TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Neymar: Ky lojtar e fiton Topin e Artë

Portalb - 17.07.2016

Sulmuesi brazilian, Neymar, mendon që Cristiano Ronaldo është favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë për vitin 2016. Sipas yllit të Barcelonës, fitimi i titujve si Liga e Kampionëve dhe ...

Neymar beson se Topi i Artë do të shkojë për Ronaldon

Lajm - 17.07.2016

Neymar Jr voton Cristiano Ronaldon si fituesin e Topit të Artë për vitin 2016-të. Ylli i Barcelonës i cili aktualisht ndodhet në Brazil aty ku pritet të nisë përgatitjet për Lojrat Olimpike Rio ...

Ronaldinho zgjedh futbollistin më të mirë në botë (FOTO)

Lajmi.net - 17.07.2016

Ronaldinho thotë se përkundër humbjeve në finale me Argjentinën, Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë. Ronaldinho nuk ka dyshime, ai thotë se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në ...

Ronaldinho: Ky është lojtari më i mirë në botë

Shqipmedia - 17.07.2016

Ish-‘ylli’ i Barcelonës, Ronaldinho nuk ka dyshime se lojtari më i mirë në botë vazhdon të mbetet Lionel Messi. Pavarësish finales së humbur kundër Kilit dhe në krahun tjetër triumfit të Ronaldos me ...

Ronaldinho: Neymar shkëlqen pas ndihmës nga Messi!

Zhurnal - 17.07.2016

Ronaldinho beson se Neymar është duke lulëzuar në Barcelonë për shkak të udhëzimit që ai po merr nga Lionel Messi. 24-vjeçari u transferua në Camp Nou në vitin 2013 dhe ka luajtur në sulmin e ...

Neymar beson se Topi i Artë do të shkojë për Ronaldon

SuperSport - 17.07.2016

Neymar Jr voton Cristiano Ronaldon si fituesin e Topit të Artë për vitin 2016-të. Ylli i Barcelonës i cili aktualisht ndodhet në Brazil aty ku pritet të nisë përgatitjet për Lojrat Olimpike Rio ...

Ronaldinho: Neymar shkëlqen pas ndihmës nga Messi!

Telegrafi - 17.07.2016

Ronaldinho beson se Neymar është duke lulëzuar në Barcelonë për shkak të udhëzimit që ai po merr nga Lionel Messi. 24-vjeçari u transferua në Camp Nou në vitin 2013 dhe ka luajtur në sulmin e ...

Ronaldinho: Messi dhe Nyemar, si unë dhe Messi

Shqiperia Ime - 17.07.2016

Legjenda braziliane mendon se 24 vjeçari i Barcelonës është duke ‘fluturuar’ në Camp Nou fal ndihmës që po i jep bashkëlojtari i tij, Leo Messi Ronaldinho beson se Neymar është duke shkëlqyer te ...

Përplasja Paje-Ronaldo, ja si e komenton Pierluixhi Kolina

Panorama Sport - 17.07.2016

Episodi më i diskutueshëm i Euro 2016 do të mbetet ai i minutave të para të finales mes Francës dhe Portugalisë. Dmitri Paje ndaloi në mënyrë të parregullt Kristiano Ronaldon, duke i shkaktuar një ...

Ja si "tallen" me Ronaldon dhe trofeun e tij (VIDEO)

Albeu.com - 16.07.2016

Cristiano Ronaldo përjetoi momentin më të rëndësishëm në karrierën e tij me fitimin e titullit Europian me Portugalinë, pavarësisht se u zëvendësua për një dëmtim pas 23 minutash lojë.

Sportisti më bamirës në botë, Ronaldo apo Messi?

Lajmi.net - 16.07.2016

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është një kampion i vërtetë jo vetëm brenda fushës, por edhe jashtë saj, pasi jo rrallë herë nuk është kursyer duke bërë dhurata bamirësie, për t’i ardhur ...

Neymar: Ky lojtar e fiton Topin e Artë

Lajmi.net - 16.07.2016

Neymar ka deklaruar se Cristiano Ronaldo është afër ta fitojë Topin e Artë. Sulmuesi brazilian, Neymar, mendon që Cristiano Ronaldo është favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë për vitin 2016.

E pabesueshme! Cili është “tradhtari” mes këtyre yjeve botërorë?!

LajmiFundit - 16.07.2016

Sulmuesi brazilian i Barcelonës, Neimar, është i bindur se trofeun e “Topit të Artë” e meriton Kristiano Ronaldo. Neymar mesa duket ka braktisur shokun e tij të skuadrës Leo Mesi, për futbollistin ...

Neymar: Ja kush do ta fitojë Topin e Artë

Albeu.com - 16.07.2016

Sulmuesi i Barcelonës, braziliani Neymar , ka thënë se Cristiano Ronaldo është favoriti kryesor për ta fituar për herë të katërt në karrierë Topin e Artë.

“Tallen” me Ronaldon dhe trofeun e tij

SuperSport - 16.07.2016

Cristiano Ronaldo përjetoi momentin më të rëndësishëm në karrierën e tij me fitimin e titullit Europian me Portugalinë, pavarësisht se u zëvendësua për një dëmtim pas 23 minutash lojë.

Befason Neymar: Ky futbollist duhet ta fitoj ‘Topin e Artë’

Telegrafi - 16.07.2016

Ylli i Barcelonës Neymar beson se Cristiano Ronaldo është ulur në ‘pole-position’ për të fituar Topin e Artë, për shkak të suksesit të dyfishtë që ka arritur deri më tani në vitin 2016.

Ronaldo, terapi me oksigjen edhe pse me pushime

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Të jesh Cristiano Ronaldo do të thotë të mos kesh fare pushime. Edhe pse momentalisht ndodhet në Ibiza me familjarët dhe të afërmit, ai ka vizituar një klinikë në ishull për të filluar terapinë për ...

“Tallen” me Ronaldon dhe trofeun e tij

Durres Lajm - 16.07.2016

Cristiano Ronaldo përjetoi momentin më të rëndësishëm në karrierën e tij me fitimin e titullit Europian me Portugalinë, pavarësisht se u zëvendësua për një dëmtim pas 23 minutash lojë.

Neymar: Ronaldo do të fitojë Topin e Artë

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Ylli i Barcelonës Neymar beson se Cristiano Ronaldo është kandidati kryesor për të fituar Topin e Artë, pas suksesit të tij në Euro 2016. Ronaldo drejtoi Real Madridit në Champions Ligë për të ...

Cristiano Ronaldo, sportisti që bënë më shumë bamirësi

Portalb - 15.07.2016

Cristiano Ronaldo kampion dhe jashtë fushës së blertë. Sezon fantastik ky, për tre herë fituesin e “Topit të Artë”, i cili pas triumfit me Realin e Madridit në Champions League dhe fitimi i Kupës së ...

Ronaldo sportisti më bamirës në botë, po Messi?

Albeu.com - 15.07.2016

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është një kampion i vërtetë jo vetëm brenda fushës, por edhe jashtë saj, pasi jo rallë herë nuk është kursyer duke bërë dhurata bamirësie, për t’i ardhur ...

Ky është futbollisti më bamirës në botë

Lajmi.net - 15.07.2016

Cristiano Ronaldo pati një sezon fantastik. Tre herë fituesi i “Topit të Artë”, pas triumfit me Realin e Madridit në Champions League dhe fitimi i Kupës së Europës më Kommbëtaren Portugeze, është ...

Ronaldo kapet në aksion (FOTO)

Lajmi.net - 15.07.2016

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, gjatë kohës që ndodhet me pushime në Ibiza ka vizituar një klinikë për të kryer një terapi hiperbarike me oksigjen për të fituar rikuperimin sa më të shpejtë ...

Cristiano Ronaldo, sportisti që bënë më shumë bamirësi

SuperSport - 15.07.2016

Cristiano Ronaldo kampion dhe jashtë fushës së blertë. Sezon fantastik ky, për tre herë fituesin e “Topit të Artë”, i cili pas triumfit me Realin e Madridit në Champions League dhe fitimi i Kupës së ...

Media katalanase përdor ‘photoshop’ për t’i hequr muskujt e barkut Ronaldo-s

BalkanWeb - 15.07.2016

Edhe tani që vera ka ardhur dhe rivalitet midis Real Madrid dhe Barcelona-s është vënë në pauzë, televizioni katalanas mundohet të shformojë Cristiano Ronaldo-n.

Ronaldo, sportisti më bamirës në botë, por Messi dëshpëron në këtë listë!

Telegrafi - 15.07.2016

Cristiano Ronaldo është një ndër lojtarët që jep më shumë fonde për bamirësi. Sulmuesi i Real Madridit është një kampion i vërtetë jo vetëm brenda fushës, por edhe jashtë saj, pasi shpesh nuk është ...

Njihuni me lojtarin që jep më shumë bamirësi. Messi nuk ekziston

Tetova Sot - 15.07.2016

Nuk mund të ishte një dilemë pasi Cristiano Ronaldo është një ndër lojtarët që jep më shumë fonde për bamirësi. Por, ylli portugez është një kampion i vertetë jo vetëm brenda fushës, por edhe jashtë ...

Cristiano Ronaldo, sportisti që bënë më shumë bamirësi

Gazeta Tema - 15.07.2016

Cristiano Ronaldo kampion dhe jashtë fushës së blertë. Sezon fantastik ky, për tre herë fituesin e “Topit të Artë”, i cili pas triumfit me Realin e Madridit në Champions League dhe fitimi i Kupës së ...

Ronaldo kapet në aksion (FOTO)

Tetova Sot - 15.07.2016

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, gjatë kohës që ndodhet me pushime në Ibiza ka vizituar një klinikë për të kryer një terapi hiperbarike me oksigjen për të fituar rikuperimin sa më të shpejtë ...

Shikojeni si e imiton vogëlushi shqiptar Ronaldon duke qarë! (VIDEO)

Portalb - 14.07.2016

Cristiano Ronaldo ka pësuar një lëndim në finalen e fituar të Kkampionatit Evropian kundër Francës. Kjo ka bërë të sulmuesi portugez të ketë dhimbje, por me rastin e lëshimit të fushës së blertë, nuk ...

7 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.07.2016

Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi ? Kjo është padyshim pyetja më e shpeshtë e thënë në vitet e fundit në botën e futbollit. Një rivalitet që nuk do të shuhet kurrë.

Ronaldo bëhet mysliman?

Lajm - 14.07.2016

Kohëve të fundit Cristiano Ronaldo nëpër media është përmendur si kampion Europe, ndërsa tani për të po flitet në një kontekst tjetër, përcjell gazeta “Lajm”.

“Messi dhe Ronaldo janë nga planeti tjetër”

Albeu.com - 14.07.2016

Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez, ka thënë se superyjet e Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë nga planeti tjetër. “Ajo që Ronaldo po bën është e jashtëzakonshme.

Raul dëshpëron tifozët e Realit me deklaratën për Messin

Lajmi.net - 14.07.2016

Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez, ka thënë se superyjet e Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë nga planeti tjetër. Raul foli fjalë të mëdha për të dy futbollistët.

Shtatë arsye pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Lionel Messi

Telegrafi - 14.07.2016

Dhe pyetja del edhe njëherë në sypërfaqe – cili është më i mirë: Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi? Rivalët e La Liga-s kanë dominuar Ballon d’Or në gjashtë vitet e fundit, por Ronaldo tani ka arsye ...

‘Ronaldo, futbollisti më i mirë i brezit të tij’

Telegrafi - 14.07.2016

Pas triumfit të tij në Euro 2016, Cristiano Ronaldo është ‘futbollist special’ i brezit të tij, sipas ish-menaxherin të tij te Manchester United, Sir Alex Ferguson.

“Messi dhe Ronaldo janë nga planeti tjetër”

Telegrafi - 14.07.2016

Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez, ka deklaruar se superyjet e Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë nga planeti tjetër. Raul beson se ajo që bëjnë Messi dhe Ronaldo, i bën ata nga planeti ...

Raul: Ëndërrova të pensionohem te Reali

Telegrafi - 14.07.2016

Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez, thotë se ai ka ëndërruar që të pensionohet te klubi mbretëror. Raul thotë se nuk e ka pasur të vështirë largimin nga klubi spanjoll, megjithatë thotë se ishte ...

Raul: Reali do të vazhdojë suksesin dhe pas largimit të Ronaldos

Shqiperia Ime - 14.07.2016

Ish lojtari i ‘Los Blancos’, tashmë në pension, Raul, mendon se Reali do të jetë i suksesshëm në Evropë edhe pas pensionimit të CR7 Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzales, mendon se ‘Los Blanos’ do ...

Shikojeni si e imiton vogëlushi shqiptar Ronaldon duke qarë! (VIDEO)

Antpress - 14.07.2016

Cristiano Ronaldo ka pësuar një lëndim në finalen e fituar të Kkampionatit Evropian kundër Francës. Kjo ka bërë të sulmuesi portugez të ketë dhimbje, por me rastin e lëshimit të fushës së blertë, nuk ...

Ronaldo prezanton makinën e tij të re, e quan “kafshë”

Antpress - 14.07.2016

Kristiano Ronaldo ka prezantuar në profilin e tij në Instagram makinën më të re që ka blerë, një “Bugati”. Ai shkruan “Kafsha mbërriti” për të përshkruar foton e postuar.

Tetë arsyet pse Ronaldo nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’

Shqipmedia - 13.07.2016

Pas triumfit të Portugalisë në Kampionatin Evropian, Cristiano Ronaldo është në qendër të vëmendjes pasi është favoriti kryesor për të fituar ‘Topin e Artë’.

Bukuroshja 18-vjeçe publikon mesazhet e Ronaldos në Instagram (VIDEO)

Lajmi.net - 13.07.2016

Një bukuroshe 18-vjeçe e quajtur Amandha Lopes ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet direkte me yllin e Real Madrdiit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo nga Instagram.

Ronaldo i shkruan 18-vjeçares, ajo i publikon mesazhet (Foto)

LajmiFundit - 13.07.2016

Cristiano Ronaldos është sërish në qendër të vëmendjes. Por, kësaj radhe jo për triumfin në Euro 2016 Amandha Lopes, një bukuroshe 18-vjeçe, ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet ...

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën me rrëfimin e saj, ja fjalët emocionuese!

SOT - 13.07.2016

Lëndimi i cili detyroi Cristiano Ronaldon që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ është krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit. Motra e portugezit, Katia Aveiro ka rrëfyer dhimbjen e ...

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën me rrëfimin e saj

Zhurnal - 13.07.2016

Lëndimi i cili detyroi Cristiano Ronaldon që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ është krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit nga motra e yllit portugez.

Arsyet pse Messi duhet ta fitojë Topin e Artë para Ronaldos

Lajmi.net - 13.07.2016

Gazeta katalunase Sport, i ka numëruar disa arsye pse Lionel Messi e meriton Topin e Artë për vitin 2016, më shumë se sa rivali i tij Cristiano Ronaldo.

18-vjeçarja zbulon mesazhet e shkëmbyera me Cristiano Ronaldo-n

Portalb - 13.07.2016

Një 18-vjeçare nga Portugalia, pasi ka mundur të shkëmbëjë disa mesazhe përshëndetëse me yllin e futbollit Cristiano Ronaldo, ua ka treguar këtë gjë të gjithëve.

Messi e Ronaldo pushime në të njëjtin vend

Albeu.com - 13.07.2016

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo mesa duket kanë zgjedhur të njëjtin vend për të kaluar pushimet . Vetëm disa metra larg njëri tjetrit, ylli i Barcelonës Leo Messi dhe ai i Real Madridit, Cristiano ...

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën, ja çfarë thotë

Albeu.com - 13.07.2016

Motra e Cristiano Ronaldo s, lëndimin i cili detyroi yllin portugez që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ e ka krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishti t.

Ronaldo dhe Messi “bashkë” në pushime

Lajmi.net - 13.07.2016

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, ndodhen në pushime pas angazhimeve me kombëtaret e tyre. Ronaldo dhe Messi po i mbushin bateritë për sezonin e ri që fillon në muajin gusht.

Motra e Ronaldos përloti botën, pas lëndimit të portugezit

Lajmi.net - 13.07.2016

Motra e Cristiano Ronaldos, lëndimin i cili detyroi yllin portugez që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ e ka krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit.

Messi – Ronaldo, cili fitoi më shumë vitin e fundit?

Lajmi.net - 13.07.2016

Cristiano Ronaldo ka fituar më shumë para se sa Lionel Messi në vitin e fundit. Sukseset e Cristiano Ronaldos nuk kanë të ndalur. Pas triumfit në Ligën e Kampionëve dhe kampionatin Evropian, Ronaldo ...

Bukuroshja 18-vjeçare publikon mesazhet e Ronaldos në Instagram (Video)

Telegrafi - 13.07.2016

Një bukuroshe 18-vjeçe e quajtur Amanda Lopes ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet direkte me yllin e Real Madrdiit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo nga Instagram.

FOTO/ 18-vjeçarja seksi zbulon mesazhet e shkëmbyera me Cristiano Ronaldon

Panorama - 13.07.2016

Një bukuroshe nga Portugalia ka mundur të ketë një bisedë në ‘Instadirect’ me yllin e futbollit Cristiano Ronaldon. “Shumë bukurosh”, i shkruan ajo e ndërsa Ronaldo i kthen vetëm një “çkemi”.

Shikoni si e imiton vogëlushi shqiptar Ronaldon duke qarë (Video)

Telegrafi - 13.07.2016

Cristiano Ronaldo ka pësuar një lëndim në finalen e fituar të kampionatit evropian kundër Francës. Kjo ka bërë të sulmuesi portugez të ketë dhimbje, por me rastin e lëshimit të fushës së blertë, nuk ...

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën me rrëfimin e saj

Telegrafi - 13.07.2016

Lëndimi i cili detyroi Cristiano Ronaldon që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ është krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit nga motra e yllit portugez.

Forbes publikon listën e yjeve që fitojnë më shumë, ja ku renditen Ronaldo e Messi (Foto)

Gazeta Express - 13.07.2016

​Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në botë, i ndjekur nga Leo Messi Ylli i Real Madridit, Cristiano Roanldo është sportisti më i paguar në botë, ku brenda një edicioni ka fituar 88 ...

Ronaldo i shkruan fanses 18-vjeçare, ajo publikon mesazhet

Ora news - 13.07.2016

Cristiano Ronaldos nuk ndalet së qëni fitimtar, si brenda fushës por edhe jashtë saj. Ai është sërish në qendër të vëmendjes. Por, kësaj radhe jo për triumfin në Euro 2016.

Bukuroshja 18-vjeçe publikon mesazhet e Ronaldos në Instagram (VIDEO)

Tetova Sot - 13.07.2016

Një bukuroshe 18-vjeçe e quajtur Amandha Lopes ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet direkte me yllin e Real Madrdiit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo nga Instagram.

Bukuroshja 18-vjeçe publikon mesazhet e Ronaldos në Instagram

Java News - 13.07.2016

Një bukuroshe 18-vjeçe e quajtur Amandha Lopes ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet direkte me yllin e Real Madrdiit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo nga Instagram.

Bukuroshja 18-vjeçare publikon mesazhet e Ronaldos në Instagram (Video)

Shqiperia Ime - 13.07.2016

Një bukuroshe 18-vjeçe e quajtur Amanda Lopes ka zgjuar vëmendje të mërkurën duke publikuar mesazhet direkte me yllin e Real Madrdiit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo nga Instagram.

Ronaldo dhe Messi “bashkë” në pushime (FOTO)

Tetova Sot - 13.07.2016

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, ndodhen në pushime pas angazhimeve me kombëtaret e tyre. Ronaldo dhe Messi po i mbushin bateritë për sezonin e ri që fillon në muajin gusht.

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën me rrëfimin e saj

Shqiperia Ime - 13.07.2016

Lëndimi i cili detyroi Cristiano Ronaldon që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ është krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit. Motra e portugezit, Katia Aveiro ka rrëfyer dhimbjen e ...

18-vjeçarja seksi zbulon mesazhet e shkëmbyera me Cristiano Ronaldon

Republika - 13.07.2016

Një bukuroshe nga Portugalia ka mundur të ketë një bisedë në ‘Instadirect’ me yllin e futbollit Cristiano Ronaldon në 15 mja të këtij viti por ka vendosur ta bëjë publike tani, pak ditë pas fitores ...

Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën me rrëfimin e saj

City Report - 13.07.2016

Lëndimi i cili detyroi Cristiano Ronaldon që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ është krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit. Motra e portugezit, Katia Aveiro ka rrëfyer dhimbjen e ...

7 arsyet pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Antpress - 13.07.2016

Cili është më i mirë: Kristiano Ronaldo apo Lionel Messi? Rivalët e La Liga-s kanë dominuar edhe çmimin “Topi i Artë” në gjashtë vitet e fundit, por Ronaldo tani ka arsye të mburret pas suksesit që ...

Ronaldo publikon mesazhet që i dërgoi fansja seksi

City Report - 13.07.2016

Kristiano Ronaldo nuk është vetëm një kampion në fushën e blertë por dhe një njeriu shumë i dashur nga të gjithë në jetën reale. Futbollisti ka bërë publike mesazhet që i ka dërguar një fanse e ...

Flet motra e Cristiano Ronaldos lidhur me lëndimin e yllit portugez në finalen e EURO 2016

Antpress - 13.07.2016

Motra e Cristiano Ronaldos, lëndimin i cili detyroi yllin portugez që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ e ka krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit.

Mbreti i mbretërve (Foto)

Zhurnal - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo ka barazuar rekorde dhe rekorde, këtë kampionat evropian, ndërsa kulmi i shkëlqimit ishte fitimi i këtij kompeticioni. Jorge Mendes, që njihet si super agjent dhe është pikërisht ...

Topi i Artë, “shpallet” fituesi (FOTO)

Lajmi.net - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”, është e bindur bastorja e madhe, Paddy Power. Bastorja “Paddy Power” nuk ka dyshime, ajo është e bindur se Cristiano Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”.

Tronditet Reali i Madridit, Ronaldo do të mungojë shumë gjatë

Portalb - 12.07.2016

Dëmtimi i Cristiano Ronaldos nuk do të jetë aq i shkurtër siç u mendua në fillim. Ylli portugez flitej se do të jetë 1 muaj jashtë fushave, por testet e reja tregojnë diçka më të keqe.

“Dridhet” Reali, e tmerrshme kur do të kthehet Ronaldo ..

Lajmi.net - 12.07.2016

Real Madrid ka frikë pas lëndimit të Cristiano Ronaldos në finalen e “Euro 2016”. Cristiano Ronaldo vuan nga një lëndim serioz. Real Madrid mund të mbetet pa futbollistin kryesor deri në fund të ...

Ronaldo “dridh” Realin, nuk do të luajë deri më …

Lajm - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo vuan nga një lëndim serioz. Real Madrid mund të mbetet pa futbollistin kryesor deri në fund të këtij viti, raportojnë mediat spanjolle.

Ronaldo në mikrofon, “turpërohet” para tifozëve të Portugalisë (VIDEO)

Lajmi.net - 12.07.2016

Kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo është futbollist fantastik. Por, ai duket se ka një dobësi, nuk ka lidhje me ...

Festa e titullit zbulon pikën e dobët të Ronaldos (VIDEO)

Albeu.com - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo cilësohet si një nga futbollistët më të kompletuar në historinë e futbollit botëror dhe bën të pamundurën për të ruajtur këtë imazh të tijin.

Ronaldo bëhet horë gjatë festimit të titullit (Video)

Lajm - 12.07.2016

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shkëlqeu me Portugalinë në Euro 2016. Por, gjatë festimit të titullit, Kampion i Evropës, ka treguar se nuk ai do të këndoj.

Ja çfarë thotë Ronaldo për trofeun

Albeu.com - 12.07.2016

Lotët e Cristiano Ronaldo s, kanë qenë për disa ditë në vëmendjen mediatike, kjo për faktin se nuk ishin vetëm njëherë, e mesa duket do të jenë imazh i rezistencës në finalen e “ Euro 2016”.

SPORT: Tetë arsye pse Ronaldo s’duhet ta fitojë Topin e Artë

Lajmi.net - 12.07.2016

Gazeta e njohur katalunase “Sport”, i ka numëruar tetë arsye pse Cristiano Ronaldo nuk duhet ta fitojë “Topin e Artë” në vitin 2016. Cristiano Ronaldo po konsiderohet favorit kryesor për t’u shpallur ...

Ja 8 arsye pse Ronaldo nuk duhet ta fitojë Topin e Artë

Albeu.com - 12.07.2016

E përditshmja katalunase e afërt me Barcelonën, Sport ka gjetur 8 arsye pse ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk duhet të fitojë Topin e Artë. Ajo thotë se portugezi nuk ka qenë vendimtar në ...

Ronaldo: E kam kërkuar këtë trofe për një kohë të gjatë

Portalb - 12.07.2016

Lotët e Cristiano Ronaldos, që u panë edhe herë të tjera, do të jenë imazh i rezistencës në finalen e “Euro 2016”. Në finalen e së dielës mbrëma në Paris, në të cilën Portugalia mposhti Francën 1:0 ...

Dëmtimi në finalen e “Euro 2016”, Ronaldo për shumë kohë jashtë fushës së blertë

LajmiFundit - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo është lënduar në finalen e Euro 2016 përballë Francës dhe mund të mungojë deri në pesë muaj. Një lajm i keq për yllin e Real Madridit.

Çfarë raporton 'AS' për Ronaldon?

Botasot - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo pritet të mungon në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ndaj Sevillas, e cila luhet me 9 gusht në Tottenham Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka marrë një lajm shumë të keq.

CR7: E kam kërkuar këtë trofe për një kohë të gjatë

Telegrafi - 12.07.2016

Lotët e Cristiano Ronaldos, që u panë edhe herë të tjera, do të jenë imazh i rezistencës në finalen e “Euro 2016”. Në finalen e së dielës mbrëma në Paris, në të cilën Portugalia mposhti Francën 1:0 ...

Tetë arsyet pse Ronaldo nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’

Telegrafi - 12.07.2016

Pas triumfit të Portugalisë në Kampionatin Evropian, Cristiano Ronaldo është në qendër të vëmendjes pasi është favoriti kryesor për të fituar ‘Topin e Artë’.

Festa në Portugali zbulon pikën e dobët të Cristiano Ronaldo-s

Ora news - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo cilësohet si një nga futbollistët më të kompletuar në historinë e futbollit botëror. Dhe këtë e përmbushi me fitoren e kampionatit europian me ekipin e tij kombëtar.

Tetë arsye pse Ronaldo s’duhet ta fitojë Topin e Artë

Botasot - 12.07.2016

Gazeta e njohur katalunase “Sport”, i ka numëruar tetë arsye pse Cristiano Ronaldo nuk duhet ta fitojë “Topin e Artë” në vitin 2016. Cristiano Ronaldo po konsiderohet favorit kryesor për t’u shpallur ...

Tetë arsye pse Ronaldo nuk duhet ta fitojë Topin e Artë

Gazeta Express - 12.07.2016

​Cristiano Roanldo nuk duhet ta fitojë Topin e Artë këtë edicion E përditshmja katalunase e afërt me Barcelonën, Sport ka cekur 10 arsye pse ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk duhet të ...

Topi i Artë 2016, “Parisi” dikton trofeun mitik

Flaka - 12.07.2016

Finalja e Europianit të futbollit kishte pashmangshmërisht kuotat e saj me peshë edhe në diskutimin për Topin e Artë, një trofe individual që në vitin e turneut kontinental, ndikon UEFA-n t’ia japë ...

Shikoni videon e plotë të Ronaldos duke drejtuar Portugalinë nga stoli (Video)

Shqiperia Ime - 12.07.2016

Të gjithë e njohim dëshirën dhe ambicien që ka Cristiano Ronaldo për të fituar. por asnjëherë nuk e kemi parë me emocione të atilla si në ndeshjen finale ndaj Francës.

Ja sa do të mungojë Ronaldo

Tetova Sot - 12.07.2016

Dëmtimi i Cristiano Ronaldos nuk do të jetë aq i shkurtër siç u mendua në fillim. Ylli portugez flitej se do të jetë 1 muaj jashtë fushave, por testet e reja tregojnë diçka më të keqe.

Katastrofë për Real Madridin, Ronaldo mungon në Superkupë

Java News - 12.07.2016

Cristiano Ronaldo nuk do të luaj në Superkupën e Evropës. Real Madrid ka marrë një lajm shumë të keq para Superkupës së Evropës që do ët zhvillohet me 9 gusht kundër Sevillës.

Cristiano Ronaldo tregon më në fund “dobësinë” e tij

Gazeta Tema - 12.07.2016

Fitorja në finalen e “Euro 2016,” ishte padyshim një ngjarje historike për Portugezët dhe festa e djeshme në Lisbonë tregoi se sa shumë e kishin pritur ata kupën e këtij Europiani.

Ronaldo i mirë si futbollist, por si këngëtar më mirë mos e nga … (VIDEO)

Tetova Sot - 12.07.2016

Ai cilësohet si një nga futbollistët më të kompletuar në historinë e futbollit botëror dhe bën të pamundurën për të ruajtur këtë imazh të tijin. Por në festimet pas fitores së Euro 2016, Krisatino ...

Video / Festa në shesh zbulon pikën e dobët të Kristiano Ronaldos

Panorama Sport - 12.07.2016

Ai cilësohet si një nga futbollistët më të kompletuar në historinë e futbollit botëror dhe bën të pamundurën për të ruajtur këtë imazh të tijin. Por në festimet pas fitores së Euro 2016, Krisatino ...

Tronditet Reali i Madridit, Ronaldo do të mungojë shumë gjatë

Republika - 12.07.2016

Real Madrid ka marrë një lajm shumë të keq para Superkupës së Evropës që do ët zhvillohet me 9 gusht kundër Sevillës. Ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo nuk do të luaj në këtë takim për shkak të ...

Lajm shokues për Realin, Ronaldo mungon më gjatë se ç’mendohej

Antpress - 12.07.2016

Dëmtimi i Kristiano Ronaldos në ndeshjen finale kundër Francës në kuadër të EURO 2016-të, nuk do të jetë aq i shkurtër siç u mendua në fillim. Fillimisht u tha se ylli portugez do të mungojë rreth ...

Ronaldo i mirë si futbollist, por si këngëtar … (Video)

Republika - 12.07.2016

Ai cilësohet si një nga futbollistët më të kompletuar në historinë e futbollit botëror dhe bën të pamundurën për të ruajtur këtë imazh të tijin. Por në festimet pas fitores së Euro 2016, Krisatino ...

Çfarë thotë Blero për lëndimin e Ronaldos? (Foto)

Lajmi.net - 11.07.2016

Blero Muharremi njihet si një tifoz i flaktë i Barcelonës, por kësaj radhe ka shprehur mbështetjen e tij për yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Ronaldo-Messi, ky është lajmi i fundit

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristano Ronaldo është shumë afër Topit të Artë për vitin 2016. Pas shpalljes kampion me Real Madridin në Ligën e Kampionëve, Ronaldo është shpallur Kampion i Evropës edhe me Portugalinë.

Kjo është festa e Cristiano Ronaldos & Co. (Foto)

Lajmi.net - 11.07.2016

Ju sjellim festën e portugezëve pas ngritjes së trofeut të parë në histori si kampion të Evropës. Portugalia është kampioni i ri i Evropës e udhëhequr nga Cristiano Ronaldo ka arritur të shpallet ...

“Portugalia do ta fitoj kampionatin europian”

Lajm - 11.07.2016

Emri i njohur jo vetëm i sportit, Lulzim Zhaku-Aliu, ka analizuar për “Lajm” finalen e kampionatit europian në Francë mes Portugalisë dhe Francës në Stade de France në Paris.

Ja momenti kur Cristiano Ronaldo ngriti trofeun (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2016

Portugalia është shpallur kampione e Evropës. Cristiano Ronaldo arriti më në fund që të fitojë trofeun e shumë pritur, atë të Evropës me Kombëtaren e tij.

Cristiano Ronaldo ngriti trofeun

Lajm - 11.07.2016

Ronaldo më në fund arriti që të fitojë trofeun e shumë pritur, atë të Evropës me Kombëtaren e tij. Ky është momenti kur Ronaldo harron gjithçka pas atij dëshpërim në fillim të ndeshjes, dhe ngriti në ...

Santos: E pabesueshme çfarë bënte Ronaldo në zhveshtore

Lajmi.net - 11.07.2016

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, ka thënë fjalë të mëdha për Cristiano Ronaldon. Santos ka treguar për ndihmën që Ronaldo e dha në zhveshtore.

Ronaldo nuk përmbahet, ja fjalët e para pas triumfit (FOTO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo është shprehur shumë i lumtur pas triumfit në "Euro 2016". Portugezi ka postuar një foto të skuadrës në faqet e tij në Facebook dhe Instagram, duke e quajtur ëndrrën tashmë të ...

Nuk ia keni idenë se si ka reaguar gjyqtari Clattenburg, pas ndërhyrjes në Ronaldon (VIDEO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Mark Clattenburg e ka vazhduar lojën pas ndërhyrjes së Dimitri Payet në Cristiano Ronaldon, duke mos e konsideruar si të palejueshme. Here's how Ronaldo injured his knee and got stretchered off ...

Ja postimet prekëse të nënës së Ronaldos për djalin

SOT - 11.07.2016

Nëna e Ronaldos e ka përjetuar rëndë lëndimin e djalit të tij në finale të Kampionatit Evropian Ajo ka bërë disa postime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale. “Kjo foto për mua është e dhimbshme.

Çfarë thotë Blero për lëndimin e Ronaldos? (Foto)

Zhurnal - 11.07.2016

Blero Muharremi njihet si një tifoz i flaktë i Barcelonës, por kësaj radhe ka shprehur mbështetjen e tij për yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Lotët dhe ëndrra e parealizuar e Ronaldos

Lajm - 11.07.2016

Lotët që bënë xhiron e botës nuk ishin ato që Cristiano Ronaldo kishte imagjinuar aq shumë para nisjes së finales së Saint-Denis. Nuk ishin lotët e gëzimit për triumfin në Euro 2016, ishin lotët e ...

Ronaldo: Ishte triumf që kisha kohë që e kërkoja

Albeu.com - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo pas humbjes së titullit në Spanjë, përjetoi një sezon perfekt, duke fituar trofetë më të lakmuar: Champions dhe Euro 2016 . Ylli i Realit triumfin në turneun kontinental e ka ...

Ky përqafim i Ronaldos po bën xhiron e botës (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2016

Nëse Ronaldo është sot një ndër futbollistët më të mirë në botë, një meritë të madhe ka edhe ky trajner i jashtëzakonshëm. Po flasim për Sir Alex Ferguson , ish-trajneri legjendar i Manchester ...

Zbulohet fjalimi emocionues i Ronaldos në zhveshtore, që motivoi ekipin për fitoren e madhe

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo u largua nga loja në minutën e 25’të, kur Payet ndërhyri ashpër në të. Por, kjo nuk e ndaloi portugezin që të vazhdojë ta mbështesë skaudrën e tij nga stoli – i cili luajti edhe ...

Ronaldo:Kam pritur 12 vite për këtë trofe (FOTO)

Lajm - 11.07.2016

Ronaldo mbrëmë ishte detyruar që të largohet nga fusha në minutën e 25 për shkak të një lëndimi që pësoi, transmeton Koha.net. Por, përkundër lëndimit ai mbështeti skuadrën e tij nga banka rezervë.

Ferguson krenar me Cristiano Ronaldo ( Video )

Shqipmedia - 11.07.2016

Sir Alex Ferguson ish trajneri i Manchester United ishte i pranishem dje ne Finalen e Euro2016 ne Stade de France, Ferguson shiqoi se si 2 lojtaret e meparshem te United Nani dhe Ronaldo ngriten ...

Pas mbrëmjes magjike, vjen një lajm i katastrofal për Ronaldon (FOTO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo e ka lënduar ligamentin e gjurit të majtë. Pas mbrëmjes magjike ku fitoi trofeun e “Euro 2016”, vjen një lajm i keq për Ronaldon. Sipas ekzaminimeve të para mjekësore, ylli i Real ...

Ronaldo si kurseu as grushtat ndaj shokut të ekipit në stol (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2016

Lider në fushë, por edhe jashtë saj. Cristiano Ronaldo mbrëmë ka treguar një tjetër futbollistë krejt ndryshe nga si jemi mësuar ta shihnim në Kombëtaren portugeze deri më tani.

Dalin ekzaminimet e para të dëmtimit të Ronaldos, ja sa do të mungojë

Albeu.com - 11.07.2016

Fillimisht u mendua për një dëmtim të rëndë, por mesa duket për gjurin e Cristiano Ronaldos nuk ka asgjë serioze. Sulmuesi portugez që festoi gjatë trofeun e parë për Kombëtaren e tij, duhet të bëjë ...

Ronaldo-Clattenburg, ja çfarë ndodhi pas ndeshjes (VIDEO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ishte protagonist i padiskutueshëm i finales së "Euro 2016". Në një video të publikuar në rrjetet sociale, ai e “ngacmon” gjyqtarin Mark Clattenburg.

Ju prezantojmë trajnerin Cristiano Ronaldo (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo e ka të sigurt që do të bëhet një trajner i madh në të ardhmen. Futbollisti portugez nuk mundi që të luante më shumë se 23 minuta në fushë pas një dëmtimi në gju, por luzitani mesa ...

Pas finales, Ronaldon e priti një befasi (VIDEO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Pasi e ngriti titullin e Evropianit me Portugalinë, Cristiano Ronaldo u befasua nga ish trajneri i tij te Manchester United, Sir Alex Ferguson. Sir Alex Ferguson ishte i pranishëm në finalen e “Euro ...

Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë, por ja kujt ia dhuroi (FOTO)

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ishte golashënuesi i dytë më i mirë në kampionat Evropian. Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë të “Euro 2016”, por ylli portugez atë nuk e mbajti për vete.

Topi i Artë 2016, “Parisi” dikton trofeun mitik

Top Channel - 11.07.2016

Finalja e Europianit të futbollit kishte pashmangshmërisht kuotat e saj me peshë edhe në diskutimin për Topin e Artë, një trofe individual që në vitin e turneut kontinental, ndikon UEFA-n t’ia japë ...

Ronaldo mungon gjatë

Lajmi.net - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo mund të mungojë deri në pesë muaj, pas lëndimit të pësuar ndaj Francës. Cristiano Ronaldo u lëndua në finale të “Euro 2016” kundër Francës, duke u detyruar të largohej nga loja në ...

Momenti kur Ronaldo tregohet lideri i vërtetë i Portugalisë (Video)

Telegrafi - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka treguar edhe njëherë që është lider i kombëtares portugeze. Sulmuesi i Real Madridit edhe pse nuk mundi të luaj më shumë se 25 minuta, ka treguar karakterin e tij prej një ...

Ky është momenti kur Cristiano Ronaldo ngriti trofeun (Video)

Gazeta Express - 11.07.2016

Portugalia është kampione e Evropës Ronaldo më në fund arriti që të fitojë trofeun e shumë pritur, atë të Evropës me Kombëtaren e tij. Ky është momenti kur Ronaldo harron gjithçka pas atij dëshpërim ...

Foto+Video/ Ronaldo doli nga loja, por u bë “trajner” i Portugalisë

Mapo - 11.07.2016

E gjithë bota sonte kishte sytë te Cristiano Roanldo, por jo si lojtarë, por për udhëzimet që i jepte bashkëlojtarëve të tij. Ylli i real Madridit u lëndua në pjesën e parë të ndeshjes, për t’u ...

VIDEO/ Deja vu e finales së 2004, Ronaldo lë fushën e lojës mes lotëve

Panorama - 11.07.2016

Kristjano Ronaldo e mbylli parakohe finalen e shumëdëshiruar të Euro 2016. Portugezi la fushën e lojës në minutën e 23’ pas një dëmtimi nga ndërhyrja e ashpër e Paje.

FOTO/ Nëna e Ronaldos, akuza të rënda për futbollistët francezë

Panorama - 11.07.2016

Nëna e Kristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, ka lëshuar një akuzë të rëndë në Tëitter ndaj futbollistëve francezë dhe më saktësisht ndaj Dimitri Paje i cili dëmtoi futbollistin portugez gjatë pjesës së ...

Video/ Momenti ‘magjik’ kur Ronaldo ngre trofeun e ‘Euro 2016’

Mapo - 11.07.2016

Portugalia së bashku me Cristiano Ronaldon arritën të fitojnë trofeun që lakmoheshe prej shumë vitesh. Ky është momenti kur Ronaldo harron gjithçka pas atij dëshpërimi në fillim të ndeshjes dhe ...

Ronaldo kopjon De Biasin

BalkanWeb - 11.07.2016

Duke parë në stol sfidën pasi doli nga fusha, të gjithë kamerat ishin fokusuar drejt tij. Bëhet fjalë për yllin portugez Ronaldo, i cili nga minuta e 24 deri në fund të finales e ndoqi atë nga stoli.

Lojtari i ndeshjes: Titullin e fituam për Ronaldon

Telegrafi - 11.07.2016

Mbrojtësi portugez, Pepe, është shprehur se ishte një ndeshje shumë e vështirë, sidomos pas lëndimit të Cristiano Ronaldos, por theksoi se fitorja ishte pikërisht për të.

Fotolajm/ Flutura që i solli fat Ronaldos dhe Shqipëria

Mapo - 11.07.2016

Pikërisht në ato momentet më dramatike të ndeshjes finale të “Euro 2016”, kur u duk sikur u mbyll gjithçka për Portugalinë dhe Kristiano Ronaldon, një objekt i çuditshëm tërhoqi vëmendjen e ...

Fernando Santos: Ronaldo është i jashtëzakonshëm

BalkanWeb - 11.07.2016

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, thotë se është shumë i lumtur për triumfin në Euro 2016. Kombëtarja e tij mposhti Francën në finale me rezultatin 1- 0 duke fituar për herë të parë ...

Ronaldo mund të humbasë një ndeshje të rëndësishme me Real Madridin

Telegrafi - 11.07.2016

Portugalia është shpallur kampion i Evropës në futboll. Portugezët triumfuan në finale kundër Francës me rezultat 1:0. Por, portugezët nuk e kishin ndihmën e Cristiano Ronaldos, i cili u largua ...

UEFA thur elozhe për Cristiano Ronaldon (Video)

Gazeta Express - 11.07.2016

UEFA ka thur elozhe për Cristiano Ronaldon Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është bërë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Ai e nisi shumë keq sfidën ndaj Francës, duke u lënduar që në ...

Shikoni kë përqafon plot dashuri Ronaldo pas ndeshjes

BalkanWeb - 11.07.2016

Nëse Ronaldo është ky që sot padyshim që ka dorë dhe merita edhe një ri. Ai është Sir Alex Ferguson, ish-trajneri legjendar i Manchester United i cili e ka stërvitur Ronaldon kur luantë për ‘Djajtë e ...

Lotët dhe ëndrra e parealizuar e Ronaldos

Botasot - 11.07.2016

Lotët që bënë xhiron e botës nuk ishin ato që Cristiano Ronaldo kishte imagjinuar aq shumë para nisjes së finales së Saint-Denis. Nuk ishin lotët e gëzimit për triumfin në Euro 2016, ishin lotët e ...

Santos me fjalë të mëdha për Ronaldon (Video)

Gazeta Express - 11.07.2016

Fernando Santos është shprehur tejet i lumtur pas triumfit në Euro 2016 Portugalia mposhti Francën në finale me rezultat 1:0 pas vazhdimeve, për të fituar titullin e parë në Kampionat Evropian.

Ronaldo: Kam ëndërruar për këtë moment që nga viti 2004 (Video)

Gazeta Express - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo është shprehur tejet i lumtur pas triumfit në Euro 2016 Portugezi, Cristiano Ronaldo, u dashtë ta shikojë ndeshjen nga stoli, pasi u lëndua në fillim të pjesës së parë – duke u ...

Santos: Ronaldo, shembull që duhet ndjekur

Telegrafi - 11.07.2016

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, është shprehur shumë i lumtur për triumfin në ‘Euro 2016’. Kombëtarja e tij mposhti Francën në finale me rezultat 1-0 pas vazhdimeve, për të fituar ...

Ronaldo: Gjërat nuk shkuan mirë për mua, por mu realizua ëndrra

Telegrafi - 11.07.2016

Kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, pas fitores në finale kundër Francës është shprehur se triumfi në ‘Euro 2016’ është një ëndërr e kamotshme që është bërë realitet.

Santos: Ronaldo, shembull që duhet ndjekur

Botasot - 11.07.2016

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, është shprehur shumë i lumtur për triumfin në ‘Euro 2016’. Kombëtarja e tij mposhti Francën në finale me rezultat 1-0 pas vazhdimeve, për të fituar ...

Përqafimi i Sir Alex me Ronaldon (Video)

Telegrafi - 11.07.2016

Menaxheri legjendar i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ishte në Paris për t’i uruar dikur lojtarët e tij, Nani dhe Cristiano Ronaldo, pas triumfit në ‘Euro 2016’.

A ishte ky momenti më komik i finales? Ronaldo emocionohet tepër dhe godet bashkëlojtarin (Video)

Telegrafi - 11.07.2016

Finalja e ‘Euro 2016’ nuk shkoi si duhej për Cristiano Ronaldon, por ai përsëri mbeti protagonisti i mbrëmjes. Superylli portugez u lëndua në pjesën e parë dhe u detyrua ta lëshonte fushën, por ...

Portugalia, Fernando Santos e Pepe: Fitore e merituar

SuperSport - 11.07.2016

Triumfi në Kampionatin Europian nuk e ndryshoi aspak. Edhe pse në krye të skuadrës shkruajti historinë e Portugalisë, trajneri Fernando Santos u shfaq i përmbajtur dhe deri diku i ftohtë në ...

A ishte ky momenti më komik i finales? Ronaldo emocionohet tepër dhe godet bashkëlojtarin (Video)

Botasot - 11.07.2016

Finalja e ‘Euro 2016’ nuk shkoi si duhej për Cristiano Ronaldon, por ai përsëri mbeti protagonisti i mbrëmjes. Superylli portugez u lëndua në pjesën e parë dhe u detyrua ta lëshonte fushën, por ...

Portugalia, kampionia që askush nuk e priste

SuperSport - 11.07.2016

Sa shumë barriera të thyera në një natë të vetme. Kampionë për të parën herë në histori, vetëm një fitore gjatë kohës së rregullt në Euro 2016, të tretët në grupin e tyre dhe vetëm 72 minuta në ...

C. Ronaldo: Krenar për Portugalinë

SuperSport - 11.07.2016

Edhe pse humbi titullin në Spanjë, Cristiano Ronaldo përjetoi një sezon perfekt, duke fituar trofetë më të lakmuar: Champions dhe Euro 2016. Triumfi në turneun kontinental u cilësua një moment i ...

A iu gëzua gjyqtari Clattenburg golit të Portugalisë? Shikoni reagimin e pabesueshëm të tij (Foto)

Telegrafi - 11.07.2016

Kombëtarja e Portugalisë arriti të shënojë fitore në finalen e Kampionatit Evropian përballë Francës. Portugezët triumfuan me rezultat minimal 1:0 falë golit të sulmuesit Eder Lopes në minutën e 109 ...

Ronaldo: E meritonim një tjetër shans pas 2004-s, ia dolëm

Panorama - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo me lot hidhërimi, Kristiano Ronaldo me lot gëzimi. Trofeu i kampionit të Europës në rang kombëtaresh në duart e tij ishte emocioni më i bukur që i ka dhuruar karriera, të paktën ...

Çfarë u tha Ronaldo bashkëlojtarëve pas pjesës së parë që i frymëzoi drejt triumfit

Telegrafi - 11.07.2016

Largimi i Cristiano Ronaldos nga loja në pjesën e parë kundër Francës, nuk e ka ndalur atë që të jetë i rëndësishëm për kombëtaren e tij. Mbrojtësi portugez, Cedric Soares, ka zbuluar prapaskenat në ...

“Flutura e Ronaldos”, shpërthejnë rrjetet sociale

BalkanWeb - 11.07.2016

Flutura në syrin e Ronaldos, është bërë sencacion në rrjetet sociale. Momenti kur Ronaldo, nuk mundi të vazhdojë më lojën pas dëmtimit në këmbë, ishte pikërisht çasti më i bukur kur një flutur ndalon ...

Ronaldo: Askush nuk besonte te ne

Botasot - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo pas humbjes së titullit në Spanjë, përjetoi një sezon perfekt, duke fituar trofetë më të lakmuar: Champions dhe Euro 2016. Ylli i Realit triumfin në turneun kontinental e ka ...

Si i inspiroi Ronaldo lojtarët e Portugalisë pas pjesës së parë (Foto)

Gazeta Express - 11.07.2016

Nuk mundi ta ndihmojë ekipin e tij në fushë, por këtë e bëri nga stoli Cristiano Ronaldo u largua nga loja në minutën e 25’të, kur Payet ndërhyri ashpër në të.

Fotot e kapitenit: Ja çfarë u tha Ronaldo lojtarëve

Mapo - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo u largua mes lotëve në minutën e 24-të të ndeshjes finale të Evropianit, por ai sërish ishte në qendër të vëmendjes pas fitores së Portugalisë.

Pse Ronaldo ka një arsye të fortë të mburret para Messit?

Botasot - 11.07.2016

Të gjithë i dimë vlerat e Lionel Messit. Argjentinasi që luan për Barcelonën apo i ashtuquajturi ‘Gjeniu i vogël’, jashtëtokësor, është lojtar i papërsëritshëm i planetit.

Cristiano Ronaldo një muaj larg fushave

SuperSport - 11.07.2016

Fillimisht u mendua për një dëmtim të rëndë, por mesa duket për gjurin e Cristiano Ronaldos nuk ka asgjë serioze. Sulmuesi potugez që festoi gjatë trofeun e parë për Kombëtaren e tij, duhet të bëjë ...

Euro 2016: Santos, Ronaldo dhe Éder përshkruajnë emocionet

RTSH - 11.07.2016

Pas përfundimit të Euro 2016 aktorët kryesorë të skuadrës kampione u shprehën rreth punës së tyre, për arritjen e asaj fitoreje që e bëri Portugalinë të hynte në historinë e futbollit, në atë mbrëmje ...

Ronaldo e Pepe, apo dukemi mirë

Botasot - 11.07.2016

Një buzëqeshje shumë e fortë e dy futbollistëve më të mirë, që luajnë për Real Madridin dhe në kombëtaren e Portugalisë. Cristiano Ronaldos dhe Pepes iu realizua ëndrra e madhe, me Portugalinë u bënë ...

Ronaldos i duhet të paktën një muaj kohë për t’u shëruar

RTSH - 11.07.2016

Dëmtim i shkallës së parë të ligamentit anësor të gjurit të majtë. Ky është rezultati i analizave të para, sipas të përditshmes sportive spanjole Marca, për portugezin Cristiano Ronaldo që doli ...

Në çfarë shkalle është lëndimi i Ronaldos?

Botasot - 11.07.2016

Fillimisht u mendua për një lëndim të rëndë, por mesa duket për gjurin e Cristiano Ronaldos nuk ka asgjë serioze. Sulmuesi portugez që festoi gjatë trofeun e parë për Kombëtaren e tij, duhet të bëjë ...

Ronaldo i nënshtrohet rezonancës magnetike, zbulohet shkalla e dëmtimit!

BalkanWeb - 11.07.2016

Tërheqje e gradës së parë në ligamentet e brendshme në gjurit e majtë. Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, këto janë të dhënat e para rreth dëmtimit të Ronaldos që e detyrojë të largohej nga ...

Mediat janë me fituesin

ABC News - 11.07.2016

Fituesi nuk gjykohet. Përkundrazi, lavdërohet. Sidomos kur fiton me lojtarin më të mirë të dëmtuar që në fillim, dhe në fushën e rivalit. Mediat europiane kishin çdo lavdërim për Portugalinë dhe ...

Çfarë i kishte thënë Ronaldo autorit të golit të fitores?

Botasot - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo duhet të largohej nga fusha pas një dëmtimi, megjithëse u mundua shumë të mos largohej. Duke folur në përfundim të ndeshjes për golin e shënuar në minutat e fundit, Eder zbulon se ...

Viti perfekt i Ronaldos, tani e pret një tjetër trofe “francez”!

BalkanWeb - 11.07.2016

Një vit thuajse perfekt, me La Liga që i shpëtoi nga duart për fare pak, Ronaldo gëzon me trofetë më të rëndësishëm, Champions League fillimisht dhe më pas Kampion Evrope.

Ronaldo u dëmtua vetë!

Mapo - 11.07.2016

Nga Matthias Bruegelmann* Çfarë mund t’i japë perëndia e futbollit më shumë Ronaldos? Një karrierë superlative si lojtar botëror, makineri golash, një mega-star i superpaguar, fitues i Ligës së ...

Trajneri i Portugalisë Santos: Ronaldo dridhej nga dëshpërimi në dhomat e zhveshjes

Ora news - 11.07.2016

Ish-trajneri i Greqisë Santos u ul në stolin e luzitanëve në shtator 2014 pasi kuqezinjtë i mundnin portugezët brenda në shtëpinë e tyre dhe i kualifikoi ata në Europian falë 7 fitoreve radhazi.

Kristiano Ronaldo në qiellin e shtatë: I jam lutur Zotit për këtë shans

ABC News - 11.07.2016

Edhe pse thuajse nuk ishte në fushë, trofeu mund të quhet i tij. Kristiano Ronaldo doli si fituesi më i madh i mbrëmjes së Parisit, njeriu që ndoshta e deshi dhe vuajti më shumë për kupën e Europës.

Ronaldo fitoi ‘Këpucën e Argjendtë’ në Euro 2016 – ia dhuroi bashkëlojtarit të tij (Foto)

Gazeta Express - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka fituar Këpucën e Argjendtë në Euro 2016, si golashënuesi i dytë më i mirë pas Antoine Griezmann Tre gola sa Ronaldo kishin shënuar edhe Payet, Giroud, Bale e Nani, por portugezi ...

Këto janë rekordet që Ronaldo ka thyer në Euro 2016 (Foto)

Gazeta Express - 11.07.2016

Ai mund të jetë larguar herët në finalen e Euro 2016, por kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo i shtoi disa rekorde të reja karrierës së tij tashmë të lavdishme në paraqitjet në Francë Në ...

Përmbledhje: Rekordet të cilat i theu Ronaldo në këtë Evropian (Video)

Telegrafi - 11.07.2016

Ai mund të jetë larguar herët në finalen e Euro 2016, por kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo i shtoi disa rekorde të reja karrierës së tij tashmë të lavdishme në paraqitjet në Francë.

Ronaldo u dëmtua vetë! (Foto)

Botasot - 11.07.2016

Çfarë mund t’i japë perëndia e futbollit më shumë Ronaldos? Një karrierë superlative si lojtar botëror, makineri golash, një mega-star i superpaguar, fitues i Ligës së Kampioneve dhe shumë shpejt ...

Fjalët e para të Ronaldos pas finales: Në 2004 iu luta Zotit për një tjetër shans

Ora news - 11.07.2016

Uljet dhe ngritjet e Cristiano Ronaldo-s morën fund ditën e djeshme pas fitores së shumëpritur. 31-vjeçari më në fund arriti të merrte një trofe me ekipin kombëtar duke plotësuar kështu ëndrrën që ...

Ronaldo u dëmtua vetë!

BalkanWeb - 11.07.2016

NGA: MATTHIAS BRUEGELMANN* Çfarë mund t’i japë perëndia e futbollit më shumë Ronaldos? Një karrierë superlative si lojtar botëror, makineri golash, një mega-star i superpaguar, fitues i Ligës së ...

​Ja çka thotë Ronaldo për Topin e Artë

Gazeta Express - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo insiston se nuk është i obsesionuar pas Topit të Artë Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka thënë se nuk është i obsesionuar pas Topit të Artë, të cilin ka shumë mundësi që ta ...

Ronaldo zbulon çka u kishte thënë Santos para nisjes për Francë

Gazeta Express - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka lavdëruar trajnerin e Portugalisë, Fernando Santos Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka lavdëruar trajnerin Fernando Santos, ku ka zbuluar edhe një fjali të portugezit.

Nani merr një dhuratë speciale prej Ronaldos (Foto)

Telegrafi - 11.07.2016

Anësori i Valencia ka postuar në rrjetet sociale një fotografi duke falënderuar shokun e kombëtares portugeze për dhuratën pas Euro 2016. Cristiano Ronaldo ia ka dhuruar “Këpucën e Argjendtë” ...

Lajm fantastik për Realin, ja sa do të mungojë Ronaldo

Gazeta Express - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo nuk ka lëndimi të rëndë dhe pritet të kthehet brenda një muaji Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo u lëndua mbrëmë në finale të Euro 2016 kundër Francës, ku u detyrua të largohej ...

Dëmtimi i Cristiano Ronaldo, një muaj për rikuperim

BalkanWeb - 11.07.2016

Ka dëmtim te ligamenteve te gjurit te majte: keshtu shkruan gazeta spanjolle “Marca”, pas ekzaminimeve te para mjeksore te Cristiano Ronaldo, i cili doli nga fusha e lojes ne minuten e 24-t ne ...

A e vendosi Kampionati Evropian fituesin e Topit të Artë?

Telegrafi - 11.07.2016

Finalja e Kampionatit Evropian e fituar nga Portugalia medoemos i ka dhënë kahje edhe Topit të Artë, një trofe individual që UEFA ia japë atij që ka shkëlqyer.

Mbreti i mbretërve (Foto)

Telegrafi - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka barazuar rekorde dhe rekorde, këtë kampionat evropian, ndërsa kulmi i shkëlqimit ishte fitimi i këtij kompeticioni. Jorge Mendes, që njihet si super agjent dhe është pikërisht ...

Ronaldo Kampion i Evropës edhe me Realin edhe me Portugalinë

Ilirida - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka ngritur trofeun e kampionit të Evropës edhe me Portugalinë, pasi mposhtën Francën 1:0. Por portugezi është kampion në kontinentin e vjetër edhe me Real Madridin, transmeton Klan ...

“Flutura e Ronaldos”, shpërthejnë rrjetet sociale (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2016

Flutura në syrin e Ronaldos, është bërë senzacion në rrjetet sociale. Momenti kur Ronaldo, nuk mundi të vazhdojë më të luaj shkaku i lëndimit të tij në këmbë, ishte pikërisht momenti i bukur kur një ...

Garet Beil, mesazh ngushëllimi për Kristiano Ronaldon e dëmtuar

Panorama Sport - 11.07.2016

Dëmtimi i Kristiano Ronaldos ka tronditur tifozët e Portugalisë, por edhe futbollistë të ndryshëm të cilët kanë shprehur solidaritetin e tyre në rrjetet sociale pasi portugezi braktisi i përlotur ...

Ronaldo del i përlotur pas dëmtimit, ja si e pritën francezët (VIDEO)

Panorama Sport - 11.07.2016

Finalja e Europianit mes Portugalisë dhe Francës nuk ishte ajo që pritej për Ronaldon. Dueli mes Antuan Grizmantit dhe Kristiano Ronaldos nuk zgjati shumë në fushë.

Foto / Nëna e Ronaldos, akuza të rënda për futbollistët francezë

Panorama Sport - 11.07.2016

Nëna e Kristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, ka lëshuar një akuzë të rëndë në Tëitter ndaj futbollistëve francezë dhe më saktësisht ndaj Dimitri Paje i cili dëmtoi futbollistin portugez gjatë pjesës së ...

Santos, fjalë të mëdha për Ronaldon

Tetova Sot - 11.07.2016

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, thotë se është shumë i lumtur për triumfin në Euro 2016. Kombëtarja e tij mposhti Francën në finale me rezultat 1 me 0 pas vazhdimeve, për të fituar ...

Ja se si Ronaldo mbështeste shokët e kombëtarës edhe pse i dëmtuar (Foto)

Shqiperia Ime - 11.07.2016

E gjithë bota sonte kishte sytë te Cristiano Roanldo, por jo si lojtarë – por për udhëzimet që i jepte bashkëlojtarëve të tij Ylli i real Madridit u lëndua në pjesën e parë të ndeshjes, për t’u ...

Çmenduri, ja me çfarë note u vlerësua Ronaldo edhe pse luajti vetëm 25 minuta

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Më poshtë i keni notat e futbollistëve, pas finales Portugali-Francë. ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 4 ◄ Pas Para ► Foto 1 nga ...

Kjo është festa e Cristiano Ronaldos (Foto)

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Ju sjellim festën e portugezëve pas ngritjes së trofeut të parë në histori si kampion të Evropës. Portugalia është kampioni i ri i Evropës e udhëhequr nga Cristiano Ronaldo ka arritur të shpallet ...

Flutura e Ronaldos për pak minuta shëndrrohet në sensacion në Twitter (Foto)

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Kur Cristiano Ronaldo u ul në terren për të sinjalizuar se nuk mund ta vazhdonte ndeshjen finale, në fytyrën e tij u fluturoi një flutur. Ky moment nuk u la pa u shfrytëzuar nga përdoruesit e ...

Portugalia, kampionia me vetëm një fitore në kohën e rregullt

Gazeta Tema - 11.07.2016

Sa shumë barriera të thyera në një natë të vetme. Kampionë për të parën herë në histori, vetëm një fitore gjatë kohës së rregullt në Euro 2016, të tretët në grupin e tyre dhe vetëm 72 minuta në ...

Ronaldo takoi ‘babain’ e tij

Java News - 11.07.2016

Sir Alex Ferguson ishte i pranishëm në Saint-Denis, aty ku u zhvillua finalja e Euro 2016 – ku Portugalia ngriti në qiell trofeun për t’u shpall kampione e Evropës.

Trajneri i Portugalisë elozhe Ronaldos: E merituam fitoren

Panorama Sport - 11.07.2016

Trajneri i Portugalisë kishte një listë me falënderime pas fitores së titullit kampion të Europës në finalen e luajtur mbrëmjen e së dielës ndaj Francës.

Ronaldo: E meritonim një tjetër shans pas 2004-s, ia dolëm

Panorama Sport - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo me lot hidhërimi, Kristiano Ronaldo me lot gëzimi. Trofeu i kampionit të Europës në rang kombëtaresh në duart e tij ishte emocioni më i bukur që i ka dhuruar karriera, të paktën ...

Ronaldo: S’jam ndier ndonjëherë kaq shumë i lumtur, lutjet e mia u dëgjuan

Java News - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo me lot hidhërimi, Kristiano Ronaldo me lot gëzimi. Trofeu i kampionit të Europës në rang kombëtaresh në duart e tij ishte emocioni më i bukur që i ka dhuruar karriera, të paktën ...

Ky përqafim i Ronaldos po bën xhiron e botës

Tetova Sot - 11.07.2016

Nëse Ronaldo është sot një ndër futbollistët më të mirë në botë, një meritë të madhe ka edhe ky trajner i jashtëzakonshëm. Po flasim për Sir Alex Ferguson, ish-trajneri legjendar i Manchester United, ...

Santos, fjalë të mëdha për Ronaldon

Java News - 11.07.2016

Traineri i Portugalisë, Fernando Santos, thotë se është shumë i lumtur për triumfin në Euro 2016. Kombëtarja e tij mposhti Francën në finale me rezultat 1 me 0 pas shtesave, për të fituar titullin e ...

Portugalia, kampionia me vetëm një fitore… dhe 6 barazime

Java News - 11.07.2016

Sa shumë barriera të thyera në një natë të vetme. Kampionë për të parën herë në histori, vetëm një fitore gjatë kohës së rregullt në Euro 2016, të tretët në grupin e tyre dhe vetëm 72 minuta në ...

VIDEO/ Momenti kur Ronaldo i gjuan me grusht shokut të tij të skuadrës

Java News - 11.07.2016

Padyshim është momenti më pikant i finales mes Portugalisë dhe Francës ku protagonist është Cristiano Ronaldo. ‘Ylli’ i Portugalisë u detyrua të braktiste fushën e lojës si pasojë e një dëmtimi, por ...

Portugalia niset drejt vendlindjes. Ja festa brenda avionit… (FOTO)

Tetova Sot - 11.07.2016

Ditën e djeshme Portugalia shkroi historinë me germa të arta pasi u shpall për herë të parë kampionë në Kampionatin e 15-të Europian. Tashmë portugezët së bashku me trofeun janë nisur drejt ...

Shikoni çfarë i bën Ronaldo arbitrit pas ndeshjes (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2016

“Ylli’ i Portugalisë Cristiano Ronaldo është një kampion i vërtetë pasi këtë e tregoi edhe gjatë ditës së djeshme me sjelljen miqësore ndaj arbitrit anglez Mark Clattenburg.

Ronaldo fitoi ‘Këpucën e Argjendtë’ në Euro 2016 – ia dhuroi bashkëlojtarit të tij (Foto)

Tetova Sot - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka fituar Këpucën e Argjendtë në Euro 2016, si golashënuesi i dytë më i mirë pas Antoine Griezmann Tre gola sa Ronaldo kishin shënuar edhe Payet, Giroud, Bale e Nani, por portugezi ...

Ronaldo: Krenar për Portugalinë

Durres Lajm - 11.07.2016

Edhe pse humbi titullin në Spanjë, Cristiano Ronaldo përjetoi një sezon perfekt, duke fituar trofetë më të lakmuar: Champions dhe Euro 2016. Triumfi në turneun kontinental u cilësua një moment i ...

Portugalia, Fernando Santos e Pepe: Fitore e merituar

Durres Lajm - 11.07.2016

Triumfi në Kampionatin Europian nuk e ndryshoi aspak. Edhe pse në krye të skuadrës shkruajti historinë e Portugalisë, trajneri Fernando Santos u shfaq i përmbajtur dhe deri diku i ftohtë në ...

Portugalia, kampionia që askush nuk e priste

Durres Lajm - 11.07.2016

Sa shumë barriera të thyera në një natë të vetme. Kampionë për të parën herë në histori, vetëm një fitore gjatë kohës së rregullt në Euro 2016, të tretët në grupin e tyre dhe vetëm 72 minuta në ...

Ja se sa rekorde ka vendosur Ronaldo

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Ai mund të jetë larguar herët në finalen e Euro 2016, por kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo i shtoi disa rekorde të reja karrierës së tij tashmë të lavdishme në paraqitjet në Francë.

Flutura në fytyrën e Ronaldos fatsjellëse për Portugalinë (Foto)

Durres Lajm - 11.07.2016

Në kohën kur luhej finalja e madhe mes Portugalisë dhe Francës mbrëmjen e djeshme, në stadiumin “Stade de France” ka qenë e pazakontë furia e fluturave në fushë.

Të gjitha rekordet që theu Ronaldo në “Francë 2016”

Java News - 11.07.2016

Ai mund të jetë larguar herët në finalen e Euro 2016, por kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo i shtoi disa rekorde të reja karrierës së tij tashmë të lavdishme në paraqitjet në Francë.

Ja sa do të mungojë Cristiano Ronaldo

Ilirida - 11.07.2016

Fillimisht u mendua për një dëmtim të rëndë, por mesa duket për gjurin e Cristiano Ronaldos nuk ka asgjë serioze. Sulmuesi potugez që festoi gjatë trofeun e parë për Kombëtaren e tij, duhet të bëjë ...

Ronaldo zbulon se çfarë tha Santos para finales

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo ka folur mirë për trajnerin e Portugalisë, Fernando Santos Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo tregoi se çfarë kishte thënë Santos para finales së Euro 2016 kundër Francës.

Lojtarët e Portugalisë priten si heronj (video)

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo dhe shokët e tij të skuadrës janë pritur nga mijëra fansa në aeroportin dhe rrugët e Lisbonës. Përfaqësuesja Portugeze mori një pritje heroike në Lisbonë si Kampionët e Rinj të ...

Video / Fernando Santos apo Ronaldo? Kush është trajneri?

Panorama Sport - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo ka një të ardhme si trajner dhe ylli i Portugalisë e tregoi këtë më së miri gjatë finales kundër Francës. Në minutat e fundit të sfidës, futbollisti ka treguar talentin e tij edhe ...

Lajm i mirë për Real Madrit

Shqiperia Ime - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo nuk ka lëndimi të rëndë dhe pritet të kthehet brenda një muaji Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo u lëndua mbrëmë në finale të Euro 2016 kundër Francës, ku u detyrua të largohej ...

Ronaldo në finale për një çast luajti edhe rolin e “trajnerit” të Portugalisë (FOTO+VIDEO)

Antpress - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo pa dyshim që është një emër i madh i futbollit botëror, gjë kjo që bënë që ai ndonjëherë të tejkalojë ingerencat prej futbollisti. I tillë ishte rasti edhe në finalen e së dielës ...

Fjalët e para të Ronaldos pas titullit kampion me Portugalinë (FOTO)

Antpress - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo është shprehur shumë i lumtur pas triumfit në “Euro 2016”, ku Portugalia e tij minimalisht 1:0 mundi Francën. Portugezi ka postuar një foto të skuadrës në faqet e tij në Facebook ...

Ronaldo: Kam ëndërruar për këtë moment që nga viti 2004 (Video)

Republika - 11.07.2016

Portugezi, Cristiano Ronaldo, u dashtë ta shikojë ndeshjen nga stoli, pasi u lëndua në fillim të pjesës së parë – duke u larguar me lot në sy. Nga lot dëshpërimi, Ronaldo në fund kishte edhe lot ...

Ronaldo: Kam ëndërruar për këtë moment që nga viti 2004 (Video)

Antpress - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo është shprehur tejet i lumtur pas triumfit në Euro 2016 Portugezi, Cristiano Ronaldo, u dashtë ta shikojë ndeshjen nga stoli, pasi u lëndua në fillim të pjesës së parë – duke u ...

Ky përqafim i Ronaldos po bën xhiron e botës (Video)

Antpress - 11.07.2016

Nëse Ronaldo është sot një ndër futbollistët më të mirë në botë, një meritë të madhe ka edhe ky trajner i jashtëzakonshëm. Po flasim për Sir Alex Ferguson, ish-trajneri legjendar i Manchester United, ...

Ronaldo qëllon me ‘grusht’ lojtarin e Portugalisë (Video)

Republika - 11.07.2016

Padyshim se ky është një ndër momentet më interesante të finales mes Portugalisë e Francës, ku protagonisti kryesor ishte Cristiano Ronaldo ‘Ylli’ i Portugalisë u detyrua të braktiste fushën e lojës ...

Zbulohet fjalimi emocionues i Ronaldos në zhveshtore, që motivoi ekipin për fitoren e madhe

Antpress - 11.07.2016

Cristiano Ronaldo u largua nga loja në minutën e 25’të, kur Payet ndërhyri ashpër në të. Por, kjo nuk e ndaloi portugezin që të vazhdojë ta mbështesë skaudrën e tij nga stoli – i cili luajti edhe ...

Ronaldo: Titullin e kampionit të Evropës ua dedikojë fëmijëve palestinez

Antpress - 11.07.2016

Kristiano Ronaldo përveç që është një super futbollist, ai ka një zemër të madhe dhe është shumë human. Ai në disa raste ka ndihmuar financiarisht fëmijët palestinez, ndërsa edhe kësaj rradhe kur për ...