TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Liverpool e ka seriozisht, dëshiron mbrapsht Suson

Albeu.com - 13.01.2018

Pasi largoi Coutinhon për një shifër prej plot 160 milionë eurosh, Liverpooli po punon për të gjetur një zëvendësues për brazilianin. Pas Thomas Lemar, emri i fundit që ka dalë në skenë, është ai i ...

Coutinho zgjedh numrin e fanellës te Barcelona

Lajmi.net - 13.01.2018

Philippe Coutinho ka publikuar fanellën me numrin 7 në Instagram. Philippe Coutinho gabimisht ka prezantuar numrin e fanellës së tij që do ta mbajë te Barcelona.

Liverpool kërkon të rikthejë Suson në ‘Anfield’

SuperSport - 13.01.2018

Pasi largoi Coutinhon për një shifër prej plot 160 milionë eurosh, Liverpooli po punon për të gjetur një zëvendësues për brazilianin. Pas Thomas Lemar, emri i fundit që ka dalë në skenë, është ai i ...

Coutinho gabimisht prezanton numrin e fanellës te Barça

Koha.net - 13.01.2018

Philippe Coutinho gabimisht ka prezantuar numrin e fanellës së tij që do ta mbajë te Barcelona. Në një postim në Instagram ai postoi numrin 7 me emrin e tij, por kjo fotografi është fshirë menjëherë ...

FOTO/ Coutinho zgjedh numrin te Barcelona, e kanë mbajtur mjaft legjenda

BalkanWeb - 13.01.2018

Ditë më parë u raportua se Philipp Coutinho kishte zgjedhur të mbante numrin 14 te Barcelona, bluzë të cilën më parë e kishin veshur emra të njohur si Johan Cruyff dhe Thierry Henry.

Barcelona nuk ndalet, pas Coutinhos synon edhe Griezman

Java News - 13.01.2018

Pas transferimit të Philippe Coutinhos nga Liverpooli për 160 milionë euro, synimi tani është Antoine Griezmann i Atletico Madridit. Sipas asaj që raporton gazetari i Sky Sports, Guillem Balague, ...

Iniesta presion Coutinhos: Nqs mendon se do më zësh formacion, e ke shumë gabim

Albeu.com - 12.01.2018

Andres Iniesta i ka thurur elozhe blerjes më të re të Barcelonës, Coutinhos. Spanjolli këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ...

Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos

Albeu.com - 12.01.2018

Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier , pasi ishte ndër më të mirë t e kampionatit. “Është lëvizje e mirë për të, por e keqe për Ligën Premier , sepse ai ishte njëri ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

Zhurnal - 12.01.2018

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se ...

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

Almakos - 12.01.2018

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar ...

Klopp: Bën gjithçka që ta mbajmë Coutinhon

Almakos - 12.01.2018

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se nuk kanë pasur tjetër zgjidhje vetëm se ta lënë Philippe Coutinho të kalojë te Barcelona. Lojtari kaloi javën e shkuar nga Liverpooli te Barcelona ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

Almakos - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët.

Iniesta reagon pas ardhjes së Coutinhos dhe ‘largimit’ nga Barcelona

Lajmi.net - 12.01.2018

. Andres Iniesta nuk do të largohet nga Barcelona. Iniesta ka thënë për Onda Cero rreth transferimit të yllit brazilian: “Jam lojtar për këtë skuadër dhe kam thënë se vetëm më të mirët mund të luajnë ...

“Shuma e paguar për Coutinhon, absurde”

Lajmi.net - 12.01.2018

Frank de Boer e ka cilësuar absurde shumë e paguar nga Barcelona për Philippe Coutinhon. Katalanët u pajtuan t’i paguajnë 160 milionë euro Liverpoolit për yllin brazilian.

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

Gazeta Express - 12.01.2018

Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë të pensionohet apo të largohet nga ...

Klopp kërkon nga Liverpooli të mos e vajtojë largimin e Coutinhos

Gazeta Express - 12.01.2018

Jurgen Klopp thotë se Liverpooli ka “vuajtur shumë” në të kaluarën duke humbur lojtarë të mëdhenj, por nuk do të bëjnë asgjë të “çmendur” për ta zëvendësuar Philippe ...

VIDEO/ Kushtoi 162 mln euro dhe rezultoi i dëmtuar, Coutinho kryen stërvitjen e parë me Barcelonën

BalkanWeb - 12.01.2018

Philipp Coutinho ka kryer sot stërvitjen e parë si futbollist i Barcelonës që pas transferimit të tij pak ditë më parë nga Liverpool, ekzaktësisht më 6 janar.

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

Telegrafi - 12.01.2018

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar ...

Klopp: Bën gjithçka që ta mbajmë Coutinhon

Telegrafi - 12.01.2018

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se nuk kanë pasur tjetër zgjidhje vetëm se ta lënë Philippe Coutinho të kalojë te Barcelona. Lojtari kaloi javën e shkuar nga Liverpooli te Barcelona ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk më largon nga Barcelona

Telegrafi - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët.

Iniesta: Coutinho nuk do të më largojë nga Barcelona

Flaka - 12.01.2018

Andres Iniesta i ka hedhur poshtë spekulimet se ardhja e Philippe Coutinho-s do ta largojë atë nga Barcelona. “Nuk do të ketë kurrë një futbollist që mund të më bëjë që të pensionohem apo që të më ...

Iniesta: Nuk largohem edhe pse ka ardhur Coutinho

Sportisot - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët .

Ajo e bëri për vete kur ai ishte “askushi”, ndërkaq Coutinho e pranon: Pa të nuk do të isha ky që jam!

Sportisot - 12.01.2018

Coutinho momentalisht është një nga yjet e futbollit europjan, ndërkaq pasi që kaloi në Barcelonë për 160 milion euro mediat vazhdimisht shkruajnë për të, madje edhe për jetën private të tij.

Valverde: Presim një ndihmë të madhe nga ai

Albeu.com - 11.01.2018

Në konferencën e sotme për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde , shkëputi një mendim edhe për blerjen ...

Trajneri i Barcelonës cakton ‘detyrat’ për Coutinhon

Lajmi.net - 11.01.2018

. Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të ...

Liverpool e gjen tek Milan zëvendësuesin e Coutinhos

Albeu.com - 11.01.2018

Liverpool është duke kërkuar një zëvendësues të Coutinhos dhe këtë si duket e ka gjetur në Itali. Bëhet fjalë për një rikthim të mundshëm të Susos te The Reds, i cili për tre sezone ishte lojtari i ...

Ky është idhulli i Coutinhos në botën e futbollit

Albeu.com - 11.01.2018

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka ...

Kështu reagon Coutinho teksa Messi shënoi dy golat ndaj Celta Vigos (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2018

Barcelona po fiton 4-0 në " Camp Nou" kundër Celta Vigos , ndeshje të cilën po e ndjek nga stadiumi edhe blerja e tyre e parë, Philipp Coutinho. Dy golat e parë u realizuan nga ylli argjentinas; ...

Coutinho arrinë në Camp Nou për të parë sfidën Barcelona - Celta Vigo (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2018

Philippe Coutinho do të jetë në "Camp Nou", për të mbështetur shokët e tij në rrugën për çerekfinale të Copa del Rey. Barcelona dhe Celta Vigo do të përballen sonte me njëra-tjetrën në orën 21:30.

Golat e Messit dhe reagimi i Coutinhos

Lajmi.net - 11.01.2018

. Barcelona me shumë lehtësi po kalon në raundin tjetër të Kupës së Mbretit. Katalanët po mposhtin 4:0 në ‘Camp Nou’ skuadrën e Celta Vigos, me të cilën kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë.

Ja si Liverpooli do të përfitojë 40 milionë euro bonuse nga shitja e Coutinhos

LajmiFundit - 11.01.2018

Pavarësisht se Barcelona dhe Liverpooli u përpoqën me çdo kusht për ta mbajtur sekret, ishte vetëm çështje kohe përpara se detajet financiare të transferimit të Filipe Kutinjos të bëheshin publike.

Kështu reagoi Coutinho kur Suarez shënoi gol (Video)

Alb Portali - 11.01.2018

Barcelona po fiton 4:0 në Camp Nou kundër Celta Vigos, ndeshje të cilën po e përcjell nga afër edhe Philippe Coutinho. Pas 45 minutave lojë, Barça po fiton 4:0 kundër Celta Vigos në ndeshjen që po ...

Zbuloni si ndahet 40 milionshi bonus për Coutinhon, ja kur duhet të paguajë Barca

Ina - 10.01.2018

Barcelona do të derdhë në total 160 milionë euro për Coutinhon ku 40 milionë euro prej tyre do të jenë bonuse. Por “The Guardian” së fundmi ka publikuar variablat e këtyre bonuseve.

Zbuloni si ndahet 40 milionshi bonus për Coutinhon, ja kur duhet të paguajë Barca

Albeu.com - 10.01.2018

Barcelona do të derdhë në total 160 milionë euro për Coutinhon ku 40 milionë euro prej tyre do të jenë bonuse. Por "The Guardian" së fundmi ka publikuar variablat e këtyre bonuseve.

Dita e parë e Coutinhos te Barça, mikpritësi është Suarez (Foto)

Lajm - 10.01.2018

Philippe Coutinho ka takuar sot për herë të parë shokët e tij të rinj të skuadrës, te Barcelona. Braziliani, i cili u transferua vetëm para pak ditësh në ‘Camp Nou’, është shfaqur mjaft i lumtur për ...

Coutinho rikthehet të flasë për aventurën tek Inter: E vështirë por...

Albeu.com - 10.01.2018

Philippe Coutinho , ka thënë se aventura e tij te Interi ishte shumë e vështirë. Ai ishte vetëm 16-vjeçar kur nënshkroi me Interin dhe bëri vetëm 46 paraqitje për zikaltrit.

Si do të paguhen 40 milionë euro bonuse për Coutinhon?

Almakos - 10.01.2018

Klubi spanjoll, Barcelona, do të paguajë 20 milionë euro në rast se Coutinho arrin 100 paraqitje, të cilat do të fillojnë të paguhen në këste në momentin që Coutinho arrin paraqitjen e 25-të në ...

Coutinho: Te Interi provojë e mirë, por e vështirë

Almakos - 10.01.2018

Lojtari më i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho, ka thënë se aventura e tij te Interi ishte shumë e vështirë. Braziliani ishte vetëm 16-vjeçar kur nënshkroi me Interin dhe bëri vetëm 46 paraqitje për ...

Si do të paguhen 40 milionë euro bonuse për Coutinhon?

Zhurnal - 10.01.2018

Si do të paguhen 40 milionë euro bonuse për Coutinhon? Klubi spanjoll, Barcelona, do të paguajë 20 milionë euro në rast se Coutinho arrin 100 paraqitje, të cilat do të fillojnë të paguhen në këste në ...

Rroga e Coutinhos po i sjell probleme Barcelonës

Almakos - 10.01.2018

Edhe pse të gjithë pajtohen se Philippe Coutinho do të jetë një përforcim i madh për Barcelonën, ardhja e brazilianëve solli probleme në blaugrana. Klubi katalunas ka rritur shpenzimet për pagat e ...

Liverpool po kërkon rikthimin e Susos

Almakos - 10.01.2018

Liverpool ka humbur shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese Philippe Coutinho. Ky i fundit ka kaluar në radhët e klubit të Barcelonës për shumën prej 120 milionë euro plus 40 të tjera varësisht ...

Menaxheri që e zbuloi Messin: Coutinho nuk vlen 160 milionë euro

Lajmi.net - 10.01.2018

Josep Maria Minguella nuk beson se përforcimi i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho vlen 160 milionë euro. Josep Maria Minguella, menaxheri që e zbuloi Lionel Messin nuk beson se përforcimi i ri i ...

"Pokeri" i Barcelonës kalon çdo parashikim, ja sa vlen ai në total

Albeu.com - 10.01.2018

Të hënën, Observatori i Futbollit (CIES) publikoi raportin vjetor të vlerës së lojtarëve kryesorë që luajnë në ligat e ndryshme evropiane. Ky raport zbulon se ‘poker’ i Barcelonës vlen afër 550 ...

Valverde: Coutinho blerje e madhe, presim shumë nga ai

Koha.net - 10.01.2018

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të re ...

Coutinho kujton Interin: Ishte një eksperiencë e shkëlqyer, por e vështirë

BalkanWeb - 10.01.2018

Coutinho në një intervistë dhënë për “Barça TV” pas kompletimit të transferimit nga Liverpooli te Barcelona ka folur për karrierën e tij në përgjithësi.

Njeriu që e zbuloi Messin: Coutinho nuk vlen 160 milionë euro

Gazeta Express - 10.01.2018

Agjenti Josep Maria Minguella, i cili e zbuloi Leo Messin, beson se blerja më e re e Barcelonës, Philippe Coutinho, nuk vlen 160 milionë ...

Barcelona dhe “pokeri” me vlerë 1.7 mld euro

BalkanWeb - 10.01.2018

Blerja e Philippe Coutinho-s ka përforcuar skuadrën e Barcelona-s, që po kalon një moment shumë të mirë, por klauzola e tij, bashkë me ato të Leo Messi, Luis Suarez dhe Dembele ka prekur shifon ...

Klopp, trajneri që s'e ka problem të shesë yjtë e ekipit

Koha.net - 10.01.2018

Liverpooli mund të ketë përfituar një dëmshpërblim të majmë, por largimi i Philippe Coutinhos ka lënë një zbrazëtirë të madhe në repartin e mesfushës.

Coutinho: Te Interi përvojë e mirë, por e vështirë

Telegrafi - 10.01.2018

Lojtari më i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho, ka thënë se aventura e tij te Interi ishte shumë e vështirë. Braziliani ishte vetëm 16-vjeçar kur nënshkroi me Interin dhe bëri vetëm 46 paraqitje për ...

Si do të paguhen 40 milionë euro bonuse për Coutinhon?

Telegrafi - 10.01.2018

Klubi spanjoll, Barcelona, do të paguajë 20 milionë euro në rast se Coutinho arrin 100 paraqitje, të cilat do të fillojnë të paguhen në këste në momentin që Coutinho arrin paraqitjen e 25-të në ...

Valverde: Presim shumë nga Coutinho, blerje e madhe

SuperSport - 10.01.2018

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të re ...

Rroga e Coutinhos po i sjell probleme Barcelonës

Telegrafi - 10.01.2018

Edhe pse të gjithë pajtohen se Philippe Coutinho do të jetë një përforcim i madh për Barcelonën, ardhja e brazilianëve solli probleme në blaugrana. Klubi katalunas ka rritur shpenzimet për pagat e ...

Liverpool po kërkon rikthimin e Susos

Telegrafi - 10.01.2018

Liverpool ka humbur shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese Philippe Coutinho. Ky i fundit ka kaluar në radhët e klubit të Barcelonës për shumën prej 120 milionë euro plus 40 të tjera varësisht ...

“Nuk është e njëjta gjë pa ty”, statusi i Firminho-s për Coutinho-n i emocionon të gjithë

BalkanWeb - 10.01.2018

Philipp Coutinho pas kalimit sensacional te Barcelona nga Liverpool për shifrën e 162 mln eurove nuk ka dashur që në ish-klubin e tij të ketë hatërmbetje dhe tifozët të mbajnë inate për të.

Liverpooli menjëherë gjen zëvendësuesin e Coutinhos, gati nënshkrimi

Alb Portali - 10.01.2018

Loading... Pas largimit të Coutinhos arkat e Liverpoolit janë mbushur me miliona euro dhe shumë shpejt pritet që të shpenzohet një pjesë e tyre për të zëvendësuar sulmuesin brazilian që ditën e ...

Ronaldo,Bergkamp apo Coutinho- gabimet më trashanike të Interit

Sportisot - 10.01.2018

Phillipe Coutinho ka kaluar nga Liverpooli te Barcelona për 160 milionë euro. Kjo ka sjellë në vëmendje edhe një herë tjetër shitjet e pastudiuara që ka bërë Interi në historinë e tij ndër vite.

Ja ku u shpenzuan 1.7 miliardë eurot e Barcelonës

Antpress - 10.01.2018

Blerja e Philippe Coutinho-s ka përforcuar skuadrën e Barcelona-s, që po kalon një moment shumë të mirë, por klauzola e tij, bashkë me ato të Leo Messi, Luis Suarez dhe Dembele ka prekur shifon ...

Liverpool zgjedh një gjerman si zëvëndësues të Coutinhos

Albeu.com - 09.01.2018

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Coutinho i cili u transferua te Barcelona ...

Liverpool harron Coutinhon, transferon një super yll nga PSG

Lajmi.net - 09.01.2018

I përzgjedhur i Jurgen Klopp është Julian Draxler nga Paris Saint-Germain. Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese ...

Draxler zëvendësues i Coutinhos te Liverpooli

Almakos - 09.01.2018

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Philippe Coutinho, i cili u transferua te ...

Legjenda Gerrard flet për largimin e brazilianit nga Anfield / ”Liverpoolit do t’i mungojë Coutinho”

LajmiFundit - 09.01.2018

Barcelona tashmë ka prezantuar transferimin e ri, Philippe Coutinho, por mungesa e tij tashmë po ndihet në Anfield. Kështu së paku thotë një nga legjendat e klubit, Steven Gerrard, i cili beson se do ...

Gerrard i mërzitur me shitjen e Coutinhos

Albeu.com - 09.01.2018

Steven Gerrard beson se do të jetë e vështirë që të zëvëndësohet braziliani i cili pagoi 15 milionë euro nga xhepi i tij për t’u transferuar te Barca.

Gerrard flet për Coutinhon pas kalimit te Barcelona

Zhurnal - 09.01.2018

Gerrard flet për Coutinhon pas kalimit te Barcelona Barcelona tashmë ka prezantuar transferimin e ri, Philippe Coutinho, por mungesa e tij tashmë po ndihet në Anfield.

Historia e dashurisë si nëpër filma, Coutinho-Aina nga rrugët në librat e historisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2018

Coutinho dhe bashkëshortja e tij, Aina, u takuan kur ishin vetëm 14 vjeç dhe që prej asaj kohe nuk janë ndarë. Ata u takuan për herë të parë gjatë një pasdite futbolli në një lagje të Rio de Janeiros ...

Kia Joorabchian, njeriu që qëndron pas transferimit të Coutinhos te Barcelona

Zhurnal - 09.01.2018

Kia Joorabchian, njeriu që qëndron pas transferimit të Coutinhos te Barcelona Një nga njerëzit më të fuqishëm në botën e agjentëve të futbollit, ai kishte rol kyçë në transferimin e Philippe ...

Neymar ironizon Coutinhon pas prezentimin tek Barcelona (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2018

Neymar Junior e uroi shokun e tij të skuadrës në Kombëtaren e Brazilit, Philippe Coutinho, për transferimin te Barcelona . Sulmuesi i PSG-së postoi në rrjetet sociale një foto për të përgëzuar ...

Gerrard flet për Coutinhon pas kalimit te Barcelona

Almakos - 09.01.2018

Barcelona tashmë ka prezantuar transferimin e ri, Philippe Coutinho, por mungesa e tij tashmë po ndihet në Anfield. Kështu së paku thotë një nga legjendat e klubit, Steven Gerrard, i cili beson se do ...

Philippe Coutinho dhe Aina – një tregim i vërtetë dashurie (Foto/Video)

Almakos - 09.01.2018

Philippe Coutinho bëri bujë për transferimin e tij te klubi i Barcelonës dhe çmimin marramendës për këtë kalim. Por, prapa futbollistit të talentuar brazilian fshihet një histori e bukur e vërtetë ...

Dita e parë e Coutinhos te Barça, mikpritësi është Suarez (Foto)

Ina - 09.01.2018

Philippe Coutinho ka takuar sot për herë të parë shokët e tij të rinj të skuadrës, te Barcelona. Braziliani, i cili u transferua vetëm para pak ditësh në ‘Camp Nou’, është shfaqur mjaft i lumtur për ...

Kia Joorabchian, njeriu që qëndron pas transferimit të Coutinhos te Barcelona

Almakos - 09.01.2018

Një nga njerëzit më të fuqishëm në botën e agjentëve të futbollit, ai kishte rol kyçë në transferimin e Philippe Coutinhos te Barcelona. Emri i tij është Kia Joorabchian , një iranian 46-vjeçar i ...

Blerja e Coutinho mund të shtyhej për në verë nëse braziliani nuk do kishte bërë këtë gjest

Lajmi.net - 09.01.2018

Barcelona pranoi duke e çuar në 145 mln dhe duke e marrë përfundmisht brazilianin i cili tani madje është prezantuar me gjigantët katalanas. Fillimisht ai vlente 80, më pas u shit Neymar dhe çmimet e ...

Operacioni ‘fshesa’ te Barcelona/ Ja 6 largimet e mundshme pas ardhjes së Coutinhos

LajmiFundit - 09.01.2018

Afrimi i një lojtari 160 milionësh në një skuadër, normalisht që i ul mundësitë e aktivizimi të lojtarëve të tjerë për të njëjtin pozicion, të cilët janë më pak cilësore.

Barcelona ka harxhuar 307 milionë euro në gjashtë muaj për pesë lojtarë – Neymari e ‘detyroi’, por edhe e ndihmoi të ...

Almakos - 09.01.2018

Para pesë muajsh Paris Saint-Germain e bleu Neymar nga Barcelona, duke e paguar shifrën e 222 milionë eurove. Por që nga ajo kohë Barcelona ka harxhuar mbi 300 milionë euro dhe kjo për herë të parë ...

Për ta blerë ‘pokerin’ e Barcelonës duhen 1.7 miliard euro

Almakos - 09.01.2018

Ardhja e Phillipe Coutinhos te Barcelona, ka krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme rreth klubit, ndërsa klauzolat e lojtarëve si Lionel Messi, Luis Suarez dhe Dembele së bashku me brazilianin ...

Interi një klub që gjithmonë gabon me shitje – Nga Bergkamp e Ronaldo te Pirlo e Coutinho, yjet që shkëlqyen pas ...

Almakos - 09.01.2018

Phillipe Coutinho ka kaluar nga Liverpooli te Barcelona për 160 milionë euro. Kjo ka sjellë në vëmendje edhe një herë tjetër shitjet e pastudiuara që ka bërë Interi në historinë e tij ndër vite.

Lamtumirë Barcelona, Rakitic në Premierligë

Lajmi.net - 09.01.2018

Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona, për 'faj' të Philippe Coutinhos. Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona, pas ardhjes së Philippe Coutinhos.

Coutinho në Barcelonë, Neymar reagon në Instagram

Lajmi.net - 09.01.2018

Neymar ka publikuar një fotografi të Coutinhos me mesazhin e urimit për shokun e tij. Neymar ka uruar bashkëkombësin e tij, Philippe Coutinho pas transferimit te Barcelona.

Coutinho takohet me shokët e rinj te Barcelona

Lajmi.net - 09.01.2018

Philippe Coutinho shihet duke u përshëndetur me Luis Suarezin, Paulinhon dhe Gerard Piquen. Philippe Coutinho ka takuar bashkëlojtarët e tij të rinj te Barcelona.

Neymar ngacmon Coutinhon: A është në modë ky model flokësh?

Zhurnal - 09.01.2018

Neymar ngacmon Coutinhon: A është në modë ky model flokësh? Neymar Junior nuk ngurroi të uronte shokun e tij të skuadrës në Kombëtaren e Brazilit, Philippe Coutinho, për transferimin te Barcelona.

Top lista: Brazilanët më të mirë të Barcelonës

Lajm - 09.01.2018

Barcelona në historinë e saj ka sjell më pak Brazilian se sa shumica e klubeve europiane, ndërsa këtu janë të gjithë amerikanojugorët që kanë bartur fanellën e Barcelonës.

Blerja e Coutinho mund të shtyhej për në verë nëse braziliani nuk do kishte bërë këtë gjest

Albeu.com - 09.01.2018

Fillimisht ai vlente 80, më pas u shit Neymar dhe çmimet e lojtarëve ndryshuan. Veçanërisht ëpr Barcelonën e cila në sytë e klubeve të tjera dukej siku kishte milionat e botës.

Coutinho krijon problem te Barcelona, largohen 6 futbollistë nga Camp Nou

Lajmi.net - 09.01.2018

Katalunasit kërkojnë edhe të fitojnë diçka nga shitjet, pas një shpenzimi kaq të madh. Afrimi i një lojtari 160 milionësh në një skuadër, normalisht që i ul mundësitë e aktivizimi të lojtarëve të ...

Pele flet për transferimin e Coutinhos tek Barcelona: Brazili ka nevojë për ty në Kupën e Botës

Albeu.com - 09.01.2018

Kalimi i Coutinhos te Barcelona , bëri bujë në gjithë botën, po ashtu edhe në merkaton e transferimeve. Kurrsesi nuk mund të mungonin dhe fjalët e legjendës braziliane të futbollit, Pele .

Sa gabime në merkato! Inter, më i dështuari në histori

Shqipmedia - 09.01.2018

Braziliani Coutinho pesë vjet më parë, në merkaton e dimrit 2013, la Inter për të shkuar te Liverpool, vetëm për 13 milionë euro. Coutinho i përkiste Interit për katër vjet e gjysmë, edhe pse në dy ...

Largimi i Cutinhos, ja mesazhi i Gerrard

Almakos - 09.01.2018

Stiven Gerrard nuk ka zgjedhur fjalë kritike për largimin e Coutinhos, përkundrazi i ka dërguar mesazh dashamirësie. Legjenda e Liverpoolit i ka lënë një mesazh në profilin e tij në Instagram tashmë ...

Iniesta “tronditë” Barcelonën

Lajmi.net - 09.01.2018

. Ky pritet të jetë sezoni i fundit i Andres Iniestas te Barcelona. Katalunasi pritet të largohet në fund të edicionit 2017/18 nga “Camp Nou”, përcjellë “Lajmi.net”.

Draxler zëvendësues i Coutinhos te Liverpooli

Telegrafi - 09.01.2018

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Philippe Coutinho, i cili u transferua te ...

Liverpooli sheh te Julian Draxler pasuesin e Coutinhos

SuperSport - 09.01.2018

Liverpool kërkon të gjejë pasuesin e Philippe Coutinho, i sapotransferuar te Barcelona për 160 milionë Euro. “The Reds”, siç raportojnë edhe mediat angleze, kanë piketuar Julian Draxler për të ...

Neymar ngacmon Coutinhon: A është në modë ky model flokësh?

SuperSport - 09.01.2018

Neymar Junior nuk ngurroi të uronte shokun e tij të skuadrës në Kombëtaren e Brazilit, Philippe Coutinho, për transferimin te Barcelona. Sulmuesi i PSG-së postoi në rrjetet sociale një foto për të ...

Gerrard flet për Coutinhon pas kalimit te Barcelona

Telegrafi - 09.01.2018

Barcelona tashmë ka prezantuar transferimin e ri, Philippe Coutinho, por mungesa e tij tashmë po ndihet në Anfield. Kështu së paku thotë një nga legjendat e klubit, Steven Gerrard, i cili beson se do ...

Philippe Coutinho dhe Aina – një tregim i vërtetë dashurie (Foto/Video)

Telegrafi - 09.01.2018

Philippe Coutinho bëri bujë për transferimin e tij te klubi i Barcelonës dhe çmimin marramendës për këtë kalim. Por, prapa futbollistit të talentuar brazilian fshihet një histori e bukur e vërtetë ...

Dita e parë e Coutinhos te Barça, mikpritësi është Suarez (Foto)

SuperSport - 09.01.2018

Philippe Coutinho ka takuar sot për herë të parë shokët e tij të rinj të skuadrës, te Barcelona. Braziliani, i cili u transferua vetëm para pak ditësh në ‘Camp Nou’, është shfaqur mjaft i lumtur për ...

Transferimi i Coutinho-s, në Itali kërkojnë më shumë miliona për Paolo Dybala-n

BalkanWeb - 09.01.2018

Me largimin e Neymar për 222 mln euro, Barcelona tentoi gjatë verës ta zëvendësonte brazilianin me dy yjet e tjerë të futbollit, Coutinho dhe Dybala-n.

Kia Joorabchian, njeriu që qëndron pas transferimit të Coutinhos te Barcelona

Telegrafi - 09.01.2018

Një nga njerëzit më të fuqishëm në botën e agjentëve të futbollit, ai kishte rol kyçë në transferimin e Philippe Coutinhos te Barcelona. Emri i tij është Kia Joorabchian , një iranian 46-vjeçar i ...

Barcelona ka harxhuar 307 milionë euro në gjashtë muaj për pesë lojtarë – Neymari e ‘detyroi’, por edhe e ndihmoi të ...

Telegrafi - 09.01.2018

Para pesë muajsh Paris Saint-Germain e bleu Neymar nga Barcelona, duke e paguar shifrën e 222 milionë eurove. Por që nga ajo kohë Barcelona ka harxhuar mbi 300 milionë euro dhe kjo për herë të parë ...

Për ta blerë ‘pokerin’ e Barcelonës duhen 1.7 miliard euro

Telegrafi - 09.01.2018

Ardhja e Phillipe Coutinhos te Barcelona, ka krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme rreth klubit, ndërsa klauzolat e lojtarëve si Lionel Messi, Luis Suarez dhe Dembele së bashku me brazilianin ...

Interi një klub që gjithmonë gabon me shitje – Nga Bergkamp e Ronaldo te Pirlo e Coutinho, yjet që shkëlqyen pas ...

Telegrafi - 09.01.2018

Phillipe Coutinho ka kaluar nga Liverpooli te Barcelona për 160 milionë euro. Kjo ka sjellë në vëmendje edhe një herë tjetër shitjet e pastudiuara që ka bërë Interi në historinë e tij ndër vite.

Neymar ngacmon Coutinhon: A është në modë ky model flokësh?

Durres Lajm - 09.01.2018

Neymar Junior nuk ngurroi të uronte shokun e tij të skuadrës në Kombëtaren e Brazilit, Philippe Coutinho, për transferimin te Barcelona. Sulmuesi i PSG-së postoi në rrjetet sociale një foto për të ...

Coutinho në Barcelonë, Neymar reagon në Instagram

Alb Portali - 09.01.2018

Neymar ka publikuar një fotografi të Coutinhos me mesazhin e urimit për shokun e tij. Loading... Neymar ka uruar bashkëkombësin e tij, Philippe Coutinho pas transferimit te Barcelona.

Iniesta shokon Barcelonën, ja arsyeja

Alb Portali - 09.01.2018

Ky pritet të jetë sezoni i fundit i Andres Iniestas te Barcelona.Katalunasi pritet të largohet në fund të edicionit 2017/18 nga “Camp Nou”, përcjellë Lajmi.net.Legjenda e klubit nga “Camp Nou” është ...

Philippe Coutinho u dërgon letër përshëndetëse tifozëve të Liverpoolit

Alb Portali - 09.01.2018

Futbollisti më i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho, përmes një letër përshëndetëse ka falënderuar tifozët e ish-skuadrës së tij Liverpool. Loading...

Luis Suarez ka një mesazh për Philipe Coutinhon (Foto)

Alb Portali - 09.01.2018

Luis Suarez ka shkruar një mesazh mirëseardhje për lojtarin brazilian, Philipe Coutinhon. Dy futbollistët kanë luajtur së bashku te klubi i Liverpoolit, madje së bashku kishin një sukses tejet të ...

Klopp pas largimit të Coutinhos: Shpirti dhe zemra e Liverpoolit nuk shiten kurrë

Ina - 08.01.2018

Pas zyrtarizimit të transferimit të Phillipe Coutinhos nga Liverpooli në Barcelonë, është prononcuar trajneri i “të kuqve” Jurgen Klopp, i cili theksoi se klubi nga “Anfield” bëri përpjekjet ...

Coutinho gëzon që në start tifozët e Barcelonës

Lajmi.net - 08.01.2018

. Philippe Coutinho është shumë i lumtur që u transferua te Barca. Ai pret shumë nën fanellën blaugrana, përcjellë “Lajmi.net”. ”Tifozë të Barçës, unë jam këtu tani.

Coutinho: Do i festoj sukseset e Liverpoolit, Barcelona një ëndërr

Almakos - 08.01.2018

Philippe Coutinho ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës pas transferimit nga Liverpooli për 160 milionë euro. Normalisht braziliani një pjesë të mirë të intervistës ia ka kushtuar klubit ...

Coutinho: Do i festoj sukseset e Liverpoolit, Barcelona një ëndërr

Zhurnal - 08.01.2018

Coutinho: Do i festoj sukseset e Liverpoolit, Barcelona një ëndërr Philippe Coutinho ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës pas transferimit nga Liverpooli për 160 milionë euro.

Duan apo jo, tifozët e Liverpoolit do ta kenë përballë Coutinhon gjatë gjithë janarit në kalendarin e klubit

Zhurnal - 08.01.2018

Duan apo jo, tifozët e Liverpoolit do ta kenë përballë Coutinhon gjatë gjithë janarit në kalendarin e klubit Philippe Coutinho u largua më në fund nga Liverpooli drejt Barcelonës, kjo për një shifër ...

Zbulohet ideja e “çmendur” e Realit për Coutinhon

Lajmi.net - 08.01.2018

. Philippe Coutinho ka mundur të jetë sot futbollist i Real Madridit. Sipas informacioneve të fundit nga “Mundo Deportivo”, Reali ka menduar për një ofertë të papritur, përcjellë “Lajmi.net”.

Pirlo: Nëse Van Dijk kushton 80 milionë euro, atëherë Coutinho vlen dyfish

Almakos - 08.01.2018

Mesfushori legjendar i Përfaqësues së Italisë, Andrea Pirlo, e përkrahi vendimin e Barcelonës për të blerë Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Kështu braziliani u bë blerja e dytë më e shtrenjtë ...

Sot prezantohet, Coutinho bën testet dhe pritet të japë spektakël për tifozët në "Camp Nou"

Albeu.com - 08.01.2018

Pas marrëveshjes së bujshme, Coutinho pritet të prezantohet para tifozëve sot në " Camp Nou". Mediat spanjolle njoftojnë se sulmuesi ka mbërritur që në orët e para të ditës së sotme në spitalin e ...

Të gjithë po e cilësojnë si super-transferim, por Pirlo tallet keq me të

Lajmi.net - 08.01.2018

. Andrea Pirlo ka kritikuar vlerën me të cilën klubet po blejnë lojtarë. Italiani ka thënë që nëse Van Dijk u transferua te Liverpool për 85 milionë euro, atëherë Philippe Coutinho vlen dyfish, ...

Prezantohet Coutinho, e jep një deklaratë speciale

Lajmi.net - 08.01.2018

"Jam shumë i lumtur që gjendem këtu. Ëndrra më është bërë realitet" Philippe Coutinho është prezantuar si futbollist i Barcelonës. Ai falënderoi të gjithë për durimin, përcjellë “Lajmi.net”.

Coutinho pa numër te Barcelona!

Lajmi.net - 08.01.2018

Mediat spanjolle shkrujanë që ai po e pret largimin e ndonjë futbollisti të ekipit gjatë javës, për të zgjedhur më pas numrin e tij. Coutinho ka nënshkruar sot kontratën që e bën futbollist të ...

Suarez shkoi aq larg sa i bleu shtëpi Coutinhos pa e ditur që transferimi i tij te Barça do të ndodhte

Almakos - 08.01.2018

Transferimi i Philippe Coutinhos nga Liverpooli te Barcelona nuk ishte vetëm dëshira e tifozëve, por edhe e Luis Suarezit. Sulmuesi uruguaian e dëshironte aq shumë ardhjen e brazilianit në Camp Nou ...

Coutinho ia jep një lajm shumë të keq Barcelonës

Lajmi.net - 08.01.2018

. Philippe Coutinho ka mbërritur i lënduar te Barcelona. Ai s’do të mund të luajë edhe tri javë, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas mediave spanjolle, ai vuan nga një dëmtim në këmbën e djathtë.

Coutinho prezantohet si lojtar i Barcelonës (Foto/Video)

Almakos - 08.01.2018

Më në fund Philippe Coutinho është prezantuar si lojtar i Barcelonës. Braziliani fillimisht bëri vizitat mjekësore, nënshkroi kontratën, doli në konferencën për media së bashku me presidentin Josep ...

Zhgënjim i madh tek Barça, Coutinho rezulton i dëmtuar

Albeu.com - 08.01.2018

Ka shkaktuar zhgënjim të madh tek Barcelona gjendja fizike e blerjes së shtrenjtë me vlerë 160 milion euro, të Philipp Coutinho . Ai u shfaq sot në mëngjes në ambientet e spitalit të Barcelonës ku ...

Coutinho do të mungojë tri javë për shkak të lëndimit te Liverpooli

Almakos - 08.01.2018

Philippe Coutinho tashmë është lojtar i Barcelonës, por për debutimin e tij duhet pritur ende. Pas testeve mjekësore është mësuar se braziliani nuk mund të luajë së paku edhe tri javë.

Neymar me urim special për Coutinhon

Lajmi.net - 08.01.2018

. Neymar është ndër futbollistët e shumtë që ka uruar Philippe Coutinhon për transferimin të Barcelona. Asi brazilian ka vendosur të urojë bashkëvendësin e tij, për aventurën e re në ‘Camp Nou’.

Fjalët e para të Coutinhos si lojtar i Barcelonës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.01.2018

Philippe Coutinho është prezantuar te Barcelona, i cili ka nënshkruar kontratën pesë vite e gjysmë me katalanasit. Ylli brazilian tashmë ka hedhur firmën në letër.

Çka tha Coutinho për Messin dhe Iniestan në prezantim te Barcelona?

Lajmi.net - 08.01.2018

Philippe Coutinho është prezantuar si lojtar i Barcelonës. Futbollisti që i kushtoi katalanëve 160 milionë euro, ka deklaruar se me kalimin në ‘Camp Nou’, ka realizuar ëndrrën e madhe të tij.

Kështu i përgjiet Coutihno gazetarëve për shumën që u ble nga klubi spanjoll

Albeu.com - 08.01.2018

Coutinho është provokuar nga gazetarët, për shumë n e 160 milionë euro që Barcelona pagoi për brazilianin për ta transferuar nga Liverpooli. “Nuk më takon mua të flas për çmimin.

Numri me peshë të madhe i besohet Coutinhos te Barcelona

Lajmi.net - 08.01.2018

Philippe Coutinho do të mbajë fanellën me numër 14 te Barcelona. Sipas asaj që shkruan ‘SkySports’, braziliani ka zgjedhur numrin 14-të. Një numër me peshë ky të Barcelona, që në të kaluarën është ...

Pas Coutinho, Barcelona vjen me “bombën” e radhës

Lajmi.net - 08.01.2018

. Barcelona se ka ndërmend të ndalet. Pas Philippe Coutinhos, katalanët kanë filluar të mendojnë për transferimin e radhës. Cak i Barcelonës për afatin veror, do të jetë ylli i Atletico Madridit, ...

Coutinho: Iniesta është një gjeni, për pozicionin tim vendos trajneri

Almakos - 08.01.2018

Blerjes së re të Barcelonës, Phelipe Coutinhos, nuk i intereson pozicioni ku do të luajë. Braziliani thotë se kjo i takon trajnerit nëse duhet të luajë në vend të Iniestas apo të dikujt tjetër.

Cilin numër në fanellë do ta bartë Coutinho te Barcelona?

Almakos - 08.01.2018

Philippe Coutinho është prezantuar si lojtarë i Barcelonës, por ajo që ra në sy është se lojtari ende nuk e ka zgjedhur numrin në fanellë. Coutinho është në pritje për ta marr numrin e ri.

Barcelona se ka ndërmend të ndalet

Almakos - 08.01.2018

Pas Philippe Coutinhos, katalanët kanë filluar të mendojnë për transferimin e radhës. Cak i Barcelonës për afatin veror, do të jetë ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann.

Kur Coutinho luante futsall dhe dhuronte spektakël

Lajmi.net - 08.01.2018

. Philippe Coutinho ka përmbush ëndrrën e tij, duke u transferuar nga Liverpooli te Barcelona. Për yllin brazilian, Barcelona pagoi 160 milionë euro, për ta bërë atë futbollistin e dytë më të ...

Neymar më përgëzoi për transferimin te Barca, thotë Coutinho

Almakos - 08.01.2018

Philippe Coutinho mori një urim për kalimin te Barcelona. Mesfushori i jashtëzakonshëm që luajti për Liverpoolin kaloi te Barca për një shumë rekorde prej 160 milionë eurosh.

Coutinho tregon se kush e bindi që të transferohet të Barcelona

Lajmi.net - 08.01.2018

Philippe Coutinho ka zbuluar se kush ka pasur ndikim që ta ketë më të lehtë aprovimin për të kaluar te Barcelona. 25 vjeçari sot është prezantuar te Barcelona, dy ditë pasi kjo skuadër pagoi 160 ...

Coutinho e dërgon Griezmannin larg Barcelonës – United një mundësi, por paga që kërkon ai është shumë e madhe

Almakos - 08.01.2018

Pasi që Philippe Coutinho shkoi te Barcelona, dera për Antoine Griezmann është mbyllur në këtë klub. Sulmuesi francez që është te Atletico Madridi, kërkohet qe një kohë të gjatë nga Manchester United.

Rakitic flet për çmimin që Barcelona pagoi për Coutinhon

Albeu.com - 08.01.2018

Ivan Rakitic ka vetëm fjalë të mira për Coutinhon, që e sheh si një lojtar të madh dhe i justifikohen paratë e shpenzuara për brazilianin. Kroati i ka uruar mirëseardhje Philippe Coutinhos te ...

Philippe Coutinho mori një urim për kalimin te Barcelona

Portalb - 08.01.2018

Mesfushori i jashtëzakonshëm që luajti për Liverpoolin kaloi te Barca për një shumë rekorde prej 160 milionë eurosh. Hola, @Phil_Coutinho ! 👋 🔵🔴 #CoutinhoDay pic.twitter.com/61YSsfSrTz — FC Barcelona ...

Gabimet e pafalshme të skuadrave italiane, nga Interi tek Juventusi…

Lajmi.net - 08.01.2018

. Barcelona shkroi historinë në tregun e transferimeve, duke shpenzuar 160 milionë euro për Philippe Coutinhon. Braziliani me kalimin te Barcelona, u bë futbollisti i dytë më i shtrenjtë në histori ...

Kur klubet italiane bëjnë gabime trashanike – ‘Dështimet’ që u kthyen në yje, nga Henry, Aubameyang te Coutinho (Foto)

Almakos - 08.01.2018

Serie A mbetet një nga kampionatet më të fortë në Evropë edhe përkundër rënies që e ka pësuar në vitet e fundit. Shumë lojtarë të mëdhenj e kanë ëndërr të luajnë në Serie A.

Dita e Philippe Coutinhos

Gazeta Express - 08.01.2018

Sot është dita e Coutinhos, dita kur braziliani do të prezantohet në Camp ...

Coutinho: Do i festoj sukseset e Liverpoolit, Barcelona një ëndërr

Telegrafi - 08.01.2018

Philippe Coutinho ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës pas transferimit nga Liverpooli për 160 milionë euro. Normalisht braziliani një pjesë të mirë të intervistës ia ka kushtuar klubit ...

Coutinho tregon objektivin me Barcelonën, i lumtur që do të luajë me Messin

Gazeta Express - 08.01.2018

Objektivi i Coutinhos është që të fitojë sa më shumë trofe me Barcelonën, teksa është i ngazëllyer që do t’i ketë shokë skuadre, Leon, Suarezin, Iniestan...

Prapaskenat/ Real kërkoi të befasonte Barçën me një ofertë 200 mln euro

BalkanWeb - 08.01.2018

Nga Spanja ka ardhur një lajm i bujshëm, sipas të cilit Real Madrid është hedhur në sulm në minutën e fundit për t’i vjedhur Philippe Coutinho-n Barcelona-s.

Klopp pas largimit të Coutinhos: Shpirti dhe zemra e Liverpoolit nuk shiten kurrë

BalkanWeb - 08.01.2018

Pas zyrtarizimit të transferimit të Phillipe Coutinhos nga Liverpooli në Barcelonë, është prononcuar trajneri i “të kuqve” Jurgen Klopp, i cili theksoi se klubi nga “Anfield” bëri përpjekjet ...

Pirlo: Nëse Van Dijk kushton 80 milionë euro, atëherë Coutinho vlen dyfish

Telegrafi - 08.01.2018

Mesfushori legjendar i Përfaqësues së Italisë, Andrea Pirlo, e përkrahi vendimin e Barcelonës për të blerë Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Kështu braziliani u bë blerja e dytë më e shtrenjtë ...

Reali bëri gati 200 milionë euro për Coutinhon para se braziliani të arrijë marrëveshje me Barcelonën

Gazeta Express - 08.01.2018

​Reali ishte i gatshëm të ofrojë deri në 200 milionë euro për ta transferuar Philippe Coutinhon në “Santiago ...

Zyrtare: Coutinho merr lajmin e hidhur gjatë testeve mjekësore te Barcelona

Gazeta Express - 08.01.2018

​Coutinho duhet të presë edhe tri javë për të bërë debutimin me ...

Coutinho nuk ka gënjyer për dëmtimin, mungon në ndeshjet e janarit

SuperSport - 08.01.2018

Phillipe Coutinho nuk ka gënjyer për gjendjen e tij fizike në ditët e fundit me Liverpoolin. Sikurse u vërtetua nga vizitat mjekësore te Barcelona, braziliani ka një dëmtim në kofshën e djathtë dhe ...

Nënshkruan Philippe Coutinho

Gazeta Express - 08.01.2018

​Coutinho nënshkroi tashmë kontratë pesë vite e gjysmë me ...

U ble për 164 mln euro nga Barcelona, Coutinho rezulton i dëmtuar

BalkanWeb - 08.01.2018

Philipp Coutinho u shndërrua të shtunën në blerjen e 3 më të shtrenjtë të historisë së futbollit, duke kaluar nga Liverpool te Barcelona për shifrën e frikshme të 164 mln eurove.

Prezantohet Philippe Coutinho, fjalët e para të brazilianit

Gazeta Express - 08.01.2018

​Coutinho është prezantuar te Barcelona, i cili ka nënshkruar kontratën pesë vite e gjysmë me ...

Coutinho zbret në fushë me fanellën e Barcelonës

Gazeta Express - 08.01.2018

​Coutinho e ka veshur për herë të parë fanellën e ...

Suarez shkoi aq larg sa i bleu shtëpi Coutinhos pa e ditur që transferimi i tij te Barça do të ndodhte

Telegrafi - 08.01.2018

Transferimi i Philippe Coutinhos nga Liverpooli te Barcelona nuk ishte vetëm dëshira e tifozëve, por edhe e Luis Suarezit. Sulmuesi uruguaian e dëshironte aq shumë ardhjen e brazilianit në Camp Nou ...

Coutinho prezantohet si lojtar i Barcelonës (Foto/Video)

Telegrafi - 08.01.2018

Më në fund Philippe Coutinho është prezantuar si lojtar i Barcelonës. Braziliani fillimisht bëri vizitat mjekësore, nënshkroi kontratën, doli në konferencën për media së bashku me presidentin Josep ...

Prezantohet Coutinho: I lumtur që do luaj me idhujt e mi

SuperSport - 08.01.2018

Philippe Coutinho është prezantuar në stadiumin e Barcelonës, ‘Camp Nou’, në praninë e mbi 8 mijë tifozëve. Presidenti Bartomeu ishte i pari që mori fjalën dhe prezantoi fantazistin brazilian, si ...

Coutinho do të mungojë tri javë për shkak të lëndimit te Liverpooli

Telegrafi - 08.01.2018

Philippe Coutinho tashmë është lojtar i Barcelonës, por për debutimin e tij duhet pritur ende. Pas testeve mjekësore është mësuar se braziliani nuk mund të luajë së paku edhe tri javë.

Harry Kane mund të largohet nga Tottenhami

Koha.net - 08.01.2018

Trajneri Mauricio Pochettino ka deklaruar se do të jetë e pamundur për ta ndalur sulmuesin Harry Kane në Tottenham, nëse ai dëshiron të largohet nga klubi.

Transferimi i Coutinho-s, Rakitiç flet me ironi: Mirëpresim ‘çdo lojtar të madh’

BalkanWeb - 08.01.2018

Ivan Rakotiç nuk e ka pritur mirë transferimin e Philipp Coutinho-s te Barcelona. Mesfushori kroat në një intervistë të fundit thekson me ironi se ekipi katalanas ka paguar një çmim rekord për të ...

Barcelona 16 pikë para Realit: “La Liga është e vështirë dhe shumë e gjatë”

Gazeta Express - 08.01.2018

​Coutinho beson se ende nuk ka përfunduar gara për titullin e ...

Coutinho: Suarez më dërgonte mesazhe vazhdimisht për Barcelonën, ja ç’më tha Neymar

BalkanWeb - 08.01.2018

Philipp Coutinho ka zbuluar influencën që ka patur ish-shoku i skuadrës te Liverpool, Luis Suarez, në vendimin për të shkuar te Barcelona. 25-vjeçari është zyrtarisht një futbollist i katalanasve pas ...

Sondazh – Cilin numër në fanellë do ta bartë Coutinho te Barcelona?

Telegrafi - 08.01.2018

Philippe Coutinho është prezantuar si lojtarë i Barcelonës, por ajo që ra në sy është se lojtari ende nuk e ka zgjedhur numrin në fanellë. Coutinho është në pritje për ta marr numrin e ri.

Debutimi i Coutinhos te Barça pritet të bëhet më 4 shkurt

Koha.net - 08.01.2018

Transferimi i Philippe Coutinhos te Barcelona që kushtoi 160 milionë euro u konfirmua të hënën, kur organizatori i lojës u shfaq para tifozëve në “Camp Nou”.

FOTO/ Neymar uron Coutinho-n për kalimin te Barcelona dhe tallet me modelin e flokëve

BalkanWeb - 08.01.2018

Me Coutinho-n në Katalonjë tifozët e Barcelonës mund të kenë vetëm një peng, Neymar-in, pavarësisht se ky i fundit u zëvendësua me dy futbollistë që thyen rekordet botërore të transferimeve.

Neymar më përgëzoi për transferimin te Barca, thotë Coutinho

Telegrafi - 08.01.2018

Philippe Coutinho mori një urim për kalimin te Barcelona. Mesfushori i jashtëzakonshëm që luajti për Liverpoolin kaloi te Barca për një shumë rekorde prej 160 milionë eurosh.

Coutinho e dërgon Griezmannin larg Barcelonës – United një mundësi, por paga që kërkon ai është shumë e madhe

Telegrafi - 08.01.2018

Pasi që Philippe Coutinho shkoi te Barcelona, dera për Antoine Griezmann është mbyllur në këtë klub. Sulmuesi francez që është te Atletico Madridi, kërkohet qe një kohë të gjatë nga Manchester United.

Draxler, zëvendëson Coutinhon te Liverpooli

SuperSport - 08.01.2018

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Coutinho i cili u transferua te Barcelona ...

Kur klubet italiane bëjnë gabime trashanike – ‘Dështimet’ që u kthyen në yje, nga Henry, Aubameyang te Coutinho (Foto)

Telegrafi - 08.01.2018

Serie A mbetet një nga kampionatet më të fortë në Evropë edhe përkundër rënies që e ka pësuar në vitet e fundit. Shumë lojtarë të mëdhenj e kanë ëndërr të luajnë në Serie A.

Coutinho më në fund merr frymë: Kalimi te Barça, ëndërr e bërë realitet

Java News - 08.01.2018

Philippe Coutinho thotë se kalimi i tij te Barcelona është ëndërr e bërë realitet. 25-vjeçari nesër do të prezantohet si lojtari më i ri i gjigantit spanjoll pas marrëveshjes së arritur mes Barçës ...

LIVE: Prezentimi i Coutinhos në “Camp Nou” para publikut

Alb Portali - 08.01.2018

Loading... Philippe Coutinho edhe zyrtarisht ka nënshkrua kontratë me klubin e Barcelonës. Lojtari i cili i kushtoi klubit spanjoll 160 milionë euro ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023, shkruan ...

Barcelona se ka ndërmend të ndalet

Alb Portali - 08.01.2018

Loading... Pas Philippe Coutinhos, katalanët kanë filluar të mendojnë për transferimin e radhës. Cak i Barcelonës për afatin veror, do të jetë ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann.

Rakitic e vlerëson të lartë çmimin e Coutinhos në Barcelonë

Alb Portali - 08.01.2018

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Zyrtarizimi i tij ka ndodhur sot në ‘Camp Nou’ para tifozëve blaugranas, shkruan GazetaBlic. Loading...

E zbulon ‘Sky Sport’, Coutinho do të mbajë numrin legjendar tek Barcelona

Alb Portali - 08.01.2018

Loading... Është folur shumë për transferimin e Coutinhos tek Barcelona, por akoma nuk është bërë i ditur numri që ai do të mbajë në fanellë. Sipas ‘Sky Sport’, ‘Magjiku’ do të marrë numrin 14 të ...

Barcelona prezanton Coutinhon

Flaka - 08.01.2018

Futbollisti brazilian ka dhënë edhe deklaratën e parë pas prezantimit si lojtar i Barcelonës. Në stadiumin Camp Nou u prezantua Philippe Coutinho i cili u transferua nga Liverpooli për 160 milionë ...

Perez tentoi ta ‘grabit’ Coutinhon, nuk ia doli

Sportisot - 08.01.2018

Nga Spanja ka ardhur një lajm i bujshëm, sipas të cilit Real Madrid është hedhur në sulm në minutën e fundit për t’i vjedhur Philippe Coutinho-n Barcelona-s.

Fjalët e para të Coutinhos si lojtarë i Barçës!!!

Sportisot - 08.01.2018

Objektivi i Coutinhos është që të fitojë sa më shumë trofe me Barcelonën, teksa është i ngazëllyer që do t’i ketë shokë skuadre, Leon, Suarezin, Iniestan…! 160 milionëshi, i transferuar nga ...

Kjo është vetura luksoze që pranoi Coutinho pasi u bë futbollist i Barcelonës (FOTO)

Antpress - 08.01.2018

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Zyrtarizimi i tij ka ndodhur sot në ‘Camp Nou’ para tifozëve blaugranas. Pas prezantimit të tij në Barcelonë, sponzori i ...