TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Transkriptet e telefonatave të sulmuesit në Orlando

VOA - 19.06.2016

Prokurorja e përgjithshme e SHBA-së, Loretta Lynch, tha se autoritetet do të qarkullojnë nesër një pjesë të transkripteve të tre telefonatave që Omar Mateen i bëri policisë, gjatë momenteve që po ...

​Sot botohen një pjesë e transkripteve të telefonatave të sulmuesit në Orlando

Botasot - 19.06.2016

Prokurorja e përgjithshme e SHBA-së, Loretta Lynch, tha se autoritetet do të qarkullojnë sot një pjesë të transkripteve të tre telefonatave që Omar Mateen i bëri policisë, gjatë momenteve që po ...

Shtëpia e Bardhë: Shumica e viktimave të DAESH-it janë muslimanët e pafajshëm

Shqipmedia - 18.06.2016

Shumica e organizatave përdorin Islamin për të realizuar aktivitetet e tyre të përgjakshme dhe nihiliste, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest.

Masakra e Orlandos/ Zbardhen detajet shokuese

Albeu.com - 17.06.2016

Autori i masakrës së Orlandos shihte videot e ISIS, përfshi edhe ato me prerje kokash dhe fliste për këtë me kolegët e punës. Këtë fakt e kanë rrëfyer disa burime të qeverisë dhe të Kongresit ...

Masakra e Orlandos/ Zbardhen detajet shokuese

SOT - 17.06.2016

Autori i masakrës së Orlandos shihte videot e ISIS, përfshi edhe ato me prerje kokash dhe fliste për këtë me kolegët e punës. Këtë fakt e kanë rrëfyer disa burime të qeverisë dhe të Kongresit ...

Sulmuesi në Orlando vdiq, por çfarë do të ndodh me gruan e tij

Lajmi.net - 16.06.2016

Autoritetet janë duke menduar për të bërë akuzë kundër gruas së Omar Mateen, pasi që ajo nuk i kishte informuar policinë edhe pse e dinte për sulmin. Dyshohet se gruaja e tij ishte me të kur Mateen ...

Masakra në Amerikë, Mateen kishte paralajmëruar sulmin në Facebook

Portalb - 16.06.2016

Disa orë para se të kryente sulmin e armatosur të në klubin e natës në Orlando, sulmuesi Omar Mateen në profilin e tij në rrjetin social Facebook kishte postuar një mesazh në të cilin shkruante se ...

Sulmuesi i Orlandos kishte paralajmëruar në Facebook për sulmin e tij

Lajmi.net - 16.06.2016

Pak orë para se i armatosuri Omar Mateen të kryente sulmin e tij në Orlando, një klub nate homoseksualësh, ai kishte shkruar në rrjetin e tij Facebook një mesazh kërcënues.

Vrasësi i 50 personave në klubin homoseksual, ishte vetë homoseksual

Gazeta Express - 16.06.2016

Dyshimet se vrasësi Omar Mateen ishte vetë homoseksual, janë shtuar kohët e fundit pas dëshmive të njerëzve të afërt. Ai disa ditë më parë vrau 49 persona në një klub homoseksualësh në Orlando.

Vrau 50 persona në klub, Omar Mateen ishte vetë homoseksual

BalkanWeb - 16.06.2016

SHBA- Vrasësi Omar Mateen, i cili ekzekutoi me armë 49 persona dyshohet se ka qenë vetë homoseksual. Mediat ndërkombëtare pohojnë se ky informacion mbështetet në burime të besueshme pranë viktimës.

Vrasësi i 50 personave në klubin homoseksual, ishte vetë homoseksual

Zeri - 16.06.2016

Dyshimet se vrasësi Omar Mateen ishte vetë homoseksual, janë shtuar kohët e fundit pas dëshmive të njerëzve të afërt. Ai disa ditë më parë vrau 49 persona në një klub homoseksualësh në Orlando.

Masakra në Orlando

ABC News - 16.06.2016

Omar Mateen, autori i masakrës në Orlando disa kohë më parë ishte shfaqur në një dokumentar me kamër të fshehtë ndërsa punonte si roje nate. Në video ai shprehet shumë agresiv.

Sulmuesi i Orlandos kishte paralajmëruar në Facebook për sulmin e tij

Botasot - 16.06.2016

Pak orë para se i armatosuri Omar Mateen të kryente sulmin e tij në Orlando, një klub nate homoseksualësh, ai kishte shkruar në rrjetin e tij Facebook një mesazh kërcënues.

Ky është rrëfimi i marinarit që shpëtoi jetën e dhjeta njerëzve gjatë sulmit në një klub nate në Orlando (Video)

Telegrafi - 16.06.2016

Veterani i Marinës amerikane, Imran Yousuf ka shpëtuar jetën e disa njerëzve gjatë të shtënave në një klub nate në Orlando, SHBA. Të dielën në orët e hershme të mëngjesit, një sulmues i quajtur Omar ...

Ky është rrëfimi i marinarit që shpëtoi jetën e dhjeta njerëzve gjatë sulmit në një klub nate në Orlando (Video)

Botasot - 16.06.2016

Veterani i Marinës amerikane, Imran Yousuf ka shpëtuar jetën e disa njerëzve gjatë të shtënave në një klub nate në Orlando, SHBA. Të dielën në orët e hershme të mëngjesit, një sulmues i quajtur Omar ...

Presidenti Obama shkon në Orlando

VOA - 16.06.2016

Presidenti amerikan Barack Obama shkon sot në Orlando të Floridës, për të ushtruar atë që Shtëpia e Bardhë e quajti “përgjegjësinë e tij solemne” dhe për të ngushëlluar një komunitet në zi.

Imran Yousuf ish- marinsi që shpëtoi 70 jetë në Orlando brenda një nate

Java News - 16.06.2016

Një ish-marins amerikan ka shpëtuar disa jetë gjatë sulmit në një klub nate në Orlando, pasi dëgjoi të shtënat e “kalibrit të rëndë”. Në një intervistë emocionuese për kanalin CBS News, Imran Yousuf ...

Omar Mateen, terroristi i Orlando-s, pjesë e dokumentarit të “Sky” katër vjet më parë

Gazeta Tema - 16.06.2016

29-vjeçari Omar Mateen, i cili vrau 49 persona në Orlando vetëm pak ditë më parë, duket se ka qeën edhe pjesë e një dokumentari të rrjetit televiziv “Sky” në vitin 2012.

Vrasësi i 50 personave në klubin homoseksual ishte vetë gay?

Tetova Sot - 16.06.2016

Dyshimet se vrasësi Omar Mateen ishte vetë homoseksual, janë shtuar kohët e fundit pas dëshmive të njerëzve të afërt. Ai disa ditë më parë vrau 49 persona në një klub homoseksualësh në Orlando.

Njeriu që shpëtoi 70 jetë brenda një nate

Tetova Sot - 16.06.2016

Një ish-marins amerikan ka shpëtuar disa jetë gjatë sulmit në një klub nate në Orlando, pasi dëgjoi të shtënat e kalibrit të rëndë. Në një intervistë emocionuese për kanalin “CBS News”, Imran Yousuf ...

Vrasësi i 50 personave në klubin homoseksual, ishte vetë homoseksual

Republika - 16.06.2016

Dyshimet se vrasësi Omar Mateen ishte vetë homoseksual, janë shtuar kohët e fundit pas dëshmive të njerëzve të afërt. Ai disa ditë më parë vrau 49 persona në një klub homoseksualësh në Orlando.

​Trump kërkon ligje më të rrepta për armët

Lajmi.net - 15.06.2016

Kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se pas asaj që ndodhi në Orlando, do t’i pëlqente që njerëzve në listën e terrorit t’iu ndalohej blerja e armëve.

Kjo është e vërteta e terroristit që kreu masakrën në Orlando

Gazeta Express - 15.06.2016

Autoritetet besojnë se personi i armatosur që vrau 49 njerëz në klubin e natës “Pulse” në Orlando ka kryer udhëtime vëzhgimi në këtë klub dhe kompleksin tregtar argëtues “Disney” këtë muaj, sipas ...

Kjo është e vërteta e terroristit që kreu masakrën në Orlando

Zeri - 15.06.2016

Autoritetet besojnë se personi i armatosur që vrau 49 njerëz në klubin e natës “Pulse” në Orlando ka kryer udhëtime vëzhgimi në këtë klub dhe kompleksin tregtar argëtues “Disney” këtë muaj, sipas ...

Njeriu që shpëtoi 70 jetë brenda një nate

Koha.net - 15.06.2016

Një ish-marins amerikan ka shpëtuar disa jetë gjatë sulmit në një klub nate në Orlando, pasi dëgjoi të shtënat e “kalibrit të rëndë”. Në një intervistë emocionuese për kanalin CBS News, Imran Yousuf ...

Presidenti Obama viziton të enjten Orlandon

VOA - 15.06.2016

Nënpresideni amerikan Joe Biden thotë se çështja e vrasjes masive në Orlando të Floridës po bëhet më e qartë ndërsa hetuesit përpiqen të përcaktojnë motivin e sulmit që vrau 49 persona dhe plagosi 53 ...

Vrasjet në Orlando: Trump kërkon ligje më të rrepta për armët

Telegrafi - 15.06.2016

Kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se pas asaj që ndodhi në Orlando, do t’i pëlqente që njerëzve në listën e terrorit t’iu ndalohej blerja e armëve.

Vrasjet në Orlando: Trump kërkon ligje më të rrepta për armët

Botasot - 15.06.2016

Kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se pas asaj që ndodhi në Orlando, do t’i pëlqente që njerëzve në listën e terrorit t’iu ndalohej blerja e armëve.

Omar Mateen gjatë vrasjeve kishte telefonuar mikun e tij

Botasot - 15.06.2016

Sulmuesi në klubin e homoseksualëve Pulse në Orlando, Omar Mateen, derisa i kryente vrasjet kishte ndaluar për të bërë disa telefonata. Sipas zyrtarëve policor ai e kishte telefonuar një mik të tij ...

Omar Mateen gjatë vrasjeve kishte telefonuar mikun e tij

Gazeta Express - 15.06.2016

Sulmuesi në klubin e homoseksualëve Pulse në Orlando, Omar Mateen, derisa i kryente vrasjet kishte ndaluar për të bërë disa telefonata. Sipas zyrtarëve policor ai e kishte telefonuar një mik të tij ...

Omar Mateen gjatë vrasjeve kishte telefonuar mikun e tij

Zeri - 15.06.2016

Sulmuesi në klubin e homoseksualëve Pulse në Orlando, Omar Mateen, derisa i kryente vrasjet kishte ndaluar për të bërë disa telefonata. Sipas zyrtarëve policor ai e kishte telefonuar një mik të tij ...

Masakra në Orlando, autori me probleme mendore

Portalb - 14.06.2016

Masakra në klubin e homoseksualëve në Orlando uli flamurin amerikan në Uashington në gjysmë shtizë. Sekretari i Shtetit John Kerry tha se sulme të tilla nuk përfaqësojnë kulturën e kombit amerikan, ...

Masakra e Orlandos, Obama: Nuk është vepër e ISIS

Top Channel - 14.06.2016

Motivet që shtynë 29-vjeçarin me origjinë afgane, Omar Mateen, të vrasë 49 persona në një lokal nate për homoseksualë në Orlando të Flordias mbeten ende të paqarta.

Deklarata të çuditshme nga babai i sulmuesit në Orlando

Lajmi.net - 14.06.2016

Babai i sulmuesit në Orlando, Omar Mateen tha se djali i tij nuk do të duhej ti vriste homoseksualët. “Djali im nuk do të duhej t’i vriste ata, sepse zoti do t’i dënojë”, është shprehur Seddique ...

Sulmi në Orlando: Të ndalohen armët apo myslimanët në SHBA?

Evropaelire - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Bota nderon viktimat e sulmit në Orlando

Evropaelire - 14.06.2016

Manifestime të heshtura janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në gjithë botën për viktimat e sulmit vdekjeprurës në një klub të homoseksualëve. Imami Muhammad Musli, nga Shoqëria Islamike e ...

Homazhe për viktimat e Orlandos, nga SHBA në Europë

Top Channel - 14.06.2016

Homazhe janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në mbarë botën për viktimat e sulmit të së dielës në klubin e natës, ku mbetën të vrarë rreth 50 persona.

Mbarë bota nderon viktimat e sulmit në Orlando

Zhurnal - 14.06.2016

Manifestime të heshtura janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në gjithë botën për viktimat e sulmit vdekjeprurës në një klub të homoseksualëve. Një klerik mysliman u tha të pranishëmve në ceremoni ...

Video shokuese: Vajza filmon momentin kur vritet në klubin e homoseksualëve

Lajmi.net - 14.06.2016

Ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Amanda ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po kërcente dhe ...

Sulmuesi i Orlandos ka frekuentuar klubin e homoseksualëve

Evropaelire - 14.06.2016

Personi prapa të shtënave më vdekjeprurëse në historinë e re amerikane ka vizituar disa herë klubin e homoseksualëve, ku ka kryer masakrën, thonë dëshmitarët.

Masakra e Orlandos, vrasësi Omar Mateen kishte prirje gay, ishte martuar dy herë

SOT - 14.06.2016

Sipas disa dëshmitarëve, vrasësi që ndërmori sulmin ndaj lokalit për gay në Orlando “Pulse” është parë në shumë raste në të njëjtin klub. Lajmin e kanë bërë të ditur “Orlando Sentinel” dhe “Los ...

Sulmi në Orlando: Të ndalohen armët apo myslimanët në SHBA?

Shqipmedia - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Video shokuese! Vajza filmon vdekjen e saj në tragjedinë e Orlandos!

LajmiFundit - 14.06.2016

Amanda Alvear ishte një nga viktimat e lokalit ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Ajo argëtohej me miqtë dhe po xhironte një video për në “Snapchatin” e saj.

Vajza filmon vrasjen e saj në klubin e homoseksualëve, kjo video është tronditëse

SOT - 14.06.2016

Amanda ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Ajo ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po kërcente ...

Masakra në Florida, FBI: Vrasësi u radikalizua në internet

Top Channel - 14.06.2016

Sulmi ndaj klubit të natës “Pulse” në Orlando i kushtoi jetën 49 personave, ndërsa me dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur. Autoritetet amerikane bënë me dije se vrasësi Omar Mateen ju zotua për ...

Autori i sulmit në Orlando, frekuentues i klubit të homoseksualëve

LajmiFundit - 14.06.2016

Personi prapa të shtënave më vdekjeprurëse në historinë e re amerikane ka vizituar disa herë klubin e homoseksualëve, ku ka kryer masakrën, thonë dëshmitarët.

Omar Mateen ishte homoseksual. Ish-gruaja: Kisha dyshime

Almakos - 14.06.2016

Omar Mateen, njeriu që vrau 49 njerëz në lokal homoseksualësh në Orlando, ishte gay. Një konfirmim i tillë ka ardhur nga njerëz që e njihnin vrasësin, pasi ai shkonte shpesh në klubin ku ndodhi ...

Omar Mateen ishte homoseksual. Ish-gruaja: Kisha dyshime

Zhurnal - 14.06.2016

Omar Mateen, njeriu që vrau 49 njerëz në lokal homoseksualësh në Orlando, ishte gay. Një konfirmim i tillë ka ardhur nga njerëz që e njihnin vrasësin, pasi ai shkonte shpesh në klubin ku ndodhi ...

Tragjedia e Orlandos, bota përcjell mes lotësh 50 viktimat, homazhe në çdo vend

SOT - 14.06.2016

Mijëra njerëz kanë nderuar 49 personat që humbën jetën në Pulse Club, në Orlando, duke vendosur lule dhe mesazhe dashurie për ta. Të mbledhur në sheshin më të madh të Orlandos, ata bënë thirrje për ...

Kush është babai i vrasësit në Orlando? Udhëheq emision televiziv, mbështet talebanët dhe dëshiron të kandidoj për ...

Telegrafi - 14.06.2016

Babai i sulmuesit që la të vrarë 50 persona dhe plagosi 53 tjerë në një klub të homoseksualëve në Orlando të Shteteve të Bashkuara, Seddique Mateen, është simpatizant i talebanëve që dëshiron të ...

Ja kush është babai i vrasësit të Orlandos

BalkanWeb - 14.06.2016

Babai i sulmuesit që la të vrarë 50 persona dhe plagosi 53 tjerë në një klub të homoseksualëve në Orlando të Shteteve të Bashkuara, Seddique Mateen, është simpatizant i talebanëve që dëshiron të ...

Kush është babai i vrasësit të homoseksualëve në Orlando?

Gazeta Express - 14.06.2016

Babai i sulmuesit që la të vrarë 50 persona dhe plagosi 53 tjerë në një klub të homoseksualëve në Orlando të Shteteve të Bashkuara, Seddique Mateen, është simpatizant i talebanëve që dëshiron të ...

Bota nderon viktimat e sulmit në Orlando

Telegrafi - 14.06.2016

Manifestime të heshtura janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në gjithë botën për viktimat e sulmit vdekjeprurës në një klub të homoseksualëve. Imami Muhammad Musli, nga Shoqëria Islamike e ...

Sulmi në Orlando: Të ndalohen armët apo myslimanët në SHBA?

Botasot - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Bota nderon viktimat e sulmit në Orlando

Botasot - 14.06.2016

Manifestime të heshtura janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në gjithë botën për viktimat e sulmit vdekjeprurës në një klub të homoseksualëve. Imami Muhammad Musli, nga Shoqëria Islamike e ...

Sulmi në Orlando, të ndalohen armët apo myslimanët në SHBA?

Ora news - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Mbarë bota nderon viktimat e sulmit në Orlando

RTSH - 14.06.2016

Manifestime të heshtura janë mbajtur në Orlando të Floridës dhe në gjithë botën për viktimat e sulmit vdekjeprurës në një klub të homoseksualëve. Një klerik mysliman u tha të pranishëmve në ceremoni ...

Obama: Nuk ka të dhëna se agresori u drejtua nga ISIS

Ora news - 14.06.2016

Në një prononcim për mediat, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka deklaruar se nuk ka asnjë provë që të vërtetojë se personi që sulmoi clubin gay në Orlando, Omar Mateen, është ...

Kreu vrasjet si zotim për besnikëri ndaj “Shtetit Islamik”?

Zeri - 14.06.2016

Sulmuesi 29-vjeçar, i cili është përgjegjës për vdekjen e së paku 50 personave dhe plagosjen e 53 të tjerëve në një klub nate në Orlando, mund të jetë zotuar për besnikëri ndaj grupit të “Shtetit ...

A do t’i ndalojë Amerika myslimanët apo armët pas sulmit të fundit terrorist

Gazeta Express - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Video shokuese: vajza filmon vrasjen e saj në klubin e homoseksualëve

Gazeta Express - 14.06.2016

Ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Amanda ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po kërcente dhe ...

Video shokuese: Vajza filmon vrasjen e saj në klubin e homoseksualëve

Botasot - 14.06.2016

Ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Amanda ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po kërcente dhe ...

Video e tmerrit: Vajza po filmonte veten kur vrasësi e ekzekutoi (Video,+18)

Telegrafi - 14.06.2016

Një prej viktimave të masakrës së Orlandos filmoi momentin kur terroristi Omar Mateen nisi të qëllonte gjatë masakrës te klubi i natës Pulse të dielën.

Hyni brenda shtëpisë së terroristit! E shoqja: Ishte gej vetë

Mapo - 14.06.2016

Omar Mateen, personi që vrau 49 veta në një klub nate homoseksualësh në Orlando, SHBA, mund të ketë qenë vetë gej. Ish-bashkëshortja e tij, mendon se ai ishte gej dhe e ka vizituar disa herë klubin ...

VIDEO/ Masakra në Orlando, vajza filmon në “Snapchat” vrasjen e saj

Ora news - 14.06.2016

Amanda Alvear ishte një nga viktimat e lokalit ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Vajza teksa argëtohej me miqtë në mesnatës e së shtunës po xhironte dhe një video për në ...

Sulmuesi i Orlandos ka frekuentuar klubin e homoseksualëve

Botasot - 14.06.2016

Personi prapa të shtënave më vdekjeprurëse në historinë e re amerikane ka vizituar disa herë klubin e homoseksualëve, ku ka kryer masakrën, thonë dëshmitarët.

Masakra në Orlando, mijëra njerëz nderojnë viktimat në sheshin e qytetit

Ora news - 14.06.2016

Mijëra njerëz kanë nderuar 49 personat që humbën jetën në Pulse clab, duke vendosur lule dhe mesazhe dashurie për ta. Të mbledhur në sheshin më të madh të Orlandos, ata bënë thirrje për unitet përtej ...

Video tronditëse, vajza filmon vrasjen e saj në klubin e homoseksualëve

BalkanWeb - 14.06.2016

SHBA – Amanda ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Ajo ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po ...

SHBA, sulmi në Orlando

ABC News - 14.06.2016

Sipas disa dëshmitarëve, vrasësi që ka kryer sulmin në lokalin e homoseksualëve “Puls” në Orlando të shteteve të Bashkuara të Amerikës kishte qenë vizitor i shpeshtë aty.

Autori i masakrës në SHBA, frekuentues i lokalit të homoseksualëve në Orlando

Ora news - 14.06.2016

Omar Matten, personi që kreu masakrën më të madhe në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ishte frekuentues i lokalit të homoseksualëve në Orlando të Floridas.

Rrezikohen liritë në SHBA pas vrasjeve në Orlando

VOA - 14.06.2016

Në vrasjet e Orlandos, masakra më e madhe me armë në historinë amerikane, humbën jetën 49 persona. Gjatë katër viteve të fundit, në SHBA janë vrarë 82 persona nga disa individëve që kanë hapur zjarr ...

Rrezikohen liritë në SHBA pas vrasjeve në Orlando

Botasot - 14.06.2016

Në vrasjet e Orlandos, masakra më e madhe me armë në historinë amerikane, humbën jetën 49 persona. Gjatë katër viteve të fundit, në SHBA janë vrarë 82 persona nga disa individëve që kanë hapur zjarr ...

Homazhe në mbarë botën për viktimat e Orlandos

BalkanWeb - 14.06.2016

SHBA- Mijëra njerëz kanë nderuar 49 personat që humbën jetën në Pulse Club, në Orlando, duke vendosur lule dhe mesazhe dashurie për ta. Të mbledhur në sheshin më të madh të Orlandos, ata bënë thirrje ...

(VIDEO) Momentet kur nisi masakra e Orlandos

Java News - 14.06.2016

Një video e hedhur në Snapchat tregon momentet kur nisi masakra e Orlandos. Studentja e infermierisë Amanda Alvear i dërgon vëllait të saj një video e cila shndërrohet në tmerr teksa nisin të shtënat.

FOTOT/ Terroristi i masakrës në Orlando, ishte edhe vetë gay?

Gazeta Tema - 14.06.2016

Mediat kanë postuar disa foto nga banesa e 29-vjeçarit Omar Mateen, që iu mori jetën 49 personave në Orlando pasi pa dy meshkuj duke u puthur në buzë.

Reagimi i Obamës ndaj sulmit në Orlando

Tetova Sot - 14.06.2016

Motivet që shtynë 29-vjeçarin me origjinë afgane, Omar Mateen, të vrasë 49 persona në një lokal nate për homoseksualë në Orlando të Flordias mbeten ende të paqarta.

Hetimet për sulmin në Orlando

Vision Plus - 14.06.2016

Autoritetet amerikane kane deklaruar se nuk janë gjetur lidhje direkte mes militanteve te Shtetit Islamik dhe Omar Mateen, personit qe vrau 49 vete ne nje klub nate te frekuentuar nga homoseksualet ...

Homazhe për viktimat e Orlandos

Shqiperia Ime - 14.06.2016

Qindra-mijëra njerëz kanë mbushur rrugët dhe sheshet kryesore të Orlandos në nder të 49 viktimave që u vranë brutalisht në një klub nate për homoseksualët në qytet.

Video tragjedia në Orlando/ Vajza filmon në “Snapchat” vdekjen e saj

Tetova Sot - 14.06.2016

Amanda Alvear ishte një nga viktimat e lokalit ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Ajo argëtohej me miqtë dhe po xhironte një video për në “Snapchatin” e saj.

Masakra në Orlando, vajza filmon në “Snapchat” vrasjen e saj (VIDEO)

Tetova Sot - 14.06.2016

Amanda Alvear ishte një nga viktimat e lokalit ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Vajza teksa argëtohej me miqtë në mesnatës e së shtunës po xhironte dhe një video për në ...

Masakra në Orlando, mijëra njerëz nderojnë viktimat në sheshin e qytetit (VIDEO)

Tetova Sot - 14.06.2016

Mijëra njerëz kanë nderuar 49 personat që humbën jetën në Pulse clab, duke vendosur lule dhe mesazhe dashurie për ta. Të mbledhur në sheshin më të madh të Orlandos, ata bënë thirrje për unitet përtej ...

Sulmi në Orlando, të ndalohen armët apo myslimanët në SHBA?

Tetova Sot - 14.06.2016

Të ndalohen myslimanët që të hyjnë në SHBA apo të ndalohet shitja e armëve me lehtësinë që momentalisht bëhet në SHBA? Kjo është tema që mund thellojë edhe më shumë polarizimet në debatet politike në ...

Video shokuese: Vajza filmon vrasjen e saj në klubin e homoseksualëve

Republika - 14.06.2016

Ishte një nga personat e pranishëm në lokalin ku u bë një masakër e vërtetë në Orlando të Florida, SHBA. Amanda ndodhej me disa miq mesnatën e së shtunës duke u gdhirë e diel, ndërsa po kërcente dhe ...

SHBA: Sulmuesi në Orlando – kishte shprehur lojalitet ndaj IS-it

Evropaelire - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili i ka vrarë 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes e kishte thirrë operatorin e situatave ...

Babai i sulmuesit në Orlando- “Ishte thjesht një incident”

Lajmi.net - 13.06.2016

Omar Mateen është personi i cili kreu sulmin në një klub nate të homoseksualëve në Orlando të Floridës, ku la të vrarë 50 persona dhe 53 tjerë të plagosur.

Momentet e shkëmbimit të zjarrit gjatë masakrës në Orlando të SHBA-së (VIDEO)

Lajm - 13.06.2016

Pamje nga momenti kur policia arrin në vendngjarje dhe fillon të shkëmbej zjarr duke vrarë Omar Mateen, personin që ndërmori këtë ...

Dëshmitari i masakrës në Orlando: Luajta rolin e të vdekurit për tre orë

Lajm - 13.06.2016

Skena e djeshme e cila ndodhi brenda klubit të homoseksualëve ‘’Pulse’’ në Orlando të Floridas, po konsiderohet mëse e tmerrshme nga dëshmitarët okularë.

Arsyeja qesharake që sulmuesi që vrau mbrëm 50 persona (Foto)

Lajm - 13.06.2016

Sulmi me armë që ndodhi sot në një klub nate në Florida, është cilësuar si sulmi më i rëndë në histori në SHBA, shkruan “Daily Mail”. Mësohet se autori, i identifikuar si Omar Mateen, i cili hapi ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando

Lajm - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando (FOTO-VIDEO)

SOT - 13.06.2016

Pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida është rrëfyar ish-gruaja e vrasësit të 50 personave. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Sulmi në Orlando, policia hetim për lidhjet me ISIS

Zhurnal - 13.06.2016

Nju-Jork, 13 qershor - Një ditë pas sulmit në një lokal të komunitetit homoseksual në Orlando, ku mbetën 50 të vrarë dhe 53 të plagosur, policia ka nisur hetimet për lidhjet e atentatorit me ISIS.

Udhëheqësi i myslimanëve në SHBA: “ISIS, ju nuk na përfaqësoni neve” (Video)

Lajmi.net - 13.06.2016

Shumë udhëheqës myslimanë në SHBA kanë kritikuar sulmin në Orlando ku Omar Mateen la të vdekur 50 persona dhe 53 tjerë të plagosur. Drejtori ekzekutiv Nihad Awad, i cili është edhe themelues i ...

Masakra në Orlando, autori me probleme mendore. Flasin familjarët

Top Channel - 13.06.2016

Një njeri i paqëndrueshëm mendërisht, i dhundshëm e i mbushur me urrejtje. Ky ishte autori i masakrës më të madhe të historisë së Shteteve të Bashkuara, atë të Orlandos në Florida.

Sulm terrorist në Florida, vdesin 50 vetë, identifikohet autori

Almakos - 13.06.2016

Të shtënat në një klub homoseksualësh kanë tronditur qendrën e Orlandos në Florida, ku policia bëri të ditur se flitet për të paktën 50 persona të vdekur, pas të shtënave nga agresori.

Babai i sulmuesit në Orllando: “Unë di aq sa ju”

Lajm - 13.06.2016

Babai i sulmuesit Omar Mateen, Seddique, i tha Washington Post se ai nuk kishte parë ndonjë shenjë në djalin e tij që do ta shqetësonte atë . Ai tha: “Nëse do t’a dija, unë do t’a kisha ndaluar ...

Babai i sulmuesit në Orllando: “Unë di aq sa ju”

Almakos - 13.06.2016

Babai i sulmuesit Omar Mateen, Seddique, i tha Washington Post se ai nuk kishte parë ndonjë shenjë në djalin e tij që do ta shqetësonte atë . Ai tha: “Nëse do t’a dija, unë do t’a kisha ndaluar ...

Masakra në SHBA, vrasësi kishte një fëmijë, gruaja: Ishte i dhunshëm, por jo ekstremist

Almakos - 13.06.2016

Babai i vrasësit të 50 personave në klubin e natës së homoseksualëve në Orlando ka deklaruar se nuk e dinte që i biri kishte urrejtje në zemrën e tij.

Rrëfehet babai i sulmuesit në Orlando

Evropaelire - 13.06.2016

Babai i vrasësit të 50 vetave në një klub të homoseksualëve në Orlando tha se nuk e dinte se djali i tij “kishte mëri në zemrën e tij”. “Djali im, Omar Mateen, ka qenë fëmijë i mirë, ka qenë i ...

Kjo është arma që mori jetën e shumë amerikanëve, në disa raste (Foto)

Lajm - 13.06.2016

Ajo është përdorur për mbytjet në Sandy Hook, vrasjen e tifozëve të Batman në një kinema në Colorado, si dhe vrasjen e punëtorëve në një mbrëmje festive në San Bernardino.

Orlando pas atentatit

DW - 13.06.2016

Një natë me kërcim e muzikë në klubin "Pulse" përfundoi me vdekjen e të paktën 50 vetëve. Eshtë sulmi më i rëndë me armë në historinë e SHBA-së. Shumë qytetarë në Orlando ofrojnë ndihmë.

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando

Zhurnal - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Clinton: Masakra e Orlandos një akt i dënueshëm

Lajmi.net - 13.06.2016

Një amerikan i dyshuar për lidhje me xhihadistët i cili ishte bërë objekt i hetimeve të FBI-së, ka kryer një ditë më parë masakrën më të egër në historinë e SHBA-së, me së paku 50 të vdekur në një ...

Clinton: Masakra e Orlandos një akt i dënueshëm

Lajm - 13.06.2016

Një amerikan i dyshuar për lidhje me xhihadistët i cili ishte bërë objekt i hetimeve të FBI-së, ka kryer një ditë më parë masakrën më të egër në historinë e SHBA-së, me së paku 50 të vdekur në një ...

Obama: S’ka prova se sulmi në Orlando është udhëhequr nga jashtë

Evropaelire - 13.06.2016

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se nuk ka prova se personi i armatosur, i cili ka vrarë 49 veta në një klub të homoseksualëve në Orlando të Floridës, ka qenë “i udhëhequr nga ...

Sulmuesi i homoseksualëve në SHBA, dikur shoqërohej me ta

Lajmi.net - 13.06.2016

Omar Mateen që kreu vrasje masive të homoseksualëve në një klub në Orlando, në të kaluarën nuk ka treguar shenja të homofobisë. Kështu të paktën konfirmon Samuel King i cili haptas ka deklaruar se ...

Masakra në orlando, autori me probleme mendore

Top Channel - 13.06.2016

Masakra në klubin e homoseksualëve në Orlando uli flamurin amerikan në Uashington në gjysmë shtizë. Sekretari i Shtetit John Kerry tha se sulme të tilla nuk përfaqësojnë kulturën e kombit amerikan.

Obama: S’ka prova se sulmi në Orlando është udhëhequr nga jashtë

Lajmi.net - 13.06.2016

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se nuk ka prova se personi i armatosur, i cili ka vrarë 49 veta në një klub të homoseksualëve në Orlando të Floridës, ka qenë “i udhëhequr nga ...

Masakra në Florida/ Autori telefonoi policinë para se të vriste 50 vetë

Botasot - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili vrau 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes kishte telefonuar operatorin e situatave ...

SHBA: Sulmuesi në Orlando kishte shprehur lojalitet ndaj ISIS-it

Telegrafi - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili i ka vrarë 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes e kishte thirr operatorin e situatave ...

Vrasësi i 50 vetëve në Orlando telefonoi policinë para se të vriste 50 vetë

Gazeta Express - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili vrau 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes kishte telefonuar operatorin e situatave ...

Dëshmitari i masakrës në Orlando: Luajta rolin e të vdekurit për tre orë

Botasot - 13.06.2016

Skena e djeshme e cila ndodhi brenda klubit të homoseksualëve ‘’Pulse’’ në Orlando të Floridas, po konsiderohet mëse e tmerrshme nga dëshmitarët okularë.

Arsyeja qesharake që sulmuesi i ISIS vrau 50 persona (Foto)

Gazeta Express - 13.06.2016

Sulmi me armë që ndodhi sot në një klub nate në Florida, është cilësuar si sulmi më i rëndë në histori në SHBA, shkruan “Daily Mail”. Mësohet se autori, i identifikuar si Omar Mateen, i cili hapi ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando

Botasot - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Masakër në Orlando, mbi 50 të vrarë

Zeri - 13.06.2016

I pyetur nëse incidenti kishte lidhje me terrorizmin islamik, një agjent i posaçëm i FBI-së tha se agjencia kishte “të dhëna se individi mund të ketë qenë i prirur ndaj një ideologjie të tillë” ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando

Telegrafi - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando: Omar me probleme mendore

BalkanWeb - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Babai i sulmuesit që vrau 50 homoseksualët: Do e pyesja pse? Pse e bëre?

Gazeta Express - 13.06.2016

Babai i Omar Mateen, i identifikuar nga policia si autori i masakrës së Orlandos ku humbën jetën 53 persona (lexo këtu), ka thënë se nëse do të mundte t’i bënte një pyetje djalit të tij, do ta ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando

Koha.net - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

Babai i sulmuesit që vrau 50 homoseksualët: Do e pyesja pse? Pse e bëre?

Zeri - 13.06.2016

Babai i Omar Mateen, i identifikuar nga policia si autori i masakrës së Orlandos ku humbën jetën 53 persona, ka thënë se nëse do të mundte t’i bënte një pyetje djalit të tij, do ta pyeste: “Pse?” ...

Flet ish-bashkëshortja: Mateen ishte i dhunshëm, por jo ektremist

Ora news - 13.06.2016

Një ditë pas ngjarjes më të rëndë në dekada në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, flet ish- bashkëshortja e autorit që vrau 50 persona dhe plagosi mbi 50 të tjerë.

Këta janë viktimat e sulmit në Orlando

Botasot - 13.06.2016

Menaxheri Brand, teknik farmacie dhe punonjës në park, është në mesin e 50 të qëlluarve për vdekje nga terroristi në Florida në një klub nate. Këto janë viktimat e të shtënave në masë më të shtuar në ...

Kjo është arma që mori jetën e shumë amerikanëve, në disa raste (Foto)

Telegrafi - 13.06.2016

Ajo është përdorur për mbytjet në Sandy Hook, vrasjen e tifozëve të Batman në një kinema në Colorado, si dhe vrasjen e punëtorëve në një mbrëmje festive në San Bernardino.

’50 perversë u vranë në një lokal’ dhe dëshpërimi i Pinderit

Mapo - 13.06.2016

Ky në fotogalerin e mëposhtme është Omar Mateen, njeriu pas masakrës më të rëndë në historinë e SHBA, bashkë me familjen e tij. Mateen u fut në një klub nate homoseksualësh në Orlando, Florida me një ...

SHBA, 50 të vrarë në një lokal homoseksualësh, vrasësi 24 të shtëna në 9 sekonda

BalkanWeb - 13.06.2016

SHBA – 50 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi që u krye në një klub nate, në Orlando të Floridas. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së dielës në lokalin “Pulse”.

Profili i një terroristi: Ja kush është autori i masakrës në Orlando

Botasot - 13.06.2016

Mediat amerikane e kanë përshkruar si një njeri të paqëndrueshëm mendërisht. Ish–bashkëshortja e kujton si person të dhunshëm 29 –vjeçarin, të mbushur me urrejtje.

Gazeta turke i quan "perversë" viktimat e Orlando's

Gazeta Express - 13.06.2016

Masakra e Orlandos ka shokuar botën. Omar Mateen, një besimtar mysliman, është futur në një club në Orlando dhe ka vrarë 50 vetë. Më pasi ai gjeti vdekjen nga plumbat e policisë.

Profili i një terroristi: Ja kush është autori i masakrës në Orlando

Telegrafi - 13.06.2016

Mediat amerikane e kanë përshkruar si një njeri të paqëndrueshëm mendërisht. Ish–bashkëshortja e kujton si person të dhunshëm 29 –vjeçarin, të mbushur me urrejtje.

Video shokuese: Pamje nga masakra brenda klubit të natës në Orlando (Video)

Gazeta Express - 13.06.2016

Është publikuar video e tmerrshme ku dëgjohen të shtënat brenda klubit të natës në Orlando Amanda Alvear, një e pranishme në klub, ka postuar një video në Snapchat në momentin e të shtënave, shkruan ...

Profili i terroristit që ua mori jetën 50 homoseksualëve

Gazeta Express - 13.06.2016

Mediat amerikane e kanë përshkruar si një njeri të paqëndrueshëm mendërisht. Ish–bashkëshortja e kujton si person të dhunshëm 29 –vjeçarin, të mbushur me urrejtje.

Profili i terroristit që ua mori jetën 50 homoseksualëve

Zeri - 13.06.2016

Mediat amerikane e kanë përshkruar si një njeri të paqëndrueshëm mendërisht. Ish–bashkëshortja e kujton si person të dhunshëm 29 –vjeçarin, të mbushur me urrejtje.

Pamje nga masakra brenda klubit të natës në Orlando (Video)

Zeri - 13.06.2016

Është publikuar video e tmerrshme ku dëgjohen të shtënat brenda klubit të natës në Orlando Amanda Alvear, një e pranishme në klub, ka postuar një video në Snapchat në momentin e të shtënave, shkruan ...

Zyrtarët hetojnë shkaqet e masakrës në Florida

VOA - 13.06.2016

Hetuesit në Florida vazhdojnë të kërkojnë arsyet se përse një person i armatosur vrau 49 vetë dhe plagosi 53 të tjerë të dielën, vrasja masive më e përgjakshme në historinë amerikane.

Florida, fakte mbi masakrën

VOA - 13.06.2016

- Një person i identifikuar nga policia si Omar Matten i moshës 29 vjeçare vrau 49 njerëz mëngjesin e së dielës në një klub nate në Orlando të shtetit Florida.

Clinton: Masakra e Orlandos një akt i dënueshëm

Botasot - 13.06.2016

Një amerikan i dyshuar për lidhje me xhihadistët i cili ishte bërë objekt i hetimeve të FBI-së, ka kryer një ditë më parë masakrën më të egër në historinë e SHBA-së, me së paku 50 të vdekur në një ...

Në Orlando zi pas masakrës (Foto)

Gazeta Express - 13.06.2016

Një natë me kërcim e muzikë përfundoi me vdekjen e të paktën 50 vetëve. Eshtë sulmi më i rëndë me armë në historinë e SHBA-së. Po shtohen gjithnjë e më shumë të dhënat për një sfond silamist të ...

Clinton: Masakra e Orlandos një akt i dënueshëm

Telegrafi - 13.06.2016

Një amerikan i dyshuar për lidhje me xhihadistët i cili ishte bërë objekt i hetimeve të FBI-së, ka kryer një ditë më parë masakrën më të egër në historinë e SHBA-së, me së paku 50 të vdekur në një ...

Ish-gruaja: Mateen, i paqendrueshëm mendërisht

VOA - 13.06.2016

Ish-gruaja e personit që vrau dhjetra vetë në klubin e natës në Orlando të Floridës, thotë se ai ishte i paqendrueshëm emocionalisht dhe mendërisht, me një temperament të dhunshëm e megjithatë donte ...

Babai i vrasësit në Orlando: Djali im nuk është terrorist, Allahu do t’i ndëshkojë homoseksualët

BalkanWeb - 13.06.2016

Babai i vrasësit të 49 vetave në një klub të homoseksualëve në Orlando tha se nuk e dinte se djali i tij “kishte mëri në zemrën e tij”. “Djali im, Omar Mateen, ka qenë fëmijë i mirë, ka qenë i ...

Kjo është arma që ka shkaktuar tregjeditë më të mëdha në SHBA

Gazeta Express - 13.06.2016

Ajo është përdorur për mbytjet në Sandy Hook, vrasjen e tifozëve të Batman në një kinema në Colorado, si dhe vrasjen e punëtorëve në një mbrëmje festive në San Bernardino.

Rrëfehet babai i sulmuesit në Orlando

Botasot - 13.06.2016

Babai i vrasësit të 49 vetave në një klub të homoseksualëve në Orlando tha se nuk e dinte se djali i tij “kishte mëri në zemrën e tij”. “Djali im, Omar Mateen, ka qenë fëmijë i mirë, ka qenë i ...

Video/ Flet ish-gruaja e vrasësit në Orlandos

Mapo - 13.06.2016

Flet ish-gruaja e Omar Mateen vrasësit të masakrës në Orlando. Sitora Yusufiy thotë se ai nuk ishte stabël mendrisht, ishte bipolar dhe nervozohej shpesh pa arsye.

Omar Mateen: Dikur pinte me homoseksualët, tash i vrau

Telegrafi - 13.06.2016

Omar Mateen që kreu vrasje masive të homoseksualëve në një klub në Orlando, në të kaluarën nuk ka treguar shenja të homofobisë. Kështu të paktën konfirmon Samuel King i cili haptas ka deklaruar se ...

Obama: S’ka prova se sulmi në Orlando është udhëhequr nga jashtë

Botasot - 13.06.2016

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se nuk ka prova se personi i armatosur, i cili ka vrarë 49 veta në një klub të homoseksualëve në Orlando të Floridës, ka qenë “i udhëhequr nga ...

Sulmuesi i homoseksualëve në SHBA, dikur shoqërohej me ta

Botasot - 13.06.2016

Omar Mateen që kreu vrasje masive të homoseksualëve në një klub në Orlando, në të kaluarën nuk ka treguar shenja të homofobisë. Kështu të paktën konfirmon Samuel King i cili haptas ka deklaruar se ...

Foto/ Kjo është arma më e rrezikshme amerikane, ka shkaktuar qindra tragjedi

Mapo - 13.06.2016

Ajo është përdorur për mbytjet në Sandy Hook, vrasjen e tifozëve të Batman në një kinema në Colorado, si dhe vrasjen e punëtorëve në një mbrëmje festive në San Bernardino.

Video/ Vajza po filmonte veten kur vrasësi i Orlandos e ekzekutoi

Mapo - 13.06.2016

KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE! Një prej viktimave të masakrës së Orlandos filmoi momentin kur terroristi Omar Mateen nisi të qëllonte gjatë masakrës te klubi i natës Pulse të dielën.

Video/ Vajza po filmonte veten kur vrasësi i Orlandos e ekzekutoi

Botasot - 13.06.2016

KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE! Një prej viktimave të masakrës së Orlandos filmoi momentin kur terroristi Omar Mateen nisi të qëllonte gjatë masakrës te klubi i natës Pulse të dielën.

Për sulmuesin në masakrën e Orlandos flasin babai dhe ish-bashkëshortja e tij [video]

Koha.net - 13.06.2016

Babai i sulmuesit, i cili vrau 50 persona në një klub në Orlando, thotë se nuk e dinte që i biri i tij kishte inat në zemër. Omar Mateen, pos viktimave, plagosi edhe 50 njerëz në sulmin më të ashpër ...

Foto: Brenda shtëpisë së vrasësit të Orlandos

Mapo - 13.06.2016

Duket si një apartament tipik amerikan, por shtëpia e tij maskonte tmerrin që pronari i saj Omar Mateen kishte planifikuar të kryente, duke shënuar vrasjen masive më të madhe të kryer ndonjëherë në ...

Momentet e shkëmbimit të zjarrit gjatë masakrës në Orlando të SHBA-së (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2016

Pamje nga momenti kur policia arrin në vendngjarje dhe fillon të shkëmbej zjarr duke vrarë Omar Mateen, personin që ndërmori këtë sulm. ...

Obama; Akt terrori dhe urrejtjeje sulmi në Orlando

Shqiperia Ime - 13.06.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka konsideruar sulmin e ditës së djeshme në një klub nate homoseksualësh si “një akt terrori dhe urrejtjeje”. Sipas tij, sulmi ishte një kujtesë e mëtejshme për ...

Vrasjet në Orlando/ Ish-bashkëshortja: Matten ishte i dhunshëm, por jo ektremist

Gazeta Tema - 13.06.2016

Vrasësi i 50 personave në club-in e homoseksualëve në Orlando të Floridas ishte i paqendrueshëm mendërisht dhe kishte çrregullime emocionale, por nuk ishte ektremist.

FOTOT/ Gazeta turke pro Erdoganit provokon pas masakrës në SHBA: U vranë 50 perversë

Gazeta Tema - 13.06.2016

Masakra e Orlandos ka shokuar botën. Omar Mateen, një besimtar mysliman, është futur në një club në Orlando dhe ka vrarë 50 vetë. Më pasi ai gjeti vdekjen nga plumbat e policisë.

Hetimet për masakrën e homoseksualëve

Vision Plus - 13.06.2016

Pas masakrës ne klubin e natës te frekuentuar nga homoseksuale ne Orlando te SHBA, policia po heton mbi lidhjet e mundshme te vrasësit Omar Mateen me shtetin islamik.

Babai pro-Taleban i terroristit të Orlandos thotë se i biri nuk ishte ekstremist, ja përse nuk duhej t’i vriste ata ...

Gazeta Tema - 13.06.2016

Seddique Mateen, babai i terroristit i cili masakroi të paktën 50 persona dhe la të plagosur më shumë se 50 të tjerë në një lokal nate në Orlando, ka deklaruar gjatë një interviste se djali i tij nuk ...

Momenti i sulmit në Orlando, Omar Mateen shkëmben zjarr me policinë

Gazeta Tema - 13.06.2016

Ky është momenti kur Omar Mateen mbrëmjen e djeshme sulmoi një lokal nate në Florida, duke lënë të vdekur rreth 50 persona. Mateen, i cili ishte një gazetar lokal sipas “LA Times” kishte qenë prej ...

Autori i masakrës së Orlandos kishte urrejtje brenda vetes

Flaka - 13.06.2016

Një njeri i paqëndrueshëm mendërisht, i dhundshëm e i mbushur me urrejtje. Ky ishte autori i masakrës më të madhe të historisë së Shteteve të Bashkuara, atë të Orlandos në Florida.

Çfarë fsheh i ati i sulmuesit që vrau 50 homoseksualët?

Java News - 13.06.2016

Edhe pse i ati i kriminelit që vrau 50 persona në Orlando, është treguar i matur, policia dyshon shumë për qëllimet e tij të vërteta. Babai i Omar Mateen, i identifikuar nga policia si autori i ...

VIDEO/ Momenti kur Omar Mateen hap zjarr në klubin e Orlandos

Gazeta Tema - 13.06.2016

Kjo video e publikuar në Snapchat tregon momentin kur Omar Mateen hap zjarr në klubin “Pulse” në Orlando. Një vajzë po bënte një video në klub ku ishte me miqtë e saj.

Babai i vrasësit të Orlandos: Allahu do t’i ndëshkojë homoseksualët!

Gazeta Tema - 13.06.2016

Babai i Omar Mateen, personit që vrau 50 persona në Orlando ka deklaruar se e dënon veprimin e të birit. Por ai ka çuditur jo pak me deklaratën se Allahu do t’i ndëshkojë homoseksualët.

SHBA: Sulmuesi në Orlando kishte shprehur lojalitet ndaj ISIS-it

Ilirida - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili i ka vrarë 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes e kishte thirr operatorin e situatave ...

Gazeta turke “Yeni Akit” , i quan “perversë” viktimat e Orlando’s

Shqiperia Ime - 13.06.2016

Ndonëse masakra e Orlandos ka shokuar të gjithe boten, në turqi duket krejt ndryshe pasi një gazetë turke, me lidhje me presidentin Erdogan, ka fyer viktimat.

FOTOT/ Arma që ka shkaktuar tragjeditë më të mëdha në SHBA

Gazeta Tema - 13.06.2016

Ajo është përdorur për mbytjet në Sandy Hook, vrasjen e tifozëve të Batman në një kinema në Colorado, si dhe vrasjen e punëtorëve në një mbrëmje festive në San Bernardino.

Masakra në Orlando, autori me probleme mendore

Tetova Sot - 13.06.2016

Masakra në klubin e homoseksualëve në Orlando uli flamurin amerikan në Uashington në gjysmë shtizë. Sekretari i Shtetit John Kerry tha se sulme të tilla nuk përfaqësojnë kulturën e kombit amerikan.

SHBA, 50 të vdekur e 53 të plagosur nga sulmi në klubin e homoseksualëve

Bota.al - 13.06.2016

Të shtënat në një klub homoseksualësh kanë tronditur qendrën e Orlandos në Florida, ku policia bëri të ditur se flitet për të paktën 50 persona të vdekur pas të shtënave nga agresori 29-vjeçar, Omar ...

Rrëfehet ish-gruaja e vrasësit të 50 personave në Orlando (Video)

Republika - 13.06.2016

Ish-gruaja e vrasësit të 50 personave është rrëfyer pas sulmit që ndodhi në një klub nate homoseksualësh në Florida. Ajo e ka përshkruar Mateen si një person të luhatshëm, të shqetësuar edhe me ...

SHBA: Sulmuesi në Orlando – ishte betuar në besnikëri ndaj SHI-së

Republika - 13.06.2016

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili i ka vrarë 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në mëngjes e kishte thirrë operatorin e situatave ...

Këta janë viktimat e sulmit në Orlando

Republika - 13.06.2016

Menaxheri Brand, teknik farmacie dhe punonjës në park, është në mesin e 50 të qëlluarve për vdekje nga terroristi në Florida në një klub nate. Këto janë viktimat e të shtënave në masë më të shtuar në ...