TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Berlini propozon rikthimin e vizave për Shqipërinë, bllokon kufijtë për azilkërkuesit

SOT - 16.08.2015

Rritja e numrit të azilkërkuesve edhe pas paralajmërimeve të shumta të shtetit gjerman, mund të sjellë kosto për Shqipërinë. Berlini propozon rikthimin e vizave për Shqipërinë, ndërsa ka bllokuar ...

Bukë në vend të parave

ikub - 16.08.2015

Pas pritjes fillestare ndihma zhvendoset gjithnjë e më shumë në para. Së bashku me paratë e xhepit, një person i vetëm përfiton pastaj 359 euro në muaj.

Steinmeier kërkon dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë

Lajm - 16.08.2015

Pas CDU-së së djathtë, edhe parteri i saj në koalicion, SPD-ja e majtë ka ngritur zërin kundër fluksit të madh të refugjatëve nga Ballkani Perëndimor në Gjermani.

Steinmeier kërkon dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë

Lajmeshqip - 16.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Steinmeier kërkon dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë Çollaku: Kosovarët do të lëvizin pa viza, më 2016 Agjencitë “uzurpojnë” terminët për viza, ua shesin ...

Edhe Steinmeier për dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë

Koha.net - 16.08.2015

Pas CDU-së së djathtë, edhe parteri i saj në koalicion, SPD-ja e majtë ka ngritur zërin kundër fluksit të madh të refugjatëve nga Ballkani Perëndimor në Gjermani.

Steinmeier kërkon dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë

Telegrafi - 16.08.2015

Pas CDU-së së djathtë, edhe parteri i saj në koalicion, SPD-ja e majtë ka ngritur zërin kundër fluksit të madh të refugjatëve nga Ballkani Perëndimor në Gjermani.

Gjermania: Rikthim vizash për Ballkanin

Botasot - 16.08.2015

Fluksi i madh i azilkërkuesve nga Ballkani ka detyruar shtetin gjerman të marrë masa të rrepta, saqë Unioni i Bashkive ka kërkuar të shikohet edhe mundësia për rikthimin e vizave për ballkanasit.

Steinmeier kërkon dëbim më të shpejtë të azilkërkuesve ballkanikë

Botasot - 16.08.2015

Pas CDU-së së djathtë, edhe parteri i saj në koalicion, SPD-ja e majtë ka ngritur zërin kundër fluksit të madh të refugjatëve nga Ballkani Perëndimor në Gjermani.

Kujt iu refuzua azili, nuk hyn më në Gjermani

BalkanWeb - 16.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Kujt iu refuzua kërkesa për azil nuk shkel më në Gjermani!

Java News - 16.08.2015

Pas refuzimit të kërkesës së tyre për azil, Gjermania ka një tjetër përgjigje negative për azilkërkuesit. Bëhet fjalë për mos lejimin e tyre që të shkelin sërish në territorin gjerman deri në një ...

Rrëfimi i familjes së kthyer nga Gjermania (VIDEO)

Tetova Sot - 16.08.2015

Bashke me familjen la Kukesin per te jetuar ne Gjermani. Si te gjithe ata qe moren kete rruge, edhe Astriti shpresonte ne nje jete me te mire. Por mjaftuan vetem 3 muaj e 17 dite per tu perballur me ...

Steinmeier për emigrantët nga Ballkani

Vision Plus - 16.08.2015

Emigrantet pa dokumenta nga rajoni i Ballkanit qe mbërrijnë ne Gjermani duhet te dëbohen menjëherë nga vendi. Thirrja vjen nga ministri i jashtëm gjerman, Frank Walter Steinmeier, ndërsa fluksi i ...

Zv.kancelari gjerman: Jashtë një orë e më parë azilkërkuesit ballkanikë

Java News - 16.08.2015

Zv.kancelari gjerman: Jashtë një orë e më parë azilkërkuesit ballkanikë Pas CDU-së së djathtë, edhe parteri i saj në koalicion, SPD-ja e majtë ka ngritur zërin kundër fluksit të madh të refugjatëve ...

Berlini paralajmëron uljen e pagesës mujore për azilantët shqiptarë, marrin më shumë para se një polic në Shqipëri

SOT - 15.08.2015

Berlini ka paralajmëruar uljen e pagesës mujore për azilantët shqiptarë, pasi marrin më shumë se një polic në Shqipëri. Ky është propozimi i ministrit të Brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere, i cili ...

Koment: Bukë në vend të parave

DW - 15.08.2015

Ide të reja përballë rritjes së numrit të refugjatëve: Ministri i Brendshëm Thomas de Maiziere kërkon që azilkërkuesve t'u jepen më shumë ndihma materiale se para në dorë.

Shqipëria gati t’i humbet vizat

Lajmi.net - 15.08.2015

Rivendosja e regjimit të vizave për Shqipërinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor është alternativa e fundit, por që nuk përjashtohet si masë për të ndalur përfundimisht fluksin e azilkërkuesve në ...

Azilkërkuesi i zhgënjyer nga Gjermania: Më mirë bukë e kripë në Shqipëri (VIDEO)

Albeu.com - 15.08.2015

Pas shume muajve, ku u duk se qytetarët po iknin masivisht nga Shqiperia, duke çuar në rreth 30 mijë numrin e azilkërkuesve shqiptarë vetem për 2015-ën, tashmë me qindra prej tyre po kthehen.

Shqipëria gati t’i humbet vizat

Portalb - 15.08.2015

Lajme lidhur me temën Ekstradohet nga Athina në Shqipëri i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasje Konfirmon Çollaku: 2016-a pa viza për Kosovën Sokol Balla thumbon Ramën: Luaj me Zahon jo me ...

Azilkërkuesi i zhgënjyer nga Gjermania: Më mirë bukë e kripë në Shqipëri, nuk pamë gjellë me sy në 3 muaj

SOT - 15.08.2015

Ikën masivisht shumë shqiptarë, pasi dëgjuan për azil në Gjermani, por pas disa muajsh qëndrimi atje, shumë prej tyre u kthyen. Njëri prej tyre është Astrit Guri, i cili për 4 muaj mbylli derën e ...

Kujt iu refuzua azili më nuk mund të hyn në Gjermani

Lajmi.net - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Gjermania "trembet" nga Azilkërkuesit, propozim autoriteteve: Të rikthejmë vizat për Shqipërinë

SOT - 15.08.2015

Fluksi i madh i azilkërkuesve nga Shqipëria dhe vendet e tjera të Ballkanit, ka bërë që Gjermania të gjejë një zgjidhje për ndalimin e tyre. Unioni i bashkive dhe komunave në Gjermani i ka propozuar ...

Kujt iu refuzua azili, nuk hyn më në Gjermani

Lajm - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Kujt iu refuzua azili, nuk hyn më në Gjermani

Zhurnal - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Bukë në vend të parave

Botasot - 15.08.2015

143 euro në muaj. Kaq merr një azilkërkues i vetëm në pritjen fillestare si të ashtuquajtura para xhepi. Këto para janë menduar për të plotësuar nevojat personale, si komunikimi dhe lëvizja.

A është ky eksodi 2.0?!

Mapo - 15.08.2015

A është ky eksodi 2.0?! Postuar më: 15 Gusht 2015 09:10 Mitet dhe kaosi pas fluksit të ikurve që nuk ndalet me gjithë paralajmërimet mjaft të qarta se askujt nuk do i pranohet kërkesa.

Të zhgënjyer nga Gjermania; drama e azilkërkuesve zbret në Rinas

Mapo - 15.08.2015

Të zhgënjyer nga Gjermania; drama e azilkërkuesve zbret në Rinas Postuar më: 15 Gusht 2015 11:29 Kthimi i azilkërkuesve të parë në aeroportin e Rinasit paralajmëron fatin e mijëra shqiptarëve të ...

Të zhgënjyer nga Gjermania, drama e azilkërkuesve zbret në Rinas

BalkanWeb - 15.08.2015

TIRANE – Kthimi i azilkërkuesve të parë në aeroportin e Rinasit paralajmëron fatin e mijëra shqiptarëve të tjerë që gjenden në kampet e refugjatëve dhe rrit shpresat e autoriteteve për dekurajimin e ...

Bukë në vend të parave

BalkanWeb - 15.08.2015

NGA CHRISTOPH HASSELBACH Ide të reja përballë rritjes së numrit të refugjatëve: Ministri i Brendshëm Thomas de Maiziere kërkon që azilkërkuesve t’u jepen më shumë ndihma materiale se para në dorë.

Azilkërkuesit, familja e kthyer në Kukës

ABC News - 15.08.2015

Pas shume muajve, ku u duk se qytetaret po iknin masivisht nga Shqiperia, duke cuar ne rreth 30 mije numrin e azilkerkuesve shqiptare vetem per 2015, tashme me qindra prej tyre po kthehen.

Të zhgënjyer nga Gjermania; drama e azilkërkuesve zbret në Rinas

Ora news - 15.08.2015

Han Tola është kthyer qejfprishur në hollin e aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas, dy muaj pasi përcolli vajzën e tij të pleqërisë. “Qëndroi 1 muaj e gjysmë në kamp.

Të zhgënjyer nga Gjermania; drama e azilkërkuesve zbret në Rinas

Botasot - 15.08.2015

Kthimi i azilkërkuesve të parë në aeroportin e Rinasit paralajmëron fatin e mijëra shqiptarëve të tjerë që gjenden në kampet e refugjatëve dhe rrit shpresat e autoriteteve për dekurajimin e fluksit ...

Shqipëria gati t’i humbet vizat

Botasot - 15.08.2015

Rivendosja e regjimit të vizave për Shqipërinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor është alternativa e fundit, por që nuk përjashtohet si masë për të ndalur përfundimisht fluksin e azilkërkuesve në ...

Azilkërkuesi i zhgënjyer nga Gjermania: Më mirë bukë e kripë në Shqipëri (Video)

Botasot - 15.08.2015

Pas shume muajve, ku u duk se qytetarët po iknin masivisht nga Shqiperia, duke çuar në rreth 30 mijë numrin e azilkërkuesve shqiptarë vetem për 2015-ën, tashmë me qindra prej tyre po kthehen.

Bukë në vend të parave

Ora news - 15.08.2015

43 euro në muaj. Kaq merr një azilkërkues i vetëm në pritjen fillestare si të ashtuquajtura para xhepi. Këto para janë menduar për të plotësuar nevojat personale, si komunikimi dhe lëvizja.

Berlini: Kujt iu refuzua azili nuk hyn në Gjermani. Rekomandim vendeve Shengen

Ora news - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkëruesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Rrëfimi i azilkërkuesit shqiptar në Gjermani: 3 muaj s’pamë gjellë me sy

Mapo - 15.08.2015

Rrëfimi i azilkërkuesit shqiptar në Gjermani: 3 muaj s’pamë gjellë me sy Postuar më: 15 Gusht 2015 19:54 Per kater muaj Astrit Guri mbylli deren e shtepise.

​Masat për azilantët, kujt iu refuzua azili nuk hyn në Gjermani

Botasot - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Kujt iu refuzua azili, nuk hyn më në Gjermani

Telegrafi - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Standardet e dyfishta të Gjermanisë ndaj shqiptarëve

Botasot - 15.08.2015

Imigracioni nga Ballkani Perëndimor mbetet çështje dite për Gjermaninë. Agjencia shtetërore e lajmeve, “Deutsche Welle”, e cila u drejtohet sidomos audiencave jashtë Gjermanisë, shkruan përditë për ...

Kujt iu refuzua azili, i ndalohet hyrja në Gjermani

Koha.net - 15.08.2015

Pas fushatës publicitare për ndërgjegjësimin e azilkërkuesve nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe ata nga Shqipëria, Gjermania hedh një hap tjetër për frenimin e tyre.

Bukë në vend të parave

Gazeta Tema - 15.08.2015

Nga Christoph Hasselbach 143 euro në muaj. Kaq merr një azilkërkues i vetëm në pritjen fillestare si të ashtuquajtura para xhepi. Këto para janë menduar për të plotësuar nevojat personale, si ...

Koment: Bukë në vend të parave

Gazeta Dita - 15.08.2015

143 euro në muaj. Kaq merr një azilkërkues i vetëm në pritjen fillestare si të ashtuquajtura para xhepi. Këto para janë menduar për të plotësuar nevojat personale, si komunikimi dhe lëvizja.

Bukë në vend të parave

Java News - 15.08.2015

Nga Christoph Hasselbach 143 euro në muaj. Kaq merr një azilkërkues i vetëm në pritjen fillestare si të ashtuquajtura para xhepi. Këto para janë menduar për të plotësuar nevojat personale, si ...

Të zhgënjyer nga Gjermania; drama e azilkërkuesve zbret në Rinas

Gazeta Tema - 15.08.2015

Nga Aleksandra Bogdani, BIRN Han Tola është kthyer qejfprishur në hollin e aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas, dy muaj pasi përcolli vajzën e tij të pleqërisë. “Qëndroi 1 muaj e gjysmë në kamp.

Të zhgënjyer nga Gjermania, drama e azilkërkuesve zbarkon në Rinas

Shqiptarja - 15.08.2015

Han Tola është kthyer i zemëruar në hollin e aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas, dy muaj pasi përcolli vajzën e tij të pleqërisë. “Qëndroi 1 muaj e gjysmë në kamp.

Standardet e dyfishta të Gjermanisë ndaj shqiptarëve

Gazeta Tema - 15.08.2015

Imigracioni nga Ballkani Perëndimor mbetet çështje dite për Gjermaninë. Agjencia shtetërore e lajmeve, “Deutsche Welle”, e cila u drejtohet sidomos audiencave jashtë Gjermanisë, shkruan përditë për ...

VIDEO/ Rrëfimi i familjes së kthyer nga Gjermania: Ishte tmerr. Tre muaj e 17 ditë se pamë gjellën me sy, vetëm bukë e ...

Gazeta Tema - 15.08.2015

Per kater muaj Astrit Guri mbylli deren e shtepise. Bashke me familjen la Kukesin per te jetuar ne Gjermani. Si te gjithe ata qe moren kete rruge, edhe Astriti shpresonte ne nje jete me te mire.

Azilantët, gjermanët propozojnë: Të rikthehen vizat me Shqipërinë

Shqiptarja - 15.08.2015

Unioni i bashkive dhe komunave në Gjermani i ka propozuar autoriteteve në Berlin rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët dhe vendet e Ballkanit.

Kujt iu refuzua azili nuk hyn në Gjermani. Rekomandim vendeve Shengen

Gazeta Dita - 15.08.2015

Të gjithë ata azilkërkues që janë dëbuar nga shteti gjerman pas përgjigjes negative për azil, nuk do të mund të shkelin më në territorin gjerman deri në një vendim të dytë të autoriteteve.

Ministri i brendshëm gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

Lajmi.net - 14.08.2015

De Maizière nuk e ka lënë pa e përmendur klishenë e njohur të krahasimit të të ardhurave në Shqipëri dhe Kosovë me paratë e xhepit që jepen për refugjatët në Gjermani.

Ministri gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

Albeu.com - 14.08.2015

Ministri gjerman i punëve të brendshme, Thomas de Maizičre ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagesave që u jepen azilkërkuesve, që sipas tij janë shumë të larta dhe kjo është një joshje për refugjatët ...

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë: Azilkërkuasit marrin ndihmë çdo muaj aq sa është rroga e policëve në Shqipëri

ikub - 14.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizière flet për refugjatët nga Ballkani por në veçanti edhe nga Shqipëria. Ai citohet të ketë thënë për mediat vendase se standardet në Gjermani janë ...

Ministri gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

Lajm - 14.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizière nuk e ka lënë pa e përmendur klishenë e njohur të krahasimit të të ardhurave në Shqipëri dhe Kosovë me paratë e xhepit që jepen për refugjatët në ...

Ministri i brendshëm gjerman: “Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri”

Lajmeshqip - 14.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Ministri i brendshëm gjerman: “Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri” Francë: Kapen 5 trafikant, 4 prej tyre shqiptarë Statistikë osmane e vitit 1908: Tuzi ...

Kthim në Shqipëri i azilkërkuesve nga Gjermania

DW - 14.08.2015

Autoritetet në Shqipëri kanë shtuar kontrollin në kalimet kufitare për të frenuar udhëtimet për azil drejt Gjermanisë. Ata bashkëpunojnë me homologët gjermanë.

De Mezier: Është e papranueshme që pjesa më e madhe nga azilkërkuesit në Gjermani janë migrantë nga Ballkani

Idividi - 14.08.2015

Berlin, 13 gusht 2015 (MIA) - Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Tomas de Mezier, deklaroi se është "humbje dhe e papranueshme" për Evropën ajo që pjesa më e madhe nga azilkërkuesit në Gjermani ...

Ministri i Brendshëm Gjerman: Azilkërkuesit në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

SOT - 14.08.2015

Ministri gjerman i punëve të brendshme, Thomas de Maizière, ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagesave (parave të xhepit) që u jepen azilkërkuesve. Ato, sipas tij janë të larta dhe joshin refugjatët ...

Ministri gjerman: Një emigrant paguhet sa polici në Shqipëri

Top Channel - 14.08.2015

Pagesa “cash” e një azilkërkuesi në Gjermani prej 143 eurosh është sa paga e një polici në Kosovë dhe Shqipëri. Me këtë arsyetim ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka kërkuar të rishikohet mundësia e ...

Kthim në Shqipëri i azilkërkuesve nga Gjermania

Lajmeshqip - 14.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Kthim në Shqipëri i azilkërkuesve nga Gjermania Haradinaj i ka harruar debaklet, kërkon përsëri zgjedhje Meucci: Kosova meriton më shumë VV paralajmëron protesta për ...

Ministri gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

Telegrafi - 14.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizière nuk e ka lënë pa e përmendur klishenë e njohur të krahasimit të të ardhurave në Shqipëri dhe Kosovë me paratë e xhepit që jepen për refugjatët në ...

Ministri gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri

BalkanWeb - 14.08.2015

BERLIN – Ministri gjerman i punëve të Brendshme, Thomas de Maizière ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagesave që u jepen azilkërkuesve, pasi sipas tij, këto pagesa janë të larta dhe joshin refugjatët ...

Ministri i Brendshëm Gjerman: Refugjatët paguhen sa rroga e një polici në Shqipëri

Ora news - 14.08.2015

Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Thomas de Maizière ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagës që u jepet azilkërkuesve. Ajo, sipas tij, është e lartë dhe josh refugjatët nga vendet e varfra për të ...

Kthim në Shqipëri i azilkërkuesve nga Gjermania

Botasot - 14.08.2015

Në dy ditët e fundit në aeroportin e ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë janë kthyer 121 shtetas shqiptarë, të cilët kanë pasur qëllim qëndrimin në Gjermani përmes kërkesës për azil.

Ministri i Brendshëm gjerman Thomas De Maiziere: Azilkërkuesit nga Ballkani, njollë trupi për Europën

ABC News - 14.08.2015

Ministri i brendshëm gjerman Thomas de Maiziere, u shpreh se azilkërkuesit nga Ballkani janë një njollë turpi për Europën dhe se është i papranueshëm fakti se 40 për qind e azilkërkeusve në Gjermani ...

Ministri i brendshëm gjerman: “Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri”

Tetova Sot - 14.08.2015

Ministri gjerman i punëve të brendshme, Thomas de Maizière ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagesave (parave të xhepit) që u jepen azilkërkuesve. Ato, sipas tij janë të larta dhe joshin refugjatët nga ...

Ministri gjerman: Azilkërkuesit paguhen në muaj sa një polic në Shqipëri e Kosovë

Gazeta Dita - 14.08.2015

Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Thomas de Maizière ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagës cash që u jepen azilkërkuesve. Ato, sipas tij janë të larta dhe joshin refugjatët nga vendet e varfra ...

Ministri gjerman: Azilkërkuesit paguhen sa një polic në Shqipëri

Gazeta Tema - 14.08.2015

Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Thomas de Maizière ka kërkuar të bëhet rishikimi i pagës cash që u jepen azilkërkuesve. Ato, sipas tij janë të larta dhe joshin refugjatët nga vendet e varfra ...

Azilkërkuesit, Maizere: Rishikim pagesash, të diskutohen standardet

Shqiptarja - 14.08.2015

Ministri gjerman i punëve të brëndshme Thomas de Maizere ka kërkuar rishikimin e pagës për azilkërkuesit. Sipas tij, paga e lartë josh refugjatët nga vendet e varfra për të ardhur në Gjermani.

Ministri gjerman: Një emigrant paguhet sa polici në Shqipëri

Tetova Sot - 14.08.2015

Pagesa “cash” e një azilkërkuesi në Gjermani prej 143 eurosh është sa paga e një polici në Kosovë dhe Shqipëri. Me këtë arsyetim ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka kërkuar të rishikohet mundësia e ...

Nga refugjat në specialist

Gazeta Tema - 14.08.2015

Për sa kohë që nuk është e qartë, nëse një azilkërkues mund të qëndrojnë në Gjermani, punëdhënësit janë të rezervuar. Nga ana tjetër nevojitet fuqi punëtore e kualifikuar.

Qyteti fantazmë që mirëpret refugjatët në Gjermani

Albeu.com - 13.08.2015

Një qytet i vogël braktisur në Gjermani është bërë strehë e përkohshme për azilkërkuesit që largohen nga lufta për një jetë më të mirë. Qyteti fantazmë Kerpen-Manheim, i braktisur me synimin për të ...

Iu refuzua kërkesa për azil, kthehen 100 shtetas shqiptarë në Aeroportin e Rinasit

SOT - 13.08.2015

Rreth 100 shtetas shqiptarë janë kthyer sot në Aeroportin e Rinasit, pasi nuk u është pranuar kërkesa për azil në Gjermani. Bëhet me dije se ata janë kthyer vullnetarisht.

Kthehen 100 shtetas shqiptarë, ju refuzohet kërkesa për azil në Gjermani

Albeu.com - 13.08.2015

Kanë mbërritur sot në aeroportin e Rinasit, rreth 100 shtetas shqiptarë, pasi ju refuzua kërkesa për azil në Gjermani . Mësohet se shqiptarët e kthyer ditën e sotme kanë qëne pjesë e grupit të ...

Gjermania kthen në Rinas edhe 83 azilkërkues shqiptarë

LajmiFundit - 13.08.2015

Në aeroportin “Nënë Tereza” mbërriti nga Gjermania grupi i tretë i azilkërkuesve shqiptarë te kthyet ne atdhe brenda pak diteve. Kontigjenti me 83 azilkërkues shqiptarë që kishin pranuar riatdhesimin ...

Kthimi i azilantëve nga Gjermania, 100 shqiptarë mbërrijnë në Rinas

ikub - 13.08.2015

Rreth 100 shtetas shqiptarë azilkërkues janë kthyer sot në aeroportin e Rinasit, pasi ju refuzua kërkesa për azil. Mësohet se ata janë kthyer vullnetarisht.

100 azilkërkues kthehen në Shqipëri

Zhurnal - 13.08.2015

Tiranë, 13 Gusht - Ditën e sotme janë kthyer rreth 100 azilkërkues shqiptarë në aeroportin e Rinasit. Sipas autoriteteve policore këtyre shtetasve i’u është refuzuar kërkesa për azil nga shteti ...

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë: Azilkërkuesit nga Ballkani, turp për Evropën

ikub - 13.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere të enjten vizitoi një kamp strehimi për azilkërkuesit në Eisenhüttenstadt. Gjatë vizitës së tij, de Maiziere shprehu besimin se Gjermania mund të ...

Qeveria gjermane angazhohet për të mbrojtur emigrantët

Lajm - 13.08.2015

Një ditë pasi një azilkërkuese 23-vjeçare është gjetur e vrarë në një strehë refugjatësh në Gjermani, ministri i Brendshëm gjerman, Tomas de Mazier, deklaron se Qeveria do të bëjë çmos për të luftuar ...

Qeveria gjermane angazhohet për të mbrojtur emigrantët

Lajmi.net - 13.08.2015

Një ditë pasi një azilkërkuese 23-vjeçare është gjetur e vrarë në një strehë refugjatësh në Gjermani, ministri i Brendshëm gjerman, Tomas de Mazier, deklaron se Qeveria do të bëjë çmos për të luftuar ...

Një azilkërkuese gjendet e vrarë në një kamp në Gjermani

Botasot - 13.08.2015

Policia gjermane bëri me dije se një 23-vjeçare nga Eritrea është gjetur e vdekur në një kamp në qytetin perëndimor të Wiesbaden, në Gjermani, 23-vjeçarja azilkërkuese dyshohet se është vrarë.

Belaja gjermane me azilantët politik shqiptar

Botasot - 13.08.2015

Dy ditë më parë u raportua numri prej afro 7000 azilkërkuesish nga Shqipëria për në Gjermani për muajin korrik nga afro 6000 në qershor, afro 5000 në maj, afro 4000 në prill, afro 3000 në mars, afro ...

Grupi i tretë i azilkërkuesve zbret tek “Nënë Tereza”

ABC News - 13.08.2015

Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” mbërriti dhe grupi i tretë i azilkërkuesve shqiptarë. Një avion me 70 persona mbërriti pasditen e së mërkurës në Rinas, mes tyre gra dhe fëmijë.

100 shtetas shqiptarë kthehen në Rinas, iu refuzua kërkesa për azil në Gjermani

BalkanWeb - 13.08.2015

RINAS- Rreth 100 shtetas shqiptarë janë kthyer sot në aeroportin e Rinasit, pasi ju refuzua kërkesa për azil. Mësohet se shqiptarët janë kthyer sot vullnetarisht.

Ministri gjerman: Azilkërkuesit nga Ballkani, “turp për Evropën”

Botasot - 13.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se është “i papranueshëm” fakti se 40 përqind e azilkërkuesve në vendin e tij, vijnë nga Ballkani.

Ministri gjerman: Azilkërkuesit nga Ballkani, “turp për Evropën”

Koha.net - 13.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, (në foto) ka thënë se është “i papranueshëm” fakti se 40 përqind e azilkërkuesve në vendin e tij, vijnë nga Ballkani.

Sulmet ndaj azilkërkuesve, qeveria gjermane angazhohet për të mbrojtur emigrantët

Ora news - 13.08.2015

Një ditë pasi një azilkërkuese 23-vjeçare është gjetur e vrarë në një strehë refugjatësh në Gjermani, Ministri i Brendshëm gjerman Tomas de Mazier deklaron se qeveria do të bëjë çmos për të luftuar ...

Qeveria gjermane angazhohet për të mbrojtur emigrantët

Telegrafi - 13.08.2015

Një ditë pasi një azilkërkuese 23-vjeçare është gjetur e vrarë në një strehë refugjatësh në Gjermani, ministri i Brendshëm gjerman, Tomas de Mazier, deklaron se Qeveria do të bëjë çmos për të luftuar ...

Gjermani, vritet azilkërkuesja nga Eritrea, dyshohet për motive raciste

Tetova Sot - 13.08.2015

Një 23-vjeçare është gjetur e vdekur në njërin prej kampeve të emigrantëve azilkërkues në Gjermani. Mediat gjermane kanë raportuar se emigrantja nga Eritrea bashkjetonte në një ndërtesë 3-katëshe ...

Gjermani, kazermat ushtarake kthehen në "shtëpi" për azilkërkuesit

Shqiptarja - 13.08.2015

GJERMANI - Pavarësisht se Gjermania ka nisur kthimin e emigrantëve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, ende pritet që në shtetit gjerman të mbërrij një numër i madh azilkërkuesish.

Një qytet në Gjermani mirëpret refugjatët

Gazeta Dita - 13.08.2015

Një qytet i vogël braktisur në Gjermani është bërë strehë e përkohshme për azilkërkuesit që largohen nga lufta për një jetë më të mirë. Qyteti fantazmë Kerpen-Manheim, i braktisur me synimin për të ...

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë: Azilkërkuesit e Ballkanit, turp për Europën

Java News - 13.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë: Azilkërkuesit e Ballkanit, turp për Europën Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se është “i papranueshëm” fakti se 40 përqind e ...

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë: Azilkërkuesit nga Ballkani, turp për Evropën

Gazeta Tema - 13.08.2015

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ka thënë se është “i papranueshëm” fakti se 40 përqind e azilkërkuesve në vendin e tij, vijnë nga Ballkani.

Një qytet në Gjermani mirëpret refugjatët

Republika - 13.08.2015

Një qytet i vogël braktisur në Gjermani është bërë strehë e përkohshme për azilkërkuesit që largohen nga lufta për një jetë më të mirë. Qyteti fantazmë Kerpen-Manheim, i braktisur me synimin për të ...

Numër i vogël i azilkërkuesve gjatë korrikut në Zvicër

Kosova Live - 13.08.2015

Gjatë korrikut në Zvicër kanë kërkuar azil 3,896 veta, duke shënuar kështu një rritje të vogël, prej gjithsej 91 personash në krahasim me numrin e regjistruar gjatë qershorit.

Gjermania do të presë mbi 400.000 azilkërkues këtë vit

Albeu.com - 12.08.2015

Ministri i Brendshëm gjerman , Thomas de Maiziere, është shprehur se shumë më tepër azilkërkues do të vijnë në Gjermani këtë vit sesa 400.000 që kishte parashikuar më parë ministria e tij.

Gjermania pret mbi 400.000 azilkërkues këtë vit

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Gjermania pret mbi 400.000 azilkërkues këtë vit BE: Në Ukrainë është shkelur armëpushimi Kerry: Ka gjasa që Kina dhe Rusia lexojnë emailin tim “Skandali i email-eve”, ...

Riatdhesohen 70 azilkërkuesit e dëbuar nga Gjermania: Nuk njoftuan, na thanë për ndryshim shtëpie

SOT - 12.08.2015

Rreth 70 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar, pasi janë dëbuar nga Gjermania. Ata kanë mbërritur në Rinas pasditen e sotme, ndërsa shprehen se nuk janë njoftuar për kthimin e tyre.

Gjermania pret mbi 400.000 azilkërkues këtë vit

Koha.net - 12.08.2015

Ministri i Brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere, ka thënë të martën se shumë më tepër azilkërkues do të vijnë në Gjermani këtë vit sesa 400.000 që kishte parashikuar më herët ministria e tij.

Gjermania pret mbi 400.000 azilkërkues këtë vit

Telegrafi - 12.08.2015

Ministri i Brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere, ka thënë të martën se shumë më tepër azilkërkues do të vijnë në Gjermani këtë vit sesa 400.000 që kishte parashikuar më herët ministria e tij.

Gjermania kthen 70 azilkërkues, dëshmitë: S’na njoftuan, na thanë do ju ndryshojmë shtëpi

BalkanWeb - 12.08.2015

TIRANË- 70 shtetas shqiptarë të cilët kishin shkuar në Gjermani si azilkërkues janë rikthyer sot në Shqipëri. Avioni ka mbërritur në Rinas sot rreth orës 16:50, ndërsa mes azilkërkuesve shqiptarë ...

Një qytet në Gjermani mirëpret refugjatët

VOA - 12.08.2015

Një qytet i vogël braktisur në Gjermani është bërë strehë e përkohshme për azilkërkuesit që largohen nga lufta për një jetë më të mirë. Qyteti fantazmë Kerpen-Manheim, i braktisur me synimin për të ...

Gjermani, gjendet e vrarë në një kamp azilkërkuesja nga Eritrea

BalkanWeb - 12.08.2015

GJERMANI- Policia gjermane bëri me dije se një 23-vjeçare nga Eritrea është gjetur e vdekur në një kamp në qytetin perëndimor të Wiesbaden, në Gjermani, 23-vjeçarja azilkërkuese dyshohet se është ...

Një qytet në Gjermani mirëpret refugjatët

Botasot - 12.08.2015

Një qytet i vogël braktisur në Gjermani është bërë strehë e përkohshme për azilkërkuesit që largohen nga lufta për një jetë më të mirë. Qyteti fantazmë Kerpen-Manheim, i braktisur me synimin për të ...

Kampe për azilantët ballkanas

Vision Plus - 12.08.2015

Ne kohen kur Gjermania po përballet me kërkesa ne rritje te azilkërkuesve nga Ballkani, nje tjetër propozim mbërrin nga kryeministri i landit te Bavarisë, Horst Seehofer nga radhet e unioni ...

Mbërrijnë në Rinas 70 azilkërkues shqiptarë të dëbuar

Durres Lajm - 12.08.2015

Ashtu siç dhe u lajmërua një ditë më parë nga ambasada gjermane në Tiranë për riatdhesimin e një disa azilkërkuesve shqiptarë, sot pasdite mbërriti një avion me 70 persona në Rinas.

Gjermani, vritet azilkërkuesja nga Eritrea, dyshohet për motive raciste

Shqiptarja - 12.08.2015

Një 23-vjeçare është gjetur e vdekur në njërin prej kampeve të emigrantëve azilkërkues në Gjermani. Mediat gjermane kanë raportuar se emigrantja nga Eritrea bashkjetonte në një ndërtesë 3-katëshe ...

Gjermania kthen sot në Rinas edhe 70 azilkërkues shqiptarë

LajmiFundit - 11.08.2015

Nje grup prej 70 azilkerkuesish shqiptare do te kthehen sot ne aeroportin e Rinasit nga Gjermania. I pranishem ne ceremonine e kthimit te tyre do te jete rreth mesdites edhe drejtori i pergjithshem i ...

Gjermania do të kthejë 6.500 azilkërkues në Maqedoni

Lajm - 11.08.2015

Gjermania është duke u bë gati të kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia, si pjesë e grupit prej gjithsej 94.000 azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, që nuk kanë fituar të drejtën e ...

Përleshje mes azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani (Video)

Lajmi.net - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Gjermania do kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia

Zhurnal - 11.08.2015

Shkup, 11 gusht - Gjermania është duke u bërë gati të kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia, si pjesë e grupit prej gjithsej 94.000 azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, që nuk kanë ...

Pamje tronditëse nga kampi: Përleshje mes shqiptarëve azilkërkues në Gjermani – VIDEO

Shqipmedia - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Përleshje mes azilantëve shqiptarë në Dresden, përfshihen burra e gra (VIDEO)

Albeu.com - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani , shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burrash dhe grash që u përleshën në një kamp ...

Pamje tronditëse nga kampi: Përleshje mes shqiptarëve azilkërkues në Gjermani – VIDEO

Almakos - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Pamje tronditëse: Përleshje mes shqiptarëve në Gjermani (Video)

Lajm - 11.08.2015

​Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash ...

Përleshje mes shqiptarëve azilkërkues në Gjermani (VIDEO)

Albeu.com - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani , shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp ça drash ...

Sherr mes azilkërkuesve në Gjermani, shqiptarët përfshihen në përleshjen masive

SOT - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshirë në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Bëhet fjalë për një grup burra dhe gra, që u përleshën në një kamp çadrash ...

VIDEO. Gjermani, ja pamjet e përleshjes masive të azilkërkuesve shqiptar

ikub - 11.08.2015

Shpesh herë nga kampet e azilkërkuesve në Gjermani janë raportuar lajme për sherre masive mes emigrantëve shqiptar dhe shtetasve të tjerë që kërkojnë azil aty.

Pamje tronditëse: Përleshje mes shqiptarëve në Gjermani (Video)

Portalb - 11.08.2015

Lajme lidhur me temën Eksplodon aeroplani luftarak amerikan në Gjermani (Video) Romët, të diskriminuar në Serbi e të padëshiruar në Gjermani Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët ...

Gjermania do të kthejë 6,500 azilkërkues nga Maqedonia

Albeu.com - 11.08.2015

Gjermania po përgatitet të kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia, si pjesë e grupit prej gjithsej 94.000 azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, që nuk kanë fituar të drejtën e ...

Azilantët shqiptarë përleshen në kamp në Gjermani, 8 të plagosur

LajmiFundit - 11.08.2015

Azilantët shqiptarë janë përfshire në një përleshje masive ne nje kamp ne Gjermani. Një grup azilkërkuesit që u përleshën në kampin e çadrave të ngritur për azilkërkuesit kryesisht nga Balkani.

Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët

Botasot - 11.08.2015

Ligjvënësit konservatorë gjermanë bënë thirrje për më shumë masa për të penguar qytetarët nga Ballkani të kërkojnë azil në Gjermani, ndërkohë që ekonomia më e madhe e Evropës përballet me një numër ...

Të diskriminuar në Serbi, të padëshiruar në Gjermani

Botasot - 11.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si "vendeve të sigurta të origjinës". Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

Pamje tronditëse/ Përleshje mes shqiptarëve në Gjermani

Botasot - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Azilkërkuesit shqiptarë përfshihen në një rrahje masive

ABC News - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani Shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive. Bëhet fjalë për një grup azilkërkuesit që u përleshën në një kamp çadrash të ngritur për azilkërkuesit ...

Përleshje mes emigrantëve shqiptarë në Gjermani [video]

Koha.net - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Video e tmerrit, azilantët shqiptarë rrihen mes tyre në Gjermani

Mapo - 11.08.2015

Video e tmerrit, azilantët shqiptarë rrihen mes tyre në Gjermani Postuar më: 11 Gusht 2015 15:47 Një qendër për azilkërkuesit që ndodhet në qytetin Dresden, rreth 180 km në jug të Berlinit është ...

Përleshje mes shqiptarëve azilkërkues në Gjermani (Video)

Botasot - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Ja si rrihen azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani

BalkanWeb - 11.08.2015

Edhe pse të gjithë për një qëllim, azilin në Gjermani, nuk ka paqe mes shqiptarëve. Një qendër për azilkërkuesit që ndodhet në qytetin Dresden, rreth 180 km në jug të Berlinit është kthyer në një ...

Gjermania do të kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia

Botasot - 11.08.2015

Gjermania është duke u bë gati të kthejë mbi 6.500 azilkërkues nga Maqedonia, si pjesë e grupit prej gjithsej 94.000 azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, që nuk kanë fituar të drejtën e ...

Kërkesat për azil, forcohen kontrollet

VOA - 11.08.2015

Drejtori i përgjithshëm i policisë Haki Cako: Të gjitha strukturat të angazhuara për të mos lejuar asnjë lloj organizimi me qëllim kërkimin e azilit drejt Gjermanisë apo vendeve të tjera të BE-së Në ...

Pamje të asaj që ndodhi në kampin e refugjatëve në Dresden të Gjermanisë [video]

Koha.net - 11.08.2015

Janë dashur 80 policë gjermanë për ta qetësuar gjendjen, në njërin prej kampeve të azilkërkuesve në Dresden të Gjermanisë. Rreth 50 azilkërkues nga Afganistani, thuhet të jenë përleshur me një numër ...

Sërish Gjermania: Frenoni emigrantët

InfoGlobi - 11.08.2015

Ligjvënësit konservatorë gjermanë bënë thirrje për më shumë masa për të penguar qytetarët nga Ballkani të kërkojnë azil në Gjermani, ndërkohë që ekonomia më e madhe e Evropës përballet me një numër ...

VIDEO/ Përleshja e dhunshme mes azilkërkuesve shqiptarë në kampin gjerman

Gazeta Tema - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Përleshja ndodhi në një kamp çadrash të ngritur për azilkërkuesit kryesisht ...

Pamje tronditëse/ Përleshje mes shqiptarëve në Gjermani (VIDEO)

Tetova Sot - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Rekordi i ri, në muajin korrik u larguan 7 mijë shqiptarë për në Gjermani

Java News - 11.08.2015

Rekordi i ri, në muajin korrik u larguan 7 mijë shqiptarë për në Gjermani Policia gjermane është alarmuar për dyndjen e kërkesave të azilkërkuesve nga Shqipëria.

VIDEO/ Rrihen me njëri-tjetrin azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani

Java News - 11.08.2015

VIDEO/ Rrihen me njëri-tjetrin azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani Numri i emigrantëve në Gjermani nga vendet e Ballkanit Perëndimor është në shifra rekord.

Përleshje mes emigrantëve shqiptarë në Gjermani (Video)

Republika - 11.08.2015

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty. Behët fjalë për një grup burra dhe gra që u përleshën në një kamp çadrash të ...

Gjermania do të dëbojë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani

Zhurnal - 10.08.2015

Zagreb, 10 gusht - Gjermania do të dëbojë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani dhe do t'u ndalojë hyrje të sërishme në territorin e saj, deklaroi kryetari i Zyrës federale për migrime dhe refugjatë, ...

7000 azilkërkues nga Shqipëria vetëm gjatë korrikut

Lajmeshqip - 10.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA 7000 azilkërkues nga Shqipëria vetëm gjatë korrikut Përfundon e qetë protesta në Mitrovicë Arratiset i burgosuri, burgosen gardianët Tetovë: Gjendet trupi i Rinës në ...

Të diskriminuar në Serbi, të padëshiruar në Gjermani

DW - 10.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si "vendeve të sigurta të origjinës". Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

Gjermania porosit emigrantët: Mos i shisni shtëpitë se do ju kthemjë

Lajmi.net - 10.08.2015

Sekretari i përgjithshëm i SCU-së, Andreas Scheuer është një ndër personat që këmbëngul në përshpejtimin e procedurave të shpalljes si vende të sigurta të origjinës shtetet e Ballkanit Perëndimor si ...

“Mos shisni banesat, Gjermania do t’ju kthejë dhe nuk do keni ku të jetoni”

Lajmeshqip - 10.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA “Mos shisni banesat, Gjermania do t’ju kthejë dhe nuk do keni ku të jetoni” Mustafa në Gjakovë, injoron Kusari–Lilën Skandal: Ndalohet piloti gjerman se i prishi qetësinë ...

Gjermanët dëbojnë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani

Idividi - 10.08.2015

Zagreb, 10 gusht 2015 (MIA) - Gjermania do të dëbojë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani dhe do t'u ndalojë hyrje të sërishme në territorin e saj, deklaroi kryetari i Zyrës federale për migrime dhe ...

Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët

Lajmi.net - 10.08.2015

Ligjvënësit konservatorë gjermanë bënë thirrje për më shumë masa për të penguar qytetarët nga Ballkani të kërkojnë azil në Gjermani, ndërkohë që ekonomia më e madhe e Evropës përballet me një numër ...

Romët, të diskriminuar në Serbi e të padëshiruar në Gjermani

Lajm - 10.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si “vendeve të sigurta të origjinës”. Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët

Portalb - 10.08.2015

Lajme lidhur me temën Gjermani, arrestohen 22 azilkërkues shqiptarë që plaçkitnin Tri histori shqiptare që prekin gjermanët Një parti në Gjermani: Viza pune për emigrantët nga Ballkani Ministri ...

Romët, të diskriminuar në Serbi e të padëshiruar në Gjermani

Portalb - 10.08.2015

Lajme lidhur me temën Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët Vuçiq tregon dallimet midis Greqisë e Serbisë Pritje mbi pesë orë për të kaluar kufirin në Merdare Gjermani, arrestohen ...

Gazeta gjermane: 7 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani gjatë korrikut 2015

LajmiFundit - 10.08.2015

Vershimi i azilkërkuesve nga Shqipëria në Gjermani nuk ka të ndalur dhe po thyen rekorde nga muaji në muaj. Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung shkruan se për muajin Korrik, numri i ...

Gjermania: Mos shisni shtëpitë të paguani trafikantët sepse do ktheheni

Albeu.com - 10.08.2015

Në një intervistë për gazetën gjermane Der Tagesspiegel, nënkryetari i partisë Unioni Demokratik Kristian (CDU) në Gjermani , Thomas Strobl , tha se nëse më parë në Gjermani vinin 300 njerëz në një ...

Gjermania do të dëbojë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani

Botasot - 10.08.2015

Gjermania do të dëbojë 94 mijë azilkërkues nga Ballkani dhe do t'u ndalojë hyrje të sërishme në territorin e saj, deklaroi kryetari i Zyrës federale për migrime dhe refugjatë, Manfred Shmit në një ...

Nënkryetari i CDU: Mos shisni banesat, Gjermania do t’ju kthejë

Botasot - 10.08.2015

Në Gjermani po shtohen gjithnjë e më shumë zërat për t’i shpallur si vende të sigurta të origjinës shtetet e Ballkanit Perëndimor si Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi, pasi personat që vijnë nga këto ...

Gjermania: Mos shisni shtëpitë të paguani trafikantët, do ju kthejmë mbrapsht

Ora news - 10.08.2015

Me rritjen e numrit të personave që kërkojnë azil në Gjermani, nënkryetari i partisë Unioni Demokratik Kristian (CDU) në Gjermani, Thomas Strobl, i frikësuar thotë se ky numër po i kalon limitet.

“Mos shisni banesat, Gjermania do t’ju kthejë dhe nuk do keni ku të jetoni”

Telegrafi - 10.08.2015

Sekretari i përgjithshëm i SCU-së, Andreas Scheuer është një ndër personat që këmbëngul në përshpejtimin e procedurave të shpalljes si vende të sigurta të origjinës shtetet e Ballkanit Perëndimor si ...

Romët, të diskriminuar në Serbi e të padëshiruar në Gjermani

Koha.net - 10.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si “vendeve të sigurta të origjinës”. Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

Ligjvënësit gjermanë, thirrje për të frenuar emigrantët

VOA - 10.08.2015

Ligjvënësit konservatorë gjermanë bënë thirrje për më shumë masa për të penguar qytetarët nga Ballkani të kërkojnë azil në Gjermani, ndërkohë që ekonomia më e madhe e Evropës përballet me një numër ...

Romët, të diskriminuar në Serbi e të padëshiruar në Gjermani

Telegrafi - 10.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si “vendeve të sigurta të origjinës”. Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

Të diskriminuar në Serbi, të padëshiruar në Gjermani

Ora news - 10.08.2015

Vendet e Ballkanit si Serbia konsiderohen në Gjermani si “vendeve të sigurta të origjinës”. Prandaj nuk luan ndonjë rol, nëse romët jetojnë atje të përjashtuar nga shoqëria dhe diskriminohen.

“Mos shisni banesat për të ardhur në Gjermani, ne do t’ju kthejmë pas dhe kur të ktheheni do jeni duarbosh e pa shtëpi ...

Gazeta Tema - 10.08.2015

Në Gjermani po shtohen gjithnjë e më shumë zërat për t’i shpallur si vende të sigurta të origjinës shtetet e Ballkanit Perëndimor si Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi, pasi personat që vijnë nga këto ...

Azilkërkuesit, Shqipëria do të përfshihet në vendet e sigurta

Vision Plus - 10.08.2015

Ndërsa Gjermania po përballet me një vale ne rritje te emigranteve nga Ballkani Perëndimor, si nje nga mundësitë per frenimin e tyre shihet zgjerimi i grupit te vendeve te sigurta te origjinës.

Gjermani: Vetëm në korrik 7 mijë azilkërkues nga Shqipëria

Kosova Live - 10.08.2015

Numri i azilkërkuesve nga Shqipëria që ia mësyjnë Gjermanisë nuk ka të ndalur. Vetëm gjatë muajit korrik në Gjermani kanë kërkuar azil 7.000 shqiptarë, që është dhjetë herë më shumë se në korrikun e ...

Ligjvënësit gjermanë bëjnë thirrje për të frenuar emigrantët

Kosova Live - 10.08.2015

Ligjvënësit konservatorë gjermanë bënë thirrje për më shumë masa për të penguar qytetarët nga Ballkani të kërkojnë azil në Gjermani, ndërkohë që ekonomia më e madhe e Evropës përballet me një numër ...