TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Evropaelire - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të vrarë.

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

24 orë - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të ...

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Botasot - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të vrarë.

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Koha.net - 13.06.2010

Prishtinë, 13 qershor - Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e ...

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

BalkanWeb - 13.06.2010

PRISHTINE -Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve ...

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Telegrafi - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të vrarë.

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Lajmetsot - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të vrarë, ...

KFOR-i, EULEX-i, të mos shpërfillin veprimet e Serbisë në veri

Koha.net - 12.06.2010

Prishtinë, 12 qershor – Policia e EULEX-it dhe ajo e Kosovës ende nuk kanë kurrfarë informacioni për veprimtarinë e Dragisha Antiqit, pjesëtar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, i cili ka ikur nga policia, derisa këta të ...

KFOR-i, EULEX-i, të mos shpërfillin veprimet e Serbisë në veri

Telegrafi - 12.06.2010

Policia e EULEX-it dhe ajo e Kosovës ende nuk kanë kurrfarë informacioni për veprimtarinë e Dragisa Anticit, pjesëtar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, i cili ka ikur nga policia, derisa këta të fundit po tentonin ta ndalonin ...

Xhavit HALITI: Arsye për shtyrjen e afatit

Yll Press - 12.06.2010

Jo së fundmi, por që në fillim të deklarimeve të tyre në media, dy përfaqësuesit e lartë evropianë në Kosovë, kanë lavdëruar kryeministrin Thaçi “për sjellje konstruktive gjatë hetimeve” për luftën ndaj korrupsionit.

Korrupsioni dhe institucionet-Behgjet Pacolli

Ina - 11.06.2010

Ditët e fundit ka patur një aktivizim të madh të krerëve të shtetit kah drejtësia dhe lufta kundër korrupsionit. Presidenti i Republikës brenda pak ditësh ka vizituar Kryeprokurorin e Kosovës dhe atë special, dhe më në fund i ka zhvilluar ...

Ministri Rexhepi dekoroi zëvendësshefin e Policisë së EULEX it, Lambert Lukas

Koha.net - 11.06.2010

Prishtinë, 11 qershor - Me rastin e përfundimit të misionit në Republikën e Kosovës, ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi priti në takim lamtumirës zëvendësshefin e Policisë së EULEX it, Lambert Lukas.

Ministri Rexhepi dekoroi zëvendësshefin e Policisë së EULEX-it, Lambert Lukas

Botasot - 11.06.2010

Me rastin e përfundimit të misionit në Republikën e Kosovës, ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi priti në takim lamtumirës zëvendësshefin e Policisë së EULEX-it, Lambert Lukas.

Korrupsioni dhe institucionet

Botasot - 11.06.2010

Ditët e fundit ka pasur një aktivizim të madh të krerëve të shtetit kah drejtësia dhe lufta kundër korrupsionit. Presidenti i Republikës brenda pak ditësh ka vizituar Kryeprokurorin e Kosovës dhe atë special, dhe më në fund i ka zhvilluar ...

KORRUPSIONI ËSHTË LUFTË E HUMBUR PËR JU Z. KRYEMINISTËR!- Driton AVDIU

Ina - 10.06.2010

Sot kryeministri i vendit na u drejtua neve qytetarëve me një flamur që po e mban në dorë tash e sa ditë - luftë kundër korrupsionit. Por ç’i ndodhi kryeministrit që ta shpallë veten prijatar të luftës kundër korrupsionit, vetëm pak ditë ...

EULEX-i bastis Ministrinë e Transportit

Lajmetsot - 10.06.2010

Policia e misionit evropian për sundimin e ligjit, EULEX, ka filluar sot rreth orës 16 një aksion në shkallë të gjërë në "rrethinë dhe në brendësi të Prishtinës" për të goditur korrupsionin.

EULEX: Po hetojmë tenderët e rrugëve gjatë periudhës 2007-2009

Lajmetsot - 10.06.2010

Përmes një komunikate për media, EULEX-i sot ka shpjeguar operacionin e djeshëm të bastisjeve të Ministrisë së Transportit dhe pronave të familjes Limaj.

Policia e EULEX-it “viziton” Kuvendin e Klinës pa paralajmërim

Koha.net - 10.06.2010

Klinë, 10 Qershor- Pa asnjë paralajmërim policë të EULEX-it, të enjten paradite, rreth orës 10:00, kanë hyre në objektin e Kuvendit Komunal të Klinës dhe kanë kërkuar të takohen me kryetarin e Komunës, Sokol Bashota.

Policia e EULEX-it “viziton” Kuvendin e Klinës

Telegrafi - 10.06.2010

Pa asnjë paralajmërim policë të EULEX-it, të enjten paradite, rreth orës 10:00, kanë hyre në objektin e Kuvendit Komunal të Klinës dhe kanë kërkuar të takohen me kryetarin e Komunës, Sokol Bashota.

EULEX-i 'viziton' komunën e Klinës

Botasot - 10.06.2010

Policët e EULEX-it, pa paralajmërim të enjten paradite, rreth orës 10:00, kanë hyrë edhe në objektin e Kuvendit Komunal të Klinës, ku në mungesë të kryetarit të komunës, Sokol Bashota, ata kanë zhvilluar një takim me nënkryetarin Zenun ...

EULEX-i “vizitoi” Klinën

Koha.net - 10.06.2010

Klinë, 10 qershor - Policët e EULEX-it, pa paralajmërim, të enjten paradite kanë hyrë në objektin e Kuvendit Komunal të Klinës, ku në mungesë të kryetarit Sokol Bashota, ata kanë zhvilluar një takim me nënkryetarin Zenun Zeqa.

EULEX shtrin hetimet në veri

BBC - 09.06.2010

Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

EULEX shtrin hetimet në veri

Shekulli - 09.06.2010

EULEX përjashton mundësinë që hetimet në veri po bëhen me motive politike Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të ...

Kuçi-Ligji për të gjithë

BBC - 09.06.2010

Zëvendeskryeministri i Kosovës Hajredin Kuqi, në një intervistë për BBC-në, ka deklaruar se qeveria e Kosovës është e vendosur të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin, sepse kjo është obligim kushtetues i saj.

EULEX shtrin hetimet në veri

Gazeta Start - 09.06.2010

Mitrovicë - Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

BE zgjat mandatin e EULEX-it në Kosovë deri në 2012

Shqipmedia - 09.06.2010

Mandati i EULEX-it në Kosovë zgjatet deri në qershor të vitit 2012. Këtë e vendosi sot Bashkimi Evropian në Bruksel në prezencën e përfaqësuesit të BE-së në Kosovë, Piter Feith, dhe shefit të misionit EULEX, Iv De Kermabo.

Thaçi u drejtohet kosovarëve

Top Channel - 09.06.2010

Pas paralajmërimeve të EULEX për arrestime në radhët e zyrtarëve të lartë të qeverisë dhe hetimeve enkas për Ministrin e Transportit Fatmir Limaj, kryeminsitri Hashim Thaçi ka deklaruar se qeveria e tij do të ballafaqohet drejtpërdrejtë me ...

Edhe dy vjet me EULEX-in

Albeu.com - 09.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian i ka vazhduar sot mandatin EULEX-it deri më 8 qershor të vitit 2012. Pas këtij vendimi të dy përfaqësuesit e lartë evropianë në Kosovë kanë deklaruar se prioritet i misionit evropian do të mbetet edhe më tutje ...

EULEX shtrin hetimet në veri

24 orë - 09.06.2010

Zëdhënësja e EULEX-it Kristina Herodes thotë se se hetimet do të përfshijnë edhe strukturat paralele në ...

FATI I KOSOVËS - Nga Adrian Zejnaj

Ina - 09.06.2010

Nga Ardian Zejnaj Sa më shumë që po flasin për luftën ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar në Kosovë, aq më shumë duket sikur nuk do të ndodh asgjë.

EULEX shtrin hetimet në veri

Shqipmedia - 09.06.2010

Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

EULEX: Hetimet anti-krim, edhe në veri

Top Channel - 09.06.2010

Misioni evropian për rendin dhe ligjin, EULEX ka deklaruar se hetimet për cështje që kanë të bëjnë me korrupsion dhe krim të organizuar do të shtrihen edhe në veri të Kosovës.

Zgjatet mandati i EULEX në Kosovë

SETimes - 09.06.2010

09/06/2010 BRUKSEL, Belgjikë -- Siç pritej, të martën (8 qershor) Këshilli i BE zgjati mandatin e EULEX me dy vjet, deri më 2012. Shefi i EULEX Iv dë Kermabon dhe Përfaqësuesi i Posatçëm i BE Pieter Feith ishin në Bruksel për të informuar ...

Bashkimi Evropian e ka zgjatur mandatin e EULEX-it në Kosovë edhe për dy vite të tjera

VOA - 09.06.2010

Bashkimi Evropian e ka zgjatur mandatin e misionit të policisë dhe drejtësisë në Kosovë edhe për dy vite të tjera. Komisioni Evropian që është organi ekzekutiv i Bashkimit Evropian tha të martën se vendimi për të qendruar në Kosovë deri në ...

AKR: Hetimet për korrupsion nuk e destabilizojnë vendin

Yll Press - 09.06.2010

“Aleanca Kosova e Re, konsideron se hetimet e EULEX-it duhet të vazhdojnë deri në fund, pa marrë parasysh pasojat politike që mund të sjellin rezultatet e hetimeve". EULEX-i të mos ndikohet nga shantazhet për destabilizim.

AAK kërkon “dorëheqjen e institucioneve” sa më shpejt

Lajmetsot - 09.06.2010

Partitë opozitare sërish kanë adresuar kritika për Kryeministrin Hashim Thaçi, i cili kohëve të fundit ka theksuar se institucionet e vendit do të bëjnë luftë të pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

EULEX shtrin hetimet në veri të Kosovës

BalkanWeb - 09.06.2010

PRISHTINE- Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

EULEX shtrin hetimet në veri

Telegrafi - 09.06.2010

Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

Prishtinë, droga e vjedhur në polici Identifikohen të dyshuarit

BalkanWeb - 09.06.2010

PRISHTINE- EULEX ka identifikuar personat e dyshuar për vjedhjen e një sasie prej 50 kg drogë e cila ishte ruajtur në ambientet e policisë së Kosovës në Prishtinë vitin e kaluar. Lajmi është publikuar sot nga e përditshmja kosovare Zëri.

Ngushtohet rrethi i të dyshuarve për vjedhjen në polici

Koha.net - 09.06.2010

Prishtinë, 9 qershor – Hetuesit ndërkombëtar të EULEX-it kanë identifikuar disa të dyshuar për vjedhjen skandaloze në dhomën e dëshmive të Policisë së Kosovës, duke ngushtuar kështu pistën e hetimeve, shkruan sot e përditshmja e ...

Ngushtohet rrethi i të dyshuarve për vjedhjen në polici

Lajmetsot - 09.06.2010

Hetuesit ndërkombëtar të EULEX-it kanë identifikuar disa të dyshuar për vjedhjen skandaloze në dhomën e dëshmive të Policisë së Kosovës, duke ngushtuar kështu pistën e hetimeve, shkruan sot e përditshmja e Prishtinës, “Zëri”.

EULEX shtrin hetimet për krime edhe në veriun e Kosovës

Botasot - 09.06.2010

Misioni Evropian për sundimin e ligjit ka paralajmëruar shtrirjen e hetimeve në veriun e Kosovës, për një numër rastesh, përfshirë ato të korrupsionit, krimit të organizuar dhe vrasjeve.

Korrupsioni është luftë e humbur për ju, z. Kryeministër!

Koha.net - 12.06.2010

Sot kryeministri i vendit na u drejtua neve qytetarëve me një flamur që e ka ngritur lart tash e sa ditë – flamurin e luftës kundër korrupsionit.

Lëvizja për Bashkim: Kjo Ju bën humbës z. Kryeministër

Lajmetsot - 09.06.2010

Ndaj fjalimit të mbrëmshëm të kryeministrit ka reaguar edhe partia Lëvizja për Bashkim, e cila pyetet se ç’i ndodhi kryeministrit që ta shpallë veten prijatar të luftës kundër korrupsionit, vetëm pak ditë që nga paraqitja publike në RTK ...

Mandati i EULEX-it do të zgjatet deri në vitin 2012

Gazeta Start - 08.06.2010

Bruksel Këshilli i Bashkimit Evropian pritet të vendosë sot për zgjatjen e kandidatit të EULEX-it në Kosovë, deri në qershorin e vitit 2012. Përfaqësuesi i Zyrës Civile Ndërkombëtare, Piter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Iv de ...

EULEX, deri në vitin 2012

Shekulli - 08.06.2010

Bashkimi Evropian ka vendosur sot që te zgjasë mandatin e misionit të tij në Kosovë, EULEX, deri në qershor të vitit 2012. Ky vendim u mor sot kur ne Bruksel ishin përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Piter Feith, dhe shefi i misionit EULEX, Iv ...

EULEX-i me mandat deri në vitin 2012 në Kosovë

Alsat - 08.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian do t’ia vazhdojë të martën mandatin misionit të EULEX-it deri më 8 qershor 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesit i Zyrës Civile Ndërkombëtare Pieter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Yves de ...

Bruksel: Mandati i EULEX-it deri në vitin 2012

Evropaelire - 08.06.2010

Bashkimi Evropian vendosi për zgjatjen e mandatit të misionit EULEX në Kosovë, deri në vitin 2012. Kjo u bë gjatë qëndrimit të përfaqësuesve të BE-së në Kosovë, Pieter Feith dhe Iv de Kermabo.

AKR:EULEX të vazhdojë hetimet

Ina - 08.06.2010

Aleanca Kosova e Re (AKR) konsideron se hetimet e EULEX-it duhet të vazhdojnë derri në fund, pa marrë parasysh pasojat politike që mund të sjellin rezultatet e hetimeve.

Mandati i EULEX-it deri në vitin 2012

Ina - 08.06.2010

Bashkimi Evropian ka vendosur sot që ta zgjasë mandatin e misionit të tij në Kosovë, EULEX, deri në qershor të vitit 2012. Ky vendim u mor, derisa në Bruksel qëndruan përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith, dhe shefi i misionit ...

Thirrje për drejtësi të papolitizuar

Evropaelire - 08.06.2010

Udhëheqësit e institucioneve të Kosovës u kanë bërë sërish thirrje organeve të drejtësisë që të vazhdojnë punën, pa ndërhyrje dhe presione politike, kur bëhet fjalë për hetimet mbi korrupsionin.

Krerët e Kosovës përkrahin hetimet e Euleksit

Alsat - 08.06.2010

Krerët shtetëror, përkrahin hetimet e Eulex-it ndaj zyrtarëve të lartë institucional, por politizim të këtij procesi.Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, gjatë një vizite në Gjykatën Supreme të Kosovës, i ka inkurajuar gjyqësorin vendor ...

Dë Kermabon do të drejtojë EULEX derisa të gjendet pasuesi

SETimes - 08.06.2010

08/06/2010 PRISHTINE, Kosovë -- Ndonse mandati zyrtar i tij skadon më 14 qershor, Komiteti Politik dhe i Sigurisë i BE ka sugjeruar zgjatjen e mandatit të shefit të EULEX Iv dë Kermabon derisa të gjendet një pasues i përshtatshëm.

Kosovë, EULEX-i shtyhet për në 2012

Top Channel - 08.06.2010

Misioni evropian në Kosovë, EULEX është shtyrë për dy vjet, deri në 2012-ën. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i misionit, Yves de Kermabon, i cili ka lajmëruar gjithashtu se brenda fundit të vitit do të lërë detyrën.

Sot EULEX-it i vazhdohet mandati

Koha.net - 08.06.2010

Bruksel, 8 qershor 2010 - Këshilli i Bashkimit Evropian pritet që sot t'ia vazhdojë mandatin misionit të EULEX-it deri më 8 qershor, 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesi i Zyrës Civile Ndërkombëtare Piter Feith, dhe shefi i ...

AKR kërkon nga EULEX-i t’i hetojë për korrupsion të gjitha qeveritë

Koha.net - 08.06.2010

Prishtinë, 8 qershor - Aleanca Kosova e Re, përmes një komunikate rreth njoftimeve mbi hetimet e EULEX-it të korrupsionit dhe të krimit të organizuar në Kosovë, shprehet se ato duhet të vazhdojnë deri në fund, pa marrë parasysh pasojat ...

AKR: EULEX-i t’i shkojë deri në fund me hetime

Telegrafi - 08.06.2010

Nëpërmjet një deklaratë të lëshuar për medie lidhur me hetimet e EULEX-it, Aleanca Kosova e Re (AKR) ka konsideruar se hetimet e EULEX-it duhet të vazhdojnë deri në fund, pa marrë parasysh pasojat politike që mund të sjellin rezultatet e ...

Mandati i EULEX-it deri në vitin 2012

Telegrafi - 08.06.2010

Bashkimi Evropian ka vendosur sot që ta zgjasë mandatin e misionit të tij në Kosovë, EULEX, deri në qershor të vitit 2012. Ky vendim u mor, derisa në Bruksel qëndruan përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith, dhe shefi i misionit ...

EULEX-it iu vazhdua mandati për dy vjet

Koha.net - 08.06.2010

Bruksel, 8 qershor - Këshilli i Bashkimit Evropian i ka vazhduar sot mandatin EULEX-it deri më 8 qershor të vitit 2012. Pas këtij vendimi të dy përfaqësuesit e lartë evropianë në Kosovë kanë deklaruar se prioritet i misionit evropian do të ...

AAK i bënë thirrje EULEX it që të godas krimin e organizuar

Botasot - 08.06.2010

Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë thënë se pas bastisjeve që ka bërë EULEX i, fokusi i opinionit kosovar është drejtuar kryesisht në situatën e rëndë të korrupsionit.

BE shtyn mandatin e EULEX-it deri në vitin 2012

BalkanWeb - 08.06.2010

BRUKSEL- Bashkimi Evropian ka vendosur sot që ta zgjasë mandatin e misionit EULEX në Kosovë, deri në qershor të vitit 2012. Ky vendim u mor sot në Bruksel ku të pranishëm ishin përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Piter Feith, dhe shefi i ...

Hetimet duhet të shkojnë deri në fund

Botasot - 08.06.2010

Në një deklaratë për media, Aleanca Kosova e Re, konsideron se hetimet e EULEX-it duhet të vazhdojnë deri në fund, pa marrë parasysh pasojat politike që mund të sjellin rezultatet e hetimeve.

Bruksel: Mandati i EULEX-it deri në vitin 2012

Botasot - 08.06.2010

Bashkimi Evropian ka vendosur sot që ta zgjasë mandatin e misionit të tij në Kosovë, EULEX, deri në qershor të vitit 2012. Ky vendim u mor, derisa në Bruksel qëndruan përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Piter Feith, dhe shefi i misionit EULEX, ...

EULEX vazhdon luftën kundër korrupsionit

BBC - 07.06.2010

Aksioni i Policisë së EULEX-it, i filluar më shumë se një muaj më parë në njërën nga Ministritë e Qeverisë së Kosovës, ka vazhduar me bastisjet edhe në institucione të tjera.

EULEX-i kryen edhe bastisje të tjera

Gazeta Start - 07.06.2010

Prishtinë - Aksioni i Policisë së EULEX-it, i filluar më shumë se një muaj më parë në njërën nga Ministritë e Qeverisë së Kosovës, ka vazhduar me bastisjet edhe në institucione të tjera.

Arrestimi i të korruptuarve nuk do të prishë stabilitetin

Gazeta Start - 07.06.2010

Prishtinë E përditshmja prishtinase Koha Ditore raporton se pas një procesi të gjatë konsultimesh politike është arritur një formulë e përkohshme që do ti mundësojë EULEX-it të nisë brenda kësaj jave arrestimin e disa zyrtarëve të dyshuar ...

EULEX: Hetimi vazhdon

Shekulli - 07.06.2010

EULEX-i thotë se hetuesit dhe prokurorët e këtij misioni po vazhdojnë të hetojnë korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucionet e Kosovës.

EULEX vazhdon luftën kundër korrupsionit

24 orë - 07.06.2010

Zyrtarë të EULEX-it thonë se po hetohen raste të korrupsionit ku përfshihen edhe zyrtarë të ...

Arrestimi i të korruptuarve nuk prish stabilitetin politik

Ina - 07.06.2010

Një proces i gjatë i konsultimeve politike ka arritur një formulë të përkohshme që do t’ia mundësojë EULEX-it kësaj jave t’ia nisë arrestimin e disa zyrtarëve të dyshuar për krim të organizuar dhe korrupsion, pa pasur destabilizim politik ...

EULEX-i heton edhe Ministrinë e Arsimit

Ina - 07.06.2010

Ditëve të fundit Ministria e Arsimit është vënë në shënjestër të prokurorëve të EULEX-it nën dyshimin për keqpërdorime. E përditshmja "Zëri", duke u mbështetur në burime anonime të EULEX-it, pohon se hetimet në këtë ministri kanë nisur një ...

EULEX, hetime në Ministrinë e Arsimit

Top Channel - 07.06.2010

Mediat kosovare njoftojnë se Ministria e Arsimit është vënë nën hetime nga prokurorët e EULEX, pasi dyshohet për abuzime. Nuk dihet me detaje se për cfarë hetimesh bëhet fjalë, ndërkohë që mësohet se zyrtarë të EULEX-it kanë qenë në ...

Edhe Ministria e Arsimit ne shenjester te EULEX-it

Albeu.com - 07.06.2010

Ditëve të fundit Ministria e Arsimit është vënë në shënjestër hetuese të prokurorëve të EULEX-it, me dyshimin për keqpërdorime. E përditshmja "Zëri", duke u mbështetur në burime anonime të EULEX-it, pohon se ... ...

EULEX-i ka bere edhe bastisje te tjera

Albeu.com - 07.06.2010

Aksioni i Policisë së EULEX-it, i filluar para më shumë se një muaj në njërën nga Ministritë e Qeverisë së Kosovës, ka vazhduar me bastisjet edhe në institucione të tjera.

EULEX-i kërkon "kokat" e tre ministrave kosovarë

Idividi - 07.06.2010

Prishtinë, 4 qershor 2010 (MIA) - EULEX-i kërkon "kokat" e tre ministrave, është titulli i një shkrimi në numrin e sotshëm të së përditshmes kosovare "Zëri". Një valë e re ndryshimesh mund ta godasë qeverinë Thaçi, shkruan kjo gazetë.

Politika, arrestimet nuk ndikojnë ndaj stabilitetit politik

Alsat - 07.06.2010

Kuvendi i Kosovës Arrestimet e mundshme të zyrtarëve të lartë qeveritar të cilët janë paralajmëruar nga zyrtarë të EULEX-it të ndodhin gjatë kësaj jave, nuk do të prishin stabilitetin politik në vend.

Vazhdojnë hetimet...

Evropaelire - 07.06.2010

EULEX-i përsërit se po i vazhdon hetimet kundër zyrtarëve, që janë të përfshirë në korrupsion, por nuk i komenton njoftimet e mediave në lidhje me arrestimet e shpejta të mundshme.

EULEX-i me mandat deri 2012

Evropaelire - 07.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian do t’ia vazhdojë të martën mandatin misionit të EULEX-it deri në 8 qershor, 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesit i Zyrës Civile Ndërkombëtare Piter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Iv de ...

Hetohet Ministria e Arsimit të Kosovës

Shqipmedia - 07.06.2010

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e drejtuar nga Enver Hoxhaj, është vënë së fundi në shënjestër të prokurorëve të EULEX-it, të cilët brenda muajit, nën dyshimet për keqpërdorime, e kanë “vizituar heshturazi” këtë ...

Kosova, KiE zgjat mandatin e EULEX

Top Channel - 07.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian do të vendosë nesër për vazhdimin e mandatit të misionit EULEX në Kosovë deri në vitin 2012. Lajmin e bëjnë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave në një seancë të posacme që do të mbahet të martën, shefi i ...

KE do ta "bekoje" EULEX-in deri ne 2012

Albeu.com - 07.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian do t’ia vazhdojë të martën mandatin misionit të EULEX-it deri në 8 qershor, 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesit i Zyrës Civile Ndërkombëtare Piter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Yves de ...

EULEX heton Ministrinë e Arsimit të Kosovës

SETimes - 07.06.2010

07/06/2010 PRISHTINE, Kosovë -- EULEX ka intensifikuar një hetim në abuzimin e mundshëm të fondeve shtetërorë në ministrinë e arsimit, shkencës dhe teknologjisë.

EULEX-i pa kapacitete të mjaftueshme ndaj korrupsionit

Botasot - 07.06.2010

Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë kërkon nga autoritetet kosovare që të merren me rastet e korrupsionit edhe në nivelin lokal.

EULEX-i pa kapacitete të mjaftueshme ndaj korrupsionit

Lajmetsot - 07.06.2010

Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë kërkon nga autoritetet kosovare që të merren me rastet e korrupsionit edhe në nivelin lokal.

Arrestimi i të korruptuarve nuk prish stabilitetin politik, por lënia e tyre në liri

Koha.net - 07.06.2010

Prishtinë, 7 qershor – Një proces i gjatë i konsultimeve politike ka arritur një formulë të përkohshme që do t’ia mundësojë EULEX-it kësaj jave t’ia nisë arrestimin e disa zyrtarëve të dyshuar për krim të organizuar dhe korrupsion, pa ...

Arrestimi i të korruptuarve nuk prish stabilitetin politik, por lënia e tyre në liri

Lajmetsot - 07.06.2010

Një proces i gjatë i konsultimeve politike ka arritur një formulë të përkohshme që do t’ia mundësojë EULEX-it kësaj jave t’ia nisë arrestimin e disa zyrtarëve të dyshuar për krim të organizuar dhe korrupsion, pa pasur destabilizim politik ...

Ministria e Arsimit nën hetime të prokurorëve të EULEX-it

Telegrafi - 07.06.2010

Ditëve të fundit Ministria e Arsimit është vënë në shënjestër të prokurorëve të EULEX-it nën dyshimin për keqpërdorime. E përditshmja "Zëri", duke u mbështetur në burime anonime të EULEX-it, pohon se hetimet në këtë ministri kanë nisur një ...

“Marrëveshje e heshtur” për arrestimet e EULEX-it

Telegrafi - 07.06.2010

Një proces i gjatë i konsultimeve politike ka arritur deri tek një formulë e përkohshme që do t’ia mundësojë EULEX-it, që gjatë kësaj jave të nisë arrestimin e disa zyrtarëve të dyshuar për krim të organizuar dhe korrupsion, pas pasur ...

EULEX vazhdon luftën kundër korrupsionit

Telegrafi - 07.06.2010

Aksioni i Policisë së EULEX-it, i filluar më shumë se një muaj më parë në njërën nga Ministritë e Qeverisë së Kosovës, ka vazhduar me bastisjet edhe në institucione të tjera.

EULEX vazhdon luftën kundër korrupsionit

Yll Press - 07.06.2010

Zyrtarë të misionit evropian për sundimin e ligjit thonë se aksioni për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit është shtrirë në gjithë Kosovën, megjithëse sipas tyre, veprimet e prokurorëve ndërkombëtarë janë kufizuar për shkak ...

Ministria e Arsimit nën hetime të prokurorëve të EULEX-it

Koha.net - 07.06.2010

Prishtinë, 7 maj - Ditëve të fundit Ministria e Arsimit është vënë në shënjestër hetuese të prokurorëve të EULEX-it, me dyshimin për keqpërdorime.

Ministria e Arsimit nën hetime të prokurorëve të EULEX-it

Lajmetsot - 07.06.2010

Ditëve të fundit Ministria e Arsimit është vënë në shënjestër hetuese të prokurorëve të EULEX-it, me dyshimin për keqpërdorime. E përditshmja "Zëri", duke u mbështetur në burime anonime të EULEX-it, pohon se hetimet në këtë Ministri kanë ...

EULEX-i ka bërë edhe bastisje të tjera

Koha.net - 07.06.2010

Prishtinë, 7 qershor - Aksioni i Policisë së EULEX-it, i filluar para më shumë se një muaj në njërën nga Ministritë e Qeverisë së Kosovës, ka vazhduar me bastisjet edhe në institucione të tjera.

Vazhdojnë hetimet...

Botasot - 07.06.2010

EULEX-i përsërit se po i vazhdon hetimet kundër zyrtarëve, që janë të përfshirë në korrupsion, por nuk i komenton njoftimet e mediave në lidhje me arrestimet e shpejta të mundshme.

Sot EULEX it i vazhdohet mandati

Botasot - 08.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian pritet që sot t'ia vazhdojë mandatin misionit të EULEX it deri në 8 qershor, 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesit i Zyrës Civile Ndërkombëtare Piter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Iv de ...

EULEX vazhdon hetimet ndaj zyrtarëve të dyshuar për korrupsion

VOA - 07.06.2010

Në Kosovë, zyrtarët e Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit pohojnë se janë duke vazhduar hetimet ndaj zyrtarëve të dyshuar për përfshirjen në korrupsion, por nuk pranojnë të komentojnë per hapat që mund të merren nga ...

Kosovë, EULEX vazhdon hetimet për korrupsion

BalkanWeb - 07.06.2010

PRISHTINË- EULEX-i thotë se hetuesit dhe prokurorët e këtij misioni po vazhdojnë të hetojnë korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucionet e Kosovës.

Arrestimet e reja  Kuci: Nuk kemi dijeni për asnjë operacion

BalkanWeb - 07.06.2010

PRISHTINE- Njoftimet në media se gjatë kësaj jave priten arrestimet e para nga ana e EULEX, kanë ngjallur reagimet eudhëheqësve kosovarë dhe partive politike.

EULEX vazhdon hetimet hetimet ndaj zyrtarëve të dyshuar për korrupsion

Botasot - 07.06.2010

Në Kosovë, zyrtarët e Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit (EULEX), pohojnë se janë duke vazhduar hetimet ndaj zyrtarëve të dyshuar për përfshirjen në korrupsion, por nuk pranojnë të komentojnë për hapat që mund të merren ...

EULEX-i me mandat deri në vitin 2012

Telegrafi - 07.06.2010

Këshilli i Bashkimit Evropian do t’ia vazhdojë të martën mandatin misionit të EULEX-it deri më 8 qershor 2012. Me këtë rast parashihet që përfaqësuesit i Zyrës Civile Ndërkombëtare Pieter Feith, dhe shefi i misionit evropian, Yves de ...