TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump lëshon bombën pas takimit me Merkel, ja ç'thotë

Albeu.com - 19.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ka thënë se Gjermania i ka borxhe "shuma të mëdha parash" NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t'i ofrohet më shumë siguri.

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

Ina - 19.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

Lajmi.net - 19.03.2017

Shtëpia e Bardhë ka dalur me një teori të re duke sqaruar pse Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari për ...

“Trump nuk refuzoi një shtërngim duarsh me Merkel”

Shqipmedia - 19.03.2017

Zëdhënësi i Donald Trumpit të dielën ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave se presidenti amerikan refuzoi të shtrëngoj duart me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë.

Funksionimi i NATO-s, Trump nuk e ka të qartë

Top Channel - 19.03.2017

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të ...

Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa

Lajmi.net - 19.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura. “Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë.

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

Lajm - 19.03.2017

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të ...

Pas takimit me Merkel/ Trump i kujton borxhin Gjermanisë. Ja çfarë thotë

BalkanWeb - 19.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thumbron Gjermaninë vetëm një ditë pasi u takua me kancelaren Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë. Në një postim sot në Twitter, Presidenti i SHBA-ve ...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

Botasot - 19.03.2017

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh.

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin (Video)

Zeri - 19.03.2017

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh.

Trump: Gjermania i ka borxhe SHBA-ve dhe NATO-s

Respublica - 19.03.2017

Gjermania i detyrohet "shuma të mëdha parash" NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara të cilat i "sigurojnë mbrojtje shumë të fortë dhe shumë të kushteshme" deklaroi presidenti amerikan Donald Trump, një ...

BORXHI/ Gjermania reagon ashpër pas deklaratave të Trump pas takimit me Merkel

Java News - 19.03.2017

U.S. President Donald Trump speaks as German Chancellor Angela Merkel listens as they hold a joint news conference in the East Room of the White House in Washington, U.S., March 17, 2017.

Reagon ashpër Gjermania pas "bombës" së Trump

Durres Lajm - 19.03.2017

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e ...

Merkel thirrje Europës për një baze ligjore të përbashkët në përdorimin e të dhënave

PC World - 19.03.2017

“Duam të krijojmë një treg të vetëm dixhital Europian. Për të përmbushur këtë qëllim duhet të kemi situata ligjore të ngjashme në të gjitha vendet Europiane,” u shpreh Merkel.

‘Trump nuk e dëgjoi pyetjen e Merkel, prandaj nuk pati shtrengim duarsh’

Java News - 19.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump nuk refuzoi që të shtrëngonte dorën me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë. Zëdhënësi i tij Sean Spicer sqaroi për gazetën gjermane ...

Koment: Trumpi i tensionuar takon sovranen Merkel

DW - 18.03.2017

Donald Trumpit mund t’ia vije re tensionimin, mendon Miodrag Soric. Angela Merkel gëzon në SHBA një imazh shumë të mirë, e madje mund ta ndihmojë në të ardhmen edhe vetë presidentin amerikan.

Trump – Merkelit: Të dy jemi përgjuar nën Obaman

Lajmi.net - 18.03.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka ngritur edhe një herë zërat se ka qenë i përgjuar derisa shtetin e ka drejtuar Barack Obama. Gjatë vizitës që ka pasur të premten me kancelaren gjermane, Anglea ...

Momenti kur Donald Trump refuzon t’ia zgjatë dorën Merkelit…(Video)

Lajmi.net - 18.03.2017

Donald Trump ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelarës gjermane Angela Merkel në takimin e tyre të parë në Shtëpinë e Bardhë. Dyshja udhëheqëse e dy vendeve më të fuqishme në botë, ka mbajtur një ...

Trump: Unë dhe Merkel jemi përgjuar nga Obama

Portalb - 18.03.2017

Një Amerikë më e fortë është në interes të të gjithë botës. Ky ishte mesazhi që përcolli presidenti amerikan Donald Trump gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Kancelaren gjermane Angela ...

Merkel-Trump, përpjekja për çtensionim

Top Channel - 18.03.2017

Donald Trump dhe Angela Merkel në fund i shtrënguan duart gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë, edhe pse përpjekja e fillestare e kancelares gjermane për ta bërë një gjë të tillë, dështoi.

Trump: Gjermania i ka borxh Amerikës

Lajmi.net - 18.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka thënë se Gjermania i ka borxh Amerikës ‘shuma të majme parash’. Këto komente Trump i bëri në një seri postimet në twitter gjatë ditës së sotme, transmeton ...

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Evropaelire - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Lajmi.net - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Almakos - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-ve

Albeu.com - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është shprehur se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump flet për takimin me Merkel: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha NATO-s e SHBA-së

LajmiFundit - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Takimi Merkel-Trump, nuk ka shtrëngim duarsh, presidenti amerikan sillet çuditshëm (VIDEO)

Portalb - 18.03.2017

Ndonëse shtrëngimi i duarve mes liderëve botërorë në zyrën ovale është një gjë krejtësisht e zakonshme, Presidenti Trump nuk e ka bërë diçka të tillë gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel në ...

Trump – Merkelit: Të dy jemi përgjuar nën Obaman

Telegrafi - 18.03.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka ngritur edhe një herë zërat se ka qenë i përgjuar derisa shtetin e ka drejtuar Barack Obama. Gjatë vizitës që ka pasur të premten me kancelaren gjermane, Anglea ...

Momenti kur Donald Trump refuzon t’ia zgjatë dorën Merkelit (Video)

Gazeta Express - 18.03.2017

Donald Trump ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelarës gjermane Angela Merkel në takimin e tyre të parë në Shtëpinë e ...

Trumpi i tensionuar takon sovranen Merkel

Ora news - 18.03.2017

Donald Trumpit mund t’ia vije re tensionimin, mendon Miodrag Soric. Angela Merkel gëzon në SHBA një imazh shumë të mirë, e madje mund ta ndihmojë në të ardhmen edhe vetë presidentin amerikan.

‘Hitleri grua!’ Mediat turke paraqesin Angela Merkel si Adolf Hitlerin (FOTO)

Zeri - 18.03.2017

Trazirat mes Turqisë dhe Europës duket se janë përshkallëzur edhe më shumë, me deklaratat e ministrave turq që paralajmërojnë luftë dhe vale refugjatesh.

Trump pret Angela merkel në shtëpinë e bardhë

RTSH - 18.03.2017

Presidenti amerikan donald trump ka pritur në shtëpinë e bardhë për herë të parë në një takim mes tyre kancelaren gjermane Angela Merkel. Diskutimi mes tyre ka pasur në qendër të diskutimit tregtinë, ...

Takimi i parë Trump-Merkel

Botasot - 18.03.2017

Pas një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kancelaren Angela Merkel, Presidenti Donald Trump tha se ai mbështet NATO-n, por përsëriti thirrjet që vendet anëtare të rrisin kontributin financiar për të ...

Trump thotë se Gjermania i ka borxh shumë para SHBA-së

Gazeta Express - 18.03.2017

Presidenti Donald Trump ka thënë se Gjermania i ka borxh Nato-s “shuma të mëdha parash” dhe duhet ta paguajë SHBA-në më shumë për ta mbrojtur ...

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Zeri - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Telegrafi - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri.

Trump: Unë dhe Merkel jemi përgjuar nga Obama

Flaka - 18.03.2017

Një Amerikë më e fortë është në interes të të gjithë botës. Ky ishte mesazhi që përcolli presidenti amerikan Donald Trump gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Kancelaren gjermane Angela ...

Trump: Me Merkel na bashkon përgjimi i Obamës

Alb Portali - 18.03.2017

Stuhia dimërore në Uashington shtyu takimin mes tyre, por ballafaqimi i shumëpritur mes presidentit Donald Trump dhe kancelares gjermane Angela Merkel ndodhi dje pasdite.

Trump: Gjermania i ka borxh mjaft para SHBA-së

Java News - 18.03.2017

Presidenti Donald Trump ka thënë se Gjermania i ka borxh Nato-s “shuma të mëdha parash” dhe duhet ta paguajë SHBA-në më shumë për ta mbrojtur atë. Ai e bëri këtë deklaratë në një seri postimesh në ...

Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-së

Alb Portali - 18.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Loading...

Merkel-Trump, përpjekja për çtensionim

Flaka - 18.03.2017

Donald Trump dhe Angela Merkel në fund i shtrënguan duart gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë, edhe pse përpjekja e fillestare e kancelares gjermane për ta bërë një gjë të tillë, dështoi.

Merkel-Trump, nuk ka shtrëngim duarsh

Bota.al - 18.03.2017

Ndonëse shtrëngimi i duarve mes liderëve botërorë në zyrën ovale është një gjë krejtësisht e zakonshme, Presidenti Trump nuk e ka bërë diçka të tillë gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel në ...

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Lajmi.net - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donnald Trump, në Uashington.

Koment: Vizitë tek provokuesi

DW - 17.03.2017

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t'i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric.

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Evropaelire - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Uashington.

Moti i keq shtyn vizitën e shumëpritur Trump-Merkel

Albeu.com - 17.03.2017

Takimi për herë të parë i kancelares gjermane Angela Merkel , me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trumpin, është shtyrë. BBC njofton se shtyrja e këtij takimi është bërë për ...

Koment: Vizitë tek provokuesi

Lajmi.net - 17.03.2017

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t'i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric.

NATO dhe tregtia, Trump pret Merkel në Uashington

Top Channel - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel takon sot në Uashington Presidentin amerikan Donald Trump me tregtinë transatlantike dhe NATON në krye të axhendës së bisedimeve.

Merkel në SHBA, pritet të takohet me Presidentin Trump

SOT - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel pritet të takohet sot me presidentin e SHBA, Donald Trump. Merkel do të shoqërohet me drejtues të lartë nga kompani të njohura gjermane në fushën e teknologjisë, ...

Merkel: Zgjedhjet holandeze janë "mirëdita për demokracinë"

Idividi - 17.03.2017

Berlin, 16 mars 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel vlerësoi se zgjedhjet parlamentare në Holandë, që u mbajtën dje, janë "mirëdita për demokracinë".

Pas vizitës në Uashington Merkel do të takohet edhe me Putinin

Idividi - 17.03.2017

Berlin, 16 mars 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane, Angela Merkel e cila nesër e fillon vizitën në SHBA në kuadër të së cilës do të takohet me presidentin amerikan, Donald Tramp në fillim të Majit do ...

Takimi Merkel-Tramp në Uashington

Idividi - 17.03.2017

Berlin, 17 mars 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel sot në Uashington duhet ta ketë takimin e parë me presidentin amerikan Donald Tramp, ardhja e të cilit në krye të Shtëpisë së Bardhë ...

Mediet turke paraqesin Angela Merkel si Adolf Hitlerin (Foto)

Lajmi.net - 17.03.2017

Trazirat mes Turqisë dhe Europës duket se janë përshkallëzur edhe më shumë, me deklaratat e ministrave turq që paralajmërojnë luftë dhe vale refugjatesh.

"Hitleri grua", mediat turke krahasojnë Merkelin me Adolf Hitlerin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.03.2017

Tensionet mes disa vendeve të Bashkimit Europian dhe Turqisë, duket se janë përshkallëzuar edhe më shumë. Së fundmi zyrtarët turq kanë paralajmëruar luftë në BE dhe trazira me refugjatët.

Ballina e të përditshmes turke me Angela Merkelin si “#Frau Hitler” (Foto)

Lajm - 17.03.2017

Një gazetë turke ka publikuar fotografinë e kancelares gjermane Angela Merkel – me mustaqe dhe e veshur në uniformë naziste, shkruajnë mediat e huaja.

Ndodh takimi i shumëpritur: Trump takon Merkelin në Shtëpinë e Bardhë (Video)

Lajmi.net - 17.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel janë takuar në Shtëpinë e Bardhë. “Presidenti dhe kancelarja do të kenë një sërë takimesh, dhe më pas do të organizojnë një ...

Trump mirëpret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Top Channel - 17.03.2017

Gjithë buzëqeshje, presidenti Donald Trump ka mirëpritur Kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë vetëm pak çaste më parë, në takimin e parë personal mes tyre që kur ai e kritikoi ...

Trump pret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë (VIDEO)

Albeu.com - 17.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump dhe kancelarja gjermane , Angela Merkel janë takuar në takimin e tyre të parë zyrtar në Shtëpinë e Bardhë. “ Presidenti dhe kancelarja do të kenë një sërë ...

A refuzoi presidenti Trump t’ia zgjatë dorën kancelares Merkel? (Video)

Lajmi.net - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelares gjermane, Angela Merkel, gjatë takimit të sotëm në Shtëpinë e Bardhë.

Gazeta turke e krahason Merkelin me Hitlerin (Foto)

Lajmi.net - 17.03.2017

Një gazetë turke pro-qeveritare ka shkaktuar zemërim në Gjermani pasi e kanë përshkruar kancelaren Merkel, si Adolf Hitler. Ata e kanë quajtur kancelaren ‘znj Hitler’ dhe një ‘hallë e shëmtuar’, ...

Presidenti Trump refuzon t?i zgjatë dorën kancelares Merkel (VIDEO)

Albeu.com - 17.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump dhe kancelarja gjermane , Angela Merkel janë takuar ditën e sotme në Shtëpinë e Bardhë. Trump , ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelares gjermane , Angela Merkel , ...

Trump mirëpret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Portalb - 17.03.2017

Gjithë buzëqeshje, presidenti Donald Trump ka mirëpritur Kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë vetëm pak çaste më parë, në takimin e parë personal mes tyre që kur ai e kritikoi ...

Trump dhe Merkel i heqin të gjitha dilemat: SHBA dhe Gjermania, vende mike

Lajmi.net - 17.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump duke folur në konferencë për media së bashku me kancelaren gjermane, Angela Merkel e ka cilësuar imigrimin si privilegj. “Imigrimi është privilegj dhe jo e drejtë.

Trump, në takim me Merkelin, thekson mbështetjen për NATO-n

Evropaelire - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, shprehu "mbështetjen e fuqishme" të Uashingtonit për NATO-n, gjatë takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në Shtëpinë e Bardhë.

Merkel: Me Trumpin do punojmë për zhvillimin e NATO-s

Lajmi.net - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se presidenti Trump ka theksuar rëndësinë që e ka NATO, duke shtuar se dy shtetet do të punojnë në këtë aspekt.

Merkel dhe Trump “dëshpërojnë” kundërshtarët, shtrëngojnë duart para gazetarëve (Foto)

Lajmi.net - 17.03.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë shtrënguar duart në konferencën për media. Gjatë takimit të tyre brenda Shtëpisë së Bardhë, fotografët kishin kërkuar ...

Trump: Unë dhe Merkel jemi përgjuar nga Obama

Top Channel - 17.03.2017

NATO, tregtia, emigracioni dhe lufta kundër terrorizmit ishin në fokus të takimit të parë mes presidentit amerikan Donald Trump dhe Kancelares gjermane Angela Merkel.

Trump – Merkelit: Të gjithë anëtarët e NATO-s duhet të paguajnë “barrën e njëjtë”

Almakos - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, shprehu “mbështetjen e fuqishme” të Uashingtonit për NATO-n, gjatë takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në Shtëpinë e Bardhë.

Merkel në SHBA - Trump nuk i shtrëngon dorën, në zyrën ovale

SOT - 17.03.2017

Ndonëse shtrëngimi i duarve mes liderëve botërorë në zyrën ovale është një gjë krejtësisht e zakonshme, Presidenti Trump nuk e ka bërë diçka të tillë gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel në ...

Takimi Merkel-Trump

DW - 17.03.2017

Edhe aty ku ka mendime të ndryshme, njerëzit duhet të mblidhen dhe të gjejnë kompromise. "Unë kam thënë gjithmonë në prag të vizitës, se është shumë, shumë më mirë të flasim me njëri-tjetrin, se sa ...

Trump refuzon ta përshëndet me dorë Merkelin (VIDEO)

Portalb - 17.03.2017

Presidenti amerikan, Donal Trump ka refuzuar të përshëndes me dorë kancelaren gjermane Angela Merkel në takimin e sotëm, njofton Portalb.mk . Edhe pse paraprakisht e mirëpriti Merkelin para Shtëpisë ...

Trump-Merkelit: Të dy jemi përgjuar nga Obama

Albeu.com - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ka vazhduar të përsëritë pohimeve të tij se ishte përgjuar nga Barack Obama. Madje ai i ka përsëritur ato duke i thënë kancelares ...

Takimi Merkel- Trump në zyrën ovale, ja gjesti që tronditi botën (Video)

LajmiFundit - 17.03.2017

Një detaj ka tronditur të gjithë në takimin Merkel- Trump. Mësohet se Trump dhe kancelarja gjermane nuk e kanë shtrënguar dorën në zyrën ovale, gjë që e cila nuk është e zakonshme.

Dallimi i madh midis Trump-it dhe Obamas në dy foto (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka pritur në Shtëpinë e Bardhë Kancelaren gjermane Angela Merkel. Kësaj të fundit nuk pranoi as t’i zgjaste dorën në Zyrën Ovale.

Takimi Trump – Merkel: Emigracioni është një privilegj, jo e drejtë!

Lajm - 17.03.2017

“Emigracioni është një privilegj, jo një e drejtë”, është shprehur këtë të premte presidenti amerikan Donald Tumop, gjatë një konference të përbashkët për mediat me kancelaren gjermane, Angela Mergel.

Trump ia thotë Merkelit në sy: Jemi përgjuar nga Obama

Lajm - 17.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot gjatë një konference të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel nga Shtëpia e Bardhë, se ata kanë një të bërbashkët: Janë përgjuar nga ...

Merkel sot në SHBA, takohet me presidentin Trump

Ora news - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel pritet të takohet sot me presidentin e SHBA, Donald Trump. Merkel do të shoqërohet me drejtues të lartë nga kompani të njohura gjermane në fushën e teknologjisë, ...

Ja sa ka pasuri kancelarja Angela Merkel (Foto)

Gazeta Express - 17.03.2017

Angela Merkel është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares gjermane, e cila ...

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Botasot - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donnald Trump, në Uashington.

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Telegrafi - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donnald Trump, në Uashington.

Merkel sot në SHBA, takohet për herë të parë me Donald Trump

BalkanWeb - 17.03.2017

GJERMANI – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Uashington.

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Zeri - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donnald Trump, në Uashington.

Koment: Vizitë tek provokuesi

Ora news - 17.03.2017

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t’i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric.

Kancelarja gjermane sot në Uashington

ABC News - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel takohet sot në Uashington me presdientin amerikan Doland Tramp. Konsiderohet si një vizitë tepër e rëndësishme, pasi liderët e vendeve aleate kanë shfaqur ...

Merkel sot në SHBA, takohet për herë të parë me Donald Trump

RTSH - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel pritet të takohet në Shtëpinë e Bardhë sot me Presidentin Amerikan, Donald Trump. Bisedimet pritet të kenë në fokus shkëmbimet tregtare dhe mbrojtjen.

Trump, Merkel sot takim në Shtëpinë e Bardhë

VOA - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti amerikan Donald Trump takohen sot në Shtëpinë e Bardhë. Angela Merkel dhe Donald Trump fillimisht do të takoheshin të martën, por stuhija që goditi ...

Ballina e të përditshmes turke me Angela Merkelin si “#Frau Hitler” (Foto)

Telegrafi - 17.03.2017

Një gazetë turke ka publikuar fotografinë e kancelares gjermane Angela Merkel – me mustaqe dhe e veshur në uniformë naziste, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Vizitë tek provokuesi

Telegrafi - 17.03.2017

Ja ku kemi për shembull presidentin turk, Erdogan. Sa më shumë kohë është në pushtet, aq më i zemëruar e poterexhi bëhet, ai krahason Republikën Federale me Gjermaninë nacionalsocialiste.

Trump e Merkel në Shtëpinë e Bardhë/ Për çfarë po diskutojnë liderët me ide komplet të kundërta

BalkanWeb - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Shtëpinë e Bardhë përë një takim të rëndësishëm me Presidentin amerikan Donald Trump. NATO, tregtia dhe Ukraina janë në rendin e ditës për t’u diskutuar, ...

Donald Trump dhe Angela Merkel do të ishin ‘çifti perfekt’

Ora news - 17.03.2017

Prezantuesja Katie Hopkins ka treguar se Angela Merkel dhe Donald Trump nuk kanë tipa të njëjtë, por ekzistojnë 10 arsye që tregojnë se ato do të kishin një marrëdhënie produktive.

Trump mirëpret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Mapo - 17.03.2017

Gjithë buzëqeshje, presidenti Donald Trump ka mirëpritur Kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë vetëm pak çaste më parë, në takimin e parë personal mes tyre që kur ai e kritikoi ...

Trump mirëpret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Telegrafi - 17.03.2017

Gjithë buzëqeshje, presidenti Donald Trump ka mirëpritur Kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë vetëm pak çaste më parë, në takimin e parë personal mes tyre që kur ai e kritikoi ...

Presidenti Trump refuzon t’ia zgjatë dorën kancelares Merkel (Video)

Zeri - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelares gjermane, Angela Merkel, gjatë takimit të sotëm në Shtëpinë e Bardhë.

Bild: Trump refuzoi t’i ofrojë dorën Merkelit në Dhomën Ovale

Telegrafi - 17.03.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë përfunduar bisedimet në katër sy në Kabinetin Oval. Pas takimit, shefi i Shtëpisë së Bardhë refuzoi t’i ofrojë dorën ...

VIDEO/ Merkel kërkon t’i japë dorën, por shihni si e shpërfill Trump gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë

BalkanWeb - 17.03.2017

Takimi mes dy liderëve të dy prej vendeve më të fuqishëm të botës, Donald Trump dhe Angela Merkel nuk ka kaluar pa siklete. Gjatë takimit të tyre në Shtëpinë e Bardhë, përpara konferencës për shtyp, ...

Trump, Merkelit: Të dy jemi përgjuar nga Obama

Gazeta Express - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka qëndruar prapa pohimeve të tij se ishte përgjuar nga Barack Obama, madje i ka përsëritur ato duke i thënë kancelares gjermane, ...

Takimi i parë Trump-Merkel

VOA - 17.03.2017

Pas një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kancelaren Angela Merkel, Presidenti Donald Trump tha se ai mbështet NATO-n, por përsëriti thirrjet që vendet anëtare të rrisin kontributin financiar për të ...

Takimi i liderëve/ Trump dhe Merkel i hedhin kunja njëri-tjetrit: Vetëm një gjë të përbashkët kemi

BalkanWeb - 17.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri një mikpritje të ngrohtë kancelares gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë ditën e sotme, pasi e akuzoi atë se kishte “shkatërruar Gjermaninë” dhe kishte ...

Merkel dhe Trump nuk shtrëngojnë duart në zyrën ovale

Ora news - 17.03.2017

Ndonëse shtrëngimi i duarve mes liderëve botërorë në zyrën ovale është një gjë krejtësisht e zakonshme, Presidenti Trump nuk e ka bërë diçka të tillë gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel në ...

Trump: Unë dhe Merkel jemi përgjuar nga Obama

Zeri - 17.03.2017

NATO, tregtia, emigracioni dhe lufta kundër terrorizmit ishin në fokus të takimit të parë mes presidentit amerikan Donald Trump dhe Kancelares gjermane Angela Merkel.

Tensionet Gjermani-Turqi/ Gazeta e Erdogan sulmon Merkelin, e vesh si naziste dhe e quan “Zonja Hitler”

BalkanWeb - 17.03.2017

Një gazetë pro-qeveritare turke ka sulmuar ashpër Kancelaren gjermane Angela Merkel duke e vënë në faqe të parë të gazetës të veshur me uniformë naziste me mustaqet në stilin e Hitlerit, dhe e ...

Trump refuzon t’i japë dorën kancelares Merkel

Mapo - 17.03.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka refuzuar një shtrëngim duarsh sugjeruar nga kancelaria gjermane Angela Merkel, gjatë takimit të tyre në Shtëpinë e Bardhë.

Merkel sot në SHBA, takon Presidentin Trump, çështjet që do të diskutohen

Java News - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Uashington.

Merkel: Kureshtje dhe kënaqësi për takimin me Trumpin

Alb Portali - 17.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Uashington.

TAKIMI/Merkel futet në Shtëpinë e Bardhë, Trump e pret me buzëqeshje

Java News - 17.03.2017

U.S. President Donald Trump meets with Germany's Chancellor Angela Merkel in the Oval Office at the White House in Washington, U.S. March 17, 2017. REUTERS/Jonathan Ernst Takimi i shumëpritur mes ...

Trump mirëpret me buzëqeshje Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Durres Lajm - 17.03.2017

Gjithë buzëqeshje, presidenti Donald Trump ka mirëpritur Kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë vetëm pak çaste më parë, në takimin e parë personal mes tyre që kur ai e kritikoi ...

Trump moderon gjithçka, përveç kërkesës për kontributet e vendeve anëtare të NATO-s

Respublica - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ndodhet në SHBA ku është pritur në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Donald Trump. Ky i fundit duket se ka moderuar shumë nga qëndrimet e veta elektorale, duke folur ...

Trump – Merkelit: Të gjithë anëtarët e NATO-s duhet të paguajnë “barrën e njëjtë”

Alb Portali - 17.03.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, shprehu “mbështetjen e fuqishme” të Uashingtonit për NATO-n, gjatë takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në Shtëpinë e Bardhë. Loading...

Trump: Unë dhe Merkel jemi përgjuar nga Obama, SHBA mbështetje NATO-s

Java News - 17.03.2017

NATO, tregtia, emigracioni dhe lufta kundër terrorizmit ishin në fokus të takimit të parë mes presidentit amerikan Donald Trump dhe Kancelares gjermane Angela Merkel.

Një takim shtensionues

Respublica - 17.03.2017

Kancelarja Merkel është shprehur se "ishte shumë më mirë të flisnim me njëri-tjetrin sesa për njëri-tjetrin". Foto 1 nga ...

Takimi Merkel-Tramp në Uashington

Republika - 17.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot në Uashington duhet ta ketë takimin e parë me presidentin amerikan Donald Tramp, ardhja e të cilit në krye të Shtëpisë së Bardhë shkakton shqetësim rreth ...

Mediat turke e prezantuan Merkelin si “Hitleri femër”

Republika - 17.03.2017

Në faqen kryesore të gazetës proqeveritare turke “Gjunesh” është publikuar fotografi e kancelares gjermane Angela Merkel, e cila është shfaqur me mustaqe dhe e veshur në uniformë naziste.

Ja momenti kur Trump refuzon t’ia zgjatë dorën Merkelit (VIDEO)

Antpress - 17.03.2017

Donald Trump ka refuzuar t’ia zgjasë dorën kancelarës gjermane Angela Merkel në takimin e tyre të parë në Shtëpinë e Bardhë, raporton Gazeta Blic. Dyshja udhëheqëse e dy vendeve më të fuqishme në ...

Vizitë tek provokuesi

Antpress - 17.03.2017

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t’i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric.

Merkel kërkon nga Trampi angazhim më të madh për Ballkanin

Idividi - 16.03.2017

Beograd, 15 mars 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi prej presidentit amerikan, Donald Tramp, SHBA-ja së bashku me Bashkimin Evropian, në mënyrë më aktive të angazhohen në ngjarjet ...

Merkel: Zgjedhjet holandeze janë “mirëdita për demokracinë”

Portalb - 16.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel vlerësoi se zgjedhjet parlamentare në Holandë, që u mbajtën dje, janë “mirëdita për demokracinë”. “Isha shumë e kënaqur dhe mendoj se shumë njerëz janë të kënaqur ...

Putin tregon kur do të takohet me Merkelin

Lajmi.net - 16.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Moskë më 2 maj, njoftoi sot presidenti i Rusisë Vladimir Putin, transmeton lajmi.net Ai këto informacione i dha pas takimit me ...

Adolf Hitleri dhe nazistët kishin kontakte me alienët

Gazeta Express - 16.03.2017

Partia naziste e Adolf Hitlerit u krijua nga një grup i fshehtë i quajtur “Shoqëria ...

Në prag të takimit Trump-Merkel në Shtëpinë e Bardhë

VOA - 16.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump pret nesër në Shtëpinë e Bardhë, kancelaren gjermane Angela Merkel në takimin e tyre të parë, për bisedime që mund të përcaktojnë të ardhmen e marrëdhënies ...

Në prag të takimit Trump-Merkel në Shtëpinë e Bardhë

Botasot - 16.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump pret nesër në Shtëpinë e Bardhë, kancelaren gjermane Angela Merkel në takimin e tyre të parë, për bisedime që mund të përcaktojnë të ardhmen e marrëdhënies ...

Merkel viziton Moskën, do të takohet me Putinin

Telegrafi - 16.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel, do të zhvillojë një vizitë në Rusi ku pritet të takohet me presidentin rus Vladimir Putin. Lajmin e ka bërë të ditur vet presidenti rus, i cili ka thënë se Merkel ...

Vizita e kancelares/ Presidenti Putin më 2 maj takohet me Merkel në Moskë

BalkanWeb - 16.03.2017

MOSKË -Presidenti rus, Vladimir Putin njoftoi sot se kancelarja gjermane, Angela Merkel do të zhvillojë një vizitë në Rusi më 2 maj. Ky fakt u bë i ditur nga agjencitë ruse të lajmeve.

Merkel viziton Moskën, takim me Putin më 2 maj

Mapo - 16.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të vizitojë Moskën më 2 maj, ku do të zhvillojë një takim me presidentin rus, Vladimir Putin. Lajmi u bë i ditur nga vetë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ...

Putin fton Merkelin në Moskë, takimi më 2 maj

Java News - 16.03.2017

Presidenti rus, Vladimir Putin noftoi sot se kancelarja gjermane, Angela Merkel do të zhvillojë një vizitë në Rusi më 2 maj, sipas agjencive ruse të lajmeve.

Merkel lavdëron Serbinë për ndihmën në krizën me migrantë

Evropaelire - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka lavdëruar Serbinë për rolin e saj në krizën me migrantë në Evropë. Këto komente ajo i ka bërë në takimin në Berlin me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq.

Merkel-kryeministrit serb Vuçiç: Nuk ju lëmë vetëm!

Albeu.com - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e cila ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiçin, e ka lavdëruar Serbinë për rolin e saj në krizën me migrantë në Evropë.

Merkel e shqetësuar për zhvillimet në Ballkan

Lajmi.net - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka njoftuar dje kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq se ka kërkuar nga presidenti amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara, së bashku me BE-në, të përfshihen më ...

Kosova dhe Serbia shqetësojnë Merkelin

Almakos - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka njoftuar dje kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq se ka kërkuar nga presidenti amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara, së bashku me BE-në, të përfshihen ...

Gjermania "i tregon vendin" Erdoganit: Kemi të drejtë t'ua ndalojmë zyrtarët

Albeu.com - 15.03.2017

Nga shtabi i kancelares gjermane, Angela Merkel , kanë paralajmëruar sot Turqinë se qeveria gjermane i ka të gjitha të drejtat e nevojshme t'i ndalojë zyrtarët turq të bëjnë fushatë në Gjermani.

Kjo është pasuria marramendëse e Angela Merkel

Lajmi.net - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares ...

Hermesi serb dhe mesazhet e kancelares gjermane

DW - 15.03.2017

Aleksandar Vuçiçi nuk do të ishte si është po të mos e përdorte vizitën e tij të djeshme në Berlin për qëllime të brendshme politike. Sipas dëshirës së zgjedhësve të tij! Aleksandar Vuçiçi e ka ...

Kjo është pasuria marramendëse e Angela Merkel

Albeu.com - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel , është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e kancelares ...

Kosova dhe Serbia shqetësojnë Merkelin

Zeri - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka njoftuar dje kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq se ka kërkuar nga presidenti amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara, së bashku me BE-në, të përfshihen më ...

Kosova dhe Serbia shqetësojnë Merkelin

Telegrafi - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka njoftuar dje kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq se ka kërkuar nga presidenti amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara, së bashku me BE-në, të përfshihen ...

Mediat serbe për takimin Vuçiç – Merkel

ABC News - 15.03.2017

Kryeministri serb Aleksandër vucic është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel në Berlin. Sipas mediave serbe kancelarja gjermane ka lavdëruar reformat e kryera nga Beogradi Kancelarja gjermane ...

Sa e pasur është Angela Merkel? Forbes thotë se posedon pasuri disa milionëshe!

Telegrafi - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares ...

Lista Serbe: Vendimi i Qeverisë për pronat, represion i vazhdueshëm ndaj serbëve të Kosovës

BalkanWeb - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka lavdëruar Serbinë për rolin e saj në krizën e emigrantëve në Evropë. Këto komente ajo i ka bërë në takimin në Berlin me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiç.

Pasuria marramendëse e Angela Merkel është 11.5 milionë USD

Mapo - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares ...

Hermesi serb dhe mesazhet e kancelares gjermane

Telegrafi - 15.03.2017

Dragoslav Dedoviq Aleksandar Vuçiqi e ka zëvendësuar të mërkurën Donald Trumpin! Pasi kancelarja Angela Merkel, për shkak të motit të keq, nuk ishte në gjendje të udhëtojë në SHBA për takim me ...

Merkel do të vizitojë Rusinë

Telegrafi - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel së shpejti do të vizitojë Moskën dhe do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin, ka thënë këshilltari i Kremlinit, Jurij Ushakov, transmeton agjencia e lajmeve ...

Perëndimi ‘zbutet’ me Rusinë, Kremlini konfirmon: Merkel takon Putin së shpejti

BalkanWeb - 15.03.2017

MOSKË– Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka parashikuar të zhvillojë një vizitë në Moskë për të takuar presidentin rus, Vladimir Putin, njoftoi këshilltari i Kremlinit, Juri Ushakov.

Merkel te Putin: Për çfarë do të bisedojnë dy liderët?

Gazeta Express - 15.03.2017

​Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka parashikuar të zhvillojë një vizitë në Moskë për të takuar presidentin rus, Vladimir Putin, njoftoi këshilltari i Kremlinit, Juri ...

Merkel lavdëron Serbinë për ndihmën në krizën me migrantë

Flaka - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka lavdëruar Serbinë për rolin e saj në krizën me migrantë në Evropë. Këto komente ajo i ka bërë në takimin në Berlin me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq.

Pasuria marramendëse e Angela Merkel është 11.5 milionë USD

Java News - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares ...

Çfarë bisedoi Angela Merkel me Vuçiqin për Kosovën?

Antpress - 15.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka njoftuar dje kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq se ka kërkuar nga presidenti amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara, së bashku me BE-në, të përfshihen më ...

Kjo është pasuria marramendëse e Angela Merkel

Antpress - 15.03.2017

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e Kancelares ...

SHBA: Dëbora e shtyu takimin Trump – Merkel

Evropaelire - 14.03.2017

Një stuhi e fuqishme e dëborës në Bregun lindor tëShteteve të Bashkuara e ka detyruar Shtëpinë e Bardhë për ta shtyrë takimin ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump, dhe kancelares gjermane, ...

SHBA: Dëbora e shtyu takimin Trump – Merkel

Lajmi.net - 14.03.2017

Një stuhi e fuqishme e dëborës në Bregun lindor tëShteteve të Bashkuara e ka detyruar Shtëpinë e Bardhë për ta shtyrë takimin ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump, dhe kancelares gjermane, ...

Vuçiq takon sot kancelaren Angela Merkel

Lajmi.net - 14.03.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot pasdite në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Siç njoftojnë mediat serbe, takimi ishte planifikuar të zhvillohet më 17 mars, por ...

SHBA: Dëbora e shtyu takimin Trump – Merkel

Portalb - 14.03.2017

Një stuhi e fuqishme e dëborës në Bregun lindor tëShteteve të Bashkuara e ka detyruar Shtëpinë e Bardhë për ta shtyrë takimin ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump, dhe kancelares gjermane, ...

Angela Merkel sot në Berlin e pret kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq

Portalb - 14.03.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq sot pasdite në Berlin do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel, konfirmoi Tanjug, duke iu referuar kabinetit të kryeministrit.

Angela Merkel sot në Berlin e pret kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq

Idividi - 14.03.2017

Berlin, 14 mars 2017 (MIA) - Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq sot pasdite në Berlin do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel, konfirmoi Tanjug, duke iu referuar kabinetit të kryeministrit.

“Stela” pengon takimin Trump-Merkel

Top Channel - 14.03.2017

31 milionë vetë të paralajmëruar, mbi 7.600 fluturime të anuluara, shkolla të mbyllura e rrugë të rrezikshme për qarkullim. Stuhia përbindësh e përplasur mbi brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara ...

Stuhia e fuqishme e dëborës shtyn takimin Trump – Merkel

SOT - 14.03.2017

Një stuhi e fuqishme e dëborës në Bregun lindor të Shteteve të Bashkuara e ka detyruar Shtëpinë e Bardhë për ta shtyrë takimin ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump, dhe kancelares gjermane, ...

Merkel thotë se Trump është i shqetësuar për gjendjen në Ballkanin Perëndimor

Lajmi.net - 14.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot e ka informuar kryeministrin e Serbisë, Aleksandr Vuçiq se së bashku me Trumpin do të diskutohet për gjendjen në Ballkanin Perëndimor.

Stuhitë në SHBA shtyjnë takimin Trump-Merkel

Ora news - 14.03.2017

Presidenti Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë shtyrë për të premten takimin i cili ishte parashikuar të zhvillhej ditën e sotme. Shkak është bërë moti i keq që ka përfshirë ...

SHBA, shtyhet takimi Angela Merkel-Donald Trump, shkak … dëbora

BalkanWeb - 14.03.2017

SHBA- Një stuhi e fuqishme dëbore në Bregun lindor të Shteteve të Bashkuara e ka detyruar Shtëpinë e Bardhë të shtyjë takimin ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump, dhe kancelares gjermane, ...

Vuçiq e Merkel takohen nesër në Berlin

Telegrafi - 14.03.2017

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, do të takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel, nesër në Berlin. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, takimi me kancelaren gjermane, më parë ...

Detajet: Vizita e Kancelares Merkel në Uashington

Mapo - 14.03.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka në plan ta pyesë Kancelaren gjermane Angela Merkel rreth eksperiencës së saj me presidentin rus Vladimir Putin, ndësa udhëheqësja gjermane do të vizitojë Shtëpinë ...

Trump, Merkel dhe marrëdhëniet me Rusinë

VOA - 14.03.2017

Takimi i parashikuar për sot mes Presidentit Donald Trump dhe kancelares gjermane Angela Merkel është shtyrë për të premten si pasojë e një stuhie dëbore që ka prekur verilindjen amerikane.

Merkel thotë se marrëdhëniet mes Serbisë e Kosovës janë përmirësuar

Gazeta Express - 14.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se Serbia është në rrugën e duhur si me zbatimin e reformave për të përmbushur standardet e ...

Merkel thotë se Trump është i shqetësuar për gjendjen në Ballkanin Perëndimor

Zeri - 14.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot e ka informuar kryeministrin e Serbisë, Aleksandr Vuçiq se së bashku me Trumpin do të diskutohet për gjendjen në Ballkanin Perëndimor.

Angela Merkel e shqetësuar për sulmet kibernetike ndaj infrastrukturave

PC World - 14.03.2017

Kancelarja Gjermane Angela Merkel tha ditën e Marte se mbrotja e infrastrukturë nga sulmet potenciale kibernetike ishte një prej prioriteteve kryesore dhe qeveria federale duhet të punojë më nga afër ...

Stuhitë në SHBA shtyjnë takimin Trump-Merkel

Antpress - 14.03.2017

Presidenti Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë shtyrë për të premten takimin i cili ishte parashikuar të zhvillhej ditën e sotme. Shkak është bërë moti i keq që ka përfshirë ...

Takimi i parë: Merkel tek Donald Trump

DW - 13.03.2017

Mund të jetë vizita më e vështirë e Merkelit: Ajo takon Donald Trumpin(14.03) që e vlerëson si katastrofale politikën e saj ndaj refugjatëve, ndërsa Merkel refuzon dekretin e Trumpit për ndalimin e ...

Takimi i vështirë: Merkel tek Donald Trump

Lajmi.net - 13.03.2017

Mund të jetë vizita më e vështirë e kancelares gjermane, Angela Merkel, ajo takon presidentin amerikan, Donald Trumpin( më 14 mars) që e vlerëson si katastrofale politikën e saj ndaj refugjatëve, ...

Merkel-Trump, polet e kundërta me interesa të përbashkëta

Top Channel - 13.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel niset për në Uashington këtë të hënë, për të takuar për herë të parë presidentin amerikan Donald Trump. Përballja mes fizikantes dhe politikanes veterane, e shquar ...

Merkel takon nesër Trumpin; bisedimet pritet të zgjasin mbi dy orë

Evropaelire - 13.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të shkëmbejë pikëpamjet e saj me presidentin amerikan, Donald Trump, mbi një sërë çështjesh, tha zëdhënësi i saj, Steffen Seibert, në prag të takimit ...

Moti detyron Merkelin të shtyjë vizitën

DW - 13.03.2017

Angela Merkel shtyn vizitën tek presidenti Trump për shkak të një stuhie të pritshme bore në brigjet lindore amerikane. Vizita pritet të zhvillohet të premten.

Takimi me Trump, Merkel shtyn vizitën në SHBA, ja arësyeja e pazakontë

LajmiFundit - 13.03.2017

Vizita e kancelares gjermane Angela Merkel me presidentin e ri amerikan, Donald Trump e planifikuar për të martën (14.03) është shtyrë për të premten.

Nesër takohen Vuçiq dhe Merkel

Lajmi.net - 13.03.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel do të takohen nesër në Berlin. Lajmi u konfirmua nga kabineti i kryeministrit serb për Tanjug, transmeton lajmi.net ...

Shtyhet për të premten takimi Trump-Merkel, kjo është arsyeja

Lajmi.net - 13.03.2017

Takimi ndërmjet kancelares gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit të Amerikës, Donald Trump është shtyrë për ditën e premte. Sekretari për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, Sean Spicer ka thënës e takimi ...

Merkel takon nesër Trumpin; bisedimet pritet të zgjasin mbi dy orë

Botasot - 13.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të shkëmbejë pikëpamjet e saj me presidentin amerikan, Donald Trump, mbi një sërë çështjesh, tha zëdhënësi i saj, Steffen Seibert, në prag të takimit ...

Merkel, mbështetje të plotë Holandës

RTSH - 13.03.2017

Holanda ka “mbështetjen e plotë dhe solidaritetin” e Gjermanisë për sulmet e Turqisë që ka akuzuar vendin e ulët për “sjellje naziste”. Këtë e tha kancelarja gjermane Angela Merkel.

Kancelarja Merkel shtyn takimin me Donald Trump, zbuloni arsyen

BalkanWeb - 13.03.2017

GJERMANI – Kancelarja gjermane Angela Merkel ka shtyrë për të premten vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pritet të takohet me presidentin Donald Trump.

Merkel shtynë vizitën në Uashington për shkak të motit të keq

Telegrafi - 13.03.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka njoftuar sot se ka shtyrë vizitën në Uashington, e cila nesër do të duhej të takohej me Presidentin amerikan Donald Trump.

Nesër takohen Vuçiq dhe Merkel

Botasot - 13.03.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel do të takohen nesër në Berlin. Lajmi u konfirmua nga kabineti i kryeministrit serb.

Vizita e kancelares Merkel në Uashington

VOA - 25.04.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi të martën forcën e partneritetit të Amerikës me Francën dhe miqësinë personale që ai ka krijuar me homologun e tij francez.

Merkel-Trump, polet e kundërta me interesa të përbashkëta

Gazeta Tema - 13.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel niset për në Uashington këtë të hënë, për të takuar për herë të parë presidentin amerikan Donald Trump. Përballja mes fizikantes dhe politikanes veterane, e shquar ...

Merkel-Trump, polet e kundërta me interesa të përbashkëta

Flaka - 13.03.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel niset për në Uashington këtë të hënë, për të takuar për herë të parë presidentin amerikan Donald Trump. Përballja mes fizikantes dhe politikanes veterane, e shquar ...