TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Me shpresa tek votat e shqiptarëve"

Albeu.com - 20.04.2014

Kandidati për president nga rradhët e Lidhjes Social Demokrate, Stevo Pendarovski shpreson shumë tek votat e shqiptarëve. Pas balotazhit të rrethit të parë, ai ai i ka hedhur sytë vetëm nga ...

Maqedoni, Pendarovski shpreson tek votat e shqiptarëve

Shkupi24 - 20.04.2014

Në Maqedoni, kandidati për president i Lidhjes Social Demokrate Stevo Pendarovski dhe partia e tij shpreson tek votat e shqiptarëve në balotazhin e 27 prillit, por partitë shqiptare, sidomos Bashkimi ...

Stevo Pendarovski shpresat i ka tek votat shqiptare

Republika - 20.04.2014

Në Maqedoni, kandidati për president i Lidhjes Social Demokrate Stevo Pendarovski dhe partia e tij shpreson tek votat e shqiptarëve në balotazhin e 27 prillit, por partitë shqiptare, sidomos Bashkimi ...

Maqedoni, Pendarovski shpreson tek votat e shqiptarëve

VOA - 19.04.2014

Në Maqedoni, kandidati për president i Lidhjes Social Demokrate Stevo Pendarovski dhe partia e tij shpreson tek votat e shqiptarëve në balotazhin e 27 prillit, por partitë shqiptare, sidomos Bashkimi ...

Pendarovski: pres dy herë vota më shumë

Zhurnal - 18.04.2014

Kandidati i LSDM-së për president Stevo Pendarovski theksoi para banorëve të komunës Gjorçe Petrov se “ka ardhur koha për një fillim të ri, me njerëz të rinj”.

Pendarovski: Ka ardhur koha për ndryshimin e madh

Albeu.com - 18.04.2014

Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski tha sot se ka ardhur koha që Maqedonia të ndryshojë njëherë e mirë. Ai shtoi se është koha e Maqedonisë së njerëzve me vizion të ri ...

Pendarovski: Kërkojmë 500 mijë vota

Alsat - 18.04.2014

Kandidati i për president nga LSDM Stevo Pendarovski mbrëmë në mitingun në Koçan u bëri thirrje qytetarëve që në mënyrë masive të dalin në raundin e dytë zgjedhor dhe ta mbështesin në garën për ...

Pendarovski: Koha për politikanë të rinj

Shkupi24 - 18.04.2014

Kandidati i LSDM-së për president, Stevo Pendarovski deklaroi para banorëve të komunës Gjorçe Petrov se “ka ardhur koha për një fillim të ri, me njerëz të rinj.

Pendarovski pro, Zaev kundër bojkotit të zgjedhjeve?

Zhurnal - 17.04.2014

Vendimi im personal, nëse më pyetni mua, them që zgjedhjet duhet bojkotuar, por e dini se unë nuk mbaj përgjegjësinë përfundimtare për këtë. Këtë, sipas burimeve të “Dnevnik” nga kjo parti e paska ...

A do ti bojkotojë LSDM zgjedhjet e 27 prillit?!

Albeu.com - 17.04.2014

Partia socialdemokrate maqedonase, LSDM duket se është në një moment dileme nëse do ti bojkotojë apo jo zgjedhjet e 27 prillit . Kandidati për president nga rradhët e kësaj partie, Stevo Pendarovski ...

Pendarovski: Koha për politikanë të rinj

Alsat - 17.04.2014

Kandidati i LSDM-së për president, Stevo Pendarovski deklaroi para banorëve të komunës Gjorçe Petrov se “ka ardhur koha për një fillim të ri, me njerëz të rinj.

Gruevski: Qytetarët do të votojnë për VMRO-në

Alsat - 17.04.2014

Kryetari i VMRO DPMNE-së Nikola Gruevski deklaroi mbrëmë nga Krusheva, se më 13 prill, populli dëshmoi se mes kandidatit të VMRO-së për presidentit Gjorge Ivanov dhe atij të LSDM-së Stevo ...

Pendarovski pro, Zaev kundër bojkotit të zgjedhjeve?

Tetova Sot - 17.04.2014

Vendimi im personal, nëse më pyetni mua, them që zgjedhjet duhet bojkotuar, por e dini se unë nuk mbaj përgjegjësinë përfundimtare për këtë. Këtë, sipas burimeve të “Dnevnik” nga kjo parti e paska ...

Rrahje masive mes antarëve të VMRO-së dhe LSDM-së - VIDEO

Albtime - 16.04.2014

Një rrahje masive mes antarëve të VMRO-së dhe LSDM-së ka ndodhur në lagjen Lisiçe të Shkupit. Pas incidentit verbal që pati kandidati për president nga rradhët e LSDM-së i cili u pengua nga disa ...

Presidencialet përçanë shqiptarët

Top Channel - 16.04.2014

Presidencialet përçanë shqiptarët 16/04/2014 Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni përfundoi ashtu siç pritej: me votuesit shqiptarë të përçarë, në ata që dëgjuan BDI-në për të mos ...

Pendarovski: Të bashkuar të luftojmë për koncept të ri

Portalb - 16.04.2014

Kandidati për president i LSDM-së Stevo Pendarovski sot në takime me qytetarët në lagjet e Shkupit Lisiçe dhe Draçevë i bëri thirrje popullatës që të dalin në raundin e dytë të zgjedhjeve dhe ta ...

Reagim i LSDM-së për incidentin në Lisiçe

Idividi - 16.04.2014

Shkup, 15 prill 2014 (MIA) - LSDM-ja kumtoi se pasdite ka pasur tentim për incident në Lisiçe gjatë takimit të kandidatit të tyre për president Stevo Pendarovski me banorët e kësaj lagjeje në Shkup.

VMRO-DPMNE e dënoi aktin e dhunës në Lisiçe

Idividi - 16.04.2014

Shkup, 16 prill 2014 (MIA) - VMRO-DPMNE e dënon ashpër aktin e dhunës. U bëjmë thirrje institucioneve që menjëherë t'i gjejnë dhe dënojnë kryesit. Bëhet fjalë për rast të izoluar që duhet të dënohet, ...

Pendarovski: Të bashkuar të luftojmë për koncept të ri

Idividi - 16.04.2014

Shkup, 15 prill 2014 (MIA) - Kandidati për president i LSDM-së Stevo Pendarovski sot në takime me qytetarët në lagjet e Shkupit Lisiëe dhe Draçevë i bëri thirrje popullatës që të dalin në raundin e ...

Pendarovski: Bashkë për një koncept ptë ri për Maqedoninë

Albeu.com - 16.04.2014

Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski ka takuar qytetarët e lagjeve të Shkupit. Ai ka shkuar në lagjet e Draçëve dhe Lisiçë, duke iu bërë thirrje qytetarëve që të dalin në ...

Pendarovski sulmohet nga aktivistë të VMRO

Albeu.com - 16.04.2014

Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së është sulmuar nga aktivistë të partisë maqedonase në pushtet, VMRO. Mësohet se incidenti ka ndodhur kur Pendarovski ka qenë duke takuar banorë të lagjes ...

Pendarovski sulmohet nga aktivistë të VMRO

Zhurnal - 16.04.2014

Kandidati për president nga radhët e LSDM-së është sulmuar nga aktivistë të partisë maqedonase në pushtet, VMRO. Mësohet se incidenti ka ndodhur kur Pendarovski ka qenë duke takuar banorë të lagjes ...

Për kryetarin përsëri vendosin shqiptarët

Shqipmedia - 16.04.2014

Shkruan: Robert NESIMI 1. Rezultatet nga rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale treguan se në Maqedoni situata politike edhe më tej mbetet pak a shumë e njëjtë si tetë viteve të fundit.

Pendarovski: Të dyfishojmë votat më 27 prill

Ina - 16.04.2014

Kandidati për presidenti i LSDM, Stevo Pendarovski deklaroi se më 27 prill qytetarët duhet të japin votën dhe të dyfishojnë numrin e fituar të votave më 13 prill.

Gruevski: Ne kemi vepra dhe rezultate

Ina - 16.04.2014

Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski deklaroi të martën në mbrëmje nga Krusheva se populli më 13 prill tregoi se ka dallim midis kandidatit tonë për president Gjorgje Ivanov dhe kandidatit të ...

Fushatë me grushte në Maqedoni

Koha.net - 16.04.2014

Shkup, 16 prill - Incidenti në të cilin verbalisht ishte sulmuar kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski në Lisiçe ka përfunduar me rrahje massive.

Pendarovski: Të bashkuar të luftojmë për koncept të ri

Yll Press - 16.04.2014

Kandidati për president i LSDM-së Stevo Pendarovski sot në takime me qytetarët në lagjet e Shkupit Lisiëe dhe Draçevë i bëri thirrje Jam i bindur se në raundin e dytë mund të fitojmë më shumë vota ...

Pendarovski: Bashkë për një koncept ptë ri për Maqedoninë

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski ka takuar qytetarët e lagjeve të Shkupit. Ai ka shkuar në lagjet e Draçëve dhe Lisiçë, duke iu bërë thirrje qytetarëve që të dalin në ...

Maqedoni: Fushatë me grushte

InfoGlobi - 16.04.2014

Ka përfunduar me rrahje masive incidenti në të cilin verbalisht ishte sulmuar kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski. Pasi ka përfunduar takimi Pendarovski me banorët e Lisiçes, ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

Shekulli - 15.04.2014

Sipas rezultateve të para jo zyrtare të Komisionit shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) nga numërimi i 99% të votave në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, kandidati për president i VMRO- DPMNE-së, ...

Maqedoni, rezultatet zyrtare dhe ecuria e zgjedhjeve

Gazeta Start - 15.04.2014

Komisioni shtetëror Zgjedhor në Maqedoni ka shpallur rezultatet zyrtare të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas KSHZ-së, presidenti aktual Gjorge Ivanov ka fituar 449 068 vota, kurse ...

Ja se si votoi diaspora

Portalb - 15.04.2014

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpallur edhe rezultatet e votimeve në diasporë për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Diaspora votoi më 12 prill, një ditë para zgjedhjeve.

Diaspora votoi me më shumë vota Ivanovin

Albtime - 15.04.2014

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpallur edhe rezultatet e votimeve në diasporë për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Diaspora votoi më 12 prill, një ditë para zgjedhjeve.

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, rezultatet përfundimtare – FOTO

Shqipmedia - 15.04.2014

Qytetarët e Maqedonisë, pas dy javëve (më 27 Prill në balotazh), do të zgjedhin presidentin e ardhshëm të Maqedoni mes kandidatit të VMRO-DPMNE-së Gjorgje Ivanov dhe atij të LSDM-së Stevo Pendarovski.

Fitoi Ivanovi, pse festoi edhe BDI-ja?! – FOTO

Shqipmedia - 15.04.2014

Kjo parti nuk pati kandidatin e vet në zgjedhjet presidenciale, prandaj festa si duket i konfirmon vlerësimet e analistëve se bojkoti i zgjedhjeev është strategji e koordinuar me VMRO-DPMNE-në, që të ...

Vazhdon fushata për zgjedhjet 2014

Alsat - 15.04.2014

Partitë politike e vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të caktuara për më 27 prill.

Gruevski: Zaev si Cërvenkovski, fajin E kërkon tek populli

Zhurnal - 15.04.2014

Zoran Zaev njësoj si Branko Cërvenkovski doli dhe në vend që fajin ta kërkon te vetvetja dhe mos pasja e programit, ata fajin e kërkojnë te populli, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së në tubimin në Ohër.

Gabimet E lsdm-së, apo pasoja E sundimit të regjimit?

Zhurnal - 15.04.2014

Rezultatet zgjedhore nga rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale, shkaktoi dëshpërim në radhët e opozitares LSDM. Përkrah vlerësimeve të liderit të partisë, Zoran Zaev për vjedhje sistematike të ...

Fluksi më i ulët - më shumë vota

Portalb - 15.04.2014

Zgjedhjet e së dielës para kutive votuese sollën afër 150 000 qytetarë më pak se sa në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2009. Njëkohësisht, edhe përskaj fluksit të ulët, kandidatët ...

"VMRO shumë pranë 60 deputetëve"

Albeu.com - 15.04.2014

Partia maqedonase në pushtet, VMRO është shumë pranë arritjes së 60 deputetëve. Kështu vlerësojnë ekspertët e çështjeve zgjedhore. Ata mendojnë se "ëndrra" e Gruevskit për të arritur 62 deputetë nuk ...

Analistët: Epilogu i zgjedhjeve maqedonase, i pritur

Evropaelire - 15.04.2014

Analistët politik duke komentuar dallimin prej 120 mijë votave mes dy kandidatëve të cilët shkojnë në balotazh pas dy javësh, Gjorgje Ivanov nga VMRO-DPMNE dhe Stevo Pendarovski nga LSDM, theksojnë ...

Incident verbal gjat vizitës së Pendarovskit në Lisiçe ( Video )

Albtime - 15.04.2014

Sot përderisa po qëndronte nË Lisiçe të shkupit ,kandidati për president nga radhët e Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë Stevo Pendarovski ishte prehë e huliganëve të cilët e sulmuan verbalisht ...

Sulm verbal ndaj Pendarovskit me thirrje “president shqiptar” (Video)

Ina - 15.04.2014

Kandidati për president i LSDM-së, Stevo Pendarovski sot pasdite në mënyrë verbale u sulmua dhe është fyer nga aktivistë të VMRO-DPMNE në lagjen Lisiçe të Shkupit.

Fyerjet ndaj pendarovskit zgjidhen me grushte!

Zhurnal - 15.04.2014

Incidenti në të cilin verbalisht ishte sulmuar kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski në Lisiçe ka përfunduar me rrahje massive. Pasi ka përfunduar takimi Pendarovski me banorët e ...

(VIDEO) Sulm verbal ndaj Pendarovskit me thirrje “president shqiptar”

Portalb - 15.04.2014

Kandidati presindecial i LSDM-së, Stevo Pendarovski në mënyrë verbale është sulmuar dhe fyer nga aktivistë të VMRO-DPMNE në lagjen Lisiçe të Shkupit. “Ua president shqiptar” dhe provokime të tjera ...

Incident gjatë fushatës së Pendarovskit

Alsat - 15.04.2014

Kandidati presindecial i LSDM-së, Stevo Pendarovski në mënyrë verbale është sulmuar dhe fyer nga aktivistë të VMRO-DPMNE në lagjen Lisiçe të Shkupit. “Ua president shqiptar” dhe provokime të tjera ...

Presidenca e Maqedonisë, Ivanov drejt rizgjedhjes, shqiptarët bojkotuan

Mapo - 15.04.2014

Në një pjesë të mirë të komunave me shumicë shqiptare votuan nën 20 për qind e votuesve. Kandidati shqiptar i PDSH-së mori 39 mijë vota, duke dalë i treti Kandidati për president i VMRO DPMNE-së, ...

Maqedoni, balotazh për Presidentin, BDI kërkon sërish bojkot

Panorama - 15.04.2014

Maqedonia do të votojë në një raund të dytë për zgjedhjen e Presidentit të vendit, pasi rezultatet e votimit të së dielës treguan balotazh mes kandidatit të VMRO-DPMNE-së, Presidentit aktual Gjorgje ...

Maqedoni, balotazh më 27 prill

BalkanWeb - 15.04.2014

Në Maqedoni, pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale dje, presidenti në detyrë Gjorgje Ivanov, i cili po garon për një mandat të dytë, ka fituar më shumë vota, por megjithatë ai do të shkojë ...

Ja se si votoi diaspora

Shkupi24 - 15.04.2014

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpallur edhe rezultatet e votimeve në diasporë për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Diaspora votoi më 12 prill, një ditë para zgjedhjeve.

Gruevski: Zaev si Cërvenkovski, fajin e kërkon tek populli

Tetova Sot - 15.04.2014

Zoran Zaev njësoj si Branko Cërvenkovski doli dhe në vend që fajin ta kërkon te vetvetja dhe mos pasja e programit, ata fajin e kërkojnë te populli, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së në tubimin në Ohër.

BDI në Bërvenicë e Zhelinë, PDSH në Sllatinë

Shkupi24 - 15.04.2014

Partitë politike e vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të caktuara për më 27 prill.

Pendarovski thirret ‘shqiptar’ (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2014

Kandidati për president i LSDM-së, Stevo Pendarovski sot u sulmua verbalisht në takimet me qytetarët Lisiçes së Shkupit, ku disa aktivistë të VMRO -së e thirrën Pendarovskin “Shqiptar”,njofton ...

Përleshje fizike mes aktivistëve të VMRO-së dhe LSDM-së në Shkup

Tetova Sot - 15.04.2014

Gjashtë persona do të marrin akuzat e duhura pasi policia sot ka pastruar incidentin e përleshjes fizike mes aktivistëve të LSDM-së dhe atyre të VMRO-së, pas vizitës së Stevo Pendarovskit në Lisiçe ...

Fyerjet ndaj Pendarovskit zgjidhen me grushte!

Shkupi24 - 15.04.2014

Shkup, 15 prill - Incidenti në të cilin verbalisht ishte sulmuar kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski në Lisiçe ka përfunduar me rrahje massive.

Pendarovskin e thërrasin ‘Shiptar’ (VIDEO)

Republika - 15.04.2014

Kandidati për president i LSDM-së, Stevo Pendarovski sot u sulmua verbalisht në takimet me qytetarët Lisiçes së Shkupit, ku disa aktivistë të VMRO -së e thirrën Pendarovskin “Shiptar”.

Rrahje mes aktivistëve të VMRO-së dhe LSDM-së në Shkup

Republika - 15.04.2014

Gjashtë persona do të marrin akuzat e duhura pasi policia sot ka pastruar incidentin e përleshjes fizike mes aktivistëve të LSDM-së dhe atyre të VMRO-së, pas vizitës së Stevo Pendarovskit në Lisiçe ...

Zgjedhjet në Maqedoni, Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Shekulli - 14.04.2014

Qytetarët në Maqedoni iu drejtuan dje kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri të vendit. Nga rezultatet paraprake të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ, më shumë vota ka marrë ...

Presidencialet, dy maqedonas shkojnë në balotazh

Gazeta Start - 14.04.2014

Publikohen rezultatet e raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni, të mbajtura ditën e dielë, ku kandidati shqiptar i PDSH-së Iljaz Halimi, nuk ka siguruar dot balotazhin për në raundin ...

Rezultatet finale – udhëheq ivanovi, presidenti zgjedhet më 27 prill

Zhurnal - 14.04.2014

Kandidati për president, Gjorge Ivanov prin me 442.432vota, që janë rreth 120 mijë vota më shumë se kandidati i opozitës Stevo Pendarovski, i cili ka grumbulluar gjithsej 321.534 vota, nga 98.92 për ...

Kandidatët lidhur me rezultatin e zgjedhjeve

Ina - 14.04.2014

Kandidati i VMRO-DPMNE-së, George Ivanov shpalli fitoren e tij në raundin e parë të zgjedhjeve presidencale në Maqedoni. Ai tha se qytetarët e kanë zgjedhur ofertën më të mirë dhe personin i cili do ...

Cilët ishin rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 2009

Ina - 14.04.2014

Zgjedhjet e djeshme presidenciale japin rezultate tejet të ndryshme në krahasim me zgjedhjet e fundit presidenciale të marsit të vitit 2009. Dy partitë maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM me kandidatët e ...

Ivanov prin në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni

Albeu.com - 14.04.2014

Presidenti aktual Gjorgje Ivanov prin në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale , pas 99.54% të votave të numëruara. Sipas rezultateve të publikuara nga KSHZ, Gjorgje Ivanov ka marrë 341.705 vota ...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale

Portalb - 14.04.2014

Komisioni shtetëror zgjedhor ka publikuar rezultatet e 99,54 % të votave të numëruara. Sipas tyre, kandidatët që do të shkojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve janë: Gjorge Ivanov nga VMRO- DPMNE dhe ...

Cilët ishin rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të 2009

Albtime - 14.04.2014

Zgjedhjet e djeshme presidenciale japin rezultate tejet të ndryshme në krahasim me zgjedhjet e fundit presidenciale të marsit të vitit 2009. Dy partitë maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM me kandidatët e ...

Maqedoni, rezultatet: Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

SOT - 14.04.2014

Kandidati i VMRO-DPMNE, Gjergje Ivanov kryeson sipas rezultateve paraprake. Rreth rreth 99,70 për qind të fletëve të votimit, garën për zgjedhjet presidenciale janë për të.

Maqedoni: Ende nuk ka një fitues për postin e presidentit

DW - 14.04.2014

Të dielën (13.04) në Maqedoni u zhvilluan zgjedhjet presidenciale. Katër kandidatët për këtë post nuk arritën të marrin shumicën e nevojshme të votave.

Ja sa vota mori secili kandidat për president

Albeu.com - 14.04.2014

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në rrethin e parë për zgjedhjet presidenciale. Komisioni Shtetëor i Zgjedhjeve ka bërë publike edhe votat për secilin kandidat për postin e kreut të ...

Partitë vazhdojnë fushatën zgjedhore

Ina - 14.04.2014

Partitë politike sot vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas ndërprerjes dyditëshe për shkak të votimit për zgjedhjet presidenciale.

Maqedoni: Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

Evropaelire - 14.04.2014

Kandidati për president i VMRO DPMNE-së, Gjorge Ivanov dhe Stevo Pendarovsk i i Lidhjes social-demokrate të opozitës, kalojnë në balotazh për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, më 27 prill, por me ...

Maqedonia shkon në balotazh

Top Channel - 14.04.2014

Maqedonia shkon në balotazh 14/04/2014 Qytetarët e Maqedonisë, pas dy javëve (më 27 Prill në balotazh), do të zgjedhin presidentin e ardhshëm të Maqedoni mes kandidatit të VMRO-DPMNE-së Gjorgje ...

Ivanov dhe Pendarovski sërish përballen më 27 prill

Albeu.com - 14.04.2014

Gjorgje Ivanov dhe Stevo Pendarovski do të përballen sërish më datë 27 prill . Kjo, pasi nga votat e marra ata kanë dalë në balotazh. Rezultatet treguan se zgjedhjet kryesohen nga ana e Gjorgje ...

Spasovski: Presin mbështetje masive për Pendarovskin

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - Jehona në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale është rreth 50 për qind, por është ndjekur edhe me një sërë të parregullsive.

VMRO-DPMNE: Ivanov 316.914 vota, Pendarovski 223.610

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - Sipas përpunimit të 67,54 për qind të votave apo 594.836 votues të Qendrës analitike të VMRO-DPMNE-së për kandidatin e VMRO-DPMNE-së, Gjorgje Ivanov kanë votuar 316.914 ...

KSHZ: Prej 85,34 % - Ivanov 360.546 vota, Pendarovski 255.469 vota

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - Sipas rezultateteve të para jozyrtare që i shpalli Komisioni Shtetëtor i Zgjedhjeve në ueb faqen e tij, nga 85,34 për qind të votave të përpunuara kandidati i ...

LSDM: Ivanov 210.000 vota, Pendarovski 165.000

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - Kandidati i VMRO-DPMNE-së, Gjorge Ivanov është në epërsi me 45.000 vota para kandidatit të LSDM-së, Stevo Pendarovski, tregojnë të dhënat e Qendrës analitike të LSDM-së ...

Gjorçev: Fituan VMRO-DPMNE dhe Ivanov

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - VMRO-DPMNE dhe Gjorgje Ivanov fituan në votimin e sotëm me epërsi prej mbi 100 mijë votash. Nga përpunimi i 79 për qind të të dhënave, Ivanov ka fituar 381.000 vota, ...

Pendarovski: Gara zgjedhore nuk ka përfunduar

Idividi - 14.04.2014

Shkup, 13 prill 2014 (MIA) - Kandidati presidencial i LSDM-së Stevo Pendarovski sonte në konferencën përfundimtare për shtyp e vlerësoi si sukses numrin prej 320 mijë vota të cilat i ka fituar në ...

Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president

Albeu.com - 14.04.2014

Në një konferencë për mediat, kandidati presidencial nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski u shpreh se fitorja në raund të parë e Ivanov nuk tregon se lufta ka mbaruar.

Fitoi Ivanovi, pse festoi edhe BDI-ja?!

Lajm - 14.04.2014

Kjo parti nuk pati kandidatin e vet në zgjedhjet presidenciale, prandaj festa si duket i konfirmon vlerësimet e analistëve se bojkoti i zgjedhjeev është strategji e koordinuar me VMRO-DPMNE-në, që të ...

Sot rinis fushata zgjedhore

Albeu.com - 14.04.2014

Pas dy ditësh heshtje, për shkak të zgjedhjeve presidenciale , sot do të rinisë fushata zgjedhore . Partitë do të vazhdojnë me axhendat e tyre të takimeve me qytetarët në komunat e Maqedonisë.

"A festoi BDI se fitoi Ivanov"?!

Albeu.com - 14.04.2014

Fitorja e Ivanovit duket se ka gëzuar edhe Bashkimin Demokratik për Integrim . Shfaqja e një entuziazmi nga ana e BDI-së, ka bërë që shumë analistë të mendojnë se vërtetë BDI-së i interesonte të ...

Menduh Thaçi ishte i bindur në 300 mijë vota, por i mori 38.898 (VIDEO)

Albtime - 14.04.2014

Këto janë rezultatet zyrtare të fundit nga ueb faqja e KSHZ - së, ku janë numëruar 99.49 % të votave për zgjedhjet presidenciale. Gjorgje Ivanov ka marrë 341.705 vota, Stevo Pendarovski 325.226, ...

Analizë: zgjedhjet presidenciale, pesë vjet më parë dhe tani

Zhurnal - 14.04.2014

Rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale rezulton me rritje votash tek dy partitë rivale maqedonase VMRO-DPMNE e LSDM në krahasim me zgjedhjet para pesë vitesh.

KSHZ: Ivanov mori 448.776 vota, Pendarovski 326.090 (lajm i fundit)

Lajm - 14.04.2014

Kandiati i VMRO-DPMNE-së për president shteti Gjergje Ivanov, në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale ka fituar 448.776 vota (51,65 për qind), i dyti radhitet kandidati i LSDM-së Stevo ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni - Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

DW - 14.04.2014

Sipas rezultateve të para jo zyrtare të KSHZ nga numërimi i 99% të votave në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale më 27 Prill në balotazh do të garojnë Gjorgji Ivanov dhe Stevo Pendarovski.

Gruevski e Ivanovi kërkojnë 62 deputetë. Pendarovski dhe Zaevi kërkojnë mbështetje për të rrëzuar regjimin e Gruevskit

Alsat - 14.04.2014

Gruevski dhe Ivanovi të inkurajuar nga rezultati i djeshëm gjatë raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, nuk hezituan të kërkonin sërish hapur për në 27 prill, në zgjedhjet parlamentare, 62 ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni - Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

24 orë - 14.04.2014

Sipas rezultateve të para jo zyrtare të KSHZ nga numërimi i 99% të votave në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale më 27 Prill në balotazh do të garojnë Gjorgji Ivanov dhe Stevo Pendarovski.

Gruevski e Ivanovi kërkojnë 62 deputetë për të mos përfillur shqipëtarët. ...

Albtime - 14.04.2014

Gruevski dhe Ivanovi të inkurajuar nga rezultati i djeshëm gjatë raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, nuk hezituan të kërkonin sërish hapur për në 27 prill, në zgjedhjet parlamentare, 62 ...

Gruevski i kënaqur, Zaev akuzon për falsifikim

Zhurnal - 14.04.2014

Në Shtabin e kandidatit të partisë VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov fitorja me afërsisht 120 mijë vota diferencë para kandidatit të opozitës Stevo Pendarovski e quajtën shprehje e padyshimtë e vullnetit të ...

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

Lajmeshqip - 14.04.2014

(1) TË NGJAJSHËM 13 April 2014 11:07 Maqedonia voton për presidentin Kandidati për president i VMRO DPMNE-së, Gjorge Ivanov dhe Stevo Pendarovski i Lidhjes Social-Demokrate në opozitë, kalojnë në ...

KSHZ: Ivanov fitoi 449 068 vota, Pendarovski fitoi 326 133

Alsat - 14.04.2014

Në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, më shumë vota kanë fituar Gjorge Ivanov nga VMRO DPMNE-ja dhe Stevo Pendarovski, kandidati i LSDM-së. Dallimi mes këtyre dy kandidatëve është diku 123 ...

Si votoi diaspora për zgjedhjet presidenciale

Ina - 14.04.2014

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpallur edhe rezultatet e votimeve në diasporë për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Diaspora votoi më 12 prill, një ditë para zgjedhjeve.

Thaçi: 15 përqind e shqiptarëve votuan kandidatët maqedonas

Albeu.com - 14.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është shprehur se 15 përqind e shqiptarëve kanë votuar për kandidatët maqedonas . “Dhjetë për qind votuan për Pendarovskin dhe pesë për qind për ...

Rezultatet: Udhëheq Ivanov, pason Pendarovski

Yll Press - 14.04.2014

Deri tani, nga 95,73% vota të numëruara, udhëheq Ivanovi me 420.024 para Stevo Pendarovskit me 302.529. Komisioni Shtetëror Zgjedhor në vazhdimësi publikon rezultatet e zgjedhjeve presidenciale.

Maqedoni: Rezultatet paraprake për zgjedhjet presidenciale

VOA - 14.04.2014

Shtabet partiake të kandidatëve presidencialë në Maqedoni mbrëmë në mesnatë bënë njoftime kontradiktore: partia VMRO thotë se kandidati i saj Gjorgje Ivanov fitoi qysh në raundin e parë, ndërsa ...

Zgjedhjet në Maqedoni, Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Ora news - 14.04.2014

Qytetarët në Maqedoni iu drejtuan dje kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri të vendit. Nga rezultatet paraprake të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ, më shumë vota ka marrë ...

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Koha.net - 14.04.2014

Shkup, 14 prill - Nga rezultatet e para preliminare (rreth 99,70 për qind ), garën për zgjedhjet presidenciale e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov.

Maqedoni, u votua për Presidentin, sot rezultati

Panorama - 14.04.2014

Procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni u mbyll mbrëmë në orën 19:00 me një pjesëmarrje rreth 50 për qind të votuesve. Votimi ka ndarë shqiptarët e Maqedonisë, me sa duket, sipas ...

Maqedoni, balotazh më 27 prill

VOA - 14.04.2014

Në Maqedoni, pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale dje, presidenti në detyrë Gjorgje Ivanov, i cili po garon për një mandat të dytë, ka fituar më shumë vota, por megjithatë ai do të shkojë ...

Maqedoni, përfundojnë votimet në zgjedhjet presidenciale

BalkanWeb - 14.04.2014

Në Maqedoni janë mbyllur vendvotimet për zgjedhjet presidenciale, që janë parë si test për partinë udhëheqëse në qeverinë e këtij vendi, WMRO-DPMNE. Zyrtarët zgjedhorë thanë se zgjedhjet ishin të ...

Zgjedhjet në Maqedoni, Ivanov kryeson para Pendarovskit, Halimit dhe Popovskit

BalkanWeb - 14.04.2014

SHKUP- Sipas rezultateteve të para jozyrtare që i shpalli Komisioni Shtetëtor i Zgjedhjeve në ueb faqe, nga 50,14 për qind të votave të përpunuara kandidati i VMRO-DPMNE-së Gjorge Ivanov kryeson me ...

Zgjedhjet në Maqedoni, Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

BalkanWeb - 14.04.2014

MAQEDONI- Kandidati për president i VMRO DPMNE-së, Gjorge Ivanov dhe Stevo Pendarovski i Lidhjes social-demokrate të opozitës, kalojnë në balotazh për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, më 27 ...

Ivanov – 51.6%, Pendarovski – 37.5%

Koha.net - 14.04.2014

Presidenti aktual i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dalë fitues bindës në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni. Sipas rezultateve të publikuara në faqen në Internet të Komisionit ...

Maqedoni, KSHZ: Balotazh për presidentin

ABC News - 14.04.2014

Komisioni shtetëror Zgjedhor në Maqedoni ka shpallur rezultatet zyrtare të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas KSHZ-së, presidenti aktual Gjorge Ivanov ka fituar 449 068 vota, kurse ...

Ivanov kryeson zgjedhjet, balotazh me Pendarovskin

Fish Media - 14.04.2014

(E plotësuar) Nga rezultatet e para preliminare (rreth 97,5 për qind deri në ora 23.35), garën për zgjedhjet presidenciale e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov.

Maqedoni, Ivanov e Pendarovski shkojnë në balotazh më 27 prill

Shqiptarja - 14.04.2014

SHKUP - Nga rezultatet e para paraprake të rreth 99,70 për qind të fletëve të votimit, garën për zgjedhjet presidenciale e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov.

Presidencialet në Maqedoni, kryeson Ivanov. Halimi, rezultate minimale

Gazeta Idea - 14.04.2014

Maqedoni- Rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale të raundit të parë në Maqedoni kanë nxjerrë kryesues kandidatin e VMRO-DPMNE-së, Gjorgje Ivanov.

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh

InfoGlobi - 14.04.2014

Nga rezultatet e para preliminare (rreth 99,70 për qind ), në balotazh do të jenë Ivanov dhe Pendarovski, ku diferenca midis tyre është mbi 120 mijë vota.

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale

Shkupi24 - 14.04.2014

Komisioni shtetëror zgjedhor ka publikuar rezultatet e 99,54 % të votave të numëruara për zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën në Maqedoni. Sipas tyre, kandidatët që do të shkojnë në raundin ...

Pendarovski: Beteja akoma s’ka përfunduar, shkojmë në raundin ë dytë

Shkupi24 - 14.04.2014

Kandidati i LSDM-së për president Stevo Pendarovski, iu falenderua të gjithëve që votuan dhe sidomos ata që votuan për opozitën. “320.000 vota janë trimëri në këto kushte.

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Gazeta Dita - 14.04.2014

Nga rezultatet e para preliminare (rreth 99,70 për qind ), garën për zgjedhjet presidenciale e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov. Sipas rezultateve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve ...

Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president

Info Shqip - 14.04.2014

Në një konferencë për mediat, kandidati presidencial nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski u shpreh se fitorja në raund të parë e Ivanov nuk tregon se lufta ka mbaruar.

Sot rinis fushata zgjedhore

Info Shqip - 14.04.2014

Pas dy ditësh heshtje, për shkak të zgjedhjeve presidenciale, sot do të rinisë fushata zgjedhore. Partitë do të vazhdojnë me axhendat e tyre të takimeve me qytetarët në komunat e Maqedonisë.

Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Në një konferencë për mediat, kandidati presidencial nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski u shpreh se fitorja në raund të parë e Ivanov nuk tregon se lufta ka mbaruar.

Sot rinis fushata zgjedhore

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Pas dy ditësh heshtje, për shkak të zgjedhjeve presidenciale, sot do të rinisë fushata zgjedhore. Partitë do të vazhdojnë me axhendat e tyre të takimeve me qytetarët në komunat e Maqedonisë.

Maqedoni, në garë Ivanov e Pendarovski

Vision Plus - 14.04.2014

Kandidati i VMRO-DPMNE-së Georgi Ivanov, dhe ai i LSDM-së Stevo Pendarovski do të garojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale që do të mbahet më 27 prill në Maqedoni.

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Gazeta Tema - 14.04.2014

Nga rezultatet e para paraprake (rreth 99,70 përqind), garën për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov.

Maqedoni, zgjedhjet presidenciale në balotazh mes Ivanovit dhe Pendarovskit. Të njëjtën datë me zgjedhje parlamentare, ...

Respublica - 14.04.2014

Nga rezultatet e para mbi rreth 99,70 për qind të votave, garën për zgjedhjet presidenciale e kryeson kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov, njofton agjencia INA.

Fitoi Ivanovi, pse festoi edhe BDI-ja?! – FOTO

Shkupi24 - 14.04.2014

Kjo parti nuk pati kandidatin e vet në zgjedhjet presidenciale, prandaj festa si duket i konfirmon vlerësimet e analistëve se bojkoti i zgjedhjeev është strategji e koordinuar me VMRO-DPMNE-në, që të ...

Gruevski e Ivanovi kërkojnë 62 deputetë. Pendarovski dhe Zaevi kërkojnë mbështetje për të rrëzuar regjimin e Gruevskit

Tetova Sot - 14.04.2014

Gruevski dhe Ivanovi të inkurajuar nga rezultati i djeshëm gjatë raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, nuk hezituan të kërkonin sërish hapur për në 27 prill, në zgjedhjet parlamentare, 62 ...

Gruevski e Ivanovi kërkojnë 62 deputetë. Pendarovski dhe Zaevi kërkojnë mbështetje për të rrëzuar regjimin e Gruevskit

Shkupi24 - 14.04.2014

Gruevski dhe Ivanovi të inkurajuar nga rezultati i djeshëm gjatë raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, nuk hezituan të kërkonin sërish hapur për në 27 prill, në zgjedhjet parlamentare, 62 ...

Ja rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni

Gazeta Tema - 14.04.2014

Rezultatet vazhdimisht përditësohen në këtë faqe të Almakos, duke marrë të dhëna zyrtare nga KSHZ Deri më tani janë numëruar mbi 77,53 % të votave për zgjedhjet presidenciale, njofton Almakos.

Thaçi: 15 përqind e shqiptarëve votuan kandidatët maqedonas

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është shprehur se 15 përqind e shqiptarëve kanë votuar për kandidatët maqedonas. “Dhjetë për qind votuan për Pendarovskin dhe pesë për qind për ...

Ivanov dhe Pendarovski në balotazh më 27 prill

Republika - 14.04.2014

Gjorgje Ivanov dhe Stevo Pendarovski do të përballen sërish më datë 27 prill. Kjo, pasi nga votat e marra ata kanë dalë në balotazh. Rezultatet treguan se zgjedhjet kryesohen nga ana e Gjorgje ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Ivanov dhe Pendarovski dalin në balotazh

AlbanianScreen - 14.04.2014

Shkup - Kandidati për president i VMRO DPMNE-së, Gjorge Ivanov dhe Stevo Pendarovski i Lidhjes Social-demokrate të opozitës, kalojnë në balotazh për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, më 27 prill, ...

Ivanov favorit në balotazhin e 27 prillit, VMRO-DPMNE synon të thellojë rezultatin

AlbanianScreen - 14.04.2014

Shkup - Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov pritet të kërkojë mandatin e dytë të detyrë kur të përballet me rivalin e opozitës, më 27 prill në balotazhet e zgjedhjeve presidenciale.

Rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale

Radio Vala - 14.04.2014

Këta janë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të raundit të parë. Dallimi në mes Ivanovit dhe Pendarovskit është rreth 95 mije vota. Kandidati i PDSH-së ka marrë vetëm 38 mijë vota nga pritshmëritë ...