TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vizita e sekretarit amerikan, 8 orët e blindimit të Tiranës

Ina - 14.02.2016

Tirana po u jep ‘dorën e fundit’ përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

Si ndryshoi roli i Nishanit në axhendën e John Kerry-t në Tiranë dhe kush fshihet pas vizitës së zyrtarit të lartë ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 07:43 Disa orë para se të shkelë në tokën shqiptare, vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit në Tiranë, John Kerry, është rrethuar me dyshime dhe pikëpyetje.

Kreshnik Spahiu apel John Kerry-t: Mos u jep dorën kriminelëve të politikës shqiptare, publiko listën e të ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 07:52 Aleanca Kuq e Zi e ka pritur vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, me një protestë në sheshin “Nënë Tereza”.

John Kerry sot në Tiranë

Lajmi.net - 14.02.2016

​Sekretarit amerikan i Shtetit, John Kerry, sot viziton Shqipërinë. Ai në Rinas, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës ...

Sekretari amerikan John Kerry vjen sot në Tiranë

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit vjen sot në Tiranë në një vizitë 3 orëshe. Tirana është zbukuruar me flamuj shqiptarë dhe amerikan ë anës rrugëve. Prej orës 07:00 të Gjithë strukturat e policisë dhe ajo ...

Kerry lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry për shqiptarët nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej ...

Presidenti Nishani pret John Kerry në Rinas

Top Channel - 14.02.2016

Sekretari i Shtetit, John Kerry zbriti në tokën shqiptar pak minuta para orës 10:00, ku u prit nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani për të nisur zyrtarisht një seri takimesh të vrullshme me ...

Tirana bëhet gati për vizitën e Sekretarit amerikan të shtetit John Kerry

LajmiFundit - 14.02.2016

Gjithçka është gati në Tiranë për vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry. Akset rrugore janë bllokuar plotësisht dhe forcat e sigurisë kanë zbritur në rrugë për të garantuar një vizitë ...

Plani i masave të sigurisë për vizitën e Jon Kerry, Tirana 8 orë e blinduar, patrullime dhe me helikopter

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 09:01 Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Publike në Policinë e Shtetit, Altin Qato, ka prezantuar dje për mediat planin për mbarëvajtjen e rendit gjatë vizitës që Sekretari ...

Kerry, sekretari i pestë i Shtetit i cili viziton Shqipërinë

LajmiFundit - 14.02.2016

John Kerry nuk është i pari Sekretar amerikan i Shtetit që viziton Shqipërinë. I pari ka qenë James Baker i cili ka vizituar vendin tonë në vitin 1991.

John Kerry në Tiranë, ja si boshatiset kryeqyteti (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2016

Ditën e sotme tek pritet mbërritja e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry , Tirana është thuajse e boshatisur. Përmes disa fotove të shkrepura nga gazetari Aristir Lumezi shikohen rrugët ...

Kerry zbret në ‘tokën e shqiponjave’, Tirana blindohet për tetë orë

Almakos - 14.02.2016

Masat e sigurisë për vizitën e sekretarit amerikan në bashkëpunim me ambasadën e SHBA-së Për rreth tetë orë, Tirana do të blindohet duke mos lejuar qarkullimin e makinave në akset kryesore rrugore të ...

Vizita e Sekretarit Amerikan, Tirana e boshatisur

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 09:21 Ashtu siç ndodhi me kancelaren Merkel apo kryeministrin serb Vuçiç, edhe sot Tirana është zgjuar nën masa të rrepta sigurie.

Garda e Policia blindojnë Tiranën, snajperat ngjiten në godina, helikopteri ngrihet në ajër

LajmiFundit - 14.02.2016

Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës kanë kaluar në gatishmëri për vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit. Që prej orës 07:00 ka nisur zbatimi i planit të masave të rrepta të sigurisë.

Nishani mbërrin në Rinas, gjithçka gati për uljen e avionit të Kerryt

LajmiFundit - 14.02.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka mbërritur në aeroportin e Rinasit shoqëruar nga eskorta e tij. Brenda pak minutash pritet të ulet edhe avioni që është nisur nga Mynihu në të cilin udhëton ...

John Kerry në Tiranë, masa të larta sigurie në Rinas

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 09:41 Nga momenti në moment pritet që Sekretari Amerikan i Shtetit të mbërrijë në Rinas, ku masat e sigurisë janë të larta. Sekretari Kerry do të takohet në Rinas me Presidentin ...

John Kerry mbërrin në Rinas 45 minuta me vonesë, pritet nga Ambasadori Lu dhe Nishani

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 09:51 Ka mbërritur në Rinas Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, icili ishte planifikuar të mbërrinte në aeroport në orën 9:00, por ndryshe nga korrektësia e kancelares ...

AK: Mr. Kerry mos tako qeveritarët kriminelë

Ina - 14.02.2016

“Aleanca KuqeZi” është tubuar sot në bulevard në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Dhjetra aktivistë “kuqezi”, kanë vendosur një banderolë për ardhjen e sekretarit Kerry në ...

John Kerry mbërrin në Shqipëri

ikub - 14.02.2016

John Kerry, Sekretari amerikan i Shtetit, ka mbërritur në Shqipëri. Avioni sapo është ulur në aeroportin e ...

John kerry përfundon takimin me Nishanin, niset drejt Kryeministrisë

Albeu.com - 14.02.2016

Update- Përfundon takimi i sekretarit amerikan te shtetit, John Kerry me Presidentin Nishani, poshtë shkallëve të avionit. Ishte takim i shpejte, ndoshta edhe për shkak te vonesës prej 45 minutash të ...

Kerry mbërrin në Tiranë (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry ka mbërritur në Tiranë. Në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës, në Rinas, e ka pritur presidenti shqiptar Bujar Nishani, raporton lajmi.net.

Portreti i paautorizuar i Sekretarit John Kerry

Top Channel - 14.02.2016

Kur e caktoi në krye të diplomacisë, Presidenti Barack Obama tha: E gjithë jeta e tij e përgatiti John Kerryn për këtë ...

Kerry shkel në Rinas, fotot e para të mbërritjes, Nishani e mban për bisedë tek shkallët e avionit

LajmiFundit - 14.02.2016

Avioni me John Kerryn është ulur në aeroportin e Rinasit. Këto janë disa nga fotografitë e mbërritjes së zyrtarit të lartë amerikan në Shqipëri. Në Aeroportin e Rinasit e kanë pritur ambasadori i ...

Nishani mban në shkallët e avionit Sekretarin Kerry, 4 minuta bisedë në tapetin e kuq

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:03 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” rreth orës 09:55 minuta, ku është pritur nga presidenti Bujar Nishani dhe ambasadori ...

Nishani pret sekretarin Kerry në Rinas

Almakos - 14.02.2016

Avioni i Sekretarit të Shtetit, John Kerry, ulet në pistën e Aeroportit të Rinasit. Ai do të pritet nga presidenti Bujar Nishani, me të cilin do të zhvillojë një takim dypalësh në ambientet e ...

Vizita e Sekretarit Amerikan, shoqërohet në komisariat një djalë me një çantë të dyshimtë, ishte turist

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:13 Tirana sot është blinduar nga të katra anët nga forca të shumta policie dhe e tillë do të jetë deri në orën 15:00, orari kur do të largohet edhe Sekretari Amerikan i ...

Përfundon takimi Kerry-Bushati, së shpejti konferenca Kerry-Rama (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2016

(E plotësuar) Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry ka mbërritur në Tiranë, ku ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati.

Ja kush janë Sekretarët e Shtetit që kanë vizituar Shqipërinë

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:19 Duke përfshirë edhe John Kerry-in, shkon në pesë numri i sekretarëve amerikanë që kanë vizituar Shqipërinë. Ai ka mbërritur në Tiranë i shoqëruar nga zëvendësja e tij për ...

John Kerry lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare”

ikub - 14.02.2016

Nuk është vetëm ushtaraku me gradën toger që mori pjesë në luftën e Vietnamit por që e kundërshtoi atë luftë dhe nuk është vetëm kandidati demokrat për president që në vitin 2004 humbi garën përballë ...

Kerry në Shqipëri, policia shoqëron turistin e huaj që mbante një çantë shpine

ikub - 14.02.2016

Përpara mbërritjes së Sekretarit amerikan të Shtetit në Tiranë, policia ka shoqëruar një person që mbante me vete një çantë të madhe. Ai ishte duke ecur më këmbë në qendër të kryeqytetit dhe u ...

John Kerry mbërrin në Tiranë (LIVE)

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën John Kerry nesër mund ta takojë Hashim Thaçin Balla: Blushi si Berisha, fyen punën e socialistëve Tiranë, gjendet trupi i pajetë i 35-vjeçarit që ra në lum Moti i keq, shembet ...

Kerry mbërrin në Kryeministri, takim me Bushatin dhe Ramën

LajmiFundit - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur pak minuta më parë në godinën e Kryeministrisë në Tiranë. Aty, zyrtari i lartë i SHBA-ve do të takojë së pari Ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati ...

John Kerry: Nga një hero lufte në Sekretar Shteti

Lajmi.net - 14.02.2016

​John Kerry lindi në një familje të pasur në Masaçusets më 11 dhjetor 1943. I ati i tij Richard ishte diplomat amerikan, e ëma Rosemary ishte anëtare e familjes së pasur Forbes, e cila ishte e ...

Portreti i paautorizuar i Sekretarit John Kerry

Almakos - 14.02.2016

Kur e caktoi në krye të diplomacisë, Presidenti Barack Obama tha: E gjithë jeta e tij e përgatiti John Kerryn për këtë rol. Vet veterani i Vietnamit, me zërin e ngrohtë e të folurën e qetë, kthimin ...

Mbërrin në Kryeministri John Kerry, por nuk hyn nga dera kryesore

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:29 Ka mbërritur në ambientet e Kryeministrisë, Sekretari i shtetit Amerikan, John Kerry, i cili është pritur nga shefi i Protokollit.

Salla e konferencës në Kryeministri në pritje të Sekretarit Kerry

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:35 Pas takimit me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, pritet që Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, të zhvillojë një takim me kryeministrin Rama.

Vizita e Kerry-t: Shoqërohet në polici një person me një çantë të dyshimtë

Lajmi.net - 14.02.2016

Një person është shoqëruar në komisariat pak minuta pas mbërritjes së sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë. Uniformat blu e kanë parë si të dyshimtë të riun, i cili mbante një çantë shpine dhe e ...

Nishani zbardh mesazhin: Ja cfarë i thashë Kerryt tek shkallët e avionit në takimin 3 minutësh

LajmiFundit - 14.02.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, duke shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë mbështetjen e ...

DASH: Kerry, në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë

Top Channel - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kery, në Tiranë gjatë kësaj të ...

Kurti: Kerry nuk përzihet se kush bëhet president në Kosovë

Lajmi.net - 14.02.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një lidhje direkte në Top Channel, ka folur për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry.

Vizita e John Kerry në Tiranë, edhe për Kosovën

Top Channel - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e ...

Nishani: Mirënjohje SHBA për mbështetjen

Top Channel - 14.02.2016

Presidenca ka publikuar në faqen e saj zyrtare një përmbledhje të shkurtër të asaj që kreu i Shtetit, Bujar Nishani, bisedoi me Sekretarin e Shtetit, John Kerry në Aeroportin e ...

Nishani-Kerry: Jemi të vendosur kundër krimit e korrupsionit

Albeu.com - 14.02.2016

Presidenti Bujar Nishani në takimime sekretarin amerikan ka shprehur vendosmërinë e Shqipërisë për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin. Në njoftim thuhet se Presidenti i shprehu ...

Publikohet foto e John Kerryt me MInistrin e Jashtëm Ditmir Bushati

LajmiFundit - 14.02.2016

Është publikuar fotografia e Ministrin e JAshtëm Ditmir Bushati pas takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry. Takimi dhe fotografia zyrtare janë realizuar në ambientet e godinës së ...

Nishani “shpjegon” takimin në Aeroport me sekretarin Kerry: Përshëndetje të ngrohta për Obamën

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 10:57 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, për t’i shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve ...

Kerry: Shqipëria në rrugën e duhur, Rama: Në mars, reforma në drejtësi

ikub - 14.02.2016

12:36 - Përfundon takimi mes Sekretarit amerikan të Shtetit dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Në takimin me Sekretarin amerikan të Shtetit, Basha shoqërohej nga katër deputetë, duke nisur me kreun e ...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka përshëndetur vizitën zyrtare të Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë

Zhurnal - 14.02.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka përshëndetur vizitën zyrtare të Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë Publikuar 14.02.2016 në 10:49 nga S.M | 56 i lexuar Tetovë, 14 shkurt - Ai ...

Shoqërohet në polici një person me një çantë të dyshimtë

Zhurnal - 14.02.2016

Shoqërohet në polici një person me një çantë të dyshimtë Publikuar 14.02.2016 në 11:04 nga Xh.J. | 41 i lexuar Një person është shoqëruar në komisariat pak minuta pas mbërritjes së sekretarit ...

Departamenti i Shtetit sqaron: Kerry në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë

LajmiFundit - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kerry, në Tiranë. Përmes një njoftimi të kësaj të diele, zyrtarë të lartë të DASH-it ...

Ja çfarë i tha Nishani sekretarit Kerry

Lajmi.net - 14.02.2016

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, priti në aeroportin e Rinasit, Sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry. Ndonëse në axhendën zyrtare të Kerry, nuk ka një takim formal me Nishanin, këta të dy ...

John Kerry, nga yll atletike në politikan me ndikim në botë

Ina - 14.02.2016

Vetë veterani i Vietnamit, me zërin e ngrohtë e të folurën e qetë, kthimin në Sekretarin e 68 të Shtetit e shoqëroi me këto fjalë: E dimë mirë të gjithë, se pas një dekade konfliktesh, populli ...

DASH: Kerry, në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë

Albeu.com - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit bën të ditur axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kery, në Tiranë gjatë kësaj të diele. Zyrtarë të lartë të DASH-it përmes një njoftimi për shtyp japin të ...

Isa Mustafa: Vizita e John Kerry në Tiranë, edhe për Kosovën

LajmiFundit - 14.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa tha për Top Channel se, vizita e sekretarit amerikan do të ketë efekt në thellimin e mëtejshëmm të bashkëpunimit të qeverisë amerikane me atë të Shqipërisë.

DASH zbardh axhendën e John Kerry në Tiranë: Sfida më e madhe mbetet krimi, korrupsioni dhe drejtësia. Ja detajet e ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 11:08 Departamenti Amerikan i Shtetit ka zbardhur çështjet për të cilat sekretari John Kerry do të diskutojë në Shqipëri. Pak pas mbërritjen në Tiranë, DASH ka zbardhur bisedën ...

Vizita e John Kerry në Tiranë, edhe për Kosovën

Albeu.com - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry , në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Presidenti Nishani i uron mirëseardhjen Sekretarit amerikan të Shtetit, Kerry

ikub - 14.02.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, për t’i shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë mbështetjen e ...

DASH: Kerry, në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë

Almakos - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kerry, në Tiranë. Përmes një njoftimi të kësaj të diele, zyrtarë të lartë të DASH-it ...

Nishani: Mirënjohje SHBA për mbështetjen

Almakos - 14.02.2016

Presidenca ka publikuar në faqen e saj zyrtare një përmbledhje të shkurtër të asaj që kreu i Shtetit, Bujar Nishani, bisedoi me Sekretarin e Shtetit, John Kerry në Aeroportin e Rinasit.

Kurti: Kerry nuk përzihet se kush bëhet president në Kosovë

Almakos - 14.02.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, tha se SHBA brengoset për gjendjen në Kosovë dhe tha se populli i Kosovës është ...

John Kerry takohet me kryeministrin Rama

Almakos - 14.02.2016

Publikohet fotot e para ku sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry u takua më kryeministrin Rama. 14 shkurt 2016 ...

Vizita e Sekretarit Kerry, Reuters: Ndodhet në Shqipëri për të inkurajuar reformat anti-korrupsion

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 11:23 Mediat e huaja kanë pasqyruar sot vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Prestigjiozja “Reuters” me titullin “ “Kerry në Shqipëri për të inkurajuar reformat ...

Rama takohet me John Kerry

Albeu.com - 14.02.2016

Kryeministri Edi Rama ka pritur në selinë e Qeverisë Sekretarin John Kerry . Ky i fundit shtrëngoi duart me shefin e qeverisë pas Ditmir Bushatit. Në fund të takimit Rama - Kerry pritet një deklaratë ...

Kerry në Tiranë, DASH: Për reformën në drejtësi dhe Byronë Kombëtare

ikub - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë me dije axhendën zyrtare të vizitës së Sekretarit amerikan, John Kerry, në Tiranë. Në një njoftim të ditës së sotme, zyrtarë të lartë të DASH-it kanë dhënë ...

Ahmeti përshëndet vizitën e Kerry-t në Tiranë: E rëndësishme për të gjithë shqiptarët në rajon

Albeu.com - 14.02.2016

Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, Ali Ahmeti shkruan se, vizita e Sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë ka një rëndësi të jashtëzakontë jo vetëm për ...

Kerry takon kryeministrin, ministra të kabinetit si dhe Pandeli Majkon. Rama i shpjegon pikturat në ambientet e ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 11:35 Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti sot në Tiranë, në një vizitë e konsideruar mjaft e rëndësishme në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për vizitën e sekretarit John Kerry

Albeu.com - 14.02.2016

Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Shqipërinë për t’i dhënë një shtysë miratimit të paketës së madhe të reformave në gjyqësor dhe legjislativ.

Konferenca e Përbashkët, Rama: Me SHBA na bashkon gjithçka, s’na ndan asgjë, me ju në krah do ia dalim

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 11:44 Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, kanë dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp. Fjalën i pari e ka marrë kreu i qeverisë ...

Vizita e Kerryt  në Shqipëri, në mediat ndërkombëtare

Top Channel - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat ndërkombëtare, veçanërisht “Associated Press” dhe “Reuters”.

Kerry: Jeni në rrugën e duhur, pres reformën në drejtësi dhe shtet ligjor! Rama: Paketa votohet brenda Marsit në Kuvend

LajmiFundit - 14.02.2016

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry u shfaqën sëbashku në një konferencë për shtyp. Shefi i qeverisë shqiptare tha se tanimë ka një dokument që garanton marrëdhëniet ...

John Kerry: Obama më ka thënë të kujdesem për Shqipërinë, e keni treguar dashurinë për SHBA

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 11:57 Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama, ka falënderuar Shqipërinë për pritjen që ai e quan të ngrohtë.

Rama: Në mars votojmë ndryshimet kushtetuese

Albeu.com - 14.02.2016

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Amerikan i Shtetit kanë nisur konferencën e përbashkët për mediat. Gjatë fjalës së tij në këtë konferencë të përbashkët kryeministri Rama i uroi mirëseardhjen ...

Rama: E informova sekretarin Kerry për reformat

Almakos - 14.02.2016

Kryeministri Rama e vlerësoi vizitën e sekretarit Kerry në Shqipëri, duke thënë se shqiptarët ndajmë me SHBA një histori të re të marrëdhënieve shumë të ngushta.

Kerry përgëzon Shqipërinë për progresin, nuk flet për Kosovën

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry në Tiranë tha se SHBA-të kanë mike dhe partnere Shqipërinë. Ai i thuri lavde kryeministrit shqiptar Edi Rama për mënyrën se si po udhëheq me vendin.

John Kerry i kënaqur për vizitën në Shqipëri, falenderime në “Twitter”: Mirënjohës për pritjen e ngrohtë

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 12:06 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka komentuar vizitën e tij në Shqipëri duke shprehur kënaqësinë e vizitës në Tiranë, si dhe mirënjohjen dhe mikëpritjen e ngrohtë.

Kerry: Ju inkurajoj të përfundoni reformën në drejtësi

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry në fjalën e tij ka dhënë një mesazh të qartë ditën e sotme. Kerry e vuri theksin në reformën në Drejtësi duke u shprehur se; "Jam i inkurajuar nga paketa e ...

John Kerry: Shqiptarët duan drejtësi, reformat janë në drejtimin e duhur

Almakos - 14.02.2016

Sekretari i Shtetit, John Kerry tha se ardhja në Shqipëri ishte një kënaqësi e veçantë. Gjatë fjalës së tij, ai tha se vendi është në rrugën e duhur të reformave, veçanërisht atyre që kanë të bëjnë ...

Kerry takon delegacionin e PD në Hotel Rogner, fotot e para

LajmiFundit - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur në hotel Rogner ku po zhvillon takimin me kreun e opozitës Lulzim Basha dhe katër deputetët që e shoqërojnë atë Jorida Tabaku, Edi Paloka, Edmond ...

Rama në rolin e shoqëruesit, ecën në këmbë me Sekretarin Kerry për tek Basha

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 12:19 Pas konferencës së përbashkët, kryeministri Rama ka shoqëruar Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry-in për të takuar kreun e opozitës, Lulzim Bashën.

Kerry falenderon nga Twitter-i Presidentin Nishani për pritjen

Zhurnal - 14.02.2016

Kerry falenderon nga Twitter-i Presidentin Nishani për pritjen Publikuar 14.02.2016 në 12:24 nga S.M | 1 i lexuar Tiranë, 14 shkurt - Takimi me Presidentin e Republikësn Bujar Nishani, ka qenë ...

Qytetarët rrethojnë me duartrokitje Sekretarin Amerikan, John Kerry i përshëndet me dorë, merr në krahë një fëmijë

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 12:27 Pas konferencës së përbashkët mes Sekretarit Amerikan dhe kryeministrit Rama, këta dy të fundit kanë ecur për të Hotel “Rogner”, ku ndodhej edhe kreu i Opozitës.

Rama i tregon sekretarit Kerry zyrën e zbukuruar me pikturat e tij

Zhurnal - 14.02.2016

Rama i tregon sekretarit Kerry zyrën e zbukuruar me pikturat e tij Publikuar 14.02.2016 në 12:27 nga S.M | 41 i lexuar Tiranë, 14 shkurt - Kryeministri Rama e ka shfrytëzuar vizitën e Sekretarit ...

Basha: Tri çështjet që diskutova me Sekretarin Amerikan

Top Channel - 14.02.2016

Ashtu siç ishte parashikuar, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry është takuar me kreun e opozitës, Lulzim Basha, pas takimeve që pati në Kryeministri me ministrin e Jashtëm Bushati, si dhe kreun ...

Opinione, John Kerry në Tiranë, ja çfarë presin qytetarët shqiptarë

Zhurnal - 14.02.2016

Opinione, John Kerry në Tiranë, ja çfarë presin qytetarët shqiptarë Publikuar 14.02.2016 në 12:32 nga S.M | 42 i lexuar Tiranë, 14 shkurt - Qytetarët e Tiranës shqiptarë e presin me shpresë vizitën e ...

Kerry në Twitter: Mirënjohje për pritjen e ngrohtë

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry përmes një postimi të bërë në rrjtin e tij social " Twitter " shkruan, "Shumë i kënaqur që po vizitoj #Albania sot dhe mirënjohës për mikpritjen e ngrohtë nga ...

Kerry takon delegacionin e PD në Hotel Rogner, fotot e para

Zhurnal - 14.02.2016

Kerry takon delegacionin e PD në Hotel Rogner, fotot e para Publikuar 14.02.2016 në 12:37 nga S.M | 41 i lexuar Tiranë, 14 shkurt - Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur në hotel ...

Basha pret John Kerryn, shoqërohet nga 4 deputetë, mungon Berisha: T’i japim fund oligarkisë në pushtet

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 12:52 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, është takuar me kreun e opozitës, Lulzim Basha, pas takimeve që pati në Kryeministri me ministrin e Jashtëm Bushati, si dhe kreun ...

Kerry deklaratë të përbashkët me Ramën: Shqipëria është në rrugën e duhur

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën John Kerry mbërrin në Tiranë (LIVE) John Kerry nesër mund ta takojë Hashim Thaçin Kjo është agjenda e vizitës së Kerryt në Shqipëri Arrihet ujdi ndërkombëtare për armëpushim në ...

Basha: Mirënjohje John Kerry-t për besimin në PD

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry sicc ishte dhe e parashikuar në axhendën e tij është takuar me kreun e opozitës, Lulzim Basha , pas takimeve që pati në Kryeministri me ministrin e Jashtëm ...

Basha flet pas takimit: Ja 3 çështjet për të cilat diskutova me Kerryn

LajmiFundit - 14.02.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli për herë të parë pas takimit me Sekretarin Amerikan të Shtetit John Kerry. Në një intervistë për Top Channel, Basha tha se falënderon zyrtarin ...

Basha: Mirënjohje Kerry-t për besimin që ka tek PD

Almakos - 14.02.2016

Kreu i Partisë Demokratike tha se me sekretarin Kerry është folur për reformën në drejtësi dhe të asaj zgjedhore. Basha tha se opozita e siguron sekretarin Kerry se do të jetë në krye të përpjekjeve ...

Kerry në Twitter: Një mikëpritje e ngrohtë. Lë mesazhin tek libri i përshtypjeve

ikub - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit pasqyroi vizitën e tij në Shqipëri edhe në rrjetin social “Twitter”, në profilin e tij zyrtar. Ai ka shkruar se ka biseduar me kryeministrin Rama dhe ministrin Bushati ...

Ja shënimi që la Kerry në librin e përshtypjeve (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë shqiptare, ai shkruan: ...

Zbardhen përshtypjet e John Kerryt për Shqipërinë, ja çfarë shkruajti Sekretari Amerikan

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 13:14 Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerryt, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ...

“Kerry po na vinte , ç’peshqesh po na binte”?

Portalb - 14.02.2016

Baton Marku Amerika , duke parë ndër shekuj torturat murdare që punonin serbët mbi popullin shqiptar u pikëllua shumë nga pikëpamja humanitare dhe mendoj se në të gjitha këto bolba që po punoheshin ...

Basha, për TCH: Ftoj Ramën t’i japim fund reformës në drejtësi

Top Channel - 14.02.2016

Pas takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, kryetari i Partisë Demokratike, partisë më të madhe në opozitë në Shqipëri, ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë me gazetarin Sokol Balla ...

A e gëzon Edi Ramën fakti që Kerry nuk takon Metën?

Zhurnal - 14.02.2016

A e gëzon Edi Ramën fakti që Kerry nuk takon Metën? Publikuar 14.02.2016 në 13:16 nga S.M | 14 i lexuar Tiranë, 14 shkurt - Për herë të parë, njësia e inteligjencës tek “The Economist” e thotë troç: ...

Momenti kur Kerry takohet me qytetarë në Tiranë (Video)

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, Jonh Kerry, duket se e ka shkelur axhendën gjatë vizitës në Tiranë. Pas takimit në Kryeministri, ai është u në këmbë drejt hotel “Rogner”-it, ku u takua me kryetarin e ...

John Kerry përgënjeshtron Ramën dhe Bashën, asnjë fjalë për Byronë dhe Reformën, ja tre çështjet që u diskutuan

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 13:26 Sekretari Amerikan, John Kerry, zhvilloi ditën e sotme takime me kreun e qeverisë shqiptare dhe kreun e opozitës, përpos atyre që u dëgjuan në konferencën e përbashkët, ...

Ja çfarë shkroi John Kerry për Shqipërinë në librin e përshtypjeve

Almakos - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ai shkruan:- “Faleminderit ...

Albin Kurti: Kerryt s’i intereson se kush bëhet President i Kosovës

Zhurnal - 14.02.2016

Albin Kurti: Kerryt s’i intereson se kush bëhet President i Kosovës Publikuar 14.02.2016 në 13:27 nga S.M | 1 i lexuar Prishtinë, 14 shkurt - Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke ...

John Kerry përgënjeshtron Ramën, asnjë fjalë për Byronë dhe Reformën, ja tre çështjet që u diskutuan

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 13:26 Sekretari Amerikan, John Kerry, zhvilloi ditën e sotme takime me kreun e qeverisë shqiptare dhe kreun e opozitës, përpos atyre që u dëgjuan në konferencën e përbashkët, ...

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Lajmi.net - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë, duke thënë se periudha vendimtare e përcaktimit politik ...

Kurti: Kerry-t nuk i intereson se kush bëhet president në Kosovë

ikub - 14.02.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, teksa foli për vizitën në Tiranë të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, theksoi se populli i Kosovës I është mirënjohës SHBA-së për ...

Ja mesazhi i John Kerry në librin e përshtypjeve

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka lënë mbresat e tij për këtë vizitë në librin e pështypjeve që ndodhet në bibliotekën e kryeministrisë. Shënimin e Sekretarit Kerry , e ka fotografuar ...

Sekretari Kerry "thyen protokollin", takon qytetarët në Bulevard (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari i shtetit amerikan John Kerry gjatë takimit të sotëm që ka pasur me autoritetet më të të lartë të shtetit, duket se e ka shkelur axhendën. Pas përfundimit të takimit në kryeministri dhe ...

Edi Rama nxjer foton e ditës me John Kerry!

Zhurnal - 14.02.2016

Edi Rama nxjer foton e ditës me John Kerry! Publikuar 14.02.2016 në 13:46 nga B.R. | 41 i lexuar Kryeministri shqiptarë Edi Rama pas takimit me sekretarin amerikan të shtetit John Kerry ka postuar ...

Bushati në TCH: Vizitë e rëndësishme për partneritetin SHBA-Shqipëri

Top Channel - 14.02.2016

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ftuar në studion e lajmeve të Top Channel, deklaroi se në takimin me John Kerry-n i është vënë shumë rëndësi reformës në drejtësi, pasi ajo “bën diferencën në ...

John Kerry largohet nga Tirana pas 4 orësh vizitë

LajmiFundit - 14.02.2016

Ka qëndruar katër orë në Tiranë dhe është larguar Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry. Takimi i tij i fundit ishte në Muzeun Kombëtar ku për gati një orë bisedoi me një grup të rinjsh të cilët ...

Isa Mustafa: Kerry në Tiranë me mesazhe të njëjta sikur kur ishte në Kosovë

Zhurnal - 14.02.2016

Isa Mustafa: Kerry në Tiranë me mesazhe të njëjta sikur kur ishte në Kosovë Publikuar 14.02.2016 në 13:57 nga B.R. | 62 i lexuar Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga ...

Kerry – qytetarit nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh

ikub - 14.02.2016

Teksa ka dalë nga ambientet e Muzeut Historik Kombëtar, Kerry ka takuar sërish disa qytetarë, ndër ta edhe një nga Kosova. Sekretari amerikan i Shtetit i ka dhënë edhe një porosi për vendin e tij ...

Kerry, mesazh për Kosovën: Vazhdoni të ecni përpara

Almakos - 14.02.2016

Ndalesa e fundit e John Kerry-it ka qenë me përfaqësues të soqërisë civile tek Muzeu Historik. Në një prononcim të shkurtër për gazetarët, pasi doli nga Muzeu Historik, Kerry u pyet për një mesazh ...

Tre çështjet që John Kerry diskutoi në Shqipëri, në fokus grupi terrorist “Daesh”, në dyshim marrëveshja për ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 14:06 Sekretari Amerikan i shtetit, John Kerry, diskutoi në Shqipëri me kryeministrin Rama tre çështje të rëndësishme, por fokusi kryesor ka qenë grupi terrorist “Daesh” që për ...

Basha, për TCH: Ftoj Ramën t’i japim fund reformës në drejtësi

Almakos - 14.02.2016

Pas takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, kryetari i Partisë Demokratike, partisë më të madhe në opozitë në Shqipëri, ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë me gazetarin Sokol Balla ...

Berisha poston foton e Nishanit: Basha i tregoi Kerrit lidhjet e tmerrshme të Ramës me krimin

LajmiFundit - 14.02.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha pak pasi postoi foton e tij me bashkeshorten Liri Berisha per Shenvalentin, ka ndare dhe nje fotografi te Kerryt me Presidentin Nishani ne Rinas duke dhene vleresimin ...

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Ina - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë, duke thënë se periudha vendimtare e përcaktimit politik ...

Ja çfarë shkruajtën mediat e huaja për vizitën e Kerry-t në Tiranë

Lajmi.net - 14.02.2016

​Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Shqipërinë për t’i dhënë një shtysë miratimit të paketës së madhe të reformave në gjyqësor dhe legjislativ.

Tre çështjet që John Kerry diskutoi në Shqipëri, në fokus grupi terrorist “Daesh”

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 14:06 Sekretari Amerikan i shtetit, John Kerry, diskutoi në Shqipëri me kryeministrin Rama tre çështje të rëndësishme, por fokusi kryesor ka qenë grupi terrorist “Daesh” që për ...

Kerry nga Tirana: Kosova të punojë për të ecur përpara

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry , ka folur shkurt për Klan Kosovën në momentin kur ka kryer takimet me shoqërinë civile në qendër të Tiranës.

Brenda Kryeministrisë, ja kush e takoi John Kerry-n

Zhurnal - 14.02.2016

Brenda Kryeministrisë, ja kush e takoi John Kerry-n Publikuar 14.02.2016 në 14:15 nga B.R. | 27 i lexuar Përmes këtyre fotove shihet qartë gjithë vizita e John Kerry-t në Kryeministri, që nga pritja ...

Vizita e Sekretarit Amerikan, Rama poston foton e ditës

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 14:25 Kryeministri Edi Rama nga vizita e Sekretarit Amerikan të shtetit, John Kerry, ka shkëputur një foto, duke e cilësuar atë më të veçantën e ditës.

Kerry: Kosova po shkon mirë dhe ju duhet të vazhdoni të punoni

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan, John Kerry, ka folur shkurt për Klan Kosovën në momentin kur ka kryer takimet me shoqërinë civile në qendër të Tiranës. I pyetur nga Klan Kosova për gjendjen në Kosovë, ai ka ...

Basha pas takimit me Sekretarin Kerry: Ftoj Ramën për t'i dhënë fund reformës në drejtësi

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 14:32 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, kryetari i Partisë Demokratike, u ndal te kontributi i PD-së në ...

Kerry largohet nga Shqipëria, vizita mbyllet pa incidente

Zhurnal - 14.02.2016

Kerry largohet nga Shqipëria, vizita mbyllet pa incidente Publikuar 14.02.2016 në 14:45 nga B.R. | 14 i lexuar Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry ka përfunduar vizitën zyrtare në Tiranë, ku u ...

Kerry nga Tirana pershendet Kosoven

Zhurnal - 14.02.2016

Kerry nga Tirana pershendet Kosoven Publikuar 14.02.2016 në 14:48 nga B.R. | 14 i lexuar “Vazhdoni të ecni përpara” ky ishte mesazhi që Sekretari Amerikan i Shtetit dha për Kosovën nga Tirana.

Pse John Kerry nuk e takoi Ilir Metën? Ja përgjigja e DASH

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 14:48 Sekretari Amerikan i Shtetit nuk e ka takuar kryeparlamentarin Meta në vizitën që ai zhvilloi sot në Shqipëri. Departamenti Amerikan i Shtetit ka sqaruar edhe arsyet se ...

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Lajm - 14.02.2016

Ja postimi i plotë i Ahmetit në Facebook: Vizita e Sekretarit të Shtetit Amerikan, z. John Kerry, në Tiranë ka një rëndësi të jashtëzakonshme jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për tërë rajonin.

Rama: Me SHBA-të nuk na ndan asgjë dhe na bashkon gjithçka (VIDEO)

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Kerry deklaratë të përbashkët me Ramën: Shqipëria është në rrugën e duhur John Kerry mbërrin në Tiranë (LIVE) John Kerry nesër mund ta takojë Hashim Thaçin Kjo është agjenda e ...

Kerry nga Tirana: Kosova të vazhdojë të ecë përpara

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 15:19 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry gjatë vizitës së sotme në Shqipëri dha edhe një mesazh për Kosovën. Këtë mesazh Kerry e bëri gjatë një prononcimi të shkurtër për ...

Tirana merr vëmendjen e botës

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Kerry me mesazhe në Twitter për takimet në Tiranë Rama: Me SHBA-të nuk na ndan asgjë dhe na bashkon gjithçka (VIDEO) Kerry deklaratë të përbashkët me Ramën: Shqipëria është në ...

Kerry me mesazhe në Twitter për takimet në Tiranë

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Tirana merr vëmendjen e botës Rama: Me SHBA-të nuk na ndan asgjë dhe na bashkon gjithçka (VIDEO) Kerry deklaratë të përbashkët me Ramën: Shqipëria është në rrugën e duhur John ...

Vizita 4-orëshe e John Kerry në Tiranë

Top Channel - 14.02.2016

Avioni i Sekretarit Amerikan të Shtetit u ul në aeroportin “Nënë Tereza” në orën 09.45 minuta. Për një vizitor të tillë është rezervuar edhe pritja me tapetin e kuq tek shkallët e ...

Përfundon vizita 4 orëshe e Kerry-t, Donald Lu e përcjell në aeroport

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 15:26 Rreth orës 14:00, Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry është larguar nga Shqipëria, pas 4 orësh qëndrimi. Ndërkohë, ai është përcjellë deri në aeroport nga ...

“Photo of the Day”

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Kerry me mesazhe në Twitter për takimet në Tiranë Tirana merr vëmendjen e botës Rama: Me SHBA-të nuk na ndan asgjë dhe na bashkon gjithçka (VIDEO) Kerry deklaratë të përbashkët ...

Ja çfarë bëri John Kerry gjatë momenteve të fundit në Shqipëri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2016

Para se të largohej nga Shqipëria, Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry bëri edhe një fotografi me drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit. Kerry i ka falenderoi ata për organizimin që ...

Kerry në Shqipëri, Bushati:Siguria dhe shtet-konsolidimi, fokusi i vizitës

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 15:37 Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati deklaroi se bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe shtet-konsolidimi demokratik ishin dy nga elementët kyçe të vizitës së John Kerry-t.

Bushati: Mirënjohje Amerikës për kontributin në konsolidimin e shtetit ligjor

Albeu.com - 14.02.2016

Dy elementët kycc të vizitës së John Kerryt në Shqipëri ishin bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe shtet-konsolidimi demokratik ishin dy nga elementët kyçe të kësaj vizite.

Ja cfarë shkruajti John Kerry në librin e përshtypjeve për Shqipërinë

LajmiFundit - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka shënuar mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ai shkruan:- ...

AP dhe Reuters: John Kerry kërkoi nga Shqipëria nxitjen e reformave antikorrupsion

LajmiFundit - 14.02.2016

“Associated Press” dhe “Reuters”, dy media prestigjioze kanë dhënë si arsye të vizitës së John Kerryt, kryediplomatit amerikan në Shqipëri nxitjen për avancimin e reformave në vend, por me theks të ...

Kerry: Shqipëria është në rrugën e duhur

Ina - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry përfunduar vizitën zyrtare 4 orëshe në Tiranë, ku u takua me Presidentin Nishani, Kryeministrin Rama, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe me kryetarin e PD ...

Vizita e Kerry-t në Shqipëri, ja si e pasqyruan mediat e huaja

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 17:06 Mediat e huaja u përqendruan ditën e sotme në vendin tonë, pasi kanë raportuar mbi vizitën e Sekretarit të Pegjithshëm John Kerry në Tiranë.

Berisha: Vizita e Kerry-t është historike, mbështetje për shqiptarët në luftën kundër krimit

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 17:16 Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vizitën e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry në Shqipëri dhe takimin e tij me kreun e PD-së.

Vizita e John Kerry-t në Tiranë përmes 30 fotove (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry , vizitoi sot Shqipërinë, në një vizitë që zgjati rreth 4 orë. Ai u prit në aeroportin e Rinasit nga presidenti Bujar Nishani, ndërsa më pas u takua në ...

Takimi, Basha publikon bisedën me sekretarin amerikan John Kerry

LajmiFundit - 14.02.2016

Kryetari i PD, Lulzim Basha ne nje publikim ne faqen zyrtare ka treguar biseden qe zhvilloi me Sekretarin Amerikan te Shtetit John Kerry gjate vizites se tij ne Tirane.

Qytetarët nuk presin ndonjë ndryshim pas vizitës së Kerry-t

Lajmi.net - 14.02.2016

Tirana u blindua për tetë orë nga masat e larta të sigurisë. Kjo, për shkak të vizitës të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. 1550 efektivë policie dhe agjentë amerikanë ushtruan kontrollet e ...

Ja si u ruajt John Kerry sot në Tiranë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2016

Përveç helikopterit të Forcave Ajrore shqiptare që monitoronte nga ajri, në tokë siguria fizike e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry , gjatë vizitës së sotme zyrtare në Tiranë, në një pjesë ...

John Kerry befasohet në zyrën e Edi Ramës (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ishte në vizitë sot në Republikën e Shqipërisë. Ai zhvilloi takime me të gjithë krerët e shtetit shqiptar. Në takimin me kryeministrin Edi Rama, Kerry u ...

Basha: Ftoj Ramën t’i japim fund reformës në drejtësi

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 18:11 Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pas takimit me John Kerry- n ka dhënë një intervistë për media. Basha i pyetur nga gazetari Sokol Balla ka folur rreth këtij takimi dhe ...

Reuters: Kerry në Shqipëri inkurajon luftimin e korrupsionit (Video)

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Helikopter dhe Hamer për sigurinë e Kerryt (Foto) “Photo of the Day” Kerry me mesazhe në Twitter për takimet në Tiranë Tirana merr vëmendjen e botës Vizita e Sekretarit Amerikan ...

Për çfarë po bisedojnë Kerry dhe Tabaku?

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 18:51 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, megjithëse zhvilloi një vizitë të shkurtër, ka takuar dhe ka folur nga afër me një pjesë të rëndësishme të politikanëve shqiptarë.

Megjithatë, John Kerry ka një mesazh për Kosovën

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Reuters: Kerry në Shqipëri inkurajon luftimin e korrupsionit (Video) Helikopter dhe Hamer për sigurinë e Kerryt (Foto) Kosovë: Fillojnë punimet, ja si duket sot Newborn “Photo ...

Ja çka shkruajti Kerry në librin e përshtypjeve për Shqipërinë

Ina - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerryt, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ai shkruan: “Faleminderit ...

Xheni Karaj: Kerry mbështeti komunitetin LGBT!

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 19:28 Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry ka zhvilluar gjatë ditës së sotme edhe një takim me përfaqësues të shoqërisë civile ku ka qenë e pranishme edhe një ndër ...

Mesazhi i Kerry-t për mazhorancën: Votoni reformën në drejtësi

Top Channel - 14.02.2016

Një tur i shpejtë në zyrën e Ramës dhe një ndalesë jashtë protokollit në bibliotekën e Kryeministrisë. Pas insistimit të Victoria Nuland, Sekretari Kerry ka dalë jashtë zyrtares, duke vizituar ...

Kerry-Bashës: Jam i shqetësuar për korrupsionin. Shqipëria, jo si Nigeria

Top Channel - 14.02.2016

Si ish-ministër i Jashtëm, Lulzim Basha është mësuar me takime të nivelit më të lartë politik ndërkombëtar, por si kryetar i opozitës, deri mesditën e së dielës ai nuk kishte patur një takim më të ...

Ja si u ruajt John Kerry sot në Tiranë (FOTO-LAJM)

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 20:01 Përveç helikopterit të Forcave Ajrore shqiptare që monitoronte nga ajri, në tokë siguria fizike e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së sotme ...

Arrestohet turisti i huaj, iu gjet çantë e dyshimtë

Albeu.com - 14.02.2016

Sot në Tiranë u mirëprit sekretari amerikan John Kerry. Një person u arrestua ditën e sotme pranë sheshit "Skëndërbej". Ai është turist i huaj dhe kishte një çantë që autoriteteve iu duk e dyshimtë.

John Kerry: Jeni në rrugën e duhur; tani miratoni reformën në drejtësi

Top Channel - 14.02.2016

Me një fjali që ka tingëlluar muzikë në veshët e Edi Ramës, Sekretari i Shtetit, John Kerry ka vlerësuar arritjet e vendit dhe të qeverisë, duke përdorur pa dashje një slogan politik zgjedhor të ...

Asnjë rrezik! Lirohet emigranti “i dyshimtë” i shoqëruar gjatë vizitës së John Kerry

LajmiFundit - 14.02.2016

Pak minuta pasi sekretari amerikan i shtetit mbërriti në Tiranë, një person me një çantë në krahë u shoqëura në polici. Ndalimi u bë në sheshin “Skënderbej”.

Arrestohet turisti i huaj, iu gjet çantë e dyshimtë

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 20:33 Ditën e sotme në Tiranë u mirëprit sekretari amerikan John Kerry. Ndërkohë, një person u arrestua pranë sheshit "Skëndërbej".

Ja pse Lorik Cana komentoi vizitën e John Kerry-t në Tiranë

LajmiFundit - 14.02.2016

Kapiteni i kombetares shqiptare Lorik Cana komenton shëtitjen e John Kerryt në kryeministri. Cana ka publikuar një status në rrjetin social facebook i cili thote se “ Kemi një tifoz më shumë për Euro ...

Kerry Kosovës në Tiranë: "Vazhdoni të ecni përpara"

DW - 14.02.2016

Përveç apelit për vijueshmërinë e reformave, Sekretari i Shtetit i SHBA-së, John Kerry diskutuoi në Tiranë edhe për luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit, si dhe për zhvillimet në Kosovë.

Momenti kur Kerry takohet me qytetarë në Tiranë (Video)

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Megjithatë, John Kerry ka një mesazh për Kosovën Reuters: Kerry në Shqipëri inkurajon luftimin e korrupsionit (Video) “Photo of the Day” Kerry me mesazhe në Twitter për takimet ...

John Kerry 4 orë në Tiranë. Vizita hap pas hapi dhe mesazhet që përcolli

Ora news - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit kreu një vizitë 4 orëshe në Tiranë ku përcolli mesazhe të qarta të mbështetjes së Shqipërisë nga SHBA si një vend mik dhe aleat i saj.

Kerry në Tiranë: Inkurajoj Reformën në Drejtësi, por e vështirë të kapësh ata që jetojnë të lumtur me mosndëshkimin

BalkanWeb - 14.02.2016

NDIQNI LIVE *Kerry: Reforma në Drejtësi, jetike. Shqiptarët duan gjyqtarë e prokurorë që i përmbahen ligjit e jo partisë në pushtet *Sekretari John Kerry, bisedë me presidentin Nishani, 4 minuta në ...

Kerry: Kriza e refugjatëve një kërcënim ekzistencial pranë Europës

Ora news - 14.02.2016

Fluksi masiv i refugjatëve dhe emigrantëve të tjerë në Europë paraqet “një kërcënim ekzistencial pranë” Europës ka thënë Sekretari Amerikan i Shtetit dje.

Sekretari John Kerry viziton sot Tiranën, ja rrugët e bllokuara

Botasot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry zhvillon sot vizitë zyrtare në Shqipëri dhe do të mbërrijë në aeroportin ‘Nënë Tereza’ në orën 09:00. Do të jetë Presidenti Bujar Nishani që do ta presë në ...

Mbërrin me 45 minuta vonesë avioni i John Kerry-t në aeroportin e Rinasit

Panorama - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti sot në Tiranë orën 9:45 në Tiranë. Ora: 9:45 Ka prekur token shqiptare avioni i Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry.

Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerri në Tiranë

ABC News - 14.02.2016

Sot zhvillon nje vizite 3 oreshe ne Tirane sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerry. Vizita e tij pritet të nisë në orën 09:00 me mbërritjen ne aeroportin e Rinasit.

Sekretari John Kerry viziton sot Tiranën, ja rrugët e bllokuara

Mapo - 14.02.2016

Sekretari John Kerry viziton sot Tiranën, ja rrugët e bllokuara Postuar më: 14 Shkurt 2016 08:48 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, pas pak do të shkelë tokën shqiptare më saktë rreth orës ...

John Kerry viziton Tiranën

Koha.net - 14.02.2016

Sekretarit amerikan i Shtetit, John Kerry, sot viziton Shqipërinë. Ai në Rinas, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës ...

FOTOLAJM/ Vizita e John Kerry-t, ja si është boshatisur Tirana

Panorama - 14.02.2016

Tirana është thuajse e boshatisur ditën e sotme, që përkon me vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry. Fotot e shkrepura nga gazetari Aristir Lumezi tregojnë rrugët e boshatisura, ...

John Kerry në Tiranë, ja çfarë presin qytetarët shqiptarë

Ora news - 14.02.2016

Qytetarët e Tiranës shqiptarë e presin me shpresë vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit në Tiranë. Ata thonë se e shohin si një mundësi për të nxitur politikën shqiptare të punojë më shumë për ta, ...

SHBA përforcon mbështetjen për Evropën

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka konfirmuar lidhjet e forta ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Evropës, duke thënë se SHBA ka një “interes të thellë” në fuqizimin e Evropës përballë ...

AK: Mr. Kerry mos tako qeveritarët kriminelë, publikou emrat

Mapo - 14.02.2016

AK: Mr. Kerry mos tako qeveritarët kriminelë, publikou emrat Postuar më: 14 Shkurt 2016 09:21 “Aleanca KuqeZi” është tubuar sot në bulevard në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry.

Kerry vjen në Tiranë pas bisedimeve në Mynih për paqen në Siri

Ora news - 14.02.2016

John Kerry vjen nga një javë tepër e ngarkuar pasi ka qenë i angazhuar në bisedimet për paqen në Siri si dhe ka marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë të mbajtur në Mynih.

Vizita e Kerry-t në Tiranë, shoqërohet një i ri me një çantë të dyshimte

Panorama - 14.02.2016

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat një të ri, i cili kishte një çantë, që është vlerësuar si e dyshimte për uniformat blu. Ngjarja ka ndodhur në sheshin “Skënderbej”, ku një i ri me një ...

John Kerry në Tiranë, shoqërohet në polici një djalë me një çantë të dyshimte

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Ndërsa Tirana është blinduar nga policia, në pritje të sekretarit amerikan John Kerry, policia e shtetit ka shoqëruar në komisariat, një djalë të ri, i cili po lëvizte në sheshin ...

Profil/ John Kerry: Nga një hero lufte në Sekretar Shteti (Foto)

Botasot - 14.02.2016

John Kerry lindi në një familje të pasur në Masaçusets më 11 dhjetor 1943. I ati i tij Richard ishte diplomat amerikan, e ëma Rosemary ishte anëtare e familjes së pasur Forbes, e cila ishte e ...

Kerry në Tiranë, me 49 minuta vonesë

Mapo - 14.02.2016

Kerry në Tiranë, me 49 minuta vonesë Postuar më: 14 Shkurt 2016 09:52 Ndërsa ishte parashikuar që Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry të mbërrinte në orën 09:00 të mëngjesit mbërritja e tij ...

John Kerry, nga një hero lufte në Sekretar Shteti

BalkanWeb - 14.02.2016

John Kerry lindi në një familje të pasur në Masaçusets më 11 dhjetor 1943. I ati i tij Richard ishte diplomat amerikan, e ëma Rosemary ishte anëtare e familjes së pasur Forbes, e cila ishte e ...

LIVE+FOTO: Avioni i Sekretarit Amerikan, Kerry, ulet në Rinas

Mapo - 14.02.2016

LIVE+FOTO: Avioni i Sekretarit Amerikan, Kerry, ulet në Rinas Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:00 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza”.

Përfundon vizita e Kerry-t në Tiranë, avioni i sekretarit largohet nga Rinasi

Panorama - 14.02.2016

UPDATE / Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti sot në Tiranë orën 9:45 në Tiranë në një vizitë që eshte planifikuar te zgjase rreth kater orë.

Foto: Nishani, bisedë të gjatë tek shkallët e avionit me Kerryn

Mapo - 14.02.2016

Foto: Nishani, bisedë të gjatë tek shkallët e avionit me Kerryn Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:13 Presidenti i Republikës Bujar Nishani e ka pritur dhe jo vetëm ka shtrënguar duart, por ka zhvilluar ...

Portreti i paautorizuar, kush është Sekretari amerikan i Shtetit

Panorama - 14.02.2016

Kur e caktoi në krye të diplomacisë, Presidenti Barack Obama tha: E gjithë jeta e tij e përgatiti John Kerryn për këtë rol. Vet veterani i Vietnamit, me zërin e ngrohtë e të folurën e qetë, kthimin ...

Kerry në Tiranë, me 45 minuta vonesë

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE -Ishte parashikuar që Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry të mbërrinte në orën 09:00 të mëngjesit, por jo. Ardhja e Sekretarit amerikan u bë me gati 45 minuta.

Fotolajm: Salla e konferencës në Kryeministri, në pritje të Kerry-t

Mapo - 14.02.2016

Fotolajm: Salla e konferencës në Kryeministri, në pritje të Kerry-t Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:26 Kryeministri Edi Rama ka menduar që vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry ta ...

Video+Foto: Minutë pas minute, vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë

Mapo - 14.02.2016

Video+Foto: Minutë pas minute, vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:34 Sekretari i Shtetit të SHBA-së, John Kerry ka mbërritur në Tiranë në orën 09:49 minuta.

Kerry në Tiranë për reformat në drejtësi dhe luftëtarët shqiptarë të ISIS-it [video]

Koha.net - 14.02.2016

Sekretari i shtetit amerikan, John Kerry, mbërrit në Shqipëri të dielën për të inkurajuar liderët e vendit për t’i përfunduar reformat anti-korrupsion që mund të përmirësojnë mundësitë e vendit për ...

Vizita e Kerry, dyqanet në rrugën e Durrësit ulin qepenat, Tirana pothuajse e boshatisur. Rrugët kryesore zbukurohen me ...

Botasot - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit Xhon Kerry në Tiranë po shoqërohet me masa të larta sigurie. Veç angazhimit në terren të disa qindra forcave policore, përfshi këtu edhe efektivët e reparteve ...

Shoqërohet në polici një person me një çantë të dyshimtë

Botasot - 14.02.2016

Një person është shoqëruar në komisariat pak minuta pas mbërritjes së sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë. Uniformat blu e kanë parë si të dyshimtë të riun, i cili mbante një çantë shpine dhe e ...

John Kerry, nga yll atletike në politikan me ndikim në botë

Telegrafi - 14.02.2016

Kur e caktoi në krye të diplomacisë, Presidenti Barack Obama tha: E gjithë jeta e tij e përgatiti John Kerryn për këtë rol. Vetë veterani i Vietnamit, me zërin e ngrohtë e të folurën e qetë, kthimin ...

John Kerry nga ushtarak në Vietnam, në Sekretar Shteti në SHBA

Mapo - 14.02.2016

John Kerry nga ushtarak në Vietnam, në Sekretar Shteti në SHBA Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:49 Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry, ka vizituar ditën e dielë Shqipërinë.

Zbardhet takimi, çfarë biseduan Nishani me Kerry-n në Rinas?

Panorama - 14.02.2016

Presidenti Bujar Nishani ka shprehur vendosmërinë e Shqipërisë për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin. Në njoftimin për shtyp të Presidencës thuhet se “Presidenti i Republikës, Sh. T.

Reuters: Kerry në Shqipëri për të inkurajuar reformat e anti-korrupsionit

Ora news - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit është pasqyruar edhe nga mediat e huaja. Agjencia prestigjoze Reuters e ka titulluar shkrimin e saj “Kerry në Shqipëri për të inkurajuar reformat e ...

Kerry në Tiranë, policia arreston një person me një çantë të dyshimtë

Koha.net - 14.02.2016

Një person është shoqëruar në komisariat pak minuta pas mbërritjes së sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë, raporton Shekulli. Uniformat blu e kanë parë si të dyshimtë të riun, i cili mbante një ...

Përfundon takimi Kerry-Bushati, së shpejti konferenca Kerry-Rama

Botasot - 14.02.2016

​Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry ka mbërritur në Tiranë, ku ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati. Kurse, në këto momente ka filluar në mes dy ...

Kerry nis takimin me Ramën, biseda me Nishanin jo më shumë se 3 minuta (Video)

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerry ka nisur serinë e takimeve në Tiranë me Kryeministrin Edi Rama. Takimi po zhvillohet pa praninë e mediave dhe në përfundim të tij pritet edhe një deklaratë për ...

Foto: Masat e sigurisë për John Kerry, policët me Hummer e maska

Mapo - 14.02.2016

Foto: Masat e sigurisë për John Kerry, policët me Hummer e maska Postuar më: 14 Shkurt 2016 10:59 Për vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Policia e Shtetit ka marrë masa të forta sigurie, duke ...

DASH: Kerry në Tiranën e Shën Valentinit, do përforcojë mesazhin për Reformën në Drejtesi

BalkanWeb - 14.02.2016

*DASH: Byroja Hetimore do funksionojë si FBI Departamenti Amerikan i Shtetit, (DASH) jep të dhëna mbi vizitën e sekretarit amerikan John Kerry në Tiranë.

VOA: Nis vizita në Tiranë e Sekretarit Kerry

Mapo - 14.02.2016

VOA: Nis vizita në Tiranë e Sekretarit Kerry Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:09 Në aeroport zyrtari i lartë amerikan u prit nga presidenti Bujar Nishani, për të vazhduar më pas takimet zyrtare me ...

Kurti: Kerry nuk përzihet se kush bëhet president në Kosovë

Botasot - 14.02.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, tha se SHBA brengoset për gjendjen në Kosovë dhe tha se populli i Kosovës është ...

Mustafa komenton vizitën e Kerryt në Tiranë

Botasot - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Kurti: Kerry nuk përzihet se kush bëhet president në Kosovë

Telegrafi - 14.02.2016

ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, tha se SHBA brengoset për gjendjen në Kosovë dhe tha se populli i Kosovës është ...

DASH-i jep detaje vizitën e Kerry-t, diskutohet Byroja dhe Reforma në Drejtësi

Panorama - 14.02.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit ka zbardhur disa nga pikat kryesore të vizitës së Kerry-t në Tiranë. Në një konferencë pyetje-përgjigje, dy zyrtarë të lartë të DASH-it kanë treguar detaje nga vizita.

Mediat e huaja: Ja përse e viziton Tiranën sekretari John Kerry

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Shqipërinë për t’i dhënë një shtysë miratimit të paketës së madhe të reformave në gjyqësor dhe legjislativ.

DASH: Kerry, në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë

Botasot - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kerry, në Tiranë. Përmes një njoftimi të kësaj të diele, zyrtarë të lartë të DASH-it ...

Media e huaj pasqyron vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit në kryeqytetin shqiptar

ABC News - 14.02.2016

Agjencia e lajmeve Reuters ka pasqyruar vizitën e sekretarit amerikan të sahtetit John Kerry në Tiranë. “Kerry viziton Shqipërinë për të inkurajuar reformën anti-korrupsion”.

Nishani-Kerryt: Shqipëria e vendosur në luftën kundër korrupsionit

Koha.net - 14.02.2016

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, për t’i shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë ...

DASH: Kerry, në Tiranë për reformën në drejtësi dhe Byronë e hetimit

Ora news - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit bën publike synimet e vizitës së sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry. I pyetur nga gazetarët në një konferencë të datës 13 shkurt 2014 nga Mynihu i Gjermanisë ...

Mustafa: Kerry në Tiranë edhe për Kosovën

Telegrafi - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Kerry në Twitter: Diskutuam për sigurinë, ekonominë dhe hyrjen në BE

Mapo - 14.02.2016

Kerry në Twitter: Diskutuam për sigurinë, ekonominë dhe hyrjen në BE Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:29 12:10 “Zhvilluam bisedime të një rangu të gjerë me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe ministrin ...

Vizita e John Kerry në Tiranë, edhe për Kosovën

Koha.net - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Ja çfarë u bisedua në takimin sekret Kerry – Rama

Mapo - 14.02.2016

Ja çfarë u bisedua në takimin sekret Kerry – Rama Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:38 Krimi, korrupsioni, sundimi i ligjit, reforma në drejtësi integrimi në BE dhe lufta kundër terrorizmit janë temat ...

Rama në konferencë me Kerry-n: Brenda marsit votojmë ndryshimet kushtetuese

Panorama - 14.02.2016

Kryeministri Rama dhe Sekretari i Amerikan i Shtetit kanë nisur konferencën e përbashkët për mediat. Rama, pasi i uroi mirëseardhjen sekretarit amerikan, tha se brenda Marsit, Parlamenti do të votojë ...

Video: Rama i tregon sekretarit Kerry zyrën dhe pikturat e tij

Mapo - 14.02.2016

Video: Rama i tregon sekretarit Kerry zyrën dhe pikturat e tij Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:42 Kryeministri Rama e ka shfrytëzuar vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry edhe për t’i ...

Historiku i vizitave zyrtare të sekretarëve të shtetit amerikan në Tiranë

ABC News - 14.02.2016

Vizita e së dielës shënon 25 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Eshtë rasti i peste, qe një Sekretar i shtetit Amerikan vjen ne ...

DASH sqaron: Pse John Kerry nuk takon Ilir Metën

Mapo - 14.02.2016

DASH sqaron: Pse John Kerry nuk takon Ilir Metën Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:50 Departamenti Amerikan i Shtetit ka sqaruar edhe arsyet pse Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të takohet ...

Kerry në “Twitter”: Shumë i kënaqur që vizitoj Shqipërinë, mirënjohje për pritjen e ngrohtë

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka komentuar vizitën e tij në Shqipëri duke shprehur kënaqësinë e vizitës në Tiranë, si dhe mirënjohjen dhe mikëpritjen e ngrohtë.

Kerry: Shumë i kënaqur që vizitoj Shqipërinë, mirënjohje për pritjen e ngrohtë

Botasot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka komentuar vizitën e tij në Shqipëri duke shprehur kënaqësinë e vizitës në Tiranë, si dhe mirënjohjen dhe mikëpritjen e ngrohtë nga Presidenti Nishani.

Kerry falenderon nga Twitter-i Presidentin Nishani për pritjen

Mapo - 14.02.2016

Kerry falenderon nga Twitter-i Presidentin Nishani për pritjen Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:53 Takimi me Presidentin e Republikësn Bujar Nishani, ka qenë impresioni i parë që Sekretari John Kerry, ...

Konferenca, Kerry-Rama: Në mars miratohet reforma në Drejtësi

Mapo - 14.02.2016

Konferenca, Kerry-Rama: Në mars miratohet reforma në Drejtësi Postuar më: 14 Shkurt 2016 11:57 Sekretari i Shtetit të SHBA-së John Kerry është në vizitë në Tiranë.

Kerry: Shqipëria është në rrugën e duhur

Koha.net - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry gjatë një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se Shqipëria është anëtare themeluese e koalicionit për të ...

Mesazhi i Kerry-t: Prokurorët dhe gjyqtarët, të barabartë përpara ligjit

Panorama - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka dhënë një mesazh të qartë ditën e sotme, në konferencën për mediat me kryeministrin Rama. Ai e vuri theksin në reformën në Drejtësi dhe tha se ky proces ...

Associated Press zbardh qëllimin e vizitës së Kerry-t në Tiranë

Mapo - 14.02.2016

Associated Press zbardh qëllimin e vizitës së Kerry-t në Tiranë Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:03 Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry po viziton Shqipërinë për të ndihmuar vendin ballkanik të ...

Kerry: Jemi aleatë, kemi interesa të përbashkëta. Të inkurajuar nga paketa e reformës në drejtësi

Botasot - 14.02.2016

Jemi aleate, kemi interesa dhe standarde të përbashkëta. Ishte kjo deklarata e bërë nga Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry në konferencën e përbashkët për mediat në selinë e Këshillit të ...

Foto: John Kerry, takim me kreun e PD-së Lulzim Basha

Mapo - 14.02.2016

Foto: John Kerry, takim me kreun e PD-së Lulzim Basha Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:07 Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka nisur takimin me kreun e PD-së Lulzim Basha dhe deputetët që e ...

Albin Kurti: Kerryt s’i intereson se kush bëhet President i Kosovës

Mapo - 14.02.2016

Albin Kurti: Kerryt s’i intereson se kush bëhet President i Kosovës Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:13 Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën në Tiranë të Sekretarit ...

VIDEOLAJM/ Kerry del me Ramën në këmbë, takon qytetarët në bulevard

Panorama - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, pas takimit me Ramën ka dalë në këmbë në bulevard dhe ka gjetur kohën që të takohet edhe me qytetarët në afërsi të Kryesisë së Kuvendit.

“Hummer”-a, helikopter dhe rrugët bosh, ja si u garantua siguria e John Kerry-t

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Tirana u gdhi sot e blinduar, në pritje të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry. Flamuj shqiptarë dhe amerikane janë vendosur përgjatë bulevardit kryesor “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë ...

Vizita e Kerryt: Policia ndalon turistin e huaj, mbante çantë shpine

Mapo - 14.02.2016

Vizita e Kerryt: Policia ndalon turistin e huaj, mbante çantë shpine Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:18 Gjatë pritjes së mbërritjes së Sekretarit Amerikan të Shtetit në Tiranë, policia ka shoqëruar një ...

Kerry del nga kryeministria, takon njerëzit që ishin mbledhur për të

Ora news - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit viziton Tiranën. Pas përfundimit të takimit dhe konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama në ambjentet e kryeministrisë, Kerry ka zgjedhur të shkojë në këmbë në ...

Emocionet e pritjes në Tiranë, John Kerry i ndan në rrjetet sociale

Ora news - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry është pasqyruar edhe në profilin e tij zyrtar në Twitter. Ai ka shkuar se ka biseduar me kryeministrin Rama dhe ministrin Bushati për çështje të ...

EKSKLUZIVE/ Zbulohet mesazhi i John Kerry në librin e përshtypjeve

Panorama - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka lënë mbresat e tij për këtë vizitë në librin e pështypjeve që ndodhet në bibliotekën e kryeministrisë. Gazetari i “Panorama”, Aristir Lumezi, ka ...

Takimi me sekretarin amerikan, Basha: Mirënjohje John Kerry-t për besimin tek PD

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Në përfundim të konferencës për shtyp në Kryeministri, sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, zhvilloi një takim me liderin e opozitës, Lulzim Basha.

VIDEO/ Detajet e takimit Rama-Kerry në mjediset e Kryeministrisë

Panorama - 14.02.2016

Kryeministri Rama priti sot në Kryeministri Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry. Këto janë pamjet e takimit të tyre në Kryeministri. Kerry, pasi takoi ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin u ...

Basha flet pas takimit me Kerry: Reforma në drejtësi sipas standardeve të Venecias

Ora news - 14.02.2016

Kryetari i PD-së flet takimit me sekretarin amerikan të shtetit John Kerry. “Ecim përpara me reformën në drejtësi në përputhje me rekomandimet normat e pranuara bashkarisht siç janë ato të komisionit ...

Ja çfarë shkruajnë mediet botërore për vizitën e John Kerry-t në Tiranë

Botasot - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat ndërkombëtare, veçanërisht “Associated Press” dhe “Reuters”.

Basha pas takimit me Kerryn: Ja për çfarë biseduam…

Mapo - 14.02.2016

Basha pas takimit me Kerryn: Ja për çfarë biseduam… Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:50 Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për median, pas takimit me sekretarin e shtetit të SHBA-së, John ...

Pas takimit me Kerry-n Basha fton Ramën të mbyllin reformën në drejtësi

Panorama - 14.02.2016

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka folur pas takimit me sekretarin amerikan të shtetit, John Kerry. Pasi e falënderoi Kerry-n për vizitën dhe për kohën që i kushtoi opozitës.

Kerry takon Bashën (Foto)

Botasot - 14.02.2016

Në përfundim të konferencës për shtyp në Kryeministri, sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerry, zhvilloi një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Xhon Kerri pershëndetet me qytetarë

ABC News - 14.02.2016

Pas takimit në Kryeministri, sekretari amerikan John Kerry iu drejtua Hotel Rogner për të vazhduar axhendën me takimin e kryetarit të opozitës, Lulzim Basha.

Mediat botërore, Reuters: Ja çfarë e çoi Kerryn në Shqipëri

Mapo - 14.02.2016

Mediat botërore, Reuters: Ja çfarë e çoi Kerryn në Shqipëri Postuar më: 14 Shkurt 2016 12:54 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, mbërriti në Shqipëri të dielën e 14 Shkurtit për të inkurajuar ...

Kerry: Dekriminalizimi, hap kurajoz. Reforma në drejtësi në rrugën e duhur. Rama: E votojmë në mars

Ora news - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit ishte tepër i qartë në deklaratat e tij kur konfirmoi mbështetjen e SHBA-së për Shqipërinë, si një vend aleat dhe mik në realizimin e reformës në drejtësi.

Kerry merr në krah vogëlushin 5 vjeç, ia "prezanton" Rama

Botasot - 14.02.2016

Mjaft sportiv, i qeshur dhe i çlirët totalisht nga kollarja e zyrtarit të ngurtë, sekretari amerikan i shetit John Kerry ka lëvizur në këmbë nga kryeministria në drejtim të hotel "Rogner" për të ...

Ja shënimi që la Kerry në librin e përshtypjeve

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ai shkruan: “Faleminderit ...

Vizita e Kerry-t në Tiranë, shoqërohet i riu me çantë të dyshimte. Thirri: Siria!

Panorama - 14.02.2016

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat një të ri, i cili kishte një çantë, që është vlerësuar si e dyshimte për uniformat blu. Ngjarja ka ndodhur në sheshin “Skënderbej”, ku një i ri me një ...

Rama siguron Kerry-n: Brenda marsit votojmë ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Pas takimit kokë më kokë në ambientet e Kryeministrisë, shefi i qeverisë Edi Rama dhe sekretari amerikan John Kerry dolën përpara mediave në një konferencë të përbashkët, ku u vendos theksi ...

Basha pas takimit me Kerryn: Ja për çfarë biseduam…(Foto)

Botasot - 14.02.2016

(E plotësuar) Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për median, pas takimit me sekretarin e shtetit të SHBA-së, John Kerry. Basha u shpreh se, “PD si në qeverisje dhe opozitë do të ...

VIDEOLAJM/ Ministri Bushati nxjerr gjuhën teksa takon sekretarin Kerry

Panorama - 14.02.2016

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka bërë një gjest të pazakontë në takimin në Kryeministri me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry. Teksa takonte zyrtarin e lartë amerikan, Bushati në një ...

Sqarimi i DASH: Ja pse Kerry nuk e takoi Ilir Metën

Botasot - 14.02.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit ka sqaruar edhe arsyet pse Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të takohet me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta.

Kerry në Tiranë: Mbështetje reformave

VOA - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit: Vendi po lëviz në drejtimin e duhur. Vlerësime dhe për angazhimin e Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry dha sot një ...

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Botasot - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë, duke thënë se periudha vendimtare e përcaktimit politik ...

Zbulohet mesazhi i John Kerry në librin e përshtypjeve në Kryeministri

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka lënë mbresat e tij për këtë vizitë në librin e përshtypjeve që ndodhet në bibliotekën e kryeministrisë.

John Kerry takon një kosovar në sheshin “Skënderbej”: Vazhdoni të ecni përpara

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, ka takuar qytetarët që e prisnin në sheshin përpara Muzeut Historik Kombëtar, ku ai zhvilloi një takim me të rinj të shoqërisë civile.

Kerry në librin e përshtypjeve: Faleminderit shqiptarë për pritjen zemërgjerë

Ora news - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit ka lënë dhe përshtypjet e tij për vizitën në Shqipëri në librin e përshtypjeve të vendosur në Qendrën për Hapje dhe Dialog Faleminderit popullit shqiptar për pritjen ...

Fotolajm: Përshtypjet e Kerryt për Shqipërinë. Ja çfarë shkruajti

Mapo - 14.02.2016

Fotolajm: Përshtypjet e Kerryt për Shqipërinë. Ja çfarë shkruajti Postuar më: 14 Shkurt 2016 13:34 Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerryt, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë.

Mesazhi për Kosovën, Kerry nga Tirana: Vazhdoni të ecni përpara

Ora news - 14.02.2016

“Vazhdoni të ecni përpara” ky ishte mesazhi që Sekretari Amerikan i Shtetit dha për Kosovën nga Tirana. Në një prononcim të shkurtër për gazetarët pasi doli nga Muzeu Historik ku zhvilloi një takim ...

Basha-Kerry: Do të kontribuojmë për reformat dhe demokracinë në Shqipëri

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry u takua sot me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ne kuader te vizites qe zyrtari i lartë amerikan po zhvillon në Tiranë.

Kerry përfundon bashkëbisedimin tek Muzeu me shoqërinë civile

Mapo - 14.02.2016

Kerry përfundon bashkëbisedimin tek Muzeu me shoqërinë civile Postuar më: 14 Shkurt 2016 13:36 Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry ka përfunduar bashkëbisedimin me shoqërinë civile në Muzeun ...

Çfarë mesazhi i dha Kerry shqiptarit nga Kosova që takoi në shesh

Panorama - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, ka takuar qytetarët që e prisnin në sheshin përpara Muzeut Historik Kombëtar, ku ai zhvilloi një takim me të rinj të shoqërisë civile.

Kerry në direktorinë e ‘Fotove të Ditës’ së kryeministrit dhe mesazhi ‘populli e di shumë mirë”

BalkanWeb - 14.02.2016

Nuk e dimë se cfarë kanë biseduar në këtë moment, por për kryeministrin Edi Rama, ky imazh ka qenë foto e ditës. ‘Photo of the day’, shqip, ‘foto e ditës’.

A do ta takojë Hashim Thaçi John Kerryn në Tiranë?

Botasot - 14.02.2016

Mediat dje kanë raportuar që sipas gjase Kerry do të takohet edhe Ministrin e Jashtëm të Kosovës dhe kandidatin e PDK-së Hashim Thaçin. Tash për tash nga agjenda e bërë e ditur nga DASH ende s’janë ...

Kerry takon qytetarin nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh

Telegrafi - 14.02.2016

Pas përfundoi bashkëbisedimin me shoqërinë civile tek Muzeu Kombëtar, Sekretari John Kerry shkoi të takonte pak metra më tutje edhe një qytetar nga Kosova, i cili ka ardhur në Tiranë për vizitën e ...

Kerry takon qytetarin nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh

Botasot - 14.02.2016

Pas përfundoi bashkëbisedimin me shoqërinë civile tek Muzeu Kombëtar, Sekretari John Kerry shkoi të takonte pak metra më tutje edhe një qytetar nga Kosova, i cili ka ardhur në Tiranë për vizitën e ...

Kerry takon qytetarin nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh

Mapo - 14.02.2016

Kerry takon qytetarin nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh Postuar më: 14 Shkurt 2016 13:58 Pas përfundoi bashkëbisedimin me shoqërinë civile tek Muzeu Kombëtar, Sekretari John Kerry shkoi të ...

Ahmeti: Vizita e Kerryt në Tiranë, e rëndësishme për tërë shqiptarët

Koha.net - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë. Ai ka thënë se vizita e Kerryt në Tiranë ka një rëndësi të ...

Fotogaleri: Brenda Kryeministrisë, ja kush e takoi John Kerry-n

Mapo - 14.02.2016

Fotogaleri: Brenda Kryeministrisë, ja kush e takoi John Kerry-n Postuar më: 14 Shkurt 2016 14:11 Përmes këtyre fotove shihet qartë gjithë vizita e John Kerry-t në Kryeministri, që nga pritja e ...

Foto: Kerry lë Shqipërinë, vizita u mbyll pa incidente

Mapo - 14.02.2016

Foto: Kerry lë Shqipërinë, vizita u mbyll pa incidente Postuar më: 14 Shkurt 2016 14:18 Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry përfunduar vizitën zyrtare 4 orëshe në Tiranë, ku u takua me ...

Ja si e pasqyrojnë mediat greke vizitën e Kerry-t në Shqipëri…

Mapo - 14.02.2016

Ja si e pasqyrojnë mediat greke vizitën e Kerry-t në Shqipëri… Postuar më: 14 Shkurt 2016 14:24 Vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në vendin tonë është pasqyruar edhe nga shtypi grek.

Kerry largohet nga Shqipëria pas 4 orësh vizitë, Donald Lu e përcjell në aeroport

BalkanWeb - 14.02.2016

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu përcolli në aeroport rreth orës 14:00 të ditës së sotme, Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry. Në vizitën e tij 4 orëshe në Tiranë, Kerry u takua me ...

Kerry: Kosova po shkon mirë dhe ju duhet të vazhdoni të punoni

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan, John Kerry, ka folur në momentin kur ka kryer takimet me shoqërinë civile në qendër të Tiranës. I pyetur nga Klan Kosova për gjendjen në Kosovë, ai ka thënë se ka një porosi për ...

Kerry lë Shqipërinë, vizita u mbyll pa incidente

Botasot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry përfunduar vizitën zyrtare 4 orëshe në Tiranë, ku u takua me Presidentin Nishani, Kryeministrin Rama, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe me kryetarin e PD ...

Parullat për Kerry-n, Spahiu ia mbath në Milano kur Sekretari është në Tiranë

Panorama - 14.02.2016

“Miresevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar. Z. Kerry, publiko emrat e politikaneve kriminelë”. Kjo ishte parulla që drejtuesi i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu shpalosi dje me ...

Basha: Takimi me Kerryn, vlerësim e besim tek PD-ja dhe angazhimi ynë për demokracinë dhe sundimin e ligjit

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim 30 minutësh, në hotel “Rogner” me sekretarin amerikan të shtetit John Kerry. Detaje të bisedës me sekretarin Kerry i bëri ...

Bushati: Siguria dhe shtet-konsolidimi, elementët e vizitës së Sekretarit Kerry

Ora news - 14.02.2016

Bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe shtet-konsolidimi demokratik ishin dy nga elementët kyçe të kësaj vizite. Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Foto: Ja masat që u morrën për pritjen e Kerry-t sot në Tiranë

Mapo - 14.02.2016

Foto: Ja masat që u morrën për pritjen e Kerry-t sot në Tiranë Postuar më: 14 Shkurt 2016 14:44 Këto foto tregojnë disa nga masat e sigurisë në Tiranë gjatë vizitës së Sekretarit amerikan të Shtetit, ...

“Vizite historike e sekretarit John Kerry ne Shqiperi!”

Botasot - 14.02.2016

Sot erdhi per nje vizite miqesore, historike ne Shqiperi, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry. Kjo vizite, qe eshte e pesta e nje sekretari shteti ne Tirane qe nga viti 1991, eshte deshmi e ...

Foto: Largimi i Kerryt, ja si koordinohet mbrojtja nga ajri

Mapo - 14.02.2016

Foto: Largimi i Kerryt, ja si koordinohet mbrojtja nga ajri Postuar më: 14 Shkurt 2016 14:49 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, pas përfundimit të takimeve zyrtare udhëtoi drejt Rinasit për ...

“Basha i tregoi John Kerry-t lidhjet e kryeministrit Rama me krimin”

Panorama - 14.02.2016

Ish-kryeministri Berisha ka komentuar vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry ditën e sotme në Tiranë. Teksa e cilësoi vizitën si historike, Berisha nuk mbeti pa komentuar edhe takimin ...

Fotolajm/ John Kerry fotografi përmbyllëse me drejtuesit e policisë

Botasot - 14.02.2016

Para se të ngjiste shkallët për në avion, Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry bëri edhe një fotografi përmbyllëse me drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit.

Bushati: Bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe shtet konsolidimi demokratik, arsyet e vizitës së Kerry në Tiranë

Botasot - 14.02.2016

Bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe shtet-konsolidimi demokratik ishin dy nga elementët kyçe të vizitës së Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në Shqipëri.

Kreshnik Collaku: Kerry shmangu parlamentin, mesazh se ky parlament më i kriminalizuari ndër 25 vjet

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANË – “Shmangia e parlamentit nga Kerry qe nje mesazh i qarte se ky parlament me i dobëti e me i kriminalizuari ne historine 25 vjecare”. Kështu u shpreh Kreshnik Collaku, shefi për Politikën e ...

Kerry në Tiranë, Berisha: Vizitë historike, mbështetje për shqiptarët në luftën kundër krimit

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vizitën e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry në Shqipëri dhe takimin e tij me kreun e PD-së.

Sekretari Kerri në Kryeministri

ABC News - 14.02.2016

Sipas axhendës, vizita e sekretarit Kerry në Tiranë nisi me një takim mes tij dhe homologut shqiptar Ditmir Bushati. Ndërsa Kryeministri Rama, para se të niste takimin zyrtar, i tregoi kryediplomatit ...

1550 policë, snajperistë dhe agjentë të sigurisë amerikane blinduan Tiranën

Ora news - 14.02.2016

Tirana është blinduar për 8 orë, nga masat e larta të sigurisë gjatë vizitës të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. 1550 efektivë policie dhe agjentë amerikanë ushtruan kontrollet e ...

Kerry në Tiranë, mediat e huaja: Shtysë për “Drejtësinë” e Byronë

Ora news - 14.02.2016

Një vizitë që shërbeu për t’i dhënë një shtysë miratimit të reformave në sistemin e drejtësisë dhe në atë gjyqësor. Kështu e kanë cilësuar mediat e huaja ardhjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, ...

Vizita e John Kerry-t në Tiranë, ja si e pasqyruan mediat ndërkombëtare

Panorama - 14.02.2016

Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Shqipërinë për t’i dhënë një shtysë miratimit të paketës së madhe të reformave në gjyqësor dhe legjislativ.

“Vizite historike e sekretarit John Kerry ne Shqiperi!”

Mapo - 14.02.2016

“Vizite historike e sekretarit John Kerry ne Shqiperi!” Postuar më: 14 Shkurt 2016 16:27 Nga Sali Berisha Sot erdhi per nje vizite miqesore, historike ne Shqiperi, Sekretari amerikan i Shtetit, John ...

Po të ishte gay, Nishani do e takonte John Kerry-n

Mapo - 14.02.2016

Po të ishte gay, Nishani do e takonte John Kerry-n Postuar më: 14 Shkurt 2016 16:29 Nga Enkel Demi John Kerry nuk gjeti kohë për Bujar Nishanin, por u ul të bisedojë me komunitetin gay në Tiranë.

Gazetarja shqiptare e BIRN: Ja çfarë i thashë John Kerryt (Video)

Botasot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në fund të vizitës së tij në Tiranë ka zhvilluar një takim edhe me një grup të rinjsh, mes tyre edhe gazetarë.

Çfarë po i thotë Kerry zonjës Tabaku?

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANË- Megjithëse një vizitë relativisht e shkurtër, Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka takuar dhe ka folur nga afër me një pjesë të rëndësishme të politikanëve shqiptarë.

Kerry 60 min takim me Shoqërinë Civile: Politika se lufton dot korrupsionin pa ju

Ora news - 14.02.2016

“Korrupsioni nuk mund të luftohet vetëm nga politika pa kontributin e shoqërisë civile”. Ka qenë ky mesazhi i Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, për shqiptarët në takimin me 8 anëtarë të ...

Gardistë si agjentë të CIA-s dhe blindato amerikane, ja si u ruajt Kerry

Mapo - 14.02.2016

Gardistë si agjentë të CIA-s dhe blindato amerikane, ja si u ruajt Kerry Postuar më: 14 Shkurt 2016 17:01 Përveç helikopterit të forcave ajrore shqiptare që monitoronte nga ajri, në tokë siguria ...

Vizita e Sekretarit Jon Kerry përmes fotografive (Foto)

Botasot - 14.02.2016

​Sekretari Amerikan, Jon Kerry, ka vizituar Shqipërinë. Aty është pritur fillimisht në aeroport nga President Bujar Nishani. Pastaj ka vazhduar në takimin e radhës me Kryeministrin në objektet ...

Shqiptarët deshën t’i bëhet tjetër lloj pritje sekretarit Kerry

Koha.net - 14.02.2016

Tirana u blindua për tetë orë nga masat e larta të sigurisë. Kjo, për shkak të vizitës të sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry. 1550 efektivë policie dhe agjentë amerikanë ushtruan kontrollet e ...

FOTOT/ Vizita e John Kerry-t në Tiranë, ja si e komenton ai në Twitter

Panorama - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ndaloi këtë të diel për një vizitë të shkurtër në Shqipëri, ku u takua me liderët kryesorë të vendit. Kryefjala e vizitës së tij ishin masat kundër ...

Shqiptarët deshën t’i bëhet tjetër lloj pritje sekretarit Kerry

Botasot - 14.02.2016

Tirana u blindua për tetë orë nga masat e larta të sigurisë. Kjo, për shkak të vizitës të sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry. 1550 efektivë policie dhe agjentë amerikanë ushtruan kontrollet e ...

FOTO+VIDEO/ Masat e rrepta të sigurisë, si u ruajt Kerry në Tiranë

Panorama - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry në Tiranë u mbyll me vetëm një incidentet të vogël. Uniformat e Policisë së Shtetit shoqëruan një të ri në sheshin “Skënderbej”, pasi thirri ...

Karaj: Takimi me Kerryn, mësim për klasën politike dhe mbështetje për LGBT

Mapo - 14.02.2016

Karaj: Takimi me Kerryn, mësim për klasën politike dhe mbështetje për LGBT Postuar më: 14 Shkurt 2016 18:33 Aktivistja e LGBT Xheni Karaj e ka cielsuar takimin e John Kerryt me te rinjte e shoqerise ...

Xheni Karaj: Kerry mbështeti komunitetin LGBT, i përcolla shqetësimin për ndryshimin e kodit të familjes

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANË- Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry ka zhvilluar gjatë ditës së sotme edhe një takim me përfaqësues të shoqërisë civile ku ka qenë e pranishme edhe një ndër aktivistet më të mëdha të ...

Shqiptarët deshën t’i bëhet tjetër lloj pritje sekretarit Kerry

Yll Press - 14.02.2016

Kjo, për shkak të vizitës të sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry. 1550 efektivë policie dhe agjentë amerikanë ushtruan kontrollet e territorit dhe garantuan mbarëvajtjen e vizitës së zyrtarit ...

Basha-Kerry: Do të kontribuojmë për reformat dhe demokracinë në Shqipëri

Yll Press - 14.02.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Basha pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, dha një prononcim për mediat ku u shpreh se vizita e sekretarit Kerry vjen në një moment kyç të demokracisë ...

Kerry në Tiranë [Raporti i KTV-së]

Koha.net - 14.02.2016

Shqiptarët, në çdo rast, do ta kenë aleat SHBA-në, ishte mesazhi i qartë i sekretarit amerikan, John Kerry që përcolli gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri.

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Yll Press - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit të Shtetit Amerikan, z. John Kerry, në Tiranë ka një rëndësi të jashtëzakontë jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për tërë rajonin. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ...

FOTOT/Ajo që su pa nga vizita e Kerry në Tiranë, nga grushti tek habia me zyrën e Ramës

Botasot - 14.02.2016

Kryeministri Edi Rama ka postuar një set fotosh mbi vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë. Mes fotosh mund të dallohet lehtë habia e zyrtarit të lartë amerikan me zyrën e ...

Kerry nuk takoi Metën, por takoi gazetaren e Birn

Mapo - 14.02.2016

Kerry nuk takoi Metën, por takoi gazetaren e Birn Postuar më: 14 Shkurt 2016 19:43 Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry, nuk u takua me kryetarin e parlamentit Ilir Meta gjetë vizitës së tij të ...

Zyrtari i DASH flet për mesazhet e vizitës së z. Kerry

VOA - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, mes të tjerash e shfrytëzoi vizitën e tij në Shqipëri për të falenderuar qeverinë për sistemimin e anëtarëve të një grupi opozitar iranian të njohur me emrin ...

Kerry-Bashës: Jam i shqetësuar për korrupsionin. Shqipëria, jo si Nigeria

Mapo - 14.02.2016

Kerry-Bashës: Jam i shqetësuar për korrupsionin. Shqipëria, jo si Nigeria Postuar më: 14 Shkurt 2016 20:09 Si ish-ministër i Jashtëm, Lulzim Basha është mësuar me takime të nivelit më të lartë ...

Zyrtari i DASH: Mesazhi i vizitës, reforma dhe lufta kundër korrupsionit

Mapo - 14.02.2016

Zyrtari i DASH: Mesazhi i vizitës, reforma dhe lufta kundër korrupsionit Postuar më: 14 Shkurt 2016 21:13 Një zyrtar i Departamentit të Shtetit që foli me gazetarët që shoqëronin Sekretarin John ...

Gardistë si agjentë të CIA-s dhe blindato amerikane, ja si u ruajt Kerry (Foto)

Botasot - 14.02.2016

Përveç helikopterit të forcave ajrore shqiptare që monitoronte nga ajri, në tokë siguria fizike eSekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së sotme zyrtare në Tiranë, në një pjesë të ...

Pas pastrimit të politikës nga krimi, Shqipëria do pastrohet me “Drejtësinë”

Ora news - 14.02.2016

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit që foli me gazetarët që shoqëronin Sekretarin John Kerry, gjatë udhëtimit për në Shqipëri, tha se qëllimi kishte qenë që vizita të bëhej në dhjetor kur zoti ...

VOA habitet me Nishanin, Kerry vlerëson leadershipin e Ramës

Mapo - 14.02.2016

VOA habitet me Nishanin, Kerry vlerëson leadershipin e Ramës Postuar më: 14 Shkurt 2016 22:05 Edhe pse në axhendën e takimeve zyrtare të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së sotme ...

Zyrtari i DASH: Mesazhi i vizitës, reforma dhe lufta kundër korrupsionit

Botasot - 14.02.2016

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit që foli me gazetarët që shoqëronin Sekretarin John Kerry, gjatë udhëtimit për në Shqipëri, tha se qëllimi kishte qenë që vizita të bëhej në dhjetor kur zoti ...

Basha: Kerry kërkoi që Shqipëria të përparojë me reformat. Të gatshëm të bashkëpunojmë

BalkanWeb - 14.02.2016

TIRANË- Pas takimit me Sekretarin Amerikan, John Kerry, Basha ka deklaruar se takimi i tij me opozitën është një tregues besimi. Në një intervistë për Top Channel, Basha tha se biseda me Kerry u ...

Agjenda e John Kerryt në Tiranë, ja mesazhet që do përcjellë

Gazeta Tema - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry mbërrin sot në orën 9:00 në Tiranë. Ai do të pritet me ceremoni zyrtare në aeroportin “Nënë Tereza” nga Presidenti Nishani dhe më pas do të takojë ministrin ...

Tiranë, vizita e sekretarit Kerry, boshatisen rrugët e kryeqytetit (foto)

Durres Lajm - 14.02.2016

Ditën e sotme, teksa mbërrin sekretari amerikan i shtetit John Kerry, Tirana është thuajse e boshatisur. Përmes disa fotove të shkrepura nga gazetari Aristir Lumezi, duken rrugët boshatisura, ndalimi ...

John Kerry në Tiranë. Ja axhenda e tre orëve të tij shqiptare

Gazeta Tema - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit vjen sot në Tiranë në një vizitë 3 orëshe. Tirana është zbukuruar me flamuj shqiptarë dhe amerikanë anës rrugëve. Prej orës 07:00 të gjithë strukturat e policisë, përfshi ...

VIDEO/ Kerry-Nishani, takim tek shkallët e avionit

Gazeta Tema - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit mbërriti në aeroportin “Nënë Tereza”. Presidenti i Republikës Bujar Nishani e priti atë tek shkallët e avionit dhe pati një bisedë të ngrohtë dhe miqësore përgjatë dy ...

Portreti i paautorizuar i Sekretarit të Shtetit: Kush është John Kerry

Gazeta Tema - 14.02.2016

Kur e caktoi në krye të diplomacisë, Presidenti Barack Obama tha: E gjithë jeta e tij e përgatiti John Kerryn për këtë rol. Vet veterani i Vietnamit, me zërin e ngrohtë e të folurën e qetë, kthimin ...

Tiranë, sekretari Kerry zbret në Rinas, pritet nga presidenti Nishani

Durres Lajm - 14.02.2016

Në orën 09:45, avioni që mbante në bord sekretarin e shtetit të Shteteve të Bashkuara, John Kerry, është ulur në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, në Rinas.

Tiranë, AK: Z. Kerry, mos tako qeveritarët kriminelë

Durres Lajm - 14.02.2016

Aleanca Kuqezi është tubuar sot në Bulevardin "Deshmoret e Kombit", në pritje të sekretarit amerikan të shtetit John Kerry, ku dhjetra aktivistë kanë vendosur një banderolë ku bejne thirrje që ...

Tiranë, vonesa solli takimin e pazakontë Nishani-Kerry, biseduan në këmbë

Durres Lajm - 14.02.2016

Vonesa prej 45 minuta e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry ka bërë që ky i fundit të mos zhvillojë bisedën me presidentin Bujar Nishani, e parashikuar që të ndodhte ne nje prej sallave të ...

Nishani shtrëngon duart me Kerrin

Vision Plus - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit Amerikan te Shtetit John Kerry ne Tirane filloi ne orën 9.45, kur avioni i tij u ul ne pistën e Aeroportit te Rinasit. Sekretari Amerikan i Shtetit u prit nga Presidenti i ...

Takimi me Kerryn tek shkallët e avionit ja çfarë i tha Bujar Nishani

Gazeta Tema - 14.02.2016

Presidenti Bujar Nishani ka patur një takim disaminutësh me Sekretarin e Shtetit John Kerry në aeroportin e Rinasit ku i ka shprehur falenderimet për mbështetjen e pakursyer të SHBA ndaj Shqipërisë.

Ahmeti me Amerikën: Mirëserdhe John Kerry

Tetova Sot - 14.02.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka përshëndetur vizitën zyrtare të Sekretarit AMerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë. Ai nëpërmjet të një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka theksuar rolin ...

Kerry në Tiranë, agjencitë ligjzbatuese në shërbim të përforcuar

Tetova Sot - 14.02.2016

Policia e Tiranës, ajo Kriminale dhe e Antiterrorit kanë kaluar në shërbim të përforcuar në kuadër të vizitës së sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry.

Tiranë, zbardhet biseda, çfarë i tha presidenti Nishani sekretarit Kerry

Durres Lajm - 14.02.2016

Presidenti Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri sekretarit amerikan të shtetit John Kerry, duke shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë mbështetjen e pakursyer, ...

Drejtpërdrejt nga vizita e John Kerryt në Tiranë (Live)

Ilirida - 14.02.2016

Këtu mund ta ndiqni live vizitën e Kerryt në ...

DASH jep detaje: Çfarë do diskutojë Kerry në Tiranë

Gazeta Tema - 14.02.2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht axhendën e vizitës së Sekretarit amerikan, John Kerry, në Tiranë. Përmes një njoftimi të kësaj të diele, zyrtarë të lartë të DASH-it ...

Vizita e John Kerry në Tiranë, edhe për Kosovën

Ilirida - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Drejtpërdrejt nga vizita e John Kerryt në Tiranë (Live)

Tetova Sot - 14.02.2016

Këtu mund ta ndiqni live vizitën e Kerryt në Tiranë Komento lexo edhe: Ky mjek nigerian do të dëshmojë kundër Thaçit për trafik ...

Jehona e vizitës së sekretarit Kerri

Vision Plus - 14.02.2016

Inkurajim për liderët politike te Shqipërisë, per te vijuar reformat kundër korrupsionit dhe per te rritur shanset per anëtarësimin ne Bashkimin Europian.

SHBA, Departamenti i Shtetit: Sekretari Kerry në Tiranë për reformën në drejtësi

Durres Lajm - 14.02.2016

Mediat e huaja bëjnë të ditur se sekretari amerikan i shtetit John Kerry viziton Shqipërinë për t’i dhënë një shtysë miratimit të paketës së madhe të reformave në gjyqësor dhe legjislativ.

Zbardhet takimi i Presidentit Nishani me sekretarin Kerry. Ja çfarë u bisedua

Ilirida - 14.02.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, duke shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë mbështetjen e ...

“Reformë për pastrimin e Shqipërisë”

Vision Plus - 14.02.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit bën te ditur se John Kerry viziton Tiranën ne nje moment kyç per vendin, qe ka nisur nje seri reformash per integrimin ne Bashkimin Europian.

Isa Mustafa: Kerry në Tiranë me mesazhe të njëjta sikur kur ishte në Kosovë

Tetova Sot - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Nishani: Mirënjohje SHBA për mbështetjen

Tetova Sot - 14.02.2016

Presidenca ka publikuar në faqen e saj zyrtare një përmbledhje të shkurtër të asaj që kreu i Shtetit, Bujar Nishani, bisedoi me Sekretarin e Shtetit, John Kerry në Aeroportin e Rinasit.

Kurti: Kerry nuk përzihet se kush bëhet president në Kosovë

Tetova Sot - 14.02.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, tha se SHBA brengoset për gjendjen në Kosovë dhe tha se populli i Kosovës është ...

Rama: Reforma në drejtësi, brenda muajit mars!

Gazeta Tema - 14.02.2016

Kryeministri Rama ka folur pas takimit me John Kerryn duke theksuar bashkëpunimin mes dy vendeve. “Shqipëria do të vazhdojë bashkëpunimin e ngushtë dhe të pakushtëzuar me Amerikën, aleatin tonë të ...

Kerry vlerëson dekriminalizimin: Jeni në rrugën e duhur, Shqipëria aleat i rëndësishëm i SHBA

Gazeta Tema - 14.02.2016

Sekretari i Shtetit John Kerry ka vlerësuar miratimin e ligjit të dekriminalizimit dhe reformën në drejtësi. “Jeni në rrugën e duhur”, tha Kerry në konferencën për shtyp.

John Kerry: Jeni në rrugën e duhur; Rama: Në mars, reforma në drejtësi

Tetova Sot - 14.02.2016

Vendi është në rrugën e duhur të reformave, veçanërisht atyre që kanë të bëjnë me luftën kundër krimit, korrupsionit dhe forcimit të ligjit dhe shtetit ligjor.

Kerry: Vetëm shqiptarët mund të miratojnë ligjet e tyre dhe ti zbatojnë

Tetova Sot - 14.02.2016

Në konferencën e mbajtur në përfundim të takimit me Kryeministrin Edi Rama, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry tha se Shqipëria nuk është thjesht një mike që e ka treguar veten në shumë ...

Kosovë, kryeministri Mustafa: Vizita e sekretarit Kerry në Shqipëri, e rëndësishme edhe për vendet e rajonit

Durres Lajm - 14.02.2016

Vizita e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Tiranë, vizita e sekretarit Kerry, ndalohet turisti i huaj me çantën e dyshimtë

Durres Lajm - 14.02.2016

Një person është shoqëruar për verifikime më të hollësishme, pak minuta pas mbërritjes së sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë. Uniformat blu e kanë parë si të dyshimtë të riun, i cili mbante një ...

Ja çfarë shkruajnë mediet botërore për vizitën e John Kerry-t në Tiranë

Ilirida - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat ndërkombëtare, veçanërisht “Associated Press” dhe “Reuters”.

Tiranë, sekretari Kerry pas takimit me kryeministrin Rama: Reformat janë rruga e duhur

Durres Lajm - 14.02.2016

Vendi është në rrugën e duhur të reformave, veçanërisht atyre që kanë të bëjnë me luftën kundër krimit, korrupsionit dhe forcimit të ligjit dhe shtetit ligjor.

Jon Kerry s’e përmend fare Kosovën

Tetova Sot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan, Jon Kerry, s’e ka përmendur fare Kosovën në konferencën për shtyp të mbajtur në Tiranë, me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kerry ka folur për reformat e Shqipërisë, për ...

Pse John Kerry nuk takon Ilir Metën?

Tetova Sot - 14.02.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit ka sqaruar edhe arsyet pse Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të takohet me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta.

Sqarimi i DASH: Ja pse Kerry nuk e takoi Ilir Metën

Gazeta Tema - 14.02.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit ka sqaruar edhe arsyet pse Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të takohet me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta.

Kerry falënderon shqiptarët: Shqipëria e para në luftë kundër ISIS’it

Tetova Sot - 14.02.2016

Sekretari i Shtetit Amerikan, Jon Kerry, ka thënë se ndodhet në Tiranë pasi amerikanët e shqiptarët janë aleatë. Kerry ka thënë se për mposhtjen e ISIS’it duhet një koalicion i madh kundër këtij ...

Reuters: Kerry në Shqipëri për të inkurajuar reformën në drejtësi

Gazeta Tema - 14.02.2016

Agjencia e lajmeve Reuters ka pasqyruar vizitën e Sekretarit të Shtetit John Kerry duke thënë se vizita e tij bëhet për të inkurajuar reformën në drejtësi.

Kerri i pesti zyrtar i lartë që mbërrin në Tiranë

Vision Plus - 14.02.2016

Nëse ekziston një vend me të cilin Shqipëria nuk ka pasur kurrë mëdyshje në marrëdhëniet reciproke, jane Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tirana vizitohet këtë të diel nga Sekretari i Shtetit John ...

John Kerry takon Bashën në hotel “Rogner”

Tetova Sot - 14.02.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim në hotel “Rogner” me sekretarin amerikan të shtetit John Kerry. Detaje të bisedës me sekretarin Kerry i bëri publike vetë shefi i ...

Tiranë, Basha pas takimit me skretarin Kerry: Përpjekje për konsolidimin e demokracisë (video)

Durres Lajm - 14.02.2016

Ashtu siç ishte parashikuar, sekretari amerikan i shtetit John Kerry është takuar edhe me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Takimi i kryediplomatit amerikan me kryeopozitarin shqiptar është zhvilluar ...

Sekretari amerikan Kerry: Shqipëria është në rrugën e duhur

Shkupi24 - 14.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry gjatë një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se Shqipëria është anëtare themeluese e koalicionit për të ...

FOTOT e ditës së kryeministrit

Gazeta Tema - 14.02.2016

Pas daljes nga kryeministria Sekretari i Shtetit John Kerry doli në bulevardin “Zogu i Parë” ku takoi disa qyetarë. Mes tyre ishte edhe një fëmijë të cilin Kerry e mori në krahë.

Tiranë, sekretari Kerry në Twitter: Falenderime Nishanit për pritjen e ngrohtë

Durres Lajm - 14.02.2016

Pasi ka mbyllur takimet e tij me personalitetet shtetërore, sekretari amerikan i shtetit John Kerry i është drejtuar Muzeut Historik Kombëtar, ne Tirane, ku është duke zhvilluar një takim me ...

Kerry merr në krah vogëlushin 5 vjeç, ia “prezanton” Rama

Shkupi24 - 14.02.2016

Mjaft sportiv, i qeshur dhe i çlirët totalisht nga kollarja e zyrtarit të ngurtë, sekretari amerikan i shetit John Kerry ka lëvizur në këmbë nga kryeministria në drejtim të hotel “Rogner” për të ...

Përshtypjet e John Kerryt për Shqipërinë: Ja shënimi që la

Gazeta Tema - 14.02.2016

Sekretari i Shtetit John Kerry ka lënë një shënim në librin e përshytpjeve në Kryeministri. “Faleminderit popullit shqiptar për pritjen jashtëzakonisht zemërgjerë në vendin tuaj të bukur.

Tiranë, sekretari Kerry ndalet dhe takon njerëzit në bulevard (video)

Durres Lajm - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, gjatë ecjes në këmbë nga Kryeministria tek Hotel "Rogner", nën shoqërinë edhe të kryeministrit Edi Rama, u ndal për disa minuta në Bulevardin "Dëshmorët e ...

VIDEO – Kerry nga Tirana pershendet Kosoven

Shkupi24 - 14.02.2016

“Vazhdoni të ecni përpara” ky ishte mesazhi që Sekretari Amerikan i Shtetit dha për Kosovën nga Tirana. Në një prononcim të shkurtër për gazetarët pasi doli nga Muzeu Historik ku zhvilloi një takim ...

Basha: Ftoj Ramën t’i japim fund reformës në drejtësi (VIDEO)

Gazeta Tema - 14.02.2016

Pas takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, kryetari i Partisë Demokratike, partisë më të madhe në opozitë në Shqipëri, ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë me gazetarin Sokol Balla ...

Tiranë, sekretari Kerry largohet nga Shqipëria, ja çfarë shkroi për mikpritjen

Durres Lajm - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry ka mbyllur viziten e tij zyrtare në vendin tonë, duke iu drejtuar Aeroportit Ndërkombëtar "Nënë Tereza". Por, para largimit, në Bibliotekën e Kryeministrisë, ...

Përfundon vizita e Kerryt në Tiranë, Sekretari i Shtetit niset për në SHBA

Gazeta Tema - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit të Shtetit John Kerry ka përfunduar rreth orës 14:00. Pas takimit me Ramën, Bashën dhe përfaqësues të shoqërisë civile, Kerry i është drejtuar Rinasit.

Kerry takon qytetarin nga Kosova: Popullit tënd jepi këtë mesazh

Tetova Sot - 14.02.2016

Pas përfundoi bashkëbisedimin me shoqërinë civile tek Muzeu Kombëtar, Sekretari John Kerry shkoi të takonte pak metra më tutje edhe një qytetar nga Kosova, i cili ka ardhur në Tiranë për vizitën e ...

Kerry lë Shqipërinë, vizita u mbyll pa incidente (FOTO)

Tetova Sot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry përfunduar vizitën zyrtare 4 orëshe në Tiranë, ku u takua me Presidentin Nishani, Kryeministrin Rama, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe me kryetarin e PD ...

Ahmeti për vizitën e Kerry në Tiranë: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Tetova Sot - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ...

Kush është ky fëmijë në krahët e Kerry-t e Ramës?

Tetova Sot - 14.02.2016

John Kerry ka përshkuar në këmbë rrugën nga Kryeministria tek hotel Rogner, ku takoi liderin e opozitës, Lulzim Basha. Teksa ka ecur në këtë rrugë të shkurtër ai ka përshëndetur qytetarët e shumtë që ...

Berisha “ilustron” vizitën e Kerry-t me foton e Nishanit

Gazeta Tema - 14.02.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi historike vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry. Duke e ilustruar me një foto të takimit midis Kerry-t dhe Nishanit në Rinas, Berisha shkruan se ...

Shtypi ndërkombëtar: Kerry bind opozitën për një paketë të madhe të reformave gjyqësore dhe legjislative

Gazeta Tema - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kery, në Tiranë ka bërë jeohnë edhe në mediat ndërkomëbtare. Agjesia e lajmeve “Associated Prees” dhe “Reuters” e kanë pasqyruar hap pas hapi këtë vizitë ...

Po të ishte gay, Nishani do e takonte Kerry-n

Gazeta Tema - 14.02.2016

Nga Enkel Demi John Kerry nuk gjeti kohë për Bujar Nishanin, por u ul të bisedojë me komunitetin gay në Tiranë. Tre orët e vizitës së tij shkuan me disa rezultate konkrete.

FOTOT/ Nga grushti, tek habia për zyrën e Ramës: Ato që s’u panë nga vizita e John Kerry

Gazeta Tema - 14.02.2016

Kryeministri Rama ka postuar disa foto nga vizita që ka zhvilluar sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, në Tiranë. Nga fotot, nuk mund të fshihet habia e këtij të fundit me zyrën dhe pikturat e ...

Gazetarja shqiptare e BIRN: Ja çfarë i thashë John Kerryt (Video)

Tetova Sot - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në fund të vizitës së tij në Tiranë ka zhvilluar një takim edhe me një grup të rinjsh, mes tyre edhe gazetarë.

John Kerry në rrjetet sociale, ja si e komentoi vizitën në Shqipëri (FOTO)

Tetova Sot - 14.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry, pas vizitës së tij në Shqipëri ka shënuar një postim në rrjetin social Twitter, duke shkruar se ka patur një bisedë të gjerë me Kryeministrin Rama dhe ...

DETAJET e takimit dhe mesazhet e John Kerry-t

Gazeta Tema - 14.02.2016

Një tur i shpejtë në zyrën e Ramës dhe një ndalesë jashtë protokollit në bibliotekën e Kryeministrisë. Pas insistimit të Victoria Nuland, sekretari Kerry ka dalë jashtë zyrtares, duke vizituar ...

Tre detaje “të pakëndshme”, nga vizita e Xhon Kerry

Gazeta Tema - 14.02.2016

Detaji i parë i pakëndëshëm, ishte nga gjithë ata që duan të gjejnë një bisht për vizita të tilla të rëndësishme për shtetin shqiptar. Dhe këtë rradhë e kishin gjetur, duke paraqitur si arsye ...

Dyshime për atentat ndaj Kerry-t

Tetova Sot - 14.02.2016

Pak minuta pasi sekretari amerikan i shtetit mbërriti në Tiranë, një person me një çantë në krahë u shoqëura në polici. Ndalimi u bë në sheshin “Skënderbej”.

Lorik Cana për John Kerry: Një tifoz më shumë për Euro 2016

Tetova Sot - 14.02.2016

Vizita sot në Tiranë i la përshtypje sekretarit amerikan të shtetit sidomos për interierin e ndërtesës së kryeministrisë. Zyrja e Edi Ramës e personalizuar me piktura të kryeministrit u raportua nga ...

Basha e mori dhe një Berishë në takim/ Mesazhi i Kerrit për opozitën: Votoni reformën në drejtësi

Gazeta Tema - 14.02.2016

Si ish-ministër i Jashtëm, Lulzim Basha është mësuar me takime të nivelit më të lartë politik ndërkombëtar, por si kryetar i opozitës, deri mesditën e së dielës ai nuk kishte patur një takim më të ...

Rama i tregon John Kerry-t fanellën e Canës, ja përgjigja e kapitenit

Panorama Sport - 14.02.2016

Kapiteni i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana, e ka vlerësuar vizitën që Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, bëri këtë të diel në Tiranë, si një “tifoz më shumë për kuqezinjtë”.

Zyrtari i DASH: Mesazhi i vizitës, reforma dhe lufta kundër korrupsionit

Gazeta Tema - 14.02.2016

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit që foli me gazetarët që shoqëronin Sekretarin John Kerry, gjatë udhëtimit për në Shqipëri, tha se qëllimi kishte qenë që vizita të bëhej në dhjetor kur zoti ...

Detaje nga vizita e John Kerry, flet edhe për LGBT

Lajme.al - 14.02.2016

-Departamenti Amerikan i Shtetit, (DASH) jep të dhëna mbi vizitën e sekretarit amerikan John Kerry sot në Tiranë. “Jemi në Tiranë ku festohet sot Shën Valentini.

Shqipërinë me SHBA nuk e ndanë asgjë dhe e bashkon gjithçka

Kosova Live - 14.02.2016

Shqipëria është në rrugën e duhur të reformave, veçanërisht atyre që kanë të bëjnë me luftën kundër krimit, korrupsionit dhe forcimit të ligjit dhe shtetit ligjor, ka deklaruar sekretari amerikan i ...

Mustafa: Kerry në Tiranë edhe për Kosovën

Lajme.al - 14.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Republika - 14.02.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, Xhon Keri, në Tiranë. Ai ka thënë se periudha vendimtare e përcaktimit politik ...

Vizita e Xhon Kerit në Tiranë, edhe për Kosovën

Republika - 14.02.2016

Vizita e sekretarit amerikan të shtetit, Xhon Keri, në Shqipëri, nga Qeveria e Kosovës shihet si një mundësi e mirë për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për vendet e rajonit.

Basha dhe 4 deputetë takohen me sekretarin Kerry

Lajme.al - 14.02.2016

Ashtu siç ishte parashikuar, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry është takuar me kreun e opozitës, Lulzim Basha, pas takimeve që pati në Kryeministri me ministrin e Jashtëm Bushati, si dhe kreun ...

Ja mesazhi që la Kerry në librin e përshtypjeve në Kryeministri

Lajme.al - 14.02.2016

Ja mesazhi që la Kerry në librin e përshtypjeve në Kryeministri Në kryeministri, sekretari Kerry la sot edhe një mesazh në librin e përshtypjeve. “Faleminderit popullit shqiptar për pritjen ...

Gazetarja shqiptare e BIRN: Ja çfarë i thashë John Kerryt (Video)

Republika - 14.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në fund të vizitës së tij në Tiranë ka zhvilluar një takim edhe me një grup të rinjsh, mes tyre edhe gazetarë.

John Kerry nis takimet me Bujar Nishanin dhe i mbyll me Bashën, kokë më kokë me Ramën për muxhahedinët

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 07:47 Zbehet roli i kryeministrit Edi Rama në axhendën e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë. As gatishmëria për të pranuar kërkesën, për strehimin ...

AK, Spahiu-Kerryt: Mos i shtrëngoni dorën qeveritarëve kriminelë, publikoni emrat

ikub - 13.02.2016

Me rastin e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Aleanca Kuq e Zi ka organizuarnjë tubim paqësor ditën e sotme. Kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu i bëri thirrje publike sekretarit amerikan që mos ...

AK tubim paqësor, Spahiu: Mirë se vjen zoti Kerry, por mos i shtrëngo dorën qeveritarëve kriminelë

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 10:26 Aleanca Kuq e Zi ka organizuar sot një tubim paqësor në sheshin “Nënë Tereza” me rastin e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry.

AK tubim para vizitës: Z.John Kerry, mos tako politikanët e korruptuar

LajmiFundit - 13.02.2016

Aleanca KuqeZi mbajti një tubim në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry. Në një banderolë gjigande shkruhet: Miresevjen z.Kerry, por mos ...

Thaçi, takim me Kerry-n në Tiranë

Almakos - 13.02.2016

Mediat kosovare Numri dy i qeverisë së Kosovës, njëherësh dhe ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi, pritet që të takohet ditën e diel me sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry.

Ja kupola e policisë që po harton masat e sigurisë për vizitën e John Kerry

LajmiFundit - 13.02.2016

Zëdhënësi i policisë së shtetit ka publikuar foton e takimit të drejtuesve të policisë së shtetit që po hartojnë planin e masave të sigurisë për vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry.

Vizita e Kerryt, Altin Qato: 1548 policë në terren, një helikopter patrullon në ajër

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 13:42 Vizita e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, do të shoqërohet me një sërë masash të ndërmarra nga policia shqiptare, për të garantuar siguri.

Vizita e Kerry-t, në protokoll futet dhe Presidenti Nishani

Almakos - 13.02.2016

ARTEMISA HOXHA Vizita e sekretarit amerikan, John Kerry, fut në pjesë të protokollit dhe Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Zyra e shtypit e Presidencës ka bërë të ditur se do të jetë vetë kreu ...

Vizita e Kerry, prije nga Nishani, takime me Ramën e Bashën

Ina - 13.02.2016

Të dielën paradite, në orën 09:00 Sekretari Amerikan i Shtetit pritet të mbërrijë në aeroportin “Nënë Tereza”. Presidenca njofton se Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të presë në aeroport ...

AK tubim në Tiranë: Mirësevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar

Zhurnal - 13.02.2016

AK tubim në Tiranë: Mirësevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar Publikuar 13.02.2016 në 11:45 nga H.N. | 1 i lexuar Tiranë, 13 shkurt- Aleanca KuqeZi zhvilloi një tubim në bulevardin ...

AKZ ka një kërkesë për Kerry-n (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2016

Bulevardi “pushtohet” Kuq e Zi: Mr. Kerry mos tako qeveritarët kriminelë dhe publiko emrat e tyre. Aleanca Kuq e Zi ka zhvilluar sot në bulevard një protestë, një ditë para mbërritjes në Shqipëri të ...

Vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90

Almakos - 13.02.2016

​Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili vjen nesër në Tiranë, është i pesti drejtues i Departamentit të Shtetit që viziton Shqipërinë, pas viteve ’90.

Vizita e John Kerry, 1548 policë “në këmbë” për masat e sigurisë

LajmiFundit - 13.02.2016

Zv.drejtori i përgjithshëm i policisë për rendin dhe sigurinë publike Altin Qato bëri me dije masat e policisë për vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry.

Vizita e John Kerry, policia: Bllokohet qarkullimi në Tiranë, edhe për autobusë e ambulanca

LajmiFundit - 13.02.2016

Policia e shtetit dhe drejtoria e policise Tirane shpallen planin e detajuar te masave te sigurise qe doe zbatohen me 14 shkurt 2016, gjate vizites se sekretarit John Kerry ne Tirane.

Vizita e Kerryt në Tiranë, ja rrugët që do bllokohen

ikub - 13.02.2016

Me datë 14 Shkurt 2016, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, me rastin e vizitës së Sekretarit të Shtetetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës SH.T.Z John Kerry, për sigurimin e rendit dhe të ...

Miqësia shqiptaro-amerikane, përmes vizitave të rëndësishme (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2016

Në një shikim në retrospektivë, rezulton se vizita e sekretarit John Kerry në Shqipëri, është e pesta e një kryediplomati amerikan, përgjatë 25 vjetëve të fundit.

Vizita e Kerryt, në gadishmëri 1548 punonjës policie, patrullim edhe nga ajri

ikub - 13.02.2016

Me rastin e vizitës së Sekretarit të Shtetit të SH.B.A-së, Zotit John Kerry, më datë 14.02.2016 në Tiranë, Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash të detajuar me detyra për të gjitha strukturat ...

Aleanca Kuq e Zi: “Zoti Kerry publiko emrat e politikaneve kriminele”

Ina - 13.02.2016

Kryetari i Aleances Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i ka derguar nje mesazh zanor nga sheshi “Nene Tereza”, Sekretarit Amerikan te Shtetit, z.John Kerry, qe do te vije neser ne Tirane.

Miqësia shqiptaro-amerikane, vizitat e rëndësishme (Foto)

Lajm - 13.02.2016

Në një shikim në retrospektivë, rezulton se vizita e sekretarit John Kerry në Shqipëri, është e pesta e një kryediplomati amerikan, përgjatë 25 vjetëve të fundit.

Kerry akuzon Rusinë për fushatën e bombardimeve në Siri

Portalb - 13.02.2016

Lajme lidhur me temën Ambasadori serb: Serbia nuk do t’i bashkohet NATO-s Kurz: Çrrënjoseni burokracinë, luftojeni korrupsionin Të mbijetuarit e Bataclan-it do ta vazhdojnë koncertin “The ...

8 orët e blindimit të Tiranës, ja plani i masave

Top Channel - 13.02.2016

Tirana po u jep 'dorën e fundit' përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

Aleanca Kuq e Zi: “Zoti Kerry publiko emrat e politikaneve kriminele”

Lajm - 13.02.2016

Kryetari i Aleances Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i ka derguar nje mesazh zanor nga sheshi “Nene Tereza”, Sekretarit Amerikan te Shtetit, z.John Kerry, qe do te vije neser ne Tirane.

Policia Shqiptare plan masash për vizitën e kryediplomatit të SHBA-së në Tiranë

Portalb - 13.02.2016

Lajme lidhur me temën Shqipëri, ndërhyn për të ndaluar grabitjen, qëllohet për vdekje nga hajduti Berisha: Kam refuzuar të isha mjek personal i Enver Hoxhës “Rruga e Kombit” mbulohet më dëborë, ...

Vizita e Kerryt në Tiranë, policia blindon kryeqytetin shqiptar

Lajmi.net - 13.02.2016

Tirana po u jep 'dorën e fundit' përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

Vizita e Kerry-t, 1548 efektivë në terren, patrullim edhe nga ajri me helikopter

Almakos - 13.02.2016

Policia e shtetit ka publikuar planin e masave me rastin e vizitës historike të Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry ditën e nesërme në Tiranë. Në një deklaratë për mediat, drejtori i ...

Liderët në garë kush takon Kerryn, Nishani tek avioni, Rama e pret në zyrë, Basha në hotel

LajmiFundit - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry do të mbërrijë ditën e nesërme në Shqipëri. Për tre orë ai do të kryejë vizitën dhe më pas do të largohet por liderët shqiptarë janë në ethe cili do ta takojë ...

Ja cilët janë 4 deputetët që do jenë me Bashën në takimin me Kerry-n

LajmiFundit - 13.02.2016

Edi Paloka, Jorida Tabaku, Edmond Spaho dhe Aldo Bumçi. Këta janë katër deputetët që do të jenë në krah të kreut të opozitës Lulzim Basha në takimin e të dielës me Sekretarin amerikan të Shtetit John ...

Zbardhen detaje nga takimi Kerry-Basha, ja 4 deputetët që do të shoqërojnë kreun e opozitës

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 19:09 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.

Vizita e Kerryt, gjithçka “live” në Top Channel

Top Channel - 13.02.2016

Top Channel do ndjekë “live” në çdo moment vizitën e rëndësishme të sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në ...

Ja deputetët e PD që do ta takojnë Kerryn

Albeu.com - 13.02.2016

Lulzim Basha dhe disa deputetë të Partisë Demokratike do të takojnë nesër sekretarin amerikan John Kerry. Deputetët demokratë që do ta takojnë Kerryn janë Edi Paloka, Jorida Tabaku, Edmond Spaho dhe ...

Kerry në Tiranë, agjencitë ligjzbatuese në shërbim të përforcuar

Top Channel - 13.02.2016

Policia e Tiranës, ajo Kriminale dhe ajo e Antiterrorit kanë kaluar në shërbim të përforcuar në kuadër të vizitës së sekretarit amerikan të Shtetit, John ...

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Lajm - 13.02.2016

Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej universiteteve më të mira ...

John Kerry nesër mund ta takojë Hashim Thaçin

Portalb - 13.02.2016

Lajme lidhur me temën Sejdiu: Thaçi nuk e ka shpall pavarësinë Skenari i zgjedhjes së Hashim Thaçit president Kjo është agjenda e vizitës së Kerryt në Shqipëri Arrihet ujdi ndërkombëtare për ...

8 orët e blindimit të Tiranës, ja plani i masave

Zhurnal - 13.02.2016

8 orët e blindimit të Tiranës, ja plani i masave Publikuar 13.02.2016 në 22:52 nga D.R. | 14 i lexuar Tirana po u jep 'dorën e fundit' përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John ...

John Kerry lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Ina - 13.02.2016

Nga Roland Qafoku Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej ...

Vizita e Kerry-t, tri mesazhe në tri orë

Mapo - 13.02.2016

Vizita e Kerry-t, tri mesazhe në tri orë Postuar më: 13 Shkurt 2016 09:26 Qëndrimi publik i kryediplomatit amerikan për Byronë, me shumë mundësi mund të jetë në mes të dy varianteve që përkrahin PS e ...

AK tubim paqësor, Spahiu-Kerryt: Mos i shtrëngoni dorën qeveritarëve kriminelë, publikoni emrat

BalkanWeb - 13.02.2016

TIRANE- Aleanca Kuq e Zi ka organizuar sot një tubim në sheshin “Nënë Tereza” me rastin e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu i bëri thirrje publike ...

AK: Mirësevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar

Ora news - 13.02.2016

Aleanca KuqeZi paraditen e sotme mbajti një tubim në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry.

A e gëzon Edi Ramën fakti që Kerry nuk takon Metën?

Mapo - 13.02.2016

A e gëzon Edi Ramën fakti që Kerry nuk takon Metën? Postuar më: 13 Shkurt 2016 10:16 Për herë të parë, njësia e inteligjencës tek “The Economist” e thotë troç: Integrimin e vendit e rrezikojnë edhe ...

‘Z.Kerry, mos tako qeveritarët e inkriminuar, publiko emrat e politikanëve kriminelë’

Panorama - 13.02.2016

“Miresevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar. Z. Kerry, publiko emrat e politikaneve kriminelë”. Me këtë thirrje, Aleanca KuqeZi ka mbajtur një tubim paraditen e sotme në bulevardin ...

Mesazhi në Tiranë, AK: Mirësevjen z.Kerry, por mos tako qeveritarët e inkriminuar

Botasot - 13.02.2016

Aleanca KuqeZi paraditen e sotme mbajti një tubim në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry.

Vizita e Kerryt në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90

BalkanWeb - 13.02.2016

TIRANE- Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili vjen të dielën në Tiranë, është i pesti drejtues i Departamentit të Shtetit që viziton Shqipërinë, pas viteve ’90.

Vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90

Botasot - 13.02.2016

​Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili vjen nesër në Tiranë, është i pesti drejtues i Departamentit të Shtetit që viziton Shqipërinë, pas viteve ’90.

Policia në gatishmëri për vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry

Ora news - 13.02.2016

Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Publike, Altin Qato, bëri të ditur sot masat e sigurisë në kuadër të vizitës së Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, të dielën në Shqipëri.

Kerry në Tiranë/ 1548 policë të angazhuar dhe patrullim nga ajri me helikopter

Panorama - 13.02.2016

Policia e Shtetit ka njoftuar planin e masave për garantimin rendit publik dhe sigurimin e mbarëvajtjes së vizites se sekretarit John Kerry që vjen nesër në Tiranë.

Qato: 1550 efektivë në gatishmëri për vizitën e Kerrit në Tiranë

ABC News - 13.02.2016

Rreth 1550 punonjës policie do të jenë në gatishmëri për të garantuar rendin dhe sigurinë me rastin e vizitës së sekretarit amerikan të shtetit Xhon Kerri.

Kerry nesër në Tiranë, mbi 1500 policë në rrugë, Tirana do bllokohet për 8 orë

Ora news - 13.02.2016

Policia e Shtetit ka marrë masat për të garantuar mbarëvajtjen e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit në Tiranë John Kerry. Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë, Altin Qato bën të ditur se janë ...

Qato: 1550 efektivë në gatishmëri për vizitën e Kerrit në Tiranë. Ja rrugët që bllokohen

Mapo - 13.02.2016

Qato: 1550 efektivë në gatishmëri për vizitën e Kerrit në Tiranë. Ja rrugët që bllokohen Postuar më: 13 Shkurt 2016 16:17 Rreth 1550 punonjës policie do të jenë në gatishmëri për të garantuar rendin ...

Sekretari Amerikan John Kerry mbërrin në Tiranë (Live)

Botasot - 13.02.2016

(E plotësuar) - Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur në aeroportin ‘Nënë Tereza’. Avioni i zyrtarit të lartë amerikan u ul në pistën e aeroportit në orën 09:45 në kuadër të vizitës së ...

Kerry: Sanksionet kundër Rusisë do të vazhdojnë

Botasot - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka akuzuar Rusinë për “agresion të vazhdueshëm” dhe ka thënë se sanksionet kundër saj do të mbeten në fuqi, derisa të zbatohet Marrëveshja e Minskut për paqe ...

Kerry: Sanksionet kundër Rusisë do të vazhdojnë

Ora news - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka akuzuar Rusinë për “agresion të vazhdueshëm” dhe ka thënë se sanksionet kundër saj do të mbeten në fuqi, derisa të zbatohet Marrëveshja e Minskut për paqe ...

Përgatitjet e fundit për blindimin 8 orësh të Tiranës

Koha.net - 13.02.2016

Tirana po u jep ‘dorën e fundit’ përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

Ja kush janë 4 deputetët e PD që bashkë me Bashën do takojnë Kerryn

Ora news - 13.02.2016

Ora News ka zbardhur emrat e deputetëve të PD, që sëbashku me Lulzim Bashën do të takojnë Sekretarin e Shtetit Amerikan John Kerry. Burime të Ora News thonë se deputetët e PD janë Edi Paloka, Jorida ...

Kerry: Momenti për zgjidhjen e krizës në Siri

VOA - 13.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry thotë se "ky është momenti" për të gjetur një zgjidhje politike të krizës në Siri. Duke folur të shtunën në një konferencë të sigurisë në Mynih, z.

Ja kush janë 4 deputetët e PD që bashkë me Bashën do takojnë Kerryn

Botasot - 13.02.2016

Janë zbardhur emrat e deputetëve të PD, që sëbashku me Lulzim Bashën do të takojnë Sekretarin e Shtetit Amerikan John Kerry. Burime të Ora News thonë se deputetët e PD janë Edi Paloka, Jorida Tabaku, ...

Ja deputetët që do shoqërojnë Bashën në takimin me Kerryn

Panorama - 13.02.2016

“Panorama” ka mësuar emrat e deputetëve të PD, që së bashku me kreun e opozitës Lulzim Bashën do të takojnë nesër Sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry.

“John Kerry lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare”

Panorama - 13.02.2016

Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej universiteteve më të mira ...

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Botasot - 13.02.2016

Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej universiteteve më të mira ...

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Mapo - 13.02.2016

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare Postuar më: 13 Shkurt 2016 19:51 Nga Ronald Qafoku Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në ...

SHBA përforcon mbështetjen për Evropën

VOA - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka konfirmuar lidhjet e forta ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Evropës, duke thënë se SHBA ka një “interes të thellë” në fuqizimin e Evropës përballë ...

Tirana gati të presë Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry

Ora news - 13.02.2016

Tirana është gati të presë Sekretarin Amerikan të Shtetit John Kerry. Disa orë përpara mbërritjes së diplomatit amerikan rrugët e kryeqytetit janë dekoruar me flamurin amerikan.

“John Kerry lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare”

BalkanWeb - 13.02.2016

NGA ROLAND QAFOKU Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej ...

Vizita e Kerry, ‘paralizohet’ për 8 orë Tirana

Gazeta Tema - 13.02.2016

Policia e Shtetit ka bërë të ditur planin e masave të marra për vizitën e sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë të dielën, John Kerry. Drejtori i përgjithshëm për Sigurinë, Altin Qato, bëri të ...

Vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90

Ilirida - 13.02.2016

​Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili vjen nesër në Tiranë, është i pesti drejtues i Departamentit të Shtetit që viziton Shqipërinë, pas viteve ’90.

Kerri “blindon” Tiranën

Vision Plus - 13.02.2016

Mbi 1500 efektivë do të garantojnë vizitën e sekretarit të shtetit amerikan në vendin tonë. Policia e shtetit bëri publike masat e sigurisë ndërkohë që krahas patrullave në terren kontrolle do të ...

Bulevardi “pushtohet” Kuq e Zi: Mr.Kerry mos tako qeveritarët kriminelë

Tetova Sot - 13.02.2016

Aleanca Kuq e Zi ka tubuar sot në bulevard në pritje të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Dhjetra aktivistë “Kuq e Zi”, kanë vendosur një banderolë për ardhjen e sekretarit Kerry në ...

Miqësia shqiptaro-amerikane, ja vizitat më të rëndësishme

Gazeta Tema - 13.02.2016

Në një shikim në retrospektivë, rezulton se vizita e sekretarit John Kerry në Shqipëri, është e pesta e një kryediplomati amerikan, përgjatë 25 vjetëve të fundit.

Vizita e Kerry-t, blindohet Tirana me 1548 policë

Durres Lajm - 13.02.2016

Me rastin e vizitës së Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry, që do të zhvillohet nesër në Tiranë, Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash për garantimin e rendit publik duke mobilizuar plot ...

Vizita e Kerry-t në Tiranë, ja akset që do të bllokohen

Gazeta Tema - 13.02.2016

Tirana po u jep ‘dorën e fundit’ përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

Tirana bllokohet tetë orë për vizitën e Kerryt

Tetova Sot - 13.02.2016

Tirana po u jep ‘dorën e fundit’ përgatitjeve për pritjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Rrugët e kryeqytetit, duke nisur nga Aeroporti i Rinasit, janë veshur me flamujt e Shqipërisë ...

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Gazeta Tema - 13.02.2016

NGA ROLAND QAFOKU Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej ...

Kerry: Sanksionet kundër Rusisë do të vazhdojnë

Ilirida - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka akuzuar Rusinë për “agresion të vazhdueshëm” dhe ka thënë se sanksionet kundër saj do të mbeten në fuqi, derisa të zbatohet Marrëveshja e Minskut për paqe ...

SHBA përforcon mbështetjen për Evropën

Tetova Sot - 13.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka konfirmuar lidhjet e forta ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Evropës, duke thënë se SHBA ka një “interes të thellë” në fuqizimin e Evropës përballë ...

John Kerry, lidhje gjaku me familjen mbretërore shqiptare

Tetova Sot - 13.02.2016

Nga Ronald Qafoku Për Shqipërinë dhe shqiptarët John Kerry nuk është vetëm njeriu i dytë më i pushtetshëm në SHBA dhe në Botë. Nuk është vetëm kryediplomati i diplomuar në Yale, në një prej ...

“Doktori nuk deshi vetë”!

Gazeta Tema - 13.02.2016

Nga Mero Baze Lulëzim Basha po provon të shkojë në një takim të rëndësishëm i pashoqëruar nga Sali Berisha, por me një grup deputetësh që formalisht drejtojnë grupin parlamentar të Partisë ...

Vizita e John Kerry, nën masa të rrepta sigurie

Lajme.al - 13.02.2016

Vizita e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, do të shoqërohet me një sërë masash të ndërmarra nga policia shqiptare, për të garantuar siguri.

Kerry te dielën në Tiranë

Albeu.com - 12.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry , me datë 14 shkurt vjen në Tiranë. Mësohet se në aeroportin e Rinasit ai do të pritet nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, me të cilin do të realizojë ...

Në Mynih arrihet marrëveshje për armëpushim në Siri

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën Arrestohen dy persona për rastin e sirianit Aylan Kurdi Tregjet financiare në panik, humbje të mëdha në Bursën e Londrës Turqia angazhohet: Do ta ndihmojmë ushtrinë e Kosovës në ...

Presidenti mund të zgjidhet të hënën

Lajm - 12.02.2016

Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të Kuvendit të Kosovës janë në përfundim e sipër dhe ajo mund të mbahet të hënën më 15 shkurt Kështu i ka thënë një burimi i besueshëm të transmetusit ...

Thaçi më 14 shkurt, takon Kerry-n në Tiranë. Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt

ikub - 12.02.2016

Zëvendës/kryeminsitri Hashim Thaçi do të ketë të dielën një takim me sekretarin amerikan të shtetit Xhon Kerry në Tiranë. Mësohet se në fokus të bisedimeve do të jetë zgjedhja e Presidentit të ...

Hashim Thaçi, të dielen takon Kerryn, të hënën zgjidhet President?

Lajmi.net - 12.02.2016

Të dielën, ai do të takojë Sekretarin amerikan të shtetit, John Kerry. Kështu, dita më e përshtatshme për zgjedhjen e presidentit është 15 shkurti. Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të ...

Presidenti i Kosovës do të zgjidhet më 15 shkurt?

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 13:06 Me shumë mundësi seanca e parë e Kuvendit të Kosovës do të mbahet ditën e hënë, më 15 shkurt pasi përgatitjet janë drejt fundit.

Presidenti Nishani do të presë të dielën John Kerry-n

Top Channel - 12.02.2016

Zyra e Shtypit e Presidencës ka njoftuar se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, do të presë Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së këtij të fundit në Tiranë, në datën 14 ...

Vizita e John Kerryt, Nishani: Do ta pres unë në Rinas

LajmiFundit - 12.02.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani njoftoi median se do të presë në Aeroportin e Rinasit Sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry. Përmes një njoftimi zyrtar thuhet se “diten e diel, me dt.

Presidenti Nishani do të presë të dielën John Kerry-n. Ja axhenda

ikub - 12.02.2016

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry, do të pritet sapo të mbërrijë në Shqipëri nga Kreu i Shtetit Bujar Nishani. Presidenca ka njoftuar se ditën e diel në orë 09:00, Presidenti i Republikës, ...

Axhenda, Nishani do të presë të dielën sekretarin Kerry

Almakos - 12.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry do të pritet në aeroport nga presidenti Bujar Nishani. Në njoftimin zyrtar të presidencës thuhet se Kerry do të pritet nga Presidenti Nishani në aeroportin ...

Zbardhet axhenda e John Kerry, takimin e parë me Presidentin Nishani

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 13:59 Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry do të mbërrijë ditën e dielë më 14 shkurt në Tiranë për një vizitë zyrtare. Diplomati amerikan do të mbërrijë në aeroportin Nënë ...

Nishani do presë të dielën John Kerry-n

Albeu.com - 12.02.2016

Zyra e Shtypit e Presidencës, përmes një deklarate për mediat ka njoftuar se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani , do të presë Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry , gjatë vizitës së këtij ...

Agjenda e vizitës së Kerry-it në Tiranë

Lajmi.net - 12.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të arrijë të dielën në Tiranë. Në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, sekretarin amerikan, në orën 9:00 do ta pres presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, ...

Kerry në Tiranë, kryeqyteti blindohet për 3 orë

Top Channel - 12.02.2016

Vizita triorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e dielë, pritet të shoqërohet me masa të forta sigurie. Që pas uljes së avionit të tij në Aeroportin e Rinasit rreth orës ...

Kjo është agjenda e vizitës së Kerryt në Shqipëri

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën Arrihet ujdi ndërkombëtare për armëpushim në Siri Kerry niset sot për në Mynih, më 14 shkurt në Tiranë Kerry: Rusia nuk e respekton rezolutën e OKB-së Rama për vizitën e ...

Tirana blindohet për 3 orë me ardhjen e John Kerry-t

Albeu.com - 12.02.2016

Policia e Tiranës ka marrë masa shtesë të një niveli maksimal, për të garantuar mbarëvajtjen e vizitës së zyrtarit të lartë amerikan John Kerry në Tiranë.

Ilir Meta jashtë axhendës së John Kerry-t në Tiranë

Albeu.com - 12.02.2016

Tashmë është e konfirmuar se sekretari amerikan John Kerry nuk do e takojë Ilir Metën. Për rrjedhojë, kjo do të jetë hera e parë që një Sekretar Amerikan Shteti, i cili viziton Shqipërinë, nuk ...

Vizita e John Kerry, Tirana blindohet të dielën, ja rrugët që do bllokohen

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 16:12 Vizita treorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e diel, pritet të shoqërohet me masa të forta sigurie.

Kerry në Shqipëri më 14 shkurt, blindohet Tirana. Ja rrugët që do bllokohen

ikub - 12.02.2016

Vizita tre orëshe e Sekretarit amerikan të Shtetit në vendin tonë do të shoqërohet me masa të rrepta sigurie. Pas mbërritjes në aeroportin e Rinasit, ku Kerry do të mirëpritet nga Kreu i Shtetit, ...

Tirana blindohet tre orë për Kerryn

Zhurnal - 12.02.2016

Tirana blindohet tre orë për Kerryn Publikuar 12.02.2016 në 16:32 nga B.R. | 1 i lexuar Vizita treorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e diel, pritet të shoqërohet me ...

Detaje nga vizita e John Kerry në Tiranë, kë do takojë Sekretari Amerikan i Shtetit?

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 17:04 Në datën 14 shkurt 2016, ora 10.10, Sekretari i Shtetit, John Kerry, do të mbërrijë në Kryeministri, për t’u takuar fillimisht me ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir ...

Vizita e John Kerry, Tirana blindohet të dielën për tri orë

LajmiFundit - 12.02.2016

Vizita tri orëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, të dielën, sipas policise, do të shoqërohet me masa të forta sigurie. Pas uljes së avionit të tij në Aeroportin e Rinasit ...

SHBA-të s’duan që investimi i tyre, Kosova, të dështojë

Lajmi.net - 12.02.2016

E mbërthyer me zënkat e veta të brendshme, Kosova ka harruar se është ndër të parat me numrin luftëtarëve që i janë bashkuar ISIS-it. Një rikthim i tyre do të ishte fatal për vendin.

Kerry do ta takojë Thaçin në Tiranë

Albeu.com - 12.02.2016

Sekretari Amerikan John Kerry do të takojë në Tiranë edhe Hashim Thaçin, i cili më 14 shkurt do të gjendet në kryeqytetin e Shqipërisë. Burime të qeverisë së Kosovës e kanë konfirmuar lajmin.

Kerry në Tiranë, ja kë do të takojë

Albeu.com - 12.02.2016

Të dielën paradite të datës 14 shkurt pritet të vijë në Tiranë sekretari amerikan i Shtetit John Kerry . Në orën 09.00 Kerry pritet të mbërrijë në aeroportin "Nënë Tereza".

Vizita e Kerry, Kryeministria përplaset sërish me Presidencën

Top Channel - 12.02.2016

Kur John Kerry të mbërrijë në Rinas mëngjesin e së dielës, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar ...

Vizita e Kerry, Kryeministria përplaset sërish me Presidencën

Almakos - 12.02.2016

Kur John Kerry të mbërrijë në Rinas mëngjesin e së dielës, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar ...

Pse Kerry nuk e takon Metën?!

Albeu.com - 12.02.2016

Sekretari Amerikan John Kerry ka konfirmuar se gjatë vizitës në Tiranë do të takojë Edi Ramën dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha. Çuditërisht Kerry nuk do ta takojë Ilir Metën.

Publikohet agjenda e sekretarit John Kerry për të dielën në Tiranë

Lajmi.net - 12.02.2016

​Të dielën paradite, në orën 09:00 Sekretari Amerikan i Shtetit pritet të mbërrijë në aeroportin “Nënë Tereza”. Presidenca njofton se Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të presë në aeroport ...

Vatra mirëpret vizitën e sekretarit Kerry

Koha.net - 12.02.2016

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra mirëpriti vendimin e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry për të vizituar Shqipërinë. Në një deklaratë, Vatra thotë se vizita zhvillohet në një kohë kur ...

Presidenti mund të zgjidhet të hënën

Botasot - 12.02.2016

Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të Kuvendit të Kosovës janë në përfundim e sipër dhe ajo mund të mbahet të hënën më 15 shkurt Kështu i ka thënë një burimi i besueshëm të transmetusit ...

Thaçi takon Kerryn në Tiranë, Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt

BalkanWeb - 12.02.2016

PRISHTINE- Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të Kuvendit të Kosovës janë në përfundim e sipër dhe ajo mund të mbahet të hënën më 15 shkurt. Kështu i ka thënë një burimi i besueshëm Radio ...

Media: Presidenti mund të zgjidhet të hënën, Thaçi të dielën në Tiranë takon Kerry

Ora news - 12.02.2016

Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të Kuvendit të Kosovës janë në përfundim e sipër dhe ajo mund të mbahet të hënën më 15 shkurt Kështu i ka thënë një burimi i besueshëm Radio Kosovës brenda ...

Në prag të zgjedhjes së Predidentit të Kosovës

ABC News - 12.02.2016

Pak ditë përpara zgjedhjes së Presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan I shtetit John Kerry. Thaçi do të jetë në Tiranë pikërisht të dielën e 14 ...

Presidenti mund të zgjidhet të hënën

Telegrafi - 12.02.2016

Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të Kuvendit të Kosovës janë në përfundim e sipër dhe ajo mund të mbahet të hënën më 15 shkurt. Kështu i ka thënë një burimi i besueshëm Radio Kosovës brenda ...

Publikohet axhenda e Sekretarit John Kerry të dielën në Tiranë

Ora news - 12.02.2016

Të dielën paradite, ne oren 9.00 Sekretari Amerikan i Shtetit pritet të mbërrijë në aeroportin “Nënë Tereza”. Mësohet nga burime te besueshme se do të jetë Presidenti i Republikës Bujar Nishani ai që ...

Axhenda, Nishani do presë sekretarin Kerry në Rinas

Panorama - 12.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të pritet sapo të zbresë në Shqipëri nga kreu i shtetit, Bujar Nishani. Presidenca njofton se diten e diel, me dt.

Kerry te dielën në Tiranë, pritet në aeroport nga Nishani. Ja axhenda e takimeve

BalkanWeb - 12.02.2016

TIRANE- Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry vjen në Tiranë me datën 14 shkurt dhe burime për News24 e Gazeta Shqiptare pohojnë se në aeroportin e Rinasit ai do të pritet nga Presidenti i ...

Vjen dhe Thaçi: Nishani do presë në aeroport Sekretarin Kerry

Mapo - 12.02.2016

Vjen dhe Thaçi: Nishani do presë në aeroport Sekretarin Kerry Postuar më: 12 Shkurt 2016 13:36 Presidenca bëri të ditur se kreu i shtetit do presë në aeroport Sekretarin e Shtetit, John Kerry.

Vizita e Kerry në Tiranë, Nishani e pret në Rinas

Botasot - 12.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili më 14 shkurt do të vizitojë Tiranën për disa orë, do të pritet në aeroportin “Nënë Tereza” nga Presidenti Bujar Nishani.

Publikohet agjenda e vizitës së Sekretarit Kerry në Tiranë

Botasot - 12.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të mbërrijë në vendin tonë të dielën e 14 shkurtit 2016, në orën 9 00. Mirëseardhjen në aeroportin “Nënë Tereza” do tja japë Presidenti i Republikës Bujar ...

Publikohet agjenda e sekretarit John Kerry në Tiranë

Koha.net - 12.02.2016

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të mbërrijë në Tiranë të dielën e 14 shkurtit 2016, në orën 09:00. Ai do të zbres në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, ku do të pritet nga presidenti i ...

Zbardhet axhenda e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë

ABC News - 12.02.2016

Presidenti Nishani Bujar Nishani do të presë në aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry. Pritja zyrtare do të jetë në orën 9:00 të dielën e 14 ...

Vizita e Kerryt, blindohet Tirana. 1548 policë në terren, një helikopter patrullon në ajër. Ja rrugët e bllokuara

BalkanWeb - 12.02.2016

TIRANE- Vizita e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, do të shoqërohet me një sërë masash të ndërmarra nga policia shqiptare, për të garantuar siguri.

Hashim Thaçi, të dielën takon Kerryn, të hënën zgjidhet President?

Botasot - 12.02.2016

Të dielën, ai do të takojë Sekretarin amerikan të shtetit, John Kerry. Kështu, dita më e përshtatshme për zgjedhjen e presidentit është 15 shkurti. Përgatitjet për thirrjen e seancës së parë të ...

Kerry në Tiranë, kryeqyteti blindohet për 3 orë

Mapo - 12.02.2016

Kerry në Tiranë, kryeqyteti blindohet për 3 orë Postuar më: 12 Shkurt 2016 17:05 Vizita triorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e dielë, pritet të shoqërohet me masa të ...

AXHENDA/ Zbardhen detaje të tjera të vizitës së Kerry-t në Tiranë

Panorama - 12.02.2016

Detaje të reja janë zbardhur për vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë. Kerry do të takohet me Kryeministrin Rama në orën 10.10.

SHBA-të s’duan që investimi i tyre, Kosova, të dështojë

Telegrafi - 12.02.2016

E mbërthyer me zënkat e veta të brendshme, Kosova ka harruar se është ndër të parat me numrin luftëtarëve që i janë bashkuar ISIS-it. Një rikthim i tyre do të ishte fatal për vendin.

Mbi 1800 forca policie për sigurinë e Kerry, ja rrugët që do të bllokohen

Panorama - 12.02.2016

Mbi 1800 forca policie do të jenë të angazhuar gjatë ditës së diel në vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Vizita e tij tri orëshe do të nisë me pritjen në Rinas nga Presidenti, ...

Tirana do blindohet, Kerry na “sjell” të tjerë iranianë

Mapo - 12.02.2016

Tirana do blindohet, Kerry na “sjell” të tjerë iranianë Postuar më: 12 Shkurt 2016 18:37 Vizita triorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e dielë, pritet të shoqërohet me ...

Publikohet axhenda e sekretarit John Kerry për të dielën në Tiranë

Botasot - 12.02.2016

Të dielën paradite, në orën 09:00 Sekretari Amerikan i Shtetit pritet të mbërrijë në aeroportin “Nënë Tereza”. Presidenca njofton se Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të presë në aeroport ...

Vizita e Kerry, Kryeministria përplaset sërish me Presidencën

Mapo - 12.02.2016

Vizita e Kerry, Kryeministria përplaset sërish me Presidencën Postuar më: 12 Shkurt 2016 21:20 Kur John Kerry të mbërrijë në Rinas mëngjesin e së dielës, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit ...

Vizita e Kerry, Kryeministria përplaset sërish me Presidencën

Botasot - 12.02.2016

Kur John Kerry të mbërrijë në Rinas mëngjesin e së dielës, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar ...

Kerry në Shqipëri, përplas sërish kryeministrin me presidentin

Koha.net - 12.02.2016

Kur John Kerry të mbërrijë në Rinas mëngjesin e së dielës, përveç anëtarëve të protokollit të shtetit dhe zyrtarëve të nivelit të dytë do të gjejë edhe presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar ...

Në Mynih arrihet marrëveshje për armëpushim në Siri, vazhdojnë luftimet kundër ISIS-it

Ilirida - 12.02.2016

Ministrat e jashtëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Rusisë, Turqisë, Arabisë Saudite dhe përfaqësues të 17 vendeve të tjera dhe të Kombeve të Bashkuara (OKB), në Mynih ranë dakord për ...

DETAJET/ Nishani do dalë në aeroport të presë Kerryn, vjen për ta takuar edhe Hashim Thaçi

Gazeta Tema - 12.02.2016

Bujar Nishani do të dalë ta presë sekretarin e Shtetit amerikan, John Kerry, në aeroport. Kerry nuk ka planifikuar ndonjë takim me Nishanin, përveçse me kryeministrin Rama dhe Lulzim Bashën.

Vizita e Kerryt, blindohet Tirana

Gazeta Tema - 12.02.2016

Vizita triorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e dielë, pritet të shoqërohet me masa të forta sigurie. Që pas uljes së avionit të tij në Aeroportin e Rinasit rreth orës ...

Kerry në Tiranë, kryeqyteti blindohet për 3 orë

Tetova Sot - 12.02.2016

Vizita triorëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, ditën e dielë, pritet të shoqërohet me masa të forta sigurie. Që pas uljes së avionit të tij në Aeroportin e Rinasit rreth orës ...

Arrihet marrëveshja për ”ndalimin e dhunës” në Siri

Ilirida - 12.02.2016

Arrihet një marrëveshje për ”ndalimin e dhunës” për një javë në Siri gjatë takimit në Mynih, takim ky i kryesuar nga SHBA-ja dhe Rusia, raporton Anadolu Agency (AA).

Sekretari Kerry, dhe banaliteti i protokollit “Nishani”!

Gazeta Tema - 12.02.2016

E di që jam i pafuqishëm të ndikoj mbi protokollin e vizitës së Sekretarit Kerry, së paku për axhendën e tij zyrtare në Shqipëri, por ai duhet të bëj diçka për Presidentin Nishani.

FOTOT/ John Kerry ndër vite, ja si ka ndryshuar sekretari amerikan

Gazeta Tema - 12.02.2016

Të dielën paradite sekretari amerikan John Kerry do të vizitojë Tiranën. Ai do të qendrojë tre orë dhe më pas do të largohet. Me këtë rast po sjellim një koleksion fotosh të John Kerryt, një ndër ...

Vizitë 3-orëshe, Kerry takim vetëm me Ramën dhe Bashën

Almakos - 11.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry , i cili pritet të vizitojë Tiranën më 14 shkurt pas turit të tij në Gjermani, nuk do të qëndrojë më shumë se 3 orë në vendin tonë.

Vizita e Kerry-t hap debate të ashpra mes Berishës dhe Ramës

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 13:00 Ish-Kryeministri Berisha gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry më 14 Shkurt është një vizitë shumë e rëndësishme për ...

“Vizita e John Kerry- kapërcen çdo event protokollar”

Mapo - 11.02.2016

“Vizita e John Kerry- kapërcen çdo event protokollar” Postuar më: 11 Shkurt 2016 11:34 Vizita e Sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry në Tirane dhe qëllimi i saj, kapërcen çdo event protokollar.

Federata Vatra mbështet vizitën e sekretarit shtetit John Kerry në Tiranë

Botasot - 11.02.2016

Në një deklaratë të lëshuar nga Federatat Panshqiptare e Amerikës VATRA ne SHBA, mbështetet vizita e Sekretarit të Shtetit Kerry dhe kërkohet konsensus qeveri - opozitë për reformën në drejtësi.

VATRA mirëpret vizitën e sekretarit Kerry

VOA - 11.02.2016

Federata Panshqiptare e Amerikës VATRA mirëpriti vendimin e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry për të vizituar Shqipërinë. Në një deklaratë, Vatra thotë se vizita zhvillohet në një kohë kur ...

Shën Kerry

BalkanWeb - 11.02.2016

NGA DRITAN SHANO Sekretari i Shtetit John Kerry, vjen në Tiranë në datën 14 Shkurt. Ditën e Shën Valentinit. Ditën e dashurisë dhe devocionit. Me kalendar në dorë mund të jetë që kjo vizitë përkujton ...

VATRA mirëpret vizitën e sekretarit Kerry

Botasot - 11.02.2016

Federata Panshqiptare e Amerikës VATRA mirëpriti vendimin e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry për të vizituar Shqipërinë. Në një deklaratë, Vatra thotë se vizita zhvillohet në një kohë kur ...

Kerry niset sot për në Mynih dhe vazhdon në Tiranë

LajmiFundit - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Kerry niset në Gjermani për të vazhduar në Shqipëri

Almakos - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtoj sot për në Munih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52’të të Sigurisë. Gjatë qendrimit në Munih, ai do të ndjekë edhe një takim ...

Kerry niset sot për në Mynih, pritet të vijë në Tiranë në 14 shkurt

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 10:22 Ditën e sotme Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë.

Kerry niset sot për në Mynih, më 14 shkurt në Tiranë

Portalb - 10.02.2016

Lajme lidhur me temën Dialogu e zgjidh krizën SHBA ndihmë ndaj Izraelit për “shkatërrimin e tuneleve” në kufi me Gazën Kerry: Rusia nuk e respekton rezolutën e OKB-së Rama për vizitën e Kerry-t: ...

Lavrov dhe Kerry pajtohen për nevojën e armëpushimit në Siri

Zhurnal - 10.02.2016

Lavrov dhe Kerry pajtohen për nevojën e armëpushimit në Siri Publikuar 10.02.2016 në 16:02 nga H.N. | 1 i lexuar Uashington, 10 shkurt- Ministria e jashtme e Rusisë tha sot se ministri i jashtëm rus, ...

Lavrov dhe Kerry pajtohen për Sirinë

Lajmi.net - 10.02.2016

Ministria e jashtme e Rusisë tha sot se ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, kanë biseduar me telefon lidhur me Sirinë.

Tre orë, tre mesazhe; vizita e Kerryt, takim vetëm me Ramën dhe Bashën

Top Channel - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të qëndrojë shumë gjatë në Tiranë të dielën, por mesazhet e tij do të jenë shumë të ...

Agjenda e Kerit në Tiranë, Kosova ndër temat kyqe

Almakos - 10.02.2016

Kosova do të jetë një nga pikat në agjendën e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë vizitës në Tiranë. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të qëndrojë shumë gjatë në Tiranë të ...

John Kerry të dielën në Tiranë, ja politikani që do ta presë në Rinas

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 22:03 Sekretari Kerry do të vizitojë të dielën Tiranën zyrtare për tre orë në një vizitë bilc. Deri tani është bërë me dije se numri një i diplomacisë amerikane do të takojë ...

Kerry niset sot për në Mynih dhe vazhdon në Tiranë

Telegrafi - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Kerry niset sot për në Mynih dhe vazhdon në Tiranë

Botasot - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Kerry niset sot për në Mynih, në 14 shkurt në Tiranë

Ora news - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Kerry niset sot për në Mynih, për Shën Valentin në Tiranë

Koha.net - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Kerry niset sot për në Mynih dhe vazhdon në Tiranë

BalkanWeb - 10.02.2016

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtojë sot për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Gjatë qëndrimit në Mynih, ai do të ndjekë edhe një ...

Lavrov dhe Kerry pajtohen për nevojën e armëpushimit në Siri

Botasot - 10.02.2016

Ministria e jashtme e Rusisë tha sot se ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, kanë biseduar me telefon lidhur me Sirinë.

Lavrov dhe Kerry pajtohen për nevojën e armëpushimit në Siri

Koha.net - 10.02.2016

Ministria e Jashtme e Rusisë tha sot se ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kanë biseduar me telefon lidhur me Sirinë.

Vizita e John Kerry në Tiranë

Vision Plus - 10.02.2016

Vizita e Sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry në Tirane dhe qëllimi i saj, kapërcen çdo event protokollar. Për Ditmir Bushatin, Ministër i Jashtëm, Shtetet e Bashkuara janë partneri kryesor ...

Ambasadorët ‘njohin’ Berishën dhe spekulime për vizitën e Kerry-t

Mapo - 09.02.2016

Ambasadorët ‘njohin’ Berishën dhe spekulime për vizitën e Kerry-t Postuar më: 09 Shkurt 2016 19:23 Të martën, ambasadori amerikan, Donald Lu dhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, mbërritën në zyrën ...

Byroja Hetimore dhe dekriminalizimi sjellin John Kerry në Tiranë, Sekretari i Shtetit ultimatum politikës, ja axhenda

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 08:06 Zbardhen prapaskenat dhe pikat kulmore të vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, në Tiranë, vizitë e cila ka zënë në befasi, ka turbulluar dhe trazuar ...

Vizita e John Kerry dhe reforma në drejtësi

ikub - 08.02.2016

Ardhja e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry në Tiranë me fluturim të posacëm nga Mynihu, është një dëshmi e rëndësisë që SHBA po i japin zhvillimeve të fundit në vendin tonë, ku vendin e parë ...

Vizita e John Kerry dhe reforma në drejtësi

Ora news - 08.02.2016

Ardhja e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry në Tiranë me fluturim të posacëm nga Mynihu, është një dëshmi e rëndësisë që SHBA po i japin zhvillimeve të fundit në vendin tonë, ku vendin e parë ...