TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kurti paralajmëron protesta kundër marrëveshjes së Brukselit

Gazeta Start - 21.04.2013

Prishtinë – Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka paralajmëruar se subjekti i tij do ta kundërshtojë marrëveshjen e Brukselit si në parlament ashtu edhe në rrugë.

Kosova pret njohjen nga pesëshja e BE-së

Shekulli - 21.04.2013

PRISHTINË- Kosova pret të marrë shpërblim nga marrëveshja e arritur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Njohja e Kosovës nga pesë vendet e BE-së që nuk e kanë njohur deri më tani, mund të jetë njëri nga benefitet e ...

Kuvendi i Kosovës nuk do ta ratifikojë marrëveshjen

Gazeta Start - 21.04.2013

“E tëra që mund të bëjë Kuvendi është që të japë pëlqimin për këtë marrëveshje, ka thënë nëpërmjet telefonit për KTV-në kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi. “Në bazë të kërkesës nuk del që do të ketë ratifikim të marrëveshjes.

Thaçi: Marrëveshja, më e mira e mundshme. Zgjedhjet në Veri sipas ligjeve të Prishtinës

Shekulli - 21.04.2013

Kryeministri Thaçi tha se zgjedhjet në Veri të Kosovës, që sipas marrëveshjes do të mbahen në bazë të legjislacionit të Prishtinës, do të mbahen në të njëjtën ditë me zgjedhjet në komunat tjera.

Thaçi do të flasë në Kuvend për marrëveshjen

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kryeministri i vendit Hashim Thaçi do të raportojë ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës.

Zbatimi i marrëveshjes, sfidë për Kosovën

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Implementimi i marrëveshjes së arritur së fundi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, ...

Marrëveshja, dritë jeshile për njohjen e Kosovës

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë, sigurisht që pritet të sjellë benefite.

Danaj: Politika shqiptare u gjunjëzua para Beogradit

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kryetari I Listës për Shqipëri natyrale, Koço Danaj e konsideroi të dëmshme për çështjen shqiptare dhe me pasoja të ...

Kosovë: Thaçi raporton për Marrëveshjen me Serbinë

Evropaelire - 21.04.2013

10:40 Kosovë: Thaçi raporton për Marrëveshjen me Serbinë 10:19 Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra ...

Serbi: Kuvendi debaton për Marrëveshjen me Kosovën pas qeverisë

Evropaelire - 21.04.2013

11:31 Serbi: Kuvendi debaton për Marrëveshjen me Kosovën pas qeverisë 10:51 SHBA: Nga orteku i borës 5 vetë e humbën jetën 10:40 Kosovë: Thaçi raporton për Marrëveshjen me Serbinë 10:19 Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra ...

Kurti: Marrëveshjen do ta kundërshtojmë në Kuvend e jashtë tij

Evropaelire - 21.04.2013

13:31 Kurti: Marrëveshjen do ta kundërshtojmë në Kuvend e jashtë tij 13:09 Boks: Cleverly e mbrojti titullin në duel me Krasniqin 12:16 Turqi: SHBA i ndihmon kryengritësit në Siri me fonde shtesë 11:31 Serbi: Kuvendi debaton për ...

Hashim Thaçi sot raporton në Kuvend

LajmiFundit - 21.04.2013

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë seancë sot, me kërkesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Gjatë kësaj seance të jashtëzakonshme, Thaçi do të raportojë për Marrëveshjen për Normalizim në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, e ...

Thaçi do të flasë në Kuvend për marrëveshjen

Portalb - 21.04.2013

Kryeministri i vendit Hashim Thaçi do të raportojë ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës. Thaçi do të flas rreth nënshkrimit të marrëveshjes në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi raporton për Marrëveshjen me Serbinë

Alsat - 21.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar zyrtarisht nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, që për sot të thirret një seancë e jashtëzakonshme, në të cilën Thaçi “do të raportoj për Marrëveshjen për Normalizim në mes të ...

Serbi: Kuvendi debaton për Marrëveshjen me Kosovën pas qeverisë

Lajmeshqip - 21.04.2013

Beograd – Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar sot se deputetët do ta shqyrtojnë marrëveshjen e nënshkruan në Bruksel, pasi për atë të deklarohet Qeveria e Serbisë.

VV kundër marrëveshjes, në Kuvend dhe në rrugë

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti , ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar ...

Kuvendi serb shqyrton marrëveshjen e Brukselit

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Deputetët serb do të shqyrtojnë marrëveshjen e nënshkruar më 19 prill në Bruksel , ka thënë kryetari i Kuvendit të ...

Do ta kundërshtojmë marrëveshjen, në Kuvend e në rrugë

Ina - 21.04.2013

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, në Bruksel.

Kurti: Marrëveshjen do ta kundërshtojmë në Kuvend e jashtë tij

LajmiFundit - 21.04.2013

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëroi se do ta kundërshtoj marrëveshjen e arritur në dialogun Prishtinë – Beograd, si përmes politikave të saj në Kuvend ashtu edhe jashtë institucioneve.

Kurti: Do ta kundërshtojmë marrëveshjen e Brukselit në Kuvend e në rrugë

Portalb - 21.04.2013

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq , në Bruksel, transmeton ...

Vetvendosje: Kundër marrëveshjes, në Kuvend dhe në rrugë

Lajm - 21.04.2013

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur në Bruksel, mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Dacic.

Fillon seanca e Kuvendit të Kosovës

Portalb - 21.04.2013

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që Kryeministri Hashim Thaçi të raportojë para të zgjedhurve të popullit për marrëveshjen e arritur në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Dacic.

Parlamenti i Kosovës votoi Marrëveshjen e Brukselit

Ina - 21.04.2013

Parlamenti i Kosovës votoi Marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, edhe përkundër bllokimit të seancës parlamentare nga deputetët e “Vetëvendosje!”.

Kosovë, seancë e jashtëzakonshme në Kuvend

Top Channel - 21.04.2013

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, pas arritjes së marrëveshjes me Serbinë, ka folur kryeministri i vendit, Hashim Thaçi. Në atë, që konsiderohet si një raportim i gjithçkaje që ishte pranuar e më pas firmosur në Bruksel, ...

Thaçi në Kuvend: Marrëveshja me Serbinë jo ideale, më e mira e mundshme

LajmiFundit - 21.04.2013

Në Kuvendin e Kosovës, është mbajtur seanca plenare ku Kryeministri Hashim Thaçi raportoi para të zgjedhurve të popullit për marrëveshjen e arritur në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Dacic.

Për dhe kundër marrëveshjes

Yll Press - 21.04.2013

Pas kthimit nga Brukseli, Thaçi ka mbajtur një konferencë për gazetarë, përmes së cilës ai ka shprehur edhe njëherë optimizmin se Kosova dhe Serbia kanë hapur një kapitull të ri me marrëveshjen e arritur.

Marrëveshja do të ratifikohet lehtësisht në Kuvend

Telegrafi - 21.04.2013

Kryeministri Hashim Thaçi sot në mbrëmje do të raportojë në Kuvend për pajtimin e arritur me Serbinë. Nëse Marrëveshja nxirret për ratifikim, atëherë vetëm deputetët e Vetëvendosjes dhe LB-së do ta kundërshtojnë.

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi raporton sot në Kuvend

Ora news - 21.04.2013

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë sot në orën 20:00, me kërkesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Gjatë kësaj seance të jashtëzakonshme, Thaçi do të raportojë për Marrëveshjen për Normalizim e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Zbatimi i marrëveshjes me Serbinë, sfidë për Kosovën

Ora news - 21.04.2013

Implementimi i marrëveshjes së arritur së fundi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiç, do të jetë njëri nga problemet kryesore, me të cilin do të ballafaqohet Prishtina zyrtare.

Zbatimi, sfidë për Kosovën

Telegrafi - 21.04.2013

Implementimi i marrëveshjes së arritur së fundi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Dacic, do të jetë njëri nga problemet kryesore, me të cilin do të ballafaqohet Prishtina zyrtare.

Danaj: Politika shqiptare u gjunjëzua para Beogradit

Telegrafi - 21.04.2013

Kryetari I Listës për Shqipëri natyrale, Koço Danaj e konsideroi të dëmshme për çështjen shqiptare dhe me pasoja të rënda për paqen në rajon marrëveshjen prej 15 pikash midis Beogradit dhe Prishtinës.

Thaçi sot raporton në Kuvend

Botasot - 21.04.2013

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë seancë sot, me kërkesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Gjatë kësaj seance të jashtëzakonshme, Thaçi do të raportojë për Marrëveshjen për Normalizim në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, e ...

Marrëveshja, dritë e gjelbër për njohje nga pesëshja e BE-së

Telegrafi - 21.04.2013

Kosova pret të merr shpërblim nga marrëveshja e arritur për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Njohja e Kosovës nga pesë vendet e BE-së që nuk e kanë njohur deri më tash, mund të jetë njëri nga benefitet e mëdha pas nënshkrimit të ...

Kurti: Do ta kundërshtojmë marrëveshjen e Brukselit në Kuvend e në rrugë

Koha.net - 21.04.2013

Prishtinë, 21 prill – Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, në ...

Serbi: Kuvendi debaton për Marrëveshjen me Kosovën pas qeverisë

Botasot - 21.04.2013

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar sot se deputetët do ta shqyrtojnë marrëveshjen e nënshkruan në Bruksel, pasi për atë të deklarohet Qeveria e Serbisë.

VV kundër marrëveshjes, në Kuvend dhe në rrugë

Telegrafi - 21.04.2013

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur në Bruksel, mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Dacic.

Kuvendi i Serbisë, pas Qeverisë, debaton për marrëveshjen

Telegrafi - 21.04.2013

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Nebojsha Stefanovic, ka deklaruar sot se deputetët do ta shqyrtojnë marrëveshjen e nënshkruan në Bruksel, pasi për atë të deklarohet Qeveria e Serbisë.

Kurti: Marrëveshja, më e keqe se sa që është pritur

Botasot - 21.04.2013

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Marrëveshja e së premtes e arritur në mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është më e keqe se sa që është pritur.

Kuvendi i Kosovës nuk do ta ratifikojë marrëveshjen

Koha.net - 21.04.2013

Prishtinë, 21 prill - E tëra që mund të bëjë Kuvendi është që të japë pëlqimin për këtë marrëveshje, ka thënë nëpërmjet telefonit për KTV-në vetë kryeparlamentari Jakup Krasniqi.

Kuvendi i Kosovës nuk do ta ratifikojë marrëveshjen

Telegrafi - 21.04.2013

E tëra që mund të bëjë Kuvendi është që të japë pëlqimin për këtë marrëveshje, ka thënë kryeparlamentari Jakup Krasniqi. “Në bazë të kërkesës nuk del që do të ketë ratifikim të marrëveshjes. Mund të jetë si pëlqim.

Kuvendi i Kosovës nuk do ta ratifikojë marrëveshjen

Botasot - 21.04.2013

E tëra që mund të bëjë Kuvendi është që të japë pëlqimin për këtë marrëveshje, ka thënë nëpërmjet telefonit tha se vetë kryeparlamentari Jakup Krasniqi.“Në bazë të kërkesës nuk del që do të ketë ratifikim të marrëveshjes.

Fillon seanca e Kuvendit të Kosovës

Botasot - 21.04.2013

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që Kryeministri Hashim Thaçi të raportojë para të zgjedhurve të popullit për marrëveshjen e arritur në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Dacic.

Kosovë-Serbi, miratohet marrëveshja, Thaçi: S'ishte idealja, por më e mira e mundshme

BalkanWeb - 21.04.2013

PRISHTINE - Pas disa orësh debati Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën e propozuar nga PDK që i jep mbështetje marrëveshjes se arritur në Bruksel më 19 prill ndërmjet Kryeministrit Thaçi dhe homologut të tij serb, Ivica Dacic.

Marrëveshja i jep fund destruktivitetit të Serbisë në Kosovë- Kuvendi e përfundon seancën (Video)

Botasot - 21.04.2013

(I plotësuar) - Ndërpritet për herë të dytë seanca nga Vetëvendosje Pas më shumë se 15 minuta pauzë kryeministri Thaçi ka folur nën zhurmën shurdhuese të mëparshme të aktivizuar nga deputetët e Vetëvendosjes dhe ka bërë thirrje për ...

Thaçi raporton në Kuvend, fton deputetët të mbështesin marrëveshjen

Ora news - 21.04.2013

Kryeministri Thaci ka ftuar deputetët që të mbështesin marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila sipas tij, i hap rrugë integrimeve euro-atlantike të Kosovës dhe njëherësh garanton sovranitetin dhe integritetin territorial të vendit.

Kurti: Kundërshtojmë marrëveshjen në Kuvend e në rrugë

BalkanWeb - 21.04.2013

PRISHTINE -Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti bëri të ditur se subjekti i tij partiak do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçic, në ...

Votimi mbaroi: 89 vota për...

Telegrafi - 21.04.2013

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje u munduan ta ndalin votimin, por votimi u realizua. 89 deputetë votuan pro marrëveshjes, pesë kundër, kurse ishte edhe një abstenim.

Marrëveshja pret “lejen” e Kuvendit

Express - 21.04.2013

Kanë vazhduar deklaratat e ndryshme për dhe kundër marrëveshjes Kosovë- Serbi, e cila u arrit të premten në Bruksel, nën ndërmjetësimin e baroneshës Catherine Ashton.

Vetvendosje: Kundër marrëveshjes, në Kuvend dhe në rrugë

Ilirida - 21.04.2013

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se subjekti i tij do të angazhohet për ta kundërshtuar marrëveshjen e arritur në Bruksel, mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Dacic.

Thaçi raporton për marrëveshjen me Serbinë

AlbanianScreen - 21.04.2013

Prishtinë - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar zyrtarisht nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, që të thërrasë sot një seancë e jashtëzakonshme, në të cilën ai do të raportojë mbi marrëveshjen me Serbinë, të ...

Thaçi raporton para Kuvendit: Marrëveshja me Serbinë më e mundshmja

AlbanianScreen - 21.04.2013

Prishtinë - Kryeministri Thaci ka ftuar deputetët që të mbështesin marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila sipas tij, i hap rrugë integrimeve euro-atlantike të Kosoës dhe njëherësh garanton sovranitetin dhe integritetin territorial të ...

Vetëvendosje: Marrëveshje personale e Thaçit, jo Kosovë-Serbi

Shekulli - 20.04.2013

Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se marrëveshja e arritur dje në Bruksel është marrëveshje personale e Thaçit dhe ajo nuk duhet të bëhet edhe marrëveshje e Kosovës me Serbinë.

Thaçi: Me Marrëveshjen me Serbinë kemi fituar të gjithë

Shekulli - 20.04.2013

PRISHTINË - Kryeministri, Hashim Thaçi ka mbajtur sot një konferencë për shtyp mbi marrëveshjen e nënshkruar dje në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë.

Jahjaga mirëpret marrëveshjen Kosovë-Serbi

Albeu.com - 20.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga , mirëpret marrëveshjen e arritur ndërmjet kryeministrit të ...

Krasniqi: Marrëveshja është e mirë, nëse siguron normalizimin

LajmiFundit - 20.04.2013

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka deklaruar se nëse marrëveshja me Serbinë është ndërshtetërore duhet të ratifikohet në Kuvend. Ai ka vlerësuar se nëse ky dokument siguron normalizimin e plotë të raporteve ndërshtetërore atëherë ...

Mustafa përkrah marrëveshjen

Albeu.com - 20.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës mori pjesë sot në ceremoninë e 23- vjetorit të themelimit të Forumi të Gruas së ...

Për Kurtin, marrëveshja saboton shtetin e Kosovës

Albeu.com - 20.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i cilësoi sot marrëveshjen me Serbinë si marrëveshje personale mes ...

Në Prishtinë, mirëpritet marrëveshja Thaçi-Daçiq

24 orë - 20.04.2013

Prania ndërkombëtare në Kosovë inkurajon Kosovën dhe Serbinë që tash të zbatojnë në mënyrë ekspeditive dhe në tërësi të gjitha marrëveshjet e nxjerra përmes dialogut deri në ditët e sotme.

Thaçi informon Isa Mustafën për marrëveshjen

LajmiFundit - 20.04.2013

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi takoj sot kryetarin e LDK-së, z. Isa Mustafa të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut në takimin e nëntë dhe të dhjetë në Bruksel dhe me marrëveshjen e përafruar nga dy kryeministrat, ...

LDK-ja mbështet arritjen e marrëveshjes, Vetëvendosje kundër

Lajmeshqip - 20.04.2013

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë shprehur pozicione të ndryshme në lidhje me këtë marrëveshje. Përderisa LDK-ja me disa vërejtje ka mbështetur arritjen e marrëveshjes dhe pret që ajo të ...

Marrëveshja historike mund të hapë rrugën për Kosovën dhe Serbinë

SETimes - 20.04.2013

20/04/2013 Analistët thonë se të dyja palët do të përfitojnë nga marrëveshja, e cila mund të çojë drejt integrimit evropian. Nga Muhamet Brajshori dhe Ivana Jovanoviç për Southeast European Times në Prishtinë dhe Beograd -- 20/04/13 Një ...

Marrëveshja, nuk është ideale por më e mira e mundshme

Albeu.com - 20.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Kryeministri Hashim Thaçi deklaroi sot se marrëveshja e nënshkruar me Serbinë nuk është ideale por më e mirë e ...

PDK mbështet Thaçin për marrëveshjen e Brukselit

LajmiFundit - 20.04.2013

Partia Demokratike e Kosovës mbështet marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë. Kjo marrëveshje është historike, dhe qytetarët e Kosovës kanë shumë arsye për të qenë këaqur me përmbajtjen e sajë.

Për dhe kundër marrëveshjes

Evropaelire - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ritheksuar se marrëveshja e tij me homologun serb, Ivica Daçiq, paraqet një moment historik të vendosjes së normalitetit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi: Marrëveshje historike

Alsat - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, me të arritur në Kosovë edhe një herë tha se marrëveshja e arritur në Bruksel është historike dhe me këtë, Serbia e ka njohur shtetin e Kosovës.

Marrëveshja, nuk është ideale por më e mira e mundshme

Portalb - 20.04.2013

Kryeministri Hashim Thaçi deklaroi sot se marrëveshja e nënshkruar me Serbinë nuk është ideale por më e mirë e mundshme e arritur. Një një konferencë për shtyp, kryeministri ka deklaruar se të gjithë kanë fituar me nënshkrimin e ...

Shqiptarët të ndarë rreth marrëveshjes - serbët e kundërshtojnë

Evropaelire - 20.04.2013

Marrëveshja e arritur më 19 prill në Brukseli, ndërmjet dy kryeministrave, të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, nga qytetarët në Kosovë, shqiptarë dhe serbë, është pritur dhe po komentohet në mënyra të ndryshme.

Thaci: Nga marrëveshja fiton Kosova, Serbia e Rajoni

LajmiFundit - 20.04.2013

Marrëveshja e arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës. Policia dhe gjyqësia në veri do të punojnë sipas ligjeve të Kosovës dhe do të ruhet karakteri unitar i vendit.

Greqia përshëndet marrëveshjen

Top Channel - 20.04.2013

Greqia, megjithëse është një vend anëtar i BE që ende nuk ka njohur pavarësinë e shtetit kosovar, ka reaguar pozitivisht ndaj arritjes së marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke e karakterizuar atë ...

Marrëveshja, opozita kosovare e ndarë

Top Channel - 20.04.2013

Dy liderët e partive më të mëdha opozitare në Kosovë kanë dalë me qëndrime të ndryshme pas marrëveshjes së arritur në zyrën e baroneshës Ashton, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Mirë, nëse normalizohemi

Telegrafi - 20.04.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk do të japë komente për përmbajtjen e marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, Bruksel, përderisa nuk informohet zyrtarisht.

Thaçi e Daçiç firmosin paktin historik

Panorama - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri serb, Ivica Daçiç, kanë pranuan dje në Bruksel një marrëveshje historike për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre, duke hedhur hapin e parë drejt njohjes zyrtare të Kosovës.

Mustafa: Marrëveshja i hap rrugë Kosovës drejt BE-së

Telegrafi - 20.04.2013

LDK në vazhdimësi ka përkrahur dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe marrëveshja e arritur në Bruksel, përkundër vërejtjeve në disa nga pikat e saj, i hap rrugë Kosovës drejt integrimeve evropiane, ka thënë sot lideri i ...

LDK pro marrëveshjes, Vetëvendosje: Kundër

Panorama - 20.04.2013

PRISHTINE- Dy partitë opozitare ne Kosove, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë shprehur pozicione të ndryshme në lidhje me marrëveshjen me Serbine, arritur nje dite me pare ne ndermjetesimin e baroneshes Ashton.

LDK, me vërejtje, mbështet marrëveshjen

Koha.net - 20.04.2013

Prishtinë, 20 prill - LDK-ja me disa vërejtje ka mbështetur arritjen e marrëveshjes dhe pret që ajo të zbatohet, Vetëvendosje e ka kundërshtuar në tërësi atë, duke e vlerësuar si sabotim të shtet-ndërtimit të Kosovës, transmeton REL .

Greqia mbështet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

BalkanWeb - 20.04.2013

Greqia përshëndeti marrëveshjen e arritur të premten në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Në një deklaratë zyrtare ministri i Jashtëm grek, Dimitris Avramopulos deklaroi se "zbatimi konsekuent i marrëveshjes do të jetë një hap i rëndësishëm ...

Thaçi e informoi kryetarin e LDK- për rrjedhën e dialogut në Bruksel

Telegrafi - 20.04.2013

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut në takimin e nëntë dhe të dhjetë në Bruksel dhe për marrëveshjen e përafruar nga dy kryeministrat, ...

Thaçi: Marrëveshja nuk është ideale

Telegrafi - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga Brukseli - ku edhe ka parafiruar marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë - ka thënë se është hapur një kapitull i ri i bashkëpunimit në rajon, duke shtuar se marrëveshja ...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Thaçi: Jo ndarje territoresh, zgjidhja racionale

Ora news - 20.04.2013

Nuk është marrëveshja më e mirë e mundshme për Kosovën, por një kapitull i ri në historinë mes dy shteteve pas një periudhe të gjatë konflikti. Kështu ka deklaruar kreu i qeverisë së Kosovës Hashim Thaci në një konferencë për gazetarët pas ...

Thaçi i kërkon Krasniqit seancë të jashtëzakonshme

Telegrafi - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrese zyrtare, dërguar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka kërkuar mbajtjen e një seance te jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për ditën e diele, duke filluar nga ora ...

Thaçi: Marrëveshja do reflektohet në bashkëpunimin mes 2 vendeve

BalkanWeb - 20.04.2013

PRISHTINE - "Marrëveshja Kosovë-Serbi, dua të shpresoj që do të reflektohet në kuptimin pozitiv, integrues dhe bashkëpunues në të gjitha sferat në raportet mes dy kombeve, shqiptarëve dhe serbëve",- tha kryeministri i Republikës së ...

Për dhe kundër marrëveshjes

Botasot - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ritheksuar se marrëveshja e tij me homologun serb, Ivica Daçiq, paraqet një moment historik të vendosjes së normalitetit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

VV: Kjo është marrëveshje personale e Thaçit që saboton shtetndërtimin

Botasot - 20.04.2013

Nuk pati raportim të Thaçit në Kuvendin e Kosovës as pas takimit të tetë dhe as pas takimit të nëntë në Bruksel. Këto dy takime ishin më të rëndësishmet pasi që aty u bënë koncesionet më të mëdha.

Thaçi informoi Mustafën për marrëveshjen

Botasot - 20.04.2013

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi takoi sot kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut në takimin e nëntë dhe të dhjetë në Bruksel dhe me marrëveshjen e përafruar nga dy kryeministrat, ai i ...

VV: Marrëveshja në Bruksel, personale e Thaçit

BalkanWeb - 20.04.2013

PRISHTINE– Përmes një deklarate dërguar mediave, Vetëvendosje thekson se marrëveshja e arritur dje në Bruksel është marrëveshje personale e Thaçit dhe ajo nuk duhet të bëhet edhe marrëveshje e Kosovës me Serbinë.

PDK mbështet Marrëveshjen e arritur në Bruksel

Botasot - 20.04.2013

Partia Demokratike e Kosovës mbështetë marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë. Kjo marrëveshje është historike, dhe qytetarët e Kosovës kanë shumë arsye për të qenë kënaqur me përmbajtjen e ...

Sllovakia dhe Greqia përshëndesin marrëveshjen

Telegrafi - 20.04.2013

Dy shtetet e Bashkimit Evropian, Greqia dhe Sllovakia, që bëjnë pjesë në grupin e pesë vendeve anëtare që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Reagime për marrëveshjen Kosovë-Serbi

VOA - 20.04.2013

Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë e arritur dje në Bruksel po vazhdon të komentohet në mënyrë të ndryshme në Kosovë. Kryeministri Hashim Thaçi ka siguruar mbështetjen e një pjese të opozitës, ndërsa lëvizja Vetëvendosje e quan ...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Zeneli: Bashkëjetesa normale, sfida e veriut të Kosovës

Ora news - 20.04.2013

Arritja e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është një mësim për të gjithë rajonin e Ballkanit se konflikte të tilla nuk mund të zgjidhen përvecse me dialog.

Sllovakia dhe Greqia përshëndesin marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ora news - 20.04.2013

Dy shtetet e Bashkimit Evropian, Greqia dhe Sllovakia, që bëjnë pjesë në grupin e pesë vendeve anëtare që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi takon Mustafën, bisedojnë për marrëveshjen

BalkanWeb - 20.04.2013

PRISHTINE - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një takim me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në opozitë, Isa Mustafa, të cilin e njoftoi për rrjedhën e dialogut në Bruksel dhe “marrëveshjen e përafruar” nga ...

Thaçi: Marrëveshja më e mira e mundshme, por jo ideale për Kosovën

Ilirida - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, me të arritur në Kosovë edhe një herë tha se marrëveshja e arritur në Bruksel është historike dhe me këtë, Serbia e ka njohur shtetin e Kosovës.

Greqia pro marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë

Ilirida - 20.04.2013

Greqia përshëndeti marrëveshjen e arritur të premten në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Në një deklaratë zyrtare ministri i Jashtëm grek, Dimitris Avramopulos deklaroi se “zbatimi konsekuent i marrëveshjes do të jetë një hap i rëndësishëm ...

Thaçi: Marrëveshje racionale, nuk është ideale

Express - 20.04.2013

Marrëveshja e arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës. Policia dhe gjyqësia në veri do të punojnë sipas ligjeve të Kosovës dhe do të ruhet karakteri unitar i vendit.

VV: Marrëveshje personale e Thaçit, jo marrëveshje Kosovë - Serbi

Express - 20.04.2013

Përmes një kumtese dërguar medieve, Vetëvendosje thekson marrëveshja e arritur dje në Bruksel është marrëveshje personale e Thaçit dhe ajo nuk duhet të bëhet edhe marrëveshje e Kosovës me Serbinë.

Për dhe kundër marrëveshjes

Express - 20.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ritheksuar se marrëveshja e tij me homologun serb, Ivica Daçiq, paraqet një moment historik të vendosjes së normalitetit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Kundër marrëveshjes, Kurti: Cënon shtetformimin e Kosovës. Ahmeti: Do e bllokojmë në parlament

AlbanianScreen - 20.04.2013

Prishtinë - Lëvizja Vetëvendosje, kundërshton marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë e cila u arrit në takimin e dhjetë në Bruksel me ndërmjetësimin e Baroneshes Catherine Ashton.

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, më e mira e mundshme

AlbanianScreen - 20.04.2013

Prishtinë - Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi i ka kërkuar Kuvendit të Kosovës seancë të jashtëzakonshme mbrëmjen e të dielës, për të votuar marrëveshjen me Serbinë.

Thaçi pret marrëveshje, që nuk cenon Kushtetutën e Kosovës

Shekulli - 19.04.2013

BRUKSEL - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, duke hyrë në ndërtesën ku po mbahen takimet në Bruksel, ka shfaqur shpresën se raundi i dhjetë i bisedimeve të jetë përfundimtar për arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Rama: Fitore dinjitoze

Shekulli - 19.04.2013

TIRANË- Edi Rama, kreu i Partisë Socialiste është i pari lider shqiptar që reagoi në lidhje me të ashtuquajturën, marrëveshje historike Kosovë-Serbi.

Arrihet marrëveshja Kosovë- Serbi?

24 orë - 19.04.2013

Në orën 16:12) Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi, ka konfirmuar për gazeten Express arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi, që i hap rrugë normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Tym i bardhë” në Bruksel, arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Kombetare - 19.04.2013

Raundi i 10-të i bisedimeve Kosovë Serbi ka rezultuar i suksesshëm. Këshilltari i Kryeministrit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka konfirmuar për mediat kosovare se tashmë është konfirmuar marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit.

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Alsat - 19.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar tekstin e marrëveshjes, e cila i është afruar nga shefja për politikë të jashtme të BE-së, Catherine Ashton.

Tymi i bardhë në Bruksel. Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

ikub - 19.04.2013

Këshilltari i kryeministrit Thaçi, Bekim Çollaku, tha se i mbetet palës serbe që gjatë orëve të ditës së sotme të vendose nëse do ta pranojë këtë marrëveshje, e cila do të çoj në normalizim të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Zyrtare: Thaçi dhe Daçiq nënshkruan marrëveshjen

Shqipmedia - 19.04.2013

Baronesha Catherine Ashton ka konfirmuar se Prishtina dhe Beogradi janë dakorduar për marrëveshjen për Veriun. Ajo ka thene se dy kryeministrat i kane vendosur firmat e tyre ne dokument dhe me kete akt negociatat kane perfunduar.

Doli tym i bardhë! Kosova dhe Serbia mirren vesh!

Portalb - 19.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar tekstin e marrëveshjes, e cila i është afruar nga shefja për politikë të jashtme të BE-së, Catherine Ashton.

Mirëpritet dhe kritikohet marrëveshja

Evropaelire - 19.04.2013

Në rrafshin ndërkombëtar dhe nga institucionet qendrore në Kosovë, marrëveshja e arritur në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është cilësuar si arritje historike.

Tirana përshëndet marrëveshjen Thaçi-Daçiç

Portalb - 19.04.2013

Autoritet shqiptare përshëndetën sot në mbrëmje firmosjen në Bruksel me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit europian Catherine Ashton, të marrëveshjes mes kryeministrit të Kosovës Hashim Taci dhe atij serb Ivica Dacic.

Arrihet marrëveshja

Telegrafi - 19.04.2013

E plotësuar: Në Bruksel është arritur marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Këtë e ka konfirmuar Ministrja e Integrimeve Evropiane të Kosovës, Vlora Çitaku.

Tym i bardhë nga kryeqendra e Europës, Kosova e Serbia arrijnë marrëveshje në Bruksel

Ora news - 19.04.2013

Sipas gazetës “Ekspress”, Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi, ka konfirmuar për këtë gazetë arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi, që i hap rrugë normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Bruksel, arrihet marrëveshja Kosovë- Serbi Thaçi: Serbia ka njohur sot “de juro” Kosovën

Panorama - 19.04.2013

UPDATE- – Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen. Në një reagim për Zërin e Amerikës, Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi tha se me arritjen e kësaj marrëveshje, Kosova është njohur “de juro” nga Serbia.

Tirana përshëndet marrëveshjen Thaçi-Daçiç

VOA - 19.04.2013

Autoritetet e Shqipërisë e konsiderojnë atë si historike dhe me rëndësi për paqen, stabilitetin dhe integrimin europian të rajonit të Ballkanit Autoritet shqiptare përshëndetën sot në mbrëmje firmosjen në Bruksel me ndërmjetësimin e ...

Bruksel, arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Gazeta Republika - 19.04.2013

Në Bruksel, arrihet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që i hap rrugën normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet të dyja palëve. Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, tha se bisedimet përfunduan dhe të ...

LDK kundërshton marrëveshjen

Botasot - 19.04.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani ka thënë për KTV-në se shpreson se kjo nuk është marrëveshja e arritur. “Nuk e di se si mund ta quajmë të tillë nëse nuk e kemi parë ende . Por kjo marrëveshje është ende mister.

LDK dhe Vetëvendosje “kundër” marrëveshjes

Telegrafi - 19.04.2013

Dy subjektet më të mëdha opozitare në vend, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, edhe pse ende zyrtarisht nuk kanë reaguar ndaj marrëveshjes se sotme për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, megjithatë, disa nga ...

Marrëveshja një lëvizje e madhe gjeopolitike

Botasot - 19.04.2013

Gazeta amerikane The New York Times marrëveshjen e vlerëson një moment historik që mund të rrisë stabilitetin dhe që ndihmon të qartësoj rrugën e tyre për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Marrëveshja është arritur?

Ilirida - 19.04.2013

Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi, ka konfirmuar për Express arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi, që i hap rrugë normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. “Marrëveshja është arritur”, ka thënë Çollaku për Express.

Mirëpritet dhe kritikohet marrëveshja Kosovë - Serbi

Express - 19.04.2013

Në rrafshin ndërkombëtar dhe nga institucionet qendrore në Kosovë, marrëveshja e arritur në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është cilësuar si arritje historike.

Jahjaga mirëpret marrëveshjen e arritur Kosovë-Serbi

AlbanianScreen - 19.04.2013

Londër - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Serbisë, Ivica Daçiç në procesin e dialogut për normalizimin e ...

Raundi i dytë i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit përfundoi pa marrëveshje

Idividi - 18.04.2013

Bruksel, 18 prill 2013 (MIA) - Raundi i nëntë i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian përfundoi pas 15 orëve, pa marrëveshje, por kësaj radhe palëve në bisedime u është ofruar dokument, i cili sipas ...

Në Bruksel raund i ri i dialogut Prishtinë - Beograd

Idividi - 17.04.2013

Bruksel, 17 prill 2013 (MIA) - Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiq, takohen sot në Bruksel në raundin e nëntë të bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, në përpjekje për të arritur një marrëveshje ...

Thaçi: Marrëveshja në të mirë të Serbisë

Idividi - 17.04.2013

Prishtinë, 16 prill 2013 (MIA) - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, para nisjes për në Bruksel ka shprehur besimin se gjatë këtyre ditëve Beogradi të ketë reflektuar dhe lëvizur nga qëndrimet ngurta që ka shprehur në ...

Kosova dhe Serbia bisedojnë sot në Bruksel

Ora news - 17.04.2013

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, takohen sot në Bruksel në raundin e nëntë të bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ...

Thaçi: Është koha për marrëveshje paqësore

Telegrafi - 17.04.2013

Ne edhe njëherë kemi ardhur me qëllimin më të mirë për arritjen e marrëveshjes mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë. Kjo marrëveshje do të nënkuptonte bashkëpunim rajonal, fqinjësi të mirë dhe perspektive euroatlantike për dy vendet tona dhe ...

Thaçi: Është koha për marrëveshje paqësore

Botasot - 17.04.2013

Ne edhe njëhere kemi ardhur me qëllimin më të mirë për arritjen e marrëveshjes mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë. Kjo marrëveshje do të nënkuptonte bashkëpunim rajonal, fqinjësi të mirë dhe perspektive euroatlantike për dy vendet tona dhe ...

Nesër në Bruksel, takimi i ri Kosovë Serbi

24 orë - 16.04.2013

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, takohen të mërkurën në Bruksel në përpjekje për të arritur një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

Thaçi e Daçiq takohen sërish të mërkurën në Bruksel

DW - 16.04.2013

Të dy kryeministrat, Thaçi e Daciq, janë ftuar edhe njëherë në Bruksel nga shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton, me shpresën që të arrihet marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Thaçi: Besoj se do të arrihet marrëveshja me Serbinë

Lajmeshqip - 16.04.2013

Prishtinë – Kryeministri Hashim Thaçi, në një konferencë për media në Aeroportin e Prishtinës, pak para nisjes për në Bruksel, ka shfaqur besimin e tij se nesër do të arrihet marrëveshja për Veriun mes Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi shpreson për arritjen e marrëveshjes

Ina - 16.04.2013

Kryeministri i Kosovës, në rrugë për në Bruksel, ka mbajtur një konferencë për gazetarë në Aeroportin “Adem Jashari”. Ai konfirmoi ftesën e marrë nga Baronesha Ashton, për një takim tjetër me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq, në ...

Nesër në Bruksel takimi i ri Kosovë-Serbi

VOA - 16.04.2013

Takimi mund të sjellë një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dy palëve, që është kusht për integrimet evropiane Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, takohen të mërkurën në Bruksel në ...

Thaçi shpreson se Beogradi ka ndërruar mendje

Telegrafi - 16.04.2013

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, para nisjes për në Bruksel ka shprehur besimin se gjatë këtyre ditëve Beogradi të ketë reflektuar dhe lëvizur nga qëndrimet ngurta që ka shprehur në takimin e fundit.

Thaçi në Bruksel me shpresë për arritje të marrëveshjes

Koha.net - 16.04.2013

Prishtinë, 16 prill – Kryeministri i Kosovës, në rrugë për në Bruksel, ka mbajtur një konferencë për gazetarë në Aeroportin “Adem Jashari”. Ai konfirmoi ftesën e marrë nga Baronesha Ashton, për një takim tjetër me kryeministrin e Serbisë, ...

Thaçi udhëton drejt Brukselit: Besoj se do të arrihet marrëveshja

Ora news - 16.04.2013

Kryeministri Hashim Thaçi, në një konferencë për media në aeroportin e Prishtinës, pak para nisjes për në Bruksel, ka shfaqur besimin e tij se nesër do të arrihet marrëveshja për Veriun mes Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi: S’do të ketë bisedime të reja me Beogradin, presim marrëveshjen

Panorama - 15.04.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar dje se nuk do të ketë më negociata të reja me Beogradin dhe adresa për çdo përgjigje është Brukseli.