TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ngjara e 21 Janarit, prokuroria drejtë zbardhjes së cështjes

Albeu.com - 21.01.2012

Pas mbërrritjes së ekspertizës nga FBI duket se prokurorët e cështjes kanë përshpejtuar punën për zbardhjen e çështjes 21 janari ku u vranë 4 persona.

Njëvjetori i 21 janarit; hetimi vazhdon, bashkë me akuzat qeveri-opozitë

VOA - 21.01.2012

Një vit pas përleshjeve të dhunshme të 21 janarit, ku humbën jetën 4 protestues dhe u plagosën dhjetëra civilë dhe ushtarakë, qeveria dhe opozita ende vazhdojnë të shkëmbejnë akuza mbi përgjegjësitë, ndërsa prokuroria ende nuk i ka mbyllur ...

Njëvjetori i 21 janarit; hetimi vazhdon, bashkë me akuzat qeveri-opozitë

Botasot - 21.01.2012

Një vit pas përleshjeve të dhunshme të 21 janarit, ku humbën jetën 4 protestues dhe u plagosën dhjetëra civilë dhe ushtarakë, qeveria dhe opozita ende vazhdojnë të shkëmbejnë akuza mbi përgjegjësitë, ndërsa prokuroria ende nuk i ka mbyllur ...

Arvizu: FBI solli ekspertizën, Berisha kërkon organizatorët

Shekulli - 20.01.2012

Ambasadori amerikan në Tiranë flet për marrëdhëniet me Berishën dhe Ramën, hetimet e 21 janarit, presionet ndaj prokurorisë dhe zgjedhjen e një presidenti konsensual Viti që lamë pas ishte një vit i mbushur me shumë ngjarje politike.

“21 Janari”, Arvizu konfirmon ardhjen e ekspertizës së FBI-së

Gazeta Start - 20.01.2012

Tiranë – Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka konfirmuar ardhjen e ekspertizës së FBI-së, për ngjarjen e 21 janarit. Ai thekson se ekspertët amerikanë kanë marrë pjesën më të rëndësishme të materialit hetimor të përgatitur ...

Arvizu: FBI ka sjellë në Tiranë prova balistike për armët e 21 janarit

LajmiFundit - 20.01.2012

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu konfirmoi dje njoftimet se Byroja Federale e Hetimeve ka sjellë në Shqipëri rezultatet laboratorike mbi materialet e 21 janarit, ku humbën jetën 4 qytetarë dhe u plagosën shumë të tjerë ...

Ambasadori Arvizu thotë se mbërriti ekspertimi i provave të 21 janarit nga FBI

24 orë - 20.01.2012

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu konfirmoi dje njoftimet se Byroja Federale e Hetimeve ka sjellë në Shqipëri rezultatet laboratorike mbi materialet e 21 janarit, ku humbën jetën 4 qytetarë dhe u plagosën shumë të tjerë ...

Ambasadori Arvizu thotë se mbërriti ekspertimi i provave të 21 janarit nga FBI

VOA - 20.01.2012

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu konfirmoi dje njoftimet se Byroja Federale e Hetimeve ka sjellë në Shqipëri rezultatet laboratorike mbi materialet e 21 janarit, ku humbën jetën 4 qytetarë dhe u plagosën shumë të tjerë ...

Arvizu: FBI solli ekspertizën, Berisha kërkon organizatorët

Lajmetsot - 20.01.2012

Postuar me: 20 January, 2012 07:28:00 Arvizu: FBI solli ekspertizën, Berisha kërkon organizatorët Ambasadori amerikan në Tiranë flet për marrëdhëniet me Berishën dhe Ramën, hetimet e 21 janarit, presionet ndaj prokurorisë dhe zgjedhjen e ...

Arma e Gardës: Ekspertiza, FBI zbulon vrasësin e Aleks Nikës

Panorama - 20.01.2012

Prokurori amerikan i dorëzon rezultatet e ekspertizës së FBI Ina Ramës në zyrë, pistoleta 9 mm e Gardës qëlloi Aleks Nikën Prokurori amerikan, Mike Cain, që po asiston hetimet për ngjarjet e 21 janarit në Tiranë, ka zhvilluar dje një takim ...

Arvizu: Vrasjet e 21 janarit po shfrytëzohen paturpësisht për politikë

Panorama - 20.01.2012

Ambasadori i SHBA: Palët dhe Gjykata të pranojnë ekspertizën e FBI “SHBA nuk e urdhëruan Gardën të qëllonte, nuk paguan as njerëz nga Laçi dhe Lezha të sillnin shqetësim” “Presidenti i ri, ndoshta akademik” Ambasadori i SHBA-ve, Aleksandër ...

“21 Janari”, mbërrin ekspertiza e FBI-së

Gazeta Start - 19.01.2012

Tiranë – Ka mbërritur në Prokurorinë e Përgjithshme materialit i ekspertizës nga FBI-ja amerikane për ngjarjen e 21 janarit. Materiali ka mbërritur në gjuhën angleze dhe pritet që të shqipërohet dhe të zbardhet nga Prokuroria.

Hetimet e 21 janarit, mbërrin ndihma e FBI-së

Lajmeshqip - 19.01.2012

Tiranë-Pa kaluar 48 orë nga deklarata e kryeprokurores Ina Rama, në zyrat e Prokurorisë së Përgjithshme ka mbërritur përgjigjia e FBI-së për gjithçka që nevojitet për hetimet e prokurorisë. Por jo vetëm kaq.

Ngjarja e 21 Janarit, FBI sjell provat

Albeu.com - 19.01.2012

Disa ditë nga një vjetori i ngjarjes së 21 Janarit në Tiranë ku humbën jetën 4 persona FBI sjell provat e akt-ekspertimit. Mësohet së në Tiranë kanë mbërritur ekspert të institucionit të specializuar hetimor, të cilat kanë sjellë edhe ...

Ekspertiza në SHBA, FBI “zbulon” armët e dy vrasjeve të 21 janarit

LajmiFundit - 19.01.2012

TIRANE – Lajmifundit – Byroja Federale e Hetimeve, FBI, ka sjellë në Shqipëri përgjigjen për ekspertizën e predhave që janë gjetur në trupat e shtetasve Faik Myrto dhe Aleks Nika, të vrarë më 21 janar të një viti më parë.

Dy ditë përpara 21 Janarit, ambasadori Arvizu takon kryeministrin Berisha

LajmiFundit - 19.01.2012

Kryediplomati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksander Arvizu ka mbërritur sot në zyrën e kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha.

“Hetimet e 21 janarit të mos vonojnë”

Top Channel - 19.01.2012

Në prag të përvjetorit të protestes së 21 janarit, ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona McIllwham, nëpërmjet një deklarate për mediat thotë se “mendimet tona janë me familjet e atyre që u vranë”.

21 Janari, Arvizu: Dikush urdhëroi Gardën të qëllonte mbi turmën! Kjo duhet hetuar

LajmiFundit - 19.01.2012

UPDATE– Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksander Arvizu nuk pranoi sot të bëjë koment për vendimin e Gjykatës së Lartë për Ilir Metën.

21 janari, Arvizu në “Top Story”: Ekspertiza e FBI erdhi

Top Channel - 19.01.2012

Viti që lamë pas ishte një vit i mbushur me shumë ngjarje politike. 21 janari, videoskandali i ish-Zvs/Ministrit Ilir Meta, sulmet ndaj Prokurorisë dhe Prokurores së Përgjithshme, refuzimi i statusit të vendit kandidat dhe një klimë shumë ...

Gëzhojat e 21 janarit, FBI dërgon në Prokurori përgjigjen me ekspertizën

Panorama - 19.01.2012

Mbërrin në Prokurori nga SHBA materiali në anglisht edhe për serverin. Trojka: Hetim gjithëpërfshirës e të pandikuar Ambasada Amerikane në Tiranë: Pyesni në Prokurori Byroja Federale Amerikane e hetimit, FBI, ka sjellë në Shqipëri ...

Kryeministri Berisha takon ambasadorin Arvizu

Ora news - 19.01.2012

Kryeministri Berisha është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu. Takimi është zhvilluar në kryeministri ndërsa ende nuk dihet qëllimi i takimit mes kryeministrit dhe diplomatit amerikan.

Kryeministri Berisha takon ambasadorin Arvizu

Botasot - 19.01.2012

Kryeministri Berisha është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu. Takimi është zhvilluar në kryeministri ndërsa ende nuk dihet qëllimi i takimit mes kryeministrit dhe diplomatit amerikan.

Hetimet e FBI për 21 Janarin, Arvizu: Shpresoj që gjykatat ti pranojnë

BalkanWeb - 19.01.2012

TIRANE -Ambasadori Alexandër Arvizu shpreson që mospranimi i ekspertizës amerikane për videon e Ilir Metës të mos shërbejë si precedent për procesin e 21 Janarit.

Arvizu: Ekspertiza e FBI erdhi

Botasot - 19.01.2012

Viti që lamë pas ishte një vit i mbushur me shumë ngjarje politike. 21 janari, videoskandali i ish-Zvs/Ministrit Ilir Meta, sulmet ndaj Prokurorisë dhe Prokurores së Përgjithshme, refuzimi i statusit të vendit kandidat dhe një klimë shumë ...

Familjet e 21 janarit, letër Ambasadës Amerikane

Shekulli - 18.01.2012

Familjarët e 4 viktimave: Nëse doni paqe dhe qetësi të vërtetë në Shqipëri, ndikoni të bëhet drejtësi për 21 janarin Ambasadorit të SHBA në Tiranë, Shkëlqesisë së tij zotit Aleksandër Arvizu Tiranë, më 11 janar 2012 I nderuar zoti ...

“Kokat” e ambasadave: Të hidhet dritë mbi 21 Janarin

Gazeta Start - 18.01.2012

Tiranë – Në prag të 1 vjetorit të demonstratës së përgjakshme të 21 Janarit, tre ambasadorët më të rëndësishëm në Tiranë, ai i SHBA-ve, BE-së dhe OSBE-së, lëshuan një deklaratë të përbashkët, duke kërkuar që të hidhet dritë mbi ngjarjen ...

Tre ambasadorët: Prokuroria, institucioni i duhur për 21 janarin, ka mbështetjen tonë

Shekulli - 18.01.2012

Në prag të 1- vjetorit të përkujtimeve të 21 janarit, ku para godinës së Kryeministrisë humbën jetën katër demostrues, ka ardhur dhe reagimi nga Kryetari i Prezencës së OSBE në Tiranë, Ambasadori Eugen Wollfarth, ai i Shteteve të Bashkuara ...

21 janari, Sequi, Wollfarth dhe Arvizu mbeshtesin Prokurorinë

Albeu.com - 18.01.2012

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikes, ambasadori i delegacionit të Bashkimit Evropian dhe kreu i prezencës së OSBE-së në Shqipëri kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj prokurorisë për hetimin e ngjarjeve të 21 janarit.

Shqipëri, trojka e ambasadorëve kërkon drejtësi për 21 janarin

Lajmeshqip - 18.01.2012

Tiranë- Ambasadori i SHBA në Tiranë, Kreu i Delegacionit të Komisionit Europian në Tiranë dhe Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, në një deklaratë të përbashkët, theksuan sot se “21 janari 2011 ishte një ditë e dhimbshme në historinë ...

SHBA, KE, OSBE, ambasadorët: 21 janari të zbardhet nga prokuroria, pa ndikime partiake

LajmiFundit - 18.01.2012

TIRANE – Deklaratë e Përbashkët e Ambasadorit të SHBA në Tiranë, Kreut të Delegacionit të Komisionit Europian në Tiranë, dhe Kreut të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri: 21 janari 2011 ishte një ditë e dhimbshme në historinë e afërt të ...

Hetimet e 21 janarit, mbërrin FBI!

Top Channel - 18.01.2012

Pa kaluar 48 orë nga deklarata e kryeprokurores Ina Rama, në zyrat e Prokurorisë së Përgjithshme ka mbërritur përgjigjia e FBI-së për gjithcka që nevojitet për hetimet e prokurorisë. Por jo vetëm kaq.

Ambasadorët: Mbështesim prokurorinë

Top Channel - 18.01.2012

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Arvizu, ambasadori i delegacionit të BE-së, Sequi dhe kreu i prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Wolfarth, në një deklaratë të përbashkët shprehin mbështetjen e fortë dhe besimin e plotë për ...

21 janari, FBI sjell në Tiranë ekspertizën e gëzhojave të Gardës

LajmiFundit - 18.01.2012

Pa kaluar 48 orë nga deklarata e kryeprokurores Ina Rama, në zyrat e Prokurorisë së Përgjithshme ka mbërritur përgjigja e FBI-së për gjithcka që nevojitet për hetimet e prokurorisë. Por jo vetëm kaq.

Ambasadorët: Hetim i besueshëm për 21 janarin

Panorama - 18.01.2012

TIRANË- Ambasadori i SHBA-së, në vendin tonë, ai i BE-së dhe OSBE-së permes një deklarate të përbashkët kërkojnë procedurë të besueshme hetimore për 21 janarin dhe zbardhjen e së vërtetës në emër të drejtësisë dhe theksojne se Prokuroria e ...

SHBA-BE-OSBE: Të hidhet dritë mbi 21 janarin, hetim të pavarur

BalkanWeb - 18.01.2012

TIRANE – Tre ambasadorët më të rëndësishëm të akredituar në vendin tonë, ai i SHBA-së Aleksandër Arvizu , i BE-së Ettore Sequi dhe i OSBE-së Eugen Ëollfarth, pas një takimi të zhvilluar pa praninë e mediave, kanë publikuar edhe një ...

Ambasadorët për 21 janarin: Politika të mos ndikojë tek drejtësia

Ora news - 18.01.2012

3 ditë para kujtimit të 21 janarit të vitit të shkuar trojka e ambasadorëve të akredituar në Tiranë duke e cilësuar këtë ngjarje të dhimbëshme për shqiptarët ka kërkuar nga klasa politike maturi e pjekuri.

Ambasadorët e quajnë 21 janarin-ditë tragjike

Botasot - 18.01.2012

Përmes një deklarate të përbashkët të Ambasadorit të SHBA-së në Tiranë, kreut të Delegacionit të Komisionit Evropian (KE) në Tiranë, dhe kreut të Prezencës së OSBE-së në Tiranë, 21 janari 2011 cilësohet si një ditë e dhimbshme në historinë ...

SHBA-BE-OSBE: Prokuroria ka mbështetjen tone të plotë

Botasot - 18.01.2012

Në një deklaratë të përbashkët të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikes, Aleksandër Arvizu, ambasadorit të delegacionit të Bashkimit Evropian dhe kreut të prezencës së OSBE-së në Shqipëri shprehet mbështetje e fortë dhe besim i ...

Ambasadorët e BE, SHBA dhe OSBE, të hidhet dritë e plotë mbi ngjarrjet e 21 janarit

VOA - 18.01.2012

Në Shqipëri, tre ditë përpara se të mbushet një vit nga ngjarjet e 21 janarit ku katër manifestues të opozitës u vranë gjatë protestës, e cila u kthye në përleshje me forcat e policisë, ambasadoret e Bashkimit Europian, Shteteve të ...

Familjarët e viktimave të 21 janarit, letër ambasadorit amerikan

Shekulli - 17.01.2012

Pak ditë para 1-vjetorit të katër vrasjeve të 21 janarit, familjarët e viktimave i drejtohen me një letër ambasadorit të SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu.

“21 janari”, familjarët e viktimave letër Arvizusë

Gazeta Start - 17.01.2012

Tiranë – Kur edhe pak ditë bëhet një vit nga demonstrata e 21 janarit, familjarët e katër viktimave i kanë dërguar sot një letër ambasadorit amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu.

Familjarët e viktimave të 21 Janarit letër ambasadorit Arvizu: Mos rrini indiferent!

LajmiFundit - 17.01.2012

Në një vjetorin e ngjarjes së 21 janarit 2011 familjarët e viktimave i janë drejtuar me një letër të hapur ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksander Arvizu.

Familjarët e viktimave të 21 janarit, letër ambasadorit amerikan

24 orë - 17.01.2012

Pak ditë para 1-vjetorit të katër vrasjeve të 21 janarit, familjarët e viktimave i drejtohen me një letër ambasadorit të SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu.

21 Janari, familjarët e të vrarëve kërkojnë ndihmë nga Arvizu

Albeu.com - 17.01.2012

Një vit pas ngjarjes se rëndë të 21 Janarit, familjarët e katër viktimave me anë një letre drejtuar ambasadorit të SHBA-së në Tiranë Alexandër Arvizu kërkojnë ndihmë për zbardhjen e kësaj çështje.

Familjarët e ’21 janarit’, letër Arvizut: S’ka paqe pa drejtësi

Panorama - 17.01.2012

TIRANË- Familjarët e viktimave të 21 Janarit pak ditë para përvjetorit të parë të ngjarjes i janë drejtuar me një letër ambasadorit të SHBA-së në vendin tonë, Aleksandër Arvizut.

Familjarët e viktimave të 21 janarit letër Arvizu: Të vihet drejtësia

Ora news - 17.01.2012

Familjarët e viktimave të 21 janarit përmes një letre drejtuar ambasadorit të SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu që të nxisë zbardhjen e ngjarjes dhe gjykimit të fajtorëve.

Rama pret ekspertizën e FBI së për “21 janarin”

Botasot - 17.01.2012

Prokurorja e përgjithshme e Shqipërisë, Ina Rama deklaroi të hënën se rrjedha e hetimeve për 21 janarin varet nga ekspertiza që pritet të mbërrijë nga zyrat e FBI-së.

“21 janari”, Ina Rama: Po presim ekspertizën e FBI-së

Gazeta Start - 16.01.2012

Tiranë – Kur po bëhet viti për demonstratën e dhunshme të 21 janarit me katër viktima, Prokuroria e Përgjithshme në Shqipëri është ende në pritje të hetimeve.

Ina Rama: Drejtësi për Metën, FBI për 21 janarin

Albeu.com - 16.01.2012

Kryeprokurorja Ina Rama ka komentuar sot arrtjet e hetimeve për ngjarjet e 21-janarit por edhe vendimin që pritet të marrë Gjykata e Lartë për Ilir Metën, i akuzuar për korrupsion pasiv.

Ina Rama: Të jepet drejtësi për Metën! Për 21 Janarin presim ekspertizën e FBI

LajmiFundit - 16.01.2012

Kryeprokurorja Ina Rama u prononcua vetëm pak minuta përpara se Gjykata e Lartë të jepte vendimin për çështjen e ish zv.kryeministrit Ilir Meta. “Presim drejtësi nga Gjykata e Lartë, ky është funksioni i saj”, u shpreh kryeprokurorja.

Ina Rama: “21 janari”, presim ekspertizën e FBI-së

Top Channel - 16.01.2012

Prokurorja e përgjithshme Ina Rama deklaroi të hënën se rrjedha e hetimeve për 21 janarin varet nga ekspertiza që pritet të mbërrijë nga zyrat e FBI-së.

21 janari, Ina Rama: Presim ekzaminimet nga FBI

Panorama - 16.01.2012

TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme mbetet në pritje të përgjigjeve të laboratorëve të FBI amerikane, për të vijuar me tej me hetimet për 21 janarin.

Ina Rama: Gjykata të japë drejtësi për Metën. FBI ekspertizë 21 janarit

BalkanWeb - 16.01.2012

TIRANE- Kryeprokurorja Ina Rama ka komentuar sot arrtjet e hetimeve për ngjarjet e 21janarit por edhe vendimin që pritet të marrë Gjykata e Lartë për Ilir Metën, i akuzuar për korrupsion pasiv.