TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reagon presidentja: Në Amerikë do të shkoj vet e treta

LajmiFundit - 13.09.2015

Pas raportimeve se presidentja, Atifete Jahjaga, së bashku me një delegacion prej 10 personash, do udhëtojnë për në Amerikë, ajo ka reaguar duke thënë se bashkë me të do të jenë vetëm dy këshilltarë ...

Jahjaga përmbyll vizitën në Shqipëri (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja Jahjaga, e shoqëruar nga kryetarja e ...

Jahjaga në New York vet e 11-ta

Lajmi.net - 12.09.2015

Delegacioni i Kosovës, i prirë nga presidentja Atifete Jahjaga në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, do të jetë një superdelegacion. Më 26 shtator, kur edhe nis java e Asamblesë së Përgjithshme në ...

Sqaron Presidentja: Në Amerikë vet e 3-ta jo vet e 11-ta

Lajmi.net - 12.09.2015

Pas raportimeve se presidentja, Atifete Jahjaga, së bashku me një delegacion prej 10 personash, do udhëtojnë për në Amerikë, ajo ka reaguar duke thënë se bashkë me të do të jenë vetëm dy këshilltarë.

Atifete Jahjaga në Shkodër, viziton Fonotekën Marubi (FOTO-LAJM)

SOT - 12.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në kuadër të vizitës së saj në Shqipëri, ka vendosur që të qëndrojë edhe në qytetin historik të Shkodrës. Presindetja kosovarë është takuar me kryetaren e ...

Jahjaga përmbylli vizitën zyrtare në Shqipëri

Koha.net - 12.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Shqipëri, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja, e shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vizitoi ...

Jahjaga përmbylli vizitën zyrtare në Shqipëri

Botasot - 12.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja Jahjaga, e shoqëruar nga kryetarja e ...

Jahjaga përmbylli vizitën në Shqipëri

Telegrafi - 12.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në përmbyllje të vizitës zyrtare në Shqipëri, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja, e shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vizitoi ...

Jahjaga, vetë e 11-ta në Amerikë

Telegrafi - 12.09.2015

Delegacioni i Kosovës, i prirë nga presidentja Atifete Jahjaga në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, do të jetë një superdelegacion. Më 26 shtator, kur edhe nis java e Asamblesë së Përgjithshme në ...

Jahjaga, vetë e 11-ta në Amerikë

Botasot - 12.09.2015

Delegacioni i Kosovës, i prirë nga presidentja Atifete Jahjaga në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, do të jetë një superdelegacion. Më 26 shtator, kur edhe nis java e Asamblesë së Përgjithshme në ...

Sqaron Pesidenca: Jahjaga në SHBA udhëton me një ekip të vogël

Telegrafi - 12.09.2015

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, pas shkrimit në Telegraf "Presidentja vet e 11-ta në Amerikë", ka dalë më një sqarim duke thënë se Presidentja Jahjaga nuk do të jetë me një delegacion ...

Sqaron Pesidenca: Jahjaga në SHBA udhëton me një ekip të vogël

Botasot - 12.09.2015

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, pas shkrimit në media "Presidentja vet e 11-ta në Amerikë", ka dalë më një sqarim duke thënë se Presidentja Jahjaga nuk do të jetë me një delegacion super ...

Presidentja: Në ShBA vet e treta, po kursejmë

InfoGlobi - 12.09.2015

Pas raportimeve se presidentja, Atifete Jahjaga, së bashku me një delegacion prej 10 personash, do udhëtojnë për në Amerikë, ajo ka reaguar duke thënë se bashkë me të do të jenë vetëm dy këshilltarë ...

Presidentja Jahjaga përmbylli vizitën zyrtare në Shqipëri

Kosova Live - 12.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në përmbyllje të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, vizitoi qytetin e Shkodrës. Presidentja Jahjaga, e shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, ...

Pas katër vjetësh, zyrtarisht në Shqipëri

Zhurnal - 11.09.2015

Pas katër vjetësh, zyrtarisht në Shqipëri Prishtinë, 11 shtator - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në fund të mandatit pesëvjeçar ka realizuar për herë të parë një vizitë zyrtare në Shqipëri, ...

Presidentja e Kosovës Jahjaga për vizitë dyditore në Shqipëri

Idividi - 11.09.2015

Tiranë, 9 shtator 2015 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nesër do të udhëtojë për një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku do të takohet me zyrtarë të lartë shtetërorë, njoftojnë mediat ...

Basha takon Jahjagën: Më shumë veprim konkret për bashkëpunimin Shqipëri- Kosovë

Top Channel - 11.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se duhet veprim konkret për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai është takuar me presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga ku është ...

Basha takon Jahjagën: PD mbështetje në liberalizimin e vizave për Kosovën

ikub - 11.09.2015

Në ditën e dytë të takimeve të saj në Tiranë, Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, është pritur në një takim me Kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Jahjaga theksoi se Partia Demokratike e Shqipërisë ...

Basha takim me Jahjagën: Presidentja vlerësoi mbështetjen e PD në Pavarësinë e Kosovës

SOT - 11.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po vijon ditën e dytë të takimeve në Tiranë.

Jahjaga falenderon Bashen dhe PD-ne per mbeshtetjen ndaj Kosoves

Albeu.com - 11.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se duhet veprim konkret për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai është takuar me presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga ku është ...

Jahjaga takon Bashën, thekson rëndësinë e integrimit në Bashkimin Evropian

Lajmi.net - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në kuadër të vizitës shtetërore në Republikën e Shqipërisë, ka takuar sot në Tiranë kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Jahjaga dhe Basha diskutojnë tarifat doganore Kosovë - Shqipëri

Zhurnal - 11.09.2015

Jahjaga dhe Basha diskutojnë tarifat doganore Kosovë - Shqipëri Tiranë, 11 Shtator - Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha pati sot një mengjes pune me Presidenten e Republikës së Kosovës ...

Jahjaga vendos kurora lulesh në bustin e Adem Jasharit në Tiranë

Lajmi.net - 11.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë vuri kurora lulesh pranë monumentit "Nënë Shqipëri" dhe më pas edhe një kurorë me lule pranë ...

Jahjaga "befasohet" në Shkodër: Mbeta e mahnitur nga mikpritja! Shqipëria e Kosova meritojnë të jenë në ...

SOT - 11.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vizituar këtë pasdite qytetin e Shkodrës, në ditën e dytë të vizitës së saj në Shqipëri. Jahjaga është pritur me nderime nga drejtuesit vendorë.

Jahjaga takon liderin e opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha

Portalb - 11.09.2015

Lajme lidhur me temën Fondacioni Metamorfozis organizon ditën e kushtuar sektorit civil në Shqipëri Vlorë: Turistët polakë “pushtojnë” fshatin Pilur Rama nuk e di saktë emrin e Jahjagës (Foto) ...

Basha takon Jahjagën: PD mbështetje në liberalizimin e vizave për Kosovën

BalkanWeb - 11.09.2015

TIRANË-Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga, e cila vijon ditën e dytë të takimeve në Tiranë. Ndërsa Jahjaga theksoi se Partia Demokratike e ...

Presidentja Jahjaga u takua me kryetarin e PD-së Basha

Koha.net - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, në kuadër të vizitës shtetërore në Republikën e Shqipërisë, ka takuar sot në Tiranë kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim ...

Presidentja Jahjaga vazhdon takimet në Shqipëri, takon Bashen

Botasot - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në kuadër të vizitës shtetërore në Republikën e Shqipërisë, ka takuar sot në Tiranë kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ...

Jahjaga dhe Basha diskutojnë për proceset aktuale në Kosovë e Shqipëri

Telegrafi - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në kuadër të vizitës shtetërore në Republikën e Shqipërisë, ka takuar sot në Tiranë kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Basha takon Jahjagën

ABC News - 11.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se duhet veprim konkret për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai është takuar me presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga ku është ...

Shqipëri-Kosovë, Basha: Sipërmarrësit ende përballen me pengesa doganore

Ora news - 11.09.2015

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Tiranë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, takoi kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku kanë diskutuar për marërdhëniet mes dy vendeve.

Basha- Jahjaga: Më shumë bashkëpunim Shqipëri-Kosovë

Mapo - 11.09.2015

Basha- Jahjaga: Më shumë bashkëpunim Shqipëri-Kosovë Postuar më: 11 Shtator 2015 17:01 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se duhet veprim konkret për bashkëpunimin mes ...

Jahjaga vë lule te “Nëna Shqipëri” e te Adem Jashari

Koha.net - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë vuri kurore lulesh pranë monumentit “Nënë Shqipëri” dhe më pas edhe një kurorë me ...

​Jahjaga vazhdon vizitën në Shqipëri (Foto)

Botasot - 11.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, vuri kurorë lulesh pranë monumentit "Nënë Shqipëri" dhe më pas edhe një kurorë me ...

Jahjaga vazhdon vizitën në Shqipëri: E mahnitur nga mikpritja

BalkanWeb - 11.09.2015

TIRANË- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Shqipëri, vuri kurorë lulesh pranë monumentit “Nënë Shqipëri” dhe më pas edhe një kurorë me lule ...

Jahjaga përmbyll vizitën në kalanë e Shkodrës me Voltana Ademin

Ora news - 11.09.2015

Stacioni i fundit i ndalesës së kryetares së Shtetit të Kosovës, Atifete Jahjaga, në vizitën e saj të parë zyrtare në vendin tonë ka qenë kryeqendra e veriut, Shkodra.

Jahjaga në shtratin e Enver Hoxhës

InfoGlobi - 11.09.2015

Herën e fundit që dikush ka fjetur në villën e diktatorit Hoxha në Tiranë, në Bllok, ka qenë Presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova. Sonte shtrati është shtruar për Presidenten Jahjaga.

Edhe Presidentja Jahjaga si Rugova në shtratin e Enver Hoxhës?

Java News - 11.09.2015

Edhe Presidentja Jahjaga si Rugova në shtratin e Enver Hoxhës? ​Herën e fundit që dikush ka fjetur në villën e diktatorit Hoxha në Tiranë, në Bllok, ka qenë Presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova.

Jahjaga: Kosova nuk ka partner më të madh se Shqipëria, së bashku synojmë integrimin

Gazeta Dita - 11.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, në kuadrin e vizitës zyrtare që po bën në Tiranë, ka mbajtur dje një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë.

Presidentja Jahjaga sot në vizitë zyrtare në Tiranë

Lajmi.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga sot do të jetë në një vizitë zyrtare në Tiranë. Presidentja Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kohë kur do të organizohet edhe ceremonia ...

Jahjaga sot në Tiranë, ja axhenda e plotë

Albeu.com - 10.09.2015

Me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, mbërrin sot në Tiranë për një vizitë dy-ditore presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga .

Atifete Jahjaga mbërrin në Tiranë, takon Presidentin Nishani, ja axhenda e vizitës dyditore

SOT - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur sot në Tiranë, me ftesë të homologut të saj, Bujar Nishani. Jahjaga është pritur me ceremoni shtetërore.

Presidentja Jahjaga takim kokë më kokë me Nishanin

Albeu.com - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nisi vizitën zyrtare në Tiranë, ajo mbërriti në Presidencë në orën 10:00, ku u prit me një ceremoni zyrtare. Pas ceremonisë së mirseardhjes Presidentja e Kosvës ...

Jahjaga fillon vizitën në Shqipëri, takon Presidentin Bujar Nishani

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Pushimet luksoze të Nishanit, nga jahti te polifonitë me sheikun e Katarit (Foto) Jahjaga nënshkruan dy Ligjet për dhomat e specializuara Nishani dekreton kthimin për rishqyrtim ...

Jahjaga në Tiranë, pritet nga Nishani. Takohet dhe me Ramën, Metën e Bashën

LajmiFundit - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po qëndron sot në Tiranë në një vizitë zyrtare me ftesë të homologut të saj shqiptar Bujar Nishani. Në orën 10:00, Jahjaga u prit me ceremoni zyrtare në ...

Jahjaga në Tiranë, Nishani: Kosova, shtet i pavarur, mbështesim dialogun me Serbinë. Presidentja kosovare: Do ndihmojmë ...

SOT - 10.09.2015

Presidenti i vendit, Bujar Nishani, po mban një konferencë të përbashkët me homologen kosovare, Atifete Jahjaga, e cila ndodhet në vendin tonë për një vizitë zyrtare.

Jahjaga pritet me nderime shtetërore në Shqipëri (Foto)

Lajmi.net - 10.09.2015

Presidentja Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur me ceremoni shtetërore në Shqipëri, në ditën e parë të vizitës së saj. Jahajga është pritur nga president i Shqipërisë, Bujar Nishani ku më pas kanë ...

Jahjaga në Tiranë: Më shumë aktivitete konkrete mes dy vendeve, Nishani: Mbështesim Gjykatën Speciale

ikub - 10.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Ahtifete Jahjaga është duke zhvilluar një vizitë në Tiranë me ftesë të presidentit Bujar Nishani. Pas takimit kokë më kokë në presidencë, mes dy delegacioneve ...

Nishani- Jahjaga: Bashkëpunimi ynë do udhëhiqet nga interesi kombëtar

Albeu.com - 10.09.2015

Presidenti Nishani ka pritur sot në takim homologen e tij kosovare Atifete Jahjaga , e cila ndodhet në një vizitë zyrtare në vendin tonë. Dy krerët e shteteve deklaruan në konferencën e përbashkët ...

Nishani pret Jahjagën: Bashkëpunimi rajonal, jetik për paqen

LajmiFundit - 10.09.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka pritur paraditen e së enjtes në zyrën e tij homologen Kosovare, Atifete Jahjaga, me të cilën në konferencën e përbashkët për shtyp ka rikonfirmuar ...

Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri

Lajmeshqip - 10.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri Opozita përçahet për ‘Zajednicën” Demanton Bahtiri: Nuk ka marrëveshje për koalicion me PDK-në Sot vazhdon gjykimi i Oliver ...

Nishani: Gjykata Speciale do t’i hedh poshtë të gjitha pretendimet e ngritura

Lajmeshqip - 10.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Nishani: Gjykata Speciale do t’i hedh poshtë të gjitha pretendimet e ngritura Hoffman: Ja procedurat që duhen ndjekur për t’u punësuar në Gjermani Jahjaga pritet me nderime ...

Nishani: Gjykata Speciale do ti rrëzojë pretendimet e ngritura

Albeu.com - 10.09.2015

Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, presidenti Nishani theksoi se "sot Kosova me gjithë sfidat e mëdha gëzon një status të ri, plotësisht të ...

Atifete Jahjaga u prit si "Zonjë" në Tiranë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet sot në Tiranë me ftesë të homologut të saj Bujar Nishani . Ajo u prit në presidencën shqiptare me nderime të larta shtetërore, ndërsa më pas vazhdoi ...

Nishani-Jahjaga: Eurointegrimet i çojnë përpara shetet shqiptare

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Jahjaga fillon vizitën në Shqipëri, takon Presidentin Bujar Nishani Pushimet luksoze të Nishanit, nga jahti te polifonitë me sheikun e Katarit (Foto) Jahjaga nënshkruan dy ...

Meta pret në takim Presidenten Jahjaga, vlerësohen marrëdhëniet e ngushta mes Shqipërisë dhe Kosovës

SOT - 10.09.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta priti sot Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila shoqërohej prej Ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami dhe Ministrit ...

Meta-Jahjaga: Shqipëria mbështet procesin integrues të Kosovës

Top Channel - 10.09.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta është takuar me Presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga. Shqipëria, tha ai mbështet plotësisht avancimin e Kosovës në procesin e integrimit ...

Rama pret Presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot në takim Presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Ahtifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Nishani pret Jahjagën, diskutohen marrëveshja me Serbinë dhe Presheva

Top Channel - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi vizitën e parë zyrtare në Tiranë, me ftesë të homologut ...

Meta pret Jahjagën: Mbështesim integrimin euroatlantik të Kosovës

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta priti sot Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, e cila shoqërohej prej Ministres së Tregtisë dhe Industrisë, znj.

Presidentja e Kosovës pritet nga Rama dhe Meta

ikub - 10.09.2015

Kryeministri Edi Rama priti sot në takim Presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Ahtifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Meta takon Jahjagën: Shqipëria gjithnjë përkrah Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta priti sot Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga , e cila shoqërohej prej Ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami dhe ...

Rama takim me Presidenten Jahjaga, vlerësohet mbështetja e qeverisë shqiptare ndaj Kosovës

SOT - 10.09.2015

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot në takim Presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Ahtifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Meta i premton Jahjages mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën

Lajmi.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë vizitë së saj në Shqipëri është takuar edhe me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Jahjaga gjatë takimit me Meten, shprehu mirënjohjen e thellë ...

Rama pret Jahjagën: Konsolidim bashkëpunimit mes vendeve

Albeu.com - 10.09.2015

Kryeministri Rama priti sot Presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga. Kjo e fundit falenderoi kryeministrin dhe qeverinë shqiptare për mbështetjen e dhënë ndaj Kosovës, në të gjitha aspektet dhe në ...

Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri

Zhurnal - 10.09.2015

Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani. Ajo është pritur në Tiranë me nderime të larta ...

Jahjaga e Rama për bashkëpunim strategjik

Lajmi.net - 10.09.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mirëpritur sot në takim Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Jahjaga: Shqipëria, partneri më strategjik në rajon

Top Channel - 10.09.2015

Ashtu siç ishte parashikuar më herët në axhendën e vizitës së saj të parë zyrtare në vendin tonë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e ...

“Paqe” në Kuvendin e Shqipërisë, Jahjaga pritet me duartrokitje, fjalim prekës para Nishanit dhe deputetëve: Shqipëria ...

SOT - 10.09.2015

Qetësi, asnjë ndërprerje fjalë apo ngritje në këmbë shoqëruar me ngritje zëri, kjo ka qenë situata në Kuvendin e Shqipërisë, ndose ka zgjatur vetëm për disa minuta.

Jahjaga: Pa Shqipërinë Kosova nuk do të ishte ajo që është sot

Lajm - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë ka falënderuar popullin shqiptar për gjithë ndihmën që i ka dhënë Kosovës.

Jahjaga: Shqipëria na ndihmoi ta realizojmë ëndrrën për pavarësi

Lajmi.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbajtur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, ku ka falënderuar popullin shqiptar për gjithë ndihmën që i ka dhënë Kosovës.

Jahjaga: Partitë politike të tregohen bashkëpunuese në kuadër të integrimit në BE

ikub - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë fjalës së saj në Kuvendin e Shqipërisë duke u ndalur tek bashkëpunimi mes dy vendeve tona, u shpreh se Shqipëria dhe Kosova synojnë integrimin europian.

Jahjaga: Pa Shqipërinë, Kosova nuk do të ishte vendi që është sot

Albeu.com - 10.09.2015

Ashtu siç ishte parashikuar më herët në axhendën e vizitës së saj të parë zyrtare në vendin tonë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e ...

Jahjaga: Pa Shqipërinë, kosova s`do ishte ajo që ështe sot

LajmiFundit - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë ka falënderuar popullin shqiptar për gjithë ndihmën që i ka dhënë Kosovës.

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” presidentes së Kosovës

Albeu.com - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj , priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga , të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Presidentes Jahjaga

SOT - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Veliaj i jep Jahjagës “Çelësin e Qytetit”: Projekte të përbashkëta për zhvillimin e qyteteve

ikub - 10.09.2015

Kryebashkiaku i Tiranës priti sot në një takim, Presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”. Bveliaj dhe Jahjaga folën për krijimin e kushteve për forcimin e ...

Jahjaga mban fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, kryeministri me 9 ministra “bojkotojnë” (Foto)

Lajmi.net - 10.09.2015

Në kuadër të vizitës së saj dy ditore në Shqipëri, presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalim pasditen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë.

Erion Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” presidentes së Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme presidenten Atifete Jahjaga, të cilës i dha “Çelësin e Qytetit”. Në takim, biseda mes kryebashkiakut Veliaj dhe presidentes ...

Veliaj i jep ”Çelësin e Tiranës” Presidentes Jahjaga

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Jahjaga merr “Çelësin e Tiranës”

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Nishani-Jahjaga: Eurointegrimet i çojnë përpara shetet shqiptare Jahjaga fillon vizitën në Shqipëri, takon Presidentin Bujar Nishani Mot i keq në Tiranë, Veliaj: Evitoni ...

Rama “bojkoton” Jahjagën, Nishani ia “fut gjumit”

Albeu.com - 10.09.2015

Me rastin e vizitës në Tiranë, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalim në parlamentin e Shqipërisë. Ajo që ra në sy ishte mungesa e kryeministrit Rama gjatë fjalimit të ...

Rama i përgjigjet Topallit, publikon foto nga takimi me Jahjagën (FOTO-LAJM)

SOT - 10.09.2015

Kryeministri Edi Rama menjëherë ia ka kthyer përgjigjen Jozefina Topallit për pyetjen e pritjes së Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga. Kryeministri publikon një foto në Facebook nga takimi me ...

Kryeministri Edi Rama ia huq emrit të presidentes Jahjaga (Foto)

Lajm - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka qenë sot në një vizitë shtetërore në Shqipëri ku ka takuar krerët më të lartë shtetërorë. Ndër ta ka qenë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Gafa e Ramës, shkruan gabim emrin e Atifetes (FOTO)

Albeu.com - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka qenë sot në një vizitë në Tiranë, ku është pritur edhe nga kryeministri shqiptar Edi Rama . Por, ky i fundit duket se minutat e kaluara me presidenten nuk i ...

Rama nuk e di saktë emrin e Jahjagës (Foto)

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Jahjaga merr “Çelësin e Tiranës” Nishani-Jahjaga: Eurointegrimet i çojnë përpara shetet shqiptare Jahjaga fillon vizitën në Shqipëri, takon Presidentin Bujar Nishani Rama letër ...

Jahjaga në shtratin e Enver Hoxhës?

Albeu.com - 10.09.2015

Herën e fundit që dikush ka fjetur në villën e diktatorit Hoxha në Tiranë, në Bllok, ka qenë Presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova. Sonte shtrati është shtruar për Presidenten Jahjaga .

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga viziton sot Tiranën, me ftesë të Nishanit

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANË- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani. Sipas një njoftimi për shtyp të Zyrës së shtypit të ...

Presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga vizitë zyrtare në Tiranë

ABC News - 10.09.2015

Ashtu siç është paralajmëruar, Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga sot do të jetë në një vizitë zyrtare në Tiranë. Presidentja Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kohë kur do të ...

Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri

Botasot - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani. Ajo është prit në Tiranë me nderime të larta shtetërore.

Jahjaga pritet me nderime të larta në Shqipëri

Telegrafi - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani. Ajo është pritur në Tiranë me nderime të larta shtetërore.

Presidentja Jahjaga pritet në Tiranë me nderime të larta

Koha.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po qëndron sot në Tiranë në një vizitë zyrtare me ftesë të homologut të saj të Shqipërisë, Bujar Nishani. Në orën 10:00, Jahjaga u prit me ceremoni zyrtare në ...

Nishani i shqetësuar për shqiptarët e Luginës: Asgjë konkrete nga Serbia

Ora news - 10.09.2015

Situata e shqiptarëve në Luginën e Preshevës vijon të mbetet një shqetësim për shtetin shqiptar. Kreu i Shtetit, Bujar Nishani, në konferencën e përbashkët me homologen kosovare Atifete Jahjaga e ...

Nishani: Askush nuk e tjetërson dot luftën heroike të UÇK-së

Telegrafi - 10.09.2015

“Kosova është shtet i pavarur dhe sovran dhe po jep një kontribut të qenësishëm në përmirësimin e klimës së bashkëpunimit rajonal dhe praktikat e respektimit të pakicave kombëtare në Kosovë, që duhet ...

Jahjaga: Falë Shqipërisë, Kosova pjesë e shumë nismave ndërkombëtare

Koha.net - 10.09.2015

(E plotësuar - 12:45) “Falë mbështetjes tuaj Kosova është përfshirë në samite dhe nisma rajonale e ndërkombëtare. Shqipëria e ka mbështetur Kosovën edhe në proceset integruese dhe pranimin në ...

Rama pret Jahjagën: Bashkëpunim strategjik mes dy vendeve tona!

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANE- Kryeministri Edi Rama mikpriti sot në takim Presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Ahtifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në vendin ...

Meta-Jahjagës: Shqipëria është gjithnjë përkrah Kosovës

Botasot - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të Kosovës si dhe të popullit të saj për mbështetjen e fuqishme, të vazhdueshme e të pakursyer të Shqipërisë dhe popullit ...

Meta, Jahjagës: Shqipëria është gjithnjë përkrah Kosovës

Telegrafi - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të Kosovës si dhe të popullit të saj për mbështetjen e fuqishme, të vazhdueshme e të pakursyer të Shqipërisë dhe popullit ...

Jahjaga viziton Tiranën, diskutohet bashkëpunimi ekonomik dhe kulturor

Ora news - 10.09.2015

Me ftesën e kreut të Shtetit Bujar Nishani, Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga mbërriti në Tiranë për një vizitë zyrtare. Gjatë takimeve me drejtuesit më të lartë të shtetit u nënvizua ...

​Rama dhe Jahjaga u dakorduan për më shumë bashkëpunim mes dy vendeve

Botasot - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahajga në Tiranë është pritur në një takime dhe nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Jahjaga i ka shprehur falënderimet kryeministrit Rama dhe qeverisë shqiptare për ...

Meta i garanton Jahjagës përkrahjen e Shqipërisë për Kosovën

Koha.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të Kosovës si dhe të popullit të saj për mbështetjen e fuqishme, të vazhdueshme e të pakursyer të Shqipërisë dhe ...

Rama e Jahjaga dakordohen për intensifikimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri

Koha.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahajga në Tiranë është pritur sot edhe nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Sipas njoftimit nga ky takim, Jahjaga i ka shprehur falënderimet kryeministrit Rama dhe ...

Rama dhe Jahjaga u dakorduan për më shumë bashkëpunim mes dy vendeve

Telegrafi - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahajga në Tiranë është pritur në një takime dhe nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Jahjaga i ka shprehur falënderimet kryeministrit Rama dhe qeverisë shqiptare ...

Jahjaga: Kosova pa Shqipërinë nuk do ishte kjo që është, synimi i përbashkët BE

Ora news - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka përshëndetur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë të gjithë shqiptarët për kontributin që kanë dhënë për shtetin e Kosovës..

Jahjaga: Kosova nuk ka partner më të madh se Shqipëria, së bashku synojmë integrimin

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANE- Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur sot një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë. Duke u ndalur tek bashkëpunimi mes dy vendeve tona, Presidentja Jahjaga u shpreh se ...

Shqipëria na ndihmoi ta realizojmë ëndrrën për pavarësi, thotë Jahjaga

Koha.net - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë ka falënderuar popullin shqiptar për gjithë ndihmën që i ka dhënë Kosovës.

Jahjaga: Shqipëria, partneri më strategjik i Kosovës

Mapo - 10.09.2015

Jahjaga: Shqipëria, partneri më strategjik i Kosovës Postuar më: 10 Shtator 2015 16:16 Ashtu siç ishte parashikuar më herët në axhendën e vizitës së saj të parë zyrtare në vendin tonë, Presidentja e ...

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në Tiranë

ABC News - 10.09.2015

Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga ka takuar gjithashtu edhe Kryeministrin Edi Rama. Presidentja Jahjaga dhe Kryeministri Rama sipas njoftimit per shtyp te kryeministrise vlerësuan ecurinë e ...

Erion Veliaj i jep Jahjagës “Çelësin e Qytetit”: Projekte të përbashkëta për zhvillimin e qyteteve

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANE – Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Jahjagës

Botasot - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Erion Veliaj i jep Presidentes së Kosovës, Jahjaga “Çelësin e Qytetit”

Ora news - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Jahjaga mban fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, kryeministri me 9 ministra “bojkotojnë” (Video)

Botasot - 10.09.2015

Në kuadër të vizitës së saj dy ditore në Shqipëri, presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalim pasditen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë.

Presidentja e Kosovës Jahjaga viziton Shqipërinë

VOA - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi sot vizitën e parë zyrtare në Tiranë me ftesë të presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani në vazhdën e marrëdhënieve të ngushta midis të dy vendeve.

Jahjagës i jepet Çelësi i Tiranës

Koha.net - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme presidenten Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”. Në takim, biseda mes kryebashkiakut Veliaj dhe presidentes ...

Edi Rama ia huq emrit të Jahjagës (Foto)

Botasot - 10.09.2015

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi ku shihet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ku shihen në disponim të mirë.

Rama nuk e di saktë emrin e Jahjagës (Foto)

Telegrafi - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka qenë sot në një vizitë shtetërore në Shqipëri, ku ka takuar krerët më të lartë shtetërorë. Ndër ta ka qenë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Fjala e Jahjagës në Kuvend/ Qeveria bojkot, Nishanin e zë gjumi

Botasot - 10.09.2015

Fjalimi i Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga në Kuvendin e Shqipërisë duket se nuk është konsideruar i rëndësishëm. Kjo për faktin se pjesa më e madhe e anëtarëve të Qeverisë nuk kanë qenë të ...

Rama nuk di emrin e presidentes së Kosovës

Mapo - 10.09.2015

Rama nuk di emrin e presidentes së Kosovës Postuar më: 10 Shtator 2015 21:42 Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi ku shihet me Presidenten e ...

Presidentja Jahjaga në shtratin e Enver Hoxhës?

BalkanWeb - 10.09.2015

Herën e fundit që dikush ka fjetur në vilën e diktatorit Hoxha në Tiranë, në Bllok, ka qenë Presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova. Sonte shtrati është shtruar për Presidenten Jahjaga.

Jahjaga fle në vilën e Enver Hoxhës

Mapo - 10.09.2015

Jahjaga fle në vilën e Enver Hoxhës Postuar më: 10 Shtator 2015 22:33 ​ Mediat kosovare raportojnë se Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do ta kalojë natën në shtëpinë e ish diktatorit Enver ...

Presidentja e Kosovës, Jahjaga vizitë në Shqipëri

Tetova Sot - 10.09.2015

Pas përfundimit të takimeve dhe bisedimeve mes dy delegacioneve, Nishani dhe Jahjaga do të zhvillojnë një konference të përbashkët për mediat. Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka ...

Shqipëri: Nderohet Jahjaga

InfoGlobi - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani. Ajo është prit në Tiranë me nderime të larta shtetërore.

Nishani-Jahjaga: Bashkëpunimi rajonal, jetik për paqen

Java News - 10.09.2015

Nishani-Jahjaga: Bashkëpunimi rajonal, jetik për paqen Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një konferencë e përbashkët për shtyp me homologen e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka rikonfirmuar ...

Meta takon Jahjagën: Shqipëria do të jetë gjithnjë përkrah Kosovës

Java News - 10.09.2015

Meta takon Jahjagën: Shqipëria do të jetë gjithnjë përkrah Kosovës Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta priti sot Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Meta-Jahjaga: Shqipëria mbështet procesin integrues të Kosovës

Gazeta Dita - 10.09.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta është takuar me Presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga. Shqipëria, tha ai mbështet plotësisht avancimin e Kosovës në procesin e integrimit euroatlantik.

Meta: Shqipëria është gjithnjë përkrah Kosovës

Tetova Sot - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Jahjaga shprehu mirënjohjen e thellë të institucioneve të Kosovës si dhe të popullit të saj për mbështetjen e fuqishme, të vazhdueshme e të pakursyer të Shqipërisë dhe popullit ...

Rama pret Jahjagën: Intensifikim i mëtejshëm i bashkëpunimit strategjik mes dy vendeve

Gazeta Tema - 10.09.2015

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot në takim Presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Ahtifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Jahjaga e Rama për bashkëpunim strategjik

Tetova Sot - 10.09.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mirëpritur sot në takim Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe delegacionin që e shoqëronte, të cilët ndodhen për një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Tiranë, Jahjaga: Pa Shqipërinë nuk do të kishim Kosovën e sotme

Java News - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë ka falënderuar popullin shqiptar për gjithë ndihmën që i ka dhënë Kosovës.

Jahjaga: Shqipëria, partneri më strategjik në rajon

Tetova Sot - 10.09.2015

Ashtu siç ishte parashikuar më herët në axhendën e vizitës së saj të parë zyrtare në vendin tonë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e ...

Jahjaga në Shqipëri: Nuk do mbesim rob të historisë, ecim tutje

InfoGlobi - 10.09.2015

“Pa Shqipërinë, Kosova nuk do të ishte ajo që është sot, as Shqipëria pa Kosovën nuk do ishte e tillë”. Kështu deklaroi Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në fjalën e mbajtur sot ...

Jahjaga merr ‘Çelësin e Tiranës’

Java News - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga

Gazeta Tema - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Erion Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Presidentes Atifete Jahjaga

Gazeta Dita - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Jahjaga takon Nishanin, Ramën dhe Metën

Vision Plus - 10.09.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga vizitën zyrtarë në Tiranë e nisi me takimin në presidencë, me kreun e shtetit shqiptar Bujar Nishani.

FOTOT/ Flet Jahjaga, fle Nishani, mungon Rama, ikin ministrat

Java News - 10.09.2015

FOTO/ Flet Jahjaga, fle Nishani, mungon Rama, ikin ministrat Në kuadër të vizitës së saj dy ditore në Shqipëri, presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalim në ...

FOTO LAJM/ Nishani ia fut gjumit në Kuvend, Rama “bojkoton” Jahjagën

Gazeta Tema - 10.09.2015

Me rastin e vizitës në Tiranë, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka mbajtur edhe një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo që ra në sy, ishte mungesa e kryeministrit Edi Rama gjatë fjalimit të ...

Shqipëri: Jahjagës i dorëzohet ‘Çelësi i Tiranës’

InfoGlobi - 10.09.2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme presidenten Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit” Në takim, biseda mes kryebashkiakut Veliaj dhe presidentes ...

Jahjaga zhvillon vizitë zyrtare në Shqipëri

Kosova Live - 10.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga të enjten do të zhvillojë vizitë zyrtare në Tiranë. Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kur edhe pritet të organizohet ceremonia zyrtare e ...

Kosova po jep kontribut të qenësishëm për bashkëpunimin rajonal

Kosova Live - 10.09.2015

Kosova me gjithë sfidat e mëdha gëzon një status të ri, plotësisht të merituar në rajon edhe përmes të gjithë nismave dhe angazhimeve të saj në forumet rajonale dhe ndërkombëtare.

Rama dhe Jahjaga pajtohen për bashkëpunim strategjik në disa fusha

Kosova Live - 10.09.2015

Gjatë takimit që kanë zhvilluar presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama janë pajtuar për intensifikimin dhe konsolidimin e mëtejshëm të ...

Jahjaga nesër në Tiranë, takim me krerët e shtetit dhe fjalim në Kuvend, ja axhenda e plotë

SOT - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Shqipëri, me ftesë të Presidentit Bujar Nishani. Sipas axhendës, mësohet se në orën 10:00 Jahjaga do të pritet në ...

Presidentja Jahjaga nesër në Tiranë, ja axhenda zyrtare e takimeve

LajmiFundit - 09.09.2015

Zyra e shtypit e Presidencës Shqiptare konfirmon vizitën e presidentes së Kosovës, Ahtifete Jahjaga nesër në Tiranë. Presidentja Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kohë kur do të ...

Jahjaga nesër në Tiranë, takime me Nishanin, Ramen e Meten

Lajmi.net - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nesër do të udhëtojë për një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku do të takohet me zyrtarë të lartë shtetëror. Jahjaga e cila Shqipërinë e viziton me ftesën e ...

Jahjaga nesër në Tiranë, ja axhenda e plotë

Albeu.com - 09.09.2015

Zyra e shtypit e Presidencës shqiptare konfirmon vizitën e presidentes së Kosovës, Ahtifete Jahjaga nesër në Tiranë. Presidentja Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kohë kur do të ...

Jahjaga nesër në Tiranë, takon Nishanin, Ramën dhe Metën [Agjenda]

Lajmeshqip - 09.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Jahjaga nesër në Tiranë, takon Nishanin, Ramën dhe Metën [Agjenda] Refuzohet ankesa për pllakatin “Kosovarët therin zviceranët”: E vonuar! Demarkacioni me Malin e Zi, hartat ...

Presidentja e Kosovës, Jahjaga viziton nesër Tiranën

LajmiFundit - 09.09.2015

Me ftesë të Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në vendin tonë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Atifete Jahjaga viziton Tiranën, ja axhenda e takimeve

Top Channel - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të mbërrijë këtë të enjte në Tiranë me ftesë të Presidentit, Bujar Nishani, në një vizitë zyrtare ...

Presidentja e Kosovës, Jahjaga nesër në Tiranë, ja axhenda

BalkanWeb - 09.09.2015

TIRANË- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Shqipëri me ftesë të Presidentit Bujar Nishani.

Jahjaga sot në Tiranë

Botasot - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga sot do të jetë në një vizitë zyrtare në Tiranë. Presidentja Jahjaga do të mbërrijë në Presidencë në orën 10:00, kohë kur do të organizohet edhe ceremonia ...

Jahjaga nesër në Tiranë - ja agjenda zyrtare e takimeve

Yll Press - 09.09.2015

Më pas do të ketë një takim të përbashkët me presidentin Nishani pa praninë e medias; ndërkohë që delegacionet do të kenë një takim në orën 10:30. Në orën 11:20 do të jetë konferenca e përbashkët për ...

Presidentja e Kosovës do të nis vizitën dyditore në Shqipëri

Koha.net - 09.09.2015

Prishtinë, 10 shtator - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të mbërrijë sot në Tiranë me ftesë të presidentit, Bujar Nishani, në një vizitë zyrtare dyditore.

Presidentja e Kosovës nesër në Tiranë, zbardhet axhenda

Java News - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës nesër në Tiranë, zbardhet axhenda Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Tiranë. Jahjaga do të pritet në takime të veçanta nga ...

Jahjaga viziton Tiranën

Vision Plus - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga viziton Tiranën kete te enjte. Ajo do te pritet ne orën 10.00 nga presidenti shqiptar Bujar Nishani ne presidence dhe delegacionet do te zhvillojnë me pas nje ...

Presidentja Jahjaga viziton sot Tiranën

Java News - 09.09.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga , do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani. Sipas një njoftimi për shtyp të Zyrës së shtypit të ...