TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Armstrong: Dënimi “me vdekje” është i tepruar!

Top Channel - 19.01.2013

Lance Armstrong ka vënë në diskutim faktin nëse e meriton dënimin “me vdekje”, që e ka përjashtuar atë nga të gjitha sportet, për shkak se përdori substanca të ndaluara.

Armstrong: I dopuar ne te 7 Turet e Frances, e pamundur te fitosh paster

InfoAlbania - 19.01.2013

Rrefimi i ciklistit amerikan per Oprah Winfrey. Pranon se ka mashtruar te gjithe dhe u kerkon ndjese te gjitheve “Pa doping eshte e pamundur te fitosh shtate Ture te Frances”.

Armstrong e pranoi përdorimin e drogës për shkak të të birit

Evropaelire - 19.01.2013

12:39 Armstrong e pranoi përdorimin e drogës për shkak të të birit 11:55 OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon zënien e pengjeve 11:18 SHBA: Boeing e ka ndalur dërgimin e aeroplanave Dreamliner 10:46 Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në ...

Armstrong i paturp: Dua të kthehem në sport!

Lajmeshqip - 19.01.2013

Lens Armstrong beson se atij duhet t’i jepet përsëri mundësia të kthehet në botën e sportit, pasi mendon se nuk e meriton që të dënohet me pezullim të përjetshëm.

Lance Armstrong: Tregova se piva drogë për shkak të tim biri

LajmiFundit - 19.01.2013

Çiklisti amerikan, Lance Armstrong, thotë se ka vendosur ta pranoj para botës se ka përdorë drogë në gara, pasi e ka parë të birin e tij 13 vjeçar, duke e mbrojtur atë kundër akuzave për doping.

Armstrong: Jam dopuar në të 7 Turet e Francës

Botasot - 19.01.2013

Oprah: O.k, le të nisim me pyetjen që të gjithë njerëzit po bëjnë këto ditë dhe unë do të mjaftohesha me një po ose jo: Keni përdorur substanca të ndaluara gjatë periudhës kur garonit? Armstrong: Po Oprah: Keni kryer transfuzion gjaku për ...

Rrëfimi i Armstrong: Pa doping, e pamundur të fitoja

Gazeta Republika - 19.01.2013

Në fund ka pranuar atë që e gjithë bota e sportit i druhej. Ditë më parë, mediat u kishin paraprirë deklaratave shokuese, por tani rrëfimi është i plotë dhe me zërin e vet protagonistit.

Armstrong e pranoi përdorimin e drogës për shkak të të birit

Botasot - 19.01.2013

Çiklisti amerikan, Lance Armstrong, thotë se ka vendosur ta pranoj para botës se ka përdorë drogë në gara, pasi e ka parë të birin e tij 13 vjeçar, duke e mbrojtur atë kundër akuzave për doping.

Armstrong pranon akuzat për doping për shkak të të birit

Ora news - 19.01.2013

Çiklisti amerikan, Lance Armstrong, thotë se ka vendosur ta pranojë para botës se ka përdorë drogë në gara, pasi e ka parë të birin e tij 13 vjeçar, duke e mbrojtur atë kundër akuzave për doping.

Armstrong pranon se me doping ka arritur kulmin në çiklizëm

Koha.net - 19.01.2013

New York, 19 janar - Lance Armstrong u ka dhënë fund viteve të mohimeve të vazhdueshme, duke pranuar të enjten mbrëma sipas kohës amerikane, se ka mashtruar rrugës drejt shtatë titujve të "Tour de France", duke përdorur doping në mënyrë ...

Djali e detyroi Armstrongun të pranojë për drogën

Telegrafi - 19.01.2013

Çiklisti amerikan, Lance Armstrong, ka thënë se vendosi të pranojë para botës se ka përdorur drogë në gara, pasi e ka parë të birin e tij 13 vjeçar duke e mbrojtur atë kundër akuzave për doping.

Film mbi jetën e Lance Armstrong

Telegrafi - 19.01.2013

Producenti dhe regjisori amerikan, J.J. Abrams, ka siguruar të drejtat për xhirimin e një filmi biografik për çiklistin amerikan, Lance Armstrong.

Armstrong përpiqet të rifitojë besimin

Evropaelire - 18.01.2013

08:05 Armstrong përpiqet të rifitojë besimin 07:35 Ekzaminohen aeroplanët Dreamliner 07:23 Përfundon operacioni algjerian për lirimin e pengjeve 07:13 Takimi Thaçi-Daçiq: Marrëveshje për ...

Armstrong: Fitoret në Turin e Francës erdhën nga dopingu!

Lajmeshqip - 18.01.2013

Lens Armstrong ka pranuar se të shtatë fitoret e tij në Turin e Francës kanë qenë meritë e përdorimit të substancave të palejuara dopuese apo transfuzionit të vazhdueshëm të gjakut.

Armstrong: Pa doping, e pamundur të fitosh

Top Channel - 18.01.2013

“Pa doping është e pamundur të fitosh shtatë Ture të Francës”. Ky është rrëfimi i Lance Armstrong për Oprah Winfrey, intervistë e xhiruar që të hënën, por që të enjten u transmetua e plotë.

Armstrong : Isha i dopinguar në 7 garat “Tour de France”

LajmiFundit - 18.01.2013

Çiklisti amerikan, Lens Armstrong, në një intervistë për rrjetin amerikan “Oprah Ëinfrey Netëork”, ka pranuar se ka qenë i dopinguar në të shtatë garat “Tour de France”.

Armstrong: Pa doping është e pamundur të fitosh shtatë Ture të Francës

Shqipmedia - 18.01.2013

“Pa doping është e pamundur të fitosh shtatë Ture të Francës”. Ky është rrëfimi i Lance Armstrong për Oprah Winfrey, intervistë e xhiruar që të hënën, por që të enjten u transmetua e plotë.

Armstrong përpiqet të rifitojë besimin

Botasot - 18.01.2013

Lance Armstrong ka pranuar se ka përdorur drogë për të përmirësuar performancën e tij në çiklizëm. Ai pranoi këtë në një intervistë me nikoqiren amerikane Oprah Winfrey, që u transmetua të enjten.

Armstrong: Po, kam marrë doping

VOA - 18.01.2013

Çiklisti i njohur amerikan Lance Armstrong pranoi mbrëmë publikisht në televizion se kishte përdorur doping për të marrë shtatë herë titullin fitues të Turit të Francës nga viti 1999 deri më 2005.

Lance Armstrong: Pa doping s'mund të fitosh shtatë herë

Koha.net - 18.01.2013

New York, 18 janar - “Pa doping është e pamundur të fitosh shtatë Toure de France”, ka thënë çiklisti me famë në botë, Lance Armstrong, gjatë rrëfimit të tij para gazetares më të pasur në botë, Oprah Winfrey, në një intervistë të xhiruar ...

Armstrong pranon publikisht akuzat: Po, kam marrë doping

Ora news - 18.01.2013

Çiklisti i njohur amerikan Lance Armstrong pranoi mbrëmë publikisht në televizion se kishte përdorur doping për të marrë shtatë herë titullin fitues të Turit të Francës nga viti 1999 deri më 2005.

Skandali "Armstrong"

InfoAlbania - 17.01.2013

Ciklizmi ne rrezik per pjesemarrje ne Lojerat Olimpike Skandali “Armstrong” mund te shkaktoje nje reaksion zinxhir per ciklizmin deri ne perjashtimin nga Lojerat Olimpike nese vertetohet se ne te jane perfshire edhe institucionet me te ...

Çiklizmi në lojërat olimpike

Top Channel - 17.01.2013

Unioni Ndërkombëtar i Ciklizmit hedh poshtë zërat që u përhapën së fundmi për përjashtimin e sportit të ciklizmit nga Lojërat Olimpike të Rio de Zhaneiros në vitin 2016.

Për shkak të Amstrongut, çiklizmi largohet nga programi olimpik?

Lajm - 17.01.2013

Sporti i çiklizmit rrezikon të largohet nga programi olimpik, nëse Lance Armstrong përfshin federatën botërore të këtij sporti (UCI) në skandalin e kurdisjeve, ka thënë anëtari i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Dick Pound.

Çiklizmi rrezikon Olimpiadën 2016

Kombetare - 17.01.2013

Lojërat Olimpike Rio 2016 rrezikojnë të humbasin një prej sporteve pjesëmarrës. Çiklizmi mund të përjashtohet nga Olimpiadat, duke nisur nga evenimenti në Brazil.

Rrëfimi i Armstrong, çiklizmi rrezikon heqjen nga lista e Lojrave Olimpike

Yll Press - 17.01.2013

Gazetarja Oprah Winfrey konfirmoi se ish-kampioni i botës në çiklizëm, Lance Armstrong foli hapur mbi përdorimin drogës gjatë garave Tour de France, ku ai fitoi 7 prej tyre.

Operah Winfrey konfirmon rrëfimin e Armstrongut

Koha.net - 17.01.2013

Oprah Winfrey ka konfirmuar raportet që kanë njoftuar se Lance Armstrong është rrëfyer për aferat me doping kur ajo e intervistoi atë në programin e saj.

Çiklizmi rrezikon të largohet nga programi olimpik

Koha.net - 17.01.2013

Londër, 17 janar - Sporti i çiklizmit rrezikon të largohet nga programi olimpik, nëse Lance Armstrong përfshin federatën botërore të këtij sporti (UCI) në skandalin e kurdisjeve, ka thënë anëtari i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), ...

Armstrongut i merret medalja olimpike

Botasot - 17.01.2013

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (OIC) ia ka hequr Lance Armstrongut një medalje të bronxtë olimpike, të marrë në Olimpiadën e vitti 2000, pas diskualifikimit të tij për shkak të dpoingut.

Armstrongut i hiqet medalja e vetme olimpike që zotëronte

VOA - 17.01.2013

Zyrtarët e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i dërguan atij një letër, duke i kërkuar të kthente medaljen e bronxit që ai fitoi gjatë lojrave olimpike të Sidnit në vitin 2000 Ish yllit të çiklizmit, Lance Armstrong, i është hequr medalja e ...

Lance Armstrongut i merret medalja olimpike

Koha.net - 17.01.2013

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (OIC) ia ka hequr Lance Armstrongut një medalje të bronztë olimpike, të marrë në Olimpiadën e vitit 2000, pas diskualifikimit të tij për shkak të dopingut.

OIC “zhvesh” Armstrongun, i merret medalja olimpike

Ora news - 17.01.2013

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (OIC) ia ka hequr Lance Armstrongut një medalje të bronxtë olimpike, të marrë në Olimpiadën e vitti 2000, pas diskualifikimit të tij për shkak të dpoingut.

Armstrongut i mirret edhe medalja olimpike

Telegrafi - 17.01.2013

Në mënyrë sensacionale edhe Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), ka vendosur që t’ia marrë medaljen e bronztë çiklistit legjendar, Lance Armstrong.

Vazhdon të qëndrojë para komunës Lapidari i dëshmorëve të UÇPMB-së

Botasot - 17.01.2013

Lapidari i dëshmorëve të UÇPMB-së vazhdon të qëndrojë para komunës së Preshevës.Liderët politik të Kosovës Lindore janë shprehur se janë unik sa i përket çështjes së lapidarit dhe nuk do të lejojnë që ai të zhvendoset.

Jacobson: Thaçi e Daçiq do të kenë sfida të mëdha gjatë dialogut

Botasot - 17.01.2013

Rruga që kanë përpara në dialogun Kosovë- Serbi, të dy kryeministrat, Hashim Thaçi e Ivica Daçiq, do të jetë me sfida të mëdha. Kështu ka deklaruar ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Jacobson.

Presidenti "kontrollon" MPJ-në

Botasot - 17.01.2013

Presidenti Gjorge Ivanov sot do ta vizitojë Ministrinë e Punëve të Jashtme ku do të realizojë takim me ministrin Nikolla Poposkin dhe me drejtorët politikë në ministri.

Operah Winfrey konfirmon rrëfimin e Armstrongut

StrugaSot - 17.01.2013

Oprah Winfrey ka konfirmuar raportet që kanë njoftuar se Lance Armstrong është rrëfyer për aferat me doping kur ajo e intervistoi atë në programin e saj, njofton “Kohaditore”.

Rrefehet Lance Armstrong, pranon perdorimin e dopingut

InfoAlbania - 16.01.2013

Ciklisti amerikan eshte rrefyer per menyren se si i mashtroi te gjithe per vite me radhe dhe intervista do te transmetohet e ndare ne dy dite ne emisionin e Oprah Winfrey Pasi kishte mohuar per vite me radhe ate qe ne muajt e fundit ishte ...

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar do t’i heqë medaljen Armstrong

Lajmeshqip - 16.01.2013

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) do t’i kërkojë Lens Armstrong të kthejë përsëri medaljen e bronztë të fituar në Lojërat Olimpike të vitit 2000 në Sidnei sapo të shfaqet intervista e tij ku ai pranon se ka përdorur substanca të ...

Rasti Armstrong rrezikon çiklizmin ndërkombëtar

VOA - 16.01.2013

Një figurë e rëndësishme në lëvizjen olimpike thotë se rrëfimi i ish yllit të çiklizmit Lance Armstrong se ai përdori drogë për të shtuar forcën sportive mund të rrezikojë sportin e çiklizmit në lojërat e ardhshme olimpike ..

Çiklizmi në rrezik pas skandalit “Armstrong”

Botasot - 16.01.2013

Skandali “Armstrong” mund të shkaktojë një reaksion zinxhir për çiklizmin deri në përjashtimin nga lojrat olimpike nëse vërtetohet se në të janë përfshirë edhe institucionet më të larta drejtuese të këtij sporti.

Sulm mbi Universitetin e Alepos

Evropaelire - 15.01.2013

15:17 Sulm mbi Universitetin e Alepos 14:58 Vritet një anëtar i parlamentit irakian 14:11 Armstrong pranon përdorimin e dopingut 14:03 British Airways dënohet për diskriminim fetar 13:29 Kocijançiq: Veriu temë qendrore e dialogut 13:02 ...

Dopingu, Armstrong kërkon falje

Shqipmedia - 15.01.2013

Fituesi i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, Lance Armstrong, kërkoi falje për herë të parë që prej muajit tetor, kur një hetim e damkosi si mashtruesin më të madh në historinë e sportit dhe i hoqi të gjithë titujt e fituar në mbi 12 ...

“AP”: Armstrong ka pranuar fajin!

Lajmeshqip - 15.01.2013

Pas një dekade mohimesh, Lens Armstrong më në fund ka vendosur të pranojë fajin e tij: përdorimin e substancave dopuese për të fituar në Turin e Francës.

Armstrong pranon: Kam përdorur doping

Top Channel - 15.01.2013

Pas më shumë se një dekade ku mohonte çdo lidhje mes tij dhe substancave dopuese, çiklisti amerikan, Lance Armstrong, i vendosur me shpatulla pas murit nga raporti hetues i Agjencisë Amerikane Anti-Doping, dorëzohet.

Çiklizëm, Amstrong pranon se përdori Doping

Alsat - 15.01.2013

Fituesi i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, Lance Armstrong, në një intervistë ekskluzive në SHBA ka pranuar përdorimin e drogës për të rritur formën e tij sportive, duke shkelur në këtë mënyrë rregullat ndërkombëtare të çiklizmit.

USA Today: Armstrong pranon përdorimin e drogës

VOA - 15.01.2013

Ish-kampioni amerikan i çiklizmit i kërkoi falje personelit të organizatës së tij bamirëse, për publicitetin negativ shkaktuar nga akuzat se kishte përdorur drogë Gazeta USA Today njofton se ish-kampion bote në çiklizëm, amerikani Lance ...

Armstrong pohon akuzat për doping

VOA - 15.01.2013

Ish-kampioni i botës në çiklizëm, amerikani Lance Armstrong ka pranuar se kishte përdorur drogë për të rritur formën e tij sportive. Këtë konfirmim ai e ka bërë gjatë një interviste emocionale të regjistruar të hënën me personalitetin ...

USA Today: Armstrong pranon përdorimin e drogës

Ora news - 15.01.2013

Gazeta USA Today njofton se ish-kampioni i botës në çiklizëm, amerikani Lance Armstrong ka pranuar se kishte përdorur drogë për të rritur formën e tij sportive.

Dopingu, Armstrong kërkon falje

Botasot - 15.01.2013

Fituesi i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, Lance Armstrong, kërkoi falje për herë të parë që prej muajit tetor, kur një hetim e damkosi si mashtruesin më të madh në historinë e sportit dhe i hoqi të gjithë titujt e fituar në mbi 12 ...

Armstrong pranon: Fitova garat me doping

Yll Press - 15.01.2013

Madje ai ka përmendur edhe emra me peshë në botën e çiklizmit që kanë qenë në dijeni të këtyre skandaleve dhe kanë pasur ndikim në përdorimin e subtancave të ndaluara stimuluese.

Dopingu, Armstrong kërkon falje

Top Channel - 14.01.2013

Fituesi i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, Lance Armstrong, kërkoi falje për herë të parë që prej muajit tetor, kur një hetim e damkosi si mashtruesin më të madh në historinë e sportit dhe i hoqi të gjithë titujt e fituar në mbi 12 ...

Dopingu, Lance Armstrong kërkon falje

LajmiFundit - 14.01.2013

Lance Armstrong, fitues i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, kërkoi falje në daljen e tij për herë të parë që prej muajit tetor, kur një hetim e cilësoi si mashtruesin më të madh në historinë e sportit dhe i hoqi të gjithë titujt e ...

“SHBA, jo një komb i rraskapitur”

Top Channel - 14.01.2013

“Shqip”, trashëgimia në rrezik Rusi, zbulohet super-sulmi informatik Dopingu, Armstrong kërkon ...

Lance Armstrong kërkon falje për doping

Koha.net - 14.01.2013

Lance Armstrong, i konsideruar si "mashtruesi me i madh" ne historine e sportit Fituesi i skualifikuar i shtatë Tureve të Francës, Lance Armstrong, kërkoi falje për herë të parë që prej muajit tetor, kur një hetim e damkosi si mashtruesin ...