TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndeshja me Rumaninë/ De Biasi mesazh për lojtarët e kombëtares

Ina - 19.06.2016

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Di Biasi ka një mesazh për lojtarët para ndeshjes së fundit në grup me Rumaninë. Ndeshja ndaj Rumanisë do të vendos gjithçka andaj italiani De Bias beson që duhet ...

Në pritje të fitores! Kapiteni Cana jashtë formacionit bazë kundër Rumanisë

Top Channel - 19.06.2016

Në orën 21:00 kombëtarja shqiptare do te zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në grup me Rumaninë, por që në fakt është ndeshja me e rëndësishmja. Nga rezultati i ndeshjes do të përcaktohet deri diku ...

Publikohet formacioni zyrtar, De Biasi suprizon (FOTO)

Albeu.com - 19.06.2016

Pas pak minutash kuqezinjtë tanë do të luajnë sfidën e fundit në ndeshjet e grupeve. Sapo janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, teksa nuk mungojnë edhe surprizat, pasi Cana ...

Publikohet formacioni zyrtar, De Biasi suprizon

SOT - 19.06.2016

Pas pak minutash kuqezinjtë tanë do të luajnë sfidën e fundit në ndeshjet e grupeve. Sapo janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, teksa nuk mungojnë edhe surprizat, teksa Cana ...

De Biasi përjashton yllin e Shqipërisë para ndeshjes me Rumaninë

Lajmi.net - 19.06.2016

Nuk ka lajme aspak të mira nga Kombëtarja në prag të ndeshjes ndaj Rumanisë. Taulant Xhaka ndeshjen e sotme do ta ndjek nga tribuna, teksa në ditët e fundit ka pasur përplasje me trajnerin De Biasi.

Emocionuese! De Biasi i përlotur këndon himnin shqiptar

SOT - 19.06.2016

Trajneri i kombëtares kuqezi është parë i emocionuar në pritje për të nisur sfida kundër Rumanisë në stadiumin e Lionit. Kamerat e kanë fokusuar duke kënduar himnin shqiptar.

Emocionuese/ De Biasi i përlotur këndon himnin shqiptar

Albeu.com - 19.06.2016

Trajneri i kombëtares kuqezi është parë i emocionuar në pritje për të nisur sfida kundër Rumanisë në stadiumin e Lionit. Kamerat e kanë fokusuar duke kënduar himnin shqiptar .

Gianni De Biasi godet me një video drithëruese (VIDEO)

SOT - 19.06.2016

Trajneri i Kombëtare shqiptare të Futbollit Gianni De Biasi nga publikuar një video drithëruese në faqen e tij të Facebook-t me një këngë të një grupi të njohur rroku “Jerisho”.

Bomba nga Lioni, De Biasi përjashton yllin e kombëtares shqiptare

SOT - 19.06.2016

Nuk ka lajme aspak të mira nga Kombëtarja në prag të ndeshjes ndaj Rumanisë. Taulant Xhaka ndeshjen e sotme do ta ndjek nga tribuna, teksa në ditët e fundit ka pasur përplasje me trajnerin De Biasi.

De Biasi: Në këtë moment për pak më lëshoi zemra

Lajmi.net - 19.06.2016

Gianni De Biasi është shprehur shumë i lumur me fitoren ndaj Rumanisë. Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, e quajti këtë mbrëmje si më të bukurën të këtyre katër viteve.

De Biasi: Fitoren historike, duhet të jemi krenar për këtë ekip

Albeu.com - 19.06.2016

Trajneri i Kombëtares sonë, Gianni De Biasi e ka cilësuar si një sukses historik fitoren ndaj Rumanisë. “Kjo ishte ndeshja më e rëndësishme e turneut.

De Biasi: Në këtë moment për pak më lëshoi zemra

Portalb - 19.06.2016

Gianni De Biasi është shprehur shumë i lumur me fitoren ndaj Rumanisë. Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, e quajti këtë mbrëmje si më të bukurën të këtyre katër viteve.

De Biasi: Skuadra e kërkoi fitoren gjatë gjithë ndeshjes

Top Channel - 19.06.2016

Trajneri Ganni de Biasi falënderon të gjithë lojtarët për lojën dhe thotë se skuadra e meritoi fitoren. Ai tha se kombëtarja bëri një ndeshje shumë të mirë duke arritur një fitore përballë një ...

De Biasi flet përmes emocioneve: Ishte ndeshja më e bukur e "Euro 2016"! Skuadra dha shpirtin në fushë!

SOT - 19.06.2016

Tekniku italian Gianni De Biasi ka vlerësuar lojën e kuqezinjve në fushën e lojës kundër Rumanisë, që kërkuan të shënonin që në fillim. “Besoj që kemi luajtur ndeshje mjaft të mirë, jemi vendosur ...

Ndeshja me Rumaninë/ De Biasi mesazh për lojtarët e kombëtares

Mapo - 19.06.2016

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Di Biasi ka një mesazh për lojtarët para ndeshjes së fundit në grup me Rumaninë. Ndeshja ndaj Rumanisë do të vendos gjithçka andaj italiani De Bias beson që duhet ...

Ndeshja me Rumaninë/ De Biasi mesazh për lojtarët e kombëtares

Botasot - 19.06.2016

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Di Biasi ka një mesazh për lojtarët para ndeshjes së fundit në grup me Rumaninë. Ndeshja ndaj Rumanisë do të vendos gjithçka andaj italiani De Bias beson që duhet ...

Cana jashte formacionit kundër Rumanisë, ja kush luan

Mapo - 19.06.2016

Në orën 21:00 kombëtarja shqiptare do te zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në grup me Rumaninë, por që në fakt është ndeshja me e rëndësishmja. Nga rezultati i ndeshjes do të përcaktohet deri diku ...

De Biasi si një shqiptar, këndon himnin kombëtar

Botasot - 19.06.2016

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka kënduar himnin kombëtar shqiptar, me fillimin e ndeshjes Shqipëri – Rumani. Edhe në ndeshjet e mëparshme italiani është kapur nga kamerat kur ...

Madhështore: Kështu këndojnë himnin lojtarët dhe De Biasi (Video)

Gazeta Express - 19.06.2016

Kombëtarja shqiptare duket e motivuar si kurrë më parë për të marr një fitore përball Rumanisë, në ndeshjen e fundit të Grupit A në Euro 2016 Futbollistët e kanë kënduar me pasion himnin kombëtar, ...

De Biasi: Merituam fitoren. Gjithë skuadra dha shpirtin në fushë

Ora news - 19.06.2016

Trajneri De Biasi është shprehur shumë krenar për lojtarët e tij dhe 3 pikët që Shqipëria mori. Në një intervistë për Supersport ai tha se skuadra e meritonte fitoren ashtu siç meritonte më shumë ...

Fjalët e De Biasit pas fitores ndaj Rumanisë

Telegrafi - 19.06.2016

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi është shprehur pas takimit se kjo ishte ndeshja më e bukur e Shqipërisë në Euro 2016. Armando Sadiku i siguroi fitoren Shqipërisë duke shënuar në ...

De Biasi: Ishte ndeshja më e bukur

Botasot - 19.06.2016

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se kjo ndeshje do të mbetet në histori të futbollit shqiptarë. “Ishte ndeshja më e bukur e turneut.

De Biasi: Fitore historike për Shqipërinë

SuperSport - 19.06.2016

Më në fund i buzëqeshur. Pas suksesit me Rumaninë, Gianni De Biasi nuk zhvlerësoi asnjë nga momentet e kaluara në 4 vjet në krye të stolit kuqezi, edhe pse është i vetëdijshëm se fitorja në Lion ...

De Biasi: Me Rumaninë, të shënojmë dhe të mos pësojmë

Flaka - 19.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

Formacioni “Anti-Rumani”/ 1mln euro shpërblim në rast fitoreje (VIDEO)

Java News - 19.06.2016

Në orën 21:00 kombëtarja shqiptare do te zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në grup me Rumaninë, por që në fakt është ndeshja me e rëndësishmja. Nga rezultati i ndeshjes do të përcaktohet deri diku ...

Cana jashtë! Ja formacioni i De Biasit përballë Rumanisë

Gazeta Tema - 19.06.2016

Shqipëria do të përballet me Rumaninë për të kërkuar të mbajë gjallë shpresën për kualifikim në orën 21:00. Ndeshja është për “jetë a vdekje” për të dyja kombëtaret ndaj pritet një luftë e egër ...

De Biasi: E përbashkëta jonë me rumunët

NOA - 19.06.2016

Trajneri i kombëtares sonë, Giani De Biasi ka deklaruar se skuadra shqiptare është e gatshme për takimin kundër Rumanisë. Ai shton se një e përbashkët mes dy skudrave është ana psikologjike e tyre.

De Biasi i përlotur, e këndoi himnin shqiptar

Tetova Sot - 19.06.2016

Trajneri i kombëtares tonë është parë i emocionuar në pritje për të nisur sfida kundër Rumanisë në stadiumin e Lionit. Teksa kamerat e kanë fokusur duke kënduar himnin shqiptar, trajneri De Biasi ...

Deklarata e De Biasit pas fitores historike

VeqSport - 19.06.2016

Gianni de Biasi u shpreh mjaftë i lumtur pas fitores ndaj Rumanisë e cila mban gjallë shpresat për t'u kualifikuar si vendi i tretë më i mirë. ''Sigurisht ishte ndeshja më e bukur e turneut.

De Biasi flet për fitoren historike të Shqipërisë: Skuadra dha shpirtin…

Tetova Sot - 19.06.2016

Tekniku italian Gianni De Biasi ka vlerësuar lojën e kuqezinjve në fushën e lojës kundër Rumanisë, që kërkuan të shënonin që në fillim. “Besoj që kemi luajtur ndeshje mjaft të mirë, jemi vendosur ...

Fjalimi emocionues i De Biasit, mbrëmjen e djeshme përballë lojtarëve

Shqipmedia - 18.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ja formacioni i Shqipërisë për ndeshjen ndaj Rumanisë

Zhurnal - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë De Biazi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. I sigurt është rikthimi titullar në qendër të mbrojtjes i Lorik ...

Formacioni i Shqipërisë kundër Rumanisë (FOTO)

Lajmi.net - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë De Biasi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë.

De Biasi: Ky futbollist e “prishi” ndeshjen me Francën (FOTO)

Lajmi.net - 18.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se harkimi i Adil Rami për Antoine Griezmann te goli i parë ishte momenti që e “prishi” ndeshjen. Gianni de Biasi ka thënë se harkimi i Adil Rami për ...

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë për ndeshjen ndaj Rumanisë (Foto)

Portalb - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë De Biazi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. I sigurt është rikthimi titullar në qendër të mbrojtjes i Lorik ...

E pabesueshme çfarë i ndodh De Biasit dhe Shqipërisë (FOTO)

Lajmi.net - 18.06.2016

Prej kur Gianni de Biasi është selektor, janë në total 10 ndeshje që Shqipëria pëson gol pas minutës së 80-të. Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin në pankinën kuqezi në një ndeshje ...

Statistika e pabesueshme negative e Shqipërisë dhe De Biasit

Lajm - 18.06.2016

Prej kur Gianni de Biasi është selektor, janë në total 10 ndeshje që Shqipëria pëson gol pas minutës së 80-të. Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin në pankinën kuqezi në një ndeshje ...

Kur pëson gol Shqipëria? Ja statistikat negative të De Biasit

Albeu.com - 18.06.2016

Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin si trajner i Kombëetares shqiptare në një ndeshje miqësore ndaj Gjeorgjisë, e deri dy ditë më parë, kur Kombëtarja u mund në limit nga Franca, ...

De Biasi flet para përballjes me Rumaninë: Ja si mund të kemi një histori të hapur me Europianin

SOT - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, gjatë konferencës para ndeshjes me Rumaninë është shprehur se, për të fituar këtë ndeshje dhe që të kemi një histori të hapur me Europianin, ...

Mesazhi i De Biasit futbollistëve, për ndeshjen me Rumaninë

Lajmi.net - 18.06.2016

Gianni De Biasi ua ka bërë të ditur lojtarëve shqiptarë, se nëse duan të bëjnë histori ndaj Rumanisë, duhet të japin gjithçka nga vetja. Shqipëria dhe Rumania e zhvillojnë ndeshjen vendimtare për ...

De Biasi: Me Rumaninë, të shënojmë dhe të mos pësojmë

Top Channel - 18.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

De Biasi: Nuk e ftoj këtë sulmues në Kombëtare

Lajmi.net - 18.06.2016

Gianni De Biasi ka njoftuar se Besart Berisha nuk bën pjesë në mentalitetin e tij. Besart Berisha është njëri ndër golashënuesit më të mirë shqiptarë viteve të fundit, kur është fjala për ndeshjet në ...

De Biasi lavdëron Canën, ja çfarë i kërkon

Albeu.com - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi është shprehur shumë i lumtur që Lorik Cana do të jetë në dispozicion për ndeshjen me Rumaninë Lorik Cana u ndëshkua me karton të kuq që në ndeshjen e parë në ...

De Biasi: Me Rumaninë, ndeshja më e rëndësishme, duhet ta fitojmë

Portalb - 18.06.2016

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, trajneri italian Gianni De Biasi është shprehur se ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja për kuqezinjtë. Në një prononcim për mediat, De Biasi u shpreh: “Me ...

Biasi: Pa përvojë për ta realizuar atë që e krijuam gjatë lojës

Evropaelire - 18.06.2016

Kombëtarja e Shqipërisë në Kampionatin Evropian të Futbollit në Francë, nuk ka arritur fitore e as nuk ka shënuar asnjë gol, përkundër lojës së mirë të treguar, raporton agjencia DPA nga Lioni i ...

Ja formacioni përballë Rumanisë; Cana në pikëpyetje

Top Channel - 18.06.2016

Përballja me Rumaninë është çështje krenarie për lojtarët e De Biasit, të cilët duan të shkruajnë historinë që në debutimin e tyre. Në portë do të jetë si gjithnjë Berisha.

Ja si e goditi De Biasi asistentin e tij kur Franca i bëri gol Shqipërisë (VIDEO)

Albeu.com - 18.06.2016

Gianni de Biasi nuk e përjetoi mirë humbjen ndaj Francës, sidomos kur ajo erdhi në fund të ndeshjes , pikërisht sapo kaloi minuta e 90-të. Në rrjetet sociale ka filluar të qarkullojë video e Gianni ...

De Biasi: Me Rumaninë, ndeshja më e rëndësishme, duhet ta fitojmë

Zhurnal - 18.06.2016

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, trajneri italian Gianni De Biasi është shprehur se ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja për kuqezinjtë. Në një prononcim për mediat, De Biasi u shpreh: “Me ...

Ndeshja me Rumaninë, ja mesazhi i De Biasit për lojtarët e Kombëtares!

Ina - 18.06.2016

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Di Biasi, ka një mesazh për lojtaret para ndeshjes së fundit në grup me Rumaninë. “Djemve u thashë: nëse duhet të kemi një histori në këtë kampionat , atëherë duhet ...

De Biasi: Gabova me Francën, ja si do ta mundim Rumaninë

Albeu.com - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi e ka peng pse nuk i ka marrë 2 pikë ndeshjet e para, te të cilat lojtarët dhanë shpirtin në fushë. Ai thotë se kuqezinjtë në Europianin e parë të Shqipërisë, ...

De Biasi e pranon: Gabova me Francën. Ja strategjia me Rumaninë

Ina - 18.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

Fotot: Shpërthimet e De Biasi-t dhe një premtim

Mapo - 18.06.2016

“Një lojë për jetë a vdekje”. Kështu e ka cilësuar sulmuesi rumun, Florin Andone përplasjen mes Shqipërisë dhe Rumanisë. “Besoj se do të kualifikohemi,” tha trajneri Gianni De Biasi.

Formacioni i Shqipërisë kundër Rumanisë (Foto)

Botasot - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë De Biasi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë.

De Biasi: Ky futbollist e “prishi” ndeshjen me Francën

Botasot - 18.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se harkimi i Adil Rami për Antoine Griezmann te goli i parë ishte momenti që e “prishi” ndeshjen. Gianni de Biasi ka thënë se harkimi i Adil Rami për ...

Statistika e pabesueshme negative e Shqipërisë dhe De Biasit

Telegrafi - 18.06.2016

Prej kur Gianni de Biasi është selektor, janë në total 10 ndeshje që Shqipëria pëson gol pas minutës së 80-të. Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin në pankinën kuqezi në një ndeshje ...

Kur pëson gol Shqipëria? Ja statistikat negative të De Biasit

Botasot - 18.06.2016

Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin si trajner i Kombëetares shqiptare në një ndeshje miqësore ndaj Gjeorgjisë, e deri dy ditë më parë, kur Kombëtarja u mund në limit nga Franca, ...

Ky është mesazhi i De Biasit drejtuar lojtarëve të Kombëtares

Gazeta Express - 18.06.2016

Gianni de Biasi ka bërë të ditur se u ka thënë lojtarëve se duhet të japin gjithçka në fushë ndaj Rumanisë, nëse duan që të arrijnë diçka historike “I kam thënë lojtarëve se nëse duan të bëjnë diçka ...

Euro 2016, De Biasi në vigjilje të Rumani-Shqipëri: Na pret një sfidë e vështirë

BalkanWeb - 18.06.2016

FRANCE- Një ditë para sfidës kundër Rumanisë trajneri Gianni De Biasi u shpreh në konferencë për shtyp që në ndeshjen kundër Rumanisë na pret një sfidë tepër delikate dhe vendimtare.

Ky është mesazhi i De Biasit drejtuar lojtarëve të Kombëtares

Botasot - 18.06.2016

Gianni de Biasi ka bërë të ditur se u ka thënë lojtarëve se duhet të japin gjithçka në fushë ndaj Rumanisë, nëse duan që të arrijnë diçka historike. “I kam thënë lojtarëve se nëse duan të bëjnë diçka ...

De Biasi: Me Rumaninë, ndeshja më e rëndësishme, duhet ta fitojmë

Ora news - 18.06.2016

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, trajneri italian Gianni De Biasi është shprehur se ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja për kuqezinjtë. Në një prononcim për Supersport, De Biasi u shpreh: “Më ...

De Biasi: Ndaj Rumanisë për të vazhduar ëndrrën tonë!

SuperSport - 18.06.2016

Gianni De Biasi është i qartë në mendimet e tij. Për trajnerin e Kombëtares Shqiptare, skuadra ka reflektuar në fushën e lojës çdo këshillë që ai ka dhënë për të arritur te rezultati pozitiv por ...

“Euro 2016”/ De Biasi: Ja si do ta mundim Rumaninë

Mapo - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi gjatë konferencës para ndeshjes me Rumaninë është shprehur se, për të fituar këtë ndeshje dhe që të kemi një histori të hapur me Europianin, duhet ...

De Biasi: Me Rumaninë, të shënojmë dhe të mos pësojmë

Botasot - 18.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

Euro 2016, De Biasi: Skuadra ka nderuar kombin, ndaj Rumanisë kërkojmë fitore për të bërë diçka historike

BalkanWeb - 18.06.2016

FRANCE- Një ditë para sfidës kundër Rumanisë trajneri Gianni De Biasi u shpreh në konferencë për shtyp që në ndeshjen kundër Rumanisë na pret një sfidë tepër delikate dhe vendimtare.

De Biasi: Jepni gjithçka në fushë, të shënojmë dhe të mos pësojmë

Telegrafi - 18.06.2016

Gianni de Biasi ka folur në konferencë për shtyp duke thënë se ua ka bërë të ditur lojtarëve se duhet të japin gjithçka në fushë ndaj Rumanisë, nëse duan që të arrijnë diçka historike.

Biasi: Pa përvojë për ta realizuar atë që e krijuam gjatë lojës

Botasot - 18.06.2016

Kombëtarja e Shqipërisë në Kampionatin Evropian të Futbollit në Francë, nuk ka arritur fitore e as nuk ka shënuar asnjë gol, përkundër lojës së mirë të treguar, raporton agjencia DPA nga Lioni i ...

De Biasi e pranon: Gabova me Francën. Ja strategjia me Rumaninë

Mapo - 18.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

De Biasi: Gabova me Francën, ja si do ta mundim Rumaninë

Botasot - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni DeBiasi e ka peng pse nuk i ka marrë 2 pikë ndeshjet e para, te të cilat lojtarët dhanë shpirtin në fushë. Ai thotë se kuqezinjtë në Europianin e parë të Shqipërisë, ...

De Biasi: Ndaj Rumanisë për të vazhduar ëndrrën tonë!

Botasot - 18.06.2016

Gianni De Biasi është i qartë në mendimet e tij. Për trajnerin e Kombëtares Shqiptare, skuadra ka reflektuar në fushën e lojës çdo këshillë që ai ka dhënë për të arritur te rezultati pozitiv por ...

Ja si festohet ditëlindja e De Biasit

Flaka - 18.06.2016

Gianni de Biasi festoi ditëlindjen e tij të 60 në Perros Guirec bashkë me lojtarët dhe delegacionin kuqezi i cili kryesohet nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë për ndeshjen ndaj Rumanisë (Foto)

Tetova Sot - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë De Biazi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. I sigurt është rikthimi titullar në qendër të mbrojtjes i Lorik ...

De Biasi: Me Rumaninë do japim gjithçka, e dija që do të ishte një mot i keq

Java News - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi dhe portieri Ertrit Berisha dolën këtë pasdite në një konferencë për shtyp për ndeshjen e nesërme me Rumaninë.

De Biasi: Ndaj Rumanisë për të vazhduar ëndrrën

Gazeta Tema - 18.06.2016

Tekniku i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencën për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme që Shqipëria do të luajë ndaj Rumanisë.

De Biasi shpjegon strategjinë anti-Rumani

Shqiperia Ime - 18.06.2016

“Në ndeshjen me Rumaninë duhet të bëjmë një gol dhe të mos pësojmë një tjetër”. Ka qenë ky rekomandimi që trajneri Gianni de Biasi ka dhënë në konferencën e radhës për shtyp në prag të ndeshjes.

Ndeshja me Rumaninë, ja mesazhi i De Biasit për lojtarët e Kombëtares!

Flaka - 18.06.2016

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Di Biasi, ka një mesazh për lojtaret para ndeshjes së fundit në grup me Rumaninë. Ndeshja ndaj Rumanisë do të vendosë gjithçka, andaj italiani De Bias beson që duhet ...

De Biasi: Kush nuk e ndien fanellën, nuk ka vend në Kombëtare

Shqiperia Ime - 18.06.2016

Gianni De Biasi ka njoftuar se Besart Berisha nuk bën pjesë në mentalitetin e tij. Besart Berisha është njëri ndër golashënuesit më të mirë shqiptarë viteve të fundit, kur është fjala për ndeshjet në ...

De Biasi lavdëron Canën, ja çfarë i kërkon

Shqiperia Ime - 18.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni deBiasi është shprehur shumë i lumtur që Lorik Cana do të jetë në dispozicion për ndeshjen me Rumaninë Lorik Cana u ndëshkua me karton të kuq që në ndeshjen e parë në ...

Zbulohet fjalimi emocionues i De Biasit për ditëlindje, ja çfarë iu tha lojtarëve

Republika - 18.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë për ndeshjen ndaj Rumanisë (Foto)

Antpress - 18.06.2016

Gianni de Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Rumanisë. De Biazi pritet të bëjë ndryshime ndaj Rumanisë. I sigurt është rikthimi titullar në qendër të mbrojtjes i Lorik ...

Duka sqaron përse De Biasi futi në lojë Veselin

Albeu.com - 17.06.2016

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka , në një lidhje direkte në “Proçes Euro 2016” në Top Channel, ka folur për humbjen e Kombëtares nga Franca dhe zëvendësimet që bëri De Biasi ...

Ja si festohet ditëlindja e De Biasit

Top Channel - 17.06.2016

Gianni de Biasi festoi ditëlindjen e tij të 60 në Perros Guirec bashkë me lojtarët dhe delegacionin kuqezi i cili kryesohet nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Foto/ Si u festua në Francë ditëlindja e De Biasit

Ina - 17.06.2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve Xhani de Biasi. Në këtë festë ishin të pranishëm thuajse të gjithë futbollistët e ...

Duka: Kjo ishte arsyeja e zëvendësimeve të De Biasit

Lajmi.net - 17.06.2016

Armand Duka deklaroi se ndërrimet e kryera nga trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Francës ishin të detyruara dhe jo taktike.

Tortë me Shqiponjë dhe “shumë urime për ty” në festën e ditëlindjes së De Biasit me ekipin(Video)

Lajm - 17.06.2016

Eshtë publikuar video nga festimet e ditëlindjes së 60-të të trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në video shihen të gjithë lojtarët krahas kryetarit të federatës, Armand Duka dhe ...

Shqipëria fiton simpatinë e botës me shpirtin luftarak

Lajm - 17.06.2016

Futbollistët shqiptarë lëshuan “Stade Velodrome” me humbje, por ata morën përkrahjen e tifozëve për atë që dhanë në fushë, ndërkohë trajneri Gianni de Biasi, u kërkoi të mbajnë kokën lartë.

Ja si festohet ditëlindja e De Biasit (Video)

Portalb - 17.06.2016

Gianni de Biasi festoi ditëlindjen e tij të 60 në Perros Guirec bashkë me lojtarët dhe delegacionin kuqezi i cili kryesohet nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Zbulohet fjalimi emocionues i De Biasit për lojtarët në ditëlindje

Albeu.com - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi . Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ...

Zbulohet fjalimi emocionues i De Biasit për ditëlindje, ja çfarë iu tha lojtarëve

Lajmi.net - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Zbulohet fjalimi emocionues i De Biasit për ditëlindje, ja çfarë iu tha lojtarëve

Ina - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ky është fjalimi emocionues i De Biasit!

SOT - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Xhani De Biasi feston 60 vjetorin, ja surpriza nga FSHF dhe lojtarët

BalkanWeb - 17.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biasi ka festuar 60 vjetorin e lindjes. Federata Shqiptare e Futbollit i ka bërë surprizë një tortë me flamurin kuqezi, ndërsa në festë ishin të pranishëm të ...

Foto/ Si u festua në Francë ditëlindja e De Biasit

Mapo - 17.06.2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve Xhani de Biasi. Në këtë festë ishin të pranishëm thuajse të gjithë futbollistët e ...

Ditëlindja ndryshe e De Biasit, tortë me flamurin shqiptar për 60-vjetor

Ora news - 17.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, festoi të enjten 60-vjetorin e lindjes. Festa e ditëlindjes është zhvilluar në Francë, në qytezën ‘Perros Gueric’.

Duka tregon pse De Biasi futi në lojë Veselin

Telegrafi - 17.06.2016

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në një lidhje direkte në “Proçes Euro 2016” në Top Channel, ka folur për humbjen e Kombëtares nga Franca dhe zëvendësimet që bëri De Biasi.

Shikoni videon e festës së ditëlindjes së De Biasit me ekipin kombëtar (Video)

Telegrafi - 17.06.2016

Eshtë publikuar video nga festimet e ditëlindjes së 60-të të trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në video shihen të gjithë lojtarët krahas kryetarit të federatës, Armand Duka dhe ...

Shikoni videon e festës së ditëlindjes së De Biasit me ekipin kombëtar (Video)

Botasot - 17.06.2016

Eshtë publikuar video nga festimet e ditëlindjes së 60-të të trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në video shihen të gjithë lojtarët krahas kryetarit të federatës, Armand Duka dhe ...

Zbulohet fjalimi emocionues i De Biasit për ditëlindje, ja çfarë iu tha lojtarëve

Botasot - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ja fjalët prekëse që De Biasi u drejtoi lojtarëve kur mori tortën e ditëlindjes

Ora news - 17.06.2016

Këtë 60-vjetor trajneri Italian Gianni De Biasi e ka festuar si asnjëherë tjetër. Sëbashku me ekipin e tij në Francë gjatë kompeticionit të rëndësishëm Euro 2016.

Fjalimi emocionues i De Biasit për ditëlindje para takimit me Rumaninë

Telegrafi - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ditëlindja e De Biasit, shikoni çfarë ka bërë sot Kombëtarja (FOTO)

Tetova Sot - 17.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi sot ka festuar 60-vjetorin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve.

Tension dhe nerv, video e De Biasit që po bëhet hit në rrjetet sociale |VIDEO

NOA - 17.06.2016

Humbja gjatë ndeshjes së kombëtares sonë të futbollit me Francën, i trishtoi shumë sportdashësit dhe jo vetëm, për shkak se shanset për kualifikim u zbehën ndjeshëm.

FOTOT/ Ditëlindja ndryshe e De Biasit, tortë me flamurin shqiptar për 60-vjetor

Gazeta Tema - 17.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, festoi të enjten 60-vjetorin e lindjes. Festa e ditëlindjes është zhvilluar në Francë, në qytezën ‘Perros Gueric’.

De Biasi mbush 60 vjeç, festa me tortën kuqezi |FOTO |VIDEO

NOA - 17.06.2016

Dita e djeshme ka kaluar me atmosferë festive për kombëtaren tonë të futbollit, pas humbjes me Francën 2:0. Trajneri i kombëtares sonë, Gianni De Biasi mbushi 60 vjeç dhe kjo ka bërë që lojtarët me ...

60 vjetori i lindjes/ Ja çfarë mesazhi u dha De Biasi lojtarëve të kombëtares

Java News - 17.06.2016

Gianni De Biasi ka festuar 60 vjetorin e tij të lindes së bashku me skuadrën kuqezi në Francë… dhe pavarësisht dy ndeshjeve të humbura, vetë futbollistët do të përpiqen që t’I bëjnë një dhuratë të ...

Fjalimi emocionues i De Biasit gjatë ditëlindjes

Shqiperia Ime - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare do të kenë një tjetër shans të dielën që t’i tregojnë mirënjohjen e tyre trajnerit Gianni De Biasi. Pasi dështuan që t’i bënin një dhuratë të bukur me Francën, ata ...

Ja si Kombëtarja i uron ditëlindjen De Biasit (FOTO)

Antpress - 17.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi sot ka festuar 60-vjetorin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve.

Shikoni videon e festës së ditëlindjes së De Biasit me ekipin kombëtar (Video)

Republika - 17.06.2016

Eshtë publikuar video nga festimet e ditëlindjes së 60-të të trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në video shihen të gjithë lojtarët krahas kryetarit të federatës, Armand Duka dhe ...

Shikoni videon e festës së ditëlindjes së De Biasit me ekipin kombëtar (Video)

Antpress - 17.06.2016

Eshtë publikuar video nga festimet e ditëlindjes së 60-të të trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në video shihen të gjithë lojtarët krahas kryetarit të federatës, Armand Duka dhe ...

Mesazhi emocionues i De Biasit për futbollistët e Kombëtares

Antpress - 17.06.2016

Futbollistët e Kombëtares shqiptare të dielën do të kenë një tjetër shans për të gëzuar gjithë ata tifoz shqiptarë, por gjithashtu edhe për të nderuar trajnerin, Xhiani De Biasi.

A gaboi De Biasi në zëvendëzime?

Lajm - 16.06.2016

Tash do të diskutohen shumë gjatë zëvendësimet që i bëri përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi. Disa do t’i quajnë të gabueshme zëvendësimet, disa do të thonë të zorit, disa do të jenë neutral.

De Biasi: Dhamë gjithçka, ja çfarë u thashë lojtarëve pas humbjes

Top Channel - 16.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ndjen keqardhje që skuadra nuk arriti të merrte një rezultat pozitiv ndaj Francës, por pavarësisht se dështuam në këtë mision, ai është shumë i ...

E dhimbshme për të gjithë shqiptarët! Ja momentet më pikante të De Biasit gjatë ndeshjes Francë-Shqipëri

SOT - 16.06.2016

Pa dyshim humbja në fund 2-0 ndaj Francës ishte e dhimbshme për të gjithë shqiptarët ndërsa trajneri Gianni De Biasi e ka përjetuar në mënyrën më të keqe.

Ja çka bëri De Biasi në zhveshtore të Kombëtares (FOTO)

Ina - 16.06.2016

Gianni de Biasi ka treguar se si lojtarët kanë qenë të dëshpëruar pas humbjes ndaj Francës Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka treguar një detaj shumë interesant pas humbjes nga Franca 2:0.

De Biasi: Kjo ndodhi në zhveshtore pas humbjes nga Franca

Lajmi.net - 16.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka zbuluar se çfarë ndodhi në zhveshtore pas humbjes nga Franca. Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se futbollistët ishin shumë të dëshpëruar pas ...

De Biasi: Keqardhje, meritonim më tepër

Lajm - 16.06.2016

Keqardhja është mëse normale përballë një humbje në minutën e 90. Shqipëria ishte fare pranë një rezultati historik në Kampionatin Europian, e pavarësisht asaj që ndodhi ndaj Francës, Gianni De Biasi ...

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Lajmi.net - 16.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

De Biasi feston sot...

Albeu.com - 16.06.2016

Gianni De Biasi i lindur në Sarmede të Veneto-s, sot mbush 60-vjeç. Nëse ndeshja nuk do të ishte mbyllur me atë rezultat, ai mund të kishte nisur festën që mbrëmë.

“I gjeta kokulur në dhomën e zhveshjes…”, ja çfarë i tha De Biasi skuadrës pas ndeshjes

Portalb - 16.06.2016

Mbrëmë, Shqipëria humbi në ndeshjen e saj të dytë në grup , të Kampionatit Evropian, përballë vendit organizator Francës. Një barazim që zgjati pothuajse gjatë gjithë kohës së rregullt, u shemb me dy ...

De Biasi: Do të dëshirojë të ngisja një xhip, por kisha një makinë të vogël

Lajm - 16.06.2016

Driton Latifi/Marseille Ekskluzive: Trajneri i kombëtare shqiptare të futbollit pas ndeshjes së mbrëmshme me Francën në Marseille ndanë bindjet e tij për humbjen në minutat e fundit.

“I gjeta kokulur në dhomën e zhveshjes…”, ja çfarë i tha De Biasi skuadrës pas ndeshjes

Almakos - 16.06.2016

Mbrëmë, Shqipëria humbi në ndeshjen e saj të dytë në grup , të Kampionatit Evropian, përballë vendit organizator Francës. Një barazim që zgjati pothuajse gjatë gjithë kohës së rregullt, u shemb me dy ...

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Portalb - 16.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

De Biasi sot mbush 60 vjet: Dua që futbollistët të ma bëjnë këtë dhuratë për ditëlindje

Lajmi.net - 16.06.2016

Gianni De Biasi ka mbushur sot 60 vjet. Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, zbuloi se cila do të ishte dhurata më e mirë për të. “Dhurata më e mirë do të ishte një fitore ndaj Rumanisë dhe ...

Kombëtarja feston ditëlindjen e De Biasit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biasi sot ka festuar 60-vjetorin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve .

Ditëlindja e De Biasit, shikoni çfarë ka bërë sot Kombëtarja

Lajmi.net - 16.06.2016

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi sot ka festuar 60-vjetorin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar disa foto të festimit të ditëlindjes së trajnerit të kuqezinjve.

Fjalët e De Biasit pas humbjes nga Franca

Gazeta Express - 16.06.2016

​Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria ka merituar më shumë në ndeshjen kundër Francës. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se skuadra e tij ka merituar më shumë dhe është dashur të ...

De Biasi: Krenar me lojën e ekipit, synojmë fitoren me Rumaninë

BalkanWeb - 16.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare ka folur pas humbjes me Francën. De Biasi ka thënë se nuk e meritonim një humbje të tillë në minutat e fundit. ‘Dhamë gjithçka, por u ndëshkuam në minutat e fundit.

Ja çka bëri De Biasi në zhveshtore të Kombëtares

Gazeta Express - 16.06.2016

​Gianni de Biasi ka treguar se si lojtarët kanë qenë të dëshpëruar pas humbjes ndaj Francës Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka treguar një detaj shumë interesant pas humbjes nga Franca 2:0.

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Botasot - 16.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

Kjo video e trajnerit De Biasi po thyen rrjetin

Mapo - 16.06.2016

Trajneri italian i Kombëtares, Gianni De Biasi ka reaguar plot pasion gjatë ndeshjes kundër Francës. Pasi e nisi duke kënduar himnin shqiptar, ai në një rast u pa shumë i sinkronizuar me ndihmësin e ...

De Biasi ka ditëlindjen, mbush 60 vjet

Telegrafi - 16.06.2016

Trajneri i kombëtares sonë Gianni De Biasi, mbush sot 60-vjeç, dhe në këtë ditë të veçantë për të nuk mund të mungonte as urimi i FSHF-së. Në faqen zyrtare të FSHF-së në rrjetin social “Facebook” ...

De Biasi flet për takimin me Rumaninë

Telegrafi - 16.06.2016

Ai besonte në fillim të kualifikueseve dhe ai beson akoma tani. Gianni de Biasi nuk është dorëzuar akoma dhe do luftojë deri në fund për kalimin më tej.

De Biasi: Shqipëria e meriton të jetë në “Euro 2016”

Durres Lajm - 16.06.2016

Pas humbjes me Francën, në një deklaratë për shtyp, trajneri i Kombëtares Gianni De Bias, u shpreh se ndihej shumë keq për lojtarët pasi nuk e meritonin një humbje të tillë.

Çfarë u tha De Biasi lojtarëve pas humbjes me Francën

NOA - 16.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ndjen keqardhje që skuadra nuk arriti të merrte një rezultat pozitiv ndaj Francës, por pavarësisht se dështuam në këtë mision, ai është shumë i ...

VIDEO/ Momentet “e çmendura” të De Biasit dhe grushti ndaj Tramezzanit

Gazeta Tema - 16.06.2016

Shqipëria është mposhtur në minutat e fundit nga Franca. Megjithëse kishin disa raste për të shënuar gol, francezët triumfuan në minutat e fundit me rezultat 2:0.

Video e De Biasit po thyen rrjetin

Tetova Sot - 16.06.2016

Trajneri italian i Kombëtares, Gianni De Biasi ka reaguar plot pasion gjatë ndeshjes kundër Francës. Pasi e nisi duke kënduar himnin shqiptar, ai në një rast u pa shumë i sinkronizuar me ndihmësin e ...

Ja pse po feston sot De Biasi!

Tetova Sot - 16.06.2016

Gianni De Biasi i lindur në Sarmede të Veneto-s, sot mbush 60-vjeç. Nëse ndeshja nuk do të ishte mbyllur me atë rezultat, ai mund të kishte nisur festën që mbrëmë.

De Biasi flet për ndeshjen me Rumaninë

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Ai besonte në fillim të kualifikueseve dhe ai beson akoma tani. Gianni de Biasi nuk është dorëzuar akoma dhe do luftojë deri në fund për kalimin më tej.

De Biasi : Në Francë, jo për turizëm

Antpress - 16.06.2016

Zgjedhjet janë gjithmonë të vështira. Ti shpjegosh ato, edhe më tepër. “Jo jo jo, mos ia jep listën. A të thashë t’ia japësh listën?! Jo!! Sepse pastaj gazetarët shohin vetëm emrat dhe nuk dëgjojnë ...

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Republika - 16.06.2016

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

Stërvitja e fundit, të gjithë në formë para Francës

Lajm - 15.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit shkeli fushën e gjelbër të Velodrome për seancën e fundit stërvitore para sfidës me skuadrën e Deschamps. Një mundësi për tu përballur me madhështinë e stadiumit 67 ...

De Biasi fsheh “kartat”: T’i shënojmë Francës

Lajm - 15.06.2016

Një trajner, por edhe një dhunti si magjistar. Pas surprizës me Shqipërinë duke e udhëhequr në finalet e Euro 2016, Gianni De Biasi provon numra magjikë edhe në Francë.

De Biasi: Franca na njeh dhe nuk do të na nënvlerësojë

Almakos - 15.06.2016

Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi, ka dalë mbrëmjen e sotme në një konferencë për shtyp. Ai tha se Franca na njeh tashmë, nuk do të na zhvlerësojnë.

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

Portalb - 15.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

De Biasi: Franca na njeh dhe nuk do të na nënvlerësojë – VIDEO

Shqipmedia - 15.06.2016

Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi, ka dalë mbrëmjen e sotme në një konferencë për shtyp. Ai tha se Franca na njeh tashmë, nuk do të na zhvlerësojnë.

Këto pritet të jenë dy ndryshimet e De Biasit në pjesën e dytë

Lajmi.net - 15.06.2016

Gianni De Biasi pritet të bëjë ndryshime në pjesën e dytë ndaj Francës, varësisht nga rezultati. Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi pritet të jenë dy ndryshimet e De Biasit gjatë pjesës së dytë.

‘Çmendet’ De Biasi kur Shqipëria pëson gol (Video)

Portalb - 15.06.2016

Shqipëria është mposhtur në minutat e fundit nga Franca. Megjithëse kishin disa raste për të shënuar gol, francezët triumfuan në minutat e fundit me rezultat 2:0.

De Biasi flet pas humbjes

Lajmi.net - 15.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka folur pas ndeshjes duke thënë se lojtarët luajtën mjaftë mirë. “Ishte ndjenjë e mirë nga ne. Mëkat pasi që u mbajtëm deri në fund”. “Meritonim më shumë.

De Biasi: Mëkat që humbën, luajtëm mirë

Ina - 15.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka folur pas ndeshjes duke thënë se lojtarët luajtën mjaftë mirë . “Ishte ndjenjë e mirë nga ne. Mëkat pasi që u mbajtëm deri në fund”. “Meritonim më shumë.

Forca djema, ju mund të shënoni!

Mapo - 15.06.2016

Shqipëria do të mbajë sërish frymën sonte në mbrëmje, kur do të përballet me vendin organizator, Francën për Euro 2016. Për Shqipërinë kjo do jetë një ndeshje e rëndësishme pas humbjes së parë ndaj ...

Shikoni si çmendet De Biasi kur Shqipëria pëson gol (Video)

Telegrafi - 15.06.2016

Shqipëria është mposhtur në minutat e fundit nga Franca. Megjithëse kishin disa raste për të shënuar gol, francezët triumfuan në minutat e fundit me rezultat 2:0.

De Biasi: Mëkat që humbën, luajtëm mirë

Telegrafi - 15.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka folur pas ndeshjes duke thënë se lojtarët luajtën mjaftë mirë . “Ishte ndjenjë e mirë nga ne. Mëkat pasi që u mbajtëm deri në fund”. “Meritonim më shumë.

De Biasi krenar: Pashë një skuadër që e meriton të jetë në këtë kompeticion

Ora news - 15.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi pas humbjes me Francën tha se ndihej shumë keq për lojtarët pasi nuk e meritonin një humbje të tillë. “Goli në minutën e fundit ishte shumë i rëndë për ...

De Biasi pas humbjes nga Franca: merituam më shumë

Botasot - 15.06.2016

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria ka merituar më shumë në ndeshjen kundër Francës. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se skuadra e tij ka merituar më shumë dhe është dashur të ...

De Biasi nuk fajëson askënd nga lojtarët

Mapo - 15.06.2016

Gianni de Biasi nuk pranon të kritikojë lojtarët që hynë në pjesën e dytë. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka lavdëruar edhe lojtarët që luajtën në pjesën e dytë kundër Francës.

A gaboi De Biasi në zëvendëzime?

Botasot - 15.06.2016

Tash do të diskutohen shumë gjatë zëvendësimet që i bëri përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi. Disa do t'i quajnë të gabueshme zëvendësimet, disa do të thonë të zorit, disa do të jenë neutral.

De Biasi: Keqardhje, meritonim më tepër

SuperSport - 15.06.2016

Keqardhja është mëse normale përballë një humbje në minutën e 90. Shqipëria ishte fare pranë një rezultati historik në Kampionatin Europian, e pavarësisht asaj që ndodhi ndaj Francës, Gianni De Biasi ...

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

Flaka - 15.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

Sot Shqipëria kundër Francës/ De Biasi ul në stol Xhakën dhe Roshin

Ilirida - 15.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit shkeli fushën e gjelbër të Velodrome për seancën e fundit stërvitore para sfidës me skuadrën e Deschamps. Një mundësi për tu përballur me madhështinë e stadiumit 67 ...

Shikoni si çmendet De Biasi kur Shqipëria pëson gol (VIDEO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Shqipëria është mposhtur në minutat e fundit nga Franca. Megjithëse kishin disa raste për të shënuar gol, francezët triumfuan në minutat e fundit me rezultat 2:0.

De Biasi: Nuk merituam humbjen

Tetova Sot - 15.06.2016

Pas humbjes nga Franca, me rezultat 2:0, trajneri Gianni De Biasi, është shprehur i zhgënjyer me humbjen duke mbështetur lojtarët pas këtij takimi. “Është mëkat që nuk arritëm të mbrohemi mirë deri ...

De Biasi nuk fajëson askënd nga lojtarët

Tetova Sot - 15.06.2016

Gianni de Biasi nuk pranon të kritikojë lojtarët që hynë në pjesën e dytë. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka lavdëruar edhe lojtarët që luajtën në pjesën e dytë kundër Francës.

De Biasi flet pas përfundimit të ndeshjes

Shqiperia Ime - 15.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka folur pas ndeshjes duke thënë se lojtarët luajtën mjaftë mirë. “Ishte ndjenjë e mirë nga ne. Mëkat pasi që u mbajtëm deri në fund”. “Meritonim më shumë.

A do të luajë Xhaka? Kjo është përgjigja e De Biasit

Bota.al - 15.06.2016

Gianni De Biasi ka dhënë indikacione se Taulant Xhaka dhe Ergys Kaçe mund ta përbëjnë mesfushën e Shqipërisë ndaj Francës. Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka folur lidhur me përballjen e ...

Profil i “L’Equipe”: Ky është revolucioni që bëri De Biasi

Bota.al - 15.06.2016

E përditshmja sportive e referencës në Francë, L’equipe i ka kushtuar një ditë para ndeshjes Francë Shqipëri, njeriut që solli kuqezijtë deri në europian.

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

Lajme.al - 15.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

Fjalët e De Biasit pas humbjes nga Franca

Republika - 15.06.2016

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se skuadra e tij ka merituar më shumë dhe është dashur të mbahen edhe disa minuta. Por, ai tha se nuk duhet të zhgënjehen, pasi kanë luajtur shumë ...

Anti-Franca, De Biasi me 3 ndryshime

Shqipmedia - 14.06.2016

Seancë tejet e rëndësishme ajo e pasdites së kombëtares. Stërvitja e fundit në Perros Guirec, vendgrumbullimin e kuqezinjve, para ndeshjes me Francën i ka shërbyer De Biasit për të provuar ...

De Biasi “dënon” Xhakën

Lajmi.net - 14.06.2016

Taulant Xhaka pritet të mbetet në bankën e rezervistëve në ndeshjen ndaj nikoqirit të "Euro 2016". Gianni De Biasi, trajneri i Shqipërisë, pritet të bëjë tre ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj ...

Surpriza e De Biasit kundër Francës

Ina - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi pritet të bëjë tre ndryshime themelore në formacionin kundër Francës. Surpriza në këtë formacion pritet që mesfushori Taulant Xhaka ta nisë ndeshjen nga banka e ...

Francë – Shqipëri, tri ndryshime në formacionin e Kombëtares

Lajmi.net - 14.06.2016

Stërvitja e fundit në Perros Guirec, vendgrumbullimin e kuqezinjve, para ndeshjes me Francën i ka shërbyer De Biasit për të provuar formacionin që do të hedhë në fushën e Velodrome.

Gianni De Biasi na jep lamtumirën?!

LajmiFundit - 14.06.2016

Armand Duka, presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, ka thënë se Gianni De Biasi mund të largohet nga Shqipëria nëse i arrin ndonjë ofertë e rëndësishme Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka ...

Duka: Nëse ndodh kjo, De Biasi largohet nga Kombëtarja

Lajmi.net - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka ka konfirmuar se Gianni de Biasi do të largohet pas "Euro 2016" nëse merr një ofertë të volitshme. Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë ...

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Portalb - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

De Biasi ndryshon formacion, ndaj Francës me mbrojtje dhe mesfushë tjetër

Top Channel - 14.06.2016

Sfida e dytë për Shqipërinë, ajo ndaj Francës, pritet të sjellë dhe ndryshime në formacionin që Gianni De Biasi ka menduar të hedhë në fushë që nga minuta e parë.

Duka: De Biasi mund të largohet nga Shqipëria

Zhurnal - 14.06.2016

Armand Duka, presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, ka thënë se Gianni De Biasi mund të largohet nga Shqipëria nëse i arrin ndonjë ofertë e rëndësishme Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka ...

Duka konfirmon akordin e vendosur mes tij dhe De Biazit

Lajm - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë për televizionin italian “Sky” se si është situata aktuale me trajnerin Xhani De Biazi dhe cilat janë planet pas përfundimit të ...

De Biasi ndryshon formacion, ndaj Francës me mbrojtje dhe mesfushë tjetër

Portalb - 14.06.2016

Sfida e dytë për Shqipërinë, ajo ndaj Francës, pritet të sjellë dhe ndryshime në formacionin që Gianni De Biasi ka menduar të hedhë në fushë që nga minuta e parë.

Surpriza e De Biasit kundër Francës

Lajm - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi pritet të bëjë tre ndryshime themelore në formacionin kundër Francës. Surpriza në këtë formacion pritet që mesfushori Taulant Xhaka ta nisë ndeshjen nga banka e ...

Përsëri zbulohet formacioni i De Biasit, ndryshime që s’i ka pritur askush

Lajmi.net - 14.06.2016

Edhe pse Kombëtarja zhvilloi një ndeshje mjaftë të mirë ndaj Zvicrës, De Biasi nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga disa futbollistë dhe pritet të bëjë disa ndryshime.

Zbardhet formacioni i Kombëtares përballë Francës, ja ndryshimet surprizë të De Biasit

SOT - 14.06.2016

Edhe pse Kombëtarja zhvilloi një ndeshje mjaftë të mirë ndaj Zvicrës, De Biasi nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga disa futbollistë dhe pritet të bëjë disa ndryshime.

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

Top Channel - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

De Biasi: Franca na njeh, nuk do na zhvlerësojë

Almakos - 14.06.2016

Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi, ka dalë mbrëmjen e sotme në një konferencë për shtyp. Ai tha se Franca na njeh tashmë, nuk do të na zhvlerësojnë.

De Biasi flet një ditë para ndeshjes me Francën: Kuqezinjtë të punojnë në grup, nuk kam vendosur për formacionin

SOT - 14.06.2016

Një ditë para ndeshjes me francën, trajneri i kombëtares shqiptare, Giani De Biassi, ka vlerësuar kundërshtarin, duke theksuar se ajo mbetet një nga pretendentët kryesorë.

De Biasi flet para ndeshjes me Francën, kësaj herë është ndryshe

Ina - 14.06.2016

De Biasi tha se Franca nuk pritet të jetë ajo e 2 ndeshjeve miqësore të zhvilluara gjatë eliminatoreve të Euro 2016, ku kuqezinjtë arritën një herë të fitonin e një herë barazonin ndaj Gjelave.

A do të luajë Xhaka? Kjo është përgjigja e De Biasit

Lajmi.net - 14.06.2016

Gianni De Biasi ka dhënë indikacione se Taulant Xhaka dhe Ergys Kaçe mund ta përbëjnë mesfushën e Shqipërisë ndaj Francës. Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka folur lidhur me përballjen e ...

De Biasi: Në futboll ndodhin befasi, do t’i provojmë shanset tona ndaj Francës

Telegrafi - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka përsëritur edhe një herë tjetër se përveç rezultatit, ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive. “Jemi të zhgënjyer për rezultatin në debutim, sepse ...

De Biasi: Në futboll ndodhin befasi, do t’i provojmë shanset tona ndaj Francës

Botasot - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka përsëritur edhe një herë tjetër se përveç rezultatit, ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive. “Jemi të zhgënjyer për rezultatin në debutim, sepse ...

De Biasi e ‘dënon’ Taulant Xhakën

Botasot - 14.06.2016

Gianni De Biasi, trajneri i Shqipërisë, pritet të bëjë tre ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Francës. Besoni ose jo, Taulant Xhaka prite të mbetet në bankën e rezervistëve në ndeshjen ndaj ...

De Biasi: Një vit më parë e mposhtë Francën

Botasot - 14.06.2016

Gianni De Biasi, trajneri i Kombëtares shqiptare në intervistën për “Sky Sports”, ka thënë se skuadra e tij përveç rezultatit sfida me Zvicrën mund të cilësohet pozitive.

Duka: De Biasi mund të largohet nga Shqipëria

Gazeta Express - 14.06.2016

Armand Duka, presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, ka thënë se Gianni De Biasi mund të largohet nga Shqipëria nëse i arrin ndonjë ofertë e rëndësishme Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka ...

Duka ka një lajm interesant për De Biasin

Botasot - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë për televizionin italian “Sky” se si është situata aktuale me trajnerin Gianni de Biasi dhe cilat janë planet pas përfundimit të ...

Anti-Franca, De Biasi me 3 ndryshime, ‘dënon’ Taulant Xhakën

BalkanWeb - 14.06.2016

Stërvitja e fundit në Perros Guirec, vendgrumbullimin e kuqezinjve, para ndeshjes me Francën i ka shërbyer De Biasit për të provuar formacionin që do të hedhë në fushën e Velodrome, për sfidën me ...

De Biasi mbledh ekipin për stërvitjen e fundit para ndeshjes me Francën

Ora news - 14.06.2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike axhendën e kombëtares shqiptare pas mbërritjes në Marsejë për ndeshjen me Francën nesër në orën 21:00. Në faqen e saj zyrtare, FSHF ka treguar ...

Ndryshime në formacionin e Shqipërisë për ndeshjen me Francën

Telegrafi - 14.06.2016

Ndeshja e dytë e Shqipërisë në Euro 2016, ndaj Francës, pritet të sjellë edhe ndryshime në formacionin e Gianni De Biasit. Porta dhe sulmi janë dy repartet që do të kenë të njëjtët lojtarë që ishin ...

Ndryshime në formacionin e Shqipërisë për ndeshjen me Francën

Botasot - 14.06.2016

Ndeshja e dytë e Shqipërisë në Euro 2016, ndaj Francës, pritet të sjellë edhe ndryshime në formacionin e Gianni De Biasit. Porta dhe sulmi janë dy repartet që do të kenë të njëjtët lojtarë që ishin ...

Duka: Me një ofertë të mirë, De Biasi largohet

SuperSport - 14.06.2016

Me Shqipërinë që është në kulmin e aventurës në Kampionatin Europian, presidenti i Federatës së Futbollit, Armand Duka i kthehet diskutimit rreth së ardhmes së trajnerit Gianni De Biasi.

​Befasi: De Biasi ndryshon formacionin kundër Francës

Gazeta Express - 14.06.2016

Sfida e dytë për Shqipërinë, ajo ndaj Francës, pritet të sjellë dhe ndryshime në formacionin që Gianni De Biasi ka menduar të hedhë në fushë që nga minuta e parë Porta dhe sulmi janë dy repartet që ...

Shqipëria pritet të luajë me këtë përbërje

Botasot - 14.06.2016

Edhe pse Kombëtarja zhvilloi një ndeshje mjaftë të mirë ndaj Zvicrës, De Biasi nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga disa futbollistë dhe pritet të bëjë disa ndryshime, shkruan Albeu.

Duka: Me një ofertë të mirë, De Biasi largohet nga kombëtarja

BalkanWeb - 14.06.2016

Me Shqipërinë që është në kulmin e aventurës në Kampionatin Europian, presidenti i Federatës së Futbollit, Armand Duka i kthehet diskutimit rreth së ardhmes së trajnerit Gianni De Biasi.

De Biasi: I dimë cilësitë e Francës, por do mundohemi t’i ndalim

Ora news - 14.06.2016

Trajneri Italian i kombëtares shqiptare ka dhënë konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes së nesërme me Francën në stadiumin “Velodrome” të Marsejës De Biasi tha se Franca nuk pritet të jetë ajo ...

Euro 2016, De Biasi në vigjilje të Francë-Shqipëri: Kundërshtari na njeh, ende s’kam vendosur për formacionin

BalkanWeb - 14.06.2016

FRANCE- Një ditë para takimit mes Francës dhe Shqipërisë, trajneri I Kuqezinjve ka dhënë detaje në lidhje me ndeshjen për Euro 2016. Në një konferencë për shtyp, trajneri De Biasi deklaroi se tashmë ...

De Biasi flet para ndeshjes me Francën, kësaj herë është ndryshe

Gazeta Express - 14.06.2016

​Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka folur në konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes së nesërme me Francën De Biasi tha se Franca nuk pritet të jetë ajo e 2 ndeshjeve miqësore ...

Flasin De Biasi dhe kapiteni i ri për ndeshjen me Francën

Telegrafi - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

De Biasi fsheh “kartat”: T’i shënojmë Francës

SuperSport - 14.06.2016

Një trajner, por edhe një dhunti si magjistar. Pas surprizës me Shqipërinë duke e udhëhequr në finalet e Euro 2016, Gianni De Biasi provon numra magjikë edhe në Francë.

De Biasi: Ja si do ta godasim Francën

Botasot - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp që u zhvillua para ndeshjes me Francën, ka deklaruar se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë ...

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

Mapo - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

Stërvitja e fundit, të gjithë në formë para Francës,

SuperSport - 14.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit shkeli fushën e gjelbër të Velodrome për seancën e fundit stërvitore para sfidës me skuadrën e Deschamps. Një mundësi për tu përballur me madhështinë e stadiumit 67 ...

Befason Duka: De Biasi mund të largohet për një ofertë më të mirë

Botasot - 14.06.2016

Armand Duka i kthehet diskutimit rreth së ardhmes së trajnerit Gianni De Biasi. Gjatë një interviste për italianen Sky Sports, kreu i FSHF-së deklaroi se në rast të një oferte joshëse, nuk do ti ...

De Biasi paralajmëron Francën: Luajmë pa frikë

NOA - 14.06.2016

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria ka shanset e saj për të kaluar më tej grupin në Euro 2016 Trajneri i Shqipërisë, De Biasi ka thënë se përveç rezultatit, ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet ...

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Gazeta Tema - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

De Biasi paralajmëron për surprizë me Francën

Java News - 14.06.2016

Humbja me Zvicrën nuk i ul vlerat e Kombëtares. Të gjithë vlerësuan paraqitjen krenare, me grintë dhe pa u dorëzuar për asnjë moment të Shqipërisë. Paraqitja e kuqezinjve u vlerësua edhe nga Gianni ...

De Biasi beson te surpriza ndaj Francës

Shqiperia Ime - 14.06.2016

Humbja me Zvicrën nuk i ul vlerat e Kombëtares. Të gjithë vlerësuan paraqitjen krenare, me grintë dhe pa u dorëzuar për asnjë moment të Shqipërisë. Paraqitja e kuqezinjve u vlerësua edhe nga Gianni ...

Duka: Nëse ndodh kjo, De Biasi largohet nga Kombëtarja

Tetova Sot - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka ka konfirmuar se Gianni de Biasi do të largohet pas “Euro 2016” nëse merr një ofertë të volitshme. Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë ...

Duka: De Biasi largohet pas Euro 2016 nëse…

Gazeta Tema - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka ka konfirmuar se Gianni de Biasi do të largohet pas “Euro 2016” nëse merr një ofertë të volitshme. Presidenti i FSHF-­së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë ...

Anti-Franca, De Biasi me 3 ndryshime, ‘dënon’ Taulant Xhakën

Tetova Sot - 14.06.2016

Stërvitja e fundit në Perros Guirec, vendgrumbullimin e kuqezinjve, para ndeshjes me Francën i ka shërbyer De Biasit për të provuar formacionin që do të hedhë në fushën e Velodrome, për sfidën me ...

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Tetova Sot - 14.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

Euro 2016: Ja ndryshimet e fundit në formacionin e Shqipërisë përballë Francës

Java News - 14.06.2016

Sfida e dytë për Shqipërinë, ajo ndaj Francës, pritet të sjellë dhe ndryshime në formacionin që Gianni De Biasi ka menduar të hedhë në fushë që nga minuta e parë.

Duka konfirmon akordin e vendosur mes tij dhe De Biazit

Panorama Sport - 14.06.2016

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka treguar në një intervistë për televizionin italian “Sky” se si është situata aktuale me trajnerin Xhani De Biazi dhe cilat janë planet pas përfundimit të ...

Përsëri zbulohet formacioni i De Biasit, ndryshime që s’i ka pritur askush

Tetova Sot - 14.06.2016

Edhe pse Kombëtarja zhvilloi një ndeshje mjaftë të mirë ndaj Zvicrës, De Biasi nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga disa futbollistë dhe pritet të bëjë disa ndryshime.

Largimi i De Biasit?! Duka: Nëse i bëjnë ofertë joshëse e lëmë të qetë

Java News - 14.06.2016

Me Shqipërinë që është në kulmin e aventurës në Kampionatin Europian, presidenti i Federatës së Futbollit, Armand Duka i kthehet diskutimit rreth së ardhmes së trajnerit Gianni De Biasi.

De Biasi: Keqardhje për humbjen ndaj Zvicrës. Kundër Francës për të marrë maksimumin

Gazeta Tema - 14.06.2016

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi së bashku me Ansi Agollin kanë dalë në konferencën për shtyp përpara sfidës së nesërme kundër Francës.

De Biasi: Bllokojmë Francën dhe do tentojmë të sulmojmë

Java News - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

De Biasi: Franca na njeh, duhet të mbrohemi mirë

Ilirida - 14.06.2016

Trajneri i Kombëtares shqipëtare, Gianni De Biasi, në një konferencë për shtyp tha se Franca na njeh tashmë, nuk do të na zhvlerësojnë. “Formacioni? Nuk e di se nga i merrni të dhënat” është shprehur ...

Sfida me Francën, De Biasi: I dimë cilësitë e tyre, ja si do luajmë

NOA - 14.06.2016

Trajneri italian i kombëtares shqiptare ka dhënë konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes së nesërme me Francën në stadiumin “Velodrome” të Marsejës.

De Biasi: Do mundohemi t’i ndalim francezët

Durres Lajm - 14.06.2016

Në konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes së nesërme me Francën, trajneri i Kombëtares shqiptare Giani De Biasi, ka deklaruar se Franca nuk pritet të jetë ajo e 2 ndeshjeve miqësore të ...

De Biasi: Ta limitojmë në maksimum Francën!

24 - 14.06.2016

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e ...

De Biasi: FSHF ka një lajm të mirë për tifozët

SOT - 13.06.2016

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore, pas humbjes me Zvicrën. Para se seancës tekniku italian, Gianni De Biasit, ka bërë bashkë me lojtarët një analizë për përballjen e parë të ...

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Top Channel - 13.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Almakos - 13.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi për mikrofonin e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

Shqipëria fiton ndaj Francës?! De Biasi: Ja pse nuk trembemi!

SOT - 13.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi, ka folur sot në mikrofonët e “Sky Sports” për ndeshjen që do të luajë ndaj Francës, por edhe për ndeshjen e luajtur ndaj Zvicrës.

De Biasi: Cana mund të ketë qenë rrëmbyer nga emocionet

Botasot - 13.06.2016

Përmes një intervistë me trajnerin e Shqipërisë, Gianni de Biasit, francezët mundohen të hedhin më shumë dritë mbi pritshmëritë e mundshme të tyre. Gianni De Biasi, nuk arritët atë që deshët në ...

De Biasi beson te surpriza ndaj Francës

SuperSport - 13.06.2016

Humbja me Zvicrën nuk i ul vlerat e Kombëtares. Të gjithë vlerësuan paraqitjen krenare, me grintë dhe pa u dorëzuar për asnjë moment të Shqipërisë. Paraqitja e kuqezinjve u vlerësua edhe nga Gianni ...

De Biasi beson te surpriza ndaj Francës

Botasot - 13.06.2016

Humbja me Zvicrën nuk i ul vlerat e Kombëtares. Të gjithë vlerësuan paraqitjen krenare, me grintë dhe pa u dorëzuar për asnjë moment të Shqipërisë. Paraqitja e kuqezinjve u vlerësua edhe nga Gianni ...

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Ora news - 13.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

De Biasi: Ndaj Francës luajmë pa frikë, kemi shanset tona

Mapo - 13.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, De Biasi në mikrofonët e “Sky Sports” përsëriti edhe një herë tjetër se përveç rezultatit ndeshja ndaj Zvicrës mund të cilësohet pozitive.

Anti-Franca, De Biasi me 3 ndryshime

SuperSport - 13.06.2016

Seancë tejet e rëndësishme ajo e pasdites së kombëtares. Stërvitja e fundit në Perros Guirec, vendgrumbullimin e kuqezinjve, para ndeshjes me Francën i ka shërbyer De Biasit për të provuar ...

Sokol Balla/ Ditari kuqezi 3

Java News - 13.06.2016

Nga Sokol Balla Scusi Mister! Dje ishte dita e Shkodran Mustafit. Mbrojtësi i Valencias është tashmë i preferuari zyrtar i Loeve. Askush nuk e kishte kuptuar se përse Loeve e thërriste atë në ...