do të vdisja sot, do të vdisja i lumtur

Alb Portali - 29.11.2016

Pas fitores në gjysmëfinale që i siguroi kualifikimin në finale të Copa Sudamericana, trajneri i klubit brazilian Chapecoense, Caio Junior kishte thënë se, “nëse do të vdisja sot, do të vdisja i ...

Rrëzimi i aeroplanit, shikoni çfarë shkruan Bale (FOTO)

Alb Portali - 29.11.2016

Ka reaguar edhe Gareth Bale pas rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses. Ylli i Real Madridit ka ngushëlluar familjet e viktimave. Loading... “Absolutisht e tmerrshme të dëgjosh në lidhje me rrëzimin ...

Arriti t’i shpëtojë rrëzimit të avionit dhe të flasë me gruan… por pëson atak kardiak

Java News - 29.11.2016

Portieri i Chapecoenses, Danilo është shpallur i vdekur edhe pse fillimisht ishte në mesin e të mbijetuarve në aksidentin ajror të Kolumbisë. Portieri 31-vjeçar ishte një nga 81 personat në bordin e ...

“Yjet” e futbollit botëror shprehin ngushëllimet e tyre për familjarët e futbollistëve të Chapecoenses

Alb Portali - 29.11.2016

Futbollistët më të famshëm në mbarë botën janë solidarizuar me dhimbjen e familjarëve të viktimave të tragjedisë në Kolumbi ku 76 persona humbën jetën si pasojë e rrëzimit të aeroplanit, ndërsa në ...

ZYRTARE/ Pas tragjedisë, pezullohet finalja e Kupës së Amerikës

Tetova Sot - 29.11.2016

Finalja e Kupës së Amerikës së Jugut është pezulluar në shenjë solidariteti për tragjedinë ajrore e cila ka tronditur botën e futbollit pasi kanë humbur jetën shumë prej futbollistëve të skuadrës ...

Fluturimi i vdekjes, Barcelona mban një minutë heshtje për viktimat

Tetova Sot - 29.11.2016

Klubi i Barcelonës e ka nisur seancën e sotme në stërvitje me një minutë heshtje në nderim për viktimat e tragjedisë që ndodhi në Kolumbi ku humbën jetën 76 persona dhe shpëtuan vetëm gjashtë, 3 prej ...

Rritet numri i tragjedisë të futbollistëve brazilian, portieri vdes pasi dëgjoi zërin e gruas

Tetova Sot - 29.11.2016

Shkon në 77 numri i të vdekurve në tragjedinë e Kolumbisë pasi portieri i skuadrës Chapecoenses, Goleiro Danilo fillimisht komunikoi me gruan dhe i tha që është mirë, por pastaj pësoi sulm në zemër ...

VIDEO: Pamje nga aeroplani i rrëzuar

VeqSport - 29.11.2016

Aeroplani i rrëzuar në Kolumbi i skuadrës, Chapecoense ka tronditur të gjithë. Vetëm 6 të mbijetuar nga 81 pasagjerë është bilanci tragjik i konfirmuar nga policia.

Djali i trajnerit të Chapecoense e humbi fluturimin shkaku i pasaportës

VeqSport - 29.11.2016

Trajneri i skuadrës braziliane, Chapecoense ka humbur jetën në aksidentin tragjik kur aeroplani i skuadrës u rrëzua në Kolumbi. Në atë avion pritej të ishte edhe djali i trajnerit, por ai e kishte ...

VIDEO: Si u rrëzua avioni i Chapecoense?

VeqSport - 29.11.2016

75 të vdekur janë regjistruar deri më tani nga avioni i rrëzuar i skuadrës braziliane Chapecoense. 6 persona kanë mbijetuar, kurse se si ky avion pësoi aksidentin mund ta shihni në videon e mëposhtme.

Tragjedia avionit. Ja çfarë bënë lojtarët para se të humbnin jetën (VIDEO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Askush nuk e kishte menduar, se ajo që do të duhej të ishte rishkrimi i historisë së futbollit brazilian do të përfundonte në tragjedi. Futbollistët e Chapecoense pak orë para nisjes për në Kolumbi, ...

Zyrtare: Ky është numri i të mbijetuarëve dhe personave që humbën jetën nga aksidenti tragjik

Tetova Sot - 29.11.2016

Danilo Padilha, ishte një nga 3 lojtarët e mbijetuar nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Kolumbi ku humbjen jetën 75 persona. Avioni që udhëtonte skuadra braziliane Chapecoensesu ...

Klubet braziliane bëjnë aktin e madh për 77 viktimat e aksidentit tragjik (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Tragjedia që mori jetën e 77 personave të kubit brazilian ka solidarizuar gjithë Botën e futbollit. Të parët që janë solidarizuar me këtë tragjedi kanë qenë vet klubet braziliane që kanë vendosur ...

Trajneri i Chapecoense pas kualifikimit në finale: Nëse do të vdisja sot, do të vdisja i lumtur!!!

Java News - 29.11.2016

Pas fitores në gjysmëfinale që i siguroi kualifikimin në finale të Copa Sudamericana, trajneri i klubit brazilian Chapecoense, Caio Junior kishte thënë se, “nëse do të vdisja sot, do të vdisja i ...

Rrëzimi i aeroplanit: Kjo është fotografia e fëmijës që po përlot gjithë tifozët

Alb Portali - 29.11.2016

Mijëra tifozë të kësaj skuadre, kanë hedhur lule afër stadiumit të ekipit, për të kujtuar yjet e skuadrës së tyre, që do të mbesin të pavdekshëm në kujtesën e tyre. Loading...

PSG bën një gjest të madh, jep 40 milionë euro për klubin e Chapecoenses

Java News - 29.11.2016

PSG sot ka njoftuar UEFA-n se ka ndarë 40 milionë për ta ndihmuar klubin e Chapecoenses pas aksidentit të tmerrshëm ajror. Kampionët e Francës kanë vendosur ta bëjnë këtë për ta mbajtur të gjallë ...

‘Yjet’ e futbollit botëror flasin për tragjedinë në Kolumbi (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Lojtarët më të famshëm në mbarë botën janë solidarizuar me dhimbjen e familjarëve të viktimave të tragjedisë në Kolumbi ku 76 persona humbën jetën si pasojë e rrëzimit të aeroplanit, ndërsa në mes ...

Adnan Januzaj mesazh prekës për viktimat e aksidentit të aeroplanit me futbollistë (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Edhe Adnan Januzaj është solidarizuar me futbollistët e skuadrës braziliane, Chapecoenses, të cilët humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit. Januzaj iu është bashkëngjitur lutjeve të shumë ...

Aksidenti tragjik. Kjo foto e këtij djaloshi brazilian po përlot Botën (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Pasi morën lajmin tragjik për skuadrën e tyre mijëra tifoz brazilian kanë shkuar në stadiumin e skuadrës së Chapecoense ku janë mbledhur në shenjë solidariteti për të ndarë dhimbjen me njëri tjetrin.

Zbulohet shkaku i rrëzimit të avionit në malet e Kolumbisë

Tetova Sot - 29.11.2016

Mediat brazilane po raportojnë se autoritet kanë zbuluar shkakun e rrëzimit të avionit që po udhëtonte skuadra baziliane e Chapecoense ku humbën jetën 77 persona.

Katastrofa botërore. Kujdes, dalin pamje tmerruese nga avioni i rrëzuar në Kolumbi (VIDEO+18)

Tetova Sot - 29.11.2016

Mediat ndërkombëtare gjatë gjithë ditës së sotme kanë publikuar foto, lajme dhe pamje nga tragjedia e skuadrës braziliane të Chapecoense, ku si pasojë e aksidentit tragjik humbën jetën 77 persona.

E gjithë Bota po kritikon Ronaldon për këtë foto që injoron viktimat e aksidentit tragjik (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Kur e gjithë bota e futbollit po solidarizohet me viktimat e skuadrës së Chapecoense, Cristiano Ronaldo ka postuar nj foto aspak normale në këtë ditë zie.

Ja çfarë do të bëj Manchester United për tragjedinë e skuadrës së Chapecoense

Tetova Sot - 29.11.2016

Skuadra e Manchester Unted është një skuadra që ka përjetuar një tragjedi ajrore në vitin 1958 ku humbën jetën 23 lojtar dhe pjesë të stafit të United që po udhëtonte nga Mynihu.

E jashtëzakonshme. PSG hap thesin, 40 milion euro Chapecoenses

Tetova Sot - 29.11.2016

Skuadra e PSG është skuadra e parë evropiane që i ka ardhur në ndihmë skuadre së Chapecoense. Klubi parizien i sheikëve arab është gati të jap shumën e 40 milion euro si ndihmë për këtë tragjedi.

Tifozët e Liverpoolit habisin Botën me këtë veprim në nder të 77 viktimave të aksidentit tragjik

Tetova Sot - 29.11.2016

Tifozët e Liverpoolit kanë treguar respektin e tyre për lojtarët që vdiqën në rrugën për finalen e Copa Sudamericana në Kolumbi. Lojtaret dhe stafi nga klubi brazilian Chapecoense po udhëtonin për në ...

Ronaldo me mesazh emocionues për tragjedinë e sotme (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Cristiano Ronaldo është solidarizuar me të gjithë familjarët e viktimave në Brazil Ylli i Real Madridit, Cristiano ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që humbën jetën pas rrëzimit të ...

Nuk ka fjalë më prekëse, Cristiano Ronaldo i dredh zemrat braziliane me këto fjalë

Alb Portali - 29.11.2016

Pas shumë kritikave që ka marr nga tifozët Cristiano Ronaldo ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit me futbollistët e Chapecoensese. Loading...

Aksidenti ajror në Kolumbi/ Flitet për shifra alarmante: 76 të vdekur dhe 5 të mbijetuar

Antpress - 29.11.2016

Policia kolumbiane ka publikuar shifrat zyrtare të aksidentit ajror të ndodhur në Medellin, ku avioni që transportonte futbollistët e ekipit Brazilian të futbollit Chapecoense u rrëzua për shkak të ...

“Selfiet” e futbollistëve para aksidentit tragjik

Antpress - 29.11.2016

Ekipi i Serie A braziliane Chapecoense u përfshi në një aksident ajror në Medellin të Kolumbisë ku sipas shifrave zyrtare, 76 persona kanë humbur jetën dhe 5 kanë mbijetuar, mes të cilëve tre ...

Zbulohet shkaku i rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi, vetëm 5 persona kanë mbijetuar

Republika - 29.11.2016

Vetëm 5 persona kanë shpëtuar pas rrëzimit të aeroplanit, i cili ishte duke bartur skuadrën braziliane të futbollit, ...

Kjo është festa “e çmendur” e lojtarëve para tragjedisë (Video)

Republika - 29.11.2016

Kjo ishte festa “e çmendur” e lojtarëve të skuadrës Chapecoense pesë ditë më parë, pasi u kualifikuan në finalen e Kupës ...

Pamjet tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (Video+16)

Republika - 29.11.2016

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore. Pasagjerë ishin futbollistët e skuadrës braziliane, Chapecoense, të cilët e kanë humbur jetën, kurse vetëm tre prej tyre kanë ...