TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthen LDK, Sabri Hamiti formon grup të ri parlamentar?!

Almakos - 14.09.2014

Përpjekjet për të vepruar edhe më tej në kundështim me interpretimin kushtetues të dhënë nga Gjykata Kushtetuese, sa i takon pozicionit të kryeparlamentarit dhe shërbimi politik që LDK po i bën ...

Përçarje në LDK?

Albeu.com - 14.09.2014

Përpjekjet për të marrë veprime edhe më tej, edhe në kundërshti me Gjykatën Kushtetuese, si dhe fakti që edhe pse LDK-ja doli parti e parë nga koalicioni LAN dhe nuk u zgjodh kryeministri nga rradhët ...

Sabri Hamiti nuk po krijon grup parlamentar, spekulim i SHIK-ut

Almakos - 14.09.2014

Burime të gazetës “Bota sot” të afërta me prof.Sabri Hamitin thonë në mënyrë kategorike se është spekulim i pastër, i radhës se Sabri Hamiti po krijon Grup Parlamentar.

Reagon LDK-ja: Nuk ka ndarje të LDK-së

Lajm - 14.09.2014

Lidhur me lajmin se mund të ketë ndarje në LDK, kjo e fundit ka dalë me një reagim publik, duke e dematuar këtë informacion. Ja reagimi i LDK-së: Lidhja Demokratike e Kosovës demanton shpifjet e ...

Reagon LDK, e cilëson shpifje ndarjen e disa deputetëve të saj

Lajmi.net - 14.09.2014

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar duke e demantuar lajmin e publikuar në media, se disa deputetë të kësaj partie po krijojnë një grup parlamentar, jashtë koalicionit LDK-AAK-Nisma.

Shpërthen LDK, Sabri Hamiti formon grup të ri parlamentar?!

Tetova Sot - 14.09.2014

Përpjekjet për të vepruar edhe më tej në kundështim me interpretimin kushtetues të dhënë nga Gjykata Kushtetuese, sa i takon pozicionit të kryeparlamentarit dhe shërbimi politik që LDK po i bën ...

LAN do të pret vetëm deri të enjten

Lajmi.net - 13.09.2014

Përfaqësues të bllokut LDK-AAK-Nisma thonë se me shtyrje të seancës, është humbur durimi. Sipas tyre, LAN do të pres vetëm edhe seancën e së enjtes. Partitë e Bllokut LAN (LDK, AAK, Nisma) dhe ...

Ku është Rexhep Selimi, pse sot s’po e kundërshton koalicionin me LDK-në

Lajmi.net - 13.09.2014

Për Rexhep Selimin dikur ishte i pamoralshëm rreshtimi në krah të Ibrahim Rugovës. Ai dhjetë vite më parë, në vitin 2004, kishte dhënë dorëheqje nga sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë ...

Bllokut i humb durimi

Kosova Live - 13.09.2014

Partitë e Bllokut LAN (LDK, AAK, Nisma) dhe “Vetëvendosja” thonë se do ta presin seancën e 18 shtatorit në heshtje, ndërsa nëse PDK-ja sërish tenton të shtyjë seancën, ata thonë se nuk do të durojnë ...

Kurti devijon, krerët e degëve dorëhiqen nga Vetëvendosja

Gazeta Start - 12.09.2014

Pas bashkimit të Lëvizjes Vetëvendosja me koalicionin LDK-AAK-Nisma, partia e Albin Kurtit ka filluar të braktiset nga disa kryetarë degësh. Kreu i Vetëvendosjes! Në Kaçanik, Basri Kodra, dhe tre ...

Si i cilësonte dikur Vetëvendosje partitë e LAN-it

Lajmi.net - 12.09.2014

Vetëvendosje, si një prej subjekteve më kundërshtuese të politikës së pasluftës, të mërkurën nënshkroi një marrëveshje të përbashkët me LDK-në, AAK-në dhe NISMA-n, të cilat i kishte akuzuar në të ...

Lista Serbe nuk ia bën numrat PDK-së

Lajmi.net - 12.09.2014

Me gjithë rreshtimin e mundshëm nga PDK-ja, Lista Serbe nuk do ta diktojë shumicën parlamentare. Pas “marrëveshjes mbi parimet”, të cilën Lëvizja vetëvendosje e lidhi me koalicionin paszgjedhor, ky ...

Arifi: Marrëveshja nuk ndryshon!

InfoGlobi - 12.09.2014

Këshilltar politik i liderit të AAK-së, Avni Arifi, ka thënë se nuk do të ketë në asnjë mënyrë ndryshim të marrëveshjes së arritur LAN-VV. Arifi poashtu konsideron partneriteti me Listën Serbe do të ...

Fundi i qeverisë Thaçi!

SOT - 11.09.2014

Nga Faik KRASNIQI Pas vendimit të njëanshëm dhe skandaloz nga ana e Gjykatës Kushtetuese, që çdo gjë të kthehet nga pika ''zero'', të premten më 12 shtator do të ri-mbahet seanca konstituive e ...

Nënshkruhet pakti qeverisë midis AAK-LDK-Nisma dhe Vetëvendosjes

Idividi - 11.09.2014

Prishtinë, 10 shtatr 2014 (MIA) - Është nënshkruar marrëveshja mes AAK-LDK-Nisma dhe Vetëvendosjes për bashkëqeverisje. Me këtë marrëveshje, sipas zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje, bisedimet e ...

Blloku e nis me parime, jo me marrëveshje finale

Telegrafi - 11.09.2014

Bllokut të partive të koalicionit, LDK, AAK dhe Nisma i është bashkuar edhe Lëvizja vetëvendosje. Liderët e këtyre partive politike nënshkruan të mërkurën marrëveshjen e parimeve mbi bazën e të ...

“Srpska” kundër marrëveshjes LAN-VV

Telegrafi - 11.09.2014

Udhëheqësi i Listës Srpska në Kosovë, Aleksandar Jablanovic, pas takimit me kryesuesen e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka kërkuar shtyrjen e seancës menjëherë pas marrëveshjes në mes të LAN-it ...

Si i cilësonte dikur Vetëvendosje partitë e LAN-it [video]

Koha.net - 11.09.2014

Vetëvendosje si një prej subjekteve më kundërshtuese të politikës së pasluftës, të mërkurën nënshkroi një marrëveshje të përbashkët me LDK-në, AAK-në dhe NISMA-n, të cilat i kishte akuzuar në të ...

Fundi i qeverisë Thaçi!

Portalb - 10.09.2014

Faik Krasniqi Pas vendimit të njëanshëm dhe skandaloz nga ana e Gjykatës Kushtetuese, që çdo gjë të kthehet nga pika ”zero”, të premten më 12 shtator do të ri-mbahet seanca konstituive e Kuvendit të ...

Fundi i Qeverisë Thaçi!

Zhurnal - 10.09.2014

Pavarësisht se iu mungojnë numrat- koalicioni i PDK-së ka mundësi që me kandidatin e tyre herën e parë ta provojnë prapë zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit- ashtu siç provuan edhe më 17 korrik kur ...

Pas pak bëhet publike marrëveshja politike

Albeu.com - 10.09.2014

Koalicioni politik LDK-AAK-NISMA do të bëjë publik marrëveshjen politike me Vetëvendosjen. Deri më tani, flitet se bisedimet me Serbinë do të udhëhiqen nga kryeministri i ardhshëm, ndërsa bisedimet ...

Nënshkruhet marrëveshja politike LDK-AAK-NISMA-VV

Albeu.com - 10.09.2014

Sapo është nënshkruar marrëveshja LDK-AAK-NISMA me Lëvizjen Vetëvendosje. Marrëveshja është një pakt politik, që këto parti të mund të bashkëqeverisin.

LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje nënshkruajtën marrëveshjen për bashkëqeverisje

Shqipmedia - 10.09.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, sot në orën 13.00, në lokalet e Kuvendit të Kosovës është nënshkruar Marrëveshja ndërmjet LAN dhe Vetëvendosjes. Marrëveshja u nënshkrua pas dy muajsh negociatash ...

LDK-AAK-NISMA dhe VV nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

Almakos - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

LDK-AAK-NISMA dhe VV nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

SOT - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje nënshkruan marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e Kosovës ...

Zyrtare: Nënshkruhet marrëveshja midis LAN dhe Vetëvendosjes

Almakos - 10.09.2014

Sot rreth orës 13.00, në një takim të përbashkët, liderët e partive politike nga Blloku dhe nga Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Prishtinë, nënshkruhet marrëveshja LAN-VV

Alsat - 10.09.2014

Koalicioni Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Marrëveshja u nënshkrua pas dy muajsh negociata.

Marrëveshje e parimeve për koalicion, ende jo për qeveri

Evropaelire - 10.09.2014

Bllokut të partive të koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma i është bashkuar edhe Lëvizja vetëvendosje.

LDK-AAK-NISMA dhe VV nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

Lajm - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

Kosovë: Vetëvendosja në marrëveshje koalicioni me LDK, AAK, Nisma

DW - 10.09.2014

Katër partitë politike LDK, AAK, Nisma dhe Vetëvendosja në bazë të marrëveshjes së nënshkruar të mërkurën (10.09) do të shkojnë të bashkuara në vazhdimin e seancës konstituuese të kuvendit të 12 ...

Deda: Marrëveshja, historike

Albeu.com - 10.09.2014

Marrëveshja e arritur në mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosjes është një hap drejt sovranitetit politik në vend. Kështu e ka vlerësuar Ilir Deda marrëveshjen e arritur sot në mes LAN dhe ...

Vetëvendosje i jep fund opozitarizmit - Shkëlzen Dakaj

Ina - 10.09.2014

Nuk duhet shumë hamendje për t’u cilësuar gabim fatal përfshirja e Lëvizjes Vetëvendosje në koalicionin me partitë e Bllokut, LDK-AAK-Nisma dhe nënshkrimi i marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Vetëvendosje i bashkohet koalicionit LDK-AAK-NISMA

VOA - 10.09.2014

Në Kosovë, drejtuesit e bllokut LDK-AAK-Nisma kanë bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje me lëvizjen Vetëvendosje për të bashkëqeverisur. Me këtë marrëveshje që pritet të nënshkruhet sot, sipas ...

Sot dihet marrëveshja në mes L.A.N dhe VV

Telegrafi - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-Nisma, sot në mesditë do të bëj publike marrëveshjen më Lëvizjen Vetëvendosje. Ndërkohë, deri tash flitet se bisedimet me Serbinë do të udhëhiqen nga kryeministri, kurse ato ...

Sot dihet Marrëveshja në mes LAN dhe VV

Koha.net - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-Nisma, sot në mesditë do të bëj publike marrëveshjen më Lëvizjen Vetëvendosje. Ndërkohë, deri tash flitet se bisedimet me Serbinë do të udhëheqjen nga kryeministri, kurse ato ...

Nënshkruhet Marrëveshja LAN – Vetëvendosje [dokument]

Koha.net - 10.09.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, sot në orën 13.00, në lokalet e Kuvendit të Kosovës është nënshkruar Marrëveshja ndërmjet LAN dhe Vetëvendosjes. Marrëveshja u nënshkrua pas dy muajsh negociatash ...

LDK-AAK-NISMA dhe VV, marrëveshje për bashkëqeverisje

Panorama - 10.09.2014

PRISHTINE- Mediat e Kosoves bejne me dije se Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ...

Nënshkruhet marrëveshja Blloku-VV

Yll Press - 10.09.2014

Marrëveshja e shumëpërfolur, është finalizuar sot në mes të përfaqësuesve politikë të dy palëve. Eshtë nënshkruar marrëveshja ndërmjet Bllokut LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Zyrtare në Kosove: Nënshkruhet marrëveshja e bllokut, 'LDK, AAK, Nisma' me VV

BalkanWeb - 10.09.2014

PRISHTINE -Sot rreth orës 13.00, në një takim të përbashkët, liderët e partive politike nga Blloku dhe nga Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Nënshkruhet marrëveshja midis LDK-AAK-Nisma dhe VV

Mapo - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, njofton Rtk Këto subjekte kanë finalizuar marrëveshjen, ndërkohë që në një takim në Kuvendin e ...

Ja marrëveshja e nënshkruar ndërmjet Bllokut dhe VV-së (Dokument)

Telegrafi - 10.09.2014

Një takim të përbashkët, liderët e partive politike nga LDK-AAK-NISMA dhe nga Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për ...

Marrëveshje e parimeve për koalicion, ende jo për qeveri

Telegrafi - 10.09.2014

Bllokut të partive të koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma i është bashkuar edhe Lëvizja vetëvendosje.

Eqa: Isa po e shet LDK-në

Telegrafi - 10.09.2014

Eqrem Kryeziu, i cili ka dhënë dorëheqje nga postet udhëheqëse të LDK-së, duke komentuar zhvillimet e fundit politike, ka thënë se Isa Mustafa po e shet LDK-në.

Naser Rugova dyshon në qëllimet finale të Vetëvendosjes

Telegrafi - 10.09.2014

Pas Eqrem Kryeziut, edhe një anëtar tjetër i LDK-së, Naser Rugova, ka shprehur dyshime lidhur me marrëveshjen e nënshkruar sot mes LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosjes.

KTV sjell të përmbledhur zyrtarizimin e marrëveshjes LAN – VV [video]

Koha.net - 10.09.2014

Është zyrtarizuar marrëveshja mes bllokut LDK-AAK-Nisma me Vetëvendosjen. Në bazë të kësaj marrëveshjeje lëvizja Vetëvendosje do të jetë ajo që do t’i udhëheqë bisedimet me Serbinë.

Kryeziut e Rugovës s’po u pëlqen si po e drejton LDK-në Isa Mustafa

Koha.net - 10.09.2014

Ish kryetari i Prizrenit, e zyrtari i lartë i LDK-së, Eqrem Kryeziu ka akuzuar kreun e LDK-së Isa Mustafa se po e shet partinë. Ndërsa Naser Rugova, ka thënë se LDK-së më shumë se kurrë po i duhet ...

Fundi i qeverisë Thaçi!

Tetova Sot - 10.09.2014

Faik KRASNIQI Pas vendimit të njëanshëm dhe skandaloz nga ana e Gjykatës Kushtetuese, që çdo gjë të kthehet nga pika ”zero”, të premten më 12 shtator do të ri-mbahet seanca konstituive e Kuvendit të ...

Zyrtare:LAN dhe VV nënshkruan marrëveshjen

InfoGlobi - 10.09.2014

Sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

LDK-AAK-NISMA dhe VV nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

Shkupi24 - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

LDK-AAK-NISMA dhe VV nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

Tetova Sot - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

LDK, AAK e Nisma firmosin me Vetëvendosjen

Vision Plus - 10.09.2014

Koalicioni paszgjedhor i partive opozitare në Kosovë, zyrtarisht zgjerohet edhe me lëvizjen Vetëvendosje. Krerët e partive në fjalë nënshkruan sot marrëveshjen e re, që sipas tyre ka për qëllim ...

Qeveria e Kosovës, nënshkruhet marrëveshja. VV do drejtojë dialogun

Gazeta Idea - 10.09.2014

Kosovë- Është zyrtarizuar sot marrëveshja mes LDK-së, AAK-së, NISMA-s dhe VV-së sa i përket qeverisë së re në Kosovë. Dje u tha se është arritur marrëveshja mes palëve, ndërsa sot drejtuesit e katër ...

Marrëveshja LAN- VV ( Video )

InfoGlobi - 10.09.2014

Marrëveshja e nënshkruar mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizjes Vetëvendosje e përmbledhur në një video të ...

Zyrtare: Nënshkruhet marrëveshja me Vetëvendosjen

Gazeta Tema - 10.09.2014

Sot rreth orës 13.00, në një takim të përbashkët, liderët e partive politike nga Blloku dhe nga Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Marrëveshja e plotë e Bllokut me VV-në

InfoGlobi - 10.09.2014

Blloku opozitar dhe Lëvizja Vetëvendosja kanë nënshkruar marrëveshjen vetëm për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Në vazhdim sjellim marrëveshjen e plotë të këtyre partive ...

Marrëveshje e parimeve për koalicion, ende jo për qeveri

Tetova Sot - 10.09.2014

B llokut të partive të koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma i është bashkuar edhe Lëvizja vetëvendosje.

Qeveria e re, liderët e LDK-AAK- NISMA e VV firmosin marrëveshjen

Shqiptarja - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Këto subjekte politike kanë finalizuar dje marrëveshjen ndërkohë që sot në një takim në Kuvendin e ...

LAN-i dhe Vetëvendosje! sot bëjnë publike marrëveshjen

Kosova Live - 10.09.2014

Marrëveshja e arritur ndërmjet bllokut opozitar LDK-AAK-Nisma me Lëvizjen Vetëvendosje! pritet të bëhet publike të mërkuren pasdite. Arritjen e kësaj marrëveshje e ka konfirmuar dje lideri i Aleancës ...

LAN dhe Vetëvendosje! nënshkruan marrëveshjen

Kosova Live - 10.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-Nisma si dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje! Albin Kurti e kanë nënshkruar të mërkurën marrëveshjen e arritur ndërmjet tyre. Kjo marrëveshje përbëhet nga 7 pika kryesore ndër të ...

Marrëveshja bashkëqeverisëse, VV firmos me LDK-AAK dhe Nismën

AlbanianScreen - 10.09.2014

Prishtinë - Liderët e bllokut LDK-AAK-Nisma dhe ata të Vetëvendosjes kanë nënshkruar marrëveshjen bashkëqeverisëse, e cila sipas tyre, krijon një mazhorancë të qëndrueshme në Kuvend dhe i hap rrugën ...

Vetëvendosja pranë koalicionit me bllokun LDK-AAK-NISMA

Gazeta Start - 09.09.2014

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se blloku LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë përafruar qëndrimet e tyre pas takimit të krerëve të kësaj të fundit me liderët Mustafa, Haradinaj e Limaj.

“Vetëvendosje do të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë”

Gazeta Start - 09.09.2014

Burime të gazetës “Bota press” brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma, bëjnë të ditur se Blloku tashmë është pajtuar që një përfaqësues i Vetëvendosjes të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë në Bruksel.

Kreu i Kuvendit, Vetëvendosja i bashkohet Bllokut

Gazeta Start - 09.09.2014

Koalicioni LDK-AAK-Nisma ka arritur marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosja për kreun e Kuvendit të Kosovës që do të zgjidhet në seancën konstituive të datës 12 shtatorit.

Koalicioni me Vetëvendosjen ia shuan shpresat e fundit PDK-së!

Almakos - 09.09.2014

Koalicioni i partive politike LDK-AAK-NISMA, si duket i kanë përafruar qëndrimet me Lëvizjen Vetëvendosje. Këto përafrime të qëndrimeve të LAN-it me Lëvizjen Vetëvendosje janë konfirmuar pas takimit ...

Në pritje të zyrtarizimit të koalicionit LAN - Vetëvendosje!

Ina - 09.09.2014

Koalicioni i partive politike LDK-AAK-NISMA, si duket i kanë përafruar qëndrimet me Lëvizjen Vetëvendosje. Këto përafrime të qëndrimeve të LAN-it me Lëvizjen Vetëvendosje janë konfirmuar pas takimit ...

Vetëvendosje, pjesë e bisedimeve me Serbinë

Albeu.com - 09.09.2014

Blloku duket të jetë pajtuar që pjesëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje të jenë pjesë e delegaciuonit kosovar në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë. Kështu ka thënë një burim nga partitë e bllokut për ...

Vetëvendosje do të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë!?

Zhurnal - 09.09.2014

Burime të gazetës Bota press brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma bëjnë të ditur se Blloku tashmë është pajtuar që një përfaqësues i Vetëvendosjes të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë në Bruksel.

Vetëvendosje do të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë!

Lajm - 09.09.2014

Burime të gazetës Bota press brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma bëjnë të ditur se Blloku tashmë është pajtuar që një përfaqësues i Vetëvendosjes të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë në Bruksel.

Koalicioni me Vetëvendosjen ia shuan shpresat e fundit PDK-së!

Albtime - 09.09.2014

Koalicioni i partive politike LDK-AAK-NISMA, si duket i kanë përafruar qëndrimet me Lëvizjen Vetëvendosje. Këto përafrime të qëndrimeve të LAN-it me Lëvizjen Vetëvendosje janë konfirmuar pas takimit ...

Afër marrëveshja LAN – Vetëvendosje

Shqipmedia - 09.09.2014

Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma dhe lëvizja “Vetëvendosje” janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje parimore, e cila e bën pjesë të bllokut opozitar edhe lëvizjen e Albin Kurtit.

Pa marrëveshje në mes të LAN e VV

Lajmi.net - 09.09.2014

Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje politike në mes të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Marrëveshja e shumëpërfolur në mes të LDK-AAK-Nisma (LAN) dhe Lëvizjes Vetëvendosje për ...

Dokumenti i përgatitur për marrëveshje në mes të LAN e VV

Lajmi.net - 09.09.2014

Është përgatitur dokumenti i marrëveshjes së shumëpërfolur në mes të LAN dhe VV-së. Në bazë të këtij dokumenti, thuhet se LAN është pajtuar me kushtet e VV-së, siç është udhëheqja e dialogut me ...

Në prag të seancës konstituuese të kuvendit ngërçi politik në Kosovë ende pa zgjidhje

DW - 09.09.2014

Ambasadorja e SHBA: “Prania ndërkombëtare në Kosovë është interesuar që t’i shohë deputetët duke i çuar proceset përpara në interes të shtetit të Kosovës dhe të mos angazhohen për politika partiake e ...

Ja marrëveshja mes bllokut dhe Vetëvendosjes

Albeu.com - 09.09.2014

Diskutimet e shumta mes bllokut dhe Vetëvendosjes më në fund duket se kanë arritur të shkojne në stadin e nënshkrimit të një marrëveshje parimore të shkruar.

Kosovë, arrihet marrëveshja mes VV-së dhe Bllokut

SOT - 09.09.2014

Është arritur marrëveshja me Bllokut dhe Lëvizjes Vetëvendosja. Ky lajm është bërë i ditur nga dhe nga LDK e cila ka njoftuar se të mërkurën, në orën 13:00, marrëveshja do të bëhet publike.

LAN dhe Vetëvendosje, nesër nënshkruajnë marrëveshjen

Lajmi.net - 09.09.2014

Koalicioni i bllokut LAN dhe Vetëvendosje të mërkurën do ta zyrtarizojnë marrëveshjen e arritur mes vete. Vjosa Osmani ka njoftuar se marrëveshja politike në mes të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjes ...

Arrihet marrëveshja Blloku - "Vetëvendosje", nesër zyrtarizohet

Almakos - 09.09.2014

Blloku LDK-AAK-Nisma njofton se nesër do të bëjë publike marrëveshjen më Lëvizjen "Vetëvendosje!". "Shpallja e kësaj marrëveshjeje bëhet në hapësirat e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Salla e ...

A do të bëhen bashkë LDK, AAK, NISMA, VV?

Albeu.com - 09.09.2014

Është arritur një marrëveshje parimore mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri , ka konfirmuar në një intervistë për Radion ...

Unifikohet opozita, Thaçi mbetet vetëm

Ina - 09.09.2014

Blloku opozitar LDK-AAK-Nisma kanë pas takimeve dhe diskutimeve të shumta kanë arritur një marrëveshje për të drejtuar së bashku qeverinë e ardhshme të Kosovës.

Ramadani: Nesër finalizohet marrëveshja në mes të LAN-it dhe VV-së

Almakos - 09.09.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Burim Ramadani, ka theksuar se marrëveshja në mes LAN-it (LDK, AAK, Nisma) dhe Lëvizjes Vetëvendosje (VV) është njëri prej lajmeve ...

Blloku dhe VV kanë arritur marrëveshje për koalicion

BalkanWeb - 09.09.2014

PRISHTINE- Blloku dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje për koalicion. Nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet në prag të seancës konstituive të 12 shtatorit, përkatësisht brenda dy ditëve ...

Afër marrëveshja LAN-“Vetëvendosje”

Koha.net - 09.09.2014

Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma dhe lëvizja “Vetëvendosje” janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje parimore, e cila e bën pjesë të bllokut opozitar edhe lëvizjen e Albin Kurtit.

Koalicioni me Vetëvendosjen ia shuan shpresat e fundit PDK-së!

Telegrafi - 09.09.2014

Koalicioni i partive politike LDK-AAK-NISMA, si duket i kanë përafruar qëndrimet me Lëvizjen Vetëvendosje. Këto përafrime të qëndrimeve të LAN-it me Lëvizjen Vetëvendosje janë konfirmuar pas takimit ...

Vetëvendosje do të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë!

Telegrafi - 09.09.2014

Burime të gazetës Bota press brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma bëjnë të ditur se Blloku tashmë është pajtuar që një përfaqësues i Vetëvendosjes të jetë pjesë e bisedimeve me Serbinë në Bruksel.

Blloku opozitar LDK, AAK, Nisma arrin marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen

ABC News - 09.09.2014

Koalicioni i partive politike LDK-AAK-NISMA, sipas mediave ne Kosove ka arritur një marrëveshjeje per koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ky afrim është konfirmuar pas takimit më të fundit mbrëmjen e ...

Ekskluzive: Marrëveshja LAN – Vetëvendosje [dokument]

Koha.net - 09.09.2014

Diskutimet në mes të liderëve të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes së shkruar. Koha.net, nga burime anonime, e ka siguruar ...

Ekskluzive: Ja marrëveshja LAN–Vetëvendosje (Dokument)

Telegrafi - 09.09.2014

Diskutimet në mes të liderëve të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes së shkruar. Koha.net, nga burime anonime, e ka siguruar ...

Marrëveshja LAN-VV publikohet nesër

Koha.net - 09.09.2014

Burime të Koha.net brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma mësojnë se marrëveshja me Lëvizjen vetëvendosje do të publikohet nesër, më 10 shtator. Shpallja e kësaj marrëveshjeje do bëhet në hapësirat e ...

Marrëveshjen me Vetëvendosjen e konfirmon edhe Blloku

Telegrafi - 09.09.2014

Nesër, më 10 Shtator, Koalicioni LDK-AAK-Nisma do të bëjë publike marrëveshjen më Lëvizjen Vetëvendosje! “Shpallja e kësaj marrëveshjeje bëhet në hapësirat e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Salla ...

Arrihet marrëveshja LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosja

BalkanWeb - 09.09.2014

PRISHTINE- Arrihet marrëveshja LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosja sa i takon krijimit të qeverisë së re në Kosovë. Tashmë diskutimet mes të liderëve këtyre partive më në fund kanë arritur në stadin e ...

Në prag të seancës konstituuese të kuvendit ngërçi politik në Kosovë ende pa zgjidhje

Yll Press - 09.09.2014

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e udhëhequr nga Hashim Thaçi, që në zgjedhjet e tetë qershorit doli partia e parë, nuk ka arritur marrëveshje me ndonjë subjekt politik për ta mbështetur ...

Arrihet marrëveshja LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje

Panorama - 09.09.2014

Diskutimet mes liderëve të bllokut LDK-AAK-Nisma (LAN) dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes së shkruar. Koha.net, nga burime anonime, publikon dokumentin e ...

Ramadani: Nesër finalizohet marrëveshja në mes të LAN-it dhe VV-së

Telegrafi - 09.09.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Burim Ramadani, ka theksuar se marrëveshja në mes LAN-it (LDK, AAK, Nisma) dhe Lëvizjes Vetëvendosje (VV) është njëri prej lajmeve ...

Të mërkurën zyrtarizohet Marrëveshja e Bllokut [video]

Koha.net - 09.09.2014

Arrihet marrëveshja mes bllokut LDK, AAK e Nisma me Vetëvendosjen, raporton KTV. Këtë e ka konfirmuar lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai këtë e ka quajtur marrëveshje të parimeve, duke thënë se ...

Të mërkuren koalicioni LAN- VV ?

InfoGlobi - 09.09.2014

Koalicioni LDK- AAK- Nisma pritet që të mërkurën të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetës Blic brenda këtij Bllokut.

Kosovë, negociatat para seancës së Kuvendit

Vision Plus - 09.09.2014

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës më 12 shtator, parashikohet të jetë jo vetëm vazhdimësi e seancës së 17 korrikut, por edhe një lloj fotokopje e saj.

Ekskluzive: Ja marrëveshja LAN–Vetëvendosje (Dokument)

Shkupi24 - 09.09.2014

Diskutimet në mes të liderëve të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes së shkruar. Koha.net, nga burime anonime, e ka siguruar ...

Haradinaj: Me VV-në, marrëveshje parimore

InfoGlobi - 09.09.2014

“Ne do ta mbështesim shumicën, dhe Blloku LDK-AAK-Nisma e kanë shumicën në parlament. Ata do ta kenë mbështetjen tonë në seancën e 12 shtatorit,” ka thënë Përfaqësuesi i Listës Serbe, Alexandar ...

Ekskluzive: Ja marrëveshja LAN–Vetëvendosje (Dokument)

Tetova Sot - 09.09.2014

Diskutimet në mes të liderëve të bllokut LDK-AAK-Nisma dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes së shkruar. Koha.net, nga burime anonime, e ka siguruar ...

Ekskluzive : Nesër marrëveshja zyrtare LAN- VV

InfoGlobi - 09.09.2014

Vjosa Osmani : Nesër, më 10 Shtator, në orën 13:00, Koalicioni LDK-AAK-Nisma do të nënshkruaj dhe bëjë publike marrëveshjen më Lëvizjen ...

Zyrtare, Blloku dhe VV arrijnë marrëveshjen, nesër publikohet

Shqiptarja - 09.09.2014

Blloku i partive, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë finalizuar marrëveshjen për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kosovë, arrihet marrëveshja AAK-LDK-Nisma dhe VV

AMA-News - 09.09.2014

Arrihet marrëveshja LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosja sa i takon krijimit të qeverisë së re në Kosovë. Tashmë diskutimet mes të liderëve këtyre partive më në fund kanë arritur në stadin e marrëveshjes ...

“Vetëvendosje” kryeson bisedimet me Serbinë

Vision Plus - 09.09.2014

Pas rreth një muaj negociatash, blloku opozitar ka hedhur hapa përpara në formimin e qeverisë së re me bazë të gjerë në Kosovë. LDK – AAK – Nisma kane arritur një marrëveshje me lëvizjen Vetëvendosje.

Nesër finalizohet marrëveshja në mes të LAN-it dhe VV-së

Express - 09.09.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Burim Ramadani, ka theksuar se marrëveshja në mes LAN-it (LDK, AAK, Nisma) dhe Lëvizjes Vetëvendosje (VV) është njëri prej lajmeve ...

Blloku dhe Vetëvendosje kanë edhe mbështetjen e Listës Srbska

Kosova Live - 09.09.2014

Blloku opozitar LDK-AAK-Nisma kanë arritur marrëveshjeme Lëvizjen Vetëvendosje! ndërsa kanë marrë edhe mbështetjen e Listës Srbska për seancën konstituive që pritet të mbahet me 12 shtator.

Nesër nënshkruhet marrëveshja e bllokut me Vetëvendosjen

Kosova Live - 09.09.2014

Pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet bllokut opozitar LDK-AAK-Nisma me Lëvizjen Vetëvendosje! pritet që të bëhet edhe nënshkrimi saj. Në një njoftim për media nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ...

LDK-AAK-Nisma, marrëveshje për bashkëqeverisje me Vetëvendosjen

AlbanianScreen - 09.09.2014

Kosovë - Blloku opozitar në Kosovë, LDK-AAk-Nisma kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me lëvizjen Vetëvendosje, pas dy muajsh negociata. Sipas medias në Prishtinë, pika e kompromisit mes ...

Blloku do të takohet sot

Gazeta Start - 08.09.2014

Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj do të zhvillojnë një takim të ri sot, në zyrat e GP të LDK-së në Kuvendin e Kosovës. Takimi vjen për shkak të seancës së 12 shtatorit.

Nisma beson se LAN do ta bëjë qeverinë e re me Vetëvendosjen

Lajmi.net - 08.09.2014

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Fitim Selimi është i bindur se koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma (LAN) do të formojë institucionet e reja të Kosovës.

Selimi: PDK-ja të shkojë në opozitë

Albeu.com - 08.09.2014

Anëtari i Kryesisë të Nismës për Kosovën, Fitim Selimi është shprehur se nëse vërtetë ka demokraci blloku LDK-AAK-NISMA vjen në qeveri. Sipas Selimit, vendi nuk është në ngërç politik.

Haradinaj: Presim të arrijmë marrëveshje me VV'në para 12 shtatorit

Almakos - 08.09.2014

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, sot pas një takimi të zhvilluar me partnerët e koalicionit, ka deklaruar se ende nuk kanë arritur marrëveshje me Vetëvendosjen.

Takimi i bllokut LDK-AAK-Nisma

ikub - 08.09.2014

Që pas firmosje së një marrëveshje koalicioni për themelimin e institucioneve të reja, takimet e liderëve të opozitës janë bërë edhe më të shpeshta. Së fundmi LDK, AAK dhe Nisma janë mbledhur së ...

Mustafa: jemi afër marrëveshjes me vetëvendosjen

Zhurnal - 08.09.2014

Pas takimit të bllokut opozitar në zyret e Grupit Parlamentar të LDK-së, kryetari i kësaj të fundit, Isa Mustafa u shpreh para mediave se, LDK-AAK-Nisma është afër një marrëveshe me Vetëvendosjen.

LAN-i bashkë me Vetëvendosjen në seancën e 12 shtatorit, marrëveshja afër (Video)

Lajmi.net - 08.09.2014

E plotësuar: Blloku LDK-AAK-Nisma, kanë afruar qëndrimet me Lëvizjen Vetëvendosje, dhe shumë shpejtë pritet të nënshkruajnë një marrëveshje, e cila do të bënte të shkon bashkë në seancën konstituive ...

Nuk ka marrëveshje me Vetëvendosjen

Albeu.com - 08.09.2014

Blloku LDK-AAK-NISMA nuk po arrin të nënshkruajë marrëveshje me Lëvziojen Vetëvendosje. Pas kësaj, Isa Mustafa tha se nëse do të arrihej marrëveshje me VV-në, ajo do të ishte në aspektin parimor dhe ...

Haradinaj: Presim të arrihet marrëveshja me VV-në

SOT - 08.09.2014

Pasi ka përfunduar takimin me partnerët e koalicionit lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se ende nuk është arritur marrëveshja me Lëvizjen Vetëvendosja.

Blloku fton Vetëvendosjen në koalicion para seancës

Evropaelire - 08.09.2014

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës më 12 shtator, parashihet të jetë jo vetëm vazhdimësi e seancës së 17 korrikut, por edhe një lloj reprize e saj.

Skenari i LAN-it, dhe Vetëvendosje!

Lajmi.net - 08.09.2014

LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizja Vetëvendosje, deklarojnë se janë shumë afër nënshkrimit të një marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje. Por burime të lajmi.net, brenda kryesisë së subjektit politik të Albin ...

Spekulim apo e vërtetë: Nënshkruhet koalicioni LAN-VV?

Lajmi.net - 08.09.2014

Blloku LDK-AAK-Nisma ka arritur marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, njofton GazetaPlus, duke iu referuar burimeve të veta brenda koalicionit LAN.

Blloku dhe VV kanë arritur marrëveshje për koalicion

Lajm - 08.09.2014

Blloku dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje për koalicion. Nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet në prag të seancës konstituive të 12 shtatorit, përkatësisht brenda dy ditëve të ardhshme.

Selimi: PDK-ja të kalojë në opozitë

Telegrafi - 08.09.2014

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Fitim Selimi, ka thënë se nëse ndërkombëtaret i lënë të qeta partitë politike në veprimet e tyre, është i bindur se blloku LDK-AAK-Nisma do t’i formojë ...

Pse po hesht Sabri Hamiti?

Telegrafi - 08.09.2014

Nënkryetari i LDK-së dhe deputeti i kësaj partie politike, Sabri Hamiti, ka zgjedhur heshtjen dhe jo deklarimet për zhvillimet politike në vend pas zgjedhjeve të 8 qershorit.

Liderët e Bllokut LDK-AAK-Nisma po zhvillojnë një takim

BalkanWeb - 08.09.2014

PRISHTINE- Liderët e Bllokut LDK-AAK-Nisma, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po zhvillojnë sot në mesditë një takim në zyrat e Grupit Parlamentar të LDK-së në Kuvendin e Kosovës.

S’ka (ende) marrëveshje me VV-në

Telegrafi - 08.09.2014

Pas takimit të sotëm ndërmjet liderëve të partive të Bllokut, LDK-AAK-NISMA, është bërë e ditur se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Haradinaj: Presim të arrijmë marrëveshje me VV-në para 12 shtatorit

BalkanWeb - 08.09.2014

PRISHTINE- Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas një takimi të zhvilluar sot me partnerët e koalicionit, deklaroi se ende nuk kanë arritur marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosja.

Blloku pret që seanca e 12 shtatorit të jetë zhbllokuese

Koha.net - 08.09.2014

Blloku dhe Vetëvendosje janë afër arritjes së një marrëveshjeje, raporton KTV. Ata po synojnë që me një marrëveshje të shkruar të shkojnë në seancën e 12 shtatorit.

Grabovci paralajmëron zhvillime të reja

Telegrafi - 08.09.2014

Kur kanë mbetur edhe katër ditë deri në mbajtjen e seancës së Kuvendit të Kosovës, vazhdon të mbetet enigmë nëse PDK-ja do t’ia dalë të sigurojë numrat për të zgjedhur kryeparlamentarin nga radhët e ...

Të mërkurën nënshkruhet marrëveshja LAN-VV?

Telegrafi - 08.09.2014

Koalicioni LDK- AAK- Nisma (LAN) pritet që të mërkurën të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetës Blic brenda këtij Blloku.

Selimi: Nuk ka ngërç politik

InfoGlobi - 08.09.2014

“Nuk mendoj se ka ngërç politik, por jemi në një situatë kur blloku LDK-AAK-Nisma është i konsoliduar dhe e ka shumicën e cila mund t’i formojë institucionet e reja.

Blloku LDK-AAK-Nisma, mblidhet sot në orën 12

Tetova Sot - 08.09.2014

Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj do të zhvillojnë një takim të ri sot, në zyrat e GP të LDK’së në Kuvendin e Kosovës. Në këtë takim pritet të diskutohen hapat që do të ndërmarrë Blloku ...

“Ende pa pakt me Vetëvendosjen”

Vision Plus - 08.09.2014

Krerët e partive LDK, AAK dhe Nisma në Kosovë, pjesë e koalicionit paszgjedhor, thanë pas takimit më të fundit se ende nuk kanë një marrëveshje bashkëpunimi me Vetëvendosjen.

Blloku dhe VV kanë arritur marrëveshje për koalicion

Express - 08.09.2014

Blloku dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje për koalicion. Nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet në prag të seancës konstituive të 12 shtatorit, përkatësisht brenda dy ditëve të ardhshme.

Blloku pret marrëveshje me Vetëvendosje!-n

Kosova Live - 08.09.2014

Blloku opozitar LDK-AAK-Nisma kanë bërë të ditur se janë në fazën përfundimtare të përgatitjeve për seancën konstituive që pritet të mbahet të premten me 12 shtator.

Blloku LDK-AAK-Nisma fton Vetëvendosjen në koalicion

AlbanianScreen - 08.09.2014

Kosovë - Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës më 12 shtator, parashikohet të jetë jo vetëm vazhdimësi e seancës së 17 korrikut, por edhe një lloj ribërje e saj.