TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shaqiri: Marr 15 mijë letra në muaj nga femrat

Albeu.com - 16.09.2012

Shaqiri: Marr 15 mijë letra në muaj nga femrat Xherdan Shaqiri 12 milionë euro i ka kushtuar skuadrës gjermane të Bayern Muchen që të angazhojë në radhët e veta talentin kosovar që luan për Zvicrën, Xherdan Shaqiri .

Xherdan Shaqiri merr 15 mijë letra në muaj nga femra të ndryshme

Portalb - 16.09.2012

Mesfushori 20-vjeçar, Xherdan (Gjerdan) Shaqiri, tashmë i admiruar nga rinia fanse e sportit edhe në Europë, në një intervistë për mediat gjermane ka sqaruar jetën e tij larg familjes, ndërsa është komentuar shumë pas ndeshjes mes ...

Xherdani, në mesin e 15 mijë letrave në muaj, edhe imazhe të nxehta

Koha.net - 16.09.2012

Mesfushori 20-vjeçar, Xherdan Shaqiri, idhull i shumë të rinjve, tashmë edhe në Evropë, në një intervistë për mediat gjermane ka sqaruar jetën e tij larg familjes, ndërsa është komentuar shumë pas ndeshjes mes Shqipërisë dhe Zvicrës, në të ...

Cana: Jam kapiten i kombëtares, por edhe i një kombi të tërë

Shqipmedia - 15.09.2012

Ikona e futbollit shqiptar, Lorik Cana gjatë një intervistë për “Sportin Shqiptar”, ka thënë se është kapiteni i një kombëtare të terë që ka emrin Shqipëri.

Shaqiri e Behrami frikësohen, nuk do të luajnë në Shqipëri?

LajmiFundit - 15.09.2012

Polemikat e rrepta që u krijuan në mes shqiptarëve, madje duke i quajtur disa kosovarë që luajnë për Zvicrën tradhtarë, si duket do të kenë vazhdimin e tyre.

Lorik Cana: Xherdan Shaqiri kërkoi falje pasi shënoi ndaj Shqipërisë

LajmiFundit - 15.09.2012

Lorik Cana ka komentuar çështjen e shumëpërfolur së fundi të angazhimit të lojtarëve me origjinë shqiptare në kombëtaren e Zvicrës. Cana ka thënë se pasi ka shënuar gol, Xherdan Shaqiri ka kërkuar falje.

Duka “ndërron mendje” për shqiptarët e Zvicrës

Yll Press - 15.09.2012

Për Zvicrën në ndeshje kundër Shqipërisë startuan Valon Behrami, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka. Në pjesën e dytë luajtën edhe Blerim Xhemaili e Admir Mehmedi. Zvicra fitoi 2:0 ndeshjen e luajtur në Luzern.

‘Patrioti’ Armand Duka e ‘magjupi’ Valon Behrami (Imer Mushkolaj)

ikub - 14.09.2012

Ndërmjet patriotëve si Armand Duka dhe “magjupëve” si Valon Behrami, unë do të zgjidhja këtë të dytin. Dhe “tradhtinë” e Xherdanit e ...

Magjup si Behrami

Lajm - 14.09.2012

IMER MUSHKOLAJ Po të isha si Xherdan Shaqiri do ta festoja shumë golin e së martës mbrëma kundër Shqipërisë. Futbolli luhet për gola dhe ai e dha një të tillë.

Duka: Futbollistët shqiptarë të Zvicrës ishin super profesionistë

Shqipmedia - 14.09.2012

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, ka ndryshuar deklaratat lidhur me futbollistët shqiptarë të Përfaqësueses së Zvicrës.

Shaqiri qau pas ndeshjes me Shqipërinë

Albeu.com - 14.09.2012

Shaqiri qau pas ndeshjes me Shqipërinë Ka shënuar ndaj Shqipërisë, duke u shndërruar në protagonistin kryesor të fitores 2-0 të Zvicrës në sfidën e të martës, dhe tashmë e shikon shumë pranë pjesëmarrjen me kombëtaren helvete në Botërorin ...

Duka "ndërron mendje" për shqiptarët e Zvicrës

Koha.net - 14.09.2012

Prishtinë, 14 shtator - Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, ka ndryshuar deklaratat lidhur me futbollistët shqiptarë të Përfaqësueses së Zvicrës.

Shaqiri ëndërron Brazilin

Yll Press - 14.09.2012

Mesfushori kosovar e ka pranuar se ëndërr e tij dhe e të gjithë zviceranëve është që përfaqësuesja e drejtuar nga Ottmar Hitzfeld ta presë një biletë për Brazil. “E ëndërrojmë me çdo kusht Brazilin, duke përfunduar në pozitën e parë.

Shfryrje të frustruarish

Koha.net - 14.09.2012

Çfarë pamë në ndeshjen e futbollit Zvicër-Shqipëri në Luzern ishte një demonstrim agresiviteti i një shoqërie me vlera të groposura dhe në kërkim të identitetit personal dhe kombëtar Për të gjithë patriotët me bateri, që fyejnë me fjalët ...

Shaqiri e Behrami frikësohen, nuk do të luajnë në Shqipëri?

Koha.net - 14.09.2012

Shkup, 14 shtator - Polemikat e rrepta që u krijuan në mes shqiptarëve, madje duke i quajtur disa kosovarë që luajnë për Zvicrën tradhtarë, si duket do të kenë vazhdimin e tyre.

Xherdan Shaqiri: Shqiptarët shanë Valon Berhamin, mua jo

LajmiFundit - 13.09.2012

Xherdan, si u ndjeve kur shënove gol në portën shqiptare? Nuk e kam gëzuar atë gol, dhe nuk e kam festuar. E kisha planifikuar që para ndeshjes, se nëse do të arrija të shënoja, nuk do ta festoja golin.

Humbet kombëtarja shqiptare nga përfaqësuesja zvicerane zero me dy

Idividi - 13.09.2012

Tiranë, 12 shtator 2012 (MIA) - Kombëtarja shqiptare mundet 0-2 nga përfaqësuesja zvicerane e drejtuar nga Hitzfeld e cila kishte mundësi për të shënuar edhe një tjetër gol, por shqiptari nga Kosova që luan për helvetikët Granit Xhaka nuk ...

Mesazh ne facebook, Lorik Cana mbron Xhaken e Shaqirin

InfoAlbania - 13.09.2012

Ne fushe nuk i kursen nderhyrjet e ashpra, madje as perballe bashkekombesve te tij. Me shpirtin e luftetarit, Lorik Cana mbetet nje prej shtyllave kryesore te Kombetares. Por, 29-vjecari di te mbroje edhe jashte fushes.

Shaqiri i tregon Hykes shenjat e gervishtjeve ne qafe pas ndeshjes

InfoAlbania - 13.09.2012

Fotot e Xherdan Shaqirit teksa i tregon Jahmir Hykes tre te gervishtura ne qafe pas ndeshjes Zvicer-Shqiperi, teksa po nderronin fanellat, jane komentuar gjate ne median zvicerane.

Reagimet për zvicër-shqipëri, futbollistët: 'jemi 100% shqiptarë' (video)

Alsat - 13.09.2012

Xhaka i fal një gol Shqipërisë! Nuk kanë të ndalur reakionet pas ndeshjes emocionuese Zvicër-Shqipëri, e fituar nga helvetikët me rezultatin 2:0.

Më krenar për Shaqirin, se sa për të shiturit e Tiranës

Portalb - 13.09.2012

Shqipëria humbi me meritë ndeshjen me Zvicrën, duke shuar dhe stuhinë patriotike të nxitur nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili i hodhi benzinë një zjarri primitiv mes shqiptarëve.

Shaqiri: Mami shiko! Ja shqiptarët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.09.2012

Shaqiri: Mami shiko! Ja shqiptarët (FOTO LAJM) Pas 1 / 1 Para Ironia që përdor media zvicerane ndaj shqiptarëve Ishte shqiptar ( Shaqiri ) ai që mundi Shqipërinë në ndeshjen e Luzernës. Dëmtimet që i sheh në trup nuk janë rastësi.

Hitzfeld: Shaqiri qau pas ndeshjes, babai i tij u trishtua nga goli ndaj Shqiperise

LajmiFundit - 13.09.2012

Xherdan Shaqiri ka pretenduar se ka qare pas ndeshjes me Shqiperine pasi mesoi se babai i tij ishte merzitur nga shenimi i golit nga shqiptari per kombetaren e Zvicres.

Shaqiri: Kurrë s'kam marrë ftesë nga Shqipëria

Portalb - 13.09.2012

Xherdan Shaqiri edhe një herë ka folur për dashurinë e tij për vendlindjen, pavarësisht se ka zgjedhur ta ndërtojë karrierën ndërkombëtare me përfaqësuesen e Zvicrës.

Bomba e Shaqirit: Duka më kërkoi 5 mijë paundë

Albeu.com - 13.09.2012

Bomba e Shaqirit: Duka më kërkoi 5 mijë paundë Pas shumë akuzave të drejtuara drejt tij dhe katër shqiptarëve të tjerë nga Kosova që luajnë me kombëtaren e Zvicrës, mesfushori i Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri ka rrëfyer të vërteten pse ai ...

11 shtator 2001 vs 11 shtator 2012

Shqipmedia - 13.09.2012

Shkruan : Petrit Osmani Luftë, vëllavrajse, gjak nëpër rrugët e Lucernit, këto ishin pritjet e para ndeshjes Zvicër- Shqipëri në bazë të disa komenteve edhe vrasje lojtarësh në “stilin kolumbian”.

EKSKLUZIVE/ Shaqiri: Unë tradhtar? Shqipëria s'më ka ofruar kurrë asgjë

BalkanWeb - 13.09.2012

Xherdan Shaqiri trishtoi shumë tifozë shqiptarë mbrë-mjen e së martës. Në ndeshjen eliminatore Brazil 2014, e vlefshme për grupin E, Shqipëria humbi kundër Zvicrës me rezultatin 2-0.

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në “Brazil 2014”

Gazeta Republika - 13.09.2012

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbetur i mahnitur me tifozerinë shqiptare, të mbledhur në Sëisspor Arena të Luzernit.

Shaqiri i priste vërshëllimat

Yll Press - 13.09.2012

Dhe, qasja e tij ishte e duhur, pasi që ai e kaloi ekipin e Ottmar Hitzfeldit në epërsi në minutën e 23-të, pas një gabimi të mbrojtjes shqiptare. “E dinim se do të ishte një ndeshje emocionuese.

Shaqiri: Nuk kam marrë ftesë nga Shqipëria

Telegrafi - 13.09.2012

Xherdan Shaqiri edhe një herë ka folur për dashurinë e tij për vendlindjen, pavarësisht se ka zgjedhur ta ndërtojë karrierën ndërkombëtare me përfaqësuesen e Zvicrës.

Shaqiri dhe Xhaka, më meritorët për sukseset e Zvicrës

Koha.net - 13.09.2012

Zürich 13 shtator - Në një intervistë dhënë gazetës ‘20 minuten”, kryetrajneri i kombëtares së Zvicrës, Othmar Hitzfeld e tha edhe një herë shkoqur se dy lojtarët më të merituar për sukseset aktuale të skuadrës së tij janë Xherdan Shaqiri ...

Hitzfeld: Shqiptarët, njerëz të mrekullueshëm

Gazeta Start - 12.09.2012

Trajneri i përfaqësueses së Zvicrës, Otmar Hitzfeld, ka mbetur i mahnitur me numrin e tifozerisë shqiptare në “Swisspor Arena” të Luzernit, për ndeshjen mes Zvicrës dhe Shqipërisë (0-2).

Shaqiri "shtrin" në "tapet" Shqipërinë

Shekulli - 12.09.2012

Xherdan Shaqiri shfryn si tullumbace, “armatën” kuqezi. Në ndeshjen më të ndjerë pas Shqipëri-Greqi të 2004- s, skuadra jonë përfaqësuese dështon keqazi, ndaj një Zvicre, të qartë dhe frikshme që shfrytëzon çdo rast që i vjen. Na ndëshkon.

Trajneri zviceran Hitzfeld: “Shqiptarët? Ndër tifozeritë më të zjarrta që kam parë!"

Shekulli - 12.09.2012

LUZERN – Trajneri zviceran ka folur sërish me superlativa për shqiptarët: "Shqiptarët njerëz të mrekullueshëm! Kur dëgjova se në Luzern ndodhen rreth 12000 shqiptarë nuk e besova dhe qesha.

Kombëtarja 'humbi busullën' pas golit të Shaqirit

Alsat - 12.09.2012

Ka përfunduar 2:0 ndeshja e shumëpritur Zvicër-Shqipëri. Golat për Zvicrën në minutën e '23 nga futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri dhe në 68' nga turko-zvicerani Inler me 11-metërsh. Ndeshja, për eliminatoret e 'Botërorit 2014'.

Humbet kombëtarja shqiptare

Top Channel - 12.09.2012

Kombëtarja shqiptare mundet 0-2 nga përfaqësuesja zvicerane e drejtuar nga Hitzfeld e cila kishte mundësi për të shënuar edhe një tjetër gol, por shqiptari nga Kosova që luan për helvetikët Granit Xhaka nuk donte të ndëshkonte për të ...

Xherdan Shaqiri: Më quajnë tradhtar ata që s`dinë realitetin

LajmiFundit - 12.09.2012

“Ishte një moment dyzimi shënimi i golit, nëse e patë besoj keni vënë re që nuk festova”. Kështu është shprehur Xherdan Shaqiri pas ndeshjes së djeshme Zvicër Shqipëri.

Lorik Cana: Goli i Xherdan Shaqirit vendosi fatin e ndeshjes

LajmiFundit - 12.09.2012

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka theksuar se ishte goli i Xherdan Shaqirit, ai që vendosi fatin e ndeshjes me Zvicrën (0:2). “Goli i parë ndryshoi shumë rrjedhën e ndeshjes.

Xherdan Shaqiri: Armand Duka kërkoi 5 mijë euro për të më futur në kombëtare

LajmiFundit - 12.09.2012

Autori i golit që ndëshkoi Shqipërinë në ndeshje me Zvicrën, Xherdan Shaqiri, përsërit se nuk është tradhtar dhe se presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i ka kërkuar ryshfet për ta pranuar në kombëtare.

Zvicra kthen kuqezinjte ne realitet

InfoAlbania - 12.09.2012

Zviceranet fitojne paster 2-0 me Shqiperine, duke shenuar nga nje gol per cdo pjese loje nga Shaqiri e Inler me 11-metersh Zvicer-Shqiperi 2-0 Shenues: Shaqiri 23’, Inler 67’ (11-m) Zvicra: Benaglio, Rodriguez, Von Bergen, Djourou, ...

Faleminderit djema, jemi krenar edhe me ju!

Albeu.com - 12.09.2012

Faleminderit djema, jemi krenar edhe me ju! Rreth kësaj teme: Zvicra më e mirë në gola (VIDEO) Shqiptarët e Zvicrës mes tifozëve kuqezinj (FOTO LAJM) Shaqiri: Himnin shqiptar do e këndoj me zemër 300 mijë dollarë për fitoren Aromë ...

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës: Mirëkuptojmë tifozët (VIDEO)

Albeu.com - 12.09.2012

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës: Mirëkuptojmë tifozët (VIDEO) Granit Xhaka Tre futbollistët shqiptarë të Zvicrës, Behrami, Xhaka dhe Shaqiri kanë deklaruar mbrëmë pas ndeshjes se i kuptojnë tifozët për reagimet e tyre pavarësisht se nuk ...

Ottmar Hitzfeld: 12 mijë shqiptarë në stadium, mbeta pa fjalë

LajmiFundit - 12.09.2012

“Shqiptarët njerëz të mrekullueshëm, kur dëgjova se në Lucern ndodhen rreth 12.000 shqiptarë nuk ju besova dhe qesha. Kur u afrova afër stadiumit mbeta pa fjalë”.

Hitzfeld: Shaqiri gjuajti keq tek goli, Xhaka ‘kursej’ Shqipërinë

Ina - 12.09.2012

Trajneri i skuadrës helvete Ottmar Hitzfled për mediat zvicerane ka përgëzuar adhuruesit shqiptarë. “Shqiptarët njerëz të mrekullueshëm, kur dëgjova se në Lucern ndodhen rreth 12.000 shqiptarë nuk ju besova dhe qesha.

Cana: Gabuam, por asgjë nuk ka mbaruar!

Lajmeshqip - 12.09.2012

Kapiteni i përfaqësueses shqiptare, Lorik Cana, është munduar që të shohë gjërat pozitive të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Zvicrës, ndonëse rezultati lë shumë pak vend për dyshime.

Shaqiri: Ishte ndeshje emocionale

Telegrafi - 12.09.2012

Xherdan Shaqiri thotë se ndeshja e mbrëmshme ndaj Shqipërisë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2014, ishte plot emocione për të. Shaqiri ishte ai që hapi rezultatin duke shënuar golin e parë për skuadrën e Zvicrës, dhe është ...

Hitzfeld: Shaqiri gjuajti keq tek goli, Xhaka ‘kurseu' Shqipërinë

Koha.net - 12.09.2012

Luzern, 12 shtator - Trajneri i skuadrës helvete Ottmar Hitzfled për mediat zvicerane ka përgëzuar adhuruesit shqiptarë. “Shqiptarët njerëz të mrekullueshëm, kur dëgjova se në Lucern ndodhen rreth 12.000 shqiptarë nuk ju besova dhe qesha.

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014

Telegrafi - 12.09.2012

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbetur i mahnitur me tifozerinë shqiptare të mbledhur në Swissport Arena të Luzernit.

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në "Brazil 2014"

Ora news - 12.09.2012

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbetur i mahnitur me tifozerinë shqiptare të mbledhur në Swisspor Arena të Luzernit.

Humb Kombëtarja. Dy gafa në mbrojtje dhe Shaqiri shuajnë zjarrin kuq e zi

Panorama - 12.09.2012

Kosovari i Bajernit shënon por s’feston, ndërsa Xhaka na fal golin e tretë . Dy gafa në mbrojtje zbehin festën e tifozëve kuqezinj. Shqipëria mbetet e vogël edhe në Zvicër.

Behrami: Nuk ishte lehtë kundër Shqipërisë

Telegrafi - 12.09.2012

Valon Behrami ka ndjerë një presion të theksuar në ndeshjen e mbrëmshme kundër Shqipërisë, që ka zgjatur madje disa ditë. “Me thënë të drejtën ka 3-4 ditë që ne shqiptarët e kombëtares zvicerane kemi pasur emocione të forta, një lloj ...

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në "Brazil 2014"

Yll Press - 12.09.2012

Zvicra shënoi fitore 2-0 ndaj Shqipërisë në ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin 2014, por trajneri gjerman mendon se kuqezinjtë pavarësisht humbjes kanë kualitet dhe mund ta kalojnë grupin për të arritur në Botëror.

Cana: Zvicra nuk ishte më e mirë

Telegrafi - 12.09.2012

Kapiteni i kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, thotë se kuqezinjtë pësuan nga dy gabime të tyre në mbrojtje, në disfatën e mbrëmshme 2-0 nga Zvicra.

Shaqiri & Co, produkt i historisë komplekse të shqiptarëve

Koha.net - 12.09.2012

Luzern, 12 shtator - Në një tekst të gjerë që merr shkasin nga ndeshja e së martës Zvicër – Shqipëri, gazeta “20 Minuten” merret me sfidën para të cilës janë gjetur pesë lojtarët e kombëtares zvicerane me rrënjë shqiptare.

De Biazi: Dua të arrijmë të pamundurën

Shekulli - 11.09.2012

Zvicër-Shqipëri. Duhen pak orë, e Xhani De Biazi premton të pamundurën. Pikërisht në prag të sfidës së sotme në Lucernë, italiani ka dhënë një intervistë për të përditshmen “Neue Zürcher Zeitung”.

Shqipëria, duke humbur me Zvicrën. Xhaka paralajmëroi: Mos e merrni lehtë këtë ndeshje

Shekulli - 11.09.2012

Kombëtar e Shqipërisë po përballet me kombëtaren zvicerane në Luzern për takimin e dytë të Grupit E për eliminatoret e botërorit 2014. Ndeshja ka nisur në 20:30 dhe deri tani Zvicra kryeson me rezultatin 2:0, me dy gola të shënuar në ...

Kuqezinjtë munden nga shqiptarët

Gazeta Start - 11.09.2012

Shqipëria është mundur 2-0 nga Zvicra në ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin “Brazil 2014” me gola të shënuar nga Xherdan Shaqiri dhe Inler.

Zvicër-Shqipëri 2:0. Kombëtarja 'humbi busullën' pas golit të Shaqirit

Shekulli - 11.09.2012

Nga Olsi Avdia - Ka përfunduar 2:0 ndeshja e shumëpritur Zvicër-Shqipëri. Golat për Zvicrën në minutën e '23 nga futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri dhe në 68' nga turko-zvicerani Inler me 11-metërsh.

Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka paragjykojnë: Shqiptarët do luajnë rëndë

LajmiFundit - 11.09.2012

Pesë futbollistët shqiptarët që luajnë për përfaqësuesën e Zvicrës, kanë thënë se janë të përgatitur për sfidën ndërmjet Zvicrës dhe Shqipërisë. Ata kanë deklaruar se nuk do të bien pre e provokimeve që mund të bëhen.

Deputeti kosovar-Dukës: Sot tifo për Zvicrën

Albeu.com - 11.09.2012

Deputeti kosovar-Dukës: Sot tifo për Zvicrën Ndeshja mes Zvicrës dhe Shqipërisë, që do të luhet sonte në stadiumin e Luzernës, në orën 20:30, duket se i ka kaluar caqet e fushës së blertë dhe duket se është politizuar.

Kombetarja shqiptare, pritje te ngrohte ne Zvicer

InfoAlbania - 11.09.2012

Kombetarja kuqezi mberriti ne oret e pasdites se te henes ne Zvicer ku ne aeroport e priten dhjetra tifoze kuqezinj qe paralajmeruan nje atmosfere te ngrohte, jo vetem ne hotelin e akomoduar, por edhe gjate ndeshjes se te martes ne ...

Cana, frikë nga tifozët dhe kapiteni

Portalb - 11.09.2012

Shqipëria është kockë e madhe, shkruan sot e përditshmja zvicerane Blick. “Arena Luzern Swisspor”, stadiumi ku do të luhet ndeshja e ditës së nesërme mes Zvicrës dhe Shqipërisë, ka një kapacitet prej 15.600 ulësesh, të paktën në 6.000 prej ...

Zvicra: “Frike” nga tifozet, por edhe nga kapiteni Cana

InfoAlbania - 11.09.2012

Shqiperia eshte kocke e madhe, shkruan sot e perditshmja zvicerane Blick. “Arena Luzern Swisspor”, stadiumi ku do te luhet ndeshja e dites se neserme mes Zvicres dhe Shqiperise, ka nje kapacitet prej 15.600 ulesesh, te pakten ne 6.000 prej ...

Shqipëria gati për “dyluftimin” historik, Zvicra nën ankth

Ina - 11.09.2012

Na ndajnë vetëm disa orë nga dueli i shumëpritur ndërmjet kombëtares shqiptare dhe asaj gjysmë shqiptare të Zvicrës. Të dhënat e fundit flasin për një përkrahje të madhe nga tifozët Kuq e Zinjë që parashikohet të kaplojnë 60% të stadiumit ...

Aromë Shqipërie në Lucernë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2012

Aromë Shqipërie në Lucernë (FOTO LAJM) Pas 1 / 8 Para Rreth kësaj teme: Pritje emocionuese e kombëtares në Zvicër (VIDEO) Që prej mesditës së djeshme kur Kombëtarja shqiptare e futbollit mbërriti në Zvicër në vigjilje të sfidës së sotme, ...

Shaqiri, Xhaka, Behrami dhe Xhemajli me Kuqezitë! (foto)

Ina - 11.09.2012

Përballja e sotme në mbrëmje ndërmjet Zvicrës dhe Shqipërisë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues për Botërorin “Brazili 2014” ka zgjuar reagime dhe shqetësime të ndryshme në mesin e adhuruesve shqiptarë.

Shaqiri: Himnin shqiptar do e këndoj me zemër

Albeu.com - 11.09.2012

Shaqiri: Himnin shqiptar do e këndoj me zemër Për ironi të fatit, ylli i kombëtares së Zvicrës me të cilën Shqipëria do të përballet sot në mbrëmje, është një shqiptar : Xherdan Shaqiri me origjinë nga Kosova, por që militon nën ngjyrat ...

Shqiptarët e Zvicrës mes tifozëve kuqezinj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2012

Shqiptarët e Zvicrës mes tifozëve kuqezinj (FOTO LAJM) Pas 1 / 3 Para Përballja e sotme Zvicrër-Shqipëri, e vlefshme për eleminatoret e Botërorit "Brazili 2014" ka ngjallur interesimin e madh të shqiptarëve që jetojnë në shtetin helvet por ...

Zvicra më e mirë në gola (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2012

Zvicra më e mirë në gola (VIDEO) Pas pak edhe goli i dytë i ndeshjes ... Rreth kësaj teme: Shqiptarët e Zvicrës mes tifozëve kuqezinj (FOTO LAJM) Shaqiri: Himnin shqiptar do e këndoj me zemër 300 mijë dollarë për fitoren Aromë Shqipërie në ...

Zvicër – Shqipëri 2:0, Shaqiri kënaqi zviceranët, zhgënjeu shqiptarët

Ina - 11.09.2012

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur sfidën me kombëtaren zvicerane të pesëshes shqiptare me rezultatin 2:0. Kombëtarja zvicerane ka shfrytëzuar dy raste, duke sfiduar kombëtaren shqiptare në këtë takim të dytë të grupit E për eliminatoret e ...

Shaqiri, Xhaka dhe Behrami flasin pas ndeshjes me Shqipërinë

Ina - 11.09.2012

Tre lojtarët kyç shqiptarë të kombëtares zvicerane kanë folur me emocione pas fitores së Zvicrës ndaj kombëtares shqiptare. Xherdan Shaqiri ka deklaruar se edhe përkundër golit të shënuar, ai nuk e festoi ate dhe se ai hodhi poshtë akuzat ...

“shqiptarët” mposhtën Shqipërinë në Lucern – VIDEO

Shqipmedia - 11.09.2012

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 ndeshja e shumëpritur mes Shqipërisë dhe Zvicrës e luajtur në Luzernë e vlefshme për eleminatoret e Botërorit 2014.

Zvicra mundi Shqipërinë 2-0, Shaqiri nuk festoi golin

Alsat - 11.09.2012

Zvicra e shqiptarëve mundi Shqipërinë me rezultat 2:0, me një gol të realizuar në secilën pjesëlojë. Për të dyja golat merita të mëdha pati mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Dedikuar "shqiptarëve" të Zvicrës

Ora news - 11.09.2012

Kjo është fanella e përgatitur nga tifozët kuqezi për ndeshjen kundër Zvicrës sot në Luzernë. Fanella ka si adresë pikërisht pesë futbollistët kosovarë që kanë zgjedhur të luajnë me Zvicrën.

Një derbi që për fitues do të nxjerrë shqiptarët

Koha.net - 11.09.2012

Prishtinë, 11 shtator - Zvicra do të kënaqet vetëm me fitore, Shqipëria kërkon barazimin, ndërkohë që fitorja shkon "përtej parashikimeve" të kampit kuqezi.

Dedikuar "shqiptarëve" të Zvicrës

Yll Press - 11.09.2012

Kjo është fanella e përgatitur nga tifozët kuqezi për ndeshjen kundër Zvicrës sot në Luzernë. Fanella ka si adresë pikërisht pesë futbollistët kosovarë që kanë zgjedhur të luajnë me Zvicrën.

Sonte një derbi që për fitues do të nxjerrë shqiptarët

Yll Press - 11.09.2012

"Shpresojmë për zë të lartë të tifozëve zviceranë", ka thënë Hitzfeld. Ai ka tërhequr vërejtjen se kjo ndeshje do të jetë veçanërisht emocionale për një grup lojtarësh, pra për shqiptarët që luajnë me Zvicrën.

“Baticë” shqiptare në Zvicër

Gazeta Republika - 11.09.2012

Të paktën 6 mijë tifozë shqiptarë në stadiumin e Lucernës Nuk do të habitet njeri kur stadiumi i Lucernës të shfaqet në ekranet televizivë mbrëmjen e së martës, ndërsa aty do të jetë duke u bërë gati për të nisur ndeshja Zvicër-Shqipëri ...

Behrami: Zvicra ma ka ndryshuar jetën

Telegrafi - 11.09.2012

Valon Behrami thotë se Zvicra ja ka ndryshuar jetën atij dhe familjes së tij dhe se këmbët dhe trupi i tij do të japin gjithçka për këtë vend. “Unë jam futbollist që i përkas përfaqësueses së Zvicrës, kjo është e qartë.

Behrami: Zvicra ma ka ndryshuar jetën

Ora news - 11.09.2012

Valon Behrami thotë se Zvicra ia ka ndryshuar jetën atij dhe familjes së tij dhe se këmbët dhe trupi i tij do të japin gjithçka për këtë vend. “Unë jam futbollist që i përkas përfaqësueses së Zvicrës, kjo është e qartë.

Kukeli: Zvicra favorite

Telegrafi - 11.09.2012

Kosovari më i ri i përfaqësueses kuqezi në futboll, Burim Kukeli, thotë se Zvicra do të jetë favorite për ta fituar takimin e sotëm, por edhe grupin.

Cana: Shqiptaro-zviceranët sot janë kundërshtarë

Telegrafi - 11.09.2012

Lorik Cana thotë se pavarësisht se janë shqiptarë të Kosovës, lojtarët të cilët aktivizohen për Zvicër sot për sot janë kundërshtarë dhe jo miq.

Cana: Nuk e kam takuar Shaqirin

Koha.net - 11.09.2012

Luzern, 11 shtator - Në mediat zvicerane dhe më pas në rrjetet e ndryshme sociale në internet, është përfolur për një takim 30-minutësh ndërmjet kapitenit të Shqipërisë, Lorik Cana, dhe sulmuesit kosovar që luan për Zvicrën, Xherdan ...

Shaqiri, Xhaka, Behrami dhe Xhemajli me Kuqezitë! (foto)

Koha.net - 11.09.2012

Luzern, 11 shtator - Përballja e sotme në mbrëmje ndërmjet Zvicrës dhe Shqipërisë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues për Botërorin “Brazili 2014” ka zgjuar reagime dhe shqetësime të ndryshme në mesin e adhuruesve shqiptarë.

Dyshimi i gazetës Blick:Shqipëria po na ‘spiunon’

Panorama - 11.09.2012

E përdithsmja zvicerane, njëra prej më polemizueseve në vigjilje të përballjes mes Zvicrës dhe Shqipërisë mendon se kombëtarja shqiptare është duke “spiunuar” stërvitjen e përfaqësueses zvicerane.

Xherdan Shaqiri: Do këndoj dy himne

Yll Press - 11.09.2012

Shqipëria është një magnet në ndeshjen me Zvicrën. Ka disa ditë që të gjitha biletat për ndeshje janë shitur. 15,600 fansa do të jenë të pranishëm në stadiumin, Lucerene Svvisspor-kur më së paku 6,000 prej tyre do të jenë shqiptarë.

Behrami: Zvicra ma ka ndryshuar jetën

Yll Press - 11.09.2012

“Unë jam futbollist që i përkas përfaqësueses së Zvicrës, kjo është e qartë. Unë do të jetoj në Zvicër edhe pas karrierës, familja ime është rritur këtu. Jam shqiptar me origjinë, por Zvicrës i takoj”, ka thënë Behrami për Tdg.ch.

Zvicër- Shqipëri 2-0, shënojnë Shaqiri e Inler

Panorama - 11.09.2012

22:25- Shaqiri dhe Inler kanë ndëshkuar Shqipërinë. Përfaqësuesja jonë ka humbur në transfertë përballë Zvicrës së pesë shqiptarëve, të cilët gjatë 90 minutave, trajneri Hitcfeld i aktivizoi të gjithë.

Zvicra mund Shqipërinë, 2:0

Yll Press - 11.09.2012

Ai së pari regjistroi golin e tij kur kaloi Zvicrën në epërsi në minutën e 23-të. Shaqiri pasi kaloi mbrojtjen e Shqipërisë dhe doli përballë portierit, Ujkani me elegancë dërgoi topin në rrjetë.

Zvicra shënon fitore ndaj Shqipëris

Lajmetsot - 11.09.2012

  Shqipëria ka pësuar humbje me rezultat 2-0 në ndeshjen e zhvilluar të martën mbrëma në stadiumin e Luzernit në Zvicër, në përballjen kualifikuese të grupit E për Botërorin Brazil 2014.

Zvicra – Shqipëria 2:0

Koha.net - 11.09.2012

Luzern, 11 shtator – Në stadiumin Swissposarena të Luzernit, në prani dhe dominim të tifozëve kuqezi, sonte u zhvillua ndeshja e rrethit të dytë të eliminatoreve për kampionatin botëror Brazili 2014, ndërmjet Zvicrës dhe Shqipërisë, në ...

Zvicra mundi Shqipërinë 2-0, Shaqiri nuk festoi golin (Foto)

Yll Press - 11.09.2012

Pasi që Shaqiri kishte goditur fuqishëm, portieri Ujkani dëboi për shkurtazi topin, Dallku ndërhyri në mënyrë të palejuar duke dashur të evitoi rrezikun dhe gjyqtari akordoi penallti.

Shqipëria mposhtet nga Zvicra 2:0, shënojnë Shaqiri e Inler

Ora news - 11.09.2012

Shqipëria ka pësuar humbje në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror. Zvicra e ka mposhtur përfaqësuesen shqiptare me rezultat 2 me 0.

Behrami: Origjina më jep forcë

Gazeta Start - 10.09.2012

Mesfushori i Zvicrës me origjinë nga Kosova, Valon Berhami, ka deklaruar se pavarësisht se do të luajë kundër Shqipërisë, origjina i jep forcë dhe se ajo nuk mund të harrohet.

Shaqiri: Nuk këndoj asnjë himn

Gazeta Start - 10.09.2012

“Himnin zviceran nuk e kam kënduar asnjëherë dhe me vjen keq, por as nuk do ta këndoj. Zemra më thotë të këndoj himnin shqiptar, megjithëse unë e kam të ndaluar, do ta këndoj në mëndjen time”.

10 vjet ne kombetare, Lorik Cana feston jubileun po me Zvicren

InfoAlbania - 10.09.2012

Televizioni shteteror zviceran “Shvajcer Fernzehen” i ka kushtuar nje portret kapitenit kuqezi ne prag te sfides Zvicer-Shqiperi Ne kombetaren shqiptare, lojtari me i njohur eshte Lorik Cana.

Shaqiri e Xhaka nuk e përjashtojnë Kosovën si mundësi

Shqipmedia - 10.09.2012

Lojtarët zviceranë janë shpirtërisht mirë pas fitores së madhe 2:0 në Slloveni. Ylli i Bayernit, Xherdan Shaqiri, është i relaksuar. Ai e ka pritur këtë paraqitje të mirë të tij dhe të Zvicrës, siç ka pritur edhe pyetjet menjëherë për ...

Lorik Cana, 10 vjet "Kuq e Zi"

Albeu.com - 10.09.2012

Lorik Cana, 10 vjet "Kuq e Zi" Ne kombëtaren shqiptar e, lojtari më i njohur dhe i dashur është pa diskutim Lorik Cana . Jo se Ujkani, Bogdani, Salihi apo dikush tjetër nuk është por sepse kapiteni ka luajtur në disa skuadra evropiane si ...

Jam shqiptar por Zvicra më dha gjithçka (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2012

Jam shqiptar por Zvicra më dha gjithçka (FOTO LAJM) Pas 1 / 1 Para Valon Behrami , Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, tre shqiptar ë etnikë, pjesë e formacionit titullar të kombëtares së Zvicrës, ndërsa dy të tjerë, Mehmedi dhe Xhemaili, do ...

Shqiptarët e Zvicrës do të japin maksimumin për të fituar ndaj Shqipërisë

Shqipmedia - 10.09.2012

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, ka fyer futbollistin shqiptar të Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhakën, duke thënë se Xhakës duhet t’i vijë turp që mendon të shënojë gol kundër Shqipërisë.

6000 tifozë “Kuq e Zi” në ‘Swisspor Arena’, do të provokojnë dhe fishkëllejnë Shaqirin dhe të tjerët

Ina - 10.09.2012

Po bëhen edhe përgatitjet e fundit para spektaklit ,protagonistë të së cilës do jenë dy kombëtaret ajo Shqiptare dhe e Zvicrës. Swisspor Arena në Lucern do jetë mejdani në të cilin ‘luftëtarët’ në fushën e gjelbër do jenë kryesisht lojtarë ...

"Shqiptarët" frikë nga tifozët kuqezinj

Albeu.com - 10.09.2012

"Shqiptarët" frikë nga tifozët kuqezinj Përballja Zvicër-Shqipëri nuk është vetëm një ndeshje futbolli. Mediat zviceriane e kanë larguar vëmendjen nga fusha e lojës për t'u përqendruar te pesë futbollistët me origjinë shqiptare që luajnë ...

Lorik Cana: Ndeshja me Zvicrën, jo për hakmarrje

LajmiFundit - 10.09.2012

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Lorik Cana duke folur për median, ka thënë se sfidën ndaj Zvicrës nuk e vlerëson si hakmarrje për pesë shqiptarët që luajnë për kombëtaren e këtij vendi.

Burim Kukeli: Jam shqiptar, s`ndryshoj dot

LajmiFundit - 10.09.2012

Për Burim Kukelin, papritmas, gjithçka ndodhi shumë shpejt. U thirr në mënyrë të befasishme në kombëtaren shqiptare dhe që ndeshjen e dytë duhet të luajë kundër Zvicrës, vendit në të cilin jeton dhe i detyrohet shumë.

Shaqiri: do t’i këndoj dy himnet!

Alsat - 10.09.2012

Shqipëria është një magnet (brengë) e madhe. Ka disa ditë që të gjitha biletat për ndeshje janë shitur. 15,600 fansa do të jenë të pranishëm në stadiumin, Lucerene Sëisspor-kur më së paku 6,000 prej tyre do të jenë shqiptarë.

Bashkohen lojtarët shqiptarë në Lucern të Zvicrës

Ina - 10.09.2012

“Cana dhe Edgar Cani së bashku me Xhakën dhe Shaqirin” Të jesh kapiten nuk është punë e lehtë dhe duhet përkushtim maksimal për të qenë shembull për pjesën tjetër të ekipit.

Dedikuar "shqiptarëve" të Zvicrës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2012

Dedikuar "shqiptarëve" të Zvicrës (FOTO LAJM) Pas 1 / 1 Para Kjo është fanella e përgatitur nga tifozët kuqezi për ndeshjen kundër Zvicrës nesër në Luzernë.

Tifozat shigjetojnë shqiptarët që luajnë me Zvicrën

Portalb - 10.09.2012

Kjo është fanella e përgatitur nga tifozët kuqezi për ndeshjen kundër Zvicrës nesër në Lucernë. Fanella ka si adresë pikërisht pesë futbollistët kosovarë që kanë zgjedhur të luajnë me Zvicrën.

Hitzfeld provokon: Jemi gati për vërshëllima!

Lajmeshqip - 10.09.2012

Otmar Hitzfeld ka shtuar më tepër dozën e provokimeve para ndeshjes mes Zvicrës dhe Shqipërisë, duke deklaruar me siguri se në stadiumin e Lucernës do të ketë vërshëllima të shumta kundër përfaqësueses vendase nga tifozët shqiptarë.

Kukeli, “zvicerani” që zgjodhi Shqipërinë

Lajmeshqip - 10.09.2012

Burim Kukeli është shembulli konkret i atyre futbollistëve me origjinë shqiptare që më në fund ia kanë dalë mbanë në një vend të huaj, pas shumë e shumë vitesh punë.

Xherdan Shaqiri: Do këndoj dy himne në ndeshjen me Shqipërinë

LajmiFundit - 10.09.2012

Shqipëria është një magnet në ndeshjen me Zvicrën. Ka disa ditë që të gjitha biletat për ndeshje janë shitur. 15,600 fansa do të jenë të pranishëm në stadiumin, Lucerene Svvisspor-kur më së paku 6,000 prej tyre do të jenë shqiptarë.

Shaqiri: Shqipëria nuk më ka pyetur nëse dëshiroj të luaj për të

Yll Press - 10.09.2012

Xherdan Shaqiri njëri nga futbollistët shqiptar që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, thotë se Shqipëria kurrë nuk ka pyetur atë se a dëshiron të luaj për kuqezinjtë.

Shqiptarët e Zvicrës injorojnë fyerjet e Federatës shqiptare

Koha.net - 10.09.2012

Prishtinë, 10 shtator - Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, ka fyer futbollistin shqiptar të Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhakën, duke thënë se Xhakës duhet t'i vijë turp që mendon të shënojë gol kundër ...

Shaqiri e Xhaka nuk e përjashtojnë Kosovën si mundësi

Koha.net - 10.09.2012

Basel, 10 shtator - Lojtarët zviceranë janë shpirtërisht mirë pas fitores së madhe 2:0 në Slloveni. Ylli i Bayernit, Xherdan Shaqiri, është i relaksuar.

Behrami: Tifozët shqiptarë do më provokojnë, do ruaj qetësinë

Koha.net - 10.09.2012

Luzern, 10 shtator - Valon Behrami, mesfushori me origjinë shqiptare që luan për kombëtaren zviceriane, është shprehur se ndihet shumë i emocionuar në prag të ndeshjes me Shqipërinë në Luzern.

Hitzfeld: Shqipëria? Kundërshtar i fortë

Lajmetsot - 10.09.2012

Përzgjedhësi i Përfaqësues së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, në prag të përballjes së dytë të grupit E, për botorin “Brazili 2014”, ka thënë se duhet të kenë kujdes rivalit të ardhshëm, Shqipërisë, e cila ka një ekip të rrezikshëm.

Behrami: Jam shqiptar, por fitoj si zviceran

Panorama - 10.09.2012

Mesfushori tregon emocionet para përballjes . “Nuk është e lehtë, e di që edhe mund të më provokojnë” Mesfushori kosovar i Zvicrës, Valon Behrami, e pret me shumë emocione përballjen ndaj Shqipërisë.

Cana: Nuk luajmë për hakmarrje në Zvicër

Panorama - 10.09.2012

Kapiteni e pohon se do të jetë një ndeshje shumë e vështirë . “Do të doja që kosovarët e Zvicrës të ishin në ekipin tonë” Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, e ka parashikuar si shumë të fortë dhe të vështirë ndeshjen me Zvicrën nesër në ...

“Frikë” nga tifozët, por edhe nga kapiteni, Cana

Panorama - 10.09.2012

Shqipëria është kockë e madhe, shkruan sot e përditshmja zvicerane Blick. “Arena Luzern Swisspor”, stadiumi ku do të luhet ndeshja e ditës së nesërme mes Zvicrës dhe Shqipërisë, ka një kapacitet prej 15.600 ulësesh, të paktën në 6.000 prej ...

"Nuk festojmë në rast të golave"

Telegrafi - 10.09.2012

Futbollisti shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Valon Behrami, ka deklaruar se ndeshja ndaj Shqipërisë do të jetë sikurse çdo ndeshje tjetër për helvetikët, përkundër emocioneve që po e shoqërojnë atë dhe katër shqiptarët tjerë para ...

Shaqiri nuk shqetësohet nga provokimet

Telegrafi - 10.09.2012

Anësori shqiptar që luan për Zvicrën, Xherdan Shaqiri, ka thënë para duelit ndaj vendlindjes së tij se është i përgatitur për duele të ashpra nga lojtarët e Shqipërisë.

Hitzfeld: Pres më shumë shqiptarë në stadium

Telegrafi - 10.09.2012

Përzgjedhësi i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, pret më shumë tifozë shqiptarë në sfidën ndaj Shqipërisë, pasi shprehu pa sigurinë mbi përkrahjen e zvicëranëve. “15 mijë e 600 shikues i zë stadiumi i Luzernit.

Majko: Shqiptarët që luajnë për Zvicrën, e nderojnë kombin shqiptar

Yll Press - 10.09.2012

“Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemajli, janë sportistë dhe shqiptarë të mirë që padyshim vuajnë sipas mënyrës së tyre përballjen me përfaqësuesen kombëtare të Shqipërisë.

Kombëtarja shqiptare, pritje madhështore në aeroportin e Luzernës

BalkanWeb - 10.09.2012

TIRANE -Kombëtarja shqiptare luan nesër në mbrëmje sfidën e dytë në eliminatoret e Botërorit 2014, përballë Zvicrës. Në Lucernë, në një stadium ku do të jenë të paktën 6 mijë tifozë shqiptarë, futbollistët e drejtuar nga Xhani De Biazi do ...

Behrami: Shqiptarët do më shajnë 90 minuta tradhtar

EC - 10.09.2012

Valon Behrami, Granit Xhaka, Admir Mehmedi e Xherdan Shaqiri, janë në qendër të shtypit zvicerian këto ditë. Përballja me Shqipërinë ditën e nesërme është e veçantë për koloninë e kosovarëve që veshin fanelën e përfaqësueses helvete, pasi ...