TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Monstra “kapitalizëm” mbërrin në Resulaj të Selenicës!

SOT - 18.08.2018

Fshati Resulaj i Komunës së Selenicës në Vlorë, prej njëzet e tetë vitesh të demokracisë borgjeze ka qëndruar në hije. Jo në hijen e pemëve që, pothuajse janë prerë e konsumuar për të mbajtur gjallë ...

Analiza interesante e pedagogut të UET: Ja pse u tall me ne Ritvan Zykaj

Botasot - 18.08.2018

Pas ngjarjes së rëndë në Selenicë të Vlorës, kanë vërshuar analizat për profilin psikologjik të Ritvan Zykajt. Megjithatë filozofi dhe pedagogu i UET, Klementin Mile sjell një këndvështrim ndryshe.

Analiza interesante e pedagogut të UET: Ja pse u tall me ne Ritvan Zykaj

Mapo - 18.08.2018

Pas ngjarjes së rëndë në Selenicë të Vlorës, kanë vërshuar analizat për profilin psikologjik të Ritvan Zykajt. Megjithatë filozofi dhe pedagogu i UET, Klementin Mile sjell një këndvështrim ndryshe.

Eseja e filozofit në UET, Mile: Ridvan Zykaj ose paaftësia për të jetuar në polis

Gazeta Tema - 18.08.2018

Nga Klementin Mile Ritvan Zyka, pasi kreu masakrën që iu mori jetën 8 personave në fshatin Resulaj, u tall me referencat tona morale. Ai na tregoi se sa e pavend dhe naive ishte kërkesa jonë për ...

Analiza interesante e pedagogut të UET: Ja pse u tall me ne Ritvan Zykaj

Medial - 18.08.2018

Pas ngjarjes së rëndë në Selenicë të Vlorës, kanë vërshuar analizat për profilin psikologjik të Ritvan Zykajt. Megjithatë filozofi dhe pedagogu i UET, Klementin Mile sjell një këndvështrim ndryshe.

Masakra e Selenicës, izolohen të mbijetuarit e familjes Zykaj

Lajmi.net - 17.08.2018

Gjashtë ditë pas masakrës që ndodhi në Resulaj të Selenicës, të afërmit e familjes Zykaj që iu vranë 8 anëtarë, tregojnë sesi po e përjetojnë ngjarjen 4 djemtë që i mbijetuan sulmit.

Zbardhen detajet nga hetimet për masakrën e Selenicës, Ritvan Zykaj telefonoi policinë pas ngjarjes

SOT - 17.08.2018

Hetimet për masakrën e Selenicës, ku mbetën të vrarë 8 kushërinjtë e Ritvan Zykajt, kanë nxjerrë në dritë të tjera detaje. Sipas informacioneve nga grupi hetimor, autori i masakrës, 24-vjeçari Ritvan ...

Gushti e kthen Shqipërinë në një shesh lufte, në dy javë 25 viktima

Koha.net - 17.08.2018

Dje një përplasje si në filma në mes të Tiranës, sot një aksident tronditës në Golem. Ngjarjet kriminale dhe aksidentet kanë marrë jetën e të paktën 25 personave në Shqipëri gjatë dy javëve të para ...

Gushti e kthen Shqipërinë në një shesh lufte, shifra tronditëse

Botasot - 17.08.2018

Dje një përplasje si në filma në mes të Tiranës, sot një aksident tronditës në Golem. Ngjarjet kriminale dhe aksidentet kanë marrë jetën e të paktën 25 personave në Shqipëri gjatë dy javëve të para ...

Masakra e Selenicës, izolohen të mbijetuarit e familjes Zykaj

Botasot - 17.08.2018

Gjashtë ditë pas masakrës që ndodhi në Resulaj të Selenicës, të afërmit e familjes Zykaj që iu vranë 8 anëtarë, tregojnë sesi po e përjetojnë ngjarjen 4 djemtë që i mbijetuan sulmit.

FOTO LAJM: Gushti e kthen Shqipërinë në një shesh lufte, shifra tronditëse

Mapo - 17.08.2018

Dje një përplasje si në filma në mes të Tiranës, sot një aksident tronditës në Golem. Ngjarjet kriminale dhe aksidentet kanë marrë jetën e të paktën 25 personave në Shqipëri gjatë dy javëve të para ...

Mediat e huaja habiten: Askush nuk do ta mbrojë ‘kasapin’ e Shqipërisë

Botasot - 17.08.2018

Avokatët e kanë për obligim që të mbrojnë këdo, pavarësisht krimit që ka bërë. Por në Shqipëri po ndodh një çudi: Askush nuk po merr përsipër që të mbrojë Ritvan Zykajn, personin që vrau tetë të ...

Masakra e Selenicës, izolohen të mbijetuarit e familjes Zykaj

Gazeta Express - 17.08.2018

Gjashtë ditë pas masakrës që ndodhi në Resulaj të Selenicës, të afërmit e familjes Zykaj që iu vranë 8 anëtarë, tregojnë sesi po e përjetojnë ngjarjen 4 djemtë që i mbijetuan ...

Mediat e huaja habiten: Askush nuk do ta mbrojë ‘kasapin’ e Shqipërisë

Mapo - 17.08.2018

Avokatët e kanë për obligim që të mbrojnë këdo, pavarësisht krimit që ka bërë. Por në Shqipëri po ndodh një çudi: Askush nuk po merr përsipër që të mbrojë Ritvan Zykajn, personin që vrau tetë të ...

Masakra e Selenicës, izolohen të mbijetuarit e familjes Zykaj

Tetova Sot - 17.08.2018

Gjashtë ditë pas masakrës që ndodhi në Resulaj të Selenicës, të afërmit e familjes Zykaj që iu vranë 8 anëtarë, tregojnë sesi po e përjetojnë ngjarjen 4 djemtë që i mbijetuan sulmit.

Masakra e Selenicës/ Izolohen të mbijetuarit e familjes Zykaj

Java News - 17.08.2018

Gjashtë ditë pas masakrës që ndodhi në Resulaj të Selenicës, të afërmit e familjes Zykaj që iu vranë 8 anëtarë, tregojnë sesi po e përjetojnë ngjarjen 4 djemtë që i mbijetuan sulmit.

Iu mori jetën 8 kushërinjve se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes së Ritvanit

LajmiFundit - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Masakra e Selenicës/ Zbulohet konflikti i vjetër mes familjeve, ky është shkaku i vrasjeve

SOT - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes së Ritvanit

Ina - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes së Ritvanit

Lajmi.net - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Vrau 8 kushërinjtë/ Ritvan Zykaj i telefonoi policisë për t’u vetëdorëzuar

Ina - 16.08.2018

Zbardhen detaje të reja lidhur me masakrën e Selenicës në Vlorë, ku Ritvan Zykaj ekzekutoi me breshëri kallashnikovi tetë kushërinjtë e tij, mes tyre edhe dy fëmijë, më i vogli 6 vjeç.

Vrau 8 kushërinjtë/ Ritvan Zykaj i telefonoi policisë për t’u vetëdorëzuar

SOT - 16.08.2018

Zbardhen detaje të reja lidhur me masakrën e Selenicës në Vlorë, ku Ritvan Zykaj ekzekutoi me breshëri kallashnikovi tetë kushërinjtë e tij, mes tyre edhe dy fëmijë, më i vogli 6 vjeç.

Detaje të reja/ Ja çfarë bëri ‘monstra’ i Vlorës pasi vrau 8 kushërinjtë

LajmiFundit - 16.08.2018

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq. Burime nga grupi hetimor thonë për tvklan.al se 24-vjeçari Zykaj ...

Gusht i tmerrshëm, bilanc lufte, ja sa jetë u humbën në vetëm 15 ditë

LajmiFundit - 16.08.2018

Fatkeqësisht nuk mjaftojnë gishtat e dy duarve për t’i numëruar. Por 15 ditët e para të gushtit rezultojnë me një bilanc lufte, për numrin e viktimave në Shqipëri.

Masakra e Selenicës/ Akuza për pulat? Zbulohet një tjetër konflikt mes familjeve

Botasot - 16.08.2018

Edhe pse i riu Ritvan Zykaj qe vrau 8 kusherinjte e tij, ka deklaruar në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e akuzonin gjithnjë për vjedhje dhe se akuza e fundit kishte qenë për disa ...

Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes së Ritvanit

Gazeta Express - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Detaje/ Ja çfarë bëri “monstra” e Vlorës pasi vrau 8 kushërinjtë

Gazeta Express - 16.08.2018

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj, tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u ...

Pulat apo diçka tjetër? Çfarë fshihet pas masakrës së Selenicës…

Mapo - 16.08.2018

Deri tani dihet se masakra e Selenicës, ku 24-vjeçari Ridvan Zykaj vrau 8 kushërinjtë e tij, pati si shkak akuzat për vjedhje të pulave të detit. Edhe në gjykatë i riu tha se u ofendua për shkak se e ...

Bilanc tragjik i jetëve të humbura nga ngjarjet kriminale dhe aksidentet

ABC News - 16.08.2018

Ngjarjet kriminale dhe aksidentet kanë marrë jetën e të paktën 25 personave në Shqipëri gjatë dy javëve të para të muajit gusht. “ABC News”. Shifra e denjë për një bilanc lufte është një këmbane ...

Masakra e Selenicës për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër mes familjeve

Java News - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Detajet e reja për masakrën e Selenicës, Ritvani telefonoi policinë pas krimit, ja çfarë iu tha

Gazeta Tema - 16.08.2018

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq. Burime nga grupi hetimor thonë për tvklan.al se 24-vjeçari Zykaj ...

Detaje të reja/ Ja çfarë bëri ‘monstra’ i Vlorës pasi vrau 8 kushërinjtë

Tetova Sot - 16.08.2018

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq. Burime nga grupi hetimor thonë për tvklan.al se 24-vjeçari Zykaj ...

Detaje/ “Monstra” i Vlorës telefonoi policinë pasi vrau 8 kushërinjtë

Durres Lajm - 16.08.2018

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq. Burime nga grupi hetimor thonë për tvklan.al se 24-vjeçari Zykaj ...

Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes së Ritvanit

Antpress - 16.08.2018

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua. Ritvan Zykaj deklaroi në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e ...

Vrau 8 persona, “monstra” i Vlorës lihet vetëm në qeli, ja pse

Lajmi.net - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Detajet, monstra i Selenicës ngujohet në qeli, nuk pranon të dalë as në ajrim

LajmiFundit - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Detajet/ Pse u la vetëm në qeli monstra e Selenicës, asnjë nga familja nuk vjen ta vizitojë

SOT - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.Burime nga Policia kanë ...

Masakra e Vlorës/ Akuza për pulat? Banorët e fshatit tregojnë tjetër konflikt mes familjeve

LajmiFundit - 15.08.2018

Ritvan Zykaj masakroi pjesëtarët e fisit të tij, duke lene 8 te vrarë në Resulaj të Selenicës, Vlorë. Në polici ka deklaruar se shkak kane qene pulat e detit, per te cilat, njera prej viktimave e ...

Autori i masakrës së Vlorës nuk dëshiron të dalë nga qelia e burgut

Telegrafi - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ridvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Zykaj lihet vetëm në qeli, nuk pranon të dalë në ajrim

Botasot - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Zykaj lihet vetëm në qeli, nuk pranon të dalë në ajrim

Mapo - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Vrau 8 persona, “monstra” i Vlorës lihet në qeli më vete (Shkaku)

Gazeta Express - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i ...

Pse e lanë vetëm në qeli monstrën e Selenicës

Durres Lajm - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Vrau 8 persona, “monstra” i Vlorës lihet në qeli më vete (Shkaku)

Tetova Sot - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Zykaj lihet vetëm në qeli, nuk pranon të dalë në ajrim

Java News - 15.08.2018

Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mësohet se është vendosur në një qeli i vetëm.

Masakra e Selenicës/ Banorët e fshatit tregojnë tjetër konflikt mes familjeve

Java News - 15.08.2018

Edhe pse i riu Ritvan Zykaj qe vrau 8 kusherinjte e tij, ka deklaruar në Gjykatë se ngjarja kishte ndodhur për shkak se e akuzonin gjithnjë për vjedhje dhe se akuza e fundit kishte qenë për disa ...

Masakra e Selenicës/ Gjykata lë në burg monstrën që vrau 8 kushërinj, 15 avokatë refuzuan ta merrnin në mbrojtje

SOT - 14.08.2018

Monstra i fshatit Resulaj në Selenicë, Ritvan Zykaj që ekzekutoi tetë pjestarë të familjes së kushëririt të parë të të atit vetëm se e quanin hajdut pulash, mbërriti dje në orën 11:00 përpara ...

Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj

Lajmi.net - 14.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj ,në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, Vasilika Zykaj, e ka akuzuar ...

Zbulohen mesazhet: Çfarë i shkroi Ritvan Zykaj vëllait, pasi masakroi 8 njerëz

Lajmi.net - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

“Bobo çfarë kam bërë”: Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykajt me vëllain pas masakrës

LajmiFundit - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Zbulohet e shkuara në Greqi e autorit të masakrës me tetë viktima në Selenicë

LajmiFundit - 14.08.2018

Ritvan Zykaj nuk ishte një emër i njohur për policinë deri në ngjarjen e rëndë në fsjatin Resulaj. Por në fakt 24-vjeçari rezulton me precendent në Greqi.

Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllain, ja çfarë i kishte shkruar!

Ina - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllain, ja çfarë i kishte shkruar!

SOT - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Masakra me 8 të vrarë/ Prindërit e Ritvan Zykajt humbën ndjenjat kur po jepnin dëshminë në komisariat

SOT - 14.08.2018

Gjendja psikologjike e prindërve të Ritvan Zykajt, autorit të masakrës së Selenicës me 8 viktima është përkeqësuar së tepërmi kur janë thirrur për të dëshmuar në komisariatin e policisë.

Prindërit fundosin autorin e masakrës në Vlorë: Nuk është i sëmurë mendor

LajmiFundit - 14.08.2018

Autori i masakrës me tetë të vdekur në Selenicë të Vlorës nuk vuan nga problem mendore. Kështu kanë pretenduar prindërit e 24-vjeçarit Ritvan Zykaj gjatë marrjes në pyetje në drejtorinë e policisë në ...

Dinamika e plotë e masakrës së Selenicës: Ja kujt ia nisi videon Ritvan Zykaj

Mapo - 14.08.2018

Zbardhet dosja e plotë e Prokurorisë së Vlorës për masakrën me 8 të vrarë në Selenicë, për të cilën akuzohet 24-vjeçari Ritvan Zykaj. DOSJA E PLOTË E PROKURORISË SË VLORËS Në orën 06:30 të datës ...

Zbulohen mesazhet: Çfarë i shkroi Ritvan Zykaj vëllait, pasi masakroi 8 njerëz

Zeri - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

E shkuara e Ritvanit, zbulohet pse u ndalua nga policia greke

Botasot - 14.08.2018

Ndonëse banorët e Selenicës e përshkruanin Ritvanin si person problematik, madje disa të tjerë shpreheshin se ai qëllonte edhe me armë, nga ana e Policisë nuk rezulton që ai të ketë pasur precedentë ...

E shkuara e Ritvanit, zbulohet pse u ndalua nga policia greke

Mapo - 14.08.2018

Ndonëse banorët e Selenicës e përshkruanin Ritvanin si person problematik, madje disa të tjerë shpreheshin se ai qëllonte edhe me armë, nga ana e Policisë nuk rezulton që ai të ketë pasur precedentë ...

Çfarë ju ndodhi prindërve të Ritvan Zykajt, teksat jepnin deklaratë në Polici?

Botasot - 14.08.2018

Gjendja psikologjike e prindërve të Ritvan Zykajt, autorit të masakrës së Selenicës me 8 viktima është përkeqësuar së tepërmi kur janë thirrur për të dëshmuar në komisariatin e policisë.

“Bobo çfarë kam bërë!” Ja kush e bindi Ritvan Zykajn që të dorëzohet

Mapo - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës së Selenicës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohej në të gdhirë të ditës së shtunë, disa orë pasi kishte kryer krimin e ...

Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj

Gazeta Express - 14.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj ,në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, Vasilika Zykaj, e ka akuzuar ...

Prindërit e Ritvan Zykajt humbën ndjenjat kur po jepnin dëshminë në komisariat

Gazeta Express - 14.08.2018

Gjendja psikologjike e prindërve të Ritvan Zykajt, autorit të masakrës së Selenicës me 8 viktima është përkeqësuar së tepërmi kur janë thirrur për të dëshmuar në komisariatin e ...

"Bobo çfarë kam bërë”: Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllain

Gazeta Express - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që ...

Prindërit e Ritvan Zykajt humbën ndjenjat në Polici

Mapo - 14.08.2018

Gjendja psikologjikë e prindërve të autorit të masakrës me 8 të vrarë, Sadikut dhe Linditës, ka qenë mjaft e rënduar në kohën që mbaheshin në Drejtorinë e Policisë së Vlorës, para se i biri të ...

Zbardhen mesazhet në celularin e vëllait, si u bind Ritvan Zykaj për t’iu dorëzuar policëve

Botasot - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës së Selenicës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohej në të gdhirë të ditës së shtunë, disa orë pasi kishte kryer krimin e ...

Zbardhet krimi: Si i ekzekutoi Zykaj 8 kushërinjtë

Mapo - 14.08.2018

Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë “burg pa afat” për 24-vjeçarin Ritvan Zykaj, i akuzuar për tetë vrasje. Përballja e parë me gjykatën dhe heshtja e një vrasësi gjakftohtë.

Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj

Medial - 14.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj ,në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, Vasilika Zykaj, e ka akuzuar ...

Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllanë pak pas masakrës së tmerrshme

Durres Lajm - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Zbulohen mesazhet: Çfarë i shkroi Ritvan Zykaj vëllait, pasi masakroi 8 njerëz

Tetova Sot - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Mesazhet/ “Bobo çfarë kam bërë”, çfarë i tha Ritvani vëllait të tij pas krimit makabër

Java News - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

“Bobo çfarë kam bërë”: Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllain

Gazeta Tema - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Zbardhen mesazhet në celularin e vëllait, si u bind Ritvan Zykaj për t’iu dorëzuar policëve

Tetova Sot - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës së Selenicës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohej në të gdhirë të ditës së shtunë, disa orë pasi kishte kryer krimin e ...

Çfarë ju ndodhi prindërve të Ritvan Zykajt, teksat jepnin deklaratë në Polici?

Medial - 14.08.2018

Gjendja psikologjike e prindërve të Ritvan Zykajt, autorit të masakrës së Selenicës me 8 viktima është përkeqësuar së tepërmi kur janë thirrur për të dëshmuar në komisariatin e policisë.

Zbardhen mesazhet në celularin e vëllait, si u bind Ritvan Zykaj për t’iu dorëzuar policëve

Medial - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës së Selenicës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohej në të gdhirë të ditës së shtunë, disa orë pasi kishte kryer krimin e ...

E shkuara e Ritvanit, zbulohet pse u ndalua nga policia greke

Java News - 14.08.2018

Ndonëse banorët e Selenicës e përshkruanin Ritvanin si person problematik, madje disa të tjerë shpreheshin se ai qëllonte edhe me armë, nga ana e Policisë nuk rezulton që ai të ketë pasur precedentë ...

Zbardhen mesazhet e Ritvan Zykaj me vëllain, ja çfarë i kishte shkruar!

Antpress - 14.08.2018

Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në polici pas krimit makabër që kreu të premten që kaloi.

Detaje nga masakra, “Ledjonin e ka vrarë duke ngrënë , kishte mbuluar kokën me duar”

LajmiFundit - 13.08.2018

Momentet e para të përballjes së familjarëve me skenën e krimit kanë qenë të tmerrshme. Shtatë kufoma në oborr e në shkallët e shtëpive dhe e teta në kuzhinë, pranë tavolinës së bukës.

Ritvani e kishte paralajmëruar tragjedinë me 8 viktima, por askush s’ia kishte vënë veshin

SOT - 13.08.2018

Prej pasdites së të premtes, fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës e ka mbuluar zija. 24-vjeçari Ritvan Zykaj qëlloi në gjakftohtësi me breshëri plumbash kallashnikovi në drejtim të kushërinjve të ...

Kreu krimin horror me 8 të vrarë, del para gjykatës Ritvan Zykaj

SOT - 13.08.2018

Do të dalë sot para gjykatës autori i masakrës së 10 gushtit në fshatin Resulaj të Vlorës, Ridvan Zykaj. Mbi 24 vjeçarin rëndon akuza ''Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave'', ...

Masakra me 8 viktima në Resulaj, sot ditë zie në Selenicë

SOT - 13.08.2018

Selenica sot është në ditë zie. Ky vendim është marrë nga Këshilli Bashkiak, në nder të 8 viktimave të vrara nga Ritvan Zykaj ditën e premte. Anëtartët e familjes Zykaj që mbetën viktimë e plumbave ...

Masakra me 8 viktima në fshatin Resulaj, bashkia shpall ditë zie në Selenicë

LajmiFundit - 13.08.2018

Ne Selenice sot mbahet dite zie per masakren e ndodhur tre ditë më parë, pasditen e së premtes, kur u dha lajmi i kobshëm për vrasjen e 8 pjesëtarëve të fisit Zykaj bëri jehonë deri tek mediat ...

Policia e Shqipërisë e arrestoi vrasësin e shumëfishtë nga Rsulaj

Idividi - 13.08.2018

Vlerë, 11 gusht 2018 (MIA) - Policia e Republikës së Shqipërisë pas kërkimit 12-orësh, sot në mëngjes e arrestoi burrin i cili mbrëmë në fshatin Resulaj në Vlorë, vrau tetë dhe plagosi gjashtë të ...

Vrau 8 anëtarë të një familjeje/ Gazetarët: Fëmijët pse i vrave? Ja si reagon Ritvan Zykaj

SOT - 13.08.2018

Ritvan Zykaj ka mbërritur në ambjentet e gjykatës ditën e sotme. Ai është pyetur nga gazetarët pse e kreu krimin, por ka preferuar të heshtë. Gazetarët: Pse e kreve krimin, po fëmijët pse i vrave? ...

“Dënim me vdekje për kriminelët”

Top Channel - 13.08.2018

Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

Në gjyq për masë sigurie, Ritvan Zykaj i hutuar dhe me sy të nxirrë në sallë

Top Channel - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

Shfaqet në Gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, shikoni në foto sa gjakftohtë e pret vendimin vrasësi i 8-fishtë

SOT - 13.08.2018

Ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës, Ritvan Zykaj, autori i akuzuar për masakrën e Selenicës në Vlorë. Pasditen e së premtes, ai qëlloi me breshëri kallashnikovi mbi trupin e 8 personave, ...

Masakra e Selenicës/ Bashkia ul flamurin në gjysmë-shtizë në nder të 8 viktimave

SOT - 13.08.2018

Bashkia e Selenicës ka ulur flamurin në gjysmë shtizë. Me vendim të Këshillit Bashkiak, u vendos që dita e sotme të shpallet ditë zie në nder të 8 viktimave që u vranë me gjakftohtësi nga 24-vjeçari, ...

“Pse i vrave të afërmit, pse i vrave fëmijët”/ Revoltohen gazetarët me vrasësin: Fol ore, aty u tregove trim i madh

SOT - 13.08.2018

Gazetarët duhet në parim të jenë gjakftohtë por në këtë rast nuk kanë mundur dot ta ruajnë qetësinë në ambientet e Gjykatës së Vlorës. Edhe gazetarët, ashtu sikurse mbarë opinioni publik janë prekur ...

Masakra në Selenicë të Vlorës, autori del para Gjykatës

Lajmi.net - 13.08.2018

24-vjeçari, Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

Autori del në gjykatë, familjarët e tetë viktimave kërkojnë dënim me vdekje

LajmiFundit - 13.08.2018

Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

Monstra i Selenicës në Gjykatën e Vlorës, thirrjet e qytetarëve: I pashpirt…

LajmiFundit - 13.08.2018

Me protesta dhe tensione eshte pritur dalja ne gjykate e autorit te masakres se Vlores ne gjykate. I hutuar dhe me një sy të nxirë, 24-vjeçari Ritvan Zykaj eshte shfaqur në sallën e gjyqit.

Në gjyq për masë sigurie, Ritvan Zykaj i hutuar dhe me sy të nxirrë në sallë

Portalb - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ridvan Zykaj

Top Channel - 13.08.2018

Nen masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ridvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima në fshatin Resulaj të Selenicës. Gjykata e Vlorës pritet të caktojë masën e sigurisë për 24 ...

Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ritvan Zykajn

Top Channel - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës, mes tyre dy ...

Merret vendimi për monstrën e Selenicës, e refuzuan 15 avokatë

SOT - 13.08.2018

Gjykata e Vlorës ka vendosur të japë ‘arrest me burg’ për autorin e masakrës së Selenicës, Ritvan Zykajn. Masa e sigurisë është dhënë pas më shumë se 2 orësh, pasi nuk po gjendej një avokat.

Masakra në Selenicë të Vlorës, ky është vendimi i gjykatës për autorin

Lajmi.net - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës, mes tyre dy ...

Gjykata e lë në burg, autori i masakrës së Vlorës me sy të nxirë në seancë

LajmiFundit - 13.08.2018

Gjykata e Vlores la ne burg pa afat autorin e vrasjes se tetefishte ne Resulaj te Selenices. Nën masa të forta sigurie autori ka mbërritur në gjykatë ndersa anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të ...

Kush është avokati mbrojtës që “la” në burg “Monstrën e Selenicës”?!

Top Channel - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ...

Masakra në Vlorë, qytetarët: Autori të vritet me plumb në gojë, siç vrau fëmijën që po hante bukë

Lajmi.net - 13.08.2018

Qytetarët, të irrituar nga krimi makabër me 8 të vrarë në Selenicë të Vlorës, kërkojnë monstra Ritvan Zykaj të dënohet me vdekje Sot gjykata e Vlorës vendosi ‘arrest me burg’ për 24-vjeçarin, i cili ...

Kush është avokati mbrojtës që “la” në burg “Monstrën e Selenicës”?!

LajmiFundit - 13.08.2018

Diten e sotme Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ngjarjes.

Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ritvan Zykajn

Portalb - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakrës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës, mes tyre dy ...

“Po fëmijët pse i vrave” – Ja si reagon autori i masakrës në Vlorë pas pyetjes nga gazetari

Lajmi.net - 13.08.2018

Autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, ka dalë sot përpara gjykatës së Vlorës, mbi të cilin rëndon akuza ‘Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave’.

Kush është avokati që pas negociatave pranoi të ‘mbrojë’ killerin e Selenicës

LajmiFundit - 13.08.2018

Edhe pse forcat e policisë së burgjeve u treguan të përpikta dhe e dorëzuan vrasësin e Selenicës, Ritvan Zykaj, fiks në gjykatën e Vlorës fiks orë 11.00 ashtu siç ishte kërkuar.

VRASJET MAKABRE/ Këto janë “monstrat” që do të mbahen mend gjatë për krimet e tyre

LajmiFundit - 13.08.2018

Fenomeni i vrasjeve dhe plagosjeve mes bashkëshortëve është rritur frikshëm, jo vetëm në Shqipëri, por kudo që ka shqiptarë në botë. Rasti më i fundit ishte ai i 24- vjeçarit shqiptar, që për arsye ...

Detajet/ Si nisi sherri për pulat në familjen Zykaj ditën e vrasjes makabre

SOT - 13.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. : Gjatë rrugës shtetasja Vasilika Zykaj ka ...

Zbardhet masakra e Vlorës! Ja çfarë bisedoi Ritvani me viktimat para se t’i vriste

LajmiFundit - 13.08.2018

Prokuroria zbardh dinamikën e masakrës së 8-fishtë në Resulaj të Selenicës. Në aktaktuzën e Prokurorisë thuhet se shkak për tragjedinë kanë qenë akuzat e familjes së viktimave ndaj Ritvan Zykajt për ...

Zbardhet masakra e Vlorës/ Çfarë bisedoi Ritvani me viktimat 30 minuta para se t’i vriste

SOT - 13.08.2018

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha, ka publikuar në Facebook, detajet e masakrës që ndodhi 3 ditë më parë në Resulaj, ku 24 vjeçari Ritvan Zykaj vrau 8 persona.

“O ba, shiko ç’më dërgoi Ritvani”, kushëriri i tmerruar tregon se kush e urdhëroi ta fshinte videon e masakrës

SOT - 13.08.2018

Prokurori Saimir Smaka, në gjyqin e të hënes për Ritvan Zykajn, autorin e masakrës së 8-fishtë në Selenicë, tha se e ka pranuar autorësinë dhe se me viktimat kishte konflikte të hershme të cilët e ...

Deputeti i PS ironizon Berishën:Thirrjet e Saliut janë njësoj sikur Ritvani të protestonte për pafajësi

SOT - 13.08.2018

Pas thirrjes së ish-kryeministrit Sali Berisha, ku ju drejtohej shqiptarëve për t’ju bashkuar protestave në shator si rasti në Rumani, vjen një reagim nga mazhoranca.

I hutuar e me sy të nxirë, si e priti vendimin e gjykatës monstra e Selenicës (Foto)

SOT - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur mesditen e kësaj të hëne, rreth orës 11:00 në ambientet e gjykatës së Vlorës, 24-vjeçari Ritvan Zykaj. Autori i masakrës me 8 viktima të ndodhur tre ditë ...

Masakra e Vlorës, familja e dorasit largohet nga fshati

Lajmi.net - 13.08.2018

Pas masakrës të së premtes në fshatin Resulaj të Vlorës, familja e dorasit Ritvan Zykaj është larguar nga fshati. I vetmi që pret njerëzit që shkojnë për ngushëllime është gjyshi i dorasit, raporton ...

Të dënuarit rrahin në qeli autorin e masakrës së Selenicës, ja kush ia nxiu sytë

LajmiFundit - 13.08.2018

Ritvan Zykaj, autori i masakrës së Selenicës ka dalë para gjykates me të dy sytë e nxirë. Shenjat e dhunes ne fytyren e tij ishin te dukshme teksa i akuzuari qendroi para Gjykatës së Shkallës së Parë ...

Sot masa e sigurisë së Ritvan Zykës

ABC News - 13.08.2018

Sot rreth orës 10.30 Gjykata e Vlorës do të caktojë masën e sigurisë për autorin e vrasjes së tetë personave në Resulaj të Vlorës, Ritvan Zyken. Deri në këto moment, asnjë avokat i kontaktuar nga ...

Masakra e Selenicës, del sot para gjykatës Ridvan Zykaj

Gazeta Express - 13.08.2018

Autori i masakrës së Selenicës do të dalë sot para ...

Ritvan Zykaj sot përpara gjykatës, asnjë avokat nuk pranon që ta mbrojë

Botasot - 13.08.2018

Autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, do të dalë sot në orën 10:00 përpara gjykatës, por asnjë avokat nuk ka marrë përsipër që ta mbrojë. Në këto kushte, autorit të vrasjes së 8 familjarëve ...

Sot në gjykatë autori i “Masakrës së Selenicës”

RTSH - 13.08.2018

Autori i asaj që njihet si “Masakra e Selenicës” Ridvan Zykaj, pritet të dali sot para Gjykatës. Mbi të rëndon akuza ”Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave”.

Tragjedia e paralajmëruar: Profili i vrasësit të 8 kushërinjve

Mapo - 13.08.2018

Krimi i rëndë në fshatin Resulaj dhe mënyra e jetesës së 24-vjeçarit Ritvan Zykaj, personit që solli tragjedinë e madhe. Ishte me vetëm 4 vite shkollë, por mjaft aktiv në Facebook.

“Do t’ju bëj hatanë”: Si i kishte kërcënuar viktimat autori i masakrës së Selenicës

Mapo - 13.08.2018

Fshatin Resulaj në Selenicë e ka mbuluar zija. Masakra me tetë të vrarët nga një familje është kryefjala e çdo banori, në çdo orë të ditës. Të afërmit kanë vendosur të hapin shtëpinë e njërit prej ...

“Do t’ju bëj hatanë”: Si i kishte kërcënuar viktimat autori i masakrës së Selenicës

Botasot - 13.08.2018

Fshatin Resulaj në Selenicë e ka mbuluar zija. Masakra me tetë të vrarët nga një familje është kryefjala e çdo banori, në çdo orë të ditës. Të afërmit kanë vendosur të hapin shtëpinë e njërit prej ...

Autori i masakrës del para gjykatës, e presin me protesta, ja si reagon ndaj medias

Mapo - 13.08.2018

Doli sot para gjykatës autori i masakrës së 10 gushtit në fshatin Resulaj të Vlorës, Ritvan Zykaj. Avokati i tij është caktuar Gentjan Leka. Mbi 24 vjeçarin rëndon akuza ”Vrasje në rrethana ...

Masakra në Selenicë, Gjykata vendos masën për Ritvan Zykajn

Botasot - 13.08.2018

(E plotësuar) - Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të ...

Me sytë e nxirë dhe gojën e kyçur! Si u shfaq monstra e Selenicës në gjyq

Gazeta Express - 13.08.2018

I heshtur, pa thënë asnjë fjalë, 24-vjeçari Ritvan Zykaj është paraqitur në Gjykatën e Vlorës aty ku do të marrë masën e sigurisë pas masakrës që kreu tre ditë më parë në fshatin ku ai jeton, Resulaj ...

"Nuk duroj dot, sa të dalë nga burgu do e vras"! Çfarë plagësh hapi autori i masakrës së Selenicës

Botasot - 13.08.2018

Mes kërkesave të qytetarëve për rikthimin e dënimit me vdekje, ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës, autori i masakrës së Selenicës. Ritvan Zykaj u përball në gjykatë me qytetarë të shumtë të cilët janë ...

Gjykata lë në burg autorin e masakrës së Selenicës, 15 avokatë refuzuan ta mbronin

Mapo - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës, mes tyre dy ...

Po fëmijët pse i vrave? Shikoni reagimin e autorit të masakrës së Resulajt përballë gazetarëve

Botasot - 13.08.2018

Autori i masakrasës së Resulajt, Ridvan Zykaj, ka dalë sot përpara gjykatës së Vlorës, mbi të cilin rëndon akuza ‘Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave’.

Merret vendimi për monstrën e Selenicës që vrau 8 të afërmit e tij

Gazeta Express - 13.08.2018

Gjykata e Vlorës dha masën e arrestit në burg për 24 vjecarin Ritvan Zykaj, autor i masakrës së në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 ...

Mbetet në burg Ritvan Zykaj

Koha.net - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakrës së 8 viktimave, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës.

‘Po fëmijët pse i vrave?’: Shihni reagimin e Ritvan Zykajt

Mapo - 13.08.2018

Ritvan Zykaj ka dalë sot përpara gjykatës së Vlorës për masakrën e kryer nga ai pak ditë më parë në fshatin Resulaj, të Selenicës. Ndërsa është në pranga në praninë e dy gardianëve, vrasësit Zykaj u ...

Ritvan Zykaj i hutuar dhe me sy të nxirë në sallë

Botasot - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

Qytetarët: Të vritet me plumb në gojë, siç vrau fëmijën që po hante bukë

Botasot - 13.08.2018

Qytetarët, të irrituar nga krimi makabër me 8 të vrarë në Selenicë të Vlorës, kërkojnë monstra Ritvan Zykaj të dënohet me vdekje Sot gjykata e Vlorës vendosi ‘arrest me burg’ për 24-vjeçarin, i cili ...

Kush është avokati që “la” në burg “Monstrën e Selenicës”?!

Mapo - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ...

Gjykata vendos arrestin me burg për autorin e Masakrës së Selenicës

RTSH - 13.08.2018

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg Ritvan Zykaj, autorin e Masakrës së Selenicës të premten e kaluar. Në një moment ende të pasqaruar ai ka vrarë 8 persona të fisit të tij mes tyre dy fëmijë.

Vrasësi i 8 personave pyetet: Pse i vrave fëmijët? shikoni reagimin e tij (Video)

Telegrafi - 13.08.2018

Autori i masakrës së Selenicës, Ridvan Zykaj, ka dalë sot përpara gjykatës së Vlorës, mbi të cilin rëndon akuza ‘Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave’.

Kush është avokati që “la” në burg “Monstrën e Selenicës”?!

Botasot - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ...

FOTO LAJM: Ritvan Zykaj shfaqet i hutuar dhe me sy të nxirë

Mapo - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

‘Dënim me vdekje për kriminelët’, të afërm të viktimave kërkojnë kthimin e denimit kapital

Mapo - 13.08.2018

Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

‘Dënim me vdekje për kriminelët’, të afërm të viktimave kërkojnë kthimin e denimit kapital

Botasot - 13.08.2018

Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

Tmerri në Vlorë: Ja çfarë bisedoi Ritvani me viktimat para se t’i vriste

Gazeta Express - 13.08.2018

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha, ka publikuar në Facebook, dokumentin ku sqaron detajet e masakrës që ndodhi 3 ditë më parë në Resulaj, ku 24 vjeçari Ritvan Zykaj vrau 8 ...

Dosja që tregon se si shpërtheu debati për pulat në familjen Zykaj, ditën e vrasjes së tetë personave në Vlorë

Telegrafi - 13.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Mediumi shqiptar oranews.tv, duke u bazuar në Dosjen ...

Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj

Botasot - 13.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj ,në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, Vasilika Zykaj, e ka akuzuar ...

“O ba, shiko ç’më dërgoi Ritvani”, kush e urdhëroi kushëririn e vrasësit ta fshinte videon

Mapo - 13.08.2018

Prokurori Saimir Smaka, ne gjyqin e te henes per Ritvan Zykajn, autorin e masakres se 8-fishte ne Selenice, tha se e ka pranuar autorësinë dhe se me viktimat kishte konflikte të hershme te cilet e ...

“O ba, shiko ç’më dërgoi Ritvani”, kush e urdhëroi kushëririn e vrasësit ta fshinte videon

Botasot - 13.08.2018

Prokurori Saimir Smaka, ne gjyqin e te henes per Ritvan Zykajn, autorin e masakres se 8-fishte ne Selenice, tha se e ka pranuar autorësinë dhe se me viktimat kishte konflikte të hershme te cilet e ...

La në burg monstrën e Selenicës, kush është avokati mbrojtës!

Gazeta Express - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën masa të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat ...

Mostra e Selenicës del sot në gjykatë

Tetova Sot - 13.08.2018

Ridvan Zykaj, autor i masakrës në Resulaj të Selenicës, pritet të dalë sot në gjykatë, ku do të mësojë masën e sigurisë. Mbaj 24-vjeçarit rëndon akuza: ”Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më ...

Autori i masakrës me 8 viktima del sot para gjykatës, ditë zie në Selenicë

Java News - 13.08.2018

VLORE – Në Selenicë sot mbahet ditë zie. Masakra me 8 viktima në fshatin Resulaj të Vlorës, tronditi jo vetëm qytetin bregdetar por të gjithë Shqipërinë.

I vrau dhe më pas i filmoi, autori i masakrës me 8 të vdekur del sot para gjykatës

Durres Lajm - 13.08.2018

Do të dalë sot para gjykatës autori i masakrës së 10 gushtit në fshatin Resulaj të Vlorës. Ridvan Zykaj Mbi 24-vjeçarin rëndon akuza ”Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave”, ...

Maskara në Selenicë, mbërrin në gjykatë 24 vjeçari, pritet me protesta nga të afërmit e viktimave: Dënim me vdekje

Gazeta Tema - 13.08.2018

Ka mbërritur nën masa të rrepta siguria në ambjentet e gjykatës në Vlorë 24 vjecari Ridvan Zykaj, autori i masakrës në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 persona.

VIDEO/Autori i masakrës del para gjykatës, dëgjohen thirrje: Të dënohet me vdekje!

Java News - 13.08.2018

Ashtu siç edhe pritej, gjykata e Vlorës ka dhënë masën arrest me burg për monstrën e Selenicës, i cili shkaktoi një masakër të vërtetë duke vrarë me kallashnikov 8 kushërinj të tij.

“Do t’ju bëj hatanë”: Si i kishte kërcënuar viktimat autori i masakrës së Selenicës

Medial - 13.08.2018

Fshatin Resulaj në Selenicë e ka mbuluar zija. Masakra me tetë të vrarët nga një familje është kryefjala e çdo banori, në çdo orë të ditës. Të afërmit kanë vendosur të hapin shtëpinë e njërit prej ...

Masakra në Selenicë, autori del para Gjykatës

Medial - 13.08.2018

24-vjeçari, Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 të afërm të tij, mes të cilëve edhe 2 të mitur, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit.

VIDEO/ Gazetarët nuk përmbahen dot në sallën e gjyqit, i kërkojnë llogari monstrës së Selenicës: Po fëmijët pse i ...

Gazeta Tema - 13.08.2018

Monstra e Selenicës ka dalë para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë. Ritvan Zykaj ka heshtur në sallën e gjyqit, ndërkohë që si rrallëherë, ata që nuk janë përmbajtur, kanë qenë gazetarët, ...

“Dënim me vdekje për kriminelët”

Durres Lajm - 13.08.2018

Teksa vrasësi i 8 kushërinjve të tij, Ritvan Zykaj mbërriti në ambientet e Gjykatës së Vlorës për t’u njohur me masën e arrestit, është pritur me protesta nga të afërm të Salkie dhe Olsi Hoxhallarit, ...

VIDEO/ Gazetarët përplasen me monstrën: Pse i vravë ore? Fol, se u tregove trim i madh atje

Java News - 13.08.2018

Monstra e Selenicës ka dalë para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë. Ritvan Zykaj ka heshtur në sallën e gjyqit, ndërkohë që si rrallëherë, ata që nuk janë përmbajtur, kanë qenë gazetarët, ...

“Nuk duroj dot, sa të dalë nga burgu do e vras”! Çfarë plagësh hapi autori i masakrës së Selenicës

Medial - 13.08.2018

Mes kërkesave të qytetarëve për rikthimin e dënimit me vdekje, ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës, autori i masakrës së Selenicës. Ritvan Zykaj u përball në gjykatë me qytetarë të shumtë të cilët janë ...

Masakra me 8 viktima, Gjykata lë në burg mostrën Ritvan Zykaj

Gazeta Tema - 13.08.2018

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 24 vjeçarin Ridvan Zykaj, autorin e masakrës në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 persona. Seanca gjyqësore u zhvillua me dyer të mbyllura, ku të pranishëm ishin ...

Arrest me burg për Ritvan Zykajn

Durres Lajm - 13.08.2018

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën "Arrest me burg" për 24-vjeçarin Ridvan Zykaj, autor i masakrës në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 persona nga e njëjta familje.

Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ritvan Zykajn

Medial - 13.08.2018

Nën masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ritvan Zykaj, autori i masakarës me 8 viktima, anëtarë të fisit të tij, mes tyre dy të mitur, në fshatin Resulaj të Selenicës, mes tyre dy ...

Momenti kur autori i masakrës në Selenicë arrin në gjykatë (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2018

Nën masa të rrepta sigurie, Ritvan Zykaj është shoqëruar nga uniformat blu në sallën ku do të mbahet gjyqi. 24-vjeçarit i është caktuar avokati kryesisht nga shteti, Gentian Leka, i cili ende nuk ka ...

VIDEO/ Qytetarët: Të vritet me plumb në gojë, siç vrau fëmijën që po hante bukë

Java News - 13.08.2018

Qytetarët, të irrituar nga krimi makabër me 8 të vrarë në Selenicë të Vlorës, kërkojnë monstra Ritvan Zykaj të dënohet me vdekje Sot gjykata e Vlorës vendosi ‘arrest me burg’ për 24-vjeçarin, i cili ...

Ritvan Zykaj i hutuar dhe me sy të nxirë në sallë

Medial - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

Ritvan Zykaj i hutuar dhe me sy të nxirë në sallë

Tetova Sot - 13.08.2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës.

Kush është avokati mbrojtës që la në burg “Monstrën e Selenicës”?!

Medial - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ...

Avokati lë në burg “Monstrën e Selenicës”

Tetova Sot - 13.08.2018

Ritvan Zykaj nën të forta sigurie mbërriti në Gjykatën e Vlorës, aty ku u njoh me masën e sigurisë. Vendimi u vonua pasi asnjë avokat nuk pranonte të përfaqësonte në seancë 24-vjeçarin, i cili ka ...

Kush është avokati mbrojtës që mundësoi “lënien” në burg të “Monstrës së Selenicës”?!

Java News - 13.08.2018

Pak pas orës 11:00, Ritvan Zykaj nën të forta sigurie ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës për t’u njohur me masën e sigurisë, vendim që pritej të jepej në kohë rekord duke pasur parasysh rrethanat e ...

Mbi “Ritvanin” brenda nesh

Gazeta Tema - 13.08.2018

Nga Emirjon Senja Nje ngjarje si ajo e Selenices te trondit pa mase, aq sa fillon mendon automatikisht mos ke ndonje te “cmendur” perreth nga i cili mund te te rrezikohet familja.

Mbi “Ritvanin” brenda nesh

Java News - 13.08.2018

Nga Emirjon Senja/ Nje ngjarje si ajo e Selenices te trondit pa mase, aq sa fillon mendon automatikisht mos ke ndonje te “cmendur” perreth nga i cili mund te te rrezikohet familja.

Prokuroria zbardh dinamikën e masakrës së Selenicës, nga akuzat për vjedhje pulash te vrasjet në seri

Java News - 13.08.2018

Prokuroria zbardh dinamikën e masakrës së 8-fishtë në Resulaj të Selenicës. Në aktaktuzën e Prokurorisë thuhet se shkak për tragjedinë kanë qenë akuzat e familjes së viktimave ndaj Ritvan Zykajt për ...

“Njësoj sikur Ritvani të kërkojë pafajësi”, ironia e deputetit me thirrjet e Berishës për protesta

Java News - 13.08.2018

Deputeti socialist Prerin Ndreu ka reaguar me ironi pas thirrjeve të ish-kryeministrit Sali Berisha, për protesta në shtator për të rrëzuar qeverinë siç tha ai.

Prokuroria zbardh dinamikën e masakrës në Selenicë: Si nisi debati për pulat ditën e vrasjeve dhe tërbimi i Ritvan ...

Gazeta Tema - 13.08.2018

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, Vasilika Zykaj ka akuzuar Ritvan ...

Ironia e deputetit të PS: Thirrja e Berishës për të dalë në protestë, njëlloj si thirrja e Ritvanit të Selenicës për ...

Gazeta Tema - 13.08.2018

Deputeti socialist Pjerin Ndreu ka reaguar me ironi pas thirrjeve të ish-kryeministrit Sali Berisha, për protesta në shtator për të rrëzuar qeverinë siç tha ai.

“I ka vrarë, i ka vrarë të gjithë”: Rrëfimi prekës i gazetares, për të premten e tmerrshme të Selenicës

Gazeta Tema - 13.08.2018

Nga Anila Hoxha Pas drekes Olardio hapi telefonin. Po behej gati te kthehej per ne Panaja kur u zverdh i gjithe nga mesazhi qe pa ne Facebook. Nuk kishte pare kurre dicka te tille ndaj duke bertitur ...