TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çështja “Lleshi”, Franca mesazh Metës: Zgjidhja e situatës është urgjente, autoritetet kompetente të gjejnë konsensus

SOT - 11.11.2018

Zërave të ndërkombëtarëve që i dërgojnë mesazhe presidentit Ilir Meta për çështjen e Sandër Lleshit iu shtua dje edhe Franca. Ambasadorja franceze, Christine Vasak gjatë një vizite në Korçë komentoi ...

“Meta duhet ta kalojë dekretin për Lleshin”, ish-presidenti: Nuk është noter,

LajmiFundit - 11.11.2018

Ish-presidenti Alfred Moisiu, në një deklaratë për mediat nga Korça, është shprehur se Ilir Meta këtë herë duhet që të dekretojë Sandër Lleshin si Minsitër i Brendshëm.

Rama ridërgoi emrin e Lleshit, Manjani thirrje Metës: Dekretoje

LajmiFundit - 11.11.2018

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në ‘Facebook’ është shprehur se presidenti Ilir Meta duhet ta dekretojë Sandër Lleshin në postin e ministrit të Brendshëm.

Mos-dekretimi i Sandër Lleshit, Alfred Mosiu zbulon se si do të veprojë Ilir Meta

SOT - 11.11.2018

Ish-presidenti Alfred Moisiu, në një deklaratë për mediat nga Korça, është shprehur se Ilir Meta këtë herë duhet që të dekretojë Sandër Lleshin si Minsitër i Brendshëm.

Rama mesazh Metës: Nuk ka arsye të bllokohet sërish Sandër Lleshi, të hënën do marrësh përgjigje shteruese, fjalën e ...

SOT - 11.11.2018

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj menjëherë kërkesës së Presidentit të Republikës, Ilir Meta për bashkëpunim dhe konsulta për çështjen e Sandër Lleshit.

Zbardhet plani i PS, ja 2 rrugët që mund të ndiqen nëse bllokohet sërish Lleshi, nga shkarkimi i presidentit, te ...

SOT - 11.11.2018

Mazhoranca qeverisëse duket se po ecën me plane rezervë sa i takon përballjes me presidentin për dekretimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm. Kryeministri ja ridërgoi dekretin, por dje i dha ...

“Një këshillë e pakërkuar”/ Mos-dekretimi i Sandër Lleshit, ish-ministri ka dy fjalë për Ilir Metën

SOT - 11.11.2018

Përmes një postimi në facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar mos-dekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti Meta. Ylli Manjani ka këshilluar Ilir Metën për të dekretuar Sandër ...

Emri i Lleshit sërish në Presidencë, Moisiu: Meta duhet ta dekretojë

LajmiFundit - 11.11.2018

Ish-presidenti Alfred Moisiu, në një prononcim për gazetarët nga qyteti i Korçës, aty ku ishte i pranishëm në një aktivitet, ka thënë se kësaj here, Meta do t’i thotë “Po” Sandër Lleshit në këtë ...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, shihni si kanë vepruar Presidentët e Italisë dhe ngjashmëria me Kushtetutën tonë (VIDEO)

SOT - 11.11.2018

Mosdekretimi i Sandër Lleshit për postin e Ministrit të Brendshëm, nga ana e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, solli debate të forta në politikën shqiptare.

‘Meta do thotë “Po” ‘, ish-presidenti Moisiu komenton mos dekretimin e Sandër Lleshit

Mapo - 11.11.2018

Ish presidenti, Alfred Moisiu ka komentuar mos dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga presidenti i Republikës Ilir Meta si dhe kërkesën e dytë të Ramës që presidenti të reflektojë ...

Ish-ministri: Ja kur Presidenti duhet të dekretojë Lleshin

Botasot - 11.11.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, juristi Ylli Manjani është shprehur ditën e sotme se Presidenti Ilir Meta duhet ta dekretojë Sandër Lleshi ministër, vetëm atëherë kur të vërtetohet që ai nuk është ...

Moisiu: Presidenti Meta do t’i thotë ‘Po’ Sandër Lleshit, besoj se ngërçi është zgjidhur

Gazeta Express - 11.11.2018

Ish Presidenti Alfred Moisiu është i mendimit se kësaj here Kreu i Shtetit Ilir Meta do t’i thotë po dekretit për propozimin e Sandër Lleshit si Ministër i ...

Rasti i Lleshit, si kanë vepruar Presidentët e Italisë për mosdekretimin e ministrave

Gazeta Express - 11.11.2018

Mosdekretimi i Sandër Lleshit për postin e Ministrit të Brendshëm, nga ana e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, solli debate të forta në politikën ...

Metës i dalin kundër edhe të vetët: Duhet të dekretosh Sandër Lleshin!

Java News - 11.11.2018

Edhe eksponentë të LSI dhe ish-vartës të Metës duket se janë pro dekretimit të Sandër Lleshit në krye të MB. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka këshilluar presidentin Ilir Meta për të ...

Ish-presidenti Moisiu: Meta do ta dekretojë Lleshin, është në të mirë të vendit!

Java News - 11.11.2018

Ish-presidenti Alfred Moisiu, ka thënë se kësaj here, Meta do ta dekretojë Sandër Lleshin si ministër të brendshëm. Në një prononcim për gazetarët nga qyteti i Korçës, aty ku ishte i pranishëm në një ...

Ish-ministri i Drejtësisë del kundër Ilir Metës: Presidenti duhet ta drekretojë Sandër Lleshin

Gazeta Tema - 11.11.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka këshilluar presidentin Ilir Meta për të dekretuar Gjeneral Sandër Lleshin si Ministër të Brendshëm. Në një postim në facebook Manjani shkruan se Meta duhet ...

Ish-presidenti Moisiu: Meta do ta dekretojë Sandër Lleshin, këtë herë pati kohë për të reflektuar dhe verifikuar

Gazeta Tema - 11.11.2018

Ish-presidenti Alfred Moisiu, ka thënë se kësaj here, Meta do ta dekretojë Sandër Lleshin si ministër të brendshëm. Në një prononcim për gazetarët nga qyteti i Korçës, aty ku ishte i pranishëm në një ...

Çështja “Lleshi”, Rama çon Metën në Kushtetuese: Të interpretohet nëse Kreu i Shtetit ka të drejtë të mos dekretoje një ...

Gazeta Tema - 11.11.2018

Me dy anëtar, praktikisht Gjykata Kushtetuese është jashtë loje, por kryeministri ka bërë të qartë se nuk e ka me ngut dhe se përgjigjen e pret kur gjykata të jetë funksionale, me qëllim që rasti ...

“Zëri i Amerikës” këmbëngul: Kushtetuta nuk ja njeh të drejtën e refuzimit Metës, mbeten mister motivet

SOT - 10.11.2018

Presidenti Ilir Meta u shpalli dje luftë të hapur të gjithë atyre që e kanë kritikuar për çështjen e Sandër Lleshit, duke përfshirë këtu ambasadorë, qeverinë, juristë dhe mediat.

"Sandër Lleshi" / Spartak Braho kërcënon Ilir Metën: Nëse nuk e dekreton, gati opsioni tjetër

SOT - 10.11.2018

Deputeti socialist, Spartak Braho, ka komentuar refuzimin që Presidenti Ilir Meta i bëri emrit të Sandër Lleshit. Sipas tij, akti i dekretimit nuk është çështje bindjesh, por kërkesa dhe referenca ...

Rama ridërgoi Sandër Lleshin për dekretim, reagon Presidenca

Portalb - 10.11.2018

Presidenca njoftoi se Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka nisur prej ditës së djeshme, një proces bashkëpunimi me institucionet përgjegjëse, në lidhje me propozimin e ri për emërimin e Sandër Lleshit si ...

“Ping-Pongu” me Sandër Lleshin, reagon Presidenca

LajmiFundit - 10.11.2018

Institucioni i Presidentit të Republikës ka dhënë një reagim lidhur me propozimin e kryeministrit Edi Rama, për të emëruar Sandër Lleshin, Ministër të Brendshëm.

Refuzimi i Lleshit, Ambasadorja franceze bën thirrje për ngritjen e Kushtetueses

LajmiFundit - 10.11.2018

Ambasadorja franceze në Shqipëri Christine Vasak, nga Korça ka komentuar ngërçin qeveri-Presidencë të krijuar, pas mosdekretimit të gjeneral Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm, që ...

‘Ka këshilltarë diletantë’, Spartak Braho sulmon Metën

LajmiFundit - 10.11.2018

Në një reagim për “Gazetën Shqiptare”, deputeti socialist, Spartak Braho e quan të padrejtë mosdekretimin e Sandër Lleshit, si Ministër i Brendshëm nga Presidenti Ilir Meta.

Idajet Beqiri i përgjigjet Ilir Metës: Ja pse Kushtetuta nuk ju jep të drejtë të refuzoni Lleshin, dekreti juaj është ...

SOT - 10.11.2018

Avokat Idajet Beqiri ka hedhur dje poshtë pretendimet e presidenti Ilir Meta sa i takon çështjes së Sandër Lleshit. Dje Meta këmbënguli se ka të drejtë të refuzojë qeverinë, por sipas Beqirit nuk ...

Ilir Meta godet qeverinë dhe ndërkombëtarët, flet me gjuhën e analistëve për çështjen e Sandër Lleshit, i cilëson ...

SOT - 10.11.2018

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar gjuhën ndaj qeverisë dhe atyre që i dolën kundër sa i takon çështjes së Sandër Lleshit. Dje ai foli për të parën herë përpara mediave, ku sulmoi mazhorancën dhe ...

Të gjithë ndërkombëtarët kundër Ilir Metës, NATO rrëzon pretendimet e presidentit, vlerëson figurën e Sandër Lleshit

SOT - 10.11.2018

Ndërkombëtarët janë të gjithë njëzëri kundër presidentit Ilir Meta sa i takon çështjes së Sandër Lleshit. Ambasada e SHBA dhe ajo e BE kërkuan që të mos ketë pengesa, ndërkohë që një goditje e fortë ...

Rama ridërgoi Sandër Lleshin për dekretim, reagon Presidenca

Top Channel - 10.11.2018

Një ditë më parë, Rama bëri të ditur se ka ridërguar për dekretim në Presidencë emrin e Sandër Lleshit për ministër të Brendshëm. Ndërkohë, ka reaguar edhe Presidenca me anë të zëdhënësit të saj: ...

‘Mosdekretimi i Sandër Lleshit’: Spartak Braho paralajmëron Ilir Metën

Mapo - 10.11.2018

Dy vite më parë ishin pjesë e së njëjtës forcë politike, ndërsa sot Spartak Braho dhe Ilir Meta ndajnë qëndrime krejt të kundërta sa i përket debatit kushtetues, nëse Presidenti i Republikës ka të ...

‘Lleshi’, Meta: Herën e parë nuk u sqarova siç duhet, do konsultohem edhe me Ruçin

Mapo - 10.11.2018

Reagim i Zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi në lidhje me propozimin e ri për emërimin e z.Sandër Lleshaj si Ministër i Brendshëm Prej ditës së djeshme, pas mbërritjes së ...

Ambasadorja franceze: Rama e Meta të gjejnë zgjidhje për Sandër Lleshaj

Botasot - 10.11.2018

Ambasadorja franceze Christine Vasak nga Korça, komentoi përplasjen institucionale mes Presidentit e Kryeministrit për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm, duke theksuar se ...

“Çështja Lleshi”, ambasadorja e Francës: Rama e Meta ti japin zgjidhje

RTSH - 10.11.2018

Ambasadorja e Francës në Shqipëri ka kërkuar zgjidhje për ngërçin e krijuar mes Presidentit dhe Kryeministrit, sa i përket dekretit për emërimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Çfarë ka dëgjuar Edi Rama në takimin me Ilir Metën?

Mapo - 10.11.2018

Ka akoma një mister që rëndon mbi opinionin publik shqiptar: Cila është arsyeja se përse presidenti Ilir Meta nuk po i jep aprovimin Sandër Lleshit për të marrë postin e ministrit të Brendshëm.

Meta reflekton për dekretimin e Lleshit, fut në “lojë” Ruçin: Do bashkëpunojmë me 3 institucione

Gazeta Tema - 10.11.2018

Presidenca ka reaguar një ditë pasi kryeministri Edi Rama propozoi sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit për postin e ministrit të Brendshëm. Përmes zëdhënësit të Ilir Metës, mësohet se ...

Dekreti Lleshi, Meta dublon Ramën: Do njoftoj Ruçin per vendimin!

Java News - 10.11.2018

Pas kerkeses se re qe kryeministri Rama i dergoi dje kreut te Shtetit, Meta, per dekretimin e Sander Lleshit si Minister i Brendshem, vjen reagimi zyrtar i Presidences.

Ambasadorja franceze: Rama e Meta të gjejnë zgjidhje për Sandër Lleshaj

Medial - 10.11.2018

Ambasadorja franceze Christine Vasak nga Korça, komentoi përplasjen institucionale mes Presidentit e Kryeministrit për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm, duke theksuar se ...

Braho paralajmëron Metën: Nëse nuk e dekreton Lleshin...

Durres Lajm - 10.11.2018

Dy vite më parë ishin pjesë e së njëjtës forcë politike, ndërsa sot Spartak Braho dhe Ilir Meta ndajnë qëndrime krejt të kundërta sa i përket debatit kushtetues, nëse Presidenti i Republikës ka të ...

Baba Taku hap çantën kundër shefit të vjetër: Meta rrethohet nga diletantët!

Java News - 10.11.2018

Dy vite më parë ishin pjesë e së njëjtës forcë politike, ndërsa sot Spartak Braho dhe Ilir Meta ndajnë qëndrime krejt të kundërta sa i përket debatit kushtetues, nëse Presidenti i Republikës ka të ...

Dekreti i Lleshit/ Ambasadorja franceze: Rama e Meta t’i japin zgjidhje, urgjent Kushtetuesja!

Java News - 10.11.2018

Ambasadorja franceze në Shqipëri Christine Vasak, nga Korça ka komentuar ngërçin qeveri-Presidencë të krijuar, pasi Meta nuk dekretoi Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendshëm duke sjellë më ...

Mosdekretimi i Lleshit, Spartak Braho: Ilir Meta ka këshilltarë diletantë, ishte antidekret dhe anormal

Gazeta Tema - 10.11.2018

Spartak Braho ndan qëndrime krejt të kundërta me presidentin Ilir Meta sa i përket debatit kushtetues, nëse Presidenti i Republikës ka të drejtë të kthejë një propozim për ministër të kryeministrit ...

Dekretet e munguara të Metës: Një sherr për Sandrin apo për Vitoren?!

Java News - 10.11.2018

Telenovela e dekretimit të ministrit të brendshëm është rikthyer nga e para. Rama ka dërguar të premten edhe një herë nga e para në Presidëncë, emrin e Sandër Lleshit për postin e ministrit të ...

Një Ministri e Brendshme "plotësisht funksionale" në një marrëdhënie ndër institucionale "keq ...

SOT - 09.11.2018

Të dy organizmat e lartë ndërkombëtarë si ambasada e UE dhe ajo e USA "kishin bërë me fjalë" të përdornin të njëjtën frazë për ngarkimin si "zëvendësministër" të Sandër Lleshit, ose gjeneralit për të ...

Rama i dërgon sërish Metës dekretin për Lleshin, i lë afat deri më 16 nëntor të ndryshojë mendje, zbardhet relacioni ...

SOT - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar ditën e djeshme sërish Presidentit Ilir Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm. Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë, shefi i ...

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

Lajmi.net - 09.11.2018

Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit.

Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

Lajmi.net - 09.11.2018

Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i ...

"Policët barkderra", Sandër Lleshi jep urdhrin e radhës dhe i lë të gjithë pa fjalë (DOKUMENT)

SOT - 09.11.2018

Kanë kaluar 3 ditë nga emërimi në detyrë i Sandër Lleshit si zv/ministër i Brendshëm. Po atë ditë, Lleshi dha urdhrat e para për punonjësit e institucionit që drejton, por edhe të policisë.

“Ftoj amatorët të lexojnë Kushtetutën”, Rama i kundërpërgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës

SOT - 09.11.2018

Menjëherë pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta lidhur me dekretimin e Sandër Lleshit, Edi Rama ka lajmëruar se sapo ka rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Lleshit.

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

Zhurnal - 09.11.2018

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Tiranë, 9 nëntor - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ...

Shahu politik: Meta s’ndryshon qëndrim, kryeministri çon sërish emrin e Lleshit

Top Channel - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta foli për herë të parë me zërin e tij për propozimim për herë të dytë të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ai la të kuptohet se nuk ka ndryshuar qëndrim.

“Lleshi”/ Meta: Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën

Top Channel - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. “Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën. Dekretimi nuk është vetëm akt formal.

Rama: Rifirmosa kërkesën për dekretimin e Lleshit

Top Channel - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”.

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, reagon për herë të parë Ilir Meta

SOT - 09.11.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për herë të parë lidhur me mosdekretimin e ministrit të ri të Brendshëm, Sandër Lleshi.. Në një deklaratë për mediat Meta tha se i fton të gjithë të ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Diletantët të lexojnë Kushtetutën

LajmiFundit - 09.11.2018

Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli ‘përplasje’ mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga Ilir Meta.

Meta i ktheu përgjigje për Lleshin, Rama bën lëvizjen e menjëhershme për ministrin e tij

LajmiFundit - 09.11.2018

Për herë të parë Ilir Meta foli sot personalisht për mosdekretimin e Sandër Lleshitnë krye të ministrisë së Brendshme. Ai kërkoi nga të gjithë leximin e Kushtetutës dhe zbatimin e saj, si për ...

Del urdhëri tjetër i Sandër Lleshit: Shmangni nga shërbimi policët bark-derra

LajmiFundit - 09.11.2018

Nje urdher i Ministrit te Brendshem i pasqyruar ne strukturat e varesise ne policine e shtetit, kerkon vec te tjerash shmangien e efektivave te policise me bark te madh.

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

Alsat - 09.11.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi se sapo ka rifirmosur për ridërgim në ...

Meta: Më lini të bëj detyrën, e rrëzon dot Parlamenti dekretin e Presidentit?

LajmiFundit - 09.11.2018

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, i pyetur nga gazetarët në lidhje me rrëzimin e kandidaturës së Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, ka folur për herë të parë personalisht në lidhje me këtë çështje.

10 minuta pas Metës, ndërhyn Rama

Ina - 09.11.2018

Pak minuta pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta replikoi në distancë me kryeministrin, duke i kujtuar se arsyet e mosdekretimit prej tij të Sandër Lleshit janë të mbështetura në Kushtetutë, ka ...

“Meta e thirri në zyrë, por ai nuk u paraqit”/ Berisha ka një mesazh të fortë për Sandër Lleshin

SOT - 09.11.2018

I ftuar në Abc News, ish-kryeministri Berisha i është drejtuar gjeneral Sandër Lleshit me një mesazh të qartë. Berisha tha se gjenerali është thirrur për takim nga presidenti, por ka refuzuar të ...

Deputeti i PS e thotë me bindje: Ja sa ditë do të presim që Lleshi të dekretohet nga Meta

SOT - 09.11.2018

“Po është e vërtetë që sot kryeministri e ka ripropozuar z. Sandër Lleshaj tek presidenti për ministër të Brendshëm, propozimi është shoqëruar dhe me një relacion shpjegues nga ana e ...

Berisha zbulon arsyet pse Meta refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit

SOT - 09.11.2018

Mbrëmjen e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar mos-dekretimin e Sandër Lleshit, emër ky i propozuar nga kryeministri për ministër të Brendshëm.

Sabit Brokaj: Bllokimi i Sandër Lleshit nga Meta i pajustifikuar, presidenti ka inate me figurat e pastra, ja pse ...

SOT - 09.11.2018

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i ...

Edi Rama: Meta 7 ditë afat për Lleshin, dekretin do ja dërgoj sërish dhe do e padisim në Kushtetuese, Tusha në KLSH ...

SOT - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë edhe 7 ditë afat presidentit Ilir Meta për të dekretuar Sandër Lleshin për ministër të Brendshëm. Duke folur në një intervistë për Sokol Ballën në “Vizion Plus”, ai ...

Rama i dërgon Metës një tjetër kërkesë për dekretimin e Lleshit…

Mapo - 09.11.2018

Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i dërgoi sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm.

Rama do t'ia dërgojë sërish sot Metës, emrin e Lleshit për ministër

Botasot - 09.11.2018

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm, shkruan ...

Zëri i Amerikës: Asgjë nuk pritet të ndryshojë mes Ramës dhe Metës

Mapo - 09.11.2018

VOA Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama firmosi sot kërkesën e re dërguar presidentit Ilir Meta përmes së cilës ai ripropozon gjeneralin Sandër Lleshi, në postin e ministrit të Brendshëm.

Rama: Sot tjetër propozim Metës për Lleshin ministër

VOA - 09.11.2018

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm.

Rama: Rifirmosa kërkesën për dekretimin e Lleshit

Botasot - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”.

Rama: Do çoj sërish Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues

Botasot - 09.11.2018

Kreyeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturëne Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm.

Edi Rama nuk tërhiqet rifirmosë kërkesën për dekretimin e Lleshit

Telegrafi - 09.11.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”.

Zbardhet relacioni: Rama iu drejtua Metës me ‘fjalët e amerikanëve’

Mapo - 09.11.2018

Vizion Plus ka zbardhur relacionin që kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar presidentit Ilir Meta, mbi emërimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshem.

10 minuta pas Metës, ndërhyn Rama: Po ia dërgoj Lleshin me një relacion

Botasot - 09.11.2018

Pak minuta pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta replikoi në distancë me kryeministrin, duke i kujtuar se arsyet e mosdekretimit prej tij të Sandër Lleshit janë të mbështetura në Kushtetutë, ka ...

Shahu politik: Meta s’ndryshon qëndrim, kryeministri çon sërish emrin e Lleshit

Botasot - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta foli për herë të parë me zërin e tij për propozimim për herë të dytë të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ai la të kuptohet se nuk ka ndryshuar qëndrim.

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën

Mapo - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. “Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën. Dekretimi nuk është vetëm akt formal.

"Lleshi", Meta: Amatorët dhe diletantët të lexojnë Kushtetutën

Gazeta Express - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta reagoi sot lidhur me mosdekretimin e Sandër ...

Rama i dërgon sërish Metës emrin e Sandër Lleshit për ministër

Gazeta Express - 09.11.2018

Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës, Ilir ...

Dekretimi i Lleshit, Meta replikon me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

Botasot - 09.11.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar sot ndaj sulmit të kryeministrit Edi Rama në Kuvend, sipas të cilit, Presidenti nuk kishte asnjë të drejtë dhe nuk kishte dhënë asnjë argument ligjor ...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit ministër, Meta: Amatorët ta lexojnë Kushtetutën!

Telegrafi - 09.11.2018

Në një kohë kur po flitet për dekretimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Presidenti i Republikës së Shqipërisë , Ilir Meta shprehet se të gjithë ata që e atakojnë për mosdekretimin e ...

"Kush kujton se Presidenti është kukull honorike, s’merr vesh Kushtetutën e vendit"

Gazeta Express - 09.11.2018

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë përplasjen mes Edi Ramës e Presidentit Ilir Meta në lidhje me çështjen e shumëdebatuar për propozimin e Sandër Lleshit në krye të ...

Urdhri i Lleshit: Policët bark dërra të shmangen nga shërbimet në vende të dukshme

Mapo - 09.11.2018

Pas dy urdhrave të parë me të cilën nisi detyrën si zv.ministër i Brendshëm, me kompetencat e ministrit, sikundër tha vetë kryeministri Rama, zbulohet një tjetër pikë e urdhrit për disiplinën dhënë ...

Emri i Sandër Lleshit sot sërish te Presidenti Meta për dekretim

Telegrafi - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se sot do të çojë në Presidencë sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit, në postin e ministrit të Brendshëm.

Flekenshtajn dhe Soreka pro kandidaturës së Lleshit

RTSH - 09.11.2018

“Çështja Lleshi” duket se është edhe më tej në vemendjen e ndërkombëtarëve. Knut Flekenshtaj raportuesi i Parlamentit Europian vlerësoi figurën e zotit Lleshi dhe u shpreh në gjetjen e një zgjidhjeje.

Rama e ridërgon emrin e Lleshit në Presidencë për dekretim

Koha.net - 09.11.2018

Refuzimi i presidentit Ilir Meta për dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, ka krijuar përsëri një “mollë sherri”, jo vetëm mes opozitës dhe qeverisë, por dhe mes presidentit ...

Urdhri i skandaloz i Lleshit/ Policët me bark mos i nxirrni në rrugë

Botasot - 09.11.2018

Me të marrë detyrën e zv/ministrit të parë të Ministrisë së Brendshme, Sandër Lleshi lëshoi një urdhër, i cili kishte të bënte me sjelljen e punonjësve të institucioni dhe të oficerëve të policisë.

“Çështja Lleshi”, Meta shpjegon mosdekretimin, Rama i ridërgon dekretin

RTSH - 09.11.2018

Çështja e ministrit të brendshëm Sandër Lleshit, duket se po komentohet në detaje nga dy protagonistët e saj kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.

Rama do t’ia dërgojë sërish sot Metës, emrin e Lleshit për ministër

Medial - 09.11.2018

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm, shkruan ...

Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

Tetova Sot - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. “Besoj se interkonektiviteti duhet të rrezatojë kudo.

Ish-ministri Brokaj: Presidenti ka inate me figurat e pastra!

Java News - 09.11.2018

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i ...

Rama: Sapo i ridërgova Metës kërkesën për dekretimin e Lleshit

Durres Lajm - 09.11.2018

Meta: Diletantët të lexojnë Kushtetutën, më lini të bëj detyrën! Kryeministri Edi Rama ka firmosur këtë të premte për ridërgimin te Presidenti Ilir Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit ...

Fatmir Mediu komenton për zgjedhjet në SHBA

Medial - 09.11.2018

Deputetë të Kuvendit të Shqipërisë ndoqën nga afër procesin zgjedhor të 6 nëntorit në Shtetet e Bashkuara, dërguar nga OSBE-ja si pjesë e një grupi monitoruesish afatshkurtër.

Publikohet dokumenti i Ramës për Metën: Ja pse duhet dekretuar Sandër Lleshi

Gazeta Tema - 09.11.2018

Vizion Plus ka zbardhur relacionin qe kryeministri Edi Rama i ka dorezuar presidentit Ilir Meta, mbi emerimin e Sander Lleshit ne postin e ministrit te Brendshem.

Dekretimi i Lleshit, Meta replikon me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

Medial - 09.11.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar sot ndaj sulmit të kryeministrit Edi Rama në Kuvend, sipas të cilit, Presidenti nuk kishte asnjë të drejtë dhe nuk kishte dhënë asnjë argument ligjor ...

Lorenc Vangjeli: Ja arsyeja se pse Meta refuzoi Sandër Lleshin

Gazeta Tema - 09.11.2018

Analisti Lorenc Vangjeli ka zbuluar në emisionin “Java” në RTSH, arsyen që sipas tij, Ilir Meta ka vendosur të mos dekretojë Sandër Lleshin, ministër të Brendshëm.

Emri i Sandër Lleshit sot sërish te Meta për dekretim

Durres Lajm - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se sot do të çojë në Presidencë sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit, në postin e ministrit të Brendshëm.

Gjekmarkaj: Arsyet pse Rama zgjodhi Lleshin për të drejtuar MPB

Java News - 09.11.2018

Në gjykimin e akademikut Agron Gjekmarkaj Gjekmarkaj, kryeministri Edi Rama e zgjodhi Sandër Lleshin për të drejtuar Ministrinë e Brendshme, pasi është njeri me kredenciale dhe dinjitet, pas ...

Sabit Brokaj: Bllokimi i Sandër Lleshit nga Meta i pajustifikuar, presidenti ka inate me figurat e pastra

Gazeta Tema - 09.11.2018

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën!

Java News - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm ‘I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën. A mundet parlamenti të rrezojë dekretin e presidentit për ...

Ilir Meta nuk jep asnjë argument pse nuk e dekretoi Sandër Lleshin: O amatorë, lexoni Kushtetutën dhe më lini të punoj

Gazeta Tema - 09.11.2018

Ilir Meta ka reaguar për herë të parë publikisht pas vendimit për të mos dekretuar si ministër të Brendshëm, Sandër Lleshin. Meta nuk ka dhënë asnjë argument përse eka marrë këtë vendim.

Rama nuk heq dorë, nis urgjent propozimin e dytë: Emri i Lleshit sërish për dekretim te Meta

Gazeta Tema - 09.11.2018

Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm.

Rama nuk heq dorë, i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit

Java News - 09.11.2018

Ashtu siç paralajmëroi mbrëm kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit Ilir Meta propozimin për dekretimin e Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm.

Urdhër tjetër nga Lleshi: Policët barkderra të mos kryejnë shërbim në vende të dukshme

Java News - 09.11.2018

“Policët mbipeshë dhe me bark nuk do kryejnë shërbim në vende të dukshme”. Ky është urdhri më i fundit i zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, pas urdhrave për ndalimin e kafeve në orarin e punës ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Ftoj amatorët të lexojnë Kushtetutën!

Java News - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta ka folur sot për herë të parë në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm Meta pati një ftesë për ata që i quajti ‘amatorë e dilentantë ‘ që të lexojnë ...

Zbardhet relacioni i Ramës për Metën: Ja pse duhet dekretuar Lleshi

Java News - 09.11.2018

Vizion Plus ka zbardhur relacionin qe Kryeministri Edi Rama i ka dorezuar Presidentit Ilir Meta, mbi emerimin e Sander Lleshit ne postin e ministrit te Brendshem.

Ekskluzive, Java në RTSH / Zbulohet arsyeja se pse Meta refuzoi Lleshin

Java News - 09.11.2018

Emisioni Java në RTSH vihet në zotërim të një dokumenti që sipas nesh, mund të jetë arsyeja e refuzimit të presidentit për të dekretuar ministrin e brendshëm edhe pse kryeministri e ka quajtur ...

Diletantët e Kushtetutës përballë Çimit, Lesit dhe Fahros

Gazeta Tema - 09.11.2018

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot mbi mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Edhe pse nuk ka dhënë deri më sot asnjë arsye pse nuk e dekretoi Lleshin (pavarsisht se Kushtetuta e ...

Gjekmarkaj: Rama zgjodhi Sandër Lleshin për të drejtuar Ministrinë e Brendshme jo si katolik, por si njeri me ...

Gazeta Tema - 09.11.2018

Në gjykimin e akademikut Agron Gjekmarkaj Gjekmarkaj, kryeministri Edi Rama e zgjodhi Sandër Lleshin për të drejtuar Ministrinë e Brendshme, pasi është njeri me kredenciale dhe dinjitet, pas ...

Ja pse SHBA reagoi pas refuzimit të dekretit nga Meta për Sandër Lleshin

SOT - 08.11.2018

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në ...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

Zhurnal - 08.11.2018

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u ...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

Zhurnal - 08.11.2018

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale Tiranë, 8 nëntor - Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një ...

Pas BE-së, edhe SHBA: Lleshi nuk mjafton!

LajmiFundit - 08.11.2018

Pavarësisht se kryeministri, Edi Rama, po bën gjithçka që të “shesë” një Zëvendës Ministër si “ministër”, dje ambasadori i Be-së Luigi Soreca dhe sot ambasada e SHBA në Tiranë kanë deklaruar, se kjo ...

Ministria e Brendshme sqaron dy urdhrat e parë të Lleshit

Zhurnal - 08.11.2018

Ministria e Brendshme sqaron dy urdhrat e parë të Lleshit Ministria e Brendshme sqaron dy urdhrat e parë të Lleshit Tiranë, 8 nëntor - Ministria e Brendshme sqaron urdhrin e zv.ministrit Sandër ...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

Top Channel - 08.11.2018

Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ndryshimet në Ministrinë e Brendshme, reagon Ambasada e SHBA për situatën: Ja çfarë presim

SOT - 08.11.2018

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme.

Ministria e Brendshme sqaron urdhrat e Lleshit

LajmiFundit - 08.11.2018

Pas reagimeve të shumta në lidhje me dy urdhrat e parë të Sandër Lleshit, Ministria e Brendshme ka vendosur të sqarojë ato. Me një njoftim për mediat, ministria ka bërë të ditur se ‘e ndjen të ...

Mos-dekretimi i Lleshit nga Meta/ Rama flet për dëmshpërblimin e gjeneralit: Ja çfarë bëri me paratë

SOT - 08.11.2018

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. I ftuar në emisionin “Real Story”, Kryeministria ka deklaruar se nuk ka ...

Reagon Ministria e Brendshme, jep sqarimin për 2 urdhrat e Sandër Lleshit

SOT - 08.11.2018

Ministria e Brendshme ka sqaruar dy urdhrat e parë të firmosur nga zv.ministri i komanduar Sandër Lleshi Ajo tregon se urdhri i Zv.Ministrit të Brendshëm për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së ...

Lleshi dha urdhërin e prerë, Policia e Shtetit nis aksionin menjëherë

SOT - 08.11.2018

Pas urdhërit që ministri i Brendshëm i komanduar, Sandër Lleshi dha për vënien nën kontroll të situatës me mbetjet urbane në Tiranë, kanë ardhur edhe rezultatet e para.

Deputeti për Sandër Lleshin:Tre lëvizje të bujshme në 3 ditë, ja çfarë pritet nesër!

SOT - 08.11.2018

Deputeti i PD, Edi Paloka komenton urdhrat e dhënë nga zv.ministri i Brendshëm Sandër Lleshi për punonjësit dhe Policinë e Shtetit ditën e djeshme. Paloka ironizon duke u shprehur se Lleshi është ...

E prisnit mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti Meta?/ Ja si përgjigjet Rama

SOT - 08.11.2018

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. Rama u shpreh se nuk e priste këtë vendim të presidentit.

Rama zbulon çfarë do ti dërgojë Metës nesër për të dekretuar Sandër Lleshin

SOT - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka folur në mbrëmje edhe për mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti, Ilir Meta dhe faktin se ky i fundit kishte ende grandën e “Gjeneralit”.

Mos-dekretimi i Sandër Lleshit, Rama paralajmëron Metën

SOT - 08.11.2018

Në një intervistë në studion e emisionit “Real Story” në Vizion Plus, Rama deklaroi se do të çojë sërish kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim. Ai tha se nëse Meta nuk e dekreton do ta çojnë ...

Surprizon Edi Rama: Emrin e Sandër Lleshit do ta dërgoj prapë tek Ilir Meta për dekretim

LajmiFundit - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do tia dërgojë edhe njëherë për dekretim Presidentit Ilir Meta emrin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Në emisionin Real Story, Rama tha se të premten do ...

Ilir Meta largohet nga Presidenca për të marrë drejtimin e LSI? Rama zbulon detajet

SOT - 08.11.2018

Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka paralajmëruar se nuk do të tërhiqet nga “beteja” me Presidentin, Ilir Meta për emrin e ministrit të Brendshëm.Kryeministri ka njoftuar se do të presë afatin 7 ditorë dhe ...

Sandër Lleshi vë në rresht drejtorët dhe shefat e komisariateve, zbardhen urdhrat e parë të zv/ministrit, gati largimi ...

SOT - 08.11.2018

Emërimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm pritet të sjellë një frymë të re në Ministrinë e Brendshme. Vetëm një ditë pasi mori detyrën, Sandër Lleshi u vu në lëvizje, duke vënë në rresht ...

Rama tregon çfarë foli me Metën për 90 minuta në Presidencë

SOT - 08.11.2018

Edi Rama ka treguar mbrëmjen e sotme nëë emisionin “Real Story” se çfarë ka diskutuar “kokë më kokë” me Presidentin Ilir Meta pëër 90 minuta kur ai refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit në krye të ...

Fatmir Mediu: Pse iu kthye bumerang Ramës mosdrekretmi i Lleshit

LajmiFundit - 08.11.2018

Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë monitoruar zgjedhjet për Kongresin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të dërguar nga OSBE me mision afat-shkurtër.

‘Duhet ta rikthente Lleshin në detyrë‘, Nishani-Ramës: Dikush ti thotë kryeqeveritarit që Dhjetori është pas Korrikut

SOT - 08.11.2018

Ish-presidenti i vendit Bujar Nishani me anë të një postimi në Facebook ka reaguar mbi deklaratën e Ramës, i cili u shpreh se ish-presidenti duhet ta kishte kthyer në detyrë Gjeneral Lleshin pas ...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

Koha.net - 08.11.2018

Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në ...

Zëri i Amerikës: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Meta refuzoi Sandër Lleshin…

Mapo - 08.11.2018

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në ...

Ambasada e SHBA kërkon që Ministria e Brendshme të jetë funksionale

Telegrafi - 08.11.2018

Ambasada Amerikane nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka shkruar lidhur me luftën kundër krimit të organizuar ku thotë se ka ende punë për të bërë.

Ambasada amerikane: Ministria e Brendshme duhet plotësisht funksionale

VOA - 08.11.2018

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në ...

SHBA-ja e inkurajuar nga përparimi në luftën kundër krimit në Shqipëri

Koha.net - 08.11.2018

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, nëpërmjet një deklarate ka përshëndetur përparimin që është parë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri.

‘Ndalimi i kafeve dhe djegies së mbeturinave’: Sandër Lleshi shpjegon urdhrat e parë

Botasot - 08.11.2018

Sandër Lleshi e nisi ditën e parë të punës në dikasterin e Ministrisë së Brendshme duke paraqitur dy urdhra: I pari për ndalimin e kafeve në orarin e punës dhe i dyti për kapjen e personave që djegin ...

SHBA: Një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç…

Botasot - 08.11.2018

Pas debatit politik në Shqipëri, në lidhje me çështjen e ndryshimeve në Ministrinë e Brendshme, reagoi edhe ambasada amerikane në Tiranë. Sipas tyre, vendi ka nevojë për një Ministri të Brendshme ...

“Ngërçi” me ministrin e ri, SHBA: MPB duhet plotësisht funksionale

Botasot - 08.11.2018

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi ...

Paloka ironizon urdhrat e Lleshit; Në vetëm tre ditë pune, tre lëvizje të bujshme…

Mapo - 08.11.2018

Deputeti demokrat Edi Paloka ka ironizuar dy urdhrat e pare te zv-ministrit te Brendshem, Sander Lleshi, qe lidhet me nje mase drejtuar administrates qe te mos pije kafe ne orar pune dhe nje tjeter ...

SHBA: Një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç…

Mapo - 08.11.2018

Pas debatit politik në Shqipëri, në lidhje me çështjen e ndryshimeve në Ministrinë e Brendshme, reagoi edhe ambasada amerikane në Tiranë. Sipas tyre, vendi ka nevojë për një Ministri të Brendshme ...

Ministri/ Rama: Emrin e Lleshit do ia çoj sërish Metës, ja ç’pres…

Mapo - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Real Story të gazetarit Sokol Balla foli për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër nga Presidenti Ilir Meta. Ai tha se do t’ia dërgojë sërish Metës emrin e ...

Paloka:Tre ditët e Lleshit në Ministri: Dy urdhra e një sqarim....

Botasot - 08.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në një shenim në faqen e tij në facebook pas urdherit të dytë të zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi.

Ambasada e SHBA: reagon për komandimin e Lleshit si ministër i Mbrendshëm

RTSH - 08.11.2018

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, ka reaguar këtë të enjte ndaj komandimit të Sandër Lleshit si ministër i Komanduar në Minsitrinë e Brendshme.

Fatmir Mediu komenton për zgjedhjet në SHBA

Botasot - 08.11.2018

Deputetë të Kuvendit të Shqipërisë ndoqën nga afër procesin zgjedhor të 6 nëntorit në Shtetet e Bashkuara, dërguar nga OSBE-ja si pjesë e një grupi monitoruesish afatshkurtër.

‘Ndalimi i kafeve dhe djegies së mbeturinave’: Sandër Lleshi shpjegon urdhrat e parë

Mapo - 08.11.2018

Sandër Lleshi e nisi ditën e parë të punës në dikasterin e Ministrisë së Brendshme duke paraqitur dy urdhra: I pari për ndalimin e kafeve në orarin e punës dhe i dyti për kapjen e personave që djegin ...

“Zëri i Amerikës”: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Ilir Meta refuzoi Sandër Lleshin

Gazeta Tema - 08.11.2018

Në Shqipëri Ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në ...

Ministria e Brendshme sqaron dy urdhrat e Sandër Lleshit

Durres Lajm - 08.11.2018

Durrës, kazanëve u vihet flaka, rrezikojnë edhe makinat (VIDEO) 2 protestat e fundit në Durrës, Sandër Lleshi urdhër tjetër policisë Ministria e Brendshme vlerëson të nevojshme të sqarojë se urdhri ...

Djegia e plehrave dhe lokalet, MPB sqaron urdhrat e Lleshit

Java News - 08.11.2018

Pas zbulimit të urdhrit të parë të zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi që i ndalonte vartësit dhe punonjësit e policisë të frekuentonin ambiente jashtë institucionit, ka reaguar Ministria ...

“Ngërçi” me ministrin e ri, SHBA: MPB duhet plotësisht funksionale

Java News - 08.11.2018

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi ...

“Sandër Leshaj ka fituar në gjykatë ndaj Nishanit”, Rama: Paratë e marra nga gjyqi i ka çuar për bamirësi

Gazeta Tema - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti Meta për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani.

Paloka ironizon Lleshin: Lëvizjet e bujshme në tre ditë pune

Durres Lajm - 08.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas sqarimit publik të Ministrisë së Brendshme për dy urdhrat e dhënë nga zv/ministri Sandër Lleshit.

“Armët” e presidentëve, historiku i përplasjeve mes krerëve të shtetit

Java News - 08.11.2018

Nga Mentor Kasa Prirja e çdo Kryeministri dhe shumice parlamentare në Shqipëri ka qenë zgjerimi sa më shumë i pushtetit. Këto prirje herë kanë patur sukses, e herë kanë dështuar në betejën e ...

“Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ish-Presidenti Bujar Nishani po përpiqet prej disa distësh që të justifikohet për vendimin që ka dhënë për pushimin nga detyra të Gjeneral Sandër Lleshajt vendim të cilin e rrëzoi Gjykata.

“Duhet një Ministri e Brendshme funksionale”: SHBA, thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, ...

Rama: Do çoj sërish Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues

Java News - 08.11.2018

Kreyeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturëne Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm.

Rama: Emrin e Lleshit do ia çoj sërish Metës, ç’pres nga ai

Durres Lajm - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Real Story të gazetarit Sokol Balla foli për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër nga Presidenti Ilir Meta. Ai tha se do t’ia dërgojë sërish Metës emrin e ...

“Dekretet”, si Meta i shpreh me gjuhën e fotove (dhe historiku i përplasjeve të presidentëve me kryeministrat)

Gazeta Tema - 08.11.2018

Nga Mentor Kasa Prirja e çdo Kryeministri dhe shumice parlamentare në Shqipëri ka qenë zgjerimi sa më shumë i pushtetit. Këto prirje herë kanë patur sukses, e herë kanë dështuar në betejën e ...

Sapo u emërua zv.ministër i Brendshëm, Sandër Lleshi jep urdhrin e parë

LajmiFundit - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Publikohen dy urdhërat e parë të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm

LajmiFundit - 07.11.2018

Dy urdherat te Sander Lleshit si minister i Brendshem kane te bejne me etiken e punonjesve te rendit dhe krimet mjedisore. Mesohet se sapo ka marre detyren, Lleshi ka firmosur nje urdher per ...

Lleshi ‘përvesh mëngët’/ Merr vendimin e parë në krye të Minstrisë së Brendshme, ja çfarë ndalon rreptësisht

SOT - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Zv.ministri Lleshi, urdhër policisë: Masa urgjente për ndotje

Lajmi.net - 07.11.2018

Prej kohësh është problematikë djegia e mbeturinave në vende të hapura pranë qendrave të banuara, si dhe në landfille, situatë e cila është vënë menjëherë në dukje edhe nga ministri i Brendshëm i ...

Mos-dekretimi i Lleshit, Nishani tregon arsyen numër 1 që ka Meta

Ina - 07.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Mos dekretimi i Lleshit, reagon Vasilika Hysi:Presidenti shkeli Kushtetutën, nuk ka të drejtë të refuzojë

SOT - 07.11.2018

Mos dekretimi i gjeneral Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga ana e Presidentit Ilir Meta ka shkaktuar debat shumë të gjerë në radhët e politikës dhe jovetëm.

Zv.ministri Lleshi, urdhër policisë: Masa urgjente për ndotjen

Top Channel - 07.11.2018

Prej kohësh, Top Channel ka trajtuar problematikat e shkaktuara nga djegia e mbeturinave në vende të hapura pranë qendrave të banuara, si dhe në landfille, situatë e cila është vënë menjëherë në ...

Dy urdhrat e parë në krye të Ministrisë së Brendshme, Paloka ironizon keq Sandër Lleshin

SOT - 07.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet në 4 rrethe të vendit, drejtuar Policisë së Shtetit.

Media gjermane sulmon Metën, zbulohen përgjigjet e SHISH e NATO-s për Sandër Lleshin

LajmiFundit - 07.11.2018

Radio Gjermane Deutsche Welle ka publikuar nje artikull ne lidhje me mosdekretimin e Sander Lleshit ne detyren e ministrit te Brendshem nga Presidenti Meta.

Emërimi i Sandër Lleshit, reagon Dritan Zagani

SOT - 07.11.2018

Kuvendi votoi dje shkarkimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj, ndërkohë që kryeministri Rama prezantoi si zëvendësministër Sandër Lleshin. Pas vendimit ka reaguar edhe ish-shefi antidrogës Dritan Zagani.

PD: Sandër Lleshi do të jetë kukull e Ramës në krye të Ministrisë së Brendshme, nuk do të arrestojë asnjë kriminel

SOT - 07.11.2018

Partia Demokratike vendosi në shënjestër edhe ministrin e Brendshëm të komanduar, Sandër Lleshi. Deputeti i kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj gjatë një interviste mediatike deklaroi se Sandër ...

Astrit Patozi: Ilir Meta shkeli hapur Kushtetutën, s’po i pëlqen më roli sekondar, Rama nuk duhet ta kishte emëruar në ...

SOT - 07.11.2018

Ish-deputeti Astrit Patozi ka shpërthyer dje në kritika të forta ndaj presidentit Ilir Meta, sa i takon vendimit të tij për Sandër Lleshin. I ftuar në një studio televizive, Patozi tha se Meta po ...

Nuk ndalet Sandër Lleshi/ Del me një urdhër të dytë për Policinë e Shtetit: Të merren masa urgjente!

SOT - 07.11.2018

Sandër Lleshi në ditën e tij të dytë të punës ka dalë me një urdhër tjetër për Policinë e Shtetit. Lleshi ka urdhëruar që të merren masa urgjente për djegjen e mbeturinave dhe të mbahet nën kontroll ...

Përplasja Qeveri-Presidencë, ja pse mund të shkarkohet Ilir Meta dhe procedurat që ndiqen nga Parlamenti

SOT - 07.11.2018

Vendimi i presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm mund të sjellë dhe fundin e tij në krye të shtetit. Kryeministri Edi Rama dje i bëri thirrje të ...

Kuvendi shkarkon Fatmir Xhafajn, Rama delegon Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, gjenerali merr të gjitha ...

SOT - 07.11.2018

Mazhoranca qeverisëse i ka dhënë dje goditjen finale Presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për Sandër Lleshin. Ditën e djeshme u mblodh Kuvendi në seancë plenare, ku votoi me 75 vota pro dekretin ...

Edi Rama kërcënon Ilir Metën, paralajmëron shkarkimin e presidentit nëse nuk dekreton Sandër Lleshin, i jep dhe disa ...

SOT - 07.11.2018

Kryeministri Edi Rama kërcënoi dje hapur Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur për shkarkimin në Parlament të Fatmir Xhafajt, Rama e ndali theksin tek tema ...

Urdhri për parandalimin e djegieve të plehrave/ PD kritikon Lleshin

LajmiFundit - 07.11.2018

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar urdhrin e zëvendës Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, i cili nëpërmjet një letre drejtuar drejtorëve të policisë ka dhënë urdhër, për t’u ...

Deputeti i opozitës thërret në interpelancë Sandër Lleshin, zbulon arsyen

SOT - 07.11.2018

Deputeti Nard Ndoka ka njoftuar se ka depozituar në Kuvend kërkesën për një interpelancë me Sandër Lleshin, drejtuesin e ministrisë së brendshme. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ndoka ...

Deputeti i PD me deklaratë të fortë, zbulon arsyen pse Rama zgjodhi Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme

SOT - 07.11.2018

Nën kryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka është shprehur se Sandër Lleshi do të jetë vartës i kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë në rubrikën “Opinion” në News 24 Paloka tha se kryeministri ...

“Ulsi Manjën e thirrën në kryeministri”/ Befason Balla, tregon rrugën që mund të ndiqet për të bërë Lleshin ministër

SOT - 07.11.2018

I ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Vizion Plus, Balla tha se Presidenti nuk e ka thënë fjalën e fundit sa i takon dekretimit të Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Shqipëria me zëvendësministër të brendshëm me kompetenca ministri

DW - 07.11.2018

Pas refuzimit të dekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, Rama e emëroi atë si zëvendësministër. Të mërkurën ai nisi detyrën. Sandër Lleshi, ka nisur të mërkurën (7.11.2018) detyrën e zv.

Patozi: Meta shkeli rëndë Kushtetutën

Botasot - 07.11.2018

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar situatën aktuale politike në vend. Ne nje interviste per “Abc News”, Patozi e ka cilësuar turp të Republikës dhe rënie të shtetit ...

‘Ska kafe gjatë punës’, Sandër Lleshi jep urdhërin e parë si ministër i Brendshëm…

Botasot - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Qytetet problematike/ Sandër Lleshi jep urdhërin tjetër për Policinë

Mapo - 07.11.2018

Me sa duket Zv.ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, ka ardhur me një plan të qartë për të drejtuar institucionin me kompetencat e një ministri. Një tjetër urdhër i tij i prerë, për drejtuesit e ...

Patozi: Meta shkeli rëndë Kushtetutën

Mapo - 07.11.2018

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar situatën aktuale politike në vend. Ne nje interviste per “Abc News”, Patozi e ka cilësuar turp të Republikës dhe rënie të shtetit ...

‘Ska kafe gjatë punës’, Sandër Lleshi jep urdhërin e parë si ministër i Brendshëm…

Mapo - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Rama, sfidë Metës: E rreshton Sandër Lleshin me ministrat

Mapo - 07.11.2018

Ne faqen zyrtare te kryeministrise, krahas ministrave, eshte reshtuar si pjese e kabinetit qeveritar edhe zv-ministri i Brendshem, Sander Lleshi. Kjo eshte hera e pare qe nje zv-minister rreshtohet ...

Sandër Lleshi e nis me “dorë të hekurt”, urdhri që nxori sot për punonjësit

Gazeta Express - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Në mungesë të arbitrit kushtetues dhe atij ndërkombëtar, secili në rrugën e tij

Mapo - 07.11.2018

Nga Ervis Iljazaj Pas mosdekretimit shumë të diskutuar dhe të debatuar të Sandër Lleshit nga ana e Presidentit, Edi Rama e emëroi atë si zv.ministër, duke vazhduar t’i besojë drejtimin e Ministrisë ...

Dha urdhër për mbetjet, Paloka ironizon Sandër Lleshin: Aq e ka…

Mapo - 07.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet në 4 rrethe të vendit, drejtuar Policisë së Shtetit.

Zv.ministri Lleshi nis punën, ja urdhri i parë

Durres Lajm - 07.11.2018

Një ditë pasi mori detyrën e zv.ministrit të Brendshëm, mësohet se Sandër Lleshi ka dhënë urdhrin e parë për të gjithë vartësit e tij. Lleshi ka nxjerre një urdhër të brendshëm që ndalon rreptësisht ...

‘Ska kafe gjatë punës’, Sandër Lleshi jep urdhërin e parë si ministër i Brendshëm…

Medial - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Gjeneral Lleshi nis punën, ja vendimi i parë në krye të Ministrisë së Brendshme

Java News - 07.11.2018

Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit.

Sandër Lleshi urdhër tjetër Policisë: Kërkoj raportime të veçanta ditore, ja rreziku serioz për qytetarët

Gazeta Tema - 07.11.2018

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka paraqitur një tjetër urdhër për drejtuesit e Policisë së Shtetit. Përmes një letre publike, Lleshi ngre një problem shumë serioz që ka të bëjë pikërisht me ...

Letra e Lleshit për ndotjen, Paloka: Aq e ka tagrin…

Java News - 07.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet në 4 rrethe të vendit, drejtuar Policisë së Shtetit.

Astrit Patozi: Meta, më pranë opozitës se Nishani! Shkeli Kushtetutën me Lleshin!

Java News - 07.11.2018

Astrit Patozi ka komentuar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe presindentit Ilir Meta, ku adreson faj tek të dyja palët. Ish- deputeti demokrat, e konsideron papërgjegjshmëri vendimin e ...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

Gazeta Tema - 07.11.2018

Nga Skënder Minxhozi Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e ...

10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

Java News - 07.11.2018

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin.

Muli zbulon “sekretin” e Ilir Metës: Ka një informacion të klasifikuar, ndaj s’flet dot publikisht

Gazeta Tema - 07.11.2018

Në mënyrë të paprecedentë, Ilir Meta vazhdon të mos zbardhë zyrtarisht, arsyet se përse refuzoi të mos e dekretojë ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshin.

Sandër Lleshi përvesh mëngët, ja vendimi i parë në krye të Ministrisë së Brendshme

Gazeta Tema - 07.11.2018

Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit.

Përplasjet Kryeministri-Presidencë, Astrit Patozi: E turpshme, presidenti shkeli Kushtetutën. Meta është president dhe ...

Gazeta Tema - 07.11.2018

Astrit Patozi ka komentuar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe presindentit Ilir Meta, ku adreson faj tek të dyja palët. Ish- deputeti demokrat, e konsideron papërgjegjshmëri vendimin e ...

Zbardhet urdhri i Lleshit për policinë: T’i jepet fund urgjent….

Java News - 07.11.2018

Zëvendës ministri i Brendshëm Sandër Lleshi duket se ka ardhur me një plan të qartë për të drejtuar institucionin me kompetencat e një ministri. Brenda pak orësh ai ka nxjerrë një tjetër urdhër për ...

“Lleshi”, qetësi pas stuhisë

Flaka - 07.11.2018

Stuhia politike e krijuar pas refuzimit te presidentit per te dekretuar Sander Lleshin, ne pamje te pare duket se u qetësua. Kryeministri Edi Rama ka ndjekur rutinën e çdo jave duke marre pjese ne ...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

Java News - 07.11.2018

Nga Skënder Minxhozi/ Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e ...

Histori me/pa dekret: 10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

Gazeta Tema - 07.11.2018

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin.

PD rreshtohet krah Ilir Metës: Rama kërkon të marrë kontrollin e Ministrisë së Brendshme, Lleshi figurë e ...

SOT - 06.11.2018

Partia Demokratike është rreshtuar dje krah presidentit Ilir Meta. Edhe pse Sandër Lleshi është ushtarak me përvojë dhe deri më tani nuk ka asgjë që e njollos figurën e tij, për demokratët ai nuk ...

Kryeministri i prish planet Metës, mblidhet sot Kuvendi për shkarkimin e Xhafajt, Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i ...

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama i ka prishur dje planet Presidentit të Republikës, Ilir Meta sa i takon lënies së Sandër Lleshit jashtë Ministrisë së Brendshme.

Rama i jep kohë Metës: Presidenti ende nuk e ka thënë fjalën e fundit

Portalb - 06.11.2018

Kur të gjithë prisnin të dëgjonin lëvizjen e radhës së Kryeministrit në shahun me Presidentin e Republikës, Edi Rama i dha ende kohë Ilir Metës, transmeton Top Channel.

“Rama nuk do të votojë sot në Kuvend Sandër Lleshin si zv.ministër, u tërhoq pas takimit Meta-Xhafaj”

LajmiFundit - 06.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, shkruan se Rama është tërhequr nga emri i Sandër Lleshit për postin e zv.ministrit. Sipas Berishës, Kryeministri është detyruar pas një takimi ...

Rama, foto me Lleshin pas emërimit si zv/ministër i Brendshëm

Top Channel - 06.11.2018

Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës. Ai shfaqet duke shtrenguar duart me Lleshin.

“Meta është ‘gogoli’”, ish-ministri reagon pas emërimit të Lleshit: Ja se si Rama po luan shah me të vetët

SOT - 06.11.2018

Nisur nga emërimi i gjeneralit Sandër Lleshi në postin e zv/ministrit dhe shkarkimit të Fatmir Xhafës, ish-ministri Ylli Manjani ka bërë një reflektim mbi lojën politike që po luhet në vend.

Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

Lajmi.net - 06.11.2018

Sandër Lleshi u emërua zv/ministër i Brendshëm. Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm. Lajmi erdhi pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë.

Nuk dekretoi Lleshin, ish-kreu i Kushtetueses kritika Presidentit

LajmiFundit - 06.11.2018

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Fehmi Abdiu, në një intervistë për “Panoramën” mosdekretimin e Sandër Lleshit, nga Presidenti Meta si ministër i Brendshëm, e ka cilësuar tejkalim kompetencash ...

Juristi bën deklaratën e fortë: Ja pse Sandër Lleshi nuk do të jetë Ministër i Brendshëm

SOT - 06.11.2018

Emërimi i zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi paraditen e sotme shkaktoireagime të shumta nga radhët e politikës. I ftuar në studion e emisionit “Top Talk” në Top Channel, juristi Jordan ...

‘Nuk mbaron me kaq’/ Sot seancë e jashtëzakonshme në Kuvend, ç’pritet të ndodhë?

SOT - 06.11.2018

Kuvendi ka lajmëruar sot seancë të jashtëzakonshme. Punimet e seancës plenare nisin në orën 10:00 dhe pritet që të miratohet dekreti i shkarkimit të Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Rama emëron Lleshin zv/ministër të Brendshëm

SOT - 06.11.2018

Me një mbledhje të posaçme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka emëruar Sandër Lleshin në postin e zv/ministrit të Brendshëm, por me kompetencat e ...

Rama mbledh qeverinë menjëherë pas sulmit ndaj Metës, ja vendimi që pritet të merret

SOT - 06.11.2018

Pas seancës në Kuvend kryeministri Rama ka mbledhur qeverinë. Pritet vendimi për emërimin e Sandër Lleshit si zv.ministër i Brendshëm. Mbledhja e qeverisë u paralajmërua nga Rama në ...

Rama: Do ti japim ca ditë kohë Metës ta bluajë këtë çështje

SOT - 06.11.2018

Ka nisur në orën 10:00 seanca e Kuvendit për të votuar dekretin e shkarkimit të Fatmir Xhafës nga posti i Ministrit të Brendshëm, pas dorëheqjes të shtunën e kaluar.

Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë

Top Channel - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se Presidenti i Republikës nuk ka kompetencë që të refuzojë propozimet e kryeministrit, por ka “detyrë që t’i miratojë”.

Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

Top Channel - 06.11.2018

Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm. Lajmi erdhi pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë. Pak më parë Kuvendi miratoi dekretin për shkarkimin e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm.

Shpërthen Taulant Balla: Ilir Meta të argumentojë pse refuzoi Lleshin, shkeli hapur Kushtetutën

SOT - 06.11.2018

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar ditën e djeshme vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.

Seanca e jashtëzakonshme/ Rama: Prej të shtunës kemi një problem me presidentin Meta

SOT - 06.11.2018

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme në Kuvend. Sot Sandër Lleshi do të marrë postin e zv.ministrit të Brendshëm, pasi Presidenti Meta nuk e dekretoi këtë të fundit.

Mosdekretimi i Lleshit, Rama: Krisje kushtetuese!

Top Channel - 06.11.2018

Gjatë seancës së ditës së martë, Edi Rama theksoi se krisja që ka shkaktuar mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nuk është as personale dhe as politike, por kushtetuese.

Rama: Hetim skrupuloz për Sandër Lleshin, pastërtia e tij e shqetëson Ilir Metën

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Rama komentoi nga Kuvendi mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti Meta. Ai tregoi se për figurën e Sandër Lleshit, njerëzit e Ilir Metës kanë zhvilluar një hetim skrupuloz , duke ...

Rama lexon Live në Kuvend letrën zyrtare që i ka dërguar Meta: Pse e refuzoi kandidaturën e Sandër Lleshit?

SOT - 06.11.2018

Kryeministër i vendit Edi Rama ka lexuar në Kuvend letrën që Presidenti i ka dërguar dje para takimit për refuzimin zyrtar të propozimit për Lleshin në postin e ministrit të Brendshëm.

“Mos o zot! Mosqoftë ajo që unë dëgjoj”, Rama tregon se çfarë ka bërë shefi i kabinetit të Metës

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar ditën e sotme nga Kuvendi se shefi i kabinetit të Presidentit, Arben Cici, ka kërkuar mbrëmë përmes mediave që Ilir Meta është i gatshëm të japë me dyer të mbyllura ...

"Çfarë nxori Rama si “argument” në mbrojtje të Lleshit?", PD i përgjigjet kryeministrit

SOT - 06.11.2018

I menjehershem ka qene reagimi i Partise Demokratike, pas deklarates se kryeministrit Rama nga foltorja e Kuvendit, qe theksoi mes te tjerash, se per Sander Lleshin, emri qe nuk bindi dot ...

Takimi Rama, Lleshi, Xhafaj/ Ja çfarë po ndodh në ministrinë e Brendshme

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Rama, ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe Sandër Lleshi, i cili u komandua sot në krye të ministrisë së Brendshme, kanë mbërritur në ambientet e këtij institucioni vetëm pak ...

Prapaskenat, Ilir Meta ngriti grup pune për të gjetur fakte kundër Lleshit, njerëzit e tij të besuar kërkime të fshehta ...

SOT - 06.11.2018

Zbardhen prapaskenat e refuzimit të Sandër Leshit për ministër të Brendshëm nga presidenti. Ilir Meta e mbajti pezull dekretin deri në limitet e afati dhe më pas u mjaftua me një argument shumë të ...

Pas shkarkimit të Xhafajt, Rama shtrëngon duart me Sandër Lleshin (FOTO)

SOT - 06.11.2018

I palëkundur kryeministri Edi Rama në qendrimin e tij për t’i dhënë të gjitha atributet e ministrit të Brendshëm gjeneral Sandër Lleshit. Rama ka publikuar “foton e ditës” ku shfaqet duke shtrënguar ...

Zbulohen diskutimet në grupin e PS, Rama: Politikanë të caktuar po tentojnë të na përçajnë, Meta thikë pas shpine me ...

SOT - 06.11.2018

Refuzimi i Ilir Metës për të emëruar Sandër Lleshin ministër të Brendshëm ka ndezur zyrtarisht luftën mes qeverisë dhe Presidencës. Deri më tani kishte përplasje në distancë mes tyre, por tani kemi ...

Emërimi i Lleshit, reagon ashpër ish-ministri: Çfarë shteti!

SOT - 06.11.2018

Kuvendi sot votoi shkarkimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj, ndërkohë që kryeministri Rama prezantoi Lleshin si zëvendës ministër Sandër Lleshin. Pas vendimit ka reaguar edhe ish-ministri Ylli Manjani.

“Meta ishte i përshtatshëm për President”, Rama shprehet i zhgënjyer pas refuzimit të Lleshit: Situata nuk është më e ...

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Parlament se maxhoranca ka një problem me Presidentin e Republikës, që pas refuzimit që kreu i shtetit i bëri kandidaturës së Sandër Lleshit për postin e ...

Rama dhe Lleshi përplasen me Xhafajn në Ministrinë e Brendshme, kryeministri surprizon me gjestin e tij (FOTO)

SOT - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ambientet e ministrisë së Brendshme ku ka prezantuar Sandër Lleshin si drejtues të kësaj ministrie. Ndërkaq, të dy “janë përplasur” me Fatmir Xhafajn, i cili ...

“Qëllimi shkon përtej dekretimit të Lleshit”, ç’paralajmëroi Rama nga takimi në Presidencë me Metën: Uroj mos ta ndajë ...

SOT - 06.11.2018

Me një fjalim të gjatë, në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama nuk i ka fshehur rezervat për presidentin Ilir Meta, pasi ky i fundit refuzoi të dekretojë Sandër Lleshin si ministrin e ri të ...

Rama prezanton Sandër Lleshin te Ministria e Brendshme, Xhafaj “mbledh” valixhet (Foto)

SOT - 06.11.2018

Pas emërimit zyrtar si zv.ministër i Brendshëm, kryeministri Edi Rama ka prezantuar Sandër Lleshin si drejtuesin e ri të këtij dikasteri. Ai u shfaq rreth orës 12.30 minuta para godinës së Ministrisë ...

Zyrtare/ Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

LajmiFundit - 06.11.2018

Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë. Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se është bërë ...

Brenda ditës Rama shkarkon Xhafajn, emëron dhe dërgon Lleshin në Ministrinë e Brendshme

LajmiFundit - 06.11.2018

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka përfunduar brenda ditës, emërimin e Sandër Lleshit në Ministrinë e Brendshme deri tek shoqërimi për ta prezantuar para personelit në dikaster.

Ish-ministri i qeverisë bën një ‘profeci’ për ministrin e ri të Ramës

LajmiFundit - 06.11.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka bërë një “profeci”: “Listës së zyrtarëve të përkohshëm i shtohet edhe Sandër Lleshi”, shkruan ai në Fb, duke e vendosur në kornizë të kuqe thënien e tij, por ...

Emëroi Sandër Lleshin zv.ministër dhe nuk pranoi mosdekretimin e Metës, ja çfarë rrezikon Rama 3 vitet e ardhshme

LajmiFundit - 06.11.2018

Neni 103 thotë: Ministër mund të caktohet kushdo që ka cilësinë për deputet. Ministri nuk mund të ushtrojë asnjë veprimtari tjetër shtetërore dhe as të jetë drejtues ose anëtar i oligarkëve të ...

Emërimi i Lleshit/ Manjani: U shtua dhe një ‘i përkohshëm’

LajmiFundit - 06.11.2018

Pas emërimit të Sandër Lleshit zëvendës ministër i Brendshëm, ka reaguar ish-ministri i Drejtësisë, në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani. Në një postim në ‘Facebook’, Manjani përmes shkruar në mënyrë ...

Sapo u emërua zv.ministër i Brendshëm, Sandër Lleshi jep urdhrin e parë

SOT - 06.11.2018

Mesditën e sotme, kryeministri Edi Rama shoqëroi vetë Sandër Lleshin në godinën e ministrisë së Brendshme. Pas 30 minutash, në një takim me dyer të mbyllura, Rama u largua nga godina e ministrisë së ...

Të gjithë Lleshët do të përballeshin me “jo-në” e Presidentit

SOT - 06.11.2018

Mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, ishte një kronikë e paralajmëruar. Edhe pse zoti Meta mbahet për lojtar që më shumë mendon e më pak flet ai e kishte ekspozuar kohë më parë ...

Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë

Zhurnal - 06.11.2018

Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë Tiranë, 6 nëntor - Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se ...

Rama çon Lleshin në ministri. Del nga ministria me Xhafajn

Top Channel - 06.11.2018

Sapo përfundoi seanca e Kuvendit ku Edi Rama tha se i ishte forcuar bindja se Sandër Lleshi do e bënte mirë detyrën, është mbledhur qeveria. Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm.

Spiropali: Meta ka marrë kompetenca që nuk ia jep Kushtetuta, ja hapi i radhës që do ndërmarrim

SOT - 06.11.2018

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në NeWs24, deputetja e PS , Elisa Spiropali u shpreh se me mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm, Presidenti Meta ka marrë kompetenca që nuk ...

Top Talk/ Daci: Zero shanse për shkarkimin e Presidentit

Top Channel - 06.11.2018

Mos dekretimi i Metës të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm shënoi precedentin e parë duke çuar në një përplasje mes mazhorancës dhe institucionit të Presidentit.

Sandër Lleshi ministër i Brendshëm?/ Bushati thirrje Metës: Trego arsyet e mosdekretimit

SOT - 06.11.2018

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Bushati ka komentuar zhvillimet e fundit në vend. Ai e cilësoi fjalimin e kryeministrit Edi Rama sot në parlament ‘të mirë taktikisht’, ndërsa nuk mohoi ...

Bushati-Metës, trego arsyet pse nuk dekretove Lleshin

LajmiFundit - 06.11.2018

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka folur për mosdekretimin e Sandër Lleshit, Ministër të Brendshëm nga ana e presidentit Ilir Meta.

Juristi tegon arsyen pse Lleshi nuk mund të jetë ministër i Brendshëm

LajmiFundit - 06.11.2018

Emërimi i zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi paraditen e sotme shkaktoireagime të shumta nga radhët e politikës. I ftuar në studion e emisionit “Top Talk” në Top Channel, juristi Jordan ...

Rama i jep kohë Metës: Presidenti ende nuk e ka thënë fjalën e fundit

Top Channel - 06.11.2018

Kur të gjithë prisnin të dëgjonin lëvizjen e radhës së Kryeministrit në shahun me Presidentin e Republikës, Edi Rama i dha ende kohë Ilir Metës. “Do t’i japim edhe ca kohë që ta bluajë, por edhe ...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit/ Analisti: Konflikti Meta-Rama, ‘tavëll turke’

SOT - 06.11.2018

“Konflikti Presidencë-Kryeministri është ‘tavëll turke’. Rama nuk luan shah të mirë, por është lojtari më i mirë i politikës. Rama është njeriu më i ‘fortë’ politik në vend.

Pastërtia e figurës, Manja: Sandër Lleshi ka një certifikatë nga NATO ku shkruhet...

SOT - 06.11.2018

Deputeti i PS-së, Ulsi Manja, të martën, u shpreh se në lidhje me pastërtinë e figurës së Sandër Lleshit nuk ekziston asnjë e dhënë negative. Manja tregoi në studion e emisionit “Opinion” se Lleshi ...

Patozi ia plas në sy Metës:Ka shkelur rëndë Kushtetutën me këtë vendim

SOT - 06.11.2018

Ish-deputeti i PD Astrit Patozi ka reaguar ditën e sotme në lidhje me përplasjen më të fundit Qeveri-Presidencë për mosdekretimin nga Ilir Meta të gjeneral Sandër Lleshit në krye të Punëve të ...

Analisti bën deklaratën e fortë: Sandër Lleshi është i frikshëm, ja çfarë mund ti bëjë Ramës bashkë me Arta Markun

SOT - 06.11.2018

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” ka bërë një deklaratë të fortë teksa fliste për vendosjen e Sandër Lleshit në krye të Punëve të Brendshme.

Deputetja e PD me thirrje të fortë: Jemi në gjendje kritike

SOT - 06.11.2018

E ftuar në emisionin ‘Dritare’ me Rudinën, deputetja demokrate, Dhurata Çupi ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ajo e cilësoi situatën e krijuar si një ‘lojë mes ...

Mos-dekretimi/ Deputeti i PD: Presidenti ka informacion të tjera për Sandër Lleshin

SOT - 06.11.2018

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, të martën, deklaroi se veprimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm është absolutisht kushtetues përsa ...

Ferhati i kërkon llogari Metës: Ja detyrimet qe ke

SOT - 06.11.2018

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e ...

Kriza qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi

Top Channel - 06.11.2018

Mos dekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, i ka trazuar sërish “ujërat” e politikës në Shqipëri. Kjo temë është trajtuar edhe në studion e “Top Show”, ku pjesë e panelit ka qenë edhe ...

"Ministri me rrogën e tretë", gazetari sulmon ashpër Sandër Lleshin

SOT - 06.11.2018

Gazetari Basir Çollaku me anë të një statusi në Facebook ka reguar për debatin e fundit politik mes kryeministrit dhe presidentit për mos-dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Mos-dekretimi i Lleshit, Nishani tregon arsyen numër 1 që ka Meta

SOT - 06.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Meta nuk dekreton Lleshin/ Alibeaj: Ja kush duhet ta sqarojë këtë situatë

SOT - 06.11.2018

Sandër Lleshi mori sot detyrën e zëvendësministrit të Ministrisë së Brendshme, por me kompetenca të Ministrit. Për deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj, praktikisht Ministër i Brendshëm është vetë ...

Shqipëri, Lleshi do ta drejtojë Ministrinë e Brendshme

Botasot - 06.11.2018

Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë sot dekretin e Presidentit, Ilir Meta, për shkarkimin e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ndërsa Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e Ministrisë së ...

Mosdekretimi i Lleshit: Nuk ka më paqe Rama-Meta

Mapo - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së e konsideroi antikushtetues vendimin e Metës për mosdekretimin e Lleshit. Reagon Presidenca: Ka ikur koha kur vendosin Sekretarët e ...

Rama, foto me Lleshin pas emërimit si zv/ministër i Brendshëm

Botasot - 06.11.2018

Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës. Ai shfaqet duke shtrenguar duart me Lleshin.

Spiropali: Do i dërgojmë sërish Metës emrin e Sandër Lleshit

Mapo - 06.11.2018

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në NeWs24, deputetja e PS , Elisa Spiropali u shpreh se me mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm, Presidenti Meta ka marrë kompetenca që nuk ...

Si gënjen Rama për Lleshin, Kushtetuta: Emërimin e bën Presidenti jo Kryeministri

Botasot - 06.11.2018

Kryeministri Rama akuzoi sot presidentin Meta se ka refuzuar pa të drejtë dhe pa bazë ligjore dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm. Sot gjatë seancës parlamentar, Kryeministri Rama ...

Mosdekretimi i Lleshit, Rama: Krisje kushtetuese!

Botasot - 06.11.2018

Gjatë seancës së ditës së martë, Edi Rama theksoi se krisja që ka shkaktuar mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nuk është as personale dhe as politike, por kushtetuese.

Meta dekreton kreun e SHISH-it, vendimi pas një viti, Bendo shkon në Kuvend

Mapo - 06.11.2018

Kur të gjithë prisnin të dëgjonin lëvizjen e radhës së Kryeministrit në shahun me Presidentin e Republikës, Edi Rama i dha ende kohë Ilir Metës. Burime nga mazhoranca i thanë Top Channel se shumica e ...

Rama, Xhafaj dhe Sandër Lleshi në Ministrinë e Brendshme

Botasot - 06.11.2018

Në një kohë që pritet prezantimi i zv.ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama kanë mbërritur në ministri.

Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë

Botasot - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se Presidenti i Republikës nuk ka kompetencë që të refuzojë propozimet e kryeministrit, por ka “detyrë që t’i miratojë”.

Lleshi zv/ministër, Manjani: Flasin për Kushtetutë, çfarë shteti!

Botasot - 06.11.2018

Pas emërimit nga Kuvendi të Sandër Lleshit në pozicionin e zëvendësministrit të Brendshëm, por me kompetencat e ministrit, vjen dhe një reagim nga ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Rama nuk e ka humbur besimin: Meta nuk e ka thënë ende fjalën e fundit për Lleshin

Mapo - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama tha sot në Kuvend se ka besim se vetë Presidenti i Republikës nuk e ka thënë ende fjalën e fundit mbi emërimin e Sandër Lleshit edhe pse afati ka skaduar.

Meta dhe Rama po “luajnë” në mungesë të Gjykatës Kushtetuese

Mapo - 06.11.2018

Kuvendi i Shqipërisë u mblodh këtë të martë në një seancë jashtë radhe, për të miratuar formalisht shkarkimin e Fatmir Xhafajt si ministër të Punëve të Brendshme.

Rama i jep kohë Metës: Presidenti ende nuk e ka thënë fjalën e fundit

Botasot - 06.11.2018

Kur të gjithë prisnin të dëgjonin lëvizjen e radhës së Kryeministrit në shahun me Presidentin e Republikës, Edi Rama i dha ende kohë Ilir Metës. “Do t’i japim edhe ca kohë që ta bluajë, por edhe ...

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

Botasot - 06.11.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit Sandër ...

Kriza qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi

Botasot - 06.11.2018

Mos dekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, i ka trazuar sërish “ujërat” e politikës në Shqipëri. Kjo temë është trajtuar edhe në studion e “Top Show”, ku pjesë e panelit ka qenë edhe ...

Mosdekretimi i Lleshit/ Nishani: Meta ka më shumë se 1 arsye

Botasot - 06.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Rama: Sot kemi një problem, por nuk e kam humbur besimin tek Meta

Gazeta Express - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga salla e Kuvendit se qeveria për herë të parë nga momenti kur mazhoranca e votoi, tashmë ka një problem me Presidentin e Republikës dhe lidhet pikërisht me dekretin ...

Rama tërhiqet, ja çfarë ndodhi në mesnatë

Botasot - 06.11.2018

Një takim i fshehtë Meta-Xhafaj i zhvilluar në rrethana të mistershme duket se e ka detyruar Kryeministrin Edi Rama të tërhiqet nga këmbëngulja e tij për emërimin e Sandër Lleshit në postin e ...

Berisha: Rama është tërhequr për Sandër Lleshin

Telegrafi - 06.11.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook, një orë para seancës plenare shkruan se Rama është tërhequr dhe se parlamenti nuk do votojë sot Sandër Lleshin si zëvendësministër të ...

Rama shtrëngon duart dhe i jep detyrën ministrit të padekretuar

Gazeta Express - 06.11.2018

Ndërsa Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të shpallë dekretin për Sandër Lleshin, kryeministri Edi Rsama ka ecur ...

Berisha: Rama u tërhoq pas takimit Meta-Xhafaj

Mapo - 06.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale është shprehur se kreu i qeverisë, Edi Rama nuk do ta votojë këtë të martë në parlament Sandër Lleshin si zv/ministër-ministër.

Parlamenti i Shqipërisë shkarkon ministrin e Brendshëm Xhafaj

Koha.net - 06.11.2018

Parlamenti i Shqipërisë ka votuar paraditen e së martës dekretin e Presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Ai u shkarkua me 75 vota pro.

Rama-Metës: Do të jap edhe disa ditë kohë për Sandër Lleshin

Mapo - 06.11.2018

‘Koha me ka mesuar qe te mos e them fjalen e fundit, sot ne votojme shkarkimin e Fatmir Xhafes me pas do te vendosim ne qeveri ministrin e Brendshem te refuzuar nga Presidenti per dekretim dhe do t’i ...

Rama-Metës: Mos ardhtë koha që kryeministrat tallen me Presidentët

Telegrafi - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një refuzim të paprecedentë mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm nga Presidenti Ilir Meta. Kreu i qeverisë iu përgjigj Metës me fjalët të cilat ...

Ironia e Palokës me fjalën e Ramës në Kuvend

Botasot - 06.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar fjalimin e Edi Ramës në Kuvend pas mos dekretimit nga ana e Presidentit të kandidtures së tij për Minister të Brendshëm.

‘Rama po luan shah me të vetët’

Mapo - 06.11.2018

Nga Ylli Manjani Edi Rama nuk gënjen kur thotë se “po luan Shah”. E vetmja gënjeshtër e tij është se nuk tregon se me kë po luan. Ka krijuar idenë që lojën e ka me Ilir Metën, por në fakt po luan ...

Sandër Lleshi, tashmë “de facto” ministër i brendshëm

RTSH - 06.11.2018

Në një xhest vendosmërie për vendimin e zgjedhjes së Sandër LLeshit në postin e në postin e zv/ministrit të brendshëm, por “de fakto” ministër i dikasterit më të rëndësishëm, kryeministri Edi Rama ...

Foto e ditës: Sandër Lleshi emërohet zv-ministër i Brendshëm

Mapo - 06.11.2018

Sander Lleshi eshte emeruar me vendim qeverie, zv-minister i Brendshem. Ashtu sic vete paralajmeroi, Rama mblodhi qeverine pas shkarkimit te Xhafajt, duke emeruar ne kete detyre Sander Lleshin.

Fotot: Lleshi fillon punën, çfarë nuk u pa nga ceremonia e prezantimit në ministri…

Mapo - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama qendroi vetem pak minuta ne ministrine e Brendshme ku kishte shkuar bashke me zv-ministrin e emeruar Sander Lleshi. Ai doli me Fatmir Xhafajn nga dera e ministrise se Brendshme, ...

Përfundimisht Sandër Lleshi do ta drejtojë Ministrinë e Brendshme

Telegrafi - 06.11.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë të ditur se Sandër Lleshi do të drejtojë Ministrinë e Brendshme, nga posti i zëvendësministrit. Ky vendim është marr pas mbledhjes së Qeverisë së ...

Meta kërkoi tri herë të takojë Sandër Lleshin…

Mapo - 06.11.2018

Pse nuk pranoi Ilir Meta të dekretojë Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm? Burime nga presidenca thanë për “Panorama” , se kreu i shtetit ka kërkuar tri herë të takojë gjeneral Lleshin edhe nën ...

Ceremonia, Xhafaj i kalon stafetën Lleshit në ministri

Mapo - 06.11.2018

Vetem pak minuta me pare, ish-ministri i Brendshem, Fatmir Xhafaj ka mberritur ne zyren e ministrise se Brendshme krejt i qeshur para mediave. Ai ka ngjitur shkallet e ministrise ne pritje per t’i ...

Lleshi zv/ministër, Manjani: Flasin për Kushtetutë, çfarë shteti!

Mapo - 06.11.2018

Pas emërimit nga Kuvendi të Sandër Lleshit në pozicionin e zëvendësministrit të Brendshëm, por me kompetencat e ministrit, vjen dhe një reagim nga ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Rama: Lleshi zgjedhja e duhur, Meta nuk e ka thënë akoma fjalën e fundit

RTSH - 06.11.2018

Kryeministri socialist Edi Rama ka shprehur besimin se vendosja e Sandër Lleshi në krye të ministrisë së brendshme është zgjedhja e duhur, ndërsa shprehur bindje se presidenti Meta nuk e ka thënë ...

Pse Presidenti është i detyruar të dekretojë propozimet e Kryeministrit

Mapo - 06.11.2018

Nga Endri Prifti Në Nenin 98.1 të Kushtetutës është përcaktuar se “Ministri emërohet dhe shkarkohet nga Presidenti i Republikës, me propozim të Kryeministrit, brenda 7 ditëve”.

Rama e çoi tek Ministria e Brendshme, por çfarë ka në dorë Meta për Lleshin…

Mapo - 06.11.2018

“Këtu kam një ndjesë dhe realisht shumë ndjesë, presidentit në radhë të parë, nëse çka sapo do të shtoj këtu në kllapa është sajesë mediatike por meqë më informuan dhe prapë e konfirmova sot, duke ...

‘Lleshi’: Pse debati për një emër ministri po kthehet në një histori qesharake

Mapo - 06.11.2018

Tonet me paralajmërime të tipit “se nuk mund të më sfidosh” mes Presidentit të Republikës dhe kryeministrit Edi Rama, u duk se ranë shpejt, që me dekretimin ende pa u gdhirë të drejtorit të ri të ...

“Lleshi”, Nishani: Meta mund të ketë më shumë se një arsye “qesharake” siç thotë Rama

Gazeta Express - 06.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të ...

Hysi: Në Kushtetutë asnjë nen që thotë që Presidenti të mos dekretojë ministrat

Botasot - 06.11.2018

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi tha se nuk pritej që Presidenti Ilir Meta të mos dekretonte kandidaturën e Sandër Lleshit për në postin e ministrit të Brendshëm.

Zëri i Amerikës: Rama shmangu tonet e ashpra ndaj Ilir Metës

Mapo - 06.11.2018

VOA Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit ...

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

VOA - 06.11.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit Sandër ...

Spiropali: Do i dërgojmë sërish Metës emrin e Sandër Lleshit

Durres Lajm - 06.11.2018

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në NeWs24, deputetja e PS , Elisa Spiropali u shpreh se me mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm, Presidenti Meta ka marrë kompetenca që nuk ...

Kur edhe ky…!

Java News - 06.11.2018

Ish-ministri i drejtësisë dhe LSI-isti “i pavarur” Ylli Manjani i është bashkuar atyre që mendojnë se Ilir Meta ka gabuar me sjelljen procedurale ndaj Sandër Lleshit.

Rama i jep kohë Metës: Presidenti ende nuk e ka thënë fjalën e fundit

Medial - 06.11.2018

Kur të gjithë prisnin të dëgjonin lëvizjen e radhës së Kryeministrit në shahun me Presidentin e Republikës, Edi Rama i dha ende kohë Ilir Metës. “Do t’i japim edhe ca kohë që ta bluajë, por edhe ...

"Rama shah me të vetët, jo me Metën"

Durres Lajm - 06.11.2018

Shah me të vetët. ———— Edi Rama nuk gënjen kur thotë se “po luan Shah”. E vetmja gënjeshtër e tij është se nuk tregon se me kë po luan. Ka krijuar idenë që lojën e ka me Ilir Metën, por në fakt po ...

Deputetja e PS: Do t’i dërgojmë sërish Metës emrin e Sandër Lleshit

Java News - 06.11.2018

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në NeWs24, deputetja e PS , Elisa Spiropali u shpreh se me mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm, Presidenti Meta ka marrë kompetenca që nuk ...

Daci: Zero shanse për shkarkimin e Presidentit

Tetova Sot - 06.11.2018

Mos dekretimi i Metës të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm shënoi precedentin e parë duke çuar në një përplasje mes mazhorancës dhe institucionit të Presidentit.

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

Medial - 06.11.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit Sandër ...

Mosdekretimi i Lleshit/ Nishani: Meta ka më shumë se 1 arsye

Medial - 06.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

FOTOT/ Rama çon Sandër Lleshin në zyrë, del me Fatmir Xhafajn duke qeshur

Java News - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por që do të këtë kompetencat e plota të ministrit.

Rama tërhiqet, ja çfarë ndodhi në mesnatë

Medial - 06.11.2018

Një takim i fshehtë Meta-Xhafaj i zhvilluar në rrethana të mistershme duket se e ka detyruar Kryeministrin Edi Rama të tërhiqet nga këmbëngulja e tij për emërimin e Sandër Lleshit në postin e ...

Ironia e Ramës me Metën: Mos ardhtë koha që kryeministrat të tallen me Presidentët

Java News - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një refuzim të paprecedentë mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm nga Presidenti Ilir Meta. Kreu i qeverisë iu përgjigj Metës me fjalët të cilat ...

Ironia e Palokës me fjalën e Ramës në Kuvend

Medial - 06.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar fjalimin e Edi Ramës në Kuvend pas mos dekretimit nga ana e Presidentit të kandidtures së tij për Minister të Brendshëm.

Rama nxjerr letrën që i çoi Meta: Nuk e di pse këto kohë i duket vetja komandant i përgjithshëm

Gazeta Tema - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka lexuar në Kuvend, letrën e shkurtër që Ilir Meta i ka dërguar për refuzimin e Sandër Lleshit. “Ja letra që më ka mbërritur të shtunën mbrëma.

Rama prezanton Lleshin në ministri, Xhafaj i dorëzon detyrën

Java News - 06.11.2018

Vetem pak minuta me pare, ish-ministri i Brendshem, Fatmir Xhafaj ka mberritur ne zyren e ministrise se Brendshme krejt i qeshur para mediave. Ai ka ngjitur shkallet e ministrise ne pritje per t’i ...

Ish-kreu i Kushtetueses hedh dyshime: Vendimi i Metës për Lleshin nuk është sipërfaqësor…

Java News - 06.11.2018

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Fehmi Abdiu, e cilëson tejkalim kompetencash kushtetuese mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti i Republikës.

Hysi: Në Kushtetutë asnjë nen që thotë që Presidenti të mos dekretojë ministrat

Medial - 06.11.2018

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi tha se nuk pritej që Presidenti Ilir Meta të mos dekretonte kandidaturën e Sandër Lleshit për në postin e ministrit të Brendshëm.

Pse mungon vendimi për Lleshin në faqen e presidencës?

Java News - 06.11.2018

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të ...

Spiropali: Eshtë një konflikt i sforcuar, do t’i dërgojmë sërish Metës emrin e Sandër Lleshit

Gazeta Tema - 06.11.2018

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në NeWs24, deputetja e PS , Elisa Spiropali u shpreh se me mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm, Presidenti Meta ka marrë kompetenca që nuk ...

Çështja “Lleshit”/ Deputetja Ferhati: Situatë e paprecedentë

Java News - 06.11.2018

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e ...

"Ndodhi pas mesnate!" Berisha: Rama tërhiqet pas takimit Meta-Xhafaj

Durres Lajm - 06.11.2018

Kreu i qeverisë, Edi Rama nuk do ta votojë këtë të martë në parlament Sandër Lleshin si zëvendësministër-ministër sipas ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kuvendi miraton dekretin për shkarkimin e Xhafajt, i hapet rruga Lleshit për drejtimin e Ministrisë së Brendshme

Java News - 06.11.2018

Parlamenti ka votuar pak minuta më parë dekretin e Presidentit Meta për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ky i fundit dha dorëheqjen disa ditë më parë.

Pas shkarkimit të Xhafajt, Rama shtrëngon duart me Sandër Lleshin (FOTO)

Durres Lajm - 06.11.2018

Vetëm pak çaste pasi mazhoranca në Kuvend ka votuar me 75 vota pro shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga detyra si ministër i Brendshëm, e teksa ritheksoi besimin e plotë te zgjedhja e bërë për pasuesin e ...

Kuvendi sot shkarkon Xhafajn, Lleshi komandohet ministër i Brendshëm

Java News - 06.11.2018

Sot në orën 10:00 do të zhvillohet seanca plenare për të votuar dekretin e shkarkimit të Fatmir Xhafës nga posti i Ministrit të Brendshëm. Seanca nuk do të zgjasë shumë, ndërsa me mjaft interes ...

VENDIMI: Sandër Lleshi merr zyrtarisht drejtimin e Ministrisë së Brendshme

Gazeta Tema - 06.11.2018

Qeveria “Rama” ka ngarkuar me detyrën e zëvendës ministërit të Brendshëm, gjeneral Sandër Lleshin. Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Rama, Lleshi dhe Xhafaj mbërrijnë në ministrinë e Brendshme

Java News - 06.11.2018

Në një kohë që pritet prezantimi i zv/ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama kanë mbërritur në ministri. Xhafaj do të takojë për herë të fundit stafin me të ...

Juristët: Ilir Meta shkeli hapur Kushtetutën, qytetarët kanë votuar Edi Ramën për krijimin e qeverisë, jo Presidentin

Gazeta Tema - 06.11.2018

Juristët kanë hedhur dje poshtë pretendimet e Presidentit Ilir Meta sa i takon dekretit për Sandër Lleshin. Gjatë një prononcimi për gazetën “SOT”, Idajet Beqiri theksoi se duke qenë se qeveria me në ...

Kuvendi miraton shkarkimin e Xhafajt, Lleshi komandohet ministër i Brendshëm

Java News - 06.11.2018

Parlamenti ka votuar pak minuta më parë dekretin e Presidentit Meta për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ky i fundit dha dorëheqjen disa ditë më parë.

FOTOT: Rama përcjell vetë në zyrë Sandër Lleshin për ditën e parë të punës, del me Fatmir Xhafajn duke qeshur

Gazeta Tema - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por i cili do të këtë kompetencat e plota të ministrit.

Zyrtare/ Rama komandon Sandër Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme

Java News - 06.11.2018

Këshilli i Ministrave ka emëruar Sandër Lleshin në postin e zv/ ministrit të Brendshëm, ndërsa tashmë do të komandohet në drejtimin e këtij dikasteri në vendin e Fatmir Xhafajt.

Rama: Gjithçka mund ta përballoj, përveçse një president qesharak. Zyrtarisht Sandër Lleshi do drejtojë Ministrinë e ...

Gazeta Tema - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se Ilir Meta ka ende kohë të ndryshojë mendje për Sandër Lleshin, edhe pse tashmë afati ligjor ka skaduar.

Rama: Prej së shtunës kemi një problem me Presidentin, injoroi Kushtetutën!

Java News - 06.11.2018

Kryeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me arrestimin e Emiljano Shullazit dhe kercenimet ndaj kandidatit per rektor ne Universitetin e Tiranes, ...

Andi Bushati: Rama ka bërë fjalimin e duhur sot në Parlament, Meta të tregojë arsyet përse nuk dekretoi Lleshin

Gazeta Tema - 06.11.2018

Andi Bushati i ka bërë thirrje sot Presidentit të Republikës Ilir Meta të bëjë transparencë mbi arsyet e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Kuvendi i Shqipërisë duhet të ushtrojë detyrën e tij Kushtetuese!

Gazeta Tema - 06.11.2018

Nga Plarent Ndreca Sot nga kryeministri i Shqipërisë Ju bë e ditur zyrtarisht Kuvendit të Shqipërisë se presidenti i Republikës ka ushtruar kompetencën e tij Kushtetuese.

Ish-presidenti Nishani: Meta ka shumë arsye pse nuk e dekreton z.Lleshi

Java News - 06.11.2018

Në studion e “Dritare” në News24, lidhur me arsyet e mosdekretimit nga Presidenti Ilir Meta të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, ka folur edhe ish-presidenti Bujar Nishani.

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, ish-kreu i Kushtetueses kritikon presidentin: Ja pse Meta i tejkaloi kompetencat, ...

Gazeta Tema - 06.11.2018

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Fehmi Abdiu, e cilëson tejkalim kompetencash kushtetuese mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti i Republikës.

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?

Gazeta Tema - 06.11.2018

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të ...

Mosdekretimi i Lleshit, analistët komentojnë përplasjen Rama-Meta: Krizë e re politike, ja çfarë po synon presidenti ...

SOT - 05.11.2018

Analistë dhe vëzhgues të jetës politike pohojnë se Shqipëria ka rënë në një krizë të papritur konstitucionale, kur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nuk dekretoi Sandër Lleshin, si ministër të ...

Pse Meta e çoi Lleshin për lesh?

Ina - 05.11.2018

Nga Andi Bushati Duke mos dekretuar gjeneral Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendëshëm, Ilir Meta i ka dhënë fund një tradite gati 30 vjeçare, ku kreu i shtetit e trajtonte si detyrim ...

E ftuan të komentonte mosdekretimin e Sandër Lleshit, deputeti shpërthen në mes të emisionit: Unë s’jam politikan top ...

SOT - 05.11.2018

Gazetari Flavio Qarri ka ftuar këtë mëngjes në emisionin e tij “Kafein” deputetin e PD, Myslim Murrizi për të komentuar ngjarjet e aktualitetit politik, si mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i ...

Dikur një prej të parëve të PD/ “Burrë” apo “i pabesë”? Patozi komenton vendimin e Ilir Metës

LajmiFundit - 05.11.2018

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi ka reaguar për ngjarjen më të rëndësishme politike në vend, mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Rama emëron Lleshin zv/ministër të Brendshëm

Top Channel - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka emëruar Sandër Lleshin në postin e zv/ministrit të Brendshëm. Rama e kishte propozuar Lleshin për ministër të Brendshëm, por kandidatura e tij nuk u dekretua nga Presidenti.

Sandër Lleshi do të emërohet zv/ministër i Brendshëm nga qeveria

LajmiFundit - 05.11.2018

Rreth një javë më parë Kryeministri Edi Rama lajmëroi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe emërimin në këtë detyrë të re të Sandër Lleshit.

Rama zbulon planin B, emëron Sandër Lleshin zv.ministër të Brendshëm

LajmiFundit - 05.11.2018

Pas refuzimit per dekretim nga Presidenti, mesohet se Sander Lleshi do të emërohet zv/minister i brendshëm me kompetencat e ministrit. Behet me dije se vendimi eshte njoftuar nga kryeministri Edi ...

Rama emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm, pritet seancë plenare e jashtëzakonshme

SOT - 05.11.2018

Pas përfundimit të mbledhjes së Grupit të PS janë zbardhur detajet se çfarë u tha dhe çfarë do të ndodhë. Grupi i Partisë Socialiste ka paralajmëruar se nesër do të zhvillohet një seancë plenare e ...

“Nuk mbaron me kaq”, pas zyrtarizimit të Sandër Lleshit zv/ministër Edi Rama bën paralajmërimin e fortë

SOT - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama së bashku me grupin parlamentar të PS kanë vendosur të mbledhin nesër në një seancë të jashtëzakonshme kuvendin, ku do miratojnë dekretin e Presidentit për shkarkimin e ...

Rama reagon publikisht: Sandër Lleshi do jetë ministër i Brendshëm, i drejtohem Kuvendit

LajmiFundit - 05.11.2018

Dy dite pas refuzimit te Presidentit Ilir Meta per ta dekretuar Sander Lleshin ne detyren e ministrit te Brendshem dhe nje dite pasi u takua me kreun e shtetit ne zyren e tij, kryeministri Edi Rama ...

Kërcënon Rama: Lleshi do bëhet zv/ministër i Brendshëm, nuk mbaron me kaq

LajmiFundit - 05.11.2018

Pas përhapjes së lajmit se Sandër Lleshi u emërua ditën e sotme si zëvendës ministër i Brendshëm nga kryeministri Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj vijon të jetë ende ministër, kreu i qeverisë ka kërcënuar ...

Rama zbaton “planin B”, emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm

Zhurnal - 05.11.2018

Rama zbaton “planin B”, emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm Rama zbaton “planin B”, emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm Tiranë, 5 nëntor - Mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta ...

Dy ‘’JO”-të e Metës/ Pse presidentit “kryeneç” nuk pranoi të bëhet noter i Kryeministrit?

LajmiFundit - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që t’i japë zgjidhje me VKM ngërçit të krijuar nga ana e presidentit Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Përplasja me Metën për Lleshin/ Zbulohet çfarë tha Rama në mbledhjen me dyer të mbyllura

SOT - 05.11.2018

Kryeministri Rama ka propozuar Sandër Lleshin si zëvendëministër të brendshëm dhe pas kësaj ai do të komandohet në krye të Ministrisë, sa kohë që nuk ka një emër tjetër të dekretuar.

Rama: Lleshi, zv/ministër nesër. Por, nuk mbaron me kaq…

Top Channel - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka shkruar në Twitter pas mbledhjes së grupit parlamentar. “Dakordësi e plotë në Grupin Parlamentar. Kuvendi do të miratojë nesër dekretin e Presidentit për shkarkimin e ...

Mosdekretimi i Lleshit, Rama: Presidenti nuk dha arsye, por vetëm mosbindje

Top Channel - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste se “Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë asnjë arsye, por vetëm mosbindjen e tij” për dekretimin e Sandër Lleshit si ...

“Lleshi ka Top-Cosmic”/ Rama zbardh letrën e Metës para deputetëve: Mosdekretimi është shkelje e Kushtetutës

SOT - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka propozuar Sandër Lleshin si zëvendëministër të brendshëm dhe pas kësaj ai do të komandohet në krye të Ministrisë, sa kohë që nuk ka një emër tjetër të dekretuar.

Hallakati Gjykatën Kushtetuese, tani Rama gjen zgjidhje tjetër për Lleshin

LajmiFundit - 05.11.2018

Për 90 minuta dje Edi Rama qëndroi në zyrën e Ilir Metës për të diskutuar për rrëzimin e Sandër LLeshit si ministër i Brendshëm. Pas këtij takimi, vetë zyra për shtyp e Edi Ramës njoftoi se ‘takimi ...

Kuvendi njoftim të rëndësishëm për shkarkimin e Xhafajt

SOT - 05.11.2018

Ditën e nesërme Kuvendi do ketë një seancë të jashtëzakonshme. Në njoftimin e shpërndarë nga faqja zyrtare e Kuvendit bëhet me dije se seanca do të mbahet nesër në orën 10:00.

A mund të caktohet zv.ministri Sandër Lleshi të bëjë detyrën e Ministrit?/ Ylli Manjani: Nuk ka kuptim! Ja tre ligjet ...

SOT - 05.11.2018

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shpjeguar duke u mbështetur në Kushtetutë faktin nëse Sandër Lleshi i merr të gjitha kompetencat e ministrit të Brendshëm në pozicionin e emëruar së fundmi ...

Lleshi emërohet zv/ministër. Rama: Do të drejtojë Ministrinë e Brendshme

Top Channel - 05.11.2018

Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e ministrisë së Brendshme, pavarësisht mosbindjes së Ilir Metës. Kryeministri Edi Rama vendosi ta emërojë gjeneralin si zv/ministër, duke i deleguar drejtimin e ...

“Tahiri ka dosje për Ramën”, shpërthen Noka: Sandër Lleshi pa personalitet, ndërsa Meta është…

SOT - 05.11.2018

Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka ka komentuar nga studio e News24 në rubrikën “Opinion” zhvillimet e fundit duke u ndalur fillimisht tek mosdekretimi i Sandër Lleshit si ...

Lëvizja e Ramës për Sandër Lleshin, reagon PD: Kukull! Ja pse këmbëngul Rama

SOT - 05.11.2018

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një deklarate ndaj këmbënguljes së Edi Ramës për të emëruar në detyrën e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshin.

PD: Rama de facto ministër i Brendshëm

Top Channel - 05.11.2018

Partia Demokratike thotë se këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë të këtij ...

Ish-ministri i Brendshëm: Tahiri ka dosje për Ramën

LajmiFundit - 05.11.2018

Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka ka komentuar zhvillimet e fundit duke u ndalur fillimisht tek mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Artan Hoxha: Lleshi? Presidenti duhet ta dekretonte

Top Channel - 05.11.2018

Eksperti i nivelit të lartë, Artan Hoxha mendon se presidenti nuk ka të drejtë kushtetuese për të refuzuar zgjedhjet e kryeministrit Rama, mbi kandidaturat që ai propozon si pjesë të kabinetit të tij.

Emërimi i Sandër Lleshit si ministër, përplasje mes Ramës dhe Metës

Portalb - 05.11.2018

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim të gjatë me Ilir Metën në Presidencë. “Me kërkesë të tij, kryeministri u takua me presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth ...

Pse Meta nuk e dekretoi Lleshin? Lubonja tregon hapur kush janë dy hipotezat që e penguan propozimin e Ramës

SOT - 05.11.2018

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta.I ftuar në rubrikën “Opinion”, Lubonja tha se arsyeja se pse kreu i ...

Sandër Lleshi ministër i Brendshëm?/ Lubonja: Politikisht nuk bën, ja arsyet

SOT - 05.11.2018

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar se Sandër Lleshi nuk është i përshtatshëm politikisht për të qenë ministër i Brendshëm i Shqipërisë. Lleshi si këshilltar i kryeministrit për Sigurinë nuk ka ...

Dekretimi i ministrave, Nishani tregon çfarë kërkoi në 2016-ën

LajmiFundit - 05.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani në një reagim për ‘News24’ ka sqaruar edhe njëherë kërkesën që bëri në 2016-ën pranë Gjykatës Kushtetuese, së cilës iu drejtua për interpretim të kompetencave të kreut të ...

Meta s’e dekretoi, Rama i jep Lleshit kompetencat e ministrit të Brendshëm

Ina - 05.11.2018

Sandër Lleshi do të jetë zëvendësministër me kompetencat e Ministrit deri sa presidenti Ilir Meta të krijojë bindjen për ta dekretuar. Kjo zgjidhje e gjetur nga qeveria i është bërë e ditur grupit ...

Dy me zero për Ilir Metën

Ina - 05.11.2018

Më shumë sesa një precedent kushtetues refuzimi i Sandër Lleshit për postin e ministrit të Brendshëm duket se do të riciklojë një konflikt të fortë mes institucionit të presidentit dhe të ...

Në fjalimin e fundit, Fatmir Xhafaj i thotë dy fjalë edhe Sandër Lleshit

SOT - 05.11.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim përshëndetës me punonjës të Ministrisë dhe drejtues të Policisë së Shtetit. Gjatë fjalës së tij, ministri Xhafaj foli për kanabisin duke thënë se ...

Takimi Rama-Meta, provë force mes Presidencës e Qeverisë

LajmiFundit - 05.11.2018

Provë force në Shqipëri mes Presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa zoti Meta njoftoi përmes një njoftimi të shkurtër të shtunën në ...

Emërimi si zv.ministër, Xhafaj ka një mesazh për Lleshin

LajmiFundit - 05.11.2018

Fatmir Xhafaj, i dorëhequr nga posti i Ministrit të Brendshëm disa ditë më parë, në një deklaratë për mediat, ka bërë një bilanc të punës së tij. Ndërsa solli në vëmendje gjithçka bërë gjatë një ...

Meta nuk e dekretoi/ Balla: Lleshi do jetë ministër me patjetër

LajmiFundit - 05.11.2018

Balla në mënyrë indirekte ka shigjetur Metën duke i thënë se ka bërë lëvizjen e fundit të parënb, ndërsa ka shtuarb se lëvizja e fundit është bërë e para.

Refuzim i Lleshit nga Meta, Balla:Të sjellë në Kuvend mesazhin

SOT - 05.11.2018

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e emërimit të Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm ka reaguar dhe kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla.

“Nuk mbaron me kaq”/ Zëri i Amerikës: Ky veprim tregon se Rama po sfidon Metën

SOT - 05.11.2018

Zëri i Amerikës ka analizuar lëvizjet e kryeministrit Rama dhe të presidentit Meta pas refuzimit te ketij te fundit per mos-dekretimin në postin e ministrit të Brendshëm.

Open/ Mosdekretimi i Lleshit, Bamir Topi: Meta të bëjë transparencë

Top Channel - 05.11.2018

I ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin Open të drejtuar nga Eni Vasili, ish-Presidenti i vendit, Bamir Topi foli për precedentin e krijuar nga Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin ...

Sandër Lleshi ministër?/ Balla flet me siguri: Ka instrumente të tjera që do përdoren

SOT - 05.11.2018

I ftuar në ‘Report Tv’, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është shprehur i sigurtë se Sandër Lleshi do jetë Ministër i Brendshëm. Sipas tij, Kushtetuta ka instrumente të tjera që mund ...

Refuzimi i Lleshit nga Meta, flet Moisiu:Ja dy rastet e mia me Nanon dhe Berishën

SOT - 05.11.2018

Ish presidenti Bamair Topi i ftuar në "Open" nga Eni Vasili ka folur për vendimin e Ilir Metës i cili refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

‘Duhet ta kishe dekretuar’, Moisiu dhe Topi kundër Metës

LajmiFundit - 05.11.2018

Në një lidhje telefonike në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel, ish-presidenti Aleksandër Mosiu ka folur për vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar gjeneral Sandër ...

Moisiu në “Open”: S’ka asnjë pengesë për të mos dekretuar Lleshin

Top Channel - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e Presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-Presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...

Meta refuzon dekretimin e Lleshit/ Bamir Topi tregon se si do të vepronte po të ishte President

SOT - 05.11.2018

I ftuar në ‘Top Channel’, ish-presidenti Bamir Topi u pyet se si do të vepronte nëse do të vijonte të ishte në zyrën e Kreut të Shtetit. Gjatë intervistës në ‘Open’, Topi theksoi se nëse kandidatura ...

Shqipëri, provë force mes Presidencës e Qeverisë

Portalb - 05.11.2018

Provë force në Shqipëri mes Presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa Meta njoftoi përmes një njoftimi të shkurtër të shtunën në mbrëmjes se ...

Presidenti refuzoi propozimin e Ramës, gazetari tregon "anët e errëta" të Sandër Lleshit

SOT - 05.11.2018

Gazetari Ferdinand Dervishi i ftuar në "360 Gradë" u shpreh se mos dekretimi i Sandër Lleshit ka disa arsye. "Përse nuk u drejtua ministri i Brendshëm.

Nuk dekretohet nga Meta/ Fahri Balliu tregon një histori me Sandër Lleshin: Turp t’ju vijë!

SOT - 05.11.2018

Fahri Balliu i ftuar në studion e emisionit “Open” në Top Channel ka treguar një histori me gjeneralin, Sandër Lleshi. Gjeneralin që Presidenti Meta nuk e dekretoi me arsyetimin se nuk ishte i bindur ...

Nikoll Lesi: Sandër Lleshi nuk u dekretua nga Meta për shkak të Saimir Tahirit

LajmiFundit - 05.11.2018

Gazetari Nikollë Lesi i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel u shpreh se vendimi i presidentit Ilir Meta për mos-dekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm është një vendim dinjitoz.

Open/ Nikollë Lesi: Sandër Lleshi, këshilltar në kohën e kanabisit të Tahirit

Top Channel - 05.11.2018

Gazetari Nikollë Lesi i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel u shpreh se vendimi i presidentit Ilir Meta për mos-dekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm është një vendim dinjitoz.

Taulant Balla habit gazetarin gjatë intervistës:Dini ju të luani shah? Ja si i përgjigjet ai

SOT - 05.11.2018

Çështja e mos dekretimit nga presidenti Ilir Meta për gjeneral Sandër Lleshin e ka komentuar edhe kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.Balla ka thënë në "5 Pyetje nga ...

Mosdekretimi i Lleshit, Bamir Topi sulmon Metën: Duhet të bëjë transparencë

LajmiFundit - 05.11.2018

I ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin Open të drejtuar nga Eni Vasili, ish-Presidenti i vendit, Bamir Topi foli për precedentin e krijuar nga Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin ...

Ish presidenti Alfred Moisiu e thotë hapur:Ja ku gaboi Meta me propozimin e Ramës

SOT - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...

Rakipllari flet për mosdekretimin e ministrit të ri: Meta kërkoi takim, Lleshi refuzoi!

SOT - 05.11.2018

Kryeredaktori i gazetës “Panorama”, Robert Rakipllari, të hënën, deklaroi se një nga arsyet pse presidenti i Republikës, Ilir Meta refuzoi dekretimin e emrit të Sandër Lleshit për ministër të ...

Mos-dekretimi i Lleshit/ Fevziu e zbulon "live": Presidenca më tha se kjo do jetë lëvizja e radhës e Metës

SOT - 05.11.2018

Zyra e medias së Ilir Metës i ka thënë emisionit ‘Opinion’ se Presidenti është gati të organizojë një mbledhje të parlamentit për të treguar arsyet e mos-dekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i ...

Bie Lleshi, nis “shahu politik”

Mapo - 05.11.2018

Pas refuzimit të gjeneral Sandër Leshit për postin e ministrit të Brendshëm vendi futet në kaos institucional. Rama i shkon në zyrë Metës ku bisedojnë për 90 minuta dhe flet për “debat konstruktiv” ...

Bie Lleshi, nis “shahu politik”

Botasot - 05.11.2018

Pas refuzimit të gjeneral Sandër Leshit për postin e ministrit të Brendshëm vendi futet në kaos institucional. Rama i shkon në zyrë Metës ku bisedojnë për 90 minuta dhe flet për “debat konstruktiv” ...

Nesër shkarkohet Xhafaj, Sandër LLeshi emërohet zv-ministër

Mapo - 05.11.2018

Neser pritet qe te mbahet nje seance e jashtezakonshme er Kuvendit ku pike kryesore do te kete miratimin e dekretit te Presidentit Ilir Meta per shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit te ...

Rama bën “lëvizjen” e tij, i jep detyrën Sandër Lleshit

Gazeta Express - 05.11.2018

Pasi kreu i Shtetit, Ilir Meta refuzoi emrin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, kryeministri Edi Rama “futet” në ...

Rama emëron Sander Lleshin zv/minister të Brendshëm...

Botasot - 05.11.2018

Pas mosdekretimit nga Presidenti si Minister i Brendshëm, Kryeministri Edi Rama ka emëruar Sandër Lleshin në postin e zv/ministrit të Brendshëm. Rama e kishte propozuar Lleshin për ministër të ...

Emërimi i Sandër Lleshit dhe precedenti “Nano”, sërish Meta shkaku

Mapo - 05.11.2018

Ditën e nesërme pritet te mblidhet jashtë radhe seanca parlamentare për të votuar shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Seanca do të zhvillohet ditën e nesërme në orën ...

Rama shuan zërat: Në PS ka dakordësi për Sandër Lleshin

Mapo - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka shuar cdo hamendesim se me emerimin e Sander Lleshit ne ministrin e Brendshme do te kishte pakenaqesi brenda radheve te PS-se.

Emërimi i Sandër Lleshit dhe precedenti “Nano”, sërish Meta shkaku

Botasot - 05.11.2018

Ditën e nesërme pritet te mblidhet jashtë radhe seanca parlamentare për të votuar shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Seanca do të zhvillohet ditën e nesërme në orën ...

Rama lë Shqipërinë pa ministër të Brendshëm

Botasot - 05.11.2018

Edi Rama duket se ka vendosur të lejë Shqipërinë pa Ministër të Brendshëm. Me vendimin e tij për të emëruar Sandër Lleshin zv/ministër me vendim qeverie, Rama duket se ka vendosur ti shkojë deri në ...

Emërimi i Sandër Lleshit, Rama: Nuk mbaron me kaq, nesër do ta merrni vesh në Kuvend

Mapo - 05.11.2018

Jo vetem ne mbledhjen e grupit parlamentar, por edhe publikisht, Edi Rama eshte shprehur permes nje postimi ne Twitter se per emrin e Sander Lleshit ka dakordesi te plote.

Kryeministri Rama ka emëruar në postin e zëvendësministrit të brendshëm Sandër Lleshin

RTSH - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka emëruar në postin e zëvendësministrit të Brendshëm, Sandër Lleshin. Ky vendim i mazhorancës vjen pas pas refuzimit të dekretit për emërimin e Lleshit si Ministër i Brendshëm, ...

Rama e gjeti zgjidhjen, por Ruçi i shkon Metës sërish për Sandër Lleshin

Mapo - 05.11.2018

Ashtu si kryeministri Edi Rama, edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci ka shkuar sot në Presidencë. Me kerkesë të kryeparlamentarit, Ruci ka ngjitur shkallët e Presidencës për të zhvilluar një takim ...

“Nuk mbaron me kaq”: Ja skenarët që po paralajmëron Rama

Mapo - 05.11.2018

Në 90 minuta takim me Presidentin Ilir Meta, kryeministri Edi Rama duket se nuk është sqaruar se pse kreu i shtetit nuk kishte dekretuar emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brëndshëm.

Rama në Twitter: Nuk mbaron me kaq, nesër ...

Botasot - 05.11.2018

Pas vendimit për të emëruar Sandër Lleshin si Edi Rama ka reaguar në Twitter duke thënë se nuk mbaron me kaq. Sipas Ramës nesër do të mblidhen deputetët e PS-së në Kuvend për të shkarkuar Fatmir ...

Rama sulmon Metën: Do i dalim për zot situatës…

Mapo - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste se “Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë asnjë arsye, por vetëm mosbindjen e tij” për dekretimin e Sandër Lleshit si ...

Meta nuk e dekretoi për ministër, Rama e emëron zëvendësministër me kompetenca ministri

Koha.net - 05.11.2018

Sandër Lleshi është emëruar nga kryeministri Edi Rama në postin e zëvendësministrit të Brendshëm, me kompetencat e ministrit. Rama e kishte propozuar Lleshin për ministër të Brendshëm, por ...

Rama: Meta shkeli Kushtetutën, nuk kemi Gjykatë Kushtetuese, por do gjejmë…

Mapo - 05.11.2018

Zbardhet fjala e kryeministrit Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit të PS. Burime nga takimi bëjnë me dije për “BalkanWeb” se Rama është shprehur se mosdekretimi i Lleshit nga Meta eshte ne shkelje te ...

Lleshi do ta drejtoi Ministrisë së Brendshme si zv.ministër

Botasot - 05.11.2018

Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë nesër dekretin e Presidentit për shkarkimin e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ndërsa Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e Ministrisë së Brendshme si ...

“Nesër në parlament do të nisim të bindim presidentin”, Ruçi i çon fjalë Metës

Mapo - 05.11.2018

Eshte perhapur me shpejtesi lajmi se Kryeministri Edi Rama eshte shprehur se mos dekretimi i Sandër Lleshit është një shkelje kushtetuese nga ana e Presidentit, Ilir Meta.

Lleshi do ta drejtoi Ministrisë së Brendshme si zëvendësministër

Telegrafi - 05.11.2018

Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë nesër dekretin e Presidentit për shkarkimin e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ndërsa Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e Ministrisë së Brendshme si ...

Mosdekretimi i Lleshit, Vasili: Integriteti i dërrmuar, dimensioni i kësaj qeverie

Botasot - 05.11.2018

"Mosdekretimi dhe përkujdesja për një zgjedhje me integritet të lartë ishte një veprim e detyrim në kohën e duhur!" - është shprehur sot Petrit Vasili, kreu i Grupit të LSI, lidhur me mosdekretimin ...

Sandër Lleshi do ta drejtoj Ministrinë e Brendshme nga pozita e zëvendësministrit

Telegrafi - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për vendimet e fundit të mazhorancës, miratimin e dekretit të Presidentit Ilir Meta për shkarkimin e Fatmir Xhafajt si dhe emërimin e Sandër Lleshit zëvendësministër ...

A do t’ia delegojë firmën Xhafaj, Sandër Lleshit? Ja detyrimet e fundit të Xhafës ndaj Ramës

Mapo - 05.11.2018

Para se të votohet në Kuvend për tu shkarkuar si pjesë e dekretit të Ilir Metës, ministri i Brëndshëm në detyrë, Fatmir Xhafaj do të duhet të ulet në tryezën e tij për t’’ bërë Ramës edhe shërbimin e ...

Përse ndryshoi mendje Rama/ Dje e konsideroi konstruktiv, sot njoftoi sulmin ndaj Metës

Botasot - 05.11.2018

Për 90 minuta dje Edi Rama qëndroi në zyrën e Ilir Metës për të diskutuar për rrëzimin e Sandër LLeshit si ministër i Brendshëm. Pas këtij takimi, vetë zyra për shtyp e Edi Ramës njoftoi se ‘takimi ...

"Nxehet" përplasja për Lleshin! Meta - Ramës: Iku koha e Sekretarit të Parë

Gazeta Express - 05.11.2018

Të shtunën, presidenti Ilir Meta tha se nuk ka krijuar bindjen e plotë për t’i dhënë besimin kandidaturës së Sandër Lleshajt si ministër i ...

“Koha me Sekretar të Parë ka ikur”, nis debati Meta-Rama, çfarë ndryshoi 24 orë pas takimit…

Mapo - 05.11.2018

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim të gjatë me Ilir Metën në Presidencë. “Me kërkesë të tij, Kryeministri u takua me Presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth ...

Shqipëri, provë force mes Presidencës e Qeverisë

VOA - 05.11.2018

Provë force në Shqipëri mes Presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa zoti Meta njoftoi përmes një njoftimi të shkurtër të shtunën në ...

Nga Tom Doshi tek dosja e Lleshit: Çfarë e shoqëroi ‘bombën’ e Metës

Mapo - 05.11.2018

Të paktë ishin ata që e kishin pritur një tensionim të tillë të politikës këto ditë. Presidenti i Republikës refuzoi që të firmosë dekretin për emrin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së ...

Nisin përplasjet Meta-Rama për ministrin e Brendshëm të Shqipërisë

Koha.net - 05.11.2018

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim të gjatë me Ilir Metën në Presidencë. “Me kërkesë të tij, kryeministri u takua me presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth ...

Lleshi emërohet zv/ministër. Rama: Do të drejtojë Ministrinë e Brendshme

Botasot - 05.11.2018

Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e ministrisë së Brendshme, pavarësisht mosbindjes së Ilir Metës. Kryeministri Edi Rama vendosi ta emërojë gjeneralin si zv/ministër, duke i deleguar drejtimin e ...

Shumë lëvizje në Kuvend për Lleshin, ja çfarë po bën Ruci para seancës së nesërme

Mapo - 05.11.2018

Pas takimit ne Presidence, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me kreun e Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla si dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Kryemenistrisë Engjëll ...

Rama nuk i “dorëzohet”presidentit Meta, emëron zv/ministër Sandër Lleshin

RTSH - 05.11.2018

Ky vendim i kryeministrit Rama, për të mos dorëzuar Sandër Lleshin, nga drejtimi i Ministrisë së Brëndshme, pritet të shoqërohet me të tjera zhvillime politike në orët në vijim.

PD: Lleshi, figura më e papërshtatshme për të drejtuar Ministrinë e Brendshme

Mapo - 05.11.2018

Këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme, konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë të Ministrisë së Brendshme.

PD: Rama de facto ministër i Brendshëm

Botasot - 05.11.2018

Partia Demokratike thotë se këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë të këtij ...

PD : Vendosja e Lleshit në krye të MB, përpjekje për ta vënë nën kontroll këtë dikaster

RTSH - 05.11.2018

Këmbëngulja e kryeministrit socialist Edi Rama për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme, konsiderohet nga Partia Demokratike në opozitë si përpjekje e tij për të patur ...

PD zbulon pse Rama po këmbëngul kaq shumë për Lleshin ministër

Gazeta Express - 05.11.2018

Për Partinë Demokratike, këmbëngulja e kryeministrit për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme, “konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë” të ...

Artan Hoxha: Lleshi? Presidenti duhet ta dekretonte

Botasot - 05.11.2018

Eksperti i nivelit të lartë, Artan Hoxha mendon se presidenti nuk ka të drejtë kushtetuese për të refuzuar zgjedhjet e kryeministrit Rama, mbi kandidaturat që ai propozon si pjesë të kabinetit të tij.

‘Shuplaka’ e Zërit të Amerikës: Ilir Meta nuk ka hapësirë për ndërhyrje…

Mapo - 05.11.2018

Provë force në Shqipëri mes Presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa zoti Meta njoftoi përmes një njoftimi të shkurtër të shtunën në ...

Dekretet për ministrat, në 2016 Nishani iu drejtua Kushtetueses

Mapo - 05.11.2018

Nëse në 2016 ish-Presidenti Bujar Nishani do të priste vendimin e Gjykatës Kushtetuese, së cilës iu drejtua për interpretim të kompetencave të kreut të shtetit lidhur me dekretimit të dy ministrave ...

Pse Meta nuk e dekretoi Lleshin? Dy hipotezat që ngre Lubonja

Mapo - 05.11.2018

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, ...

Dekretimi i ministrave, reagon Nishani: Çfarë i kërkova Kushtetueses në 2016

Botasot - 05.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani në një reagim për ‘News24’, ka sqaruar edhe njëherë kërkesën që bëri në 2016-ën pranë Gjykatës Kushtetuese, së cilës iu drejtua për interpretim të kompetencave të kreut ...

Analiza e Zhejit: Meta mund t’i ketë zbuluar Ramës një kartë të fshehtë

Mapo - 05.11.2018

Nga Artur Zheji Kush mendonte se Ilir Meta ishte bërë alpinist, e kuptoi shpejt që gabohej. Kush gjykonte se Meta, do të vijonte nga Malet me blerim mbuluar, në malet me dëborë, të Veriut apo të ...

Mosdekretimi i Lleshit, Bamir Topi: Meta të bëjë transparencë

Botasot - 05.11.2018

I ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin Open të drejtuar nga Eni Vasili, ish-Presidenti i vendit, Bamir Topi foli për precedentin e krijuar nga Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin ...

Alfred Moisiu: Meta gaboi! Kam patur dy raste të ngjashme me Nanon e Berishën

Botasot - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...

“Ka mënyra të tjera, por unë mendoj se Meta do ta dekretojë Lleshin Ministër të Brendshëm”

Gazeta Express - 05.11.2018

Kushtetua ka dhe instrumenta të tjera, por unë jam i bindur se Presidenti Meta do ta dekretojë Sandër Lleshin në krye të Ministrisë së ...

Moisiu në “Open”: S’ka asnjë pengesë për të mos dekretuar Lleshin

Mapo - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e Presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-Presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...

Open/ Mosdekretimi i Lleshit, Bamir Topi: Meta të bëjë transparencë

Mapo - 05.11.2018

I ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin Open të drejtuar nga Eni Vasili, ish-Presidenti i vendit, Bamir Topi foli për precedentin e krijuar nga Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin ...

Nikollë Lesi: Sandër Lleshi, këshilltar në kohën e kanabisit të Tahirit

Mapo - 05.11.2018

Gazetari Nikollë Lesi i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel u shpreh se vendimi i presidentit Ilir Meta për mos-dekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm është një vendim dinjitoz.

Çfarë di për ‘Lleshin’, ‘Presidentin’ e ‘Kryeministrin’...

Durres Lajm - 05.11.2018

Për herë të parë në jetën e vet, Edi Rama po mundohet të sillet si konstitucionalist. I ndodhur në gjendje shoku pas refuzimit kurajoz të kandidaturës së tij për ministër të Brendshëm nga ana e ...

Rama emëron Sandër Lleshin zv.ministër të Brendshëm

Gazeta Tema - 05.11.2018

Shefi i qeverisë e kishte propozuar Lleshin për ministër të Brendshëm, por kandidatura e tij nuk u miratua nga kreu i shtetit i cili thotë se nuk bindet.

Sandër Lleshi zv.ministër i Brendshëm, Kuvendi voton nesër largimin e Xhafajt

Java News - 05.11.2018

Nesër mblidhet Kuvendi për shkarkimin e Xhafajt, ndërsa Sandër Lleshi komandohet zv.ministër i Brendshëm Lajmi është bërë i ditur nga mediat, referuar burimeve nga mbledhja e PS Burime nga takimi ...

Nesër Kuvendi shkarkon Xhafajn, Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

Durres Lajm - 05.11.2018

Ditën e nesërme do të mblidhet jashtë radhe seanca parlamentare për të votuar shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Seanca do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 10:00, ...

Mosdekretimi i Lleshit nga Meta, reagon Rama: Ai do marrë drejtimin e Ministrisë së Brendshme, nuk mbaron me kaq

Gazeta Tema - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar emërimin e Sandër Lleshit si zv.ministër i Brendshëm. “Dakordësi e plotë në Grupin Parlamentar. Kuvendi do të miratojë nesër dekretin e presidentit për shkarkimin e ...

Rama jep detaje: Nesër mblidhet Kuvendi, por nuk mbaron me kaq…

Java News - 05.11.2018

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar, kryeministri Edi Rama ka njoftuar zhvillimet që priten nesër. Përmes Twitter, shefi i mazhorancës shprehet se për më shumë, nesër Partia Socialiste do ...

Meta e refuzoi, Rama emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm

Tetova Sot - 05.11.2018

Zbulohen disa nga vendimet e marra pas mbledhjes së grupit të PS. Burime nga takimi bëjnë me dije për se nesër në orën 10:00 do zhvillohet seancë e jashtezakonshme parlamentare, ku do të votohet ...

Bujar Nishani përballë Ilir Metës: Presidenti s’ka të drejtë të refuzojë kandidaturat për ministër, përderisa ...

Gazeta Tema - 05.11.2018

Ilir Meta ka shkelur në mëntrë flagrante Kushtetutën, me vendimin për të mos dekretuar Sandër Lleshin, si ministër të Brendshëm. Një akt të tillë nuk guxoi ta bënte as Bujar Nishani, që në Presidencë ...

“Nuk kam të drejtë të refuzoj ministrat”, Nishani, më korrekt se Meta…

Java News - 05.11.2018

Ilir Meta ka shkelur në mëntrë flagrante Kushtetutën, me vendimin për të mos dekretuar Sandër Lleshin, si ministër të Brendshëm. Një akt të tillë nuk guxoi ta bënte as Bujar Nishani, që në Presidencë ...

Rama: Presidenti shkeli kushtetutën, t’i dalim zot situatës

Java News - 05.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste se “Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë asnjë arsye, por vetëm mosbindjen e tij” për dekretimin e Sandër Lleshit si ...

“Për shkarkim të ministrit të Brendshëm”, njoftimi i rëndësishëm i Kuvendit

Durres Lajm - 05.11.2018

Në një njoftim për median në faqen zyrtare të Kuvendit të Shqipërisë, mësohet se nesër do mblidhet në një seancën plenare (6 nëntor 2018), e cila do zhvillohet në orën 10:00, ku do të shqyrtohet ...

Meta shkel Kushtetutën, PD akuzon Ramën se pse nuk i çon emër tjetër Presidentit

Java News - 05.11.2018

SEANCE PARLAMENTARE - Kryeministri Sali Berisha, zevendesi i tij Ilir Meta dhe ministri i Brendshem, gjate nje seance parlamentare, ku u miratuan pa pranine e opozites dy ministrat e rinj te ...

Flamur Noka akuza Tahirit, Xhafajt dhe Lleshit: Janë zhytur në batakun e krimit dhe korrupsionit, e di që kanë dosje ...

Gazeta Tema - 05.11.2018

Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka, hodhi akuza të rënda ndaj qeverisë ku tha se ajo është zhytur në batakun e krimit. Duke komentuar ministrin e ri Sandër Lleshi, ai tha se ishte zhgënjyese ...

"Dako e ka vendin në qeli", Noka: Sandër Lleshi pa personalitet. Tahiri ka dosje për Ramën

Durres Lajm - 05.11.2018

Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka ka komentuar nga studio e News24 në rubrikën “Opinion” zhvillimet e fundit duke u ndalur fillimisht tek mosdekretimi i Sandër Lleshit si ...

Konstitucionalisti i njohur: Meta gaboi rëndë me mosdekretimin, Kushtetuta është e qartë!

Java News - 05.11.2018

Eksperti i nivelit të lartë, Artan Hoxha mendon se presidenti nuk ka të drejtë kushtetuese për të refuzuar zgjedhjet e kryeministrit Rama, mbi kandidaturat që ai propozon si pjesë të kabinetit të tij.

DEKLARATA: Ilir Meta del hapur, po bën politikë nga selia e Presidencës

Gazeta Tema - 05.11.2018

Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë asnjë argument ligjor, se përse nuk e dekretoi kandidaturën e Sandër Lleshit, për ministër të Brendshëm. Të shtunën ai thjesht deklaroi, se nuk plotësoheshin ...

Rrëzimi i Sandër Lleshit, reagon PD: Ja pse këmbëngul Rama...

Durres Lajm - 05.11.2018

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një deklarate mesditën e sotme ndaj kembënguljes së Edi Rames për të emëruar në detyren e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshin.

Kreu i ish- të përndjekurve: Fatkeqësi që Meta shkel Kushtetutën për të bërë opozitë!

Java News - 05.11.2018

Kryetari i ish të përndjekurve politik në Shkodër, Zenel Drangu ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti ilir Meta. Kryetari i ish të perndjekurve politikë e konsideroi një ...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, Fatos Lubonja: Problemi i vetëm këtu është kryeministri, Meta nuk është noter

Gazeta Tema - 05.11.2018

Fatos Lubonja ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga PresidentiIlir Meta, ku thotë se fajtori i vetëm është kryeministri Edi Rama.

Frrok Çupi: Ilir Meta nuk e dekretoi “malokun” katolik Sandër Lleshi, pas vizitës te “sulltani” Erdogan. Myslimanët nuk ...

Gazeta Tema - 05.11.2018

Frrok Çupi ka dhënë disa motive, përse Ilir Meta nuk e ka dekretuar Sandër Lleshin, ministër të Brendshëm. Sipas tij, një arsye mund të ketë lidhje edhe me Erdogan, pasi sipas tij, myslimanët janë ...

“Zëri i Amerikës”: Provë force mes Presidencës e Qeverisë, i pashpjegueshëm fakti që Meta nuk jep asnjë motiv pse nuk e ...

Gazeta Tema - 05.11.2018

Provë force në Shqipëri mes presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa zoti Meta njoftoi përmes një njoftimi të shkurtër të shtunën në ...

Artur Zheji: Ilir Meta iu la me gisht në gojë, nuk keni çfarë t’i bëni o zagarë të paguar. Ai i nxorri Ramës një kartë ...

Gazeta Tema - 05.11.2018

Gazetari i pavarur Artur Zheji, thotë se Ilir Meta i ka lënë të gjithë me gisht në gojë, në rastin e mos-dekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Secili me “bindjet” e veta!

Gazeta Tema - 05.11.2018

Mero Baze Emërimi I Sandërr Leshit, Zëvendësministër I Brendshëm me kopetencat e njeriut që do të drejtoj “de facto” institucionin, I vë fre krizës kushtetuese që prodhoi vendimi I Presidentit Ilir ...

Dekretimi i ministrave, reagon Nishani: Çfarë kërkova në 2016-ën

Medial - 05.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani në një reagim për ‘News24’ ka sqaruar edhe njëherë kërkesën që bëri në 2016-ën pranë Gjykatës Kushtetuese, së cilës iu drejtua për interpretim të kompetencave të kreut të ...

“Pse Meta e refuzoi Sandër Lleshin”

Flaka - 05.11.2018

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me përplasjen Meta-Rama dhe kandidaturën e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm. I ftuar në Neës24, Lubonja ka folur për arsyet e mundshme pse e refuzoi ...

Meta në Itali, lë të hapur ‘gropën’ kushtetuese me Sandër Lleshin

Java News - 05.11.2018

Nga Armando Meta Presidenti Ilir Meta duket se e ka marrë me lehtësi, atë që sot është shkelja më e rëndë prej tij e Kushtetutës që nga themelimi i shtetit shqiptar.

Secili me “bindjet” e veta!

Java News - 05.11.2018

Nga Mero Baze/ Emërimi i Sandër Lleshit, zëvendësministër i Brendshëm me kompetencat e njeriut që do të drejtojë “de facto” institucionin, i vë frê krizës kushtetuese që prodhoi vendimi i presidentit ...

“Lleshi”/ Taulant Balla: Kam besim se Meta do e kuptojë që s’ka kompetencë refuzimi

Java News - 05.11.2018

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, shprehet i bindur se Presidenti Meta do të dekretojë propozimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Alfred Moisiu: Meta gaboi. Edhe unë kam patur dy raste të ngjashme me Nanon e Berishën. Flet dhe Bamir Topi

Gazeta Tema - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...

‘Lleshi’/ Ish- Presidenti Topi: E paprecedentë! Meta të bëjë transparencë

Java News - 05.11.2018

I ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin Open të drejtuar nga Eni Vasili, ish-Presidenti i vendit, Bamir Topi foli për precedentin e krijuar nga Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin ...

Alfred Moisiu: Meta gaboi! Kam patur dy raste të ngjashme me Nanon e Berishën

Java News - 05.11.2018

Mosdekretimi si ministër i Brendshëm i Sandër Lleshit, nga ana e presidentit Meta, ka krijuar një precedent në Shqipëri. Përmes një lidhje me studion e “Open”, ish-presidenti Alfred Moisiu ka dhënë ...