TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koci i përgjigjet Daçiqit për deklaratat kundër Haradinajt

Lajm - 12.02.2017

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”. Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq e ka ...

Trembet Daçiç: Haradinaj po na kërcënon me luftë

Lajm - 12.02.2017

Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK’së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin ...

Daçiq: Haradinaj po na kërcënon me luftë

Zhurnal - 12.02.2017

Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin ...

Ministri serb: Haradinaj po kërcënon Serbinë me luftë

Albeu.com - 12.02.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se "është e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt " dhe se Beogradi po pret ekstradimin e tij në Serbi.

"Haradinaj është test për drejtësinë në Evropë"

Albeu.com - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në kuadër të deklaratës së ish-kryeministrit të Kosovës dhe komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj , nuk ka zgjedhur ta komentojë, ...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç: Beogradi po pret ekstradimin e Haradinajt drejt Sërbisë

SOT - 12.02.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se "është e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt" dhe se Beogradi po pret ekstradimin e tij në Serbi.

Daçiç për Haradinajn: Mund të lirohet, por mbetet kriminel lufte

Albeu.com - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, nuk i ka ndalur deklaratat kundër ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Daçiç ka thënë se Serbia nuk ka lëshuar fletëarrestin për Haradinajn si ...

Haradinaj: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo vrasës e pushtues si Daçiqi

Lajmi.net - 12.02.2017

Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq i cili e kishte quajtur 'kriminel', liderin e AAK-së. Ai me anë të një postimi në facebook ka deklaruar se ...

Reagon Haradinaj ndaj akuzave: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo vrasës e pushtues si Daçiçi

Albeu.com - 12.02.2017

Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiç i cili e kishte quajtur 'kriminel', liderin e AAK-së. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ai ...

“Je arrestuar si kriminel lufte”, Ramush Haradinaj ka një mesazh për Ivica Daçiç

LajmiFundit - 12.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, pasi ky i fundit ka thënë se Haradinaj nuk është arrestuar si ...

“Hakmerret” Hajradinaj ndaj Daçiç, i publikon foton përkrah Millosheviçit

SOT - 12.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, duke postuar në rrjetin social ...

Haradinaj: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo vrasës si Daçiqi dhe shefat e tij

Portalb - 12.02.2017

Ish kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka publikuar një fotografi të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq, përkrah ish presidentit serb, i njohur për gjenocidin e tij në Kosovë e Bosnjë, ...

Nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, ja çfarë do të bëjë Daut Haradinaj (Video)

Lajmi.net - 12.02.2017

Deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj i pyetur se çfarë do të ndodhë nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, përgjigjia e tij ishte shumë e fuqishme.

Daçiç pret ekstradimin e Haradinajt: Ky është test për Evropën

Gazeta Express - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, nuk ka komentuar deklaratën e ish-kryeministrit të Kosovës dhe komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, por ka thënë se janë në ...

Daçiq vazhdon fushatën kundër Haradinajt: Ai për ne mbetet një kriminel lufte

Zeri - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka folur përsëri për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe e ka komentuar aktivitetin e tij në luftën e fundit në Kosovë.

Daçiq vazhdon fushatën kundër Haradinajt: Ai për ne mbetet një kriminel lufte

Telegrafi - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka folur përsëri për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe e ka komentuar aktivitetin e tij në luftën e fundit në Kosovë.

Daçiq vazhdon fushatën kundër Haradinajt: Ai për ne mbetet një kriminel lufte

Botasot - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka folur përsëri për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe e ka komentuar aktivitetin e tij në luftën e fundit në Kosovë.

Haradinaj: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo pushtues e vrasës si Daçiqi e shefi i tij Millosheviqi

Telegrafi - 12.02.2017

Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq, i cili ish-kryeministrin e Kosovës e kishte quajtur ‘kriminel’.

Haradinaj ia kthen Daçiqit: Isha luftëtar lirie e jo pushtues e vrasës si ti e shefi yt

Gazeta Express - 12.02.2017

Udhëheqësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ndodhet në Francë, ku po mbahet nga 5 janari si pasojë e një fletarrestimi të lëshuar nga Serbia, i është kundërpërgjigjur ...

E quajti ‘kriminel’, Haradinaj publikon foton e Daçiç me Millosheviçin: Ti dhe shefi yt vratë fëmijë e gra

BalkanWeb - 12.02.2017

Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiç që e quajti kreun e AAK ‘kriminel’. Nga Franca ku ndodhet në arrest shtëpie, Haradinaj publikon në ...

Haradinaj hakmerret ndaj Daçiç, i publikon foton me Millosheviçin

Ora news - 12.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, pasi ky i fundit ka thënë se ...

Haradinaj: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo pushtues e vrasës si Daçiqi e shefi i tij Millosheviqi

Zeri - 12.02.2017

Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq i cili e kishte quajtur 'kriminel', liderin e AAK-së. Ai me anë të një postimi në facebook ka deklaruar se ...

Koci i përgjigjet Daçiqit për deklaratat kundër Haradinajt

Alb Portali - 12.02.2017

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”. Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq e ka ...

Trembet Daçiç: Haradinaj po na kërcënon me luftë

Alb Portali - 12.02.2017

Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK’së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin ...

Avokati i Haradinajt i përgjigjet Daçiçit për pretendimet e “testit evropian të ekstradimit”

Java News - 12.02.2017

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”. Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiç e ka ...

Haradinaj i kundërpërgjigjet Daçiçit: Ti je vrasës, përgjigju për krimet që ke bërë

Gazeta Tema - 12.02.2017

Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur Ivica Daçiçit duke e quajtur zëvendëskryeministrin e Serbisë vrasës e pushtues. Ish kryeministri i Kosovës thotë se Daçiç ka mbrojtur shtëpinë dhe popullin e ...

Daçiç sërish kundër Haradinajt: Ai për ne është një kriminel lufte

Java News - 12.02.2017

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka folur përsëri për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe e ka komentuar aktivitetin e tij në luftën e fundit në Kosovë.

Nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, ja çfarë do të bëjë Daut Haradinaj (Video)

Alb Portali - 12.02.2017

Deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj i pyetur se çfarë do të ndodhë nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, përgjigjia e tij ishte shumë e fuqishme. Loading...

Nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, ja çfarë do të bëjë Daut Haradinaj (VIDEO)

Antpress - 12.02.2017

1.6k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Daut Haradinaj vëllai i Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”. Deputeti nga radhët e AAK-së kur u pyet nga moderatori se çfarë do të ndodhë ...

“Procesi ndaj Haradinajt është politik”

Lajmi.net - 11.02.2017

Profesori i së Drejtës, Muhamet Kelmendi, veprimin e drejtëisë franceze për ta shtyrë vendimin për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar politik.

Kelmendi e quan politik procesin ndaj Haradinajt

Lajm - 11.02.2017

Profesori i së Drejtës, Muhamet Kelmendi, veprimin e drejtësisë franceze për ta shtyrë vendimin për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar politik.

Rasti ?Haradinaj? mund të shtyhet pas 2 marsit

Albeu.com - 11.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Koci: Mos e dëmtoni Ramushin me spekulime, nuk do të gjykohet nga Specialja

Lajmi.net - 11.02.2017

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci ka bërë thirrje që mos të bëhen spekulime ndaj klientit të tij. Sipas Koscit, spekulimet që e lidhin procesin gjyqësor të Haradinajt me Gjykatën Speciale, e ...

“Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA-s dhe NATO-s” (Video)

Lajmi.net - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Shokon agjenti serb: Pas arrestimit të Haradinajt, njerëz të CIA dhe NATO-s

LajmiFundit - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Spiuni serb: Pas Haradinajt fshihet Xhorxh Bush dhe fuqitë e mëdha (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Jakup Krasniqi jep alarmin: Ramush Haradinaj mund të jetë “pacient” i Speciales

Portalb - 11.02.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi nuk e përjashton mundësinë që ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të jetë “pacient” i Gjykatës Speciale.

AAK: S’ka lidhje ndalja e Haradinajt me Gjykatën Speciale

Lajmi.net - 11.02.2017

Avni Arifi, Këshilltari Kryesor i Liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, ka thënë se ndalja e ish-Kryeministrit në Francë nuk ka asnjë lidhje me Gjykatën Speciale, e cila do t’i gjykojë ish-udhëheqjen ...

Haradinaj: Nuk më shqetëson Klani i Millosheviqit

Lajmi.net - 11.02.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se gjatë luftës ka respektuar ligjet e vendit dhe ato ndërkombëtare. Haradinaj në një postim në facebook ka thënë se nga ...

Haradinaj: Nuk më shqetëson Klani i Millosheviqit

Ina - 11.02.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se gjatë luftës ka respektuar ligjet e vendit dhe ato ndërkombëtare. Haradinaj në një postim në facebook ka thënë se nga ...

Ramush Haradinajn nuk e shqetëson klani i Millosheviçit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.02.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook për procesin gjyqësor ndaj tij në Francë duke thënë se nuk e shqetëson klani i Millosheviçit.

Akuzat e serbëve, Ramush Haradinaj: Nuk më shqetëson ‘klani i Millosheviçit’

LajmiFundit - 11.02.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një postim në “Facebook” shkruan se nuk e shqetësojnë akuzat e politikanëve serbë. Haradinaj i quan ata “klani i Millosheviqit”, teksa shton se së shpejti do të ...

Reagon ashpër Haradinaj: Nuk më shqetëson Klani i Millosheviçit

LajmiFundit - 11.02.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se nuk është i shqetësuar nga klani i Millosheviçit dhe se ka dëshmuar ...

AAK: Ndalja e Haradinajt s?ka lidhje me Gjykatën Speciale

Albeu.com - 11.02.2017

Avni Arifi , Këshilltari Kryesor i Liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, ka deklaruar se ndalja e ish-Kryeministrit në Francë nuk ka asnjë lidhje me Gjykatën Speciale , e cila do t’i gjykojë ...

Haradinaj: Jam përballur me akuza monstruoze nga vrasësit e popullit tim, por instanca më e lartë e drejtësisë më ...

SOT - 11.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-s, Ramush Haradinaj, i ndaluar në Francë pas një urdhër arresti nga Serbia në Interpol, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se është përballur me ...

Haradinaj: Nuk kam frikë nga Klani i Millosheviçit

Ina - 11.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se ai është i pafajshëm dhe nuk i trembet aspak klaneve të Millosheviçit. Me anë të një statusi në Facebook, Haradinaj ëhstë ...

Ramushi përgjigjet nga Franca: Nuk më frikëson klani i Millosheviqit

Zhurnal - 11.02.2017

Ramush Haradinaj i ndaluar në Francë me një fletarrest të lëshuar nga Serbia në Interpol, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “jam përballur me akuzat më monstruoze të prodhuara nga vrasësit ...

Daçiq ankohet: Haradinaj po e kërcënon hapur Serbinë me luftë

Lajmi.net - 11.02.2017

Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka deklaruar se “është tepër e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt”.

Dacic: Haradinaj po na kërcënon me luftë para syve të Europës

LajmiFundit - 11.02.2017

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK’së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin aktual serb ...

Avokati i Haradinajt i përgjigjet Daçiqit: Po flet me mentalitetit të Millosheviqit

Lajmi.net - 11.02.2017

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”. Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq e ka ...

Daçiç: Haradinaj po e kërcënon hapur Serbinë me luftë

Albeu.com - 11.02.2017

Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka deklaruar se “është tepër e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt ”.

Kelmendi e quan politik procesin ndaj Haradinajt

Telegrafi - 11.02.2017

Profesori i së Drejtës, Muhamet Kelmendi, veprimin e drejtësisë franceze për ta shtyrë vendimin për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar politik.

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA-s dhe NATO-s (Video)

Telegrafi - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Koci: Po dëmtohet Kosova duke u spekuluar se Haradinaj gjykohet nga Specialja

Gazeta Express - 11.02.2017

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka thënë se spekulimet për Haradinajn se mund të procedohet penalisht në Gjykatën Speciale, e dëmtojnë jo vetëm Ramushin, por gjithë Kosovën Ai ka thënë se ...

Koci: Haradinaj nuk do të gjykohet nga Specialja

Zeri - 11.02.2017

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci ka kërkuar që mos të bëhen spekulime ndaj klientit të tij, që e lidhin procesin gjyqësor të Haradinajt me Gjykatën Speciale.

Koci: Haradinaj nuk do të gjykohet nga Specialja

Telegrafi - 11.02.2017

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci ka kërkuar që mos të bëhen spekulime ndaj klientit të tij, që e lidhin procesin gjyqësor të Haradinajt me Gjykatën Speciale.

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA-s dhe NATO-s (Video)

Zeri - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

AAK: S’ka lidhje ndalja e Haradinajt me Gjykatën Speciale

Gazeta Express - 11.02.2017

Avni Arifi, Këshilltari Kryesor i Liderit të AAK’së, Ramush Haradinajt, ka thënë se ndalja e ish-Kryeministrit në Francë nuk ka asnjë lidhje me Gjykatën Speciale, e cila do t’i gjykojë ish-udhëheqjen ...

AAK: Ndalja e Haradinajt s’ka lidhje me Gjykatën Speciale

Zeri - 11.02.2017

Avni Arifi, Këshilltari Kryesor i Liderit të AAK’së, Ramush Haradinajt, ka thënë se ndalja e ish-Kryeministrit në Francë nuk ka asnjë lidhje me Gjykatën Speciale, e cila do t’i gjykojë ish-udhëheqjen ...

Haradinaj: Shpejt kthehem në Kosovë, s’ka kurrfarë ndikimi Klani i Milloshevicit

Gazeta Express - 11.02.2017

Ramush Haradinaj ka reaguar pas shkrimeve të fundit se mund të jetë subjekt i Gjykatës Speciale duke thënë se këto janë agjenda që po mundohen t’i shtyjnë njerëzit e Klanit të Milloshevicit.

AAK: Ndalja e Haradinajt s’ka lidhje me Gjykatën Speciale

Telegrafi - 11.02.2017

Avni Arifi, këshilltari kryesor i liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, ka thënë se ndalja e ish-Kryeministrit në Francë nuk ka asnjë lidhje me Gjykatën Speciale, e cila do t’i gjykojë të dyshuarit ...

Haradinaj: Nuk më shqetëson Klani i Millosheviqit

Telegrafi - 11.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-s, Ramush Haradinaj, thotë se nuk e shqetësojnë akuzat e politikanëve serbë, apo, siç e ka quajtur ai, “Klani i Slobodan Millosheviqit”.

Haradinaj: Nuk më shqetëson Klani i Millosheviqit

Zeri - 11.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës i ndaluar në Francë me një fletëarrest të lëshuar nga Serbia në Interpol, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se nuk e shqetësojnë akuzat e politikanëve serbë, apo ...

Kadriaj: Shtyrja e vendimit për Haradinajn, e pakuptimë

Zeri - 11.02.2017

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka vlerësuar se shtyrja e vendimit të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, ka qenë tërësisht e pakuptimtë. Ajo në një prononcim për “Zëri.info”, ka thënë se një ...

Haradinaj: Nuk kam frikë nga Klani i Millosheviçit

Mapo - 11.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se ai është i pafajshëm dhe nuk i trembet aspak klaneve të Millosheviçit. Me anë të një statusi në Facebook, Haradinaj ëhstë ...

Dacic: Haradinaj po na kërcënon me luftë para syve të Europës

Gazeta Express - 11.02.2017

Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK’së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin ...

Daçiq ankohet: Haradinaj po e kërcënon hapur Serbinë me luftë

Botasot - 11.02.2017

Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka deklaruar se “është tepër e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt”.

Daçiq: Haradinaj po e kërcënon Serbinë me luftë

Zeri - 11.02.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se “është tepër e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ramush Haradinajt”. Ai ka thënë se Beogradi pret që ish kryeministri i ...

Koci i përgjigjet Daçiqit: Bota e ka kuptuar kush është xhelati e kush viktima

Zeri - 11.02.2017

Avokati i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq, i cili tha se është duke pritur që Haradinaj të ekstradohet në Serbi, raporton Zëri.info.

Koci i përgjigjet Daçiqit për deklaratat kundër Haradinajt

Gazeta Express - 11.02.2017

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”. Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq e ka ...

Ramush Haradinaj: Të zbatojmë reciprocitet me Serbinë, njësoj si e bën Kroacia

Alb Portali - 11.02.2017

Loading... Kryetari i AAK-ssë, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Ai thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestet që lëshon ndaj ...

Deklarata e agjentit: Prapa ndalimit të Haradinaj qëndron CIA e NATO

Java News - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Shokon agjenti serb: Pas arrestimit të Haradinajt, njerëz të CIA dhe NATO-s

Gazeta Tema - 11.02.2017

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu ...

Ramush Haradinaj i çon selam Serbisë dhe thotë se drejtësia e vonuar është padrejtësi

Antpress - 11.02.2017

1.7k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Ish- komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar edhe përmes një statusi në Facebook pas vendimit të papritur të Gjykatës franceze.

Anita e pikëlluar për Ramushin, shpërthen në lot (Foto)

Lajmi.net - 10.02.2017

Sot gjykata e Francës nuk mori vendim për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradianj duke thënë se i duhet kohë për të shqyrtuar dokumente e Serbisë kundër ish komandantit të UÇK-së.

Nuk përmbahet Anita, shpërthen në lot

Lajm - 10.02.2017

Deklarimi nga gjykata se për Ramush Haradinaj do të merret vendim tek më 2 mars, e ka bërë bashkëshorten e ish-gjeneralit të UÇK-së me lotë në sy. Haradinaj edhe më herët është përballur me ...

Haradinaj ‘mund të gjykohet edhe në Francë për kërkesat e Serbisë’

Lajm - 10.02.2017

Profesori universitar, Vigan Qorrolli, ka thënë se rasti i Ramush Haradinajt mund të gjykohet edhe në Francë. Ai ka shtuar se ekstradimi në këto baza është i pamundur.

“Ramushi do të lirohet më 2 mars” (VIDEO)

Lajm - 10.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet ka thënë Nitaj Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i Francës, ka ...

Serbia mban ‘peng’ Ramushin!

Lajmi.net - 10.02.2017

Gjykata franceze nuk ka marrë vendim dje për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me arsyetimin se prokurori i ka kërkuar Serbisë të sjellë informacione shtesë.

Haradianj i trembet një vendimi të papritur nga gjykata franceze

Albeu.com - 10.02.2017

Vëllai i kreut të AAK-së Ramush Haradianj , Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit që nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia .

Matoshi: Kërkesa për ekstradimin e Haradianjt është skandal

Albeu.com - 10.02.2017

Publicisti, Halil Matoshi ka thënë se qëllimi i Serbisë është të destabilizojë Kosovën dhe rajonin dhe se rasti Haradinaj dëshmon shkelje flagrante të të drejtave të njeriut, pasi është duke u ...

Serbia mban ‘peng’ Ramush Haradinajn!

Shqipmedia - 10.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë sërish vendimin për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Seanca e radhës, kur pritet të vendoset për lirimin ose ekstradimin e të parit të ...

Serbia mban ‘peng’ Ramushin!

Ina - 10.02.2017

Gjykata franceze nuk ka marrë vendim dje për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me arsyetimin se prokurori i ka kërkuar Serbisë të sjellë informacione shtesë.

“Ramushi do të lirohet më 2 mars” (VIDEO)

Ina - 10.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet ka thënë Nitaj Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i Francës, ka ...

Vendimi për Haradinajn shtyhet për më 2 mars

Idividi - 10.02.2017

Prishtinë, 9 shkurt 2017 (MIA) - Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të e Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Anita e pikëlluar për Ramushin, shpërthen në lot (Foto)

Ina - 10.02.2017

Sot gjykata e Francës nuk mori vendim për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradianj duke thënë se i duhet kohë për të shqyrtuar dokumente e Serbisë kundër ish komandantit të UÇK-së.

Daçiq: Haradinaj është një kriminel lufte

Lajm - 10.02.2017

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Sulmon Daçiç: Haradinaj është kriminel lufte

Albeu.com - 10.02.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka akuzuar kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn, se është kriminel lufte dhe që dëshiron ta paraqesë veten si viktimë politike.

“Haradinaj është një kriminel lufte, Serbia do ta pengojë formimin e ushtrisë së Kosovës”

Almakos - 10.02.2017

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Deklarata e rëndë e Daçiç: Haradinaj është një kriminel lufte!

LajmiFundit - 10.02.2017

Ministri i jashtëm, Ivica Daçiç ka bërë një deklaratë të rëndë për Ramush Haradinaj. Daçiç duke folur për Radio Televizionin e Serbisë tha se Haradinaj është një kriminel lufte.

“Haradinaj mund të gjykohet nga Gjykata Speciale”

Lajmi.net - 10.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq, tha sot se nëse Franca refuzon kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradianjt, ai mund të gjykohet para ...

Koci: Serbia ka inati të posaçëm ndaj Haradinajt, sepse është hero i gjallë

Lajmi.net - 10.02.2017

Edhe në rast se Gjykata në Colmar të Francës vendos për ta ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd, para se kjo të ndodh do të duhet që edhe Ministria e Drejtësisë së Francës ta miratojë një vendim ...

E dhimbshme: Anita nuk ka fjalë, shpërthen në lot! (FOTO)

Portalb - 10.02.2017

Ajo përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ka treguar se ka mbetur pa fjalë, madje shihet me sytë e mbushur lot, shkruan GazetaBlic , përcjell Portalb.mk .

E DHIMBSHME / Anita Haradinaj ngel pa fjalë, shpërthen në lot (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2017

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, i cili ndodhet në Francë dhe merr vendimin me 2 mars për lirimin apo ekstradimin e burrit të saj në Serbi, ka shpërthyer në lotë.

Koci: Serbia po e shantazhon Francën për ekstradimin e Haradinajt

Ina - 10.02.2017

Arianit Koci, avokati i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili që nga 4 janari po mbahet në Francë në bazë të një fletarresti serb ka shprehur bindjen se ekstradimi i ...

Rasti Haradinaj mund të shtyhet përtej 2 marsit

Lajmi.net - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Ekstradimi, vendimi për Haradinajn mund të shtyhet përtej 2 marsit

LajmiFundit - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Avokati i Haradinajt: Serbia po shantazhon Francën për ekstradimin. Nuk do të ndodhë

Top Channel - 10.02.2017

Arianit Koci, avokat i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili mbahet në Francë që nga 4 janari në bazë të një fletarresti serb, ka shprehur bindjen se ekstradimi i tij ...

“Haradinaj”, çështja mund të shtyhet përtej 2 marsit

Top Channel - 10.02.2017

Njohës të së Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovës paralajmërojnë se procedurat gjyqësore për rastin “Haradinaj” në Francë mund të mos përfundojnë në datën 2 mars, por të vazhdojë më tej.

“Dita e djeshme ishte një ditë nga ato që të bën krenarë”

Lajmi.net - 10.02.2017

Shpëtim Selmanaj nga AAK, i cili dje ishte prezent në seancën gjyqësore të Ramush Haradinajn në Colmar të Francës, është shprehur krenar për ditën e djeshme.

Sërish protestë para Gjykatës në Colmar për lirimin e Haradinajt

Zhurnal - 10.02.2017

Më datën 18 të këtij muaji në orën 14:00 deri në orën 16:00 qytetarë kosovarë që jetojnë në të gjitha qytetet e Francës do të protestojnë para Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës, më pas do të ...

Haradinaj kërkon reciprocitet me Serbinë rreth fletarresteve (Video)

Lajmi.net - 10.02.2017

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Sërish protestë para Gjykatës në Colmar për lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.02.2017

Më datën 18 të këtij muaji në orën 14:00 deri në orën 16:00 qytetarë kosovarë që jetojnë në të gjitha qytetet e Francës do të protestojnë para Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës, më pas do të ...

Haradinaj: Reciprocitet me Serbinë për fletarrestime (Video)

Lajm - 10.02.2017

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Procesi ndaj Haradinajt është politik, thotë Kelmendi

Lajm - 10.02.2017

Në aspektin juridik nuk sheh ndonjë bazë që Ramush Haradinaj të ndalohej nga autoritet franceze. Profesori i së Drejtës, Muhamet Kelmendi, veprimin e drejtësisë franceze, për ta shtyrë vendimin për ...

Haradinaj: Duhet të arrestohen Presidenti dhe Kryeministri serb

LajmiFundit - 10.02.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaron se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletë arrestet, ndërsa e akuzon se po ndikon në zvarritjen e procesit ndaj tij në Francë.

Serbia mban 'peng' Ramushin!

Zeri - 10.02.2017

Gjykata franceze nuk ka marrë vendim dje për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me arsyetimin se prokurori i ka kërkuar Serbisë të sjellë informacione shtesë.

Anita e pikëlluar për Ramushin, shpërthen në lot (Foto)

Zeri - 10.02.2017

Sot gjykata e Francës nuk mori vendim për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradianj duke thënë se i duhet kohë për të shqyrtuar dokumente e Serbisë kundër ish komandantit të UÇK-së.

Daçiq: Haradinaj është një kriminel lufte

Telegrafi - 10.02.2017

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Daçiq: Haradinaj është një kriminel lufte

Zeri - 10.02.2017

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç për Haradinajn

ABC News - 10.02.2017

"Ramush Haradinaj dëshiron të prezantohet si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte", deklarata është bërë nga ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic.

'Haradinaj mund të gjykohet nga Gjykata Speciale'

Zeri - 10.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq, tha sot se nëse Franca refuzon kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradianjt, ai mund të gjykohet para ...

Koci: Për t'u ekstraduar Haradinaj në Beograd duhet edhe miratimi i Ministrit francez të Drejtësisë

Gazeta Express - 10.02.2017

Edhe në rast se Gjykata në Colmar të Francës vendos për ta ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd, para se kjo të ndodh do të duhet që edhe Ministria e Drejtësisë së Francës ta miratojë një vendim ...

Koci: Për t'u ekstraduar Haradinaj në Beograd duhet edhe miratimi i Ministrit francez të Drejtësisë

Zeri - 10.02.2017

Edhe në rast se Gjykata në Colmar të Francës vendos për ta ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd, para se kjo të ndodh do të duhet që edhe Ministria e Drejtësisë së Francës ta miratojë një vendim ...

Koci: Serbia po e shantazhon Francën për ekstradimin e Haradinajt

Telegrafi - 10.02.2017

Arianit Koci, avokati i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili që nga 4 janari po mbahet në Francë në bazë të një fletarresti serb ka shprehur bindjen se ekstradimi i ...

Zyrtari i dikurshëm i Millosheviqit: Haradinaj mund të gjykohet nga Specialja

Gazeta Express - 10.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq, tha sot se nëse Franca refuzon kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradianjt, ai mund të gjykohet para ...

Rasti Haradinaj mund të shtyhet përtej 2 marsit

Telegrafi - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Rasti Haradinaj mund të shtyhet përtej 2 marsit

Ora news - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Këngë e ndjeshme për Ramush Haradinaj

Botasot - 10.02.2017

Këngëtarë të ndryshëm e kanë përkrahur vazhdimisht Ramush Haradinaj. Ai që së fundi ka shkruar dhe kënduar këngë për të ka qenë raposodi Jeton Kuci, dhe kjo këngë është mjaft e ndjeshme.

Rasti Haradinaj mund të shtyhet përtej 2 marsit

Gazeta Express - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Rasti Haradinaj mund të shtyhet përtej 2 marsit

Zeri - 10.02.2017

Procedurat gjyqësore për rastin Ramush Haradinaj në Francë, mund të mos përfundojnë më datën 2 mars dhe procesi të vazhdojë tutje, thonë njohësit e të Drejtës Penale Ndërkombëtare në Kosovë.

Haradinaj: Reciprocitet me Serbinë për fletarrestime (Video)

Gazeta Express - 10.02.2017

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Haradinaj: Serbia ndikon në zvarritje të gjykimit (Video)

Zeri - 10.02.2017

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Haradinaj, për reciprocitet me Serbinë: Ata me fletarreste, ne me fletarreste (Video)

Telegrafi - 10.02.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Ai thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

VIDEO/ Haradinaj, për reciprocitet me Serbinë: Ata me fletëarreste, ne me…

BalkanWeb - 10.02.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Ai thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Sërish protestë para Gjykatës në Colmar për lirimin e Haradinajt

Zeri - 10.02.2017

Më datën 18 të këtij muaji në orën 14:00 deri në orën 16:00 qytetarë kosovarë që jetojnë në të gjitha qytetet e Francës do të protestojnë para Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës, më pas do të ...

Haradinaj ‘mund të gjykohet edhe në Francë për kërkesat e Serbisë’

Alb Portali - 10.02.2017

Profesori universitar, Vigan Qorrolli, ka thënë se rasti i Ramush Haradinajt mund të gjykohet edhe në Francë. Ai ka shtuar se ekstradimi në këto baza është i pamundur. Loading...

“Ramushi do të lirohet më 2 mars” (VIDEO)

Alb Portali - 10.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet ka thënë Nitaj Loading... Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i ...

Daçiq: Haradinaj është një kriminel lufte

Alb Portali - 10.02.2017

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq. Loading...

Daut Haradinaj: Mbase kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

Java News - 10.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit se nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia.

Koci: Për t’u ekstraduar Haradinaj në Beograd duhet edhe miratimi i Ministrit francez të Drejtësisë

Alb Portali - 10.02.2017

Edhe në rast se Gjykata në Colmar të Francës vendos për ta ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd, para se kjo të ndodh do të duhet që edhe Ministria e Drejtësisë së Francës ta miratojë një vendim ...

Procesi ndaj Haradinajt është politik, thotë Kelmendi

Alb Portali - 10.02.2017

Në aspektin juridik nuk sheh ndonjë bazë që Ramush Haradinaj të ndalohej nga autoritet franceze. Loading... Profesori i së Drejtës, Muhamet Kelmendi, veprimin e drejtësisë franceze, për ta shtyrë ...

Avokati i Haradinajt: Serbia po shantazhon Francën për ekstradimin. Nuk do të ndodhë

Flaka - 10.02.2017

Arianit Koci, avokat i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili mbahet në Francë që nga 4 janari në bazë të një fletarresti serb, ka shprehur bindjen se ekstradimi i tij ...

Flet Haradinaj, tregon kush po ndikon në zvarritjen e procesit ndaj tij

Flaka - 10.02.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, akuzat e Serbisë ndaj tij i ka quajtur lojë politike. Thotë se Kosova duhet të ketë reciprocitet me Serbinë për fletarrestime.

Kusht për Haradinajn, firmosja e Demarkacionit dhe Asociacionit?

Flaka - 10.02.2017

Ka kaluar një muaj kohë, kur ish Kryeministri i Kosovës dhe njëhersh lideri i AAK –së, Ramush Haradinaj, po mbahet në Francë, sipas një fletarresti të lëshuar nga Serbia.

Sot Haradinaj del para gjykatës, ç'do bëhet me fatin e tij

Albeu.com - 09.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj , pritet të dalë sot para gjykatës në Colmar të Francës, ku do të zhvillojë betejën e radhës kundër Serbisë, pasi sot do të vendoset nëse do ekstradohet në ...

Dita e ramushit

Lajmi.net - 09.02.2017

Sot në qytetin Colmar të Francës pritet të mbahet seanca e radhës dhe sipas të gjitha gjasave e fundit për ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sot seanca ndaj Haradinajt në Francë

Lajm - 09.02.2017

Në gjykatën në Colmar të Francës sot do të mbahet seanca e radhës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në seancën e cila nis në orën 14:00 pritet të paraqitet kërkesa ...

Francë, sot vendimi për Ramush Haradinajt

Ina - 09.02.2017

Në Kolmar të Francës sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Sot merret vendimi përfundimtar për Haradinajn. A do të ekstradohet në Serbi?

SOT - 09.02.2017

Në Colmar të Francës sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletë-arrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Sot vendimi për Ramush Haradinajn

Portalb - 09.02.2017

Sot në Colmar, Francë, Gjykata e Apelit e këtij qyteti merr vendimin për lëshimin në liri ose dorëzimin në Serbi të ish – kryeministrit të vendit dhe ish –komandantit të Zonës operative të Dukagjinit ...

Haradinaj lirohet, nuk ekstradohet në Serbi

Lajm - 09.02.2017

Një gjykate franceze në Colmar, pritet që të enjten, rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e një kërkese të autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Haradinaj gati për seancën gjyqësore, AAK pret lirimin e tij (Foto)

Lajmi.net - 09.02.2017

Zyrtarë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosoës kanë shkuar në Francë, ku janë takuar me Ramush Haradinajn. Në një fotografi të publikuar nga Gazmend Abrashi në facebook, shihet se lideri i AAK-së është ...

Avokati i Haradinajt: Procesi i Ramushit do kryhet më 14 shkurt

Albeu.com - 09.02.2017

Gjykata franceze në Colmar pritet që sot rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e kërkeses së autoriteteve serbe për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj .

Caktohet seancë për Haradinajn në gjykatën në Kolmar

Idividi - 09.02.2017

Kolmar, 9 shkurt 2017 (MIA) - Para Gjykatës së Apelit në Kolmar në Francë, sot është caktuar seancë në të cilën duhet të sillet vendimi për kërkesën për ekstradimin e liderit të Aleancës për ...

Ja kush e vizitoj Ramush Haradinaj pak orë pa filluar seanca (FOTO)

Lajm - 09.02.2017

Lajmin për këtë vizitë e ka bërë të ditur, Gazmend Abrashi në një postim në llogarinë e tij në Facebook të cilit ia ka bashkëngjitur fotografinë me Haradinajn dhe Muharrem Nitajn/GazetaBlic/ “Në ...

Francë, sot vendimi për Haradinaj

Top Channel - 09.02.2017

Sot në Gjykatën e Kolmarit, në Francë, merret në shqyrtim kërkesa e Serbisë për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj. Ai është arrestuar mbi bazën e një fletë-arresti serb, me ...

Ramush Haradinaj, sot, `përballë` Serbisë

Zhurnal - 09.02.2017

Prishtinë, 9 shkurt - Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot në Colmar të Francës do ta zhvillojë betejën e radhës kundër Serbisë.

Avokati i Haradinajt: Procesi i Ramushit do kryhet më 14 shkurt

Zhurnal - 09.02.2017

Prishtinë, 9 shkurt - Gjykata franceze në Colmar pritet që sot rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e kërkeses së autoriteteve serbe për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Gazmend Abrashi: Haradinaj mund të lirohet nesër ose të hënën

Lajmi.net - 09.02.2017

Për nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi nuk ka asnjë dileme se Ramush Haradinaj do të lihet i lirë dhe do të kthehet në Kosovë.

Meda gjithmonë afër Ramushit, sot i pranishëm edhe në gjykatë (Foto)

Lajmi.net - 09.02.2017

Meda është sot i pranishëm në seancën e radhës të Ramush Haradinajt. Sot në qytetin Colmar të Francës pritet të mbahet seanca e radhës dhe sipas të gjitha gjasave e fundit për ish kryeministrin e ...

Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë

Lajmi.net - 09.02.2017

Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku do të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradim në Serbi për Ramush Haradinajn Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është ndaluar para një muaji në aeroportin e ...

Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë

Albeu.com - 09.02.2017

Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi. Rreth dy javë më parë, gjykata në Colmar të Francës vendosi lirimin me kusht ...

Haradinaj del para gjykatës në Francë (VIDEO)

Albeu.com - 09.02.2017

Pritet të fillojë seanca për gjykimin e Haradinajt në një gjykatë franceze në Colmar, ku do të shqyrtohet kërkesa e autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e ...

Nis seanca ndaj Haradinajt

Lajm - 09.02.2017

Sot pritet të merret vendimi për lirimin apo ekstradimin e tij në Serbi. Avokati i tij, Arianit Koci, për Koha.net ka thënë se pret lirimin e Haradinajt.

“Authoctonus” në seancën gjyqësore për Ramush Haradinajn në Francë (Foto)

Lajmi.net - 09.02.2017

Në seancën për Ramush Haradinajn që po mbahet në Francë, është vërejtur një detaj interesant. Një nga pjesëmarrësit e seancës ka veshur një bluzë “Authoctonus” ku janë trojet shqiptare me flamurin ...

Anita, Meda… në seancën gjyqësore për Ramushin (Foto)

Lajmi.net - 09.02.2017

Në seancën gjyqësore për Ramush Haradinaj në Francë ishte edhe gruaja e tij, Anita Haradinaj. Po ashtu, në këtë seancë është parë edhe këngëtari i njohur kosovar, Meda.

Ramush Haradinaj pyetet nëse pranon të ekstradohet në Serbi… (Video)

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryetari i trupit gjykues në Gjykatën e Colmarit të Francës, në hapje të seancës e ka pyetur Ramush Haradinajn nëse ai pranon të ekstradohet në Serbi në bazë të kërkesës që ka parashtruar Serbia, ...

Kosovarët po presin para Gjykatës lirimin e Haradinajt (Video/Foto)

Lajmi.net - 09.02.2017

Qytetarët kosovarë para gjykatës në Francë janë shprehur të bindur se Haradinaj do të lirohet. Një grup i qytetarëve kosovarë janë mbledhur para Gjykatës në Colmar në Francë ku do të mbahet seanca ...

"Shqipëri etnike" me Ramush Haradinajn në Francë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2017

Po mbahet sot seanca e radhës për Ramush Haradinajn në Francë, ku pritet të vendoset nëse ai do të lihet i lirë nga të gjitha akuzat e Serbisë, apo do të ekstradohet.

Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare i pranishëm në seancën gjyqësore të Haradinaj

LajmiFundit - 09.02.2017

Ramush Haradinaj është përpara gjykatës së Francës, ku pret të marrë vendimin përfundimtar. Pas arrestimit të tij në Francë, shumë kosovarë kanë dal në krahë të tij, ndër të cilëve është dhe i ...

Avokatja e Haradinajt e ashpër me gjykatën franceze

Lajmi.net - 09.02.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon ka qenë e ashpër para panelit gjykues në fjalën e saj. Lindon ka thënë se nuk ka asnjë arsye për mbajtjen e Ramush Haradinajt në Francë dhe se kërkesat e ...

Futbollisti i Milanit shikon seancën e Ramushit (FOTO)

Lajmi.net - 09.02.2017

Futbollisti i Milanit, Ismet Sinani, ka shikuar live seancën gjyqësore të Ramush Haradinajt. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Lajmi i fundit: nuk lirohet Ramush Haradinaj

Lajmi.net - 09.02.2017

Gjykata në Colmar të Francës e ka shtyrë lirimin për Ramush Haradinajn. Mësohet se ky vendim do të bëhet zyrtar me datë 2 mars. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë Haradinaj me të dalë nga Gjykata.

Shtyhet vendimi për Haradinajn

Portalb - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të e Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ramush Haradinaj i nervozuar, flet pas daljes nga Gjykata

Lajmi.net - 09.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka folur para gazetarëve pasi ka dalur nga seanca gjyqësore. Ai e ka akuzuar Serbinë se po e shfrytëzon anëtarësimin në Interpol për interesa politike, ...

LAJMI I FUNDIT / Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn

Albeu.com - 09.02.2017

Gjykata në Colamr të Francës ka shtyrë vendimin për ekstradimin apo lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinajn . Sipas kësaj gjykate, pritet që vendimi përfundimtar të jepet më 2 mars.

Ramush Haradinaj refuzon të ekstradohet në Serbi (VIDEO)

Ina - 09.02.2017

Ka nisur seanca gjyqësore në Colmar të Francës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryetari i trupit e ka pyetur Haradinaj nëse ai pranon të ekstradohet në Serbi në ...

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn, ja çfarë ndodhi sot në Francë

LajmiFundit - 09.02.2017

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinaj. Seanca e radhës do të mbahet me 2 mars. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ishte sot në Colmar të Francës për të mësuar nëse do të lirohet nga fletë arresti i ...

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn

Top Channel - 09.02.2017

Këtë të enjte gjykatat franceze pritej të dilnin me një vendim në lidhje me Ramush Haradinajn, i ndaluar që në fillim të muajit janar nga autoritetet e këtij vendi në bazë të një urdhër-arresti ...

Haradinaj flet pas seancës: Gjykata merr vendim më 2 mars

Ina - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë sot vendimin për lirimin ose ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Haradinaj pas seancës ka thënë se vendimi pritet të merret më 2 mars “Gjykata ...

Nitaj: Nuk ka pasur arsye të shtyhet vendimi i Gjykatës

Lajmi.net - 09.02.2017

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka deklaruar se Gjykata e Colmarit nuk ka pasur asnjë arsye ta shtynte vendimin për Ramush Haradinajn. Ai ka deklaruar se kjo gjykatë i ka pasur të gjitha ...

Selami i Haradinajt për Serbinë: Përgjigjen ua kam dhënë në vitet ‘98-’99, sërish do ta bëjë

Lajmi.net - 09.02.2017

Me të dalë nga Gjykata franceze e Colmarit, ku vendimi për lirimin ose jo u shty për 2 mars, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka pasur një selam për krerët e shtetit serb.

Shtyhet vendimi, Ramush Haradinaj: Kërkesa e Serbisë për ekstradim është abuzim

LajmiFundit - 09.02.2017

Një gjykatë në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për Ramush Haradinaj. Gjykata ka përcaktuar një seancë me 2 mars, ku pritet të merret vendimi përfundimtar.

Përfundoi seanca për Haradinajn, ja deklarata e tij për mediat

Shqipmedia - 09.02.2017

Ramush Haradinaj pas përfundimit të seancës në Colmar, ka thënë se gjykata do të vendos për të më 2 mars. “Gjykata sot nuk ka marrë vendim. Vendimi do të jepet me 2 mars.

Ramush Haradinaj flet pas seancës në Francë

LajmiFundit - 09.02.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se vendimi i Gjykatës franceze mund të merret në muajin mars. Ai këto komente i bëri për gazetarë pas daljes nga seanca që u mbajt sot në gjykatën e ...

Policia detyrohet të ndërhyjë që Haradinajt t’i lirohet rruga për të hyrë në Gjykatë (Video)

Lajmi.net - 09.02.2017

Arritja e liderit të AAK-së në Gjykatën e Colmarit në Francë është pritur nga shumë kosovarë. Me të mbërritur Ramush Haradinaj në Gjykatë, policia franceze është detyruar të ndërhyjë për të liruar ...

Reagon Anita Haradinaj, ja çfarë thotë pas vendimit që Ramushi të mbetet në Francë

Lajmi.net - 09.02.2017

Bashkëshortja e liderit të AAK-së, Anita Haradinaj e ka komentuar vendimin e Gjykatës së Colmarit për shtyerjen e vendimit në rastin e gjykimit të Ramush Haradinajt.

Ja çfarë pritje madhështore i bënë kosovarët Ramush Haradinajt (Video)

Lajmi.net - 09.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, do të duhet të qëndrojë në Francë të paktën deri më 2 mars kur pritet të merret vendimi final për të. Por ai nuk është vetëm.

Ja pse u shty për 2 mars vendimi për Haradinajn, tregon Gjykata franceze e Apelit

Lajmi.net - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në qytetin francez Colmar ka marrë vendim për shtyrjen e marrjes së vendimit përfundimtar për ekstradimin ose jo të Ramush Haradinajt në Serbi.

Gjykata në Colmar e shpall më 2 mars vendimin për rastin Haradinaj

DW - 09.02.2017

Gjykata franceze e aplit në Colmar e shtyu për 2 mars vendimin për lirimin ose jo të Ramush Hardinajt, ish-kryeministër i Kosovës. Gjatë seancës së zhvilluar të enjten (09.02) gjykata e apelit në ...

Veseli shpreh keqardhje për zvarritjen e vendimit për Haradinajn

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryetari i Kuvendi të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur keqardhje për zvarritjen e vendimit nga gjykata Franceze për bashkëluftëtarin Ramush Haradinaj.

Qeriqi, Haradinajt: Legjendë, do ta kalosh edhe këtë pengesë

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka reaguar pas shtyrjes së vendimit nga gjykata franceze për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ...

Anita reagon pas shtyrjes së vendimit për Ramush Haradinajn

Albeu.com - 09.02.2017

Pas vendimit të gjykatës franceze për shtyrjen e vendimit për lirimin e Haradinjat me datë 2 mars, ka reaguar dhe gruaja e tij me anë të një status në Facebook .

“Kosova të ketë Strategji Kombëtare për mbrojtjen e ish-luftëtarëve”

Lajmi.net - 09.02.2017

Besnik Tahiri, koordinatori i ekipit mbrojtës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, ka thënë se asnjëherë nuk është i mjaftueshëm angazhimi për figurën e Haradinajt.

Nitaj: Data e shpalljes së vendimit për Haradinjan ishte paracaktuar

Lajmi.net - 09.02.2017

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Muharrem Nitaj vlerëson se njoftimi se vendimi për Haradinajn do të merret me 2 mars i cili është dhënë nga kryetarja e Trupit Gjykues në Colmar sapo ka ...

Zbulohet arsyeja, ja çfarë bëri Serbia që u shty vendimi për Haradinajn në Francë

LajmiFundit - 09.02.2017

Franca ka shtyrë vendimin për Ramush Haradinaj. Seanca e radhës do të mbahet me 2 mars ku pritet që të merret dhe vendimi përfundimtar. Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë para ...

Vendimi për Ramush Haradinaj shtyhet për me 2 Mars

SOT - 09.02.2017

Këtë të enjte gjykatat franceze pritej të dilnin me një vendim në lidhje me Ramush Haradinajn, i ndaluar që në fillim të muajit janar nga autoritetet e këtij vendi në bazë të një urdhër-arresti ...

Shtyrja e vendimit për Ramushin, reagon Anita Haradinaj

LajmiFundit - 09.02.2017

Gjykata franceze ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të Ramush Haradinaj. Gjatë seancës së sotme vendimi u shty për me datë 2 mars.

Donika Kadaj flet për Ramushin, por nuk ia përmend emrin –  përdor terma të ‘shefit’ të ri

Lajmi.net - 09.02.2017

Gjykata franceze e Apelit ka shtyrë deri më 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me kërkesën për ekstradimin e tij në Serbi.

Limaj: Zhagitjet procedurale për Haradinajn të padrejta dhe të panevojshme

Lajmi.net - 09.02.2017

Lideri i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj ka reaguar pas lajmit se vendimi për kreun e AAK-së, Ramush Haradinajt do të merret me dy mars. Limaj ka thënë se zhagitjet procedurale që po bëhen nga ...

MPJ: Mbajtja e mëtutjeshme e Haradinajt në Francë e pakuptimtë dhe e panevojshme

Lajmi.net - 09.02.2017

"Ministria e Jashtme që unë e drejtoj ka përcjellë në vazhdimësi rastin e ndalimit të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj që nga 4 janari e deri më sot".

Ramush Haradinaj: Serbët që më janë vërsulur mua kanë qenë vrasës

Lajmi.net - 09.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj pas vendimit të sotëm të gjykatës së Apelit në Francë thotë se drejtësia e vonuar është padrejtësi në vetvete.

Isa Mustafa: Haradinaj do të triumfojë mbi padrejtësitë që po i bëhen

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se me keqardhje e ka pritur zvarritjen e vendimit i cili, siç ka thënë do të mundësonte kthimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, ...

Mustafa: Procesi ndaj Haradinajt, peng i shtetit që është përgjegjës për masakrat

Lajmi.net - 09.02.2017

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa duke e komentuar vendimin e gjykatës së Francës ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinajt, vlerëson se atij po i bëhen padrejtësi, mirëpo beson se në fund drejtësia do ...

Isa Mustafa: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

LajmiFundit - 09.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se me keqardhje e ka pritur zvarritjen e vendimit i cili, siç ka thënë do të mundësonte kthimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, ...

Selami i Haradinajt për Serbinë: Përgjigjen ua kam dhënë në vitet ‘98-’99, sërish do ta bëjë

Portalb - 09.02.2017

Me të dalë nga Gjykata franceze e Colmarit, ku vendimi për lirimin ose jo u shty për 2 mars, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka pasur një selam për krerët e shtetit serb.

Daut Haradianj: Mund të kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

Lajmi.net - 09.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit se nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia.

Haradinaj: Serbët që më janë vërsulur mua kanë qenë vrasës

Albeu.com - 09.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj pas vendimit të sotëm të gjykatës së Apelit në Francë ka reaguar duke thënë se drejtësia e vonuar është padrejtësi në vetvete.

Matoshi: Kërkesa për ekstradimin e Haradianjt në tokën armiqësore, është skandal

Lajmi.net - 09.02.2017

Publicisti, Halil Matoshi ka thënë se qëllimi i Serbisë është të destabilizojë Kosovën dhe rajonin. Sipas Matoshti, rasti Haradinaj dëshmon shkelje flagrante të të drejtave të njeriut, pasi është ...

“Ramushi do të lirohet më 2 mars” (Video)

Lajmi.net - 09.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet ka thënë Nitaj Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i Francës, ka ...

Daut Haradinaj: Arrestimi i Ramushit, shpresojë që s’ka dorë dikush nga Prishtina

Ina - 09.02.2017

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se Franca nuk duhet të bie pre e provokimeve të Beogradit lidhur me flet-arrestet.

Ja çka vendosi Gjykata për Ramush Haradinajn

Zhurnal - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të e Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Nitaj: Ramushi do të lirohet më 2 mars

Zhurnal - 09.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet ka thënë Nitaj Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i Francës, ka ...

Haradinaj: Mund të kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

LajmiFundit - 09.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj është shprehur se është faji i udhëheqësve të shtetit të Kosovës se nuk janë marrë me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia.

Sot, beteja e radhës e Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 09.02.2017

Ish Kryeministri i Kosovës dhe Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot në Colmar të Francës do ta zhvillojë betejën e radhës kundër Serbisë. Në Colmar të Francës sot do vendoset nëse Ramush Haradinaj ...

Gjykata vendos sot për fatin e Ramush Haradinajt

Ora news - 09.02.2017

Në Kolmar të Francës sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Sot seanca ndaj Haradinajt në Francë

Telegrafi - 09.02.2017

Në gjykatën në Colmar të Francës sot do të mbahet seanca e radhës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në seancën e cila nis në orën 14:00 pritet të paraqitet kërkesa ...

Koci: Haradinaj do të lirohet

Telegrafi - 09.02.2017

Një gjykate franceze në Colmar, pritet që të enjten, rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e një kërkese të autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Koci: Haradinaj do të lirohet

Zeri - 09.02.2017

Një gjykate franceze në Colmar, pritet që të enjten, rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e një kërkese të autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Ramush Haradinaj bëhet gati për t'u paraqitur në Gjykatë (Foto)

Gazeta Express - 09.02.2017

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kanë shkuar sot në Francë për të vizituar liderin e tyre, Ramush Haradinaj, i cili pritet të dal sot para Gjykatës Colmar.

Koci: Procesi i Haradinajt në Francë do të kryhet më 14 shkurt

Gazeta Express - 09.02.2017

Një gjykate franceze në Colmar, pritet që të enjten, rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e një kërkese të autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Gjykata franceze në Colmar pritet të japë vendimin për Haradinaj në orën 14:00

ABC News - 09.02.2017

Gjykata franceze në Colmar, pritet që sot rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e kërkesës së autoriteteve të Serbisë për ekstradimin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Zyrtarë të partisë i shkojnë për vizitë Haradinajt

Zeri - 09.02.2017

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i kanë shkuar për vizitë në Francë, kreut të kësaj partie, Ramush Haradinaj, pak orë para se ky i fundit të dal para gjykatës në Colmar.

Gjyqi i Haradinajt; Sot vendoset se si do të proçedohet me çështjen

RTSH - 09.02.2017

Në Kolmar të Francës sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

VIDEO/ Haradinaj del para gjykatës franceze, avokati: Do lirohet, nuk ekstradohet në Serbi

BalkanWeb - 09.02.2017

FRANCE- Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dalë sot sërish para gjykatës së Colmarit në Francë. Në seancën e sotme gjykata franceze do të vendosë nëse ...

Abrashi: Haradinaj mund të lirohet nesër ose të hënën

Zeri - 09.02.2017

Për nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi nuk ka asnjë dileme se Ramush Haradinaj do të lihet i lirë dhe do të kthehet në Kosovë.

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn

Telegrafi - 09.02.2017

Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi ka bërë të ditur për Telegrafin se vendimi për Ramush Haradinajn është shtyrë. Sipas tij, vendimi për Haradinajn pritet të merret më 2 mars.

Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë

Gazeta Express - 09.02.2017

Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku do të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradim në Serbi për Ramush Haradinajn Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj është ndaluar para një muaji në aeroportin e ...

Meda gjithmonë afër Ramushit, sot i pranishëm edhe në gjykatë

Botasot - 09.02.2017

Meda është sot i pranishëm në seancën e radhës të Ramush Haradinajt. Sot në qytetin Colmar të Francës pritet të mbahet seanca e radhës dhe sipas të gjitha gjasave e fundit për ish kryeministrin e ...

Haradinaj del para gjykatës në Francë (Video)

Zeri - 09.02.2017

Së shpejti pritet të fillojë seanca në një gjykate franceze në Colmar, ku do të shqyrtohet kërkesa e autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Këtë këngëtar nuk e keni pritur të jetë në sallën ku po gjykohet Haradinaj (Foto)

Gazeta Express - 09.02.2017

Sot është duke u mbajtur seanca për kreun e AAK-së Ramush Haradinajn në Colmar të Francës. Ramushi po vazhdon të ketë përkrahje edhe nga artistë të njohur,transmeton Gazeta Express.

Meda gjithmonë afër Ramushit, sot i pranishëm edhe në Gjykatë (Foto)

Zeri - 09.02.2017

Meda është sot i pranishëm në seancën e radhës të Ramush Haradinajt. Sot në qytetin Colmar të Francës pritet të mbahet seanca e radhës dhe sipas të gjitha gjasave e fundit për ish kryeministrin e ...

Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë

Zeri - 09.02.2017

Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku do të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradim në Serbi për Ramush Haradinajn Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj është ndaluar para një muaji në aeroportin e ...

Meda i pranishëm në seancën gjyqësore të Haradinajt (Foto)

Telegrafi - 09.02.2017

Shume kosovarë i dolën në mbrojtje të parit të AAK-së, Ramush Haradinaj, pas arrestimit të tij në Francë, këtu duke përfshirë edhe artistë të njohur. Ndër ta është edhe këngëtari i mirënjohur Mehdi ...

Ramush Haradinaj refuzon të ekstradohet në Serbi

Gazeta Express - 09.02.2017

Kryetari i trupit gjykues në gjykatën e Colmar ka pyetur Ramush Haradinajn nëse pranon të ekstradohet në Serbi, pasi kjo e fundit e ka bërë këtë kërkesë.

Ramush Haradinaj refuzon ekstradimin për në Serbi

Zeri - 09.02.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka refuzuar ekstradimin për në Serbi me kërkesë të këtij shteti, pasi është pyetur për këtë nga kryetari i trupit gjykues.

Seanca në Colmar, këta janë skenarët e Gjykatës franceze për Haradinajn

Gazeta Express - 09.02.2017

Në Gjykatën franceze në Colmar aktualisht është duke u zhvilluar seanca ndaj Ramush Haradinajt ku po shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e tij në Serbi.

Kjo është gjendja e Anitës

Botasot - 09.02.2017

Në seancën gjyqësore për Ramush Haradinaj në Francë ishte edhe gruaja e tij, Anita Haradinaj. Ajo duket e mërzitur dhe pa disponim... Po ashtu, në këtë seancë është parë edhe këngëtari i njohur, Meda.

Gjykata në Francë shtyn vendimin për kreun e AAK-së Ramush Haradinaj

BalkanWeb - 09.02.2017

Ramush Haradinaj pas përfundimit të seancës në Colmar, ka thënë se gjykata do të vendos për të më 2 mars. “Gjykata sot nuk ka marrë vendim. Vendimi do të jepet me 2 mars.

Haradinaj para gjykatës, simbole të “Shqipërisë së Madhe” në sallën e gjyqit (Foto)

Telegrafi - 09.02.2017

Tanimë është duke u zhvilluar seanca në një gjykate franceze në Colmar, ku po shqyrtohet kërkesa e autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Haradinaj flet pas seancës: Gjykata merr vendim më 2 mars

Gazeta Express - 09.02.2017

Ramush Haradinaj pas përfundimit të seancës në Colmar, ka thënë se gjykata do të vendos për të më 2 mars. “Gjykata sot nuk ka marrë vendim. Vendimi do të jepet me 2 mars.

Avokatja Lindon prezanton faktet për lirimin e Haradinajt

Zeri - 09.02.2017

Prokuroria tashmë ka përfunduar fjalën e saj, ndërkaq mësohet se aktualisht është duke folur avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon. Ajo po paraqet faktet për lirimin e Haradinajt.

Vendimi për Ramush Haradinaj në 2 mars

Ora news - 09.02.2017

Gjykata në Francë ka shtyrë vendimin për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në përfundim të seancës, Haradinaj duke iu përgjigjur interesit të mediave tha se vendimi do të jepet më 2 mars.

Gjykata franceze shtyn vendimin për Haradinaj më 2 mars

ABC News - 09.02.2017

Gjykata franceze në Kolmar ka shtyrë vendimin për Ramush Haradinaj. Një gjë e tillë është konfirmuar edhe nga vetë ish-kryeministri kosovar që bën të ditur se verdikti do të jepet me 2 mars.

Ramush Haradinaj i nervozuar flet pas daljes nga Gjykata

Zeri - 09.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur para gazetarëve pasi ka dalur nga seanca gjyqësore. Ai e ka akuzuar Serbinë se po e shfrytëzon anëtarësimin në Interpol për ...

Ja si e pritën qytetarët Haradinajn para Gjykatës së Colmarit (Video)

Zeri - 09.02.2017

Shumë qytetarë kishin shkuar sot para Gjykatës së Colmarit për ti dhënë kurajo liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, transmeton “Zeri.info”. Haradinaj i cili është arrestuar më 4 janar të këtij viti ...

Haradinaj refuzon ekstradimin në Serbi

Mapo - 09.02.2017

Ka nisur seanca gjyqësore në Colmar të Francës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryetari i trupit e ka pyetur Haradinaj nëse ai pranon të ekstradohet në Serbi në ...

Qytetarët në përkrahje të Haradinajt në Francë, me brohoritje “UÇK,UÇK” (Video)

Telegrafi - 09.02.2017

Gjykata në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin deri më 2 mars për rastin e Ramush Haradinajt. Pas përfundimit të seancës, Haradinaj para medieve ka thënë se Serbisë përgjigjen ua ka dhënë në vitet ...

Nitaj: Gjykata shtyu vendimin për Haradinajn për shkak të dosjeve të Serbisë

Gazeta Express - 09.02.2017

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka deklaruar se Gjykata e Colmarit nuk ka pasur asnjë arsye ta shtynte vendimin për Ramush Haradinajn. Ai ka deklaruar se kjo gjykatë i ka pasur të gjitha ...

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn

Zeri - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë sot vendimin për lirimin ose ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Haradinaj pas seancës ka thënë se vendimi pritet të merret më 2 mars “Gjykata ...

Nitaj: Nuk ka pasur arsye të shtyhet vendimi i Gjykatës

Zeri - 09.02.2017

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka deklaruar se Gjykata e Colmarit nuk ka pasur asnjë arsye ta shtynte vendimin për Ramush Haradinajn. Ai ka deklaruar se kjo gjykatë i ka pasur të gjitha ...

Qytetarët në përkrahje të Haradinajt në Francë, me brohoritje 'UÇK,UÇK' (Video)

Zeri - 09.02.2017

Gjykata në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin deri më 2 mars për rastin e Ramush Haradinajt. Pas përfundimit të seancës, Haradinaj para medieve ka thënë se Serbisë përgjigjen ua ka dhënë në vitet ...

Nitaj: Dosjet e Serbisë, shkak i shtyrjes së vendimit për Haradinajn

Telegrafi - 09.02.2017

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka deklaruar se Gjykata e Colmarit nuk ka pasur asnjë arsye ta shtynte vendimin për Ramush Haradinajn. Ai ka deklaruar se kjo gjykatë i ka pasur të gjitha ...

Ramush Haradinaj para trupit gjykues me simbole të “Shqipërisë Etnike” (Foto)

BalkanWeb - 09.02.2017

Gjykata në Colmar të Francës ka zhvilluar sot seancën në ngarkim të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua nga autoritetet franceze më 4 janar pas një urdhërarresti ndërkombëtar të ...

Këto janë fjalët e Anita Haradinajt pas vendimit të gjykatës franceze (Foto)

Gazeta Express - 09.02.2017

Gjykata franceze ka shtyrë sot vendimin për lirimin e kreut të AAK-së , Ramush Haradinaj deri më datën 2 mars të këtij viti. E bashkëshortja e Ramushit, Anita është duke qëndruar në çdo moment afër ...

Reagon Haradinaj: Përgjigjen që e ka marrë Serbia nga unë në vitet ’98-’99 do ta merr gjithmonë

Zeri - 09.02.2017

Me të dalë nga Gjykata franceze e Colmarit, ku vendimi për lirimin ose jo u shty për 2 mars, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka pasur një "selam" për krerët e shtetit serb.

Vendimi i Gjykatës në Colmar - Haradinaj mbetet edhe 3 javë në Francë

Gazeta Express - 09.02.2017

Gjykata e Colmarit nuk ka marrë sot vendim për Ramush Haradinajn, i cili që më shumë se 1 muaj po qëndron në Francë. Gjykata ka vendosur që vendimin për të ta marrin më 2 mars, e që i bie, që ...

Gjykata franceze e Apelit tregon arsyen e shtyrjes së vendimit për Haradinajn

Zeri - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në qytetin francez Colmar ka marrë vendim për shtyrjen e marrjes së vendimit përfundimtar për ekstradimin ose jo të Ramush Haradinajt në Serbi.

Qeriqi, Haradinajt: Legjendë, do ta kalosh edhe këtë pengesë

Telegrafi - 09.02.2017

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka reaguar pas shtyrjes së vendimit nga gjykata franceze për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ...

Shtyhet seanca në shenjë solidarizimi me Haradinajn

Telegrafi - 09.02.2017

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë në shenjë proteste dhe solidarizimi për shtyrjen e vendimit të gjykatës së Francës, ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Tahiri: Haradinajn duan ta mbajnë larg proceseve politike në Kosovë

Telegrafi - 09.02.2017

Koordinatori i ekipit mbrojtës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Besnik Tahiri, ka thënë se ishte i papritur vendimi i gjykatës franceze për Haradinajn.

Veseli: Do të angazhohemi për lirimin e Haradinajt

Gazeta Express - 09.02.2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka reaguar pas vendimit të autoriteteve franceze për shtyrjen e vendimit për Ramush Haradinajn. Vendimi do të merret më 2 mars nga Gjykata në Colmar Përmes një ...

Gjykata në Colmar shpjegon arsyen pse nuk do të marrë vendim deri më 2 mars për Haradinajn

Gazeta Express - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Francë ka shpjeguar arsyen e shtyrjes së marrjes së vendimit për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës njëherësh ish-kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, duke thënë se ...

Reagon Anita Haradinaj, ja çfarë thotë pas vendimit që Ramushi të mbetet në Francë

Zeri - 09.02.2017

Bashkëshortja e liderit të AAK-së, Anita Haradinaj e ka komentuar vendimin e Gjykatës së Colmarit për shtyerjen e vendimit në rastin e gjykimit të Ramush Haradinajt.

Prokuroria franceze kërkon ende informata nga Serbia

Telegrafi - 09.02.2017

Gjykata franceze e Apelit e ka shtyrë për 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kur pritet që të vendoset në lidhje me kërkesën për ekstradim të Haradinajt në Serbi.

Veseli: Do të angazhohemi për lirimin e Haradinajt

Zeri - 09.02.2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka reaguar pas vendimit të autoriteteve franceze për shtyrjen e vendimit për Ramush Haradinajn. Vendimi do të merret më 2 mars nga Gjykata në Colmar Përmes një ...

Kadaj- Bujupi flet lidhur me rastin e Haradinajt, e quan të papranueshëm vendimin e gjykatës

Telegrafi - 09.02.2017

Gjykata franceze e Apelit ka shtyrë deri më 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me kërkesën për ekstradimin e tij në Serbi.

MPJ: Mbajtja e mëtutjeshme e Haradinajt në Francë, e pakuptimtë dhe e panevojshme

Gazeta Express - 09.02.2017

​Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar pasi një gjykatë franceze ka shtyrë sot marrjen e vendimit për kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt.

Limaj: Zhagitjet e drejtësisë në rastin e Haradinajt, të panevojshme

Telegrafi - 09.02.2017

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj ka thënë se zhagitjet procedurale që po bëhen nga organet e drejtësisë Franceze në rastin e Haradinajt, janë tërësisht të panevojshme dhe të padrejta.

Hoxhaj: Mbajtja e mëtutjeshme e Haradinajt është e pakuptimtë dhe e panevojshme

Zeri - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në qytetin francez Colmar, ka marrë vendim për shtyrjen e marrjes së vendimit përfundimtar për ekstradimin ose jo të Ramush Haradinajt në Serbi, transmeton “Zeri.info”.

Limaj: Qeveria e Kosovës ta marrë seriozisht çështjen Haradinaj

Gazeta Express - 09.02.2017

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj ka thënë se zhagitjet procedurale që po bëhen nga organet e drejtësisë Franceze në rastin e Haradinajt, janë tërësisht të panevojshme dhe të padrejta.

Shtyrja e vendimit, Haradinaj: Drejtësia e vonuar, padrejtësi në vetvete!

BalkanWeb - 09.02.2017

FRANCË – Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me shtyrjen e vendimit nga autoritetet franceze në 2 mars. Me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ kreu i AAK-së ...

Limaj: Zhagitjet e drejtësisë në rastin e Haradinajt, të panevojshme

Zeri - 09.02.2017

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj ka thënë se zhagitjet procedurale që po bëhen nga organet e drejtësisë Franceze në rastin e Haradinajt, janë tërësisht të panevojshme dhe të padrejta.

Kadaj- Bujupi flet lidhur me rastin e Haradinajt

Zeri - 09.02.2017

Gjykata franceze e Apelit ka shtyrë deri më 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me kërkesën për ekstradimin e tij në Serbi.

Haradinaj: Drejtuesit e sotëm të Serbisë, do ta marrin të njëjtën përgjigje si në vitin 1998-1999

Telegrafi - 09.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për vendimin Gjykatës së Colmarit të marrë sot ndaj tij. “Drejtësia e vonuar është padrejtësi në vetvete! Njoftimi që ...

Veseli: Do të angazhohemi për lirimin e Haradinajt

Telegrafi - 09.02.2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka shprehur keqardhje për shtyrjen e vendimit nga gjykata franceze për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ...

Po ndiqem nga vrasës e paramilitarë, thotë Haradinaj

Gazeta Express - 09.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për vendimin Gjykatës së Colmarit të marrë sot ndaj tij. Ai në një status në Facebook ka thënë se sulmet serbe nuk e ...

Mustafa: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

Zeri - 09.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se me keqardhje e ka pritur zvarritjen e vendimit i cili, siç ka thënë do të mundësonte kthimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, ...

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

Gazeta Express - 09.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se me keqardhje e ka pritur zvarritjen e vendimit i cili, siç ka thënë do të mundësonte kthimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, ...

Edhe Anita e pranishme në seancën gjyqësore për Ramushin (Foto)

Zeri - 09.02.2017

Në seancën gjyqësore për Ramush Haradinaj në Francë ishte edhe gruaja e tij, Anita Haradinaj. Po ashtu, në këtë seancë është parë edhe këngëtari i njohur kosovar, Meda.

Mustafa: Zvarritja e lirimit të Haradinajt peng i Serbisë, e drejta do të triumfojë

Telegrafi - 09.02.2017

Kryeministri Isa Mustafa, zvarritjen e procesit për kthimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, e ka quajtur peng të shtetit të Serbisë. Mustafa përmes një postimi në Facebokk ka thënë se shumë ...

Haradinaj: Po ndiqem nga vrasës e paramilitarë

Zeri - 09.02.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për vendimin Gjykatës së Apelit në Colmar të marrë sot ndaj tij. Ai në një status në profilin e tij zyrtar në rrjetin ...

Haradinaj mund të gjykohet edhe në Francë për kërkesat e Serbisë

Telegrafi - 09.02.2017

Profesori universitar, Vigan Qorrolli, ka thënë se rasti i Ramush Haradinajt mund të gjykohet edhe në Francë. Ai ka shtuar se ekstradimi në këto baza është i pamundur.

Haradianj: Mund të kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

Zeri - 09.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit se nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia.

Daut Haradinaj: Për arrestimin e Ramushit, shpresoj që s’ka dorë dikush nga Prishtina

Telegrafi - 09.02.2017

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se Franca nuk duhet të bie pre e provokimeve të Beogradit lidhur me flet-arrestet.

Matoshi: Kërkesa për ekstradimin e Haradianjt në tokën armiqësore, është skandal

Zeri - 09.02.2017

Publicisti, Halil Matoshi ka thënë se qëllimi i Serbisë është të destabilizojë Kosovën dhe rajonin. Sipas Matoshti, rasti Haradinaj dëshmon shkelje flagrante të të drejtave të njeriut, pasi është ...

Daut Haradinaj: Mund të kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

Gazeta Express - 09.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit se nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia.

Nitaj: Përveç nëse i bëhet ndonjë komplot, Haradinaj do të lirohet më 2 mars (Video)

Gazeta Express - 09.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet, ka thënë Muharrem Nitaj. Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i ...

Nitaj: Përveç nëse i bëhet ndonjë komplot, Haradinaj do të lirohet më 2 mars (Video)

Zeri - 09.02.2017

Nëse nuk ka ndonjë komplot nga Serbia apo Kosova, Ramushi do të lirohet, ka thënë Muharrem Nitaj. Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në lidhje telefonike nga Colmar i ...

Haradiaj përapra gjykatës, vendoset lirimi ose ekstradimi i tij

Vision Plus - 09.02.2017

Gjykata e Colmarit në France vendos sot për fatin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Trypa gjykuese do të thotë sot fjalën e fundit nëse do te ekstradohet ne Serbi apo do te lirohet përfundimisht.

Ramush Haradinaj, sot, `përballë` Serbisë

Flaka - 09.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot në Colmar të Francës do ta zhvillojë betejën e radhës kundër Serbisë. Në Colmar të Francës sot do vendoset nëse Ramush Haradinaj ...

Ramush Haradinaj, sot, `përballë` Serbisë

Alb Portali - 09.02.2017

Loading... Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot në Colmar të Francës do ta zhvillojë betejën e radhës kundër Serbisë.

Haradinaj del sot para gjykatës franceze

Java News - 09.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të dalë sot sërish para gjykatës së Colmarit në Francë. Në senacën e sotme gjykata franceze do të vendosë nëse ...

“Haradinaj lirohet, nuk ekstradohet në Serbi”

Flaka - 09.02.2017

Një gjykate franceze në Colmar, pritet që të enjten, rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e një kërkese të autoriteteve të Serbisë për ekstradim të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Nis seanca ndaj Haradinajt

Alb Portali - 09.02.2017

Ka nisur seanca ndaj ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Colmar të Francës. Sot pritet të merret vendimi për lirimin apo ekstradimin e tij në Serbi. Loading...

Nis gjyqi për Haradinajn

Vision Plus - 09.02.2017

Gjykata e Colmarit ne France ka nisur shqyrtimin e kërkesës se autoriteteve serbe për ekstradimin e ish-kryeministrit Haradinaj ne serbi. Lideri i AAK-se, u arrestua ne 4 janar pas nje urdhearrtesti ...

Kërkesa e Serbisë për ekstradimin e Haradinajt, vendimi shtyhet për në 2 Mars

Java News - 09.02.2017

Gjykata e Colmarit në Francë nuk dha një vendim përfundimtar në lidhje me kërkesën e Serbisë për ekstradimin e kreut të AAK-së ramush haradinaj. Në seancën e zhvilluar sot në këtë gjykatë, u zhvillua ...

Selami i Haradinajt për Serbinë: Përgjigjen ua kam dhënë në vitet ‘98-’99, sërish do ta bëjë

Alb Portali - 09.02.2017

Me të dalë nga Gjykata franceze e Colmarit, ku vendimi për lirimin ose jo u shty për 2 mars, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka pasur një selam për krerët e shtetit serb.Ai e ka akuzuar Serbinë se ...

Francë, Ramush Haradinaj në gjyq me simbolet e “Shqipërisë Etnike”

Gazeta Tema - 09.02.2017

Seanca ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë, është shoqëruar me simbolet kombëtare të “Shqipërisë Etnike”. Në ambientet e gjykatës Colmar, ka rënë në sy një shtetas i veshur me një bluzë ...

Shtyhet vendimi për Haradinaj

Vision Plus - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës e ka shtyre per ne daten 2 mars vendimin per lirimin ose ekstradimin ne Serbi te ish-kryeministrit te Kosovës Ramush Haradinaj.

Në pritje të vendimit nga gjykata, ja çfarë shkruan gruaja e Haradinajt

Java News - 09.02.2017

Gjykata franceze ka shtyrë sot vendimin për lirimin e kreut të AAK-së , Ramush Haradinaj deri më datën 2 mars të këtij viti. E bashkëshortja e Ramushit, Anita është duke qëndruar në çdo moment afër ...

Shtyhet për në 2 mars vendimi për Haradinaj

Vision Plus - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka vendosur që ta shtyjë për në 2 mars, vendimin për rastin e Ramush Haradinajt. Sot u zhvillua seanca ku u shqyrtuar kërkesa e Serbisë për ekstradim të ...

Limaj: Zvarritjet e drejtësisë në rastin e Haradinajt, të panevojshme

Vision Plus - 09.02.2017

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj tha se zvarritjet procedurale që po bëhen nga organet e drejtësisë franceze në rastin e Haradinajt, janë tërësisht të panevojshme dhe të padrejta.

Veseli: Do të angazhohemi për lirimin e Haradinajt

Alb Portali - 09.02.2017

Publikuar Shk 9, 2017 Shpërndaj Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka reaguar pas vendimit të autoriteteve franceze për shtyrjen e vendimit për Ramush Haradinajn.

Limaj: Zvarritjet në prcesin “Haradinaj”, të panevojshme

Java News - 09.02.2017

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj tha se zvarritjet procedurale që po bëhen nga organet e drejtësisë franceze në rastin e Haradinajt, janë tërësisht të panevojshme dhe të padrejta.

Daut Haradianj: Mund të kemi vendim të papritur nga gjykata franceze

Alb Portali - 09.02.2017

Vëllai i liderit të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit se nuk janë marr me pastrimin e listave të të akuzuarve nga Serbia. Loading...

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn

Flaka - 09.02.2017

Këtë të enjte gjykatat franceze pritej të dilnin me një vendim në lidhje me Ramush Haradinajn, i ndaluar që në fillim të muajit janar nga autoritetet e këtij vendi në bazë të një urdhër-arresti ...

Gjykata vendos sot për fatin e Ramush Haradinajt

Republika - 09.02.2017

Në Kolmar të Francës sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Ja në cilën orë fillon seanca ndaj Ramush Haradinaj

Antpress - 09.02.2017

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka bërë me dije se sot në orën 14:00 në Colmar të Francës do të shqyrtohet kërkesa e Serbisë për ekstradimin e Haradinajt.

Ramush Haradinaj refuzon të ekstradohet në Serbi (VIDEO)

Antpress - 09.02.2017

Ka nisur seanca gjyqësore në Colmar të Francës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryetari i trupit e ka pyetur Haradinaj nëse ai pranon të ekstradohet në Serbi në ...

Haradinaj e kundërshton ekstradimin në Serbi

Republika - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Kolmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të Ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj për më 2 mars, shkruan “Koha ...

Vendimi për Haradinajn shtyhet deri më 2 mars

Kosova Live - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për ekstradimin e kryetarit te AAK-së, Ramush Haradinajt në Serbi. Ai ishte arrestuar më 4 janar nga polica franceze në aeroportin e Bazelit ...

Nuk lirohet Ramush Haradinaj

Antpress - 09.02.2017

Gjykata në Colmar të Francës e ka shtyrë lirimin për Ramush Haradinajn. Mësohet se ky vendim do të bëhet zyrtar me datë 2 mars. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë Haradinaj me të dalë nga Gjykata.

Qeriqi – Haradinajt: Ke qenë dhe do të mbetesh legjendë!

Antpress - 09.02.2017

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës, ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gjykata e Francës shpjegon arsyen e mos-marrjes së vendimit për Haradinajn

Antpress - 09.02.2017

Gjykata e Apelit në Francë ka shpjeguar arsyen e shtyrjes së marrjes së vendimit për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës njëherësh ish-kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, duke thënë se ...

Haradinaj: ekstradim në Serbi apo lirim?

DW - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Koci i bindur: Haradinaj do të lirohet nesër

Lajmi.net - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Eksperti gjerman: Haradinaj mund të ekstradohet në Serbi

Almakos - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Ramush Haradinaj, ekstradim në Serbi apo lirim?

Zhurnal - 08.02.2017

Prishtinë, 8 shkurt - Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata franceze në Colmar, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një fletarresti të ...

A do të lirohet apo ekstradohet Haradinaj? Çfarë do të ndodh nesër në gjyq

Albeu.com - 08.02.2017

Ditën e nesërme në Colmar të Francës vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletë-arrestet e Beogradit.

Avokati Koci: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet nesër

Zhurnal - 08.02.2017

Ish-kryeministri po mbahet në Francë që nga 4 janari kur u ndal në bazë të një urdhërarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia më 2014. Koci për Koha.net ka treguar se nesër seanca do të mbahet prej ...

As Serbia vet nuk beson në ekstradimin e Haradinajt, nesër pritet lirimi i tij!

Lajmi.net - 08.02.2017

Zëvendëskryeministri serb Rasim Ljajiq, tha se do të befasohej nëse Gjykata vendos nesër për ekstradimin e ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinajt në Serbi.

Avokati Koci: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet nesër

Lajm - 08.02.2017

Arianit Koci, avokati mbrojtës i Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e palës mbrojtëse se nesër në Colmar të Francës do të vendoset për lirimin e liderit të AAK-së dhe jo për ekstradim në ...

Seanca gjyqësore në Francë, sot vendoset fati i Haradinaj

LajmiFundit - 08.02.2017

Sot vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata ...

Vëllai i vogël i Haradinajve viziton Ramushin në Strasburg, pret të kthehen bashkë (Foto)

Lajmi.net - 08.02.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj vazhdon të ketë përkrahjen e miqve dhe familjarëve. Para seancës së nesërme, atë e ka vizituar vëllai i vogël Vetoni, i cili pret lirimin e tij, shkruan lajmi.net.

Gjykata në Colmar nesër vendos për Haradinajn

Gazeta Express - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pret ...

Haradinaj: ekstradim në Serbi apo lirim?

Ora news - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Vendimi përfundimtar për Ramush Haradinaj

ABC News - 08.02.2017

Të enjten e 9 shkurtit gjykata franceze në Colmar vendos përfundimisht për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ndërsa avokati i tij është i bindur për lirimin e ...

Ekstradim në Serbi apo lirim? Nesër merret vendimi për Haradinajn

Mapo - 08.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata franceze në Colmar, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një fletarresti të Serbisë, nën akuzat për ...

Koci i bindur: Haradinaj do të lirohet nesër

Telegrafi - 08.02.2017

Në Colmar të Francës nesër vendoset nëse Ramush Haradinaj do të ekstradohet në Serbi apo do të lirohet përfundimisht nga fletëarrestet e Beogradit. Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret ...

Nesër pritet lirimi i Haradinaj

Botasot - 08.02.2017

Serbia ka kërkuar ekstradimin e tij dhe nxjerrjen para gjykatave serbe, ndërsa për palën kosovare Haradinaj, dy herë është shpallur i lirë ndaj akuzave për krime lufte.

Serbia nuk beson në ekstradimin e Haradinajt, nesër pritet lirimi i tij!

Zeri - 08.02.2017

Zëvendëskryeministri serb Rasim Ljajiq, tha se do të befasohej nëse Gjykata vendos nesër për ekstradimin e ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinajt në Serbi.

Nesër vendoset fati i Ramush Haradinajt, “ekstradim në Serbi apo lirim?”

BalkanWeb - 08.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata franceze në Colmar, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një fletarresti të Serbisë, nën akuzat për ...

Autoritetet serbe presin lirimin e Haradinajt, nuk besojnë në ekstradimin e tij në Serbi

Telegrafi - 08.02.2017

Ndonëse, në bazë të fletarrestit të shtetit serb, autoritetet franceze arrestuan dhe po zhvillojnë proces gjyqësor ndaj ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, vetë autoritetet serbe nuk ...

Të enjten vendimi për Haradinaj, ekstradim në Serbi apo lirim?

Vision Plus - 08.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata franceze në Colmar, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një fletarresti të Serbisë, nën akuzat për ...

A do të lirohet Ramush Haradinaj?

Antpress - 08.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pret lirimin e tij nga gjykata franceze në Colmar, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një fletarresti të Serbisë, nën akuzat për ...

Nesër pritet lirimi i Haradinajt

Antpress - 08.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nesër pret një përgjigje pozitive nga Gjykata në Colmar të Francës, ku po mbahet që nga data 4 janar kur është arrestuar sipas një ...

​Kuvendi i Prishtinës seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajmi.net - 07.02.2017

Sot mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ku pikë e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Albeu.com - 07.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës pritet të mbajë sot një mbledhje të jashtëzakonshme për miratimin e rezolutës së përbashkët për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Kuvendi i Prishtinës seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajm - 07.02.2017

Sot mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ku pikë e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Zhurnal - 07.02.2017

Prishtinë, 7 shkurt - Kuvendi Komunal i Prishtinës pritet të mbajë sot një mbledhje të jashtëzakonshme për miratimin e rezolutës së përbashkët për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Ina - 07.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës pritet të mbajë sot një mbledhje të jashtëzakonshme për miratimin e rezolutës së përbashkët për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Koci: Serbia nuk do t’ia fal Haradinajt luftën për pavarësi

Lajmi.net - 07.02.2017

Avokati mbrojtës i liderit të AAK-së, Arianit Koci ka treguar përmes rrjetit social Facebook se të enjten do të mbahet seanca dëgjimore për Ramush Haradinaj.

Avokati Haradinjat: Vuçiçi e Daçiçi nuk e falin për pavarësinë, ai do lirohet

Albeu.com - 07.02.2017

Te enjten në orën 14:00, Gjykata në Colmar të Francës nis seancën për shqyrtimin e kërkesës së Beogradit për ekstradimin në Serbi të Ramush Haradinajt.

Avokati Haradinjat: Vuçiçi e Daçiçi nuk e falin për pavarësinë, ai do lirohet

Zhurnal - 07.02.2017

Te enjten në orën 14:00, Gjykata në Colmar të Francës nis seancën për shqyrtimin e kërkesës së Beogradit për ekstradimin në Serbi të Ramush Haradinajt.

Haradinaj të enjten para Gjykatës, mbrojtja beson se Kosova do të ketë arsye për të festuar

Lajmi.net - 07.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë sërish para gjykatës së qytetit të Colmar-it, ndërkaq mbrojtja është optimiste se Haradinaj do të kthehet në Kosovë.

Nisma: Arrestimi i Haradinajt i porositur nga politika e Beogradit

Lajmi.net - 07.02.2017

Nisma për Kosovën vlerëson se që nga 4 janari 2017 kur u ndalua Ramush Haradinaj në Aeroportin Bazel - Mulhouse në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia, autoritetet franceze vazhdimisht ...

Ramush Haradinaj të enjtën para Gjykatës: avokati i vendosur: Do lirohet, asgjë se ndal!

LajmiFundit - 07.02.2017

Ditën e enjte pritet seanca tjetër gjyqësore e Ramush Haradinaj. Avokati mbrojtës i Haradinajt, Arianit Koci shprehet shumë optimist, ndërsa pohon se klienti i tij do të kthehet shumë shpejt në ...

Asambleja e Prishtinës me deklaratë të përbashkët kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 07.02.2017

Vendimin për ndalimin e ish Komandantit të Zonës së Dukagjinit nga autoritet franceze, Asambleja e Komunës së Prishtinës e ka parë si të padrejtë dhe të pajustifikueshëm.

Mahmuti i shkruan kryeministrit dhe presidentit francez për Ramush Haradinajn

Lajm - 07.02.2017

Që nga 4 janari 2017 kur u ndalua Ramush Haradinaj në Aeroportin Bazel-Mulhouse në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia, autoritetet franceze vazhdimisht pohojnë se ky akt nuk ka asnjë ...

Mahmuti i shkruan kryeministrit dhe presidentit francez për Ramush Haradinajn

Ina - 07.02.2017

Që nga 4 janari 2017 kur u ndalua Ramush Haradinaj në Aeroportin Bazel-Mulhouse në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia, autoritetet franceze vazhdimisht pohojnë se ky akt nuk ka asnjë ...

Lladrovci: Thellë i shqetësuar me tendencat e Serbisë për të rikthyer tensionet në Ballkan

Zhurnal - 07.02.2017

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka shprehur shqetësimin e tij dhe kundërshtimin ndaj ndalimit të Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze.

Kuvendi Komunal i Prishtinës miraton rezolutën për Haradinajn

Portalb - 07.02.2017

Sot Kuvendi Komunal i Prishtinës, ka miratuar një rezolutë, përmes se cilës shpreh protestën dhe mospajtimin me ndaljen e ish–kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga autoritetet franceze, ...

OVL e UÇK-së nga Dukagjini i dërgon memorandum për Haradinajn autoriteteve franceze

Lajmi.net - 07.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon të mbahet ende në Francë për shkak të arrestimit në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Nitaj: Kush janë ata që duan ta eliminojnë nga skena politike Ramush Haradinajn!

Lajmi.net - 07.02.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së Muharrem Nitaj, ka pyetur se kush po dëshiron të eliminojë Ramush Haradinajn nga skena politike. “Kush janë ata që duan ta eliminojnë nga skena politike Ramush ...

Kuvendi i Prishtinës seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Telegrafi - 07.02.2017

Sot mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ku pikë e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

Gazeta Express - 07.02.2017

Sot mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ku pikë e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush ...

Kuvendi i Prishtinës me mbledhje të jashtëzakonshme për Haradinajn

Zeri - 07.02.2017

Sot do të mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës lidhur me miratimin e rezolutës së përbashkët, për rastin e arrestimit të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Avokati Koci: Vuçiq e Daçiq nuk ia falin Haradinajt për pavarësinë, ai do të lirohet

Gazeta Express - 07.02.2017

Te enjten prej orës 14:00, Gjykata në Colmar të Francës, nis seancën për shqyrtimin e kërkesës së Beogradit për ekstradimin në Serbi të Ramush ...

'Ramush Haradinaj do të kthehet, asgjë s'e ndal'

Zeri - 07.02.2017

Arianit Koci, avokati i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shkruar në Facebook për të treguar që të enjten do të shqyrtohet kërkesa e Serbisë që ka të bëjë me ekstradimin e Haradinajt.

Haradinaj të enjten sërish para Gjykatës, mbrojtja beson në lirimin e tij

Telegrafi - 07.02.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë sërish para gjykatës së qytetit të Colmar-it, ndërkaq mbrojtja është optimiste se Haradinaj do të kthehet në Kosovë.

Haradinaj të enjten sërish para Gjykatës, avokati: Do lirohet, asgjë s’e ndal!

BalkanWeb - 07.02.2017

PRISHTINE- Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pritet që ditën e enjte të dalë sërish para gjykatës së Colmar-it. Avokati mbrojtës i Haradinajt, Arianit Koci shprehet shumë optimist, ndërsa ...

Krasniqi i dërgon Francës Memorandum për rastin e Haradinajt

Telegrafi - 07.02.2017

Jakup Krasniqi, kryetar i Këshillit Kombëtar të partisë NISMA për Kosovën përmes Ambasadës së Francës në Kosovë dhe përmes postës elektronike, u ka dërguar autoriteteve të Francës Memorandumin lidhur ...

KK i Prishtinës miraton deklaratën e përbashkët në mbështetje të Haradinajt

Koha.net - 07.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka miratuar deklaratën e përbashkët në mbështetje të Ramush Haradinajt në një mbledhje të jashtëzakonshme. Ibrahim Mehmetaj, shefi i asamblistëve të AAK-së, tha se ajo se ...

Kuvendi Komunal i Prishtinës miraton rezolutën për Haradinajn

Telegrafi - 07.02.2017

Sot Kuvendi Komunal i Prishtinës, ka miratuar një rezolutë, përmes se cilës shpreh protestën dhe mospajtimin me ndaljen e ish–kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga autoritetet franceze.

Lladrovci: Thellë i shqetësuar me tendencat e Serbisë për të rikthyer tensionet në Ballkan

Gazeta Express - 07.02.2017

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shprehur shqetësimin e tij dhe kundërshtimin ndaj ndalimit të Ramush Haradinajt nga autoritetet ...

Komuna e Prishtinës miraton deklaratë për Ramush Haradinajn

Zeri - 07.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka miratuar deklaratën e përbashkët në mbështetje të Ramush Haradinajt në një mbledhje të jashtëzakonshme. Përmes një deklarate, asamblistët e pranishëm të Kuvendit ...

OVL UÇK e Dukagjinit i dërgon memorandum për Haradinajn autoriteteve franceze

Telegrafi - 07.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon të mbahet ende në Francë për shkak të arrestimit në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

OVL UÇK e Dukagjinit i dërgon memorandum për Haradinajn autoriteteve franceze

Zeri - 07.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon të mbahet ende në Francë për shkak të arrestimit në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Nitaj: Kush janë ata që duan ta eliminojnë nga skena politike Ramush Haradinajn!

Zeri - 07.02.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së Muharrem Nitaj, ka pyetur se kush po dëshiron të eliminojë Ramush Haradinajn nga skena politike. “Kush janë ata që duan ta eliminojnë nga skena politike Ramush ...

OVL UÇK e Dukagjinit, i dërgon memorandum autoriteteve franceze

Kosova Live - 07.02.2017

Kryetarët e Degëve të OVL të UÇK-së Deçan, Pejë, Istog dhe Gjakovë, Abdyl Mushkolaj, Gazmend Syla, Bekë Berisha dhe Sadri Hoxha, në një takim që u zhvillua sot me ambasadorin e Francës në Kosovë, ...

Të enjten mbahet seanca për ekstradimin e Haradinajt

Lajmi.net - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të Francës. Në këtë seancë do të shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi, mirëpo ...

Komuna e Prishtinës me seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajmi.net - 06.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës nesër do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme. Pika e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e arrestimit të kreut të AAK-së, dhe ...

Të enjten mbahet seanca për ekstradimin e Haradinajt

Zeri - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të Francës. Në këtë seancë do të shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi, mirëpo ...

Të enjten mbahet seanca për ekstradimin ose jo të Haradinajt

Ora news - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të Francës. Në këtë seancë do të shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi, mirëpo ...

Seanca për Haradinajn të enjten - vendimi për kërkesën serbe nuk pritet të njëjtën ditë

Gazeta Express - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të ...

Rrëfehet Anita, tregon se sa e ndjejnë ajo dhe fëmijët mungesën e Ramushit

Zeri - 06.02.2017

Të enjten e kësaj jave, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pritet të dalë përsëri para trupit gjykues në Colmar të Francës, ku do të shqyrtohet kërkesa e Serbisë për ...

Komuna e Prishtinës nesër mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Telegrafi - 06.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës nesër do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme. Pika e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e arrestimit të kreut të AAK-së, dhe ...

Anita Haradinaj tregon se si po e përballon ajo dhe fëmijët mungesën e Ramushit

Telegrafi - 06.02.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pritet të dalë të enjten më 9 shkurt përsëri para trupit gjykues në Colmar të Francës, ku do të shqyrtohet kërkesa e Serbisë për ...

Kuvendi Komunal i Prishtinës me seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Zeri - 06.02.2017

Kuvendi Komunal i Prishtinës nesër do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme. "Pika e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e arrestimit të kreut të AAK-së, dhe ...

Bardhyl Mahmuti, memorandum autoriteteve franceze për Ramush Haradinajn

Alb Portali - 06.02.2017

Në cilësinë e politologut dhe ish-përfaqësuesit Politik të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Bardhyl Mahmuti, ua ka dërguar autoriteteve të Francës Memorandumin për arrestimin e Ramush Raradinajt.

Anita tregon se si po e kalojnë ajo dhe Ramushi këtë periudhë mjaft të vështirë!

Alb Portali - 06.02.2017

Java e fundit e Prives ngërtheu në vete shumë ekskluzivitete e ndër të tjera edhe disa intervista me disa persona mjaft të dashur për publikun. Loading...

Seanca për Haradinajn të enjten – vendimi për kërkesën serbe nuk pritet të njëjtën ditë

Tetova Sot - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të Francës. Në këtë seancë do të shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi, mirëpo ...

Seanca për Haradinajn do zhvillohet të enjten, vendimi për pretendimin serb në ditë tjetër

Java News - 06.02.2017

Seanca dëgjimorë për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte në Colmar të Francës. Në këtë seancë do të shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi, mirëpo ...