TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ISIS u krijua nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës?

Albeu.com - 14.09.2014

Udhëheqësi i lartë i arabëve të Izraelit , Muhamed Zidane ka akuzuar SHBA-në dhe Izraelin se kanë formuar ISIS-in në mënyrë të fshehtë. Zidan tha se grupi është krijuar për të prishur imazhin e ...

Ja si stërviten ushtarët profesionistë të ISIS (FOTO VIDEO)

Albeu.com - 14.09.2014

Ky quhet "Kampi i trajnimit i luftës së zezë". Ata janë ushtarë profesionistë të organizatës kriminale ISIS, që po trondit opinionin publik me masakrat ç'njerëzore që kryejnë, shkruan Tetova Sot.

Vriten 18 militantë të ISIS

Albeu.com - 14.09.2014

Edhe ISIS ka krijuar tashmë armiq të mëdhenj dhe nuk mund të vazhdojë vetëm të vrasë. Armiqtë më të mëdhenj të grupit terrorist janë grupet ushtarake të kurdëve, policia dhe milicia e Baschar Al ...

Në radhë për tu ekzekutuar nga ISIS, britaniku tjetër Alan Henning

Lajmi.net - 14.09.2014

Në fund të videos të lëshuar nga ISIS, ku shihet teksa ekzekutohet britaniku David Haines, është paraqitur edhe pengu tjetër britanik, Alan Henning. Ai, sipas ISIS, do të jetë viktima e radhës nëse ...

Ekzekutohet pengu britanik nga xhihadistët islamikë në Siri

ABC News - 14.09.2014

Është ekzekutuar në Siri nga militantët e ISIS një peng tjetër. Bëhet fjalë për anëtarin e ekipit vullnetar britanik, Dejvid Heins, i rrëmbyer një vit më parë në Siri.

Një e keqe që po troket në derë, ç’duhet bërë?!

Panorama - 14.09.2014

DENION MEIDANI Në pak javë u bëmë dëshmitarë pamjesh të burrave të maskuar, që në mënyrë makabre, para kamerave, u prenë kokën apo fytin gazetarëve e qytetarëve amerikanë, duke bërë deklarata ...

Kjo është Forca e Vërtet e ISIS (VIDEO)

Shkupi24 - 14.09.2014

Videoija që u bë publike në mbarë botën tregon ushtrimet që ISIS i bë në kampet e tyre ushtarake. Kampin e kanë quajtur ”Kampi i trajnimit i luftës së ...

Edhe një i ri nga Prizreni i bashkohet ISIS-it! (Foto)

Albtime - 13.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, është bashkuar në radhët e ISIS-it, në Irak. Këtë e ka bërë me dije vetë Besniku, duke postuar foto në profilin e tij në Facebook, ku shihet edhe duke ...

Vdes edhe një shkupjan në Irak

Albtime - 13.09.2014

Edhe një shkupjan ka vdekur gjatë luftimeve në anën e xhihadistëve pardje në qytetin irakian Bastra. M.M. është shtetasi i dhjetë nga Maqedonia i cili ka vdekur duke luftuar në anën e ISIS të cilët ...

​Gjermania ndalon simbolet e ISIS

Lajmi.net - 13.09.2014

Në Gjermani, ministri i Brendshëm ndaloi përdorimin e flamurit të zi me shkrim të bardhë arab, si simbol i “Shtetit Islamik”. Ministri gjerman, Thomas de Maizière, deklaroi se Gjermania është një ...

A u vranë kështu terroristët shqiptarë në Irak (Video)

Albtime - 13.09.2014

Aviacioni amerikan ka sulmuar pjesëtarët e ISIS në Irak. Ndërkohë sot është bërë e ditur se nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë.

Obama i dëshiron milionat e ISIS'it

Almakos - 13.09.2014

Administrata e presidentit amerikan Barack Obama po mendon tu ndaloj miliona dollarët nga nafta që e bënë Shtetin islamik në Irak dhe Siri një nga grupet terroriste më të pasura në botë.

Lufta kundër ISIS në Irak. SHBA zyrtarisht në luftë kundër Al Kaedës

ABC News - 13.09.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë zyrtarisht në luftë me Al KAedën, deklarata është bërë nga Shtëpia e Bardhë. Ndërkohë që bombardimet nga ajri në Irak vazhdojnë, sipas të dhënave të fundit janë ...

Gjermania ndalon simbolet e ISIS-it (Video)

Telegrafi - 13.09.2014

Në Gjermani, ministri i Brendshëm ndaloi përdorimin e flamurit të zi me shkrim të bardhë arab, si simbol i “Shtetit Islamik”. John Kerry ka për ndalesë të radhës Egjiptin, gjithmonë duke lobuar për ...

Gjermania ndalon përdorimin e simboleve të IS-it

Gazeta Idea - 13.09.2014

Gjermnai- Gjermania ndaloi përdorimin e flamurit të zi me shkrim të bardhë arab, si simbol i “Shtetit Islamik”, raporton BBC. John Kerry ka ndaluar në Egjipti, duke lobuar për të mbledhur sa më shumë ...

Vriten 8 shqiptarë në Siri, vijojnë sulmet amerikane mbi Irak

Vision Plus - 13.09.2014

Ndërsa sulmet ajrore amerikane mbi Irak dhe Siri vijojnë, 11 anëtarë e organizatës radikale islamike ISIS janë vrarë. Sikurse raporton gazeta kosovare zëri, mes viktimave janë 8 shqiptarë, 6 nga ...

Gjermania ndalon përdorimin e simboleve të ISIS

Tetova Sot - 13.09.2014

Gjermania ndaloi përdorimin e flamurit të zi me shkrim të bardhë arab, si simbol i “Shtetit Islamik”, raporton BBC. John Kerry ka ndaluar në Egjipti, duke lobuar për të mbledhur sa më shumë ...

A u vranë kështu 8 shqiptarët sot në Irak (VIDEO)

Tetova Sot - 13.09.2014

Aviacioni amerikan ka sulmuar pjesëtarët e ISIS në Irak. Ndërkohë sot është bërë e ditur se nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë (një nga Maqedonia).

VIDEO/ Ja si lufton SHBA kundër terroristëve të ISIS në Irak

Shqiptarja - 13.09.2014

IRAK - Ndërsa aviacioni ushtarak amerikan i është bashkuar përpjekjeve të ushtarëve irakenë për të luftuar kundër terroristëve të ISIS. Në Youtube është publikuar një video ku tregohet një aksion i ...

Përse heziton Turqia në luftën kundër militantëve të Kalifatit

Shqiptarja - 13.09.2014

Sipas shumë analistëve orvajtjet e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, për të bindur Turqinë e Erdoganit për të ndërhyrë në mënyrë direkte në luftën anti-ISIS, nuk kanë patur një efekt tepër ...

Kërcënime breshëri nga ana e ISIS "Luftë Europës dhe të krishterëve"

Shqiptarja - 13.09.2014

Ushtria islamike në Irak dhe Siri ka shpërndarë dy video ku paralajmëron një hakmarrje kundër koalicionit, nën apelin e presidentit Obama, të shteteve anti-ISIS.

VIDEO/ A u vranë kështu terroristët shqiptarë në Irak

Gazeta Tema - 13.09.2014

Aviacioni amerikan ka sulmuar pjesëtarët e ISIS në Irak. Ndërkohë sot është bërë e ditur se nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë.

A u vranë në këtë mënyrë terroristët shqiptarë në Irak?! (Video)

Republika - 13.09.2014

Aviacioni amerikan ka sulmuar pjesëtarët e ISIS në Irak. Ndërkohë sot është bërë e ditur se nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë.

Lufta kundër ISIS-it, s’ka unitetet mes aleatëve perëndimorë

Gazeta Start - 12.09.2014

Aleatët europianë të Amerikës duket të kenë mendime të ndryshme lidhur me çështjen në se do t`u bashkohen Shteteve të Bashkuara në sulmet ajrore kundër grupit terrorist Shteti Islamik në Siri.

Kerri në Turqi, kërkon mbështetje kundër ISIS-it

Gazeta Start - 12.09.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri ka mbërritur në Turqi për të kërkuar mbështetje për më shumë veprime ushtarake kundër militantëve të ISIS në Irak dhe Siri.

Lufta kundër ISIS, ligjvënësit amerikanë mbështesin Obamën

Gazeta Start - 12.09.2014

Udhëheqësit e Kongresit amerikan nga të dyja partitë kryesore politike po shprehin mbështetje për strategjinë për të mundur Shtetin Islamik që Presidenti Obama e cilësoi grup xhihadist.

Një tjetër shqiptar vritet në radhët e ISIS

Gazeta Start - 12.09.2014

Një tjetër shqiptar është vrarë gjatë luftimeve në Irak përkrah militantëve të ISIS, bëjnë me dije mediat maqedonase. Shqiptari i vrarë është shtetasi nga Shkupi Mesud Musliu.

CIA: Numri i xhihaistëve është rritur prej 20 në 30 mijë

Idividi - 12.09.2014

Uashington, 12 shtator 2014 (MIA) - Grupi Shteti Islamik numëron ndërmjet 20.000 dhe 31.500 luftëtarë ekstremistë në Irak dhe Siri, kumtoi Agjencia amerikane qendrore e zbulimit (CIA).

Ligjvënësit amerikanë mbështesin strategjinë e Presidentit

SOT - 12.09.2014

Udhëheqësit e Kongresit amerikan nga të dyja partitë kryesore politike po shprehin mbështetje për strategjinë për të mundur Shtetin Islamik që Presidenti Obama e cilësoi grup xhihadist.

Një tjetër kosovar bashkohet me Lavdrim Muhaxherin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2014

Një tjetër kosovar i është bashkuar Lavdrim Muhaxherit dhe ISIS-it në luftën e tyre në Irak. Ai është Besnik Fanaj me origjinë nga fshati Vërmicë e Prizrenit.

CIA: ISIS organizatë kriminale, ka 31 mijë luftëtarë

Albeu.com - 12.09.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithnjë e më shumë po paralajmërojnë se agresioni i grupit terrorist ISIS mund të shtohet akoma edhe më tej. Agjencia Inteligjente Amerikane, CIA ka deklaruar se ...

CIA jep shifrën e ushtarëve të ISIS

Portalb - 12.09.2014

Lajme lidhur me temën Obama: Kam autoritetin për të nisur aksionin kundër militantëve të IS Obama zbardh planin tre pikësh për të luftuar ISIS Izraeli bashkëpunon me SHBA-në kundër ISIS Kush janë ...

CIA jep shifrën e ushtarëve të ISIS

Albtime - 12.09.2014

Në prag të aplikimit të projektit Obama kundër ushtarëve të ISIS, agjensia e spiunazhit amerikan, CIA, ka treguar numrin e ushtarëve të saj, që kapin shifrat e 20 000-31 500 .

CIA: ISIS ka 31 mijë luftëtarë

Ina - 12.09.2014

Ekstremistët islamikë të Irakut dhe Levantit përllogaritet të jenë rreth 31 mijë luftëtarë, pothuaj 3-fish më tepër nga ç’mendohej deri më tani. Kjo thuhet në një shqyrtim të ri të raporteve të ...

Iraku mund ta mposhtë ISIS-in (video)

Lajmi.net - 12.09.2014

Zëvendëskryeministri irakian, Hoshyar Zebari ka thënë se falë përfshirjes së SHBA-së, në luftën kundër ISIS ka pasur zhvillime të reja. Duke folur për gazetaren Christiane Amanpour, Zebari ka thënë ...

I shpall luftë ISIS-it, kudo që ndodhet

Lajmi.net - 12.09.2014

“Si Komandant i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, përgjegjësia ime më e madhe është siguria e popullit amerikan, prandaj autorizoj sulmet ajrore të ushtrisë amerikane për shkatërrimin e ...

Rusia akuzon SHBA-ta për sulmet ajrore në Siri

Lajmi.net - 12.09.2014

Diplomacia ruse thotë se plani i SHBA-ve për të ndërmarr sulme ajrore ndaj militantëve të ISIS-it, pa lejen e KS-OKB-së, nënkupton agresion ndaj një shteti.

Edhe një tjetër shqiptar nga prizreni i bashkohet isis-it

Zhurnal - 12.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, është kosovari i radhës që është bashkuar në radhët e ISIS-it, në Irak. Këtë e ka bërë me dije vetë Besniku, duke postuar foto në profilin e tij në Facebook, ku ...

CIA jep shifrën e ushtarëve të ISIS

Almakos - 12.09.2014

Në prag të aplikimit të projektit Obama kundër ushtarëve të ISIS, agjensia e spiunazhit amerikan, CIA, ka treguar numrin e ushtarëve të saj, që kapin shifrat e 20 000-31 500.

Kush janë 10 shtetet arabe që do luftojnë ISIS?

Portalb - 12.09.2014

Lajme lidhur me temën CIA jep shifrën e ushtarëve të ISIS Obama zbardh planin tre pikësh për të luftuar ISIS Izraeli bashkëpunon me SHBA-në kundër ISIS Ndryshohet mbulesa e Qabes (Foto) Krahas ...

10 shtete arabe do të luftojnë ISIS-in

Lajm - 12.09.2014

Krahas përgatitje të sulmeve ajrore kundër ISIS, shteteve të NATOs së fundi ju bashkua edhe Kina, ndërsa pjesë e aleancës do jenë edhe 10 shtete arabe.

Hashim Thaçi: Edhe Kosova është pjesë e Aleancës për shkatërrimin e terroristëve të ISIS’it

Almakos - 12.09.2014

Kryeministri në Largim, Hashim Thaçi ka njoftuar se edhe Kosova është pjesë e Aleancës, në krye me SHBA’të, për shkatërrimin e terroristëve të ISIS’it.

Thaçi: Edhe Kosova do të ndihmojë për ta shkatërruar ISIS-in

Albeu.com - 12.09.2014

Kryeministri Hashim Thaçi është shprehur se edhe Kosova do të japë kontributin e saj për ta shkatërruar grupin radikal ISIS-in, i cili po vepron në Lindjen e Mesme.

Vdes edhe një tjetër shqiptar në kampet e luftës në Irak

Albeu.com - 12.09.2014

Vrasjet e shqiptar ëve në kapmet e luftës në shtetet e Lindjes së Mesme, ku ka vatra të nxehta luftimesh janë bërë tanimë fatkeqësisht lajme thuajse të përditshme.

Me Aleancën, për të luftuar ISIS-in

Lajmi.net - 12.09.2014

Një ditë pasi presidenti amerikan, Barack Obama shpalosi strategjinë për të luftuar militantët e “Shtetit Islamik”, kryeministri Hashim Thaçi ka bërë të ditur se Kosova është pjesë e kësaj Aleance ...

Gjermania dhe Franca i "bashkohen SHBA-së" kundër ISIS

Albeu.com - 12.09.2014

Franca dhe Gjermania do ta luftojnë organizatën radikale ISIS, që po kryen masakra në Irak dhe në Siri. Presidenti francez, Fransua Holande tha sot se vendi i tij është i gatshëm "ta shtojë ...

Damasku nxit SHBA të bashkohen me Sirinë në luftën kundër ISIS

SOT - 12.09.2014

Damasku ka nxitur administratën amerikane që të bashkohen me Sirinë, në luftën kundër ISIS, duke treguar se nuk ka asnjë rezervë lidhur me sulmet ajrore të SHBA-së kundër kësaj organizate, brenda ...

Damasku nxit SHBA të bashkohen me Sirinë në luftën kundër ISIS

Lajm - 12.09.2014

Damasku ka nxitur administratën amerikane që të bashkohen me Sirinë, në luftën kundër ISIS, duke treguar se nuk ka asnjë rezervë lidhur me sulmet ajrore të SHBA-së kundër kësaj organizate, brenda ...

Baschar Al Assad kundër ISIS

Albeu.com - 12.09.2014

Damasku zyrtar nuk ka asnjë rezervë për sulmet e SHBA-ve kundër ISIS-it në Siri dhe në Irak. Assad ka thënë se qeveria e Sirisë dhe ajo e Shteteve të Bashkuara janë në një vijë kur vjen puna tek ...

A mjafton plani i Obamës për ta shkatërruar ISIS-in?

Almakos - 12.09.2014

Strategjia kundër Shtetit Islamik po merr mbështetje nga të dyja partitë kryesore, megjithatë disa ligjvënës republikanë në Kongres druhen se ndërhyrja ushtarake e planifikuar nga Barack Obama mund ...

Lufta në Irak, humb jetën një tjetër shqiptar

SOT - 12.09.2014

Lufta në Irak i ka marrë jetën një tjetër shtetasi shqiptar, pasi ky i fundit ka qënë duke luftuar në qytetin Bastras. Sipas Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë, viktima është shtetasi Mesud ...

Një tjetër shqiptar vritet në luftën e ISIS

Lajmi.net - 12.09.2014

Një tjetër shqiptar ka rënë viktimë e luftës në shtetet e Lindjes së Mesme dhe dyshohet se ai luftonte përkrah organizatës ISIS. Mediat maqedonase raportojnë se shqiptari që ka humbur jetën duke ...

CIA: ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë

Lajmi.net - 12.09.2014

Sipas një vlerësimi të ri të bërë publik nga CIA, ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë në Irak dhe në Siri, 3 herë më shumë se sa mendohej më parë.

Ligjvënësit amerikanë mbështesin strategjinë e Presidentit

VOA - 12.09.2014

Udhëheqësit e Kongresit amerikan nga të dyja partitë kryesore politike po shprehin mbështetje për strategjinë për të mundur Shtetin Islamik që Presidenti Obama e cilësoi grup xhihadist.

Tjetër kosovar i bashkohet ISIS, krah për krah me Lavdrim Muhaxherin

Ora news - 12.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, është kosovari i radhës që është bashkuar në radhët e ISIS-it, në Irak. Këtë e ka bërë me dije vetë Besniku, duke postuar foto në profilin e tij në Facebook, ku ...

CIA: ISIS ka mbi 30 mijë ushtarë

Koha.net - 12.09.2014

Shteti Islamik ka ndërmjet 20.000 dhe 31.500 ushtarë ekstremistë në Irak Siri, ka kumtuar shërbimi informativ amerikan CIA, duke shtuar se më herë ka pasur vetëm rreth 10 mijë sish "CIA, në bazë të ...

CIA: ISIS ka rritur ndjeshëm numrin e luftëtarëve në Irak dhe Siri

Telegrafi - 12.09.2014

Shteti Islamik ka midis 20,000 dhe 31,500 luftëtarë ekstremistë në Irak dhe Siri, ka bërë të ditur CIA, duke shtuar se më parë ishte vlerësuar se ata kishin një numër vetëm prej rreth 10 mijë ...

Lufta ndaj ISIS

ABC News - 12.09.2014

Udhëheqësit e Kongresit amerikan nga të dyja partitë kryesore politike shprehen mbështetje për strategjinë e presidentit Obama per te luftuar Shtetin Islamik ISIS.

Xhihadisti i Prizrenit kërcënon nga Iraku pushtetarë e hoxhallarë në Kosovë

Koha.net - 12.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, që i është bashkuar radhëve të ISIS-it në Irak, i cili ka postuar foto në facebooke në të cilat shihet duke ekzekutuar civilë përkrahë krerëve të ISIS-it (në ...

CIA: ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë

Yll Press - 12.09.2014

“Grupi terrorist, i vetëquajtur Shteti Islamik, mund të ketë një kontingjent luftëtarësh nga 20 mijë deri në 31,500”, ka thënë gjatë ditës së enjte një zëdhënës i CIA-s.

Rusët: Strategjia e SHBA për ISIS, agresion ndaj Sirisë

Panorama - 12.09.2014

Nga bombardimet amerikane mbi Irak Moska e ka quajtur agresion vendimin e administratës Obama për të bombarduar mbi Siri, si pjesë e strategjisë kundër ISIS.

IS me 31 mijë luftëtarë, CIA: Numri 3 herë më i madh se mendohej

Ora news - 12.09.2014

CIA deklaron se shteti islamik mund të ketë 31 mijë luftëtarë në Irak dhe Siri, gati trefishi i parashikimeve të mëparshme. Sipas zëdhënësit të CIA-s, përfundimet vijnë pas të dhënave të mbledhura ...

Thaçi: Edhe Kosova pjesë e Aleancës për shkatërrimin e ISIS'it

BalkanWeb - 12.09.2014

PRISHTINE- Kryeministri në largim, i Kosovës Hashim Thaçi ka njoftuar se edhe Kosova është pjesë e Aleancës, për shkatërrimin e terroristëve të ISIS’it.

Kosova, pas sanksioneve ndaj Rusisë, mbështetje edhe luftës kundër ISIS

Telegrafi - 12.09.2014

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Qeveria e Kosovës po punon në një paket masash që parandalon shkuarjen e luftëtarëve nga Kosova.

Gjermania merr masa kundër propagandës dhe rekrutimeve për ISIS

ABC News - 12.09.2014

Gjermania merr masat kundër terrorizmit. Në vend ndalohen rekrutimet e luftëtarëve, përdorimin e simboleve të organizatës si dhe mbështetjen e promovomin me cdo mjet.

Një tjetër shqiptar humb jetën në Irak, dyshohet se luftonte me terroristët e ISIS

BalkanWeb - 12.09.2014

TIRANE- Vrasjet e shqiptarëve në kampet e luftës në shtetet e Lindjes së Mesme, ku ka vatra të nxehta luftimesh janë bërë tanimë fatkeqësisht lajme thuajse të përditshme.

Thaçi thotë se Kosova është pjesë e Aleancës kundër ISIS-it

Koha.net - 12.09.2014

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka ofruar ndihmën e Kosovës Aleancës botërore për ta luftuar ISIS-in. Thaçi, në deklaratën e tij, ka thënë se edhe Kosova është pjesë e kësaj ...

SHBA, reagime ndaj Strategjisë për Shtetin Islamik

VOA - 12.09.2014

Fjalimi i Presidentit Obama rreth planeve të Shteteve të Bashkuara për “të degraduar dhe shkatërruar” grupimin e njohur si Shteti Islamik u ndoq nga miliona njerëz.

Vdes një tjetër shqiptar në kampet e luftës në Irak

ABC News - 12.09.2014

Nje tjeter shqiptar ka humbur jeten ne kampet e luftes ne qytetin iraken te Bastras. Behet fjale per Mesud Musliu, shqiptarin nga Shkupi I Maqedonise.

Një tjetër shqiptar nga Maqedonia vritet në luftën e ISIS

Ora news - 12.09.2014

Një tjetër shqiptar ka rënë viktimë e luftës në shtetet e Lindjes së Mesme dhe dyshohet se ai luftonte përkrah organizatës ISIS. Mediat maqedonase raoprtojnë se shqiptari që ka humbur jetën duke ...

Kongresi mbështet Obaman kundër ISIS

Telegrafi - 12.09.2014

Strategjia e Barack Obamas kundër Shtetit Islamik po merr mbështetje nga të dyja partitë kryesore, megjithatë në Kongres disa ligjvënës republikanë druhen se ndërhyrja ushtarake e planifikuar nga ...

10 shtete arabe, në aleancën kundër ISIS

Vision Plus - 12.09.2014

Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerri njoftoi se 10 shtete arabe kanë rënë dakord që të punojnë së bashku me Shtetet e Bashkuara në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik.

Fanaj nga Prizreni në ISIS (Foto +18)

InfoGlobi - 12.09.2014

Edhe një qytetar tjetër kosovar i’u është bashkangjitur radhëve të ISIS-it. Besnik Fanaj nga Vermica e Prizrenit në profilin e tijë në facebook ka postuar foto, ku shihet së bashku me Lavdrim ...

CIA: ISIS ka 31 mijë luftëtarë

InfoGlobi - 12.09.2014

Paralajmërimet për rritjen e numrit të grupit terrorist ISIS janë duke u bërë vazhdimisht nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës Ndërkohë Agjencia Inteligjente Amerikane, CIA ka deklaruar se aktualisht ...

CIA: Rreziku i ISIS më i madh nga ç'mendohej, ka 31 mijë luftëtarë

Shqiptarja - 12.09.2014

Ekstremistët islamikë të Irakut dhe Levantit përllogaritet të jenë rreth 31 mijë luftëtarë, pothuaj 3-fish më tepër nga ç’mendohej deri më tani. Kjo thuhet në një shqyrtim të ri të raporteve të ...

Raporti i CIA-s: IS-i mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë

Gazeta Idea - 12.09.2014

Lindje e Mesme- CIA thotë se IS-i mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë në Irak dhe në Siri, 3 herë më shumë se sa mendohej më parë. “Grupi terrorist, i vetëquajtur Shteti Islamik, mund të ketë një ...

Kreu i KMSH-së, Bruçaj: “95% e xhamive në Shqipëri, nën jurdiksionin tonë”

Respublica - 12.09.2014

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, i ka dhënë një intervistë gazetës “Java” në të cilën flet për aktualitetin dhe morinë e temave që po ndërlidhin fenë me zhvillime sociale ...

Thaçi: Kosova është pjesë e Aleancës për shkatërrimin e ISIS

Tetova Sot - 12.09.2014

Kryeministri në Largim, Hashim Thaçi ka njoftuar se edhe Kosova është pjesë e Aleancës, në krye me SHBA-të, për shkatërrimin e terroristëve të ISIS-it.

Gjermania nuk do të marrë pjesë në sulmet ndaj ISIS

Tetova Sot - 12.09.2014

Gjermania nuk do të marrë pjesë në sulmet ajrore të planifikuara nga SHBA-ja ndaj pjesëtarëve të Shtetit islamik, deklaroi zëdhënësja e kancelares Angela Merkel.

CIA: ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë

Tetova Sot - 12.09.2014

CIA thotë se IS-i mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë në Irak dhe në Siri, 3 herë më shumë se sa mendohej më parë. “Grupi terrorist, i vetëquajtur Shteti Islamik, mund të ketë një kontingjent ...

Assad mbështet sulmet e SHBA ndaj ISIS

AMA-News - 12.09.2014

Damasku nuk ka asnjë rezervë lidhur me sulmet ajrore të SHBA-së kundër ISIS brenda territorit të Sirisë. Deklarata është bërë nga zëvendës ministri i jashtëm i Sirisë Faisal Mekdad në një intervistë ...

Obama merr mbështetjen e Kongresit

AMA-News - 12.09.2014

Strategjia e tij kundër Shtetit Islamik po merr mbështetje nga të dyja partitë kryesore, megjithatë, në Kongres, disa ligjvënës republikanë druhen se ndërhyrja ushtarake e planifikuar nga Barack ...

Vritet në Irak një tjetër shqiptar që luftonte në krah të ISIS

Gazeta Tema - 12.09.2014

Një tjetër shqiptar gjeti vdekjen duke luftuar në Irak. Raportohet se viktima e radhës është Mesud Musliu, nga Shkupi. Dyshohet se shqiptari i Maqedonisë luftonte në krah të terroristëve të ISIS.

Luftonte me ISIS në Irak, vritet një tjetër shqiptar nga Maqedonia

Shqiptarja - 12.09.2014

Një tjetër shqiptar, pjestar i ISIS është vrarë në luftime në Irak. Sipas mediave maqedonase shqiptari që ka humbur jetën është Mesud Musliu. Ai është nga Shkupi, dhe është shqiptari i dhjetë nga ...

Vdes edhe një shqiptar në Irak

InfoGlobi - 12.09.2014

Edhe një tjetër shqiptar ka humbur jetën duke luftuar në qytetin iraken të Bastras. Bëhet fjalë për shqiptarin nga Shkupi, Mesud Musliu, i cili bëhet kështu i dhjeti shqiptar i Maqedonisë që humb ...

Një tjetër shqiptar viktimë në luftën në Irak, xhihadist në rradhët e IS-it

Gazeta Idea - 12.09.2014

Irak- Viktimë e luftës që po zhvillohet në Irak ka mbetur një tjetër shqiptar i cili gjeti vdekjen teksa luftonte në rradhët e shtetit islamik të IS-it.

Vritet një tjetër shqiptar në Siri

AMA-News - 12.09.2014

Vrasjet e shqiptarëve në kampet e luftës në shtetet e Lindjes së Mesme, ku ka vatra të nxehta luftimesh janë bërë tanimë fatkeqësisht lajme thuajse të përditshme.

Kerry: Turqia të përfshihet ushtarakisht kundër ISIS-it

Tetova Sot - 12.09.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, u përpoq sot në Ankara të bindë Turqinë, aleate e SHBA-së dhe anëtare e NATO-s, që refuzon të përfshihet ushtarakisht, të mbështesë aktivisht luftën kundër ...

Vdes një tjetër shqiptar në kampet e luftës në Irak

Gazeta Dita - 12.09.2014

Nje tjeter shqiptar ka humbur jeten ne kampet e luftes ne qytetin iraken te Bastras. Behet fjale per Mesud Musliu, shqiptarin nga Shkupi i Maqedonise.

Thaçi:Kosova, pjesë e Aleancës për shkatërrimin e terroristëve të ISIS-it

Shqiptarja - 12.09.2014

Kryeministri në Largim, Hashim Thaçi ka njoftuar se edhe Kosova është pjesë e Aleancës, në krye me SHBA-të, për shkatërrimin e terroristëve të ISIS-it.

Besnik Fanaj nga Vërmica e Prizrenit, i bashkohet ISIS-it! (Foto)

Republika - 12.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, është bashkuar në radhët e ISIS-it, në Irak. Këtë e ka bërë me dije vetë Besniku, duke postuar foto në profilin e tij në Facebook, ku shihet edhe duke ...

CIA: ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë

Republika - 12.09.2014

Sipas një vlerësimi të ri të bërë publik nga CIA, ISIS mund të ketë deri në 31 mijë luftëtarë në Irak dhe në Siri, 3 herë më shumë se sa mendohej më parë.

31 mijë militantë, CIA: Rekrutime të frikshme nga IS

AlbanianScreen - 12.09.2014

Uashington - CIA trefishon vlerësimin për numrin e luftëtarëve të Shtetit islamik, duke njoftuar se grupi mund të ketë në përbërje deri në 31 mijë militantë në Irak dhe në Siri.

Kush janë 10 shtetet arabe që do luftojnë ISIS?

Shprehja - 12.09.2014

CIA deklaron se shteti islamik mund të ketë 31 mijë luftëtarë në Irak dhe Siri, gati trefishi i parashikimeve të mëparshme. Sipas zëdhënësit të CIA-s, përfundimet vijnë pas të dhënave të mbledhura ...

Thaçi: Edhe Kosova pjesë e planit për shkatërrimin e ISIS-it

Kosova Live - 12.09.2014

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka shkruar se edhe Kosova është pjesë e Aleancës Botërore dhe planit për shkatërrimin e terroristëve të ISIS-it.

Edhe një shkupjan vdiq duke luftuar në anën e ISIS-it

Republika - 12.09.2014

Edhe një shkupjan ka vdekur gjatë luftimeve në anën e xhihadistëve pardje në qytetin irakian Bastra. Mesud Musli është shtetasi i dhjetë nga Maqedonia i cili ka vdekur duke luftuar në anën e ISIS të ...

Kerri në Arabinë Saudite, kërkon mbështetje kundër ISIS

Gazeta Start - 11.09.2014

Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerri ndodhet në Arabinë Saudite për të kërkuar mbështetjen e një koalicioni kundër ekstremistëve të ISIS. Vetëm një ditë më parë presidenti Obama u zotua të luftojë ...

Sulmet e SHBA-së në Siri, alarmohet Rusia

Gazeta Start - 11.09.2014

Rusia ka paralajmëruar se sulmet e reja ajrore të SHBA-së kundër militantëve të ISIS në Siri, do të ishin një “dhunim i rëndë” i ligjit ndërkombëtar. Ministri i Jashtëm rus tha se një aksioni i ...

10 vende arabe i bashkohen SHBA-së në luftën ndaj ISIS

Gazeta Start - 11.09.2014

Dhjetë shtetet arabe, përfshirë Arabinë Saudite, kanë rënë dakord t’i bashkohen koalicionit me SHBA-në kundër militantëve të Shtetit Islamik, ISIS. Marrëveshja vjen pas bisedimeve që mbajtën ...

Al-Qaeda i bashkohet SHBA-së në shkat&eu...

Albtime - 11.09.2014

Lideri i Al-Qaedas, Ayman al-Zawahiri, është shumë i interesuar lidhur me planin amerikan për shkatërrimin e ISIS. Ai mezi pret që të dëgjojë strategjinë e presidentit amerikan Barack Obama, për të ...

Obama: Do ta shkatërrojmë ISIS-in

Albeu.com - 11.09.2014

Në ditën që përkujton tragjedinë e 11 shtatorit, Barack Obama ka folur përpara mediave amerikane , duke dhënë mesazhe të forta për mbarë botën. Obama tha se nuk do të hezitojë të ndërmarrë masa ...

ISIS mban në duar armët e SHBA-së, Kinës dhe Evropës

Albeu.com - 11.09.2014

Armët, të cilat grupi terrorist ISIS i mban në dorë janë prodhuar në SHBA, Kinë dhe në Evropë. Grupi terrorist që po kryen masakra në Irak dhe gjithandej në Lindjen e Mesme ka në dorë pushkë nga ...

Obama: Ja plani ynë kundër ISIS

Lajm - 11.09.2014

Siç kishte njoftuar që të dielën, presidenti amerikan Barak Obama ka paraqitur planin e tij anti-terrorizëm. Dhe u ka theksuar amerikanëve, që SHBA-të, do të drejtojnë koalicionin anti-ISIS, por pa ...

Obama autorizon sulme ajrore në Siri

Yll Press - 11.09.2014

"Unë e kam bërë të qartë se ne do t’i kapim terroristët që kërcënojnë vendin tonë, kudo që janë. Kjo do të thotë se unë nuk do të ngurroj për të ndërmarrë veprime kundër ISIS në Siri, si dhe në Irak.

Obama, fjalim në prag të 11 shtatorit

ABC News - 11.09.2014

SHBA jane te vendosura te vijojne luften deri ne shkaterrimin e ISIS. Presidenti Obama, ne nje fjalim ne Shtepine e Bardhe bëri të njohur planin për zgjerimin e përpjekjes ushtarake amerikane kundër ...

Obama, bombardime kundër ISIS edhe në Siri

Panorama - 11.09.2014

Presidenti Barak Obama Presidenti amerikan, Barak Obama, si pjesë e strategjisë së tij kundër grupit ekstremist Shteti Islamik apo ISIS mund të autorizojë bombardimet në Siri.

Armët e prodhuara në vendet e Europës, Kinë dhe SHBA, në duart e terroristëve të ISIS

ABC News - 11.09.2014

Armët me të cilat terroristët e Isis, po kryejnë krime në pjesën më të madhe të Sirisë dhe Irakut, janë prodhuar në vende të ndryshme të Europës, Kinë dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Besnik Fanaj nga Vërmica e Prizrenit, i bashkohet ISIS-it! (Foto)

Telegrafi - 11.09.2014

Besnik Fanaj, nga Vërmica e Prizrenit, është bashkuar në radhët e ISIS-it, në Irak. Këtë e ka bërë me dije vetë Besniku, duke postuar foto në profilin e tij në Facebook, ku shihet edhe duke ...

Obama shpalos strategjinë kundër ISIS: Sulme ajrore në Siri

Shqiptarja - 11.09.2014

Presidenti amerikan Barack Obama u tha mbrëmë amerikanëve se ka autorizuar për herë të parë sulme ajrore amerikane në Siri dhe intensifikimin e sulmeve në Irak, si pjesë e strategjisë së SHBA-ve në ...

Plani “Obama” kundër ISIS

Vision Plus - 11.09.2014

Shtetet e Bashkuara do te ndërmarrë një fushatë sistematike sulmesh ajrore ndaj organizatores radikal islamike ISIS, qe operon ne Irak dhe Siri. Duke prezantuar planin e tij kundër kërcënimit te ri ...

Amerika kujton sulmet e 11 shtatorit. Obama Ja plani yne kunder ISIS.

Shqiperia - 11.09.2014

Siç kishte njoftuar që të dielën, presidenti amerikan Barak Obama ka paraqitur planin e tij anti-terrorizëm. Dhe u ka theksuar amerikanëve, që SHBA-të, do të drejtojnë koalicionin anti-ISIS, por pa ...

Rusia kundër “aktit të agresionit” në Siri

InfoGlobi - 11.09.2014

“Sulmet ajrore kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri, pa mandat nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, do të ishin akt i agresionit”, ka thënë Ministria e Jashtme e Rusisë.

Obama: Sulme kundër xhihadistëve edhe në Siri

Republika - 11.09.2014

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama gjatë një fjalimi të mbajtur në Shtëpinë e Bardhë u zotua për të shkatërruar Shtetin Islamik (IS), duke autorizuar edhe sulme ajrore për herë të parë ...

Obama kërkon nga Kongresi armatosjen e opozitës siriane kundër ISIS

Gazeta Start - 10.09.2014

Presidenti amerikan Barak Obama i ka kërkuar Kongresit të armatosë forcat opozitare siriane për të luftuar ISIS. Lajmi bëhet me dije nga “CNN”, në një kohë që Shefi i Shtëpisë së Bardhë pritet të ...

ISIS bashkon interesat e SHBA-së dhe “Al-Kaedas”

Gazeta Start - 10.09.2014

Ayman al-Zawahiri, lideri i “Al-Kaedas” është ndër më të interesuarit rreth planit të ri që presidenti amerikan, Barak Obama, do të shpallë kundër ISIS.

Krasniqi: ISIS-i s’i solli gjë të mirë botës, ndaj mos kundërshtoni me metodat e tyre!

Lajm - 10.09.2014

“Djegia dhe shkatërrimi a janë mjete ISIS-iane apo demokratike?”, pyet imami Shefqet Krasniqi. “Deri kur disa nga ne do të bëhen aq të palogjikshëm sa të mundohen të shprehin kundërshtinë e tyre ndaj ...

Obama zbardh planin tre pikësh për të luftuar ISIS

Portalb - 10.09.2014

Lajme lidhur me temën Izraeli bashkëpunon me SHBA-në kundër ISIS Kush janë dhjetë shtetet që do luftojnë ISIS? Obama: Nuk ka aksion ushtarak për ta zgjidhur problemin në Ukrainë Obama dhe Merkel ...

Është vrarë lideri i ISIS-it Abu Be...

Albtime - 10.09.2014

Vritet lideri i ISIS-it Ebu Beker el Bagdati. Me mijëra media nëpër rrjetet sociale kanë lansuar lajmin e vrasës së liderit të grupit ekstremit për Irak dhe Siri, Ebu Bekër el Bagdati.

ISIS kërcënon Putinin

Albeu.com - 10.09.2014

Anëtarët e ISIS, pasi kanë pushtuar aeroportin e Ragit të Sirisë, kanë xhiruar një video me anë të së cilës kanë kërcënuar presidentin rus, Vladimir Putin .

Ballkani dhe Turqia marrin masa kundër ISIS-it

SETimes - 10.09.2014

10/09/2014 Vendet rajonale punojnë për t'iu përgjigjur rreziqeve të sigurisë që paraqiten nga xhihadistët që kthehen nga Siria dhe Iraku. Nga Linda Karadaku për Southeast European Times në Prishtinë ...

Al-Qaeda aleat i SHBA kundër ISIS-it

Shqipmedia - 10.09.2014

Lideri i Al-Qaedas, Ayman al-Zawahiri, është shumë i interesuar lidhur me planin amerikan për shkatërrimin e ISIS. Ai mezi pret që të dëgjojë strategjinë e presidentit amerikan Barack Obama, për të ...

SHBA: Nuk do mbajmë peshën kryesore në luftën ndaj ISIS

Ora news - 10.09.2014

Shtëpia e Bardhë ka lëshuar një deklaratë të pazakontë të martën, duke thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund të mbajnë peshën e përgjegjësisë për të ruajtur sigurinë në Irak.

Irak, mbi 700 fëmijë të vrarë apo gjymtuar nga ISIS

Panorama - 10.09.2014

Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, zyrtarët kanë dëgjuar dje mbi tmerret që po kalojnë fëmijët dhe zhvlerësimin për jetën e tyre nga grupi ekstremist, Shteti Islamik, si dhe grupe të tjera ...

ISIS, Putinit: Avionët që ia dhe Basharit, do të sulmojnë ty!

Telegrafi - 10.09.2014

Anëtarët e Shtetit Islam, pas pushtimit të aeroportit në Ragi të Sirisë, kanë xhiruar një video me anë të së cilës kanë kërcënuar presidentin rus, Vladimir Putin.

Kënd po e kërcënon tani ISIS-i?

Telegrafi - 10.09.2014

Militantët islamikë të ISIS kanë kërcënuar me vdekje punonjësit e “Twitter” në qoftë se vazhdojnë të bllokojnë llogaritë e tyre në këtë rrjet të famshëm social.

Al-Qaeda i bashkohet SHBA-së në shkatërrimin e ISIS-it

Telegrafi - 10.09.2014

Lideri i Al-Qaedas, Ayman al-Zawahiri, është shumë i interesuar lidhur me planin amerikan për shkatërrimin e ISIS. Ai mezi pret që të dëgjojë strategjinë e presidentit amerikan Barack Obama, për të ...

ISIS-i bashkon Al-Qaedan me SHBA-të

Koha.net - 10.09.2014

Lideri i Al-Qaedas, Ayman al-Zawahiri, është shumë i interesuar që të dëgjojë planin e presidentit amerikan Barack Obama për të shkatërruar ISIS-in. Terroristi i cili besohet se është fshehur diku në ...

Alfano: Italia, shënjestra e rradhës e ISIS

Vision Plus - 10.09.2014

Italia mund të jetë shënjestër e militantëve të ISIS. Lajmi është njoftuar nga Ministri i Mbrojtjës në Itali, Angelino Alfano. Italia, anëtare e NATO-s, është treguar e gatshme që të ndihmojë Kurdët ...

Italia rrezik për sulme nga ISIS Alfano paralajmëron autoritetet

Shqiptarja - 10.09.2014

Ministri i Mbrojtjës në Itali, ka paralajmëruar se ky vend mund të jetë objektivi i radhës i militantëve të Shtetit Islamik. Angelino Alfano tha se Italia është në shënjestër dhe si një aleat i ...

Kerry mbërrin në Irak, kërkon mbështetje për luftën ndaj ISIS

Shqiptarja - 10.09.2014

BAGDAD - Sekretari amerikan i shtetit John Jerry mbërriti sot në një vizitë surprizë në Bagdad, me qëllim fillimin e një turneu në Lindjen e Mesme për të kërkuar mbështetje në luftë ndaj shtetit ...

Sotloff u shit te ISIS per 25 mije $

Shqiperia - 10.09.2014

Familja e gazetarit amerikan Steven Sotloff që u ekzekutua nga ISIS, ka deklaruar se 31-vjeçari është vrarë për 25 mijë dollarë, që mendohet t’i kenë marrë rebelët që treguan për vendndodhjen e tij.

Obama: Të armatosen forcat opozitare siriane për të luftuar ISIS

Express - 10.09.2014

Presidenti Barak Obama i ka kërkuar kongresit amerikan që të armatosë forcat opozitare siriane për të luftuar ISIS, bën të ditur agjencia e lajmeve CNN, teksa pritet që Obama të mbajë një fjalim ...

Gazetari i luftës, rrëfen eksperiencën e tij

Vision Plus - 10.09.2014

Prania e shumë shqiptareve ne luftën e Sirisë është pasoje e një politike financimi. Shteti islamik i njohur me emrin ISIS është aktualisht grupimi me i financuar ne bote, per shkak te shitjes se ...

Al-Qaeda i bashkohet SHBA-së në shkatërrimin e ISIS-it

Tetova Sot - 10.09.2014

Lideri i Al-Qaedas, Ayman al-Zawahiri, është shumë i interesuar lidhur me planin amerikan për shkatërrimin e ISIS. Ai mezi pret që të dëgjojë strategjinë e presidentit amerikan Barack Obama, për të ...

Djegia dhe provokimi janë mjete dhunë e jo paqeje

Republika - 10.09.2014

Dr. Shefqet Krasniqi Është vërtetë qesharake por edhe ironike tek sheh disa media tona tek reklamojnë një grup të rinjsh tanë, të ashtuquajtur të rinjtë (lexo: të manipuluar) e PDK-ës tek dogjën disa ...

ISIS kërcënon Putinin

Republika - 10.09.2014

Anëtarët e ISIS, pasi kanë pushtuar aeroportin e Ragit të Sirisë, kanë xhiruar një video me anë të së cilës kanë kërcënuar presidentin rus, Vladimir Putin.

Kerri drejt Lindjes së Mesme, koalicion i gjerë kundër ISIS?

Gazeta Start - 09.09.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri është nisur sot për një tur në Lindjen e Mesme. Vëmendja është përqendruar në Jordani dhe në Arabinë Saudite, ku Kerri do të kërkojë krijimin e një koalicioni ...

Lushtaku: Kurrë se kam mbrojtur ISIS-in

Albeu.com - 09.09.2014

Rinia e PDK-së e ka djegur flamurin e ISIS në mes të Prishtinës, si reagim global kundër kësaj organizate terroriste. I pari që ka reaguar dhe e ka mbështetur iniciativën ka qenë djali i Sami ...

Rinia e PDK-së djeg flamurin e ISIS-it

Idividi - 09.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, forumit të rinjve të partisë më të madhe në Kosovë, PDK-së.

Izraeli bashkëpunon me SHBA-në kundër ISIS

Portalb - 09.09.2014

Lajme lidhur me temën Kush janë dhjetë shtetet që do luftojnë ISIS? Kush janë luftëtarët e ISIS nga Perëndimi (FOTO)? VIDEO e re e ISIS, ja se çfarë zapton pas pushtimit të bazës ajrore Tabka (+18) ...

Ja si digjen nga ajri militantët e ISIS-it

Lajmi.net - 09.09.2014

Një video që po qarkullon në internet tregon luftën e forcave ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që po bëjnë kundër militantëve të organizatës terroriste të quajtur “Shteti Islamik i Irakut ...

Izraeli bashkëpunon me SHBA-në kundër ISIS

Albtime - 09.09.2014

Shërbimi ushtarak izraelit është duke bashkëpunuar thellësisht me SHBA-në, për të shkatërruar celulat e Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, njofton agjensioni rus i lajmeve, RT.

Obama: Përgjigje ushtarake ndaj ISIS?

Ina - 09.09.2014

Presidenti amerikan Barak Obama tha se ekzekutimi i "tmerrshëm" me prerje koke i gazetarit amerikan Steven Sotloff do të bashkojë vendin dhe të shtojë vendosmërinë e tij në trajtimin e terroristëve.

Bombardimi i pikave të ISIS’it (Video)

Lajm - 09.09.2014

Është publikuar një video në të cilën shihet sulmi i Amerikës kundrejt shtetit islamik në Siri. Video është xhiruar nga helikopteri derisa shihet qartë bombardimi i pikave të ...

Reagon BIK për djegien e flamurit të ISIS-it

Albeu.com - 09.09.2014

Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar ndaj djegies së flamurit të ISIS-it dje në Prishtinë nga disa të rinj të PDK-së. BIK vlerëson se organizata ISIS është kriminale dhe nuk pajtohet me veprimet e ...

E djegin flamurin e PDK-së

Albeu.com - 09.09.2014

Persona të ndryshëm kanë nisur të djegin flamurin e Partisë Demokratike të Kosovës dhe fotot kanë nisur ti shpërndajnë nëpër rrjete sociale. Ky reagim ka ardhur, pasi të rinj të PDK-së dogjën " ...

Djegia e flamujve tregon pafuqi

Zhurnal - 09.09.2014

Analisti Shpend Kursani, duke e komentuar djegien e flamurit të Organizatës kriminale ISIS, në të cilat ka fjalë me përmbajtje të rëndësishme të fesë islame, ka theksuar se kryesisht është kundër ...

Digjet flamuri i pdk-së si shenjë hakmarrje për djegien e flamurit të ISIS

Zhurnal - 09.09.2014

Në Facebook ka nisur një kampanjë kundër Partisë Demokratike të Kosovës, forumi rinor i së cilës dje dogji flamurin e ISIS-it, në të cilën është shkruar edhe shahadeti.

Digjet flamuri i PDK-së si shenjë hakmarrje për djegien e flamurit të ISIS

Albtime - 09.09.2014

Në Facebook ka nisur një kampanjë kundër Partisë Demokratike të Kosovës, forumi rinor i së cilës dje dogji flamurin e ISIS-it, në të cilën është shkruar edhe shahadeti.

Kundërpërgjigjen islamistët, djegin flamurin e PDK-së

Lajmi.net - 09.09.2014

Dje të rinjtë e Partisë Demokratike të Kosovës, dogjën flamurin e organizatës terroriste ISIS, pjesë e së cilës janë edhe shumë të rinj shqiptarë. Veprimi i tyre ka marrë kundërpërgjigje vetëm një ...

Digjet flamuri i PDK-së si shenjë hakmarrje për djegien e flamurit të ISIS

Almakos - 09.09.2014

Në Facebook ka nisur një kampanjë kundër Partisë Demokratike të Kosovës, forumi rinor i së cilës dje dogji flamurin e ISIS-it, në të cilën është shkruar edhe shehadeti.

Të rinjtë e PDK-së arsyetohen para Tërnavës për djegien e flamurit të ISIS-it

Lajmi.net - 09.09.2014

Naim Tërnava kërkon nga të rinjtë e Kosovës që të jenë më të kujdesshëm në veprimet e tyre dhe të mos bien pre e fushatave që mund ngjallin përçarje në mes të qytetarëve në vend.

Bashkësia islame dënon djegien e flamurit të isis-it

Zhurnal - 09.09.2014

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) vlerëson se akti i djeshëm i djegies së flamurit, nga një grup i të rinjve në Prishtinë, në të cilin është edhe dëshmia islame - shehadeti, është veprim i papranuar ...

ISIS-in duhet ta ndihmojmë, me bombardime ta dërgojmë në Epokën e Gurit!

Lajmi.net - 09.09.2014

Derisa Organizata e Kombeve të Bashkuara ka njoftuar për tmerret e xhihadistave të ISIS-it, vrasjen dhe gjymtimin e mbi 700 fëmijëve, dhe rekrutimin e qindra të tjerëve në radhët e veta, në Shtetet e ...

Selia e Shenjtë në Vatikan, cak mundshëm i sulmeve të ISIS-it

Lajmi.net - 09.09.2014

Angelino Alfano tërheq vërejtjen se Italia mund të jetë objektiv i sulmeve të radhës nga ISIS. Ai ka informuar institucionet e shtetit se njëri nga caqet e sulmeve mund të jetë Selia e Shenjtë në ...

Përgjigje ushtarake ndaj ISIS?

VOA - 09.09.2014

Presidenti amerikan Barak Obama tha se ekzekutimi i "tmerrshëm" me prerje koke i gazetarit amerikan Steven Sotloff do të bashkojë vendin dhe të shtojë vendosmërinë e tij në trajtimin e terroristëve.

Tronditëse! 700 fëmijë janë vrarë ose gjymtuar nga ISIS

Telegrafi - 09.09.2014

Tmerret që bota po dëgjon nga xhihadistët e Shtetit Islamik, ISIS, po kalojnë çdo imagjinatë. Që nga fillimi i vitit, rreth 700 fëmijë janë vrarë apo gjymtuar në Irak.

Lushtaku: Kurrë se kam mbrojtur ISIS-in, reagimi ishte për mbishkrimin “Allah, Muhammed”

Telegrafi - 09.09.2014

Një ditë pas djegies së flamurit të ISIS-it afër përmendores së Skënderbeut në Prishtinë ndër të parët që reaguan për këtë gjest ishte Mërgim Lushtaku, djali i Sami Lushtakut.

Mbi 700 fëmijë janë vrarë ose gjymtuar nga ISIS në Irak

Koha.net - 09.09.2014

Tmerret që bota po dëgjon nga xhihadistët e Shtetit Islamik, ISIS, po kalojnë çdo imagjinatë. Që nga fillimi i vitit, rreth 700 fëmijë janë vrarë apo gjymtuar në Irak.

BIK: ISIS vepron kundër mësimeve islame, por djegia e flamurit të tyre është e papranueshme

Koha.net - 09.09.2014

Akti i djeshëm i djegies së “flamurit” nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame - shehadeti, është veprim i papranuar dhe në kundërshtim me traditën tonë të tolerancës e ...

Ismajli kundër djegies së flamurit të ISIS-it

Telegrafi - 09.09.2014

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik ISmaili ka dalë në mbrojtje të flamurit të militantëve të Shtetit Islamik (ISIS), flamur që në kuadër të nj lëvizje botërore, e dogji edhe Forumi Rinor i ...

BIK: Akti i djegies së "flamurit" ku është shehadeti, në kundërshtim me traditën tonë fetare

Telegrafi - 09.09.2014

Bashkësia Islame e Kosovës vlerëson se akti i djeshëm i djegies së "flamurit" nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame - shehadeti, është veprim i papranuar dhe në kundërshtim ...

Kursani: Djegia e flamujve tregon pafuqinë

Telegrafi - 09.09.2014

Analisti Shpend Kursani, duke e komentuar djegien e flamurit të Organizatës kriminale ISIS, në të cilat ka fjalë me përmbajtje të rëndësishme të fesë islame, ka theksuar se kryesisht është kundër ...

Digjet flamuri i PDK-së si shenjë hakmarrje për djegien e flamurit të ISIS

Telegrafi - 09.09.2014

Në Facebook ka nisur një kampanjë kundër Partisë Demokratike të Kosovës, forumi rinor i së cilës dje dogji flamurin e ISIS-it, në të cilën është shkruar edhe shehadeti.

Rinia Demokratike: Nuk kishim për qëllim ofendimin e ndjenjave fetare

Koha.net - 09.09.2014

Një grup i të rinjve, anëtarë të Rinisë Demokratike të Kosovës – dega në Prishtinë, zhvilluan një takim me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërnava.

Të rinjtë e PDK-së: Nuk kishim për qëllim ofendimin e ndjenjave fetare!

Telegrafi - 09.09.2014

Një grup i të rinjve, anëtarë të Rinisë Demokratike të Kosovës – dega në Prishtinë zhvilluan një takim me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërnava.

BIK dënon djegien e flamurit të ISIS me simbole islame

VOA - 09.09.2014

Bashkësia Islame e Kosovës dënoi djegien e flamurit të përdorur nga organizata e shpallur terroriste e Shtetit Islamik të Irakut dhe Sirisë (ISIS) të hënën në Prishtinë, ndërsa tërhoqi vërejtjen se ...

Fushatë kundër ISIS, digjet flamuri xhihadist

Panorama - 09.09.2014

Djegia e flamurit xhihadist nga të rinjtë në Liban Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se lufta kundër militantëve të ISIS do të zgjasë përtej mandatit të Presidentit Barak Obama.

Thellohet konflikti virtual ndërmjet të rinjve të PDK-së dhe Forumit Rinor Islam

Koha.net - 09.09.2014

Është thelluar konflikti virtual ndërmjet të rinjve të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Forumit Rinor Islam. Kjo ndodhi pasi që të rinjtë e PDK-së dogjën flamurin e ISIS-it në shenjë proteste ...

Cili është sekreti i “suksesit” të ISIS?

Koha.net - 09.09.2014

Sipas një historiani arab, Ibn Khaldun, arsyeja e sukseseve të ISIS ndaj shteteve të organizuara dhe me kapacitete të pakrahasueshme në burime njerëzore dhe armatime moderne, qëndron tek “asabiyya”.

Britania e Madhe i dërgon armë Irakut, kundër ISIS

BalkanWeb - 09.09.2014

LONDËR- Britania e Madhe po dërgon armë dhe municione në Irak si ndihmë për të luftuar Shtetin Islamik ISIS, ka bërë të ditur ministria britanike e mbrojtjes.

2500 europianë luftojnë për ISIS

Koha.net - 09.09.2014

Anadolu Agency (AA) ka publikuar rezultatet e një studimi gjithëpërfshirës, të realizuar nga gazetarë dhe ekspertë. Gjëja më interesante është zbulimi i faktit se fenomeni i luftëtarëve që vijnë nga ...

Krasniqi: ISIS-i s’i solli gjë të mirë botës, ndaj mos kundërshtoni me metodat e tyre!

Telegrafi - 09.09.2014

“Djegia dhe shkatërrimi a janë mjete ISIS-iane apo demokratike?”, pyet imami Shefqet Krasniqi. “Deri kur disa nga ne do të bëhen aq të palogjikshëm sa të mundohen të shprehin kundërshtinë e tyre ndaj ...

Imami Shefqet Krasniqi: ISIS nuk i solli asgjë të mirë botës myslimane!

BalkanWeb - 09.09.2014

“Djegia dhe shkatërrimi a janë mjete ISIS-i janë apo demokratike?”, pyet imami Shefqet Krasniqi. “Deri kur disa nga ne do të bëhen aq të palogjikshëm sa të mundohen të shprehin kundërshtinë e tyre ...

Tronditëse,OKB:Mbi 700 fëmijë janë vrarë ose gjymtuar nga ISIS në Irak

Shqiptarja - 09.09.2014

Tmerret që bota po dëgjon nga xhihadistët e Shtetit Islamik, ISIS, po kalojnë çdo imagjinatë. Që nga fillimi i vitit, rreth 700 fëmijë janë vrarë apo gjymtuar në Irak.

Kush e krijoi ISIS-in dhe cilët ishin faktorët kryesorë?

Tetova Sot - 09.09.2014

E gjithë bota është ngritur në këmbë. Deri më tani, asnjë grup xhihadist në botë nuk ka pasur ndonjë fitore aq të madhe, që të ketë të ardhura ditore prej 1-2 milion dollarë në ditë, armë të ...

Digjet flamuri i PDK-së si shenjë hakmarrje për djegien e flamurit të ISIS

Tetova Sot - 09.09.2014

Në Facebook ka nisur një kampanjë kundër Partisë Demokratike të Kosovës, forumi rinor i së cilës dje dogji flamurin e ISIS-it, në të cilën është shkruar edhe shahadeti.

Kundërshtojmë ISIS-in, por jo me djegie flamurësh!

Tetova Sot - 09.09.2014

Labinot Kunushevci Nuk jam as arabofil e as turkofil! Unë jam shqiptar me kombësi, kosovar me shtetësi, evropian me gjeografi, kulturë e histori dhe mysliman me fe.

Kosovë, Bashkësia Islame kundër djegies së flamurit të IS

Gazeta Idea - 09.09.2014

Kosovë- Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës vlerëson se akti i djeshëm i djegies së “flamurit” të rrjetit xhihadist IS, nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame – shehadeti, ...

Të rinjët e PDK-së takohen me Tërnaven për djegien e flamurit të ISIS

InfoGlobi - 09.09.2014

Një grup i të rinjëve, anëtarë të Rinisë Demokratike të Kosovës – dega në Prishtinë zhvilluan një takim me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava.

Të rinjtë e PDK-së – Tërnavës: Nuk patëm qëllim të keq

Tetova Sot - 09.09.2014

Një grup i të rinjëve, anëtarë të Rinisë Demokratike të Kosovës – dega në Prishtinë zhvilluan një takim me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava.

Djegia e “flamurit” të ISIS, Bashkësia islame kundër gjestit të të rinjve kosovarë, dhe shpjegon përse

Respublica - 09.09.2014

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës vlerëson se akti i djeshëm i djegies së "flamurit" nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame - shehadeti, është veprim i papranuar dhe në ...

OKB: Mbi 700 fëmijë janë vrarë ose gjymtuar nga ISIS në Irak

Tetova Sot - 09.09.2014

Tmerret që bota po dëgjon nga xhihadistët e Shtetit Islamik, ISIS, po kalojnë çdo imagjinatë. Që nga fillimi i vitit, rreth 700 fëmijë janë vrarë apo gjymtuar në Irak.

Cili është sekreti i “suksesit” të ISIS?

Express - 09.09.2014

Sipas një historiani arab, Ibn Khaldun, arsyeja e sukseseve të ISIS ndaj shteteve të organizuara dhe me kapacitete të pakrahasueshme në burime njerëzore dhe armatime moderne, qëndron tek “asabiyya”.

Zbulimi, militantët e ISIS përdorin armë amerikane

Shqiptarja - 09.09.2014

SIRI - Militantët e ISIS janë duke përdorur në masë armë të prodhuara në SHBA falë konfiskimit të këtyre armatimeve më të hershme që u kanë bërë trupave qeveritare irakene dhe rebelëve sirian.

OKB: Në Irak 700 fëmijë të vrarë nga fillimi i vitit

AlbanianScreen - 09.09.2014

New York - "Që prej fillimit të vitit, janë vrarë 700 fëmijë nga ISIS në Irak". Kështu bën të ditur në Këshillin e Sigurisë së OKB, Leila Zerrougui, përfaqësuese speciale e Kombeve të Bashkuara për ...

Bashkësia Islame e Kosovës, kundër djegies së flamurit të ISIS

Republika - 09.09.2014

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës vlerëson se akti i djeshëm i djegies së “flamurit” nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame – shehadeti, është veprim i papranuar dhe në ...

BIK: ISIS nuk vepron sipas mësimeve islame

Kosova Live - 09.09.2014

Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar ndaj aktit të djeshëm të djegies së flamurit të ISIS-it nga një grup i të rinjve në të cilin është edhe dëshmia islame – shehadeti, duke e vlerësuar si një ...

Të rinjtë e PDK-së arsyetojnë para Tërnavës djegien e flamurit të ISIS

Kosova Live - 09.09.2014

Një grup i të rinjve, anëtarë të Rinisë Demokratike të Kosovës, dega në Prishtinë vizituan të martën kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, ku diskutuan për aktin e djeshëm të ...

Pas sfidës së kovës me akull, tani sfida e djegies së flamurit të ISIS-it (Video/Foto)

Gazeta Start - 08.09.2014

Tashmë është bërë “modë” në rrjetet sociale që njerëzit të djgegin flamurin e ISIS-it. Myslimanët e zëmëruar nga sjelljet brutale të kryera nga Shteti Islamik, janë duke u shprehur me zemërimin e ...

ISIS humbet territore pas sulmeve të kurdëve dhe SHBA-së

Gazeta Start - 08.09.2014

Luftëtarët kurdë kanë mundur të rimarrin territore strategjike në Irakun verior, territore që deri më sot mbaheshin nga militantët e ISIS. Rrjeti mediatik britanik “BBC” raporton se gjatë luftimeve ...

Liga Arabe përkrah SHBA-së, kundër ISIS

ikub - 08.09.2014

Ministrat e Jashtëm arabë u shprehën se do të luftojnë kundër militantëve të ISIS, kundër militantëve të grupeve islamike me qëllim mbrojtjen e sigurisë kombëtare.

Rinia Demokratike e PDK-së djeg flamurin e ISIS

Lajmi.net - 08.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste të quajtur Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, forumit të te rinjve të Partisë ...

Digjet flamuri i ISIS në mes të Prishtinës

Albeu.com - 08.09.2014

Në mes të Prishtinës, përpara bustit të heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skëndërbeu, është djegur flamuri i ISIS, organizatës terroriste që po kryen masakra në Lindje të Mesme.

Prishtinë, digjet flamuri i ISIS

SOT - 08.09.2014

Pasditen e sotme në mes të Prishtinës është djegur flamuri i ISIS, organizatë terroriste baske që po kryen masakra në Lindjen e Mesme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur përpara bustit të heroit kombëtar, ...

Rinia Demokratike djeg flamurin e ISIS’it në shesh

Lajm - 08.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste, Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, formumit të të rinjeve të partisë më të madhe në ...

Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS

Almakos - 08.09.2014

Kosova gjatë muajve të fundit ka qenë në qendër të lajmeve për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Të rinjtë kosovarë kanë reaguar, duke iu bashkuar nismës globale për ...

Irakianët fotografohen me xhihadistin e vrarë të ISIS-it (FOTO)

Almakos - 08.09.2014

Forcat irakiane të sigurisë dhe fiseve sunite janë fotografuar mbi trupin e xhihadistit të Shtetit Islamik pas vrasjes së tij në një përleshje të dhunshme me armë për kontrollin e Haditha Dam.

Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS

Albtime - 08.09.2014

Kosova gjatë muajve të fundit ka qenë në qendër të lajmeve për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Të rinjtë kosovarë kanë reaguar, duke iu bashkuar nismës globale për ...

Partia e Drejtësisë kundër djegies së flamurit që përdor ISIS

Lajmi.net - 08.09.2014

Kryetari i PD, Ferid Agani ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh të nënkryetarit të kësaj partie, Abdulla Klinaku, ku shprehet kundërshtimi për djegien e flamurit të ISIS.

Vazhdojnë sulmet ajrore të aviacionit amerikan në Irak

ABC News - 08.09.2014

Al Xhazira raporton në faqen e saj online se sulmet ajrore të aviacionit amerikan janë shumëfishuar duke ndihmuar në këtë mënyrë kurdët në që luftojnë në terren për të pasur më shumë përparësi ndaj ...

Liga Arabe: Përballje ushtarake dhe politike kundër ISIS

Mapo - 08.09.2014

“ISIS duhet të konfrontohet ushtarakisht dhe politikisht”. Kështu ka deklaruar publikisht kreu i Ligës Arabe, Nabil Elaraby, gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm arab.

Greqia në alarm terrorizmi, xhihadistë të ISIS në terren

Panorama - 08.09.2014

Shërbimet Sekrete greke janë sinjalizuar nga agjentët e SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe mbi rrezikun e terrorizmit prej disa anëtarëve të ISIS që kanë hyrë në tokën greke.

Sfida më e re pas asaj të kovës me akull, djegia e flamurit të ISIS-it (Video)

Panorama - 08.09.2014

Pas sfides per koven me akull, nje tjeter sfide po ‘pushton’ rrjetet sociale. Myslimanët e zemëruar nga sjelljet brutale të kryera nga ISIS janë duke shprehur zemërimin e tyre me versionin “Ice ...

Djegia e flamurit të ISIS-it

Panorama - 08.09.2014

Sfida më e re pas asaj të kovës me akull, djegia e flamurit të ISIS-it ...

Rinia Demokratike djeg flamurin e ISIS-it

Telegrafi - 08.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste, Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, forumit të rinjve të partisë më të madhe në ...

Sfida globale, të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS- FOTO

BalkanWeb - 08.09.2014

PRISHTINE- Bësimtarët myslimanë, të zemëruar nga sjelljet brutale të kryera nga Shteti Islamik (ISIS) janë duke e shprehur zemërimin e tyre duke e djegur flamurin e ISIS.

Sfida më e re, pas asaj të akullit, djegia e flamurit të ISIS-it (Video)

Telegrafi - 08.09.2014

Myslimanët e zemëruar nga sjelljet brutale të kryera nga ISIS janë duke shprehur zemërimin e tyre me versionin “Ice Bucket Challenge”, por kësaj radhe duke djegur flamurin e ISIS-it.

Të rinjtë e PDK-së djegin flamurin e ISIS-it

Koha.net - 08.09.2014

Rreth 20 të rinj të Partisë Demokratike të Kosovës kanë djegur sot flamurin e shtetit islam ISIS dhe e gjithë kjo, duke ju bashkuar kështu iniciativës botërore #Burn ISIS Flag Challenge, iniciativë ...

Të rinjtë e PDK-së djegin flamurin e ISIS

ABC News - 08.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste, ISIS, në Kosovë, nisi nga Rinia Demokratike, formumi i te rinjve te PDK-se. Akti i djegies u be para bustit të heroit kombëtar ...

Irakianët fotografohen pranë xhihadistit të vrarë të ISIS-it (Foto)

Telegrafi - 08.09.2014

Forcat irakiane të sigurisë dhe fiseve sunite janë fotografuar mbi trupin e xhihadistit të Shtetit Islamik (ISIS) pas vrasjes së tij në një përleshje të dhunshme me armë për kontrollin e Haditha Dam.

Mërgim Lushtaku: Djegia e flamurit të ISIS-it – Turp!

Telegrafi - 08.09.2014

Mërgim Lushtaku, djali i Sami Lushtakut, përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka reaguar për djegien e flamurit të ISIS-it, nga të rinjtë e PDK-së në Sheshin para shtatores së ...

Ferid Agani dhe partia e tij kundër djegies së flamurit të ISIS-it

Telegrafi - 08.09.2014

Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh të nënkryetarit të kësaj partie, Abdulla Klinaku, ku shprehet kundërshtimi për djegien e flamurit të ...

Partia e Drejtësisë kundër djegies së flamurit të ISIS-it

Koha.net - 08.09.2014

Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh të nënkryetarit të kësaj partie, Abdulla Klinaku, ku shprehet kundërshtimi për djegien e flamurit të ...

Iraku largon xhihadistët e ISIS  nga diga strategjike e Hadithës

Shqiptarja - 08.09.2014

IRAK - Forcat qeveritare irakiane, të ndihmuara nga ato amerikane thonë se kanë dëbuar militantët e ISIS nga një zonë e gjerë përreth digës strategjike Haditha, që është objekti i dytë hidroelektrik ...

Pas sfidës së akullit, sfida më e re në rrjetet sociale: Djegia e flamurit të ISIS’it (Video/Foto)

Tetova Sot - 08.09.2014

Muslimanët të zemëruar nga të sjelljet brutale të kryera nga Shteti Islamik (ISIS) janë duke e shprehur zemërimin e tyre me versionin “Bucket Challenge Ice”, por ata duke e djegur flamurin e ISIS’it.

Dy lajmet e Hoxhë Shefqetit

Gazeta Dita - 08.09.2014

“Arrestohet imami Shefet Krasniqi, i dyshuar si frymëzues i ekstremizmit islam”, ishte lajmi bombë i një dite më parë. “Lirohet Shefet Krasniqi” thoshte pas pak lajmi tjetër.

INTERVISTA/ Skënder Brucaj: Muslimanë, qëndroni larg ISIS. Lufta e tyre s’ka lidhje me islamin

Gazeta Tema - 08.09.2014

Nuk është habi që njerëzit e fesë zakonisht janë mjaft të artikuluar. Dhe nuk bën përjashtim as Skëndër Bruçaj, kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar.

‘IS’-i, Brucaj: Çmenduri dhe injorancë. Asnjë lidhje me Islamin. Qëndroni larg

Gazeta Idea - 08.09.2014

Tiranë- Nuk është habi që njerëzit e fesë zakonisht janë mjaft të artikuluar. Dhe nuk bën përjashtim as Skëndër Bruçaj, kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar.

Brucaj: Muslimanë, qëndroni larg ISIS. Lufta e tyre s’ka lidhje me islamin

Gazeta Dita - 08.09.2014

Nuk është habi që njerëzit e fesë zakonisht janë mjaft të artikuluar. Dhe nuk bën përjashtim as Skëndër Bruçaj, kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar.

Nismë globale për djegien e flamurit të IS-it, lum imazhesh në ueb (VIDEO)

Gazeta Idea - 08.09.2014

Me hashtagun #Burn ISIS Flag Challenge, #Sfida e djegies së flamurit të IS-it, muslimanët e zemëruar kanë përmbytur uebin me versionin e tyre të Sfidës së kovës me akull, në shenjë proteste kundër ...

FOTOT/ Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS

Gazeta Tema - 08.09.2014

Kosova ka qenë në qendër të lajmeve gjatë muajve të fundit, për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Për këtë arsye, në Kosovë ka pasur edhe arrestime të personave të dyshuar ...

Hashim Thaçi ja djeg flamurin e ISIS-it Lavdrim Muhaxherit

Express - 08.09.2014

Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste, Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, forumit të rinjve të partisë më të madhe në ...

Të rinj kosovarë djegin flamurin e ISIS para monumentit të Skënderbeut: Jemi kundër ekstremizmave të çdo forme

Respublica - 08.09.2014

Kosova burim luftëtarësh xhihadistë që inkuadrohen në rradhët e ISIS? Mbase, por ndodh edhe ndryshe: Të rinjtë kosovarë kanë reaguar ashpër ndaj kësaj “stigme” dhe i janë bashkuar nismës globale për ...

Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS (FOTO)

Tetova Sot - 08.09.2014

Kosova ka qenë në qendër të lajmeve gjatë muajve të fundit, për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Për këtë arsye, në Kosovë ka pasur edhe arrestime të personave të dyshuar ...

Irakianët fotografohen me xhihadistin e vrarë të ISIS-it (FOTO)

Tetova Sot - 08.09.2014

Forcat irakiane të sigurisë dhe fiseve sunite janë fotografuar mbi trupin e xhihadistit të Shtetit Islamik pas vrasjes së tij në një përleshje të dhunshme me armë për kontrollin e Haditha Dam.

Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS

Shkupi24 - 08.09.2014

Kosova gjatë muajve të fundit ka qenë në qendër të lajmeve për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Të rinjtë kosovarë kanë reaguar, duke iu bashkuar nismës globale për ...

2500 europianë luftojnë për ISIS pjesa më e madhe nga 18-19 vjeç

Shqiptarja - 08.09.2014

Anadolu Agency (AA) ka publikuar rezultatet e një studimi gjithë-përfshirës, të punuar nga gazetar dhe ekspertë, luftëtarët perëndimor në Irak dhe Siri.

OKB e tronditur nga shifrat alarmante: IS-i ka vrarë deri tani rreth 700 fëmijë

Gazeta Idea - 08.09.2014

Irak- Janë alarmante shifrat që ka publikuar Organizata e Kombeve të Bashkuara e cila thekson se janë deri në 700 fëmijë që janë vrarë nga militantët e Shtetit Islamik në Irak.

Agani dënon IS -in, mbron flamurin

InfoGlobi - 08.09.2014

Ministri në largim i Shëndetësisë së Kosovës, njëherësh Kryetar i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani postoi mesazhin e nënkryetarit të po kësaj partie, Abdulla Klinaku përmes të cilit dënohet ISIS ...

Pas sfidës së akullit, sfida më e re në rrjetet sociale: Djegia e flamurit të ISIS’it (Video/Foto)

Republika - 08.09.2014

Muslimanët të zemëruar nga të sjelljet brutale të kryera nga Shteti Islamik (ISIS) janë duke e shprehur zemërimin e tyre me versionin “Bucket Challenge Ice”, por ata duke e djegur flamurin e ISIS’it.

Të rinjtë kosovarë djegin flamurin e ISIS

Republika - 08.09.2014

Kosova gjatë muajve të fundit ka qenë në qendër të lajmeve për përfshirjen e dhjetra besimtarëve myslimanë në radhët e ISIS. Të rinjtë kosovarë kanë reaguar, duke iu bashkuar nismës globale për ...