TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kerry në Shqipëri, Kodheli: Mesazh për reformën në drejtësi

ikub - 14.02.2016

E ftuar për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë ën Mynih, Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, foli në një intervistë për “DË” lidhur me vizitën e Kerry-t në Shqipëri, politikëm shqiptare të ...

Kodheli: Kerry vjen në Tiranë për të nxitur reformën në drejtësi

LajmiFundit - 14.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih në intervistë me DW flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes së refugjatëve, në rast të ...

Vizita e Kerry-t, ministrja Kodheli: E rëndësishme për sigurinë në vend dhe rajon

Top Channel - 14.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ishte e ftuar në studion e lajmeve të Top Channel, ku foli për vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit në Shqipëri.

Kodheli: Vizita e John Kerryt, mesazh mbështetje për reformën e drejtësisë

Ora news - 14.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih në intervistë me DW flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes së refugjatëve, në rast të ...

Padia e Kodhelit, Bozdo: S'do flas për mediat për këtë gjyq, deri në seancën tjetër

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 14:18 Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Reila Bozdo ka reaguar në lidhje me seancën gjyqësore të mbajtur dje për padinë e ngritur nga ministrja e Mbrojtjes, ...

Kodheli takon homologun britanik, Michale Fallon: Në vjeshtë do zhvillohet stërvitja "Luani Shqiptar"

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 16:05 Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, gjatë vizitës së saj në Gjermani është takuar me homologun britanik, Michael Fallon, të cilin e ka falenderuar për mbështetjen që ...

John Kerry nesër në Tiranë, Mimi Kodheli për DW: Do japë mesazhin e mbështetjes për reformën në gjyqësor

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 18:10 Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih, në intervistë me DW, flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes ...

Kodheli, takime dypalëshe me homologë dhe personalitete të njohur në Mynih

BalkanWeb - 13.02.2016

GJERMANI- Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, gjatë punimeve të Konferencës së Sigurisë në Mynih të Gjermanisë ku po merr pjesë, ka zhvilluar disa takime dypalëshe me homologë dhe personalitete të ...

Kodheli: Ata që ikin nga terrori janë të mirëpritur në Shqipëri

Botasot - 13.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih në intervistë me DW flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes së refugjatëve, në rast të ...

Padia e Kodhelit, Bozdo: Gjyqi mbushi mediat, argumentet tona në gjykatë

BalkanWeb - 13.02.2016

TIRANE- Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Reila Bozdo ka reaguar në lidhje me seancën gjyqësore të mbajtur dje për padinë e ngritur nga ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Vizita e John Kerry/ Kodheli: Mesazh mbështetje për reformën në drejtësi

Panorama - 13.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih në intervistë me DW flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes së refugjatëve, në rast të ...

Kodheli: Vizita e John Kerryt, mesazh mbështetje për reformën e drejtësisë në Shqipëri

BalkanWeb - 13.02.2016

“Besoj që sekretari Kerry vjen në Tiranë për të dhënë mesazhin e mbështetjes të reforma të ndërmarra, shpresoj shumë që të falënderoj ndër të tjera edhe Ministrinë e Mbrojtjes për punën e saj në ...

INTERVISTA/ Kodheli: Vizita e Kerryt, mesazh mbështetje për reformën e drejtësisë

Gazeta Tema - 13.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në Konferencën e Sigurisë në Mynih në intervistë me DW flet mbi sfidën e terrorizmit dhe politikën shqiptare të mirëpritjes së refugjatëve, në rast të ...

Kodheli takime në Mynih

Vision Plus - 13.02.2016

E pranishme në konferencën e sigurisë në Mynih të Gjermanisë, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka zhvilluar disa takime me homologët e saj. Sekretari britanik i mbrojtjes, Michael Falon e ka ...

Shqipëria i jep lamtumirën Kallashnikovit

Lajm - 12.02.2016

Pjesëmarrëse në punimet dyditore të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli tha se Forcat e Armatosura Shqiptare janë të gatshme për të përmbushur misionin kushtetues ...

Padia e Kodhelit për Bozdon, zhvillohet sot seanca e parë gjyqësore

ikub - 12.02.2016

Ditën e sotme është zhvilluar seanca e parë gjyqësore për padinë që Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë ndaj anëtares së Këshillit Kombëtar të PD-së për “shkaktim dëmi”.

Kodheli i kërkon 50 mijë euro Reila Bozdos pas akuzave për korrupsion

Albeu.com - 12.02.2016

Pas akuzave për " korrupsion " leshuar nga Koordinatorja e PD, Reila Bozdo për ministren Mimi Kodheli , sot është zhvilluar seanca e parë gjyqësore. Paraditen e sotme është zhvilluar seanca e parë ...

Padia e Kodhelit për Reila Bozdon, mbahet seanca e parë, ministrja kërkon 50 mijë €

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 11:46 Ditën e sotme është zhvilluar seanca e parë për çështjen gjyqësore mes ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe anëtares së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ...

Ministrja Kodheli në Mynih, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 13:34 Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë. Lufta në Siri, katastrofa me emigrantët dhe kriza e sigurisë evropiane ...

Ministrja Kodheli merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Almakos - 12.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë. Lufta në Siri, katastrofa me emigrantët dhe kriza e sigurisë evropiane do të jenë çështjet kryesore ...

Padia e Kodhelit për Bozdon, ministrja i kërkon 50 mijë euro shpërblim

Panorama - 12.02.2016

Sot është zhvilluar seanca e parë gjyqësore për padinë që Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë ndaj anëtares së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Reila Bozdo për “Shkaktim Demi”.

Deklaratat e Reila Bizdos për Kodhelin, mbahet seanca e parë gjyqësore

BalkanWeb - 12.02.2016

TIRANE- Mbahet seanca e parë për çështjen gjyqësore mes ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe Koordinatores së Partisë Demokratike, Reila Bozdo. Kodheli paditi pak kohë më parë Bozdon për një ...

Padia e Kodhelit për Reila Bozdon, mbahet seanca e parë, ministrja kërkon 50 mijë €

BalkanWeb - 12.02.2016

TIRANE- Mbahet seanca e parë për çështjen gjyqësore mes ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe anëtares së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Reila Bozdo.

Ministrja Kodheli në Konferencën e Sigurisë në Mynih

BalkanWeb - 12.02.2016

MYNIH – Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë, ku në fokus janë katastrofa me emigrantët dhe kriza e sigurisë evropiane .

Kodheli në konferencën e Mynihut për emigrantët, Sirinë dhe sigurinë europiane

Ora news - 12.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë. Lufta në Siri, katastrofa me emigrantët dhe kriza e sigurisë evropiane do të jenë çështjet ...

Kodheli në konferencën e Mynihut për emigrantët, Sirinë dhe sigurinë europiane

Botasot - 12.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë. Lufta në Siri, katastrofa me emigrantët dhe kriza e sigurisë evropiane do të jenë çështjet ...

Ministeriali i NATO, Shqipëria ofron rritjen e kontributit në misionet ndërkombëtare

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 14:34 Në ditën e dytë të punimeve të Ministerialit në Bruksel, ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s adresuan elementë të rëndësishëm, që kontribuojnë në rritjen e ...

Kodheli: Lamtumirë kallash!

Top Channel - 11.02.2016

Pjesëmarrëse në punimet dyditore të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli tregoi për Top Channel se Forcat e Armatosura Shqiptare janë të gatshme për të përmbushur ...

Lamtumirë kallashnikov! Kodheli nga Brukseli: Do sigurojmë pajisje moderne sipas standardeve të NATO

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 21:25 Pjesëmarrëse në punimet dyditore të Ministerialit të NATO në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tha se Forcat e Armatosura Shqiptare janë të gatshme për të ...

Ministeriali i NATO-s: Shqipëria ofron rritjen e kontributit në misionet ndërkombëtare

BalkanWeb - 11.02.2016

TIRANE– Në ditën e dytë të punimeve të Ministerialit në Bruksel, ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s adresuan elementë të rëndësishëm, që kontribuojnë në rritjen e gatishmërisë dhe ...

Ministeriali i NATO, Shqipëria ofron rritjen e kontributit në misionet ndërkombëtare

Mapo - 11.02.2016

Ministeriali i NATO, Shqipëria ofron rritjen e kontributit në misionet ndërkombëtare Postuar më: 11 Shkurt 2016 19:25 Në ditën e dytë të punimeve të Ministerialit në Bruksel, ministrat e Mbrojtjes të ...

Ministeriali i NATO, Shqipëria ofron rritjen e kontributit në misionet ndërkombëtare

Botasot - 11.02.2016

Në ditën e dytë të punimeve të Ministerialit në Bruksel, ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s adresuan elementë të rëndësishëm, që kontribuojnë në rritjen e gatishmërisë dhe aftësisë ...

Kodheli: Lamtumirë "Kallashnikov"!

Botasot - 11.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli bën me dije se Forcat e Armatosura Shqiptare do të sigurojnë pajisje dhe armatim modern sipas standardeve të NATO-s.

Kodheli: Lamtumirë kallash!

Koha.net - 11.02.2016

Pjesëmarrëse në punimet dyditore të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli tregoi për tch se Forcat e Armatosura Shqiptare janë të gatshme për të përmbushur misionin ...

Kodheli në ministerialin e NATO-s

Vision Plus - 11.02.2016

Shqipëria shpreh angazhimin per te rritur kontributin ne misionet ndërkombëtare. Ne ditën e dyte te punimeve te ministerialit ne Bruksel, ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli deklaroi se vendi ynë ...

Lamtumirë Kallashnikov!

Gazeta Tema - 11.02.2016

Pjesëmarrëse në punimet dyditore të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli tregoi për Top Channel se Forcat e Armatosura Shqiptare janë të gatshme për të përmbushur ...

Shqipëria i thotë lamtumirë Kallashnikovit!

Tetova Sot - 11.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli bën me dije se Forcat e Armatosura Shqiptare do të sigurojnë pajisje dhe armatim modern sipas standardeve të NATO-s.

Kodheli: Mimi nuk është një shkurtim emri...

ikub - 10.02.2016

Në fakt arsyeja pse unë quhem Mimi është pikërisht vepra e Giacomo Puccini-t, “La Boheme”, thote me kete rast, ministrija e mbrojtjes. Unë sigurisht e di që emri i një prej arieve quhet dorë e ...

Kodheli në ministerialin e NATO-s në Bruksel, takime me homologun kroat dhe rumun

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 17:56 Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, mori pjesë në punimet e ditës së parë të Ministerialit të Mbrojtjes, që po zhvillohet në Bruksel, ku u trajtuan dhe u morën vendime ...

Kodheli në Ministerialin e NATO-s: Të synojmë një qasje të re për mbrojtjen e Aleancës

ikub - 10.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ishte e pranishme në ditën e parë të punimeve të Ministerialit të NATO-s, i cili po zhvillohet në Bruksel. Në mbledhjen e ministrave të Jashtëm të NATO-s, u ...

Kodheli: Ja pse quhem Mimi

Zhurnal - 09.02.2016

Kodheli: Ja pse quhem Mimi Publikuar 09.02.2016 në 12:04 nga H.N. | 133 i lexuar Tiranë, 9 shkurt- Moderatori dhe gazetari Enkel Demi ka pasur të ftuar këtë mbrëmje në emisionin e tij “Shih ...

Mimi Kodheli shuan kuriozitetin për emrin...Ja kush ma ka vendosur

Albeu.com - 09.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është kthyer në një personazh mjaft të dashur edhe për gazetarët dhe jo vetem, ndërsa ajo ia kthen me të njëjtën monedhë edhe ngacmimet.

Kodheli takon Lu: Kënaqësi të takohesh me përfaqësuesin e një vendi kaq mik si SHBA

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 12:54 Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli është takuar sot me ambasadorin e SHBA-së, Donald Lu. Ky lajm është bërë i ditur nga Kodheli përmes një postimi në rrjetin social ...

Mimi Kodheli shuan kureshtjen, tregon se kush ia ka vendosur emrin

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 14:04 Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është kthyer në një personazh mjaft të dashur edhe për gazetarët dhe jo vetem, ndërsa ajo ia kthen me të njëjtën monedhë edhe ...

Kodheli: Ja pse quhem Mimi

Ina - 09.02.2016

Moderatori dhe gazetari Enkel Demi ka pasur të ftuar këtë mbrëmje në emisionin e tij “Shih programin” Në TVSH, ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, të cilën nuk ka lënë pa e ngacmuar edhe për emrin, ...

Kodheli në ministerialin e NATO, diskutime dhe vendime mbi frenimin e rreziqeve dhe mbrojtjen e Aleancës

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 16:30 Ministrja e Mbrojtjes i Republikës së Shqipërisë, Mimi Kodheli, do të marrë pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes të NATO, që do të zhvillohet në selinë e NATO, Bruksel, në ...

Rekrutimi në Forcat e Armatosura, aplikimi shtyhet deri në 1 mars

BalkanWeb - 09.02.2016

NGA ERMELINDA HOXHAJ* Shtyhet afati i aplikimit për t’u bërë pjesë e Forcave të Armatosura deri në 1 mars. Ministria e Mbrojtjes ka angazhuar edhe pushtetin lokal në fushatën e rekrutimit të të ...

Kodheli: Ja pse quhem Mimi

Mapo - 09.02.2016

Kodheli: Ja pse quhem Mimi Postuar më: 09 Shkurt 2016 10:12 Moderatori dhe gazetari Enkel Demi ka pasur të ftuar këtë mbrëmje në emisionin e tij “Shih programin” Në TVSH, ministren e Mbrojtjes Mimi ...

Kodheli: Ja pse quhem Mimi

Botasot - 09.02.2016

Moderatori dhe gazetari Enkel Demi ka pasur të ftuar këtë mbrëmje në emisionin e tij “Shih programin” Në TVSH, ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, të cilën nuk ka lënë pa e ngacmuar edhe për emrin, ...

Kodheli: Ja arsyeja pse babai më quajti Mimi

BalkanWeb - 09.02.2016

Moderatori dhe gazetari Enkel Demi ka pasur të ftuar në emisionin e tij “Shih programin” Në TVSH, ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Në një moment ai e ka ngacmuar për emrin e vecantë që ajo mban, ...

Ministrja Kodheli merr pjesë në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s

BalkanWeb - 09.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli do të marrë pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes të NATO-s, që do të zhvillohet në selinë e NATO-s, Bruksel, në datat 10-11 shkurt 2016.

Kodheli pret ushtarakët e kthyer nga Afganistani: Na keni bërë krenarë

Botasot - 09.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, takuan sot ushtarakët e kthyer nga misioni i NATO-s në Afganistan, “Resolute Support”.

Mimi Kodheli: Sa e rrezikuar është Shqipëria nga ISIS (dhe PS nga Ben Blushi)

Gazeta Tema - 09.02.2016

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes në një intervistë në Shih Programin, në TVSH flet për rrezikun e ISIS në botën shqiptare. Rrëfen sfidat e ushtrisë, për buxhetin e superministrisë, përgjigjet nëse ...

Mimi Kodheli: Ja pse quhem Mimi

Gazeta Tema - 09.02.2016

Në intervistën e mbrëmshme për Enkel Demin, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka treguar edhe arsyen pse ka këtë emër. Së shpejti më kanë njoftuar që teatri operas do të rivendosë mos gaboj “La ...

Rekrutimet në FA, Veliaj: Mundësi më e mirë ekonomike

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 11:24 Kryebashkiaku Erion Veliaj , së bashku me ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë diskutuar sot për rekrutimet në FA. Sipas Veliajt, Shqipëria po eksporton paqe përmes ...

Rekrutimi për ushtarë të FA-së, Kodheli: Nuk është e thjeshtë të bëhesh pjesë, por jo e pamundur

Almakos - 08.02.2016

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë zhvilluar një takim me maturantët e Tiranës, për fushatën e rekrutimit për ushtarë detarë të Forcave të ...

Rekrutimet në FA, Kodheli: Kemi nevojë për kontigjent të rinj

ikub - 08.02.2016

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë zhvilluar një takim me 24 administratorët e njësive vendore lidhur me fushatën e rekrutimeve për ...

Mimi Kodheli kërkon 600 ushtarë

Lajmi.net - 08.02.2016

Ministria e Mbrojtjes ka nisur një fushatë rekrutimi për 600 ushtarë të rinj që do t’i bashkohen Forcave të Armatosura. Për shkak të interesimit të ulët ministrja e Mimi Kodheli ka kërkuar ndihmë ...

Kodheli e Veliaj takim për rekrutimet për ushtarë-detarë aktivë në Forcat e Armatosura

BalkanWeb - 08.02.2016

TIRANE- Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, janë takuar ditën e sotme së bashku me 24 administratorët e njësive vendore, lidhur me fushatën e ...

Rekrutimet: Bashkia dhe Mbrojtja fushatë për ushtarë të rinj

Mapo - 08.02.2016

Rekrutimet: Bashkia dhe Mbrojtja fushatë për ushtarë të rinj Postuar më: 08 Shkurt 2016 18:16 Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes do të ndërmarrë një fushatë në të gjitha ...

Mimi Kodheli kërkon 600 ushtarë

Botasot - 08.02.2016

Ministria e Mbrojtjes ka nisur një fushatë rekrutimi për 600 ushtarë të rinj që do t’i bashkohen Forcave të Armatosura. Për shkak të interesimit të ulët ministrja e Mimi Kodheli ka kërkuar ndihmë ...

Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Mbrojtjes, fushatë për rekrutët e rinj që do t’i bashkohen Forcave të Armatosura

Gazeta Tema - 08.02.2016

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes do të ndërmarrë një fushatë në të gjitha njësitë administrative për rekrutimin e 600 të rinjve në Forcat e Armatosura.