TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bajerni dënon Riberyn me 50 mijë euro

Shqipmedia - 22.04.2012

Nuk ka kaluar pa u ndëshkuar incidenti mes Ribery dhe Robben. Sipas “Bild”, francezi është gjobitur me 50 mijë Euro nga Bayern Mynih, sepse ka goditur shokun e skuadrës në dhomat e zhveshjes pas pjesës së parë të takimit me Real Madridin, ...

Ribery gjobitet me 50 mijë euro për grushtin ndaj Robbenit

Koha.net - 22.04.2012

Munich, 22 prill - Mesfushori francez i Bayern Muenchenit, Franck Ribery, është gjobitur me 50 mijë euro nga klubi, pasi kishte grushtuar në fytyrë bashkëlojtarin e tij Arjen Robben.

Robben mund të kaloj në Chelsea, Arsenal e Tottenham

Koha.net - 22.04.2012

Munich, 22 prill - Chelsea, Arsenal dhe Tottenham janë duke vëzhguar situatën e përkeqësuar të Arjen Robbenit në Bayern Munich. “Mirror” shkruan se reprezentuesi holandez ishte përleshur me francezin Franck Ribery në zhveshtore menjëherë ...

Arjen Robben e Franck Ribery, sherr në dhomat e zhveshjes

LajmiFundit - 21.04.2012

Dy futbollistët kryesorë të gjigantit gjerman, Bayern Munich, Arjen Robben dhe Franck Ribery, gjatë ndeshjes së fituar nga bavarezët ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 kanë shkaktuar shumë zhurmë në dhomat e zhveshjes.

Bayern Munchen, sherr Robben-Ribery

Botasot - 21.04.2012

Edhe pse të martën Bayern Munchen mposhti Real Madrid në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve, ka pasur tension në dhomat e zhveshjes mes futbollistëve të klubit bavarez.

Ribery dënohet, grushtoi Robbenin

Telegrafi - 21.04.2012

Mesfushori i Bayernit të Munichut, Franck Ribery, është dënuar me 50 mijë euro nga klubi gjerman pasi grushtoi bashkëlojtarin e tij Arjen Robben në zhveshtore gjatë pushimit të pjesës së parë në fitoren prej 2-1 ndaj Real Madridit të ...

Bayerni gjobit Riberyn

Yll Press - 21.04.2012

Dy yjet e gjigantit bavarez janë përleshur fizikisht mes vete pas duelit në Allianz Arena. Mediet gjermane kanë publikuar një fotografi të Robbenit ku vërehej një shenjë në fytyrën e tij.

Ribery nokautoi Robbenin në zhveshtore

Lajm - 20.04.2012

Dy futbollistët kryesorë të gjigantit gjerman, Bayern Munich, Arjen Robben dhe Franck Ribery, gjatë ndeshjes së fituar nga bavarezët ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 kanë shkaktuar shumë zhurmë në zhveshtore.

Bayern Munchen, sherr Robben-Ribery

Top Channel - 20.04.2012

Edhe pse të martën Bayern Munchen mposhti Real Madrid në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve, ka pasur tension në dhomat e zhveshjes mes futbollistëve të klubit bavarez.

Robben: Nuk më intereson Juventusi

Ina - 20.04.2012

Anësori i Bayern Munich, ka shprehur qartë se atij nuk i intereson një transferim te skuadra italiane, Juventusi, pasi së fundmi mediat e lidhnin shumë holandezin rreth këtij transferimi.

Robben: E shoh veten në finale

Botasot - 20.04.2012

Arjen Robben deklaroi se Bayern Munchen duhet të luajë pa frikë në “Santiago Bernabeu” pas fitores së gjysmëfinales së parë ndaj Real Madrid me rezultatin 2-1 në “Allianz Arena”.

Robben refuzon Juventusin

Telegrafi - 20.04.2012

Anësori i Bayern Munich, Arjen Robben, ka refuzuar një ofertë nga Juventusi për t’iu bashkuar klubit nga Torino në afatin e ardhshëm kalimtar, shkruan Bild.

Lizarazu: Bayerni duhet të shënojë në Bernabeu

Telegrafi - 20.04.2012

Legjenda e Bayernit, Bixente Lizarazu, nuk ka dyshime se Bayerni duhet që të shënojë në Bernabeu në mënyrë që të eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve.

Bayern Munchen, sherr Robben-Ribery

Yll Press - 20.04.2012

Sipas gazetës ‘Bild’, yjet e ekipit gjerman Arjen Robben dhe Frank Ribery kanë debatuar ashpër mbi një goditje dënimi gjatë ndeshjes. Edhe pse të martën Bayern Munchen mposhti Real Madrid në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve, ka ...

Telashe te Bayerni, acarrohen Ribery dhe Robben

EC - 20.04.2012

Dy futbollistët kryesorë të gjigantit gjerman, Bayern Munich, Arjen Robben dhe Franck Ribery, gjatë ndeshjes së fituar nga bavarezët ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 kanë shkaktuar shumë zhurmë në zhveshtore.

Shaqiri do titullar te Bayerni

Ina - 19.04.2012

Futbollisti shqiptar nga Zhegra e Gjilanit, Xherdan Shaqiri është vënë në qendër të vëmendjes në mediet botërore në vitet e fundit, ndërkaq që pre kur 20 vjeçari kaloi te skuadra gjermane, Bayern Munchen interesimi për të vetëm sa është ...

Edhe media spanjolle detyrohet te pranoje superioritetin e Bayernit

InfoAlbania - 19.04.2012

Suksesi i Bayern ndaj Realit nuk eshte percjelle vetem ne Gjermani dhe Spanje, por ne mbare Europen kjo sfide ka pasur nje hapesire te vecante dhe eshte pasqyruar me emocione te ndryshme Fitorja e Bayern kunder Real Madrid ka bere jehone ...

Fitorja e Mynihut, Bayern krenar, Real Madridi beson te permbysja

InfoAlbania - 19.04.2012

Ne reagimet pas gjysmefinales se pare ne Mynih, legjenda e Bayernit eshte i kenaqur nga fitorja kunder Real Madrid, kurse Ozil eshte i bindur se madrilenet do te kualifikohen Ndeshja e pare gjysmefinale perfundoi me rezultatin 2-1 ne favor ...

E ardhme juventine, Robben u shkel syrin bardhezinjve

InfoAlbania - 19.04.2012

Lamtumira e Alex Del Pieros ne fund te sezonit tashme eshte e sigurte dhe i ka hapur dyert skenareve te reja ne merkato per Juventus. Ne objektivat e bardhezinjve eshte Arjen Robben.

Robben: E shoh veten në finale

Top Channel - 19.04.2012

Arjen Robben deklaroi se Bayern Munchen duhet të luajë pa frikë në “Santiago Bernabeu” pas fitores së gjysmëfinales së parë ndaj Real Madrid me rezultatin 2-1 në “Allianz Arena”.

Acarrohen Ribery dhe Robben

Alsat - 19.04.2012

Dy futbollistët kryesorë të gjigantit gjerman, Bayern Munich, Arjen Robben dhe Franck Ribery, gjatë ndeshjes së fituar nga bavarezët ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 kanë shkaktuar shumë zhurmë në zhveshtore.....

Mourinho nuk sheh arsye të brengoset

Koha.net - 19.04.2012

Munich, 19 prill - Trajneri portugez i Real Madridit, Jose Mourinho, nuk brengoset për humbjen e pësuar të martën mbrëma në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Shaqiri, Bayernit: Fitoni Ch.L., titullin në ligë ua sjell unë

Koha.net - 19.04.2012

Basel, 19 prill – Ai nuk e ka veshur ende fanellën e Bayernit, por ndjek gjithçka që ka lidhje me skuadrën e ardhshme të tij. Xherdan Shaqiri, mesfushori shqiptar i cili luan sezonin e fundit me Bazelin, tha për faqen “bick.ch” se i vinte ...

Robben: E shoh Bayern-in në finale

Yll Press - 19.04.2012

Nuk mund të mbrohemi për 90 minuta sepse Reali ka shumë lojtarë cilësorë. Ata me siguri do të shënojnë të paktën një gol kështu që edhe ne duhet të shënojmë.

Telashe te Bayerni, acarrohen Ribery dhe Robben

Telegrafi - 19.04.2012

Dy futbollistët kryesorë të gjigantit gjerman, Bayern Munich, Arjen Robben dhe Franck Ribery, gjatë ndeshjes së fituar nga bavarezët ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 kanë shkaktuar shumë zhurmë në zhveshtore.

SuperMario i jep fitoren Bayernit, Reali nuk arrin te kaloje tabune

InfoAlbania - 18.04.2012

Bayern Munich eshte ne rrugen e duhur per finalen e muajit te ardhshem te Champions League ne stadiumin e tyre “Allianz Arena”, pasi goli i Mario Gomez ne minuten e fundit i ka dhene fitore 2-1 kunder Real Madrid ne gjysmefinalen e pare.

Mourinho: Kam besim tek kualifikimi

Top Channel - 18.04.2012

Jose Mourinho është i bindur se Real Madrid do të kualifikohet për në finalen e Ligës së Kampioneve edhe pse në gjysmëfinalen e parë ndaj Bayern Munchen humbi 2-1 në Allianz Arena.

Bayerni në minutën e fundit e mundi Realin

Lajm - 18.04.2012

Lideri spanjoll, Real Madridi ka qenë i pafuqishëm përballë gjigantit gjerman, Bayern Munchen në ndeshjen e parë gjysmëfinle të Ligës së Kampionëve.

“Revolucioni” bavarez, Bayern tani planifikon blerje te medha

InfoAlbania - 18.04.2012

Fitimi i titullit kampion ne Gjermani nga Dortmundi nuk pritur mire nga gjigantet bavareze, qe duan te sjellin yje te medhenj ne skuader Fitimi i titullit te dyte radhazi nga skuadra e Borussia Dortmund duket se nuk eshte pritur mire nga ...

Mourinho: "goli i parë pozitë jasht loje"

Alsat - 18.04.2012

Tajneri i Real Madrid, Jose Mourinho, nuk ka dashur të komentojë ndarjen e drejtësisë nga anglezi Hauard Web, por ka thënë se gjatë shënimit të golit të parë të “bavarezëve” ka pasur pozitë jashtë loje…..

Triumfon Bayerni

Ora news - 18.04.2012

Me rezultat prej 2-1 në favor të skuadrës vendase është mbyllur sfida e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma mes Bayern Munichut dhe Real Madridit në Allianz Arena.

Mourinho: Kam besim tek kualifikimi

Botasot - 18.04.2012

Jose Mourinho është i bindur se Real Madrid do të kualifikohet për në finalen e Ligës së Kampioneve edhe pse në gjysmëfinalen e parë ndaj Bayern Munchen humbi 2-1 në Allianz Arena.

Mourinho i shqetësuar me golat e Bayernit

Telegrafi - 18.04.2012

Jose Mourinho është i shqetësuar me mënyrën se si ata pranuan dy gola nga Bayern Munichu në disfatën e mbrëmshme 2-1 në Ligën e Kampionëve, por shpreson se në ndeshjen e kthimit gjithçka do të jetë ndryshe.

Mourinho: Kam besim tek kualifikimi

Yll Press - 18.04.2012

Nuk është rezultati që prisnim, por duhet ta pranojmë sepse është një gjysmëfinale Champions”, theksoi trajneri portugez i madrilenëve pas ndeshjes.

Shaqiri e kërkon vendin e titullarit te Bayerni

Botasot - 18.04.2012

Për mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqiri, nuk janë me rëndësi sukseset momentale të Bayern Munchen. Ai ka thënë se synon të bëhet pjesë e rëndësishme e skuadrës dhe përkundër mossuksesit në Budesliga, bavarezët mbesin fuqi e futbollit ...

Ribery: Ende nuk jemi në finale

Telegrafi - 18.04.2012

Franck Ribery ka paralajmëruar bashkëlojtarët e tij të Bayern Munich të mos gëzohen para kohe pasi ata ende nuk janë kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve pavarësisht fitores 2-1 ndaj Real Madridit.

Robben i kënaqur për interesimin e Juves

Telegrafi - 18.04.2012

Anësori i Bayern Munichut, Arjen Robben, është i entuziazmuar që po lidhet me një kalim te Juventusi. Klubi nga Torino konsiderohet si destinacion i mundshëm i holandezit nëse ai vendos të largohet nga Allianz Arena, ndërsa 28-vjeçari ...

Triumfon Bayerni

EC - 18.04.2012

Me rezultat prej 2-1 në favor të skuadrës vendase është mbyllur sfida e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma mes Bayern Munichut dhe Real Madridit në Allianz Arena.

Deklarata e Mourinhos para ndeshjes me Bayernin

Ina - 17.04.2012

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho ka folur me mjaftë ironi para ndeshjes me Bayernin, duke thënë në mënyrë ironike se Reali është viktimë, teksa Bayerni është shumë më i fortë se klubi i tij.

Heynckes: Atmosfera do jete shume e nxehte, me Realin luajme gjithcka

InfoAlbania - 17.04.2012

Trajneri i Bayern Munchen eshte i ndergjegjshem per forcen e madrileneve, por qe duhet te ruhet gjithashtu nga forma qe po kalon ekipi i tij Pak perpara se trajneri i Bayern Munchen, Jupp Heynckes te dilte perpara gazetareve ne konference ...

Duelet me fantastike ndermjet Bayern dhe Real

InfoAlbania - 17.04.2012

Per Real Madrid nuk ka shume skuadra qe cilesohen si ‘Bestia negra’. Kundershtaret me te frikshem. Bayern Munchen eshte nje nga te paktat skuadra qe ne kompeticionet evropiane i ka hapur shume probleme skuadres spanjolle.

Mourinho thumbon serish: Bayern, historia nuk vlen kur zbret ne fushe

InfoAlbania - 17.04.2012

Trajneri portugez ka mbrojtur arbitrin e ndeshjes se sotme, nderkohe qe ne “Allianz Arena” pret nje atmosfere te zjarrte dhe nje kundershtar qe do te luaje fort Jose Mourinho mendon se ndeshja mes Real Madrid dhe Bayern Munchen eshte nje ...

Champions League, Bayern përballë Real

Top Channel - 17.04.2012

Të martën në mbrëmje do të zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Champions League,mes Bayern-it të Mynihut dhe Realit të Madridid. Një ndeshje që do të luhet Alianz Arena, pikërisht në stadiumin ku do të zhvillohet edhe kjo finale.

Bayern-Real Madrid, 900 milion “euro” në fushë

Ina - 17.04.2012

Ndeshja gjysëmfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Bayern Munchenit dhe Real Madridit pritet të sjellë në fushë yje të futbolli botëror, të cilët kushtojnë shumë.

Bayerni fitues i duelit të parë

Ina - 17.04.2012

Bayerni e ka mposhtur Real Madridin në vendin ku do zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve,Allianz Arena me rrezultat 2-1. Ndeshja filloi mirë për Realin por vendasit avansuan të parët pas golit të Ribery në minutën e 17.

Bayerni triumfoi në ndeshjen e parë

Alsat - 17.04.2012

Bayern - Real Madrid 2:1 (1:0) Liga e kampionëve, ½ final München , Allianz Arena. Arbitë r: Howard Webb (Angli) Golashënues: Ribery 17', Gomez 90' / Özil 53' Karton të verdhë: Badstuber 31', Robben 37', Lahm 64' / Coentrao 56', Xabi ...

Bayern ruan ‘traditën’, mposht Realin e Madridit – VIDEO

Shqipmedia - 17.04.2012

Bayern i Mynihut ka mposhtur 2-1 Realin e Madridit në takimin e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ekipi gjerman ka ruajtur traditën pasi në 10 takime, kanë fituar 9 dhe kanë barazuar vetëm 1 herë.

Mourinho: “Reali është inferior”

Ora news - 17.04.2012

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, në mënyrë ironike e ka quajtur ekipin e tij inferior kundrejt Bayern Munichut, para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Hoeness kritikon Realin për borxhet e mëdha

Telegrafi - 17.04.2012

Kryetari i bordit të Bayern Munichut, Uli Hoeness, thotë se ai mbetet i shqetësuar me mënyrën se si klubet spanjolle janë lejuar të ecin përpara me borxhe të mëdha.

Altin Lala, dy vjet me Bayern Munichun

Koha.net - 17.04.2012

Munich, 17 prill - Altin Lala do të jetë një futbollisti i Bayernit të Munichut duke filluar nga 1 qershori i këtij viti, kohë kur i përfundon kontrata me klubin e Hannoverit.

Duelet kokë më kokë të lojtarëve, fiton Reali

Koha.net - 17.04.2012

Munich, 17 prill – Liga e Kampioneve na ka njohur me duelin më të magjishëm të Evropës, mes rekordmenëve të Gjermanisë dhe atyre të Spanjës. Në gjysmëfinale të Champions- it, Bayerni i Munichut do të presë për herë të pestë Realin e ...

Bayerni i frikshëm ndaj Realit

Koha.net - 17.04.2012

Munich, 17 prill – Historia flet për Bayerni i Munichut. Klubi gjerman ka arritur të ketë një bilanc pozitiv përkundrejt gjigantëve spanjollë të Realit të Madridit.

Robben: Reali më shiti, dua ta ndëshkoj

Koha.net - 17.04.2012

Munich, 17 prill – Arjen Roben, pritet të jetë protagonisti kryesor i Bayern Munichut në duelin kundër Realit të Madridit. 28-vjeçari nuk paraqet respekt dhe nostalgji për kohët që kaloi tek madrilenët.

Bayern-Real, formacionet

Telegrafi - 17.04.2012

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka vendosur që t’i angazhojë Karim Benzeman dhe Fabio Coentraon nga minuta e parë në sfidën e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Triumfon Bayerni

Telegrafi - 17.04.2012

Me rezultat prej 2-1 në favor të skuadrës vendase është mbyllur sfida e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma mes Bayern Munichut dhe Real Madridit në Allianz Arena.

Bayerni gjunjëzon "mbretërit" në minutën e fundit

Koha.net - 17.04.2012

Munih, 17 prill - Futbollistët e Real Madridit janë dorëzuar vetëm në minutën e fundit të kohës së rregullt përballë gjigantit gjerman, Bayern Munchen.

Bayern Munchen ruan kalanë, krijoi epërsinë fillestare

Botasot - 17.04.2012

Lideri spanjoll, Real Madridi ka qenë i pafuqishëm përballë gjigantit gjerman, Bayern Munchen në ndeshjen e parë gjysmëfinle të Ligës së Kampionëve.

Mourinho: “Reali është inferior”

EC - 17.04.2012

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, në mënyrë ironike e ka quajtur ekipin e tij inferior kundrejt Bayern Munichut, para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Beckenbauer: Real Madrid është një ekip normal

Top Channel - 16.04.2012

Franz Beckenbauer, presidenti i nderit i Bayern Munchen, është shprehur për kanalin ‘Sky’ se Real Madrid është një ekip i fortë, por jo sa Barcelona. “E kam parë Realin në Ligën e Kampioneve.

Ottmar Hitzfeld: “Dortmund, me i uritur, Bayern me favorit se Real ne Champions”

InfoAlbania - 16.04.2012

Ish-trajneri i bavarezeve, Ottmar Hitzfeld analizon Bundesligen dhe gjysmefinalet e Championsit Ottmar Hitzfeld i quajtur ‘Gjenerali’ eshte nje nga trajneret me te suksesshem gjerman. Me skuadren e Dortmund dhe Bayern ai ka fituar gjithcka.

Bayern pranon disfaten ne kampionat, tani fokusohen te supersfida me Realin

InfoAlbania - 16.04.2012

Tashme gjithcka eshte vendosur, titulli kampion ne Gjermani do t’i perkase Borussias se Dortmundit per te dytin vit radhazi. Per kete sukses te skuadres qe drejtohet nga Jurgen Klopp nuk ka dyshime as ne kampin bavarez.

Beckenbauer: Real Madrid, një kundërshtar i zakonshëm

Shqipmedia - 16.04.2012

Franz Beckenbauer, president nderi i Bayern Munchen, është shprehur për kanalin ‘Sky’ se Real Madrid është një ekip i fortë, por jo sa Barcelona. “E kam parë Realin në Ligën e Kampioneve. Është një ekip normal, një ekip i fortë, por normal.

Robben: Do të shihni një Bayern të shkëlqyer

Lajm - 16.04.2012

Bayern Munichu duhet të jetë në formën e vet maksimale nëse dëshiron ta eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve – ka deklaruar Arjen Robben. “Ne do të japim gjithçka. Do të shihni një Bayern të shkëlqyer.

Beckenbauer: Reali s’është Barcelonë

Lajm - 16.04.2012

President i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, mendon se Real Madridi nuk është ndonjë rival i jashtëzakonshëm. Ish-futbollisti gjerman mendon se Barcelona është shumë më kreative se rivali tjetër spanjoll Reali i Madridit.

Liga e Kampionëve, prioritet i Bayernit

Ora news - 16.04.2012

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness, ka lënë të kuptohet se skuadra e tij është e fokusuar më shumë në Ligën e Kampionëve sesa në Bundesliga apo DFB Pokal.

Beckenbauer: Real Madrid është një ekip normal

Botasot - 16.04.2012

Franz Beckenbauer, presidenti i nderit i Bayern Munchen, është shprehur për kanalin ‘Sky’ se Real Madrid është një ekip i fortë, por jo sa Barcelona. “E kam parë Realin në Ligën e Kampioneve.

Beckenbauer: Real Madrid një ekip i fortë, por jo sa Barcelona

Yll Press - 16.04.2012

“Kaizeri” e sheh si disavantazh faktin që bavarezët do e luajnë ndeshjen e parë në fushën e tyre, por mendon se nëse Bayern shfaq nivelin e tij më të mirë mund të fitojë ndaj Real Madrid në gjysmëfinalet e Champions.

Beckenbauer: Reali nuk është në nivelin e Barcës

Telegrafi - 16.04.2012

President i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, mendon se Real Madridi nuk është ndonjë rival i jashtëzakonshëm. Ish-futbollisti gjerman mendon se Barcelona është shumë më kreative se rivali tjetër spanjoll Reali i Madridit.

Robben: Duhet të luajmë me 120 për qind të potencialit

Telegrafi - 16.04.2012

Bayern Munichu duhet të jetë në formën e vet maksimale nëse dëshiron ta eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve – ka deklaruar Arjen Robben. “Ne do të japim gjithçka. Do të shihni një Bayern të shkëlqyer.

Mourinho: “Reali është inferior”

Telegrafi - 16.04.2012

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, në mënyrë ironike e ka quajtur ekipin e tij inferior kundrejt Bayern Munichut, para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.