TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Proteston Vatra dhe Menduh Thaçi, Rama-Thaçi 100 mijë euro për Preshevën

SOT - 12.01.2014

Mbledhja historike e qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës në Prizren, është shoqëruar me protesta dhe reagime. Kështu, Shoqata “Vatra” ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrave të Shqipërisë ...

100 mijë euro-t e dy Qeverive mund t'i jepnin edhe individët

Albeu.com - 12.01.2014

Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musliun, Kreuetarin e Kuvendit Komunal të Bujanocit.

Ahmeti: Lugina ka nevojë për ndihmë politike më tepër se për atë financiare

Albeu.com - 12.01.2014

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka shkruar në faqen e tij të Facebook-ut rreth takimit të dy Qeverive shqiptare dje në prizren. Shpend Ahmeti është shprehur se më shumë se sa ndihmë ...

Beqiri: deklarata e Menduh thaçit, skandaloze?!

Zhurnal - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit janë skandaloze

Albeu.com - 12.01.2014

Cilësohen skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, nga Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri .

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit, skandaloze

Portalb - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

​Kërkojnë më shumë

Almakos - 12.01.2014

Jonuz Musliu thotë se Kosova e Shqipëria duhet të mendojnë për bashkim të trojeve shqiptare. Ai ka ftuar Kryeministrat Thaçi e Rama të marrin pjesë në inaugurimin e objektit të maternitetit në ...

Presheva mirëpret ndihmën e dy qeverive

Lajmeshqip - 12.01.2014

Preshevë- Ndërkohë krerët politikë të Komunës së Bujancit e e cilësojnë “hajgare” ndihmën e ofruar nga qeveritë e Ksovës dhe të Shqipërisë, gjinekologu Mithat Sahiti nga Presheva, thotë se ndihma që ...

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Almakos - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve (KNSH) në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka ...

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit, skandaloze

Albtime - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

“Fondi për Luginën”, Demaçi: Kaq është kaçiku i Thaçit e i Ramës

Almakos - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga shumë politikanë e veprimtarë.

MPB e Serbisë pasivizon 124 vendqëndrime të shqiptarëve në Bujanoc dhe Preshevë

Almakos - 12.01.2014

Duke shfrytëzuar të drejtat në bazë të nenit 15 alineja 1 të Ligjit për qasje në informacionet e rëndësisë publike të Serbisë, përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën, kanë kërkuar nga ...

Serbia pasivizon 124 vendqëndrime të shqiptarëve në Bujanoc e Preshevë

LajmiFundit - 12.01.2014

Duke shfrytëzuar të drejtat në bazë të nenit 15 alineja 1 të Ligjit për qasje në informacionet e rëndësisë publike të Serbisë, përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën, kanë kërkuar nga ...

Demaçi: Kaq mund të bëjnë Thaçi e Rama për Preshevën

Albeu.com - 12.01.2014

Fondi prej 100 mijë eurosh që qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës akorduan për Luginën e Preshevës ka sjellë reagime, polemika e kritika. Pas deklaratave përshëndetëse të fillimit, radha u ka ...

Demaçi arsyeton Thaçin e Ramën: Kaq kanë kaçik

Portalb - 12.01.2014

Veprimtari i njohur Adem Demaçi, nuk është çuditur fort me shumën të cilën dje Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë ndanë për Luginën e Preshevës. Ai i ka sugjeruar popullit që të mos ia shohin për ...

“Fondi për Luginën”, Demaçi: Kaq është kaçiku i Thaçit e i Ramës

Lajm - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga shumë politikanë e veprimtarë.

“Bënë hajgare me 100 mijë euro”

Mapo - 12.01.2014

Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Januz Musliu, thotë se 100 mijë euro të ndarë nga dy qeveritë për Luginë do të mund t’i ndanin edhe individët.

Musliu: Bënë hajgare me 100 mijë euro!

Zeri - 12.01.2014

Kreu i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, thotë se vendimi i së shtunës i Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, për t’i ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës, është hajgare, pasi që, ...

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Zeri - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Musliu i vlerëson "hajgare" paratë e dy qeverive për Luginën

Koha.net - 12.01.2014

Preshevë, 12 janar - Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit dhe ish-drejtues politik i UÇPMB-së, premtimin e 100 mijë eurove për Luginën e Preshevës nga dy qeveritë: Kosovë-Shqipëri, ...

Preshevë, mirëpritet ndihma e qeverive

Koha.net - 12.01.2014

Preshevë, 12 janar - Ndërkohë krerët politikë të Komunës së Bujancit e e cilësojnë “hajgare” ndihmën e ofruar nga qeveritë e Ksovës dhe të Shqipërisë, gjinekologu Mithat Sahiti nga Presheva, thotë se ...

Presheva, 100 mijë euro për spitalin

Panorama - 12.01.2014

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij kosovar Hashim Thaci, gjate ceremonise se nenshkrimit te dokumentit per bashkepunim dhe partneritet strategjik Në mbledhjen e parë të përbashkët, dy qeveritë, ...

Deklarata e Kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Jonuz Musliu

ABC News - 12.01.2014

Liderët e Luginës së Preshevës, kanë reaguar në agjencinë e lajmeve “Presheva jonë”, për shumën e akorduar prej 100 mijë eurosh nga qeveria e Tiranës dhe ajo e Prishtinës.

"Fondi për Luginën", Demaçi: Kaq është kaçiku i Thaçit e i Ramës

Koha.net - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga shumë politikanë e veprimtarë.

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Telegrafi - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Demaçi: Kaq ishte “kaçiku” i Thaçit dhe Ramës për Luginën

Telegrafi - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë (ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë) për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga politikanë e veprimtarë.

Demaçi arsyeton Thaçin e Ramën: Kaq kanë kaçik

Botasot - 12.01.2014

Veprimtari i njohur Adem Demaçi, nuk është çuditur fort me shumën të cilën dje Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë ndanë për Luginën e Preshevës. Ai i ka sugjeruar popullit që të mos ia shohin për ...

Musliu: 100 mijë euro janë hajgare

Botasot - 12.01.2014

Fondi prej 100 mijë eurosh i ka mllefosur liderët politikë të Luginës së Preshevës. Jonuz Musliu thotë se kaq para qeveritarët e Kosovës dhe Shqipërisë i shpenzojnë në pushime ose lojëra fati.

MPB e Serbisë pasivizon 124 vendqëndrime të shqiptarëve në Bujanoc dhe Preshevë

Botasot - 12.01.2014

Duke shfrytëzuar të drejtat në bazë të nenit 15 alineja 1 të Ligjit për qasje në informacionet e rëndësisë publike të Serbisë, përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën, kanë kërkuar nga ...

“Medvegja” u kthen borxhin Ramës e Thaçit: 200 mijë euro për Shqipërinë e Kosovën

Ora news - 12.01.2014

Fondi prej 100 mijë eurosh që qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës akorduan për Luginën e Preshevës ka sjellë reagime, polemika e kritika. Pas deklaratave përshëndetëse të fillimit, radha u ka ...

"Do ta kuptoni me vonë"

Botasot - 12.01.2014

Qeveria e Kosovës ka organizuar mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë, por shumë analistë, politikanë këtë mbledhje si dhe ndarjen e 100 mijë euro për Luginën e Preshevës e kanë cilësur më ...

Ahmeti: Kundërshtoni diskriminimin e shqiptarëve deri në Çamëri

InfoGlobi - 12.01.2014

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti duke iu referuar projekteve të nënshkruara dje nga qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë për Luginën e Preshevës thotë se qytetarët e Preshevës, ...

Musliu: Bënë shaka me 100 mijë euro!

Info Shqip - 12.01.2014

Kreu i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, thotë se vendimi i së shtunës i Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, për t’i ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës, është hajgare, pasi që, ...

Musliu: Bënë hajgare me 100 mijë euro!

Fish Media - 12.01.2014

Kreu i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, thotë se vendimi i së shtunës i Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, për t’i ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës, është hajgare, pasi që, ...

Musliu: Bënë shaka me 100 mijë euro!

Gazeta Shqip - 12.01.2014

Kreu i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, thotë se vendimi i së shtunës i Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, për t’i ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës, është hajgare, pasi që, ...

100 mijë euro-t e dy Qeverive mund t’i jepnin edhe individët

Ilirida - 12.01.2014

Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musliun, Kreuetarin e Kuvendit Komunal të Bujanocit.

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit, skandaloze

Gazeta Dita - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Fish Media - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Musliu: Qeveritarët tanë 100 mijë euro i harxhojnë për ski. Lugina është çështje kombëtare, jo humanitare

Gazeta Tema - 12.01.2014

Në Luginën e Preshevës janë fyer me shumën prej 100 mijë eurosh të caktuar si ndihmë pas mbledhjes së përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës.

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit, skandaloze

Tetova Sot - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Gazeta Shqip - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve (KNSH) në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka ...

Beqiri: Deklarata e Thaçit, skandaloze

Info Shqip - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve (KNSH) në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka ...

Demaçi: Kaq ishte “kaçiku” i Thaçit dhe Ramës për Luginën

Info Shqip - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë (ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë) për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga politikanë e veprimtarë.

Demaçi: Kaq ishte “kaçiku” i Thaçit dhe Ramës për Luginën

Gazeta Shqip - 12.01.2014

Shuma prej 100 mijë eurove, e ndarë nga dy qeveritë (ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë) për shqiptarët e Luginës së Preshevës, ka ngjallur shumë polemike e kritika nga politikanë e veprimtarë.

Aq kanë kaqik Thaçi e Rama, thotë Demaçi

Fish Media - 12.01.2014

“Një mund të t’ju them se as Thaci e as Kosova edhe sikur të japin jo 100 mijë euro, por as 100 miliardë euro s’mund t’i dalin hakut shqiptarëva të Luginës së Preshevës, sepse sikur ne edhe ata u ...

Demaçi arsyeton Thaçin e Ramën: Kaq kanë kaçik

Ilirida - 12.01.2014

Veprimtari i njohur Adem Demaçi, nuk është çuditur fort me shumën të cilën dje Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë ndanë për Luginën e Preshevës. Ai i ka sugjeruar popullit që të mos ia shohin për ...

Beqiri: Deklarata e Menduh Thaçit, skandaloze

AMA-News - 12.01.2014

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Galip Beqiri, i ka quajtur skandaloze deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), Menduh Thaçi, i cili ka thënë të ...

Presheva me sytë nga Prizreni

Almakos - 11.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Kosova Lindore është ndihmuar pak dhe rrallë.

Presheva me sytë nga Prizreni

Albtime - 11.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Kosova Lindore është ndihmuar pak dhe rrallë.

Shqipëria dhe Kosova, vetëm 100 mijë euro për maternitetin e Preshevës

LajmiFundit - 11.01.2014

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, tregoi shumën e saktë të ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës. Kjo shumë nga dy qeveritë është 100 mijë euro, dhe i dedikohet maternitetit në Preshevë.

Rama-Thaçi, për Preshevën vetëm 100 mijë euro

Almakos - 11.01.2014

Gjatë konferencës me gazetarë, dy kryeministrtat në pyetjen e gazetarit të RTV21, pyetur se sa është shuma e ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës, kryeministri Thaçi nuk e tregoi shumën, por ...

Dy qeveritë, vetëm 100 mijë euro Preshevës

Zhurnal - 11.01.2014

Prizren, 11 janar - Dy qeverite kane akorduar nje fond prej 100 mije eurosh per Presheven. Pas disa kembenguljesh nga ana e gazetareve te pranishem per te deklaruar fondin e akorduar, kryeministri i ...

Vatra: s'duam lëmoshë, graçanicës ia dhatë 400 mijë euro

Zhurnal - 11.01.2014

Shoqata "Vatra" ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrave të Shqipërisë dhe Kosovës se dy këto shtete kanë ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës.

Ahmeti: Lugina ka nevojë për ndihmë politike

Almakos - 11.01.2014

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar takimin e sotëm, të cilësuar nga shumë si takim historik, në mes të dy qeverive shqiptare.

Preshevë, mirëpritet ndihma

Top Channel - 11.01.2014

Preshevë, mirëpritet ndihma 11/01/2014 Gjinekologu Mithat Sahiti thotë se ndihma që pritet të japë Fondi humanitar për Preshevën i dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës, mund ta ndihmojë popullësinë ...

Ahmeti: Lugina... ka nevojë për ndihmë politike

Ina - 11.01.2014

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar takimin e sotëm, të cilësuar nga shumë si takim historik, në mes të dy qeverive shqiptare.

Ahmeti: Lugina, Mali i Zi, Maqedonia e Çamëria kanë nevojë për ndihmë politike të ...

Albtime - 11.01.2014

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në rrjetin social Facebook ka komentuar takimin në Prizren në mes të Qeverisë së Kosovës dhe të asaj të Shqipërisë.

“Vatra”: Kosova Lindore nuk ka nevojë për lëmoshë

Ina - 11.01.2014

Shoqata “Vatra” ka reaguar lidhur me shumën që kanë ndarë kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës për Luginën e Preshevës. Kjo shoqatë e ka cilësuar si lëmoshë shumën prej 100 mijë eurosh.

Qeveritë shqiptare ndajnë 100 mijë euro për Luginën...

Koha.net - 11.01.2014

Prizren, 11 janar - (E plotësuar) Të pyetur se sa është shuma e ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës, kryeministri Thaçi nuk e tregoi shumën, por tha se edhe po t’i ndanin të gjitha paratë e ...

Presheva me sytë nga Prizreni

Yll Press - 11.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës është ndihmuar pak dhe rrallë.

Rama-Thaçi, për Preshevën vetëm 100 mijë euro

Mapo - 11.01.2014

Siç kishin premtuar qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë kanë akorduar një fond për Luginën e Preshevës, përkatësisht për vënien në funksionim të martenitetit të kësaj zone në Serbi që banohet me ...

Dy qeveritë, vetëm 100 mijë euro Preshevës

Panorama - 11.01.2014

PRIZREN- Dy qeverite kane akorduar nje fond prej 100 mije eurosh per Presheven. Pas disa kembenguljesh nga ana e gazetareve te pranishem per te deklaruar fondin e akorduar, kryeministri i Shqiperise ...

Kosova Lindore nuk ka nevojë për lëmoshë

Zeri - 11.01.2014

Të indinjuar me takimin e dy Qeverive shqiptare respektivisht me fondin e ndarë për Luginën e Preshevën, shoqata “Vatra” ka dalë me një komunikatë për shtyp e cila thotë.

“Vatra”: Kosova Lindore s’ka nevojë për lëmoshë

Panorama - 11.01.2014

Të indinjuar me takimin e dy Qeverive shqiptare respektivisht me fondin e ndarë për Luginën e Preshevën, shoqata “Vatra”, deklaron se Kosova Lindore s’ka nevoje për lëmoshë.

Ahmeti: Më shumë se ndihmë financiare Lugina ka nevojë për ndihmë politike

Zeri - 11.01.2014

Rreth takimit të dy Qeverive në Prizren ka folur edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai, përmes faqes së tij në Facebook, ka thënë se më shumë se sa ndihmë materiale, qytetarët e Preshevës, ...

Ahmeti: Lugina... ka nevojë për ndihmë politike

Koha.net - 11.01.2014

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar takimin e sotëm, të cilësuar nga shumë si takim historik, në mes të dy qeverive shqiptare.

Nuri Seferi: Ju falënderoj nga zemra për mbështetjen!

Yll Press - 11.01.2014

Unë ndjehem i obliguar që ta vizitoj çdo trevë shqiptare, t’ia kthej sado pak atë mbështetje morale që më japin mua, dhe dua t’iu them që jam një shqiptar me origjinë, që vi nga një fshat i malësisë ...

Ahmeti: Lugina ka nevojë për ndihmë politike

Botasot - 11.01.2014

Rreth takimit të dy Qeverive në Prizren ka folur edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai, përmes faqes së tij në Facebook, ka thënë se më shumë se sa ndihmë materiale, qytetarët e Preshevës, ...

Ahmeti: Lugina, Mali i Zi, Maqedonia e Çamëria kanë nevojë për ndihmë politike të dy qeverive

Telegrafi - 11.01.2014

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në rrjetin social Facebook ka komentuar takimin në Prizren në mes të Qeverisë së Kosovës dhe të asaj të Shqipërisë.

Mediat kosovare pasqyrojnë gjerësisht mbledhjen e përbashkët të dy qeverive

ABC News - 11.01.2014

Mediat kosovare kanë pasqyruar gjerësisht mbledhjen e përbashkët të dyqeverive në Prizren. Në fokus ka qenë ndihma e garantuar prej 100 mijë eurosh për maternitetin në Luginën e Preshevës si dhe ...

Presheva me sytë nga Prizreni

Info Shqip - 11.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës është ndihmuar pak dhe rrallë.

Presheva me sytë nga Prizreni

Gazeta Shqip - 11.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës është ndihmuar pak dhe rrallë.

VIDEO/ Qeveritë shqiptare, vetëm… 100 mijë euro për Luginën e Preshevës

Gazeta Tema - 11.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, kanë akorduar vetëm 100 mijë euro ndihmë për Luginën e Preshevës. Kyeministri kosovar, Hashim Thaçi, nuk e tregoi shumën, por tha se edhe po t’i ...

100 mijë euro për Luginën

InfoGlobi - 11.01.2014

I pari i Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama, tregoi shumën e saktë të ndarë për shqiptarët e Luginës. Kjo shumë, sipas tij, është 100 mijë euro, dhe i dedikohet maternitetit në Preshevë.

Qeveritë shqiptare ndajnë 100 mijë euro për Luginën

Express - 11.01.2014

Të pyetur se sa është shuma e ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës, kryeministri Thaçi nuk e tregoi shumën, por tha se edhe po t’i ndanin të gjitha paratë e mundshme, nuk do të mjaftonin për ...

Dy shtete ndajnë 100 mijë euro për Preshevën

Republika - 11.01.2014

Kryeministrat Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë bërë të ditur se kanë ndarë vetëm 100 mijë për Luginën e Preshevës respektivisht për maternitetin atje. Pra Kosova dhe Shqipëria kanë ndarë vetëm nga 50 ...

Liderët e Preshevës: 100 mijë euro nuk dalin as për “tu rruajtur”!

Republika - 11.01.2014

Liderët e Luginës së Preshevës shprehen të pakënaqur me 100 mijë eurot e dhëna nga dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës për maternitetin e Preshevës.

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Albtime - 10.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Prishtina e Tirana me Fond të përbashkët për Preshevën

Lajm - 10.01.2014

Tiranë, Prishtinë - Qeveria e Shqipërisë ka bërë publike agjendën e mbledhjes së përbashkët me atë të Kosovës që do të mbahet nesër në Prizren, transmeton KTV.

Prishtina e Tirana me Fond të përbashkët për Preshevën

Almakos - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë ka bërë publike agjendën e mbledhjes së përbashkët me atë të Kosovës që do të mbahet nesër në Prizren. Përveç nënshkrimit të disa marrëveshjeve strategjike bashkëpunuese në disa ...

Prishtina e Tirana me Fond të përbashkët për Preshevën

Idividi - 10.01.2014

Tiranë/Prishtinë, 10 janar 2014 (MIA) - Qeveria e Republikës së Shqipërisë ka bërë publike agjendën e mbledhjes së përbashkët me atë të Kosovës që do të mbahet nesër në Prizren, transmeton ...

Presheva me sytë nga Prizreni

Top Channel - 10.01.2014

Presheva me sytë nga Prizreni 10/01/2014 Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria.

Mustafa: Mbledhja e 2 qeverive me rëndësi për shqiptarët e Preshevës

Ora news - 10.01.2014

Ragmi Mustafa, kryetari i komunës së Preshevës e ka vlerësuar si shumë të rëndësishme mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, të Shqipërisë dhe të Kosovës në Prizren.

Prishtina e Tirana me Fond të përbashkët për Preshevën

Koha.net - 10.01.2014

Tiranë, Prishtinë - Qeveria e Shqipërisë ka bërë publike agjendën e mbledhjes së përbashkët me atë të Kosovës që do të mbahet nesër në Prizren, transmeton KTV.

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, shou mediatik, apo…?

Botasot - 10.01.2014

Mesazhi politik dhe kombëtar Nisma e paralajmëruar kohë mę parë për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët midis qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë, pas shumë prolongimesh, më në fund u caktua më 11 ...

Presheva me sytë nga Prizreni

Koha.net - 10.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës është ndihmuar pak dhe rrallë.

Presheva me sytë nga Prizreni

Botasot - 10.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Kosova Lindore është ndihmuar pak dhe rrallë.

Presheva me sytë nga Prizreni (video)

Express - 10.01.2014

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës është ndihmuar pak dhe rrallë.

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Almakos - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Ina - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Portalb - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Presheva letër Qeverisë Shqiptare, ndërhyni në organizatat ndërkombëtare

SOT - 09.01.2014

Menjëherë pas marrjes së informacionit se Qeveria Shqiptare do të udhëtojë drejt Prizrenit për të organizuar mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Kosovës, ka ardhur edhe reagimi nga liderët politikë ...

Konsullatë shqiptare dhe Zyrë e Kosovës në Preshevë – Nehat Hyseni

Ina - 09.01.2014

Hapja e Konzullatës së Shqipërisë dhe e Zyrës së Kosovës në Preshevë, janë të domosdoshme. Sepse, Ambasada shqiptare në Beograd është shumë larg nga Presheva, mbi 400 km, dhe kjo largësi pamundëson ...

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Koha.net - 09.01.2014

Preshevë-Bujanoc, 9 janar – Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së ...

Presheva i kërkon ndihmë qeverisë shqiptare

Panorama - 09.01.2014

PRESHEVE- Ndërsa kanë mbetur edhe dy ditë nga mbledhja e përbashkët e qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, lidershipi shqiptar nga Kosova Lindore i është drejtuar me një letër qeverisë shqiptare, ...

Presheva rekomandime MPJ për përmirësimin e statusit të shqiptarëve në Luginë

Ora news - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

S'ka bisedime me qeverinë e Serbisë

Botasot - 09.01.2014

Lideri i Bashkimit Demokratik të Luginës (BDL) Skender Destani ka deklaruar se vendimi 1 janarit për rrjet të ri të gjykatave që Preshevën e ka lënë vetëm me njësi gjykate, nuk paraqet plotësim të ...

Presheva rekomandime qeverisë shqiptare, për bisedimet me Prishtinën

Gazeta Idea - 09.01.2014

Preshevë- Dy ditë përpara mbledhjes së parashikuar të dy qeverive shqiptaro-kosovare në Prizren, liderët shqiptarë të Kosovës Lindore i kanë dërguar një letër qeverisë në Tiranë mbi Luginën e ...

Presheva kërkon ndihmën e Qeverisë së Shqipërisë

Express - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucionet tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Presheva kërkon mbështetjen e qeverisë shqiptare

AMA-News - 09.01.2014

Liderët politikë nga jugu i Serbisë, kanë kërkuar nga Shqipëria që në organizatat ndërkombëtare, siç është OSBE, Këshilli i Evropës dhe institucione të tjera brenda OKB-së për mbrojtjen e të drejtave ...

Presheva kërkon ndihmë nga Shqipëria

Republika - 09.01.2014

Ndërsa kanë mbetur edhe dy ditë nga mbledhja e përbashkët e qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, lidershipi shqiptar nga Kosova Lindore i është drejtuar me një letër qeverisë shqiptare, ...

“Vitrat" për Luginën

Zeri - 08.01.2014

Viti 2014 duket se do të jetë më me fat për shqiptarët në tri komunat e Luginës e Preshevës. Kjo, sepse dy qeveritë, ajo në Tiranë dhe në Prishtinë, po bëjnë plane për ta formuar një fond zhvillimor ...

“Vitrat” për Luginën

Gazeta Tema - 08.01.2014

Nga Milaim Shefkiu Viti 2014 duket se do të jetë më me fat për shqiptarët në tri komunat e Luginës e Preshevës. Kjo, sepse dy qeveritë, ajo në Tiranë dhe në Prishtinë, po bëjnë plane për ta formuar ...

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, shou mediatik, apo …? – Nehat Hyseni

Ina - 07.01.2014

Ideja për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët midis Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, nuk është aspak ide origjinale, e aq më pak shqiptare. Përzgjedhja e Prizrenit për mbajtjen e kësaj ...

Mirëpritet, nisma për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës

Albtime - 07.01.2014

Paralajmërimi nga Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, për nismën për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës, është mirëpritur nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës.

Nuri Seferi vizitoi Luginën

Alsat - 07.01.2014

Boksieri nga Gostivari Nuri Seferi të hënën vizitoi shqiptarët e Luginës së Preshevës dhe Bujanocit, ku kishte takime të shumta me figura politike, sportive por edhe me qytetarë të rastit.

Nuri Seferi: Presheva, Bujanoci e Medvegja janë Kosovë Lindore

Lajm - 07.01.2014

Boksieri ynë i njohur Nuri Seferi kampioni i evropës sot ka qëndruar në Kosovën Lindore. E shkruajtëm Kosovë Lindore, me porosinë e boksierit tonë Seferi.

Nuri Seferi: Presheva, Bujanoci e Medvegja janë Kosovë Lindore

Almakos - 07.01.2014

Boksieri ynë i njohur Nuri Seferi kampioni i evropës sot ka qëndruar në Kosovën Lindore. E shkruajtëm Kosovë Lindore, me porosinë e boksierit tonë Seferi.

Kampioni i evropës, boksieri Nuri Seferi vizitoi Preshevën dhe Bujanocin

Republika - 07.01.2014

Boksieri ynë i njohur Nuri Seferi kampioni i evropës sot ka qëndruar në Kosovën Lindore. E shkruajtëm Kosovë Lindore, me porosinë e boksierit tonë Seferi.

Fondi për shqiptarët e Luginës, i domosdoshëm

Telegrafi - 06.01.2014

Paralajmërimi nga Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, për nismën për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës, është mirëpritur nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës.

Fondi për shqiptarët e Luginës, i domosdoshëm

Info Shqip - 06.01.2014

Paralajmërimi nga Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, për nismën për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës, është mirëpritur nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës.

Fondi për shqiptarët e Luginës, i domosdoshëm

Gazeta Shqip - 06.01.2014

Paralajmërimi nga Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, për nismën për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës, është mirëpritur nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës.

Lugina e Preshevës është tokë shqiptare

Republika - 06.01.2014

Paralajmërimi nga Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, për nismën për krijimin e një fondi zhvillimor për Luginën e Preshevës, është mirëpritur nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës Kryetari i ...

Kampioni i boksit Nuri Seferi nderoi Luginën e Preshevës

Radio Vala - 06.01.2014

Kampioni i evropës në boks Nuri Seferi sot ka vizituar qytetin e Preshevës ku ishte ftuar nga tifozët Kuq e Zi për ta vizituar dhe Luginën. Seferi pik së pari ndajti disa minuta me tifozët Kuq e Zi ...