TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Perez: Ronaldo do të qëndrojë tek Reali

LajmiFundit - 11.08.2013

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, beson se futbollisti më i mirë i skuadrës së tij, Kristiano Ronaldo, do të nënshkruajë kontratë të re me klubin madrilen.

Perez: Ronaldo do të qëndrojë në Real

Botasot - 11.08.2013

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, beson se futbollisti më i mirë i skuadrës së tij, Kristiano Ronaldo, do të nënshkruajë kontratë të re me klubin madrilen.

“Ronaldo, shembulli më i mirë për të rinjtë”

Gazeta Start - 10.08.2013

Ish-trajneri i Paris Sën Zhermenit, Karlo Ançeloti, i ka thurur elozhe sulmuesit të Realit të Madridit, Kristiano Ronaldos, duke thënë se niveli dhe profesionalizmi i tij e bëjnë atë shembullin më të mirë për futbollistët e rinj.

Ancelotti: Ronaldo, shembull për t’u ndjekur nga të rinjtë

Albeu.com - 10.08.2013

Për teknikun e Real Madrid, Carlo Ancelotti , Cristiano Ronaldo është shembull për t’u ndjekur nga të rinjtë. Sipas tij Ronaldo është një lojtar i madh. “Cristiano Ronaldo është shembull për t’u ndjekur nga të rinjte .

Surpriza/ Kristiano Ronaldo bëhet për herë të dytë baba

SOT - 10.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.08.2013

Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter . Një fans nga Kosova i ka thurur elozhe në rrjetin social duke i thënë: "Hey Cristiano , ti je lojtari më i mirë në botë, je i ...

Shqiptari 19-vjecar që u arrestua se përqafoi Ronaldon

LajmiFundit - 10.08.2013

E kishte të qartë se do të arrestohej nga policia, por kjo nuk e ka penguar të realizojë ëndrrën për të takuar idhullin e tij. Kjo është historia e 19-vjecarit shqiptar Roland Gjoka, i cili hyri në fushë gjatë finales së “Kupës Gines” mes ...

Ancelotti: Ronaldo është shembull

Telegrafi - 10.08.2013

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lëvduar Cristiano Ronaldon si futbollist të kompletuar dhe ndjen se ai është shembull për t’u ndjekur nga të rinjt.

Ronaldo luajti me këmbë të përgjakur ndaj Chelseat (Video)

Lajme Online - 10.08.2013

Cristiano Ronaldo ishte i vendosur t’i tregonte Jose Mourinhos se është Ronaldo i vërtetë, në ndeshje me Chelsean. Ylli portugez u sakatua nga lojtarët kundërshtarë, por megjithatë vazhdoi fuqishëm dhe shënoi madje dy gola.

Christiano Ronaldo në përqafim të shqiptarit

GazetaDitore - 10.08.2013

Ky eshte Roland Gjoka, nje 19 vjeçar me prejardhje Shqiptare qe jeton dhe studion ne Amerike. Pergjate ndeshjes mes Real Madrid-Chelsea ai realizoi enderren, perqafoi idhullin e tij, Cristiano Ronaldon! Nje ‘incident’ i bukur ndodhi ne ...

Ronaldo përshendet Kosovën në Twitter (Foto)

Portalb - 09.08.2013

Ylli i Real Madridit fillimisht ishte përshëndetur nga fans i tij nga Kosova, i cili e ka lavdëruar duke i thënë se “është më i miri në botë” dhe se “është i mirëpritur në Kosovë”, njofton Telegrafi.

Ronaldinho di ende të shënojë gola të bukur (VIDEO)

Albeu.com - 09.08.2013

Braziliani Ronaldinho vazhdon të tregojë se di ende të shënojë gola të bukur. Ish-ylli i Barcelonës, e ka shënuar një super gol në ballafaqimin e Atletico Mineiros kundër Botafogos duke e paralajmëruar kështu përzgjedhësin e Brazilit , ...

Një përshëndetje e madhe Kosovës i vjen nga Ronaldo

Albeu.com - 09.08.2013

"Një përshëndetje të madhe për Kosovën". Kjo ka qenë përgjigjia që ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo i ka dhënë një fansi nga Kosova i cili ka ftuar Ronaldon në Kosovë.

Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba

Albeu.com - 09.08.2013

Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba . Lajmi është bërë i ditur nga e fejuara e tij Irina Shayk e cila e ka festuar lajmin e mire tek “Billionaire”.

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Portalb - 09.08.2013

Modelja Irina Shayk është shtatzënë. Modelja ruse pret një fëmijë nga i fejuari i saj, futbollisti i Real Madrid, Cristiano Ronaldo. E fejuara e Ronaldos, Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa ...

Irina shtatzënë, C.Ronaldo për herë të dytë baba

LajmiFundit - 09.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Rrëfehet shqiptari që hyri në fushë dhe përqafoi Cristiano Ronaldon (VIDEO)

Almakos - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Zbulohet identiteti i shqiptarit që përqafoi Ronaldon

Albeu.com - 09.08.2013

Zbulohet identiteti i tifozit qe perqafoi Ronaldon ne ndeshjen e mbremshme. Bëhet fjalë për 19-vjecari Roland Gjoka, nje Madrilen me prejardhje Shqiptare qe jeton dhe studion ne Amerike .

Rrëfimi i shqiptarit që takoi Ronaldon në fushë

LajmiFundit - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në ”International Champions Cup” ndërmjet Real Madridit dhe Çelsit para dy ditësh, e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund t”u ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon ...

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Almakos - 09.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën

Almakos - 09.08.2013

Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2008 dhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo përmes faqes së tij së Twitter, i ka dërguar një përshëndetje shtetit të ri të Kosovës.

Rrëfimi i shqiptarit që hyri në fushë dhe përqafoi Ronaldon (Video)

Zeri - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Yll Press - 09.08.2013

Këtë lajm e bën të ditur “Social Channel” që nuk lë pa përmendur mungesën e portugezit në festën e organizuar në Costa Smeralda. Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba.

Ja kush është shqiptari që u fut në fushë dhe përqafoi Ronaldon

Yll Press - 09.08.2013

“Kur u arrestova pastaj, asnjëherë nuk e mora fanellën kështu që po shpresoj Miami Metro Dade nëse e kanë fanellën ende të ma japin. Do ta vlerësoja shumë. Ndihem jo i plot pa të. Është gjithçka për mua”, tregon Rolandi.

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Botasot - 09.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Një përshëndetje e madhe Kosovës i vjen nga Ronaldo

Botasot - 09.08.2013

"Një përshëndetje të madhe për Kosovën". Kjo ka qenë përgjigjia që ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo i ka dhënë një fansi nga Kosova i cili ka ftuar Ronaldon në Kosovë.

Ronaldinho gjuan, portieri as topin nuk e sheh! (Video)

Fish Media - 09.08.2013

Edhe pse disa mendoje se ka harruar te luaj, legjenda Ronaldinho ju tregon kualitetet e tij . Superylli brazilian ka shënuar edhe një gol për Athletico Mineiron, duke shënuar kështu nga gjuajta e lirë, një super gol.

Ronaldo, përshëndetje të madhe për Kosovën

Fish Media - 09.08.2013

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo e ka përshëndetur shtetin e Kosovës përmes rrjetit social, Twitter. Një fans nga Kosova ka shkruar në Twitter, “Hey Cristiano, ti je lojtari më i mirë në botë, je i mirëpritur në Kosovë”, ndërsa ...

Ronaldinho gjuan, portieri as topin nuk e sheh! (Video)

Lajme Online - 09.08.2013

Edhe pse disa mendoje se ka harruar te luaj, legjenda Ronaldinho ju tregon kualitetet e tij . Superylli brazilian ka shënuar edhe një gol për Athletico Mineiron, duke shënuar kështu nga gjuajta e lirë, një super gol.

Ronaldo, përshëndetje të madhe për Kosovën

Lajme Online - 09.08.2013

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo e ka përshëndetur shtetin e Kosovës përmes rrjetit social, Twitter. Një fans nga Kosova ka shkruar në Twitter, “Hey Cristiano, ti je lojtari më i mirë në botë, je i mirëpritur në Kosovë”, ndërsa ...

Tifozi që e përqafoi Ronaldon është shqiptar (Video)

Fish Media - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Rrëfimi i shqiptarit që hyri në fushë dhe përqafoi Ronaldon – VIDEO

Express - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Ronaldo: Një përshëndetje të madhe për Kosovën

Tetova Sot - 09.08.2013

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo e ka përshëndetur shtetin e Kosovës përmes rrjetit social, Twitter. Një fans nga Kosova ka shkruar në Twitter, “Hey Cristiano, ti je lojtari më i mirë në botë, je i mirëpritur në Kosovë”, ndërsa ...

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Info Shqip - 09.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Cristiano Ronaldo për herë të dytë baba

Gazeta Shqip - 09.08.2013

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do të bëhet për herë të dytë baba. E fejuara e tij Irina Shayk e ka festuar te “Billionaire” me disa miq lajmin e mirë, që pas disa muajsh do të jetë mama.

Shqiptari që përqafoi Ronaldon në fushë (Video)

Tetova Sot - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Shqiptari që përqafoi Ronaldon (me video)

InfoGlobi - 09.08.2013

09 / 08 / 2013, 18:28 Një ‘incident’ i bukur ndodhi në ndeshjen Real Madrid-Chelsea. Në minutën e 67, një tifoz Madrilen arriti t’i shmangej sigurimit të stadiumit dhe u fut në fushë për të perqafuar Cristiano Ronaldon.

Ronaldo luajti me këmbë të përgjakur ndaj Chelseat (Video)

Fish Media - 09.08.2013

Cristiano Ronaldo ishte i vendosur t’i tregonte Jose Mourinhos se është Ronaldo i vërtetë, në ndeshje me Chelsean. Ylli portugez u sakatua nga lojtarët kundërshtarë, por megjithatë vazhdoi fuqishëm dhe shënoi madje dy gola.

Ronaldo, përshëndetje të madhe për Kosovën

AlbanianScreen - 09.08.2013

Spanjë - Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo e ka përshëndetur shtetin e Kosovës përmes rrjetit social, Twitter. Një fans nga Kosova ka shkruar në Twitter, ''Hey Cristiano, ti je lojtari më i mirë në botë, je i mirëpritur në Kosovë'', ...

Rrëfimi i shqiptarit që hyri në fushë dhe përqafoi Ronaldon – VIDEO

Republika - 09.08.2013

Kush e ka parë finalen në mes të Real Madridit dhe Chelseat para dy ditësh e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve 3:1, atëherë nuk mund tu ketë ikur edhe momenti kur një tifoz hynë në fushë dhe e përqafon Ronaldon, madje bisedojnë edhe ...

Mou, tërheq deklaratat për Ronaldon

Gazeta Start - 08.08.2013

Trajneri i Çelsit, Hoze Mourinjo, ka thënë se ai nuk ka dashur ta ulë poshtë Kristiano Ronaldon, kur ka thënë se Ronaldo braziliani është i vërteti, pasi që sipas tij këtë e ka bërë sepse Ronaldo brazilian është më i moshuar.

Ancelotti: Ronaldo do të mbetet në Real Madrid

Albeu.com - 08.08.2013

Trajneri i Real Madrid Carlo Ancelotti është i sigurt se Cristiano Ronaldo do të nënshkruajë kontratë të re dhe do të mbetet në klub. “Nuk e di se kur do të ndodhë rinovimi i kontratës, sepse kjo nuk është një çështje në të cilën unë jamë ...

Mou tërhiqet nga deklarata për Ronaldon

Telegrafi - 08.08.2013

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka thënë se ai nuk ka dashur ta ulë poshtë Cristiano Ronaldon, kur ka thënë se Ronaldo brazilian është i vërteti, pasi që sipas tij këtë e ka bërë sepse Ronaldo brazilian është më i moshuar.

Ancelotti: Ronaldo, njeriu kryesor i Realit

Telegrafi - 08.08.2013

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lëvduar profesionalizmin e superyllit portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se ai është lojtari më i rëndësishëm i ekipit.

Ronaldo përqafohet me tifozin e panjohur (VIDEO)

Yll Press - 08.08.2013

Tifozi, aspak i rrezikshëm, por i flaktë i futbollistit të Real Madridit, shkoi në drejtim të tij dhe e përqafoi, duke i folur diçka në vesh gjatë tërë kohës, në ndeshjen miqësore ndaj Chelseat, e cila u zhvillua mbrëmë në Miami, e që u ...

Ronaldo i kënaqur me dygolëshin

Telegrafi - 08.08.2013

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i ngazëllyer me paraqitjen dhe dy golat e shënuar në fitoren 3-1 ndaj Chelseat. “Ky ekip po bëhet gjithnjë e më i mirë.

Ronaldo përshëndet Kosovën

Telegrafi - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të përshëndesë fansat e tij nga Kosova. Ylli i Real Madridit fillimisht ishte përshëndetur nga fans i tij nga Kosova, i cili e ka lavdëruar duke i thënë se “është më i miri në botë” dhe se “është i ...

Magjia e radhës e Ronaldinhos (Video)

Zeri - 08.08.2013

Ish futbollisti më i mirë në botë, braziliani Ronaldinho edhe njëherë me radhë ka dëshmuar se ende nuk i ka kaluar koha. Ish ylli i Barcelonës, e ka shënuar një super gol në ballafaqimin e Atletico Mineiros kundër Botafogos duke e ...

Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën

Zeri - 08.08.2013

Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2008 dhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo përmes faqes së tij së Twitter, i ka dërguar një përshëndetje shtetit të ri të Kosovës.

Ronaldo dëshiron ta përfundojë karrierën te Reali

Telegrafi - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo dëshiron të vazhdojë dhe ta mbyllë karrierën e tij me Real Madridin, thotë presidenti Florentino Perez. “Ne të gjithë jemi të bindur se ai do t’i japë fund karrierës së futbollit te Real Madridi.

Tifozi realizon ëndrrën, përqafon Ronaldon (Video)

Fish Media - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo e ka pritur në fushë një tifoz të panjohur, i cili i kaloi pengesat për shikues dhe u vërsul drejt yllit portugez. Tifozi, aspak i rrezikshëm, por i flaktë i futbollistit të Real Madridit, shkoi në drejtim të tij dhe e ...

“Ronaldo rinovon, Reali do të befasojë”

Panorama Sport - 08.08.2013

Karlo Ançeloti është i kënaqur me futbollistët që ka në dispozicion dhe ka bindjen se ky sezon do t’i përkasë Real Madridit. “Galaktikët” kanë disa çështje për të zgjidhur, nga të cilat dy më kryesoret janë rinovimi i Kristiano Ronaldos ...

Justifikohet Mourinho: Thashë Ronaldo i vërtetë, sepse ai ishte i pari

Gazeta Idea - 08.08.2013

Mourinho i Chelsea-t i vlerësoi ndeshjen kundër Real Madridit. “Kemi marrë vendime që do të punojmë. Pesë fitore dhe një humbje, por janë zero pikë kështu që nuk është një dramë… në qoftë se kemi humbur në Ligën e Kampionëve kundër Real ...

CR7 i tregon Mourinhos se kush është Ronaldo i vërtetë (Video)

Fish Media - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo i ka treguar Jose Mourinhos se kush është Ronaldo i vërtetë, në miqësoren e zhvilluar mbrëmë ndërmjet Real Madridit dhe Chelseat.

Ronaldo merr hak dhe bën dy gola kundër Chelsea-t të Mou-s

Gazeta Idea - 08.08.2013

Real Madridi mundi 3-1 ekipin anglez të Chelsea-t, duke fituar finalen e Miami-t të ‘Guinness International Champions Cup’. Cristiano Ronaldo mbi të gjithë, u shfaq mitik me dy gola spektakël, ai merr një kënaqësi të madhe, pothuajse ...

Mourinho i zbut fjalët për Ronaldon

Fish Media - 08.08.2013

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho i ka zbutur fjalët, pas deklaratave për Ronaldon, që bënë bujë të madhe. Portugezi thekson se nuk ka dashur ta përul Cristiano Ronaldon, kur thoshte se Ronaldo braziliani është i vërteti.

Mourinho i zbut fjalët për Ronaldon

Lajme Online - 08.08.2013

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho i ka zbutur fjalët, pas deklaratave për Ronaldon, që bënë bujë të madhe. Portugezi thekson se nuk ka dashur ta përul Cristiano Ronaldon, kur thoshte se Ronaldo braziliani është i vërteti.

CR7 i tregon Mourinhos se kush është Ronaldo i vërtetë (Video)

Lajme Online - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo i ka treguar Jose Mourinhos se kush është Ronaldo i vërtetë, në miqësoren e zhvilluar mbrëmë ndërmjet Real Madridit dhe Chelseat.

Tifozi realizon ëndrrën, përqafon Ronaldon (Video)

Lajme Online - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo e ka pritur në fushë një tifoz të panjohur, i cili i kaloi pengesat për shikues dhe u vërsul drejt yllit portugez. Tifozi, aspak i rrezikshëm, por i flaktë i futbollistit të Real Madridit, shkoi në drejtim të tij dhe e ...

Ronaldo përshëndet Kosovën

GazetaDitore - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të përshëndesë fansat e tij nga Kosova. Ylli i Real Madridit fillimisht ishte përshëndetur nga fans i tij nga Kosova, i cili e ka lavdëruar duke i thënë se “është më i miri në botë” dhe se “është i ...

Ronaldo përshëndet Kosovën

Info Shqip - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të përshëndesë fansat e tij nga Kosova. Ylli i Real Madridit fillimisht ishte përshëndetur nga fans i tij nga Kosova, i cili e ka lavdëruar duke i thënë se “është më i miri në botë” dhe se “është i ...

Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën në Twitter

Gazeta Idea - 08.08.2013

Futbollisti i njohur dhe shumë i dashur për të shumë prej të apasionuarve të futbollit Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të përshëndesë fansat e tij nga Kosova.

Ronaldo përshëndet Kosovën

Gazeta Shqip - 08.08.2013

Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të përshëndesë fansat e tij nga Kosova. Ylli i Real Madridit fillimisht ishte përshëndetur nga fans i tij nga Kosova, i cili e ka lavdëruar duke i thënë se “është më i miri në botë” dhe se “është i ...

Cristiano Ronaldo përshëndet Kosovën

Republika - 08.08.2013

Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2008 dhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo përmes faqes së tij së Twitter, i ka dërguar një përshëndetje shtetit të ri të Kosovës.

Ronaldinho nuk shkon në Beshiktash

Ina - 07.08.2013

Futbollisti brazilian, Ronaldinho e ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit në Besiktas gjatë kësaj vere. Ylli i Atletico Mineiros dëshiron t’i mbetet besnik klubit brazilian, me të cilin së fundmi e fitoi evenimentin Copa Libertadores.

Ronaldinjo: S’do të bëhem pjesë e asnjë klubi turk

SOT - 07.08.2013

Braziliani Ronaldinjo mbetet ende një nga lojtarët më të mirë në botë, megjithëse kulmi i tij ishte vite më parë gjatë viteve kur luante për Barcelonën dhe Milanin.

Katër vjet me Realin dhe hyn në histori

Albeu.com - 07.08.2013

A mund të konsiderohet si një legjendë e një klubi një lojtar që luan vetëm katër vjet aty? Po, vetëm mban emrin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez ka hyrë në historinë e Real Madrid, pas vetëm katër sezoneve në "Santiago Bernabeu".

Ronaldo baba për herë të dytë?

Yll Press - 07.08.2013

Megjithatë ky nuk do të ishte “alarmi i parë për shtatzëni” për çiftin, megjithatë duket se kësaj here lajmi është i vërtetë. Modelja Irina Shayk duket se është shtatzënë.

Ancelotti: Sigurisht se Ronaldo do të rinovojë

Telegrafi - 07.08.2013

Menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se është e sigurt se Cristiano Ronaldo do të nënshkruajë kontratë të re me klubin këtë verë. “Jam i bindur se Cristiano do të rinovojë.

Ronaldo qëndorn !

Botasot - 07.08.2013

Trajneri i Real Madridit Carlo Ancelotti është i sigurt se Cristiano Ronaldo do të nënshkruajë kontratën e re me klubin spanjoll dhe do të humbet rastin që të ribashkohet me Manchester United.

Ronaldo baba për herë të dytë?

Fish Media - 07.08.2013

Modelja Irina Shayk duket se është shtatzënë. Për momentin, gjithçka mbetet në kuadër thashethemesh ende të pakonfirmuara, por modelja ruse duket se pret një fëmijë nga i fejuari i saj, futbollisti i Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Për katër vjet hyri në histori të Realit

Fish Media - 07.08.2013

A mund të konsiderohet si një legjendë e një klubi një lojtar që luan vetëm katër vjet aty? Po, nëse ky lojtar quhet Cristiano Ronaldo. Ylli portugez ka hyrë në histori të Real Madridit, pas vetëm katër sezoneve të kaluar në Santiago ...

Ronaldo baba përsëri? (FOTO)

GazetaDitore - 07.08.2013

Modelja Irina Shayk duket se është shtatzënë. Për momentin, gjithçka mbetet në kuadër thashethemesh ende të pakonfirmuara, por modelja ruse duket se pret një fëmijë nga i fejuari i saj, futbollisti i Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Ançeloti: Ronaldo do vazhdojë të qëndrojë tek Reali

Gazeta Tema - 07.08.2013

Trajneri i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti, është i bindur se ylli portugez, Kristiano Ronaldo, do vazhdojë të qëndrojë tek ky klub, edhe pse ende nuk e ka rinovuar kontratën. Ançeloti tha se Ronaldo do e rinovojë kontratën.

Ronaldo, katër vjet me Realin dhe hyn në histori

Info Shqip - 07.08.2013

A mund të konsiderohet si një legjendë e një klubi një lojtar që luan vetëm katër vjet aty? Po, vetëm mban emrin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez ka hyrë në historinë e Real Madrid, pas vetëm katër sezoneve në “Santiago Bernabeu”.

Ronaldo, katër vjet me Realin dhe hyn në histori

Gazeta Shqip - 07.08.2013

A mund të konsiderohet si një legjendë e një klubi një lojtar që luan vetëm katër vjet aty? Po, vetëm mban emrin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez ka hyrë në historinë e Real Madrid, pas vetëm katër sezoneve në “Santiago Bernabeu”.

Ronaldo: Ancelotti, nuk ka komplekse, është një trajner i madh

Shqipmedia - 06.08.2013

Cristiano Ronaldo ka lavdëruar punën e trajnerit të ri të Real Madridit Carlo Ancelotti pas javës së parë të stërvitjeve. “Jemi shumë të lumtur me trajnerin.

Ronaldo: Unë s’ngjaj me Murinjon, të ardhmen nuk e di

SOT - 06.08.2013

Ka lojtarë të cilët kanë një emër të madh në shumë vende dhe kur ata flasin përbëjnë titullin kryesor të lajmeve sportive jo vetëm në rang europian.

Ronaldo bëhet futbollisti më i paguar në Spanjë

LajmiFundit - 06.08.2013

Reali i Madridit i ka përfunduar me sukses bisedimet me Kristiano Ronaldon për kontratën e re, e cila do ta lidhë portugezin me klubin nga “Santiago Bernabeu” deri në vitin 2018, me 17 milionë të ardhura vjetore, raportojnë mediat ...

Besiktas, Ronaldinho: I lumtur te Atletico Mineiro

Albeu.com - 06.08.2013

Ronaldinho sqaron një herë e mirë pozicionin e tij në lidhje me zërat që e lidhin me klubin e kampionatit turk, Besiktas . Ylli brazilian siguroi se nuk do të lëvizë nga Atletico Mineiro për aq kohë sa është nën kontratë me këtë klub .

Modelja Irina Shayk shtatzënë me Cristiano Ronaldo?

SOT - 06.08.2013

Modelja Irina Shayk duket se është shtatzënë. Për momentin, gjithçka mbetet në kuadër thashethemesh ende të pakonfirmuara, por modelja bukuroshe ruse duket se pret një fëmijë nga i fejuari i saj, futbollisti i Real Madrid, Cristiano ...

Ronaldinho: Do të qëndroj te Atl. Mineiro

Botasot - 06.08.2013

Ronaldinjo sqaron një herë e mirë pozicionin e tij në lidhje me zërat që e lidhin me Beshiktashin në kampionatin turk. Braziliani siguroi se nuk do të lëvizë nga Atletiko Mineiro për aq kohë sa është nën kontratë me këtë klub.

Ronaldo baba për herë të dytë?

Zeri - 06.08.2013

Modelja Irina Shayk duket se është shtatzënë. Për momentin, gjithçka mbetet në kuadër thashethemesh ende të pakonfirmuara, por modelja ruse duket se pret një fëmijë nga i fejuari i saj, futbollisti i Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Ronaldo i jep përgjigje Mout: S’pështyj ku ha

Panorama Sport - 06.08.2013

Kristiano Ronaldo po e shijon punën te Real Madridi edhe me ardhjen e trajnerit të ri Karlo Ançeloti, pasi italiani për të është një njeri i këndshëm dhe që i motivon lojtarët të punojnë fort.

Fatlumi Ronaldo: Do të paguhet 50 mijë euro në ditë

Fish Media - 06.08.2013

Cristiano Ronaldo pritet ta nënshkruajë kontratën e re me Real Madridin gjatë kësaj vere. Ylli portugez pritet ta vazhdojë kontratën deri në vitin 2018, ndërsa rroga e tij do të rritet dukshëm.

Ronaldo-Mourinjos: Nuk pështyj aty ku ha

Gazeta Start - 05.08.2013

Ylli i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo iu është përgjigjur injorim kritikave dhe përçmimit të ish-trajnerit të tij, Hose Mourinjo. Trajneri i Çelsit dy ditë më parë deklaroi se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi sipas tij ...

Ronaldo: Deklaratat e Murinjos nuk ia vlen të komentohen

Shqipmedia - 05.08.2013

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo, iu ka kundërpërgjigjur kritikave dhe nënçmimit që ia ka bërë ish-trajneri i tij, Zhoze Murinjo. Ky i fundit dy ditë më parë ka deklaruar se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi sipas tij braziliani Ronaldo ...

Ronaldo nuk pështyn në pjatën që ha

Albeu.com - 05.08.2013

Kristiano Ronaldo nuk pështyn në pjatën që ha. Kjo ka qenë përgjigjia e yllit portugez ndaj intersit të gazetarëve në lidhje me deklaratat e ish-trajnerit të tij, Zhoze Murinjo i cili është shprehur se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi ...

Ronaldo : “Murinjo mos pështyj në pjatën që ke ngrënë”

Alsat - 05.08.2013

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo, iu ka kundërpërgjigjur kritikave dhe nënçmimit që ia ka bërë ish-trajneri i tij, Zhoze Murinjo. Ky i fundit dy ditë më parë ka deklaruar se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi sipas tij braziliani Ronaldo ...

Ronaldo: Nuk harxhoj kohë me deklaratat e Mourinhos

LajmiFundit - 05.08.2013

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo, i është kundërpërgjigjur kritikave dhe nënçmimit që ia ka bërë ish-trajneri i tij, Zhoze Murinjo. Ky i fundit dy ditë më parë ka deklaruar se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi sipas tij braziliani ...

Ronaldo për Mou: Nuk pështyj në pjatën që ha

Top Channel - 05.08.2013

“Unë nuk pështyj mbi pjatën që kam ngrënë”. Kështu u është përgjigjur Cristiano Ronaldo deklaratave ironizuese të Mourinho-s lëshuar pak ditë më parë. “Janë disa gjëra në jetë që nuk meritojnë komente, dhe kjo është njëra prej tyre.

Top 10 futbollistët më të paguar, Ronaldo lë pas Messin (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo pritet të nënshkruajë shumë shpejt kontratën e re me Real Madrid ku ylli portugez do të paguhet 17 milionë euro në sezon , me një kontratë pesëvjeçare, shkruan e përditshmja spanjolle Marca.

Ronaldo nuk flet për të ardhmen e tij

Ina - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo ka refuzuar të komentojë për të ardhmen e tij duke lënë kështu të hapur mundësinë e largimi të tij nga mbretërit. Portugezi aktualisht po qëndron me skuadrën e tij në SHBA, në kuadër të turneut Guinness Internation ...

E paqartë e ardhmja e Ronaldos

Botasot - 05.08.2013

E ardhmja e Cristiano Ronaldos tek Real Madridi ende mbetet e paqartë, pasi futbollisti refuzoi të konfirmojë raportet se ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin nga Madridi.

Ronaldo, Mourinhos: Unë së pështyj pjatën ku ha bukë

Botasot - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo i është kundërpërgjigjur kritikave të Jose Mourinhos të bëra ndaj Real Madridit. Para ndeshjes mes Realit dhe Chelseat në Guines Cup, Ronaldo tha se nuk i intereson aspak se luan ndaj Jose Mourinhos.

Ronaldo ia kthen Mourinhos

Telegrafi - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo i është përgjigjur Jose Mourinhos pasi trajneri i Chelseat lëshoi komente nënvlerësuese për yllin e Real Madridit gjatë vikendit.

CR7: E ardhmja e paqartë, Mourinho i ulët

Zeri - 05.08.2013

E ardhmja e Cristiano Ronaldos në Real Madrid mbetet e paqartë pasi që ylli portugez ka refuzuar të konfirmoj lajmet nga Spanja se ai ka nënshkruar kontratë të re pesë vjeçare me klubin.

Ronaldo sulmon Murinjon, rinovon deri në 2018-ën

Ora news - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka folur për situatën e tij te Reali i Madridit dhe pozicionin e tij në fushë më skuadrën e Ancelottit. Portugezi u është përgjigjur edhe thumbave të Jose Murinjos.

Ronaldo vazhdon kontratën, më i paguar se Messi

Botasot - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo e ka vazhduar kontratën me Real Madridin. Ylli portugez do të jetë i Realit deri në vitin 2018. Ronaldo me kontratën e re 17 milion euro në vit, një më shumë se Lionel Messi te Barcelona.

Ronaldo: Unë nuk pështyj aty ku ha bukë

Yll Press - 05.08.2013

“Nuk e kemi zgjidhur ende këtë problem. Nuk është vendi dhe as moment për të folur për këtë cështje. Ndoshta pak më vonë do të ketë dicka konkrete, sepse për momentin jam I fokusuar në stërvitje për të qenë në formën më të mirë.

Rondalo i përgjigjet Mourinho-s: Unë nuk pështy në pjatën ku kam ngrënë

Gazeta Idea - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo dha konferencën e tij të parë për shtyp në këtë kurs të ri. Projekti i ri, rinovimi, ardhja e Zidane, pozicioni i tij i ri në fushë me Ancelotti-n dhe natyrisht shigjeta e fundit e Mourinho-s që hodhi ndaj portugezit.

Ronaldo ia kthen Mourinhos: Unë nuk pështyj në pjatën ku ha

Fish Media - 05.08.2013

Cristiano Ronaldo ka refuzuar t’i përgjigjet direkt Jose Mourinhos, i cili ditë më parë e kishte konsideruar legjendën braziliane si Ronaldon e vërtetë, duke e thumbuar yllin portugez, me të cilin po ashtu punoi së bashku në Real Madrid.

Ronaldo: Deklaratat e Mourinho nuk ia vlen të komentohen

Tetova Sot - 05.08.2013

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, iu ka kundërpërgjigjur kritikave dhe nënçmimit që ia ka bërë ish-trajneri i tij, Jose Mourinho. Ky i fundit dy ditë më parë ka deklaruar se Ronaldo nuk është ai i vërteti, pasi sipas tij braziliani Ronaldo ...

E paqartë e ardhmja e Ronaldos

Express - 05.08.2013

E ardhmja e Cristiano Ronaldos tek Real Madridi ende mbetet e paqartë, pasi futbollisti refuzoi të konfirmojë raportet se ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin nga Madridi.

Cristiano Ronaldo rinovon kontratën me Real Madridin, deri në vitin 2018

Gazeta Idea - 05.08.2013

Ai ka rinovuar! Florentino ka mbajtur premtimin e tij dhe Cristiano Ronaldo në Real Madrid do të vazhdojë deri në vitin 2018. Zgjatja e kontratës u mbyll një muaj më parë dhe do ta bëjë atë lojtarin më të paguar në futbollin spanjoll me ...

Chrtiano Ronaldo deri me 2018 në Real Madrid

GazetaDitore - 05.08.2013

Ai ka rinovuar! Florentino ka mbajtur premtimin e tij dhe Cristiano Ronaldo në Real Madrid do të vazhdojë deri në vitin 2018. Zgjatja e kontratës u mbyll një muaj më parë dhe do ta bëjë atë lojtarin më të paguar në futbollin spanjoll me ...

Ronaldo i përgjigjet Murinjos: Nuk pështyj në pjatë ku ha

Gazeta Tema - 05.08.2013

Futbollisti Kristiano Ronaldo i është përgjigjur deklaratave të ish- trajnerit të tij, Hoze Murinjo, se Ronaldo i vërtetë është ai braziliani. “Janë disa gjëra që nuk meritojnë koment dhe kjo është një prej tyre.

Cristiano Ronaldos kthenë goditjen, “Unë nuk pështyjë në pjatën ku kam ngrënë”

Republika - 05.08.2013

Tashmë ka filluar lufta midis Cristiano Ronaldos dhe Muorinhos. Pas sulmit të drejtpërdrejtë që i bëri trajnerit portugez duke thënë se Ronaldo i vërtetë është fenomeni brazilian vjen edhe kundërpërgjigjia e yllit të Realit të Madridid.