TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nga një djalë i varfër që shiste limonata, ja kush është Erdogani

Portalb - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Karriera e Erdoganit: Djali i varfër që shiste limonata, president i Turqisë

Lajm - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Kryeredaktori i

Zhurnal - 17.07.2016

Prishtinë, 17 korrik - Kryeredaktori i gazetës dhe portalit "Express" Leonard Kërquki ka reaguar ndaj demonstratave në përkrahje të Erdoganit të mbajtura në Maqedoni.

Historia/ Nga një djalë i varfër që shiste simite në President i një vendi të fuqishëm!

LajmiFundit - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Erdogan, si “Sulejmani i Madhërishëm”. Turqit: Atë s’mund ta rrëzojë ushtria

Top Channel - 17.07.2016

Erdogan dhe partia e tij “AK” janë kthyer tashmë në eksperte të triumfit në zgjedhje, por angazhimi i tij afatgjatë ndaj demokracisë është rrethuar gjithmonë nga dyshime.

Për kë mërziteni ju?

Portalb - 17.07.2016

Ilir Kamberi Nuk doja të bëhem pjesë e këtij debati vetëm për një arsye, nuk doja që edhe unë të kontribuoj në këtë debat që në asnjë mënyrë as nuk na favorizon e as nuk na dëmton fitorja ose ...

Shtohen dyshimet në SHBA, Erdogan e sajoi vetë puçin ushtarak?

Lajmi.net - 17.07.2016

Erdogani i Turqisë shfrytëzon zërat e puçit ushtarak për të rritur pushtetin, për t’i mbajtur nën kontroll disidentët. Liderët ushtarakë të Turqisë, përballë rritjes së spekulimeve brenda në vend dhe ...

Tifozët e Turqisë: Jo çdoherë Islami është paqe

Portalb - 17.07.2016

Flamur Gashi Sa standard i dyfishtë po aq edhe ironike, fakti që grup tifozësh të presidentit turk Erdogan, derisa vriteshin fëmijët irakian, sirian, mjanmaras, kashmiras dhe të tjerë nëpër botë, ...

A mund të jetë “grushti” 4-orësh një sajesë e Erdogan?

Top Channel - 17.07.2016

Një grusht shteti, që nuk zgjati më shumë se 4 orë. Në një vend ku përgjatë 56 viteve ka pasur disa përpjekje të ushtrisë për të marrë pushtetin me gjak, që kanë rezultuar në mijëra vdekje e vorbulla ...

Videoja që mban rekordet e shikueshmërisë në Turqi pas puçit: Erdogani, ne jemi vetë populli!

Portalb - 17.07.2016

Televizioni informativ turk A Haber ka transmetuar pas përpjekjes së dështuar për grusht shteti një përmbledhje të një fjalimi të presidentit Erdogan, që ka patur një shpërndarje dhe një shikueshmëri ...

Bisedë telefonike Putin - Erdogan, merren vesh për takim në fillim të gushtit

Zhurnal - 17.07.2016

Turqi, 17 korrik - Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency.

Videoja që mban rekordet e shikueshmërisë në Turqi pas puçit: Erdogani, ne jemi vetë populli!

Lajm - 17.07.2016

Televizioni informativ turk A Haber ka transmetuar pas përpjekjes së dështuar për grusht shteti një përmbledhje të një fjalimi të presidentit Erdogan, që ka patur një shpërndarje dhe një shikueshmëri ...

Kjo është familja e presidentit turk Erdogan (Foto)

Lajm - 17.07.2016

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për 11 vite rresht. Këto ditë u organizuar një grushtet, me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin ...

Kah shkon Turqia?

Portalb - 17.07.2016

Mersel Bilalli Turqia ka goxha përvojë në puçet ushtarake. Ushtria turke pas Ataturkut ka pas rol të madh në shtet. Madje asaj i takonte edhe ruajtja e amanetit të reformatorit të famshëm turk – ...

Zbulohet se këshilltari i Erdoganit ishte udhëheqës i puçit

Lajmi.net - 17.07.2016

Është lëshuar një urdhër arrest ndaj këshilltarit kryesor ushtarak të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi agjencia e lajmeve shtetërore e Turqisë.

A mund të jetë “grushti” 4-orësh një sajesë e Erdogan?

Zhurnal - 17.07.2016

Turqi, 17 korrik - Një grusht shteti, që nuk zgjati më shumë se 4 orë. Në një vend ku përgjatë 56 viteve ka pasur disa përpjekje të ushtrisë për të marrë pushtetin me gjak, që kanë rezultuar në ...

Arrestohet këshilltari kryesor ushtarak i Erdoganit

Lajm - 17.07.2016

Koloneli Ali Yazici, që është këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, është arrestuar për shkak të dyshimeve të përfshirjes në grusht shtetin ushtarak, ...

Kjo është familja e presidentit turk Erdogan (Foto)

Lajmi.net - 17.07.2016

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për 11 vite rresht. Këto ditë u organizuar një grushtet, me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin ...

Erdogan qan në funeralin e Stambollit, zotohet në pastrimin e vendin nga “virusi” (Video/Foto)

Lajmi.net - 17.07.2016

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka premtuar se do të bëjë pastrimin e të gjitha institucioneve shtetërore që mbështesin klerikun mysliman. Fethullah Gylenit është ai që qeveria e Erdoganit ...

Mediat shtetërore turke: Putin dhe Erdogan takohen në gusht

Evropaelire - 17.07.2016

Mediat shtetërore turke thonë se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në muajin gusht, që do të jetë takimi i tyre i parë direkt, prej ...

Erdogani i dhuron shqiptarit nga Shkupi një karrocë invalidësh, e ky sot lutet e qan për të

Shqipmedia - 17.07.2016

Nga Mensur Krasniqi Përveç mbështetjes të thuajse gjithë bashkëkombasve të vet, në shenjë përkrahjeje ndaj demokracisë në Turqi dhe kundër tentimit për grusht-shtet, presidenti i shtetit turk, Rexhep ...

Turqia u jep lamtumirën 300 viktimave të grushtit të shtetit, në ceremoninë mortore dhe Erdogan

SOT - 17.07.2016

Më shumë se 300 persona humbën jetën mbrëmjen mes të premtes dhe të shtunës, pas përpjekjes së dështuar për të rrëzuar qeverinë e presidentit Erdogan, në një lëvizje që mendohet se u organizua nga ...

VIDEO/ Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit të Erdoganit, në momentet e para të grusht shtetit

Shqipmedia - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Vdekja i gjunjëzon të gjithë, Erdogan shpërthen në lot kur i jep lamtumirën dhëndrit shqiptar (VIDEO)

SOT - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e pas sulmeve të një grupit ushtarak të Turqisë në përpjekje për grushtet, ...

Erdogan përlotet në funeralin e këshilltarit të tij (VIDEO)

Albeu.com - 17.07.2016

Mes të vrarëve në tentativën për organizimin e një grushti shteti në Turqi, ishte dhe një këshilltar i Presidentit, Recep Tayyip Erdogan . Erol Olcak u vra së bashku me djalin e tij 16 vjeç gjatë ...

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin (Video)

Lajmi.net - 17.07.2016

Ushtarët shihen duke bastisur hotelin ku ka qëndruar për pushime Erdogan, i cili ishte larguar gjysmë ore para përpjekjes për arrestimin prej ushtarëve.

Përcillen viktimat e grushtit të shtetit, Erdogan nuk i mban lotët

LajmiFundit - 17.07.2016

Më shumë se 200 persona humbën jetën, pas përpjekjes së dështuar për të rrëzuar qeverinë e presidentit Erdogan, në një lëvizje që mendohet se u organizua nga ushtria.

Zhduken 42 helikopterë, a po përgatitet puç i ri kundër Erdoganit?

Lajmi.net - 17.07.2016

Kjo, sipas medieve turke, e rrit frikën për një puç të ri ushtarak kundër Erdoganit, transmeton lajmi.net. Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër ...

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin (Video)

SOT - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Erdogan: Pas puçit e mundshme kthimi i dënimit me vdekje

Lajmi.net - 17.07.2016

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka paralajmëruar se pas dështimit të puçit ushtarak Turqia mund ta kthejë sërish dënimin me vdekje. Ai ka thënë se Qeveria për këtë temë do të bisedojë me ...

Zhduken 42 helikopterë, a po përgatitet puç i ri kundër Erdoganit?

Zhurnal - 17.07.2016

Kjo, sipas medieve turke, e rrit frikën për një puç të ri ushtarak kundër Erdoganit. Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër presidentit Erdogan dhe ...

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin (Video)

Lajm - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të vrisnin Erdoganin

Zhurnal - 17.07.2016

Stamboll, 18 korrik - Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se ...

Putin dhe Erdogan takohen në gusht

Lajm - 17.07.2016

Mediat shtetërore turke thonë se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në muajin gusht, që do të jetë takimi i tyre i parë direkt, prej ...

LIVE: Mijëra turq në rrugë në mbështetje të Erdoganit (Video)

Lajmi.net - 17.07.2016

Mijëra turq u mblodhën në kryeqytetin turk Ankara dhe qytete të tjera në përkrahje të presidentit, Rexhep Tajip Erdogan, dhe partisë së tij, pas grushtit të shtetit të dështuar, përpjekje kjo e bërë ...

Kryeredaktori i “Express” akuzon rëndë shqiptarët e Maqedonisë, për heshtjen ndaj “diktatorucave” në Shkup

Almakos - 17.07.2016

Kryeredaktori i gazetës dhe portalit “Express” Leonard Kërquku ka reaguar ndaj demonstratave në përkrahje të Erdoganit të mbajtura në Maqedoni. Kërquki nëpërmjet një statusi në profilin e tij në ...

Këta janë organizatorët e grusht shtetit në Turqi (Video)

Lajmi.net - 17.07.2016

Në video shihen të gjithë ata që konsiderohet si “koka” e puçit, derisa gjendja e tyre shëndetësore nuk duket as pak mirë, transmeton lajmi.net. Pas publikimit të fotografisë së gjeneralit turk në ...

ANALIZA/ Çfarë do të ndodhë me Turqinë pas grushtit ndaj shtetit

Panorama - 17.07.2016

Analisti Soner Cagaptay i Institutit të Politikave për Lindjen e Afërme në Uashington ka shkruar një opinion për “Washingon Post” për grushtin e shtetit në Turqi.

Historia e Erdoganit, nga një djalë i varfër që shiste limonata

Gazeta Express - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Karriera e Erdoganit: Djali i varfër që shiste limonata, president i Turqisë

Telegrafi - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Historia e Erdoganit, nga një djalë i varfër që shiste limonata

Zeri - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Konsulli shqiptar në Turqi mbron Erdoganin dhe sulmon Blushin

Mapo - 17.07.2016

Kur bëhët fjalë për “vëllezërit”, gjykimi, sido që të jetë, është i justifikuar. Dhe “vëllezërit”, presidenti turk Erdogan, po i gjen gjithnjë e më të shumtë në Shqipëri, sa në qeveri aq edhe në ...

Historia e Erdoganit/ Nga një shitës simitesh në President miliarder

Mapo - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Kjo është familja e presidentit turk Erdogan (Foto)

Telegrafi - 17.07.2016

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për 11 vite rresht. Këto ditë u organizuar një grushtet, me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin ...

A mund të jetë “grushti” 4-orësh një sajesë e Erdogan?

Yll Press - 17.07.2016

Ishte e tepërt kjo për ithtarët e laicizmit. Humbësi i madh në fund rezultoi të ishte kryeministri. Menderes nuk humbi vetëm postin, por edhe jetën: ai u var nga junta ushtarake si tradhtar.

Putin telefonon Erdogan, diskutojnë tentativën për grusht shteti

Ora news - 17.07.2016

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij turk, Rexhep Taip Erdogan, me të cilin ka diskutuar rreth tentativës për të rrëzuar qeverinë përmes një ...

Arrestohet këshilltari kryesor ushtarak i Erdoganit

Telegrafi - 17.07.2016

Koloneli Ali Yazici, që është këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, është arrestuar për shkak të dyshimeve të përfshirjes në grusht shtetin ushtarak, ...

Erdogan fillon të qajë teksa i jep lamtumirën e fundit dhëndrit shqiptar (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e pas sulmeve të një grupit ushtarak të Turqisë në përpjekje për grushtet, ...

Nuk ndalen arrestimet, në pranga edhe këshilltari kryesor ushtarak i Erdogan

Ora news - 17.07.2016

Këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Koloneli Ali Yazici është vënë gjithashtu në pranga të policisë turke.

Erdogan shpërthen në lot teksa i jep lamtumirën e fundit dhëndrit shqiptar

BalkanWeb - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e pas sulmeve të një grupit ushtarak të Turqisë në përpjekje për grushtet, ...

Erdogan shpërthen në lot në varrimin e mikut të tij të vrarë gjatë grushtit të shtetit

Ora news - 17.07.2016

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka shpërthyer në lot ndërsa mbante fjalim në funeralin e një miku të tij të vjetër në Stamboll të vrarë gjatë grushtit të shtetit dy ditë më parë.

Arrestohet këshilltari kryesor ushtarak i Erdoganit

Zeri - 17.07.2016

Koloneli Ali Yazici, që është këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, është arrestuar për shkak të dyshimeve të përfshirjes në grusht shtetin ushtarak, ...

Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit të Erdoganit, në momentet e para të grusht shtetit (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin (Video)

Gazeta Express - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Putin dhe Erdogan takohen në gusht

Gazeta Express - 17.07.2016

Mediat shtetërore turke thonë se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në muajin gusht, që do të jetë takimi i tyre i parë direkt, prej ...

Zhduken 42 helikopterë, dyshohet për puç të ri kundër Erdoganit?

Telegrafi - 17.07.2016

Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër presidentit Recep Tayylip Erdogan dhe institucioneve shtetërore. Lexo po ashtu: Gjithçka rreth puçit në Turqi Kjo, ...

Alarmante numri i të vdekurve të Turqi

Zeri - 17.07.2016

Brenda natës të së premtes dhe të shtunës, mbështetësit e presidentit Tayyip Erdogan u mblodhën në sheshet publike , në aeroportin e Stambollit dhe jashtë pallatit të tij , në një shfaqje të sfidës ...

VIDEO/ Erdogan nuk i mban lotët në funeralin e këshilltarit të tij

Panorama - 17.07.2016

Mes të vrarëve në tentativën për organizimin e një grushti shteti në Turqi, ishte dhe një këshilltar i Presidentit, Recep Tayyip Erdogan. Erol Olcak u vra bashkë me djalin e tij 16 vjeç gjatë ...

Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit të Erdoganit, në momentet e para të grusht shtetit (VIDEO)

Zeri - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Zhduken 42 helikopterë, a po përgatitet puç i ri kundër Erdoganit?

Zeri - 17.07.2016

Kjo, sipas medieve turke, e rrit frikën për një puç të ri ushtarak kundër Erdoganit, transmeton lajmi.net. Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër ...

Konfirmohet takimi Putin – Erdogan

Koha.net - 17.07.2016

Mediat shtetërore turke thonë se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në muajin gusht, që do të jetë takimi i tyre i parë direkt, prej ...

Këto lloje të helikopterëve janë zhdukur në Turqi (Foto)

Telegrafi - 17.07.2016

CNN Turk ka raportuar se janë zhdukur së paku 42 helikopterë në Turqi. Kjo, sipas disa medieve turke, shton frikën për nxitjen e një grusht shteti të ri ushtarak kundër Recep Tayyip Erdoganit.

Ja çfarë lloje të helikopterëve janë zhdukur në Turqi (Foto)

Gazeta Express - 17.07.2016

CNN Turk ka raportuar se janë zhdukur së paku 42 helikopterë në Turqi. Kjo, sipas disa medieve turke, shton frikën për nxitjen e një grusht shteti të ri ushtarak kundër Recep Tayyip Erdoganit.

Krerët e arrestuar, të puçit ushtarak në Turqi (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

Thuajse të gjithë organizatorët e grusht shtetit në Turqi janë arrestuar dhe janë sjell para Prokurorisë. Lexo po ashtu: Gjithçka rreth puçit në Turqi Në videon e mëposhtme janë një pjesë e madhe e ...

Arabia Saudite arreston atasheun ushtarak me kërkesë të Erdoganit

Koha.net - 17.07.2016

Arabia Saudite ka ndalur atasheun ushtarak të Turqisë me kërkesë të Ankarasë teksa ai ishte në aeroportin Dammam, ka njoftuar “Al Arabiya”, transmeton koha.net.

Me kërkesë të Erdoganit, Arabia Saudite arreston atasheun ushtarak

Telegrafi - 17.07.2016

Arabia Saudite ka ndalur atasheun ushtarak të Turqisë, me kërkesë të Ankarasë teksa ai ishte në aeroportin Dammam, ka njoftuar “Al Arabiya”. Ky ndalim raportohet se ka lidhje me tentimin për grusht ...

Këta janë krerët e puçit në Turqi (Video)

Gazeta Express - 17.07.2016

Thuajse të gjithë organizatorët e grusht shtetit në Turqi janë arrestuar dhe janë sjell para prokurorisë, raporton agjencia e lajmeve Anadolu Agency Në video janë thuajse një pjesë e madhe e ...

Historia e Erdoganit, nga një djalë i varfër që shiste limonata

Tetova Sot - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Një diktator i zgjedhur: Erdogan, narcizisti që na kërcënon të gjithë!

Gazeta Tema - 17.07.2016

Nga Mark Almond, Daily Mail Pallati 400 milionë paundësh i presidentit turk Erdogan është më i madhi në botë. Është gjithashtu një monstruozitet. Tridhjetë herë më i madh se Shtëpia e Bardhë.

PROFIL/ Historia e Erdogan, nga një djalë i varfër që shiste limona te një “Sulltan” miliarder

Gazeta Tema - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

FOTOT/ Ky është kompleksi 500 mln eurosh i “Sulltanit” Erdogan (dhe bunkeri sekret nën të)

Gazeta Tema - 17.07.2016

Kur nisi ndërtimin e kompleksit “presidencial”, Erdogan tha se ai do t’i përkiste kryeministrit të vendit, pra atij. Por pas zgjedhjes si president i Turqisë në 2014, Erdogan e quajti atë “Kompleksi ...

Videoja që mban rekordet e shikueshmërisë në Turqi pas puçit: Erdogani, ne jemi vetë populli!

Tetova Sot - 17.07.2016

Televizioni informativ turk A Haber ka transmetuar pas përpjekjes së dështuar për grusht shteti një përmbledhje të një fjalimi të presidentit Erdogan, që ka patur një shpërndarje dhe një shikueshmëri ...

Erdogan, si “Sulejmani i Madhërishëm”. Turqit: Atë s’mund ta rrëzojë ushtria

Gazeta Tema - 17.07.2016

Erdogan dhe partia e tij “AK” janë kthyer tashmë në eksperte të triumfit në zgjedhje, por angazhimi i tij afatgjatë ndaj demokracisë është rrethuar gjithmonë nga dyshime.

Arrestohet këshilltari kryesor ushtarak i Erdoganit

Tetova Sot - 17.07.2016

Koloneli Ali Yazici, që është këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, është arrestuar për shkak të dyshimeve të përfshirjes në grusht shtetin ushtarak, ...

Arrestohet këshilltari kryesor ushtarak i Erdoganit

Ilirida - 17.07.2016

Koloneli Ali Yazici, që është këshilltari kryesor për çështje ushtarake i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, është arrestuar për shkak të dyshimeve të përfshirjes në grusht shtetin ushtarak, ...

[VIDEO]Erdogan fillon të qajë teksa i jep lamtumirën e fundit shqiptarit nga Kumanova

Shkupi24 - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e pas sulmeve të një grupit ushtarak të Turqisë në përpjekje për grushtet, ...

Erdogan shpërthen në lot për bashkëpunëtorin nga Kumanova

Flaka - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e pas sulmeve të një grupit ushtarak të Turqisë në përpjekje për grushtet, ...

(VIDEO)/ Erdogan fillon të qajë teksa i jep lamtumirën e fundit shqiptarit

Java News - 17.07.2016

Sot i është dhënë lamtumira e fundit bashkëpunëtorit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, Erol Olcak. Ndër viktimat e sulmit të grupit ushtarak të Turqisë ishte edhe një dhëndër shqiptar.

(Video) Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit të Erdoganit, në momentet e para të grusht shtetit

Java News - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Momentet kur Erdogani i shpëtoi arrestimit gjatë grushtit të shtetit në Turqi (VIDEO)

Tetova Sot - 17.07.2016

Rexhep Taip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Edhe pse shkrua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar në ...

Zhduken 42 helikopterë, dyshohet për puç të ri kundër Erdoganit?

Java News - 17.07.2016

Së paku 42 helikopterë thuhet janë zhdukur në Turqi që nga e premta, kur u tentua një puç ushtarak kundër presidentit Recep Tayylip Erdogan dhe institucioneve shtetërore.

Zhduken 42 helikopterë, a po përgatitet puç i ri kundër Erdoganit?

Tetova Sot - 17.07.2016

Kjo, sipas medieve turke, e rrit frikën për një puç të ri ushtarak kundër Erdoganit. Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër presidentit Erdogan dhe ...

Zhduken 42 helikopterë, a po përgatitet puç i ri kundër Erdoganit?

Shqiperia Ime - 17.07.2016

Kjo, sipas medieve turke, e rrit frikën për një puç të ri ushtarak kundër Erdoganit, transmeton lajmi.net. Së paku 42 helikopterë janë zhdukur në Turqi që nga nisja e puçit ushtarak kundër ...

Erdogani shpërthen në lot, i jep lamtumirën e fundit mikut shqiptar (VIDEO)

Shqiperia Ime - 17.07.2016

Një 53-vjeçar shqiptar, i cili ishte me origjinë nga Kumanova, ka humbur jetën së bashku me djalin e tij 16-vjeçar në përleshjet e ndodhura në Urën e Bosforit.

LIVE: Mijëra turq në rrugë në mbështetje të Erdoganit (Video)

Tetova Sot - 17.07.2016

Mijëra turq u mblodhën në kryeqytetin turk Ankara dhe qytete të tjera në përkrahje të presidentit, Rexhep Tajip Erdogan, dhe partisë së tij, pas grushtit të shtetit të dështuar, përpjekje kjo e bërë ...

Putin dhe Erdogan takohen në gusht

Java News - 17.07.2016

Mediat shtetërore turke thonë se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në muajin gusht, që do të jetë takimi i tyre i parë direkt, prej ...

Këto lloje të helikopterëve janë zhdukur në Turqi (Foto)

Tetova Sot - 17.07.2016

CNN Turk ka raportuar se janë zhdukur së paku 42 helikopterë në Turqi. Kjo, sipas disa medieve turke, shton frikën për nxitjen e një grusht shteti të ri ushtarak kundër Recep Tayyip Erdoganit.

Historia e Erdoganit, nga një djalë i varfër që shiste limonata

Republika - 17.07.2016

Grushti i shtetit me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin presidentin Rexhep Taip Erdogan e kanë çuar Turqinë vite pas. Po kush është ky njeri, cilat janë bindjet karriera dhe betejat e tij ...

Erdogani paralajmëroi mundësi që Parlamenti të shqyrtojë dënim me vdekje

Republika - 17.07.2016

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi se Parlamenti mund të shqyrtojë vendosjen e dënimit me vdekje pas tentativës për kryerjen e grushtit të shtetit në vend, deklaroi DPA.

Jakup Asipi për Erdoganin në vitin 1996: Ky djalë do të bëhet edhe kryeministër, edhe president i Turkisë

Antpress - 17.07.2016

Tashmë dështimi i grusht shtetit ka përfunduar në Turqi dhe Qeveria atje ka marr nën kontrollë çdo gjë. Por sa ishte gjallë Mulla Jakup Asipi i kishte pasur dy fjalë për Erdoganin, njofton Gazeta ...

Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit të Erdoganit, në momentet e para të grusht shtetit

Antpress - 17.07.2016

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar ...

Erdogan nuk i mban lotët në funeralin e këshilltarit të tij (Video)

Republika - 17.07.2016

Mes të vrarëve në tentativën për organizimin e një grushti shteti në Turqi, ishte dhe një këshilltar i Presidentit, Recep Tayyip Erdogan.Erol Olcak u vra bashkë me djalin e tij 16 vjeç gjatë ...

Arabia Saudite arreston atasheun ushtarak me kërkesë të Erdoganit

Antpress - 17.07.2016

Arabia Saudite ka ndalur atasheun ushtarak të Turqisë me kërkesë të Ankarasë teksa ai ishte në aeroportin Dammam, ka njoftuar “Al Arabiya”. Ky ndalim raportohet se ka lidhje me tentimin për grusht ...

Momentet kur Rexhep Taip Erdogan i shpëtoi arrestimit gjatë grushtit të shtetit në Turqi

City Report - 17.07.2016

Rexhep Taip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi. Edhe pse shkrua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar në ...

Erdogan: Unë jam Presidenti, njerëzit të dalin në rrugë

Top Channel - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në një lidhje direkte me ÇN turk, ka thënës e ai vazhdon të jetë në krye të vendit, ndërsa ka ftuar njerëzit që të dalin në rrugë.

Erdogan: E pres krejt popullin në rrugë

Almakos - 16.07.2016

Tërë popullin e pres në mejdan dhe në rrugë, edhe këtë do ta tejkalojmë, këto kanë qenë fjalët e para të presidentit turk Rexhep Taji[p Erdogan. Ai ka thënë se do të japin përgjegjësi të rëndë para ...

Erdogan kërkon azil në Gjermani por i refuzohet ulja e avionit

Albeu.com - 16.07.2016

Televizioni amerikan “NBC” duke cituar burime të Pentagonit ka njoftuar se Erdogan ka aplikuar për azil në Gjermani pasi aeroporti i Stambollit, u bllokua nga udhëheqësit e grushtit të shtetit, ...

Para ambasadës së Turqisë në Maqedoni qytetarët në përkrahje të Erdoganit

Portalb - 16.07.2016

Në këto momente qytetarët e Maqedonisë po mblidhen para ambasadës së Turqisë që të japin përkrahjen e tyre presidentit të Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, ata deklarojnë se janë aty për të dhënë ...

Erdoganit i refuzohet ulja e aeroplanit në Gjermani, mund të shkon në Shqipëri?!

Zhurnal - 16.07.2016

Stamboll, 15 korrik - Mediat amerikane kanë raportuar se aeroplani i Erdoganit nuk është lejuar të ulet në Gjermani. Ato bëjnë me dije se ai ka aplikuar për azil në Gjermani, pasi aeroporti i ...

Çfarë po ndodh në Turqi? Ja çfarë dihet deri tash

Lajmi.net - 16.07.2016

Më poshtë keni një përmbledhje të gjithë asaj që dihet se po ndodh deri tani në Turqi. Turqia është e përfshirë në një kaos total, pas një grushtshteti të organizuar nga ushtria e këtij vendi; Forcat ...

Para ambasadës së Turqisë në Maqedoni qytetarët në përkrahje të Erdoganit

Lajm - 16.07.2016

Në këto momente qytetarët e Maqedonisë po mblidhen para ambasadës së Turqisë që të japin përkrahjen e tyre presidentit të Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, ata deklarojnë se janë aty për të dhënë ...

Shkup, qytetarët mbështesin Erdoganin (FOTO)

Almakos - 16.07.2016

Në këto momente qytetarët e Maqedonisë po mblidhen para ambasadës së Turqisë që të japin përkrahjen e tyre presidentit të Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, ata deklarojnë se janë aty për të dhënë ...

Sky News: Erdogan kërkon azil në Gjermani dhe Britani

Top Channel - 16.07.2016

Informacioni kontradiktore vijnë nga situata në Turqi, ndërsa në një lidhje telefonike Presidenti turk Erdogan njoftonte se ishte nisur drejt Ankarasë, ka burime të tjera që raportojnë për të ...

LAJMI FUNDIT: Erdogani arrinë urgjent në Stamboll, nga pushimet

Lajm - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Taiiyp Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me ...

Erdogan mbërrin në Stamboll, shpërthime pranë sheshit “Taksim”

Top Channel - 16.07.2016

Avioni i Presidentit, Rexhep Tajip Erdogan, ka ateruar në Stamboll. Lajmi është bërë i ditur nga disa zyrtarët turq, por mediat ndërkombëtare raportojnë se janë dëgjuar të shtëna në sheshin “Taksim”.

Eksplodime në aeroportin ku aterroi Erdogan

Lajm - 16.07.2016

Pak minuta pasi presidenti turk, Erdogan, aterroi në Aerportin Ndërkombëtar të Stambollit, janë dëgjuar disa shpërthime të fuqishme. Përpos njoftimit për shpërthime, Reuters nuk ka dhënë asnjë detaj ...

Erdogan mirëpritet nga turma në aeroport (Foto/Video)

Lajm - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. Gjatë grusht shtetit në Turqi, u raportua se ai është larguar ...

Ish luftetari i UÇK-së : Unë me shoke gati të japim jetën për presidentin Erdogan dhe popullin turk – VIDEO

Almakos - 16.07.2016

Ish luftetari i UÇK-së Bekim Keça: Unë me shoke gati të japim jetën për presidentin Erdogan dhe popullin turk – ...

"Sulltani" Erdogan merr sërish qeverinë, nis ekzekutimin e kokave të puçit, shtohet paniku

SOT - 16.07.2016

Disa orë pas një sulmi të befasishëm ushtarak kundër qeverisë së Presidentit Rexhep Tail Erdogan, mëngjesi ka zbardhur në Turqi, shkruan CNN. Erdogan, duke iu drejtuar turmën së njërëzve të mbledhur ...

Vijnë masat ndëshkuese të Erdoganit, shkarkohen 29 kolonelë e 5 gjeneralë ushtarakë

Lajmi.net - 16.07.2016

Mediat turke raportojnë se pas dështimit të puçit ushtarak në Turqi, Qeveria e këtij vendit ka filluar revanshin ndaj udhëheqësve të ushtrisë, transmeton lajmi.net.

Kështu u prit Erdogani mbrëmë në aeroport – VIDEO

Shqipmedia - 16.07.2016

Erdogan: “Pas ngjarjeve të 17-25 dhjetorit, mbrëmë u kuptua me kuptimin e plotë të fjalës se kush është Struktura e Shteti Paralel. Siç u pa, mbrëmë e shfaqën shembulluin e terrorit me kuptimin e ...

Fjalimi i Erdoganit pas dështimit të puçit (Video)

Lajmi.net - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka mbajtur një fjalim para turmës, pas dorëzimit të udhëheqësve të puçit ushtarak. Ai ka thënë se kjo përpjekje për puç u bë nga udhëheqës të strukturave ...

Arjanit Hoxha: Erdogan udhëhiqet nga fjala e Zotit, ndërsa liderët në Maqedoni udhëhiqen nga fallxhoret

Almakos - 16.07.2016

Krahasimi mes pushtetit diktatorial i VMRO-BDI-së (Gruevski-Ahmeti) me atë të pushtetit aktual në Turqi (të udhëhequr nga Erdogani) kanë shumë dallim dhe nuk mund të heqësh një paralele duke i ...

Puçi në Turqi: Çfarë dihet dhe nuk dihet deri më tani!

Lajmi.net - 16.07.2016

Forca ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një puç natën e së premtes duke e kthyer vendin në dhunë dhe intrigë. Shumë persona mbetën të vdekur përderisa vendndodhja e presidentit Erdogan ...

Partitë turke në Maqedoni në përkrahje të presidentit Erdogan

Zhurnal - 16.07.2016

Shkup, 16 korrik - Lëvizja për unitet kombëtar të turqve (TMBH), në shkresën deri te mediat thotë se në sajë të “masës kritike dhe arsyes së turqve në Maqedoni“, janë thellë të brengosur lidhur me ...

LUKT: I dënojmë ngjarjet në Turqi

Portalb - 16.07.2016

Lëvizja për Unitet Kombëtar të Turqve (LUKT) i dënoi tentativat për destabilizim dhe destruktivitet të Turqisë. “Në asnjë mënyrë nuk e pranojmë këtë tentativë për puç dhe i japim përkrahje të plotë ...

Erdogan: Do ta diskutojmë vendimin për vdekje

Lajmi.net - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pas puçit nga një pjesë e ushtrisë, ka deklaruar se do të diskutohet vendimi për vdekje, derisa ka ftuar qytetarët që sonte të dalin dhe të festojnë.

Konspiracioni mbi puçin, Erdogan në stilin e Hitlerit shkatërron kundërshtarët e tij

Lajmi.net - 16.07.2016

Teoristët konspirativ tanimë po thonë se përpjekja ushtarake për puç në Turqi ishte e rreme, pasi presidenti turk Tayipp Erdogan e quajti atë si një ‘dhuratë nga zoti’.

Pamje tejet të rënda: Ushtarit i hiqet koka nga turma pro Erdoganit (Video+18)

Lajmi.net - 16.07.2016

Një ushtari turk raportohet se i është hequr koka në urën e Bosforit në Stamboll nga turma e pro qeverisë turke. Pamje shumë të rënda janë publikuar online të ushtarit që gjendet i shtrirë në tokë i ...

Mediat europiane nisin debatin pas dështimit me Turqinë: si gënjyem për një natë!

Portalb - 16.07.2016

Mediat europiane, të përballura me dështimin e tyre mbi mbulimin e ngjarjeve në Turqi, një ditë më pas po debatojnë mbi atë që kanë shkelur mbrëmë dhe nuk arritën dot të orientohen.

Matoshi: Erdogani sponsorizon konservatorizmin islamik në Kosovë

Lajmi.net - 16.07.2016

"Po prap ma lavdi me u rreshtu me ‘pucistat’ edhe nese kane deshtu se sa me ndejt nen nji regjim autoritar e fort t’rrezikshem te Erdoganit ose me i duertrokite atij!" Analisti dhe publicisti Halil ...

Erdogan vendim të pazakontë, bën “kërdinë” në ushtri!

LajmiFundit - 16.07.2016

Presidenti i Turqise, Recep Tayiip Erdogan, ka nisur fshesen ne ushtri, menjehere pas marrjes se pushtetit. Ai duket se do te hakmerret ashper, pas grushtit te shtetit, te organizuar mbreme, ku iu ...

Zyra e Erdoganit: 265 të vdekur gjatë puçit në Turqi

Zhurnal - 16.07.2016

Numri i të vdekurve gjatë tensioneve në Turqi, pas përpjekjeve për grusht shtet, ka arritur në 265. Këto informata bëhet të ditura nga zyra e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, raporton BBC.

Erdogan vendim të pazakontë, bën “kërdinë” në ushtri!

Zhurnal - 16.07.2016

Presidenti i Turqise, Recep Tayiip Erdogan, ka nisur fshesen ne ushtri, menjehere pas marrjes se pushtetit. Ai duket se do te hakmerret ashper, pas grushtit te shtetit, te organizuar mbreme, ku iu ...

Washington Times: A e sajoi vet puçin Erdogan?

Shqipmedia - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

Washington Times “fundos” Erdoganin! Ja analiza e pabesueshme

LajmiFundit - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

Erdogan: SHBA të ekstradojë personin i cili ndodhet në listën terroriste, Gylen

Portalb - 16.07.2016

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia ka vuajtur shumë nga Struktura Shtetërore Paralele dhe u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) që personi i cili qëndron në një ...

Mijëra njerëz në rrugët e Turqisë, përkrahin Erdoganin

Lajmi.net - 16.07.2016

Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrethin e Stambollit e Kisikli në mbështetje të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, raporton AFP. Turma mbante në duar flamuj turq në mbështetje të Erdogan i cili ...

Në Prizren festohet dështimi i puçit në Turqi (Video)

Lajmi.net - 16.07.2016

Dështimi i puçit të mbrëmshme që kishte për qëllim rrëzimin e Erdoganit ka gëzuar edhe qytetarët e Kosovës. Festën për dëshmimin e puçit janë duke e vazhduar edhe sot qytetarët e Prizrenit.

Myslimanët vehabist që mbështesin Erdoganin, masakrojnë ushtarin e dorëzuar. Pamje të rënda

Zhurnal - 16.07.2016

Pas dorëzimit të ushtarëve që ishin pjesë grushtit të shteti fati i tyre nuk ka qenë siç mund ti ndodh ushtarëve që hedhin armët në tokë. Shumica prej ushtarëve janë dhunuar fizikisht dhe janë ...

Disa turq i binden Erdoganit, dalin në rrugë

Koha.net - 16.07.2016

Pas thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Taip Erdogan që qytetarët të dalin në rrugë dhe të kundërshtojnë grusht shtetin me fjalën e tyre, diçka ka filluar të lëvizë.

Erdogan poston një status në FB (Foto)

Telegrafi - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan sapo ka bërë një postim në faqen e tij zyrtarë në Facebook. Ai i ka bërë thirrje popullit të nisën për në aeroportin ndërkombëtar.

Erdogan poston një status në FB (FOTO)

Zeri - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan sapo ka bërë një postim në faqen e tij zyrtarë në Facebook. Ai i ka bërë thirrje popullit të nisën për në aeroportin ndërkombëtar.

Erdogan kërkon azil në Gjermani, i refuzohet ulja e avionit

Panorama - 16.07.2016

Sipas mediave amerikane, Erdogan ka aplikuar për azil në Gjermani pasi aeroporti i Stambollit, u bllokua nga udhëheqësit e grushtit të shtetit, ushtria turke e cila thuhet se ka marrë kontrollin ...

Disa turq i binden Erdoganit, dalin në rrugë

Gazeta Express - 16.07.2016

Pas thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Taip Erdogan që qytetarët të dalin në rrugë dhe të kundërshtojnë grusht shtetin me fjalën e tyre, diçka ka filluar të lëvizë.

Erdoganit i refuzohet ulja e aeroplanit në Gjermani?!

Telegrafi - 16.07.2016

Mediat amerikane kanë raportuar se aeroplani i Erdoganit nuk është lejuar të ulet në Gjermani. Ato bëjnë me dije se ai ka aplikuar për azil në Gjermani, pasi aeroporti i Stambollit u bllokua nga ...

NBC: Erdogan është nisur për në Londër!?

Telegrafi - 16.07.2016

Sipas kanalit amerikan të lajmeve NBC, presidenti Turk Erdogan është nisur për në Londër. Kjo ka ndodhur pasi Gjermania ia ka refuzuar kërkesën për ...

Erdoganit i refuzohet ulja e avionit në Gjermani

Zeri - 16.07.2016

Mediat amerikane kanë raportuar se avioni i Erdogan nuk është lejuar të ulet në Gjermani. Ato bëjnë me dije se ai ka aplikuar për azil në Gjermani pasi aeroporti i Stambollit u bllokua nga drejtuesit ...

Mblidhen qytetarë para ambasadës së Turqisë në Shkup, në mbështetje të Erdogan (Foto)

Telegrafi - 16.07.2016

Pasi u informuan se ka ndodhur grushtshtet në Turqi, dashamirët e popullit dhe shtetit turk në Maqedoni janë mbledhur para ambasadës së Turqisë në Shkup.

Turqit dalin në sheshin Taksim, por ushtria qëndron aty

Koha.net - 16.07.2016

Thirrjes së presidentit turk Erdogan që të dalin qytetarët dhe të thonë fjalën e tyre kundër grusht shtetit, i janë përgjigjur një masë e njerëzve. Sheshi “Taksim” gjithashtu është mbushur me turq, ...

Para ambasadës së Turqisë në Maqedoni qytetarët në përkrahje të Erdoganit

Zeri - 16.07.2016

Në këto momente qytetarët e Maqedonisë po mblidhen para ambasadës së Turqisë që të japin përkrahjen e tyre presidentit të Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, ata deklarojnë se janë aty për të dhënë ...

Ende mister fati i Erdoganit

RTSH - 16.07.2016

Media të ndryshme njoftojnë se presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është larguar nga vendi me avionin e tij presidencial. Sipas tyre ai ka fluturuar fillimisht drejt Gjermanisë, por autoritet zyrtare ...

NBC: Erdogan është nisur për në Londër!? (Foto)

Zeri - 16.07.2016

Sipas kanalit amerikan të lajmeve NBC, presidenti Turk Erdogan është nisur për në Londër. Kjo ka ndodhur pasi Gjermania ia ka refuzuar kërkesën për ...

Dhe, nga Shqipëria vjen ky “lajm”: Erdogan mund të “ikë” në Tiranë ose në Prishtinë

Telegrafi - 16.07.2016

Pas lajmeve se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është larguar nga Turqia dhe pas refuzimit të aterrimit të aeroplanit të tij nga ana Qeveria gjermane, doli edhe një lajm i çuditshëm.

Sky News: Erdogan kërkon azil në Gjermani dhe Britani

Zeri - 16.07.2016

Informacioni kontradiktore vijnë nga situata në Turqi, ndërsa në një lidhje telefonike Presidenti turk Erdogan njoftonte se ishte nisur drejt Ankarasë, ka burime të tjera që raportojnë për të ...

Përkrahësit e Erdoganit dalin në sheshet e Prishtinës (Video)

Gazeta Express - 16.07.2016

​Rreth orës një pas mesnate nga sheshi “Skënderbeu” në drejtim të sheshit “Nënë Tereza” janë dëgjuar disa thirrje “Turkie” dhe “Erdogan” Koha.net ka komunikuar me disa prej tyre, që pas rrebeshit të ...

Mblidhen turqit në Prishtinë dhe Prizren, përkrahin Erdoganin (Foto.Video)

Telegrafi - 16.07.2016

Rreth orës një pas mesnate nga sheshi “Skënderbeu” në drejtim të sheshit “Nënë Tereza”, janë dëgjuar thirrjte “Turkie” dhe “Erdogan”. Koha.net ka komunikuar me disa prej tyre, që pas rrebeshit të ...

Lajmërohet Erdogani, ja çka thotë

Zeri - 16.07.2016

Pas lajmit të mediave të huaja se presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka ikur nga Turqia dhe se ka kërkuar të ulet avioni i tij presedencial në Gjermani, dhe se kjo e fundit ia ka refuzuar ...

Vriten babë e bir në grusht shtetin në Turqi!

Telegrafi - 16.07.2016

Sapo është raportuar se dy qytetarë janë vrarë. Erol Olcak, anëtar dhe udhëheqës i sektorit të marketingut të partisë së AKP-së, dhe djali tij janë vrarë në Stamboll Mediet turke raportojnë se ...

Erdogani arrin në Stamboll

Koha.net - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Taiiyp Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. ...

Erdogani arrin në Stamboll

Gazeta Express - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Taiiyp Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. Gjatë grusht shtetit në Turqi, u raportua se ai është larguar ...

Erdogani arrin në Stamboll, kështu pritet nga turmat (Foto/Video)

Telegrafi - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. BREAKING: Large crowds greet President Recep Tayyip Erdogan as ...

Eksplodime në aeroportin ku aterroi Erdogan

Koha.net - 16.07.2016

Pak minuta pasi presidenti turk, Erdogan, aterroi në Aerportin Ndërkombëtar të Stambollit, janë dëgjuar disa shpërthime të fuqishme. Përpos njoftimit për shpërthime, Reuters nuk ka dhënë asnjë detaj ...

Erdogani mbërrin në aeroportin e Stambollit, pritet t’i drejtohet popullit

Zeri - 16.07.2016

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, sapo ka mbërritur në aeroporitin Ata Turk në Stamboll. Ai ka ateruar nga Bodrumi ku ishte për pushime, por pas kaosit të krijuar në Stamboll dhe në Ankara ai ka ...

Erdogan sulmonte me qëllim PKK-në

Zeri - 16.07.2016

Mediat amerikane kanë shpalosur një detaj të rëndësishëm në kohën kur Turqia po përballet me krizë të vërtetë. CNN duke u thirr në burime raporton se presidenti turk me qëllim kishte përdorur ...

Erdogan mirëpritet nga turma në aeroport (Foto/Video)

Gazeta Express - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. Gjatë grusht shtetit në Turqi, u raportua se ai është larguar ...

Erdogan: Tradhtarët do të paguajnë shtrenjtë

Koha.net - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka deklaruar se ata që tentuan grusht shtetin janë tradhtarë të Turqisë. “Tradhtarët do të paguajnë shtrenjtë”, ka thënë Erdogan duke shtuar se shteti i tij ...

Erdogan: Kjo është tradhti ndaj atdheut

Gazeta Express - 16.07.2016

Erdogan i është adresuar atyre që kanë dalë për ta pritur në aeroport Presidenti turk ka thënë e ka quajtur tradhti ndaj atdheut puçin ushtarak. Erdogan ka thënë se veprimet e një grupi pakicë të ...

Sekretari i përgjithshëm i Erdogan ishte rrëmbyer

Zeri - 16.07.2016

Presidenti Erdogan tha se sekretari i tij i përgjithshëm ishte rrëmbyer nga krijuesit e grushtit të shtetit, sipas Associated Press. Nuk kishte asnjë informacion mbi shefin e shtabit ushtarak.

Erdogan mund të jetë në Stamboll, por ushtria po e kontrollon Ankaran

Gazeta Express - 16.07.2016

Pavarësisht se presidenti Erdogan tha se ushtarët janë ka lokalizohen dhe e shpalli tradhëti ndaj vendit puçin e sotëm, në Ankara raportohet për një gjendje të tensionuar Aeroplan luftarak ende ...

Vijnë masat ndëshkuese të Erdoganit, shkarkohen 29 kolonelë e 5 gjeneralë ushtarakë

Zeri - 16.07.2016

Mediat turke raportojnë se pas dështimit të puçit ushtarak në Turqi, Qeveria e këtij vendit ka filluar revanshin ndaj udhëheqësve të ushtrisë, transmeton lajmi.net.

Ish luftëtari i UÇK Bekim Keça: Jam gati të jap jetën për presidentin Erdogan dhe popullin turk (Video)

Telegrafi - 16.07.2016

Edhe në qytetin e Gostivarit ka pasur tubim në përkrahje të Turqisë pas tentimit të mbrëmshëm për grusht shtet në të cilin kanë protestuar dhjetra qytetarë me flamuj turq në duar, transmeton ...

FOTOT/ Fytyra e luftës! Të gjitha pamjet e natës që tronditi Turqinë…

Panorama - 16.07.2016

Trupat turke u përpoqën të kryejnë një grusht shteti kundër presidentit Erdogan dhe qeverisë së tij, e pasi vendi u la në gjak, autoritetet turke njoftuan zyrtarish se ai dështoi.

Ja si dhunohen ushtarët e puçit dhe si është zyra e kryeministrit

Mapo - 16.07.2016

Këto foto tregojnë se çfarë po ndodh në Turqi tashmë, pas dështimit të puçit të shtetit. Në disa foto shihet se si përkrahësit e presidentit Erdogan, dhunojnë ushtarët që u përfshinë në puçin e ...

Presidenti ende s’ka koment për “vëllanë” Erdogan

Gazeta Express - 16.07.2016

Presidenti Hashim Thaçi ende s’e ka thënë asnjë fjalë për dështimin e puçit në Turqi. Thaçi, i cili ka pasur raporte ‘vëllazërore’ me Erdogan ende s’ka reaguar për dështimin e ushtrisë turke për të ...

Kështu u prit Erdogan me të arritur në aeroport (VIDEO)

Zeri - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë Erdogan pas arritjes në Stamboll është përshëndetur nga turmat e mbështetësve të tij. Sipas raportimeve të mediave lokale Erdogan thuhet se e kishte lëshuar Turqinë, pas ...

E vërtetë, ish-ushtari i UÇK’së në Maqedoni, i gatshëm të vdesë për Erdoganin (VIDEO)

Gazeta Express - 16.07.2016

Një qytetar nga Maqedonia, që po pretendon se është ish-ushtar i UÇK ‘së, mbrëmë ka bërë disa deklarata bombastike në lidhje me grusht-shtetin në Truqi.

Si e mobilizonte Erdogan popullin kundër puçit dy vjet më parë (VIDEO)

Gazeta Express - 16.07.2016

Partia për Drejtësi e Zhvillim e Turqisë (AKP) para dy vitesh kishte realizuar një spot përmes të cilit kishte treguar se si duhej të reagonte populli në mbrojtje të Turqisë nëse diçka e tillë do të ...

Të njohurat dhe të panjohurat e grushtetit në Turqi

Telegrafi - 16.07.2016

Forcat ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një puç natën e së premtes duke e kthyer vendin në dhunë dhe intrigë. Shumë persona mbetën të vdekur përderisa vendndodhja e presidentit Erdogan ...

Erdogan i shkruan popullit sms

Koha.net - 16.07.2016

Presidenti turk, Tayyip Erdogan gjithë qytetarëve të Turqisë u ka dërguar një mesazh në telefon, duke kërkuar nga ata që të ngrihen në këmbë për demokraci dhe paqe.

Erdogani u dërgon qytetarëve mesazh në telefona mobil

Gazeta Express - 16.07.2016

Presidenti turk, Tayyip Erdogan, u ka dërguar qytetarëve në Turqi mesazh në telefonat e tyre mobil, duke iu kërkuar atyre që të ngritën në këmbë për demokracinë dhe paqen.

Erdogan i shkruan popullit sms, i fton të ngrihen në këmbë

Telegrafi - 16.07.2016

Presidenti turk, Tayyip Erdogan gjithë qytetarëve të Turqisë u ka dërguar një mesazh në telefon, duke kërkuar nga ata që të ngrihen në këmbë për demokraci dhe paqe.

LUKT: Turqit në Maqedoni e përkrahën Erdoganin dhe Qeverinë e Turqisë

Telegrafi - 16.07.2016

Lëvizja për unitet kombëtar të turqve (TMBH), në shkresën deri te mediat thotë se në sajë të “masës kritike dhe arsyes së turqve në Maqedoni“, janë thellë të brengosur lidhur me gjendjen në Turqi, ...

Mesazhi i Erdoganit drejtuar turqve: Mbroje shtetin dhe popullin tënd

Gazeta Express - 16.07.2016

Presidenti turk, Tayyip Erdogan gjithë qytetarëve të Turqisë u ka dërguar një mesazh në telefon, duke kërkuar nga ata që të ngrihen në këmbë për demokraci dhe paqe.

Puçi në Turqi, NY Times: Çfarë dihet dhe nuk dihet deri më tani!

Gazeta Express - 16.07.2016

Forca ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një puç natën e së premtes duke e kthyer vendin në dhunë dhe intrigë. Shumë persona mbetën të vdekur përderisa vendndodhja e presidentit Erdogan ...

Profili i Erdogan, karriera politike e një prej figurave kryesore të Turqisë

Ora news - 16.07.2016

Rexhep Tahip Erdogan është një nga figurat kryesore politike në Turqi. Ai ka qenë presidenti i 12 i këtij vendi dhe më herët ka mbajtur për shumë vite postin e kryeministrit dhe atë të kryetarit të ...

Efikasiteti i Erdoganit pas dështimit të puçit – arreston të gjithë ushtarët e përfshirë

Gazeta Express - 16.07.2016

Agjencia shtetërore e lajmeve në Turqi, Anadolu, raporton se të gjithë ushtarët e përfshirë në puçin e dështuar në zyrat qendrore në kryeqytet, Ankara, janë futur në paraburgim.

Konspiracioni mbi puçin: Erdogan, në stilin e Hitlerit, shkatërron kundërshtarët e tij

Telegrafi - 16.07.2016

Teoristët konspirativë tanimë po thonë se përpjekja ushtarake për puç në Turqi ishte e rreme, pasi presidenti turk Recep Tayipp Erdogan e quajti atë si një ‘dhuratë nga zoti’.

Matoshi: Më mirë me puçistët se nën autoritarizmin e Erdoganit që sponsorizon konservatorizmin islamik në Kosovë

Telegrafi - 16.07.2016

Analisti dhe publicisti Halil Matoshi, në një postim të tij në Facebook, thotë se nuk i kupton kosovarët që mbsëhtesin regjimin autoritar të Erdoganit i cili, sipas tij është regjim i rrezikshëm.

Pamjet e lëvizjeve të Erdoganit gjatë puçit (VIDEO)

Gazeta Express - 16.07.2016

Erdogan është sjellë vërdallë mbi qiellin turk gjatë grushtit të shtetit. Pati shumë raportime sikur ai ishte nisur drejt Gjermanisë për të kërkuar azil politik dhe i ishte refuzuar, por është një ...

Pamje tmerruese: Turma pro-Erdoganit ia heq kokën ushtarit (VIDEO+18)

Gazeta Express - 16.07.2016

The Mirror e ka publikuar një video e cila shfaq pamje jashtëzakonisht të rënda janë të një ushtari i cili shihet i shtrirë në tokë dhe i rrethuar me gjaku.

Ushtarit i pritet koka, nga turmat pro Erdoganit (Video, +18)

Telegrafi - 16.07.2016

Një ushtari turk raportohet se i është prerë koka në urën e Bosforit, nga turmat pro pushtetit të Recep Tayyip Erdoganit. Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth puçit në Turqi Sipas ditores Mirror, ...

Puçi i dështuar: Një përmbledhje e ngjarjeve kryesore

Gazeta Express - 16.07.2016

Gazeta Express ju sjell një përmbledhje të ngjarjeve kryesore nga puçi i dështuar në Turqi. Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, ka deklaruar se tentativa për grushtet ka përfunduar, duke e ...

WT më 7 prill: Erdogani do puç ushtarak për të rritur pushtetin

Koha.net - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

Erdogan: Do ta diskutojmë vendimin për vdekje

Zeri - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pas puçit nga një pjesë e ushtrisë, ka deklaruar se do të diskutohet vendimi për vdekje, derisa ka ftuar qytetarët që sonte të dalin dhe të festojnë.

“Puçi ushtarak u parandalua, të gjitha zonat janë nën kontroll”

Koha.net - 16.07.2016

Një puç ushtarak është parandaluar në Turqi dhe asnjë zonë nuk është jashtë kontrollit qeveritar, ka thënë Ministri i Mbrojtjes Fikri Isik të shtunën.

Zyra e Erdoganit: 265 të vdekur gjatë puçit në Turqi

Telegrafi - 16.07.2016

Numri i të vdekurve gjatë tensioneve në Turqi, pas përpjekjeve për grusht shtet, ka arritur në 265. Këto informata bëhet të ditura nga zyra e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, raporton BBC.

A e sajoi vet puçin Erdogan? Ja çfarë shkruante gazeta Washington Times në prill të këtij viti

Gazeta Express - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

Erdogan kërkon nga Obama që ta arrestojë Gulenin

Telegrafi - 16.07.2016

Lexo po ashtu: Gjithçka rreth puçit ushtarak në Turqi Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është duke dhënë deklarate nga Stambolli, me ç’rast ka bërë thirrje për presidentin amerikan Barack Obama, ...

Washington Times më 7 prill shkruante: Për të rritur pushtetin, Erdogani do puç ushtarak

Telegrafi - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

A e sajoi vet puçin Erdogan? Ja cfarë shkruante gazeta Washington Times

Zeri - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vet ...

Ku ishte Erdogani mbrëmë? Kjo video e tregon këtë….

Ora news - 16.07.2016

Pyetja kryesore gjatë mbrëmjes së shkuar në Turqi ishte: Ku ndodhej presidenti Erdogan? Informacionet në media ishin kontradiktore. Disa thanë se po shkonte drejt Gjermanisë, të tjerë drejt Anglisë, ...

Zhvillimet në Turqi

VOA - 16.07.2016

Forcat besnike të Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan shtypën të shtunën me forcë një përpjekje për grusht shteti, gjatë një nate me shpërthime dhe përleshje, ku mbetën të vrarë dhjetra ...

Në Prizren festohet dështimi i puçit (Video)

Gazeta Express - 16.07.2016

Dështimi i puçit të mbrëmshme që kishte për qëllim rrëzimin e Erdoganit ka gëzuar edhe qytetarët e Kosovës. Festën për dëshmimin e pucit janë duke e vazhduar edhe sot qytetarët e Prizrenit.

Në Prizren festohet dështimi i puçit (Video)

Zeri - 16.07.2016

Dështimi i puçit të mbrëmshme që kishte për qëllim rrëzimin e Erdoganit ka gëzuar edhe qytetarët e Kosovës. Festën për dëshmimin e pucit janë duke e vazhduar edhe sot qytetarët e Prizrenit.

Ministri i Mbrojtjes: Qeveria ka nën kontroll të gjithë shtetin

Gazeta Express - 16.07.2016

Qeveria e Turqisë ka nën kontroll të gjitha pjesët e shtetit. Kështu ka thënë ministri i Mbrojtjes së Turqisë Fikri Isik, transmeton Gazeta Express. Isik ka thënë se se forcat besnike të presidentit ...

VIDEO/ Erdogan flet me “Skype”: Jam ende në pushtet, qytetarët të dalin në rrugë (raportime se ka kërkuar azil në ...

Gazeta Tema - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në një lidhje direkte me ÇN turk, ka thënës e ai vazhdon të jetë në krye të vendit, ndërsa ka ftuar njerëzit që të dalin në rrugë.

Erdogan poston një status në FB (FOTO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan sapo ka bërë një postim në faqen e tij zyrtarë në Facebook. Ai i ka bërë thirrje popullit të nisën për në aeroportin ndërkombëtar.

Qytetarët në Turqi kundër përpjekjes ushtarake, përkrahje e madhe për Erdoganin (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Qytetarët në Turqi kundër përpjekjes ushtarake në Stamboll dhe Ankara, përkrahje e madhe për Erdoganin.Qytetarët janë mbledhur nëpër sheshe dhe kanë konfiskuar tanket e ushtrisë.

Erdogan: Do ta kapërcejmë këtë gjendje

Flaka - 16.07.2016

Erdogan ka thënë se grushteti i cila po ndodhë është vepër e një pakice të njerëzve të cilët bëjnë pjesë në ushtrinë turke. Ai për CNN Tuke ka thënë se Turqia do ta kapërcejë këtë gjendje.

Erdoganit i refuzohet ulja e aeroplanit në Gjermani?!

Tetova Sot - 16.07.2016

Mediat amerikane kanë raportuar se aeroplani i Erdoganit nuk është lejuar të ulet në Gjermani. Ato bëjnë me dije se ai ka aplikuar për azil në Gjermani, pasi aeroporti i Stambollit u bllokua nga ...

Qytetarët turk mbledhen në Taksim të Stambollit

Flaka - 16.07.2016

Qytetarët e Turqisë duket se e kanë dëgjuar thirrjen e presidentit të tyre, Recep Tayyip Erdogan që ka ftuar popullin të dalë në rrugë për të mbrojtuar demokracinë e tyre.

Mbështetësit e Erdoganit rreshtohen para ushtarëve

Flaka - 16.07.2016

Mbështetësit e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan po e injorojnë shtetrrethimin ushtarak, madje ata janë rreshtuar para tyre si edhe mund ta shihni në foto.

Erdoganit i refuzohet ulja e aeroplanit në Gjermani, mund të shkon në Shqipëri?!

Ilirida - 16.07.2016

Mediat amerikane kanë raportuar se aeroplani i Erdoganit nuk është lejuar të ulet në Gjermani. Ato bëjnë me dije se ai ka aplikuar për azil në Gjermani, pasi aeroporti i Stambollit u bllokua nga ...

Erdogan mund të vijë në Tiranë ose në Prishtinë ?

Flaka - 16.07.2016

Tashmë është zyrtare që presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është larguar nga Turqia. Pas refuzimit nga ana e qeverisë Gjermane, presidenti turk mund të synojë Kosovën ose qeverinë.

Erdogan mbërrin në Katar

Flaka - 16.07.2016

Mediat turke rapoertojnë se presidenti Rexhep Taip Erdogan, mund të jetë ulur në aeroportin e Katarit. Pas refuzimit nga Gjermania dhe Anglia duket se Erdogan ka gjetur strehim në Katar.

Lajmërohet Erdogani, ja çka thotë

Tetova Sot - 16.07.2016

Pas lajmit të mediave të huaja se presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka ikur nga Turqia dhe se ka kërkuar të ulet avioni i tij presedencial në Gjermani, dhe se kjo e fundit ia ka refuzuar ...

Erdogan kërkon azil në Gjermani por i refuzohet ulja e avionit

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Televizioni amerikan “NBC” duke cituar burime të Pentagonit ka njoftuar se Erdogan ka aplikuar për azil në Gjermani pasi aeroporti i Stambollit, u bllokua nga udhëheqësit e grushtit të shtetit, ...

Erdogani mbërrin në aeroportin e Stambollit, pritet t’i drejtohet popullit

Tetova Sot - 16.07.2016

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, sapo ka mbërritur në aeroporitin Ata Turk në Stamboll. Ai ka ateruar nga Bodrumi ku ishte për pushime, por pas kaosit të krijuar në Stamboll dhe në Ankara ai ka ...

Erdogani arrin në Stamboll

Flaka - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Taiiyp Erdogan, ka aterruar në aeroportin e Stambollit nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet e tij me familje. Gjatë grusht shtetit në Turqi, u raportua se ai është larguar ...

Erdogani pritet si hero në Stamboll (FOTO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, pas mbërritjes së tij në aeroportin Ata turk në Stamboll është pritur nga populli turk si hero. Ai ka qenë për pushime në Bodrum me gjithë familjen, dhe pas kaosit ...

Erdogan: Tradhtarët do të paguajnë shtrenjtë

Java News - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka deklaruar se ata që tentuan grusht shtetin janë tradhtarë të Turqisë. “Tradhtarët do të paguajnë shtrenjtë”, ka thënë Erdogan duke shtuar se shteti i tij ...

Deshton grushti i shtetit ne Turqi

Vision Plus - 16.07.2016

Pas thirrjes se drejtuar popullit turk nga Presidenti Erdogan, mijra njerez vershuan ne rruget e Stambollit dhe Ankarase, duke detyruar ushtrine te terhiqej.

Erdogan mbetet në fuqi

Respublica - 16.07.2016

Situata në Turqi ka kthyer në favor të ruajtjes së institucioneve dhe qeverisë së Yildirim. Me pak fjalë, aktualisht duket se Erdogan ka triumfuar dhe qëndron në pushtet.

Demokracia nuk vjen me çizme ushtarake

Gazeta Tema - 16.07.2016

Nga Ruben Avxhiu Si i rezistoi opozita turke tundimit për fitoren që anashkalon kutitë e votimit, duke mbrojtur presidentin që përbuz dhe urren. Dy gjëra më ranë në sy mbrëmë gjatë ndjekjes së ...

Puçi/ Mjetet (paradoksale) që përdori Erdogan kundër grushtit të shtetit

Gazeta Tema - 16.07.2016

Ky grusht shteti qe një paradoks i madh për presidentin Erdogan. I konsideruar si armiku dhe ndaluesi i rrjeteve sociale ai u detyrua të komunikojë prrmes tyre, për të shpetuar nga tentativa e puçit.

Fjalimi i Erdoganit pas dështimit të puçit (Video)

Tetova Sot - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka mbajtur një fjalim para turmës, pas dorëzimit të udhëheqësve të puçit ushtarak. Ai ka thënë se kjo përpjekje për puç u bë nga udhëheqës të strukturave ...

Nga Bujar M. HOXHA: Ç’ka mbetur më për të provuar kundër Erdoganit?

Tetova Sot - 16.07.2016

Puçistët janë me gisht në gojë, puçistët janë me pranga në duar. Pamjet e tyre me duart lart ndërsa dorëzohen janë skenat e fundit të një përpjekjeje të gjatë për ta rrëzuar e eliminuar Rexhep Tajjip ...

Vijnë masat ndëshkuese të Erdoganit, shkarkohen 29 kolonelë e 5 gjeneralë ushtarakë

Tetova Sot - 16.07.2016

Mediat turke raportojnë se pas dështimit të puçit ushtarak në Turqi, Qeveria e këtij vendit ka filluar revanshin ndaj udhëheqësve të ushtrisë, transmeton lajmi.net.

VIDEO/ Ku ishte Erdogan gjatë puçit? Ja pamjet e lëvizjeve të tij

Gazeta Tema - 16.07.2016

Erdogan është sjellë vërdallë mbi qiellin turk gjatë grushtit të shtetit. Pati shumë raportime sikur ai ishte nisur drejt Gjermanisë për të kërkuar azil politik dhe i ishte refuzuar, por është një ...

Ku ishte Erdogan gjatë puçit? Ja pamjet e lëvizjeve të tij (VIDEO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Erdogan është sjellë vërdallë mbi qiellin turk gjatë grushtit të shtetit. Pati shumë raportime sikur ai ishte nisur drejt Gjermanisë për të kërkuar azil politik dhe i ishte refuzuar, por është një ...

Ushtria tentoi të vriste Erdogan? Bombarduan hotelin menjëherë pasi presidenti u largua

Gazeta Tema - 16.07.2016

Ushtria ka tentuar të vrasë presidentin turk Erdogan. Të paktën kështu ka deklaruar ai në një konferencë për shtyp në orët e para të mëngjesit. “Është ora 4:30 e natës, por miliona turq janë në ...

Pas puçit në Turqi: Europa përshëndet rikthimin “tek sundimi i ligjit”

Gazeta Tema - 16.07.2016

Politikanë nga e gjithë bota shprehen të lehtësuar pas dështimit të puçit ushtarak në Turqi. Ata e dënojnë këtë tentativë dhe kërkojnë respektimin e rendit demokratik në ...

Arjanit Hoxha: Erdogan udhëhiqet nga fjala e Zotit, ndërsa liderët në Maqedoni udhëhiqen nga fallxhoret

Tetova Sot - 16.07.2016

Krahasimi mes pushtetit diktatorial i VMRO-BDI-së (Gruevski-Ahmeti) me atë të pushtetit aktual në Turqi (të udhëhequr nga Erdogani) kanë shumë dallim dhe nuk mund të heqësh një paralele duke i ...

Ish-ushtari i UÇK’së Bekim Keça, i gatshëm të vdesë për Erdoganin (VIDEO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Ish-ushtar i UÇK ‘së, Bekim Keça mbrëmë ka bërë disa deklarata bombastike në lidhje me grusht-shtetin në Truqi. Ai, publikisht ka thënë se është në gjendje të shkojë dhe të luftojë në Turqi, vetëm e ...

Puçi në Turqi/ NY Times: Çfarë dihet dhe nuk dihet deri më tani!

Gazeta Tema - 16.07.2016

Forca ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një puç natën e së premtes duke e kthyer vendin në dhunë dhe intrigë. Shumë persona mbetën të vdekur përderisa vendndodhja e presidentit Erdogan ...

Puçi në Turqi: Çfarë dihet dhe nuk dihet deri më tani!

Tetova Sot - 16.07.2016

Forca ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një puç natën e së premtes duke e kthyer vendin në dhunë dhe intrigë. Shumë persona mbetën të vdekur përderisa vendndodhja e presidentit Erdogan ...

Hamas përshëndet shtypjen e puçit në Turqi

Tetova Sot - 16.07.2016

Ky raport është nga agjencia e lajmeve Associated Press: Krerët e Hamasit të Gazës kanë uruar presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan për të shfuqizuar një sulm të befasishëm ushtarak.

Turqit e Maqedonisë e përkrahin Erdoganin dhe janë kundër grusht shtetit

Tetova Sot - 16.07.2016

Anëtarët e Lëvizjes për unitet nacional të turqve si masë kritike dhe ndërgjegje e turqve në Maqedoni, thellë jemi të brengosur në lidhje me gjendjen e re në Republikën e Turqisë, thuhet në njoftim, ...

Erdogan nis ofensivën, pezullohen nga detyra 2 745 gjyqtarë dhe prokurorë

Respublica - 16.07.2016

Erdogan mbeti në pushtet pas përpjekjes për ta rrëzuar me armë, por tani nis edhe faza më delikate e kthimit të Turqisë në normalitet. Pasi siç po duket dhe siç edhe presidenti turk paralajmëroi, ...

Driton Maliqi: Gazetarët shqiptar të kompleksuar përballë suksesit të presidentit Erdogan

Tetova Sot - 16.07.2016

Populli doli në mbrojtje të presidentit turk z. Erdogan. Sapo filloi puçi filluan edhe kërkesat e shokëve tanë shqiptar në fejsbuk për dorëheqjen e presidentit.

Shpërthejnë batutat për Ramën dhe Erdoganin (Foto)

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Ngjarja e djeshme në Turqi ka nxitur jo vetëm shqetësim, por edhe humor në rrjetet sociale. Përdoruesit online e kanë lidhur edhe një herë tjetër personazhin e Erdogan me mikun e tij shqiptar, ...

Ja si dhunohen ushtarët e puçit

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Dorëzimin e disa ushtarëve turq, rrahjen dhe protestuesit që kërkonin largimin e ushtrisë po ua sjellim nëpërmjet fotografive. Qytetarët dolën për të kundërshtuar grusht shtetin e një pjese të madhe ...

Pamje tejet të rënda: Ushtarit i hiqet koka nga turma pro Erdoganit (Video+18)

Tetova Sot - 16.07.2016

The Mirror ka publikuar një video e cila shfaq pamje jashtëzakonisht të rënda janë të një ushtari i cili shihet i shtrirë në tokë dhe i rrethuar nga gjaku.

A e sajoi vetë “grushtin e shtetit” Erdogan? Paralajmërimi i Washington Times më 7 prill

Gazeta Tema - 16.07.2016

Washington Times, më 7 prill të këtij viti, kishte publikuar një shkrim në lidhje me mundësinë e një puçi ushtarak në Turqi, por që paralajmëronte se një puç i tillë do të organizohej nga vetë ...

Në Prizren festohet dështimi i puçit në Turqi (VIDEO)

Tetova Sot - 16.07.2016

Dështimi i puçit të mbrëmshme që kishte për qëllim rrëzimin e Erdoganit ka gëzuar edhe qytetarët e Kosovës. Festën për dëshmimin e puçit janë duke e vazhduar edhe sot qytetarët e Prizrenit.

Erdogan poston një status në FB (FOTO)

Antpress - 16.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan sapo ka bërë një postim në faqen e tij zyrtarë në Facebook. Ai i ka bërë thirrje popullit të nisën për në aeroportin ndërkombëtar.

Ish luftëtari i UÇK Bekim Keça: Jam gati të jap jetën për presidentin Erdogan dhe popullin turk (Video)

Antpress - 16.07.2016

Edhe në qytetin e Gostivarit ka pasur tubim në përkrahje të Turqisë pas tentimit të mbrëmshëm për grusht shtet në të cilin kanë protestuar dhjetra qytetarë me flamuj turq në duar.

Erdogan: mbrëmë u kuptua se kush është Struktura e shteti Paralel

Shprehja - 16.07.2016

Kreu i shtetit turk, Presidenti Erdogan tha se pas ngjarjeve të 17-25 dhjetorit, mbrëmë u kuptua me kuptimin e plotë të fjalës se kush është Struktura e Shteti Paralel.

Ku ishte Erdogan gjatë puçit? Ja pamjet e lëvizjeve të tij (VIDEO)

Antpress - 16.07.2016

Erdogan është sjellë vërdallë mbi qiellin turk gjatë grushtit të shtetit. Pati shumë raportime sikur ai ishte nisur drejt Gjermanisë për të kërkuar azil politik dhe i ishte refuzuar, por është një ...

Si e mobilizonte Erdogan popullin kundër puçit dy vjet më parë (VIDEO)

Antpress - 16.07.2016

Partia për Drejtësi e Zhvillim e Turqisë (AKP) para dy vitesh kishte realizuar një spot përmes të cilit kishte treguar se si duhej të reagonte populli në mbrojtje të Turqisë nëse diçka e tillë do të ...

Fjalimi i Erdoganit pas dështimit të puçit (Video)

Shprehja - 16.07.2016

Ai ka thënë se kjo përpjekje për puç u bë nga udhëheqës të strukturave të Shtetit Paralel në Turqi, duke aluduar në udhëheqësin opozitar në ekzil, Fetulah Gulen.

Erdogan i shkruan letër popullit (Letra)

Antpress - 16.07.2016

Mesazhi që erdhi nga “RT Erdogan” ishte i nënshkruar me emrin e tij të plotë Recep Tayyip Erdogan, gjithashtu i bënte thirrje popullit që të dalë në rrugë kundër komplotistëve.

Hoteli në të cilin qëndroi Erdogani gjatë tërë natës u sulmua me breshëri plumbash (FOTO)

Antpress - 16.07.2016

Duket se puçistët në Turqi kishin planifikuar çdo gjë, duke përfshirë edhe eleminimin e presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Në një hotel në Marmaris ku po qëndronte presidenti Erdogan në ...

Mediat europiane nisin debatin pas dështimit me Turqinë: si gënjyem për një natë!

Antpress - 16.07.2016

Mediat europiane, të përballura me dështimin e tyre mbi mbulimin e ngjarjeve në Turqi, një ditë më pas po debatojnë mbi atë që kanë shkelur mbrëmë dhe nuk arritën dot të orientohen.

Erdogan: Terrorizmi nuk ka racë, fe dhe komb

Almakos - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, në deklaratën në lidhje me sulmin terrorist në Francë, tha se “Si një vend që kemi përjetuar shumë sulme terroriste, i kuptojmë shumë mirë ndjenjat e ...

Erdogan: Terrorizmi nuk ka fe, racë dhe komb

Portalb - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, në deklaratën në lidhje me sulmin terrorist në Francë, tha se “Si një vend që kemi përjetuar shumë sulme terroriste, i kuptojmë shumë mirë ndjenjat e ...

Puçi në Turqi, Erdogan flet live: Puçi nuk do të ketë sukses (VIDEO)

Portalb - 15.07.2016

Presidenti Erdogan në një dhomë me telefon ka dhënë deklaratë, nuk dihet ku. “Ata që tentuan puçin do të paguajnë shtrenjtë. Ky puç do të mbarojë dhe nuk do të jetë i suksesshëm.

Erdogan fton qytetarët të protestojnë shesheve dhe të kundërshtojnë puçin

Lajmi.net - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë , Recep Tayyip Erdogan ka folur drejtpërdrejt në një linjë përmes telefonit ka bërë thirrje qytetarëve të dalin nëpër rrugë dhe të mos lejojnë grusht shtetin.

Erdogan thërret qytetarët të dalin në rrugë kundër ushtrisë

Lajm - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan në paraqitjen e parë pas grusht shtetit ushtarak në Turqi ka bërë një thirrje të pazakontë. Ka thirrur qytetarët që të dalin në rrugë për të protestuar ...

Erdogan largohet nga Turqia me aeroplan privat në drejtim të Ballkanit!?

Zhurnal - 15.07.2016

Stambolle, 15 korrik - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan besohet se është larguar nga Turqia, thonë burimet brenda presidencës turke. Burimi po ashtu i bëri thirrje botës që të “solidarizohen” me ...

Ankara, zyrtarët turq dënojnë fuqishëm sulmin terrorist në Francë

RTSH - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, dënoi përmes një deklarate zyrtare sulmin çnjerëzor gjatë festimeve me rastin e Ditës Kombëtare të Francës, në qytetin jugor të Nisës.

Nuk dihet për fatin e Erdogan

Zeri - 15.07.2016

Derisa ushtria besohet se ka marrë në kontroll Turqinë, ende nuk dihet asgjë për presidentin Turk. Mirëpo, një prej korrespodentëve të CNN sapo ka njoftuar se presidenti i Turqisë ndodhet në pushime, ...

Erdogan largohet nga Turqia me aeroplan privat

Gazeta Express - 15.07.2016

Besohet se Presidenti Erdogan tashmë është larguar nga Turqia. Presidenti turk Erdogan besohet se është larguar nga Turqia, thonë burimet brenda presidencës turke.

Erdogan thërret qytetarët të dalin në rrugë kundër ushtrisë

Koha.net - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë Reccep Tayp Erdgonan në paraqitjen e parë pas grusht shtetit ushtarak në Turqi ka bërë një thirrje të pazakontë. Ka thirrur qytetarët që të dalin në rrugë për të protestuar ...

Erdogan i bën thirrje popullit të dalë në rrugë kundër ushtrisë (Video)

Telegrafi - 15.07.2016

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u ka bërë thirrje qytetarëve turk që të kundërshtojnë ushtrinë duke protestuar rrugëve të Anakarsë dhe Stambollit.

Zbulohet vendndodhja e Erdogan

Gazeta Express - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan raportohet se është larguar nga vendi, pas përpjekjes për grushtshtet të ushtrisë turke. Një ish-ministër ka zbuluar vendndodhjen e Erdogan.

Kaos në Turqi, nuk dihet fati i presidenti Erdogan

RTSH - 15.07.2016

Lajme kontradiktore vijnë nga Turqia lidhur me fatin e presidentit të vendit Rexhep Taip Erdogan. Fillimisht u tha se ai ndodhej me pushime jashtë vendit, por më pas u njoftua se është në vend të ...

LIVE: Erdogan kërkon ndihmë nga partitë e tjera

Zeri - 15.07.2016

Presidenti Turk ka thënë se është duke u bërë gati që të dal me njerëzit në rrugë. Ai duke folur për një Televizion Turk kërkoi ndihmë nga qytetarët dhe partitë e tjera.

Erdogan kërkon azil në Gjermani

Gazeta Express - 15.07.2016

Presidenti turk, Tayyip Erdogan thuhet se është duke kërkuar azil në Gjermani, pasi ushtria turke ka marrë tashmë nën kontroll shtetin Besohet se Erdogan është larguar me aeroplan privat nga ...

Media britanike e amerikane: Erdogan është arratisur nga Turqia për në Gjermani

Telegrafi - 15.07.2016

Media britanike dhe ato amerikane kanë bërë të ditur se presidenti tuk Rexhep Taip Erdogan është arratisur nga Turqia me një avion privat, atë të presidencës.

Erdogan për sulmin në Nicë: Terrorizmi nuk ka racë, fe dhe komb

Tetova Sot - 15.07.2016

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, në deklaratën në lidhje me sulmin terrorist në Francë, tha se “Si një vend që kemi përjetuar shumë sulme terroriste, i kuptojmë shumë mirë ndjenjat e ...

Erdogan ishte me pushime në Bodrum, ndodhet ne vend te sigurte

Gazeta Tema - 15.07.2016

“La Stampa” raporton se Presidenti turk Erdogan ndodhej në një vend të sigurtë gjatë grushtit të shtetit. Këto ditë, Erdogan ishte me pushime në Bodrum, një vend bregdetar në Turqi, por nuk thuhet se ...

Erdogan i bën thirrje popullit të dalë në rrugë kundër ushtrisë (Video)

Tetova Sot - 15.07.2016

Presidenti turk, Recep Tajip Erdogan, përmes telefonit ka dhënë një deklaratë për televizionin shtetëror të Turqisë, ku ka deklaruar se ‘kjo është një tentavië e kryengritjes’ dhe se ‘kryengritësit ...

Lëvizje para shtëpisë së Erdoganit

Antpress - 15.07.2016

Mediat turke raportojnë se para shtëpisë së presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan kanë filluar të vërehen liëvizjet e policisë speciale me qëllim të mbrojtjes së tij.

Puçi në Turqi, Erdogan flet live: Puçi nuk do të ketë sukses

Antpress - 15.07.2016

Presidenti Erdogan ka lëvizur drejt Aeroportit Ataturk. Në Stamboll vërehet një numër i madh i qytetarëve të cilët shkojnë në drejtim të aeroportit, njofton Anadolu Agency.

Ndërsa Erdogan gdhend identitetin e ri Turk, cili është çmimi që Turqit duhet të paguajnë?

Gazeta Tema - 12.07.2016

Nga Sabrina Tavernise STAMBOLL – Umit Engin, pronari i një librarie të vogël në një nga rrugicat e distriktit Beyoglu, e kalon pasditen e heshtur, duke lexuar brenda dyqanit të tij.

Erdogan ia merr pakon e cigareve ministrit bullgar, ja shkaku!

Lajm - 11.07.2016

Gjatë Samitit të NATO-s në Varshavë, që përfundoi mbrëmë, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e ka bindur ministrin bullgar të punëve të jashtme Daniel Mitov që të heqë dorë nga pirja e duhanit, ...

Nisma që ka shkaktuar një valë polemikash, Erdogan mbron projektin e kontestuar të natyralizimit të shtetasve sirianë

SOT - 11.07.2016

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan mbron projektin e akordimit të nënshtetësisë turke për refugjatët sirianë në Turqi, një nismë që ka shkaktuar një valë polemikash.

Erdogan mbron projektin e kontestuar të natyralizimit të shtetasve sirianë

BalkanWeb - 11.07.2016

TURQI -Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan mbron projektin e akordimit të nënshtetësisë turke për refugjatët sirianë në Turqi, një nismë që ka shkaktuar një valë polemikash.

Erdogan e mbron planin për dhënien e shtetësisë turke sirianëve

Tetova Sot - 11.07.2016

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot qëndroi në mbrojtje të planit të tij që refugjatëve sirianë tu ofrohet shtetësi turke, duke konfirmuar se vendi i tij ka mjaftueshëm vend për të gjithë.