TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Të paprekshmit”

Top Channel - 21.01.2012

Irena Luto - Kishte momente kur mendoja komplet jashtë realitetit shqiptar, se Ilir Meta mund të sakrifikohej për t’i hapur rrugën europiane vendit, se Ilir Meta do të përdorej siç përdorën serbët, Karaxhiçin e Mlladiçin.

Ilir Meta: Kam një video për Ilir Metën

Shekulli - 19.01.2012

Ened Janina Ilir Meta është shfaqur dje në publik duke pretenduar ekzistencën e një video rreth dy minuta të gjatë ku tregohet se si Edi Rama i bën presion prokurorisë dhe gjykatave për të pushuar dosjet e korrupsionit.

Ilir Meta: Kam një video për Ramën

Panorama - 19.01.2012

Kreu i LSI-së akuzon kryesocialistin se i ka bërë presion Prokurorisë për disa vendime korruptive “Ftesë kreut të PS për ballafaqim me video origjinale, e jo të montuara” Kreu i LSI-së, Ilir Meta, kërkoi dje një ballafaqim televiziv me Edi ...

Meta: Vendimi i Gjykatës, fitore spektakolare 5 me 0

Shekulli - 18.01.2012

Denis Dedej Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, e ka cilësuar vendimin e Gjykatës së Lartë ndaj tij si një fitore spektakolare.

Meta: Braho ka video të Ramës, e ftoj të japë prova

Shekulli - 18.01.2012

Pas deklaratave të ardhura nga kryesocialisti Rama, në lidhje me vendimin më të fundit të Gjykatës së Lartë, për çështjen e video-përgjimit, duke e cilësuar si vdekja e drejtësisë, ka ardhur dhe kundër akuza nga ky i fundit.

Meta: Video dy minuta për Ramën

Gazeta Start - 18.01.2012

Tiranë – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shpalli sfidë kreut të PS-së, Edi Rama, për t’u ballafaquar publikisht në media.

Pafajësia e Metës, FRESH protestë para gjykatës: Drejtësia vdiq!

LajmiFundit - 18.01.2012

Forumi Rinor Eurosocialist protestoi sot para gjykatës së Lartë kundër vendimit për pafajësinë e Ilir Metës. Gjatë protestës së mbajtur sot paradite, anëtarët e FRESH kanë hedhur parrulla që dënojnë vendimin e gjykatës së Lartë.

Meta: Video, shantazh i Edi Ramës

Lajmeshqip - 18.01.2012

Tiranë- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) dhe ish-kryeministri Ilir Meta, gjatë një emisioni televiziv të martën në mbrëmje, komentoi vendimin më të fundit të Gjykatës së Lartë, për çështjen e videopërgjimit, ndërsa hodhi ...

Dëmi u bë

Top Channel - 18.01.2012

Skënder Minxhozi - Pardje kishte festë në LSI. Normale, për të gjithë ata (përfshirë të interesuarin më të parë, kryetarin e partisë Ilir Meta), që besuan dhe besojnë se me vulën e Gjykatës së Lartë mori fund saga njëvjeçare e skandalit të ...

Dëmi u bë

Albeu.com - 18.01.2012

Pardje kishte festë në LSI. Normale, për të gjithë ata (përfshirë të interesuarin më të parë, kryetarin e partisë Ilir Meta), që besuan dhe besojnë se me vulën e Gjykatës së Lartë mori fund saga njëvjeçare e skandalit të bujshëm të ...

Meta: Tani radha ime të publikoj një video për Ramën

Lajmeshqip - 18.01.2012

Tiranë- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim reagoi sot ndaj qëndrimit të djeshëm të Kryesisë së Partisë Socialiste. “Nëse më pyesni për vendimin e gjykatës ju e dini se rezultati ka qenë edhe më i thellë se sa duhej por ça ti bësh ...

Meta: Gati video ku Rama ndërhyn tek prokuroria dhe gjyqtarët

Albeu.com - 18.01.2012

Pas deklaratave të drejtuesit të PS-së Edi Rama se gjate shqyrtimit gjyqesor ndaj procesit gjyqësor te Ilir Metës drejtesia kishte vdekur, kreu i LSI-së i është kundërpërgjigjur sot duke paralajmëruar Ramën se do të publikonte një video ku ...

Meta kërcënon Ramën: Kam një video! Gati të përballemi në emisionin “Fiks Fare”

LajmiFundit - 18.01.2012

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim reagoi sot ndaj qëndrimit të djeshëm të Kryesisë së Partisë Socialiste. “Nëse më pyesni për vendimin e gjykatës ju e dini se rezultati ka qenë edhe më i thellë se sa duhej por ça ti bësh që e ...

FotoLajm – Protesta e FRESH para kryeministrisë për pafajësinë e Metës

LajmiFundit - 18.01.2012

FotoLajm – Protesta e FRESH para kryeministrisë për pafajësinë e ...

Meta kërkon Spartak Brahon kryeprokuror në këmbim të votave për Presidentin

LajmiFundit - 18.01.2012

Ish-zv/kryeministri Ilir Meta duket se ka përvijuar tanimë në vija të trasha marrëveshjen me kryeministrin Sali Berisha sa i takon zgjedhjes së Presidentit të ardhshëm.

Meta: Video për Ramën; "Fiksi": E mirëpresim

Top Channel - 18.01.2012

Vazhdon lufta politike me përgjimet. Ilir Meta e ftoi sot Edi Ramën në një ballafaqim në emisionin 'Fiks Fare', ku, sipas tij, për hir të transparencës duhet të transmetohen edhe video-regjistrime të tjera.

Meta video për Edi Ramën

Ina - 18.01.2012

Vazhdon lufta politike me përgjimet. Ilir Meta e ftoi sot Edi Ramën në një ballafaqim në emisionin 'Fiks Fare', ku, sipas tij, për hir të transparencës duhet të transmetohen edhe video-regjistrime të tjera.

A mund të mbrohet sot Ilir Meta

Ora news - 18.01.2012

JO! Kështu mund të thoshte prerë çdokush që e vëzhgon me kriticizmin e duhur jetën politike dhe publike sot në Shqipëri. Madje, vendimi unanim i kolegjit penal të Gjykatës së Lartë që e shpalli atë të pafajshëm, është një arsye për të ...

Dëmi u bë

Ora news - 18.01.2012

Pardje kishte festë në LSI. Normale, për të gjithë ata (përfshirë të interesuarin më të parë, kryetarin e partisë Ilir Meta), që besuan dhe besojnë se me vulën e Gjykatës së Lartë mori fund saga njëvjeçare e skandalit të bujshëm të ...

Meta: Kam një video për Ramën, ta ballafaqoj me shqiptarët

BalkanWeb - 18.01.2012

TIRANE -Duke vlerësuar se vendimi i Gjykatës së Lartë kundrejt tij për video-përgjimin me Priftin, ishte i pastër si kristali, Ilir Meta sot reagoi ndaj qëndrimit të PS, që cilësoi se ‘drejtësia vdiq’.

Meta:Rama presion drejtësisë, Braho ka diçka

Ora news - 18.01.2012

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta i ka bërë ftesë publike kreut të PS-së Rama që të ballafaqohet me të para mediave në lidhje me atë që ai e cilëson vdekja e drejtësisë.

Presion drejtësisë, Meta: Kemi video për Ramën

Panorama - 18.01.2012

TIRANË- Kreu i LSI-së, Ilir Meta në reagim të protestës së bërë nga FRESSH për ‘vdekjen e drejtësisë’ ka deklaruar se avokati Spartak Braho, prokuror i përhershëm, edhe pse jo në detyrë ka dicka që mund t’i shërbejë drejtësisë dhe Ramës, ...

Pafajësia e Metës, FRESH protestë para gjykatës: Drejtësia vdiq!

Ora news - 18.01.2012

Të rinjtë e FRESSH kanë protestuar ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë që shpalli të pafajshëm ish Zv. kryeministrin Ilir Meta duke e cilëasuar verdiktin si vdekje të drejtësisë.

Meta: Kemi video për Ramën

Botasot - 18.01.2012

Vazhdon lufta politike me përgjimet. Ilir Meta e ftoi sot Edi Ramën në një ballafaqim në emisionin 'Fiks Fare', ku, sipas tij, për hir të transparencës duhet të transmetohen edhe video-regjistrime të tjera.

Gjykata: Meta i pafajshëm, nuk provohet korrupsioni

Shekulli - 17.01.2012

Flamur Vezaj / Denis Dedej TIRANË- Ish-zv/kryeministri Ilir Meta, njëherazi kryetari i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) u shpall i pafajshëm dje nga Gjykata e Lartë për akuzën e korrupsionit.

Meta: Tentativa për të më eliminuar fizikisht

Gazeta Start - 17.01.2012

Tiranë – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka deklaruar mbrëmë se ka pasur tentativa për ta eliminuar fizikisht. Megjithëse nuk ka pranuar të japë detaje rreth kësaj deklarate, se kishte pasur plane për ta eliminuar.

Meta: Fitorja 5 me 0 në gjykatë, fitorja juaj!

Shekulli - 17.01.2012

“Jemi të fuqishëm, nuk jemi të përkryer, por jemi më të mirët dhe do të vazhdojmë të jemi më të mirët”. Kështu deklaroi kreu i LSI-së Ilir Meta, në Konventën Studentore të LRI-së, ndërsa duke përshëndetur rininë studentore, vuri në dukje ...

Gjykata e Lartë e Tiranës vendos pafajësinë e Ilir Metës

Idividi - 17.01.2012

Tiranë, 16 janar 2012 (MIA) - Gjykata e Lartë e Tiranës shpalli kreun e LSI-së, Ilir Meta të pafajshëm për akuzën e korrupsionit aktiv të funksionarëve të lartë të shtetit.

Ilir Meta: Tentuan të më eleminonin fizikisht

Lajmeshqip - 17.01.2012

Tiranë- Pas vendimit të Gjykatës së Lartë, Ilir Meta është shfaqur në studion e televizive ndërsa gjatë intervistës, Ilir Meta ka lëshuar disa deklarata të forta, siç ishte dhe ajo për eleminimin fizik të tij.

Gjykata si lavatriçe e korrupsionit televiziv të Metës

Albeu.com - 17.01.2012

Nuk ka shkaktuar asnjë habi në opinion lajmi se Gjykata e Lartë e ka shpallur të pafajshëm Ilir Metën lidhur me akuzat për korrupsion aktiv të ngritura nga prokuroria.

Gjykata si lavatriçe e korrupsionit televiziv të Metës

Top Channel - 17.01.2012

Andrea Stefani - Nuk ka shkaktuar asnjë habi në opinion lajmi se Gjykata e Lartë e ka shpallur të pafajshëm Ilir Metën lidhur me akuzat për korrupsion aktiv të ngritura nga prokuroria.

Gjykata si lavatriçe e korrupsionit televiziv të Metës

24 orë - 17.01.2012

Nuk ka shkaktuar asnjë habi në opinion lajmi se Gjykata e Lartë e ka shpallur të pafajshëm Ilir Metën lidhur me akuzat për korrupsion aktiv të ngritura nga prokuroria.

“Gjykata tallet me popullin”

Top Channel - 17.01.2012

Një ditë pas shpalljes së Ilir Metës i pafajshëm nga Gjykata e Lartë, për akuzën e korrupsionit aktiv, vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste.

Meta: S`jemi të përkryer por jemi më të mirët, prokuroria dhunoi ligjin

LajmiFundit - 17.01.2012

Kreu i LSI-së Ilir Meta foli sot në konventën rinore të LRI-së ku tha se “jemi të fuqishëm, nuk jemi të përkryer, por jemi më të mirët dhe do të vazhdojmë të jemi më të mirët”.

FRESSH, protestë para Gjykatës së Lartë

Top Channel - 18.01.2012

Të rinjtë e Forumit Eurosocialist dega Tiranë kanë protestuar përpara Gjykatës së Lartë e cila dha pafajësi për ish-zëvëndëskryeministrin Ilir Meta, i cili akuzohej për korrupsion aktiv, ndërkohë që prokuroria kërkoi dy vjet burg.

Kreu i LSI, Ilir Meta: Vrasës për eliminimin tim fizik

BalkanWeb - 17.01.2012

TIRANË- Kreu i LSI-së deklaroi dje, disa orë pas vendimit të Gjykatës së Lartë, se pas zgjedhjeve të 8 majit ka pasur tratativa me killera për eliminimin e tij fizik.

Gjykata e shpall të pafajshëm, Meta: Tentuan të më vrisnin me killera

Panorama - 17.01.2012

Rrëzohet akuza për korrupsion dhe pretenca e Prokurorisë për dy vjet burg Trupi gjykues, vendim 5-0 “Fakti nuk provohet se ekziston”. Kjo është fjalia thelbësore e vendimit me të cilin Gjykata e Lartë e deklaroi dje Ilir Metën të pafajshëm ...

Meta sulmon Ramën: 5-0, fitore spektakolare

Panorama - 17.01.2012

TIRANE- Fitore spektakolare e ka quajtur Ilir Meta vendimin e një dite më parë nga Gjykata e Lartë, që e shpalli atë të pafajshëm nga akuza për korrupsion aktiv. “Ju uroj juve për fitoren spektakolare 5-0.

Meta: Na sulmojnë se jemi të fuqishëm

Ora news - 17.01.2012

Një ditë pasi Gjykata e Lartë dha vendimin, final duke e shpallur kreun e LSI-së Ilir Meta duke e shpallur atë me votim unanim të pafajshëm, ky i fundit ka deklaruar se do të kërkojë nga drejtësia që ta thotë fjalën e fundit për këtë ...

Konventa e LRI, Meta: Fitorja 5:0 në gjykatë, spektakolare

BalkanWeb - 17.01.2012

TIRANE - Kryetari i LSI-së Ilir Meta e cilësoi një fitore spektakolare vendimin e Gjykatë së Lartë për pafajësinë e tij. Duke folur në Konventën Studentore të Lëvizjes Rinore për Integrim, Meta deklaroi sërish se vendimi i djeshëm i ...

“Meta’, PS: Gjykata e kapur nga pushteti

Panorama - 17.01.2012

TIRANE- Kryesia e Partisë Socialiste vendosi sot që të mbledhë Asamblenë e saj të dielën në orën 11:00. Kryesia doli sot edhe me një mendim të përbashkët lidhur më vendimin e dhënë një ditë më parë nga Gjykata e Lartë, e cila shpalli të ...

Meta: Na sulmojnë se jemi të fuqishëm

Botasot - 17.01.2012

Një ditë pasi Gjykata e Lartë dha vendimin, final duke e shpallur kreun e LSI-së Ilir Meta duke e shpallur atë me votim unanim të pafajshëm, ky i fundit ka deklaruar se do të kërkojë nga drejtësia që ta thotë fjalën e fundit për këtë ...

Meta: Fitova 5 me 0 ndaj inskenimit dhe shantazheve të Ramës

BalkanWeb - 17.01.2012

TIRANË- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, i ftuar sot në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” komentoi vendimin më të fundit të Gjykatës së Lartë, për cështjen e video-përgjimit, ndërsa hodhi akuza se prapa saj fshihet ...

E “falën” Ilir Metën!

Gazeta Start - 16.01.2012

Tiranë – Ish-zv/kryeministri Ilir Meta, u shpall i pafajshëm sot nga Gjykata e Lartë. Pas një gjyqi prej rreth 20 seancash, Kolegji Penal i kësaj gjykate, ka arritur në përfundimin se Meta është i pafajshëm për akuzën e korrupsionit aktiv, ...

Gjykata e shpall të pafajshëm, Meta: Drejtësia fitoi mbi krimin e organizuar. KE: Do flasim me raport

Shekulli - 16.01.2012

Ish-zv.kryeministri Ilir Meta është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Lartë për akuzën e ngritur nga Prokuroria për korrupsion aktiv. Vendimi i sotëm i gjykatës bën që të pushohet çdo akuzë ndaj tij.

Gjykata e Lartë sot vendimin për Ilir Metën

Ina - 16.01.2012

Gjykata e Lartë në Shqipëri vendos sot për fatin e ish-numrit dy të qeverisë shqiptare, Ilir Meta. Kolegji Penal i kryesuar nga Ardian Dvorani, në mesditë do të shqiptojë dhe verdiktin për të pandehurin Meta, ndaj të cilit rëndon akuza e ...

Çështja Meta-Prifti, sot merret vendimi

Albeu.com - 16.01.2012

Gjykata e Lartë merr vendimin sot për fatin e ish-zv/Kryeministrit dhe Kryetarit të LSI-së, Ilir Meta. Kolegji Penal i kryesuar nga Ardian Dvorani, në mesditë do të japë dhe verdiktin për të pandehurin Meta, ndaj të cilit rëndon akuza e ...

Ilir Meta e pret vendimin e Gjykatës në zyrë

Albeu.com - 16.01.2012

Ndërsa ka mbetur vetëm pak minuta derisa Gjykata e Lartë të japë verdiktin e saj për Ilir Metën, ky i fundit është paraqitur në zyrën e tij në Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Gjykata e Lartë: S’ka prova për korrupsionin e Ilir Metës

24 orë - 16.01.2012

Gjykata e Lartë shpalli sot të pafajshëm, ish zëvendëskryeministrin dhe kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilie Meta. Sipas Kolegjit Penal Meta nuk është fajtor për akuzën e korrupsionit aktiv dhe abuzimit me detyrën, kur mbante ...

Gjykata e Lartë: Ilir Meta i pafajshëm, festë te LSI-ja

Albeu.com - 16.01.2012

Ilir Meta i pafajshëm. Ky ka qënë vendimi që sapo dha Gjykata e Lartë lidhur me akuzat për korrupsion aktiv dhe shpërdorim me detyrën me pretendimin se provat e dhëna nga Prokuroria nuk janë të faktueshme.

Video-pergjimi, Gjykata e Larte: Ilir Meta i pafajshem

ikub - 16.01.2012

Gjykata e Lartë ka dhënë vendimin përfundimtar për kreun e LSI-së Ilir Meta duke e shpallur atë të pafajshëm. TIRANË- Vendimi për pafajësinë e ish-kryeministrit është pritur me eufori nga simpatizantë të shumtë të LSI-së.

Ku e dinte Blendi Fevziu se Ilir Meta ishte i pafajshëm?!

Albeu.com - 16.01.2012

Para pak minutash Gjykata e Lartë e shpalli Kryetarin e LSI-së dhe ish/Kryeministrin Ilir Meta të pafajshëm lidhur me akuzat për korrupsion aktiv.

Ilir Meta shpallet i pafajshëm

Evropaelire - 16.01.2012

Ish-zëvendëskryeministri shqiptar, Ilir Meta, është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Lartë e Shqipërisë. Kjo e fundit solli vendimin për video-përgjimin “Meta-Prifti”, duke pushuar gjykimin ndaj kësaj çështjeje dhe duke nxjerrë të ...

Shqipëri, Ilir Meta shpallet i pafajshëm

Alsat - 16.01.2012

Gjykata e Lartë ka dhënë vendimin përfundimtar me unanimitet të plotë për kreun e LSI-së Ilir Meta, duke e shpallur atë të pafajshëm. Vendimi për pafajësinë e ish zv/kryeministrit është pritur me eufori nga simpatizantë të shumtë të ...

Meta: Fitoi e drejta! Vendosëm një standard në drejtësi! Unë jam njeri i ligjit

LajmiFundit - 16.01.2012

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas vendimit të Gjykatës së Lartë që e nxori të pafajshëm. “Nuk ishte një fitore e Ilir Metës por një demostrim i pastër se në këtë vend e drejta dhe vërteta do të ...

Reagon Ilir Meta: Drejtësia fitoi mbi krimin e organizuar

Albeu.com - 16.01.2012

Kryetari i LSI-së Ilir Meta e cilësoi fitore të shtetit ndaj krimit të organizuar vendimin e Gjykatës së Lartë për shpalljen e pafajësisë së tij.

“Pafajësia” e Ilir Metës, dritëhijet e procesit gjyqësor

LajmiFundit - 16.01.2012

TIRANE – LAJMIFUNDIT – Vendimi i shpallur sot nga Kolegji Penal i gjykatës së Lartë është rrjedhojë e një sërë zhvillimesh dramatike që shoqëruan procesin e hetimit që kur prokuroria vendosi hapjen e dosjes penale.

Kreu i LSI: Në Shqipëri ka drejtësi

24 orë - 16.01.2012

Pak minuta pasi Gjykata e Lartë e ka liruar nga akuzat për korrupsion, kreu i LSI, Ilir Meta ka vlerësuar vendimin. Në reagimin nga selia e partisë që drejton, Meta tha se sot e vërteta fitoi mbi mashtrimin dhe fabrikimin.

Meta: Drejtësia konfirmoi se shteti fitoi mbi krimin

Ina - 16.01.2012

Nën entuziasmin e mbështetësve të tij dhe krerëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kryetari i LSI-së dhe ish-zëvendëskryeministri Ilir Meta deklaroi se vendimi për pafajësinë e tij i dha fund një maratone njëvjeçare, ku sipas tij u ...

Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri - Dritë-hijet e një procesi të pazakontë

DW - 16.01.2012

Të hënën u dha vendimi në njërin nga proceset gjyqësore më të ndjekura vitin e kaluar në Shqipëri. Politikani Ilir Meta u shpall i pafajshëm. Por çfarë nënkupton i gjithë procesi për shoqërinë shqiptare? Gjykata e Lartë në Tiranë shqiptoi ...

Rasti Meta rizgjon çështen e rolit të drejtësisë në luftën kundër korrupsionit në Shqipëri

DW - 16.01.2012

Vendimi i Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë në Tiranë për ta shpallur të pafajshëm ishzëvendëskryeministrin Ilir Meta për akuzën e korrupsionit aktiv komentohet në mënyra të ndryshme nga analistët e medias në Shqipëri.

Meta në kafenenë e Kuvendit, cigare dhe relaks pas Gjykatës së Lartë

LajmiFundit - 16.01.2012

Meta në kafenenë e Kuvendit, cigare dhe relaks pas Gjykatës Kushtetuese Pak orë pas vendimit të marrë nga Gjykata e Lartë Ilir Meta ka mbërritur në sallën e Parlamentit të Shqipërisë për të marrë pjesë në seancën e parë për këtë vit.

Meta çlirohet nga akuzat dhe deklaron se fitoi e vërteta

Lajmeshqip - 16.01.2012

Meta: Ligji triumfoi “Nuk ishte një fitore e Ilir Metës por një demostrim i pastër se në këtë vend e drejta dhe vërteta do të fitojnë gjithmonë mbi mashtrimin, montimin dhe shpifjen”.

Pafajësia e Ilir Metës, ja vendimi i Gjykatës së Lartë (me gabime drejtshkrimore)

LajmiFundit - 16.01.2012

Më poshtë publikohet një deklaratë-njoftim e Gjykatës së Lartë shpërndarë sot për median pas vendimit për pafajësinë e Ilir Metës. Lajmifundit.com e publikon atë në mënyrën si është dërguar nga Gjykata e Lartë, bashkë me gabimet ...

Vendimi për Ilir Metën, radio gjermane Deutsche Welle “thumbon” Gjykatën e Lartë

LajmiFundit - 16.01.2012

Më poshtë publikohet raporti i seksionit shqip të radios gjermane Deutsche Vvelle në lidhje me vendimin e gjykatës së lartë në Shqipëri për pafajësinë e ish-zv.kryeministrit Ilir Meta: Të hënën u dha vendimi në njërin nga proceset ...

“Reuters”: Meta i pafajshëm! Korrupsioni pengon integrimin e Shqipërisë

LajmiFundit - 16.01.2012

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve “Reuters” shkruan për vendimin e sotëm të Gjykatës së Lartë që nxori të pafajshëm Ilir Metën. Në artikull thuhet se ish zv/kryeministri Ilir Meta u gjet i pafajshëm për akuzën e ryshfetit duke pastruar ...

Meta falenderoi Gjykatën

Top Channel - 16.01.2012

Ilir Meta ka ndjekur procesin gjyqësor në Gjykatën e Lartë në ngarkim të tij nga salla e konferencave për shtyp në selinë e LSI. Salla ishte e mbushur me antarët e kryesisë, ku nuk mungonin ministrat Vasili e Haxhinasto, si edhe dhjetra të ...

Gjykata: Ilir Meta, i pafajshëm!

Top Channel - 16.01.2012

Me një vendim që përmbante vetëm tre paragrafë të shkurtër, Gjykata e Lartë i dha pafajësinë Ilir Metës, duke zbuluar ndoshta atë çka pritej, por lënë pa zbardhur vetëm argumentimin e tij.

Gjykata e Lartë: Kreu i LSI, i pafajshëm. Meta: Ligji fitoi mbi krimin

Alsat - 16.01.2012

Gjykata e Lartë shpalli sot me unanimitet të plotë kreun e LSI-së, Ilir Meta të pafajshëm për akuzën e korrupsionit aktiv të funksionarëve të lartë të shtetit.

Lutfi Dervishi: Pafajësia e Ilir Metës, ditë e zezë për drejtësinë

LajmiFundit - 16.01.2012

Disa analistë të pavarur të jetës politike në Shqipëri e komentuan me skepticizëm vendimin e sotëm të Gjykatës së Lartë, që shpalli të pafajshëm zotin Ilir Meta nga akuzat për korrupsion.

Meta: Monika? Në ka shkelur ligjin të shkojë në burg! Pas 8 Majit negociata për të më vrarë

LajmiFundit - 16.01.2012

Tirane – UPDATE – Kryetari i LSI, Ilir Meta deklaroi sot se ka një pikë në vendimin e gjykatës së Lartë me të cilën ai nuk është dakord. “është ajo pikë sipas të cilës shpenzimet e gjyqit i ngarkohen shtetit”, tha Meta.

Nis seanca ndaj Metës, gjykata pritet të japë verdiktin

Ora news - 16.01.2012

Ka nisur në Gjykatën e Lartë seanca gjyqësore ndaj ish-Zv.kryeministrit Ilir Meta. Kolegji Penal pritet të japë verdiktin për Ilir Metën, ndaj të cilit rëndon akuza e korrupsionit aktiv.

Gjykata e Lartë jep sot vendimin për Ilir Metën

Yll Press - 16.01.2012

Në konkluzionet përfundimtare prokurori i çështjes, Bujar Sheshi, e cilësoi video-përgjimin e shumëpërfolur si provë autentike, ndërsa sipas tij dëshmia e dhënë nga Dritan Prifti provon se i pandehuri Ilir Meta ka konsumuar veprën penale ...

Vendimi i gjykatës për Metën, kreu i LSI-së e pret në zyrë

Ora news - 16.01.2012

Ndërsa ka mbetur vetëm pak minuta derisa Gjykata e Lartë të japë verdiktin e saj për Ilir Metën, ky i fundit është paraqitur në zyrën e tij në selinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Gjykata e Lartë vendos: Ilir Meta, i pafajshëm

Panorama - 16.01.2012

TIRANE- Gjykata e Larte ka shpallur te pafajshem kreun e LSI-se, Ilir Meta, duke rrezuar pretendimet e prokurorise. Pas me shume se dy oresh, kolegji penal gjykoi se vepra per te cilen akuzohet ish numri dy i qeverise, nuk mund te ...

Gjykata e Lartë: Ilir Meta, i pafajshëm

Yll Press - 16.01.2012

Brenda 15 ditesh pritet qe Gjykata e Larte te zbardhe arsyetimin e vendimit, nderkohe qe provat materiale do t'i shkojne prokurorise per nje tjeter procesim penal.

Video Meta-Prifti, Gj.e Lartë shpall Ilir Metën të pafajshëm

Ora news - 16.01.2012

Ka marrë fund një nga çështjet më të përfolura, ajo e video-përgjimit Meta-Prifti. Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Metës duke e shpallur të papajshëm.

Shqipëri: Gjykata shpall të pafajshëm ish-kryeministrin Meta

VOA - 16.01.2012

Gjykata e Lartë e Shqipërisë e shpalli të pafajshëm ish-kryeminsitrin Ilir Meta në lidhje me çështjen e videopërgjimit dhe denoncimit nga ish Ministri I Energjisë Dritan Prifti.

Gjykata e Lartë: Ilir Meta, i pafajshëm

Botasot - 16.01.2012

Gjykata e Lartë dha vendimin për pafajësinë e ish-zëvendëskryeministrit Ilir Meta. Kolegji Penal i kryesuar nga Ardian Dvorani shpalli vendimin në këtë seance shumë të diskutuar, ku mësohet se Ilir Meta nuk ka qenë i pranishëm.

Vendimi, Meta: E drejta fitoi mbi padrejtësinë

Panorama - 16.01.2012

Sot nuk u provua thjesht pafajësia e Ilir Metës, por se në këtë vend e drejta do të fitojë gjithmonë mbi padrejtësinë. Ky ishte reagimi i kreut të LSI-së Ilir Meta vetëm pak kohë pasi Gjykata e Lartë e shpalli atë të pafajshëm.

Gjykata e Lartë: Kreu i LSI, i pafajshëm. Meta: Ligji fitoi mbi krimin

BalkanWeb - 16.01.2012

TIRANË- Gjykata e Lartë ka dhënë vendimin përfundimtar me unanimitet të plotë për kreun e LSI-së Ilir Meta, duke e shpallur atë të pafajshëm. Vendimi për pafajësinë e ish-kryeminsitrit është pritur me eufori nga sipmatizantë të shumtë të ...

Meta: Vendosëm standarte të reja në politikën dhe drejtësinë shqiptare

Ora news - 16.01.2012

“Nuk ishte një fitore e Ilir Metës por një demostrim i pastër se në këtë vend e drejta dhe vërteta do të fitojnë gjithmonë mbi mashtrimin, montimin dhe shpifjen”.

Meta: Shteti dhe ligji fituan

Botasot - 16.01.2012

Mbështetësit e Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) kanë shpërthyer në ovacione menjëherë sapo mësuan vendimin e Gjykatës së Lartë, e cila i jepte pafajësinë kryetarit kësaj partie Ilir Meta.