TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kur Don Meta luftonte për Bashën!

Ora news - 15.03.2015

Ilir Meta vështirë ta ketë parë edhe në endrrën e tij më të keqe ditën kur ish miku dhe bashkëluftëtari në zgjedhjet lokale të 2011 do të derdhte një lumë epitetesh që fillonin me kumbar, vazhdonin ...

Pas dështimit të protestës Berisha merr drejtimin, detyron Bashën të shpallë protesta çdo ditë për rrëzimin e Metës

SOT - 14.03.2015

Pas dështimit spektakolar të protestës, Sali Berisha ka vendosur të marrë në dorë punët në SHQUP. Një ditë pasi u largua i llahtarisur nga pjesëmarrja e pakët dhe u fut në zyrën e Nishanit, Berisha ...

Basha: Protestoj! Nuk ndalemi derisa të ketë ligj e drejtësi

SOT - 14.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaron se nuk do të ndalen protestat deri sa të ketë ligj dhe drejtësi. Ai ka postuar në profilin e tij në Faebook një video e cila ka imazhe nga protesta e ...

PD: Çdo ditë protesta deri në dorëheqjen e Metës

Botasot - 14.03.2015

Partia Demokratike, gjatë mbledhjes së grupit të saj parlamentar, vendosi që të zhvillojë protesta të përditshme deri në largimin e Ilir Metës nga drejtimi i Kuvendit.

Aktivi i PD-së, protesta të përditshme për largimin e Ilir Metës

Mapo - 14.03.2015

Aktivi i PD-së, protesta të përditshme për largimin e Ilir Metës Postuar më: 14 Mars 2015 09:07 Demokratët vendosën mbrëmë për protesta çdo të enjte para ambienteve të Kuvendit ku zhvillohen seancat ...

Antologjia e protestës së opozitës dhe 7 interpretime të saj

Mapo - 14.03.2015

Antologjia e protestës së opozitës dhe 7 interpretime të saj Postuar më: 14 Mars 2015 09:19 Nga Alfred Lela Fundi i banalitetit si fillim i historisë së re të protestave Banaliteti ka qenë një ...

Ata drejtuan gishtin tek dyshja Rama-Meta

Gazeta Start - 13.03.2015

Tiranë – Pasi u shprehu mirënjohjen mijëra qytetarëve që morën pjesë në protestën e së enjtes, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se protestuesit kërkuan dorëheqjen e kryetarit të ...

Loja e Berishës dhe Visho Likës me skenarin e terrorit dhe panikut, SHISH informacion të rremë për llogari të SHQUP

SOT - 13.03.2015

Ka pasur një skenar të sofistikuar nga Sali Berisha dhe Visho Lika, për t’i dhënë nota dhe lustër terrori, paniku dhe tmerri protestës së paralajmëruar të Partisë Demokratike, për dorëheqjen e ...

Tension në SHQUP pas dështimit të protestës, Berisha-Basha kërcënojnë organizatorët, PD drejt disfatës në zgjedhjet ...

SOT - 13.03.2015

A po e mbyll ciklin e saj politik Partia Demokratike, partia që pretendon se solli pluralizmin në Shqipëri, që pas një çerekshekulli, në dimensionin e së keqes dhe të pengmarrjes së të ardhmes së ...

PD në protestë kërkoi dorëheqjen e Edi Ramës dhe Ilir Metës

Idividi - 13.03.2015

Tiranë, 12 shkurt 2015 (MIA) - Partia Demokratike e Shqipërisë ka kërkuar sot përmes një mitingu përpara Qeverisë, dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta dhe të kryeministrit Edi Rama, të cilët i ...

Basha: Kjo qeveri ka marrë fund, një ofertë e re po vjen

Albeu.com - 13.03.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat për të rifalenderuar pjesëmarrësit në protestën e organizuar dje nga kjo parti ku u kërkua ndër të tjera edhe dorëheqja e ...

Basha: u treguam vendin kukuvajkave rama-meta

Zhurnal - 13.03.2015

Tiranë, 13 mars - Kryetari i PD-së Lulzim Basha falenderoi në një konferencë për shtyp gjithë protestuesit për qytetarinë e treguar dje në protestën e mbajtur përpara kryeministrisë.

Basha bën falenderimet për protestën, e quan marshimin më të madh të demokracisë, i bën thirrje dyshes Rama-Meta: Ka ...

SOT - 13.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas protestës së djeshme, ka bërë ditën e sotme falenderimet për pjesëmarrësit dhe organizuesit e marshimit.

Basha: Largimi i kësaj mazhorance është rruga e vetme e daljes nga kriza

ikub - 13.03.2015

"Mirënjohje të thellë dhe faleminderit nga zemra të gjithë qytetarëve shqiptarë që morën pjesë dje, nga Tirana dhe mbarë vendi, pa dallime politike, në marshimin më të madh të protestës të mbajtur ...

Forcat speciale të policisë përleshen me studentët protestues në itali

Zhurnal - 13.03.2015

Romë, 13 mars - Policia speciale italiane është përleshur me një grup studentësh që kanë protestuar në qytetin e dytë më të populluar të Italisë Milano, në shenjë proteste kundër një projekt-ligji të ...

Përfundon mbledhja e PD: Protesta të përditshme në Tiranë dhe në qarqe, deri në largimin e kreut të Kuvendit

SOT - 13.03.2015

Partia Demokratike ka përfunduar mbledhjen e aktivit të saj. Në këtë mbledhje është vendosur se do të zhvillohen protesta të përditshme drejt kreut të Kuvendit, Ilir Meta, deri në largimin e tij.

Basha: Vendi në drejtim të gabuar, kërkojmë rrugëdalje, zgjidhja përmes dorëheqjes së Metës

SOT - 13.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur pas përfundimit të mbledhjes së aktivit të PD, ku ka ritheksuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit, Ilir Meta.

Kërkesa për dorëheqjen e Metës, PD: Çdo të enjte protestë përpara Kuvendit

Albeu.com - 13.03.2015

Partia Demokratike ka vendosur sot që të mbajë protesta çdo të enjte përpara selisë së Kuvendit , deri në plotësimin e kushtit të tyre, dorëheqja e kryetarit të parlamentit Ilir Meta.

PD: Protesta deri në dorëheqjen e Ilir Metës

Portalb - 13.03.2015

Lajme lidhur me temën Tom Doshi kërkon hetim nga prokurorë ndërkombëtarë Protesta e opozitës, Basha: Meta ik, në zyrën e ministrit pazar me jetët e deputetëve Nishani në Al Jazzera: Komunizmi nuk na ...

Basha: PD çdo të enjte protestë

ikub - 13.03.2015

Protesta të përditshme deri në largimin e Ilir Metës nga kryesimi i Kuvendit. Ky është aksioni i fortë që do të ndërmarrë opozita për të kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas ...

“Pranvera e protestave”, e enjtja protestë deri në dorëheqjen e Metës

Lajmi.net - 13.03.2015

Tubimi i së enjtes i thirrur nga Partia Demokratike duket se ka nisur “pranverën e protestave” në Shqipëri, pasi demokratët kanë vendosur që çdo të enjte ta kthejnë në protestë deri në dorëheqjen e ...

PD: Protesta deri në dorëheqjen e Ilir Metës

Almakos - 13.03.2015

Partia Demokratike nuk do të ndalë protesta deri në plotësimin e kërkesës së saj për dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta. Strukturat drejtuese të demokratëve, të mbledhura në orët e mbrëmjes ...

Basha: PD nuk do bëjë kurrë koalicion me LSI-në e Metës

BalkanWeb - 13.03.2015

NGA BLENDI FEVZIU TIRANE- Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi mbrëmë në emisionin “Opinion” në TV Klan se zgjedhjet e parakohshme janë sipas tij zgjidhja e situatës së rëndë në vend.

Protesta alternativë

Mapo - 13.03.2015

Protesta alternativë Postuar më: 13 Mars 2015 09:25 Nga Besart Kadia Po shkëpus një hyrje të shkrimit të bërë në gazetën The Times të Londrës në 28 gusht 1963, si për të kujtuar se raportimi ditor i ...

“Qytetarët i treguan vendin kukuvajkave Rama-Meta”

Mapo - 13.03.2015

“Qytetarët i treguan vendin kukuvajkave Rama-Meta” Postuar më: 13 Mars 2015 13:38 Kryetari i PD-së Lulzim Basha falenderoi në një konferencë për shtyp gjithë protestuesit për qytetarinë e treguar dje ...

Basha një ditë pas protestës: Bashkimi pa dallim politik është forca jonë

Ora news - 13.03.2015

Një ditë pas protestës së opozitës, kreu i PD Lulzim Basha u shfaq nga selia blu për të falenderuar protestuesit, pjesëmarrësit, organizatorët për zhvillimin e një protestë demokratike.

“Qytetarët i treguan vendin kukuvajkave Rama-Meta”

Botasot - 13.03.2015

Kryetari i PD-së Lulzim Basha falenderoi në një konferencë për shtyp gjithë protestuesit për qytetarinë e treguar dje në protestën e mbajtur përpara kryeministrisë.

Basha: Rama-Meta tradhtuan kontratën me zgjedhësit, oferta e re po vjen

BalkanWeb - 13.03.2015

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për media falënderoi sot mijëra qytetarë e simpatizantë që morën pjesë dje në protestën e opozitës.

Basha: Populli u bashkua kundër krimit në qeverisje dhe për t’i hapur rrugë daljes nga kriza

ABC News - 13.03.2015

Një ditë pas protestës, Kryetari i Partisë Demokratike falenderoi pjesmarrësit në protestë duke shprehur mirënjohjen e thellë për cdo protestues, për qytetarinë, kulturën e lartë demokratike, për ...

Ç'fshihet pas prishjes Meta- Basha?

Botasot - 13.03.2015

Deri në pikën kur Lulzim Basha deklaroi dje se sa të jetë ai në krye të PD nuk do të ketë koalicion me LSI-në e Ilir Metës shumëkush besonte se kjo do të ndodhte.

PD vendos: Protesta përditë derisa Meta të dorëhiqet. Basha: Po sjellin humoristë para Prokurorisë, si presion

BalkanWeb - 13.03.2015

TIRANË – Partia Demokratike ka vendosur të zhvillojë protesta të përditshme ndaj kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Metës, deri në dorëheqjen e tij.

PD e kthen të enjten në protestë deri në dorëheqjen e Metës

Ora news - 13.03.2015

Tubimi i së enjtes i thirrur nga Partia Demokratike duket se ka nisur “pranverën e protestave”, pasi demokratët kanë vendosur që çdo të enjte ta kthejnë në protestë deri në dorëheqjen e Ilir Metës si ...

PD e kthen të enjten në protestë deri në dorëheqjen e Metës

Mapo - 13.03.2015

PD e kthen të enjten në protestë deri në dorëheqjen e Metës Postuar më: 13 Mars 2015 20:35 Tubimi i së enjtes i thirrur nga Partia Demokratike duket se ka nisur “pranverën e protestave”, pasi ...

PD e kthen të enjten në protestë deri në dorëheqjen e Metës

Botasot - 13.03.2015

Tubimi i së enjtes i thirrur nga Partia Demokratike duket se ka nisur “pranverën e protestave”, pasi demokratët kanë vendosur që çdo të enjte ta kthejnë në protestë deri në dorëheqjen e Ilir Metës si ...

PD vendos: Përditë protesta derisa Meta të dorëhiqet. Basha: Po sjellin humoristë para Prokurorisë, si presion

BalkanWeb - 13.03.2015

TIRANË – Partia Demokratike ka vendosur të zhvillojë protesta të përditshme ndaj kreut të Kuvendit, Ilir Metës, deri në dorëheqjen e tij. Vendimi u mor në Aktivin e saj, që u mblodh në orën 18:00 dhe ...

Mitingu i opozitës, Lulzim Basha mposht radikalët,protestë paqësore

Shqiptarja - 13.03.2015

TIRANE- Opozita marshoi dje në mesditë në protestë përpara kryeminstrisë, nën thirrjet “Meta ik”, “Rama ik”. Protesta e lajmëruar një javë më parë nga Partia Demokratike, e cila nisi nga sheshi ...

Basha pas protestës: Mbaroi ora e qeverisë, ne alternativa e re

Shqiptarja - 13.03.2015

TIRANE - Një ditë pas protestës së thirrur nga opozita, lideri demokrat ka dalë para mediave duke falenderuar fillimisht qytetarët për pjesëmarrjen në protestë dhe qytetarinë e treguar në këtë event.

Basha: Protesta tregoi se qeveria Rama-Meta ka marrë fund

Gazeta Dita - 13.03.2015

Lulzim Basha, deklaroi në një dalje për mediat se protesta e djeshme i tregoi vendin dyshes Rama-Meta. Pasi shprehu mirënjohjen e thellë “për të gjithë ata që morën pjesë në marshimin më të madh të ...

I vetmi sukses i protestës

Gazeta Dita - 13.03.2015

Për një vëzhgues të jashtëm, ka tri mënyra për ta interpretuar manifestimin me të vërtetë paqësor, aq sa dhe të shkurtër të paradites së djeshme. Ose të dhënat e shërbimeve të specializuara dhe ...

Basha falenderon protestuesit

Vision Plus - 13.03.2015

“Mirënjohje të thellë dhe falenderime gjithsecilit protestues, nga i pari tek i fundit, për qytetarinë, për kulturën e lartë demokratike, për përgjegjësinë dhe vendosmërinë e treguar, siç i ka hije ...

Basha: Meta ik, u tradhëtua kontrata me zgjedhësit

Tetova Sot - 13.03.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përshëndeti pjesëmarrësit në protestën e djeshme, duke e cilësuar si marshimin më të madh të protestës në vitet e demokracsë.

FOTO: Politikanë të kamur, protestues të skamur… Disa momente nga një protestë në Bulevardin e 21 janarit

Gazeta Dita - 13.03.2015

Protesta e djeshme e Partisë Demokratike u mbyll shpejt dhe pa trazira. Për fat të mirë informacionet e Policisë, SHISH dhe agjencive të sigurisë si dhe paralajmërimet e forta të Ambasadës Amerikane ...

Basha merr zemër, PD vendos: Protesta çdo ditë në Tiranë dhe në rrethe

Gazeta Dita - 13.03.2015

Aktivi i zgjeruar i Partisë Demokratike ka vendosur që opozita do të mbajë protesta të përjavshme, çdo të enjte përpara Kuvendit të Shqipërisë. Ndërsa Forumi Rinor do të bëjë protesta të përditshme, ...

PD, protesta të përditshme për largimin e Ilir Metës

Gazeta Tema - 13.03.2015

Aktivi i zgjeruar i Partisë Demokratike, ku ishin të pranishëm anëtarët e Kryesisë, deputetët dhe drejtuesit e degëve të kësaj partie në rrethe ka vendosur zhvillimin e protestave të përditshme deri ...

PD çdo ditë në protestë, Basha:  S'ka drejtësi me Metën në Kuvend

Shqiptarja - 13.03.2015

TIRANE - Protesta të përditshme deri në largimin e Ilir Metës nga kryesimi i Kuvendit. Ky është aksioni i fortë që do të ndërmarrë opozita për të kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, ...

PD vendos: Protesta para Parlamentit çdo të enjte deri në largimin e Metës

Tetova Sot - 13.03.2015

Aktivi i PD ka vendosur qe te kete protesta çdo ditë të enjte para salles se parlamentit kur zhvillohen seancat parlamentare. Me sa duket situata politike po radikalizohet perdite e me teper dhe PD ...

"Rama- Meta duhet të largohen", Basha: Ofertë e re po vjen

AlbanianScreen - 13.03.2015

Tiranë - Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se protesta e një dite më parë e opozitës i tregoi vendin dyshes Rama- Meta, të cilët duhet të largohen.

Basha: Nuk do të presim zgjedhjet për t’u shkëputur nga qeveria

Kosova Live - 13.03.2015

Një ditë pas protestës në Tiranë ku morën pjesë mijëra qytetarë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka falënderuar pjesëmarrësit për përgjegjësinë dhe vendosmërinë e treguar dje.

PD paralajmëron protesta të përditshme deri në dorëheqjen e Metës

Kosova Live - 13.03.2015

Partia Demokratike ka vendosur të zhvilloj protesta çdo ditë deri në dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Ky vendim u mor pas një mbledhje dyorëshe të partisë, ku u diskutua ...

Opozita proteston para Kryeministrisë, Basha: Meta ik! Rama ik!

Gazeta Start - 12.03.2015

Ka nisur rreth orës 11:00 protesta e opozitës, ku kryefjalë ishte thirrja për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka udhëhequr mijëra protestues që ...

PD mbledhje në mesnatë për protestën, Basha ashpërson gjuhën: Të largojmë me çdo çmim bosët dhe kriminelët e ...

SOT - 12.03.2015

Një ditë para zhvillimit të protestës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në mesnatë grupin parlamentar demokrat. Në mbledhje është diskutuar për organizimin dhe mbarëvajtjen e ...

Protesta e PD, nisen autobusët e parë nga rrethet. Policia rrethon parlamentin

ikub - 12.03.2015

Ashtu siç është bërë tashmë e ditur, ditën e sotme do të zhvillohet protesta e Partisë Demokratike, ku do kërkohet dorëheqja e kryeparlamentarit Meta pas akuzave të Tom Doshit për porositjen e ...

Sot protesta e PD-së, nisen autobusët nga rrethet

Albeu.com - 12.03.2015

Partia Demokratike organizon ditën e sotme protestën për të kërkuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta pas akuzave se ai ka porosituar vrasjen e dy deputetëve.

Detaje rreth protestës masive në Tiranë

Albtime - 12.03.2015

Partia Demokratike e Shqipërisë do të kërkojë sot dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, përmes protestës. Kjo protestë do të fillojë në orën 11:00 në sheshin “Skëndërbej” të Tiranës.

Sot protesta e PD, mijëra njerëz vijnë nga rrethet, policia rrethon Parlamentin

SOT - 12.03.2015

Partia Demokratike në orën 11:00 fillon protestën në sheshin "Skënderbej", për të kërkuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit, Ilir Meta. Kjo protestë vjen pas akuzave të deputetit Tom Doshi se ai ka ...

Detaje rreth protestës masive në Tiranë

Portalb - 12.03.2015

Lajme lidhur me temën Basha: Rama-Meta ik! Nesër përballen me sovranin “Plenumi i arsimtarëve”: Pllakatet me emrat e fëmijëve janë shprehje e urrejtjes PD e sheh të papërshtatshme mbledhjen me prani ...

Autobusët nga rrethet vërshojnë drejt Tiranës për protestën e PD

Albeu.com - 12.03.2015

Sa i takon protestës së PD, autobusë me militantë janë nisur që në orët e para të mëngjesit nga Dibra, Burreli, Kukësi, Shkodra, Durrësi, Korça, Vlora, Fieri, Gjirokastra, Lazarati, etj.

Opozita shqiptare sërish në protesta

Idividi - 12.03.2015

Tiranë, 12 mars 2015 (MIA) - Opozita shqiptare e udhëhequr nga Partia Demokratike e kryetarit aktual të Tiranës, Lulzim Basha, sot sërish organizon protesta masive antiqeveritare.

Përfundon protesta, nis shpërndarja e qytetarëve (FOTO-LAJM)

SOT - 12.03.2015

Ka përfunduar protesta e sotme e Partisë Demokratike. Gjithçka ishte paqësore dhe manifestuesit kanë filluar të shpërndahen. Në protestë kanë mbajtur fjalim studentë, përfaqësues të Partisë ...

Nis protesta e pd-së, Mijëra njerëz në bulevard

Zhurnal - 12.03.2015

Tiranë, 12 mars - Partia Demokratike ka nisur marshimin e protestës. Në krye të protestuesve qëndron kryetari i PD, Lulzim Basha. Mijëra njerëz kanë vërshuar në bulevard në një nga protestat më të ...

Protesta e opozitës, Basha: Meta ik, në zyrën e ministrit pazar me jetët e deputetëve

Portalb - 12.03.2015

Lajme lidhur me temën Nishani në Al Jazzera: Komunizmi nuk na la t`i faleshim Zotit dhe na shkatërroi xhamiat Detaje rreth protestës masive në Tiranë Në 1924, Medreseja e Tiranës jo vetëm institucion ...

Mbyllet protesta paqësore e PD (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.03.2015

Në marshimin e PD ku kërkuan largimin e Ilir Metës, Portali Albeu ka përcjellë në kohë reale të gjithe zhvillimet e protestës. Protesta është mbajtur nën kontroll nga ana e policisë dhe nuk është ...

Basha: Rama dhe Meta largohuni!

Albeu.com - 12.03.2015

"Pamja e bashkimit të shqiptarëve mbylli sot Parlamentin dhe pushoi Metën nga detyra e kryetarit të Kuvendit". Kështu e ka nisur fjalimin e tij kreu i PD, Lulzim Basha , para mijëra protestuesve të ...

Protesta e qetë në Tiranë

Lajmi.net - 12.03.2015

Kalon e qetë protesta në Tiranë e organizuar nga Partia Demokratike, ku kërkohej dorëheqja e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Metës dhe kryeministrit Edi Ramës.

Protesta e opozitës përmes fotove (FOTO-LAJM)

SOT - 12.03.2015

Fotot e mëposhtme tregojnë momente nga protesta paqësore e Partisë Demokratike. Rama ik! Meta ik! Kjo ishte thirrja e shqiptarëve që marshuan në protestën e opozitës përreth një orë para ...

PD: Në protestë ishim 300 mijë vetë. Ky ishte vetëm fillimi

ikub - 12.03.2015

Partia Demokratike ka deklaruar se në protestën e organizuar ditën e sotme, ku është kërkuar largimi i Qeverisë, ishin të pranishëm rreth 300 mijë persona.

Protesta në Tiranë, kërkesa për dorëheqjen e Metës dhe Ramës

Ina - 12.03.2015

Partia Demokratike ka kërkuar përmes një mitingu madhështor përpara Kryeministrisë dorëheqjen e Metës dhe të Ramës, të cilët i konsideruan si një bandë oligarkësh, që synojnë të mbushin vetëm xhepat ...

PD u përgjigjet zërave për protestuesit: Në shesh ishin 300 mijë shqiptarë, policia të identifikojë personat e thirrur ...

SOT - 12.03.2015

Përmes një deklarate për shtyp menjëherë pas përfundimit të protestës, Partia Demokratike thotë se në shesh ishin vetëm 300 mijë shqiptarë dhe se ku ishte vetëm fillimi.

Protesta në Shqipëri, PD kërkon dorëheqjen e Ilir Metës dhe Edi Ramës

Portalb - 12.03.2015

Lajme lidhur me temën Protesta e opozitës, Basha: Meta ik, në zyrën e ministrit pazar me jetët e deputetëve Detaje rreth protestës masive në Tiranë “Plenumi i arsimtarëve”: Pllakatet me emrat e ...

Një protestë ndryshe e PD-së....

Albeu.com - 12.03.2015

Dionis Xhafa - Protesta e sotme në Tiranë e opozitës, Partisë Demokratike mblodhi shumë persona në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndoshta më shumë njerëz që kjo parti ka mbledhur në protestat e ...

Opozita shqiptare në protestë, thirrje për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta

Albtime - 12.03.2015

Protesta e opozitës shqiptare ka filluar rreth orës 11:05 me marshimin e pjesëmarrëse nga sheshi “Skënderbeu” drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, ku më pas kanë ndaluar përpara godinës së ...

Studentët në Itali protestojnë kundër reformave të Renzit

ikub - 12.03.2015

Mësohet se mijëra studentë kanë protestuar kundër reformave që kryeministri Renzi ka propozuar në arsim. Ata i kanë konsideruar këto reforma të drejtuara nga kryeministri Matteo Renzi do cojnë drejt ...

Qytetarët nga rrethet nisen drejt Tiranës. Ja skenari për “bllokimin” e punimeve të Parlamentit

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANE - Opozitarët nga të gjitha qytetet e Shqipërisë kanë nisur të mblidhen në sheshin “Skënderbej” për të protestuar kundër qeverisë së majtë. Pjesëmarrje masive pritet nga të gjitha rrethet e ...

PD sot me protestë kërkon dorëheqjen e Ilir Metës

Koha.net - 12.03.2015

Tiranë, 12 mars - Partia Demokratike do të zbresë sot në shesh të Tiranës për të kërkuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta pas akuzave se ai ka porosituar vrasjen e dy deputetëve.

Opozita proteston para Kryeministrisë, Paloka: Meta ik, Rama zhduku!

Panorama - 12.03.2015

UPDATE/ Me fjalen e djalit te Qamil Zeles, te vetevaruarit ne burgun e Rrogozines, burgosur per faturat e energjise elektrike, ka nisur protesta e opozites ne podiumin e improviozuar para ...

Protesta, PD: Në shesh 300 mijë vetë, Vetëm fillimi. Basha: Meta e Rama ik

Ora news - 12.03.2015

Mijëra mbështetës të opozitës të ardhur edhe nga rrethet u mblodhën paraditen e 12 marsit 2015, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për kërkuar dorëheqjen e Metës si dhe për të larguar ato që kreu i ...

Mbyllet protesta! Basha: Kemi ofertën e re për shqiptarët

Mapo - 12.03.2015

Mbyllet protesta! Basha: Kemi ofertën e re për shqiptarët Postuar më: 12 Mars 2015 11:15 E PERDITESUAR- Partia Demokratike ka mbyllur protestën e saj në mënyrë paqësore, pavarësisht tensioneve.

Protesta e opozitës, Basha: Shqipëria do të ketë ofertën e re, nuk ndalemi. Rama-Meta, dëgjoni bashkimin e shqiptarëve, ...

Panorama - 12.03.2015

“Pamja e bashkimit të shqiptarëve mbylli sot parlamentin dhe pushoi Metën nga detyra e kryetarit të kuvendit”. Me këto fjalë kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nisur fjalimin e tij para mijëra ...

Opozita midis Shilës dhe Karibdës

Panorama - 12.03.2015

MENTOR NAZARKO Sot opozita shqiptare që gjithmonë e më shumë po kufizohet me Partinë Demokratike, do dalë në një protestë që përfaqëson një test të rëndësishëm në disa kuptime.

Protesta në Tiranë kalon e qetë, Ramës e Metës iu kërkua dorëheqja

Koha.net - 12.03.2015

Partia Demokratike ka kërkuar përmes një mitingu madhështor përpara Kryeministrisë dorëheqjen e Metës dhe të Ramës, të cilët i konsideruan si një bandë oligarkësh, që synojnë të mbushin vetëm xhepat ...

Beteja me foto, ‘sa njerëz kishte në protestë?” Përgjigja tek sondazhi i BalkanWeb

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANË- Protesta e paralajmëruar u krye. Opozita mblodhi qytetarë nga mbarë vendi para kryeministrisë për të protestuar para kryeministrisë nën moton ‘Meta ik!”.

PD: Në protestë ishim 300 mijë vetë. Ky ishte vetëm fillimi!

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANE- Partia Demokratike deklaron se në protestën e organizuar sot nga opozita, ku u kërkua largimi i qeverisë, ishin të pranishëm 300 mijë persona.

Protesta e PD, mijëra qytetarë para kryeministrisë

BalkanWeb - 12.03.2015

Ashtu sikundër siguruan një ditë më parë drejtuesit e PD-së, protesta e opozitës ka qenë tërësisht paqësore dhe ka zgjatur vetëm një orë. Opozitarët nga të gjitha qytetet e Shqipërisë mbushën ...

Protesta e opozitës: Meta Ik

ABC News - 12.03.2015

Me thirrjet “Meta Ik” ka nisur në orën 11.00 në sheshin Skënderbej, ashtu siç ishte planifikuar protesta e opozitës. Me qindra e mijëra qytetarë jo vetëm nga kryeqyteti por edhe nga rrethet i janë ...

Protesta e PD, mijëra qytetarë nga rrethet udhëtuan drejt Tiranës

Ora news - 12.03.2015

Qindra simpatizantë të Partisë Demokratike udhetuan nga rrethet drejt Tiranës, për t’iu bashkuar protestës në Tiranë. Nga Fieri, sipas kreut të PD-së, Luan Baçi, u nisën autobusë e furgona, por edhe ...

Tiranë, opozita në protestë

VOA - 12.03.2015

Manifestimi kundër qeverisë për Cështjen Doshi. Kryetari demokrat Basha: Ne nuk ndalemi derisa Rama e Meta të largohen” Në Tiranë opozita zhvilloi sot një protestë në bulevardin qëndror të ...

Mazhoranca dhe policia nxitën skenar dhune

ABC News - 12.03.2015

Ishte një skenar që doli bllof ai që paralajmëruan përfaqësuesit e mazhorancës gjatë gjithe ditës së djeshme, per akte te dhunshme e te paligjshme gjate protestes se opozitës.

Itali, mijëra studentë protestë kundër reformave të qeverisë Renzi

BalkanWeb - 12.03.2015

ITALI- Mijëra studentët në Itali kanë protestuar kundër reformave të propozuara për arsimin. Sipas tyre, këto reformat të drejtuara nga kryeministri italian Matteo Renzi, do të çojnë drejt rritjes së ...

Protesta e PD, SHISH informon për dhunë: Do të marrin pjesë persona me precedentë të mëparshëm kriminalë

Gazeta Dita - 12.03.2015

Shërbimi Informativ Shtetëror ka informuar Policinë e Shtetit të jetë vigjilente në protestën e të enjtes paradite të opozitës, sepse sipas tyre ka të dhëna që do të përdoret dhunë.

Protesta dhe pritshmëritë prej saj

Shqiptarja - 12.03.2015

Opozita politike ka lajmëruar sot për një protestë të re. Është hera e tretë që opozita proteston që prej rotacionit politik të vitit 2013. Hera e parë lidhej me shkarkimet nga administrata publike, ...

Protesta e PD-së, nisen autobusët falas nga rrethet

Durres Lajm - 12.03.2015

Për protestën e Partisë Demokratike, e cila pritet të mbahet ditën e sotme në orën 11:00 në sheshin “Skënderbej” në kryeqytet, organizatorët kanë nisur mbledhjen e qytetarëve.

Basha: Rama-Meta dëgjoni bashkimin e shqiptarëve: Ikni!

Shqiptarja - 12.03.2015

TIRANE - Partia Demokratike nisi protestën përmes së cilës kërkon dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta pas akuzave nga Tom Doshi se ka urdhëruar vrasjen e deputetit të Shkodrës tashmë të ...

Opozita shqiptare sërish në protesta

Tetova Sot - 12.03.2015

Opozita shqiptare e udhëhequr nga Partia Demokratike e kryetarit aktual të Tiranës, Lulzim Basha, sot sërish organizon protesta masive antiqeveritare.

Debati Berisha- Basha për axhendën, fiton Basha: Protesta para Kryeministrisë

Gazeta Tema - 12.03.2015

Më në fund fitoi axhenda e Lulëzim Bashës për protestën. Deri dje në mbrëmje grupi parlamentar nuk arriti të merrte një vendim përfundimtar për axhendën.

Nis protesta në Tiranë

Durres Lajm - 12.03.2015

Opozita ka mbledhur në sheshin “Skëndërbej” në kryeqytet simpatizantët e saj për të kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, si dhe për të protestuar kundër qeverisë.

Basha Metës: Ik jep dorëheqje

InfoGlobi - 12.03.2015

(E plotësuar) “Pamja e bashkimit të shqiptarëve mbylli sot Parlamentin dhe pushoi Metën nga detyra e kryetarit të Kuvendit”. Kështu e ka nisur fjalimin e tij kreu i PD, Lulzim Basha, para mijëra ...

Basha: Sot pushuam Metën nga puna. Rama e Tahiri fshehën krimin e rëndë

Gazeta Dita - 12.03.2015

Lulzim Basha tha gjatë fjalimit të tij në protestën e mbajtur nga opozita, se shqiptarët e pushuan nga puna sot Ilir Metën. Ai tha se kjo qeveri do e ketë përballë opozitën, deri sa vendi të çlirohet ...

Basha: Kjo qeveri sot ra moralisht, Rama e Meta do na kenë përballë deri sa të largohen

Gazeta Tema - 12.03.2015

Lulzim Basha tha gjatë fjalimit të tij në protestën e mbajtur nga opozita, se shqiptarët e pushuan nga puna sot Ilir Metën. Ai tha se kjo qeveri do e ketë përballë opozitën, deri sa vendi të çlirohet ...

Basha i bashkohet protestuesve. Meta mbylli seancën shpejt. FNSH rrethon Parlamentin. Te LSI mbështetësit e saj

Shkupi24 - 12.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka drejtuar akuza të rënda drejt kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentarit Ilir Meta.

Basha: Rama-Meta dëgjoni bashkimin e shqiptarëve: Ikni!

Tetova Sot - 12.03.2015

Rama ik! Meta ik! Kjo ishte thirrja e shqiptarëve që marshuan në protestën e opozitës përreth një orë para Kryeministrisë. Lideri i demokratëve Lulzim Basha në fjalimin e shkurtër që mbajti në ...

Përfundon pa incidente protesta e PD-së

InfoGlobi - 12.03.2015

Ka përfunduar protesta e PD-së në të cilën u kërkua largimi i Ilir Metës. Policia ka mbajtur nën kontrollë situatën dhe nuk është shënuar asnjë incident.

Protesta e PD kundër Metës

Vision Plus - 12.03.2015

Nëse per demokratet rëndësia e protestës qëndronte tek pjesëmarrja dhe tek profili paqësor i saj, tubimi opozitar kundër kryetarit te kuvendit Ilir Meta këtë qellim e arriti.

PD: Në protestë ishin 300 mijë njerëz

Gazeta Dita - 12.03.2015

Partia Demokratike e ka shfrenuar fantazinë me pjesmarrjen e protestuesve. Ajo thotë se në protestë sot kanë qenë 300 mijë vetë. Por, pak e vështirë që bulevardi të mbajë aq shumë njerëz.

PD: 300 mijë shqiptarë u derdhën në shesh. Policia të identifikojë personat e thirrur nën armë nga Meta

Gazeta Tema - 12.03.2015

Partia Demokratike ka reguar pas protestës së 12 marsit, e paralajmëruar prej saj si një protestë mbarëpopullore me përmasa të mëdha. Edhe pse pamjet filmike dhe fotografitë tregojnë se opozita ...

PD: Në protestë, 300 mijë njerëz. Të verfikohen njerëzit e thirrur në armë nga Ilir Meta

Respublica - 12.03.2015

Partia Demokratike ka bërë një deklaratë pas protestës së sotme. Sipas saj, në protestë kanë qenë 300 mijë njerëz, një shifër që gjithsesi duhet marrë me rezervë.

Potesta në Tiranë me foto

InfoGlobi - 12.03.2015

Protesta e organizuar nga Partia Demokratike e cila ka kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, si dhe ka protestuar kundër qeverisë. Për protestën e PD-së, qytetarët janë nisur nga Shkodra, ...

Itali, studentët protesta për të kundërshtuar politikat e Renzit

Shqiptarja - 12.03.2015

Momente tensioni janë shënuar në Milano gjatë protestës së studentëve ditën e enjte 12 mars. Protestuesit arritën, siç kishin njoftuar, para pallatit të Rajonit të Lombardisë, duke vazhduar protestën ...

Opozita shqiptare sërish në protesta

Republika - 12.03.2015

Opozita shqiptare e udhëhequr nga Partia Demokratike e kryetarit aktual të Tiranës, Lulzim Basha, sot sërish organizon protesta masive antiqeveritare.

Protesta e opozitës, Basha: Ilir Meta ik, jep dorëheqjen

AlbanianScreen - 12.03.2015

Tiranë - Opozita ka protestuar në Tiranë duke kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta. Protesta ka nisur nga sheshi "Skënderbej" për të marshuar më pas drejt kryeministrisë ku dhe ishte ...

Protestuesit në Tiranë kërkuan dorëheqjen e Ramës dhe Metës

Kosova Live - 12.03.2015

Mijëra qytetarë nga Shqipëria kanë protestuar të enjten në Tiranë, duke kërkuar dorëheqjen e Ilir Metës dhe kryeministrit Edi Rama. Në këtë protestë të thirrur nga Partia Demokratike u kërkuan ...

Protesta e opozitës/ Mijëra qytetarë vërshojnë në Tiranë

Vatra - 12.03.2015

Mijëra qytetarë janë nisur nga të gjitha rrethet e vendit për t’iu bashkuar protestës së thirrur nga opozita në Tiranë. Protestuesit janë organizuar me automjete transporti të veçanta të vëna në ...

Rama-Meta-Tahiri takim kokë më kokë

Gazeta Start - 11.03.2015

Tiranë – Kryeministri Edi Rama ndodhet në zyrën e Ilir Metës prej rreth një ore dhe në takim është bashkuar edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ashtu sikurse ka ndodhur javët e fundit, edhe ...

34 vjet nga demonstratat e studentëve për "Kosovën Republikë"

Ina - 11.03.2015

Kjo protestë ishte shkëndija e demonstratës së organizuar nga studentët në datën 11 mars, e cila njëlloj si protesta e parë u shtyp me dhunë nga policia dhe u paraburgosën disa studentë.

Përçahet SHQUP, Berisha merr në dorë organizimin e protestës, Basha kundër skenarit të rrethimit të Parlamentit, ...

SOT - 11.03.2015

Përplasja mes dy bashkëkryetarëve të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, për mënyrën organizimit dhe kauzën e protestës së të enjtes, nuk ka qenë e fshehtë.

Rama takon Metën në kryesinë e Kuvendit

Albeu.com - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama , mëngjesin e sotëm ka takuar Ilir Metën në kryesinë e Kuvendit . Kryeministri Rama ka hyrë në ambientet e Kuvendit para pak minutash.

34 vjet nga demonstratat e studentëve për "Kosovën Republikë"

Albtime - 11.03.2015

Me datën 4 mars të vitit 1981 studentët e Kosovës organizuan një protestë në Prishtinë për kushte më të mira në mensën e tyre. Kjo protestë ishte shkëndija e demonstratës së organizuar nga studentët ...

Protesta e opozitës, Rama-Tahiri-Meta takohen në ambientet e Kuvendit

SOT - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është takuar me kreun e Kuvendit Ilir Meta në ambientet e Kuvendit. Takimit Rama-Meta i është bashkuar edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Situata politike, Rama, Meta dhe Tahiri takim në Kryesinë e Kuvendit

Shqipmedia - 11.03.2015

Një tjetër takim mes dy krerëve të qeverisë po zhvillohet mëngjesin e kësaj të mërkure. Kryeministri Edi Rama takoi kryeparlamentarin Ilir Meta, në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Rama, Meta e Tahiri takohen para protestës së PD

Almakos - 11.03.2015

Takimit mes Kryeministrit Rama dhe Kryetarit të Kuvendit Meta, në Kryesinë e Kuvendit, iu bashkua edhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Me vajtjen e Tahirit, biseda, nga ndarja e bashkive duket ...

Protesta e nesërme, Basha "mëson" të rinjtë: Rama-Meta ik! Bashkohuni me ne ta çojmë qeverinë në shtëpi

SOT - 11.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë para protestës, ka zhvilluar takim me të rinjtë, duke thënë arsyet se pse po zhvillohet protesta. Ai e ka quajtur këtë një betejë që sipas tij, i ...

Basha: Kriminelët janë në Qeveri, protesta e nesërme paqësore

ikub - 11.03.2015

Basha i ka bërë thirrje gjithë shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së ditës së nesërme rreth orës 11:00. Protesta do të bëhet për të kërkuar dorëheqjen e Kryetarit të Parlamentit Ilir Meta.

Përfundon mbledhja e grupit të PD, diskutohen detajet e protestës, Berisha: Do jetë madhështore dhe paqësore

SOT - 11.03.2015

Anëtarët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike dhe aleatët e tyre kanë zhvilluar sot një mbledhje për rreth 1 orë e 30 minuta, në selinë e PD. Në mbledhje është diskutuar për protestën e ...

Basha: Nesër marshim madhështor dhe paqësor, qytetarët kundër Ilir Metës

SOT - 11.03.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se protesta e nesërme do të jetë madhështore dhe paqësore. Sipas tij, qëllimi i kësaj proteste është largimi i qeverisë.

Sot mbushen 34 vjet nga demonstratat e studentëve

Telegrafi - 11.03.2015

Demonstratat e studentëve të vitit 1981 dhe ato që vijuan më pas janë rezultat i rezistencës së pa ndalur të popullit shqiptarë të Kosovës kundër sundimit serb.

34 vjet nga demonstratat e studentëve

Koha.net - 11.03.2015

Me datën 4 mars të vitit 1981 studentët e Kosovës organizuan një protestë në Prishtinë për kushte më të mira në mensën e tyre. Kjo protestë ishte shkëndija e demonstratës së organizuar nga studentët ...

Një ditë para protestës së PD, Rama, Meta e Tahiri takim në Kryesinë e Kuvendit

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRAN Ë – Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Kryesinë e Kuvendit, ku është takuar me kryeparlamentarin Ilir Meta. Takimi i Ramës me Metës ka nisur në orën 9:30.

Protesta e PD-së të enjten, policia masa për shmangien e elementëve të dhunshëm

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRANË- Që prej ditës së martë, Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri. Shkak për këtë gjendje është bërë protesta e paralajmëruar e opozitës. Ndërkohë Policia e Shtetit ka kërkuar informacion nga ...

Rama takon Metën në kryesinë e Kuvendit, i bashkohet dhe Tahiri

Ora news - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama prej orës 09: 20 po zhvillon një takim me kryetarin e Parlamentit Ilir Meta në kryesinë e Kuvendit. (Ne foto: Makina e kryeministrit ne kryesine e Kuvendit, ora 09: 20, 11 mars ...

Protesta e PD! Rama takohet me Metën dhe Tahirin

Mapo - 11.03.2015

Protesta e PD! Rama takohet me Metën dhe Tahirin Postuar më: 11 Mars 2015 10:29 Një ditë përpara protestës së paralajmëruar të opozitës, kryeministri Edi Rama mbërriti në zyrën e kryetarit të ...

Një ditë para protestës së PD, Rama, Meta e Tahiri mblidhen në Kryesinë e Kuvendit

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRAN Ë – Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Kryesinë e Kuvendit, ku është takuar me kryeparlamentarin Ilir Meta. Takimi i Ramës me Metën ka nisur në orën 9:30 dhe zgjati 65 minuta.

Basha: Kriminelët janë në qeveri, protesta e nesërme, paqësore

Panorama - 11.03.2015

“Ejani nesër të mblidhemi si asnjëherë më parë, dhe me forcën e bashkimit, pa dhunë, nuk ka nevojë për dhunë, por me forcën e pjesëmarrjes, ta cojmë këtë qeveri në shtëpi”.

Basha: Protesta do jetë paqësore, mes nesh s’ka vend për krimin dhe kriminelët

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRANE - Një ditë përpara protestës së opozitës, kryetari i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim me të rinjtë në selinë blu. Duke sjellë në vëmendje akuzat e deputetit Tom Doshi ndaj kreut të ...

Basha: Protestë madhështore e paqësore

ABC News - 11.03.2015

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha garantoi se protesta e te enjtes do te jete e qete dhe paqesore. Ne nje takim me te rinjte ai e krahasoi ceshtjen e Tom Doshit,me nje skenar te denje per ...

SHBA: Kujdes, protesta mund të bëhet e dhunshme

Mapo - 11.03.2015

SHBA: Kujdes, protesta mund të bëhet e dhunshme Postuar më: 11 Mars 2015 20:47 Vetëm pak orë nga zhvillimi i protestës së demokratëve, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bëjnë thirrje qytetarëve të ...

Basha: Protesta do jetë paqësore, popullore dhe madhështore

Ora news - 11.03.2015

Pak orë para protestës së opozitës, Partia Demorkatike ka zhvilluar një mbledhje të grupit parlamentar për të vendosur për organizimin e protestës. Në mbledhjen, e cila u zhvillua pa praninë e ...

Ja skenari i PD-së për protestën e 12 Marsit

Mapo - 11.03.2015

Ja skenari i PD-së për protestën e 12 Marsit Postuar më: 11 Mars 2015 21:39 “Protesta e nesërme (e enjte) do të jetë madhështore dhe paqësore”. Ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha, ai që dha këtë ...

Përfundon mbledhja e grupit të PD, Basha: Nesër protestë madhështore për largimin e qeverisë

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRANË- Anëtarët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike dhe aleatët e tyre janë mbledhur sot për rreth një orë e 30 minuta në selinë e PD-së për të diskutuar në lidhje me protestën e nesërme ...

DETAJET/ Nesër deputetët e opozitës do jenë në Kuvend. Basha udhëheq protestën nga Sheshi Skënderbej tek Kryeministria

Panorama - 11.03.2015

UPDATE/ Ka përfunduar rreth orë 21:30 mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, nga ku deputetët kanë dalë me direktiva të qarta për protestën e ditës së enjte.

Ambasada SHBA thirrje qytetarëve të saj: Shmangni zonat e protestës, mund të kthehet në konfrontuese

BalkanWeb - 11.03.2015

TIRANË- Ambasada e SHBA-ve në Tiranë paralajmëron qytetarët e saj të kenë kujdes nesër gjatë protestës së opozitës në Tiranë, të shmangin zonat ku zhvillohet protesta dhe të rrisin sigurinë personale.

Protesta e opozitës, ambasada amerikane apel qytetarëve të saj: Kujdes, demonstratat mund të kthehen edhe konfrontuese

Panorama - 11.03.2015

Ambasada Amerikane në Tiranë në një deklaratë për media u bën thirrje qytetarëve të saj në vendin tonë të jenë të kujdesshëm nesër gjatë protestës së thirrur nga Partia Demokratike.

Ambasada SHBA apel qytetarëve të saj: Shmangni zonat ku do mbahet protesta

Ora news - 11.03.2015

Ambasada e SHBA në Tiranë i ka bërë apel të gjithë qytetarëve të saj amerikane që të kenë kujdes dhe të shmangin zonat ku nesër do të zhvillohet protesta.

Sot mbushen 34 vjet nga demonstratat e studentëve

Shkupi24 - 11.03.2015

Më 4 mars të vitit 1981 studentët e Kosovës organizuan një protestë në Prishtinë për kushte më të mira në mensën e tyre. Kjo protestë ishte shkëndija e demonstratës së organizuar nga studentët në ...

Rama sërish takim kokë më kokë me Metën

Durres Lajm - 11.03.2015

- Mes dy krerëve të lartë të qeverisë sonë, kryeministrit Rama dhe kryeparlamentarit Meta, po zhvillohet një tjetër takim mëngjesin e kësaj të mërkure në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Situata politike, Rama takim me Metën e Tahirin

Gazeta Dita - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kryetarin e Parlamentit Ilir Meta në kryesinë e Kuvendit. Atyre iu është bashkuar pak më vonë edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Rama-Meta-Tahiri takim kokë më kokë

Tetova Sot - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama ndodhet në zyrën e Ilir Metës prej rreth një ore dhe në takim është bashkuar edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ashtu sikurse ka ndodhur javët e fundit, edhe takimi i ...

Rama takohet me Metën e Tahirin, një ditë para protestës së PD-së

Gazeta Tema - 11.03.2015

Kryeministri Edi Rama ka takuar paraditen e sotme, kryeparlamentarin Ilir Meta. Takimi është mbajtur në zyrën e Metës në ambientet e Kuvendit. Atyre iu është bashkuar edhe ministri i Brendshëm, ...

Paralizim të Kuvendit dhe Kryeministrisë; disa informacione për trazira në protestën e së enjtes

Gazeta Dita - 11.03.2015

Ajo që nuk i ngjiti me “vrasjen e Bashës dhe deputetes Voltana Ademi” ca javë më parë duket se i ka ngjitur tani me “vrasjen e Doshit”. Bëhet ora-orës edhe më e qartë: tashmë kryetari faktik i PD-së ...

SHISH, shkresë policisë: Nesër mund të ketë dhunë, në protestë edhe persona të rrezikshëm

Gazeta Tema - 11.03.2015

Policia e Shtetit paralajmëroi në një konferencë mundësinë se në protestën e PD-së mund të ketë dhunë. Kjo gjë mësohet se bazohet edhe në një shkresë të Shërbimit Informativ, përveç deklaratave ...

Basha: Nesër ora e përballjes me sovranin, protesta paqësore

Gazeta Dita - 11.03.2015

Një ditë para protestës, Kryetari i PD-së Lulzim Basha është takuar me të rinjtë ku ju ka bërë thirrje që të dalin nesër në shesh. Duke komentuar akuzat e deputetit Tom Doshi ndaj kreut të Kuvendit, ...

Basha: Rama-Meta ik! Nesër përballen me sovranin

Tetova Sot - 11.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë para protestës së 12 marsit është takuar në selinë e Partisë Demokratike me të rinjtë e PD-së. Ai u ka bërë thirrje të rinjve të brohorasin ...

Basha: Protestë paqësore e demokratike

Vision Plus - 11.03.2015

Lideri i opozitës Lulzim Basha ashtu siç ka ndodhur zakonisht ka preferuar qe mesazhet per protestën t’i përcjellë përmes një takimi me te rinjtë e forumit rinor te PD.

Protesta e PD, Ambasada e SHBA paralajmëron: Demonstratat paqësore mund të kthehen konfrontuese

Gazeta Dita - 11.03.2015

Vetëm pak orë nga zhvillimi i protestës së demokratëve, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bëjnë thirrje qytetarëve të saj që të tregohen të kujdesshëm, ndërsa u kujton se edhe demonstratat dhe ...

Përfundon mbledhja e grupit të PD, ja detajet e protestës

Gazeta Dita - 11.03.2015

Anëtarët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike dhe aleatët e tyre janë mbledhur sot për rreth një orë e 30 minuta në selinë e PD-­së për të diskutuar në lidhje me protestën e nesërme.

Protesta mbledh kryesinë e PD Basha: Madhështore e paqësore

Shqiptarja - 11.03.2015

TIRANE - Një ditë para protestës së Partia Demokratike ka zhvilluar një mbledhje e cila ka zgjatur për rreth 1 orë e gjysëm ku është vendosur organizimi dhe mënyra e zhvillimit të protestës së ...

Ja si do të jetë Protesta nesër në Tiranë ?!?

Shkupi24 - 11.03.2015

Pak orë para protestës së opozitës, Partia Demorkatike ka zhvilluar një mbledhje të grupit parlamentar për të vendosur për organizimin e protestës. Në mbledhjen, e cila u zhvillua pa praninë e ...

Sot mbushen 34 vjet nga demostratat e studentëve

Kosova Live - 11.03.2015

Tash e 34 vite më parë, studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” organizuar një protestë në Prishtinë përmes së cilës kërkonin kushte më të mira në mensën e tyre.

Rama- Meta- Tahiri, takim në kryesinë e Kuvendit

AlbanianScreen - 11.03.2015

Tiranë - Kryeministri Edi Rama zhvilloi këtë paradite një takim me Kryetarin e Parlamentit Ilir Meta dhe me Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Takimi u mbajt në kryesinë e Kuvendit, ku fillimisht ...

Basha: Orët e qeverisë janë të numëruara, ja për çfarë do protestojmë të enjten

SOT - 10.03.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndryshe nga Berisha, ka deklaruar dje se protesta e së enjtes nuk do të zhvillohet për dorëheqjen e Ilir Metës, por për korrupsionin, varfërinë dhe ...

Rama-Meta porosisin deputetët: Kini kujdes të enjten, Sali Berisha plan për të na sulmuar me horrat e tij, në Parlament ...

SOT - 10.03.2015

Mazhoranca qeverisëse po e përjeton me njëfarë nervozizmi dhe shqetësimi protestën e paralajmëruar të Partisë Demokratike, ditën e enjte, në sheshin “Skënderbej”, por me mundësi të hapur, për t’i ...

Të rinjtë e FRPD protestë para Kuvendit, Ristani: Të dorëhiqet Meta

SOT - 10.03.2015

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike po protestojnë para kryesisë së Kuvendit për të kërkuar largimin nga posti të kreut të Parlamentit Ilir Meta.

FRPD sërish në protestë, kërkon largimin e Metës

ikub - 10.03.2015

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka protestuar para ambienteve të Kryesisë së Kuvendit ku ka kërkuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta.

Të rinjtë protestë para Kuvendit, kërkojnë dorëheqjen e Metës

ikub - 10.03.2015

Protesta e thirrur nga Partia Demokratike pritet që të zhvillohet ditën e enjte në mesditë në kryeqytet. Kjo protestë do të bëhet për të kërkuar dorëheqjen e Kryetarit të Parlamentit, Ilir Meta pas ...

Protesta e 12 Marsit, mesazhi i Bashës

Mapo - 10.03.2015

Protesta e 12 Marsit, mesazhi i Bashës Postuar më: 09 Mars 2015 23:07 Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur fushatën për të mbledhur sa më shumë qytetarë në protestën e 12 Marsit.

Të rinjtë demokratë protestë para Kryeministrisë: Meta ik! Ristani: Protesta e së enjtes, absolutisht paqësore

Panorama - 10.03.2015

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë protesuar mesditën e sotme para Kryeministrisë, duke kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta dhe vendosjen e tij përpara drejtësisë, pas ...

Të rinjtë protestojnë para Kryesisë së Kuvendit, kërkojnë dorëheqjen e Metës

BalkanWeb - 10.03.2015

Protesta e thirrur nga Partia Demokratike, për të kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas akuzave të deputetit Tom Doshi ndaj tij, pritet të kulmojë mesditën e së enjtes në Tiranë.

PD për 12 marsin: Bllokoni dyert e Kuvendit !!!

InfoGlobi - 10.03.2015

Partia Demokratike ka hartuar skenarin e saj se si të bëjë më të madhe protestën e 12 marsit. Protesta ka nisur me disa miniprotesta nga të rinjtë demokratë, të cilët, vetëm gjatë ditës së djeshme ...

PD, protesta & bojkot kundër Metës

Vision Plus - 10.03.2015

Deri tek protesta e te enjtes, stafetën e lëvizjes kundër Ilir Metës e kane marre te rinjtë; te cilet për te dytën dite kane dale para zyrave te kryetarit te kuvendit për te kërkuar largimin e tij.

Tiranë, Basha bënë thirrje për protestë

Almakos - 09.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat pasditen e djeshme tha se dyshja Rama – Meta e ka kuptuar se për ta ka nisur numërimi mbrapsht, duke u bërë thirrje të gjithë ...

FRPD protestë para Kryesisë së Kuvendit: Meta të japë dorëheqjen

ikub - 09.03.2015

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë zhvilluar ditën e sotme një protestë ku kanë kërkuar dorëheqjen e Ilir Metës nga posti i kryetarit të Kuvendit.

Akuzat e Doshit, FRPD protestë për largimin e Metës para Kryesisë së Kuvendit

SOT - 09.03.2015

Të rinjtë e FRPD-së mbrëmjen e sotme po zhvillojnë një protestë per largimin e kreut të Kuvendit Ilir Meta. Mësohet se protesta e FRPD-së është duke u zhvilluar përpara Kuvendit.

PD thërret për protestë më 12 mars

Koha.net - 09.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat pasditen e djeshme tha se dyshja Rama – Meta e ka kuptuar se për ta ka nisur numërimi mbrapsht, duke u bërë thirrje të gjithë ...

Të rinjtë e FRPD-së protestë para Kuvendit: Meta ik, Ka vdekur shteti (FOTO)

Panorama - 09.03.2015

Të rinjtë e Partisë FRPD-së kanë vijuar protestën e tyre para Kryesisë së Kuvendit edhe pasditen e sotme, duke kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Parlamentit Ilir Meta, pas akuzave të deputetit Tom ...

FRPD protestë para Kryesisë së Kuvendit: Meta të japë dorëheqjen

BalkanWeb - 09.03.2015

TIRANË- Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike zhvilluan në mesditë një protestë para kryesisë së kuvendit prej nga ku kërkuan dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta.

Protesta e PD, një nga skenaret edhe bllokimi i Metës në Kuvend

Ora news - 09.03.2015

Partia Demorkatike, po përgatitet për protestën që ka thirrur me 12 mars, për të këkruar dorëheqjen e Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas akzuave ndaj tij se ka gisht në porositjen e vrasjes së ...

FRPD proteston, kërkon dorëheqjen e kryeparlamentarit Meta

Ora news - 09.03.2015

Me pankarta si “Meta ik”, “shteti ka Vdek” apo “Largoni kriminelët nga Parlamenti” të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, pas akuzave ...

Tirana druan se protestat mund të jenë të dhunshme?

InfoGlobi - 09.03.2015

Tiranë. – Zëra pranë Partisë Demokratike i kanë thënë portalit ResPublica se në radhët e opozitës ka mendime të ndryshme për mënyrën sesi do të protestohet në 12 mars në Tiranë.

A do të jetë e dhunshme protesta e opozitës në 12 Mars? Basha foli për një betejë pa kthim për rrëzimin e diktatit të ...

Gazeta Tema - 09.03.2015

Zëra pranë Partisë Demokratike thanë për ResPublica se në radhët e opozitës ka mendime të ndryshme për mënyrën sesi do të protestohet në 12 Mars në Tiranë.

Skenari i protestës së PD, do bllokojnë hyrjen e Kuvendit

Gazeta Dita - 09.03.2015

Partia Demokratike po përgatitet ditën e enjte për protestën radhës. Motiv i protestës, sipas PD-së është keqqeverisja dhe papunësia. Por ajo që ka nxitur më shumë tensionet politike dhe është kauza ...

SHËNIM: A është popull Lulzim Basha

Gazeta Dita - 09.03.2015

Në deklaratën e tij të fundit për media lidhur me protestën e parashikuar të ditës së enjte, 12 mars, në Tiranë, shefi juridik i PD-së, nga selia shqupase deklaroi se “të enjten do i tregojmë Edi ...

SHËNIM: Një fiasko në çift

Gazeta Dita - 09.03.2015

Si Basha, edhe Berisha patën lajmëruar më herët për “pranverë protestash”. Premtohet që ky sezon të hapet me protestën e të enjtes që vjen. Deputeti i thjeshtë i PD-së, nga një shkarje goje në ...

PD nis protestat me të rinjtë e FRPD-së: Të dorëhiqet Meta

Gazeta Tema - 09.03.2015

Të rinjtë e FRPD-së u kanë paraprirë protestave të së enjtes të partisë së tyre. Ata kanë dalë sot në një protestë para kryesisë së Kuvendit duke i kërkuar Metës të iki, pas akuzave që ka bërë ...

Protesta e PD, një nga skenaret edhe bllokimi i Metës në Kuvend

Gazeta Tema - 09.03.2015

Partia Demorkatike, po përgatitet për protestën që ka thirrur me 12 mars, për të këkruar dorëheqjen e Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas akzuave ndaj tij se ka gisht në porositjen e vrasjes së ...

Skenari i PD për 12 marsin: Turma bllokon dyert e Kuvendit

Shqiptarja - 09.03.2015

TIRANE - A1 Report zbardh skenarin e demokratëve për protestën e 12 Marsit, përmes së cilës kërkohet dorëheqja e kryeparlamentarit pas deklaratave të Tom Doshit se Ilir Meta ka urdhëruar vrasjen e ...

Çështja "Doshi". PD protesta, jo bojkot parlamentar

AlbanianScreen - 09.03.2015

Tiranë - Partia Demokratike nuk e konsideron bojkotin si një mundësi për trajtimin e debatit të fortë politik të çështjes "Doshi". Në një prononcim për AS, demokrati Flamur Noka, tha se rruga e ...

Të enjten protesta në Shqipëri, kërkohet dorëheqja e Metës

Kosova Live - 09.03.2015

Partia Demokratike në Shqipëri ka paralajmëruar se të enjten me 12 mars duke filluar nga ora 11 do të protestojnë para Kuvendit të Shqipërisë. Kjo protestë e organizuar nga partia më e madhe ...