TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeka: Nëse PDK e bllokon seancën e 24 gushtit, e kandidoj veten për kryeparlamentar

Almakos - 20.08.2017

Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën, ka paralajmëruar se partia e tij do e zhbllokojë Kuvendin më 24 gusht, nëse bllokimi vjen nga ana e PDK-së.

Sa është e realizueshme ideja e Albin Kurtit për kryeparlamentarin? Flet Ramush Tahiri

Zhurnal - 20.08.2017

Sa është e realizueshme ideja e Albin Kurtit për kryeparlamentarin? Flet Ramush Tahiri Prishtine, 20 gusht - Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës vazhdon të mbetet pezull.

“Lufta” brenda PAN-it për kryeparlamentar, Zeka sfidon Veselin: I kam 110 vota të siguruara!

Ina - 20.08.2017

Ndërkohë që Kosova është në një ngërç institucional, Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën, që është në koalicion me PDK-në dhe AAK-në, ditë më parë ka thënë se nëse PAN-i nuk do të sjell një ...

Ymeri: Atë që e kemi nisur më 11 qershor do ta përfundojmë më 22 tetor

Lajmi.net - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka deklaruar se zgjedhjet e 11 qershorit e kanë vendosur VV-në partinë e parë në vend por që i mbete të punojnë edhe më shumë.

Ymeri: PAN po vazhdon të bllokojë institucionet

Almakos - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se PAN po i përgjigjet negativisht kërkesës së popullit për ndryshim. Ky koalicion, sipas tij, pavarësish vullnetit të popullit po vazhdon të ...

Ymeri: PAN po vazhdon të bllokojë institucionet

Portalb - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar se kërkesës së popullit për ndryshim po i përgjigjet negativisht koalicioni PAN, i cili pavarësish vullnetit të popullit po vazhdon të ...

Kompromis politik për tejkalimin e krizës

Evropaelire - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

“Lufta” brenda PAN-it për kryeparlamentar, Zeka sfidon Veselin: I kam 110 vota të siguruara!

Lajm - 20.08.2017

Ndërkohë që Kosova është në një ngërç institucional, Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën, që është në koalicion me PDK-në dhe AAK-në, ditë më parë ka thënë se nëse PAN-i nuk do të sjell një ...

Kompromis politik për tejkalimin e krizës

Lajmi.net - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

Kompromiset e munguara për tejkalimin e krizës

Almakos - 20.08.2017

Kuvendi i Kosovës, edhe pse ka mbajtur më shumë se katër vazhdime të seancës konstituive, nuk ka arritur ende të zgjedhë kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

Haziri nuk komenton lëvizjet e Pacollit drejt PAN-it, merret me Kadri Veselin

Lajmi.net - 20.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri nuk ka komentuar vendimin e sotëm të Aleancës Kosova e Re e cila autorizoi Behgjet Pacollin të gjejë zgjidhje edhe jashtë LDK’së.

Zeka: Nëse PDK e bllokon seancën e 24 gushtit, e kandidoj veten për kryeparlamentar

Telegrafi - 20.08.2017

Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën, ka paralajmëruar se partia e tij do e zhbllokojë Kuvendin më 24 gusht, nëse bllokimi vjen nga ana e PDK-së.

Ymeri: PAN po vazhdon të bllokojë institucionet

Telegrafi - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se PAN po i përgjigjet negativisht kërkesës së popullit për ndryshim. Ky koalicion, sipas tij, pavarësish vullnetit të popullit po vazhdon të ...

Ymeri: PAN po vazhdon të bllokojë institucionet

Koha.net - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar se kërkesës së popullit për ndryshim po i përgjigjet negativisht koalicioni PAN, i cili pavarësish vullnetit të popullit po vazhdon të ...

Ymeri: PAN-i po vazhdon të bllokojë institucionet

Zeri - 20.08.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se PAN po i përgjigjet negativisht kërkesës së popullit për ndryshim, ky koalicion sipas tij pavarësish vullnetit të popullit po vazhdon të ...

Analistë dhe qytetarë thërrasin liderët të bëjnë kompromise për formimin e institucioneve

Gazeta Express - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

Kompromiset e munguara për tejkalimin e krizës

Telegrafi - 20.08.2017

Kuvendi i Kosovës, edhe pse ka mbajtur më shumë se katër vazhdime të seancës konstituive, nuk ka arritur ende të zgjedhë kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

Krasniqi s’po sheh gatishmëri te asnjëra parti politike për të dalë nga kriza

Koha.net - 20.08.2017

Bllokada që është krijuar në procesin e krijimit të institucioneve të reja të dala nga zgjedhjet e 11 qershorit, është pothuajse përsëritje e skenarëve të bllokadës që ishte krijuar në legjislaturën ...

Qytetarët kërkojnë kompromis politik për të dalë nga kriza

Koha.net - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

Kompromis politik për tejkalimin e krizës

Zeri - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

Haziri: LDK nuk i voton kandidatët që kanë projektuar rrëzimin e Qeverisë Mustafa

Zeri - 20.08.2017

Të enjten me 24 gusht pritet të mbahet seanca konstituive e gjashta me radhë e Kuvendit të Kosovës. Seancat konstituive të thirrura më parë janë bojkotuar disa herë nga koalicioni PAN, ndërsa pritet ...

Haziri nuk komenton lëvizjet e Pacollit drejt PAN'it, merret me Kadri Veselin

Gazeta Express - 20.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri nuk ka komentuar vendimin e sotëm të Aleancës Kosova e Re e cila autorizoi Behgjet Pacollin të gjejë zgjidhje edhe jashtë LDK’së.

Haziri: Veselin do ta largojmë nga zyrat e Kuvendit

Koha.net - 20.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij, se nuk do ta votojnë për kryetar të Kuvendit, Kadri Veselin.

LDK zotohet se nuk do ta votojë Kadri Veselin për kryeparlamentar

Zeri - 20.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri nuk ka komentuar vendimin e sotëm të Aleancës Kosova e Re e cila autorizoi Behgjet Pacollin të gjejë zgjidhje edhe jashtë LDK-së.

Ymeri: PAN po vazhdon të bllokojë institucionet

Alb Portali - 20.08.2017

Loading... Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar se kërkesës së popullit për ndryshim po i përgjigjet negativisht koalicioni PAN, i cili pavarësish vullnetit të popullit po ...

Kompromis politik për tejkalimin e krizës

Java News - 20.08.2017

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të ...

Kusari-Lila: PAN-i, një propozim pa Veselin

Zhurnal - 19.08.2017

Kusari-Lila: PAN-i, një propozim pa Veselin Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me një propozim të dytë për ...

Kusari-Lila: PAN-i, një propozim pa Veselin

Lajmi.net - 19.08.2017

Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me një propozim të dytë për kryeparlamentar nëse Kadri Veseli dështon t’i ...

Lekaj: Më 24 gusht themelohen institucionet, kemi mirëkuptimin e kolegëve nga partitë tjera

Lajmi.net - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të institucioneve.

Kusari-Lila: Nëse dështojnë me Veselin, PAN-i të dalë me një propozim tjetër për kryeparlamentar

Almakos - 19.08.2017

Drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të koalicionit LAA do të shkojnë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës më 24 gusht 2017, por janë të bindur se koalicioni PAN nuk i ka votat e nevojshme ...

Lekaj paralajmëron "blerje" deputetësh nga LAA

Albeu.com - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të institucioneve.

Kusari: PAN të vijë në seancë me një emër tjetër përveç Kadri Veselit

Albeu.com - 19.08.2017

Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me një propozim të dytë për kryeparlamentar nëse Kadri Veseli dështon t’i ...

Lekaj: Më 24 gusht themelohen institucionet

Almakos - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të institucioneve.

Haradinaj: E kemi gatin qeverinë e bazës së gjerë, 61 vota i kishim më herët

Lajmi.net - 19.08.2017

Kreu i AAK-së dhe i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj lidhur me formimin e institucioneve ka thënë sot se kanë mundur që të formojnë qeverinë më 61 numra edhe më herët.

Haradinajt nuk i bën përshtypje plani i Kurtit

Almakos - 19.08.2017

Kreu i AAK-së, njëherësh i nominuari i PAN-it për kryeministër të vendit, ka thënë se as që e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. “Për besë nuk e kam lexu”, ka thënë shkurt Haradinaj, në ...

Lutfi Haziri: AKR-ja nuk do të bëjë lëvizje radikale më 24 gusht

Lajmi.net - 19.08.2017

Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës.

Zeka: Nëse PDK e bllokon seancën e 24 gushtit, e kandidoj veten për kryeparlamentar

Albeu.com - 19.08.2017

Milaim Zeka , deputet i Nismës për Kosovën ka paralajmëruar se partia e tij do e zhbllokojë Kuvendin më 24 gusht, nëse bllokimi vjen nga ana e PDK-së.

Tejkalimi i bllokadës nëpërmjet shpërfilljes së Gjykatës Kushtetuese

Koha.net - 19.08.2017

Koalicioni PAN ka marrë një mesazh, sipas të cilit organet e Kuvendit do të zgjidhen më 24 gusht edhe në rast se deputetët e këtij koalicioni nuk do të paraqiten në vazhdimin e seancës konstitutive.

Tejkalimi i bllokadës nëpërmjet shpërfilljes së Gjykatës Kushtetuese

Gazeta Express - 19.08.2017

Koalicioni PAN ka marrë një mesazh, sipas të cilit organet e Kuvendit do të zgjidhen më 24 gusht edhe në rast se deputetët e këtij koalicioni nuk do të paraqiten në vazhdimin e seancës konstitutive.

Kusari-Lila: PAN-i, një propozim pa Veselin

Zeri - 19.08.2017

Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me një propozim të dytë për kryeparlamentar nëse Kadri Veseli dështon t’i ...

Kusari-Lila: Nëse dështojnë me Veselin, PAN-i të dalë me një propozim tjetër për kryeparlamentar

Telegrafi - 19.08.2017

Drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të koalicionit LAA do të shkojnë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës më 24 gusht 2017, por janë të bindur se koalicioni PAN nuk i ka votat e nevojshme ...

Lekaj: Më 24 gusht themelohen institucionet, kemi mirëkuptimin e kolegëve nga partitë tjera

Gazeta Express - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të ...

PAN-i, fëmija i neveritshëm

Koha.net - 19.08.2017

Dy vendimet e Gjykatës Kushtetuese nga viti 2014 kanë sjellë thellimin e krizës politike në Kosovë. Vendosja e PAN-it në opozitë është rrugëdalja më e mirë.

Kusari kërkon që PAN të bëjë një propozim të dytë për Kryeparlamentar nëse Veseli dështon

Gazeta Express - 19.08.2017

Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me një propozim të dytë për kryeparlamentar nëse Kadri Veseli dështon t’i ...

Zeka optimist që më 24 gusht do të zgjidhet kryetari i Kuvendit

Zeri - 19.08.2017

Deputeti nga radhët e koalicionit PAN Milaim Zeka, në një prononcim për” Zëri.info” shprehet optimist që më 24 gusht do të zhbllokohet situata politike në vend.

Pal Lekaj tregon se çfarë do të ndodhë në seancën e 24 gushtit

Zeri - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të institucioneve.

Lekaj: Më 24 gusht themelohen institucionet

Telegrafi - 19.08.2017

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet më 24 gusht do të zhbllokohet kriza e formimit të institucioneve.

Haradinaj as që e ka lexuar letrën e hapur të Kurtit

Koha.net - 19.08.2017

Kreu i AAK-së, njëherësh i nominuari i PAN-it për kryeministër të vendit, ka thënë se as që e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. “Për besë nuk e kam lexu”, ka thënë shkurt Haradinaj, në ...

Haradinajt nuk i bën përshtypje plani i Kurtit

Telegrafi - 19.08.2017

Kreu i AAK-së, njëherësh i nominuari i PAN-it për kryeministër të vendit, ka thënë se as që e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. “Për besë nuk e kam lexu”, ka thënë shkurt Haradinaj, në ...

Haradinaj as që e ka lexuar letrën e hapur të Kurtit

Zeri - 19.08.2017

Kreu i AAK-së, njëherësh i nominuari i PAN-it për kryeministër të vendit, ka thënë se as që e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. “Për besë nuk e kam lexu”, ka thënë shkurt Haradinaj, në ...

Lutfi Haziri: AKR’ja nuk do të bëjë lëvizje radikale më 24 gusht

Gazeta Express - 19.08.2017

Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës.

Haziri: AKR-ja nuk do të bëjë lëvizje radikale më 24 gusht

Zeri - 19.08.2017

Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës.

Pse Haradinaj s'e ka lexuar letrën e Kurtit

Koha.net - 19.08.2017

Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. I nominuari për kryeministër i koalicionit PAN, Haradinaj, gjatë prezantimit të 6 kandidatëve për kryetarë komunash, ...

Tejkalimi i bllokadës në Kosovë vetëm me shmangjen e Kushtetueses

Java News - 19.08.2017

Koalicioni PAN ka marrë një mesazh, sipas të cilit organet e Kuvendit do të zgjidhen më 24 gusht edhe në rast se deputetët e këtij koalicioni nuk do të paraqiten në vazhdimin e seancës konstitutive.

Kurti propozon që VV e LAA, më 24 gusht të dalin me kandidatin e tyre për kryetar të Kuvendit

Lajmi.net - 18.08.2017

I nominuari për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti ka propozuar që VV dhe LAA ta propozojnë një kandidat të tyre për kryetar të Kuvendit në seancën e 24 gushtit.

Kurti tregon se si mund të dilet nga bllokimi institucional

Almakos - 18.08.2017

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një propozim se si të dilet nga bllokimi. Deputeti i Vetëvendosjes propozon që deputetët pjesëmarrës të seancës konstituive të përzgjedhin një ...

Korab Sejdiu përkrah propozimin e Kurtit

Lajmi.net - 18.08.2017

Deputeti i Aleancës Kosova e re, pjesë e koalicionit LDK-AKR-Alternativa ka komentuar propozimin e Albin Kurtit që nëse koalicioni PAN nuk propozon kandidatin e tyre në seancën e 24 gushtit,a ther ...

Albin Kurti sfidon PAN-in me një emër nga VV për kryetar Kuvendi

Albeu.com - 18.08.2017

Albi Kurti vjen me një propozim pak kohë para tentativës së radhës për të zgjedhur kreun e Kuvendit dhe kryeministrin e Kosovës. Sipas tij, mqs PAN nuk ka një emër për kreun e Kuvendit , atëherë VV ...

Deputeti i LAA-së pro propozimit të Albin Kurtit

Almakos - 18.08.2017

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, pjesë e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Korab Sejdu, ka komentuar propozimin e Albin Kurtit që nëse koalicioni PAN nuk propozon kandidatin e tyre në seancën e 24 ...

Kurti tregon si do të veprohet më 24 gusht, nëse mungon PAN-i në seancë

Zhurnal - 18.08.2017

Kurti tregon si do të veprohet më 24 gusht, nëse mungon PAN-i në seancë Prishtinë, 18 gusht - I nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se koalicioni PAN është ...

Me apo pa institucione javën tjetër?

Evropaelire - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Flasin nga LDK-ja, tregojnë se a do ta mbështesin ose jo propozimin e Albin Kurtit!

Portalb - 18.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lufti Haziri në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka thënë se Kryesia e LDK-së të hënën do ta shqyrtojë propozimin e Albin Kurtit nga Vetëvendosje.

Analistëst tregojnë se a do të formohen institucionet e Kosovës javën e ardhshme

Ina - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Analistëst tregojnë se a do të formohen institucionet e Kosovës javën e ardhshme

Almakos - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit

Albeu.com - 18.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti . Përmes një letre tsot u ka bërë kërkesë deputetëve që janë ...

Me apo pa institucione javën tjetër?

Lajmi.net - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për kryeparlamentarin

Lajmi.net - 18.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti. Ky i fundit përmes një letre të hapur sot u ka bërë kërkesë ...

LDK do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e kryeparlamentarit

Almakos - 18.08.2017

Albin Kurti përmes një letre të hapur sot u ka bërë kërkesë deputetëve që janë të rregullt në seanca, të propozojnë një kandidat të përbashkët, nëse PAN nuk mund ta bëjë këtë.

Spahiu: Koalicioni PAN, mençuri e Veselit dhe budallallëk i Haradinajt

Almakos - 18.08.2017

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka folur për situatën aktuale politike, bllokimin institucional dhe mundësitë për të dalë nga kriza e paszgjedhjeve të 11 qershorit – zgjedhje që ironikisht u ...

Me apo pa institucione javën tjetër?

Portalb - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Analistët: Partitë politike të arrijnë konsnesus për zhbllokim të situatës

Almakos - 18.08.2017

Kuvendi i Kosovës edhe pse ka provuar të mbajë katër vazhdime të seancës konstituive, deri tani nuk ka arritur të zgjedhë kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

S’e votojmë Veselin, as Haradinajn

Zeri - 18.08.2017

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka deklaruar se koalicioni parazgjedhor LAA ka garuar para qytetarëve me ofertën se për asnjë çmim s’do të bëjë koalicion ...

Kurti tregon se si mund të dilet nga bllokimi institucional

Telegrafi - 18.08.2017

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një propozim se si të dilet nga bllokimi. Deputeti i Vetëvendosjes propozon që deputetët pjesëmarrës të seancës konstituive të përzgjedhin një ...

Letër e hapur e Albin Kurtit: Si të dalim nga bllokimi?

Koha.net - 18.08.2017

Prishtinë, 18 gusht - Albin Kurti, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe i nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të vendit, përmes një letre të hapur i është drejtuar opinionit, ...

Kurti u kërkon partive jashtë PAN-it të propozojnë kandidat për kryetar të Parlamentit

Gazeta Express - 18.08.2017

Ish-lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti përmes një letre të hapur, i ka paraqitur pikëpamjet e tij rreth asaj se çfarë duhet të bëjnë ata si parti që vendi të dal nga bllokada ...

Kurti del me propozim për kapërcimin e ngërçit politik

Zeri - 18.08.2017

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, nuk sheh arsye që vendi të mbetet pa Kuvend të konstituar për shkak të koalicionit PAN.

Deputeti i LAA-së pro propozimit të Albin Kurtit

Telegrafi - 18.08.2017

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, pjesë e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Korab Sejdu, ka komentuar propozimin e Albin Kurtit që nëse koalicioni PAN nuk propozon kandidatin e tyre në seancën e 24 ...

Deputeti i LAA-së pro propozimit të Albin Kurtit

Zeri - 18.08.2017

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, pjesë e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Korab Sejdu, ka komentuar propozimin e Albin Kurtit që nëse koalicioni PAN nuk propozon kandidatin e tyre në seancën e 24 ...

Me apo pa institucione javën tjetër?

Koha.net - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit

Gazeta Express - 18.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti. Ky i fundit përmes një letre të hapur sot u ka bërë kërkesë ...

Analistëst tregojnë se a do të formohen institucionet e Kosovës javën e ardhshme

Telegrafi - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e kryeparlamentarit

Zeri - 18.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti. Ky i fundit përmes një letre të hapur sot u ka bërë kërkesë ...

LDK do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e kryeparlamentarit

Telegrafi - 18.08.2017

Albin Kurti përmes një letre të hapur sot u ka bërë kërkesë deputetëve që janë të rregullt në seanca, të propozojnë një kandidat të përbashkët, nëse PAN nuk mund ta bëjë këtë.

Spahiu: Koalicioni PAN, mençuri e Veselit dhe budallallëk i Haradinajt

Telegrafi - 18.08.2017

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka folur për situatën aktuale politike, bllokimin institucional dhe mundësitë për të dalë nga kriza e paszgjedhjeve të 11 qershorit – zgjedhje që ironikisht u ...

Analistët: Partitë politike të arrijnë konsensus për zhbllokim të situatës

Telegrafi - 18.08.2017

Kuvendi i Kosovës edhe pse ka provuar të mbajë katër vazhdime të seancës konstituive, deri tani nuk ka arritur të zgjedhë kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

Me apo pa institucione javën tjetër?

Zeri - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Me apo pa institucione javën tjetër?

Ora news - 18.08.2017

Analistët politikë kërkojnë një kompromis ndërmjet partive politike në mënyrë që, siç thonë ata, të mos thellohet edhe më tej kriza politike për krijimin e institucioneve të reja.

Albin Kurti: Ja si mund ta kapërcejmë ngërçin politik

Java News - 18.08.2017

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, nuk sheh arsye që vendi të mbetet pa Kuvend të konstituar për shkak të koalicionit PAN.

VV konfirmon pjesëmarrjen në seancën e 24 gushtit

Almakos - 17.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje do të marrë pjesë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, të caktuar për 24 gusht. Pjesëmarrjen në vazhdimin e seancës, ku pritet të bëhet zgjedhja e kryetarit të ...

PAN-i pranon se nuk e ka shumicën para 24 gushtit

Portalb - 17.08.2017

Bilall Sherifi është përpjekur të tregohet i sinqertë të mërkurën, në një takim konsultativ në Kuvend, ku përfaqësuesit e koalicionit PAN të cilit ai i takon, edhe zyrtarisht kanë kumtuar se nuk i ...

Kurti: Bojkoti i PAN-it, mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

Almakos - 17.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda Kuvendit, por sipas tij, PAN po e përdorë këtë ...

PAN-i pranon se nuk e ka shumicën para 24 gushtit

Zhurnal - 17.08.2017

PAN-i pranon se nuk e ka shumicën para 24 gushtit Prishtinë, 17 gusht - Bilall Sherifi është përpjekur të tregohet i sinqertë të mërkurën, në një takim konsultativ në Kuvend, ku përfaqësuesit e ...

Kurti: Bojkoti i PAN-it është zëvendësim taktik për mosnjohje të rezultatit të zgjedhjeve

Portalb - 17.08.2017

Për deputetin më të votuar në Kosovës, Albin Kurtin, aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, i datës 26 gusht 2014, ia ka vënë kazmën Republikës Parlamentare.

Kurti: Bojkoti i PAN-it është opozitarizëm ndaj Kuvendit

Lajmi.net - 17.08.2017

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se aktvendimi i Gjykatës Kushtetuese i vitit 2014 i ka vënë kazmën Republikës së Kosovës. Kjo pasi sipas atij aktvendimi ekskluziviteti për të ...

Valdete Bajrami tregon nëse do të jetë pjesë e Qeverisë ‘Haradinaj’

Lajmi.net - 17.08.2017

Anëtarja e kryesisë së Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami është shprehur e gatshme të jetë pjesë e Qeverisë së Ramush Haradinajt. Bajrami e cila në legjislaturën e fundit ka qenë shefe e grupit ...

Kurti thotë se e di të vërtetën e mungesës së PAN në Kuvend

Albeu.com - 17.08.2017

Mungesa e PAN në seancat konstituve të Kuvendit të Kosovës ka një prapavijë nga pas sipas Albin Kurtit. Ai thotë se është detyrim kushtetues që propozimin për kreun e Kuvendit ta bëjë koalicioni që ...

Kurti: Bojkoti i PAN-it mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

Portalb - 17.08.2017

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka akuzuar koalicionin PAN se po e përdor aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të vitit 2014 për padrejtësi kundër Kuvendit.

Gecaj: PAN(umra) qeveri shantazhuese e korruptive

Lajmi.net - 17.08.2017

Anëtari i LDK-së, Bajram Gecaj ka thënë për koalicionin PAN, që nëse ata do ta foromojnë qeverinë, ajo do të jetë e ngritur mbi bazën e shantazheve dhe korruptimit.

Gecaj e quan PAN-in “klub keqbërësish legjitim”

Almakos - 17.08.2017

Bajram Gecaj këshilltari i kryeministrit në largim, ka thënë se nëse PAN-i arrin me formu qeverinë, atëherë kjo qeveri do të jetë qeveri e cila që në start do të ngrihej kryekëput mbi një bazë ...

Çfarë mund të ndodhë nëse me 24 gusht nuk zgjidhet kryetari i Kuvendit?

Zhurnal - 17.08.2017

Çfarë mund të ndodhë nëse me 24 gusht nuk zgjidhet kryetari i Kuvendit? Në takimin konsultativ të mbajtur në mes partive politike, pa Lëvizjen Vetëvendosje, është miratuar kërkesa e koalicionit ...

Albin Kurti thotë se e ka zbuluar arsyen pse PAN i ka bojkotuar seancat deri më tash

Zhurnal - 17.08.2017

Albin Kurti thotë se e ka zbuluar arsyen pse PAN i ka bojkotuar seancat deri më tash Prishtinë, 17 gusht - Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në ...

‘PAN-i kërkoi kohë që ta bindë Pacollin’

Almakos - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit të Kuvendit të Kosovës pritet të marrin pjesë edhe deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje”. Deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, ka vendosur që seanca konstituive e Kuvendit të ...

Hoxhaj: Kryeparlamentari nxirret të enjten në votim, s’ka kandidat tjetër pos Veselit

Lajmi.net - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit pritet që të ndodh konstituimi i Kuvendit të Kosovës. Po atë ditë edhe propozohet Kadri Veseli për Kryeparlamentar nga koalicioni PAN.

Nënkryetari i PDK-së: Kuvendi konstituohet të enjten, s'ka kandidat tjetër pos Veselit

Zhurnal - 17.08.2017

Nënkryetari i PDK-së: Kuvendi konstituohet të enjten, s`ka kandidat tjetër pos Veselit Prishtinë, 17 gusht - Në seancën e 24 gushtit pritet që të ndodh konstituimi i Kuvendit të Kosovës.

‘PAN-i kërkoi kohë që ta bindë Pacollin’

Lajm - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit të Kuvendit të Kosovës pritet të marrin pjesë edhe deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje”. Deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, ka vendosur që seanca konstituive e Kuvendit të ...

Qeveria vetëm më 61 vota, me probleme, e rëndë dhe e rrezikshme për Kosovën

Zhurnal - 17.08.2017

Qeveria vetëm më 61 vota, me probleme, e rëndë dhe e rrezikshme për Kosovën Prishtinë, 17 gusht - 24 gushti do të jetë data në të cilën deputetët e koalicionit PAN do të jenë të pranishëm në Kuvendin ...

PAN në panik nga humbja, LAA t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

Zhurnal - 17.08.2017

PAN në panik nga humbja, LAA t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese Prishtinë, 17 gusht - Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci dhe anëtarë të koalicionit LDK-AKR-Alternativa, kanë pranuar ...

VV konfirmon pjesëmarrjen në seancën e 24 gushtit

Telegrafi - 17.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje do të marrë pjesë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, të caktuar për 24 gusht. Pjesëmarrjen në vazhdimin e seancës, ku pritet të bëhet zgjedhja e kryetarit të ...

PAN-i pranon se nuk e ka shumicën para 24 gushtit

Koha.net - 17.08.2017

Bilall Sherifi është përpjekur të tregohet i sinqertë të mërkurën, në një takim konsultativ në Kuvend, ku përfaqësuesit e koalicionit PAN të cilit ai i takon, edhe zyrtarisht kanë kumtuar se nuk i ...

'Vetëvendosje' konfirmon pjesëmarrjen në seancën e 24 gushtit

Zeri - 17.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje do të marrë pjesë në seancën konstituive të caktuar për 24 gusht. Pjesëmarrjen në vazhdimin e seancës ku pritet të bëhet zgjedhja e kryetarit të Kuvendit e ka konfirmuar ...

‘PAN-i kërkoi kohë që ta bindë Pacollin’

Zeri - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit të Kuvendit të Kosovës pritet të marrin pjesë edhe deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje”, shkruan sot Gazeta “Zëri” Deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, ka vendosur që seanca ...

Kurti: Bojkoti i PAN-it, mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

Telegrafi - 17.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda Kuvendit, por sipas tij, PAN po e përdorë këtë ...

Kurti: Bojkoti i PAN-it është zëvendësim taktik për mosnjohje të rezultatit të zgjedhjeve

Koha.net - 17.08.2017

Për deputetin më të votuar në Kosovës, Albin Kurtin, aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, i datës 26 gusht 2014, ia ka vënë kazmën Republikës Parlamentare.

Albin Kurti: Bojkoti i PAN-it, mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

BalkanWeb - 17.08.2017

PRISHTINE- Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti deklaroi se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda Kuvendit.

Kurti: Bojkoti i PAN-it, mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

Zeri - 17.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda Kuvendit, por sipas tij, PAN po e përdorë këtë ...

Valdete Bajrami tregon nëse do të jetë pjesë e Qeverisë ‘Haradinaj’

Zeri - 17.08.2017

Anëtarja e kryesisë së Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami është shprehur e gatshme të jetë pjesë e Qeverisë së Ramush Haradinajt. Bajrami e cila në legjislaturën e fundit ka qenë shefe e grupit ...

Kurti: Bojkoti i PAN, zëvendësim taktik për mosnjohje të rezultatit të zgjedhjeve

Ora news - 17.08.2017

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në facebook thotë se “Në thelb të bojkotit të PAN-it ndodhet mospranimi i rezultatit të zgjedhjeve të 11 qershorit 2017.

Gecaj e quan PAN-in “klub keqbërësish legjitim”

Telegrafi - 17.08.2017

Bajram Gecaj këshilltari i kryeministrit në largim, ka thënë se nëse PAN-i arrin me formu qeverinë, atëherë kjo qeveri do të jetë qeveri e cila që në start do të ngrihej kryekëput mbi një bazë ...

‘PAN-i kërkoi kohë që ta bindë Pacollin’

Telegrafi - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit të Kuvendit të Kosovës pritet të marrin pjesë edhe deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje”. Deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, ka vendosur që seanca konstituive e Kuvendit të ...

Nënkryetari i PDK-së: Kryeparlamentari nxirret të enjten në votim, s'ka kandidat tjetër pos Veselit

Gazeta Express - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit pritet që të ndodh konstituimi i Kuvendit të Kosovës. Po atë ditë edhe propozohet Kadri Veseli për Kryeparlamentar nga koalicioni PAN.

Hoxhaj: Kryeparlamentari nxirret të enjten në votim, s’ka kandidat tjetër pos Veselit

Zeri - 17.08.2017

Në seancën e 24 gushtit pritet që të ndodh konstituimi i Kuvendit të Kosovës. Po atë ditë edhe propozohet Kadri Veseli për Kryeparlamentar nga koalicioni PAN.

Kosovë, Hoxhaj këmbëngul në kandidaturën e Kadri Veselit

ABC News - 17.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, deklaroi për mediat kosovare se është i bindur që të enjten e ardhshme do të ketë një seancë te rregullt parlamentare dhe se përvec Kadri ...

Kurti: PAN-i po sillet si opozitë në Kuvend

Alb Portali - 17.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda Kuvendit, por sipas tij, PAN po e përdorë këtë ...

PAN-i i bie pishman!

Ina - 16.08.2017

Koalicioni PAN nuk do t’i përmbahet zotimit të dhënë javën e shkuar për pjesëmarrje në seancën konstitutive të Kuvendit, veprim që e kishte kushtëzuar me një takim konsultativ në të cilin do të ...

Hoxhaj propozon 24 gushtin për ta vazhduar seancën konstituive

Lajmi.net - 16.08.2017

Enver Hoxhaj ka thënë se shprehin shqetësimin për mënyrën se si janë thirrur seancat e kaluara. Ai ka thënë se si koalicion fitues kanë pasur nevoje për kohë dhe konsultime si t’i qasen seancës ...

Hoxhaj: Seanca të mbahet më 24 gusht, janë pjekur kushtet për mbajtjen e saj

Almakos - 16.08.2017

Enver Hoxhaj, nga Partia Demokratike e Kosovës në takimin konsultativ tha se janë pjekur kushtet për mbajtjen e seancës konstituive dhe tha se PAN propozon që seanca të mbahet javën e ardhshme, më 24 ...

Hoti: PAN me mos propozimin e kandidatit për kryeparlamnetar ka konsumuar të drejtën Kushtetuese

Lajmi.net - 16.08.2017

Hoti ka thënë se e kupton zhagitjen e këtij procesi, por sipas tij kjo nuk duhet të vazhdoj kështu. Hoti ka thënë se ka qenë propozimi i Pal Lekajt që në takimin e sotëm të caktohet seanca për 17 ose ...

Sejdiu: Nuk mund t’i besojmë PAN-it se më 24 do vijnë në seancë

Lajmi.net - 16.08.2017

Gjatë takimit konsultativ deputeti i AKR-së, Korab Sejdiu ka thënë se mënyra se si është ekzektu e drejta që i është dhënë PAN nga aktvendimi i Gjykatës Kushtetuese është shfrytëzuar për mos formim ...

Deda: Nuk mundemi më t’i dëgjojmë kërkesat e PAN-it

Lajmi.net - 16.08.2017

Për takimin konsultativ Ilir Deda i Alternativës ka thënë se pjesëmarrja në këto takime nuk është për t’i dëgjuar kërkesat e PAN-it. “Ju keni ndërruar qëndrimet e juaja nga java e kaluar.

Korab Sejdiu: Nëse PAN nuk vjen në seancë, duhet të ndërrohet qasja politike

Almakos - 16.08.2017

Korab Sejdiu nga radhët e koalicionit LAA, ka thënë në takimin e sotëm konsultativ, se nëse PAN nuk vjen në seancën e radhës, atëherë do të duhej të ndërrohet qasja politike dhe juridike.

Kërkesa e PAN-it për seancën e 24 gushtit të paraqitet me shkrim në Kuvend

Lajmi.net - 16.08.2017

Lekaj duke ju përgjigjur Sejdiut e Dedës se nuk mund të ju besohet që edhe në seancën e 24 gushtit ata do të marrin pjesë, ka thënë se këto deklarime janë për të shitur mend.

Sejdiu e Deda kërkojnë garanci që PAN-i do të vijë në seancën e 24 gushtit

Almakos - 16.08.2017

Korab Sejdiu nga AKR e Ilir Deda nga Alternativa kërkuan garanci që më 24 gusht e pranishme në seancë të jetë edhe PAN-i Por, kryesuesi Adem Mikullovci tha se nuk mund ta garantojë pjesëmarrjen e ...

Hoxhaj: Më 24 gusht do ta propozojmë kandidatin për kryeparlamentar

Lajmi.net - 16.08.2017

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas takimit ka thënë se falënderon kryesuesin dhe përfaqësuesit e partive për caktimin e seancës. Ai ka thënë se në këtë seancë do të dalin me propozimin për KP dhe ...

Kosova do të tentojë sërish në 24 gusht për të patur institucione

Albeu.com - 16.08.2017

Seanca e radhës për konstituimin e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më datë 24 gusht , ora 10:00 sipas kërkesës së koalicionit PAN të bërë në takimin mes partive politike, përcjell Albeu.com.

Hoxhaj: Më 24 gusht do zgjidhet kryetari i Kuvendit, shumë shpejt bëhet edhe Qeveria

Almakos - 16.08.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pas takimit konsultativ ka thënë se më 24 gusht do të zgjidhet Kadri Veseli kryeparlamentar, ndërsa shumë shpejt do ta formojnë edhe Qeverinë.

Haradinaj: Kemi dashur një Qeveri me bazë të gjerë

Lajmi.net - 16.08.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka thënë se arsyeja e vonimit të formimit të institucioneve ishte se si koalicion ishin të interesuar për një qeveri me bazë ...

A do të jetë Haradinaj kryeministër nga 1 shtatori, kjo është përgjigja e tij

Almakos - 16.08.2017

I nominuari për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës-Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën (PAN), Ramush Haradinaj ka thënë se shumë shpejt do të ketë një ...

Haradinaj: Së shpejti do të kemi qartësi të situatës së krijuar, kemi dashur një Qeveri me bazë të gjerë

Zhurnal - 16.08.2017

Haradinaj: Së shpejti do të kemi qartësi të situatës së krijuar, kemi dashur një Qeveri me bazë të gjerë Prishtinë, 16 gusht - I nominuari për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të ...

Haradinaj: Situata do sqarohet shpejt. Donim qeveri me bazë të gjerë

Top Channel - 16.08.2017

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, - mes Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, - Ramush Haradinaj është shprehur këtë të ...

Enver Hoxhaj: Kryeparlamentari zgjidhet më 24 gusht

Top Channel - 16.08.2017

Deputeti nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, pas takimit konsultativ mbi qeverisjen e vendit është shprehur se Kadri Veseli do të zgjidhet kryeparlamentar më 24 gusht, ndërsa shumë shpejt do të ...

Haradinaj, i sigurt se do të kryeministër në shtator

Albeu.com - 16.08.2017

Kandidati i PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj shprehet se shumë shpejt do të jetë e qartë situata politike në Kosovë. I pyetur nëse do të jetë kryeministri në shtator, Haradinaj tha se nuk ...

VV: PAN-i lë të hapur mundësin për braktisje të seancës nëse nuk votohet Veseli

Almakos - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se seanca konstituive është pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale. VV përmes një komunikate për media ka thënë se koalicioni PAN është duke e bllokuar Kuvendin.

Vetëvendosje thotë se PAN-i po e zvarrit seancën për pazare të zgjedhjeve lokale

Lajmi.net - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar koalicionin PAN se po zvarrit çështjen e zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit, për të bërë pazare edhe për zgjedhjet lokale.

VV: PAN-i lë të hapur mundësin për braktisje të seancës nëse nuk votohet Veseli

Zhurnal - 16.08.2017

VV: PAN-i lë të hapur mundësin për braktisje të seancës nëse nuk votohet Veseli Prishtinë, 16 gusht - Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se seanca konstituive është pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale.

VV: PAN-i insiston për Veselin, seanca konstitutive mund të dështojë sërish

Portalb - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur edhe një herë se PAN-i me kandidatin Kadri Veseli për kryetar të Kuvendit të Kosovës, rrezikon që të braktisë seancën në rast se nuk votohet ai.

LAA tregon nëse do ta votojë Veselin më 24 gusht

Lajmi.net - 16.08.2017

Koalicioni LAA nuk sheh ndonjë arsye që të mungojë në seancën e thirrur për datën 24 gusht, ditë kjo që u vendos sipas kërkesës së koalicionit PAN. Driton Selmanaj i LDK-së thotë se për ta është e ...

Zgjedhjet e reja, zgjidhje e krizës politike apo thellim i bllokadës?

Zhurnal - 16.08.2017

Zgjedhjet e reja, zgjidhje e krizës politike apo thellim i bllokadës? Prishtinë, 16 gusht - Janë bërë dy muaj që nga publikimi i rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mirëpo krijimi i ...

Vazhdon bllokada për krijimin e institucioneve

Evropaelire - 16.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, deputeti Adem Mikullovci , pas diskutimeve në takimin konsultativ ka caktuar për 24 gusht vazhdimin e seancës.

A do të shkojë LDK-ja në seancën e 24 gushtit? Flet Driton Selmanaj

Albeu.com - 16.08.2017

Koalicioni LAA nuk sheh ndonjë arsye që të mungojë në seancën e thirrur për datën 24 gusht, ditë kjo që u vendos sipas kërkesës së koalicionit PAN. Driton Selmanaj i LDK-së thotë se për ta është e ...

LVV: Seanca konstituive, pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale

Albeu.com - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje po pretendon se koalicioni PAN, përveçse nuk i kanë numrat për votim të Kryeparlamentarit dhe Qeverisë, bllokada e konstituimit të Kuvendit ndërlidhet edhe me zgjedhjet lokale që ...

“Nisma largohet nga PAN-i nëse më 24 gusht nuk zgjedhet kryesia e Kuvendit”

Lajmi.net - 16.08.2017

Deputeti i ‘rebeluar’ i koalicionit PAN, Milaim Zeka nga Nisma për Kosovën, sot përmes një shkrimi në Facebook u dha ultimatum PDK-së dhe AAK-së, se nëse nuk e zgjedhin kryesinë e Kuvendit më 24 ...

Nisma largohet nga PAN-i nëse më 24 gusht nuk zgjedhet kryesia e Kuvendit

Zhurnal - 16.08.2017

Nisma largohet nga PAN-i nëse më 24 gusht nuk zgjedhet kryesia e Kuvendit Lajmi.net ka kontaktuar më Zekën për të pyetur se cilët janë hapat konkret të Nismës nëse seanca e ardhshme dështon ta zgjedh ...

Haradinaj optimist për 24 gushtin (VIDEO)

Ina - 16.08.2017

Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, i nominuari i PAN-it për kryeministër, mbajti një konferencë për medie. Aty Ramush Haradinaj, i prezantoi kandidatët e partisë për kryetar te Gjakovës e Pejës, ...

Hoxhaj: Seanca mbahet kur të krijohen kushtet politike

Gazeta Express - 16.08.2017

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, nuk ka përmendur ndonjë datë të mundshme se kur mund të mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të ...

PAN-i pishman

Koha.net - 16.08.2017

Koalicioni PAN nuk do t’i përmbahet zotimit të dhënë javën e shkuar për pjesëmarrje në seancën konstitutive të Kuvendit, veprim që e kishte kushtëzuar me një takim konsultativ në të cilin do të ...

PAN-i pishman, ja çka do të kërkojnë tash

Gazeta Express - 16.08.2017

Koalicioni PAN nuk do t’i përmbahet zotimit të dhënë javën e shkuar për pjesëmarrje në seancën konstitutive të Kuvendit, veprim që e kishte kushtëzuar me një takim konsultativ në të cilin do të ...

Hoxhaj: Seanca mbahet kur të krijohen kushtet politike

Telegrafi - 16.08.2017

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, nuk ka përmendur ndonjë datë të mundshme se kur mund të mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Të gjithë në takim, përveç Vetëvendosjes (Foto)

Gazeta Express - 16.08.2017

Tashmë përfaqësuesit e koalicionit PAN bashkë me minoritetet ndodhen në ambientet e Kuvendit të Kosovës për të zhvilluar takimin e paralajmëruar ...

PAN e vendos ditën e seancës

Gazeta Express - 16.08.2017

Koalicioni PAN ka kërkuar që seanca e radhës kur do të marrin pjesë edhe ata do të duhej të mbahej më 24 gusht, të enjten e ...

Hoxhaj: Nuk po bllokojmë por po shfrytëzojmë të drejtën kushtetuese

Koha.net - 16.08.2017

Përfaqësuesi i PDK-së, Enver Hoxhaj në takimin konsultativ të partive politike, ka propozuar datën 24 gusht për vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës.

Hoti s'është i pajtimit që të mbahet seancë pa praninë e PAN'it

Gazeta Express - 16.08.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së Avdullah Hoti duke e komentuar kërkesën e PAN-it që seanca e radhës të mbahet më 24 gusht, ka thënë se ata marrin pjesë vetëm në ato seanca që thirren në mënyrë ...

Sejdiu nuk pret që PAN-i të jetë prezent më 24 gusht

Koha.net - 16.08.2017

Përfaqësuesi i AKR-së në takimin konsultativ të partive politike, Korab Sejdiu, ka thënë se nuk pret që PAN-i të jetë prezent në seancën konstitutive të Kuvendit më 24 gusht, datë e propozuar nga ky ...

Hoti: PAN thotë se i ka numrat, ndërkaq nuk vjen në seanca

Telegrafi - 16.08.2017

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti theksoi se të gjitha seancat e Kuvendit të Kosovës deri tani janë thirrur në mënyrë të rregullt. Ai tha se nëse dikush e ka cenuar Kuvendin e ...

Deda: Takimet konsultative nuk janë për t’u dëgjuar dëshirat e PAN-it

Koha.net - 16.08.2017

Ilir Deda i Alternativës tha se procesi konsultativ nuk do të thotë se ne vijmë t'i dëgjojmë dëshirat tuaja. Ju të tre javën e kaluar keni deklaruar se këtë javë jeni për seancë, raporton KTV.

Hoxhaj me 24 gusht shkojmë në Seancë

Zeri - 16.08.2017

Enver Hoxhaj thotë se koalicioni i PAN-it është i gatshëm që më 24 gusht të shkoj në seancë dhe kjo nuk duhet t'i ...

Hoti: PAN-i abuzoi me Kushtetutën

Koha.net - 16.08.2017

Avdullah Hoti ka akuzuar PAN-in për abuzim me Kushtetutën e Kosovës me të drejtën e këtij koalicioni për të propozuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës.

Deda-PAN-it: Tregoni pak korrektësi

Zeri - 16.08.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të Alternatives Ilir Deda ka kritikuar PAN-in për jo korrektësi. Ai u tha se nuk mund t’i besohet PAN-it. “Procesi konsultativ s'do të thotë që ne dhe i dëgjojmë idet e ...

Sejdiu e Deda kërkojnë garanci që PAN-i do të vijë në seancën e 24 gushtit

Telegrafi - 16.08.2017

Korab Sejdiu nga AKR e Ilir Deda nga Alternativa kërkuan garanci që më 24 gusht e pranishme në seancë të jetë edhe PAN-i Por, kryesuesi Adem Mikullovci tha se nuk mund ta garantojë pjesëmarrjen e ...

Lista Srpska: PAN-i ka të drejtë të emërojë kandidatin për kryetar Kuvendi

Koha.net - 16.08.2017

Përfaqësuesi i Listës Srpska, Sllavko Simiq në takimin konsultativ ka thënë se është e drejtë e këtij takimi që të caktojë se kur do të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, më 17, 18 ose 24 gusht, ...

Lista Serbe: PAN-i ka të drejtë të emërojë kandidatin për kryetar Kuvendi

Zeri - 16.08.2017

Përfaqësuesi i Listës Srpska, Sllavko Simiq në takimin konsultativ ka thënë se është e drejtë e këtij takimi që të caktojë se kur do të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, më 17, 18 ose 24 gusht.

Hoxhaj: Vazhdimi i seancës është arritje politike

Gazeta Express - 16.08.2017

Pas përfundimit të takimit konsultativ, Enver Hoxhaj ka thënë para mediave se caktimi i seancës konstituive për 24 gusht është arritje ...

Hoxhaj: Me 24 gusht do zgjidhet kryetari i Kuvendit, shumë shpejt bëhet edhe Qeveria

Zeri - 16.08.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Enver Hoxhaj pas takimit konsultues në emër të koalicionit PAN ka thënë se me 24 gusht PAN do ta propozojë kandidatin për kryetarë Kuvendi.

Seanca e kuvendit mbahet më 24 gusht

Ora news - 16.08.2017

Kryesuesi i takimit konsultativ të partive politike, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se do të thërrasë më 24 gusht vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ashtu siç kishte propozuar ...

Hoxhaj: Më 24 gusht do zgjidhet kryetari i Kuvendit, shumë shpejt bëhet edhe Qeveria

Telegrafi - 16.08.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pas takimit konsultativ ka thënë se më 24 gusht do të zgjidhet Kadri Veseli kryeparlamentar, ndërsa shumë shpejt do ta formojnë edhe Qeverinë.

Haxhiu thotë se nëse nuk do të arrij ‘të blej’ deputetë PAN-i do tallet prapë

Zeri - 16.08.2017

Në takimin konsulatitv që e ka thirrur LAA-ja për ta shikuar mundësin e daljes nga kriza, deputetja e LVV-së Albulena Haxhiu tha se PAN-i po tallet me vendin, raporton "Zeri.info".

Haradinaj: Shumë shpejt do të ketë qartësi për qeverinë

Gazeta Express - 16.08.2017

Mandatari për formimin e qeverisë nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është pyetur nëse nga një shatori do të jetë kryeministër i ...

Haradinaj: Së shpejti do të kemi qartësi të situatës së krijuar, kemi dashur një Qeveri me bazë të gjerë

Telegrafi - 16.08.2017

I nominuari për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës-Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën (PAN), Ramush Haradinaj ka thënë se shumë shpejt do të ketë një ...

Pa zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, krizë institucionale – Kushtetuta nuk ofron zgjidhje

Telegrafi - 16.08.2017

Për të pestën herë me radhë më 14 gusht ka dështuar zgjedhja e kryeparlamentarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit, pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme të cilat u mbajtën më 11 qershor.

VV: PAN-i lë të hapur mundësinë për braktisje të seancës nëse nuk votohet Veseli

Telegrafi - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se seanca konstituive është pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale. VV përmes një komunikate për media ka thënë se koalicioni PAN është duke e bllokuar Kuvendin.

​VV e "deshifron" pse PAN e caktoi seancën më 24 gusht, nuk tregon nëse do të marrin pjesë

Gazeta Express - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje po pretendon se koalicioni PAN, përveçse nuk i kanë numrat për votim të Kryeparlamentarit dhe Qeverisë, bllokada e konstituimit të Kuvendit ndërlidhet edhe me zgjedhjet lokale që ...

Sejdiu: Seanca konstitutive, pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale

Koha.net - 16.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj caktimit të 24 gushtit për vazhdimin e seancës konstituive, duke thënë se ky është një pretekst i koalicionit PAN për ta ripërtërirë ...

LVV: Seanca konstituive, pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale

Zeri - 16.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje po pretendon se koalicioni PAN, përveçse nuk i kanë numrat për votim të Kryeparlamentarit dhe Qeverisë, bllokada e konstituimit të Kuvendit ndërlidhet edhe me zgjedhjet lokale që ...

A do të shkojë LDK-ja në seancën e 24 gushtit? Flet Driton Selmanaj

Gazeta Express - 16.08.2017

Koalicioni LAA nuk sheh ndonjë arsye që të mungojë në seancën e thirrur për datën 24 gusht, ditë kjo që u vendos sipas kërkesës së koalicionit PAN. Driton Selmanaj i LDK’së thotë se për ta është e ...

PAN-i ecën vetë

Zeri - 16.08.2017

Parashikimet e motit për muajin gusht ishin se do të kemi temperatura të larta, ndoshta më të lartat gjatë viteve të fundit. Si duket këto ngritje temperaturash po luajnë rol tejet të madh edhe te ...

Ngërçi në Kosovë, kushti i ri i PAN

Java News - 16.08.2017

Koalicioni PAN nuk do t’i përmbahet zotimit të dhënë javën e shkuar për pjesëmarrje në seancën konstitutive të Kuvendit, veprim që e kishte kushtëzuar me një takim konsultativ në të cilin do të ...

Qeveria e re? Haradinaj: Kërkuam bazë të gjërë, ndaj u vonuam

Java News - 16.08.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj shprehet se shumë shpejt do të krijohen institucionet e reja. “ Arsyeja pse mori më shumë kohë krijimi i institucioneve është se ishim ...

Ekskluzive: PAN ia ndanë minoriteteve postet ministrore, mësohen emrat e tyre!

Alb Portali - 16.08.2017

Loading... Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma tani më ka vendosur për ndarjen e posteve ministrore për komunitetet joserbe. Indeksonline ka mësuar emrat e personave që do të jenë pjesë e qeverisë ...

Pacolli: PAN-i po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj

Lajmi.net - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se koalicioni PDK-AAK-NISMA, po e shkelin Kushtetuën e vendit me bojkot.

Pacolli: PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj

Almakos - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë koalicioni PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj. Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se çuditërisht tek ne, ...

Vjen goditja më e madhe e Behgjet Pacollit ndaj PAN-it

Ina - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë koalicioni PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj. Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se çuditërisht tek ne, ...

Pas LAA-së, Pacolli ia mëshon edhe PAN-it

Albeu.com - 15.08.2017

Pas ultimatumit ndaj LDK-së një javë më parë për të ndihmuar në zhvillimin e seancës konstituive, kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli akuzoi sot edhe PAN-in për shkelje të Kushtetutës së Republikës së ...

Behgjet Pacolli shpërthen ndaj PAN: A nuk është Kushtetuta e barabartë për të gjithë?

Zhurnal - 15.08.2017

Behgjet Pacolli shpërthen ndaj PAN: A nuk është Kushtetuta e barabartë për të gjithë? Prishtinë, 15 gusht - Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, në një postim të hershëm në Facebook mëngjesin e së ...

Gjunjëzimi i Haradinajt e Veselit përballë Listës Serbe!

Zhurnal - 15.08.2017

Gjunjëzimi i Haradinajt e Veselit përballë Listës Serbe! Prishtinë, 15 gusht - Ndonëse jemi në pritje të formimit të institucioneve, koalicioni PAN sadoqë po thotë se i ka numrat e nevojshëm, po e ...

Zeka: Do të votoj kundër, nëse PAN-i nuk e sjell emrin për kryeparlamentar deri të hënën

Almakos - 15.08.2017

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se vota e tij do të jetë kundër PAN-it, nëse ky i fundit nuk e propozon deri të hënën kandidatin për kryetar të Kuvendit të Kosovës.

Zeka i jep ultimatum PAN-it, që deri të hënën ta paraqesin kandidatin për kryeparlamentar

Lajmi.net - 15.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka u ka dhënë ultimatum parterëve të koalicionit, se nëse deri të hënë nuk e sjellin emrin e kandidatit, ai do të propozojë që Nisma të dalë nga koalicioni PAN.

Milaim Zeka kërcënon PAN-in: Sillni kandidat ose...

Albeu.com - 15.08.2017

Ndërkohë që Kosova është në një ngërç institucional, deputeti i NISMA-s, pjesë e PAN-it, Milaim Zeka ka bërë një deklaratë të fortë gjatë mesditës së sotme.

Zeka, ultimatum PAN-it, në të kundërtën vota e tij do të jetë kundër

Ina - 15.08.2017

Milaim Zeka, deputeti i ri i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, parti kjo që hyri në koalicion parazgjedhor me PDK-në, AAK-në dhe disa parti të vogla, i ka dhënë afat PAN-it për ...

Zeka, ultimatum PAN-it, në të kundërtën vota e tij do të jetë kundër

Zhurnal - 15.08.2017

Zeka, ultimatum PAN-it, në të kundërtën vota e tij do të jetë kundër Prishtinë, 15 gusht - Milaim Zeka, deputeti i ri i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, parti kjo që hyri në ...

Hoxhaj: Seanca mbahet kur të krijohen kushtet politike

Lajmi.net - 15.08.2017

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, nuk ka përmendur ndonjë datë të mundshme se kur mund të mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Pacolli: PAN-i po e shkel Kushtetutën, keq valla

Gazeta Express - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se koalicioni PDK-AAK-NISMA, po e shkelin Kushtetuën e vendit me ...

Tyxharët dhe shpëtimtarët

Koha.net - 15.08.2017

Zhbllokimi është në duart e ndërkombëtarëve. E kjo realizohet nëse bllokuesve do t’u thuhej se nuk e kanë përkrahjen e tyre dhe se insistimi i tyre i pafund do të kishte pasoja direkte personale për ...

Pacolli: PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin në Kuvend

Telegrafi - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë koalicioni PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj. Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se çuditërisht tek ne, ...

Pacolli: PAN-i po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj

Koha.net - 15.08.2017

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka konkluduar se koalicioni PAN, me mos-marrjen pjesë në seancat konstitutive, e ka shkelur Kushtetutën e vendit.

A u shkel kushtetuta në seancën konstituive?

Zeri - 15.08.2017

Atë se çfarë ndodhi në seancën e sotme konstituive e shpjegon njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu. Ai madje ka folur edhe për nismën e LDK-së për të kërkuar sqarim nga Gjykatës ...

Vjen goditja më e madhe e Behgjet Pacollit ndaj PAN-it

Zeri - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë koalicioni PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj. Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se çuditërisht tek ne, ...

S’i dëgjojnë ndërkombëtarët

Gazeta Express - 15.08.2017

Kërkesa e shteteve të QUINT-it që deputetët të shkojnë në seancën e së hënës dhe t’i funksionalizojnë institucionet nuk është marrë parasysh nga koalicioni ...

Zeka, ultimatum PAN-it, në të kundërtën vota e tij do të jetë kundër

Koha.net - 15.08.2017

Milaim Zeka, deputeti i ri i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, parti kjo që hyri në koalicion parazgjedhor me PDK-në, AAK-në dhe disa parti të vogla, i ka dhënë afat PAN-it për ...

Zeka: Do të votoj kundër, nëse PAN-i nuk e sjell emrin për kryeparlamentar deri të hënën

Telegrafi - 15.08.2017

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se vota e tij do të jetë kundër PAN-it, nëse ky i fundit nuk e propozon deri të hënën kandidatin për kryetar të Kuvendit të Kosovës.

Kërcënon Milaim Zeka: Nëse PAN nuk sjell emër për kryeparlametar deri të hënën, Nisma të largohet nga koalicioni

Gazeta Express - 15.08.2017

​Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka kërcënuar se në rast që PAN nuk sjell emër të kandidatit për kryeparlamentar më së largu deri të hënën, ai do të jetë ...

Milaim Zeka e kërcënon PAN-in

Zeri - 15.08.2017

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka kërcënuar se në rast që PAN nuk sjell emër të kandidatit për kryeparlamentar më së largu deri të hënën, ai do të jetë kundër.

Pacolli: PAN po e shkel e Kushtetutën!?

Alb Portali - 15.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë koalicioni PAN po e shkel Kushtetutën me bojkotin e saj. Loading... Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se çuditërisht ...

Milaim Zeka, ultimatum PAN-it: Ndryshe votoj kundër

Java News - 15.08.2017

Milaim Zeka, deputeti i ri i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, parti kjo që hyri në koalicion parazgjedhor me PDK-në, AAK-në dhe disa parti të vogla, i ka dhënë afat PAN-it për ...

Loja me seanca

Lajmi.net - 14.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, deputeti Adem Mikullovci, ka ftuar për sot seancën e radhës së legjislativit, por ftesës së tij për pjesëmarrje nuk do t’i përgjigjen deputetët e ...

Loja me seanca

Almakos - 14.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, deputeti Adem Mikullovci, ka ftuar për sot seancën e radhës së legjislativit, por ftesës së tij për pjesëmarrje nuk do t’i përgjigjen deputetët e ...

Gashi: LAA dhe LV-ja po bëjnë spektakël duke thirrur seanca

Almakos - 14.08.2017

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), profesori universitar Ibrahim Gashi, ka shprehur optimizëm se PAN-i do t’i sigurojë së paku edhe dy vota nga deputetët individualë dhe do t’i krijojë ...

Ahmeti thotë se thirrja e Quintit sot ishte për PAN-in

Portalb - 14.08.2017

Sipas kreut të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se thirrja e ambasadorëve të vendeve të Quint-it sot është e drejtuar kah koalicioni parazgjedhor. “Quinti i bën thirrje PAN-it me shku në seancë ...

Ahmeti: Quinti i ka bërë thirrje PAN-it që të shkojë në seancë

Ina - 14.08.2017

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë që ambasadorët e vendeve të Quint-it i kanë bërë thirrje PAN-it që të shkojë në seancë nesër, njofton Klan Kosova.

Të hënën vazhdim i seancës konstitutive të Parlamentit të Kosovës

Idividi - 14.08.2017

Prishtinë, 11 gusht 2017 (MIA) - Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00.

Ahmeti: Quinti i ka bërë thirrje PAN-it që të shkojë në seancë

Zhurnal - 14.08.2017

Ahmeti: Quinti i ka bërë thirrje PAN-it që të shkojë në seancë Prishtinë, 14 gusht- Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), profesori universitar Ibrahim Gashi, ka shprehur optimizëm se PAN-i ...

LDK propozon tryezë me partitë për t’iu drejtuar Gjykatës Kushtuese

Lajmi.net - 14.08.2017

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka propozuar një tryezë me partitë politike që të diskutojnë se si t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese në lidhje me zhbllokimin e punës së Kuvendit.

I akuzuari për terrorizëm akuzon Haradinajn për bashkëpunim me kriminelë

Lajmi.net - 14.08.2017

Deputeti i Lëvizjes vetëvendosje, Frashër Krasniqi, i cili akuzohet për terrorizëm, ka dalë sot në foltoren e Kuvendit dhe ka ngre një sërë akuzash ndaj kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinaj, ...

Arben Gashi: PAN-i nuk mund ta blejë askënd

Lajmi.net - 14.08.2017

Deputeti nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka thënë se PAN nuk mund ta blejë askënd, ashtu siç po flitet për votat. ”PAN nuk mund ta blejë askënd, kush u shit dej tash? Askush.

Selimi fton PAN-in që të vijë në seancë, thotë se nuk kanë kohë për të humbur

Almakos - 14.08.2017

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se kanë kaluar dy muaj nga zgjedhjet, dhe se qytetarët e kanë përcaktuar ndryshimin me votën e tyre dhe ky ndryshim tash po shihet nga kush ...

Selimi: E presim PAN-in sa të jetë nevoja, veç le të marrin pjesë në seancë

Lajmi.net - 14.08.2017

Deputeti i Vv'së, Rexhep Selimi edhe një herë ju ka bërë thirrje koalicionif PAN që të marrë pjesë në seancën e ardhshme konstituive. Thotë se Kuvendi është për debat andaj si i tillë PAN duhet të ...

Haradinaj për pushime në Shëngjin (FOTO)

Albeu.com - 14.08.2017

Edhe sot ka dështuar vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës ishte caktuar zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve.

Haradinaj në pushime në Shëngjin (Foto)

Almakos - 14.08.2017

Edhe sot ka dështuar vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës ishte zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve.

Kosovë, a u shkel kushtetuta në seancën konstituive?

Portalb - 14.08.2017

E krejt atë se çfarë ndodhi në seancën e sotme konstituive e shpjegon njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu. Ai madje ka folur edhe për nismën e LDK-së për të kërkuar sqarim nga Gjykatës ...

Haradinaj në pushime në Shëngjin

Zhurnal - 14.08.2017

Haradinaj në pushime në Shëngjin Koalicioni PAN, dhe i nominuari i saj për kryeministër, Ramush Haradinaj, e bojkotuan edhe këtë herë seancën. Teksa deputetët e subjekteve tjera ishin në Kuvend, ...

A u shkel kushtetuta në seancën konstituive? (Video)

Lajmi.net - 14.08.2017

Atë se çfarë ndodhi në seancën e sotme konstituive e shpjegon njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu. Ai madje ka folur edhe për nismën e LDK-së për të kërkuar sqarim nga Gjykatës ...

Baraliu tregon nëse u shkel Kushtetuta në seancën konstituive (Video)

Almakos - 14.08.2017

Njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu, sqaron krejt atë se çfarë ndodhi në seancën e sotme konstituive të Kuvendit të Kosovës. Baraliu ka folur edhe për nismën e LDK-së për të kërkuar ...

PAN-i shpërfill qortimet e QUINT-it

Koha.net - 14.08.2017

Bojkotimi i seancës konstitutive nga ana e deputetëve të koalicionit PAN ka bërë që shtetet e QUINT-it të reagojnë, duke iu bërë thirrje të gjithë deputetëve që të jenë të pranishëm në seancë dhe t’i ...

PAN-i shpërfill qortimet e QUINT-it

Gazeta Express - 14.08.2017

Bojkotimi i seancës konstitutive nga ana e deputetëve të koalicionit PAN ka bërë që shtetet e QUINT-it të reagojnë, duke iu bërë thirrje të gjithë deputetëve që të jenë të pranishëm në seancë dhe t’i ...

A do të shkojë PAN-i në seancën e sotme?

Gazeta Express - 14.08.2017

Ndonëse sot është vendosur të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, nuk dihet nëse PAN do të marrë pjesë në ...

Ahmeti thotë se thirrja e Quintit sot ishte për PAN-in

Zeri - 14.08.2017

Sipas kreut të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se thirrja e ambasadorëve të vendeve të Quint-it sot është e drejtuar kah koalicioni parazgjedhor. “Quinti i bën thirrje PAN-it me shku në seancë ...

Loja me seanca

Zeri - 14.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, deputeti Adem Mikullovci, ka ftuar për sot seancën e radhës së legjislativit, por ftesës së tij për pjesëmarrje nuk do t’i përgjigjen deputetët e ...

Loja me seanca

Telegrafi - 14.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, deputeti Adem Mikullovci, ka ftuar për sot seancën e radhës së legjislativit, por ftesës së tij për pjesëmarrje nuk do t’i përgjigjen deputetët e ...

Gashi: LAA dhe LV-ja po bëjnë spektakël duke thirrur seanca

Telegrafi - 14.08.2017

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), profesori universitar Ibrahim Gashi, ka shprehur optimizëm se PAN-i do t’i sigurojë së paku edhe dy vota nga deputetët individualë dhe do t’i krijojë ...

QUINT-i kritikon PAN-in

Zeri - 14.08.2017

Përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it kanë kërkuar dje nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të marrin pjesë në seancë dhe të lejojnë fillimin e punës së legjislativit.

A do të shkoj PAN në seancën e sotme?

Zeri - 14.08.2017

Ndonëse sot është vendosur të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, nuk dihet nëse PAN do të marrë pjesë në të. Këta të fundit në mbledhjen e fundit konsultuese patën kërkuar që seanca të shtyhet ...

Deputetët fillojnë të hyjnë në Kuvend, PAN nuk merr pjesë në seancë (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2017

Tashmë deputetë të Kuvendit kanë filluar të hyjnë në Kuvend për vazhdimin e seancës konstituive, ndërkaq deputetët e PAN-it kanë paralajmëruar sërish se do ta ...

Krasniqi: PAN i gatshëm t’i bijë në gjunjë për pushtet një krimineli si Ukë Rugova

Zeri - 14.08.2017

Deputeti i ri i Vetëvendosjes i cili është në arrest shtëpiak, Frashër Krasniqi ka akuzuar krerët e koalicionit PAN se është në gjendje t’i bie në gjunjë Listës Serbe dhe Ukë Rugovës për të marrë ...

Arben Gashi jep propozimin e tij si të dilet nga kriza

Zeri - 14.08.2017

Arben Gashi, deputet i koalicionit LAA, ka dënuar mosardhjen e koalicionit PAN por edhe ka dënuar gjuhën e përdorur nga deputetët në këtë sallë ku mungon koalicioni PAN.

Selimi fton PAN-in që të vijë në seancë, thotë se nuk kanë kohë për të humbur

Telegrafi - 14.08.2017

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se kanë kaluar dy muaj nga zgjedhjet, dhe se qytetarët e kanë përcaktuar ndryshimin me votën e tyre dhe ky ndryshim tash po shihet nga kush ...

Rexhep Selimi ka një porosi për PAN-in

Zeri - 14.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi, edhe një herë i ka bërë thirrje koalicionit PAN që të marrin pjesë në Kuvend dhe t’i formojnë institucionet. "Kaluam dy muaj nga zgjedhjet dhe ende nuk arritëm ...

Kosovë, dështon tentativa e katërt për zgjedhjen e Kryeparlamentarit

ABC News - 14.08.2017

Dështon për të katërtën herë zgjedhja e drejtuesve të rinj të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e nisur pas orës 10:00 mungonin sërish deputetët e koalicionit PAN, që ka shumicën parlamentare.

Milaim Zeka e nis luftën me Vetëvendosjen: Po e përdorni strategjinë e Millosheviqit

Gazeta Express - 14.08.2017

Deputeti nga radhët e koalicionit PAN, Milaim Zeka, ka kritikuar gjuhën e përdorur gjatë seancës së sotme të Kuvendit nga deputeti i LVV-së, Frashër Krasniqi.

Kosovë, PDK konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Kryetarëve

ABC News - 14.08.2017

Partia Demokratike e Kosovës konfirmon pjesëmarrjen në seancën e të mërkurës të krerëve të grupeve parlamentare. Anëtarët e kryesisë së PDK-së, Fehmi Mujota dhe Besim Beqaj thanë se kandidati i ...

Debati për komandantët rikthehet në Kuvend

Koha.net - 14.08.2017

Në kohën kur Kosova vazhdon të jetë pa institucione aktive, është kthyer në Kuvend debati për komandantët e luftës. Deputeti i ri i Kuvendit, Frashër Krasniqi, PAN-in e ka quajtur ‘koalicion të ...

PAN-i s’e konsideron veten bllokues të Kuvendit

Koha.net - 14.08.2017

Koalicioni PAN do të marrë pjesë në takimin konsultativ të mërkurën, i thirrur nga kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, ka konfirmuar anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Fehmi Mujota.

Haradinaj në pushime në Shëngjin (Foto)

Telegrafi - 14.08.2017

Edhe sot ka dështuar vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës ishte zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve.

Baraliu tregon nëse u shkel Kushtetuta në seancën konstituive (Video)

Telegrafi - 14.08.2017

Njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu, sqaron krejt atë se çfarë ndodhi në seancën e sotme konstituive të Kuvendit të Kosovës. Baraliu ka folur edhe për nismën e LDK-së për të kërkuar ...

Koalicioni PAN-i në Kosovë shpërfill QUINT-in

Java News - 14.08.2017

Bojkotimi i seancës konstitutive nga ana e deputetëve të koalicionit PAN ka bërë që shtetet e QUINT-it të reagojnë, duke iu bërë thirrje të gjithë deputetëve që të jenë të pranishëm në seancë dhe t’i ...