TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Danimarka fiton Eurovizionin (Video)

Gazeta Start - 19.05.2013

Danimarka fitoi edicionin e 58 të festivalit evropian të këngës, Eurovizion, në Malmoe, Suedi. 20-vjeçarja nga Danimarka, Emmelie de Forest, shihej si favoritja kryesore për vitamin e këtij edicioni të Eurosongut me këngën e saj “Vetëm ...

Danimarka fituese e Eurovisionit 2013

Ina - 19.05.2013

Këngëtarja daneze, Emeli de Forest është fituese e edicionit të 58-të të Eurovisionit, që u mbajt mbrëmë në Malmo të Suedisë. Triumfi i saj ishte i parapritur, për shkak se Danimarka ishte piketuar si vendi fitues.

Eurovision, triumfon Danimarka

Top Channel - 19.05.2013

Danimarka triumfoi në edicionin e sivjetshëm të Eurovisionit, festivalit të këngës europiane, të zhvilluar në qytetin suedez të Malmos. Emmelie de Forest, me këngën e saj “Vetëm Lot” (“Only Teardrops”), u shndërrua gjatë mbrëmjes në një ...

Eurovizion: Danimarka fitoi, Maqedonia e parafundit (VIDEO)

Portalb - 19.05.2013

Në Malmo të Suedisë mbrëmë u zhvillua finalja e ngjarjes më të madhe të këngës evropiane, Eurosong 2013. Pas dy mbrëmjeve gjysmëfinale që u mbajtën më 14 dhe 16 maj, 26 shtete finaliste garuan për fitore, që i takoi Emmelie De Forest nga ...

Eurovision, triumfon Danimarka

Shqipmedia - 19.05.2013

Danimarka triumfoi në edicionin e sivjetshëm të Eurovisionit, festivalit të këngës europiane, të zhvilluar në qytetin suedez të Malmos. Emmelie de Forest, me këngën e saj “Vetëm Lot” (“Only Teardrops”), u shndërrua gjatë mbrëmjes në një ...

Danimarka fiton Festivalin Evropian të Këngës

Evropaelire - 19.05.2013

Emilie de Forest nga Danimarka ka fituar Festivalin Evropian të Këngës, 2013. Këngëtarja 20-vjeçare ka mposhtur 25 finalistët e tjerë në Malmo të Suedisë me këngën “Only Teardrops”.

Eurovision 2013, triumfon Danimarka (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2013

Danimarka triumfoi në edicionin e sivjetshëm të Eurovisionit, festivalit të këngës europiane, të zhvilluar në qytetin suedez të Malmos. Emmelie de Forest, me këngën e saj "Vetëm Lot" ("Only Teardrops"), u shndërrua gjatë mbrëmjes në një ...

Danimarka - fituese e Eurovizionit 2013

Alsat - 19.05.2013

Emilie de Forest nga Danimarka ka fituar Festivalin Evropian të Këngës, 2013. Këngëtarja 20-vjeçare ka mposhtur 25 finalistët e tjerë në Malmo të Suedisë me këngën “Only Teardrops”.

Adrian Lulgjuraj: Dhamë maksimumin, nuk mjaftoi për në finale (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2013

Ekipi shqiptar i Eurovizionit dha maksimumin që meritonte gjithë kombi ynë. Energjia, pasioni dhe gjithë emocioni i dhënë në ato 3 minuta që dolën nga ne, nuk ishin të mjaftueshme për t'u kualifikuar në natën finale ".

Skandal: Fituesja e Eurovisionit super ylli i videos porno?!

Almakos - 19.05.2013

Sapo është bërë e famshme, përfaqësuasja daneze pas triumfit të saj në Eurovision, Emeli De Forest, nuk kaloi shumë kohë që fama e saj disi të "zbehet", sepse tashmë është shfaqur një skandal lidhur me emrin e saj nëpër shtypin Evropian.

Danimarka fiton Eurovisionin

Telegrafi - 19.05.2013

Përfaqësuesja e Danimarkës, Emmelie de Forest, me këngën “Only Teardrops”, ka triumfuar në natën finale të edicionit të 58-të të Festivalit Evropian të Këngës – Eurosong që u zhvillua në Malmo të Suedisë.

Emmelie de Forest nga Danimarka fiton Eurovisionin

Yll Press - 19.05.2013

Kënga fituese grumbulloi 281 pikë, ndërsa u ndoq nga afër nga Azerbajxhani (234 pikë) dhe Ukraina (214 pikë). Përfaqësuesja e Danimarkës, Emmelie de Forest, me këngën “Only Teardrops”, ka triumfuar në natën finale të edicionit të 58-të të ...

Danimarka fiton Eurovisionin

Ora news - 19.05.2013

Përfaqësuesja e Danimarkës, Emmelie de Forest, me këngën “Only Teardrops”, ka triumfuar në natën finale të edicionit të 58-të të Festivalit Evropian të Këngës Eurosong që u zhvillua në Malmo të Suedisë.

Adrian Lulgjuraj: Dhamë maksimumin, nuk mjaftoi për në finale

BalkanWeb - 19.05.2013

Ekipi shqiptar i Eurovizionit dha maksimumin që meritonte gjithë kombi ynë. Energjia, pasioni dhe gjithë emocioni i dhënë në ato 3 minuta që dolën nga ne, nuk ishin të mjaftueshme për t'u kualifikuar në natën finale".

Danimarka - fituese e Eurovizionit 2013 (Video)

Botasot - 19.05.2013

Emilie de Forest nga Danimarka ka fituar Festivalin Evropian të Këngës, 2013. Këngëtarja 20-vjeçare ka mposhtur 25 finalistët e tjerë në Malmo të Suedisë me këngën “Only Teardrops”.

Danimarka fiton Festivalin Evropian!

Panorama - 19.05.2013

Emmelie de Forest, me këngën e saj “Vetëm Lot”, “Only Teardrops” është fituese e Festivalit Evropain 2013 që u mbaj në Malmo të Suedisë. Që në nsije të votimit u pa qartë se ajo ishte favorite.

Adrian Lulgjuraj: Dhamë maksimumin, nuk mjaftoi për në finale

Yll Press - 19.05.2013

Më tej, ai falënderon në gjuhën angleze për komentet e mira që iu bënë këngës, duke u shprehur se fatkeqësisht, kjo këngë (Identitet) nuk bëri histori në Eurovizion.

Emmelie de Forest fituese e Eurovisionit

VOA - 19.05.2013

Këngëtarja daneze Emmelie de Forest u kurorëzua fituesja më e re e festivalit vjetor të Eurovisionit, me këngën e muzikës pop folk të titulluar Only Teardrops.

Lulgjuraj: Dhamë maksimumin, por kjo nuk mjaftoi

Telegrafi - 19.05.2013

Adrian Lulgjuraj, i cili së bashku me Bledar Sejkon e përfaqësuan Shqipërinë në Eurovision, ka thënë se të gjithë dhanë maksimumin në performancën e tyre, edhe pse kjo nuk mjaftoi që kënga “Identitet” të kualifikohej në finale.

Danimarka fiton në Eurosong 2013

GazetaDitore - 19.05.2013

Në Malmo të Suedisë sonte u zhvillua finalja e ngjarjes më të madhe të këngës evropiane, Eurosong 2013. Pas dy mbrëmjeve gjysmëfinale që u mbajtën më 14 dhe 16 maj, 26 shtete finaliste garuan për fitore, që i takoiEmmelie De Forest nga ...

Danimarka fiton Eurovision

AlbanianScreen - 19.05.2013

Malmo - Danimarka triumfoi këtë vit në konkursin e këngës europiane, Eurovision Song Contest, mbajtur në qytetin suedez, Malmo. 20 vjeçarja Emmelie de Forest, është përzgjedhur më e mira mes 26 finalistëve, me këngën e saj Only Teardrops.

Eurosong, këngëtarja serbe fyen shqiptarët: Idiot që bërtet

Albeu.com - 18.05.2013

Skandal në Eurovision Malmo 2013, këngëtarja serbe e cila fitoi festivalin e Eurosong në vitin 2007 ka fyer gazetarët shqiptare si dhe përfaqësuesit e vendit tonë në këtë kompeticion, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko.

Eurosong, këngëtarja serbe fyen përfaqësuesit e Shqipërisë: Idiot që ulëret!

Shqipmedia - 18.05.2013

Skandal në Eurovizion, këngëtarja serbe e cila fitoi festivalin e Eurosong në vitin 2007 ka fyer gazetarët shqiptare si dhe përfaqësuesit e vendit tonë në këtë kompeticion, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko.

Elton Deda: Fituan klanet gjeo-politike

Kombetare - 18.05.2013

“Klanet e gjeo-politizmit ishin në Eurovision si zakonisht. Por RTSH-ja i ka duart e lidhura nga BU. Do vazhdojë ta furnizojë përjetësisht këtë eveniment idiot me talente që do përcillen me buzëqeshjet e Finlandës dhe Rumanisë.

Kengetarja serbe fyen perfaqesuesit e Shqiperise: Idiot qe uleret

InfoAlbania - 18.05.2013

Skandal ne Eurovizion, kengetarja serbe e cila fitoi festivalin e Eurosong ne vitin 2007 ka fyer gazetaret shqiptare si dhe perfaqesuesit e vendit tone ne kete kompeticion, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko.

Eurosong, këngëtarja serbe fyen përfaqësuesit e Shqipërisë: Idiot që ulëret!

BalkanWeb - 18.05.2013

TIRANE -Skandal në Eurovizion, këngëtarja serbe e cila fitoi festivalin e Eurosong në vitin 2007 ka fyer gazetarët shqiptare si dhe përfaqësuesit e vendit tonë në këtë kompeticion, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko.

Shpëtim Saraci: Eurosong? Të zhgënjyer nga penalltia!

BalkanWeb - 18.05.2013

TIRANE -Ndihemi siç mund të ndihet ekipi kombëtar i futbollit kur shkon në një ndeshje me rëndësi jashtë vendit dhe luan 90 minuta shumë mirë, por në fund i japin një penallti që e bën të humbë, edhe pse gjatë gjithë pjesës ka luajtur ...

Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në Eurosong

Panorama - 18.05.2013

Këngëtarja serbe, Marija Sherifoviç, e cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë.

Eurovizioni, sherr mes Shqipërisë dhe Serbisë

Ora news - 18.05.2013

Në prapaskenat e gjysëm filanes së Eurozovizionit ku merrte pjesë Shqipëria ka plasur sherri mes gazetarëve shqipëtarë dhe këngëtares serbe, e cila fitoi festivalin e Eurosong në vitin 2007.

“Eurosong, Shqipëria humbi nga penaltia”

GazetaDitore - 18.05.2013

“Ndihemi siç mund të ndihet ekipi kombëtar i futbollit kur shkon në një ndeshje me rëndësi jashtë vendit dhe luan 90 minuta shumë mirë, por në fund i japin një penallti që e bën të humbë, edhe pse gjatë gjithë pjesës ka luajtur bukur dhe ...

26 vende në finalen e Eurosong-ut, Shqipëria bie

Evropaelire - 17.05.2013

08:33 26 vende në finalen e Eurosong-ut, Shqipëria bie 08:18 SHBA arreston një terrorist të dyshuar 07:56 Vazhdojnë bisedimet për çështje teknike 07:44 “S’ka vend” për sulme seksuale në ushtri 07:22 Valë sulmesh në Irak, 19 të vrarë 06:57 ...

Sejko dhe Lulgjuraj ndezën sallën në Suedi, por nuk u kualifikuan në finale

Idividi - 17.05.2013

Shqipëria ka mbetur jashtë finales së Eurovizion këtë vit. Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj ndezën sallën e "Malmo Arena" në Suedi me këngën "Identitet", por nuk u kualifikuan.

Eurovision, Shqipëria eliminohet në gjysmëfinale

Top Channel - 17.05.2013

Shqipëria nuk do të jetë pjesëmarrëse në natën finale të Eurovizionit, pasi vendi ynë nuk arriti të renditej midis dhjetë të kualifikuarve në natën e dytë gjysmëfinale.

Eurosong, Shqiperia nuk kualifikohet per ne finale

InfoAlbania - 17.05.2013

Shqiperia nuk ka mundur te vazhdoje me tej garen ne Festivalin Evropian. Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko nuk kaluan per ne naten finale te se shtunes.

Eurovision 2013, Shqipëria nuk kalon në finale – VIDEO

Shqipmedia - 17.05.2013

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në natën filane të Eurovisionit, pasi nuk ka arritur të kualifikohet. Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko me këngën e tyre “Identitet” nuk kanë arritur të bindin publikun dhe jurinë duke u eliminuar në natën e ...

Eurovision, Shqipëria dhe Maqedonia eliminohen në gjysmëfinale

Ina - 17.05.2013

Shqipëria nuk do të jetë pjesëmarrëse në natën finale të Eurovizionit, pasi vendi ynë nuk arriti të renditej midis dhjetë të kualifikuarve në natën e dytë gjysmëfinale.

Eurosong, 26 shtete në finale, Shqipëria jashtë

LajmiFundit - 17.05.2013

Një këngë për martesat homoseksuale dhe një tjetër e frymëzuar nga kriza në Greqi janë në mesin e këngëve që kanë arritur të plasohen në finalen e Festivalit Evropian të Këngës, e cila do të mbahet të shtunën në Malmo të Suedisë.

Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në 'Eurosong'

Almakos - 17.05.2013

Këngëtarja serbe, Marija Sherifoviç, e cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë.

Shqipëria jashtë finales së “Eurosong”

Kombetare - 17.05.2013

Shqipëria dhe shqiptarët kanë mbetur e zhgënjyer mbrëmjen e djeshme teksa prisnin kualifikimin e këngës “Identitet ” në finalen e “Eurosong” Dy artistët shqiptarë, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Seiko, të cilët performuan mbrëmjen e djeshme ...

Berisha në "FB': Lulgjuraj, Sejko e Dani vërtetuan se shqiptarët kanë talent e kurajë

BalkanWeb - 17.05.2013

TIRANË - Megjithëse përfaqësuesit e këngës shqiptare në Eurosong, Lulgjuraj, Sejko nuk arritën të kalonin për në fazën finale, ata bënë një paraqitje të mirë duke ndezur skenën e Eurosong në Malmo.

Shqipëria eliminohet nga Eurosongu

Ora news - 17.05.2013

Kënga “Identitet” nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko nuk ka arritur që të kualifikojë Shqipërinë në finalen e madhe të Eurovision Song Contest që po mbahet në Malmo të Suedisë.

Eurovision, Shqipëria eliminohet në gjysmëfinale

Botasot - 17.05.2013

Shqipëria nuk do të jetë pjesëmarrëse në natën finale të Eurovizionit, pasi vendi ynë nuk arriti të renditej midis dhjetë të kualifikuarve në natën e dytë gjysmëfinale.

“Identitet” nuk hyn në finalen e Festivalit Europian

Panorama - 17.05.2013

U përzgjodhën mbrëmë 10 këngë të tjera për finalen e festivalit . Pas renditjes historike të Rona Nishliut një vit më parë, Shqipëria mbetet në gjysmëfiale .

Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në Eurosong

Yll Press - 17.05.2013

“Shihni se si dukeni ju”,- ka thënë Marija. Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë, për sjelljen e saj. Këngëtarja serbe, Marija Sherifoviç, e cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar ...

Shqipëria nuk shkon në finale të Eurosong (Video)

Durres Lajm - 17.05.2013

Shqipëria ka mbetur jashtë finales së Eurovisionit të sivjetshëm, pasi Bledar Sejko dhe Adrian Lul Gjuraj nuk i kanë marrë votat e mjaftueshme. “Identiteti”, që është i pari bashkëpunim i Bledar Sejkos dhe Ardian Lulgjuraj dhe përmban ...

Sot radha e Shqipërisë në “Eurovision”

Gazeta Start - 16.05.2013

Sonte në mbrëmje në Malmo të Suedisë zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit europian të muzikës “Eurovision Song Contest”, ku Shqipëria do të paraqitet me këngën “Identitet”.

“Eurovizion”, Shqipëria nuk shkon dot në finale

Gazeta Start - 16.05.2013

Shqipëria eliminohet në gjysmëfinalen e Festivalit Evropian të Këngës dhe humbet mundësinë për t’u prezantuar në natën finale. “Identitet”, kënga e interpretuar nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko në natën e dytë gjysmëfinale, nuk arriti ...

Eurovison, Shqiperia konkuron sot me “Identitet”

InfoAlbania - 16.05.2013

Sonte ne mbremje Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj interpretojne ne Eurosong kengen "Identitet", mete cilet vendi yne konkruon ne gjysmefinalen e dyte te festivalit te ketij viti, qe mbahet ne Suedi.

Shqipëria konkuron sonte në Eurovision 2013

LajmiFundit - 16.05.2013

Shqipëria konkuron sonte në Eurovision. Mbrëmjen e sotme Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj ngjiten në skenën e Eurosong ku do të interpretojnë këngën “Identitet”, me të cilët vendi ynë konkuron në gjysmëfinalen e dytë të festivalit të ...

Eurosong 2013, Shqipëria dhe Maqedonia garojnë të enjten

Lajm - 16.05.2013

Sllovenia, Kroacia, Serbia dhe Mali i Zi nuk u kualifikuan në finalen e festivalit evropian të këngës – Eurosong 2013, e ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia do ta kenë rradhën të enjten.

Shqipëria sot në Eurosong

Albeu.com - 16.05.2013

Sonte në mbrëmje Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj interpretojnë në Eurosong këngën "Identitet", me të cilën vendi ynë konkruon në gjysmëfinalen e dytë të festivalit të këtij viti, që mbahet në Suedi.

Sonte Shqipëria në Eurovizion

Top Channel - 16.05.2013

Në Malmo të Suedisë do të zhvillohet këtë mbrëmje gjysmëfinalja e dytë e festivalit të muzikes Europiane "Eurovision Song Contest", në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Puthja lesbike, protestë e hapur në Eurovision

VipLajme - 16.05.2013

Eurovisioni po shkon drejt natës finale e parashikuar për tu zhvilluar në 18 maj. Manifestimi muzikor i lindur në vitin 1956 do e shohë finalen nga skena e Malmo në Suedi, ku Shqipëria përfaqësohet nga Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj.

Shqipëria dhe Maqedonia nuk u kualifikuan në finalen e Eurosongut

Portalb - 16.05.2013

Sonte në Malmö të Suedisë u zhvillua mbrëmja e dytë gjysmëfinale e festivalit të muzikës evropiane “Eurovision Song Contest”, në të cilin u paraqit edhe kënga që fitoi të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë.

Shqipëria humb finalen e “Eurovision 2013″

LajmiFundit - 16.05.2013

Shqiperia ka humbur kete vit naten finale te festivalit Europian te kenges, Eurovision. Pak minuta me pare perfundoi votimi dhe vendi yne ka mbetur jashte zones se shteteve qe shkojne ne finale.

Shqipëria, rock dhe politikë në Eurovizion

Yll Press - 16.05.2013

Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko konkurrojnë sonte me “Identitet” në gjysmëfinalet e Festivalit adrian lulgjuraj ne eurovizionEuropian të Këngës.

Puthja lesbike, protestë e hapur në Eurovision

Botasot - 16.05.2013

Eurovisioni po shkon drejt natës finale e parashikuar për tu zhvilluar në 18 maj. Manifestimi muzikor i lindur në vitin 1956 do e shohë finalen nga skena e Malmo në Suedi, ku Shqipëria përfaqësohet nga Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj.

Eurovizion, Sejko dhe Lulgjuraj ndezin sallën në Suedi, por nuk kualifikohen

BalkanWeb - 16.05.2013

SUEDI - Shqipëria ka mbetur jashtë finales së Eurovizion këtë vit. Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj ndezën sallën e "Malmo Arena" në Suedi me "Identitet", por nuk ia dolën të kualifikohen.

Shqipëria në Eurovizion

Botasot - 16.05.2013

Në Malmo të Suedisë do të zhvillohet këtë mbrëmje gjysmëfinalja e dytë e festivalit të muzikes Europiane "Eurovision Song Contest", në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Shqipëria eliminohet nga Eurosongu

Telegrafi - 16.05.2013

Kënga “Identitet” nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko nuk ka arritur që të kualifikojë Shqipërinë në finalen e madhe të Eurovision Song Contest që po mbahet në Malmo të Suedisë.

Festivali Europian, Shqipëria humb natën finale

Panorama - 16.05.2013

MALMO- Shqipëria nuk ka mundur të vazhdojë më tej garën në Festivalin Evropian. Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko nuk kaluan për në natën finale të së shtunës.

Shqipëria nuk u kualifikua në finalen e Eurosongut

Yll Press - 16.05.2013

Në Malmö të Suedisë u zhvillua sonte mbrëmja e dytë gjysmëfinale e festivalit të muzikës evropiane “Eurovision Song Contest”, në të cilin u paraqit edhe kënga që fitoi të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë.

Shqipëria, sot në Eurovizion

Durres Lajm - 16.05.2013

- Sonte ne mbrëmje Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko do te perfaqesojne Shqipërinë me këngën “Identitet” ne festivalin evropian, ne këtë edicion te 58-të, qe mbahet ne Suedi.

Shqipëria nuk shkon në finale të Eurosong (Video)

GazetaDitore - 16.05.2013

Shqipëria ka mbetur jashtë finales së Eurovisionit të sivjetmë, pasi që Bledar Sejko dhe Adrian Lul Gjuraj nuk i kanë marrë votat e mjaftueshme.

Shqipëria konkuron sonte në Eurosong

AlbanianScreen - 16.05.2013

Malmo - Mbrëmjen e sotme Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj ngjiten në skenën e Eurosong ku do të interpretojnë këngën "Identitet", me të cilët vendi ynë konkuron në gjysmëfinalen e dytë të festivalit të këtij viti, që mbahet në Suedi.

Shqipëria në Eurovizion

AlbanianScreen - 16.05.2013

Malmo - Në festivalin e këngës europiane, Eurovizion interpreton sot Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko. Kënga e tyre, Identitet, përfaqëson Shqipërinë.

Eurovision, Ballkani kaloi shumë keq

Portalb - 15.05.2013

Është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e edicionit të 58-të të Festivalit evropian të këngës – Eurovision, ku janë zgjedhur dhjetë finalistët e parë.

“Eurosong 2013” starton në Malmo të Suedisë

SOT - 15.05.2013

“Eurosong 2013” është dhe edicioni i 58-të i Eurovizionit. Festivali startoi mbrëmë në qytetin Malmo të Suedisë, ku gara e këngëve nuk ishte e vogël.

Eurosong, asnjë nga vendet e rajonit nuk kalon në finale

Idividi - 15.05.2013

Është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e edicionit të 58-të të Festivalit evropian të këngës – Eurovision, ku janë zgjedhur dhjetë finalistët e parë.

Adrian Lulgjuraj, bashkëshorti i një malazezeje

Kombetare - 15.05.2013

Këngëtari shqiptar Adrian Lulgjuraj së bashku me kitaristin Bledar Sejko , do të përformojnë në Eurosong për të përfaqësuar Shqipërinë me këngën “ Identitet ”.

Eurosong 2013, Shqipëria garon të Enjten

Ora news - 15.05.2013

Sllovenia, Kroacia, Serbia dhe Mali i Zi nuk u kualifikuan në finalen e festivalit evropian të këngës – Eurosong 2013, e ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia do ta kenë rradhën të Enjten.

Mediat angleze: Rona, zëri më i mirë i Eurosong (Video)

GazetaDitore - 15.05.2013

Gazeta “Metro” në Angli ka publikuar një shkrim në lidhje me festivalin Eurovision ndër vite dukë veçuar artistët më të mirë (të cilët duhej të fitonin-por nuk fituan) në kategori të ndryshme.

Sonte nata e parë e Eurosong 2013. Ja shtetet që do të performojnë!

Shekulli - 14.05.2013

MALMO, SUEDI- Sonte do të zhvillohet gjysmë finalja e parë e eventit më të madh të këngës europiane, Eurosong 2013 në Malmo të Suedisë. Në natën e parë do të performojnë 16 shtete, si Serbia, Mali i Zi, Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe ...

Sonte nis “Eurovizioni”, Shqipëria konkurron të enjten

Gazeta Start - 14.05.2013

Sonte në mbrëmje festivali i evropian i këngës “Eurovizion” çel siparin me natën e parë gjysmëfinale nga Malmo e Suedisë, vendi organizator i këtij spektakli ndërkombëtar.

Sonte nata e parë e Eurosong. Ja shtetet që do të performojnë!

Albeu.com - 14.05.2013

Sonte në Malmo të Suedisë zhvillohet gjysmë finalja e parë e eventit më të madh të këngës europiane, Eurosong 2013. Në natën e parë do të performojnë 16 shtete, si Serbia , Mali i Zi, Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia do të ...

Sonte nata e parë e Eurosong

Almakos - 14.05.2013

Sonte në Malmo të Suedisë zhvillohet gjysmë finalja e parë e eventit më të madh të këngës europiane, Eurosong 2013. Në natën e parë do të performojnë 16 shtete, si Serbia, Mali i Zi, Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia do të ...

Eurosong, asnjë nga vendet e rajonit nuk kalon në finale

Telegrafi - 14.05.2013

Është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e edicionit të 58-të të Festivalit evropian të këngës – Eurovision, ku janë zgjedhur dhjetë finalistët e parë.

Eurosong 2013: Sonte gjysmë finalja e parë

GazetaDitore - 14.05.2013

Sonte në Malmo të Suedisë është duke u zhvilluar gjysmë finalja e parë e eventit më të madh të këngës evropiane, Eurosong 2013. Në natën e parë janë duke performuar 16 shtete, si Serbia, Mali i Zi, Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia ...

"Identiteti" Prova e dyte ne Eurovizion

24 orë - 13.05.2013

Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj kanë pasur dje provën e tyre të dytë në skenën e Malmos në Suedi, ku do të zhvillohet këtë vit Festivali Europian i Këngës.

Adrian Lulgjuraj: “Çfarë presim nga Eurosong dhe cilët janë konkurrentët që na frikësojnë”

Yll Press - 13.05.2013

Së bashku me Bledar Sejkon do të këndojnë “live” versionin final të këngës “Identitet”, të realizuar në studiot “Kingside” në Suedi. Artisti nga Mali i Zi ka ndaluar për disa orë në Tiranë para nisjes në Malmo dhe zbulon pritshmëritë e ...

Adrian Lulgjuraj: Do tundim skenën e Eurosongut

Panorama - 13.05.2013

“A jeni gati për pak rrok shqiptar? Epo duhet të jeni, sepse plani i Adrianit dhe Bledarit është të shkundin skenën e Eurovizionit më 16 maj, gjatë performancës së këngës së tyre, në natën e dytë gjysmëfinale.