TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dy fytyrat e ISIS-it: Brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit (Video)

Lajm - 12.07.2015

ISIS po shfaq njëkohësisht brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit. Ndërsa, anëtarët e Kalifatit islamik thonë se kjo periudhë e vitit është e shenjtë për ta.

All Jazeera: Kosova ndërpret furnizimin me ujë pas dyshimeve për helmim nga ISIS-i

Lajm - 12.07.2015

Autoritetet kosovare e kanë ndërprerë furnizimin me ujë për mijëra njerëz në kryeqytet në Prishtinë, pasi u dyshua për një komplot nga përkrahësit e Shtetit Islamik të Irakut, për helmim të ujit.

ISIS planifikonte të helmonte edhe ferizajasit, shtohen masat e sigurisë

Albeu.com - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Dyshohet se prej një muaji ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmeve terroriste duke ...

ISIS dyshohet se planifikon t’i helmojë banorët e Ferizajt

Lajmi.net - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Alarmohen institucionet e Ferizajt, dyshohet se ISIS ka kërcënuar me helmim banorët nëpërmjet ujit

SOT - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Kosova nuk rrezikon nga ISIS por nga shërbimi sekret serb

Albeu.com - 12.07.2015

A është i mundur një sulm “ISIS” në ujërat e Kosovës?! Për shqiptarët kjo duket një marrëzi, dhe askush thuaja nuk merr mundimin ta diskutojë, as ata mijëra veta që të shtunën pushonin në Gërmi, në ...

Alarmohet edhe Ferizaj: Ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist!

Almakos - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Çfarë po kërkon isis-i te shqiptarët?

Zhurnal - 12.07.2015

Prishtinë, 12 korrik- Shqiptarët gjithnjë e më shumë po kthehen në viktima të organizatës terroriste ISIS, ose në ndonjë rast edhe duke luftuar kundër saj, në luftën në Siri.

Selimi: Serbia dhe ISIS-i kërcënimet më të mëdha për Kosovën

Lajmi.net - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, i ka thënë televizionit Rrokum përmes telefonit se arrestimet e djeshme vinë si rezultat i punës së mirë të policisë dhe ...

Serbia dhe ISIS-i, kërcënimet më të mëdha për Kosovën (Video)

Lajm - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për Siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, i ka thënë televizionit Rrokum se arrestimet e djeshme vijnë si rezultat i punës së mirë të Policisë dhe bashkëpunimit të ...

Dy fytyrat e ISIS-it: Brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit (Video)

Telegrafi - 12.07.2015

ISIS po shfaq njëkohësisht brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit. Ndërsa, anëtarët e Kalifatit islamik thonë se kjo periudhë e vitit është e shenjtë për ta.

Dy fytyrat e ISIS-it: Brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit (Video)

Botasot - 12.07.2015

ISIS po shfaq njëkohësisht brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit. Ndërsa, anëtarët e Kalifatit islamik thonë se kjo periudhë e vitit është e shenjtë për ta.

Nuk është ISIS shqiptar, por shërbimi sekret serb në luftën speciale kundër Kosovës!

Botasot - 12.07.2015

A është i mundur një sulm “ISIS” në ujërat e Kosovës?! Për shqiptarët kjo duket një marrëzi, dhe askush thuaja nuk merr mundimin ta diskutojë, as ata mijëra veta që të shtunën pushonin në Gërmi, në ...

Çfarë po kërkon ISIS-i te shqiptarët?

Botasot - 12.07.2015

Shqiptarët gjithnjë e më shumë po kthehen në viktima të organizatës terroriste ISIS, ose në ndonjë rast edhe duke luftuar kundër saj, në luftën në Siri.

Alarmohet edhe Ferizaj: Ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist!

Botasot - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Alarmohet edhe Ferizaj: Ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist!

Telegrafi - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

ISIS planifikonte të helmonte banorët e Ferizaj

Mapo - 12.07.2015

ISIS planifikonte të helmonte banorët e Ferizaj Postuar më: 12 Korrik 2015 11:59 Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt.

Selimi: Serbia dhe ISIS’i kërcënimet më të mëdha për Kosovën (Video)

Botasot - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, i ka thënë televizionit Rrokum përmes telefonit se arrestimet e djeshme vinë si rezultat i punës së mirë të policisë dhe ...

Serbia dhe ISIS-i, kërcënimet më të mëdha për Kosovën (Video)

Telegrafi - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për Siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, i ka thënë televizionit Rrokum se arrestimet e djeshme vijnë si rezultat i punës së mirë të Policisë dhe bashkëpunimit të ...

Alarmohet Ferizaj: Ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist!

Gazeta Dita - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Kosova ndërpret furnizimin me ujë pas dyshimeve për helmim nga ISIS?

Java News - 12.07.2015

Autoritetet kosovare e kanë ndërprerë furnizimin me ujë për mijëra njerëz në kryeqytet në Prishtinë, pasi u dyshua për një komplot nga përkrahësit e Shtetit Islamik të Irakut, për helmim të ujit ...

ISIS do të helmojë ujin e banorëve të Ferizajt

Durres Lajm - 12.07.2015

– Alarm se do të ketë një sulm terrorist duke helmuar banorët e Ferizajt vjen nga Kosova. Pjesëtarë të ISIS dyshohet se do të veprojnë, duke hedhur helm në ujësjellësin e qytetit me qëllim helmimin ...

Alarm në Ferizaj: ISIS planifikonte të helmonte ujin për pije

Tetova Sot - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt. Tash e gati një muaj dyshohet se ujësjellësi i qytetit është vënë në shënjestër të sulmit terrorist dhe ...

Selimi: Serbia dhe ISIS-i kërcënimet më të mëdha për Kosovën

Tetova Sot - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, i ka thënë televizionit Rrokum përmes telefonit se arrestimet e djeshme vinë si rezultat i punës së mirë të policisë dhe ...

ISIS dyshohet se planifikon të helmojë banorët e Ferizajt

Kosova Live - 12.07.2015

Një kërcënim serioz nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt, të cilët tash e gati një muaj dyshohet se kanë vënë në shënjestër të sulmit ujësjellësin e qytetit, duke ...

ISIS dhe Serbia, kërcënimet më të mëdha për Kosovën

Kosova Live - 12.07.2015

Anëtari i Komisionit për Siguri në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, ka vlerësuar se arrestimet e djeshme te liqeni i Badovcit kanë ardhur si rezultat i punës së mirë të Policisë dhe bashkëpunimit ...

Në Turqi arrestohen 21 pjesëtarë të ISIS-it

Lajm - 11.07.2015

Policia turke ka arrestuar 21 persona që dyshohen se janë pjesëtarë të ISIS, në mesin e të cilëve edhe tre të huaj. Arrestimet u kryen në kuadër të kontrolleve të policisë në disa qytete turke , duke ...

Dy fytyrat e ISIS, brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit

Top Channel - 11.07.2015

ISIS po shfaq njëkohësisht brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit. Ndërsa anëtarët e kalifatit islamik thonë se kjo periudhë e vitit është e shenjtë për ...

Kosovë, arrestohen 3 të dyshuar si pjestarë të ISIS

ikub - 11.07.2015

Mediat kosovare sot kanë raportuar arrestimin e tre të dyshuarve si pjestarë të ISIS. Këta persona, nga mosha 25-35 vjeç, kishin simbole të ISIS, maska dhe uniforma ushtarake.

Myslimanët në Kosovë: ISIS nuk përfaqëson vlerat islame (Video)

Lajmi.net - 11.07.2015

Kërcënimet e fundit të ISIS për sulme terroriste në Kosovë, referuar videos kërcënuese të “Kalifatit”, ku luftëtari Al Kosovi, Ridvan Haqifi, zotohet për sulme me bomba në Kosovë, tashmë kanë marrë ...

Myslimanët e Kosovës: ISIS nuk përfaqëson vlerat islame (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2015

Kërcënimet e fundit të ISIS për sulme terroriste në Kosovë, referuar videos kërcënuese ku luftëtari Al Kosovi, Ridvan Haqifi zotohet për sulme me bomba në Kosovë, tashmë kanë marrë përmasa ...

Kosovë, arrestohen 5 persona të dyshuar për lidhje me ISIS

ikub - 11.07.2015

Policia e Kosovës ka vënë në pranga pesë shtetas me dyshimin e bazuar për përfshirje në vepra penale që sipas Kodit Penal lidhen me terrorizmin. Mediat vendase kanë raportuar se fillimisht u krye ...

Vritet një lider i ISIS në Afganistan

Albeu.com - 11.07.2015

Shërbimet sekrete të Afganistanit kanë deklaruar se në lindje të vendit është ekzekutuar një lider i lartë i ISIS-it. “Hafez Sayyed, kreu i ISIS në të ashtëquajturin shteti Khorasan, ka mbetur i ...

Myslimanët në Kosovë: ISIS nuk përfaqëson vlerat islame (Video)

Botasot - 11.07.2015

Kërcënimet e fundit të ISIS për sulme terroriste në Kosovë, referuar videos kërcënuese të “Kalifatit”, ku luftëtari Al Kosovi, Ridvan Haqifi, zotohet për sulme me bomba në Kosovë, tashmë kanë marrë ...

Çfarë përfaqëson ISIS-i? Ja çfarë thonë myslimanët në Kosovë! (Video)

Telegrafi - 11.07.2015

Kërcënimet e fundit të ISIS për sulme terroriste në Kosovë, referuar videos kërcënuese të “Kalifatit”, ku luftëtari Al Kosovi, Ridvan Haqifi, zotohet për sulme me bomba në Kosovë, tashmë kanë marrë ...

Turqi, arrestohen 21 pjesëtarë të ISIS-it

Yll Press - 11.07.2015

Arrestimet u kryen në kuadër të kontrolleve të policisë në disa qytete turke , duke përfshirë Stambollin dhe krahinën e Sanliurfa , në afërsi të kufirit sirian , transmeton agjencia AFP.

​ISIS: Gati gjysmë tonë eksploziv në sulmin në Kajro

Botasot - 11.07.2015

Pjesëtarët e ISIS-it kanë marrë përgjegjësinë për sulmin në konsullatën italiane në Kajro të Egjiptit. Në sulmin terrorist me autobombë që ka ndodhur të shtunën ka pësuar një person.

Vritet një prej liderëve të ISIS-it në Afganistan

BalkanWeb - 11.07.2015

KABUL- Kreu i lartë i ISIS-it për Afganistanin Lindor mbeti i vrarë nga sulmet ajrore, deklaruan shërbimet sekrete të vendit. ”Hafez Sayeed, kreu i Shtetit Islamik të ashtuquajtur Shteti Khorasan, ...

Gestapo femërore e ISIS po terrorizon gjininë e vetë

Mapo - 11.07.2015

Gestapo femërore e ISIS po terrorizon gjininë e vetë Postuar më: 11 Korrik 2015 21:51 Ata trokitën zhurmshëm në derën e një familjeje fshatarësh rreth mesnatës teksa ata po bëheshin gati të flinin.

Gestapo femërore e ISIS po terrorizon gjininë e vetë (Foto)

Botasot - 11.07.2015

Ata trokitën zhurmshëm në derën e një familjeje fshatarësh rreth mesnatës teksa ata po bëheshin gati të flinin. Jashtë ishin pesë luftëtarë të ISIS, me kallashnikovë nëpër duar dhe fytyrat e mbuluara ...

Dy fytyrat e ISIS, brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit

Gazeta Dita - 11.07.2015

ISIS po shfaq njëkohësisht brutalitet dhe bamirësi gjatë muajit të Ramazanit. Ndërsa anëtarët e kalifatit islamik thonë se kjo periudhë e vitit është e shenjtë për ta.

Në Turqi arrestohen 21 pjesëtarë të ISIS’it

Republika - 11.07.2015

Policia turke ka arrestuar 21 persona që dyshohen se janë pjesëtarë të ISIS, në mesin e të cilëve edhe tre të huaj. Policia turke ka arrestuar 21 persona që dyshohen se janë pjesëtarë të ISIS, në ...

SHBA dhe Emiratet, fushatë kundër ISIS në rrjetet sociale

Top Channel - 10.07.2015

Amerika dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të përbashkët për t'iu kundërvënë grupit “Shteti Islamik”, me anë të rrjeteve ...

Në Turqi arrestohen 21 pjesëtarë të ISIS-it

Lajmi.net - 10.07.2015

Policia turke ka arrestuar 21 persona që dyshohen se janë pjesëtarë të ISIS, në mesin e të cilëve edhe tre të huaj. Arrestimet u kryen në kuadër të kontrolleve të policisë në disa qytete turke , duke ...

SHBA-ja me nismë për të luftuar ISIS-in me rrjetet sociale

Yll Press - 10.07.2015

Ideja është për të paraqitur zëra të moderuar dhe tolerantë nga i gjithë rajoni, për t’iu kundërvënë idelogjisë së militantëve të grupit ISIS. Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën ...

SHBA, nismë për të luftuar ISIS me mediat sociale

Botasot - 10.07.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të re të mërkurën për t'iu kundërvënë grupit “shteti islamik”, me anë të rrjeteve sociale.

SHBA nismë për të luftuar ISIS me mediat sociale

Ora news - 10.07.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të re të mërkurën për t’iu kundërvënë grupit “shteti islamik”, me anë të rrjeteve sociale.

Në Turqi arrestohen 21 pjesëtarë të ISIS-it

Botasot - 10.07.2015

Policia turke ka arrestuar 21 persona që dyshohen se janë pjesëtarë të ISIS, në mesin e të cilëve edhe tre të huaj. Arrestimet u kryen në kuadër të kontrolleve të policisë në disa qytete turke , duke ...

Turqia arrestoi 21 xhihadistë të ISIS-it

Tetova Sot - 10.07.2015

Policia në Turqi ka arrestuar anëtarë të dyshuar të grupit të shtetit islamik, raportuan mediat shtetërore. Policia arrestoi 21 persona, duke përfshirë tre të huaj.

SHBA-ja me nismë për të luftuar ISIS-in me rrjetet sociale

Lajm - 09.07.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të re për t'iu kundërvënë grupit “shteti islamik”, me anë të rrjeteve sociale. Ideja është për të paraqitur zëra të moderuar dhe ...

Iftari i fundit për 45 militantë të ISIS

Mapo - 09.07.2015

Iftari i fundit për 45 militantë të ISIS Postuar më: 09 Korrik 2015 12:25 Të paktën 45 luftëtarë të Shtetit Islamik humbën jetën pasi u helmuan duke ngrënë iftar.

SHBA, nismë për të luftuar ISIS me mediat sociale

VOA - 09.07.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të re të mërkurën për t'iu kundërvënë grupit “shteti islamik”, me anë të rrjeteve sociale.

SHBA-ja me nismë për të luftuar ISIS-in me rrjetet sociale

Koha.net - 09.07.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nisën një përpjekje të re për t'iu kundërvënë grupit “shteti islamik”, me anë të rrjeteve sociale. Ideja është për të paraqitur zëra të moderuar dhe ...

Luajnë në stilin e ISIS, banka i pushon nga puna (Video)

Lajm - 08.07.2015

Regjistrimi i një videoje, që për ta do të ishte argëtuese, u kushtoi vendin e punës 6 punonjësve të bankës HSBC Kjo, pasi bëhej fjalë për një video të stilit të xhihadistëve të ISIS, të postuar në ...

Militanti i ISIS-it arrestohet i veshur si grua (Foto)

Lajmi.net - 08.07.2015

Forcat ushtarake në Jemen kanë arrestuar një militant të ISIS-it, i cili po fshihej nën rrobat e grave. Faqja në internet “Terrormonitor” raporton se militanti i ISIS-it, u arrestua nga ushtarët ...

Brenda njësisë elite të ISIS që i duan vrasjet aq sa edhe vdekjen (Foto)

Lajmi.net - 08.07.2015

Për asnjë moment nuk tregojnë mëshirë për askënd dhe gjithmonë luftojnë deri në vdekje, duke veshur rripa dhe jelekë të mbushur me eksplozivë, me qëllim që ta hedhin veten në erë në mes të ...

Iftari vdekjeprurës për ushtarët e ISIS'it

Lajm - 08.07.2015

Së paku 45 militantë të ISIS-it kanë vdekur gjatë një iftari pasi janë helmuar me ushqim, raportojnë mediet ndërkombëtare Së paku 145 persona raportohet se ishin duke u ushqyer për iftar në Mosul të ...

45 luftëtarë të ISIS vdesin nga iftari i helmuar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.07.2015

45 luftëtarë të ISIS kanë vdekur gjatë një iftari pasi ushqimi që kanë konsumuar ka qënë i helmuar . Të paktën 145 persona ishin duke u ushqyer në Mosul të Irakut, por 100 prej tyre i shpëtuan ...

Iftari vdekjeprurës për ushtarët e ISIS-it

LajmiFundit - 08.07.2015

Së paku 45 militantë të ISIS-it kanë vdekur gjatë një iftari pasi janë helmuar me ushqim, raportojnë mediet ndërkombëtare. Së paku 145 persona raportohet se ishin duke u ushqyer për iftar në Mosul të ...

45 luftëtarë të ISIS vdiqën të helmuar nga ushqimi i Iftarit

ikub - 08.07.2015

45 luftëtarë të ISIS kanë vdekur të helmuar pas një vakti të Ramazanit. Mediat e huaja bëjnë me dije se ishin 145 persona të ulur për iftar në Mosul, Irak.

Darka e Iftarit helmon 145 militantë të ISIS, vdesin 45 prej tyre, dyshohet e qëllimshme

SOT - 08.07.2015

Rreth 45 militantë të shtetit islamik ISIS kanë mbetur të vdekur në Irak, pasi janë helmuar nga darka e "Iftarit", raportojnë mediat e huaja. Në total 145 persona në Mosul të Irakut raportohen të ...

Iftari i vdekjes, ushqimi vret 40 ushtarë të ISIS

LajmiFundit - 08.07.2015

Të paktën 45 luftëtarë të ISIS-it e humbën jetën pasi kanë ngrënë ushqim të helmuar gjatë Ramazanit. Sipas spekulimeve të mediave, rreth 145 njerëz ishin ulur në iftar në Mosul, Irak, dhe 100 prej ...

Humori i zi: ISIS ia “prenë” kokën punëtorit të bankës (Video)

Telegrafi - 08.07.2015

Punëtorët e bankës londineze “HSBC” kanë bërë një video "tallëse" të ekzekutimit të pengjeve të Shtetit Islam, e cila iu ka kushtuar rëndë. Videoja, ku shihet një peng me të veshura të portokallta ...

ISIS: Ditët e zeza po vijnë! Mobilizohen strukturat e sigurisë!

Botasot - 08.07.2015

Prerja e kokave dhe brutaliteti i ekstremistëve në Lindjen e Mesme, përbëhet nga xhihadistë që pretendojnë se kanë ngritur kalifatin e quajtur “Shteti Islamik”.

Militanti i ISIS-it arrestohet i veshur si grua (Foto)

Telegrafi - 08.07.2015

Forcat ushtarake në Jemen kanë arrestuar një militant të ISIS-it, i cili po fshihej nën rrobat e grave. Faqja në internet “Terrormonitor” raporton se militanti i ISIS-it, u arrestua nga ushtarët ...

Iftari vdekjeprurës për ushtarët e ISIS-it

Koha.net - 08.07.2015

Së paku 45 militantë të ISIS-it kanë vdekur gjatë një iftari pasi janë helmuar me ushqim, raportojnë mediet ndërkombëtare. Së paku 145 persona raportohet se ishin duke u ushqyer për iftar në Mosul të ...

Iftari vdekjeprurës për ushtarët e ISIS-it

Telegrafi - 08.07.2015

Së paku 45 militantë të ISIS-it kanë vdekur gjatë një iftari pasi janë helmuar me ushqim, raportojnë mediet ndërkombëtare Rreth 145 persona raportohet se ishin duke u ushqyer për iftar në Mosul të ...

45 xhihadistë të ISIS helmohen në Iftar

Yll Press - 08.07.2015

Rreth 145 persona ishin të ulur për iftar në Mosul të Irakut, por vetëm 100 mundën të ikin të gjallë prej aty, kurse 45 vdiqën nga ushqimet e helmuara.

Iftari vdekjeprurës: Helmohen nga ushqimi, vdesin 45 xhihadistët e IS-it (FOTO)

Tetova Sot - 08.07.2015

Të paktën 45 luftëtarë të ISIS-it e humbën jetën pasi kanë ngrënë ushqim të helmuar gjatë Ramazanit. Sipas spekulimeve të mediave, rreth 145 njerëz ishin ulur në iftar në Mosul, Irak, dhe 100 prej ...

Darka e iftarit helmon 145 militantë të shtetit islamik ISIS, 45 të vdekur

Shqiptarja - 08.07.2015

Rreth 45 militantë të shtetit islamik ISIS kanë mbetur të vdekur në Irak pasi janë helmuar nga darka e 'Iftarit' raportojnë mediat e huaja. Në total 145 persona në Mosul të Irakut raportohen të ...

Tiger Sun, modelja që lufton për kurdët

ikub - 07.07.2015

Ajo është tashme pjese e grupit te quajtur YPJ, qe përfaqëson bashkimin e femrave kurde ne lufte kundër ISIS-it. Ne një interviste te saj për te përditshmen britanike Daily Mail, 46 vjecarja kanadeze ...

Obama: Më shumë kundër ISIS-it

Top Channel - 07.07.2015

Shtetet po e intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik, sidomos në veri të Sirisë. Por, presidenti Barack Obama deklaroi se fushata anti-ISIS ka për të qenë afatgjatë dhe jo e ...

Obama: Më shumë kundër ISIS-it

Lajm - 07.07.2015

Shtetet po e intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik, sidomos në veri të Sirisë. Por, presidenti Barack Obama deklaroi se fushata anti-ISIS ka për të qenë afatgjatë dhe jo e shpejtë.

Obama: Më shumë kundër ISIS-it

LajmiFundit - 07.07.2015

Shtetet po e intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik, sidomos në veri të Sirisë. Por, presidenti Barack Obama deklaroi se fushata anti-ISIS ka për të qenë afatgjatë dhe jo e shpejtë.

Obama: Në luftën kundër ISIS-it mund të na ndihmojnë komunitet myslimane

Lajmi.net - 07.07.2015

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, duke folur për luftimet kundër ISIS, tha se suksesi në luftimet kundër këtij grupi varet nga komunitetet myslimane, duke përfshirë këtu ...

Rrëfimi i tmerrshëm i grave që u mbajtën si skllave seksi nga ushtarët e ISIS

Lajmi.net - 07.07.2015

Dy gra nga komuniteti Yazidi kanë rrëfyer ashpërsinë e pa imagjinueshme që ato kanë vuajtur sa ishin në duart e ushtarëve të ISIS-it, e të cilat u mbajtën si skllave të seksit pas bastisjes së ...

Rrëfimi i tmerrshëm i grave që u mbajtën si skllave seksi nga ushtarët e ISIS

Lajm - 07.07.2015

Dy gra nga komuniteti Yazidi kanë rrëfyer ashpërsinë e pa imagjinueshme që ato kanë vuajtur sa ishin në duart e ushtarëve të ISIS-it, e të cilat u mbajtën si skllave të seksit pas bastisjes së ...

Luajnë në stilin e ISIS, banka i pushon nga puna (Video)

Lajmi.net - 07.07.2015

Regjistrimi i një videoje, që për ta do të ishte argëtuese, u kushtoi vendin e punës 6 punonjësve të bankës HSBC. Kjo, pasi bëhej fjalë për një video të stilit të xhihadistëve të ISIS, të postuar në ...

Obama: SHBA-ja intensifikon fushatat kundër ISIS, kemi nevojë për partnerë në terren

Ora news - 07.07.2015

Grupi i koalicionit që po lufton shtetin islamik, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka intensifikuar fushatën e saj në veri të Sirisë, ka thënë Presidenti amerikan Barack Obama.

Terroristët e ISIS kërcënojnë sërish Italinë

ABC News - 07.07.2015

Militantët xhihadistë sërish kanë kërcënuar perëndimin duke bërë thirrje për të pushtuar Romën. Në një filmim të ri të publikuar nga ISIS, terroristët u bëjnë thirrje myslimanëve në perëndim që të ...

Si të mbrohemi nga mashtrimi ISIS? Shpëtimi është Skënderbeu!

Botasot - 07.07.2015

Është tragjike, dhe lënduese për shqiptarët kur sheh se si djem të rinjë, të cilët për vite të tëra morën zemrat e shqiptarëve, por edhe të tjerëve, dhe sot përfundojnë tragjikisht.

Në linjë të parë kundër ISIS

ABC News - 07.07.2015

Të braktisësh çdo gjë dhe të shkosh në luftë kundër ISIS në Siri. Kjo ka qenë zgjedhja e guximshme e Tajger San e cila nga muaji mars deri në qershor të 2015-ës, i është bashkuar luftëtarëve kurdë të ...

Modelja që lufton ISIS-in

Yll Press - 07.07.2015

Tiger Sun, një modele jo fort e njohur 46-vjeçare kanadeze, iu bashkua forcave kurde në betejën e këtyre të fundit me militantët e ISIS-it. Në muajin mars braktisi pasionin që kishte për fotografinë ...

Siri, Obama: SHBA-ja intensifikon fushatat kundër ISIS, kemi nevojë për partnerë në terren

Yll Press - 07.07.2015

Duke folur në Pentagon, Obama tha se SHBA-ja nuk do të dërgojë trupa shtesë në Siri, por do të rrisë mbështetjen kundër militantëve të ISIS. Grupi i koalicionit që po lufton shtetin islamik, i ...

Strategjia për luftimin e ISIS-it

VOA - 07.07.2015

Presidenti Barack Obama tha se përpjekja kundër ISIS do të jetë e gjatë, e ashpër dhe fitorja do të kërkojë më shumë se sa fuqinë e ushtrisë amerikane. "ISIL është grup oportunist dhe i shkathët.

Video-lojë me stilin e ISIS, banka i pushon nga puna

Mapo - 07.07.2015

Video-lojë me stilin e ISIS, banka i pushon nga puna Postuar më: 07 Korrik 2015 19:55 Regjistrimi i një videoje, që për ta do të ishte argëtuese, u kushtoi vendin e punës 6 punonjësve të bankës HSBC.

Luajnë në stilin e ISIS, banka i pushon nga puna (Video)

Botasot - 07.07.2015

Regjistrimi i një videoje, që për ta do të ishte argëtuese, u kushtoi vendin e punës 6 punonjësve të bankës HSBC. Kjo, pasi bëhej fjalë për një video të stilit të xhihadistëve të ISIS, të postuar në ...

Ish-modelja shkon në Siri për të luftuar kundër ISIS (FOTO)

Tetova Sot - 07.07.2015

Të braktisësh karrierën, botën e modës dhe të sulesh në luftë në ndjekje të idealit. Është kjo historia e “Tiger Sun”, një ish- modele kanadeze 46 vjeçare, e cila për katër muaj me radhë shkoi në ...

Video-Loje me stilin e ISIS, banka i pushon nga puna

Vision Plus - 07.07.2015

Regjistrimi i nje videoje qe për ta do te ishte argëtuese, u kushtoi vendin e punës 6 punonjësve te bankës HSBC. Kjo, pasi behej fjale per një video te stilit te xhihadisteve te ISIS, te postuar ne ...

Obama: Fushata anti ISIS do të jetë e gjatë

Kosova Live - 07.07.2015

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka deklaruar se fushata kundër ISIS do të jetë e gjatë, por jo e shpejtë. “Nuk do të veprojmë shpejt.

Obama: Më shumë luftë kundër Isis

Vatra - 07.07.2015

Shtetet po e intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik, sidomos në veri të Sirisë. Por, presidenti Barack Obama deklaroi se fushata anti-ISIS ka për të qenë afatgjatë dhe jo e shpejtë.

Frika nga ISIS, Izraeli ndërton murin mbrojtës

ikub - 06.07.2015

Përveç strategjive politike dhe luftës në kuadër të koalicionit anti ISIS, Izraeli po ndërmerr edhe masa në terren për të frenuar depërtimin e luftëtarëve të ISIS në territorin e tij.

Modelja që lufton ISIS-in

Top Channel - 06.07.2015

Në muajin mars braktisi pasionin që kishte për fotografinë dhe për modelingun për të zbuluar një tjetër pasion, ...

Modelja që hoqi dorë nga pistat e modës për të luftuar kundër ISIS-it (Video&Foto)

Lajmi.net - 06.07.2015

Një ish-modele e cila ka hequr dorë nga jeta e saj luksoze për të luftuar kundër pjesëtarëve të grupit terrorist ISIS në Siri, ka rrëfyer momente tmerruese që kishe përjetuar në kohën sa ishte në ...

Modelja që hoqi dorë nga pistat e modës për të luftuar kundër ISIS-it (Foto + Video)

Lajm - 06.07.2015

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë i shkallës rihter, ka lëkundur Malin e Zi dhe është ndjerë në veri të Shqipërisë deri në Tiranë. Një ish-modele e cila ka hequr dorë nga jeta e saj luksoze për të ...

Modelja kanadeze heq dorë nga jeta luksoze dhe e qetë, i bashkohet luftës kundër ISIS, ja rrëfimi i saj me lot në sy

SOT - 06.07.2015

Modelja kanadeze, Tiger Sun, ka hequr dorë nga jeta luksoze dhe e qetë për t'iu bashkuar luftës kundër ISIS. 46-vjeçarja ka treguar momentet e tmerrit të përjetuar në kohën kur ishte në vijën e ...

Modelja që hoqi dorë nga pistat e modës për të luftuar kundër ISIS-it (Foto/Video)

Telegrafi - 06.07.2015

Një ish-modele e cila ka hequr dorë nga jeta e saj luksoze për të luftuar kundër pjesëtarëve të grupit terrorist ISIS në Siri, ka rrëfyer momente tmerruese që kishe përjetuar në kohën sa ishte në ...

Modelja braktis pistat e modës për të luftuar kundër ISIS

BalkanWeb - 06.07.2015

Jo çdokush mund të heqë dorë nga jeta luksoze dhe e qetë për t’iu bashkuar një lufte. Por kjo ka qenë pikërisht ajo që ka bërë modelja kanadeze, Tiger Sun.

Obama: lufta kundër ISIS, një "fushatë afatgjatë."

VOA - 06.07.2015

Presidenti Barak Obama tha se lufta kundër grupit Shteti Islamik nuk do të jetë e shpejtë, por një "fushatë afatgjatë." Zoti Obama u tha gazetarëve të hënën se ISIS është një grup i shkathët që di të ...

Obama: Lufta kundër ISIS, një "fushatë afatgjatë."

Botasot - 06.07.2015

Presidenti Barak Obama tha se lufta kundër grupit Shteti Islamik nuk do të jetë e shpejtë, por një "fushatë afatgjatë." Zoti Obama u tha gazetarëve të hënën se ISIS është një grup i shkathët që di të ...

Modelja që hoqi dorë nga pistat e modës për të luftuar kundër ISIS-it (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 06.07.2015

Një ish-modele e cila ka hequr dorë nga jeta e saj luksoze për të luftuar kundër pjesëtarëve të grupit terrorist ISIS në Siri, ka rrëfyer momente tmerruese që kishe përjetuar në kohën sa ishte në ...

FOTOT/ Modelja kanadeze që lufton ISIS-in

Gazeta Tema - 06.07.2015

Një modele jo fort e njohur 46-vjeçare kanadeze vendosi disa muaj më parë që të braktiste gjithçka, për të luftuar kundër ISIS-it në Siri. Tiger Sun braktisi pasionin për fotografinë dhe modelimin, ...

Modelja shkon të luftojë kundër ISIS, ha pranë një 'mali me tru'

Shqiptarja - 06.07.2015

Një ish-modele braktisi jetën e saj në Kanada për të shkuar në Siri me qëllim që të luftonte kundër xhihadistëve të ISIS. 46-vjeçarja ka punuar si vëzhguese për trupat kurdë dhe identifikonte me ...

Tiger Sun, modelja që lufton ISIS-in

Gazeta Dita - 06.07.2015

Në muajin mars braktisi pasionin që kishte për fotografinë dhe për modelingun për të zbuluar një tjetër pasion, luftën. Tiger Sun, një modele jo fort e njohur 46-vjeçare kanadeze, iu bashkua forcave ...

ISIS avancon në Siri

Vision Plus - 06.07.2015

Ndërkohë militantet e shtetit islamik kane rimarre ne kontroll një qytet pranë Rakas ne veri te Sirisë. Observatori sirian për te drejtat e njeriut tha se xhihadistet pushtuan zonën qe mbahej nga ...