TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmetaj dhe Çela kontrollojnë bizneset për pagesën e energjisë: Përdorni instrumente energjitikë që ju kursejnë

SOT - 07.12.2014

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, ka vijuar vizitat në biznese për monitorimin e pagesave të energjisë elektrike.

OSHEE pushon nga puna 234 punonjës

ABC News - 07.12.2014

Per te treguar se te parin ndeshkon veten, Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike pushoi nga puna 234 punonjes debitore . Sipas Drejtorit Ardian Cela, te gjithe kishin fatuara te papaguara ...

Operacioni për energjinë, Ahmetaj dhe Çela vizitë në një biznes fason

Ora news - 07.12.2014

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj, i shoqëruar dhe nga kreu i OSHEE, Adrian Çela, kanë vizituar një grup biznesesh të industrise fason, duke kërkuar vendosjen e bizneseve në rrugen e ...

Fluks për kontratat me OSHEE

Vision Plus - 07.12.2014

Operacioni që le në errësirë ata që nuk paguajnë energjinë elektrike, i ka dhënë frytet e para. Sipas të dhënave zyrtare nga kreu i sapozgjedhur i OSHEE, veten tre ditët e fundit janë lidhur mbi 4100 ...

Reforma në sektorin energjetik, Ahmetaj: Të promovojmë modelin e bizneseve të ligjshëm

Gazeta Dita - 07.12.2014

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Arben Ahmetaj ka vijuar vizitat në biznese për monitorimin e pagesave të energjisë elektrike.

Vijon operacioni, 17 arrestime për vjedhje energjie

ikub - 06.12.2014

48 orët e fundit të operacionit për dhënin fund të vjedhjes së energjisë policia ka arrestuar 17 persona. Uniformat blu njoftojnë se 8 persona janë shpallur në kërkim ndërkohë që 11 të tjerë ndiqen ...

Mëkatarët e Rilindjes!

Mapo - 06.12.2014

Mëkatarët e Rilindjes! 06 Dhjetor 2014 08:09 Sa po minohen operacionet për energjinë dhe ndërtimet nga arrestimet e fundit të drejtorëve. Prangat, një fund i pritshëm për njerëzit me të kaluar ...

"Të falen kamatvonesat", Kalaja: Të rishikohen faturat abuzive

AlbanianScreen - 06.12.2014

Tiranë - Një ditë pasi ERE zhvilloi një seancë të hapur me grupet e interesit lidhur me çmimin e ri të energjisë elektrike, përfaqësuesit e Sindikatave të Pavarura kanë kërkuar që të mos rriten ...

Zbulohen çmimet e reja të energjisë elektrike

Albeu.com - 05.12.2014

Zbardhet tabela përfundimtare e çmimeve të energjisë elektrike për konsumatorin familjar edhe biznesin, çmime që janë kërkuar që të rriten nga tre operatorët e këtij sektori.

Çmimi i energjisë, ERE shqyrton kërkesat për tarifat e reja

SOT - 05.12.2014

Sot pritet që të bëhet publik vendimi i Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, përballë kërkesave të tre operatorëve të prodhimit, transmetimit dhe shpërndarjes.

Çmimi i energjisë, ERE shqyrton sot kërkesat për tarifat e reja

ikub - 05.12.2014

Sot pritet t’i jepet fund spekulimeve lidhur me masën e rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Enti Rregullator i Energjisë, ka planifikuar seancën dëgjimore me tre operatorët kryesorë, e cila do ...

Çmimi i energjisë, KESH, OST e OSHEE prezantojnë kërkesat

SOT - 05.12.2014

Enti Rregullator i Energjisë elektrike ka dëgjuar sot kërkesat e 3 operatorëve të sektorit energjetik për rritje të çmimit të energjisë elektrike. Korporata Elektroenergjitike Shqiptare, Operatori i ...

Vodhi energji, lirohet drejtori i OSHEE në Tropojë

ikub - 05.12.2014

Me kërkesë të Prokurorisë Tropojë, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “garanci pasurore” 300 mijë lekë për shtetasin Rustem Gjonaj, drejtues i OSHEE, Tropojë, i akuzuar për veprën penale të ...

Rritja e çmimit të energjisë, OSHEE: 12 lekë/kw

Albeu.com - 05.12.2014

Brënda muajit dhjetor, Enti Rregullator i Energjisë do të vendosë për çmimin e ri të energjisë, ndërkohë që ka dëgjuar propozimet e OSHEE-së, OST-së dhe KESH-it për ndryshimin e tarifave.

Tropojë, 300 mijë lekë gjobë ish-kreut të OSHEE për vjedhjen e energjisë, burg për vartësin që e toleroi

SOT - 05.12.2014

Ish-Drejtori i OSHEE në Tropojë, Rustem Gjoni, është gjobitur nga gjykata e vendit, me 300 mijë lekë për vjedhjen e energjisë. Ndërkohë, Gjykata e Tropojës njoftoi se ka dënuar me burg vartësin e ...

OSHEE: Çmimi i energjisë, 12 lekë/kw. Qeveria, jo më shumë se 10 lekë/kw

ikub - 05.12.2014

Pasi OST, OSHEE dhe KESH kanë dërguar propozimet e tyre për çmimin e energjisë elektrike pranë ERE-së, kjo e fundit do të marrë vendimin për çmimin e ri të energjisë elektrike deri në datë 15 dhjetor ...

ERE nis shqyrtimet për çmimin e energjisë

ABC News - 05.12.2014

Enti Regullator i Energjise ka nisur që në orën 10.00 të mengjesit të sotëm shqyrtimet mbi propozimet e paraqitura nga OSHEE, KESH dhe OST per rritjen e cmimit te energjise elektrike.

Çmimi i energjisë, qeveria: Jo më shumë se 10.6 lekë/kwh. OSHEE: E duam 11.08 lekë/kwh. ERE: Vendimi brenda dhjetorit

Panorama - 05.12.2014

UPDATE- Enti Rregullator i Energjisë d o të vendosë brenda muajit dhjetor për cmimin e ri të energjisë elektrike, pasi të marrë në shqyrtim kërkesat e tre operatorëve OSHEE, OST dhe KESH, të cilët ...

Vodhi energjinë, arrestohet drejtori

Panorama - 05.12.2014

Drejtori i OSHEE-së së Tropojës u arrestua mesnatën e së mërkurës, pak ditë pas denoncimit publik nga PD për vjedhje të energjisë nga ana e Rustem Gjonajt.

Kreu i OSHEE i lirë, në burg elektricistët

Mapo - 05.12.2014

Kreu i OSHEE i lirë, në burg elektriçistët 05 Dhjetor 2014 15:04 Rrustem Gjoni i arrestuar ditën e djeshme për vjedhje të energjisë elektrike është liruar nga Gjykata e Tropojës, pasi ka paguar 300 ...

Gjykata e Tropojës la të lirë kreun e OSHEE

ABC News - 05.12.2014

Gjykata la te lire kreun e OSHEE ne Tropoje, kundrejt “garancise pasurore” 300 mijë lekë. Rrustem ishte akuzuar për “vjedhje të energjisë elektrike” por prokuroria e trajtoi rastin si vjedhje nga nje ...

Tropojë, u akuzua për vjedhje të energjisë, lirohet me ‘garanci pasurore’ kreu i OSHEE-së

Panorama - 05.12.2014

Komisariati i Policisë Tropojë Me kërkesë të Prokurorisë Tropojë, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “garanci pasurore” 300 mijë lekë për shtetasin Rrustem Gjoni, drejtues i OSHEE, në Tropojë, i ...

Tropojë, garanci pasurore për kreun e OSHEE, akuzohet për vjedhje të energjisë

Ora news - 05.12.2014

Me kërkesë të Prokurorisë Tropojë, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “garanci pasurore” 300 mijë lekë për shtetasin Rrustem Gjoni, drejtues i OSHEE, Tropojë, i akuzuar për veprën penale të ...

Çmimi i energjisë, qeveria: 9.9 lekë/kw

Mapo - 05.12.2014

Çmimi i energjisë, qeveria: 9.9 lekë/kw 05 Dhjetor 2014 17:14 Enti Rregullator i Energjisë do të vendosë për çmimin e ri të energjisë brenda muajit dhjetor, ndërkohë që ka dëgjuar propozimet e ...

KESH, OST e OSHEE prezantojnë kërkesat e tyre për çmimin e energjisë

Gazeta Dita - 05.12.2014

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare, Operatori i Sistemit të Transmetimit, dhe Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, kanë bërë publike sot kërkesat e tyre për rritje të çmimit të ...

Seanca dëgjimore në ERE, Qeveria: Çmimi i ri, jo më lart se çmimi mesatar aktual

Gazeta Tema - 05.12.2014

Tre operatorët e sektorit energjitik shqiptar KESH, OSHEE dhe OST paraqitën pranë Entit Rregullator të Energjisë Elektrike kërkesat e tyre për rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Qeveria propozon 10 lekë/kWh për energjinë elektrike në 2015

Shqiptarja - 05.12.2014

TIRANE- Qeveria kërkon nga ERE që çmimi i energjisë pas ristrukturimit të mos jetë më i lartë se çmimi mesatar me të cilin e paguajnë energjinë sot konsumatorët familjare.

Seancë dëgjimore për çmimet e energjisë

Vision Plus - 05.12.2014

Korporata elektronergjtike, Operatori i Transmetimit dhe ai i Shpërndarjes kane kërkuar rritje te çmimit të energjisë, për t’i shpëtuar kolapsit financiar.

Seanca dëgjimore, propozimi rreth çmimit të energjisë; për familjarët të jetë me një fashë të vetme prej 11.08 lekë. ...

Respublica - 05.12.2014

Korporata Elektronergjtike, Operatori i Transmetimit dhe ai i Shpërndarjes kane kërkuar rritje te çmimit të energjisë, për t’i shpëtuar kolapsit financiar.

Çmimi i energjisë, OSHEE: 12 lekë/kw. Qeveria: 9.9 lekë/kw

Gazeta Idea - 05.12.2014

Tiranë- Enti Rregullator i Energjisë do të vendosë për çmimin e ri të energjisë brenda muajit dhjetor, ndërkohë që ka dëgjuar propozimet e OSHEE-së, OST-së dhe KESH-it për ndryshimin e tarifave.

Vidhte energjinë, gjobë ish-kreut të OSHEE Tropojë, burg vartësit të tij

Shqiptarja - 05.12.2014

Gjykata e Tropojës ka vendosur masën e sigurisë “garanci pasurore” 300 mijë lekë për Rrustem Gjonin, ish drejtorin e OSHEE i cili është akuzuar për veprën penale të “vjedhjes së energjisë elektrike”.

Çmimi i energjisë, ERE shqyrton sot kërkesat për tarifat e reja

Ilirida - 05.12.2014

Sot pritet t’i jepet fund spekulimeve lidhur me masën e rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Enti Rregullator i Energjisë, ka planifikuar seancën dëgjimore me tre operatorët kryesorë, e cila do ...

Vidhte energjinë, lirohet drejtori i OSHEE Tropojë pasi pagoi 300 mijë Lekë

Gazeta Idea - 05.12.2014

Tropojë- Kreu i OSHEE në Tropojë është liruar nga burgu me vendim të gjykatës së rrethit e cila vendosi masën e sigurisë “garanci pasurore” 300 mijë lekë për shtetasin Rustem Gjonaj.

“E mesmja e artë” e çmimit të energjisë. OSHEE aplikon me faturë afrofe, në çmim përfshihet edhe borxhi ndaj CEZ

Respublica - 05.12.2014

Nëse do të ndiqej metodologjia e tregut për llogaritjen e tarifave të energjisë elektrike çmimi jo vetëm që nuk duhet të rritej, por edhe mund të ulej.

Çmimi i energjisë, ERE shqyrton kërkesat e tre operatorëve

AlbanianScreen - 05.12.2014

Tiranë - Enti Rregullator i Energjisë pritet të bëjë publik vendimin për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, përballë kërkesave të tre operatorëve KESH, OST dhe OSHEE.Pas datës 15 dhjetor ...

Akuzat e PD-së, arrestohet drejtori i OSHE në Tropojë

Gazeta Start - 04.12.2014

Tropojë – Pak ditë pas akuzave të Partisë Demokratike është arrestuar drejtori i Shpërndarjes së Energjisë në Tropojë. Rrustem Gjutaj përfundoi në pranga për vjedhje të energjisë elektrike.

Vjedhja e energjisë, ndalohet drejtori i OSHEE në Tropojë

SOT - 04.12.2014

Sot është bërë ndalimi i drejtorit të OSHEE-së në Tropojë, Rrustem Gjonaj. Ky i fundit i është bashkuar listës së drejtorëve të ndaluar për akuzën e vjedhjes së energjisë.

Tropojë, pranga kreut të OSHEE sepse vidhte energjinë

Zhurnal - 04.12.2014

Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë në Tropojë, Rustem Gjonaj është arrestuar nga policia gjatë ditës së sotme, pasi u zbulua se vidhte energjinë elektrike.

Pranga kreut të OSHEE-së Tropojë pas akuzave të PD për energjinë

Albeu.com - 04.12.2014

Pas akuzave të parashtruara nga Partia Demokratike për vjedhje të energjisë elektrike , në orët e para të ditës së sotme është arrestuar kreu i OSHEE-se Tropojë.

Arrestohet drejtori i osshee-së në tropojë, akuzohet për vjedhje të rrymës

Zhurnal - 04.12.2014

Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm Drejtorin e Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Tropojës, pasi dyshohet se ka abuzuar me energjinë elektrike.

Energjia, veprojnë 110 grupe Polici-OSHEE, evidentohen 30 raste të vjedhjes së energjisë, 17 persona të arrestuar

SOT - 04.12.2014

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE vijojnë punën e përbashkët për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike.

17 të arrestuar gjatë kësaj të enjteje. "Vidhnin energji elektrike"

ikub - 04.12.2014

Policia e Shtetit njofton se vetëm gjatë kësja të enjteje janë arrestuar 17 persona si dhe ndiqen në gjendje të lirë 8 të tjerë të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike.

Edhe drejtori i OSHEE-se Tropoje akuzohet se vodhi energjinë

Ora news - 04.12.2014

Edhe drejtori i OSHEE-së së Tropojë përfshihet në listën e drejtorëve të ndaluar për akuzën e vjedhjes së energjisë. Ndalimi i Rrustem Gjonajt është bërë sot më 4 dhjetor 2014.

Një tjetër denoncim i PD jep fryte

Mapo - 04.12.2014

Një tjetër denoncim i PD jep fryte 04 Dhjetor 2014 10:52 Në daljen e tij të parë si Sekretar i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, denoncoi një tjetër drejtor të OSHEE, i cili dyshohet për vjedhje ...

Policia arrestoi drejtorin e OSHEE në Tropojë

ABC News - 04.12.2014

Drejtori i OSHEE ne Tropoje u arrestua sot paradite nga policia lokale. Rustem Gjonaj akuzohet per vjedhje te energjise elektrike. PD nje dite me pare akuzoi Gjonajn rezulton debitor ndaj shtetit për ...

Vjedhja e energjisë, pranga 17 personave

Mapo - 04.12.2014

Vjedhja e energjisë, pranga 17 personave 04 Dhjetor 2014 19:18 Janë 30 persona që policia i ka kaluar në flagrancë duke vjedhur energjinë elektrike, prej të cilëve 17 janë vënë në pranga.

Pranga kreut të OSHEE Tropojë  Rustem Gjonaj vidhte energjinë

Shqiptarja - 04.12.2014

TROPOJË - Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë në Tropojë, Rustem Gjonaj është arrestuar nga policia gjatë ditës së sotme, pasi u zbulua se vidhte energjinë elektrike.

Paguajnë, por s’kanë energji

Vision Plus - 04.12.2014

Disa familjeve ne qytetin e Laçit prej ditësh janë ne errësire te plote ndonëse thonë se janë pagues te rregullt te energjisë elektrike qe konsumojnë.

Abuzoi me energjinë elektrike, pranga kreut të OSHEE Tropojë

Gazeta Idea - 04.12.2014

Tropojë- Policia ka vënë në pranga kreun e Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Tropojës, pasi dyshohet se ka abuzuar me energjinë elektrike.

Denoncimi i PD-së, drejtori i OSHEE-së në Tropojë shoqërohet në polici

Gazeta Dita - 04.12.2014

Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Tropojë, Rustem Gjonaj, është shoqëruar në polici. Gjonaj dyshohet se nuk ka paguar energjinë elektrike dhe detyrimet e tij ndaj ...

Tropojë, arrestohet drejtori i OSHEE-së

Vision Plus - 04.12.2014

Drejtori i OSHEE se ne Tropoje është arrestuar nen akuzën e vjedhjes se energjisë. Rustem Gjonaj është vene ne pranga gjate ditës se sotme pasi dyshohet se ka përdorur lidhjet e paligjshme.

Akuzat e PD për vjedhje energjie, ndalohet kreu i OSHEE të Tropojës

Gazeta Tema - 04.12.2014

Arrestohet Drejtori i Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Tropojës, pasi dyshohet se ka abuzuar me energjinë elektrike.

Vjedhja e energjisë, për periudhën 28 tetor-2 dhjetor, 563 të arrestuar në flagrancë. 952 të evidentuar si shkelës të ...

Respublica - 04.12.2014

Aksioni i policisë kundër vjedhjes së energjisë regjistron një bilanc të arrestuarish rekord. Sipas të dhënave zyrtare, të konfirmuar për “ResPublica” nga Ministria e Brendshme, për periudhën 28 ...

ERE për çmimin e energjisë

Vision Plus - 04.12.2014

Në datën 15 dhjetor Enti Rregullator i Energjisë do të vendosë për çmimin e ri që kompania OSHEE do t’i shesë konsumatorëve familjarë energjinë, në janar të vitit të ardhshëm.

Drejtori i OSHEE-se Tropoje akuzohet se vodhi energjinë

Gazeta Dita - 04.12.2014

Policia e Qarkut të Kukësit bën të ditur se Rustem Gjonaj, me detyrë drejtor i OSHEE është ndaluar për akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike. Ndalimi Gjonajt, konfirmohet edhe nga burime të ...

Energjia, policia: Sot ndërpremë  1.175 lidhje, në pranga 17 persona

Shqiptarja - 04.12.2014

TIRANË - Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar punën e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike , si ...

Vjedhja e energjisë, shpallet në kërkim ish-drejtori i OSHEE në Burrel

SOT - 03.12.2014

Ditën e sotme policia ka shpallur kërkim ish-drejtorin e OSHEE në Burrel, Mevlan Vojkën, pasi ka abuzuar me detyrën. Ndërkohë, në Dibër është arrestuar inxhinieri i kësaj kompanie, Ilir Kazia dhe në ...

Vjedhja e energjisë, pranga punonjësit të OSHEE në Peqin

SOT - 03.12.2014

Aksioni i OSHEE-së për vjedhje të energjisë elektrike ka vënë në pranga 5 persona, mes të cilëve një punonjës policie i burgut të Peqinit si dhe një punonjës të OSHEE-së në këtë qytet.

Vijon aksioni për energjinë, 16 arrestime gjatë të mërkurës

ikub - 03.12.2014

Policia e Shtetit vazhdon operacionin kombëtar në bashkëpunim me OSHEE, për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike.

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë, 16 persona të arrestuar, mes tyre 2 punonjës të OSHEE

SOT - 03.12.2014

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me OSHEE, vijojnë punën e përbashkët për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike si dhe ndërprerjen e lidhjeve të ...

Në Dibër një inxhinier i OSHEE u arrestua

ABC News - 03.12.2014

Nje inxhinier i OSHEE ne Peshkopi eshte vene ne pranga mengjesin e sottem, nderkohe qe ish shefi i OSHEE ne Burrel eshte shpallur ne kerkim. Inxhinieri Ilir Kazia akuzohet per abuzim me detyren, ...

Detyrimet për energjinë elektrike

ABC News - 03.12.2014

Duke sjellur rastin konkret të një kryefamiljari i pamundur të paguaj kamatat e energjisë elektrike, kreyetari i Partise Demokratike Lulzim Basha, shprehet në rrjetin social Facebook, se ky është një ...

Vjedhja e energjisë, arrestohen 16 persona, mes tyre 2 punonjës të OSHEE

Ora news - 03.12.2014

Policia ka arrestuar 16 persona të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike, ku mes tyre janë edhe dy punonjës të OSHEE të akuzuar për shpërdorim detyre.

Energjia çon në pranga 16 persona

Mapo - 03.12.2014

Energjia çon në pranga 16 persona 03 Dhjetor 2014 19:47 Janë 16 persona të arrestuar gjatë ditës së sotme për vjedhje të energjisë elektrike. Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, kanë vazhduar ...

Vjedhja e energjisë, policia arreston 16 abonentë dhe dy punonjës të OSHEE-së

Panorama - 03.12.2014

Shtylle tensioni, foto lustruese Policia e Shtetit deklaron se në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar aksionin kundër vjedhjes së energjisë elektrike, duke bërë të mundur arrestimin e 16 personave dhe ...

Energjia, pranga policit të burgut të Peqinit dhe punonjësit të OSHEE

Shqiptarja - 03.12.2014

TIRANE - Aksioni i OSHEE-së për vjedhje të eergjisë elektrike ka vënë në pranga 5 persona, mes të cilëve një punonjës policie i burgut të Peqinit si dhe një punonjës të OSHEE-së në këtë qytet.

Arrestohet inxhinieri i OSHEE, një tjetër në kërkim

Vision Plus - 03.12.2014

Një inxhiniere i OSHEE-se ne qarkun e Dibrës është arrestuar, ndërsa një tjetër është shpallur ne kërkim nen akuzën e shpërdorimit te detyrës. Ne pranga ka përfunduar edhe nje abonent familjar për ...

4 të arrestuar për vjedhje energjie, mes tyre edhe një polic

Gazeta Idea - 03.12.2014

Peqin- Policia e Peqinit ka arrestuar katër persona me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike, mes tyre edhe një punonjës policie. Policia thotë se janë arrestuar shtetasit Fatos Malkja me detyrë ...

4 të arrestuar për vjedhje energjie, mes tyre edhe një polic

Shkupi24 - 03.12.2014

Katër persona në qytetin e Peqinit kanë rënë në pranga me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike, mes tyre edhe një punonjës policie. Drejtoria e Policise se Qarkut Elbasan ben me dije se jane ...

Vijon aksioni i OSHEE kundër vjedhjes së energjisë, 16 në pranga

Shqiptarja - 03.12.2014

TIRANE - Aksioni i OSHEE dhe Policisë kundër vjedhjes së energjisë elektrike ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme kontrollet në terren. Gjatë 1 673 kontrolleve të ushtruara në mbarë vendin nga 100 ...

Policia arreston 16 persona për vjedhje të energjisë

Gazeta Dita - 03.12.2014

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar edhe sot punën e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike, si ...

Basha: Drejtori i OSHEE-së në Tropojë 16 mln lekë energji të papaguar

Gazeta Start - 02.12.2014

Tiranë – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama pavarësisht se premtoi uljen e çmimit të energjisë dhe heqjen e TVSH-së, aktualisht bëri të kundërtën.

Fluturojnë çmimet e energjisë elektrike të importit

Gazeta Start - 02.12.2014

Tiranë - Çmimet me të cilat Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike OSHEE blen energji nga importi pësuan një rritje të ndjeshme gjatë muajit dhjetor duke arritur pikën më të lartë këtë vit ...

ERE: Në 5 dhjetor vendimi për çmimin e energjisë pas kërkesave për rritje

SOT - 02.12.2014

Më 5 dhjetor Enti Rregullator i Energjisë pritet të bëjë publik vendimin që ka marrë përballë kërkesave të tre operatorëve të prodhimit, transmetimit dhe shpërndarjes për rritje të çmimit të ...

Ristani: Hajdutët e energjisë janë administratorët e Ramës

Albeu.com - 02.12.2014

Në një deklaratë për mediat, Arben Ristani sërish ka akuzuar kryeministrin Rama se ka favorizuar miqtë e tij sa i takon detyrimeve për energjinë elektrike.

PD: Drejtori i OSHEE në Tropojë person me precedent penal, 17 milionë lekë fatura energjie të papaguara

SOT - 02.12.2014

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, deklaroi dje se drejtori i OSHEE në Tropojë është person me precedent penal, që ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar.

Has, vjedh energjinë elektrike, gjykata lë në burg ish-kreun e OSHEE

SOT - 02.12.2014

Gjykata e Kukësit ka lënë në burg ish-drejtorin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Has, Sulejman Brati për vjedhje të energjisë elektrike.

Arrest me burg për ish-drejtorin e OSHEE në Has

ikub - 02.12.2014

Vetëm pak ditë më parë, më 28 nëntor, grupi i punës së OSHEE në Kukës në bashkëpunim me policinë ka kryer kontroll në objektin e ish-drejtorit të OSHEE në Has, Sulejman Brati.

Ristani: Edi Rama qeveris me hajdutë

ikub - 02.12.2014

Arben Ristani, tashmë në pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike thekson në një konferencë për shtyp se padrejtësia dhe pabarazia po arrin kulmin.

"Vjedhja e energjisë", arrestohen 9 persona këtë të martë.

ikub - 02.12.2014

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, edhe gjatë ditës së sotme , kanë vijuar punën e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së ...

Vjedhja e energjisë, arrestohen 17 persona, 8 në kërkim

SOT - 06.12.2014

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar punën e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike , si dhe për ...

Ristani: Rama pabarazi me qytetarët, qeveris me hajdutët e energjisë

Ora news - 02.12.2014

Në daljen e tij të parë publike, që prej zgjedhjes si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani nga selia blu ka denoncuar një tjetër vjedhje të energjisë nga drejtorët e OSHEE.

PD: Kreu i OSHEE në Tropojë i dënuar për armëmbajtje pa leje dhe me 16 milion lekë drita të papaguara

Panorama - 02.12.2014

Ristani sot gjate deklarates per media Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani denoncoi sot drejtorin e OSHEE në Tropojë që ka 16 milion lekë pa paguar energji elektrike.

Arrest me burg për ish drejtorin e OSHEE Has, vodhi energjinë për lokalin

Panorama - 02.12.2014

Gjykata e Kukësit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish drejtorin e OSHEE-së Has Sulejman Brati, i dyshuar për vedhjen e energjisë elektrike.

Ristani: Drejtori i OSHEE, Tropojë me precedentë penalë

ABC News - 02.12.2014

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike tha se drejtori i OSHEE në Tropojë, është një person me precedent penal, që ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar.

Gjykata e Kukësit burg pa afat për ish kreun e OSHEE-së

ABC News - 02.12.2014

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Sulejman Brati, ish-drejtues i filialit të OSHEE ne Kukes. Ai akuzohet se ka furnizuar biznesin ne nje godine ...

Çmimi i ri i energjisë, më 5 dhjetor pritet vendimi i Entit Rregullator

ABC News - 02.12.2014

Pas tri ditësh Enti Rregullator i Energjisë pritet të publikojë vendimin për çmimin e energjisë elektrike. Pas seancave degjimore me tre kompanite qe kane kerkuar rritje te çmimit, ERE pritet te jape ...

S’e ka fajin fashoja, por drejtorët

Mapo - 02.12.2014

S’e ka fajin fashoja, por drejtorët 02 Dhjetor 2014 14:21 Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, e nisi detyrën e re me denoncimin e një tjetri drejtori të OSHEE.

Vidhte energjinë, në burg ish-kreu i OSHEE

Mapo - 02.12.2014

Vidhte energjinë në burg ish-kreu i OSHEE 02 Dhjetor 2014 14:43 Është lënë në qeli ish-drejtori i OSHEE-së së Hasit, pasi është kapur në flagrancë duke vjedhur energji me qëllim furnizimin e lokalit ...

Dy drama nga ndërprerja e energjisë

Mapo - 02.12.2014

Dy drama nga ndërprerja e energjisë 02 Dhjetor 2014 18:27 Fushata e qeverisë për ndërprerjen e energjisë elektrike të gjithë abonentëve që nuk e kanë paguar deri më tani ka pasur edhe pasoja e saj të ...

Fier, familje të tëra në nevojë pa drita

ABC News - 02.12.2014

Natyra u ka mohuar aftësitë themelore. OSHEE i privon edhe nga dritat. Familja me 5 anëtarë jeton në varfëri ekstreme. Shteti paguan për paaftësinë e 3 vajzave por kjo nuk ka mjaftuar që të shlyejne ...

Vjedhja e energjisë, 9 në pranga

Mapo - 02.12.2014

Vjedhja e energjisë, 9 në pranga 02 Dhjetor 2014 21:03 Vjedhja e energjisë elektrike ka çuar në pranga 9 persona, ndërsa 5 të tjerë janë duke u kërkuar nga policia.

Fluturojnë çmimet e energjisë elektrike të importit

Gazeta Tema - 02.12.2014

Nga Gjergj Erebara , BIRN Çmimet me të cilat Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike OSHEE blen energji nga importi pësuan një rritje të ndjeshme gjatë muajit dhjetor duke arritur pikën më të ...

Energjia, ERE:Në 5 dhjetor vendimi për çmimin pas kërkesave për rritje

Shqiptarja - 02.12.2014

TIRANE – Enti Rregullator i Energjisë më 5 Dhjetor pritet të bëjë publik vendimin që ka marrë përballë kërkesave të tre operatorëve të prodhimit, transmetimit dhe shpërndarjes për rritje të çmimit të ...

Çmimi i energjisë, ERE vendos më 5 dhjetor

Gazeta Tema - 02.12.2014

Enti Rregullator i Energjisë pritet të bëjë publik vendimin që ka marrë përballë kërkesave të tre operatorëve të prodhimit, transmetimit dhe shpërndarjes për rritje të çmimit të energjisë elektrike, ...

PD: Drejtori i OSHEE në Tropojë 16 mln lekë energji të papaguar

Shqiptarja - 02.12.2014

Partia Demokratike ka denoncuar drejtorin e OSHEE-së në Tropojë se ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani tha se me Edi ...

Ristani: Drejtori i OSHEE në Tropojë, 16.9 milionë lekë drita të papaguara, e mbron Rama

Gazeta Tema - 02.12.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po favorizon miqtë e tij, edhe pse ato kanë miliona lekë energji të papaguara.

Kukës, Gjykata: Burg ish-kreut të OSHEE Has për vjedhje të energjisë

Shqiptarja - 02.12.2014

KUKES - Gjykata e Kukësit ka lënë në burg ish-drejtorin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Has, Sulejman Brati për vjedhje të energjisë elektrike.

PD: Rama mbron hajdutet

Vision Plus - 02.12.2014

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë per standarde te dyfishta ne aksionin kundër vjedhjes se energjisë duke denoncuar rastin e drejtorit te OSHEE ne Tropojë, i cili sipas PD, ka miliona leke ...

PD: Drejtori i OSHEE-së në Tropojë, debitor dhe i dënuar

Gazeta Dita - 02.12.2014

Opozita vazhdoi edhe këtë të martë të denoncojë drejtuesit lokalë të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë. Duke iu referuar rastit te drejtorit ne Tropoje i cili sipas PD-se kishe rreth 17 milion ...

Çmimi i energjisë, ERE shqyrton kërkesën më 5 dhjetor

AlbanianScreen - 02.12.2014

Tiranë - Enti Rregullator i Energjisë do të marrë në shqyrtim tarifimin e ri të energjisë elektrike në 5 dhjetor. Burime pranë ERE bëjnë me dije se Bordi Drejtues i këtij Enti do të shqyrtojë ...

Vjedhja e energjisë, Gjermeni i bashkohet aksionit të OSHEE

SOT - 01.12.2014

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni sot iu bashkua aksionit të ndëmarrë nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike kundër abuzimeve dhe vjedhjes së energjisë ...

Shpërdoroi detyrën, Gjykata e Lushnjes vendos masën “Arrest me burg” për ish-drejtorin e OSHEE

SOT - 01.12.2014

Gjykata e Lushnjes ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së këtij qyteti për vendosjen e masës së sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Dine Aliaj, ish-drejtor i OSHEE, i dyshuar për kryerjen e veprës ...

17-vjeçarja arrestohet për rilidhje të energjisë: Nuk kisha me çfarë të gatuaja bukën

ikub - 01.12.2014

Një 17-vjeçare banuese në qytetin e Pukës është arrestuar nga policia pasi ju gjend një lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Ndërsa Koordinatorja e Partia Demokratike në një deklaratë për ...

Basha: Kreu i OSHEE Tropojë, 17 mln lekë pa paguar për energjinë elektrike

ikub - 01.12.2014

Basha pas zgjedhjeve në PD ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e kësaj partie, duke deklaruar se ekipi i ri drejtues u zgjodh nga vota e lirë. Ndërsa për sa i përket operacionit të OSHEE-së për ...

Aksioni i OSHEE për vjedhjen e energjisë, arrestohen 7 persona, 7 të tjerë në kërkim

SOT - 01.12.2014

Edhe gjatë ditës së sotme, Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar punën e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin e vjedhjes së energjisë elektrike dhe vënien para drejtësisë ...

Burg ish-drejtorit të OSHEE në Lushnjë, vjedhjen e energjisë ia dekonspiroi “Facebook”

Panorama - 01.12.2014

Ish-drejtori i OSHEE-së në Lushnjë, Dine Aliaj Ish-drejtori i OSHEE-së, Dine Aliaj është lënë në burg pa afat nga Gjykata e Lushnjës. Ai dyshohet për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën, të cilën e ...

Basha: Selia e PD mbetet në Tiranë, të gjithë të zbresim në rrethe

Ora news - 01.12.2014

Vetëm selia e PD do të jetë në Tiranë pasi drejtuesit e saj do të jenë në rrethe, në të gjithë Shqipërinë, në këmbë për t’i shërbyer qytetarëve. Me këtë apel në mbledhjen e parë të kryesisë së re, ...

Korçë, vodhi sërish energjinë pas  shkëputjes nga OSHEE, arrestohet

Shqiptarja - 01.12.2014

KORCE – Rilidhja në mënyrë të paligjshme e energjisë elektrike ka çuar në pranga një person në qytetin e Korçës. Sh. Malo u arrestua në flagrancë nga punonjësit e policisë duke rilidhur kabllin që ...

Elbasan, nën hetim 14 persona për ndërtime pa leje e vjedhje energjie

Shqiptarja - 01.12.2014

ELBASAN - Në kuadër të operacioneve kundër vjedhje së energjisë dhe kundër ndërtimeve pa leje policia e qarkut të Elbasanit ka arrestuar dhe proceduar penalisht 14 persona.

Gjermeni i bashkohet aksionit të OSHEE: Sfidë e shoqërisë

Shqiptarja - 01.12.2014

“Sfida e energjisë elektrike nuk është vetëm e Qeverisë Rama por e të gjithë shoqërisë shqiptare”. Kështu deklaroi ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni ndërsa iu bashkua ...

Arrestohet për rilidhje të energjisë 17-vjeçarja: S'kisha me se të gatuaja

Shqiptarja - 01.12.2014

PUKE - Partia Demokratike në një dalje më mediat, teksa ka akuzuar qeverinë për shpenzime të tepërta për festat e Nëntorit, ka denoncuar arrestimin e pak ditëve më parë të një 17-vjeçareje nga qyteti ...

Lushnjë, Gjykata lë në burg  ish-drejtorin e OSHEE, Dine Aliaj

Shqiptarja - 01.12.2014

LUSHNJË - Gjykata e Lushnjës ka vendosur masën e arrestit me burg për ish-drejtorin e OSHEE-së në këtë qytet, duke e lënë kështu pas hekurave Dine Aliajn.

Gjermeni, në aksionin kundër vjedhjes së energjisë

Vision Plus - 01.12.2014

Aksioni kundër vjedhjes se energjisë elektrike është ndjekur këtë te hënë nga një tjetër ministër. Eglantina Gjermeni, ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit i është bashkuar punonjësve te ...

Basha paralajmëron protesta: Të rinisim kontaktin me qytetarët

Gazeta Dita - 01.12.2014

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, mblodhi sot pasdite Kryesinë e re duke i kërkuar anëtarëve të rinj që të përgatiten për rinisjen e protestave. “Të rinisim kontaktin e vazhdueshëm me qytetarët për t’i ...

Gjermeni: Pagimi i energjisë është përgjegjësi qytetare, arkëtimet nga abuzimet do krijonin më shumë zhvillim ekonomik

Gazeta Tema - 01.12.2014

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni i është bashkuar bashkuar aksionit të ndëmarrë nga OSHEE kundër abuzimeve dhe vjedhjes së energjisë elektrike .